LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ROKU 2013

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ROKU 2013"

Transkrypt

1 LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ROKU 2013 SPECJALNE WYRÓŻNOIENIE Pani Bożena Lublińska-Kasprzak za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz promocji i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Pani Bożena Lublińska-Kasprzak jest absolwentką Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów z zakresu integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada certyfikat zarządzania projektami Prince 2. Jest autorką publikacji z zakresu rolnictwa, rozwoju obszarów wiejskich oraz wykorzystania funduszy europejskich. Z PARP związana od kwietnia 2008 r. W marcu 2009 r. została powołana na stanowisko Prezesa Agencji. Od czerwca 2010 pełnię funkcję członka zarządu TAFTIE (Europejska Sieć Agencji Innowacyjności). Od 2005 roku do kwietnia 2008 pełniła funkcję Zastępcy Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z ARiMR związana była od 2001 r. Zajmowała się m.in. przygotowaniem do akredytacji dla Programu SAPARD, zarządzaniem projektami Phare, współpracą z instytucjami UE oraz krajowymi podmiotami zaangażowanymi w procesie integracji europejskiej. Nadzorowała realizację poakcesyjnych Programów Unii Europejskiej oraz programów pomocy krajowej. Od 1999 do 2001 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczyła w przygotowaniu Programu SAPARD. W latach była doradcą w firmie konsultingowej Ernst & Young, a od 1997 do 1998 r. pracowała w amerykańskich programach pomocowych wspierających rolnictwo. W latach była zatrudniona w Instytucie Ekonomii Rolnictwa i Agrobiznesu Akademii Rolniczej w Lublinie.

2 W kategorii Mikro Firma przyznano 11 równorzędnych wyróżnień firmom: EUROCERT SP. Z O.O. Prowadzenie platformy bezpieczeństwa z aplikacją umożliwiającą zdalne szyfrowanie danych przechowywanych w zaszyfrowanych repozytoriach cyfrowych tworzonych lokalnie przez użytkownika, świadczenie usług certyfikowanych podpisów elektronicznych. Firma z branży IT, będąca pionierem na rynku europejskim w zakresie udostępnienia on-line platformy bezpieczeństwa z aplikacją umożliwiającą zdalne szyfrowanie danych przechowywanych w zaszyfrowanych repozytoriach cyfrowych tworzonych lokalnie przez użytkowników. Nasza Firma zapewnia najwyższą z możliwych dziś, poufność dokumentów elektronicznych. Jeszcze nigdy przechowywanie danych elektronicznych nie było tak bezpieczne. Firma Eurocert wkracza również do krajowej czołówki podmiotów świadczących usługi certyfikowanych podpisów elektronicznych. W porównaniu do konkurencji wyeliminowaliśmy całkowicie obieg dokumentów papierowych, przez co przyczyniamy się również do ochrony środowiska. W 2013 r. firma uzyskała dwie dotacje- w ramach POIG 8.2. oraz w ramach POIG 8.1., które pozwalają na dynamiczny rozwój firmy. Za sukcesy firmy odpowiada kapitał ludzki, nowatorskie usługi, autorska technologia i oprogramowanie, przedsiębiorczość oraz konsekwencja w dążeniu do wyznaczonych celów. Głównym kierunkiem rozwoju jest wprowadzanie szeroko rozumianej archiwizacji dokumentów cyfrowych na rynek niepublicznej służby zdrowia oraz licznych grup zawodowych, w których bezpieczeństwo informacji jest kluczowym do wykonywania profesji. Wizją rozwoju firmy jest również sukcesywne wprowadzanie usług do kolejnych rajów. EUROCERT SP. Z O.O. ul. Poleczki 23; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

3 Kopsky Solutions Poland Sp. z o.o. Doradztwo związane z zarządzaniem, w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, działalność portali internetowych. Firma Kopsky Solutions Poland Sp. z o. o. jest pomysłodawcą i twórcą usługi boomway.pl jest również właścicielem i wydawcą na rynku polskim. Boomway.pl jest obecnie pierwszą na polskim rynku usługą doradztwa biznesowego, wolną odsprzedaży jakichkolwiek produktów lub usług. Usługa ta jest ogólnopolskim wielodziedzinowym doradcą biznesowym dla osób zarządzających przedsiębiorstwami. W ramach tej usługi przedsiębiorcy pozyskują wiedzę biznesową szytą na ich indywidualne potrzeby w postaci analiz biznesowych oraz konsultacji z ekspertami. Wiedza ta dotyczy już ponad 60 najbardziej popularnych dziedzin takich jak m.in. prawo, podatki, pozyskanie finansowania, pozyskanie klienta w Internecie, przekształcenia formy prawnej prowadzonej działalności, reprezentowanie firm przed organami państwowymi. Eksperci Firmy doradzają przedsiębiorcom jak w ich przypadku osiągnąć pożądany cel biznesowy, jak rozwiązać konkretny problem, opiniują umowy, oceniają zasadność korzystania z usług firm zewnętrznych. Kopsky Solutions Poland Sp. z o.o. ul. Pańska 96/8; Warszawa tel. (22)

4 PLANA POWER YACHT SP. Z O.O. Produkcja jachtów i łodzi. Plana Power Yacht Sp. z o.o. to nowa spółka, której udziały są podzielone pomiędzy dwoma spółkami o ugruntowanej pozycji na rynku: Numo Yachts Sp. z o.o. oraz NUMO srl. Działalność spółek opiera się głównie na produkcji i sprzedaży jachtów i łodzi. W odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby klientów rynku łodzi motorowych powstał innowacyjny kadłub, który został objęty zgłoszeniem patentowym nr P oraz PTC/PL2012/ Dzięki wynalazkowi firma może zaoferować 12 innowacyjnych produktów, które będą charakteryzowały się 3 nowymi funkcjonalnościami użytkowymi na skalę światową. Są to: łódź rekreacyjnowyścigowa, rekreacyjno-ratunkowa i rekreacyjno-transportowa. Zaletami tych produktów, odróżniającymi je od konkurencji, są: mniejsze zużycie paliwa, mniejsza emisja spalin do atmosfery, szybsze przyspieszenie, zwiększona prędkość maksymalna, doskonałą stabilność zapewniająca bezpieczeństwo na wodzie, doskonała zwrotność łodzi. Plana Power Yacht powołana została w celu realizacji na wyłączność produkcji łodzi motorowych z innowacyjnym kadłubem, które są tanie w użytkowaniu, bezpieczne i mniej szkodliwe dla środowiska. Firma korzystająca z doświadczeń i wiedzy spółek wchodzących w skład grupy NUMO. Oferując innowacyjny produkt, ma szansę godnie reprezentować polski produkt na zagranicznych rynkach i śmiało konkurować z potentatami na rynku łodzi. PLANA POWER YACHT SP. Z O.O. ul. Królewska 16; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

5 Blue Ocean Media S.A. Agencja interaktywna specjalizująca się w branży nieruchomości. Blue Ocean Media S.A. jest agencją interaktywną, która oferuje kompleksową obsługę marketingową podmiotów z branży nieruchomości. Swoim Zleceniodawcom proponuje działania z zakresu offline i online. Zajmuje się między innymi projektowaniem stron www, tworzeniem serwisów internetowych i systemów informatycznych. Oferuje usługi w zakresie rozmaitych projektów graficznych, w tym banerów reklamowych, kreacji flash'owych oraz wysokiej jakości wizualizacji w technologii 3D. Przygotowuje kampanie marketingowe, a także projekty nowoczesnych stoisk wystawienniczych na największych eventach i targach z sektora nieruchomości. Agencja cieszy się opinią wiarygodnego i rzetelnego partnera w biznesie, o czym świadczy szerokie grono zadowolonych Klientów takich jak: Invest Komfort, Longbridge, Yareal, czy Okam. Zespół Blue Ocean Media S.A. składa się z wykwalifikowanych, a zarazem kreatywnych osób, którzy do swojego zawodu podchodzą z ogromną pasją i zaangażowaniem. Zespół tworzą:: informatycy, graficy komputerowi, webmasterzy, programiści i copywriterzy. Blue Ocean Media S.A. ul. Wrocławska 2A; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

6 ilcs Usługi i aplikacje dla obywateli (e-zdrowie, e-administracja, e-nauczanie, przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu itp.). Firma ilcs to firma jednoosobowa. Autorem pomysłu i właścicielem firmy jest Bartłomiej Grzywna, od 10 lat związany z branżą farmaceutyczną. Na bazie doświadczeń i obserwacji zmian, jakie zachodzą w branży farmaceutycznej, zlokalizował niszę rynkową, którą postanowił zagospodarować. Tą niszą jest internetowa edukacja pielęgniarek i położnych. LCS jest niezależną firmą świadczącą usługi w sektorze ochrony zdrowia i farmacji. Obszarem kreatywnym firmy są nowoczesne media (Internet) i edukacja w medycynie, realizowane za pośrednictwem serwisu Serwis integruje 3 funkcjonalności: edumedica buduje sieć dystrybucji materiałów edukacyjnych, pomocy szkoleniowych, wyrobów medycznych czy próbek produktów nawet wśród klientów, do których Przedstawiciel fizycznie nie dociera, e-learning realna możliwość dotarcia z ofertą szkoleniową do większej niż zazwyczaj liczby uczestników przy ograniczonych kosztach, Inteligentny BOOT 24 h wsparcie merytoryczne Pielęgniarki i Położnej z różnych obszarów medycyny, a zarazem innowacyjny sposób przekazu promocyjnego i reklamy. Firma została pozytywnie zweryfikowana w konkursie Innowacyjna Gospodarka realizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w 2012 roku. Otrzymała rekomendacje: Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii oraz Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych. Ambicją firmy jest tworzenie narzędzi otwierających nowe możliwości współpracy pomiędzy firmami farmaceutycznymi, a środowiskiem pielęgniarek i położnych. Cel: zapewnienie profesjonalnego wpływu na pacjenta i wysoki standard jego edukacji. ilcs ul. Konstruktorska 6 lok Warszawa tel

7 CALMA Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków. Nic nie mówi o nas tyle, co budynki które po sobie zostawiamy To motto firmy CALMA, która istnieje od 2008r. Firma zajmuje się działalnością deweloperską. Firma stawia na jakość, a nie ilość, dlatego wykonuje nowoczesne, a zarazem rodzinne i kameralne projekty budowlane. Spełnia oczekiwania Klientów, poszukujących alternatywnego miejsca do życia, pomiędzy własnym domem, a mieszkaniem w blokowisku. Przewagą firmy jest proponowany Klientom "indywidualizm" oferowany w bardzo szerokim zakresie oraz mała społeczność, którą tworzą nowi Właściciele, zamieszkujący budynki firmy Calma. Produktem jest przestronne mieszkanie, na początku open space, potem uwzględniające konkretne potrzeby przyszłego Właściciela. Lokale umiejscowione są w kameralnych budynkach 5-9 lokalowych. Firma swoje inwestycje lokalizuje w otoczeniu infrastruktury potrzebnej do codziennego życia oraz w pobliżu terenów zielonych - niezbędnych do odpoczynku i spędzania czasu wolnego. Są nieformalnymi ambasadorami warszawskich Włoch i bliskie im jest przesłanie Miasta Ogród Włochy. Jako Inwestor, dba o środowisko i w swoich projektach wykorzystuje nowoczesne i ekologiczne systemy. Staram się, aby oferowane mieszkania otoczone były zielenią oraz sprzyjały zrównoważonemu i spokojnemu życiu. Poczucie wolności w budynku, w którym jest własny lokal i dopasowanej przestrzeni w mieszkaniu, w którym jemy i śpimy - bezdyskusyjnie wpływa na komfort życia. Oferuje mieszkania z ogródkami, loggiami czy balkonami, ale również z tarasami zielonymi na dachu. Okna są zawsze duże, by nie ograniczały widoku i horyzontu dla marzeń. Firma przystępuje obecnie do realizacji projektu budynku wielorodzinnego, pasywnego certyfikowanego. CALMA ul. Głubczycka 37/6; Warszawa tel

8 WSBS WYSOCKI BOGDAŃSKI SP. J. Działalność związana z oprogramowaniem, doradztwem w zakresie informatyki, pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych, sprzedaż komputerów, urządzeń perfekcyjnych i oprogramowania. WSBS Wysocki Bogdański Spółka Jawna to innowacyjna firma z branży IT. Produkt firmy: systemy WSBSenergia to uniwersalne, skalowalne i kompleksowe narzędzie do rozliczania mediów i planowania ich zużycia w przedsiębiorstwie. Pomimo krótkiego okresu działalności firma posiada szereg wdrożeń w przedsiębiorstwach branży energetycznej, które deklarują wysoką przydatność, intuicyjność i prostotę obsługi systemów spółki. Przedsiębiorstwa te podkreślają wymierne korzyści z wprowadzenia rozwiązań firmy, takie jak: bezbłędne i szczegółowe rozliczanie odbiorców końcowych, stałą opiekę merytoryczną (dostarczanie nowych wersji oprogramowania, implementowanie zmian w przepisach prawa), ograniczenie zużycia energii i mediów. Często już pierwsze miesiące po wdrożeniu systemu WSBSenergia przynoszą przedsiębiorstwu oszczędności przekraczające koszty nabycia systemu Spółki. Doświadczenia firmy zebrane poprzez kontakty z klientami są wykorzystywane w pracy nad produktami firmy, dzięki czemu jest w stanie przygotować rozwiązanie zindywidualizowane i dostosowane do specyfiki danego przedsiębiorstwa. Misją firmy WSBS jest stały rozwój poprzez zwiększanie kompetencji, kwalifikacji i innowacyjności oraz dostarczanie klientom zaawansowanych technologicznie rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie przedsiębiorstwa przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. WSBS WYSOCKI BOGDAŃSKI SP. J. ul. Sulejkowska 60A lok Warszawa tel./fax (22)

9 Zakład Ślusarski Usługi Produkcja Sprzedaż Józef Czarkowski Produkcja wyrobów metalowych. Firma mieszcząca się w Wołominie przy ul. Legionów 115 z trzydziestosześcioletnią tradycją od początku swojej działalności związana jest z obróbką metalu. W miarę upływu czasu i zmieniających się potrzeb Pan Józef Czarkowski modernizował i doposażał zakład w coraz to nowocześniejsze maszyny i wdrażał nowe technologie. Dysponuje własnym transportem wewnętrznym i zewnętrznym. W ofercie firmy jest między innymi cięcie laserem, gięcie na prasach krawędziowych CNS, cięcie blach do grubości 25mm, piaskowanie, usługi tokarsko frezarskie, spawalnicze różnych metali, wytwarzanie kowalskich konstrukcji stalowych. Zakład Ślusarski Usługi Produkcja Sprzedaż Józef Czarkowski ul. Legionów 115; Wołomin tel. (22) ; fax (22)

10 AUTO SERWIS Lech Lipka Mechanika, blacharstwo samochodowe. Auto Serwis Lipka to wysoko specjalistyczny niezależny warsztat samochodowy zajmujący się kompleksową naprawą samochodów, a w szczególności pojazdów marki Skoda i Volkswagen. Jest to Firma rodzinna, założona przez ojca Franciszka Lipkę w roku 1975, przejęta przez obecnego właściciela Lecha w roku 1983 r. Poprzez konsekwentną politykę firmy oraz trafne i skuteczne inwestycje udało się stworzyć posiadający wiele certyfikatów i wyróżnień nowoczesny zakład naprawy pojazdów. Dzięki stosowaniu najnowszych technologii napraw oraz kładzeniu dużego nacisku na jakość wykonywanych usług firma p. Lecha Lipki zdobyła zaufanie użytkowników różnej klasy pojazdów, a co za tym idzie, zajmuje liczącą się pozycję na rynku usług motoryzacyjnych w regionie mazowieckim. Wachlarz oferowanych poszerza się z roku na rok. Pan Lech Lipka swą wiedzę i czas angażuje w pracy Zarządu Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie pełniąc funkcje członka Zarządu, jak również jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej Blacharstwa Pojazdoweg w Mazowieckiej Izbie Rzemiosła w Warszawie. Firma regularnie wysyła swoich pracowników na kursy i szkolenia. Wszystkie inwestycje finansuje z własnych środków. Cel firmy zawsze pozostaje ten sam: jakość, terminowość, zadowolenie klienta z kompleksowej obsługi pojazdu powierzonego do naprawy. AUTO SERWIS Lech Lipka ul. Wałbrzyska 6A; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

11 ZYGMAR BIS Sprzedaż hurt detal artykułami hydraulicznymi, sanitarnymi, instalacje C.O. C.W.U., solarne, sanitarne. Firma Zygmar bis Zygmunt Gierej powstała pierwszego grudnia 1992 roku. Początkowo zajmowała się usługami montażem instalacji grzewczych i sanitarnych. W 2000 roku otworzyła sklep hurtownię ze sprzedażą materiałami instalacyjnymi i wyposażeniem łazienek mieszczącym się w Wołominie przy ulicy Sławkowskiej 12. W firmie pracują wieloletni handlowcy i instalatorzy, którzy bardzo dobrze znają swój fach i z zaangażowaniem podejmują stawiane przed nimi wyzwania. Klienci firmy to osoby prywatne oraz liczne przedsiębiorstwa. Wprowadza najnowsze instalacje i technologie korzystne dla środowiska. W jednym miejscu może zaoferować materiał i usługę. Pracownicy firmy zawsze służą fachową radą i miłą obsługą. ZYGMAR BIS ul. Sławkowska 12; Wołomin tel. (22) ; fax (22)

12 World Dating Company Randki internetowe. Firma World Dating Company świadczy usługi z zakresu online dating. W skład jej portfolio wchodzi siedem wyspecjalizowanych serwisów randkowch. Od ponad ośmiu funkcjonowania serwisów World Dating Company udało się zgromadzić bazę ponad użytkowników, połączyć 6500 ludzi w pary (z czego 1500 to małżeństwa), a owocem tych związków jest już ponad 2000 dzieci. Atutem świadczący o zaufaniu, jakim WDC zostało obdarzone przez swoich użytkowników jest fakt, że 86% z nich poleca serwisy WDC swoim znajomym. Największym serwisem wchodzącym w skład portfolio grupy WDC jest serwis Przeznaczeni.pl. Pod względem wielkości jest to największy w Europie i drugi na świecie serwis randkowy łączący ludzi żyjących według wartości chrześcijańskich. Firma cały czas się rozwija i dokłada wszelkich starań, żeby wyjść naprzeciw potrzebom swoich Użytkowników. Potwierdza to fakt, iż Serwisy firmy zostały nominowane w czterech z trzynastu kategorii w największym międzynarodowym konkursie internetowej branży randkowej idate2013. Największą satysfakcję firmie dają wiadomości z podziękowaniami od Użytkowników lub zaproszenia na ślub od ludzi, którzy poznali się na portalach firmy. Firma ma nadzieję, że ta tendencja będzie trwała jeszcze długo i, że uda się im połączyć jeszcze wiele szczęśliwych małżeństw. World Dating Company ul. Banderii 4/182; Warszawa tel W kategorii Mała Firma przyznano 12 równorzędnych wyróżnień firmom:

13 TECH-MED TECHNIKA MEDYCZNA B. Wójcik Sp.j. Produkcja, handel i serwis sprzętu medycznego. TECH-MED jest firmą rodzinną, która istnieje na polskim rynku medycznym nieprzerwanie od 1949 roku (trzy pokolenia). Takie doświadczenie to wielki atut firmy. Od wielu lat jest uznanym producentem, eksporterem i importerem sprzętu medycznego. Może się pochwalić wieloma opatentowanymi konstrukcjami, które stanowią wkład w rozwój polskiej Służby Zdrowia. Firma stworzyła sprawną sieć dystrybucji oraz sieć serwisową. Podstawowe produkty firmy Tech-Med to: Ciśnieniomierze (różne typy) Termometry bezdotykowe Wagi elektroniczne analizujące składniki ciała Inhalatory Stetoskopy Najsilniejszą pozycje na rynku mają aparaty do pomiaru tętniczego ciśnienia krwi (wiele typów) elektroniczne i zegarowe, termometry bezdotykowe. W tym segmencie rynku w Polsce firma Tech-Med jest liderem. Wyprzedzając takie marki jak Omron Japonia, Beurer Niemcy, Microlife Szwajcaria, Riester Niemcy. Ciśnieniomierze TECH-MED. Otrzymały rekomendację Instytutu Kardiologii w Warszawie i są zarejestrowane jak wyroby medyczne przez Ministerstwo Zdrowia. Wszystkie oferowane przez firmę produkty i usługi są objęte zintegrowanym Systemem Zarządzania Jakością ISO9001 / ISO13485, co gwarantuje ich najwyższą jakość i zgodność z wymaganiami prawa polskiego oraz prawa Unii Europejskiej. TECH-MED TECHNIKA MEDYCZNA B. Wójcik Sp.j. ul. Chmielna 98; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

14 Piekarnia Cukiernia J.K.Tokarscy Sp.j. Produkcja pieczywa i produkcja wyrobów ciastkarskich i ciastek. Piekarnia Cukiernia J. K. Tokarscy mieści się w Wołominie przy Wileńskiej 43. Jest działalnością rodzinną zatrudniającą ponad 20 pracowników. Zajmuje się głównie produkcją bardzo szerokiej gamy pieczywa oraz świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek. Posiada własny sklep firmowy, a oprócz sklepu firmowego pieczywo jest dostarczane do punktów handlowych znajdujących się na terenie niemalże całego województwa mazowieckiego. Piekarnia dysponuje nowoczesnym, specjalistycznym, energooszczędnym parkiem maszynowym. Stosuje ścisły reżim technologiczny. Wprowadza nowoczesne formy zarządzania jak komputeryzacja zapasów surowca i wyrobów gotowych. Stale modernizuje park maszynowy. Posiada certyfikat HACCP. Od wielu lat prowadzi praktyczną naukę zawodu piekarz dla uczniów szkół zawodowych. Wielu z nich po ukończeniu nauki zostaje w firmie jako pracownicy. Piekarnia Cukiernia J.K.Tokarscy Sp.j. ul. Wileńska 43; Wołomin tel. (22)

15 NEW ENERGY TRANSFER S.A. Działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne. New Energy Transfer S.A. jest specjalistyczną, naukowo-badawczą firmą inżynierską, której misją jest wspieranie rozwoju efektywnej i innowacyjnej gospodarki oraz umożliwienie wzrostu gospodarczego bez zwiększania stopnia degradacji środowiska naturalnego. Spółka realizuje ją poprzez wdrażanie ekologicznych, zaawansowanych technologii wytwarzania i przetwarzania energii w oparciu o technikę chłodniczą oraz układy poligeneracyjne. Nadrzędnym celem działalności New Energy Transfer S.A. jest znalezienie optymalnych rozwiązań technologicznych, które zapewnią odbiorcy najbardziej efektywne i przyjazne środowisku wytwarzanie oraz przetwarzanie energii elektrycznej, cieplnej oraz chłodu. New Energy Transfer S.A. działa w branży ochrony środowiska i energetyki, specjalizując się w dostawie pod klucz innowacyjnych instalacji chłodniczych, kogeneracyjnych i poligeneracyjnych dla budownictwa przemysłowego, komercyjnego, komunalnego i użyteczności publicznej. Specjalizuje się w kompleksowym wdrażaniu najbardziej zaawansowanych na świecie technologii sorpcyjnych wytwarzania i przetwarzania energii w oparciu o technikę odzysku ciepła odpadowego, oraz skojarzonego wytwarzania energii poligeneracji dla klientów przemysłowych, komunalnych i komercyjnych. Oferuje kompleksową realizację projektów inwestycyjnych z branży ochrony środowiska i energetycznej, charakteryzujących się wysokim stopniem specjalizacji i innowacyjności w systemie pod klucz. Jest wyłącznym przedstawicielem producentów kluczowych urządzeń wykorzystywanych w swoich projektach inwestycyjnych. Know-how firmy oparty na wieloletnim doświadczeniu i najnowszych technologiach dostępnych na rynku jest gwarancją najwyższej jakości oferowanych przez firmę usług. New Energy Transfer S.A. ściśle współpracuje z wieloma polskimi uczelniami takimi jak Politechnika Częstochowska, Warszawska, Wrocławska i Poznańska czy Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie, jak również wieloma wiodącymi ośrodkami zagranicą m.in.: Tokyo University, Shanghai University oraz National University of Singapore (jako jedyna firma w Unii Europejskiej mamy podpisane MASTER RESEARCH COLLABORATION z National Univeristy of Sinagapore), nieustannie poszerzając swoją wiedzę na temat technologii związanych z przepływem i przetwarzaniem energii. Firma zapewnia dostawę kompleksowych rozwiązań od etapu koncepcji do realizacji inwestycji pod klucz. Obejmujących pełne doradztwo i analizy techniczno-ekonomiczne dla projektów inwestycyjnych, koncepcje programowe, techniczne i procesowe, projekty technologiczne, budowlane i wykonawcze, wykonawstwo, dostawa i montaż urządzeń i wyposażenia, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, nadzór eksploatacyjny. NEW ENERGY TRANSFER S.A. ul. Niekłańska 11 A lok.5; Warszawa tel (22) ; fax. (22)

16 NOVA-STAL Sp. z o.o. Produkcja profili i kształowników ze stali ocynkowanej. NOVA-STAL Sp. z o.o. firma z 10-letnią tradycją. Prowadzi działalność w zakresie produkcji wzmocnień okiennych i profili do zabudowy kartonowo gipsowej ze stali ocynkowanej. Inwestuje w rozwój innowacyjnych technologii dzięki zaangażowaniu w prace badawczo rozwojowe. Stawia na ochronę patentową własnych produktów i technologii. Liczą się dla firmy potrzeby klientów i to dla nich firma stale wdraża nowe produkty. Głównym celem firmy jest sprostanie oczekiwaniom parterów biznesowych i zapewnienie stabilnej pracy pracownikom. Firma wdraża rozwiązania proekologiczne mając na uwadze znaczenie ochrony środowiska w nowych inwestycjach. NOVA-STAL Sp. z o.o. ul. Otolińska 29F; Płock tel.(24) ; fax. (24)

17 METAL MASTER SYLWIA ŁADZIŃSKA Produkcja pozostałych maszyn specjalnego przeznaczenia, gdzie indziej nie sklasyfikowana. Metal-Master jest firmą mocno osadzoną we współczesnym świecie. Od początku swojego istnienia tj. od 2000 roku stawia na postęp i innowacyjność. Z sukcesem konstruuje, produkuje oraz rozwijamy linie technologiczne do produkcji elementów samochodów wszystkich europejskich marek. Aż 95% produktów firmy trafia na eksport, głównie do Europy, Ameryki Środkowej i Afryki. Jest certyfikowanym integratorem firmy KUKA ROBOTER GmbH oraz wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy MiniTec Maschinenbau GmbH. Firma posiada certyfikat spawalniczy według DIN : Klasa E oraz DIN nadany przez Instytut Spawalniczy w Hannowerze (SLV Schweisstechnische Lehr- und Versuchsanstalt). Pracuje według norm DIN EN oraz ISO 9001:2008 Stosuje najnowsze technologie obróbki CNC oraz autorskie techniki produkcji i montażu struktur kompozytowych. Działa na styku branż: budowy maszyn i automatyzacji produkcji. Opracowuje i wdraża własne systemy sterowania przemysłowego oraz systemy bezzałogowych samolotów obserwacyjnych. Firma zaprojektowała i wdrożyła do produkcji 5-cio osobowy odrzutowiec osobisty FLARIS LAR 1 METAL MASTER SYLWIA ŁADZIŃSKA ul. Nowa 4; Podgórzyn tel. (75) ; fax (75)

18 Connectmedica Sp. z o.o. Działalność związana z oprogramowaniem. działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki. działalność agencji reklamowych. Connectmedica jest pierwszą w Polsce kreatywną agencją, działającą w obszarze zdrowia i marketingu farmaceutycznego. Posiada szerokie kompetencje w zakresie reklamy i edukacji medycznej oraz doradztwa biznesowego. Stanowi zespół ok. 50 profesjonalistów budujących poszczególne działy firmy. Dba o kluczowe aspekty komunikacji swoich Klientów. Buduje świadomość ich marek oraz wspiera sprzedaż. Dzięki wykorzystaniu kanałów cyfrowych, stron www, telewizji i wsparcia PR realizuje efektywne kampanie. Doskonale zna potrzeby firm działających w sektorze zdrowia i farmacji, gdyż współdzieli te same wartości. Stawia na bezpieczne, interesujące, inteligentne, pozytywnie kojarzone, skuteczne rozwiązania. Oferuje szeroki wachlarz usług, odpowiadających na indywidualne potrzeby swoich Klientów. Connectmedica Sp. z o.o. ul. Wołoska 22; Warszawa tel ; fax (22)

19 CELLPAK Zdzisław Koziatek Produkcja pozostałych wyrobówz papieru i tektury. Oferta firmy dotyczy przetwarzania i sprzedaży szerokiego asortymentu papieru oraz wyrobów z papieru i tektury. Produkty firmy znalazły swoich odbiorców wśród firm z branży spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej, tekstylno-odzieżowej, metalowej, poligraficznej, meblarskiej itd. Ponadto świadczy usługi z zakresu cięcia wzdłużnego i poprzecznego, bobinowania, druku i innych prac konfekcyjnych. Cieszy się uznaniem wśród klientów, którzy mogą zawsze liczyć na serwis firmy. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom odbiorców, firma stawia na fachowe doradztwo umożliwiające rozwiązywanie problemów i usprawnienie produkcji kontrahentów. Z myślą o klientach firma wdrożyła System Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2009. Szeroki park maszynowy wsparty nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, umożliwia przetwórstwo wszystkich rodzajów papierów. Wieloletnie doświadczenie pozwala realizować najbardziej nietypowe zlecenia. Dzięki rozbudowanemu zapleczu magazynowemu, firma jest w stanie na bieżąco reagować na potrzeby klienta. Odpowiednie zapasy magazynowe surowca sprawiają, że jest w stanie zrealizować większość zamówień od ręki, a gotowe produkty dostarcza w dogodnym dla klienta terminie. CELLPAK Zdzisław Koziatek ul. Dobrołęka 1A; Olszewo-Borki tel. (29) ; fax. (29)

20 Comperia.pl S.A. Prowadzenie portali internetowych o tematyce finansowej umożliwiających porównywanie produktów finansowych; reklama internetowa; (szczegółowo: pośrednictwo w sprzedaży czasu i miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych; pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych; działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki; działalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi; pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych; przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność. Comperia.pl jest pierwszą w Polsce i największą porównywarką produktów finansowych, ubezpieczeniowych, a również pozafinansowych. Stworzyła rynek porównywarek finansowych i jest jego liderem. Dokłada wszelkich starań, aby korzystający z usług firmy internauci otrzymywali dostęp do profesjonalnej, aktualnej i łatwo dostępnej informacji o coraz szerszej ofercie produktów. Jednocześnie jest istotnym partnerem handlowym dla banków oraz innych instytucji poszukujących klientów na swoje usługi. W ramach programu partnerskiego Comperialead.pl zrzesza blisko 2000 partnerów, którzy dzięki technologii firmy mogą uzyskiwać dodatkowe przychody z posiadanych stron internetowych. Od niedawna do grona klientów należą również multiagenci i multiagencje ubezpieczeniowe, którzy dzięki wykorzystaniu aplikacji Comperia Agent będą mogli z użyciem technologii mobilnych pracować w zupełnie nowym i nowoczesnym stylu. Comperia S.A. ul. Konstruktorska 13; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

21 Energo-Wac Usługi w branży sanitarnej w zakresie budowy zewnętrznych sieci wodno-kanalizacyjnych, usługi w branży energetycznej w zakresie budowy zewnętrznych sieci elektroenergetycznych, sieci oświetlenia terenu, stacji transformatorowych, usługi w branży drogowej w zakresie budowy zbiorników retencyjnych, wykonywanie przepustów i przewiertów HDD. Energo-Wac istnieje na rynku od 1981 r. W zakresie swojej działalności wykonuje sieci zewnętrzne energetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne oraz przewierty sterowane w technologii HDD. Oferuje kompleksową obsługę inwestycji od fazy projektowej do eksploatacji. Głównym celem firmy jest zapewnienie jak najwyższej jakości w optymalnej cenie. W swojej działalności stawia na elastyczność oraz innowacyjność dzięki czemu jest w stanie zaspokajać coraz większe wymagania jakie stawia dzisiejszy rynek. Dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze pracowniczej i kierowniczej oraz posiadaniu szerokiej bazy sprzętowej nie ma dla firmy zadań nie do wykonania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu połączonemu z nowoczesnym podejściem do prowadzenia przedsiębiorstwa jest w stanie zaoferować najwyższej jakości usługi Energo-Wac ul. Czernidła 28; Konstancin- Jeziorna tel. (22) ; fax (22)

22 P.P.H. EL-BUT S.C. M.M. LESZCZYŃSKI Produkcja obuwia. Aurelka to marka obuwia profilaktyczno korekcyjnego oraz wkładek dla dzieci, produkowanego w niedużej rodzinnej firmie EL-BUT już od ponad 15 lat. Firma El-BUD powstała w 2000 roku i od samego początku jest wspierana wiedzą i bogatym doświadczeniem specjalistów, lekarzy ortopedów z Polski i Austrii. W tej chwili jest liderem na rynku polskim w produkcji i sprzedaży obuwia profilaktyczno - korekcyjnego. Dzięki skutecznemu działaniu obuwie i wkładki marki Aurelka są zalecane nie tylko dzieciom z wykrytym płaskostopiem, ale także zdrowym, jako najlepsza forma profilaktyki, skutecznie chroniąc przed tą dolegliwością. Ich działanie zostało docenione i potwierdzone uzyskaniem certyfikatu Zdrowej Stopy nadanego przez Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi Oddział w Krakowie. Dzięki wysokiej jakości produktów, które w całości wykonywane są w Polsce z najlepszych gatunków tworzyw, skór i materiałów, sprowadzanych z Włoch i Austrii. Np.: nieścieralna podeszwa Vibram, która zapobiega pogłębianiu się wad postawy. Dzięki atrakcyjnej ofercie wkładek i modeli dziecięcego obuwia dostosowanego na każdą porę roku w szerokiej gamie kolorów. Marka Aurelka znacząco wyprzedza swoją konkurencję pod względem ilości modeli, estetyki obuwia profilaktyczno - ortopedycznego. Marka Aurelka szybko się rozwija, zdobywa uznanie Klientów i cieszy się coraz większą popularnością w kraju i za granicą. P.P.H. EL-BUT S.C. M.M. LESZCZYŃSKI ul. Instalatorów 2; Mława tel./fax (23)

23 HYDROMECHANIKA-2 Robert Szajda Obróbka mechaniczna metali. Hydromechanika-2 Robert Szajda jest prywatnym przedsiębiorstwem założonym w 1997 roku w Ostaszewie w województwie pomorskim. Specjalizuje się w obróbce mechanicznej CNC metali. Firma produkuje łopatki gazowe, parowe oraz wodne dla elektrowni na całym świecie, części dla przemysłu energetycznego i sportowego. Posiada wdrożone dwa projekty innowacyjne - sprężarkę bezolejową i wiatrak energetyczny. Obrót roczny tylko usług to około 6 mln. zł. Ponad 93% usług i produktów jest sprzedawane głównie na Europejski Rynek. Firma zatrudnia około 50 osób. Obszar produkcyjny to 1200 m 2. Właściciel firmy planuje ekspansje na inne rynki co wiąże się z rozbudową hal produkcyjnych do m 2 oraz zwiększeniu zatrudnienia. Rozwój i wysoki poziom jakości firmy oparty jest na najwyższych Europejskich Standardów. W chwili obecnej firma posiada Zintegrowany System Zarządzania wg ISO 9001, ISO oraz PN-N HYDROMECHANIKA-2 Robert Szajda ul. Groblica 44 b; Ostaszewo tel. (55) fax

24 IMS SA Pośrednictwo w sprzedaży miejsca reklamowego, reprodukcja zapisanych nośników informacji,(nagrań dźwiękowych, video, nośników komputerowych),wydawanie nagrań dźwiękowych, produkcja filmów i nagrań video, rozpowszechnianie filmów i nagrań video, projekcja filmów. Firma Internet Media Services S.A. (IMS) powstała w 2000 roku, zapoczątkowując w Polsce świadczenie nowoczesnych, usług w zakresie marketingu sensorycznego. Działającw segmencie mediów i nowoczesnych technologii, wykorzystuje techniki umożliwiające kreowanie nastroju i wywieranie wpływu na zachowanie klienta. Nowoczesne rozwiązania marketingowe w dziedzinie nowych mediów w miejscu sprzedaży obejmują trzy grupy usług: Audiomarketing przygotowanie formatów muzycznych oraz produkcja i emisja reklam dźwiękowych. IMS proponuje rozwiązania, dedykowane dla miejsc, w których dobra atmosfera jest kluczowa dla wspomagania sprzedaży. Dobrze dobrany program muzyczny jest niezwykle istotnym elementem kreowania wizerunku miejsca, oraz tworzenia tożsamości marki. Kompleksowa usługa obejmuje szyte na miarę programy muzyczne oraz możliwość emisji reklamy dźwiękowej. Digital Signage Videomarketing produkcja i emisja przekazów reklamowych oraz treści wizerunkowo-informacyjnych na ekranach plazmowych, umieszczonych w galeriach handlowych oraz w punktach sprzedaży detalicznej. IMS oferuje kompleksową usługę opartą na autorskiej platformie technologicznej, która pozwala łączyć przekaz informacyjny z interakcją i rozrywką. To nowoczesna forma marketingu będąca alternatywą dla nudnej, statycznej wizualizacji billboardów, plakatów czy banerów. Aromamarketing tworzenie indywidualnych projektów zapachowych, wzmacniających wizerunek marki i uwzględniających specyfikę miejsca sprzedaży. Jest sztuką wykorzystania zapachu w kampanii marketingowej poprzez dotarcie do emocji klienta. Usługi IMSu to synonim nowoczesności oraz podkreślenie prestiżu promowanego miejsca. Dzięki zastosowanym mobilnym nośnikom Internet Media Services potrafi dotrzeć do współczesnego klienta bezpośrednio w miejscach sprzedaży towarów i usług. Internet Media Services S.A. to dynamicznie rozwijający się lider rynku w dziedzinie dostarczania nowoczesnych rozwiązań marketingowych w miejscu sprzedaży. IMS SA ul. Puławska 465; Warszawa tel.(22) ; fax. (22)

25 W kategorii Średnia Firma przyznano 7 równorzędnych wyróżnień firmom: Drukpol.Flexo Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością S.K.A. Produkcja papieru falistego i tektury falistej oraz opakowań z papieru i tektury, produkcja pozostałych wyrobów z papieru i tektury, pozostałe drukowanie, działalność usługowa związana z przygotowaniem do druku, produkcja opakowań z tworzyw sztucznych, sprzedaż hurtowa pozostałych półproduktów, sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana, sprzedaż detaliczna pozostałych nowych wyrobów prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach, kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek, wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi, przetwarzanie danych, zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność, działalność portali internetowych. W dniu 2 stycznia 2012 roku przedsiębiorstwo prowadzone przez Pana Zenona Ziemaka - Drukpol Zenon Ziemak zostało wniesione jako wkład niepieniężny do nowo założonej spółki Drukpol.Flexo Sp. Z o.o. S.K.A. z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim. Przedsiębiorstwo przez blisko 20 lat działalności wypracowało sobie nie tylko pozycje lidera wśród producentów opakowań z tworzyw sztucznych, ale przede wszystkim uczyniło z Drukpol.Flexo Spółka z o.o. S.K.A. markę rozpoznawalną na terenie całego kraju. Ww. cele były możliwe dzięki przemyślanej i ukierunkowanej na rozwój polityce firmy obejmującej m.in. opracowanie własnej formuły oraz stylu pracy w obszarze struktur organizacyjnych, poszerzenie wachlarza świadczonych usług, zwiększenia możliwości produkcyjnych czy tez udoskonalenia metod zarzadzania. Silna pozycja rynkowa i przewaga konkurencyjna firmy Drukpol.Flexo Sp. z o. o. S.K.A. została osiągnięta dzięki realizacji licznych projektów inwestycyjnych współfinansowanych z funduszy unijnych, oraz właściwej identyfikacji potrzeb Klientów. Priorytetem działalności firmy Drukpol.Flexo Sp. z o. o. S.K.A. obok kompleksowej obsługi Klientów oraz zapewnienia najwyższej jakości produktów jest również zagwarantowanie ich (produktów) bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwo oparło swoje działania na Zintegrowanym Systemie Zarzadzania Jakością, zgodnie z normami ISO 9001:2000 i ISO 22000:2005 oraz BRC/IoP.

26 Przedsiębiorstwo Drukpol.Flexo Spółka z o.o. S.K.A. współpracuje również z Dostawcami, których marka rozpoznawalna jest zarówno w kraju, jak i na rynku europejskim, tj. Henkel, AkzoNobel, Siegwerk, Michael Huber Polska, Exxon Mobil, Treofan. Kooperacja ta oprócz wymiaru stricte związanego z relacjami handlowymi, nierzadko dotyczy także pomocy naukowej. WIODACY PROFIL DZIAŁALNOŚCI FIRMY Podstawowa działalność przedsiębiorstwa Drukpol.Flexo Sp z o.o. S.K.A. ukierunkowania jest na produkcje opakowań zadrukowanych technika flekso w wersji mono- i wielowarstwowej z tworzyw sztucznych i papieru, które dostarczane są i wykorzystywane w branży spożywczej i przemysłowej. Posługując się klasyfikacja PKD, działalność firmy Drukpol.Flexo należy określić kodem: Z Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych. Podklasa ta obejmuje produkcje wyrobów z tworzyw sztucznych używanych do pakowania towarów: torebek, worków, pojemników, pudełek, skrzynek, gąsiorów, butelek itp. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych (22.22.Z) generuje 100% wartości przychodów z tytułu sprzedaży produktów. Wnioskodawca nie działa i nie zamierza działać jako element większego organizmu gospodarczego, np. holdingu. Wnioskodawca pragnie złożyć oświadczenie następującej treści: Oświadczam, że w części C i D wniosku o dofinansowanie realizacji projektu oraz w Biznes Planie są zawarte nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarcza stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz z pózn. zm.). Drukpol.Flexo Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością S.K.A. ul. Okunin 27; Nowy Dwór Mazowiecki tel. (22) ; fax (22)

27 AMB ENERGIA S.A. Produkcja, sprzedaż i dystrybucja energii. Grupa AMB ENERGIA spółka akcyjna zajmuje się produkcją, sprzedażą i dystrybucją energii. Jest spółką akcyjną z całkowicie polskim kapitałem. W ramach współpracy swoich spółek jako jedyni na rynku są w stanie zaproponować kompleksową obsługę w obszarze usług energetycznych: Energia elektryczna Do tej pory Spółka sprzedała energię za 600 mln zł i dba o bezpieczeństwo energetyczne ponad 12 tysięcy zadowolonych klientów. Od początku liberalizacji jest liderem rynku energetycznego w Polsce. Zatrudnia ponad pół tysiąca specjalistów we wszystkich województwach w kraju. Produkcja energii Poprzez AMB ENERGIA Wytwarzanie Sp. z o.o. zajmuje się przygotowaniem oraz realizacją na skalę przemysłową projektów elektrowni słonecznych i wiatrowych. W obecnej chwili realizuje kilkadziesiąt projektów o łącznej mocy blisko 100 MW (zapotrzebowanie dla ponad gospodarstw domowych). Urządzenia do produkcji energii w domu i firmie i techniki grzewczej. Pod marką Lumen Technik oferuje rozwiązania do mikro produkcji energii cieplnej (kolektory, pompy ciepła, piece) i energii elektrycznej (panele słoneczne). Unikalność oferty polega na połączeniu całości obsługi, od projektu, przez wycenę, pomocy w uzyskaniu dofinansowania i instalacji. Duża część produktów Lumen Technik uzyskuje dofinansowanie 45% od NFOŚiGW oraz innych programów wsparcia. Lumen Technik to uznana marka na polskim rynku, zaufało jej ponad 12% wszystkich klientów instalujących kolektory w 1 półroczu 2013 r. AMB ENERGIA S.A. ul. Śniadeckich 10; Warszawa tel. (22) ; fax (22) ambenergia.pl

28 Zakład Piekarniczy KŁOS Marian Kurzyca Produkcja pieczywa, produkcja świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek. Piekarnia Ciastkarnia Kłos jest firmą rodzinną, która powstała w 1990 roku, a jej założycielem jest Marian Kurzyca Mistrz Piekarstwa i Ciastkarstwa, który z ogromnym powodzeniem zarządza firmą dbając o jej ustawiczny rozwój. Obecnie w kierowaniu Firmową jej założycielowi pomagają synowie Tomasz i Mariusz, którzy poza tytułem mistrzowskim posiadają wyższe wykształcenie w zakresie technologii żywienia. Piekarnia Kłos tworzy 6 zakładów : w Katowicach Piotrowicach, Katowicach Dąbrówce Małej, w Tychach ul. Dmowskiego, Tychach ul. Edukacji, Chorzowie, Katowicach ul. Szczecińska, Bytomiu i w Sosnowcu. Od czasu gdy powstawał pierwszy zakład w Katowicach przy ul. Le Ronda, gdzie zatrudnionych było 3 pracowników, firma prężnie się rozwijała i tworzyła nowe miejsca pracy obecnie zatrudniamy około 250 osób oraz posiadamy 50 sklepów Zakład Piekarniczy KŁOS Marian Kurzyca ul. K. Napierskiego 43; Katowice tel. (32) ; fax. (32)

29 LECHPOL Zbigniew Leszek Sprzedaż hurtowa i detaliczna części i urządzeń elektronicznych oraz prowadzenie serwisu i montażu tych urządzeń. Firma LECHPOL powstała w 1990 roku. Od początku istnienia specjalizuje się ona w kompleksowej dostawie i dystrybucji sprzętu oraz urządzeń elektronicznych dwunastu marek, a wśród nich najbardziej popularnych VIPOW, Cabletech, Peiying, Kruger&Matz. Oferowane przez LECHPOL produkty charakteryzują się wysoką jakością oraz niepowtarzalnością rozwiązań technicznych. Dzięki temu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Siedziba firmy, wraz z centralnym magazynem produktów, znajduje się w Miętnem k. Garwolina. Obecnie sieć dystrybucji obejmuje kilka tysięcy aktywnych klientów. LECHPOL stał się niezaprzeczalnym liderem na polskim rynku dostawców urządzeń i osprzętu elektronicznego LECHPOL Zbigniew Leszek Miętne, ul. Garwolińska 1; Garwolin tel. (25) ; fax. (25)

30 International Plastik Polska Sp. z o.o. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych. IPPL to firma z kapitałem francuskim, należąca do francuskiej grupy IPI. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji plastikowych naczyń jednorazowych przeznaczonych do cateringu lotniczego, kolejowego i morskiego, gastronomii oraz supermarketów. IPPL Dąży do myślenia poza schematami a celem firmy jest dostosowanie rozwiązań do najnowszych trendów i potrzeb rynku. IPPL Ma ambicję stać się firmą świadczącą kompleksową obsługę klienta. Usytuowanie umożliwia zdolność do działania i efektywność. Umie skupiać talenty także poza firmą. Technologia i umiejętności plasują firmę wśród najlepszych specjalistów od wysokociśnieniowego wtrysku cienkościennego IPPL Stale dąży do usatysfakcjonowania klienta. Priorytetem są innowacje techniczne i designerskie, które wzmacniają konkurencyjność i jakość produktów. Higiena oraz identyfikowalność wyrobów to podstawowe założenia w procesie produkcji Przesłaniem firmy jest łączenie wzornictwa z technologią, pozwala to osiągnąć niezwykłe połączenie estetyki z funkcjonalnością. Zaangażowanie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności to wiodące elementy strategii firmy International Plastik Polska Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 1; Dębe Wielkie tel. (25) ; fax. (25)

31 Opolgraf S.A. Działalność poligraficzna, pozostała działalność wydawnicza, wydawanie czasopism i wydawnictw periodycznych. Opolgraf S.A. jest uznawany za jedną z najlepszych drukarni dziełowych w kraju. Produkuje rocznie około 8 milionów książek ponad 1700 tytułami. Opolgraf S.A. oferuje usługi drukowania i oprawy przy najkorzystniejszej kombinacji ceny i jakości. Spółka stawia na ciągły rozwój. W swojej ofercie posiada na przykład Augumented Reality, system przeznaczony do wzbogacenia wyglądu i treści książki o elementy interaktywne generowane komputerowo. Opolgraf S.A. spełnia, a nawet wyprzedza oczekiwania swoich Klientów i dąży do najwyższego poziomu profesjonalizmu, w rezultacie stale zwiększając swój udział w rynku. Wyznaje zasadę, że jakość jest prawdziwym czynnikiem sprawczym sukcesu drukarni. To przede wszystkim ona przykłada się na wzrost współpracy z wydawnictwami. Ale nie tylko jakość samych książek. Musi ona przenikać każdą sferę działalności drukarni. Działając globalnie, firma nie zapomina o środowisku lokalnym. Przykładem jest Fabryka Inspiracji autorski projekt spotkań z pisarzami, publicystami, ludźmi mediów. Zaproszeni autorzy, których książki schodzą z maszyn naszej drukarni, spotykają się z Opolanami. Idea ta ma na celu promocję konkretnych pozycji wydawniczych, samych autorów jak i również idei czytelnictwa. Najnowszy projekt firmy, to forum Innowacje i idee przyszłości, którego założeniem jest podjęcie dyskusji nad problematyką innowacyjności, która pozwala elastycznie adoptować się do zmiennych rynkowych okoliczności, zwłaszcza w czasie kryzysu, w trudnych warunkach społecznych, gospodarczych, geograficznych i innych oraz skupieniu uwagi na możliwości wykorzystania innowacyjności, w różnych gałęziach biznesu. OPOLGRAF S.A. ul. Niedziałkowskiego 8-12; Opole tel.: (77) do 46 ;fax: (77)

32 LGBS Polska Sp. z o.o. Branża IT LGBS Polska Sp. z o.o. jest firmą realizującą projekty informatyczne dla klientów korespondencyjnych, specjalizującą się w technologiach firm Microsoft, Java i innych. LGBS Polska oferuje usługi outsourcingowe, wdrażania własnych produktów i rozwiązań naszych partnerów, projekty migracji istniejącego oprogramowania na nowe platformy, a także inne usługi informatyczne i konsultingowe. Spółka została założona z końcem 2004 roku i od tego czasu drogą ograniczonego rozwoju osiąga stały wysoki wzrost zatrudnienia, obrotu i zysku, czego wynikiem jest obecny blisko 250 osobowy zespół współpracujących inżynierów, realizujących projekty programistyczne jednocześnie dla kilkudziesięciu klientów z kraju i zagranicy. Osiągnięcia spółki zostały uznane w najbardziej znaczących rankingach skutkując np.14 pozycją wśród najbardziej rozwijających się firm branży technologicznej w Europie Środkowej (Deloitte Technology Fast 50 CE) uhonorowaniem Diamentem Forbes a, laurem Gazeli Biznesu, Polskim Czempionem, Dobrym Pracodawcą 2012, oraz godłem Najwyższej Jakości LGBS Polska Sp. z o.o. ul. Toszecka 101; Gliwice tel./fax: (32)

33 W kategorii SAMORZĄD TERYTORIALNY z woj. mazowieckiego wspierający przedsiębiorczość GMINA WOŁOMIN Gmina Wołomin jest gmina miejsko-wiejską położoną w środkowej części województwa mazowieckiego, na obrzeżach aglomeracji warszawskiej. Obszar gminy zajmuje 6166 ha, z tego aż ha to użytki lokalne, 1095 ha to grunty zabudowane i zurbanizowane,968 ha zajmują lasy, 597 ha grunty pod wodami i nieużytkami. Zgodnie z danymi GUS na koniec roku 2012 r. liczba ludności na teranie gminy wynosi 51,54 tys. mieszkańców, w tym; ok. 37,5 tys. w mieście i ok. 14,0 tys. na terenach wiejskich. Gęstość zaludnienia w mieście wynosi 2173 osób na km2, natomiast w całej gminie 835 na km2, co czyni ją najgęściej zaludnioną gminą miejsko- wiejską w Polsce. Wołomin to przede wszystkim stolica powiatu wołomińskiego z samodzielną dobrze rozwiniętą infrastrukturą administracyjną zlokalizowaną w samym centrum miasta. Bezpośrednie sąsiedztwo siedzib Urzędu Miejskiego, Skarbowego, Starostwa Powiatu Wołomińskiego, Prokuratury, Sądu, Wydziału Ksiąg Wieczystych znaczeni usprawnia załatwienie wszelkich formalności dla mieszkańców całego powiatu. Dobrze rozwinięta sieć bankowa spełnia wymogi inwestorów i osób prowadzących działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy mogą swobodnie wybierać banki, które będą obsługiwały ich rachunki. Lokalną przedsiębiorczość wspierają organizacje zrzeszające podmioty gospodarcze z różnych branż, z terenu gminy W tej dziedzinie aktywnie działa m.in. Wołomiński Klub Biznesu. Wizytówką samorządu rzemieślniczego zrzeszającego firmy z terenu powiatu jest Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie. Wołomińska gospodarka wyposażona jest zarówno w infrastrukturę i jak narzędzia do rozwoju przedsiębiorczości. Atutem przyciągającym przedsiębiorców do gminy Wołomin oraz zachęcającym do podejmowania działalności są relatywnie niskie ceny gruntów, wyposażonych większość w kompletną infrastrukturę techniczną i komunalną, bezpośrednie sąsiedztwo stolicy oraz przedsiębiorcza polityka władz gminy. Chociaż w Gminie Wołomin pozostało niewiele dużych firm, to potencjał gospodarczy mieszkańców nie osłabł, wręcz przeciwnie stale się rozwija. Na teranie gminy funkcjonuje ponad 6,5 tysiąca podmiotów gospodarczych z czego 6,3 tysiąca mikro przedsiębiorstwa, liczba podmiotów gospodarczych stale wzrasta. Nie

34 bez znaczenia jest tu polityka przedsiębiorcza władz gminy. W 2011r. rozpoczęły się prace nad Programem Wsparcia Rozwoju Przedsiębiorczości w gminie Wołomin na lata opracowywanym partycypacyjnie w ramach projektu Decydujemy Razem. Program uchwalony następnie przez Radę Miejską w Wołominie w połowie 2012 r. zawiera projekty wypracowane przez zaangażowanych mieszkańców, w tym przede wszystkim przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, jest konsekwentnie realizowany, nad czym czuwa powołana na podstawie założeń programu, działająca społecznie Rada Gospodarcza przy Burmistrzu Wołomina. W oparciu o założenia Programu powołane zostało także Centrum Informacji i Doradztwa Gospodarczego przy Urzędzie Miejskim w Wołominie, prowadzone przez pracowników Urzędu Miejskiego, w którym służą oni pomocą m.in. osobą planującym założyć działalność gospodarczą, prowadzącym już działalność, potencjalnym inwestorom. Ponadto prowadzą działania promujące przedsiębiorczość wśród mieszkańców, a w szczególności wśród młodzieży jak np. Wołomińskie Spotkanie z Przedsiębiorczością czy różne szkolenia, konkursy np. poprzedzony warsztatami konkurs na najlepszy biznesplan. Znaczny udział w prowadzonych działaniach mają organizację pozarządowe i instytucje otoczenia biznesu. Urząd Miejski w Wołominie ul. Ogrodowa 4; Wołomin tel

35 GMINA PIASECZNO Gmina Piaseczno jest gminą wiejsko-miejską. Zajmuje obszar 128,2 km2 z czego 16,3 km2 zajmuje miasto Piaseczno pozostałą część miejscowości należące do gminy (32 sołectwa). Blisko 30 proc. powierzchni gminy zajmują lasy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Gmina liczy obecnie 71 tys. mieszkańców, z czego 40 tys. mieszka w samym mieście. Jest to liczba osób zameldowanych, szacuje się, że w rzeczywistości liczba mieszkańców przekracza 80 tys. Gmina dynamicznie się rozwija i w konsekwencji w ciągu ostatnich 15 lat liczba ludności się podwoiła. Piaseczno leży w bezpośrednim sąsiedztwie południowej części Warszawy oraz gmin powiatu piaseczyńskiego (Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Tarczyna, Lesznowoli i Prażmowa). Będąc największą i centralnie położoną gminą, jest siedzibą władz powiatowych. W bliskiej odległości od Piaseczna znajdują się drogi ekspresowe E77 Warszawa-Kraków, E67 Warszawa Katowice oraz lotnisko międzynarodowe im. Fryderyka Chopina. Blisko północnej granicy gminy przebiega południowa obwodnica Warszawy będąca elementem autostrady A2. Z tego powodu Piaseczno cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców aglomeracji warszawskiej chcących uciec od zgiełku wielkiego miasta. Dawne tereny rolnicze stopniowo przekształcają się w zespół zacisznych, czystych i nowoczesnych osiedli podmiejskich. Władze gminy przygotowując kolejne plany zagospodarowania przestrzennego tworzą warunki dla inwestorów zainteresowanych budową zarówno rezydencji, domów jednorodzinnych jak i budynków wielorodzinnych. Na terenie gminy działa około podmiotów gospodarczych Urząd Miasta i Gminy Piaseczno ul. Kościuszki 5; Piaseczno tel.(22) ;fax (22)

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing ZARZĄDZANIE MARKĄ Doradztwo i outsourcing Pomagamy zwiększać wartość marek i maksymalizować zysk. Prowadzimy projekty w zakresie szeroko rozumianego doskonalenia organizacji i wzmacniania wartości marki:

Bardziej szczegółowo

Usługi dystrybucyjne FMCG

Usługi dystrybucyjne FMCG Usługi dystrybucyjne FMCG 1990 powstaje firma handlowa Mister w Tychach 1992 rozpoczynamy współpracę z firmą Procter&Gamble jako jedna z 650 polskich hurtowni 1993 25 firm zostaje regionalnymi dystrybutorami

Bardziej szczegółowo

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl .firma Dostarczamy profesjonalne usługi oparte o nowoczesne technologie internetowe Na wstępie Wszystko dla naszych Klientów Jesteśmy świadomi, że strona internetowa to niezastąpione źródło informacji,

Bardziej szczegółowo

Prezentacja inwestorska

Prezentacja inwestorska Prezentacja inwestorska Profil biznesu kooperacja w zakresie produkcji elementów wykonanych z blach + PRODUKCJA SYSTEMÓW ODPROWADZANIA SPALIN WYKONANYCH ZE STALI NIERDZEWNYCH + handel akcesoriami i elementami

Bardziej szczegółowo

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Cel główny: Rozwój polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne przedsiębiorstwa Cele szczegółowe: zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, wzrost konkurencyjności

Bardziej szczegółowo

KROSNO. Jeden z najważniejszych i najlepiej rozwijających się ośrodków gospodarczych w południowo wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim.

KROSNO. Jeden z najważniejszych i najlepiej rozwijających się ośrodków gospodarczych w południowo wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. 1 KROSNO Jeden z najważniejszych i najlepiej rozwijających się ośrodków gospodarczych w południowo wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Największe atuty: kapitał ludzki dostępność wykwalifikowanych

Bardziej szczegółowo

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką Informacja prasowa Białystok, 1 grudnia 2012 List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA a Politechniką Białostocką W dniu 30.11.2012 r. w siedzibie Politechniki Białostockiej doszło do podpisania

Bardziej szczegółowo

KLUCZOWE INDYKATORY OSIĄGNIĘĆ O CHARAKTERZE POWSZECHNYM

KLUCZOWE INDYKATORY OSIĄGNIĘĆ O CHARAKTERZE POWSZECHNYM Spis treści Wstęp 15 KLUCZOWE INDYKATORY OSIĄGNIĘĆ O CHARAKTERZE POWSZECHNYM A.1. Płaszczyzna finansowa 19 A.1.1. Tworzenie wartości przedsiębiorstwa 19 A.1.2. Tworzenie wartości dla akcjonariuszy przez

Bardziej szczegółowo

Od ponad 20 lat dostarczamy unikalne rozwiązania informatyczne tym menedżerom, których wymagania są wyższe niż standardowe.

Od ponad 20 lat dostarczamy unikalne rozwiązania informatyczne tym menedżerom, których wymagania są wyższe niż standardowe. Nasze rozwiązania zawsze powstają przy wykorzystaniu wiedzy współpracujących z nami ekspertów, jednakże zawsze pamiętamy, że cel zastosowania tej wiedzy ma służyć rozwojowi biznesu klientów. Naszą przewagą

Bardziej szczegółowo

Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET. KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw

Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET. KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET w ramach projektu KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw Warszawa, 21 czerwca 2012 r. Sieć KIGNET Sieć współpracy, którą tworzą izby

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania finansowe, na których można polegać Financial Services

Rozwiązania finansowe, na których można polegać Financial Services Łatwiejszy leasing w Siemens Rozwiązania finansowe, na których można polegać Financial Services s 6% Struktura portfela środków trwałych sfinansowanych przez Siemens Finance Sp. z o.o. w roku 21 (w procentach)

Bardziej szczegółowo

Podstawowe dane o Spółce

Podstawowe dane o Spółce Podstawowe dane o Spółce Nazwa i adres: Wydawnictwo Górnicze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 40-048 Katowice, ul. Kościuszki 30 NIP: 954 00 06 146 REGON: 272143728 KRS: 0000117339 Obsługa bankowa:

Bardziej szczegółowo

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA JESTEŚMY RODZINNĄ FIRMĄ Z WIELOMA TRADYCJAMI RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA 15 lat działalności na polskim rynku. Wieloletnie doświadczenie i wiedza to nasza przewaga konkurencyjna. Otwartość na nowe rynki

Bardziej szczegółowo

Kim jesteśmy Co robimy Nasza oferta Doświadczenie Klienci Kontakt SPIS TREŚCI

Kim jesteśmy Co robimy Nasza oferta Doświadczenie Klienci Kontakt SPIS TREŚCI Kim jesteśmy Co robimy Nasza oferta Doświadczenie Klienci Kontakt SPIS TREŚCI OHHO Media to prężenie rozwijająca się, warszawska agencja kreatywna, działająca w obszarze mediów tradycyjnych i cyfrowych.

Bardziej szczegółowo

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego Izba Gospodarcza Regionu Płockiego perspektywa Biznesu KRZYSZTOF IZMAJŁOWICZ P R E Z E S I Z B Y G O S P O D A R C Z E J R E G I O N U P Ł O C K I E G O Kim jesteśmy Izba Gospodarcza Regionu Płockiego,

Bardziej szczegółowo

O nas. Jesteśmy firmą specjalizującą się w komunikacji internetowej.

O nas. Jesteśmy firmą specjalizującą się w komunikacji internetowej. O nas Jesteśmy firmą specjalizującą się w komunikacji internetowej. Naszą pasją jest ciągłe uatrakcyjnianie komunikacji w internecie. Wykorzystujemy najnowsze aplikacje, rozwiązania graficzne, dźwiękowe

Bardziej szczegółowo

Programowanie perspektywy finansowej w Wielkopolsce. Oś Priorytetowa I- Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka

Programowanie perspektywy finansowej w Wielkopolsce. Oś Priorytetowa I- Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka 1 Programowanie perspektywy finansowej 2014-2020 w Wielkopolsce Oś Priorytetowa I- Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka 2 Alokacja środków na WRPO 2014+ WRPO 2014+ 2 450,2 mln euro (EFRR 1 760,9 mln

Bardziej szczegółowo

Żabia Wola, 19 maja 2016 r. Beata Ostrowska.

Żabia Wola, 19 maja 2016 r. Beata Ostrowska. Żabia Wola, 19 maja 2016 r. Beata Ostrowska Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw została powołana przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w 1992 roku. MISJA FUNDACJI MSP: Propagowanie

Bardziej szczegółowo

ROZWÓJ POTENCJAŁU GOSPODARCZEGO POWIATU ŚWIDNICKIEGO POPRZEZ UTWORZENIE INKUBATORA LOTNICZEGO

ROZWÓJ POTENCJAŁU GOSPODARCZEGO POWIATU ŚWIDNICKIEGO POPRZEZ UTWORZENIE INKUBATORA LOTNICZEGO ROZWÓJ POTENCJAŁU GOSPODARCZEGO POWIATU ŚWIDNICKIEGO POPRZEZ UTWORZENIE INKUBATORA LOTNICZEGO projekt realizowany przez Powiat Świdnicki w Świdniku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Bardziej szczegółowo

Regionalna Strategia Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego Inteligentne specjalizaje

Regionalna Strategia Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego Inteligentne specjalizaje Regionalna Strategia Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego Inteligentne specjalizaje Toruń, 13.12.2012 Co oznacza inteligentna specjalizacja? Inteligentna specjalizacja to: identyfikowanie wyjątkowych

Bardziej szczegółowo

Przedsiębiorcza Łomża otwarci na Biznes

Przedsiębiorcza Łomża otwarci na Biznes PROGRAM ROZWOJU MIASTA ŁOMŻA DO ROKU 2020 PLUS CEL HORYZONTALNY I: KULTURA, EDUKACJA I SPORT JAKO BAZA ROZWOJU SPOŁECZNO GOSPODARCZEGO CEL HORYZONTALNY II: INFRASTRUKTURA JAKO BAZA ROZWOJU SPOŁECZNO -

Bardziej szczegółowo

Twój partner. w gastronomii! www.mmgastro.pl

Twój partner. w gastronomii! www.mmgastro.pl Twój partner w gastronomii! www.mmgastro.pl FIRMA M&M Gastro to lider sprzedaży profesjonalnego sprzętu dla gastronomii, firma gwarantująca każdemu klientowi profesjonalną i kompleksową obsługę od projektu

Bardziej szczegółowo

20 LAT DOŚWIADCZEŃ Rok założenia 1989

20 LAT DOŚWIADCZEŃ Rok założenia 1989 20 LAT DOŚWIADCZEŃ Rok założenia 1989 Nowa jakość konstrukcji stalowych Konstrukcje specjalne Quinto Sp. z o.o. 41-922 Radzionków, ul. Objazdowa 5-9 tel. +48 32 289 04 15, fax.: +48 32 289 57 82 Dział

Bardziej szczegółowo

Fiszka oferty usług proinnowacyjnych

Fiszka oferty usług proinnowacyjnych Fiszka oferty usług proinnowacyjnych I. Akredytowany wykonawca 1. Nazwa wykonawcy "MERITUM" LUBELSKA GRUPA DORADCZA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 2. Forma prawna prowadzonej działalności Spółka

Bardziej szczegółowo

www.kpt.krakow.pl Idealny start

www.kpt.krakow.pl Idealny start www.kpt.krakow.pl» Idealny start Inkubator Technologiczny KPT Jeżeli myślisz o założeniu własnej działalności, albo prowadzisz firmę nie dłużej niż dwa lata, działasz w branży informatycznej, telekomunikacyjnej

Bardziej szczegółowo

Oferta handlowa Outsourcing usług

Oferta handlowa Outsourcing usług Oferta handlowa Outsourcing usług Informacja o firmie Towarzystwo Zarządzające SKOK oferuje nowoczesne produkty i usługi przede wszystkim Kasom Stefczyka oraz podmiotom systemu SKOK w Polsce. Specjalizujemy

Bardziej szczegółowo

UBOJNIA DROBIU Inwestycja WIPASZ SA w Międzyrzecu Podlaskim

UBOJNIA DROBIU Inwestycja WIPASZ SA w Międzyrzecu Podlaskim UBOJNIA DROBIU Inwestycja WIPASZ SA w Międzyrzecu Podlaskim WIPASZ SA PODSTAWOWE INFORMACJE WIPASZ SA funkcjonuje na rynku od 20 lat i jest w 100% polskim przedsiębiorstwem. Spółka jest największym polskim

Bardziej szczegółowo

Stowarzyszenie Klaster Grupa Meblowa HORECA. Toruń, 28.04.2015 r.

Stowarzyszenie Klaster Grupa Meblowa HORECA. Toruń, 28.04.2015 r. Stowarzyszenie Klaster Grupa Meblowa HORECA Toruń, 28.04.2015 r. GRUPA MEBLOWA HORECA 9 firm produkcyjnych oraz WSZP/UMK 2 firmy z branży informatycznej Produkcja mebli w technologiach: drewno, płyty meblowe,

Bardziej szczegółowo

Jerzy Majchrzak Dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu

Jerzy Majchrzak Dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu Jerzy Majchrzak Dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu AUTOEVENT 2014 2 PRZEMYSŁ MOTORYZACYJNY Jeden z największych producentów samochodów i komponentów motoryzacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Bardziej szczegółowo

Jesteśmy tam, gdzie się buduje

Jesteśmy tam, gdzie się buduje Jesteśmy tam, gdzie się buduje WKT to wiodący dystrybutor specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych wysokiej jakości produkty sygnowane markami światowych producentów ogólnopolska sieć sprzedaży

Bardziej szczegółowo

www.inteligentne-miasta.eu

www.inteligentne-miasta.eu ORGANIZATORZY GP Sp. z o.o. oferuje kompleksową organizację eventów, konferencji, spotkań biznesowych, szkoleń tematycznych. Na zlecenie klienta organizujemy również działania marketingowe oraz PR-owe,

Bardziej szczegółowo

60% MŚP w Polsce korzysta z usług IT

60% MŚP w Polsce korzysta z usług IT 60% MŚP w Polsce korzysta z usług IT Około 60% firm z sektora MŚP w Polsce korzysta z usług IT. 30% zatrudnia własnych pracowników odpowiedzialnych za informatykę. Rośnie liczba wykorzystywanych komputerów

Bardziej szczegółowo

Źródła finansowania projektów i działalności turystycznej

Źródła finansowania projektów i działalności turystycznej Gdzie szukać pieniędzy? Źródła finansowania projektów i działalności turystycznej Seminarium branży turystycznej Warszawa, 23 września 2011 r. Możliwości pozyskania środków z funduszy wspólnotowych Program

Bardziej szczegółowo

Organizator systemu HYDROPRESS

Organizator systemu HYDROPRESS Organizator systemu HYDROPRESS Organizatorem systemu HYDROPRESS jest firma Hydropress Wojciech Górzny z siedzibą przy ul. Rawskiej 19B w Elblągu, działający od 1997 roku na rynku krajowym i zagranicznym.

Bardziej szczegółowo

GLIWICKIE BIURO PROJEKTÓW BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO PROJPRZEM SA

GLIWICKIE BIURO PROJEKTÓW BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO PROJPRZEM SA GLIWICKIE BIURO PROJEKTÓW BUDOWNICTWA PRZEMYSŁOWEGO PROJPRZEM SA Nasz dorobek Doświadczenie zobowiązuje do doskonałości. Od ponad 65-ciu lat dostarczamy rozwiązania inżynierskie, które rozwijają potencjał

Bardziej szczegółowo

LOKALE NA WYNAJEM PLATFORMA DLA HANDLU DETALICZNEGO

LOKALE NA WYNAJEM PLATFORMA DLA HANDLU DETALICZNEGO LOKALE NA WYNAJEM PLATFORMA DLA HANDLU DETALICZNEGO TRENDY Od kilku lat na polskim rynku handlu zachodzą bardzo dynamiczne zmiany. Klienci cenią wygodę i szybkość zakupów dokonywanych blisko domu oraz

Bardziej szczegółowo

System Informatyczny dla Administracji Samorządowej SIDAS - narzędzie zarządzania dokumentacją, procesami i budżetem w jst Kuba Lewicki

System Informatyczny dla Administracji Samorządowej SIDAS - narzędzie zarządzania dokumentacją, procesami i budżetem w jst Kuba Lewicki System Informatyczny dla Administracji Samorządowej SIDAS - narzędzie zarządzania dokumentacją, procesami i budżetem w jst Kuba Lewicki System Informatyczny dla Administracji Samorządowej SIDAS - narzędzie

Bardziej szczegółowo

Program doradczo szkoleniowy dla MŚP Projekt ogólnopolski

Program doradczo szkoleniowy dla MŚP Projekt ogólnopolski SILNA MARKA ZIELONA MARKA Program doradczo szkoleniowy dla MŚP Projekt ogólnopolski INFORMACJE OGÓLNE O PROJEKCIE Silna Marka Zielona Marka to projekt: szkoleniowo - doradczy ogólnopolski otwarty dla przedsiębiorstw

Bardziej szczegółowo

2016 CONSULTING DLA MŚP. Badanie zapotrzebowania na usługi doradcze

2016 CONSULTING DLA MŚP. Badanie zapotrzebowania na usługi doradcze 2016 CONSULTING DLA MŚP Badanie zapotrzebowania na usługi doradcze 1 O raporcie Wraz ze wzrostem świadomości polskich przedsiębiorców rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi doradcze. Jednakże

Bardziej szczegółowo

Fundusze unijne dla przedsiębiorców wdrażane przez PARP, ze szczególnym uwzględnieniem dofinansowania na tworzenie i świadczenie e-usług

Fundusze unijne dla przedsiębiorców wdrażane przez PARP, ze szczególnym uwzględnieniem dofinansowania na tworzenie i świadczenie e-usług 2009 Fundusze unijne dla przedsiębiorców wdrażane przez PARP, ze szczególnym uwzględnieniem dofinansowania na tworzenie i świadczenie e-usług Tomasz Czerwoniak Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

Przyszłość to technologia

Przyszłość to technologia Przyszłość to technologia - twórz ją z nami Innowacyjne projekty dla prestiżowych klientów Wdrażamy jedne z największych w kraju projekty z dziedziny informatyki i nowoczesnych technologii. Realizujemy

Bardziej szczegółowo

REGIONALNE ŚRODKI NA WSPIERANIE DZIAŁÓW R&D. Mariusz Frankowski p.o. Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych

REGIONALNE ŚRODKI NA WSPIERANIE DZIAŁÓW R&D. Mariusz Frankowski p.o. Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych REGIONALNE ŚRODKI NA WSPIERANIE DZIAŁÓW R&D Mariusz Frankowski p.o. Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Jaka jest Rola MJWPU? Wprowadzanie w świat finansowania innowacji na Mazowszu

Bardziej szczegółowo

WIELKOPOLSKI REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY NA LATA Oś Priorytetowa I Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka

WIELKOPOLSKI REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY NA LATA Oś Priorytetowa I Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka WIELKOPOLSKI REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY NA LATA 2014-2020 Oś Priorytetowa I Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka Alokacja środków na WRPO 2014+ WRPO 2014+ 2 450,2 mln euro (EFRR 1 760,9 mln euro;

Bardziej szczegółowo

LEKKIE KONSTRUKCJE STALOWE

LEKKIE KONSTRUKCJE STALOWE LEKKIE KONSTRUKCJE STALOWE www.tlc.eu SCHODY PRZEMYSŁOWE LEKKIE HALE STALOWE I BALUSTRADY SYSTEM ZABEZPIECZENIA KRAWĘDZI EPS Grupa TLC to szwedzko-polski producent lekkich konstrukcji stalowych takich

Bardziej szczegółowo

Debiut na Rynku New Connect Giełda Papierów Wartościowych 13 września 2011 Warszawa

Debiut na Rynku New Connect Giełda Papierów Wartościowych 13 września 2011 Warszawa Debiut na Rynku New Connect Giełda Papierów Wartościowych 13 września 2011 Warszawa Nazwa XSystem Forma prawna Spółka Akcyjna Siedziba Łódź 91-473, ul Julianowska 54B NIP 729-238-42-40 Branża IT Data powstania

Bardziej szczegółowo

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE SEKRETEM BIZNESU JEST WIEDZIEĆ TO, CZEGO NIE WIEDZĄ INNI Arystoteles Onassis SZANOWNI PAŃSTWO, Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o. o. powstało w 2009 roku

Bardziej szczegółowo

OFERTA INWESTYCYJNA - MIECHÓW

OFERTA INWESTYCYJNA - MIECHÓW OFERTA INWESTYCYJNA - MIECHÓW GC Investment S. A. 40-606 Katowice ul. Kolejowa 54 Tel.: (032) 603 85 70 Fax: (032) 603 85 71 mail: gcinvest@gcinvest.pl Kapitał zakładowy 17 560 000 PLN w całości opłacony

Bardziej szczegółowo

Strategia zrównoważonego rozwoju firmy. BIPROSTAL S.A. Firma Inżynieryjno - Konsultingowa

Strategia zrównoważonego rozwoju firmy. BIPROSTAL S.A. Firma Inżynieryjno - Konsultingowa Strategia zrównoważonego rozwoju firmy BIPROSTAL S.A. Firma Inżynieryjno - Konsultingowa Spis Treści: 1. Cel raportu 2. Historia i profil firmy 3. Wizja i misja firmy w oparciu o strategie zrównoważonego

Bardziej szczegółowo

Przedstawmy się! Jesteśmy pewni, że połączenie wizji z umiejętnym i konsekwentnym realizowaniem wyznaczonych celów daje nam zawsze pozycję lidera.

Przedstawmy się! Jesteśmy pewni, że połączenie wizji z umiejętnym i konsekwentnym realizowaniem wyznaczonych celów daje nam zawsze pozycję lidera. Przedstawmy się! Jesteśmy energicznym i doświadczonym zespołem. Cenimy sobie przedewszystkim lojalność, efektywność i precyzję. Realizując potrzeby i cele naszych klientów nie stawiamy sobie żadnych barier.

Bardziej szczegółowo

Bank walczy o bazę klientów. Internauta szuka rozwiązań finansowych. Umożliwiamy instytucjom finansowym pozyskiwanie klientów

Bank walczy o bazę klientów. Internauta szuka rozwiązań finansowych. Umożliwiamy instytucjom finansowym pozyskiwanie klientów Co robimy? Internauta szuka rozwiązań finansowych Bank walczy o bazę klientów Udostępniamy narzędzia do porównania oferty banków Umożliwiamy instytucjom finansowym pozyskiwanie klientów Nasza idea Comperia.plto

Bardziej szczegółowo

Działalność Obserwatorium specjalistycznego w obszarze energetyki

Działalność Obserwatorium specjalistycznego w obszarze energetyki Działalność Obserwatorium specjalistycznego w obszarze energetyki Gliwice, 22 listopada 2013 Plan prezentacji 1. Kim jesteśmy? 2. Co zrobiliśmy? 3. Co przed nami? 2 Grupa Euro-Centrum Skoncentrowana jest

Bardziej szczegółowo

INNOWACJE NA CELOWNIKU

INNOWACJE NA CELOWNIKU INNOWACJE NA CELOWNIKU 1 Kim jesteśmy? - Istniejemy na rynku od 2005 roku - Pracujemy w gronie 15 specjalistów wysokiej klasy - w 2009 pomyślnie przeszliśmy audyt technologiczny, otrzymując opinię firma

Bardziej szczegółowo

MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH

MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH Z nami zawsze po drodze do sukcesu 02 Serdecznie zapraszamy na www.dopak.pl O FIRMIE Z NAMI ZAWSZE PO DRODZE DO SUKCESU DOPAK to ambitna firma działająca

Bardziej szczegółowo

Inteligentne instalacje BMS

Inteligentne instalacje BMS Inteligentne instalacje BMS Inteligentne jako przykład rozwiązań instalacje energooszczędnych BMS Inteligentne jako przykład rozwiązań instalacje energooszczędnych BMS 5 powodów dla których warto być w

Bardziej szczegółowo

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One Partner wdrożeniowy Nazwa firmy F.H. Nowalijka Branża Handel Produkty i usługi Obrót owocami i warzywami Strona WWW www.nowalijka.pl

Bardziej szczegółowo

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A.

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. powstała w 1997 r. w ramach Kontraktu Regionalnego dla województwa śląskiego. W 2000 r. Agencja została włączona w Krajowy System Usług dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Opis merytoryczny. Cel Naukowy

Opis merytoryczny. Cel Naukowy WNIOSEK O PORTFOLIO: Opracowanie koncepcji organizacji systemów zarządzania energią EMS w systemach automatyki budynkowej i analiza ich wpływu na efektywność energetyczną budynków Autorzy: Jakub Grela,

Bardziej szczegółowo

Agro Klaster Kujawy regionalna organizacja przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego

Agro Klaster Kujawy regionalna organizacja przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego Agro Klaster Kujawy regionalna organizacja przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego Michał Majcherek Agro Klaster Kujawy Stowarzyszenie Na Rzecz Innowacji i Rozwoju W dzisiejszych warunkach konkurencyjność

Bardziej szczegółowo

DORADZTWO DORADZTWO W ZAKRESIE DORADZTWO MARKETINGOWE MARKETINGOWE SZKOLENIA SZKOLENIA

DORADZTWO DORADZTWO W ZAKRESIE DORADZTWO MARKETINGOWE MARKETINGOWE SZKOLENIA SZKOLENIA ZAKRES DZIAŁALNOŚCI PMG CONSULTING PMG CONSULTING PMG CONSULTING PROJEKTY PROJEKTY POMOCOWE POMOCOWE UNII UNII EUROPEJSKIEJ EUROPEJSKIEJ W ZAKRESIE ZAKRESIE ZARZĄDZANIA ZARZĄDZANIA MARKETINGOWE MARKETINGOWE

Bardziej szczegółowo

Dotacje dla wiedzy i technologii

Dotacje dla wiedzy i technologii Dotacje dla wiedzy i technologii Ewelina Hutmańska, Wiceprezes Zarządu Capital-ECI sp. z o.o. Polskie firmy wciąż są wtórnymi innowatorami Ponad 34,5 mld zł wydały na innowacje firmy, zatrudniające powyżej

Bardziej szczegółowo

Technologia oparta na doświadczeniu

Technologia oparta na doświadczeniu Technologia oparta na doświadczeniu Obróbka skrawaniem str. 03 Automatyka przemysłowa str. 06 Prace ślusarskie i spawalnicze str. 10 Instalacje technologiczne str. 12 zobacz video Relokacja maszyn przemysłowych

Bardziej szczegółowo

Z NAMI BĘDZIESZ WIDOCZNY

Z NAMI BĘDZIESZ WIDOCZNY Z NAMI BĘDZIESZ WIDOCZNY NASZYM ATUTEM JEST DOŚWIADCZENIE I LUDZIE PM MEDIA istnieje od 2003 roku. W 2015 roku PM MEDIA oraz drukarnia GRUPA PM połączyły siły tworząc markę GRUPA PM MEDIA. Dzięki wieloletniemu

Bardziej szczegółowo

Działania Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza na rzecz wspierania przedsiębiorców. Starogard Gdański, 28 maja 2015 r.

Działania Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza na rzecz wspierania przedsiębiorców. Starogard Gdański, 28 maja 2015 r. www.rigp.pl Działania Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza na rzecz wspierania przedsiębiorców Starogard Gdański, 28 maja 2015 r. REGIONALNA IZBA GOSPODRACZA POMORZA Jest organizacją samorządu gospodarczego,

Bardziej szczegółowo

ergo energy to: www.ergoenergy.pl

ergo energy to: www.ergoenergy.pl ergo energy to: Sprzedaż energii elektrycznej na terenie całego kraju. Lider w implementacji nowatorskich rozwiązań. Realizacja projektów w ramach programów unijnych. Realizacja programów inwestycyjnych

Bardziej szczegółowo

ROTOPINO.PL SPÓŁKA AKCYJNA

ROTOPINO.PL SPÓŁKA AKCYJNA RAPORT KWARTALNY ROTOPINO.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedziba w Bydgoszczy za okres 01.10.2012r. 31.12.2012r. Bydgoszcz, dnia 14.02.2013 roku 1 Spis treści 1. Wybrane dane finansowe Emitenta... 3 2. Podstawowe

Bardziej szczegółowo

Ogólna informacja. O firmie e-direct sp. z o.o. Marcin Marchewicz

Ogólna informacja. O firmie e-direct sp. z o.o. Marcin Marchewicz Ogólna informacja O firmie e-direct sp. z o.o. Marcin Marchewicz Spis treści O nas... 3 Historia firmy... 3 e-direct... 4 Struktura firmy... 4 Nasza oferta... 5 Strategia... 5 Promocja... 5 Kreacja...

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 2 kwietnia 2015 r. greennet Doradcy Sp. z o.o. ul. Ludwika Narbutta nr 4/31, 02-564 Warszawa. Adres do korespondencji:

Warszawa, dnia 2 kwietnia 2015 r. greennet Doradcy Sp. z o.o. ul. Ludwika Narbutta nr 4/31, 02-564 Warszawa. Adres do korespondencji: Warszawa, dnia 2 kwietnia 2015 r. greennet Doradcy Sp. z o.o. ul. Ludwika Narbutta nr 4/31, 02-564 Warszawa Adres do korespondencji: greennet Doradcy Sp. z o.o. ul. Husarii 41, 02-951 Warszawa Szanowni

Bardziej szczegółowo

TŻ Sp. z o.o. ul. Opolska 18-22 52-012 Wrocław. Tel. /71/ 341 59 90 Fax: /71/ 341 58 44 email: drukarnia@drukarniatz.pl

TŻ Sp. z o.o. ul. Opolska 18-22 52-012 Wrocław. Tel. /71/ 341 59 90 Fax: /71/ 341 58 44 email: drukarnia@drukarniatz.pl TŻ Sp. z o.o. ul. Opolska 18-22 52-012 Wrocław Tel. /71/ 341 59 90 Fax: /71/ 341 58 44 email: drukarnia@drukarniatz.pl DRUKARNIA WIELKI FORMAT BLISTRY & WORKI WYKLEJANIE OPAKOWANIA KALENDARZE O firmie

Bardziej szczegółowo

D.B.B. GREEN ENERGY S.A.

D.B.B. GREEN ENERGY S.A. D.B.B. GREEN ENERGY S.A. D.B.B. Green Energy S.A. to spółka zajmująca się innowacyjnymi projektami ekologicznymi. D.B.B. Green Energy S.A. jest zaangażowana w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

Bardziej szczegółowo

DOBRA STRONA HANDLU RADOM

DOBRA STRONA HANDLU RADOM DOBRA STRONA HANDLU Street Mall Vis a Vis, to wyjątkowa propozycja dla obszarów miejskich oparta na idei dostępności (convenience). Street Mall Vis a Vis dobrze wpisuje się w zurbanizowaną przestrzeń,

Bardziej szczegółowo

O NAS. Reed in Partnership jest częścią grupy Reed Global, wiodącej

O NAS. Reed in Partnership jest częścią grupy Reed Global, wiodącej O NAS jest częścią grupy Reed Global, wiodącej brytyjskiej firmy świadczącej profesjonalne usługi w zakresie pracy stałej oraz czasowej, rozwiązań outsourcingu personalnego oraz consultingu HR. Zajmujemy

Bardziej szczegółowo

Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne aspekty instalowania systemów PV

Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne aspekty instalowania systemów PV Oferta szkolenia z zakresu PV: Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne aspekty instalowania systemów PV Długo oczekiwana przez cały sektor energetyki odnawialnej Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE)

Bardziej szczegółowo

Oferujemy kompleksową obsługę inwestycji "od projektu do efektu".

Oferujemy kompleksową obsługę inwestycji od projektu do efektu. O nas Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Spółka z o.o. z siedzibą w Koszalinie istnieje od roku 1992, jednak tradycje firmy na Pomorzu Środkowym sięgają 1959 roku. Od wielu lat z powodzeniem

Bardziej szczegółowo

CSR drogą do zrównoważonego rozwoju

CSR drogą do zrównoważonego rozwoju CSR drogą do zrównoważonego rozwoju CSR drogą do zrównoważonego rozwoju Jesteśmy jedną z dziesięciu największych agencji pracy i doradztwa personalnego w Polsce. Na rynku działamy od 2006 r. Kapitał firmy

Bardziej szczegółowo

Profesjonalizm, przewidywalność, jakość

Profesjonalizm, przewidywalność, jakość Profesjonalizm, przewidywalność, jakość Założenia programu wspierania inwestycji w Małopolsce Marek Sowa Członek Zarządu Województwa Małopolskiego 29 października 2010 Pozycja wyjściowa i potencjałregionalny

Bardziej szczegółowo

Bezpieczeństwo specjalne

Bezpieczeństwo specjalne Jesteśmy jednym z największych integratorów rozwiązań informatycznych, łączymy produkty własne z rozwiązaniami oferowanymi przez innych producentów sprzętu i oprogramowania. Świadczymy najwyższej jakości

Bardziej szczegółowo

Projekty proinnowacyjne inicjatywy instytucji otoczenia biznesu wspierające innowacyjność firm

Projekty proinnowacyjne inicjatywy instytucji otoczenia biznesu wspierające innowacyjność firm Projekty proinnowacyjne inicjatywy instytucji otoczenia biznesu wspierające innowacyjność firm Bydgoszcz, 14.05.2014 Pracodawcy Pomorza i Kujaw Związek Pracodawców Pracodawcy Pomorza i Kujaw to regionalny

Bardziej szczegółowo

spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia

spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług 3 4 5 oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia z kim współpracujemy kontakt 6 8 9 10 11 12 13 15

Bardziej szczegółowo

Strategia zrównoważonego rozwoju. Firmy Modern-Bud Sp. z o.o.

Strategia zrównoważonego rozwoju. Firmy Modern-Bud Sp. z o.o. Strategia zrównoważonego rozwoju Firmy Modern-Bud Sp. z o.o. Spis Treści: 1. Cel raportu 2. Historia i profil firmy 3. Wizja i misja firmy w oparciu o strategie zrównoważonego rozwoju 3.1 Prawa konsumenta

Bardziej szczegółowo

Specjalności. Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia

Specjalności. Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia Specjalności Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia specjalność: Budowa i eksploatacja maszyn i urządzeń Absolwent tej specjalności posiada wiedzę i kwalifikacje umożliwiające podjęcie zatrudnienia

Bardziej szczegółowo

EKOKreatywne Firmy. nowe kompetencje - czysty zysk. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

EKOKreatywne Firmy. nowe kompetencje - czysty zysk. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego EKOKreatywne Firmy nowe kompetencje - czysty zysk Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Czy projekt jest dla Ciebie? TAK Jeżeli jesteś mikro,

Bardziej szczegółowo

Jak pozyskać i wdrożyć innowacje?

Jak pozyskać i wdrożyć innowacje? Jak pozyskać i wdrożyć innowacje? Jerzy Bagiński, FPE TWÓJ CZAS, TWÓJ KAPITAŁ, BYDGOSZCZ 2011 Plan warsztatu Organizacja procesu transferu technologii w systemie KSI (Krajowej Sieci Innowacji) Przykłady

Bardziej szczegółowo

POTENCJAŁ EKSPORTOWY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO ORAZ INSTRUMENTY WSPARCIA EKSPORTU. Piotr Słojewski Wiceprezes Zarządu Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.

POTENCJAŁ EKSPORTOWY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO ORAZ INSTRUMENTY WSPARCIA EKSPORTU. Piotr Słojewski Wiceprezes Zarządu Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. POTENCJAŁ EKSPORTOWY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO ORAZ INSTRUMENTY WSPARCIA EKSPORTU Piotr Słojewski Wiceprezes Zarządu Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. EKSPORT MAZOWSZA NA TLE KRAJU Wartość eksportu z Mazowsza

Bardziej szczegółowo

Dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych w ramach aktualnych programów wsparcia dla przedsiębiorców 04.09.2015

Dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych w ramach aktualnych programów wsparcia dla przedsiębiorców 04.09.2015 Dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych w ramach aktualnych programów wsparcia dla przedsiębiorców 04.09.2015 O ADM Consulting Group S.A. Dotacje UE Opracowywanie dokumentacji aplikacyjnych Pomoc w doborze

Bardziej szczegółowo

KANCELARIA PRAWNA ARKANA

KANCELARIA PRAWNA ARKANA KANCELARIA PRAWNA ARKANA KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA PRAWNE DLA BIZNESU ARKANA TO PROFESJONALNE USŁUGI PRAWNE DLA FIRM ARKANA oznacza tajniki kunsztu mistrzów danej dziedziny wiedzy. Stąd nazwa naszej Kancelarii.

Bardziej szczegółowo

Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw 2012 Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości Punkt Konsultacyjny KSU- usługi informacyjne i doradcze dla przedsiębiorców i osób zamierzających założyć działalność

Bardziej szczegółowo

TECZKA PRASOWA. Czym jest FINANCE-TENDER.COM?

TECZKA PRASOWA. Czym jest FINANCE-TENDER.COM? Czym jest FINANCE-TENDER.COM? FINANCE-TENDER.COM jest pierwszą w Polsce platformą przetargową i ogłoszeniową oferującą nowoczesną metodę przeprowadzania przetargów elektronicznych oraz umożliwiającą przedsiębiorstwom

Bardziej szczegółowo

Czy ochrona środowiska i odnawialne źródła energii są efektywne finansowo?

Czy ochrona środowiska i odnawialne źródła energii są efektywne finansowo? Czy ochrona środowiska i odnawialne źródła energii są efektywne finansowo? Dariusz Lipka, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Kraków, 11.12.2013 r. Specyfika projektów energetyki odnawialnej -

Bardziej szczegółowo

E-commerce w exporcie

E-commerce w exporcie E-commerce w exporcie Radosław BARTOCHOWSKI International Trade Technologies Sp. z o.o. Jasionka 954, 36-002 Jasionka Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny www.itt-poland.com 1. Możliwości automatyzacji

Bardziej szczegółowo

Współpraca pracowników naukowych z parkami technologicznymi na przykładzie Finlandii - propozycja implementacji rozwiązań dla Polski

Współpraca pracowników naukowych z parkami technologicznymi na przykładzie Finlandii - propozycja implementacji rozwiązań dla Polski Współpraca pracowników naukowych z parkami technologicznymi na przykładzie Finlandii - propozycja implementacji rozwiązań dla Polski Dr inż. MBA Janusz Marszalec Centrum Edisona, Warszawa 8 kwietnia 2014

Bardziej szczegółowo

Bartosz Królczyk Specjalista ds. Promocji i Edukacji/Specjalista ds. Projektów Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią Sp. z o.o.

Bartosz Królczyk Specjalista ds. Promocji i Edukacji/Specjalista ds. Projektów Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią Sp. z o.o. Bartosz Królczyk Specjalista ds. Promocji i Edukacji/Specjalista ds. Projektów Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią Sp. z o.o. Agenda spotkania Początek spotkania: 10:00 1. Przedstawienie założeń projektu

Bardziej szczegółowo

dla rozwoju Mazowsza www.mazowia.eu PROMUJEMY PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Działanie 1.7 Promocja gospodarcza

dla rozwoju Mazowsza www.mazowia.eu PROMUJEMY PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Działanie 1.7 Promocja gospodarcza dla rozwoju Mazowsza PROMUJEMY PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Działanie 1.7 Promocja gospodarcza Priorytet I Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu Regionalny Program

Bardziej szczegółowo

Agro Klaster Kujawy regionalna organizacja przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego

Agro Klaster Kujawy regionalna organizacja przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego Agro Klaster Kujawy regionalna organizacja przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego Michał Majcherek Agro Klaster Kujawy Stowarzyszenie Na Rzecz Innowacji i Rozwoju WAŻNE DATY Listopad 2011 niektóre firmy

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Koordynator Festiwalu BOSS

Szanowni Państwo, Koordynator Festiwalu BOSS Szanowni Państwo, w imieniu Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club zwracamy się do Państwa z ofertą współpracy przy projekcie Festiwal BOSS. Mamy nadzieję, że poniższa oferta będzie dla Państwa

Bardziej szczegółowo

Położenie: Południowo-zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego Przy granicy z województwem mazowieckim i kujawsko-pomorskim

Położenie: Południowo-zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego Przy granicy z województwem mazowieckim i kujawsko-pomorskim Położenie: Południowo-zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego Przy granicy z województwem mazowieckim i kujawsko-pomorskim 150 km od Warszawy, 130 od Modlina 80 km od Olsztyna atrakcyjne położenie

Bardziej szczegółowo

Oferta inwestycyjna i wsparcie Miasta Krosna dla inwestorów i przedsiębiorców. Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna

Oferta inwestycyjna i wsparcie Miasta Krosna dla inwestorów i przedsiębiorców. Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna Oferta inwestycyjna i wsparcie Miasta Krosna dla inwestorów i przedsiębiorców Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna Miasto Krosno Klimat gospodarczy 46 934 Mieszkańcy 112 064 6,7% Bezrobocie 16,3% 5

Bardziej szczegółowo

Nauka- Biznes- Administracja

Nauka- Biznes- Administracja Nauka- Biznes- Administracja Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 Rozwój polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne przedsiębiorstwa Rozwój polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne przedsiębiorstwa

Bardziej szczegółowo

Społeczna odpowiedzialność biznesu w firmach sektora MŚP doświadczenia i perspektywy

Społeczna odpowiedzialność biznesu w firmach sektora MŚP doświadczenia i perspektywy Społeczna odpowiedzialność biznesu w firmach sektora MŚP doświadczenia i perspektywy Aleksandra Wanat Konferencja Rozwój przedsiębiorczości w województwie śląskim w kontekście CSR Katowice 22 listopada

Bardziej szczegółowo

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. Założenia perspektywy finansowej 2014-2020. www.pgie.pl

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. Założenia perspektywy finansowej 2014-2020. www.pgie.pl Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego Założenia perspektywy finansowej 2014-2020 www.pgie.pl Perspektywa 2014-2020 W latach 2014-2020 Polska otrzyma z budżetu UE ok. 119,5 mld euro. Na

Bardziej szczegółowo

Obecna treść 6 Statutu:

Obecna treść 6 Statutu: Na podstawie 38 ust.1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz w związku ze zmianą

Bardziej szczegółowo