Wynajem domu za pośrednictwem Finders Keepers Przewodnik i najczęściej zadawane pytania

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Wynajem domu za pośrednictwem Finders Keepers Przewodnik i najczęściej zadawane pytania"

Transkrypt

1 Wynajem domu za pośrednictwem Finders Keepers Przewodnik i najczęściej zadawane pytania Witamy w Finders Keepers. Jesteśmy agencją zajmującą się wynajmowaniem nieruchomości. Posiadamy 8 biur w Oxfordshire, w centrum południowej Anglii - 4 biura w Oksfordzie oraz po jednym w Abingdon, Banbury, Bicester i Witney. Wynajmujemy wszelkiego typu pomieszczenia tysiącom lokatorów każdego roku, od kawalerek z jednym pokojem w centrum miasta po duże domy na wsi z pięcioma lub więcej pokojami. Zajmujemy się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami: Najem oznacza wynajmowanie i obejmuje: Wprowadzanie nieruchomości na rynek; Organizowanie oglądania nieruchomości; Negocjacje warunków umowy najmu; Sprawdzanie referencji najemców; Pomoc udzielaną najemcom we wprowadzaniu się. Zarządzanie nieruchomością obejmuje pobieranie czynszu, regularną konserwację, naprawy dotyczące nieruchomości, wyposażenia i urządzeń oraz opiekę nad lokatorami. Dlaczego warto wybrać nieruchomość Finders Keepers? - Dobre nieruchomości w najlepszym stanie nie należy zakładać, że wszystkie agencje wynajmu mają takie same standardy dotyczące wyposażenia i czystości; - Ponad 35 lat sukcesów na rynku wynajmu nieruchomości; - Opinia uczciwych profesjonalistów (ale prosimy nie kierować się naszym zdaniem, prosimy zapytać o opinię znajomych w okolicy); - Zaangażowany kierownik nieruchomości nasz pracownik do kontaktów z Państwem zna dobrze daną nieruchomość i jest w pobliżu, a nie w odległym telefonicznym centrum obsługi; - Całodobowa telefoniczna linia pomocy w nagłych wypadkach działająca codziennie przez cały rok niezawodna od wielu lat; - Przyjazna i rzeczowa obsługa.

2 Proces wynajmu 1. Poszukiwanie domu. 2. Opłata TRACC za rezerwację. Za pośrednictwem internetu, telefonicznie lub osobiście. Nasi profesjonalni pracownicy pomogą znaleźć lokal odpowiadający Państwa wymaganiom, a następnie zawiozą Państwa na miejsce w celu jego obejrzenia. Kiedy znajdą Państwo odpowiedni dom/mieszkanie, należy wypełnić nasz formularz TRACC i wnieść opłatę. TRACC oznacza: Tenancy agreement (Umowa najmu) References (Referencje) może to obejmować zarówno sprawdzenie stanu konta, jak i osobiste referencje Application fee (Opłata za złożenie wniosku) w celu rezerwacji nieruchomości Check-in (Wprowadzenie się) patrz poniżej Check-out (Zakończenie najmu) patrz poniżej. Poprzez wniesienie opłaty TRACC rezerwują Państwo nieruchomość, która zostaje tym samym wycofana z rynku. Opłata wynosi 25% miesięcznego czynszu, minimalnie 200 funtów, a maksymalnie 500 funtów + VAT. 3. Podpisanie umowy najmu, zapłacenie czynszu za pierwszy miesiąc i wpłacenie kaucji. Po otrzymaniu referencji, najemca podpisuje Umowę najmu, umowę prawną między wynajmującym i najemcą. Średni okres najmu wynosi 12 miesięcy. Jeżeli interesuje Państwa dłuższy lub krótszy okres najmu, lub mają Państwo specjalne wymagania, będziemy pośredniczyć w Państwa kontaktach z wynajmującym aż do osiągnięcia porozumienia. Większość osób wnosi kaucję i pierwszy czynsz razem. Należy je wpłacić na 7-10 dni przed datą wprowadzenia się. Można w tym celu skorzystać z karty kredytowej, debetowej lub przekazu bankowego. Kaucja to kwota, którą nasza agencja zachowa w imieniu

3 wynajmującego, jako zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia nieruchomości lub braku płacenia czynszu. Kaucja za umeblowane nieruchomości stanowi wysokość dwóch czynszów miesięcznych, a za nieumeblowane wysokość półtora miesięcznego czynszu. Następnie czynsz jest pobierany za pomocą stałego zlecenia płatności na rachunku w banku brytyjskim (stałe zlecenie automatycznie przenosi środki z jednego rachunku bankowego na inny). Zgodnie z ustawą o mieszkalnictwie (Housing Act) z 2004 r. wszystkie kaucje i szczegóły najmu są rejestrowane przez Finders Keepers zgodnie z rządowym programem ochrony kaucji od nieruchomości (Tenancy Deposit Scheme). 4. Wprowadzenie się, stan wyposażenia i pakiet W domu. W firmie Finders Keepers kierownik nieruchomości wprowadza Państwa do nowego domu, tłumacząc zasady działania wszystkich urządzeń i pomagając Państwu zamieszkać w nowym domu. Wyposażenie to uzgodniony stan wszystkiego, co znajduje się w nieruchomości. Każdy najemca musi sprawdzić, czy wyposażenie i jego stan zgadza się z uzgodnionym oraz podpisać kopię zaświadczenia i dostarczyć ją do nas. Umowy najmu w Wielkiej Brytanii funkcjonują na zasadzie oddawania nieruchomości przez najemców w takim samym stanie, w jakim ją zastali, nie licząc normalnego zużycia. Dlatego zaświadczenie o stanie nieruchomości i wyposażenia jest bardzo ważne, ponieważ jest to zapis stanu nieruchomości w momencie przekazania jej najemcy. Po wprowadzeniu się otrzymają Państwo folder W domu firmy Finders Keepers, w którym znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informacje o wyposażeniu i urządzeniach znajdujących się w Państwa nieruchomości. Jeżeli będą Państwo

4 mieli jakiekolwiek pytania lub problemy, dane kontaktowe kierownika nieruchomości Finders Keepers podano na początku folderu. Jeżeli wystąpią awarie w godzinach nocnych, na przykład zalanie mieszkania, prosimy zadzwonić pod numer całodobowej pomocy telefonicznej w nagłych wypadkach (szczegółowe informacje na temat wypadków uważanych za nagłe podano w folderze W domu ). 5. Zamieszkanie 6. Możliwość przedłużenia 7. Zakończenie najmu Najważniejsza część procesu. Na trzy miesiące przed upływem czasu najmu skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia ewentualnego przedłużenia najmu. Zakończenie najmu ma miejsce, kiedy wyprowadzają się Państwo z nieruchomości. Kierownik nieruchomości odwiedzi Państwa dom i sprawdzi stan wyposażenia i nieruchomości, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Zawsze zalecamy, by byli Państwo obecni przy zakończeniu najmu. Aby jak najbardziej ułatwić proces wyprowadzania się, możemy pomóc Państwu w zatrudnieniu profesjonalnej ekipy sprzątającej lub remontowej - 40% naszych lokatorów korzysta z tej opcji. 8. Zwrot kaucji Jeżeli nie ma żadnych uszkodzeń i nie ma potrzeby wykonania dodatkowego sprzątania lub napraw, zwracamy kaucję w ciągu 48 godzin.

5 Najczęściej zadawane pytania Na ile wcześniej należy zarezerwować nieruchomość? - To zależy, ale im wcześniej tym lepiej. Niektóre nieruchomości są dostępne po okresie trzech miesięcy, ale większość mieszkań studenckich w Oksfordzie jest rezerwowana w styczniu na następny rok akademicki, zaczynający się we wrześniu. Czy najem ma określony czas trwania? - Tak. W umowach najmu zawsze określony jest czas najmu. Średni czas trwania najmu wynosi 12 miesięcy. Czy mogę wynająć mieszkanie na 3 miesiące? - Tak, mamy szeroki wybór nieruchomości wynajmowanych na krótkie okresy. Co oznacza z wyposażeniem i bez wyposażenia? - Z wyposażeniem oznacza zwykle mieszkanie umeblowane, ale bez pościeli i naczyń kuchennych, na przykład talerzy i sztućców. - Jednakże w niektórych przypadkach częściej w Oksfordzie w mieszkaniu z wyposażeniem będzie również pościel i naczynia kuchenne. Prosimy pytać naszych pracowników o szczegóły w tej kwestii w przypadku mieszkań, którymi są Państwo zainteresowani. - Bez wyposażenia oznacza, że najemca musi sam umeblować mieszkanie i zakupić naczynia kuchenne. Czy wolno trzymać zwierzęta? - Chociaż Anglicy są miłośnikami zwierząt, wielu wynajmujących nie chce, by przebywały w ich nieruchomościach. Zwierzęta wolno trzymać jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu. Czy mogę zatrudnić gosposię? Czy możecie polecić ogrodnika? - Tak. Prosimy pytać naszych pracowników o pomoc i wskazówki w tych kwestiach. Czy możecie zorganizować kogoś, kto odbierze mnie z lotniska? - Tak. Prosimy skontaktować się z nami wcześniej w celu uzgodnienia szczegółów.

6 Co z ubezpieczeniem? - Właściciel ubezpiecza nieruchomość i jej wyposażenie, ale najemca powinien wykupić polisę ubezpieczeniową dla swoich rzeczy. Możemy doradzić Państwu w sprawie niedrogiego ubezpieczenia tego typu. Co z naprawami? Na przykład, jeśli zepsuje się centralne ogrzewanie? - Właściciel jest odpowiedzialny za wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne naprawy. Najemca płaci jedynie za zepsucie lub naprawy wynikające z zaniedbania lub niewłaściwego używania (np. ślady przypalenia na dywanie, stłuczone kieliszki). Co z nagłymi wypadkami? - W większości przypadków w nieruchomościach pod naszą opieką, nasi pracownicy są dostępni przez całą dobę pod telefonem. - W przypadku awarii takich jak pożar lub wypadek należy zadzwonić pod numer 999.

Hotele to bezsprzecznie najdroższy. Bardzo popularny wśród Brytyjczyków. Hostele to najtańszy z krótkoterminowych

Hotele to bezsprzecznie najdroższy. Bardzo popularny wśród Brytyjczyków. Hostele to najtańszy z krótkoterminowych Hotele to bezsprzecznie najdroższy rodzaj zakwaterowania. Rezerwacji można dokonać online jeszcze przed wyjazdem z Polski. W mniejszych miastach ceny doby hotelowej są bardziej przystępne, w dużych miastach

Bardziej szczegółowo

WITAMY. Szanowni Państwo W HORSENS I HEDENSTED. Witamy w Horsens, Hedensted i okolicy!

WITAMY. Szanowni Państwo W HORSENS I HEDENSTED. Witamy w Horsens, Hedensted i okolicy! WITAMY W HORSENS I HEDENSTED Szanowni Państwo Witamy w Horsens, Hedensted i okolicy! Cieszymy się, że wybrali Państwo naszą piękną okolicę do osiedlenia się w Danii. W Horsens i Hedensted jest wiele atrakcji.

Bardziej szczegółowo

Umowa użytkownika. Ponadto opłaty za wypożyczenie w firmie Atlaschoice obejmują (za wyjątkiem stawek krajowych w USA/Kanadzie):

Umowa użytkownika. Ponadto opłaty za wypożyczenie w firmie Atlaschoice obejmują (za wyjątkiem stawek krajowych w USA/Kanadzie): Umowa użytkownika Proszę przeczytać postanowienia niniejszej Umowy zanim wynajmą Państwo samochód w firmie Atlaschoice. Ustalenia zawarte w tym dokumencie stosują się do wszystkich rezerwacji, jakie Państwo

Bardziej szczegółowo

Front Cover Witamy w Oxfordshire. Przewodnik po przepisach, zwyczajach i usługach dla zagranicznych turystów, pracowników i imigrantów

Front Cover Witamy w Oxfordshire. Przewodnik po przepisach, zwyczajach i usługach dla zagranicznych turystów, pracowników i imigrantów Front Cover Witamy w Oxfordshire Przewodnik po przepisach, zwyczajach i usługach dla zagranicznych turystów, pracowników i imigrantów Contents Page Spis treści Spis treści Witamy Życie w Wielkiej Brytanii

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Funduszu FAQ

Przewodnik po Funduszu FAQ Przewodnik po Funduszu FAQ Fundusz Mieszkań na Wynajem to inicjatywa podjęta przez Bank Gospodarstwa Krajowego, dzięki której poszerzy się oferta atrakcyjnych jakościowo i cenowo mieszkań do wynajęcia

Bardziej szczegółowo

Witamy w Stanach Zjednoczonych Informator dla nowych imigrantów

Witamy w Stanach Zjednoczonych Informator dla nowych imigrantów Witamy w Stanach Zjednoczonych Informator dla nowych imigrantów M-618-PL Witamy w Stanach Zjednoczonych Informator dla nowych imigrantów U.S. GOVERNMENT OFFICIAL EDITION NOTICE Use of ISBN Prefix This

Bardziej szczegółowo

Twoje prawa w Irlandii Północnej

Twoje prawa w Irlandii Północnej Twoje prawa w Irlandii Północnej Przewodnik dla pracowników z następujących krajów: Czechy Estonia Węgry Łotwa Litwa Polska Słowacja Słowenia Niniejszy przewodnik objaśnia prawa pracowników pochodzących

Bardziej szczegółowo

Codzienne Życie w Irlandii

Codzienne Życie w Irlandii Przewodnik dla nowoprzybyłych Emigrant Advice jest programem Crosscare Przewodnik dla nowoprzybyłych W czasie powstawania tej broszury (lipiec 2006) informacje w niej zawarte były aktualne. Uaktualniona

Bardziej szczegółowo

AMBASADA RP W LONDYNIE ZJEDNOCZENIE POLSKIE W WIELKIEJ BRYTANII

AMBASADA RP W LONDYNIE ZJEDNOCZENIE POLSKIE W WIELKIEJ BRYTANII AMBASADA RP W LONDYNIE ZJEDNOCZENIE POLSKIE W WIELKIEJ BRYTANII PRAKTYCZNY PORADNIK DLA OBYWATELI POLSKICH PRZYJEŻDZAJĄCYCH DO PRACY NA TERYTORIUM WIELKIEJ BRYTANII Londyn, czerwiec 2011 Zjednoczenie Polskie

Bardziej szczegółowo

Front Cover. Wielka Brytania od środka

Front Cover. Wielka Brytania od środka Front Cover Wielka Brytania od środka Contents Page Spis treści Spis treści Witamy Życie w Wielkiej Brytanii - Wiadomości ogólne - Telefonowanie - Telefony komórkowe - Godziny otwarcia - Dni wolne od pracy

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI WITAMY W SHEFFIELD... 1 SPIS TREŚCI... 2 Miasto Sheffield...3 OGÓLNE INFORMACJE O ŻYCIU W WIELKIEJ BRYTANII... 4 Tłumacze ustni...

SPIS TREŚCI WITAMY W SHEFFIELD... 1 SPIS TREŚCI... 2 Miasto Sheffield...3 OGÓLNE INFORMACJE O ŻYCIU W WIELKIEJ BRYTANII... 4 Tłumacze ustni... WITAMY W SHEFFIELD Witamy w Sheffield! Niniejszy informator powstał we współpracy Rady Miasta Sheffield i partnerów. Zawiera pożyteczne informacje o życiu w Sheffield dla Ciebie i Twojej rodziny. Dzięki

Bardziej szczegółowo

Accommodation Sprawy mieszkaniowe

Accommodation Sprawy mieszkaniowe Highland Life / Information Pack / Information Pack - English / Accommodation Życie w regionie Highland / Pakiet Informacyjny / Pakiet Informacyjny język polski / Sprawy mieszkaniowe Accommodation Sprawy

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po rachunkach osobistych

Przewodnik po rachunkach osobistych Przewodnik po rachunkach osobistych A Guide to our Personal Accounts Dalsze informacje dostępne w dowolnym oddziale Ulster Bank www.ulsterbank.ie Ulster Bank Ireland Limited. Zarejestrowany w Republice

Bardziej szczegółowo

Gospodarowanie pieniędzmi - podręcznik

Gospodarowanie pieniędzmi - podręcznik Maksymalizacja dochodów Gospodarowanie pieniędzmi - podręcznik Planowanie budżetu Pożyczanie pieniędzy Radzenie sobie Z zadłużeniem Oszczędzanie pieniędzy Spis treści Rachunki bankowe 2 Maksymalizacja

Bardziej szczegółowo

Program dla Tymczasowych Pracowników Cudzoziemców 1

Program dla Tymczasowych Pracowników Cudzoziemców 1 Polish Tymczasowi pracownicy cudzoziemcy Spis treści Wprowadzenie 1 Program dla Tymczasowych Pracowników Cudzoziemców 1 Co powinni wiedzieć pracownicy w Albercie 5 Standardy zatrudnienia 5 Bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK OBCY... 4 ZAWÓD I WYKSZTAŁCENIE... 6 WARUNKI ŻYCIA... 6 PODSUMOWANIE...

SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK OBCY... 4 ZAWÓD I WYKSZTAŁCENIE... 6 WARUNKI ŻYCIA... 6 PODSUMOWANIE... i NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ PRZYGOTUJ SIĘ DO WYJAZDU Podstawowe informacje dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę Warszawa 2012 SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK

Bardziej szczegółowo

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy WIELKA BRYTANIA SPIS TREŚCI 3. Warunki życia... 1 3.1. Zakwaterowanie... 1 3.2. Prawo jazdy... 3 3.3. System edukacji w Wielkiej Brytanii... 4 3.4. Uznawalność dyplomów i kwalifikacji dla celów zawodowych...

Bardziej szczegółowo

PORADNIK PRACY ZA GRANICĄ NIEMCY

PORADNIK PRACY ZA GRANICĄ NIEMCY PORADNIK PRACY ZA GRANICĄ NIEMCY Zawartość przewodnika 1. Informacje ogólne o kraju / strona 4 2. Baza telefonów alarmowych i ważnych adresów / strona 4 3. Poszukiwanie pracy / strona 6 4. Proces uznawania

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo Niniejsze 62 wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych z katalogów Zima 2012/2013 Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe warunki imprez turystycznych TUI

Bardziej szczegółowo

Witamy w północno-zachodnim Leicestershire

Witamy w północno-zachodnim Leicestershire www.nwleics.gov.uk Witamy w północno-zachodnim Leicestershire Spis Treści (Contents) Wstęp i mapa rejonu (Introduction and District Map)... 1 1. Straż Pożarna (Fire)... 2 2. Pogotowie Ratunkowe (Ambulance

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Niniejsze wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystyczych zarezerwowanych na stronach internetowych TUI Poland oraz przez Call Center od dnia 20.10.2011 r. z katalogów Lato 2012

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Wydanie 58 Warunków Imprez Turystycznych Obowiązujące dla imprez turystycznych z katalogów TUI Deutschland Lato 2011 Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe warunki imprez turystycznych TUI Deutschland

Bardziej szczegółowo

Pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych Ogólne warunki ubezpieczenia

Pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych Ogólne warunki ubezpieczenia Pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych Ogólne warunki ubezpieczenia majątek Pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych Aviva Witamy w Aviva Dziękujemy za wybranie Aviva. Oferujemy ubezpieczenia komunikacyjne w systemie

Bardziej szczegółowo

Invest in Poland www.london.trade.gov.pl

Invest in Poland www.london.trade.gov.pl Szanowni Państwo, Z niezmierną radością przekazuję w Państwa ręce kolejne wydanie przewodnika dla polskiego przedsiębiorcy stworzonego przez Wydział Promocji Handlu I Inwestycji w Londynie. Jestem szczególnie

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Książka ta jest przeznaczona jedynie jako przykład i nie jest interpretacją wykładni prawnej każdego tematu zawartego w środku. Finansowane przez Departament

Bardziej szczegółowo

PRAKTYCZNY PORADNIK DLA POLAKÓW W NIDERLANDACH AMBASADA RP W HADZE

PRAKTYCZNY PORADNIK DLA POLAKÓW W NIDERLANDACH AMBASADA RP W HADZE AMBASADA RP W HADZE PRAKTYCZNY PORADNIK DLA OBYWATELI POLSKICH PRZYJEŻDZAJĄCYCH DO PRACY NA TERYTORIUM NIDERLANDÓW Haga, czerwiec 2011 r. Wydział Konsularny Ambasady RP w Hadze Strona 1 Zniesienie obowiązku

Bardziej szczegółowo

Edukacja w Islandii...30 Islandzki dla obcokrajowców... 33 Ważne informacje kontaktowe 35

Edukacja w Islandii...30 Islandzki dla obcokrajowców... 33 Ważne informacje kontaktowe 35 Zamieszkanie w innym kraju wymaga odwagi. Stwarza jednak również niezwykłe możliwości oraz stanowi początek czegoś zupełnie nowego. Daj sobie trochę czasu aby dowiedzieć się czego możesz oczekiwać i czego

Bardziej szczegółowo

Ogólne Warunki Świadczenia Usług (OWŚU):

Ogólne Warunki Świadczenia Usług (OWŚU): Ogólne Warunki Świadczenia Usług (OWŚU): położenie: 01.07.2015 1. stosunki prawne 1.1. Stosunek prawny między Panem/Panią jako klientem i firmą Adrialin GmbH, Werftestr. 4, 6002 Luzern, Schweiz, zarejestrowaną

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja, dostarczona przez LIBER-PROJECT IV LTD

Darmowa publikacja, dostarczona przez LIBER-PROJECT IV LTD str. 2 Darmowa publikacja, dostarczona przez LIBER-PROJECT IV LTD Niniejsza publikacja może być kopiowana oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione są

Bardziej szczegółowo