PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZACE PRZETARGU NA Dostawę środków dezynfekcyjnych w okresie 2 lat. Numer sprawy: TP/35/2011

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZACE PRZETARGU NA Dostawę środków dezynfekcyjnych w okresie 2 lat. Numer sprawy: TP/35/2011"

Transkrypt

1 Kielce dn r. PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZACE PRZETARGU NA Dostawę środków dezynfekcyjnych w okresie 2 lat. Numer sprawy: TP/35/2011 W związku z zapytaniami, dotyczącymi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na: Dostawa środków dezynfekcyjnych w okresie 2 lat numer sprawy: TP/35/2011 Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy pzp. przekazuje ich treść i odpowiedzi na nie: Pytanie 1 Dotyczy Pakietu Środki do dezynfekcji rąk, skóry i błon śluzowych poz.1 Czy Zamawiający dopuści preparat równoważny alkoholowy (bez dodatkowych substancji czynnych )oparty o etanol i 1-propanol (o zawartości alkoholi do 65%), przeznaczony do higienicznego i chirurgicznego odkażania rąk o ph ok. 7. Preparat zawierający dodatki pielęgnujące: pantenol, alantoinę i bisabolol. Hypoalergiczny, regenerujący, nawilżający, wygładzający skórę i wspomagający gojenie się ran i pęknięć, Posiadający pozytywną opinię do stosowania w oddziałach noworodkowych i dziecięcych, preparat o przedłużonym działaniu, produkt o szerokim spektrum działania: B, Tbc, F, V(HIV,HBV,HCV, Rotawirus, adenowirus, Herpes Simplex, Vaccinia, Norwalk), produkt leczniczy? Pytanie 2 Dotyczy Pakietu Środki do dezynfekcji rąk, skóry i błon śluzowych poz.2 Czy Zamawiający dopuści preparat równoważny alkoholowy (bez dodatkowych substancji czynnych) zawierający etanol i 2-propanol, pielęgnujący skórę o ph 5,5 przeznaczony do higienicznego i chirurgicznego odkażania rąk. Zawierający substancje pielęgnujące skórę ( nie wysusza i nie podrażnia skóry), o przedłużonym działaniu i nie wykazujący obniżonej aktywności w obecności mydła; preparat o przedłużonym działaniu, produkt o szerokim spektrum działania: B, Tbc, F, V(HIV,HBV,HCV, Rotawirus, adenowirus, Herpes Simplex, Vaccinia, Norwalk) produkt leczniczy? Pytanie 3 Dotyczy Pakietu Środki do dezynfekcji powierzchni poz.1 Czy Zamawiający dopuści preparat równoważny do szybkiej dezynfekcji alkoholowej powierzchni sprzętów i wyposażenia medycznego /leżanek, zestawów zabiegowych, stołów operacyjnych oraz powierzchni z nimi sąsiadujących /, o podwyższonym ryzyku zakażenia - przez spryskiwanie - preparat szybkoschnący, nie pozostawiający zacieków - nie zawierający aldehydów. Preparat o szerokim spektrum biobójczym: B (MRSA),Tbc (Mycobacterium Terrae- do 30s, Mycobacterium Tuberculosis- do 5 min), F, V (HBV, HIV,

2 Rota, Adeno, Vaccinia) do 1 minuty, Noro, Papowa, Polio - opakowania 1 litrowe wraz ze spryskiwaczem oraz 5 l - posiadający wpis do Rejestru Wytwórców i Wyrobów Medycznych? Pytanie 4 Dotyczy Pakietu Środki do dezynfekcji powierzchni poz.2 Czy Zamawiający dopuści preparat równoważny do dezynfekcji delikatnych powierzchni inkubatorów, stołów operacyjnych, lamp operacyjnych, zewnętrznej obudowy urządzeń medycznych, tapicerki foteli zabiegowych - posiadający wpis do Rejestru Wytwórców i Wyrobów Medycznych - opakowania 750 ml z końcówką spieniającą (oraz 5l) - deklaracja producenta o możliwości użycia preparatu do inkubatora, bez zawartości aldehydów i alkoloamin, możliwość stosowania na oddziałach noworodkowych. Preparat o spektrum i czasie działania lepszym od podanego w SIWZ: B, F, V(HIV, HBV, HCV, Rota, Vaccinia, Ptasia grypa typu A)- do 1 min, Tbc-3 min, Polioma-5 min.? Pytanie 5 Środki do dezynfekcji rąk, skóry i błon śluzowych, poz. 1 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie preparat równoważnego do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk opartego na bazie etanolu i 2- difenylolu z zawartością substancji nawilżających i natłuszczających zapobiegających wysuszaniu rąk i utrzymujących elastyczność skóry, bez zawartości chlorheksydyny i QAV, wykazującego szersze od oczekiwanego spektrum działania obejmujące B, MRSA, Tbc, F, V (w tym Polio, Rota, Noro, HIV, HBV, HCV, HAV, Herpes simplex, Adeno, Vaccinia) oraz przedłuzony czas działania do 4 godzin, o ph 6, opakowaniach a 500ml zamiast 100ml po odpowiednim przeliczeniu ilości opakowań, 500ml oraz 5l? Preparat posiada ocenę użytkową wystawioną przez Instytut Matki i Dziecka potwierdzającą możliwość stosowania go na oddziałach pediatrycznych. Pytanie 6 Środki do dezynfekcji rąk, skóry i błon śluzowych, poz. 2 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie preparatu do dezynfekcji rąk i skóry, opartego na bazie 1- propanolu, 2-propanolu i 2 difenylolu, bez zawartości chlorheksydyny i etanolu, o spektrum działania B (Tbc, MRSA), F, V (HBV, HIV, HCV, Vaccinia, Papova SV40), dopuszczonego do obrotu jako produkt leczniczy, w opakowaniach a 500ml i a 1l? Pytanie 7 Środki do dezynfekcji powierzchni, poz. 1 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie preparatu równoważnego do szybkiej dezynfekcji powierzchni, opartego na bazie alkoholu etylowego i 1-propanolu, bez zawartości QAV, fenoli i aldehydów, osiągającego spektrum działania B, MRSA, Tbc, F, V (HIV, HBV, HCV, Rota, Vaccinia, Noro) w czasie do 1 minuty oraz Adeno w czasie do 2 min, w opakowaniach a 250ml z atomizerem lub a 1l ze spryskiwaczem zamiast a 650ml oraz a 1l lub a 10l zamiast a 5l po odpowiednim przeliczeniu ilości opakowań? Preparat ten jest posiada przyjemny zapach, jest bezpieczny w stosowaniu i posiada ocenę użytkową IMiDz oraz jest dopuszczony do stosowania do powierzchni mających kontakt z żywnością.

3 Pytanie 8 Środki do dezynfekcji powierzchni, poz. 2 powierzchni wrażliwych na działanie alkoholu, dozowanego w postaci piany, o spektrum działania B, F, V (HIV, HBV, HCV, Rota, Vaccinia, Papova SV 40) w czasie działania do 1min, z możliwością rozszerzenia o Tbc w czasie do 15 min, w opakowaniach a 1l z dołączonym spryskiwaczem pianowym zamiast a 750ml po odpowiednim przeliczeniu ilości opakowań oraz a 5l? Z możliwością stosowania na oddziałach dziecięcych i noworodkowych. Pytanie 9 Środki do dezynfekcji powierzchni, poz. 4 powierzchni, opartego na bazie czwartorzędowych związków amoniowych i pochodnych alkoholowych, bez zawartości aldehydów, o spektrum działania B, F, V (HIV, HBV, HCV, Papowa SV 40, HSV) w czasie do 15 min, do stosowania manualnego i maszynowego, nie wymagającego spłukiwania, w opakowaniach a 5l po odpowiednim przeliczeniu ilości opakowań? Pytanie 10 Środki do dezynfekcji powierzchni, poz. 5 powierzchni wrażliwych na działanie alkoholi, w tym głowic ultradźwiękowych, opartego na bazie czwartorzędowych związkach amoniowych bez zawartości alkoholi, fenoli i aldehydów, o spektrum działania B, F, V (HIV, HBV, HCV, Rota, Vaccinia, Papova SV 40) w czasie działania do 1min, w opakowaniach po 200 szt. chusteczek po odpowiednim przeliczeniu ilości opakowań? Prosimy o informację ilu opakowań twardych, a ile uzupełniających wymaga Zamawiający. Pytanie 11 Środki do dezynfekcji powierzchni, poz. 6 Czy Zamawiający dopuści preparat równoważny w postaci chusteczek do szybkiej dezynfekcji powierzchni w sektorze medycznym, nasączonych płynem na bazie propan-1-olu i etanolu, o spektrum działania B, F, MRSA, Tbc, V (HBV, HIV, HCV, Rota, Vaccinia, Noro) w czasie do 1 min, Adeno do 2 min, konfekcjonowanych po 150szt. chusteczek po odpowiednim przeliczeniu ilości opakowań? Prosimy o informację ilu opakowań twardych, a ile uzupełniających wymaga Zamawiający. Pytanie 12 Środki do dezynfekcji powierzchni, poz. 7 powierzchni, wyrobów i wyposażenia medycznego, na bazie pentakalium bis(peroxymonosulfat)-bis(sulfat), o spektrum działania B (Tbc), V, F (Adeno, Polio, Vaccinia, HBV, HCV, HIV, Papova SV40, Rota), S w czasie do 15 min w stężeniu 2%, w opakowaniach a 40g zamiast 160g i a 900g z miarką zamiast a 1,5kg po odpowiednim przeliczeniu ilości opakowań?

4 Pytanie 13 Pytanie ogólne Prosimy o określenie ilości opakowań, które należy wycenić. Czy wycenić ułamkową ilość opakowań, czy zaokrąglać w górę, bądź zgodnie z zasadami matematyki (do 0,5 w dół, a powyżej 0,5 w górę)? Pytanie 14 Dotyczy środki do dezynfekcji rąk, skóry i błon śluzowych poz. 2 W związku z wycofaniem z produkcji wymaganego produktu, czy zamawiający wyrazi zgodę na dopuszczenie do oferty preparatu bezbarwnego do odkażania i odtłuszczania skóry, opartego o alkohol etylowy, izopropylowy, benzylowy i nadtlenek wodoru, bez zawartości jodu, jego związków i pochodnych fenolowych. Spektrum działania: B, Tbc, F, V (Adeno, Rota, Hermes, HBV, HIV) w opakowaniach 350 ml z atomizerem i kan. 5 litr. W takiej samej ilości po przeliczeniu wielkości opakowań? Pytanie 15 Dotyczy środków do dezynfekcji powierzchni poz. 5 i 6 Prosimy Zamawiającego o doprecyzowanie ile Zamawiający oczekuje opakowań w pojemnikach, a ile opakowań w postaci wkładów? ODPOWIEDZI Ad.1. Dotyczy Poz. 1 środki do dezynfekcji rąk i błon śluzowych Ad. 2. Dotyczy poz. 2. Środki do dezynfekcji rąk i błon śluzowych Zamawiający dopuści Ad. 3. Środki do dezynfekcji powierzchni poz. 1 Ad.4. Środki do dezynfekcji powierzchni poz. 2 Ad.5. Dotyczy Poz. 1 środki do dezynfekcji rąk, skóry i błon śluzowych Ad. 6. Dotyczy poz. 2. Środki do dezynfekcji rąk, skóry i błon śluzowych Ad.7. Środki do dezynfekcji powierzchni poz. 1 Ad. 8. Środki do dezynfekcji powierzchni poz. 2

5 Ad. 9. Środki do dezynfekcji powierzchni poz. 4 Ad.10.Środki do dezynfekcji powierzchni poz. 5 Opakowania po 125 szt. Opakowania twarde 125 szt.; opakowania uzupełniające 175 szt. Ad.11. Środki do dezynfekcji powierzchni poz. 6 Opakowania twarde po 200 szt. Ad.12. Środki do dezynfekcji powierzchni poz. 7 Ad. 13. Pytanie ogólne. Zamawiający wymaga zaokrąglenia i wyceny ułamkowej ilości opakowań zgodnie z zasadami matematyki (do 0,5 w dół, a powyżej 0,5 w górę) Ad. 14. Dotyczy Poz. 2 środki do dezynfekcji rąk i błon śluzowych Zamawiający dopuści Ad. 15 Dotyczy Środki do dezynfekcji powierzchni poz. 5 i 6, Opakowania twarde 150 szt. i opakowań uzupełniających 150 szt.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości z uwzględnieniem dezynfekcji powierzchni w obiektach szpitala, transportu

Bardziej szczegółowo

Pytanie 6. Prosimy o informację w jaki sposób są dezynfekowane wirówki i basen z hydromasażem przez przetarcie czy przez zanurzenie?

Pytanie 6. Prosimy o informację w jaki sposób są dezynfekowane wirówki i basen z hydromasażem przez przetarcie czy przez zanurzenie? czystościowych, winny być odpowiednie dla poszczególnych powierzchni, gwarantujące bezpieczeństwo (antypoślizgowe), o jakości zapewniającej wymagany poziom czystości sprzątanych obiektów. Prosimy o potwierdzenie,

Bardziej szczegółowo

Pytanie 1: dotyczy Części Nr 3: Nazwa: odczynniki i dzierżawa analizatora do oznaczania DNA Chlamydia trachomatis metodą RT-PCR.

Pytanie 1: dotyczy Części Nr 3: Nazwa: odczynniki i dzierżawa analizatora do oznaczania DNA Chlamydia trachomatis metodą RT-PCR. Dotyczy postępowania: ZP-1/2013 o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: Dostawę testów i odczynników laboratoryjnych wraz z dzierżawą analizatorów oraz

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zamieszczona zostanie na stronie internetowej:

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zamieszczona zostanie na stronie internetowej: Data zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego 01.12.2008r. 33/2008 Wysokie Mazowieckie 2008-12-01 OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy:

Bardziej szczegółowo

SAMODZIELNY PUBLICZNY SPECJALISTYCZNY SZPITAL ZACHODNI im. JANA PAWŁA II 05-825 Grodzisk Mazowiecki ul. Daleka 11

SAMODZIELNY PUBLICZNY SPECJALISTYCZNY SZPITAL ZACHODNI im. JANA PAWŁA II 05-825 Grodzisk Mazowiecki ul. Daleka 11 SAMODZIELNY PUBLICZNY SPECJALISTYCZNY SZPITAL ZACHODNI im. JANA PAWŁA II 05-825 Grodzisk Mazowiecki ul. Daleka 11 PN-EN ISO 9001:2009 EIC ISO 27001:2005 AQAP 2120:2006 CMJ HACCP PN-EN ISO 14001:2005 Dział

Bardziej szczegółowo

CEL PROCEDURY: 1. Zapobieganie zakażeniom zakładowym. 2. Bezpieczeństwo pracowników stosujących preparaty dezynfekcyjne.

CEL PROCEDURY: 1. Zapobieganie zakażeniom zakładowym. 2. Bezpieczeństwo pracowników stosujących preparaty dezynfekcyjne. PROCEDURA SNITARNO-HIGIENICZNA NR 4/2006 WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY W LEGNICY TEMAT: ZASADY DEZYNFEKCJI CEL PROCEDURY: 1. Zapobieganie zakażeniom zakładowym. 2. Bezpieczeństwo pracowników stosujących

Bardziej szczegółowo

Jak bezpiecznie i higienicznie świadczyć usługi w gabinecie stomatologicznym

Jak bezpiecznie i higienicznie świadczyć usługi w gabinecie stomatologicznym Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie Jak bezpiecznie i higienicznie świadczyć usługi w gabinecie stomatologicznym Poradnik dla gabinetów stomatologicznych Poradnik nie stanowi podstawy

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA DLA POSTĘPOWANIA PROWADZONEGO W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO O WARTOŚCI ZAMÓWIENIA PONIŻEJ WYRAŻONEJ W ZŁOTYCH RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 130 000 EURO NA SUKCESYWNE

Bardziej szczegółowo

Wykonywanie dezynfekcji instrumentów i stanowisk pracy 322[01].Z3.01

Wykonywanie dezynfekcji instrumentów i stanowisk pracy 322[01].Z3.01 MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ Ewa Doroszkiewicz Wykonywanie dezynfekcji instrumentów i stanowisk pracy 322[01].Z3.01 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy

Bardziej szczegółowo

SAMODZIELNY WOJEWÓDZKI PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ im. dr Barbary Borzym 26-607 Radom, ul.

SAMODZIELNY WOJEWÓDZKI PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ im. dr Barbary Borzym 26-607 Radom, ul. SAMODZIELNY WOJEWÓDZKI PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW PSYCHIATRYCZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ im. dr Barbary Borzym 26-607 Radom, ul. Krychnowicka 1 TELEFONY: Centrala (48) 332-45-00 Izba Przyjęć(48) 332-23-06, 332-47-18

Bardziej szczegółowo

Pytania dotyczące przedmiotu zamówienia:

Pytania dotyczące przedmiotu zamówienia: ul. Wrocławska 46, 57 100 Strzelin centrala: (071) 39 21 201 fax: (071) 39 20 369 e-mail: sekretariat@szpitalstrzelin.pl www.szpitalstrzelin.pl SZP V-T/Z/III/2015/o.2 Strzelin, 03.08.2015 Dotyczy: zapytań

Bardziej szczegółowo

Pakiet nr 1. Pozycje 18. czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania opasek o wymiarach 6cm x 4m. Odpowiedź: Zamawiający wyraża zgodę.

Pakiet nr 1. Pozycje 18. czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania opasek o wymiarach 6cm x 4m. Odpowiedź: Zamawiający wyraża zgodę. Pakiet nr 1. Pozycje 8. czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania kompresów pakowanych a 40 szt. z odpowiednim przeliczeniem zamawianych ilości. Pozycje 10,11. czy Zamawiający dopuści możliwość zaoferowania

Bardziej szczegółowo

SzWNr2 ZP/250/019/69/2014 Rzeszów, 2014-03-14. Dotyczy przetargu nieograniczonego na zakup i dostawy wyrobów medycznych i innych jednorazowego użytku.

SzWNr2 ZP/250/019/69/2014 Rzeszów, 2014-03-14. Dotyczy przetargu nieograniczonego na zakup i dostawy wyrobów medycznych i innych jednorazowego użytku. SzWNr2 ZP/250/019/69/2014 Rzeszów, 2014-03-14. wg rozdzielnika Dotyczy przetargu nieograniczonego na zakup i dostawy wyrobów medycznych i innych jednorazowego użytku. Zamawiający na podstawie art. 38 ust.

Bardziej szczegółowo

WYROK z dnia 6 grudnia 2012 r.

WYROK z dnia 6 grudnia 2012 r. Sygn. akt: KIO 2602/12 WYROK z dnia 6 grudnia 2012 r. Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie: Przewodniczący: Andrzej Niwicki Protokolant: Rafał Komoń po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 grudnia 2012 r.

Bardziej szczegółowo

I. 1) NAZWA I ADRES: Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Św. Jana 9, 62-200 Gniezno, woj. wielkopolskie, tel. 061 4264461,

I. 1) NAZWA I ADRES: Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Św. Jana 9, 62-200 Gniezno, woj. wielkopolskie, tel. 061 4264461, Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.zoz.gniezno.pl Gniezno: USŁUGA PRANIA ODZIEŻY, BIELIZNY SZPITALNEJ, OPERACYJNEJ WRAZ Z DZIERŻAWĄ

Bardziej szczegółowo

Wytyczne do dezynfekcji i sterylizacji w zakładach opieki zdrowotnej, 2008

Wytyczne do dezynfekcji i sterylizacji w zakładach opieki zdrowotnej, 2008 Wytyczne CDC Wytyczne do dezynfekcji i sterylizacji w zakładach opieki zdrowotnej, 2008 Guideline for Disinfection and Sterilization in Healthcare Facilities, 2008 Centers for Disease Control and Prevention

Bardziej szczegółowo

MGhigiena. kabin prysznicowych SUCHA PIANA. nano bio. Cząstki srebra w higienie wyjątkowa technika NANO SILVER

MGhigiena. kabin prysznicowych SUCHA PIANA. nano bio. Cząstki srebra w higienie wyjątkowa technika NANO SILVER MGhigiena R 95-100 Zgierz, ul. A. Struga 18 marka własna MGhigiena 42 7160888 793 01 01 01 www.mghigiena.pl biuro@mghigiena.pl www.mghigiena.com KATALOG_2013 Mycie i dezynfekcja w przetwórstwie spożywczym

Bardziej szczegółowo

Komunikat nr 38 Kanclerza Uniwersytetu Jagiellońskiego z 2 grudnia 2013 roku

Komunikat nr 38 Kanclerza Uniwersytetu Jagiellońskiego z 2 grudnia 2013 roku DO-0133/38/2013 Komunikat nr 38 Kanclerza Uniwersytetu Jagiellońskiego z 2 grudnia 2013 roku w sprawie: zakupu oraz dostawy środków czystości i preparatów chemicznych do automatów czyszczących dla potrzeb

Bardziej szczegółowo

Dotyczy: postępowania o udzielnie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej.

Dotyczy: postępowania o udzielnie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej. Toruń, 2013-05-27 SSM.DZP.200.90.2013 Dotyczy: postępowania o udzielnie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu i aparatury medycznej. W związku ze skierowanymi przez

Bardziej szczegółowo

Odpowiedź: System, który posiada support producenta.

Odpowiedź: System, który posiada support producenta. Warszawa, dnia 16.01.2008 r. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia na dostawę serwerów do obsługi brokera lokalnego ADS xp oraz sprzętu informatycznego do obsługi kopii bazy operacyjnej i CEP-S

Bardziej szczegółowo

Odpowiedź Nr 1 na zapytania z dnia 19.10.2012r.

Odpowiedź Nr 1 na zapytania z dnia 19.10.2012r. Sąd Rejonowy w Legnicy Ul. Złotoryjska 19 59-220 Legnica Legnica 25.10.2012r. Dotyczy: postępowania: OG.261-2/2012 Odpowiedź Nr 1 na zapytania z dnia 19.10.2012r. (Zamawiający otrzymał w dniu 22.10.2012

Bardziej szczegółowo

Odpowiedź: Zamawiający nie precyzuje wymogu w zakresie sposobu regulacji. Dopuszcza oba rozwiązania.

Odpowiedź: Zamawiający nie precyzuje wymogu w zakresie sposobu regulacji. Dopuszcza oba rozwiązania. INSTYTUT CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI SAMODZIELNA SEKCJA ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH 93-338 Łódź, ul. Rzgowska 281/289 tel. (0-42) 271-17-52 fax (0-42) 271-17-50 E-mail: urszula.paszko@iczmp.edu.pl Do wszystkich

Bardziej szczegółowo

Zamawiający: Uniwersytet Rzeszowski ul. Rejtana 16 C 35-959 Rzeszów Wykonawcy, którzy pobrali siwz nr ZP/UR/26/2015

Zamawiający: Uniwersytet Rzeszowski ul. Rejtana 16 C 35-959 Rzeszów Wykonawcy, którzy pobrali siwz nr ZP/UR/26/2015 WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE ZP/UR/26/2015 Rzeszów, 21.04.2015r. Zamawiający: Uniwersytet Rzeszowski ul. Rejtana 16 C 35959 Rzeszów Wykonawcy, którzy pobrali siwz nr ZP/UR/26/2015 Wyjaśnienia treści siwz z

Bardziej szczegółowo

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: tak, numer

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: tak, numer Strona 1 z 5 Ogłoszenie powiązane: Ogłoszenie nr 66372-2014 z dnia 2014-02-26 r. Ogłoszenie o zamówieniu - Białystok 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków czystości, środków higienicznych i drobnych

Bardziej szczegółowo

Poznań, dn. 25.03.2013r EZ/350/22/2012/382. Wg rozdzielnika. stentów moczowodowych, zestawów do szynowania moczowodów oraz kompresów gazowych.

Poznań, dn. 25.03.2013r EZ/350/22/2012/382. Wg rozdzielnika. stentów moczowodowych, zestawów do szynowania moczowodów oraz kompresów gazowych. Poznań, dn. 25.03.2013r EZ/350/22/2012/382 Wg rozdzielnika Dot. przetargu nieograniczonego nr 350/22/2012 na zakup i dostawę staplerów liniowych, stentów moczowodowych, zestawów do szynowania moczowodów

Bardziej szczegółowo

I. 1) NAZWA I ADRES: Miejskie Centrum Kultury, ul. Płocka 50, 09-100 Płońsk, woj. mazowieckie, tel. 0-23 6622232, faks 0-23 6622702.

I. 1) NAZWA I ADRES: Miejskie Centrum Kultury, ul. Płocka 50, 09-100 Płońsk, woj. mazowieckie, tel. 0-23 6622232, faks 0-23 6622702. Płońsk: Dostawa mebli i wyposażenia pomieszczeń oraz sprzętu komputerowego z oprogramowaniem dla Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku Numer ogłoszenia: 75107-2015; data zamieszczenia: 25.05.2015 OGŁOSZENIE

Bardziej szczegółowo

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Linia, ul. Turystyczna 15, 84-223 Linia, woj. pomorskie, tel. 58 6768582, 6768594,

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Linia, ul. Turystyczna 15, 84-223 Linia, woj. pomorskie, tel. 58 6768582, 6768594, 1 z 7 2011-09-27 14:11 Linia: Dostawa materiałów dydaktycznych w ramach projektu pn.: /Zindywidualizowane zajęcia edukacyjne dla dzieci z klas I-III z terenu gminy Linia/ Numer ogłoszenia: 308150-2011;

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA zwana dalej (SIWZ)

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA zwana dalej (SIWZ) Cena za SIWZ 20,00 zł brutto Opłata pocztowa 13,50 zł Zamawiający: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny 42-200 Częstochowa, ul. Bialska 104/118 Znak sprawy: W.SZ.S.DDZ-2411/

Bardziej szczegółowo

im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach 41-800 Zabrze, ul. 3 Maja 13-15

im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach 41-800 Zabrze, ul. 3 Maja 13-15 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach 41-800 Zabrze, ul. 3 Maja 13-15 Zabrze, dnia 20.11.2014r. Znak sprawy: ZP/77/101/2014/PN/77

Bardziej szczegółowo