P.O. Box Ras Al Khaimah, United Arab Emirates RAPORT

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "P.O. Box 10559 Ras Al Khaimah, United Arab Emirates RAPORT"

Transkrypt

1 przez weberv przez (najpierw) Landesgericht Feldkirch Schillerstraße Feldk ir ch Dornbirn, /KONTOU/1/11 - LP / MS GZ: 14 S 58/08 d Dłużnik: Tourex Middle East FZE P.O. Box Ras Al Khaimah, United Arab Emirates Syndyk upadłościowy : (kod R906193) RAPORT 1-krotnie 1 GS bezpośrednio do KSV, AKV, Creditreform, ISA KAUFMANN & THURNHER Rechtsanwälte GMBH mit Sitz in Dornbirn, eingetragen im Firmenbuch des Landesgerichts Feldkirch unter FN x - ATU DVR Sprechstellen: A-1070 Wien, Mariahilfer Straße 116, Telefon: , Telefax: ; D Ulm, Adolph-Kolping-Platz 1, Telefon: , Telefax: KAUFMANN & THURNHER Rechtsanwälte GMBH, SCHRADE & PARTNER Rechtsanwälte ABC INTERNATIONAL SELARL, STSW Stoiński Świerczyńki Zimnicka adwokaci i radcowie prawni sp. s. und SCHLEICH & KOLLEGEN Rechtsanwälte und Insolvenzverwalter sind Mitglieder der SCHRADE INTERNATIONAL EWIV (AG Ulm, HRA ) mit Sitz in Weingarten/Ravensburg. SCHRADE INTERNATIONAL EWIV unterhält Büros in:

2 - 2 - W opisanej na odwrocie sprawie upadłościowej, syndyk upadłościowy zwraca, odwołując się do jego dotychczasowych dokumentów, szczególnie ostatniego raportu z , co następuje: RAPORT : 1. Do podziału pośredniego od 8.1.do W okresie od do syndyk upadłościowy wykonał pierwszy podział pośredni. Wyliczona została wtedy kwota wysokości 12,5356 % z uznanych do wierzytelności do wypłacenia Błędne przelewy W okresie kilku tygodni po podziale pośrednim okazało się, że w przypadku ok. 200 wierzycieli podane przez nich dane były błędne (nieważne lub już nieważne). Wykonane przez syndyk upadłościowy przelewy na te konta, zostały po potrąceniu opłat przez bank odbiorcy przelane z powrotem syndykowi upadłościowemu. W przypadku wszystkich wierzycieli, których ta sytuacja dotyczy, syndyk upadłościowy zamieścił w ewidencji meldunków odpowiednie wyjaśnienie (dane konta -IBAN- BIC błędne, przelew możliwy dopiero po korekcie + dowód ID, potracenie opłat bankowych, lub podobne sformułowanie). Wszelkie opłaty bankowe powstałe z powodu błędnych przelewów, obciążają kwotę przelewu; syndyk upadłościowy nie doliczy wierzycielom, których ta sytuacja dotyczy, żadnych dodatkowych opłat i potrąceń za jego związane z tym dodatkowe nakłady i zachód. Wierzyciele, których ta sytuacja dotyczy, są/byli wszak zobowiązani, podać poprawne dane konta bankowego (IBAN + BIC + ID) jednocześnie dowodząc swej tożsamości. Dopiero wtedy mogą/mogli zlecić syndykowi upadłościowemu wykonanie odpowiedniego przelewu Niewykonane wypłaty pomimo prawa do roszczenia z projektu rozdzielenia Przedstawione w powyższym 1.1 dotyczy, zgodnie z treścią, również wszystkich wierzycieli, którzy wprawdzie zgodnie z projektem podziału pośredniego maja prawo do roszczenia wypłaty, ale od których syndyk upadłościowy nie otrzymał dotychczas żadnych danych kont bankowych. Powyżsi wierzyciele nie otrzymali dotychczas również żadnych wypłat.

3 - 3 - Również ci wierzyciele są zobowiązani, podać poprawne dane konta bankowego (IBAN + BIC + ID) jednocześnie dowodząc swej tożsamości, tak aby można było zlecić odpowiednie przelewy Na tle punktów 1.1 i 1.2, syndyk upadłościowy wykona w 28 tygodniu kalendarzowym, zgodnie z dzisiejszym stanem, w sumie 211 nowych przelewów (wyjaśnienie: wyplata kwoty pośredniej na uznane do wierzytelności) Wierzyciele, których wierzytelności, ze względu na spóźnione zgłoszenie do (pośredniego) podziału nie mogły zostać uznane, mogą zażądać otrzymania tej sumy z góry przy kolejnym podziale, przy czym suma ta musi odpowiadać sumom pozostałych wierzycieli ( 134 rozdział 1 IO). Powyższe roszczenie nie przysługuje wierzycielom, których wierzytelności, ze względu na nieterminowe wniesienie skargi ( 131 rozdział 3 IO) przy podziale, pozostały nieuwzględnione ( 134 rozdział 2 IO). 2. Anulowanie pełnomocnictwa U syndyka upadłościowego przybywa wciąż doniesień na temat anulowania pełnomocnictw. W przypadku wierzycieli, których ta sytuacja dotyczy, syndyk upadłościowy zamieścił w ewidencji meldunków odpowiednie uwagi (Anulowanie pełnomocnictwa, brakujący IBAN-BIC-ID). Wyraźnie zwraca się uwagę na to, że przyszłe przelewy na konta wierzycieli, których nie reprezentują zawodowi przedstawiciele stron, mogą zostać wykonane wyłącznie po podaniu przez nich nowych/poprawnych danych konta bankowego (IBAN + BIC + ID) przy jednoczesnym udowodnieniu swojej tożsamości. 3. Zamkniecie kontroli wierzytelności. Kontrola uzupełnień/poprawek. Wszystkie meldunki wierzytelności, uzupełnienia i poprawki, które wpłynęły do syndyka upadłościowego do końca 27 tygodnia kalendarzowego zostały definitywnie sprawdzone. Aktualna ewidencja meldunków online będzie dostępna od Podstawą podziału końcowego są ustalenia zawarte w ewidencji meldunków w momencie przedłożenia projektu podziału końcowego u syndyka upadłościowego; moment ten nie jest jeszcze ustalony.

4 Zaskarżenie Jozef Polak w sumie wysokości ,-- Odnośnie sądownie zdeponowanej (nadal nieuregulowanej) przez Tatra Bank a.s sumy w wysokości ,-- (wraz z odsetkami) wskazuje się wstępnie na punkt 6. raportu z (i wywody syndyka upadłościowego z raportów wstępnych). Niezbędne w Słowacji postępowania sadowe, w celu zmuszenia wierzyciela Polak (jeśli to konieczne przez egzekucje dóbr) do zgody na odblokowanie zdeponowanej sumy syndykowi upadłościowemu, znajdują się (po zmianie adwokata) bezpośrednio przed złożeniem w sadzie. Szczegółowy protokół w tej kwestii ukaże się na jesieni Powództwo o odszkodowanie przeciwko Margrith Kanis W celu zapobiegnięciu powtórzeniom, wstępnie odsyła się do dotychczasowych raportów syndyka upadłościowego (zwłaszcza do punktu 7. raportu z ). W danej sprawie istnieją następujące nowości: Zaoczny wyrok, który zapadł dnia przeciwko Margrith Kanis, skazujący ją na zapłacenie masie upadłościowej kwoty w wysokości 2, ,89 włącznie z 4 % odsetkami od dnia , jest (po nieudanym wystąpieniu do Wyższego Sądu Krajowego w Innsbrucku przez Margrith Kanis) od dnia prawomocny i wykonalny; kolejne środki prawne nie są już dopuszczalne. Wykorzystaniu majątku Margrith Kanis (obecnie znanych: część nieruchomości w Hiszpanii i różne konta bankowe) na pożytek masy upadłościowej nie stoi już nic na przeszkodzie. W obecnym stanie, wysokość pewnego zysku z wykorzystania oraz szans na powetowanie strat nie jest jeszcze znana. Obecnie mają miejsce różne pertraktacje przygotowawcze, w celu końcowego określenia majątku pani Margrith Kanis aby następnie umożliwić dostęp do tego majątku. Szczegółowy protokół w tej kwestii ukaże się na jesieni Inne ważne wskazówki 6.1. W przypadku podwójnego zgłoszenia wierzycieli, które dotycząc tego samego (podwójnie zgłoszonego) roszczenia reprezentowane są przez różnych adwokatów, syndykowi upadłościowemu przysługuje prawo wyboru numeru roszczenia, które zostanie uznane, względnie odrzucone. Odpowiednie roszczenie prawne wierzyciela, względnie jego przedstawiciela, względem syndyka upadłościowego nie istnieje. Co więcej, sprawą wierzyciela, względnie jego przedstawiciela, jest nawiązanie między stronami porozumienia.

5 W kompetencji syndyka upadłościowego nie leży sprawdzanie, jakie konkretne, prawno podatkowe działania/obowiązki ma/powoduje wypłata udziałów procentowych wierzycielowi i je mu tłumaczyć, bądź o nich informować Jeszcze raz wyraźnie podkreśla się, że zawyżone zgłoszenie oznacza, że obliczenie uzasadnionej wierzytelności w postępowaniu upadłościowym zgodnie z formułami, którymi posługuje się syndyk upadłościowy (bliższe informacje pod wyliczyły wartość mniejszą niż obliczona i zgłoszona przez wierzyciela. Po tym jak ta formuła użyta została przez syndyka upadłościowego - zgodnie z pierwotnym porozumieniem z przedstawicielem wierzycieli - bez wyjątku w każdej przez niego sprawdzonej umowie, odstąpienie od niej w odosobnionych przypadkach stanowiłoby naruszenie warunków równego traktowania wierzycieli. Także w temacie pytań odnośnie dowodów następstw prawych (szczególnie w przypadku śmierci), w celu uniknięcia powtórzeń, odsyła się do strony 7. Informacje ogólne Syndyk upadłościowy uprasza o zrozumienie, że głównym źródłem informacji musi być już znana strona internetowa. Rozwój i stan badania wierzytelności można śledzić i rozumieć na podstawie co najmniej zmieniających się kwot i/lub przypisów w regularnie aktualizowanym spisie zgłoszeń online; przy tym jako podstawa do porównań może być stosowana każdorazowo poprzednia wersja spisu zgłoszeń; takowe można znaleźć w dziale "pobierz" na stronie Szczególnie należy przy tym zwracać uwagę na pole "uwaga"; z tego pola można odczytać zwłaszcza powód odrzucenia i ewentualne, wciąż brakujące poprawki. Oddzielne wezwanie wierzyciela ze strony syndyka upadłościowego względem wniesienia poprawek nie występuje. Jeszcze raz wskazuje się na punkty 1. i 2. i z nich wynikające konieczności - szczególnie konieczności jednoczesnego przedstawienia aktualnego dowodu tożsamości podczas podawania lub zmieniania danych konta bankowego.

6 - 6 - Na przydatne wskazówki, sugestie i informacje syndyk upadłościowy jest obecnie otwarty i za nie wdzięczny. Szczegółowe informacje, zwłaszcza odnoszące się do zawartości spisu zgłoszeń i obsługi spisu zgłoszeń (np. instrukcja wprowadzania poprawek w celu uzupełnienia niepełnych meldunków wierzytelności, ściągania wzorów dokumentów itp.), są dostępne na wcześniej wymienionej stronie internetowej. Mag. Lukas Pfefferkorn jako syndyk upadłościowy

Kontrakty różnic kursowych CFD - dla osób niebędących rezydentami USA

Kontrakty różnic kursowych CFD - dla osób niebędących rezydentami USA Kontrakty różnic kursowych CFD - dla osób niebędących rezydentami USA czerwiec 2010 Siedziba jak wyżej. Spółka zarejestrowana w Anglii pod nr 2448409. Posiada zezwolenie i jest nadzorowana przez Financial

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW OSZCZĘDNOŚCIOWYCH EFEKT W ZŁOTYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH

REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW OSZCZĘDNOŚCIOWYCH EFEKT W ZŁOTYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH Załącznik nr 3 do Uchwały nr 27/Z/2012 Zarządu Banku Spółdzielczego w Staroźrebach z dnia 19.10.2012 REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW OSZCZĘDNOŚCIOWYCH EFEKT W ZŁOTYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH Rozdział

Bardziej szczegółowo

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kredytu Kupieckiego

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kredytu Kupieckiego Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kredytu Kupieckiego POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 Na podstawie niniejszych Ogólnych Warunków Ubezpieczenia kredytu kupieckiego, zwanych dalej Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, Sopockie

Bardziej szczegółowo

WARUNKI KORZYSTANIA Z USŁUG

WARUNKI KORZYSTANIA Z USŁUG WARUNKI KORZYSTANIA Z USŁUG Spot Capital Markets Limited Niniejsza umowa z Klientem wraz z wszelkimi załącznikami i dokumentami towarzyszącymi oraz ewentualnymi zmianami w przyszłości (zwana dalej Umową

Bardziej szczegółowo

Ogóle warunki handlowe. Toll Collect GmbH

Ogóle warunki handlowe. Toll Collect GmbH Ogóle warunki handlowe firmy Toll Collect GmbH w zakresie użytkowania płatnych dróg szybkiego ruchu w systemie automatycznym i manualnym Spis treści wersja 1.01 / stan na 07.05.2003 A. Informacje ogólne...

Bardziej szczegółowo

WSTĘP. Niniejsza broszura została opublikowana przez organizację świadczącą pomoc prawną, Juss-Buss.

WSTĘP. Niniejsza broszura została opublikowana przez organizację świadczącą pomoc prawną, Juss-Buss. Wiosna 2013 r. WSTĘP Niniejsza broszura została opublikowana przez organizację świadczącą pomoc prawną, Juss-Buss. Jest to jedna z pięciu broszur dotyczących prawa pracy. Pozostałe broszury to: 1. Urlopy

Bardziej szczegółowo

1 CREDIRECT. Ogólne Warunki Ubezpieczenia Ryzyka Niezapłacenia Należności VPP CD-14-1

1 CREDIRECT. Ogólne Warunki Ubezpieczenia Ryzyka Niezapłacenia Należności VPP CD-14-1 CREDIRECT Ogólne Warunki Ubezpieczenia Ryzyka Niezapłacenia Należności KUPEG úvěrová pojišťovna, a.s. Na Pankráci 1683/127 140 00 Praga 4, Republika Czeska wpisana do Rejestru Handlowego prowadzonego przez

Bardziej szczegółowo

Ogólne warunki otwierania i prowadzenia rachunków bankowych w HSBC Bank Polska S.A. Bankowość Komercyjna i Klientów Globalnych

Ogólne warunki otwierania i prowadzenia rachunków bankowych w HSBC Bank Polska S.A. Bankowość Komercyjna i Klientów Globalnych Ogólne warunki otwierania i prowadzenia rachunków bankowych w HSBC Bank Polska S.A. Bankowość Komercyjna i Klientów Globalnych obowiązujące od 1 stycznia 2014 r. SPIS TREŚCI 1. Postanowienia ogólne i definicje...

Bardziej szczegółowo

Nr / nazwa: REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG EURO ECONOMY I STANDARD

Nr / nazwa: REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG EURO ECONOMY I STANDARD REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG EURO ECONOMY I STANDARD I. POSTANOWIENIA OGÓLNE BUSINESS PACK SERVICE Arkadiusz Jarząb, z siedzibą w Gdańsku, ul. Grunwaldzka 209, zwana dalej BPS zarejestrowaną na podstawie

Bardziej szczegółowo

Idea Leasing S.A. ul. Gwiaździsta 66 53-413 Wrocław T: +48 71 77 19 601 F: +48 71 77 19 696

Idea Leasing S.A. ul. Gwiaździsta 66 53-413 Wrocław T: +48 71 77 19 601 F: +48 71 77 19 696 obowiązujące od dnia 16 lipca 2013 r. na mocy uchwały Zarządu Rozdział I. DEFINICJE 1. 1) Poniższe pojęcia, użyte w niniejszych Ogólnych Warunkach Umów Leasingu, należy rozumieć następująco: a) Dostawca

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja Instrumentów Finansowych Kontrakty Różnic Kursowych CFD Kurs Konwersji Stan Rachunku Kurs Wyceny

Specyfikacja Instrumentów Finansowych Kontrakty Różnic Kursowych CFD Kurs Konwersji Stan Rachunku Kurs Wyceny Regulamin świadczenia usług wykonywania zleceń w obrocie instrumentami finansowymi, prowadzenia rachunków i rejestrów związanych z tym obrotem przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. TMS MiniDirect oraz wymiany

Bardziej szczegółowo

Instrukcja wypełniania Wniosku beneficjenta o płatność w ramach RPO WSL na lata 2007-2013 Dla poddziałań 1.2.1, 1.2.2, 1.2.3, 1.2.4, 3.1.1, 3.2.

Instrukcja wypełniania Wniosku beneficjenta o płatność w ramach RPO WSL na lata 2007-2013 Dla poddziałań 1.2.1, 1.2.2, 1.2.3, 1.2.4, 3.1.1, 3.2. Instrukcja wypełniania Wniosku beneficjenta o płatność w ramach RPO WSL na lata 2007-2013 Dla poddziałań 1.2.1, 1.2.2, 1.2.3, 1.2.4, 3.1.1, 3.2.1, INFORMACJE OGÓLNE Generator wniosku o płatność Beneficjent

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH BANK SPÓŁDZIELCZY W ZGIERZU REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH Strona 1 SPIS TREŚCI: Rozdział 1. Postanowienia ogólne...str. 3 Rozdział 2. Otwarcie rachunku

Bardziej szczegółowo

ZAMÓWIENIE OBEJMUJE: Ubezpieczenie komunikacyjne Zamawiającego. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 66510000-8

ZAMÓWIENIE OBEJMUJE: Ubezpieczenie komunikacyjne Zamawiającego. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 66510000-8 SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA PROWADZONEGO W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO O WARTOŚCI NIE PRZEKRACZAJĄCEJ WYRAŻONEJ W ZŁOTYCH RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 200.000 EURO NA UBEZPIECZENIE MIENIA I

Bardziej szczegółowo

Umowa kliencka DEGIRO

Umowa kliencka DEGIRO Umowa kliencka DEGIRO Umowa kliencka Wprowadzenie Dom maklerski DEGIRO oferuje swoim Klientom dostęp do różnorodnych usług maklerskich i związanych z nimi usług dodatkowych. Zasady i warunki, na których

Bardziej szczegółowo

UMOWA POŻYCZKI RATALNEJ

UMOWA POŻYCZKI RATALNEJ UMOWA POŻYCZKI RATALNEJ zawarta w w dniu, pomiędzy: ZAPLO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. 17 Stycznia 56, 02-146 Warszawa, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego

Bardziej szczegółowo

Bank Spółdzielczy w Podegrodziu

Bank Spółdzielczy w Podegrodziu Bank Spółdzielczy w Podegrodziu REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH I ŚWIADCZENIA USŁUG PŁATNICZYCH DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH w Banku Spółdzielczym w Podegrodziu Rozdział 1. Postanowienia

Bardziej szczegółowo

Parafka. Strona 1 z 7

Parafka. Strona 1 z 7 UMOWA O KARTĘ KREDYTOWĄ GET Niniejsza Umowa o kartę kredytową GET zawarta została pomiędzy Stronami: Bank: Getin Noble Bank Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Domaniewskiej 39, 02-672 Warszawa,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. świadczenia usług drogą elektroniczną przez Nordecum Sp. z o.o.

REGULAMIN. świadczenia usług drogą elektroniczną przez Nordecum Sp. z o.o. REGULAMIN świadczenia usług drogą elektroniczną przez Nordecum Sp. z o.o. Przed rozpoczęciem korzystania z serwisu credit.pl prosimy o uważne zapoznanie się z niniejszym Regulaminem. Jeżeli nie zgadzają

Bardziej szczegółowo

świadczenia usług drogą elektroniczną przez Creamfinance Poland Sp. z o.o.

świadczenia usług drogą elektroniczną przez Creamfinance Poland Sp. z o.o. REGULAMIN świadczenia usług drogą elektroniczną przez Creamfinance Poland Sp. z o.o. Przed rozpoczęciem korzystania z serwisu www.retino.pl prosimy o uważne zapoznanie się z niniejszym Regulaminem. Jeżeli

Bardziej szczegółowo

Bank Spółdzielczy w Łosicach

Bank Spółdzielczy w Łosicach Bank Spółdzielczy w Łosicach REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH Rozdział 1. Postanowienia ogólne 1. 1. Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla

Bardziej szczegółowo

Umowa o dostęp do kanalizacji kablowej. Umowa o dostęp do kanalizacji kablowej, zwana dalej Umową Ramową, pomiędzy:

Umowa o dostęp do kanalizacji kablowej. Umowa o dostęp do kanalizacji kablowej, zwana dalej Umową Ramową, pomiędzy: Umowa o dostęp do kanalizacji kablowej Dokument Orange Polska S.A. Domena Hurt Numer umowy: POS/K -... Umowa o dostęp do kanalizacji kablowej, zwana dalej Umową Ramową, pomiędzy: Orange Polska Spółka Akcyjna,

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA Zatwierdzam:... SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA dotyczy zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Centrum Informatyczne Edukacji na: DOSTAWĘ I

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH

REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH Rozdział 1. Postanowienia ogólne 1. 1. Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych zwany dalej

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA KLIENTÓW INSTYTUCJONALNYCH. Postanowienia ogólne

REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA KLIENTÓW INSTYTUCJONALNYCH. Postanowienia ogólne REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA KLIENTÓW INSTYTUCJONALNYCH Postanowienia ogólne 1. Postanowienia Regulaminu określają warunki korzystania z rachunków bankowych dla klientów instytucjonalnych.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. Konta dla osób fizycznych w Euro Banku S.A. I. Postanowienia ogólne

REGULAMIN. Konta dla osób fizycznych w Euro Banku S.A. I. Postanowienia ogólne REGULAMIN Konta dla osób fizycznych w Euro Banku S.A. I. Postanowienia ogólne 1 1. Niniejszy Regulamin Konta dla osób fizycznych w Euro Banku S.A., zwany dalej Regulaminem, określa warunki otwierania,

Bardziej szczegółowo

Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej GRUPA BPS

Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej GRUPA BPS Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej GRUPA BPS REGULAMIN OTWIERANIA I PROWADZENIA RACHUNKÓW BANKOWYCH DLA OSÓB FIZYCZNYCH W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W RABIE WYŻNEJ Załącznik do Protokołu nr 16/2013 Zarządu Banku

Bardziej szczegółowo

Regulamin kart kredytowych Banku Spółdzielczego w Leśnicy. Rozdział 1. Postanowienia ogólne

Regulamin kart kredytowych Banku Spółdzielczego w Leśnicy. Rozdział 1. Postanowienia ogólne Regulamin kart kredytowych Banku Spółdzielczego w Leśnicy Rozdział 1. Postanowienia ogólne 1. Regulamin kart kredytowych Banku Spółdzielczego w Leśnicy określa zasady wydawania i używania kart kredytowych

Bardziej szczegółowo

Regulamin Faktoringu Niepełnego Alior Bank S.A.

Regulamin Faktoringu Niepełnego Alior Bank S.A. Regulamin Faktoringu Niepełnego Alior Bank S.A. Załącznik nr 1 do Umowy Faktoringu nr z dnia I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Niniejszy Regulamin Faktoringu ALIOR BANK SA, zwany dalej Regulaminem i reguluje

Bardziej szczegółowo

Znak postępowania BHSI3-020-04/2014. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia. w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego

Znak postępowania BHSI3-020-04/2014. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia. w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego nr sprawy BHSI3-020-04/2014 Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na obsługę i rozliczanie płatności bezgotówkowych, dokonywanych przy

Bardziej szczegółowo