Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo Baranowo k/poznania. Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy
- Angelika Szczepaniak
1 Nr zlecenia:02/23/09/2016/car-port z dnia: 2016/09/23 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy RAPORT TECHNICZNY Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU Dane: [O] IX-2016 Rodzaj pojazdu: Samochód osobowy VIN: WVWZZZ1JZ3W Marka: VOLKSWAGEN Nr rejestracyjny: ZDR12704 Model pojazdu: Golf IV Variant 1.9 TDI Nr INFO-EKSPERT Wersja: Basis Rok produkcji: 2003 Wskazanie drogomierza km Data pierwszej rejestracji 2003/03/21, (w Polsce: 2009/05/08) Data ważności badania technicznego 2017/05/19 Rodzaj nadwozia kombi (uniwersalne) 5 drzwiowe Dop. masa całk kg* Oznaczenie silnika ASZ Rodzaj silnika z zapłonem samoczynnym Pojemność / Moc silnika 1896 ccm / 96kW (131KM) Doładowanie Turbosp. z chłodn. powietrza Liczba cylindrów / Układ cylindrów / Liczba zaworów 4 / rzędowy / 8 Rodzaj skrzyni biegów manualna Rodzaj napędu przedni (4x2) Kolor powłoki lakierowej, (rodzaj lakieru) Morski zielony 2-warstwowy z efektem metalicznym Strona 1
2 WYPOSAŻENIE STANDARDOWE L.p. Nazwa elementu wyposażenia 1 ABS - system zapobiegający blokowaniu kół Antena radiowa Filtr p/pyłkowy Fotel kierowcy z regulacją wysokości Immobilizer Kolumna kierownicy regulowana Lusterka zewnętrzne regul. z wnętrza pojazdu Napinacze przednich i tylnych pasów bezpieczeństwa Obrotomierz Poduszki powietrzne kierowcy i pasażera Relingi dachowe Roleta do bagażnika Siedzenia tylne dzielone asymetrycznie L.p. Nazwa elementu wyposażenia 14 Sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł 15 Szyby atermiczne 16 Światła z regulacją kąta pochylenia 17 Światło dodatkowe STOP 18 Tablica rozdzielcza z regulacją oświetlenia 19 Tapicerka tekstylna 20 Tarcze kół stalowe 6Jx15 opony 195/65 21 Wspomaganie układu kierowniczego Wycieraczka szyby tylnej Zagłówki siedzeń przednich i tylnych Zderzaki w kolorze nadwozia Zegar cyfrowy WYPOSAŻENIE DODATKOWE L.p Nazwa elementu wyposażenia Fotel pasażera z regulacją wysokości Klimatyzacja Climatronic Komputer pokładowy (Pakiet Techniczny) Komputer pokładowy Zamek centralny zdalnie sterowany Autoalarm 4 Kurtyny powietrzne (pakiet poz.023,1621) Poduszki powietrzne boczne przednie Kurtyny powietrzne boczne Lakier metalizowany Radio GAMMA System elektronicznej kontroli toru jazdy ESP Tempomat Zmieniarka CD OPIS ZAMONTOWANEGO W POJEŹDZIE OGUMIENIA Koło Marka, typ Przednie lewe: DUNLOP 205/55 Przednie prawe: DUNLOP 205/55 Tylne lewe: KLEBER 205/55 Tylne prawe: KLEBER 205/55 R16 R16 R16 R16 91H 91H 91T 91T SP WINTER SPORT 3D VW TL SP WINTER SPORT 3D VW TL KRISALP HP2 TL KRISALP HP2 TL Bieżnik [mm] 6,0 6,0 6,0 6,0 KOREKTY WARTOŚCI POJAZDU KOREKTA ZA PIERWSZĄ REJESTRACJĘ (-) KOREKTA ZA WYPOSAŻENIE (+) KOREKTA ZA PRZEBIEG (+) KOREKTY RÓŻNE: Zadana szacunkowa korekta z tytułu wcześniejszych napraw (-) Regionalna sytuacja rynkowa (-) Konieczne naprawy pojazdu (-) Indywidualny zakup za granicą (z UE) (-) Stan utrzymania i dbałość o pojazd (-) KOREKTY RÓŻNE RAZEM (-) KOREKTA ZA OGUMIENIE (+) Strona 2
3 OPIS STANU TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW POJAZDU NADWOZIE - Szkielet i poszycia zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Błotnik przedni L Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy, pęknięty lakier 2 Błotnik przedni P Odpryski powłoki lakierowej z miejscową korozją blachy,zarysowania 3 Pokrywa przednia 4 Drzwi boczne przednie L schodzi wierzchnia warstwa lakieru 5 Drzwi boczne przednie P schodzi wierzchnia warstwa lakieru, odpryski lakieru na rancie 6 Drzwi boczne tylne L schodzi wierzchnia warstwa lakieru, wyprawki 7 Drzwi boczne tylne P lekkie zarysowania 8 Słupek przedni P Ogniska korozji 9 Próg L Ogniska korozji, wgniecenie 10 Dach 11 Błotnik tylny L wyprawki lakieru 12 Błotnik tylny P schodzi wierzchnia warstwa lakieru, odpryski lakieru z korozją, zarysowany 13 Drzwi tyłu nadwozia Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej, wyprawki drobne wgniecenia typu gradowego, zarysowania, odrpyski lakieru z korozją Ogniska korozji ze spęcherzeniami powłoki lakierowej Strona 3
4 NADWOZIE Opis powłoki lakierowej Pokrywa przednia: Błotnik przedni lewy: Dach: Błotnik przedni prawy: Drzwi przednie lewe: Drzwi przednie prawe : Drzwi tylne lewe: Drzwi tylne prawe: Błotnik tylny lewy: Błotnik tylny prawy: Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia: L.p. Nazwa elementu L / P Grubość powłoki [µm] 1 Pokrywa przednia 2 Dach 3 Błotnik przedni L Drzwi przednie L Drzwi tylne L Błotnik tylny L Błotnik przedni P Drzwi przednie P Drzwi tylne P Błotnik tylny P Pokrywa (drzwi) tyłu nadwozia Opis NADWOZIE Wyposażenie zewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Zderzak przedni 2 Obudowa lusterka bocznego L Zarysowana 3 Obudowa lusterka bocznego P Zarysowana 4 Zderzak tylny Opis Fot. nr Odpryski powłoki lakierowej, wyprawki Zarysowany Strona 4
5 NADWOZIE Wyposażenie wewnętrzne L.p. Nazwa elementu L/P Rodzaj uszkodzenia 1 Fotel przedni kpl. L Poplamiony, przetarcie 2 Fotel przedni kpl. P Poplamiony 3 Kanapa tylna Zabrudzona 4 Poszycie tablicy rozdzielczej zarysowania 5 Wykładzina dachu (podsufitka) Zabrudzona Opis Fot. nr mieszek dźwigni zmiany biegów - przetarty tapicerka słupków tylnych w bagażniku - zarysowana SILNIK z osprzętem, układem paliwowym i wydechowym zapocenie olejowe osłony silnika - możliwa nieszczelność silnika JAZDA KONTROLNA 1 Głośność pracy silnika BEZ UWAG, 2 Przyspieszenia pojazdu Opóźnione załączanie turbiny 3 Praca układu kierowniczego BEZ UWAG 4 Stateczność ruchu pojazdu BEZ UWAG 5 Głośność (stuki) zawieszenia BEZ UWAG 6 Zmiana biegów, działanie sprzęgła BEZ UWAG, stuki podczas gaszenia silnika - zużyte koło dwumasowe 7 Głośność skrzyni biegów / bloku napędowego BEZ UWAG 8 Skuteczność hamulca zasadniczego BEZ UWAG 9 Skuteczność hamulca pomocniczego BEZ UWAG 10 Działanie ABS BEZ UWAG 11 Działanie drogom. i szybkościomierza BEZ UWAG 12 Wskaźnik temperatury silnika BEZ UWAG 13 Skuteczność ogrzewania i przewietrzania BEZ UWAG wyświetla się błąd systemu AIRBAG Próba ruchowa przeprowadzona na niewielkim dystansie, w warunkach parkingowych, z prędkoscią do 50 km/h. DOKUMENTY i KOMPLETACJA POJAZDU 1 Książka serwisowa NIE 2 Kluczyki (ilość sztuk) 1 3 Dowód rejestracyjny TAK 4 Zestaw narzędzi fabrycznych TAK 5 Podnośnik samochodowy TAK 6 Gaśnica TAK 7 Trójkąt ostrzegawczy TAK 8 Apteczka TAK Strona 5
6 POZOSTAŁE INFORMACJE 1 Pochodzenie pojazdu N/ustalono 2 Badanie poprawności numerów identyfikacyjnych Numer VIN wybity na podwoziu i na tabliczce znamionowej zgodny z zapisami w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. 3 Weryfikacja prawdziwości danych obiektu Nie weryfikowano 4 Weryfikacja odczytanego stanu drogomierza Odczytany z licznika Zastrzeżenia ograniczające opinię. ü Nie weryfikowano odczytanego stanu drogomierza z zapisami w urządzeniach elektronicznych pojazdu. ü Niniejsza ekspertyza służy wyłącznie do oszacowania wartości rynkowej przedmiotu wyceny i nie może być wykorzystywana do żadnego innego celu, niż wymieniony powyżej. W szczególności wycena nie może stanowić podstawy do oceny cech i stanu wycenianego obiektu przy jego zakupie. ü Rzeczoznawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za wady ukryte (prawne i fizyczne) oraz ewentualne skutki wynikające z dalszego użytkowania przedmiotu wyceny, a także za skutki wykorzystania samej wyceny. ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana, w szczególności nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. ü Wycenę przeprowadzono w oparciu o dostarczoną dokumentację oraz badanie organoleptyczne wycenianego obiektu. Nie prowadzono badań diagnostycznych oraz weryfikacji warsztatowej przedmiotu wyceny. ü Niniejsza wycena została sporządzona na podstawie oględzin wycenianego przedmiotu w warunkach występujących w miejscu jego udostępnienia. ü Rok produkcji pojazdu - nie weryfikowano. Przyjęto w oparciu o dane przekazane przez ü Powyższa wycena nie jest ekspertyzą stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawana. Zleceniodawcę. ü Niniejsza wycena nie może być publikowana w całości w jakimkolwiek dokumencie bez zgody wykonawców i bez uzgodnienia z nimi formy i treści takiej publikacji. Zakaz publikacji nie dotyczy posługiwania się wyceną w umowach cywilno-prawnych zawieranych przez zleceniodawcę i dotyczących przedmiotu ü Nie badano poprawności i/lub budowy numerów identyfikacyjnych/seryjnych obiektu oraz nie weryfikowano prawdziwości danych obiektu. ü Niniejsza wycena nie może być traktowana jako gwarancja sprzedaży przedmiotu wyceny za oszacowaną wartość. Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 6
42 Fot. nr 71 Fot. nr 72 Strona 42
43 Fot. nr 73 Fot. nr 74 Strona 43
44 Fot. nr 75 Fot. nr 76 Strona 44
45 Fot. nr 77 Fot. nr 78 Strona 45
46 Fot. nr 79 Fot. nr 80 Strona 46
47 Fot. nr 81 Fot. nr 82 Strona 47
48 Fot. nr 83 Fot. nr 84 Strona 48
49 Fot. nr 85 Fot. nr 86 Strona 49
50 Fot. nr 87 Fot. nr 88 Strona 50
51 Fot. nr 89 Fot. nr 90 Strona 51
52 Fot. nr 91 Fot. nr 92 Strona 52
53 Fot. nr 93 Dokument wystawiony elektronicznie, ważny bez podpisu Strona 53
Nr zlecenia:79/29/11/2016/car-port z dnia: 2016/11/29 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia:16/28/06/2016/car-port z dnia: 2016/06/28 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia:07/13/02/2017/car-port z dnia: 2017/02/13 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Jacek Michalski/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia:12/05/09/2016/car-port z dnia: 2016/09/05 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:50/16/12/2016/car-port STANDARD
Nr zlecenia:50/16/12/2016/car-port STANDARD z dnia: 2016/12/16 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Jacek Michalski/zatw. pion weryfikacyjny
Nr zlecenia:20/16/02/2017/car-port z dnia: 2017/02/16 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia:03/28/09/2016/car-port z dnia: 2016/09/28 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:54/02/12/2016/car-port STANDARD
Nr zlecenia:96/29/11/2016/hitachi z dnia: 2016/11/29 Zleceniodawca: Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. Palisadowa 20/22 01-940 Warszawa Rzeczoznawca: Przemysław Rusak/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia:20/24/05/2016/car-port z dnia: 2016/05/24 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Bartosz Kuchta/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia: 14/06/10/2017/HITACHI z dnia: 2017/10/06 Zleceniodawca: Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. Palisadowa 20/22 01-940 Warszawa Rzeczoznawca: Mateusz Gumkowski/zatw. Pion Weryfikacyjny erzeczoznawcy
Nr zlecenia: z dnia: 2017/06/20 Zleceniodawca: Idea Bank S.A. ul. Przyokopowa 33 01-208 Warszawa Rzeczoznawca: Auto-TechnikaDariusz GromadkaCCRS581/12/15RS001443 OPINIA TECHNICZNA Zadanie: Wycena wartości
Bardziej szczegółowoZleceniodawca: TOYOTA LEASING POLSKA SP. Z. O. O. ul. Postępu 18B Warszawa
Nr zlecenia:08/25/07/2016/toyota BANK z dnia: 2016/07/25 Zleceniodawca: TOYOTA LEASING POLSKA SP. Z. O. O. ul. Postępu 18B 02-676 Warszawa Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy
Nr zlecenia:02/02/09/2016/car-port z dnia: 2016/09/02 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: inż. Rafał Jabbar/ zatw. pion weryfikujący erzeczoznawcy
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:96/16/12/2016/car-port STANDARD
Nr zlecenia: 96/27/10/2017/Car-Port STANDARD z dnia: 2017/10/27 Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Adrian Zubiak/zatw. Pion Weryfikacyjny
Bardziej szczegółowoNr zlecenia:14/09/01/2017/car-port STANDARD
Nr zlecenia:14/09/01/2017/car-port STANDARD z dnia: Zleceniodawca: CARPORT - Aukcje Samochodowe Przeźmierowo 62-081 Baranowo k/poznania Rzeczoznawca: Szymon Nowak/zatw. pion weryfikacyjny erzeczoznawcy