Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią z działalności między Sesjami Rady Miejskiej w okresie od dnia 25 czerwca do dnia 26

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią z działalności między Sesjami Rady Miejskiej w okresie od dnia 25 czerwca do dnia 26"

Transkrypt

1 Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią z działalności między Sesjami Rady Miejskiej w okresie od dnia 25 czerwca do dnia 26 sierpnia 2010 roku. 25 czerwca 2010 roku 1. Uczestniczyłem w uroczystości zorganizowanej z okazji 10-lecia działalności Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MEDICUS na terenie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Podczas Jubileuszowej uroczystości okolicznościowe gratulacje, w imieniu władz samorządowych naszej Gminy, dyrekcji i pracownikom Spółki, złożyłem wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Andrzejem Jedynakiem. W uroczystości uczestniczyli również m.in. Starosta Pan Tomasz Miłowski oraz przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z NZOZ MEDICUS w Nakle. Podczas tej samej uroczystości Złoty Jubileusz 50-lecia pracy zawodowej jako lekarz obchodziła doktor Pani Halina Chrząszcz pracownik NZOZ MEDICUS w Nakle. Życzenia i okolicznościowe gratulacje Pani Halinie Chrząszcz złożyłem wspólnie z Panem Przewodniczącym RM, Starostą oraz dyrekcją i pracownikami MEDICUSA. 26 czerwca 2010 roku 1. W odpowiedzi na otrzymane zaproszenie brałem udział w zorganizowanym w Potulicach - Turnieju Piłki Nożnej Zdrowo, na sportowo. Inicjatorami i organizatorami zawodów byli działacze LZS Dąb Potulice. W turnieju wzięły udział drużyny młodzieżowe, seniorów i oldboyów z Paterka, Nakła, Potulic, Minikowa, Gorzenia, Występu oraz Jadownik (k. Żnina). Imprezie towarzyszył turniej piłki plażowej. Imprezę finansowo wsparła Gmina Nakło, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle oraz Starostwo Powiatowe. 27 czerwca 2010 roku 1. Brałem udział w otwarciu XVII-tych Okręgowych Mistrzostw Służby Więziennej w Piłce Nożnej, które odbyły się w Potulicach. W otwarciu zawodów uczestniczył również Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach ppłk Pan Jarosław Nurkiewicz. Mistrzostwa odbyły się na gminnym stadionie, a uczestniczyło w nich 9 drużyn. Oprócz ZK Potulice w turnieju uczestniczyły reprezentacje podobnych instytucji z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza, Koronowa i Inowrocławia.

2 Tego samego dnia uczestniczyłem w tegorocznym Turnieju Wsi, który zorganizowany został w Minikowie. Na wstępie jako gospodarz Gminy dokonałem otwarcia Turnieju. Zawody zorganizowała Komisja Rolnictwa i Infrastruktury Wiejskiej Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią oraz Radą Sołecką wsi Minikowo. Rywalizowało w nim 17 sołectw (na 20 istniejących): Gorzeń, Gumnowice, Karnowo, Karnówko, Kazin, Małocin, Michalin, Minikowo, Paterek, Polichno, Potulice, Rozwarzyn, Suchary, Ślesin, Trzeciewnica, Wieszki i Występ. Zmagania oceniało jury w składzie: radna i Przewodnicząca Komisji Rolnictwa RM Pani Halina Mnichowska przewodnicząca jury, oraz członkowie radni RM Panowie: Tadeusz Matczuk, Janusz Dąbrowski, Władysław Górski oraz Pan Krzysztof Kwiatkowski (z rady sołeckiej Gorzenia) i Pan Jarosław Warmke - inspektor Wydziału RNL Urzędu. Reprezentacje zmagały się w pięciu konkurencjach: bieg narciarski (3 osoby na parze nart), rzut lotką (sołtysi), przetaczanie koła, rzut do kosza i wbijanie gwoździ (przez panie). Zwycięzcą tegorocznego Turnieju Wsi zostało Sołectwo Gorzeń. 28 czerwca 2010 roku 1. Wspólnie z Zastępcą Panem Andrzejem Krupińskim dokonaliśmy lustracji robót drogowych tj. przebudowy fragmentu skrzyżowania ul. Bohaterów z ul. Staszica w Nakle. Po zakończeniu robót charakterystyczny i niebezpieczny zakręt został poszerzony i złagodzony, a bezpieczeństwo ruchu na tym skrzyżowaniu znacznie się poprawiło. 2. Tego samego dnia wspólnie z Zastępcą oraz naczelnikiem Panem Lechem Barczem byliśmy na terenie budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ul. Tuwima w Nakle. Inwestycja obejmująca budowę kanalizacji: sanitarnej i deszczowej oraz drenarkę terenu kosztować będzie ok. 3 miliony zł. Prace ruszyły już w 2008 roku. Pod koniec czerwca br. dokonano rozruchu technicznego przepompowni ścieków. Od tego momentu regularnie nieczystości płynne z części posesji płyną kanalizacją do oczyszczalni ścieków na Bielawach. Obecnie kanalizacja wybudowana jest już w ok. połowie ulicy. Zgodnie z harmonogramem roboty mają zakończyć się w roku Szacunkowy koszt zadania to ok. 3 miliony zł, z czego gmina pozyskała wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (pożyczka) w kwocie 1 milion 394 tysiące 800 złotych (umarzalna do 30 procent).

3 czerwca 2010 roku 1. W Przysieku podpisałem umowę na dofinansowanie rekultywacji drogi Olszewka Lubaszcz. Kolejne środki finansowe w wysokości zł,-, które pozyskaliśmy z funduszy zewnętrznych zasiliły budżet na rekultywację wymienionej drogi. Do końca października br. zmodernizowana zostanie gminna droga gruntowa łącząca Olszewkę z Lubaszczem na odcinku 698 m. Droga zostanie utwardzona tłuczniem. Przewidywane koszty całej inwestycji wynoszą 95,5 tys. zł,-. Wyżej wymienione środki gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego (Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych). Wniosek opracował Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu. 2. Również w tym dniu uczestniczyłem wspólnie z Zastępcą w Walnym Zgromadzeniu Wspólników Nakielskiej Administracji Domów Mieszkalnych Sp. z o.o. w Nakle. Podczas posiedzenia podsumowany został rok 2009 i Zarząd Spółki otrzymał absolutorium. Spółka zamknęła ubiegły rok zyskiem netto ok zł,-. Walne Zgromadzenie nie wyraziło natomiast zgody na proponowane przez Spółkę ceny mieszkań w planowanym do budowy budynku mieszkalnym w Występie. Uznałem, iż zaproponowane ceny są zbyt wysokie, a Spółka powinna tak skalkulować ceny aby osiągnąć minimalną marżę. 3. Tego samego dnia razem z Zastępcą Panem A. Krupińskim braliśmy udział w uroczystej gali dziesiątej jubileuszowej edycji prestiżowego konkursu o tytuł HIT 2010, która odbyła się na Dworze Artusa w Toruniu. Gmina Nakło nad Notecią brała udział w tegorocznej edycji konkursu HIT 2010 i otrzymała wyróżnienie w kategorii Edukacja, Kultura, Sport - za dynamiczny rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej i oświatowej. Do wyróżnienia naszą gminę już w miesiącu kwietniu rekomendowały nakielskie instytucje. W maju z przygotowaną przez Referat Promocji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych prezentacją zapoznała się komisja konkursowa. Członkowie komisji obejrzeli między innymi nowy budynek Zespołu Szkół w Paterku oraz znajdujące się przy nim boisko sportowe, boisko sportowe w Potulicach, budowane sale gimnastyczne w Ślesinie i przy Gimnazjum nr 3 w Nakle oraz budowę krytej pływalni w Nakle. Komisja obejrzała już funkcjonujące boisko Orlik w Nakle oraz zapoznała się z planami budowy kolejnego tego typu kompleksu. Już wówczas członkowie komisji wyrażali swoje uznanie dla podjętych przez władze obecnej kadencji działań inwestycyjnych, które w najbliższych latach zapewnią kompleksową ofertę sportową zarówno w mieście jak i na terenach wiejskich. Łącznie do konkursu zgłoszono blisko 200 rekomendacji.

4 - 4 - Pozostało tylko 37 finalistów, wśród których znalazła się Gmina Nakło nad Notecią. Pragnę Państwa poinformować, iż wyróżnienie HIT 2010 otrzymało również Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oraz NZOZ MEDICUS, który do konkursu zgłosiła Gmina Nakło. 2 lipca 2010 roku 1. Uczestniczyłem w wiecu przedwyborczym Prezesa PiS Pana Jarosława Kaczyńskiego, który został zorganizowany na nakielskim rynku. W Nakle tego dnia gościli politycy z pierwszych stron gazet oraz czołowe krajowe media. Jako przedstawiciele władz samorządowych i gospodarze Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, wspólnie z Przewodniczącym RM Panem Andrzejem Jedynakiem, powitaliśmy kandydata PiS na Prezydenta RP. W wiecu uczestniczyli m.in. mieszkańcy naszej Gminy, Powiatu i Województwa. 2. Tego samego dnia brałem udział w uroczystości Jubileuszu 20-lecia pracy młodszego inspektora Straży Miejskiej Pana Dariusza Chruścińskiego, który pracuje w nakielskiej Straży Miejskiej już od blisko 10 lat. 3 lipca 2010 roku (sobota) 1. W tym dniu powitałem goszczących w Nakle nad Notecią członków Towarzystwa Miłośników Róż. Tego dnia na terenie naszej Gminy gościła grupa licząca ponad 50 osób członków ww. Towarzystwa. Goście zwiedzili ogrody działkowe ROD Jedność, pole golfowe w Olszewce i ogrody zwycięzców w tegorocznym Konkursie na najładniejszy ogród przydomowy w sołectwach. Atrakcją był również rejs po Noteci. Goście otrzymali upominki i gadżety promujące Nakło, przygotowane przez Referat Promocji i Pozyskiwania Środków z Funduszy Zewnętrznych. Pragnę podkreślić, iż inicjatorką tej wizyty była Pani Halina Michowska ( nasza radna RM i Przewodnicząca Komisji Rolnictwa), która jest sekretarzem bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Róż.

5 - 5-5 lipca 2010 roku 1. Uczestniczyłem w spotkaniu z Prezesem SM Chrobry w Nakle Panem Tomaszem Kielakiem. Tematem spotkania była sprawa dot. przejść dla pieszych na Osiedlu Łokietka oraz na ul. Ks. Piotra Skargi i wejścia na teren kościoła pw. św. Stanisława w Nakle. Na ostatniej sesji rady miejskiej problemy dotyczące przejść dla pieszych i wejścia na teren kościoła zgłosili radni Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią Panowie - Czesław Kucharski i Grzegorz Nadolny. W spotkaniu tym uczestniczyli m.in. wymienieni radni, Przewodniczący RM, Prezes SM Chrobry Pan Tomasz Kielak, Zastępca, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Pan Marek Michalak oraz inspektor Pan Adam Losik (z tegoż wydziału). 20 lipca 2010 roku 1. Wspólnie z Zastępcą reprezentowaliśmy naszą Gminę w podpisaniu umowy z firmą Kaszub z Kiełpina Leszna na budowę kompleksu boisk Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle. Natomiast Starostwo Powiatowe reprezentowali: Starosta Pan Tomasz Miłowski oraz Wicestarosta Pan Krzysztof Mikietyński. Zadanie to realizuje Gmina Nakło, jako inwestor, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Nakle. Ponadto dofinansowanie inwestycji pochodzi również ze środków: Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego (po 33 procent kosztów kwalifikowanych). Na wywiązanie się z umowy wyżej wymieniona firma ma 10 tygodni. Kompleks boisk wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle powstanie za kwotę zł. To jeden z najtańszych Orlików na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Informuję, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpiło dnia 9 lipca br. Wygrała najtańsza z 10 ofert przedłożonych do postępowania przetargowego - Firmy "Kaszub" z Kiełpina-Leszna. 21 lipca 2010 roku 1. Tego dnia brałem udział w podpisaniu umowy z firmą PPHU Ford-Pol z Lisiego Ogona na dokończenie ogrodzenia działki szkolnej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Paterku. Budowy tego ogrodzenia za kwotę zł,- podjęła się wyżej wymieniona firma, która została wyłoniona w drodze przetargu.

6 - 6-4 sierpnia 2010 roku 1. Gościłem w Urzędzie żołnierzy z 1. Batalionu Logistycznego Ziemi Nakielskiej oraz przedstawicieli Klubu Żołnierzy Rezerwy w Nakle. Podczas spotkania rozmawialiśmy na temat przebiegu uroczystości w dniu 15 sierpnia br. i udziału w nich 1. Batalionu Logistycznego Ziemi Nakielskiej oraz Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią. 2. Uczestniczyłem w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Wspólników NADM Sp. z o.o. w Nakle, którego tematem było wyrażenie zgody na sprzedaż i ustalenie cen lokali mieszkalnych, użytkowych oraz miejsc parkingowych wraz z przysługującymi częściami wspólnymi w budynku wielorodzinnym w Występie, który ma powstać w 2011 roku. W zgromadzeniu uczestniczył również Prezes Spółki Pan Paweł Warszawski oraz Zastępca Pan A. Krupiński. W Występie w nowym budynku ma powstać 28 mieszkań oraz 10 garaży jednostanowiskowych i dwa garaże dwustanowiskowe. Na poprzednim zgromadzeniu nie wyraziłem zgody na sprzedaż mieszkań, ponieważ uznałem zaproponowane przez NADM stawki za metr kwadratowy mieszkania za zbyt wysokie. Prezes NADM przedstawił więc nowe propozycje, które zaakceptowałem. Ostatecznie podczas zgromadzenia podjęto stosowna uchwałę o sprzedaży i ustaleniu cen lokali mieszkalnych, użytkowych oraz miejsc parkingowych wraz z przysługującymi częściami wspólnymi w budynku wielorodzinnym. Ceny za metr kwadratowy mieszkań wyniosą od 2900zł do 3400 zł plus podatek VAT. Ceny zależeć będą od położenia mieszkania w bloku (czy jest ono szczytowe, w zależności od kondygnacji) i wielkości danego lokalu. Natomiast przysługujące części wspólne (głównie grunt), w zależności od wielkości lokalu, to wydatek rzędu od 2200 do 9400 zł netto. Metr kwadratowy za garaż jednostanowiskowy będzie wynosił 800 zł netto, a za dwustanowiskowy 500 zł,- netto. Podsumowując pragnę podkreślić, iż tego typu działania spółki są cennymi inicjatywami na rzecz poprawy sytuacji mieszkaniowej na terenie Miasta i Gminy Nakło. 6 sierpnia 2010 roku 1. W Urzędzie Miasta i Gminy spotkałem się z przedstawicielami mieszkańców wsi Lubaszcz, tj. Panem Marianem Olszyńskim, Panią Dalilą Szarszewską dyrektorem ZSP w Lubaszczu i Panem Wojciechem Jaranowskim właścicielem POM Lubaszcz, w celu skonsultowania treści opinii wydanej w sprawie likwidacji drugiego zjazdu z drogi krajowej w Lubaszczu (patrząc z kierunku Nakła). Wyjaśniam, iż droga prowadząca przez Lubaszcz to droga krajowa 10, na której Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje jej gruntowną modernizację.

7 - 7 - Projekt przedstawiony nam do zaopiniowania przez biuro projektowe, zakłada gruntowną przebudowę pierwszego skrzyżowania (budowę wysepek, przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej), ale jednocześnie likwidację drugiego zjazdu (na wysokości bloków i ZSP im. Wł. Łokietka w Lubaszczu). Jako Burmistrz Miasta i Gminy Nakło zwołałem w tej sprawie zebranie wiejskie, na którym mieszkańcy stanowczo sprzeciwili się pomysłowi likwidacji drugiego skrzyżowania, gdyż droga gminna obsługująca wieś, jest zbyt wąska. Dlatego przed wydaniem oficjalnej opinii w przedmiotowej sprawie zorganizowałem również spotkanie w Urzędzie, podczas którego ww. przedstawiciele potwierdzili uwagi mieszkańców Lubaszcza. Po wysłuchaniu wszystkich opinii i uwag wydałem negatywną opinię w sprawie zamknięcia zjazdu na drogę gminną na działce nr 325 w Lubaszczu. Pozytywnie zaopiniowałem plany dot. przebudowy pierwszego skrzyżowania. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 9 sierpnia 2010 roku 1. W Przysieku kolo Torunia podpisałem umowę na dofinansowanie budowy placu zabaw w Wieszkach na kwotę zł,-. W podpisaniu umowy uczestniczył Skarbnik Pan Andrzej Kowalski. 10 sierpnia 2010 roku 1. Brałem udział w uroczystej gali, która odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle podinspektor Pan Andrzej Cieślik wręczył mi brązowy medal Za zasługi dla Policji. Ponadto takim samym medalem został odznaczony Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu Pan Tadeusz Milewski. Komendant Policji w Nakle podziękował nam m.in. za współpracę i wspieranie Policji. Korzystając z okazji podziękowałem za otrzymane wyróżnienie. 12 sierpnia 2010 roku 1. Wspólnie ze Skarbnikiem Panem A. Kowalskim brałem udział w uroczystości pożegnania Pani Marii Jolanty Ulatowskiej, byłej kierownik MGOPS Nakło i wieloletniego pracownika Ośrodka, która po 35 latach zakończyła pracę zawodową. W uroczystości uczestniczyli: współpracownicy i kierownictwo MGOPS, przedstawicielki Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Przewodniczący Komisji Mieszkaniowej.

8 - 8 - Podczas uroczystości w imieniu władz samorządowych naszej Gminy podziękowałem Pani Ulatowskiej za jej wieloletnią pracę i pełną poświęcenia oraz zaangażowania służbę na rzecz mieszkańców naszej Gminy. 14 sierpnia 2010 roku (sobota) 1. Brałem udział w Festynie zorganizowanym przez Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle z okazji Święta Wojska Polskiego. Impreza zorganizowana została na torze motocrossowym w Paterku. Inicjatorami sobotniego (14 sierpnia) festynu byli członkowie motocyklowej sekcji Koła Żołnierzy Rezerwy w Nakle nad Notecią Nadnoteckie Sokoły. Współorganizatorami byli: 1. Batalion Logistyczny Ziemi Nakielskiej, Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią oraz Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Były pokazy jazdy motocyklami na specjalnym torze przeszkód, pokazy umiejętności strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej w Kowalewu (przejęcie handlarzy bronią i odbicie jeńca) oraz samoobrony w wykonaniu członków KŻR LOK Nakło. Widzowie mogli podziwiać nowoczesne motocykle, quady, i stare traktory. Nie zabrakło cateringu, a żołnierze z 1blog rozwinęli kuchnię polową. 2. Tego samego dnia uczestniczyłem również w zawodach strzeleckich służb mundurowych z okazji Święta Wojska Polskiego, które zorganizowano na strzelnicy w Paterku. W rywalizacji udział wzięło dwanaście trzyosobowych reprezentacji różnych instytucji i organizacji społecznych: Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Nakle nad Notecią, Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 2 w Szubinie, Nadnoteckich Sokołów, Jednostki Poszukiwawczo- Ratowniczej w Kowalewku, Bractwa Kurkowego w Nakle nad Notecią, Zakładu Karnego w Potulicach, 1 Batalionu Logistycznego Ziemi Nakielskiej w Bydgoszczy, Straży Miejskiej w Mroczy oraz dwa zespoły KŻR-LOK w Nakle nad Notecią. Puchary i nagrody wręczyliśmy wspólnie ze Starostą Panem Tomaszem Miłowskim i Prezesem KŻR LOK w Nakle Panem Janem Nowakowskim w trakcie Festynu z okazji Święta Wojska Polskiego w Paterku. W zawodach zwyciężył Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle. Korzystając z okazji wręczyłem Pani Joannie Nowakowskiej okolicznościowe podziękowania z jej wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie naszej Gminy w kraju i za granicą.

9 sierpnia 2010 roku (niedziela) 1. Tego dnia uczestniczyłem w Gminnych obchodach Święta Wojska Polskiego oraz 90 rocznicy Cudu nad Wisłą. Uroczystości tradycyjnie odbyły się w nakielskiej farze oraz na Rynku. Mszę celebrował proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca, ks. prałat Grzegorz Nowak. W modlitwie udział wzięli, oprócz mieszkańców Nakła, kompania honorowa wystawiona przez 1. Batalion Logistyczny Ziemi Nakielskiej z Bydgoszczy, poczty sztandarowe i delegacje różnych organizacji społecznych, politycznych i instytucji. Nie zabrakło również władz Powiatu Nakielskiego. Tradycyjnie oprawę muzyczną mszy zapewniła orkiestra dęta OSP Nakło. Po uroczystej mszy św. uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami Nakła na Rynek. Od kościoła kolumnę prowadziła grupa rekonstrukcyjna motocykli wojskowych, w których zasiedli m.in. Starosta Nakielski, przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, prezes KŻR-LOK w Nakle nad Notecią oraz ja. Centralne uroczystości odbyły się na Rynku. Po wciągnięciu flagi na maszt i odegraniu hymnu wygłosiłem okolicznościowe przemówienie. Przemówienie wygłosił również Starosta Nakielski. Następnie delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu. Wartę honorową pod pomnikiem wystawił 1 blog Ziemi Nakielskiej. Na zakończenie krótki koncert zaprezentowała orkiestra dęta OSP w Nakle nad Notecią pod batutą kapelmistrza Pana Józefa Zasady. Podczas uroczystości na Rynku można było także wpisać się do księgi pamiątkowej Klub Żołnierzy Rezerwy-LOK w Nakle nad Notecią. Ponadto można było przyjrzeć się pojazdom bojowym i wyposażeniu osobistemu żołnierzy. Niespodziankę przygotował Referat Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią. Z okazji 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozdawano darmowe egzemplarze wydawnictwa na temat pobytu marszałka Józefa Piłsudskiego w Nakle nad Notecią. 18 sierpnia 2010 roku 1. Wspólnie z dyrektorem ZOOR Panią Alicją Jaranowską i Skarbnikiem Panem Andrzejem Kowalskim, po wcześniej złożonym ślubowaniu, wręczyliśmy akty nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego oraz kwiaty - 12 nauczycielom. Pozostałym nieobecnym podczas uroczystości 2 nauczycielom, których nieobecność była usprawiedliwiona, akty mianowania zostaną wręczone w terminie późniejszym. Wszystkim ww. nauczycielom złożyłem okolicznościowe gratulacje i życzenia.

10 sierpnia 2010 roku 1. Tego dnia brałem udział w spotkaniu dotyczącym problemu zagospodarowania wód deszczowych na terenie miasta. Spotkanie zostało zorganizowane w Urzędzie, a uczestniczyli w nim merytoryczni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy, przedstawiciele KPWiK Nakło oraz projektanci. Ostatecznie ustalono, że trzeba kompleksowo podejść do problemu i określić punkty krytyczne oraz ustalić ich przyczyny. Mają być też podjęte działania w celu wykrywania i efektywnej egzekucji nakazów likwidacji nielegalnych podłączeń kanalizacji sanitarnych do sieci deszczowej. Do czasu powstania takiej koncepcji będą podejmowane doraźne działania w celu likwidacji skutków zalań na ulicach Nakła, szczególnie w obrębie ulic: Placu Konopnickiej, Kilińskiego i Potulickiej. 20 sierpnia 2010 roku. 1. Uczestniczyłem w I Festynie Rodzinnym, który został zorganizowany w Kazinie, przez władze nowego sołectwa z Panią sołtys Anitę Teodorską na czele. Bardzo dziękuję Pani sołtys oraz całej radzie sołeckiej za pomysł, inicjatywę oraz zaangażowanie. 21 sierpnia 2010 roku (sobota) 1. W odpowiedzi na otrzymane zaproszenie brałem udział w zorganizowanym po raz 11 Turnieju Piłki Nożnej im. J. Januszewskiego, który rozegrany został na boisku w Paterku. Organizatorem zawodów co roku jest Klub LZS Skra Paterek. Przypominam, iż Pan Jerzy Januszewski w roku 1994 został pierwszym trenerem drużyny juniorów LZS Skra Paterek. W 1995 r. zmarł nagle w wieku 39 lat, co było szokiem dla rodziny i znajomych oraz środowiska sportowego Paterka, dlatego jego imieniem nazwano ten turniej. Przybyłych na zawody sportowców, działaczy i kibiców powitał prezes LZS Skry Paterek oraz nasz radny RM Pan Janusz Dąbrowski. W zawodach uczestniczył również Starosta Nakielski. W Turnieju I miejsce zajęła drużyna z Sadek. 2.Tego samego dnia brałem udział w Festynie Rodzinnym w Chrząstowie, którego organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią, a finanse na jego organizację pozyskano ze środków unijnych.

11 Festyn dla mieszkańców Chrząstowa zorganizowany został w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Aktywności Lokalnej Chrząstowo czas na zmiany. Oprócz mieszkańców i pracowników MGOPS w festynie uczestniczyli m.in.: Starosta Nakielski Pan Tomasz Miłowski, przewodnicząca Komisji Rolnictwa Pani Halina Mnichowska, miejscowy sołtys Pan Antoni Domek i członkowie rady sołeckiej. Dzięki dobrej pogodzie i wielu atrakcjom w festynie udział wzięło ok. 150 osób. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację tego Festynu, szczególnie pracownikom MGOPS Nakło, sołtysowi i radzie sołeckiej Chrząstowa, dyrekcji SDOO Chrząstowo za zaangażowanie i pomoc. 22 sierpnia 2010 roku (niedziela) 1. W odpowiedzi na otrzymane zaproszenie uczestniczyłem w Parafialnych Dożynkach w Samsiecznie. 23 sierpnia 2010 roku 1. Spotkałem się ze Starostami Gminnego Święta Plonów Suchary 2010 Panią Marleną Franczak z Suchar i Panem Lechem Cemel z Michalina, którzy w bieżącym roku będą czynić honory starostów Dożynek. W spotkaniu uczestniczyła również Sekretarz Miasta i Gminy Pani Iwona Romińska-Jędrzejczak, która omówiła szczegóły niedzielnych uroczystości dożynkowych. Na spotkaniu obecni byli również: sołtys Michalina Pan Mieczysław Mrówczyński, sołtys Suchar Pani Barbara Strzelewicz, radna RM i Przewodnicząca Komisji Rolnictwa Pani Halina Mnichowska i Pan Jarosław Warmke z Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami. W tym miejscu chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców na dożynki gminne do Suchar w dniu 29 sierpnia. 25 sierpnia 2010 roku 1. Uczestniczyłem w odbiorze robót polegających na oczyszczeniu i odnowieniu pomnika na cmentarzu terroru hitlerowskiego w Potulicach. Wykonawcą robót była firma KONTBUD Sp. o.o. z Bydgoszczy. Prace zostały wykonane za kwotę ,00 zł,-. Komisja odbierająca roboty nie wniosła żadnych uwag. 2. Tego samego dnia zapoznałem się z postępem prac na budowie mieszkań komunalnych i socjalnych w budynku byłej kotłowni w Potulicach.

12 Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz pomieszczeń oraz zagospodarowanie terenu wokół, pozostały do wykonania tylko prace specjalistyczne jak położenie sieci elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Kierownik budowy Pan Jacek Jankowski poinformował, że roboty powinny zakończyć się na przełomie sierpnia i września br. Podczas lustracji na budowie towarzyszył mi sołtys Potulic Pan Marek Małkowski. 3. Również tego dnia uczestniczyłem w spotkaniu w sprawie złego stanu zalewanych dróg w Występie. W spotkaniu uczestniczyli: radny Pan Rafał Mróz, inspektor nadzoru ds. dróg Pan Lotar Ziomek oraz Pan Adam Losik. Podczas spotkania ustalono, iż w ramach posiadanych środków finansowych w budżecie podejmiemy próbę przeprofilowania zalewanych dróg i wykonania rowów odwadniających. W okresie międzysesyjnym uczestniczyłem w niektórych zebraniach samorządów wsi, których głównym tematem był podział środków funduszu sołeckiego przeznaczonego dla danego sołectwa, w pozostałych reprezentował mnie m.in. Pan Jarosław Warmke inspektor Wydziału RNL, który był przeszkolony w przedmiotowym temacie. W okresie tym odbyło się łącznie 5 zebrań w sołectwach: Chrząstowo, Polichno, Potulice, Minikowo i Karnowo. Podczas wyżej wymienionych zebrań poruszane były również sprawy i problemy nurtujące mieszkańców wymienionych wsi. Dominowały głównie sprawy bieżące, problemy dot. m.in. głównie złego stanu dróg, ich oznakowania oraz sprawy i problemy o znaczeniu typowo lokalnym dla poszczególnych samorządów wsi. We wszystkich zebraniach uczestniczyli licznie radni RM, którym bardzo dziękuję za udział i aktywność.

13 W okresie pomiędzy sesjami Rady Miejskiej uczestniczyłem również w odczytaniu protokołów z kontroli przeprowadzonych w następujących jednostkach organizacyjnych Gminy: 1) w dniu 1 lipca br. - protokołu z kontroli Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle. W odczytaniu uczestniczyli - inspektor Pani Małgorzata Balzer, dyrektor NOK Pan Sławomir Łaniecki oraz główna księgowa Pani Elżbieta Dembińska. W kontrolowanej jednostce stwierdzono tylko drobne nieprawidłowości, których usunięcie zalecono w wystąpieniach pokontrolnych. 2) w dniu 19 sierpnia br. protokołu z kontroli Zakładu Robót Publicznych w Nakle. W odczytaniu uczestniczyli - inspektor Pani Małgorzata Balzer, kierownik ZRP Pan Mieczysław Kubiak oraz główna księgowa Pani Zofia Nowak. W kontrolowanej jednostce stwierdzono również tylko drobne nieprawidłowości, których usunięcie zalecono w wystąpieniach pokontrolnych. 3) w dniu 24 sierpnia br. protokołu z kontroli Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. W odczytaniu uczestniczyli - inspektor Pani Małgorzata Balzer, dyrektor Muzeum Pan Andrzej Sołtysiak oraz główna księgowa Pani Renata Erlich. W kontrolowanej jednostce nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Zakres przedmiotowych kontroli obejmował: - kontrolę co najmniej 5% wydatków w 2010 roku obejmująca realizację procedur w zakresie celowości zaciągania zobowiązań finansowych i dokonywania wydatków, - kontrolę dochodów i otrzymanych dotacji z Urzędu Miasta i Gminy za 2009 rok, - kontrolę wykonania wniosków pokontrolnych. W okresie sprawozdawczym przyjmowałem na bieżąco mieszkańców Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Ponadto uczestniczyłem w posiedzeniach Komisji Mieszkaniowej rozwiązując problemy mieszkaniowe. Uczestniczyłem również w posiedzeniach niektórych Komisji Rady Miejskiej omawiających materiały sesyjne.

14 Informacja dotycząca realizacji inwestycji przez Wydział Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji w okresie sprawozdawczym: 1. Dnia 5 lipca 2010 roku po rozruchu przepompowni ścieków sanitarnych odbył się częściowy odbiór zadania pod nazwą: Budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej w ulicy Tuwima w Nakle nad Notecią Zadanie jest kontynuowane z lat ubiegłych (wieloletnie) - finansowane ze środków budżetu gminy oraz preferencyjnej pożyczki z WFOŚ. Na zadanie została zawarta umowa pożyczki ze środków WFOŚ i GW o łącznej kwocie zł, w tym: ,- zł w 2008 r., zł,- w 2009 r., ,- w 2010 r., i zł w 2011 r. Wykonawcą robót budowlanych jest wyłoniony w drodze przetargu w 2008 roku firma P. P. U. IKOPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. Zadanie nadal jest w toku realizacji. Kontynuowana jest budowa sieci kanalizacyjnej i deszczowej oraz drenażu wzdłuż ul. Tuwima. Zakończenie planowane jest w 2011 roku. 2. Dnia 10 sierpnia 2010 roku, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził obowiązkową kontrolę przed wydaniem pozwolenia na częściowe użytkowanie przebudowy istniejącej sieci kanalizacji w rejonie ulicy Długiej w Nakle nad Notecią, z podczyszczalnią wód opadowych do rzeki Śleski. 3. W dniu 20 lipca br. podpisano umowę z Firmą Kaszub Dariusz Kaszuba z Kiełpino-Leszno na budowę kompleksu sportowego Moje Boisko ORLIK Obiekty będą realizowane na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nakle nad Notecią. Termin wykonania 10 tygodni od dnia podpisania umowy. Wykonawca został wyłoniony na podstawie przetargu nieograniczonego. W dniu podpisania umowy przekazano wykonawcy również - plac budowy. Obecnie ukończono roboty rozbiórkowe związane z rozbiórką asfaltu. Na ukończeniu są roboty związane z wykonaniem drenażu boisk. Trwają roboty remontowe w adaptowanym budynku garażowym na zaplecze socjalnosanitarne. 4. W m-cu lipcu br. podpisano umowy na wykonanie zadania p.n. Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół w Paterku- II etap, obejmujące: 1) Utwardzenie terenu przy budynku dydaktycznym, 2) Ogrodzenie działki szkolnej. Na wykonanie ogrodzenia części działki szkolnej długości 330 mb podpisano umowę z firmą P.P.U.H. FORD - POL z siedzibą w Lisim Ogonie. Termin wykonania zadania do r.

15 Na wykonanie utwardzenia terenu przy budynku dydaktycznym podpisano umowę z firmą EURO-SYSTEM z siedzibą w Toruniu. Zakres robót obejmuje wykonanie placu o powierzchni 431m kw. z kostki betonowej. Termin wykonania zamówienia : do dnia 6 września 2010 r. 5. W dniu 2 lipca br. Starosta Nakielski zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenie na budowę inwestycji polegającej na rewitalizacji obszarów położonych w pobliżu Os. Kazimierza Wielkiego w Nakle nad Notecią. 6. W dniu 5 sierpnia 2010 roku została zawarta umowa pomiędzy Województwem Kujawsko Pomorskim, a Gminą Nakło nad Notecią na udzielenie dotacji na dofinansowanie realizacji zadania p.n. Zakup i montaż placu zabaw we wsi Wieszki Gmina Nakło nad Notecią w kwocie ,00 zł co stanowi 75% wartości zadania. Natomiast w dniu 18 sierpnia 2010 roku została wybrana Firma FENSTER Marek Szczęsny z Bydgoszczy na realizację zadania p.n. Zakup i montaż placu zabaw we wsi Wieszki Gmina Nakło nad Notecią za kwotę ,31 zł brutto. 7. Dnia 25 sierpnia zakończyły się prace przy Gimnazjum nr 3 w Nakle polegające na utwardzeniu placu kostką polbrukową (ok. 360 m kw) za kwotę ok. 40 tys. zł. Roboty wykonała firma DROGPOL. Lustracji na budowie dokonał Zastępca Pan A. Krupiński. Przypominam, iż po budowie uniwersalnego boiska w ramach Orlika 2012, zlikwidowano boisko do koszykówki przy Gimnazjum nr 3 w Nakle. Powstały wolny plac został więc utwardzony i będzie go można wykorzystać na miejsca postojowe dla pojazdów. Natomiast wyposażenie boiska do gry w piłkę koszykową oraz bramki ze zlikwidowanego boiska piłki nożnej przekazano sołectwu Chrząstowo.

Strona 1 Wydatki majątkowe na 2014 rok

Strona 1 Wydatki majątkowe na 2014 rok Strona 1 Wydatki majątkowe na 2014 rok Lp M - c i rok Planowane Nazwa inwestycji rozpoczęcia nakłady lokalizacja i planowa- na 2014 Wartość zadania Uwagi nego (Wykonawca) zakończ. Źródła sfinansowania

Bardziej szczegółowo

DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO. Bydgoszcz, dnia 24 maja 2012 r. Poz. 1217. UCHWAŁA Nr XIX/439/2012. z dnia 26 kwietnia 2012 r.

DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO. Bydgoszcz, dnia 24 maja 2012 r. Poz. 1217. UCHWAŁA Nr XIX/439/2012. z dnia 26 kwietnia 2012 r. DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO Bydgoszcz, dnia 24 maja 2012 r. Poz. 1217 UCHWAŁA Nr XIX/439/2012 RADY MIEJSKIEJ w NAKLE nad NOTECIĄ w sprawie zmiany Statutu Miasta i Gminy Nakło nad

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie roku Powiatowe spotkanie świąteczno-noworoczne

Podsumowanie roku Powiatowe spotkanie świąteczno-noworoczne Podsumowanie roku 2016 Powiatowe spotkanie świąteczno-noworoczne Uroczysta gala 13.edycji konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw Nagrodzeni z powiatu nakielskiego: Państwo Żołnierkiewiczowie i Państwo Mnichowscy

Bardziej szczegółowo

Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie

Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Źródło: http://www.cs.strazgraniczna.pl/cs/aktualnosci/17700,obchody-25-lecia-powolania-sg-w-obu-ketrzynskich-jednost kach.html Wygenerowano: Niedziela,

Bardziej szczegółowo

- dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. - z-ca kierownika Wydziału Geodezji ( ) - dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu

- dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. - z-ca kierownika Wydziału Geodezji ( ) - dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu PROTOKÓŁ NR 88 /2016 posiedzenia Zarządu Powiatu Wągrowieckiego z dnia 09 czerwca 2016 roku, które odbyło się w sali nr 108. Posiedzenie Zarządu rozpoczęto o godz. 12.30, zakończono o godz. 14.30 W posiedzeniu

Bardziej szczegółowo

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Źródło: http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/17699,obchody-25-lecia-powolania-sg.html Wygenerowano: Wtorek, 17 stycznia 2017, 13:49 Obchody 25-lecia

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE STAROSTY Z DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU POWIATU za okres od 30.11. do 28.12.2015r.

SPRAWOZDANIE STAROSTY Z DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU POWIATU za okres od 30.11. do 28.12.2015r. SPRAWOZDANIE STAROSTY Z DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU POWIATU za okres od 30.11. do 28.12.2015r. W okresie sprawozdawczym Zarząd Powiatu spotykał się sześciokrotnie Zarząd podjął uchwały w sprawie: 1) przyznania

Bardziej szczegółowo

Z Sesji Rady Gminy Olsztyn odbytej w dniu 23 kwietnia 2008 roku

Z Sesji Rady Gminy Olsztyn odbytej w dniu 23 kwietnia 2008 roku PROTOKÓŁ NR XVII/08 Z Sesji Rady Gminy Olsztyn odbytej w dniu 23 kwietnia 2008 roku Przewodniczący Rady Gminy Janusz Konieczny o godzinie 11-tej otworzył obrady XVII Sesji Rady Gminy. Po powitaniu radnych

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR IV/15/2015 RADY MIEJSKIEJ W WADOWICACH z dnia 29 stycznia 2015 r.

UCHWAŁA NR IV/15/2015 RADY MIEJSKIEJ W WADOWICACH z dnia 29 stycznia 2015 r. UCHWAŁA NR IV/15/2015 RADY MIEJSKIEJ W WADOWICACH w sprawie planów pracy komisji stałych na 2015 rok Na podstawie art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym /jedn. tekst Dz. U.

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR IV/38/2015 RADY MIEJSKIEJ W NAKLE NAD NOTECIĄ. z dnia 29 stycznia 2015 r.

UCHWAŁA NR IV/38/2015 RADY MIEJSKIEJ W NAKLE NAD NOTECIĄ. z dnia 29 stycznia 2015 r. UCHWAŁA NR IV/38/2015 RADY MIEJSKIEJ W NAKLE NAD NOTECIĄ w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Miejskiej na 2015 rok. Na podstawie art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie

Bardziej szczegółowo

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI I NADANIE SZTANDARU

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI I NADANIE SZTANDARU POLICJA.PL Źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/114750,wojewodzkie-obchody-swieta-policji-i-nadanie-sztandaru.html Wygenerowano: Niedziela, 8 stycznia 2017, 01:00 Strona znajduje się w archiwum.

Bardziej szczegółowo

Protokół z posiedzenia Komisji Budżetowej i Rozwoju Przedsiębiorczości z 11 września 2012 roku

Protokół z posiedzenia Komisji Budżetowej i Rozwoju Przedsiębiorczości z 11 września 2012 roku Protokół z posiedzenia Komisji Budżetowej i Rozwoju Przedsiębiorczości z 11 września 2012 roku Posiedzenie Komisji odbyło się w siedzibie Urzędu Gminy Krupski Młyn przy ul. Krasickiego 9 w Krupskim Młynie

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie od 11.08.2011 r. do 01.09.2011 r.

Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie od 11.08.2011 r. do 01.09.2011 r. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie od 11.08.2011 r. do 01.09.2011 r. Panie Przewodniczący, Panie i Panowie Radni, Szanowni Państwo! W sprawozdaniu przedstawionym na dzisiejszej Sesji

Bardziej szczegółowo

ŚWIĘTO POLICJI W KUJAWSKO-POMORSKIM GARNIZONIE

ŚWIĘTO POLICJI W KUJAWSKO-POMORSKIM GARNIZONIE POLICJA.PL Źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/129707,swieto-policji-w-kujawsko-pomorskim-garnizonie.html Wygenerowano: Sobota, 4 marca 2017, 18:27 Strona znajduje się w archiwum. ŚWIĘTO POLICJI

Bardziej szczegółowo

Otwarcie hali sportowej w Chorzelowie :27:17

Otwarcie hali sportowej w Chorzelowie :27:17 Otwarcie hali sportowej w Chorzelowie 2014-09-24 07:27:17 18 września w Zespole Szkół w Chorzelowie odbyło się uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku hali sportowej. Hala została wybudowana ze środków

Bardziej szczegółowo

P R O T O K Ó Ł Nr XIII/15. nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Nisku odbytej w dniu 27 października 2015r w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Nisku

P R O T O K Ó Ł Nr XIII/15. nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Nisku odbytej w dniu 27 października 2015r w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Nisku P R O T O K Ó Ł Nr XIII/15 nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Nisku odbytej w dniu 27 października 2015r w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Nisku Nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Nisku otworzył

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr XIX/2008

Protokół Nr XIX/2008 Protokół Nr XIX/2008 z obrad XIX zwyczajnej sesji Rady Gminy Małkinia Górnaodbytej w dniu 21 kwietnia 2008 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportuw Małkini Górnej pod przewodnictwem Jana Chaberskiego Przewodniczącego

Bardziej szczegółowo

BS.0057.1.2015.IS Skarżysko-Kamienna, 26.02.2015. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie od 26.01.2015r.do 26.02.2015 r.

BS.0057.1.2015.IS Skarżysko-Kamienna, 26.02.2015. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie od 26.01.2015r.do 26.02.2015 r. BS.0057.1.2015.IS Skarżysko-Kamienna, 26.02.2015 Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie od 26.01.2015r.do 26.02.2015 r. Panie Przewodniczący, Panie i Panowie Radni, Szanowni Państwo! W

Bardziej szczegółowo

INWESTYCJE W ROKU 2011

INWESTYCJE W ROKU 2011 INWESTYCJE W ROKU 2011 Cząstkowy remont dróg gminnych Na cząstkowy remont wszystkich utwardzonych dróg gminnych w ciągu roku 2011 wydano kwotę 200.000,00 zł Nawierzchnie dróg z podbudową Łączny koszt 1.417.000,00

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr XV/12. Obradom przewodniczył Andrzej Oset Przewodniczący Rady Gminy Dłutów. Sesję rozpoczęto o godz.13 00, a zakończono o godz

Protokół Nr XV/12. Obradom przewodniczył Andrzej Oset Przewodniczący Rady Gminy Dłutów. Sesję rozpoczęto o godz.13 00, a zakończono o godz Protokół Nr XV/12 Z sesji Rady Gminy Dłutów, która odbyła się w dniu 26 czerwca 2012 roku w Domu Kultury w Dłutowie ul. Polna 3. Obradom przewodniczył Andrzej Oset Przewodniczący Rady Gminy Dłutów. Sesję

Bardziej szczegółowo

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka i uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP Zarzecze.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka i uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP Zarzecze. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka i uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP Zarzecze. W dniu 30 kwietnia 2017r w Zarzeczu (Gmina i Miasto Nisko) odbyły się uroczystości przekazania samochodu

Bardziej szczegółowo

P R O T O K Ó Ł NR 144/2013 z posiedzenia Zarządu Powiatu Rawskiego odbytego w dniu 16 października 2013 roku.

P R O T O K Ó Ł NR 144/2013 z posiedzenia Zarządu Powiatu Rawskiego odbytego w dniu 16 października 2013 roku. P R O T O K Ó Ł NR 144/2013 z posiedzenia Zarządu Powiatu Rawskiego odbytego w dniu 16 października 2013 roku. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Zarządu, zgodnie z załączoną listą obecności, która

Bardziej szczegółowo

P u n k t 1. P u n k t 2

P u n k t 1. P u n k t 2 P R O T O K Ó Ł Nr 1/06 z posiedzenia KOMISJI BUDŻETU I FINANSÓW, ROLNICTWA I ROZWOJU GOSPODARCZEGO RADY GMINY JEŻÓW odbytego w dniu 4 grudnia 2006r. W posiedzeniu uczestniczyli: 1. Członkowie Komisji

Bardziej szczegółowo

Protokół. ze wspólnego posiedzenia komisji stałych Rady Gminy Grodzisko Dolne

Protokół. ze wspólnego posiedzenia komisji stałych Rady Gminy Grodzisko Dolne Protokół ze wspólnego posiedzenia komisji stałych Rady Gminy Grodzisko Dolne (Komisja Rewizyjna, Komisja Spraw Społecznych, Komisja Budżetu i Finansów) odbytego w dniu 28 marca 2012r. W posiedzeniu udział

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR VI/25/15 RADY MIEJSKIEJ W KOŻUCHOWIE. z dnia 30 stycznia 2015 r.

UCHWAŁA NR VI/25/15 RADY MIEJSKIEJ W KOŻUCHOWIE. z dnia 30 stycznia 2015 r. UCHWAŁA NR VI/25/15 RADY MIEJSKIEJ W KOŻUCHOWIE z dnia 30 stycznia 2015 r. w sprawie przyjęcia planów pracy komisji stałych Rady Miejskiej w Kożuchowie na 2015 rok. Na podstawie art. 21 ust. 3 ustawy z

Bardziej szczegółowo

PROTOKÓŁ Nr 67/2009 z posiedzenia Komisji ds. Budżetu i Inwestycji z dnia 31 sierpnia 2009 r.

PROTOKÓŁ Nr 67/2009 z posiedzenia Komisji ds. Budżetu i Inwestycji z dnia 31 sierpnia 2009 r. PROTOKÓŁ Nr 67/2009 z posiedzenia Komisji ds. Budżetu i Inwestycji z dnia 31 sierpnia 2009 r. Obecni: 1. Jan Zbigniew Pożarko - Przewodniczący Komisji 2. Hanna Kurek - Zastępca Przewodniczącego 3. Stanisław

Bardziej szczegółowo

CENTRUM SZKOLENIA POLICJI JUBILEUSZOWE UROCZYSTOŚCI. Strona znajduje się w archiwum.

CENTRUM SZKOLENIA POLICJI JUBILEUSZOWE UROCZYSTOŚCI. Strona znajduje się w archiwum. CENTRUM SZKOLENIA POLICJI Źródło: http://csp.edu.pl/csp/aktualnosci/2719,jubileuszowe-uroczystosci.html Wygenerowano: Poniedziałek, 20 marca 2017, 14:20 Strona znajduje się w archiwum. JUBILEUSZOWE UROCZYSTOŚCI

Bardziej szczegółowo

Protokół nr XXII/2016 Sesji Rady Miejskiej Krzywinia odbytej w dniu 19 września 2016 roku w Domu Strażaka w Krzywiniu

Protokół nr XXII/2016 Sesji Rady Miejskiej Krzywinia odbytej w dniu 19 września 2016 roku w Domu Strażaka w Krzywiniu Protokół nr XXII/2016 Sesji Rady Miejskiej Krzywinia odbytej w dniu 19 września 2016 roku w Domu Strażaka w Krzywiniu Przewodnicząca Rady Miejskiej Krzywinia Krystyna Motławska otworzyła o godz. 17 05

Bardziej szczegółowo

Protokół nr 1/14 z posiedzenia Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Rady Miejskiej w Paczkowie z dnia i 18 grudnia 2014 r.

Protokół nr 1/14 z posiedzenia Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Rady Miejskiej w Paczkowie z dnia i 18 grudnia 2014 r. Protokół nr 1/14 z posiedzenia Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Rady Miejskiej w Paczkowie z dnia i 18 grudnia 2014 r. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie wg załączonej listy obecności

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Burmistrza. w okresie 4 stycznia 2010 roku do 8 marca 2010 roku

Sprawozdanie z działalności Burmistrza. w okresie 4 stycznia 2010 roku do 8 marca 2010 roku Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie 4 stycznia 2010 roku do 8 marca 2010 roku 1. 4 stycznia 2010r. udział w spotkaniu noworocznym gminy Brodnica. 2. 5 stycznia 2010r. udział w spotkaniu noworocznym

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr 16/12. z posiedzenia Komisji Budżetu, Gospodarki i Promocji w dniu 22 sierpnia 2012 r.

Protokół Nr 16/12. z posiedzenia Komisji Budżetu, Gospodarki i Promocji w dniu 22 sierpnia 2012 r. BR.0012.2.6.2012 Protokół Nr 16/12 z posiedzenia Komisji Budżetu, Gospodarki i Promocji w dniu 22 sierpnia 2012 r. Porządek obrad: 1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie quorum. 2. Przyjęcie porządku obrad.

Bardziej szczegółowo

MŁODZI MAJĄ GŁOS GAZETA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM NR 1 W GOLENIOWIE

MŁODZI MAJĄ GŁOS GAZETA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM NR 1 W GOLENIOWIE MŁODZI MAJĄ GŁOS Numer 5/2016 DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ W GIMNAZJUM NR 1 28 KWIETNIA 2016 R. W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W GOLENIOWIE ODBYŁY SIĘ UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE

Bardziej szczegółowo

Dochody wykazane w Wieloletniej Prognozie Finansowej zostały wyszacowane na podstawie tendencji zachodzących w wykonaniu poszczególnych rodzajów

Dochody wykazane w Wieloletniej Prognozie Finansowej zostały wyszacowane na podstawie tendencji zachodzących w wykonaniu poszczególnych rodzajów Dochody wykazane w Wieloletniej Prognozie Finansowej zostały wyszacowane na podstawie tendencji zachodzących w wykonaniu poszczególnych rodzajów dochodów na przestrzeni ostatnich lat w gminie Nakło nad

Bardziej szczegółowo

Protokół z XXIX sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 23 kwietnia 2013 roku.

Protokół z XXIX sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 23 kwietnia 2013 roku. Protokół z XXIX sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 23 kwietnia 2013 roku. Sesja odbyła się w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sandomierzu obrady rozpoczęto o godz. 10-tej. W Sesji uczestniczyło

Bardziej szczegółowo

Informacja z realizacji zadań inwestycyjnych za 2012 rok w złotych

Informacja z realizacji zadań inwestycyjnych za 2012 rok w złotych Informacja z realizacji zadań inwestycyjnych za 2012 rok w złotych Załącznik nr 6 Lp. Nazwa zadania inwestycyjnego Plan na 2012 rok Plan po zmianach 2012 rok Wydatki poniesione w 2012 roku Opis inwestycji

Bardziej szczegółowo

Wydatki inwestycyjne przewidziane do realizacji w 2012 roku na terenie Gminy Łochów

Wydatki inwestycyjne przewidziane do realizacji w 2012 roku na terenie Gminy Łochów Wydatki inwestycyjne przewidziane do realizacji w 2012 roku na terenie Gminy Łochów Załącznik Nr 2a do uchwały budżetowej na 2012 rok. Dział Rozdział Paragraf Treść Wartość 150 Przetwórstwo przemysłowe

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr 20/2012 z XX sesji Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych z dnia 29 marca 2012 r.

Protokół Nr 20/2012 z XX sesji Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych z dnia 29 marca 2012 r. Protokół Nr 20/2012 z XX sesji Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych z dnia 29 marca 2012 r. Obecnych 14 radnych - lista obecności stanowi załącznik Nr 1 do niniejszego protokołu. Ad.1. Otwarcie XX sesji

Bardziej szczegółowo

Plan po zmianach (wg stanu na 31.12.2014 r.) 212 237,00 210 553,79 2 464,90 2 460,00 46 128,00 300,00 15 500,00 15 481,66 42 217,00 33 077,94

Plan po zmianach (wg stanu na 31.12.2014 r.) 212 237,00 210 553,79 2 464,90 2 460,00 46 128,00 300,00 15 500,00 15 481,66 42 217,00 33 077,94 Załącznik nr 8 do sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lelów za 2014 r. Zadania inwestycyjne w 2014 roku (w tym w ramach programów finansowanych z udziałem środków z art.. 5 ust. 1 pkt. 2 i 3 ustawy

Bardziej szczegółowo

godz. 17:00 19:30 otwarcie i udział w Gali Finałowej Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza w Hali Sportowej przy SP nr 3 w Środzie Śląskiej

godz. 17:00 19:30 otwarcie i udział w Gali Finałowej Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza w Hali Sportowej przy SP nr 3 w Środzie Śląskiej Niedziela 04.12.2016 godz. 17:00 19:30 otwarcie i udział w Gali Finałowej Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza w Hali Sportowej przy SP nr 3 w Środzie Śląskiej Poniedziałek 05.12.2016 godz.

Bardziej szczegółowo

PROTOKÓŁ NR CXXXVI/14 z posiedzenia Zarządu Powiatu w Krasnymstawie z dnia 16 września 2014 roku

PROTOKÓŁ NR CXXXVI/14 z posiedzenia Zarządu Powiatu w Krasnymstawie z dnia 16 września 2014 roku PROTOKÓŁ NR CXXXVI/14 z posiedzenia Zarządu Powiatu w Krasnymstawie z dnia 16 września 2014 roku Zarząd Powiatu w Krasnymstawie odbył posiedzenie w składzie: 1. Pan Janusz Szpak - Starosta 2. Pan Henryk

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY NAKŁO NAD NOTECIĄ Z DZIAŁALNOŚCI MIĘDZY SESJAMI RADY MIEJSKIEJ W OKRESIE OD 27 SIERPNIA DO 30 WRZESNIA 2010R.

SPRAWOZDANIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY NAKŁO NAD NOTECIĄ Z DZIAŁALNOŚCI MIĘDZY SESJAMI RADY MIEJSKIEJ W OKRESIE OD 27 SIERPNIA DO 30 WRZESNIA 2010R. SPRAWOZDANIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY NAKŁO NAD NOTECIĄ Z DZIAŁALNOŚCI MIĘDZY SESJAMI RADY MIEJSKIEJ W OKRESIE OD 27 SIERPNIA DO 30 WRZESNIA 2010R. 27 SIERPNIA spotkałem się z pracownikami Straży Miejskiej

Bardziej szczegółowo

Protokół z XLIII Sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 10 listopada 2010 roku.

Protokół z XLIII Sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 10 listopada 2010 roku. Protokół z XLIII Sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 10 listopada 2010 roku. Sesja odbyła się w Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu rozpoczęto o godz. 10- tej. obrady W sesji uczestniczyło 20 radnych,

Bardziej szczegółowo

Spotkanie działkowców z władzami miasta Częstochowy.

Spotkanie działkowców z władzami miasta Częstochowy. Spotkanie działkowców z władzami miasta Częstochowy. W dniu 22 marca 2016 roku z inicjatywy Okręgowego Zarządu i Radnego Dariusza Kapinosa odbyło się spotkanie władz miasta z aktywem rodzinnych ogrodów

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR IV/18/2010 RADY MIEJSKIEJ W SULEJOWIE z dnia 29 grudnia 2010 roku

UCHWAŁA NR IV/18/2010 RADY MIEJSKIEJ W SULEJOWIE z dnia 29 grudnia 2010 roku UCHWAŁA NR IV/18/2010 RADY MIEJSKIEJ W SULEJOWIE z dnia 29 grudnia 2010 roku w sprawie zatwierdzenia planów pracy Rady Miejskiej i komisji stałych na 2011 rok. Na podstawie art.21 ust.3 ustawy z dnia 8

Bardziej szczegółowo

5 stycznia 2017 r. Gminne inwestycje

5 stycznia 2017 r. Gminne inwestycje 5 stycznia 2017 r. Gminne inwestycje 2016-2017 Podsumowanie 2016 roku Budżet inwestycyjny na 2016 r. Fundusz sołecki 69 549,97 zł Budżet 3 804 140,53 zł Dofinansowanie zewnętrzne 783 423,93 zł Pozyskane

Bardziej szczegółowo

Protokół XII/15. W sesji udział wzięli zgodnie z listą obecności stanowiącą załącznik nr 2 do protokołu:

Protokół XII/15. W sesji udział wzięli zgodnie z listą obecności stanowiącą załącznik nr 2 do protokołu: AB.0002.12.2015 Protokół XII/15 XII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Młynarach z dnia 06 listopada 2015 roku, która odbyła się w Ośrodku Kultury w Młynarach. Na ogólną liczbę 15 radnych w sesji udział

Bardziej szczegółowo

P R O T O K Ó Ł NR XVII/2012

P R O T O K Ó Ł NR XVII/2012 P R O T O K Ó Ł NR XVII/2012 z XVII Sesji Rady Gminy Krzykosy odbytej w dniu 26 kwietnia 2012 roku W Sesji uczestniczyli radni oraz sołtysi wg załączonych list obecności oraz Pan Andrzej Janicki Wójt Gminy

Bardziej szczegółowo

P r o t o k ó ł Nr XXX/14. z obrad XXX sesji Rady Gminy Nur zorganizowanej w dniu 17 czerwca 2014 r. w budynku GOK w Nurze

P r o t o k ó ł Nr XXX/14. z obrad XXX sesji Rady Gminy Nur zorganizowanej w dniu 17 czerwca 2014 r. w budynku GOK w Nurze P r o t o k ó ł Nr XXX/14 z obrad XXX sesji Rady Gminy Nur zorganizowanej w dniu 17 czerwca 2014 r. w budynku GOK w Nurze Obrady rozpoczęto o godzinie 13 00 zakończono zaś o godzinie 14 00. Na stan 15

Bardziej szczegółowo

DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO Katowice, dnia 6 maja 2015 r. Poz. 2575 UCHWAŁA NR 40/VII/2015 RADY GMINY DĘBOWIEC z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie zmiany budżetu Dębowiec na 2015 r. Na podstawie

Bardziej szczegółowo

PROTOKÓŁ Nr 9/2016/REW z posiedzenia Komisji Rewizyjnej w dniu 14 marca 2016 roku

PROTOKÓŁ Nr 9/2016/REW z posiedzenia Komisji Rewizyjnej w dniu 14 marca 2016 roku PROTOKÓŁ Nr 9/2016/REW z posiedzenia Komisji Rewizyjnej w dniu 14 marca 2016 roku Obecni: wg. listy obecności. Porządek posiedzenia: 1. Kontrola wydatków poniesionych na remonty dróg gminnych ze środków

Bardziej szczegółowo

Piętnaście lat minęło..

Piętnaście lat minęło.. Piętnaście lat minęło.. Edyta Czopp-Jankowska, 21.05.2014 Parafrazując motyw muzyczny z ulubionego serialu Polaków Czterdziestolatek - można by zanucić...piętnaście lat minęło, jak jeden dzień. Wydawać

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr VIII/1/2015. z sesji Rady Gminy Grodzisko Dolne. odbytej w dniu 28 maja 2015r. w Urzędzie Gminy w Grodzisku Dolnym

Protokół Nr VIII/1/2015. z sesji Rady Gminy Grodzisko Dolne. odbytej w dniu 28 maja 2015r. w Urzędzie Gminy w Grodzisku Dolnym Protokół Nr VIII/1/2015 z sesji Rady Gminy Grodzisko Dolne odbytej w dniu 28 maja 2015r. w Urzędzie Gminy w Grodzisku Dolnym VIII sesja Rady Gminy Grodzisko Dolne rozpoczęła się o godz. 16.00. Obrady prowadził

Bardziej szczegółowo

Fundusze zewnętrzne dla Gminy Fabianki w 2016 r.

Fundusze zewnętrzne dla Gminy Fabianki w 2016 r. Fundusze zewnętrzne dla Gminy Fabianki w 2016 r. Autor: Administrator 03.01.2017 r. Gmina Fabianki - Gminny Serwis Informacyjny Rok 2016 upłynął w gminie Fabianki pod znakiem licznych zadań inwestycyjnych.

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr IV/19/11 Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 11 maja 2011 roku

Protokół Nr IV/19/11 Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 11 maja 2011 roku Protokół Nr IV/19/11 Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego z dnia 11 maja 2011 roku W posiedzeniu udział wzięli: 1. Wojciech Rychlik Starosta 2. Witold Oleszczyk Wicestarosta 3. Marcin Łabędzki Członek Zarządu

Bardziej szczegółowo

Protokół nr 34/XXXIV z sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego odbytej 16 grudnia 2013 r.

Protokół nr 34/XXXIV z sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego odbytej 16 grudnia 2013 r. Protokół nr 34/XXXIV z sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego odbytej 16 grudnia 2013 r. Ad.1. Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Śnieg o godz. 15 30 otworzył obrady wypowiadając słowa: Otwieram obrady Sesji

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do uchwały Nr XV/162/2015 Rady Miejskiej w Żninie z dnia 22 grudnia 2015 r.

Załącznik nr 1 do uchwały Nr XV/162/2015 Rady Miejskiej w Żninie z dnia 22 grudnia 2015 r. Załącznik nr 1 Komisji Rewizyjnej na rok 2016 1. Opiniowanie materiałów na Sesje Rady Miejskiej, odpowiadających merytorycznej działalności Komisji. 2. Opiniowanie wniosków Burmistrza w sprawie budżetu

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr XXI/2008 z sesji Rady Gminy Masłów, która odbyła się w dniu 30 czerwca 2008 roku

Protokół Nr XXI/2008 z sesji Rady Gminy Masłów, która odbyła się w dniu 30 czerwca 2008 roku Protokół Nr XXI/2008 z sesji Rady Gminy Masłów, która odbyła się w dniu 30 czerwca 2008 roku Tematyka sesji: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie quorum. 3. Przyjęcie porządku obrad. 4. Przyjęcie protokołu

Bardziej szczegółowo

Plan Pracy Komisji Rozwoju Wsi i Rolnictwa Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim na 2012 rok

Plan Pracy Komisji Rozwoju Wsi i Rolnictwa Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim na 2012 rok Plan Pracy Komisji Rozwoju Wsi i w Drawsku Pomorskim na 2012 rok - Planowany termin Temat Komisji Materiały przedkłada Materiały opiniuje Zaproszeni goście 1 styczeń Informacje a na temat planowanych inwestycji

Bardziej szczegółowo

PROTOKÓŁ nr 14 z posiedzenia Komisji Budżetowo - Gospodarczej, z dnia 13 czerwca 2007 roku

PROTOKÓŁ nr 14 z posiedzenia Komisji Budżetowo - Gospodarczej, z dnia 13 czerwca 2007 roku PROTOKÓŁ nr 14 z posiedzenia Komisji Budżetowo - Gospodarczej, z dnia 13 czerwca 2007 roku O godzinie 15 30 posiedzenie Komisji otworzył Przewodniczący Filip Rżewski, przywitał wszystkich zebranych i stwierdził

Bardziej szczegółowo

Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy ORONKA w Orońsku

Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy ORONKA w Orońsku Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy ORONKA w Orońsku Podsumowanie działalności w 2016 roku Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie odbyło się 13 marca 2016 roku Członkowie Oronki dokonali wyboru

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr XVII/2015

Protokół Nr XVII/2015 Protokół Nr XVII/2015 z XVII sesji Rady Powiatu Średzkiego V kadencji zwołanej w trybie nadzwyczajnym, która odbyła się w dniu 2 listopada 2015 roku o godz. 10.30 w sali 107 Starostwa Powiatowego w Środzie

Bardziej szczegółowo

Źródło: Wygenerowano: Poniedziałek, 20 marca 2017, 05:02

Źródło:  Wygenerowano: Poniedziałek, 20 marca 2017, 05:02 POLICJA.PL Źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/80923,otwarcie-nowej-siedziby-kpp-w-grojcu.html Wygenerowano: Poniedziałek, 20 marca 2017, 05:02 Strona znajduje się w archiwum. OTWARCIE NOWEJ

Bardziej szczegółowo

P R O T O K Ó Ł NR 12/2015 z posiedzenia Zarządu Powiatu Rawskiego odbytego w dniu 3 marca 2015 roku.

P R O T O K Ó Ł NR 12/2015 z posiedzenia Zarządu Powiatu Rawskiego odbytego w dniu 3 marca 2015 roku. P R O T O K Ó Ł NR 12/2015 z posiedzenia Zarządu Powiatu Rawskiego odbytego w dniu 3 marca 2015 roku. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Zarządu, zgodnie z załączoną listą obecności, która stanowi

Bardziej szczegółowo

Ełk, 16 stycznia 2014 r. Protokół Nr 02.2014 z posiedzenia Zarządu Powiatu Ełckiego, które odbyło się 16 stycznia 2014 r. (czwartek), o godz. 10 00.

Ełk, 16 stycznia 2014 r. Protokół Nr 02.2014 z posiedzenia Zarządu Powiatu Ełckiego, które odbyło się 16 stycznia 2014 r. (czwartek), o godz. 10 00. Ełk, 16 stycznia 2014 r. Protokół Nr 02.2014 z posiedzenia Zarządu Powiatu Ełckiego, które odbyło się 16 stycznia 2014 r. (czwartek), o godz. 10 00. Obecni na posiedzeniu: 1. Krzysztof Piłat Przewodniczący

Bardziej szczegółowo

P R O T O K Ó Ł NR 29/2013 z posiedzenia Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych odbytego 11 października 2013 roku

P R O T O K Ó Ł NR 29/2013 z posiedzenia Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych odbytego 11 października 2013 roku P R O T O K Ó Ł NR 29/2013 z posiedzenia Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych odbytego 11 października 2013 roku Obecność na posiedzeniu Komisji przedstawia się według listy obecności załączonej

Bardziej szczegółowo

PANI/PAN. 2) zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Elbląg na lata DRUK Nr 6/IX

PANI/PAN. 2) zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Elbląg na lata DRUK Nr 6/IX Elbląg, dnia 14.10.2011 r. BRM 0052/9/2011 PANI/PAN...... Uprzejmie informuję, że na dzień 27 października 2011 r. (czwartek) godz. 10:00 w trybie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Burmistrza Książa Wlkp. w okresie od 11 marca do 14 kwietnia 2008 r.

Sprawozdanie z działalności Burmistrza Książa Wlkp. w okresie od 11 marca do 14 kwietnia 2008 r. Sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp. 14 kwietnia 2008 roku Sprawozdanie z działalności Burmistrza Książa Wlkp. w okresie od 11 marca do 14 kwietnia 2008 r. 1. 11 marca 2008 r. spotkanie z Dyrektorem Banku

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta w Łańcucie na rok 2017 przyjęty na XXVI Sesji Rady Miasta Łańcuta w dniu 26 stycznia 2017 r.

PLAN PRACY Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta w Łańcucie na rok 2017 przyjęty na XXVI Sesji Rady Miasta Łańcuta w dniu 26 stycznia 2017 r. Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta w Łańcucie przyjęty na XXVI Sesji w dniu 26 stycznia 2017 r. I kwartał 1. Inwestycje w gminie - informacja z realizacji oraz planów 2. Informacja o stanie realizacji

Bardziej szczegółowo

Uchwała Nr XLVIII/547/2009 Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. z dnia 28 października 2009 roku. w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2009 rok

Uchwała Nr XLVIII/547/2009 Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. z dnia 28 października 2009 roku. w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2009 rok Uchwała Nr XLVIII/547/2009 Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach z dnia 28 października 2009 roku w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2009 rok Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 4, art. 57 i 58 ustawy z

Bardziej szczegółowo

2,23% 30,21% 46,50% 21,06% Podatki i opłaty lokalne. udziały w podatkach stanowiących dochód budżetu państwa. dochody z majątku gminy

2,23% 30,21% 46,50% 21,06% Podatki i opłaty lokalne. udziały w podatkach stanowiących dochód budżetu państwa. dochody z majątku gminy Przewodnik po budżecie Gminy Śmigiel Dowiedz się, jak Twój samorząd w 2012 roku gospodarował gminnym budżetem Plac zabaw w Glińsku Wprowadzenie Szanowni Mieszkańcy! Zadaniem niniejszego przewodnika jest

Bardziej szczegółowo

Protokół nr XV/11. z XV sesji Rady Miejskiej Śmigla, odbytej w dniu 15 grudnia 2011 r. o godz

Protokół nr XV/11. z XV sesji Rady Miejskiej Śmigla, odbytej w dniu 15 grudnia 2011 r. o godz Protokół nr XV/11 z XV sesji Rady Miejskiej Śmigla, odbytej w dniu 15 grudnia 2011 r. o godz. 16.00 w sali sesyjnej Rady, w Urzędzie Miejskim Śmigla. Otwarcia posiedzenia dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej

Bardziej szczegółowo

INWESTYCJE W GMINIE DOBRODZIEŃ. w roku 2015

INWESTYCJE W GMINIE DOBRODZIEŃ. w roku 2015 1 INWESTYCJE W GMINIE DOBRODZIEŃ w roku 2015 2 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Dobrodzieniu ul. Parkowa, Topolowa, Mańki Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicy

Bardziej szczegółowo

Rzuchowa. Informacje dotyczące inwestycji zrealizowanych. bądź będących w realizacji w latach. 2011 - I półrocze 2014 r.

Rzuchowa. Informacje dotyczące inwestycji zrealizowanych. bądź będących w realizacji w latach. 2011 - I półrocze 2014 r. Informacje dotyczące inwestycji zrealizowanych bądź będących w realizacji w latach 2011 - I półrocze 2014 r. Urząd Gminy Pleśna 33-171 Pleśna 240 tel.: 14 679 81 70 e-mail: gmina@plesna.pl www.plesna.pl

Bardziej szczegółowo

REALIZACJA INWESTYCJI GMINNYCH ZA 2011 ROK

REALIZACJA INWESTYCJI GMINNYCH ZA 2011 ROK Załącznik Nr 5 REALIZACJA INWESTYCJI GMINNYCH ZA 2011 ROK 1. Dział 010 ROLNICTWO I ŁOWIECTWO Rozdział: 01041 Program rozwoju obszarów wiejskich 2007-2013 Plan 1.670.000,00 zł Wykonanie 1.535.207,95 zł

Bardziej szczegółowo

Lista obecności członków Komisji jak i zaproszonych gości, stanowi załącznik do protokołu.

Lista obecności członków Komisji jak i zaproszonych gości, stanowi załącznik do protokołu. Protokół Nr 8/2011 Z posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska Rolnictwa i Infrastruktury Technicznej odbytej w dniu 7 listopada 2011 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, ul. Złotnickiego

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY I KONTROLI KOMISJI REWIZYJNEJ NA 2014 R. Lp. Treść Termin Uwagi. Przygotowanie sprawozdania z prac Komisji Rewizyjnej za 2013 r.

PLAN PRACY I KONTROLI KOMISJI REWIZYJNEJ NA 2014 R. Lp. Treść Termin Uwagi. Przygotowanie sprawozdania z prac Komisji Rewizyjnej za 2013 r. PLAN PRACY I KONTROLI KOMISJI REWIZYJNEJ NA 2014 R. Lp. Treść Termin Uwagi 1. Przygotowanie sprawozdania z prac Komisji Rewizyjnej za 2013 r. Opracowanie planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2014 r. Styczeń

Bardziej szczegółowo

PROTOKÓŁ NR 133 / 2005

PROTOKÓŁ NR 133 / 2005 1 PROTOKÓŁ NR 133 / 2005 posiedzenia Zarządu Powiatu Wągrowieckiego z dnia 17 lutego 2005 roku, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu. Posiedzenie Zarządu rozpoczęto o godzinie 9.00 zakończono

Bardziej szczegółowo

Ełk, 21 listopada 2013 r.

Ełk, 21 listopada 2013 r. Ełk, 21 listopada 2013 r. Protokół Nr 44.2013 z posiedzenia Zarządu Powiatu Ełckiego, które odbyło się 21 listopada 2013 roku (czwartek), o godz. 10 00. Obecni na posiedzeniu: 1. Krzysztof Piłat Przewodniczący

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z zebrań sprawozdawczo-wyborczych zebrań wiejskich sołectw Gminy Nakło nad Notecią

Sprawozdanie z zebrań sprawozdawczo-wyborczych zebrań wiejskich sołectw Gminy Nakło nad Notecią Sprawozdanie z zebrań sprawozdawczo-wyborczych zebrań wiejskich sołectw Gminy Nakło nad Notecią W okresie od lutego do kwietnia 2015r. odbyły się zebrania sprawozdawczo -wyborcze w 20 sołectwach Gminy

Bardziej szczegółowo

KOMENDA STOŁECZNA POLICJI CENTRALNE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI. Strona znajduje się w archiwum.

KOMENDA STOŁECZNA POLICJI CENTRALNE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI. Strona znajduje się w archiwum. KOMENDA STOŁECZNA POLICJI Źródło: http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/30397,centralne-obchody-swieta-policji.html Wygenerowano: Środa, 6 września 2017, 12:26 Strona znajduje się

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr 1/2011 z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Pokrzywnica odbytego w dniu 07 marca 2011 r. w lokalu Urzędu Gminy w Pokrzywnicy

Protokół Nr 1/2011 z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Pokrzywnica odbytego w dniu 07 marca 2011 r. w lokalu Urzędu Gminy w Pokrzywnicy Protokół Nr 1/2011 z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Pokrzywnica odbytego w dniu 07 marca 2011 r. w lokalu Urzędu Gminy w Pokrzywnicy Posiedzeniu Komisji przewodniczyła Przewodnicząca Komisji

Bardziej szczegółowo

P R O T O K Ó Ł NR 76/2016 z posiedzenia Zarządu Powiatu Rawskiego odbytego w dniu 31 maja 2016 roku

P R O T O K Ó Ł NR 76/2016 z posiedzenia Zarządu Powiatu Rawskiego odbytego w dniu 31 maja 2016 roku P R O T O K Ó Ł NR 76/2016 z posiedzenia Zarządu Powiatu Rawskiego odbytego w dniu 31 maja 2016 roku W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Zarządu, zgodnie z załączoną listą obecności, która stanowi załącznik

Bardziej szczegółowo

Przewodniczący Rady Sołeckiej w Brodziszowie

Przewodniczący Rady Sołeckiej w Brodziszowie Protokół nr 9/2011 z posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich odbytego w dniu 21 października 2011 roku Godzina rozpoczęcia obrad: 10:00

Bardziej szczegółowo

Protokół z XXI Sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 10 grudnia 2008 roku.

Protokół z XXI Sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 10 grudnia 2008 roku. Protokół z XXI Sesji Rady Powiatu w Sandomierzu w dniu 10 grudnia 2008 roku. Sesja odbyła się w Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu rozpoczęto o godz. 10- tej. obrady W sesji uczestniczyło 18 radnych,

Bardziej szczegółowo

POLICJA KUJAWSKO-POMORSKA UNIFORM SHOOTING 2014

POLICJA KUJAWSKO-POMORSKA UNIFORM SHOOTING 2014 POLICJA KUJAWSKO-POMORSKA Źródło: http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/dzialania-policji/zwiazek-emerytow-i-renc/z-zycia-stowarzyszenia/2884,unifo rm-shooting-2014.html Wygenerowano: Środa, 5

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr 56/2014 z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego w dniu 21 października 2014 r.

Protokół Nr 56/2014 z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego w dniu 21 października 2014 r. Protokół Nr 56/2014 z posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego w dniu 21 października 2014 r. Obecni wg załączonej listy obecności /zał. nr 1/. Stan obecnych członków Komisji (8 radnych) stanowi

Bardziej szczegółowo

Protokół nr XIX/12 z Sesji Rady Gminy Ostróda odbytej dnia 28 marca 2012r. godz. 13:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda

Protokół nr XIX/12 z Sesji Rady Gminy Ostróda odbytej dnia 28 marca 2012r. godz. 13:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda Protokół nr XIX/12 z Sesji Rady Gminy Ostróda odbytej dnia 28 marca 2012r. godz. 13:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda Obrady XIX Sesji Rady Gminy Ostróda rozpoczęły się o godz. 13:00 Obradom przewodniczył

Bardziej szczegółowo

Protokół Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Kamienna Góra z dnia 24 listopada 2016 r.

Protokół Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Kamienna Góra z dnia 24 listopada 2016 r. Protokół Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Kamienna Góra z dnia 24 listopada 2016 r. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej - Pani Józefa Rekieć w dniu 24 listopada 2016 r. o godzinie 9:00 otworzyła posiedzenie

Bardziej szczegółowo

P R O T O K Ó Ł NR 8/2015. z posiedzenia Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim odbytym w dniu 23 września 2015 r.

P R O T O K Ó Ł NR 8/2015. z posiedzenia Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim odbytym w dniu 23 września 2015 r. P R O T O K Ó Ł NR 8/2015 z posiedzenia Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim odbytym w dniu 23 września 2015 r. Posiedzenie Komisji odbyło się w sali narad Urzędu Miejskiego

Bardziej szczegółowo

BR /09 Protokół nr 125/09 z posiedzenia Zarządu Powiatu Grodziskiego które odbyło się dnia 28 kwietnia 2009 roku

BR /09 Protokół nr 125/09 z posiedzenia Zarządu Powiatu Grodziskiego które odbyło się dnia 28 kwietnia 2009 roku BR.0062-18/09 Protokół nr 125/09 z posiedzenia Zarządu Powiatu Grodziskiego które odbyło się dnia 28 kwietnia 2009 roku Posiedzenie Zarządu rozpoczęło się o godz. 8 00, a zakończyło o godz. 10 15. Obecni

Bardziej szczegółowo

ZADANIA INWESTYCYJNE W 2017 ROKU STAN REALIZACJI, PLAN, FINANSOWANIE

ZADANIA INWESTYCYJNE W 2017 ROKU STAN REALIZACJI, PLAN, FINANSOWANIE 1 Lp. Nazwa zadania inwestycyjnego ZADANIA INWESTYCYJNE W 2017 ROKU STAN REALIZACJI, PLAN, FINANSOWANIE Łączne koszty finansowe Stan realizacji (opis) środki budżetu gminy Pakość Źródła finansowania środki

Bardziej szczegółowo

REALIZACJA INWESTYCJI. w 2004 roku

REALIZACJA INWESTYCJI. w 2004 roku REALIZACJA INWESTYCJI w 2004 roku Lp. Nazwa zadania I. Kanalizacja sanitarna gminy, w tym wsie: 1. Kanalizacja sanitarna Krosno - Krosinko Wartość inwestycji Zakres robót Plan na 2004 r. zł Wykonanie w

Bardziej szczegółowo

Plan pracy Rady Miejskiej Łomży na 2016 rok przyjęty podczas obrad XX sesji Rady Miejskiej w dniu 29 grudnia 2015 r.

Plan pracy Rady Miejskiej Łomży na 2016 rok przyjęty podczas obrad XX sesji Rady Miejskiej w dniu 29 grudnia 2015 r. Plan pracy Rady Miejskiej Łomży na 2016 rok przyjęty podczas obrad XX sesji Rady Miejskiej w dniu 29 grudnia 2015 r. Lp. Tematy sesji miesiąc Odpowiedzialny za przygotowanie materiałów, Komisja wiodąca

Bardziej szczegółowo

Protokół Nr 13/15. W posiedzeniu Zarządu Powiatu wzięli udział: Przewodniczący: - Jan Zalewski. -Edward Zaremba - Jan Markiewicz - Wiesław Klepacki

Protokół Nr 13/15. W posiedzeniu Zarządu Powiatu wzięli udział: Przewodniczący: - Jan Zalewski. -Edward Zaremba - Jan Markiewicz - Wiesław Klepacki Protokół Nr 13/15 Z posiedzenia Zarządu Powiatu Siemiatyckiego, które odbyło się w dniu 25 marca 2015 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach, godzinach 14 00-15 20. W posiedzeniu Zarządu

Bardziej szczegółowo

Majówka w Siewierzu. Kozioł Jerzy Studniarz Marek Giełda Stanisław Zawiązały Dariusz Papierniak Czesław Kyrcz Henryk Szerszeń Janusz.

Majówka w Siewierzu. Kozioł Jerzy Studniarz Marek Giełda Stanisław Zawiązały Dariusz Papierniak Czesław Kyrcz Henryk Szerszeń Janusz. Miasto i Gmina Siewierz - http://www.siewierz.pl/ Data umieszczenia informacji: 2009-05-04 11:38:37 Majówka w Siewierzu Tegoroczna majówka w Siewierzu po raz pierwszy odbyła się na dziedzińcu siewierskiego

Bardziej szczegółowo

BO.Bz PROTOKÓŁ NR 81/2016 posiedzenia Zarządu Powiatu Aleksandrowskiego w dniu 7 lipca 2016 r.

BO.Bz PROTOKÓŁ NR 81/2016 posiedzenia Zarządu Powiatu Aleksandrowskiego w dniu 7 lipca 2016 r. 1 BO.Bz.0022.26.2016 PROTOKÓŁ NR 81/2016 posiedzenia Zarządu Powiatu Aleksandrowskiego w dniu 7 lipca 2016 r. 1. Otwarcie posiedzenia. 2. Stwierdzenie quorum. 3. Przyjęcie protokołu. 4. Przyjęcie proponowanego

Bardziej szczegółowo

W DNIU OJCA MUNDUROWI RYWALIZOWALI W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

W DNIU OJCA MUNDUROWI RYWALIZOWALI W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ POLICJA.PL Źródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/144941,w-dniu-ojca-mundurowi-rywalizowali-w-turnieju-pilki-noznej.html Wygenerowano: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 17:08 Strona znajduje się w

Bardziej szczegółowo

24 kwietnia 2008 roku

24 kwietnia 2008 roku Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią z działalności między Sesjami Rady Miejskiej w okresie od dnia 24 kwietnia 2008 roku do dnia 29 maja 2008 roku. 24 kwietnia 2008 roku 1. Wspólnie

Bardziej szczegółowo

Uchwała Nr 286/XLIV/06 Rady Miejskiej w Szydłowcu z dnia 26 września 2006roku. w sprawie zmian w budżecie gminy Szydłowiec w 2006r.

Uchwała Nr 286/XLIV/06 Rady Miejskiej w Szydłowcu z dnia 26 września 2006roku. w sprawie zmian w budżecie gminy Szydłowiec w 2006r. Uchwała Nr 286/XLIV/06 Rady Miejskiej w Szydłowcu z dnia 26 września 2006roku w sprawie zmian w budżecie gminy Szydłowiec w 2006r. Na podstawie art.18 ust.2 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE RADY MIASTA KRAKOWA

INFORMACJE RADY MIASTA KRAKOWA BR-02.0623-1-222/10 AKTUALNOŚCI Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa 9 stycznia 2011 roku odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. Głosowanie odbywać się będzie w godzinach 8.00-22.00. Szczegółowe

Bardziej szczegółowo