Światowy Dzień Chorego 2014 Nagroda Św. Kamila KOMUNIKAT PRASOWY

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Światowy Dzień Chorego 2014 Nagroda Św. Kamila KOMUNIKAT PRASOWY"

Transkrypt

1

2 Warszawa, dnia 10 lutego 2014 roku Światowy Dzień Chorego 2014 Nagroda Św. Kamila KOMUNIKAT PRASOWY W dniu 11 lutego 2014 roku obchodzony jest XXII Światowy Dzień Chorego. Dzień ten stanowi szczególną okazję do wyrażenia szacunku i uznania pracownikom służby zdrowia, wolontariuszom, członkom rodziny, organizacjom oraz wszystkim tym, którzy bezinteresownie poświęcają się dla dobra chorych. Ta wyjątkowa data skłania również do refleksji nad znaczeniem cierpienia w życiu ludzkim, uwrażliwia na los potrzebujących opieki oraz pozwala wykształcić w sobie niesamolubną potrzebę towarzyszenia bliźnim w najtrudniejszych chwilach ich życia. Z tej okazji z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej i we współpracy z Fundacją Ius Medicinae odbywa się w Warszawie VIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów, w którym uczestniczy prawie 200 liderów organizacji i stowarzyszeń pacjentów. Kluczowymi punktami dwudniowych obchodów są uroczysta Gala wręczenia Nagród Św. Kamila oraz spotkanie uczestników z Ministrem Zdrowia wraz z towarzyszącymi zastępcami oraz Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. W dniu 10 lutego br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia Nagród Św. Kamila. Uroczystość, podczas której w sposób szczególny wyróżnione zostają osoby i instytucje zaangażowane w niesienie pomocy osobom chorym i cierpiącym. Galę poprowadzili Urszula Chincz i Radosław Brzózka. Ceremonię uświetnił występ zwycięzcy The Voice of Poland 2013 Mateusza Ziółko wraz z zespołem oraz finalistów programu Jagody Kret i Michała Grobelnego. Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele najwyższych władz kościelnych i państwowych, artyści oraz media. Współorganizatorem Gali jest Zakon Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie. Patronat medialny nad Galą objął Rynek Zdrowia i portal rynekzdrowia.pl.

3 Laureaci Nagrody Św. Kamila 2014 W dniu 10 lutego 2014 roku podczas uroczystej Gali w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie, wręczone zostały Nagrody Św. Kamila w następujących kategoriach: 1. Pracownicy służby zdrowia z pasją realizujący swoją misję dla dobra chorych i cierpiących: Nagroda Główna prof. dr hab. med. Alina Midro Za to, że jako ekspert od rzadkich schorzeń genetycznych, nigdy nie zapomina Pani Profesor o nadrzędnej wartości życia ludzkiego. Za to, że w codziennej pracy obdarza Pani empatią pacjentów oraz osoby im bliskie. Za całokształt dorobku naukowego i wkład w rozwój genetyki w Polsce. Wyróżnienie dr med. Sławomir Mazur Dla lekarza onkologa, dobrego i szlachetnego Człowieka, który nigdy nie poddał się w walce o życie i zdrowie pacjenta. Za dary troski, nadziei i serca, szacunek i życzliwość bezwarunkowo ofiarowane pacjentom. Wyróżnienie - Janina Jaroń Za to, że pełniąc misję pielęgniarki własnym przykładem wypełnia Pani testament Świętego Kamila oraz umacnia autorytet zawodowy środowiska pielęgniarskiego. Za to, że potrafi Pani umiejętnie odkrywać potrzeby chorych i z wielką wrażliwością je spełniać. 2. Stowarzyszenia i organizacje pacjentów będące wzorem opieki nad chorymi i ich rodzinami: Nagroda Główna Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Za realizowane przez wiele lat skuteczne działania zmierzające do zwiększenia jakości życia pacjentów chorych na cukrzycę w Polsce oraz za całokształt aktywności edukacyjnej Stowarzyszenia.

4 Wyróżnienie Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu Za wcielanie w życie słów bł. Jana Pawła II oraz Janusza Korczaka o potrzebie kochania każdego człowieka bez względu na to, kim jest i jak wygląda. Za to, że Fundacja codziennie ofiarowuje dzieciom z porażeniem mózgowym i ich najbliższym bezmiar miłości. Wyróżnienie Fundacja SOS Życie Za to, że poprzez swoje działania Fundacja przywróciła wielu Amazonkom szczery uśmiech i wiarę w lepsze jutro. Za to, że nauczyła nas, jak w procesie choroby nowotworowej na nowo odkryć swoją wartość i piękno. 3. Środki publicznego przekazu oraz twórcy życia publicznego promujący edukację zdrowotną: Nagroda Główna Henryk Szrubarz Za to, że w audycjach radiowych przedstawia Pan problemy ważne dla chorych w sposób ciekawy i zrozumiały dla każdego słuchacza. Tą nagrodą pragniemy okazać uznanie za profesjonalizm Pana warsztatu dziennikarskiego na antenie Polskiego Radia oraz docenić rzetelność w propagowaniu wiedzy o zdrowiu. Wyróżnienie Małgorzata Mikulska-Rembek Za to, że w pracy dziennikarskiej potrafi Pani nieść pomoc ludziom w potrzebie, wnosząc nową jakość do polskiego dziennikarstwa zdrowotnego. Tym wyróżnieniem pragniemy okazać uznanie za profesjonalizm Pani warsztatu dziennikarskiego oraz docenić rzetelność w propagowaniu wiedzy o zdrowiu. Wyróżnienie Agnieszka Fedorczyk Za to, że w pracy dziennikarskiej potrafi Pani wyzwolić w chorych wolę walki i zmianę postawy wobec własnej choroby. Tym wyróżnieniem pragniemy okazać uznanie dla Pani profesjonalnego warsztatu oraz docenić rzetelność w propagowaniu wiedzy o zdrowiu.

5 4. Nagroda Specjalna za wybitne osiągnięcia w służbie chorym: Zofia Puchelak Za to, że niełatwą pracę wspierania chorych psychicznie i ich rodzin przemieniła Pani w rodzinne wsparcie pełne miłości i zrozumienia. Nagroda ta jest wyrazem podziękowania za służbę bliźniemu, która stała się wartością nadrzędną w Pani codziennym życiu. Irena Chołuj Za promowanie w pracy zawodowej idei porodów domowych w atmosferze rodzinnego ciepła. Za to, że przez lata swojej pracy zawodowej każdej kobiecie w stanie błogosławionym ofiarowała Pani profesjonalną pomoc medyczną i osobiste wsparcie. prof. dr hab. med. Bolesław Rutkowski Za to, że zaangażowanie i determinacja Pana Profesora uratowały wiele istnień ludzkich. Za to, że nigdy nie zapomniał Pan, dlaczego został lekarzem i dzięki temu potrafi skutecznie łączyć profesjonalizm z empatią dla pacjentów. Za całokształt dorobku naukowego i wkład w rozwój dializoterapii w Polsce. prof. nadzw. dr hab. med. Mirosław Ząbek Za to, że w pracy zawodowej własnym przykładem świadczy Pan Profesor o tym, iż poszukiwania duszy w medycynie mają sens. Za to, że skutecznie podejmuje Pan walkę z wyzwaniami w medycynie, kierując się zawsze dobrem pacjenta. Za całokształt dorobku naukowego i wkład w rozwój neurochirurgii w Polsce.

6 Kapituła Nagrody Św. Kamila 2014 Jego Ekscelencja Ks. Abp Władysław Ziółek Metropolita Senior Archidiecezji Łódzkiej ks. dr Arkadiusz Nowak - Prowincjał Zakonu Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie Magdalena Bojarska Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej Jadwiga Kamińska Prezes Dziennikarskiego Klubu Promocji Zdrowia Elżbieta Radziszewska lekarz medycyny, poseł na Sejm RP Eleni Tzoka artystka, przedstawicielka świata kultury Krystyna Wechmann Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki" prof. dr hab. med. Marek Jarema Konsultant Krajowy w dziedzinie Psychiatrii ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski Dziekan Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

7 Organizatorzy Obchodów Światowego Dnia Chorego Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej to powstała w 2004 roku fundacja, powołana przez księdza Arkadiusza Nowaka. Działalność Instytutu jest przede wszystkim ukierunkowana na wspieranie rozwiązań systemowych dążących do poprawy sytuacji pacjentów, zwiększenia świadomości obywatelskiej w dziedzinie praw pacjenta oraz polityki zdrowotnej państwa. Ponadto Instytut realizuje swoje zadania statutowe poprzez prowadzenie kampanii społecznych i edukacyjnych, organizowanie debat publicznych, konferencji, szkoleń oraz innych wydarzeń związanych z problematyką ochrony zdrowia. Zakres działalności Instytutu obejmuje także doradztwo prawne dla pacjentów oraz dla reprezentujących ich interesy organizacji pozarządowych. Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej ul. Nowogrodzka 62A, lok Warszawa tel

8 Organizatorzy Obchodów Światowego Dnia Chorego Polska Prowincja Zakonu Kamilianów Testament duchowy Św. Kamila przeniknął na teren Polski przez aktywność niemieckich zakonników Posługujących Chorym Kamilianów. Pierwszą dużą placówką była ukończona w 1907 roku w Tarnowskich Górach Lecznica św. Jana Chrzciciela". Leczono tam nałogowych alkoholików, a także chorych psychicznie. Dzisiaj Kamilianie w Polsce podjęli się nowych wyzwań. Nowych, ale jak bardzo zakorzenionych w duchowości i w charyzmacie Zakonu: prowadzenia szpitala Św. Kamila w Tarnowskich Górach, Domów Pomocy Społecznej w Zbrosławicach (dla mężczyzn chorych psychicznie), w Pilchowicach (dla dzieci specjalnej troski), w Zabrzu (dla chorych wymagających opieki długoterminowej), Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w Hutkach koło Olkusza oraz w Zabrzu. Od 2007 roku Kamilianie rozpoczęli współpracę z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Zakonnicy z czerwonym krzyżem na piersi pracują również jako kapelani w szpitalach w Warszawie, Tworkach, Zabrzu, Tarnowskich Górach, Białej oraz wielu innych miejscach w Polsce. Polskich Kamilianów można również spotkać między innymi na misjach w Madagaskarze, Gruzji, Armenii.

9 Partnerzy Główni Obchodów Światowego Dnia Chorego Ferring Pharmaceuticals jest wyspecjalizowaną firmą biofarmaceutyczną, która identyfikuje, rozwija i wprowadza na rynek innowacyjne produkty dla różnych działów medycyny. Główne obszary działania firmy to leki stosowane w urologii, pediatrii, ginekologii i położnictwie, a także gastroenterologii i endokrynologii. Ferring łączy wieloletnie doświadczenie oraz aktualne zdobycze wiedzy i technologii. Celem firmy jest tworzenie leków najbliższych substancjom występującym naturalnie w organizmie człowieka, o możliwie jak najbardziej zbliżonych parametrach bezpieczeństwa i skuteczności. Leki firmy Ferring są obecnie stosowane w ponad 90 krajach świata. Na polskim rynku Ferring istnieje od 1993 roku. Systematyczny rozwój firmy w ciągu ostatnich 10 lat oraz obecną pozycję, Ferring w Polsce zawdzięcza efektywnemu zarządzaniu, zaangażowaniu personelu oraz zaufaniu lekarzy i pacjentów. Firma Gilead Sciences powstała w 1987 roku w Foster City w Kalifornii i w ciągu 25 lat stała się wiodącą firmą biofarmaceutyczną. W roku 2009 BusinessWeek uplasował Gilead na pierwszym miejscu rankingu 50 najlepiej prosperujących firm. Celem firmy jest odkrywanie i wprowadzanie na rynek innowacyjnych leków w obszarach niezaspokojonych potrzeb medycznych, należą do nich w szczególności zakażenia HIV, choroby wątroby oraz poważne schorzenia układu krążenia i układu oddechowego. Gilead Sciences Poland Sp. z o.o. powstała w styczniu 2011 roku, a dziś jest postrzegana jako lider w leczeniu zakażeń HIV i WZW typu B w Polsce. Gilead szeroko działa na polu Corporate Social Responsibility. Dzięki globalnemu programowi pomocy przeszło milion zakażonych HIV mieszkańców krajów rozwijających się otrzymuje nowoczesne leczenie antyretrowirusowe. Również w Polsce prowadzone są kampanie mające na celu poprawę świadomości Polaków na temat HIV/AIDS oraz edukację i poprawę jakości życia osób zakażonych. Kampania Pozytywnie Otwarci jest rozpoznawalnym znakiem wśród osób i organizacji zajmujących się seropozytywnymi. W roku 2012 Gilead Sciences Poland został z uwagi na swą działalność uhonorowany odznaczeniem Czerwonej Kokardki i tytułem Lidera roku w Ochronie Zdrowia w kategorii działalności charytatywnej.

10 Partnerzy Główni Obchodów Światowego Dnia Chorego GlaxoSmithKline to jedna z wiodących firm branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej na świecie. Prowadzi badania mające na celu poprawę jakości życia ludzkiego, pozwalając ludziom osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej. Realizując misję poprawy jakości życia ludzi, tworzymy nowoczesne leki i szczepionki oraz angażujemy się w zwiększanie dostępu do efektywnych terapii i edukacji zdrowotnej dla polskich pacjentów. Pragniemy być odpowiedzialnym partnerem, budując oparte na zaufaniu relacje z uczestnikami polskiego systemu ochrony zdrowia, stawiającym na dialog i transparentną współpracę. Będąc wiodącym inwestorem w branży farmaceutycznej w Polsce, wnosimy swój wkład do zrównoważonego, długoterminowego rozwoju społecznego i gospodarczego. Janssen to firma farmaceutyczna należąca do koncernu Johnson & Johnson, koncentrująca swoje działania na zaspokojeniu najważniejszych, współczesnych potrzeb medycznych w kluczowych obszarach terapeutycznych: onkologii, neurobiologii i psychiatrii, chorób zakaźnych, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz chorób metabolicznych. Celem firmy Janssen jest nie tylko tworzenie nowych leków wyzwania medycyny rozpatrujemy w szerszym kontekście. Wykraczamy poza sferę medyczną, zapewniamy informację, edukację i wsparcie, które pomagają pacjentom uzyskać dostęp do potrzebnych terapii oraz stosować je w sposób zapewniający najlepsze rezultaty. Jednym z fundamentów naszej działalności jest współpraca od badań, poprzez edukację, aż po dostęp pacjentów do leków. Nie spoczniemy dopóki nowe pomysły nie przekształcą się w rozwiązania medyczne dla pacjentów w potrzebie. Każdego dnia podejmujemy niecodzienne wyzwania, by ludzie mogli cieszyć się codziennością.

11 Partnerzy Główni Obchodów Światowego Dnia Chorego Novo Nordisk z siedzibą w Danii jest globalną firmą farmaceutyczną z 90. letnim doświadczeniem w rozwoju innowacji i liderem w leczeniu cukrzycy. Firma zajmuje również czołową pozycję w leczeniu hemofilii, terapii hormonem wzrostu i hormonalnej terapii zastępczej. Novo Nordisk oferuje największy wybór insulin, tj. leków stosowanych w leczeniu cukrzycy. Wytwarza i dostarcza na rynek produkty farmaceutyczne i usługi, które mają istotny wpływ na życie pacjentów, a także na rozwój medycyny. Centrala Novo Nordisk mieści się w Danii. Firma zatrudnia ponad pracowników w 76 krajach. W Polsce Novo Nordisk jest obecne od 1991 roku i należy do regionu Europy Wschodniej, skupiającego 17 krajów. W naszym kraju firma zatrudnia 160 osób. Pfizer Inc. to wiodąca firma biofarmaceutyczna i największa na świecie prywatna organizacja zajmująca się badaniami biomedycznymi. Odkrywamy i oferujemy innowacyjne leki i szczepionki, które pozwalają ludziom na całym świecie cieszyć się dłuższym, zdrowszym i bardziej produktywnym życiem. Preparaty firmy Pfizer są dostępne w ponad 150 krajach na całym świecie. Obecność leków Pfizer w Polsce datuje się od 1958 roku. Dziś Pfizer zajmuje wiodącą pozycję na liście największych firm farmaceutycznych w Polsce. Nasza oferta obejmuje leki na receptę, preparaty dostępne bez recepty oraz szczepionki. Od wielu lat Pfizer Polska prowadzi działalność społeczną. Nasze wsparcie przejawia się pomocą finansową i rzeczową dla, między innymi, domów dziecka, świetlic środowiskowych, hospicjów i organizacji pacjenckich. Wielu naszych pracowników, niezależnie od firmy bądź w ramach prowadzonych przez nią działań, angażuje się w działalność dobroczynną jako wolontariusze.

12 Partnerzy Główni Obchodów Światowego Dnia Chorego Corpo Flota Sp. z o.o. powstała w 2005 roku jako całkowicie polska firma, bazująca na doświadczeniu dwóch pokoleń. Oferta Corpo Floty obejmuje wynajem długoterminowy bez opłaty wstępnej samochodów osobowych i dostawczych wszelkich marek, od segmentu A do premium w oparciu o leasing i full service leasing, wynajem krótko-, średnioi długoterminowy, wypożyczalnię aut (rent a car), a także zarządzanie flotami należącymi do klientów. Obecnie firma ma około pojazdów, a najliczniejszą grupę klientów stanowią firmy produkcyjno handlowe z sekora farmaceutycznego, FMCG, finansowego, jak również z sektora publicznego: m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Policja. Corpo Flota należy do rynkowych liderów w zakresie jakości obsługi klientów. W Badaniu Satysfakcji Kierowców, przeprowadzonym w 2011 roku przez TNS Polska wśród członków flotowego związku PZWLP, Corpo Flota uzyskała noty zdecydowanie wyższe od średniej wyników firm tego sektora. Toyota Bielany wiodący, warszawski dealer samochodów marki Toyota leader rynku w zakresie sprzedaży samochodów używanych na gwarancji.

13 Partnerzy Wspierający Obchody Światowego Dnia Chorego Partner Medialny Obchodów Światowego Dnia Chorego

Nadzwyczajne wysiłki dla normalnego życia

Nadzwyczajne wysiłki dla normalnego życia Nadzwyczajne wysiłki dla normalnego życia Pacjenci na całym świecie chcą po prostu normalnie żyć... Pacjenci na całym świecie chcą po prostu normalnie żyć, snuć plany na przyszłość, pracować, kochać, korzystać

Bardziej szczegółowo

apituła Nagrody Imienia

apituła Nagrody Imienia Światowy Dzień Chorego 2012 Zaproszenie W imieniu Kapituły Nagrody Św. Kamila serdecznie zapraszam na uroczystą Galę wręczenia nagród 10 lutego 2012 r., piątek, godz. 19.00 w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPOŁECZNY 2006-2007 Ludzie pomagają Ludziom

RAPORT SPOŁECZNY 2006-2007 Ludzie pomagają Ludziom RAPORT SPOŁECZNY 2006-2007 Ludzie pomagają Ludziom SPIS TREŚCI WSTĘP 1. O raporcie 2. Spis treści 3. Historia firmy 4. List od prezesa ZOBOWIĄZANIE I Jesteśmy by budować atrakcyjne miejsca pracy, by najlepsi

Bardziej szczegółowo

GŁOS PACJENTA ONKOLOGICZNEGO

GŁOS PACJENTA ONKOLOGICZNEGO Wrzesień 2011 Nr 1 GŁOS GŁOS PACJENTA ONKOLOGICZNEGO Bezpłatne pismo Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych GŁOS PACJENTA ONKOLOGICZNEGO - TWÓJ GŁOS W WALCE O PRAWA PACJENTA Zapraszamy

Bardziej szczegółowo

przechodzi szkolenia z kodeksu etyki pracy

przechodzi szkolenia z kodeksu etyki pracy Raport Społeczny - Wysokie wysokie standardy etyczne % pracowników przechodzi szkolenia z kodeksu etyki pracy % umów z dostawcami zawiera zapisy antykorupcyjne 6 w roku publikacja danych finansowych dotyczących

Bardziej szczegółowo

Biznes Społeczeństwo Środowisko

Biznes Społeczeństwo Środowisko Biznes Społeczeństwo Środowisko Branżowe studia przypadku CSR w farmaceutyce str. 03 CSR w branży pożyczkowej str. 13 CSR w handlu detalicznym str. 23 CSR w FMCG Program 5. Targów CSR Wystawcy 5. Targów

Bardziej szczegółowo

Wiedza ratuje życie. Zrób test na HIV. Niezależnie od wyniku masz szanse na normalne życie. Materiały prasowe

Wiedza ratuje życie. Zrób test na HIV. Niezależnie od wyniku masz szanse na normalne życie. Materiały prasowe Wiedza ratuje życie Zrób test na HIV. Niezależnie od wyniku masz szanse na normalne życie. Materiały prasowe www.aids.gov.pl Telefon Zaufania HIV/AIDS: 80 888 448* 22 692 82 26 *płatne za pierwszą minutę

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 RAPORT 2014 Raport 2014 Spis treści Wprowadzenie Rok 2014 w PSZK Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 ` Projekty realizowane przez firmy wyróżnione certyfikatem HR Najwyższej Jakości CSR Allianz Centrum Rozwoju

Bardziej szczegółowo

raport Dobroczyńca Roku

raport Dobroczyńca Roku raport Dobroczyńca Roku 2007 Spis treści: Wstęp 5 Odpowiedzialny biznes, czyli wygrywamy wszyscy McKinsey & Company 6 Darczyńcy o Konkursie 10 Informacja o Konkursie 12 Członkowie Kapituły Konkursu

Bardziej szczegółowo

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu 23 29 listopada 2012 r. 19 Partner honorowy Partnerzy raportu XV EDYCJA Społeczna Odpowiedzialność Biznesu W XV edycji Raportu wyróżnieni zostali: Grupa Ferrero za wyznaczanie nowych standardów. Dowodem

Bardziej szczegółowo

4 6 8 9 10 12 14 15 20 23 25 26 28 30 32 34 36 38 46 48 49 50 51

4 6 8 9 10 12 14 15 20 23 25 26 28 30 32 34 36 38 46 48 49 50 51 D O B R O C Z Y Ń C A R O K U 2 0 1 4 1 SPIS TREŚCI 4 DRODZY PRZYJACIELE 6 25 LAT WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ POLAKÓW 8 OD DARCZYŃCY 9 OD AUDYTORA 10 OD PARTNERA MERYTORYCZNEGO 12 PRZEBIEG

Bardziej szczegółowo

Ludzie pomagają Ludziom

Ludzie pomagają Ludziom Raport społecznej odpowiedzialności Polpharmy -2013 Niniejszy Raport powstał z myślą o naszych interesariuszach, dlatego też każda Państwa opinia będzie dla nas cennym źródłem informacji. Wszelkie opinie

Bardziej szczegółowo

Janusza Piechocińskiego

Janusza Piechocińskiego EDYCJA 2013 Drodzy Laureaci, Serdecznie gratuluję zdobycia prestiżowej statuetki IKTORII Znaku Jakości Przedsiębiorców. O wyjątkowości tej nagrody świadczy fakt, iż jest ona symbolem jakości i rzetelności

Bardziej szczegółowo

Jubileusze przypominają nam o wydarzeniach,

Jubileusze przypominają nam o wydarzeniach, Gala Magazynu 2013 Mariusz Gryżewski redaktor naczelny Magazynu VIP Jubileusze przypominają nam o wydarzeniach, które ze względu na swoją wagę warto upamiętniać. Takim wydarzeniem było dla mnie, moich

Bardziej szczegółowo

Odpowiedzialne społecznie instytucje finansowe

Odpowiedzialne społecznie instytucje finansowe 32 Społeczna odpowiedzialność a zyski przedsiębiorstwa Nie tylko nowoczesne technologie, lecz także innowacyjne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu mogą przynieść przedsiębiorcom wymierne

Bardziej szczegółowo

Biuletyn Informacyjny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Biuletyn Informacyjny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Biuletyn Informacyjny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Vol. III 2010 Nr 10 październik issn 1899-5810 Inauguracja 2010/2011 w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi mgr Anna Pielesiek Biuro Promocji i Wydawnictw

Bardziej szczegółowo

Polsko Ukraińska Gra Zespołowa EURO 2012

Polsko Ukraińska Gra Zespołowa EURO 2012 Polsko Ukraińska Gra Zespołowa EURO 2012 Wydawnictwo bezpłatne. ISSN: 1424-610X Marzec 2008 R e g i o n a l n a I z b a G o s p o d a r c z a w K a t o w i c a c h TEMAT NUMERU XVI Gala Laurów Umiejętności

Bardziej szczegółowo

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR spis treści Wstęp List Prezesa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Bardziej szczegółowo

SŁOWO WSTĘPNE JM PROF. DR HAB. MED. WOJCIECH NOWAK Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

SŁOWO WSTĘPNE JM PROF. DR HAB. MED. WOJCIECH NOWAK Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego SŁOWO WSTĘPNE JM PROF. DR HAB. MED. WOJCIECH NOWAK Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego SŁOWO WSTĘPNE WOJCIECH KOZAK Wicemarszałek Województwa Małopolskiego O KONFERENCJI DR HAB. MAŁGORZATA LISOWSKA MAGDZIARZ

Bardziej szczegółowo

Dążąc do uzyskania pozycji regionalnego lidera, chcemy zapewnić naszym akcjonariuszom. długofalowy wzrost wartości firmy poprzez oferowanie

Dążąc do uzyskania pozycji regionalnego lidera, chcemy zapewnić naszym akcjonariuszom. długofalowy wzrost wartości firmy poprzez oferowanie [Nasza misja] Dążąc do uzyskania pozycji regionalnego lidera, chcemy zapewnić naszym akcjonariuszom długofalowy wzrost wartości firmy poprzez oferowanie naszym klientom najwyższej jakości produktów i usług.

Bardziej szczegółowo

Śląski. Beata Drzazga Prezes Zarządu BetaMed SA. www.kapitalslaski.pl. Kapitał Śląski. www.kapitalslaski.pl. Gospodarka Samorządy Nauka Innowacje

Śląski. Beata Drzazga Prezes Zarządu BetaMed SA. www.kapitalslaski.pl. Kapitał Śląski. www.kapitalslaski.pl. Gospodarka Samorządy Nauka Innowacje czerwiec 2015 Śląski Gospodarka Samorządy Nauka Innowacje Beata Drzazga Prezes Zarządu BetaMed SA Misją BetaMed SA jest praca nad nieustanną poprawą jakości życia osób wymagających wieloaspektowego leczenia,

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu za 2013 r

Sprawozdanie Zarządu za 2013 r 1 SPIS TREŚCI 1 ORGANIZACJA ORAZ ZAKRES DZIAŁALNOŚCI. 2 CHARAKTERYSTYKA DZIAŁALNOŚCI W 2013 R. 3 SYTUACJA FINANSOWA SPÓŁKI. 4 ISTOTNE WYDARZENIA W 2013 R. I PO DNIU BILANSOWYM 5 ZATRUDNIENIE. 6 PLANOWANY

Bardziej szczegółowo

MEDYCYNA DYDAKTYKA WYCHOWANIE ISSN 0137 6543

MEDYCYNA DYDAKTYKA WYCHOWANIE ISSN 0137 6543 MEDYCYNA DYDAKTYKA WYCHOWANIE ISSN 0137 6543 ROK XLVII WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY NR 4/2015 Zespół redakcyjny: Dr hab. Marcin Grabowski redaktor naczelny Dr med. Maciej Janiszewski z-ca redaktora

Bardziej szczegółowo

Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. www.ambas.pl

Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. www.ambas.pl www.ambas.pl Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej Szanowni Państwo, Z ogromną satysfakcją przekazuję Państwu publikację prezentującą sylwetki pierwszych stu Ambasadorek w Polsce.

Bardziej szczegółowo

fot. K. Cegłowska / M. Bodnar / M. Kalbarczyk

fot. K. Cegłowska / M. Bodnar / M. Kalbarczyk fot. K. Cegłowska / M. Bodnar / M. Kalbarczyk Złota Księga PRIX GALIEN POLSKA 2014 1 Szanowni Państwo, za nami druga polska edycja konkursu Prix Galien. Chciałbym gorąco pogratulować zwycięzcom, których

Bardziej szczegółowo

REALIZACJA: Opracowanie: Łukasz Makuch Warszawa, luty 2015 r.

REALIZACJA: Opracowanie: Łukasz Makuch Warszawa, luty 2015 r. RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ICP GROUP SA Opracowany w ramach projektu: ICP Group SA jako firma odpowiedzialna społecznie opracowanie i wdrożenie strategii CSR, planów działania i ekoproduktu w

Bardziej szczegółowo

Tel.: 0/22 544 14 70; Fax: 0/22 544 14 74, E-mail: centrala@benefia.pl; www.benefia.pl

Tel.: 0/22 544 14 70; Fax: 0/22 544 14 74, E-mail: centrala@benefia.pl; www.benefia.pl Dodatkowo system CSOU pozwala na szczegółową kontrolę sprzedawanych usług. Dzięki temu współpracownicy BENEFII mogą zapewnić klientowi usługę i komfort sprzedaży na najwyższym poziomie. Chcąc postawić

Bardziej szczegółowo

CSR klasycznie i na poważnie. Duża, oszczędna rodzina EDYCJA XXII. 29 sierpnia 4 września 2014 r. Partnerzy merytoryczni.

CSR klasycznie i na poważnie. Duża, oszczędna rodzina EDYCJA XXII. 29 sierpnia 4 września 2014 r. Partnerzy merytoryczni. 29 sierpnia 4 września 2014 r. 25 Partnerzy merytoryczni Partner raportu EDYCJA XXII fot: fotolia Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie (SKOK Wołomin) wyróżniona w XXII edycji Raportu

Bardziej szczegółowo

CSR SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

CSR SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu powstał przy współpracy z portalem Kurier365.pl Wyróżnione firmy: CSR SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU Można liczyć na Biedronkę Gdy dwóch największych w swojej

Bardziej szczegółowo

Spis treści Wstęp... 4 Darczyńca o Konkursie... 6 Informacja o Konkursie... 7 Jak dokonano wyboru laureatów... 8 Statystyki... 8 Audytor o Konkursie... 9 Członkowie Kapituły Konkursu... 10 Przyjęcie u

Bardziej szczegółowo