Pre-Seed to żel dla par starających się o dziecko

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Pre-Seed to żel dla par starających się o dziecko"

Transkrypt

1 Co to jest Pre-Seed? Pre-Seed to żel dla par starających się o dziecko Pre-Seed jest pierwszym naturalnym środkiem nawilżającym, przeznaczonym do wspomagania mobilności plemników, o którym można oficjalnie twierdzić, że jest "bezpieczny podczas próby poczęcia". Potwierdziły to wyniki szeregu przeprowadzonych testów biokompatybilności i niezależnych, opublikowanych badań klinicznych. Pre-Seed - jako wyrób medyczny - posiada europejski certyfikat CE. Co siódma para starająca się o dziecko ma większe lub mniejsze problemy z jego poczęciem. Może być wiele tego przyczyn: stres, nadmierna presja związana z oczekiwaniem albo względy medyczne, takie jak np. zbyt kwaśne środowisko pochwy lub zbyt mała liczba zdolnych do zapłodnienia plemników. Próba poczęcia dziecka jest bardzo istotnym zagadnieniem. Co najmniej 90 milionów par na świecie i 11 milionów w USA, próbuje począć dziecko. Ponieważ średnia szansa na poczęcie dziecka w cyklu miesięcznym kobiety wynosi około 20%, osoby starające się o dziecko często przeżywają stres. Presja odbycia stosunku płciowego w czasie najbardziej odpowiednim dla poczęcia może prowadzić do niepokoju u kobiety oraz do zwiększonej suchości w pochwie. Około 75% par starających się o dziecko zgłasza zwiększoną suchość pochwy u kobiety. Większość tradycyjnych lubrykantów lub nawet ślina, mogą uszkadzać spermę. Badania przeprowadzone w trzech ostatnich dziesięcioleciach jasno pokazują, że wyżej wymienione środki mają niekorzystny wpływ na spermę. Badania te dowodzą, że plemniki w kontakcie z wieloma żelami nawilżającymi tracą zdolność do poruszania się. Testy te zalecają unikanie tych środków, jeśli zamiarem pary jest zajście w ciążę. Ryzyko uszkodzania nasienia przez żele nawilżające jest znane od lat, mimo to wiele par nadal je stosuje, nawet jeśli chcą począć potomka. Zdarza się, że niektórzy lekarze przypadkowo polecają środki, których działanie osłabia zdolność poruszania się plemników. To, że lubrykant nie zawiera spermicydów lub jest rozpuszczalne w wodzie, nie znaczy, że nie zaszkodzi komórkom nasienia. Według American Society of Reproductive Medicine (Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu) wybór odpowiedniego żelu nawilżającego jest niezwykle ważny, aby dać największą szansę na zajście w ciążę. Wiele par naraża się z własnej woli na silną presję, uprawiając seks z zegarkiem w ręku. Zwykle jest bardzo stresujące, jeśli stosunek ma się odbyć na komendę zawsze i dokładnie w czasie owulacji. Takie postępowanie może prowadzić między innymi do suchości pochwy i powodować ból podczas stosunku.

2 Dzięki żelowi Pre-Seed seks staje się łatwiejszy i przyjemniejszy, dostarcza radości i satysfakcji. Konwencjonalne żele nawilżające, ze względu na ich zazwyczaj zbyt niską wartość ph, wpływają negatywnie na nasienie. Żele te zmniejszają płodność i zmieniają lepkość wydzieliny pochwy. Nowością w żelu Pre-Seed jest to, że tworzy idealne środowisko dla plemników: żywotność i ruchliwość plemników zostaje znacznie poprawiona. Dzięki temu prawdopodobieństwo, że jajo zostanie zapłodnione, znacznie wzrasta. Stwórzcie razem optymalne środowisko dla zapłodnienia Doświadczajcie swojej seksualności w warunkach optymalnych dla wyczekiwanej ciąży. Pre-Seed należy wprowadzić przed stosunkiem bezpośrednio do pochwy za pomocą jednorazowego aplikatora. Żel zapewni idealne nawilżenie i środowisko dla plemników w pochwie i w szyjce macicy. Poprawa nawilżenia sprawia, że współżycie intymne pozostaje nadal udane i przyjemne, nawet w warunkach stresu. Pre-Seed zapewnia optymalne warunki dla plemników dzięki odpowiedniemu ustaleniu jego wartości ph między 7,0 a 7,4. Jest to zgodne z naturalnym ph pochwy w czasie dni płodnych. W pozostałe dni cyklu miesiączkowego, wartość ph jest niższa. Osmotyczne właściwości żelu Pre-Seed pomagają plemnikom łatwiej i szybciej dotrzeć do szyjki macicy. Obie te właściwości żeli wspomagają pomyślne zapłodnienie. Dalsze właściwości bezwonny i bezbarwny o neutralnym smaku przebadany klinicznie i zalecany przez lekarzy Substancja czynna: Bioaktywny arabinogalaktan uzyskany z drewna modrzewiowego, jako przeciwutleniacz wspomagający żywotność plemników. Pre-Seed nie jest środkiem antykoncepcyjnym. Wręcz przeciwnie - produkt wspomaga płodność. Jeżeli podczas stosowania żelu Pre-Seed pojawią się podrażnienia lub dyskomfort, należy zaprzestać używania produktu. Jeśli objawy nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku infekcji lub uszkodzenia pochwy, produkt nie powinien być stosowany. Po przebytych zabiegach operacyjnych, przed użyciem żelu należy zasięgnąć porady lekarza. Pre-Seed jest dostępny w USA oraz w krajach Unii Europejskiej, takich jak: Austria, Dania, Francja, Niemcy, Holandia, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Czechy, Polska. Dlaczego Pre-Seed? ph między 7,0 a 7,4 (wartość zgodna z ph płodnego śluzu szyjki macicy) zapewnia optymalne warunki dla ruchliwości i przeżywalności plemników.

3 zmniejsza barierę osmotyczną wydzieliny pochwy (osmolarność: mosm/kg), przez co ułatwia plemnikom dotarcie do szyjki macicy. osmolarność i ph Pre-Seed mają te same wartości co sperma. Dzięki temu żel zapobiega odwodnieniu nasienia i tworzy dla niego optymalne środowisko. zachowuje właściwą lepkość wydzieliny pochwy, przez co wspomaga ruchliwość plemników w środowisku. zawartość bioaktywnego arabinogalaktanu wspomaga żywotność plemników. Dlaczego jeszcze warto rekomendować Pre-Seed? to pierwszy naturalny środek nawilżający, przeznaczony do wspomagania zapłodnienia, który uzyskał status "bezpiecznego podczas próby poczęcia". Potwierdziły to wyniki testów biokompatybilności i wielu niezależnych badań klinicznych prowadzonych od ponad 10 lat, opublikowanych w szeregu czasopism naukowych oraz zaprezentowanych na wielu specjalistycznych zjazdach i kongresach 1). stosowanie Pre-Seed jest zalecane w USA w uznanych wytycznych praktyki medycznej 2). W USA stosowanie żelu Pre-Seed medycznych 3). jest rekomendowane w podręcznikach W kraju pochodzenia (USA) Pre-Seed jest rekomendowany przez wielu praktykujących lekarzy i personel pomocniczy, a także przez wiodące kliniki zajmujące się bezpłodnością oraz szpitale ginekologiczno-położnicze 4). Nie wymaga stosowania długotrwałych i kosztownych procedur medycznych. Pre-Seed jako wyrób medyczny posiada europejski certyfikat CE. Pre-Seed nie jest zwykłym lubrykantem. To żel nawilżający dla par starających się o dziecko. Ostatnie wzmianki o produkcie w czasopismach Robisz to źle: 11 sposobów, w jaki możesz sabotować własne zdrowie, Men s Health, wrzesień 2012 W przytoczonym artykule Men s Health podkreśla błędy, które czynią pary pragnące począć potomka. Dotyczą one stosowania różnych żeli nawilżających, zamiast bezpiecznego dla nasienia żelu Pre-Seed. Eksplozja płodności, Shape, listopad 2011 Magazyn Shape radzi swoim czytelnikom, aby sprawdzili swój żel nawilżający. Stwierdza, że badania pokazują, iż żele nawilżające na bazie wody mogą uszkadzać plemniki i utrudniać im poruszanie się.

4 Zauważa także, że Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu zaleca stosowanie żeli o właściwym ph, takich jak Pre-Seed. Women s Health, lipiec/sierpień Dla par starających się o dziecko, redaktorzy Women s Health polecają Pre-Seed: "Większość żeli nawilżających (a nawet ślina) może być szkodliwe dla plemników. Natomiast formuła Pre-Seed pozwala plemnikom swobodnie poruszać się w środowisku pochwy. Redbook, maj Dr Hutcherson - ginekolog-położnik i profesor na Uniwersytecie Columbia pisze w Redbook : "... Stosowanie żeli na bazie wody może utrudnić parom zajście w ciążę. Powiedział także, że specjaliści zajmujący się niepłodnością rekomendują ten środek, ponieważ zostało wykazane, iż nie spowalnia on ruchu plemników. Zastosujcie go, gdy próbujecie zajść w ciążę. Conceive, wiosna/lato Użyj żelu przyjaznego dla plemników. W artykule czytamy o żelu Pre-Seed: Woda, ślina i najbardziej popularne żele nawilżające są niebezpieczne dla plemników. Jeśli Twój partner narzeka, iż jest zbyt sucho, spróbujcie przyjaznego dla plemników żelu Pre-Seed ". Czy masz problemy z poczęciem?. Fresh, Vancouver, kwiecień Dr Spence Pentland w swoim poradniku pisze: "Użyj przyjaznego dla plemników żelu Pre-Seed. Jest to jedyny na rynku żel, który naśladuje skład i funkcje kobiecego, naturalnego, płodnego śluzu szyjki macicy. Magazyn StorErotica, wydanie specjalne Focus Edition kwiecień Pre-Seed został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych żeli intymnych w kwietniu 2011 r. Pre-Seed jest wymieniony jako jeden z 10 najlepiej sprzedających się żeli intymnych na rynku amerykańskim. Ranking został opublikowany w magazynie sprzedawców detalicznych StorErotica w kwietniu 2011 roku.

5 Fitness, kwiecień Właściwy żel intymny może sprawić, iż seks dostarczy więcej radości i satysfakcji. Oto co magazyn Fitness ma do powiedzenia o żelu Pre-Seed: "Kobiety próbujące zajść w ciążę powinny stosować żel Pre-Seed który z uwagi na jego ph nie będzie zakłócał ruchu plemników, w odróżnieniu od innych produktów". Na stronie można obejrzeć galerię zdjęć dzieci, które przyszły na świat przy udziale żelu Pre-Seed. Każda seria produktu Pre-Seed jest badana w celu zapewnienia jego jakości i bezpieczeństwa. Dystrybutor w Polsce: Hexanova Sp. z o.o., Pieńków 11, Czosnów, Polska. Wyprodukowano w USA dla INGfertility, 5915 S. Regal, Suite 211, Spokane, WA 99223, USA. Patenty: US # 6,140,121 / # 6,593,309; Europa: # oraz inne międzynarodowe patenty. Wyrób medyczny (Certyfikat CE) 1) Piśmiennictwo: 1. Sperm Toxicity of Nonspermicidal Lubricant and Ultrasound Gels Used in Reproductive Medicine. Fertility & Sterility. 2011;95: ; 2. Quantitative Perceptual Differences Among Over-the-Counter Vaginal Products Using a Standardized Methodology. Contraception. 2011;84: ; 3. Safety and Anti-HIV Activity of Over-the-Counter Lubricant Gels. International Microbicides Conference 2010 Abstract #347; 4. Mucosal Irritation Potential of Personal Lubricants Relates to Product Osmolality as Detected by the Slug Mucosal Irritation Assay. Sexually Transmitted Diseases May;35: ; 5. Effect of Vaginal Lubricants on Sperm Motility and Chromatin Integrity: A Prospective Comparative Study. Fertility & Sterility Feb;89: ; 6. Prevalence of Vaginal Dryness in Trying-to-Conceive Couples. Pacific Coast Reproductive Society, April 2003; 7. Medical Reviews & Guidelines 2) 1. Products for Sexual Lubrication: Understanding and Addressing Options With Your Patients. Nursing for Women s Health Jun/Jul;15: ; 2. Optimizing Natural Fertility. Fertility & Sterility Nov;90(Suppl 3):S1-S6; 3. Dyspareunia and Vaginal Dryness after Breast Cancer Treatment. SRM Sexuality, Reproduction & Menopause Aug;6: ) 1. Cancer and Sexual Health, JP Mulhall 2011; 2. An Introduction to Male Reproductive Medicine, C Niederberger MD 2011; 3. Male Infertility: Problems and Solutions, ES Sabanegh MD Hacker & Moore s Essentials of Obstetrics and Gynecology, N Hacker MD, J Gambone DO, MPH, C Hobel MD A Practical Guide to Basic Laboratory Andrology, L Bjorndahl, D Mortimer, et al Maternity and Pediatric Nursing, S Scott Ricci & T Kyle ) OB/GYN Associates of Western New York, Depew, NY; Brookside Gynecology, Greenwich, CT; AFA OB/GYN, Concord, MA; Merced OB/GYN Care Inc. Merced, CA; Michigan Center for Fertility & Women s Health, Warren, MI; Boca Fertility, Boca Raton, FL; Garrison Women s Health Center, Dover, NH; Southwest Fertility Center for Men, Albuquerque, NM; Fifth Avenue Fertility, New York, NY; Lakeshore Women s Specialists, Mooresville, NY; Gago Center for Fertility, Brighton, MI; Women s Health Care Center, Astoria, NY; Bloomfield Ob Gyn Specialists, Bloomfield Hills, MI; Lehigh Valley Hospital, Allentown, PA; Rochester Fertility Care, Rochester, NY; East Atlanta Gynecology Associates, Lithonia, GA; Wisconsin East Clinic Ob/Gyn, Madison, WI; Center for Women's Health Camp Hill, PA I inne.

Opieka ginekologiczna wśród młodych kobiet w Polsce z zastosowaniem technologii medycznych

Opieka ginekologiczna wśród młodych kobiet w Polsce z zastosowaniem technologii medycznych Opieka ginekologiczna wśród młodych kobiet w Polsce z zastosowaniem technologii medycznych Gynaecological care among young women in Poland with the use of the medical technologies Marta Piróg, Marta Podgórniak,

Bardziej szczegółowo

Biuro Regionalne WHO dla Europy i BZgA

Biuro Regionalne WHO dla Europy i BZgA Biuro Regionalne WHO dla Europy i BZgA Standardy edukacji seksualnej w Europie Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem Biuro Regionalne Światowej Organizacji

Bardziej szczegółowo

III.4.2. Masa ciała, układ sercowo-naczyniowy, hiperandrogenizm młodych kobiet, wiek okołomenopauzalny a niskodawkowe DSA z dezogestrelem

III.4.2. Masa ciała, układ sercowo-naczyniowy, hiperandrogenizm młodych kobiet, wiek okołomenopauzalny a niskodawkowe DSA z dezogestrelem [169]. Prof. Kamiński przeprowadził interesujące badania doustnych środków antykoncepcyjnych zawierających norgestimat (NGS) i dezogestrel (DSG). 57 zdrowych kobiet stosowało przez 36 tygodni Cilest, Marvelon

Bardziej szczegółowo

MODUŁY KURSU ON LINE

MODUŁY KURSU ON LINE MODUŁY KURSU ON LINE Spis treści Moduł I: Podstawowe fakty biologia wirusa HIV 1. Wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy HIV a AIDS 2. Mieć świadomość zasięgu epidemii 3. Zrozumieć, jak HIV wpływa na system

Bardziej szczegółowo

The World s Dental Newspaper Polish Edition. ISSN 1730-315X LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2009 CENA: 9,50 zł VOL. 7, NR 11+12

The World s Dental Newspaper Polish Edition. ISSN 1730-315X LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2009 CENA: 9,50 zł VOL. 7, NR 11+12 DENTAL TRIBUNE The World s Dental Newspaper Polish Edition ISSN 1730-315X LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2009 CENA: 9,50 zł VOL. 7, NR 11+12 Opinie Specjalista Lorne Lavine o marketingu szeptanym Strona 6 Praktyka

Bardziej szczegółowo

informacji1 Arkusz HIV/AIDS i drogi zakażenia

informacji1 Arkusz HIV/AIDS i drogi zakażenia HIV/AIDS i drogi zakażenia Arkusz informacji1 HIV - jest skrótem nazwy wirusa ludzkiego niedoboru odporności ( ang. human immunodeficiency virus). Jeżeli jesteś HIV-dodatnia, to znaczy, że jesteś zakażona

Bardziej szczegółowo

Skuteczne sposoby. Nauka w domu. nie musi być torturą Poradnik. dobrego odchudzania. na piekące problemy. Krzyżówka z nagrodami

Skuteczne sposoby. Nauka w domu. nie musi być torturą Poradnik. dobrego odchudzania. na piekące problemy. Krzyżówka z nagrodami czasopismo klubu zdrowia walmark WIOSNA/LATO 2009 Nauka w domu nie musi być torturą Poradnik dobrego odchudzania Skuteczne sposoby na piekące problemy Chcesz skutecznie schudnąć? Wejdź na www.schudnijmy.pl

Bardziej szczegółowo

PRAWDA O SOCZEWKACH KONTAKTOWYCH ECLF 2009

PRAWDA O SOCZEWKACH KONTAKTOWYCH ECLF 2009 PRAWDA O SOCZEWKACH KONTAKTOWYCH Obalanie mitów Zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących soczewek kontaktowych, kierowanych do lekarzy ogólnych, lekarzy pediatrów i lekarzy okulistów

Bardziej szczegółowo

Technologie medyczne w diagnostyce męskiej niepłodności

Technologie medyczne w diagnostyce męskiej niepłodności Technologie medyczne w diagnostyce męskiej niepłodności Medical technology in the diagnosis of male infertility Anita Wdowiak 1, Andrij Bazylewicz 2, M.N. Dolzhenko 3, N.N. Nosenko 3, Oksana Hdyrya 4 1

Bardziej szczegółowo

OPRACOWANIA TEMATYCZNE OT-573

OPRACOWANIA TEMATYCZNE OT-573 KANCELARIA SENATU BIURO ANALIZ I DOKUMENTACJI Dział Analiz i Opracowań Tematycznych ANALIZA PRZEPISÓW PRAWNYCH DOTYCZĄCYCH ZAPŁODNIENIA POZAUSTROJOWEGO OBOWIĄZUJĄCYCH W WYBRANYCH KRAJACH OPRACOWANIA TEMATYCZNE

Bardziej szczegółowo

Odleżyny w domowej opiece długoterminowej. Możliwości leczenia ran pooperacyjnych

Odleżyny w domowej opiece długoterminowej. Możliwości leczenia ran pooperacyjnych Nr 1 (7), 010 ISSN: 080-9131 KWARTALNIK Odleżyny w domowej opiece długoterminowej Możliwości leczenia ran pooperacyjnych Wpływ nowych opatrunków chirurgicznych na obniżenie kosztów pobytu pacjenta w szpitalu

Bardziej szczegółowo

Skuteczność różnych metod antykoncepcji [267] ----------------- Tab. 31 -----------------

Skuteczność różnych metod antykoncepcji [267] ----------------- Tab. 31 ----------------- We wszystkich tych przypadkach należałoby rozważyć stosowanie tabletki o większej zawartości hormonu do czasu stosowania wyżej wymienionych leków. W przypadku rifampicyny należałoby stosować dodatkowe

Bardziej szczegółowo

Co musisz wiedzieć. o hiv i aids. bez względu na to, gdzie mieszkasz i pracujesz

Co musisz wiedzieć. o hiv i aids. bez względu na to, gdzie mieszkasz i pracujesz Co musisz wiedzieć o hiv i aids bez względu na to, gdzie mieszkasz i pracujesz 1 Co musisz wiedzieć o hiv i aids bez względu na to, gdzie mieszkasz i pracujesz Egzemplarz bezpłatny wersja polska została

Bardziej szczegółowo

Recenzent: prof. dr hab. Zbigniew Izdebski. Redakcja wydawnicza: Joanna Kosturek. Opracowanie typograficzne: Katarzyna Kerschner

Recenzent: prof. dr hab. Zbigniew Izdebski. Redakcja wydawnicza: Joanna Kosturek. Opracowanie typograficzne: Katarzyna Kerschner Text Copyright by Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS Pozytywni w Tęczy, Warszawa 2012 This edition Copyright by Oficyna Wydawnicza Impuls, Kraków 2012 Recenzent: prof. dr hab. Zbigniew Izdebski

Bardziej szczegółowo

Wybierz Życie Pierwszy Krok

Wybierz Życie Pierwszy Krok poradnik dla szkolnego koordynatora i realizatorów programu edukacyjnego Wybierz Życie Pierwszy Krok Autorzy: Magdalena Ankiersztejn Bartczak Agnieszka Górecka Konsultacja medyczna: Dr n. med. Piotr Bobkiewicz

Bardziej szczegółowo

Przyczyny i zagrożenia samoleczenia oraz przyjmowania suplementów diety

Przyczyny i zagrożenia samoleczenia oraz przyjmowania suplementów diety Karol Nartowski, Anna Wiela-Hojeńska, Łukasz Łapiński Przyczyny i zagrożenia samoleczenia oraz przyjmowania suplementów diety Medycyna to nie sztuka leczenia ludzi, tylko zarabiania na lękach przed chorobą

Bardziej szczegółowo

Przenoszenie zakażenia HIV z matki na dziecko.

Przenoszenie zakażenia HIV z matki na dziecko. 4. Przenoszenie zakażenia HIV z matki na dziecko. Wstęp Wstęp 4.1. Badania kobiet planujących zajście w ciążę lub będących we wczesnej ciąży. 4.2. Opieka nad kobietami zakażonymi HIV, będącymi w ciąży

Bardziej szczegółowo

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O HIV I AIDS. bez względu na to, gdzie mieszkasz i pracujesz

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O HIV I AIDS. bez względu na to, gdzie mieszkasz i pracujesz CO MUSISZ WIEDZIEĆ O HIV I AIDS bez względu na to, gdzie mieszkasz i pracujesz Spis treści Wprowadzenie... 3 Najważniejsze informacje o HIV i AIDS... 4 Fakty i mity... 6 HIV i AIDS w miejscu pracy...

Bardziej szczegółowo

Dorota Rogowska-Szadkowska

Dorota Rogowska-Szadkowska Dorota Rogowska-Szadkowska Książkę opracowano na zlecenie Departamentu Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej Na okładce: 1 grudnia 2009 r., w Światowy Dzień AIDS, na Pałacu Kultury

Bardziej szczegółowo

Zamierzenia prokreacyjne a możliwość ich realizacji w kontekście czynników biologicznych

Zamierzenia prokreacyjne a możliwość ich realizacji w kontekście czynników biologicznych Zeszyty naukowe Working papers Zamierzenia prokreacyjne a możliwość ich realizacji w kontekście czynników biologicznych Krzysztof Tymicki Zeszyty naukowe Instytut Statystyki i Demografii SGH Nr 32, rok

Bardziej szczegółowo

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj naszych ekspertów Poznaj naszych ekspertów WWW.ABCSEKSU.COM Podstawowe fakty i kilka obalonych mitów czyli co powinniśmy wiedzieć o HIV W Polsce notuje się coraz więcej zakażeń HIV. Paradoksalnie w czasach, w których temat

Bardziej szczegółowo

Z NAMI DBAJ O ZDROWIE BEZPŁATNY MAGAZYN DLA PACJENTÓW SZPITALA MEDICOVER NR 1 2015. TEMAT NUMERU str 6 O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ WYBIERAJĄC SIĘ NA NARTY

Z NAMI DBAJ O ZDROWIE BEZPŁATNY MAGAZYN DLA PACJENTÓW SZPITALA MEDICOVER NR 1 2015. TEMAT NUMERU str 6 O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ WYBIERAJĄC SIĘ NA NARTY Z NAMI DBAJ O ZDROWIE BEZPŁATNY MAGAZYN DLA PACJENTÓW SZPITALA MEDICOVER NR 1 2015 TEMAT NUMERU str 6 O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ WYBIERAJĄC SIĘ NA NARTY 3 KLINIKA LECZENIA OTYŁOŚCI SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPU

Bardziej szczegółowo

HIV/AIDS dla. ginekologów. Dorota Rogowska-Szadkowska Jacek Gąsiorowski

HIV/AIDS dla. ginekologów. Dorota Rogowska-Szadkowska Jacek Gąsiorowski HIV/AIDS dla ginekologów Dorota Rogowska-Szadkowska Jacek Gąsiorowski HIV/AIDS dla ginekologów Dorota Rogowska-Szadkowska Jacek Gąsiorowski Spis treści Dlaczego problem zakażeń HIV dotyczy przede wszystkim

Bardziej szczegółowo

Opracowanie na podstawie tekstu: Ruth Hubbard i Ami Jaeger przy współpracy Jane Pincus i Wendy Sanford

Opracowanie na podstawie tekstu: Ruth Hubbard i Ami Jaeger przy współpracy Jane Pincus i Wendy Sanford Nasze ciała, nasze Ŝycie, Część III Zdrowie seksualne i kontrola płodności, Rozdział 18 Techniki wspomagania rozrodu Zapłodnienie in vitro i techniki pokrewne, str. 405 406 Opracowanie na podstawie tekstu:

Bardziej szczegółowo

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O HIV I AIDS

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O HIV I AIDS CO MUSISZ WIEDZIEĆ O HIV I AIDS bez względu na to, gdzie mieszkasz i pracujesz 1 Co musisz wiedzieć o hiv i aids bez względu na to, gdzie mieszkasz i pracujesz Egzemplarz bezpłatny wersja polska została

Bardziej szczegółowo

AMAZONKI WARSZAWA-CENTRUM

AMAZONKI WARSZAWA-CENTRUM ISSN-1732-2928 nr 24 NASI TWÓRCY AMAZONKI kwiecień 2014 gazeta bezpłatna Gazeta Stowarzyszenia AMAZONKI WARSZAWA-CENTRUM Motto na 2014 rok: Nigdy nie rezygnujemy z nadziei MOJE 17 LAT W SŁUŻBIE AMAZONEK,

Bardziej szczegółowo

mukowiscydoza nr 5 (009 r.) Czasopismo Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Od redakcji

mukowiscydoza nr 5 (009 r.) Czasopismo Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Od redakcji mukowiscydoza nr 5 (009 r.) Czasopismo Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą redaktor naczelna: Lucyna Maksymowicz lumaks@onet.pl zespół redakcyjny: Alina Czarnecka Alina Grzeszczuk Gabriel Paduszyński

Bardziej szczegółowo

NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ

NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ Nr 5/Luty 2013 CIĄŻA 3ZASADY BEZPIECZNEJ CIĄŻY HIV Im wcześniej wiemy o zakażeniu, tym lepiej Suplementacja Warto wzbogacać dietę podczas

Bardziej szczegółowo

Zanik kości wyrostka zębodołowego i ciężkie zapalenie przyzębia.

Zanik kości wyrostka zębodołowego i ciężkie zapalenie przyzębia. 2 Opinie DENTAL TRIBUNE Polish Edition Tkanki jamy ustnej zawierają cenne komórki macierzyste Wywiad z dr. Minoru Ueda z Japonii Dr Minoru Ueda Inżynieria tkankowa opiera się na założeniu, że istnieje

Bardziej szczegółowo

Uniwersytet Warszawski Instytut Stosowanych Nauk Społecznych

Uniwersytet Warszawski Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytet Warszawski Instytut Stosowanych Nauk Społecznych mgr Magdalena Ankiersztejn-Bartczak PSYCHOSPOŁECZNA SYTUACJA OSÓB ŻYJĄCYCH Z HIV I CHORYCH NA AIDS W POLSCE Praca doktorska Praca wykonana pod

Bardziej szczegółowo