Społeczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich. Kronika 2011/2012

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Społeczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich. Kronika 2011/2012"

Transkrypt

1 Społeczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich Kronika 2011/2012

2 Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/ września 2011 roku był dniem inauguracji Roku Szkolnego 2011/2012 w nowopowstałej Społecznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich. Uczniowie mogli poznać nowe grono pedagogiczne, które przedstawiła pani dyrektor Beata Żukowska, życząc wszystkim zgromadzonym powodzenia i sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

3

4

5 Dożynki Dożynki wiejskie roku 2011 odbyły się 24 września. Na wspólnej imprezie bawili się mieszkańcy Borek Wielkich, Sadowa, Kamionki, Pierwoja, Parlezy Wielkiej i Parlezy Małej. Dożynki otworzyła pani Beata Żukowska dyrektor szkoły i pani Bogumiła Pstrągowska - sołtys wsi Borki Wielkie. Uczniowie i ich rodzice przygotowali uginające się stoły "Jesiennych przysmaków", które były sprzedawane na kiermaszu. Pierwsza cześć święta odbyła się na boisku wiejskim i składała się z kiermaszu, zawodów sportowych oraz wspólnego ogniska i degustacji pieczonych kiełbasek. Cześć druga to zabawa przy muzyce zespołu Samba.

6

7

8 Dzień Chłopca 29 września 2011 roku odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.W trakcie zabawy przeprowadzono wybory SUPER CHŁOPAKA został nim Mariusz Łyżwa. Uczniowie przeszli też próbę Odwagi, Powagi, Wytrzymałości oraz próbę Mądrości. Zwycięscy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Opiekę w trakcie imprezy sprawowały Joanna Zaręba i Anna Rurys.

9

10 Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2011 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli : uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas III VI wyrażając swą wdzięczność za opiekę jaką są otaczani każdego dnia spędzanego w szkole.

11

12

13 Helloween w przedszkolu i oddziale przedszkolnym r w grupie dzieci 3,4,5,6 letnich odbyła się zabawa z okazji Helloween. Celem imprezy była integracja dzieci ze środowiska przedszkolnego oraz rozwijanie sprawności manualnej i ruchowej poprzez zabawę. Wszystkie przedszkolaki przebrane były za stwory bajkowe. W zabawie uczestniczyli rodzice, którzy brali czynny udział w zabawie. Zabawę zwieńczył słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

14

15 Alarm przeciwpożarowy Jednym z najważniejszych zadań szkoły jest dbać o bezpieczeństwo uczniów r. został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Wszyscy uczniowie naszej szkoły i przedszkola, będąc pod opieką nauczycieli, wyszli ze szkoły po usłyszeniu trzech krótkich dzwonków. Bezpiecznie dotarli do miejsca zbiórki jakim jest róg boiska szkolnego. Następnie dyżurni klas zdali raport pani M. Szczęsnej odpowiedzialnej za prawidłowy przebieg alarmu. Na tym akcja została zakończona.

16

17 ,,Rodzina bez przemocy, to szczęśliwa rodzina r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich odbyło się spotkanie edukacyjne psychoterapeutki pani Ewy Duchnowskiej z rodzicami i kadrą pedagogiczną w ramach kampanii społecznej przeciwdziałania przemocy w rodzinie prowadzonej na terenie gminy Biskupiec. Tematem spotkania było Rodzina bez przemocy to szczęśliwa rodzina. Poruszane były problemy związane z przemocą i agresją w rodzinie. Przedstawione zostały także rodzaje pomocy oraz sposoby przeciwdziałania przemocy. Słuchacze dowiedzieli się o zewnętrznych i wewnętrznych objawach przemocy i ich wpływie na codzienne funkcjonowanie człowieka. Pokazane zostały również mechanizmy prawidłowo funkcjonującej rodziny, a także rodziny dysfunkcjonalnej. Słuchacze otrzymali ulotki informacyjne dotyczące kampanii Nie bądź widzem reaguj na przemoc, w których znaleźć nożna informacje na temat instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy na terenie gminy Biskupiec. Spotkanie zakończyło się wypełnieniem ankiety ewaluacyjnej. W spotkaniu udział wzięło około 40 osób.

18 Święto Niepodległości Polski roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości Polski. Uczniowie klas IV i V przybliżyli dzieje walki Polaków o niepodległość w wierszach i komentarzach słowno muzycznych. Uroczystość przygotowała Mariola Jaskulska.

19

20 Pasowania na ucznia pierwszoklasistów 14 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia pierwszoklasistów. Dzieci z klasy I, aby zostać prawowitymi uczniami naszej szkoły musieli wykazać się umiejętnościami i wiadomościami z różnych dziedzin. Na uroczystość przybył do dzieci szczególny gość - Dobra Wróżka. Nagle ku zdziwieniu wszystkim pojawiła się Zła Wróżka, która rozdając dzieciom zabawki oświadczyła, że na zawsze pozostaną przedszkolakami. Ale Dobra Wróżka pocieszyła dzieci mówiąc, że dobro zawsze pokona zło i wie jak je odczarować. Odbyły więc podróż do 4 krain Krainy Muzyki, Krainy Pracy, Krainy Miłości i Krainy Mądrości. Po wykonaniu wszystkich zadań otrzymały symbole tych krain klucz wiolinowy, pszczołę, serce i sowę, które wręczyły Dobrej Wróżce. Były one przepustką do stania się prawdziwym uczniem. Ceremonii pasowania na ucznia klasy I dokonała pani dyrektor Beata Żukowska, która mianowała każdego ucznia wielkim ołówkiem i wręczyła piękne pamiątkowe dyplomy mianowania. Na koniec uczennica klasy VI złożyła pierwszakom życzenia w imieniu wszystkich starszych kolegów i koleżanek, a rodzice wręczyli swoim pociechom niespodzianki ukryte w kolorowym rożku.

21

22

23 Spotkania z muzyką r. rozpoczęliśmy Spotkania z muzyką. Było to pierwsze spotkanie przedstawienie GITARA NIEZWYKŁY INSTRUMENT. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z historią gitary, wysłuchać klasycznego repertuaru oraz uczestniczyć w zabawie jako wykonawcy. Spotkanie poprowadził J. Zapasek i J. Tomaszewski.

24

25 Wyjazd do kina r. uczniowie naszej szkoły pojechali do Olsztyna do kina Helios na film pt. Mali Agenci wyścig z czasem. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili akcję filmu i poczynania bohaterów. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach.

26 Mikołajki r. w szkole zostały zorganizowane Mikołajki. Wiele radości sprawiła uczniom wizyta Świętego Mikołaja, który wręczył im słodkie upominki. Nie zabrakło również wspólnych konkursów, gier i zabaw przy muzyce. Uczniowie uwielbiają takie zabawy. Jest to czas, kiedy wszyscy mogą się zintegrować i wspólnie bawić.

27

28 Kolędy i pastorałki r. odbył się finał konkursu śpiewania kolęd. Jury oceniło występ uczniów w dwóch kategoriach : klasy O( oddział przedszkolny) III i klasy IV- VI. Laureaci: I. klasy 0- III 1. Mazurkiewicz Aleksandra - kl. II 2. Prościńska Julia i Kasprzak Natalia - kl. II 3. Helcer Alicja - oddział przedszkolny II. klasy IV- VI 1. Gawryś Sebastian, Brzostek Jan kl. V 2.Klik Andżelika i Kasprzak Julia kl. V 3.Kacprzak Dominika i Kiryła Krzysztof kl. IV

29

30 Jasełka r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich odbyły się Jasełka pt. Pierwsza gwiazdka, przygotowane przez dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego. Zgromadzeni goście zostali wprowadzeni w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka były również okazją do wręczenia upominków i nagród za konkurs plastyczny zorganizowany przez BDK Boże Narodzenie, oraz szkolny konkurs Kolęd i pastorałek. Ostatnią atrakcją wieczoru był słodki poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

31

32 III WARMIŃSKI JARMARK CITTASLO Wspólnym wysiłkiem Społecznych Szkół Podstawowych w Bredynkach i Borkach przygotowaliśmy pokaz, kiermasz i kolorowe zabawki choinkowe, które uświetniły kolejny Świąteczny Jarmark w Biskupcu.

33

34 DZIEŃ BABCI I DZIADKA Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni zostali dziadkowie, którzy gromkimi brawami dziękowali maluchom za występ. Goście zostali obdarowani upominkami wykonanymi przez dzieci. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.

35

36

37 Karnawał r. odbył się integracyjny bal karnawałowy uczniów klas III VI ze szkół w Borkach Wielkich i Bredynkach. Hol szkoły tego dnia za sprawą kolorowej dekoracji zamienił się w salę balową. Przy ulubionych dźwiękach muzyki uczniowie bawili się, prezentując swoje wyjątkowe stroje nie zabrakło wróżek, księżniczek, klaunów i rycerzy. W programie imprezy oprócz wspólnej dyskoteki znalazły się konkursy, zabawy, karaoke. Ważnym punktem balu były wybory Królowej i Króla. W tym roku zaszczyt ten spotkał Monikę Piotrowską ( uczennicę ze szkoły w Borkach Wielkich) i Przemka Lewandowskiego ( ucznia szkoły w Bredynkach). Wszyscy laureaci konkursów oraz pozostali uczestnicy balu otrzymali upominki i słodycze. Bal dostarczył uczniom niezapomnianych i miłych wrażeń.

38

39

40 Walentynki 14 lutego 2012 roku w Dniu Świętego Walentego - patrona zakochanych - uczniowie naszej szkoły zorganizowali walentynki. Przygotowano pocztę walentynkową, do której wpłynęło mnóstwo serduszek, karteczek z życzeniami i wierszyków. Listonosz miał pełne ręce roboty, wręczając pięknie ozdobione "walentynki". Tradycja mówi, że kartki powinny być anonimowe, podpisane "Twój Walenty" lub "Twoja Walentynka". Uczniowie bawili się w czasie przerw przy sentymentalnej muzyce przerywanej wróżbami.

41

42 DYKTANDO r.w Gimnazjum nr 1 w Biskupcu odbył się Otwarty Konkurs Ortograficzny dla mieszkańców miasta i gminy Biskupiec. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klasy piątej: Oliwia Klik, Julia Kasprzak, Sebastian Gawryś. Tekst dyktanda był zatytułowany Przedwiośnie i skrzaty zatem uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z ortografią świata baśni.

43

44 Pani Dyrektor Beata Żukowska - Kobietą Sukcesu Warmii i Mazur 2012 Beata Żukowska - Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach i Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich, członek zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bredynki i Stanclewo została wybrana Kobietą Sukcesu Warmii i Mazur Kapituła była pod wrażeniem dokonań Pani Beaty i tego, jak wiele zrobiła na rzecz rozwoju środowiska lokalnego i szkolnictwa w naszym regionie. XIV Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur odbyła się 7 marca w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie, gdzie Pani Dyrektor odebrała zaszczytny tytuł "Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2012".

45

46

47 DZIEŃ KOBIET 8- go marca odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie kl. IV- V przedstawili inscenizację " Mężczyźni o kobietach sportu". Przewodnicząc Samorządu Uczniowskiego Mariusz Łyżwa złożył życzenia kobietom tym dużym i tym małym. Mężczyźni ci mali i duzi wręczyli okolicznościowe upominki.

48

49 Ogólnopolskim Konkursie Historycznym W marcu 2012r. 13 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym MIX 2012 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Najwyższą lokatę spośród uczniów naszej szkoły uzyskał Rafał Niedźwiecki, uczeń klasy IV, który zajął 15 miejsce w skali kraju i otrzymał Wyróżnienie. Pozostali uczniowie otrzymali Dyplomy Uznania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego uczestnictwa w konkursach. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka historii Pani Mariola Jaskulska.

50

51 WYJAZD DO MRĄGOWA NA SPEKTAKL r. był dniem spotkania ze sztuką teatralną. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję bawić się i uczyć razem z Narodowym Teatrem Edukacyjnym im. A. Mickiewicza z Wrocławia podczas spektaklu "ORTOGRAFIA NA WESOŁO".

52

53 POWITANIE WIOSNY r. w naszej szkole obchodziliśmy Kalendarzowy Dzień Wiosny. Dzieci z pomocą nauczycieli wykonały plakaty o tematyce wiosennej, które zostały wyeksponowane na holu. Uczniowie klas IV-VI, biorąc udział w konkursie Przyroda wokół nas mogli wykazać się wiedzą z zakresu przyrody. Każda klasa wykonała również Marzannę z ekologicznych materiałów, która symbolizuje pożegnanie zimy. Następnie zebraliśmy się na holu, aby zaprezentować przygotowane kukły. Komisja po naradzie wybrała najciekawszą, ekologiczną Marzannę. I miejsce zajęli uczniowie klasy piątej, II oddział przedszkolny i grupa 0, III uczniowie klasy pierwszej. Po krótkim apelu i ogłoszeniu wyników udaliśmy się na ognisko. Ten dzień był cudowny i wyjątkowy. Było dużo zabawy, śmiechu i zapewne zapamiętamy go przez długi czas.

54

55 Ogólnopolskim Turniej Pożarniczy r. drużyna w składzie Julia Kasprzak, Krzysztof Gołaś, Sebastian Gawryś i Paweł Ładziński wzięła udział w gminnych eliminacjach OTWP. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Gołaś wyprzedzając koleżankę z drużyny Julię Kasprzak, która była druga oraz pozostałych uczestników gminnych eliminacji r. nasi zwycięscy w Olsztynie w eliminacjach powiatowych ocierając się o podium zajęli IV miejsce. Drużynę mobilizował pan Arkadiusz Ślebioda.

56

57 SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 28 marca 2012 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I - III, klasy IV- VI. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: Klasy I- III I miejsce Paweł Nieczepa kl. III ( Jan Brzechwa, Rozmawiała gęś z prosięciem ) II miejsce Nikola Niedźwiedzka kl. I ( Tadeusz Śliwiak, Zakochana żaba ) Klasy IV- VI I miejsce Rafał Niedźwiedzki kl. IV ( Ludwik Jerzy Kern, Powietrze ) II miejsce Oliwia Klik kl. V ( Danuta Wawiłow, Wędrówka ) Osoby te reprezentowały naszą szkołę w XXX Konkursie Recytatorskim Spotkania z poezją, który odbył się 17 kwietnia 2012 roku w Biskupieckim Domu Kultury.

58

59 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach, którzy gościli u nas r. wprowadzili nas w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych przedstawiając Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie pozostawiło nas w zadumie i pomogło w przemyśleniach okresu Wielkiego Postu. Te wspaniale przygotowane przedstawienie zawdzięczamy wspomnianym już uczniom oraz pani Joannie Dzikiej.

60

61 SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH r. był dniem języków obcych. Za sprawą pani Katarzyny Lewandowskiej, pani Marty Kontraktowicz nauczycieli języków niemieckiego i angielskiego spędziliśmy na dobrej zabawie poznając bliżej ojczyzny języków, których uczymy się na co dzień.

62

63 Konstytucja 3 Maja r.w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to uroczystość przeprowadzona w podniosłej atmosferze, z udziałem Pocztu Flagowego, atrakcyjna dla uczniowskiej widowni. Stanowiła też piękną lekcję patriotyzmu. Apel przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem Pani Marioli Jaskulskiej, Pani Joanny Zaręby i Pana Arkadiusza Ślebiody.

64

65 SZKOLNE OBCHODY DNIA RODZINY 25 maja 2012 r. był uroczystym dniem w naszej szkole. Gościliśmy rodziców naszych uczniów z okazji ich święta. Uczniowie uczcili ten dzień w sposób uroczysty i wyjątkowy. Występ szkolnych artystów, recytowane wiersze oraz śpiewane piosenki wywołały wzruszenie i miły nastrój. Dla rodziców oprócz występu uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane upominki oraz bukiety kwiatów. Po występie dzieci zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek.

66

67

68 Biwak klasy IV i V czerwca 2012 roku uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami byli na biwaku w Rusku Wielkim w domu agroturystycznym Rusałka. Podczas biwaku uczniowie: zapoznali się z terenem wycieczka piesza przez wieś, wypoczywali na świeżym powietrzu, grali w piłkę, smażyli kiełbaski na ognisku, przygotowywali samodzielnie śniadanie i kolację,

69

70 Zielona Dolina 19 czerwca 2012 r. grupa przedszkolna, zerówka oraz pierwszoklasiści wybrali się na wycieczkę do ZIELONEJ DOLINY położonej nad rzeką, otoczonej lasem. Tam poznaliśmy: zwierzęta domowe i egzotyczne. Zobaczyliśmy również jak wyglądają maszyny rolnicze. Chłopców zainteresowała kolekcja wojskowych pojazdów. Atrakcją był rejs wojskowym pontonem po starorzeczu Łyny. Było to miejsce, które posłużyło nam do zdobycia nowej wiedzy, wspaniałej zabawy i wypoczynku.

71

72 Wycieczka klasy III r. klasa III udała się na wycieczkę do Miasteczka Westernowegow Mrągowie gdzie uczniowie otarli się o świat "Dzikiego Zachodu". W Parku Miniatur w Gierłoży podziwialiśmy zabytki Warmii i Mazur w miniaturze. Wycieczkę zakończyła zabawa na placu zabaw i smakowity grill.

73

74 FESTYN RODZINNY 23 czerwca 2012 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich odbył się Festyn Rodzinny, na który zostali zaproszeni wszyscy uczniowie szkoły wraz z rodzinami oraz mieszkańcy wsi: Borki Wielkie, Kamionka, Sadowo, Parleza Wielka i Parleza Mała. Wśród największych atrakcji imprezy znalazły się: - gry i zabawy sportowe, - malowanie twarzy, - Mały bufet na mały głód, - pieczenie kiełbasek na fińskich ogniach, - zabawy na trampolinie, - słodki poczęstunek - przejażdżka kładem oraz pokaz motocyklowy. W czasie festynu nie zawiodła nas pogoda, a wszyscy uczestnicy z zadowoleniem wrócili do swych domów.

75

76

77 Wycieczka do Warszawy 27 czerwca 2012r. spędziliśmy w Warszawie. Mieliśmy tam okazję zobaczyć i odwiedzić miejsca, które znaliśmy z opowieści i TV. Starówka zachwyciła nas uroczymi kamienicami. Z dachu Biblioteki Uniwersyteckiej oglądaliśmy panoramę Warszawy ze Stadionem Narodowym w tle. Uwieńczeniem pobytu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie wpadliśmy w wir nauk ścisłych przez, które prowadziły nas labirynty doświadczeń.

78

79

80 SPORT W NASZEJ SZKOLE Szkolny Turniej Unihokeja W styczniu w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Unihokeja. Wzięły w nim udział drużyny mieszane z klas IV-VI. Organizatorami były nauczycielki wychowania fizycznego: Pani Małgorzata Szczęsna i Malwina Kozłowska. Wyniki: I miejsce : Weronika Kraśniewska i Mariusz Łyżwa II miejsce : Grażyna Kiryła i Batrosz Płóciennik III miejsce: Kamil Korczyński i Sebastian Gawryś

81

82 Szkolny Turniej Tenisa Stołowego W marcu w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Wzięły w nim udział osoby chętne z klas IV- VI. Organizatorami były nauczycielki wychowania fizycznego: Pani Małgorzata Szczęsna i Malwina Kozłowska. Wyniki: Kat. dziewczyn: I miejsce: Julia Kasprzak II miejsce: Natalia Prościńska III miejsce: Dominika Kacprzak Kat. chłopcy: I miejsce: Dominik Olbryś II miejsce: Dominik Makarewicz III miejsce: Paweł Ładziński

83 Międzyszkolny Turniej Mini Piłki Siatkowej W Społecznej Szkole Podstawowej w Bredynkach odbył się Międzyszkolny Turniej Mini Piłki Siatkowej. Wzięły w nim udział drużyny z następujących szkół: Szkoły Podstawowej z Węgoja, Sorkwit, Bredynek i Borek Wielkich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Kasprzak, Julia Wałkucka, Rafał Niedźwiecki i Mariusz Łyżwa, która zajęła IV miejsce.

84 Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego W marcu w Społecznej Szkole Podstawowej w Bredynkach odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Krasniewska, Julia Prościńska, Julia Kasprzak, Paweł Ładziński, Dominik Makarewicz, Rafał Niedźwiecki, Mariusz Łyżwa i Dominik Olbryś.

85

86 Biegi na orientację w Kobułtach W sobotę r. przy Zespole Szkół w Kobułtach odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Średniodystansowym Biegu na Orientację, organizowane wspólnie przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy. W zawodach wzięło udział 121 biegaczy w 13 kategoriach. Do udziału w mistrzostwach zgłosili się zawodnicy z całego województwa: Olsztyna, Rucianego Nidy, Mrągowa, Olsztynka, Ostródy, młodzież ze szkoły w Pieckach, Borkach Wielkich i Kobułtach. Udział wzięli również uczniowie z naszej szkoły: Rafał Niedźwiecki, Mariusz Łyżwa, Dominik Makarewicz, Paweł Ładziński, Nikolas Behrendt. Uczniowie na medal w kategorii M 12 to Paweł Ładziński II miejsce i Dominik Makarewicz III miejsce.

87 Zakończenie Roku Szkolnego 2011/ roku o godzinie 9,00 w naszej szkole po raz ostatni w tym roku szkolnym zadźwięczał dzwonek. Pożegnaliśmy dziś swoich uczniów. Najlepsi odebrali nagrody za osiągnięcia w nauce, w życiu artystycznym i sportowym szkoły, a pozostali uczniowie świadectwa ukończenia i promocji do następnej klasy. Uroczystość zakończenia roku szkolnego z udziałem Pani Dyrektor Beaty Żukowskiej, nauczycieli, pracowników socjalnych oraz uczniów i ich rodziców uświetniły występy uczniów klas III, V i VI.

88

89

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r.

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r. Strona1 WOŚP 11.01.2015 r. już 23 raz w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze zbierali na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla

Bardziej szczegółowo

NOWINY Z NASZEJ GMINY Biuletyn Informacyjny Gminy Lichnowy

NOWINY Z NASZEJ GMINY Biuletyn Informacyjny Gminy Lichnowy Wydanie dwunaste 01/2014 Egzemplarz BEZPŁATNY Biuletyn dostępny jest również na stronie www.lichnowy.pl Urząd Gminy Lichnowy ul. Tczewska 6 82-224 Lichnowy tel. 55 271 27 23 fax 55 271 27 66 e-mail:sekretariat@lichnowy.pl

Bardziej szczegółowo

MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ.

MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ. MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ. 2 kwietnia 2014 r. uroczystość 8. rocznicy śmierci Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII uroczystość religijna, która

Bardziej szczegółowo

Zdjęcia: Michał Piotrowski

Zdjęcia: Michał Piotrowski ŚWIĘTO SZKOŁY Szóstego grudnia 2010 r. już po raz czwarty obchodziliśmy Święto Szkoły. Związane jest ono z postacią patrona naszej szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego, który 6 grudnia 1914 roku w Marcinkowicach

Bardziej szczegółowo

W SAMORZĄDZIE I O SAMORZĄDZIE

W SAMORZĄDZIE I O SAMORZĄDZIE W SAMORZĄDZIE I O SAMORZĄDZIE 1 ROK XIII Nr 1/48 I Kwartał 2015 r. Egzemplarz bezpłatny VIII Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych 28 marca 2015 Koło Gospodyń Wiejskich z Siniarzewa w składzie:

Bardziej szczegółowo

- Dzień dobry. Czy mogłabym przeprowadzić. szkolnej? - Tak. Oczywiście. - Jak czuje się Pani w naszej szkole? - Bardzo dobrze.

- Dzień dobry. Czy mogłabym przeprowadzić. szkolnej? - Tak. Oczywiście. - Jak czuje się Pani w naszej szkole? - Bardzo dobrze. W tym numerze: Wywiad z Panią Katarzyną Czech Kartka z kalendarza Uroczysta akademia Prezentacje - Klasa I Tydzień Edukacji Globalnej Ślubowanie pierwszaków Niecodzienne spotkanie Pomóż i Ty! Zabawa andrzejkowa

Bardziej szczegółowo

Szept. Postomina. Kolejne wozy strażackie dla naszych jednostek. Gmina Postomino. Rok XXVI. kwiecień

Szept. Postomina. Kolejne wozy strażackie dla naszych jednostek. Gmina Postomino. Rok XXVI. kwiecień Szept Gmina Postomino Postomina www.postomino.bip.net.pl ug@postomino.pl epuap: /postomino/skrytka Egzemplarz bezpłatny W Y D A R Z E N I A I N F O R M A C J E H I S T O R I A K U L T U R A T U R Y S T

Bardziej szczegółowo

Czy trudno zostać myśliwym?

Czy trudno zostać myśliwym? PANORAMA ŻÓŁKIEWSKA Z ŻYCIA GMINY (luty) Nr 1(10)/2012 3 Czy trudno zostać myśliwym? Rozmowa z panem Ryszardem Borowcem, myśliwym Koła Łowieckiego Nr 17 Jeleń Żółkiewka. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej

Bardziej szczegółowo

Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym.

Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym. PRZEDSZKOLE NR 2 IM JANA BRZECHWY W STALOWEJ WOLI Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym. Bardzo ważnym aspektem pracy przedszkola jest jego właściwe eksponowanie w środowisku lokalnym.

Bardziej szczegółowo

GBP w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek

GBP w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek MAJ 2011 R. U r z ą d G m i n y w O s t r o w i e W i e l k o p o l s k i m A l. P o w s t a ń c ó w W i e l k o p o l s k i c h 1 2 6 3-4 0 0 O s t r ó w W i e l k o p o l s k i k a n c e l a r i a @

Bardziej szczegółowo

LOTNISKO W MODLINIE OTWARTE

LOTNISKO W MODLINIE OTWARTE Miesięcznik Samorządowy Egzemplarz bezpłatny, Wydanie 39 / Lipiec 2012 ESEJ O TOLERANCJI I DIALOGU str. 2, 7 LOTNISKO W MODLINIE OTWARTE str. 2, 8 Od Redakcji WIEŚCI Z RADY Spis treści Od Burmistrza Burmistrz

Bardziej szczegółowo

Wybieg na molo z nawałnicą w tle W niedzielę, 19 lipca br. na molo Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie odbył się Pokaz Mody

Wybieg na molo z nawałnicą w tle W niedzielę, 19 lipca br. na molo Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie odbył się Pokaz Mody Biuletyn Sławski nr 3 Lipiec 2015 www.slawa.pl ISSN 1642-9435 Karty w górę Od 3 do 11 lipca br. zawodnicy rywalizowali ze sobą podczas 58. Międzynarodowego Kongresu Brydżowego w Sławie. - Kongres w Sławie

Bardziej szczegółowo

Kanonizacja Wielkiego Polaka Jana Pawła II

Kanonizacja Wielkiego Polaka Jana Pawła II KWIECIEŃ 2014/4 (170) ISSN 1640-257X KOLNO - GRABOWO - MAŁY PŁOCK - STAWISKI - TUROŚL Uroczystości przed kościołem Św. Anny w Kolnie Kanonizacja Wielkiego Polaka Jana Pawła II 1 UROCZYSTOŚCI KANONIZACYJNE

Bardziej szczegółowo

NIE MA PRZERWY W REALIZACJI INWESTYCJI W GMINIE

NIE MA PRZERWY W REALIZACJI INWESTYCJI W GMINIE 9 5 1 Taka chwila Każdego roku bywa taki moment, Gdy mi u ramion zda się skrzydła rosną Serce się zrywa dotychczas uśpione, Śpiewać zaczyna To bywa na wiosnę! Choć jeszcze kwiatów nie widać kwitnących,

Bardziej szczegółowo

Uroczyste otwarcie alejek spacerowych. więcej na str. 2. Wystawa Blachownia. Oczami Pokoleń. więcej na str. 2. Aktu Erekcyjnego. więcej na str.

Uroczyste otwarcie alejek spacerowych. więcej na str. 2. Wystawa Blachownia. Oczami Pokoleń. więcej na str. 2. Aktu Erekcyjnego. więcej na str. WIADOMOŚCI Z RATUSZA Informator Urzędu Miejskiego w Blachowni Nr 3 (92) maj, czerwiec 2013 ISSN 1730-9190 DNI BLACHOWNI Uroczyste otwarcie alejek spacerowych więcej na str. 2 Wystawa Blachownia Oczami

Bardziej szczegółowo

TARCZYŃSKIE WIADOMOŚCI. O bazach adresowych z ekspertami z Mołdawii

TARCZYŃSKIE WIADOMOŚCI. O bazach adresowych z ekspertami z Mołdawii Przedstawiciele Państwowego Przedsiębiorstwa Katastru z Mołdawii uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej w Polsce, w ramach Programu Rozwoju ONZ. Przez trzy dni (12 14 stycznia br.), podczas spotkań

Bardziej szczegółowo

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2009/2010 Kronika Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej Rok szkolny 2009/2010 1 IX 2009. Rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Starosta Łęczyński Adam Niwiński, który pogratulował osiągnięcia

Bardziej szczegółowo

TO NIE BYŁ PRZYPADEK. 20 Echa znad Sanu i Wisłoka

TO NIE BYŁ PRZYPADEK. 20 Echa znad Sanu i Wisłoka TO NIE BYŁ PRZYPADEK Jeszcze nikt przedtem, jak Józef Czwakiel nie dostarczył mi tak ciekawych tematów do zamieszczenia w naszym Biuletynie. Raz pisałem o nim jako gorzyckim Ikarze pasjonacie paralotniarstwa,

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w roku 2013

Sprawozdanie z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w roku 2013 Sprawozdanie z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w roku 2013 Gniewkowo, kwiecień 2014 r. Sprawozdanie z działalności w zakresie kultury Informacje wstępne MGOKSIR jest samorządową

Bardziej szczegółowo

NEWSLETTER PARTNERÓW ZIEMI GOTYKU

NEWSLETTER PARTNERÓW ZIEMI GOTYKU NEWSLETTER PARTNERÓW ZIEMI GOTYKU NEWSLETTER PARTNERÓW ZIEMI GOTYKU STYCZEŃ 2012 PARTNERZY FUNDACJI: Fundacja Ziemia Gotyku Lokalna Grupa Działania Brąchnówko 18, 87-140 ChełmŜa www.ziemiagotyku.com tel.

Bardziej szczegółowo

Trzy lata udanego inwestowania

Trzy lata udanego inwestowania MIESIĘCZNIK GMINY I Nr 60 ISSN 2083-0890 LISTOPAD 2013 r. Trzy lata udanego inwestowania Strony 2 i 3 Przysucha uczciła 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości StronY 6 i 7 MIESIĘCZNIK 2 INFORMATOR

Bardziej szczegółowo

www.jedlinsk.pl Nr 19/Marzec/2009 Ponadto w numerze: :: Z kart historii :: :: Kusaki 2009 :: :: Uwaga rolniku ::

www.jedlinsk.pl Nr 19/Marzec/2009 Ponadto w numerze: :: Z kart historii :: :: Kusaki 2009 :: :: Uwaga rolniku :: www.jedlinsk.pl Nr 19/Marzec/2009 Bezpłatna gazeta lokalna Gminy Jedlińsk ISSN 1733-9421 Pisanki wykonane przez dzieci i młodzież w GCKiKF :: Z kart historii :: Bitwa Jedlińska 11 czerwca 1809 roku str.

Bardziej szczegółowo

Radło. Gabriela Tuzimek. 12-letnia bohaterka z Biskupic Radłowskich. Burmistrz Zbigniew Mączka w Pałacu Prezydenckim» 28-29

Radło. Gabriela Tuzimek. 12-letnia bohaterka z Biskupic Radłowskich. Burmistrz Zbigniew Mączka w Pałacu Prezydenckim» 28-29 Radło cena 6 zł rok VIII nr 1 (35) listopad-marzec issn 1897-8339 Burmistrz Zbigniew Mączka w Pałacu Prezydenckim» 28-29 Franciszek Hajduk z Glowa Zwykli niezwykli ludzie» 44-46 Co dalej z radłowskim parkiem?

Bardziej szczegółowo

Opracowała: Katarzyna Kosterska-Kęsy

Opracowała: Katarzyna Kosterska-Kęsy Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie 97-330 Sulejów, Witów-Kolonia 47 tel./fax. 44 61-02-101, tel. kom. 516-154-291 e-mail: witow@poczta.onet.pl, www.spwitow.pl 9 MARCA KONKURS PLASTYCZNY BAJKOWY

Bardziej szczegółowo

JUBILEUSZ 50 LAT POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

JUBILEUSZ 50 LAT POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO + nnnnnnnnnnnnnnnnnn N r 2 ( 3 7 ) 2 0 1 4 ( k w i e c i e ń, m a j, c z e r w i e c ) k w a r t a l n i k BIULETYN INFORMACYJNY GOKiCz, RADY I URZĘDU GMINY W SKOŁYSZYNIE Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły

Bardziej szczegółowo

2 Wiadomości Nadarzyńskie

2 Wiadomości Nadarzyńskie 2 Wiadomości Nadarzyńskie 5(121) maj 2009 Z ostatnich Sesji... W dniu 25 lutego br. odbyła się XXXII Sesja Rady Gminy Nadarzyn, podczas której podjęte zostały następujące uchwały: 1. Uchwała nr XXXII/285/2009

Bardziej szczegółowo

Powiatowe obchody 150-rocznicy Powstania Styczniowego

Powiatowe obchody 150-rocznicy Powstania Styczniowego MIESIĘCZNIK STYCZEŃ ROK SIEDEMNASTY ISSN 1643-7845 100-lecie Heleny Starczewskiej 2013 Nr 208 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ. Powiatowe obchody 150-rocznicy Powstania Styczniowego Wigilia chorych i samotnych u Ojców

Bardziej szczegółowo

Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas.

Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas. Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas. Powiatowa Inauguracja

Bardziej szczegółowo

oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pyrzyckiego Wojciech Kuźmiński. Nowa

oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pyrzyckiego Wojciech Kuźmiński. Nowa CENTRUM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ 21 grudnia 2011 r. dokonano uroczystego otwarcia Centrum Aktywizacji Zawodowej przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Pyrzycach. Centrum udziela pomocy osobom bezrobotnym, poszukującym

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. ADAMA MICKIEWICZA W ZŁOTOWIE Informacja o pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2013/2014

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. ADAMA MICKIEWICZA W ZŁOTOWIE Informacja o pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2013/2014 SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 Ul. 8 Marca 16 77 400 Złotów Tel/fax: 0 67-265-00-88, Tel: 0 67-263-50-08 e-mail: sekretsp2@poczta.onet.pl www.sp2zlotow.pl NIP 767-16-15-318;Regon:000701429 Złotów, dn. 06.września

Bardziej szczegółowo