Materiały dla maturzystów

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Materiały dla maturzystów"

Transkrypt

1 TASK 1 (słownictwo : Describing people) Od dłuŝszego czasu korespondujesz w języku angielskim z młodym Japończykiem. Teraz chcecie się jednak spotkać osobiście. W liście do swojego japońskiego znajomego : napisz, dlaczego nie będziesz mógł się z nim spotkać na lotnisku i przeproś za zaistniałą sytuację, powiedz, kto odbierze go z lotniska i jak ta osoba wygląda, poinformuj, jakiej pogody moŝe się spodziewać i jaką odzieŝ powinien ze sobą zabrać, podaj 2 propozycje spędzania czasu podczas jego pobytu.

2 TASK 2 (słownictwo : Houses and dwellings) Wybierasz się na studia do Londynu i zamierzasz wynająć mieszkanie lub pokój w centrum miasta. W liście do pani Waldon, u której chcesz wynająć mieszkanie zapytaj: gdzie mieszkanie się znajduje i czy daleko jest do przystanków komunikacji miejskiej, ile wynosi czynsz i czy musisz wpłacić kaucję, czy będziesz miał osobną łazienkę i czy będziesz mógł korzystać z kuchni, czy poza tobą będą jacyś inni mieszkańcy i czy moŝesz zapraszać gości.

3 TASK 3 (słownictwo : School and education) Podczas letniego pobytu w Wielkiej Brytanii zamierzasz zapisać się na kurs językowy w Londynie. W liście do szkoły językowej : przedstaw się i zapytaj o poziomy kursów oferowanych przez szkołę, zapytaj o moŝliwość odbywania zajęć tylko popołudniami i podaj powód, dowiedz się, czy szkoła oferuje dodatkowe konwersacje i czy te zajęcia są płatne, dowiedz się, czy szkoła organizuje wycieczki po Londynie i poproś o przesłanie broszury reklamowej.

4 TASK 4 (słownictwo : Work / Employment) W czasopiśmie angielskojęzycznym znalazłeś ciekawą ofertę pracy podczas wakacji. Piszesz list do potencjalnego pracodawcy. o Przedstaw się i napisz, skąd dowiedziałeś się o ofercie. o Napisz o swoich dotychczasowych doświadczeniach w pracy wakacyjnej (2 przykłady). o Napisz jakie masz kwalifikacje do wykonywania pracy z ogłoszenia (2 cechy lub umiejętności). o Zapytaj o warunki pracy i zarobki.

5 TASK 5 (słownictwo : Family life) W przyszłym tygodniu wybierasz się na osiemnaste urodziny kuzynki. W liście do kolegi z Australii : napisz, gdzie przewaŝnie odbywają się tego typu imprezy i kto zajmuje się ich organizacją, wymień przykładowe 2 prezenty kupowane z tej okazji i opisz przebieg osiemnastki, opisz zabawne wydarzenie, jakie miało miejsce podczas twojej osiemnastki oraz jego wpływ na przebieg przyjęcia, dowiedz się, jak młodzi ludzie świętują osiągnięcie pełnoletności w Australii poproś o pozdrowienie wspólnego znajomego.

6 TASK 6 (słownictwo : Food and eating ) W zeszły weekend udałeś się z rodzicami do waszej ulubionej restauracji. W liście do kolegi z kursu językowego w Wielkiej Brytanii : napisz, jaka to była restauracja i jakie potrawy zamówiliście, wymień składniki potrzebne do wykonania jednej z potraw i krótko opisz sposób jej przygotowania, opisz nieprzyjemny incydent, który miał miejsce w restauracji oraz reakcję innych osób obserwujących to zdarzenie, wyraź swoją opinię na temat częstego chodzenia do restauracji i dowiedz się, czy kolega podziela twoje zdanie.

7 TASK 7 (słownictwo : Shopping and services) Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii kupiłeś sprzęt elektroniczny, który po dwóch tygodniach przestał działać. W liście do właściciela sklepu : napisz, jaki sprzęt kupiłeś i krótko go opisz, napisz, na czym polegał problem i jak próbowałeś go rozwiązać, napisz, kiedy dokonałeś zakupu i jak moŝesz to udowodnić, poproś o wymianę sprzętu na nowy i dowiedz się, ile czasu to zajmie.

8 TASK 8 (słownictwo : Travelling) Odbyłeś niedawno podróŝ pełną emocji. W liście do koleŝanki z Australii : opisz krótko sposób podróŝowania i trasę wycieczki, napisz o niebezpiecznym zdarzeniu podczas podróŝy i jego konsekwencjach, opisz odczucia swoje i innych pasaŝerów podczas tego zdarzenia, napisz, jakie korzyści odniosłeś z wycieczki i jak wpłynęło to na twoje Ŝycie obecnie.

9 TASK 9.0 (słownictwo : Arts and culture life) Byłeś ostatnio na wystawie młodego artysty w muzeum sztuki nowoczesnej. W liście do nauczyciela z obozu językowego w Bath: napisz jakie eksponaty były wystawiane i opisz reakcję zwiedzających, opisz krótko jeden z eksponatów i swoje odczucia z nim związane, napisz o spotkaniu z artystą, którego prace oglądałeś i o nieoczekiwanym zakończeniu tego spotkania, wyraź swoją opinię o sztuce nowoczesnej i zapytaj nauczyciela o jego zdanie na ten temat.

10 TASK 9.1 (słownictwo : Arts and culture life) Byłeś/łaś niedawno na koncercie zespołu rockowego. W liście do kolegi z Anglii : o napisz, gdzie i kiedy obejrzałeś koncert oraz jak kupiłeś bilety, o krótko opisz przebieg koncertu i grę muzyków, o opisz niekulturalne zachowanie jednego z wykonawców na scenie oraz swoje odczucia z tym związane, o wyraź swoją negatywną opinię na temat koncertu oraz zachęć kolegę do zakupu płyty CD z nagraniami innych wykonawców.

11 TASK 9.2 (słownictwo : Arts and culture life) Obejrzałeś właśnie w telewizji film, który zdobył Oskara, lecz nie spełnił twoich oczekiwań. W liście do działu recenzji lokalnej gazety, tworzonego przez mieszkańców miasta : o napisz, w jakich okolicznościach i z kim film obejrzałeś, o krótko opisz treść filmu i podaj krótką informację o głównych bohaterach, o napisz, co cię w filmie rozczarowało (2 rzeczy), o odradź czytelnikom obejrzenie tego filmu oraz zaproponuj obejrzenie innego filmu.

12 TASK 10 (słownictwo : Sports) W zeszłym tygodniu brałeś udział w wydarzeniu sportowym. W liście do swojego amerykańskiego kolegi: napisz jakie to było wydarzenie i gdzie się odbywało, opisz przebieg wydarzenia i grę sportowców, opisz zachowanie widzów i wymień nagrody otrzymane przez zwycięzców, wyraz swoją opinię na temat organizowania podobnych imprez i zachęć kolegę do odwiedzenia strony internetowej poświęconej temu wydarzeniu.

13 TASK 11 (słownictwo : Health and illness) Byłeś niedawno powaŝnie chory. W liście do kolegi z Anglii napisz : jakie były objawy choroby i jak długo chorowałeś, co zalecił lekarz i czy leczenie było uciąŝliwe, o długich terminach oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty i zapytaj, czy w Anglii naleŝy płacić za leczenie, jak spędziłeś czas podczas choroby i kto cię odwiedził.

14 TASK 12 (słownictwo : Science and technology) Podczas Tygodnia Nauki wziąłeś udział w ciekawym spotkaniu na temat nowych technologii w naszym Ŝyciu. Piszesz do kolegi z Danii. Podaj 2 szczegóły dotyczące spotkania (np. miejsce, czas, uczestnicy, itp.) Wymień dwa przykłady zastosowania nauki w Ŝyciu codziennym podane przez prowadzącego. Opisz interesujące urządzenie zaprezentowane podczas spotkania oraz jego zastosowanie. Poproś kolegę, aby opisał szkolny eksperyment, w którym brał udział i rezultaty tego doświadczenia.

15 TASK 13 (słownictwo : The natural world) W ramach Tygodnia ZagroŜonych Gatunków ( Endangered Species Week ) przygotowujesz plakat na szkolny konkurs. W liście do nauczyciela z kursu językowego w Brighton napisz: czego dotyczyć będzie twoja praca i z kim ją wykonujesz, dlaczego wybrane przez ciebie zwierzę jest zagroŝone i dlaczego jego ochrona jest waŝna, co moŝna zrobić, aby chronić zagroŝone gatunki zwierząt i roślin (2 rozwiązania), czego dowiedziałeś się na temat zagroŝonych zwierząt dzięki konkursowi i czy zamierzasz brać udział w podobnych akcjach w przyszłości.

16 TASK 14 (słownictwo : Social problems) W twojej okolicy narasta problem wandalizmu. Lokalna gazeta opublikowała kilka artykułów na ten temat i obecnie zachęca czytelników do udziału w dyskusji. W liście do redakcji napisz : dlaczego zdecydowałeś się wziąć udział w społecznej dyskusji i jakie przejawy wandalizmu zauwaŝyłeś (1 przykład), jakie tereny twoim zdaniem są szczególnie naraŝone na niszczenie (2 przykłady), kto twoim zdaniem niszczy i zaśmieca okolicę i jakie są przyczyny takiego postępowania, dwa przykłady rozwiązań mogących ograniczyć problem wandalizmu.

17 TASK 15 (słownictwo : English speaking countries) Wróciłeś niedawno z wycieczki do USA. W liście do redakcji czasopisma dla uczących się języka angielskiego napisz: jakie tereny USA zwiedziłeś i jaka atrakcja zrobiła na tobie największe wraŝenie, w jakim święcie uczestniczyłeś podczas swojego pobytu i jak mieszkańcy je obchodzili, jakie zauwaŝyłeś róŝnice w stylu Ŝycia pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi (2 przykłady), co się tobie najbardziej podobało podczas wycieczki, a co wywarło na tobie nieprzyjemne wraŝenie.

18

Matury podstawowe 2005-2014

Matury podstawowe 2005-2014 Matury podstawowe 2005-2014 Forma wypowiedzi Rok 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Krótka forma wypowiedzi pisemnej max. 5 pkt. Wiadomość/notatka Ogłoszenie Zaproszenie Pocztówka Ankieta

Bardziej szczegółowo

PRZYKŁADOWE ZESTAWY MATURALNE

PRZYKŁADOWE ZESTAWY MATURALNE PRZYKŁADOWE ZESTAWY MATURALNE MATURA USTNA język angielski poziom podstawowy Przygotował i opracował Jacek Szymański ZESTAW I Zadanie 1. Rozmowy sterowane. Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim

Bardziej szczegółowo

Instrukcja A: Instrukcja B: Instrukcja A Instrukcja B Instrukcja A Instrukcja B

Instrukcja A: Instrukcja B: Instrukcja A Instrukcja B Instrukcja A Instrukcja B : Nie podawaj swoich prawdziwych danych osobowych. Podpisz się jako XYZ. W zadaniu nie jest określony limit słów. Oceniana jest umiejętnośd zwięzłego przekazania wszystkich informacji określonych w poleceniu(4)

Bardziej szczegółowo

Egzaminujący: [Proszę przekazać zestaw Zdającemu.] Let s start with Task 1. Read the task. You have about half a minute for that. Then we will start.

Egzaminujący: [Proszę przekazać zestaw Zdającemu.] Let s start with Task 1. Read the task. You have about half a minute for that. Then we will start. Zestaw I Żywienie Szkoła Życie rodzinne i towarzyskie Zadanie 1 3 minuty Egzaminujący: [Proszę przekazać zestaw Zdającemu.] Let s start with Task 1. Read the task. You have about half a minute for that.

Bardziej szczegółowo

Rozkład materiału do podręcznika Repetytorium maturalne. Poziom podstawowy. Etap edukacyjny: IV. Poziom: B1. Liczba godzin: 90.

Rozkład materiału do podręcznika Repetytorium maturalne. Poziom podstawowy. Etap edukacyjny: IV. Poziom: B1. Liczba godzin: 90. Rozkład materiału do podręcznika Repetytorium maturalne. Poziom podstawowy Etap edukacyjny: IV Poziom: B1 Liczba godzin: 90 Wstęp Niniejszy rozkład jest propozycją realizacji materiału do podręcznika Repetytorium

Bardziej szczegółowo

Zagadnienia egzaminacyjne z języka angielskiego dla słuchaczy. podchodzących do matury semestr VI. Rok szkolny 2013/2014 (semestr wiosenny)

Zagadnienia egzaminacyjne z języka angielskiego dla słuchaczy. podchodzących do matury semestr VI. Rok szkolny 2013/2014 (semestr wiosenny) Zagadnienia egzaminacyjne z języka angielskiego dla słuchaczy podchodzących do matury semestr VI Rok szkolny 2013/2014 (semestr wiosenny) I. Przeprowadź rozmowę z egzaminującym poruszając cztery podane

Bardziej szczegółowo

CZŁOWIEK. Rozmowę zaczyna egzaminujący.

CZŁOWIEK. Rozmowę zaczyna egzaminujący. CZŁOWIEK 1. Wraz z koleżanką chcecie napisać powieść romantyczną. Wymyślacie głównego bohatera. Poniżej podane są cztery kwestie, które musisz omówić w Wiek i płeć Wygląd Charakter W kim się zakocha Rozmowę

Bardziej szczegółowo

Anna Stefanowicz-Kocoł Leszek Smutek. (wg koncepcji: Alicji Cholewy-Zawadzkiej) Plan wynikowy

Anna Stefanowicz-Kocoł Leszek Smutek. (wg koncepcji: Alicji Cholewy-Zawadzkiej) Plan wynikowy Anna Stefanowicz-Kocoł Leszek Smutek (wg koncepcji: Alicji Cholewy-Zawadzkiej) Plan wynikowy EXPRESS PUBLISHING: EGZAMIN GIMNAZJALNY REPETYTORIUM POZIOM PODSTAWOWY I ROZSZERZONY Poziom A2-B1 wg CEF (ESOKJ)

Bardziej szczegółowo

2. Przeproś kolegę, że zgubiłeś jego CD. Powiedz, że odkupisz. 3. Tato jedzie zbyt szybko. Ostrzeż go o możliwym niebezpieczeństwie

2. Przeproś kolegę, że zgubiłeś jego CD. Powiedz, że odkupisz. 3. Tato jedzie zbyt szybko. Ostrzeż go o możliwym niebezpieczeństwie Zestawy do egzaminu ustnego Zestaw 1 1.Jesteś w restauracji. - zamów trzydaniowy obiad, zapytaj co kelner poleca, - na deser poproś truskawki ze śmietaną i mocną czarną kawę - poproś o rachunek. 2. Przeproś

Bardziej szczegółowo

Edukacja globalna na zajęciach z języków obcych

Edukacja globalna na zajęciach z języków obcych Edukacja globalna na zajęciach z języków obcych (na przykładzie lekcji języka angielskiego) Agnieszka Odrzywołek Już sama nauka języka obcego jest elementem edukacji globalnej. Znajomość języka służy nie

Bardziej szczegółowo

Najlepsze połączenia do Australii i Nowej Zelandii

Najlepsze połączenia do Australii i Nowej Zelandii nauka i praca Spis treści Dlaczego Bridge Agency? 2 Dlaczego Australia? 3 Słowo od Ambasadora Australii w Polsce 4 Bridge Agency w Polsce 6 Bridge Agency w Australii 8 Praca w Australii 10 Pomagamy w znalezieniu

Bardziej szczegółowo

Biuletyn maturalny. Aleksandra Bartmańska Dorota Obidniak. Centralna Komisja Egzaminacyjna

Biuletyn maturalny. Aleksandra Bartmańska Dorota Obidniak. Centralna Komisja Egzaminacyjna Biuletyn maturalny Aleksandra Bartmańska Dorota Obidniak Centralna Komisja Egzaminacyjna publikacja współfinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny Autor biuletynu: Aleksandra Bartmańska, Dorota Obidniak

Bardziej szczegółowo

Front Cover. Wielka Brytania od środka

Front Cover. Wielka Brytania od środka Front Cover Wielka Brytania od środka Contents Page Spis treści Spis treści Witamy Życie w Wielkiej Brytanii - Wiadomości ogólne - Telefonowanie - Telefony komórkowe - Godziny otwarcia - Dni wolne od pracy

Bardziej szczegółowo

Front Cover Witamy w Oxfordshire. Przewodnik po przepisach, zwyczajach i usługach dla zagranicznych turystów, pracowników i imigrantów

Front Cover Witamy w Oxfordshire. Przewodnik po przepisach, zwyczajach i usługach dla zagranicznych turystów, pracowników i imigrantów Front Cover Witamy w Oxfordshire Przewodnik po przepisach, zwyczajach i usługach dla zagranicznych turystów, pracowników i imigrantów Contents Page Spis treści Spis treści Witamy Życie w Wielkiej Brytanii

Bardziej szczegółowo

Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną

Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną Broszura dla rodziców Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną Broszura dla rodziców Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie swoim czasem

Jak skutecznie swoim czasem Biuletyn maturalny Witold Kołodziejczyk Jak skutecznie zarządzać swoim czasem Centralna Komisja Egzaminacyjna publikacja współfinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny Autor broszury: Witold Kołodziejczyk

Bardziej szczegółowo

Internet w mojej społeczności

Internet w mojej społeczności Internet w mojej społeczności Wykorzystanie technologii informatycznych w rozwoju społeczności lokalnych Marcin Mastykarz Jak wykorzystać IT w rozwoju społeczności lokalnych Bohdan Szafrański Open Source

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK OBCY... 4 ZAWÓD I WYKSZTAŁCENIE... 6 WARUNKI ŻYCIA... 6 PODSUMOWANIE...

SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK OBCY... 4 ZAWÓD I WYKSZTAŁCENIE... 6 WARUNKI ŻYCIA... 6 PODSUMOWANIE... i NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ PRZYGOTUJ SIĘ DO WYJAZDU Podstawowe informacje dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę Warszawa 2012 SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ 1 DOKĄD CHCESZ WYJECHAĆ?... 3 PRZEMYŚL TO... 4 JĘZYK

Bardziej szczegółowo

Europejskie Portfolio Językowe dla Dorosłych. UWAGI do PILOTAśU

Europejskie Portfolio Językowe dla Dorosłych. UWAGI do PILOTAśU Draft Manual for ELP piloting activities in Poland Europejskie Portfolio Językowe dla Dorosłych Give a man a fish, and you feed him for a day. Teach a man to fish, and you feed him for life. - Chinese

Bardziej szczegółowo

AKTYWNOŚĆ BEZ BARIER. część 4

AKTYWNOŚĆ BEZ BARIER. część 4 AKTYWNOŚĆ BEZ BARIER część 4 Dobre Kadry Centrum badawczo-szkoleniowe Sp. z o.o. Biuro Projektu: ul. Jęczmienna 10/1 53-507 Wrocław tel. 71 343 77 74 fax 71 343 77 72 e-mail: info@dobrekadry.pl Zdjęcia:

Bardziej szczegółowo

BIULETYN SIECI MPD NR 11

BIULETYN SIECI MPD NR 11 NR 11 1 Drodzy Czytelnicy! Tematyka podejmowana w naszym kolejnym biuletynie będzie i tym razem krążyć wokół zagadnień dotyczących praw osób z niepełnosprawnością. Praw płynących z Konwencji ONZ, której

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 27 Informacje ogólne 27 Wstęp 28 Ogólna koncepcja programu Specyfika programu 29 Adresaci programu Kwalifikacje nauczycieli Charakterystyka uczniów w wieku licealnym

Bardziej szczegółowo

ODWAŻNI DO PRACY! PORADNIK. Jak być aktywnym na rynku pracy

ODWAŻNI DO PRACY! PORADNIK. Jak być aktywnym na rynku pracy ODWAŻNI DO PRACY! PORADNIK Jak być aktywnym na rynku pracy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Publikacja wydana w ramach projektu Wsparcie

Bardziej szczegółowo

1. Nauka w kraju i za granicą

1. Nauka w kraju i za granicą 1. Nauka w kraju i za granicą Czy warto iść na studia? Jaki kierunek wybrać? Jakie przedmioty trzeba zdawać, aby się tam dostać? Czy można studiować w innych krajach UE? MYŚLIMY O PRZYSZŁOŚCI Każdy młody

Bardziej szczegółowo

Kodeks etyczny obowiązujący uczestników Programu Wymiany Młodzieży

Kodeks etyczny obowiązujący uczestników Programu Wymiany Młodzieży PODRĘCZNIK WYMIANY MŁODZIEŻY [[ Niniejsze tłumaczenie podręcznika wymiany młodzieży opracowano na podstawie wersji angielskiej Youth Exchange Handbook (746-EN) z roku 2008. Informacje zawarte w publikacji

Bardziej szczegółowo

Ewaluacja zajęć przygotowania kulturowo-zawodowego przeprowadzona na podstawie anonimowej ankiety wypełnianej przez uczestników stażu

Ewaluacja zajęć przygotowania kulturowo-zawodowego przeprowadzona na podstawie anonimowej ankiety wypełnianej przez uczestników stażu Ewaluacja zajęć przygotowania kulturowo-zawodowego przeprowadzona na podstawie anonimowej ankiety wypełnianej przez uczestników stażu Projekt: Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PRAKTYKI. www.pracuj.pl/e-praktyki OFERTY PRACY, PRAKTYK I STAŻY

PRZEWODNIK PRAKTYKI. www.pracuj.pl/e-praktyki OFERTY PRACY, PRAKTYK I STAŻY PRZEWODNIK PRAKTYKI www.pracuj.pl/e-praktyki OFERTY PRACY, PRAKTYK I STAŻY Najszersza oferta praktyk i konkursów dla studentów! Zapoznaj się z naszą ofertą! Szczegóły na stronach: 44 i 45 Czy SYMULATOR

Bardziej szczegółowo

Dobre bo swojskie. pomysłem na nudę! Utraciłeś pracę? Zadbaj o swoją przyszłość z Klubem Pracy. Policjanci podsumowali I półrocze

Dobre bo swojskie. pomysłem na nudę! Utraciłeś pracę? Zadbaj o swoją przyszłość z Klubem Pracy. Policjanci podsumowali I półrocze GAZETA POWIATOWA EGZEMPLARZ BEZPŁATNY ISSN 1641-1935 Nr 6/2011 (91) Policjanci podsumowali I półrocze Lublinieccy policjanci podsumowali wyniki swojej pracy. W pierwszym półroczu tego roku w porównaniu

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W KACZKACH ŚREDNICH

ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W KACZKACH ŚREDNICH ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W KACZKACH ŚREDNICH D OŚWIADCZENIA Z WYMIANY I I C H W P Ł Y W N A I N N O W A C Y J N OŚĆ W P R O C E S I E K S Z T A Ł C E N I A Z A W O D O W

Bardziej szczegółowo

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013"

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ SZKOŁY GLOBALNEJ 2013 OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013" Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie Opracowały: mgr Renata Nowak-Kogut mgr Katarzyna

Bardziej szczegółowo