LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ROKU 2013

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ROKU 2013"

Transkrypt

1 LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ROKU 2013 SPECJALNE WYRÓŻNOIENIE Pani Bożena Lublińska-Kasprzak za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz promocji i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Pani Bożena Lublińska-Kasprzak jest absolwentką Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów z zakresu integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada certyfikat zarządzania projektami Prince 2. Jest autorką publikacji z zakresu rolnictwa, rozwoju obszarów wiejskich oraz wykorzystania funduszy europejskich. Z PARP związana od kwietnia 2008 r. W marcu 2009 r. została powołana na stanowisko Prezesa Agencji. Od czerwca 2010 pełnię funkcję członka zarządu TAFTIE (Europejska Sieć Agencji Innowacyjności). Od 2005 roku do kwietnia 2008 pełniła funkcję Zastępcy Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z ARiMR związana była od 2001 r. Zajmowała się m.in. przygotowaniem do akredytacji dla Programu SAPARD, zarządzaniem projektami Phare, współpracą z instytucjami UE oraz krajowymi podmiotami zaangażowanymi w procesie integracji europejskiej. Nadzorowała realizację poakcesyjnych Programów Unii Europejskiej oraz programów pomocy krajowej. Od 1999 do 2001 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczyła w przygotowaniu Programu SAPARD. W latach była doradcą w firmie konsultingowej Ernst & Young, a od 1997 do 1998 r. pracowała w amerykańskich programach pomocowych wspierających rolnictwo. W latach była zatrudniona w Instytucie Ekonomii Rolnictwa i Agrobiznesu Akademii Rolniczej w Lublinie.

2 W kategorii Mikro Firma przyznano 11 równorzędnych wyróżnień firmom: EUROCERT SP. Z O.O. Prowadzenie platformy bezpieczeństwa z aplikacją umożliwiającą zdalne szyfrowanie danych przechowywanych w zaszyfrowanych repozytoriach cyfrowych tworzonych lokalnie przez użytkownika, świadczenie usług certyfikowanych podpisów elektronicznych. Firma z branży IT, będąca pionierem na rynku europejskim w zakresie udostępnienia on-line platformy bezpieczeństwa z aplikacją umożliwiającą zdalne szyfrowanie danych przechowywanych w zaszyfrowanych repozytoriach cyfrowych tworzonych lokalnie przez użytkowników. Nasza Firma zapewnia najwyższą z możliwych dziś, poufność dokumentów elektronicznych. Jeszcze nigdy przechowywanie danych elektronicznych nie było tak bezpieczne. Firma Eurocert wkracza również do krajowej czołówki podmiotów świadczących usługi certyfikowanych podpisów elektronicznych. W porównaniu do konkurencji wyeliminowaliśmy całkowicie obieg dokumentów papierowych, przez co przyczyniamy się również do ochrony środowiska. W 2013 r. firma uzyskała dwie dotacje- w ramach POIG 8.2. oraz w ramach POIG 8.1., które pozwalają na dynamiczny rozwój firmy. Za sukcesy firmy odpowiada kapitał ludzki, nowatorskie usługi, autorska technologia i oprogramowanie, przedsiębiorczość oraz konsekwencja w dążeniu do wyznaczonych celów. Głównym kierunkiem rozwoju jest wprowadzanie szeroko rozumianej archiwizacji dokumentów cyfrowych na rynek niepublicznej służby zdrowia oraz licznych grup zawodowych, w których bezpieczeństwo informacji jest kluczowym do wykonywania profesji. Wizją rozwoju firmy jest również sukcesywne wprowadzanie usług do kolejnych rajów. EUROCERT SP. Z O.O. ul. Poleczki 23; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

3 Kopsky Solutions Poland Sp. z o.o. Doradztwo związane z zarządzaniem, w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, działalność portali internetowych. Firma Kopsky Solutions Poland Sp. z o. o. jest pomysłodawcą i twórcą usługi boomway.pl jest również właścicielem i wydawcą na rynku polskim. Boomway.pl jest obecnie pierwszą na polskim rynku usługą doradztwa biznesowego, wolną odsprzedaży jakichkolwiek produktów lub usług. Usługa ta jest ogólnopolskim wielodziedzinowym doradcą biznesowym dla osób zarządzających przedsiębiorstwami. W ramach tej usługi przedsiębiorcy pozyskują wiedzę biznesową szytą na ich indywidualne potrzeby w postaci analiz biznesowych oraz konsultacji z ekspertami. Wiedza ta dotyczy już ponad 60 najbardziej popularnych dziedzin takich jak m.in. prawo, podatki, pozyskanie finansowania, pozyskanie klienta w Internecie, przekształcenia formy prawnej prowadzonej działalności, reprezentowanie firm przed organami państwowymi. Eksperci Firmy doradzają przedsiębiorcom jak w ich przypadku osiągnąć pożądany cel biznesowy, jak rozwiązać konkretny problem, opiniują umowy, oceniają zasadność korzystania z usług firm zewnętrznych. Kopsky Solutions Poland Sp. z o.o. ul. Pańska 96/8; Warszawa tel. (22)

4 PLANA POWER YACHT SP. Z O.O. Produkcja jachtów i łodzi. Plana Power Yacht Sp. z o.o. to nowa spółka, której udziały są podzielone pomiędzy dwoma spółkami o ugruntowanej pozycji na rynku: Numo Yachts Sp. z o.o. oraz NUMO srl. Działalność spółek opiera się głównie na produkcji i sprzedaży jachtów i łodzi. W odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby klientów rynku łodzi motorowych powstał innowacyjny kadłub, który został objęty zgłoszeniem patentowym nr P oraz PTC/PL2012/ Dzięki wynalazkowi firma może zaoferować 12 innowacyjnych produktów, które będą charakteryzowały się 3 nowymi funkcjonalnościami użytkowymi na skalę światową. Są to: łódź rekreacyjnowyścigowa, rekreacyjno-ratunkowa i rekreacyjno-transportowa. Zaletami tych produktów, odróżniającymi je od konkurencji, są: mniejsze zużycie paliwa, mniejsza emisja spalin do atmosfery, szybsze przyspieszenie, zwiększona prędkość maksymalna, doskonałą stabilność zapewniająca bezpieczeństwo na wodzie, doskonała zwrotność łodzi. Plana Power Yacht powołana została w celu realizacji na wyłączność produkcji łodzi motorowych z innowacyjnym kadłubem, które są tanie w użytkowaniu, bezpieczne i mniej szkodliwe dla środowiska. Firma korzystająca z doświadczeń i wiedzy spółek wchodzących w skład grupy NUMO. Oferując innowacyjny produkt, ma szansę godnie reprezentować polski produkt na zagranicznych rynkach i śmiało konkurować z potentatami na rynku łodzi. PLANA POWER YACHT SP. Z O.O. ul. Królewska 16; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

5 Blue Ocean Media S.A. Agencja interaktywna specjalizująca się w branży nieruchomości. Blue Ocean Media S.A. jest agencją interaktywną, która oferuje kompleksową obsługę marketingową podmiotów z branży nieruchomości. Swoim Zleceniodawcom proponuje działania z zakresu offline i online. Zajmuje się między innymi projektowaniem stron www, tworzeniem serwisów internetowych i systemów informatycznych. Oferuje usługi w zakresie rozmaitych projektów graficznych, w tym banerów reklamowych, kreacji flash'owych oraz wysokiej jakości wizualizacji w technologii 3D. Przygotowuje kampanie marketingowe, a także projekty nowoczesnych stoisk wystawienniczych na największych eventach i targach z sektora nieruchomości. Agencja cieszy się opinią wiarygodnego i rzetelnego partnera w biznesie, o czym świadczy szerokie grono zadowolonych Klientów takich jak: Invest Komfort, Longbridge, Yareal, czy Okam. Zespół Blue Ocean Media S.A. składa się z wykwalifikowanych, a zarazem kreatywnych osób, którzy do swojego zawodu podchodzą z ogromną pasją i zaangażowaniem. Zespół tworzą:: informatycy, graficy komputerowi, webmasterzy, programiści i copywriterzy. Blue Ocean Media S.A. ul. Wrocławska 2A; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

6 ilcs Usługi i aplikacje dla obywateli (e-zdrowie, e-administracja, e-nauczanie, przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu itp.). Firma ilcs to firma jednoosobowa. Autorem pomysłu i właścicielem firmy jest Bartłomiej Grzywna, od 10 lat związany z branżą farmaceutyczną. Na bazie doświadczeń i obserwacji zmian, jakie zachodzą w branży farmaceutycznej, zlokalizował niszę rynkową, którą postanowił zagospodarować. Tą niszą jest internetowa edukacja pielęgniarek i położnych. LCS jest niezależną firmą świadczącą usługi w sektorze ochrony zdrowia i farmacji. Obszarem kreatywnym firmy są nowoczesne media (Internet) i edukacja w medycynie, realizowane za pośrednictwem serwisu Serwis integruje 3 funkcjonalności: edumedica buduje sieć dystrybucji materiałów edukacyjnych, pomocy szkoleniowych, wyrobów medycznych czy próbek produktów nawet wśród klientów, do których Przedstawiciel fizycznie nie dociera, e-learning realna możliwość dotarcia z ofertą szkoleniową do większej niż zazwyczaj liczby uczestników przy ograniczonych kosztach, Inteligentny BOOT 24 h wsparcie merytoryczne Pielęgniarki i Położnej z różnych obszarów medycyny, a zarazem innowacyjny sposób przekazu promocyjnego i reklamy. Firma została pozytywnie zweryfikowana w konkursie Innowacyjna Gospodarka realizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w 2012 roku. Otrzymała rekomendacje: Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii oraz Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych. Ambicją firmy jest tworzenie narzędzi otwierających nowe możliwości współpracy pomiędzy firmami farmaceutycznymi, a środowiskiem pielęgniarek i położnych. Cel: zapewnienie profesjonalnego wpływu na pacjenta i wysoki standard jego edukacji. ilcs ul. Konstruktorska 6 lok Warszawa tel

7 CALMA Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków. Nic nie mówi o nas tyle, co budynki które po sobie zostawiamy To motto firmy CALMA, która istnieje od 2008r. Firma zajmuje się działalnością deweloperską. Firma stawia na jakość, a nie ilość, dlatego wykonuje nowoczesne, a zarazem rodzinne i kameralne projekty budowlane. Spełnia oczekiwania Klientów, poszukujących alternatywnego miejsca do życia, pomiędzy własnym domem, a mieszkaniem w blokowisku. Przewagą firmy jest proponowany Klientom "indywidualizm" oferowany w bardzo szerokim zakresie oraz mała społeczność, którą tworzą nowi Właściciele, zamieszkujący budynki firmy Calma. Produktem jest przestronne mieszkanie, na początku open space, potem uwzględniające konkretne potrzeby przyszłego Właściciela. Lokale umiejscowione są w kameralnych budynkach 5-9 lokalowych. Firma swoje inwestycje lokalizuje w otoczeniu infrastruktury potrzebnej do codziennego życia oraz w pobliżu terenów zielonych - niezbędnych do odpoczynku i spędzania czasu wolnego. Są nieformalnymi ambasadorami warszawskich Włoch i bliskie im jest przesłanie Miasta Ogród Włochy. Jako Inwestor, dba o środowisko i w swoich projektach wykorzystuje nowoczesne i ekologiczne systemy. Staram się, aby oferowane mieszkania otoczone były zielenią oraz sprzyjały zrównoważonemu i spokojnemu życiu. Poczucie wolności w budynku, w którym jest własny lokal i dopasowanej przestrzeni w mieszkaniu, w którym jemy i śpimy - bezdyskusyjnie wpływa na komfort życia. Oferuje mieszkania z ogródkami, loggiami czy balkonami, ale również z tarasami zielonymi na dachu. Okna są zawsze duże, by nie ograniczały widoku i horyzontu dla marzeń. Firma przystępuje obecnie do realizacji projektu budynku wielorodzinnego, pasywnego certyfikowanego. CALMA ul. Głubczycka 37/6; Warszawa tel

8 WSBS WYSOCKI BOGDAŃSKI SP. J. Działalność związana z oprogramowaniem, doradztwem w zakresie informatyki, pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych, sprzedaż komputerów, urządzeń perfekcyjnych i oprogramowania. WSBS Wysocki Bogdański Spółka Jawna to innowacyjna firma z branży IT. Produkt firmy: systemy WSBSenergia to uniwersalne, skalowalne i kompleksowe narzędzie do rozliczania mediów i planowania ich zużycia w przedsiębiorstwie. Pomimo krótkiego okresu działalności firma posiada szereg wdrożeń w przedsiębiorstwach branży energetycznej, które deklarują wysoką przydatność, intuicyjność i prostotę obsługi systemów spółki. Przedsiębiorstwa te podkreślają wymierne korzyści z wprowadzenia rozwiązań firmy, takie jak: bezbłędne i szczegółowe rozliczanie odbiorców końcowych, stałą opiekę merytoryczną (dostarczanie nowych wersji oprogramowania, implementowanie zmian w przepisach prawa), ograniczenie zużycia energii i mediów. Często już pierwsze miesiące po wdrożeniu systemu WSBSenergia przynoszą przedsiębiorstwu oszczędności przekraczające koszty nabycia systemu Spółki. Doświadczenia firmy zebrane poprzez kontakty z klientami są wykorzystywane w pracy nad produktami firmy, dzięki czemu jest w stanie przygotować rozwiązanie zindywidualizowane i dostosowane do specyfiki danego przedsiębiorstwa. Misją firmy WSBS jest stały rozwój poprzez zwiększanie kompetencji, kwalifikacji i innowacyjności oraz dostarczanie klientom zaawansowanych technologicznie rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie przedsiębiorstwa przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. WSBS WYSOCKI BOGDAŃSKI SP. J. ul. Sulejkowska 60A lok Warszawa tel./fax (22)

9 Zakład Ślusarski Usługi Produkcja Sprzedaż Józef Czarkowski Produkcja wyrobów metalowych. Firma mieszcząca się w Wołominie przy ul. Legionów 115 z trzydziestosześcioletnią tradycją od początku swojej działalności związana jest z obróbką metalu. W miarę upływu czasu i zmieniających się potrzeb Pan Józef Czarkowski modernizował i doposażał zakład w coraz to nowocześniejsze maszyny i wdrażał nowe technologie. Dysponuje własnym transportem wewnętrznym i zewnętrznym. W ofercie firmy jest między innymi cięcie laserem, gięcie na prasach krawędziowych CNS, cięcie blach do grubości 25mm, piaskowanie, usługi tokarsko frezarskie, spawalnicze różnych metali, wytwarzanie kowalskich konstrukcji stalowych. Zakład Ślusarski Usługi Produkcja Sprzedaż Józef Czarkowski ul. Legionów 115; Wołomin tel. (22) ; fax (22)

10 AUTO SERWIS Lech Lipka Mechanika, blacharstwo samochodowe. Auto Serwis Lipka to wysoko specjalistyczny niezależny warsztat samochodowy zajmujący się kompleksową naprawą samochodów, a w szczególności pojazdów marki Skoda i Volkswagen. Jest to Firma rodzinna, założona przez ojca Franciszka Lipkę w roku 1975, przejęta przez obecnego właściciela Lecha w roku 1983 r. Poprzez konsekwentną politykę firmy oraz trafne i skuteczne inwestycje udało się stworzyć posiadający wiele certyfikatów i wyróżnień nowoczesny zakład naprawy pojazdów. Dzięki stosowaniu najnowszych technologii napraw oraz kładzeniu dużego nacisku na jakość wykonywanych usług firma p. Lecha Lipki zdobyła zaufanie użytkowników różnej klasy pojazdów, a co za tym idzie, zajmuje liczącą się pozycję na rynku usług motoryzacyjnych w regionie mazowieckim. Wachlarz oferowanych poszerza się z roku na rok. Pan Lech Lipka swą wiedzę i czas angażuje w pracy Zarządu Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie pełniąc funkcje członka Zarządu, jak również jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej Blacharstwa Pojazdoweg w Mazowieckiej Izbie Rzemiosła w Warszawie. Firma regularnie wysyła swoich pracowników na kursy i szkolenia. Wszystkie inwestycje finansuje z własnych środków. Cel firmy zawsze pozostaje ten sam: jakość, terminowość, zadowolenie klienta z kompleksowej obsługi pojazdu powierzonego do naprawy. AUTO SERWIS Lech Lipka ul. Wałbrzyska 6A; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

11 ZYGMAR BIS Sprzedaż hurt detal artykułami hydraulicznymi, sanitarnymi, instalacje C.O. C.W.U., solarne, sanitarne. Firma Zygmar bis Zygmunt Gierej powstała pierwszego grudnia 1992 roku. Początkowo zajmowała się usługami montażem instalacji grzewczych i sanitarnych. W 2000 roku otworzyła sklep hurtownię ze sprzedażą materiałami instalacyjnymi i wyposażeniem łazienek mieszczącym się w Wołominie przy ulicy Sławkowskiej 12. W firmie pracują wieloletni handlowcy i instalatorzy, którzy bardzo dobrze znają swój fach i z zaangażowaniem podejmują stawiane przed nimi wyzwania. Klienci firmy to osoby prywatne oraz liczne przedsiębiorstwa. Wprowadza najnowsze instalacje i technologie korzystne dla środowiska. W jednym miejscu może zaoferować materiał i usługę. Pracownicy firmy zawsze służą fachową radą i miłą obsługą. ZYGMAR BIS ul. Sławkowska 12; Wołomin tel. (22) ; fax (22)

12 World Dating Company Randki internetowe. Firma World Dating Company świadczy usługi z zakresu online dating. W skład jej portfolio wchodzi siedem wyspecjalizowanych serwisów randkowch. Od ponad ośmiu funkcjonowania serwisów World Dating Company udało się zgromadzić bazę ponad użytkowników, połączyć 6500 ludzi w pary (z czego 1500 to małżeństwa), a owocem tych związków jest już ponad 2000 dzieci. Atutem świadczący o zaufaniu, jakim WDC zostało obdarzone przez swoich użytkowników jest fakt, że 86% z nich poleca serwisy WDC swoim znajomym. Największym serwisem wchodzącym w skład portfolio grupy WDC jest serwis Przeznaczeni.pl. Pod względem wielkości jest to największy w Europie i drugi na świecie serwis randkowy łączący ludzi żyjących według wartości chrześcijańskich. Firma cały czas się rozwija i dokłada wszelkich starań, żeby wyjść naprzeciw potrzebom swoich Użytkowników. Potwierdza to fakt, iż Serwisy firmy zostały nominowane w czterech z trzynastu kategorii w największym międzynarodowym konkursie internetowej branży randkowej idate2013. Największą satysfakcję firmie dają wiadomości z podziękowaniami od Użytkowników lub zaproszenia na ślub od ludzi, którzy poznali się na portalach firmy. Firma ma nadzieję, że ta tendencja będzie trwała jeszcze długo i, że uda się im połączyć jeszcze wiele szczęśliwych małżeństw. World Dating Company ul. Banderii 4/182; Warszawa tel W kategorii Mała Firma przyznano 12 równorzędnych wyróżnień firmom:

13 TECH-MED TECHNIKA MEDYCZNA B. Wójcik Sp.j. Produkcja, handel i serwis sprzętu medycznego. TECH-MED jest firmą rodzinną, która istnieje na polskim rynku medycznym nieprzerwanie od 1949 roku (trzy pokolenia). Takie doświadczenie to wielki atut firmy. Od wielu lat jest uznanym producentem, eksporterem i importerem sprzętu medycznego. Może się pochwalić wieloma opatentowanymi konstrukcjami, które stanowią wkład w rozwój polskiej Służby Zdrowia. Firma stworzyła sprawną sieć dystrybucji oraz sieć serwisową. Podstawowe produkty firmy Tech-Med to: Ciśnieniomierze (różne typy) Termometry bezdotykowe Wagi elektroniczne analizujące składniki ciała Inhalatory Stetoskopy Najsilniejszą pozycje na rynku mają aparaty do pomiaru tętniczego ciśnienia krwi (wiele typów) elektroniczne i zegarowe, termometry bezdotykowe. W tym segmencie rynku w Polsce firma Tech-Med jest liderem. Wyprzedzając takie marki jak Omron Japonia, Beurer Niemcy, Microlife Szwajcaria, Riester Niemcy. Ciśnieniomierze TECH-MED. Otrzymały rekomendację Instytutu Kardiologii w Warszawie i są zarejestrowane jak wyroby medyczne przez Ministerstwo Zdrowia. Wszystkie oferowane przez firmę produkty i usługi są objęte zintegrowanym Systemem Zarządzania Jakością ISO9001 / ISO13485, co gwarantuje ich najwyższą jakość i zgodność z wymaganiami prawa polskiego oraz prawa Unii Europejskiej. TECH-MED TECHNIKA MEDYCZNA B. Wójcik Sp.j. ul. Chmielna 98; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

14 Piekarnia Cukiernia J.K.Tokarscy Sp.j. Produkcja pieczywa i produkcja wyrobów ciastkarskich i ciastek. Piekarnia Cukiernia J. K. Tokarscy mieści się w Wołominie przy Wileńskiej 43. Jest działalnością rodzinną zatrudniającą ponad 20 pracowników. Zajmuje się głównie produkcją bardzo szerokiej gamy pieczywa oraz świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek. Posiada własny sklep firmowy, a oprócz sklepu firmowego pieczywo jest dostarczane do punktów handlowych znajdujących się na terenie niemalże całego województwa mazowieckiego. Piekarnia dysponuje nowoczesnym, specjalistycznym, energooszczędnym parkiem maszynowym. Stosuje ścisły reżim technologiczny. Wprowadza nowoczesne formy zarządzania jak komputeryzacja zapasów surowca i wyrobów gotowych. Stale modernizuje park maszynowy. Posiada certyfikat HACCP. Od wielu lat prowadzi praktyczną naukę zawodu piekarz dla uczniów szkół zawodowych. Wielu z nich po ukończeniu nauki zostaje w firmie jako pracownicy. Piekarnia Cukiernia J.K.Tokarscy Sp.j. ul. Wileńska 43; Wołomin tel. (22)

15 NEW ENERGY TRANSFER S.A. Działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne. New Energy Transfer S.A. jest specjalistyczną, naukowo-badawczą firmą inżynierską, której misją jest wspieranie rozwoju efektywnej i innowacyjnej gospodarki oraz umożliwienie wzrostu gospodarczego bez zwiększania stopnia degradacji środowiska naturalnego. Spółka realizuje ją poprzez wdrażanie ekologicznych, zaawansowanych technologii wytwarzania i przetwarzania energii w oparciu o technikę chłodniczą oraz układy poligeneracyjne. Nadrzędnym celem działalności New Energy Transfer S.A. jest znalezienie optymalnych rozwiązań technologicznych, które zapewnią odbiorcy najbardziej efektywne i przyjazne środowisku wytwarzanie oraz przetwarzanie energii elektrycznej, cieplnej oraz chłodu. New Energy Transfer S.A. działa w branży ochrony środowiska i energetyki, specjalizując się w dostawie pod klucz innowacyjnych instalacji chłodniczych, kogeneracyjnych i poligeneracyjnych dla budownictwa przemysłowego, komercyjnego, komunalnego i użyteczności publicznej. Specjalizuje się w kompleksowym wdrażaniu najbardziej zaawansowanych na świecie technologii sorpcyjnych wytwarzania i przetwarzania energii w oparciu o technikę odzysku ciepła odpadowego, oraz skojarzonego wytwarzania energii poligeneracji dla klientów przemysłowych, komunalnych i komercyjnych. Oferuje kompleksową realizację projektów inwestycyjnych z branży ochrony środowiska i energetycznej, charakteryzujących się wysokim stopniem specjalizacji i innowacyjności w systemie pod klucz. Jest wyłącznym przedstawicielem producentów kluczowych urządzeń wykorzystywanych w swoich projektach inwestycyjnych. Know-how firmy oparty na wieloletnim doświadczeniu i najnowszych technologiach dostępnych na rynku jest gwarancją najwyższej jakości oferowanych przez firmę usług. New Energy Transfer S.A. ściśle współpracuje z wieloma polskimi uczelniami takimi jak Politechnika Częstochowska, Warszawska, Wrocławska i Poznańska czy Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie, jak również wieloma wiodącymi ośrodkami zagranicą m.in.: Tokyo University, Shanghai University oraz National University of Singapore (jako jedyna firma w Unii Europejskiej mamy podpisane MASTER RESEARCH COLLABORATION z National Univeristy of Sinagapore), nieustannie poszerzając swoją wiedzę na temat technologii związanych z przepływem i przetwarzaniem energii. Firma zapewnia dostawę kompleksowych rozwiązań od etapu koncepcji do realizacji inwestycji pod klucz. Obejmujących pełne doradztwo i analizy techniczno-ekonomiczne dla projektów inwestycyjnych, koncepcje programowe, techniczne i procesowe, projekty technologiczne, budowlane i wykonawcze, wykonawstwo, dostawa i montaż urządzeń i wyposażenia, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, nadzór eksploatacyjny. NEW ENERGY TRANSFER S.A. ul. Niekłańska 11 A lok.5; Warszawa tel (22) ; fax. (22)

16 NOVA-STAL Sp. z o.o. Produkcja profili i kształowników ze stali ocynkowanej. NOVA-STAL Sp. z o.o. firma z 10-letnią tradycją. Prowadzi działalność w zakresie produkcji wzmocnień okiennych i profili do zabudowy kartonowo gipsowej ze stali ocynkowanej. Inwestuje w rozwój innowacyjnych technologii dzięki zaangażowaniu w prace badawczo rozwojowe. Stawia na ochronę patentową własnych produktów i technologii. Liczą się dla firmy potrzeby klientów i to dla nich firma stale wdraża nowe produkty. Głównym celem firmy jest sprostanie oczekiwaniom parterów biznesowych i zapewnienie stabilnej pracy pracownikom. Firma wdraża rozwiązania proekologiczne mając na uwadze znaczenie ochrony środowiska w nowych inwestycjach. NOVA-STAL Sp. z o.o. ul. Otolińska 29F; Płock tel.(24) ; fax. (24)

17 METAL MASTER SYLWIA ŁADZIŃSKA Produkcja pozostałych maszyn specjalnego przeznaczenia, gdzie indziej nie sklasyfikowana. Metal-Master jest firmą mocno osadzoną we współczesnym świecie. Od początku swojego istnienia tj. od 2000 roku stawia na postęp i innowacyjność. Z sukcesem konstruuje, produkuje oraz rozwijamy linie technologiczne do produkcji elementów samochodów wszystkich europejskich marek. Aż 95% produktów firmy trafia na eksport, głównie do Europy, Ameryki Środkowej i Afryki. Jest certyfikowanym integratorem firmy KUKA ROBOTER GmbH oraz wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy MiniTec Maschinenbau GmbH. Firma posiada certyfikat spawalniczy według DIN : Klasa E oraz DIN nadany przez Instytut Spawalniczy w Hannowerze (SLV Schweisstechnische Lehr- und Versuchsanstalt). Pracuje według norm DIN EN oraz ISO 9001:2008 Stosuje najnowsze technologie obróbki CNC oraz autorskie techniki produkcji i montażu struktur kompozytowych. Działa na styku branż: budowy maszyn i automatyzacji produkcji. Opracowuje i wdraża własne systemy sterowania przemysłowego oraz systemy bezzałogowych samolotów obserwacyjnych. Firma zaprojektowała i wdrożyła do produkcji 5-cio osobowy odrzutowiec osobisty FLARIS LAR 1 METAL MASTER SYLWIA ŁADZIŃSKA ul. Nowa 4; Podgórzyn tel. (75) ; fax (75)

18 Connectmedica Sp. z o.o. Działalność związana z oprogramowaniem. działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki. działalność agencji reklamowych. Connectmedica jest pierwszą w Polsce kreatywną agencją, działającą w obszarze zdrowia i marketingu farmaceutycznego. Posiada szerokie kompetencje w zakresie reklamy i edukacji medycznej oraz doradztwa biznesowego. Stanowi zespół ok. 50 profesjonalistów budujących poszczególne działy firmy. Dba o kluczowe aspekty komunikacji swoich Klientów. Buduje świadomość ich marek oraz wspiera sprzedaż. Dzięki wykorzystaniu kanałów cyfrowych, stron www, telewizji i wsparcia PR realizuje efektywne kampanie. Doskonale zna potrzeby firm działających w sektorze zdrowia i farmacji, gdyż współdzieli te same wartości. Stawia na bezpieczne, interesujące, inteligentne, pozytywnie kojarzone, skuteczne rozwiązania. Oferuje szeroki wachlarz usług, odpowiadających na indywidualne potrzeby swoich Klientów. Connectmedica Sp. z o.o. ul. Wołoska 22; Warszawa tel ; fax (22)

19 CELLPAK Zdzisław Koziatek Produkcja pozostałych wyrobówz papieru i tektury. Oferta firmy dotyczy przetwarzania i sprzedaży szerokiego asortymentu papieru oraz wyrobów z papieru i tektury. Produkty firmy znalazły swoich odbiorców wśród firm z branży spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej, tekstylno-odzieżowej, metalowej, poligraficznej, meblarskiej itd. Ponadto świadczy usługi z zakresu cięcia wzdłużnego i poprzecznego, bobinowania, druku i innych prac konfekcyjnych. Cieszy się uznaniem wśród klientów, którzy mogą zawsze liczyć na serwis firmy. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom odbiorców, firma stawia na fachowe doradztwo umożliwiające rozwiązywanie problemów i usprawnienie produkcji kontrahentów. Z myślą o klientach firma wdrożyła System Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2009. Szeroki park maszynowy wsparty nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, umożliwia przetwórstwo wszystkich rodzajów papierów. Wieloletnie doświadczenie pozwala realizować najbardziej nietypowe zlecenia. Dzięki rozbudowanemu zapleczu magazynowemu, firma jest w stanie na bieżąco reagować na potrzeby klienta. Odpowiednie zapasy magazynowe surowca sprawiają, że jest w stanie zrealizować większość zamówień od ręki, a gotowe produkty dostarcza w dogodnym dla klienta terminie. CELLPAK Zdzisław Koziatek ul. Dobrołęka 1A; Olszewo-Borki tel. (29) ; fax. (29)

20 Comperia.pl S.A. Prowadzenie portali internetowych o tematyce finansowej umożliwiających porównywanie produktów finansowych; reklama internetowa; (szczegółowo: pośrednictwo w sprzedaży czasu i miejsca na cele reklamowe w mediach elektronicznych; pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych; działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki; działalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi; pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych; przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność. Comperia.pl jest pierwszą w Polsce i największą porównywarką produktów finansowych, ubezpieczeniowych, a również pozafinansowych. Stworzyła rynek porównywarek finansowych i jest jego liderem. Dokłada wszelkich starań, aby korzystający z usług firmy internauci otrzymywali dostęp do profesjonalnej, aktualnej i łatwo dostępnej informacji o coraz szerszej ofercie produktów. Jednocześnie jest istotnym partnerem handlowym dla banków oraz innych instytucji poszukujących klientów na swoje usługi. W ramach programu partnerskiego Comperialead.pl zrzesza blisko 2000 partnerów, którzy dzięki technologii firmy mogą uzyskiwać dodatkowe przychody z posiadanych stron internetowych. Od niedawna do grona klientów należą również multiagenci i multiagencje ubezpieczeniowe, którzy dzięki wykorzystaniu aplikacji Comperia Agent będą mogli z użyciem technologii mobilnych pracować w zupełnie nowym i nowoczesnym stylu. Comperia S.A. ul. Konstruktorska 13; Warszawa tel. (22) ; fax. (22)

21 Energo-Wac Usługi w branży sanitarnej w zakresie budowy zewnętrznych sieci wodno-kanalizacyjnych, usługi w branży energetycznej w zakresie budowy zewnętrznych sieci elektroenergetycznych, sieci oświetlenia terenu, stacji transformatorowych, usługi w branży drogowej w zakresie budowy zbiorników retencyjnych, wykonywanie przepustów i przewiertów HDD. Energo-Wac istnieje na rynku od 1981 r. W zakresie swojej działalności wykonuje sieci zewnętrzne energetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne oraz przewierty sterowane w technologii HDD. Oferuje kompleksową obsługę inwestycji od fazy projektowej do eksploatacji. Głównym celem firmy jest zapewnienie jak najwyższej jakości w optymalnej cenie. W swojej działalności stawia na elastyczność oraz innowacyjność dzięki czemu jest w stanie zaspokajać coraz większe wymagania jakie stawia dzisiejszy rynek. Dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze pracowniczej i kierowniczej oraz posiadaniu szerokiej bazy sprzętowej nie ma dla firmy zadań nie do wykonania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu połączonemu z nowoczesnym podejściem do prowadzenia przedsiębiorstwa jest w stanie zaoferować najwyższej jakości usługi Energo-Wac ul. Czernidła 28; Konstancin- Jeziorna tel. (22) ; fax (22)

22 P.P.H. EL-BUT S.C. M.M. LESZCZYŃSKI Produkcja obuwia. Aurelka to marka obuwia profilaktyczno korekcyjnego oraz wkładek dla dzieci, produkowanego w niedużej rodzinnej firmie EL-BUT już od ponad 15 lat. Firma El-BUD powstała w 2000 roku i od samego początku jest wspierana wiedzą i bogatym doświadczeniem specjalistów, lekarzy ortopedów z Polski i Austrii. W tej chwili jest liderem na rynku polskim w produkcji i sprzedaży obuwia profilaktyczno - korekcyjnego. Dzięki skutecznemu działaniu obuwie i wkładki marki Aurelka są zalecane nie tylko dzieciom z wykrytym płaskostopiem, ale także zdrowym, jako najlepsza forma profilaktyki, skutecznie chroniąc przed tą dolegliwością. Ich działanie zostało docenione i potwierdzone uzyskaniem certyfikatu Zdrowej Stopy nadanego przez Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi Oddział w Krakowie. Dzięki wysokiej jakości produktów, które w całości wykonywane są w Polsce z najlepszych gatunków tworzyw, skór i materiałów, sprowadzanych z Włoch i Austrii. Np.: nieścieralna podeszwa Vibram, która zapobiega pogłębianiu się wad postawy. Dzięki atrakcyjnej ofercie wkładek i modeli dziecięcego obuwia dostosowanego na każdą porę roku w szerokiej gamie kolorów. Marka Aurelka znacząco wyprzedza swoją konkurencję pod względem ilości modeli, estetyki obuwia profilaktyczno - ortopedycznego. Marka Aurelka szybko się rozwija, zdobywa uznanie Klientów i cieszy się coraz większą popularnością w kraju i za granicą. P.P.H. EL-BUT S.C. M.M. LESZCZYŃSKI ul. Instalatorów 2; Mława tel./fax (23)

23 HYDROMECHANIKA-2 Robert Szajda Obróbka mechaniczna metali. Hydromechanika-2 Robert Szajda jest prywatnym przedsiębiorstwem założonym w 1997 roku w Ostaszewie w województwie pomorskim. Specjalizuje się w obróbce mechanicznej CNC metali. Firma produkuje łopatki gazowe, parowe oraz wodne dla elektrowni na całym świecie, części dla przemysłu energetycznego i sportowego. Posiada wdrożone dwa projekty innowacyjne - sprężarkę bezolejową i wiatrak energetyczny. Obrót roczny tylko usług to około 6 mln. zł. Ponad 93% usług i produktów jest sprzedawane głównie na Europejski Rynek. Firma zatrudnia około 50 osób. Obszar produkcyjny to 1200 m 2. Właściciel firmy planuje ekspansje na inne rynki co wiąże się z rozbudową hal produkcyjnych do m 2 oraz zwiększeniu zatrudnienia. Rozwój i wysoki poziom jakości firmy oparty jest na najwyższych Europejskich Standardów. W chwili obecnej firma posiada Zintegrowany System Zarządzania wg ISO 9001, ISO oraz PN-N HYDROMECHANIKA-2 Robert Szajda ul. Groblica 44 b; Ostaszewo tel. (55) fax

24 IMS SA Pośrednictwo w sprzedaży miejsca reklamowego, reprodukcja zapisanych nośników informacji,(nagrań dźwiękowych, video, nośników komputerowych),wydawanie nagrań dźwiękowych, produkcja filmów i nagrań video, rozpowszechnianie filmów i nagrań video, projekcja filmów. Firma Internet Media Services S.A. (IMS) powstała w 2000 roku, zapoczątkowując w Polsce świadczenie nowoczesnych, usług w zakresie marketingu sensorycznego. Działającw segmencie mediów i nowoczesnych technologii, wykorzystuje techniki umożliwiające kreowanie nastroju i wywieranie wpływu na zachowanie klienta. Nowoczesne rozwiązania marketingowe w dziedzinie nowych mediów w miejscu sprzedaży obejmują trzy grupy usług: Audiomarketing przygotowanie formatów muzycznych oraz produkcja i emisja reklam dźwiękowych. IMS proponuje rozwiązania, dedykowane dla miejsc, w których dobra atmosfera jest kluczowa dla wspomagania sprzedaży. Dobrze dobrany program muzyczny jest niezwykle istotnym elementem kreowania wizerunku miejsca, oraz tworzenia tożsamości marki. Kompleksowa usługa obejmuje szyte na miarę programy muzyczne oraz możliwość emisji reklamy dźwiękowej. Digital Signage Videomarketing produkcja i emisja przekazów reklamowych oraz treści wizerunkowo-informacyjnych na ekranach plazmowych, umieszczonych w galeriach handlowych oraz w punktach sprzedaży detalicznej. IMS oferuje kompleksową usługę opartą na autorskiej platformie technologicznej, która pozwala łączyć przekaz informacyjny z interakcją i rozrywką. To nowoczesna forma marketingu będąca alternatywą dla nudnej, statycznej wizualizacji billboardów, plakatów czy banerów. Aromamarketing tworzenie indywidualnych projektów zapachowych, wzmacniających wizerunek marki i uwzględniających specyfikę miejsca sprzedaży. Jest sztuką wykorzystania zapachu w kampanii marketingowej poprzez dotarcie do emocji klienta. Usługi IMSu to synonim nowoczesności oraz podkreślenie prestiżu promowanego miejsca. Dzięki zastosowanym mobilnym nośnikom Internet Media Services potrafi dotrzeć do współczesnego klienta bezpośrednio w miejscach sprzedaży towarów i usług. Internet Media Services S.A. to dynamicznie rozwijający się lider rynku w dziedzinie dostarczania nowoczesnych rozwiązań marketingowych w miejscu sprzedaży. IMS SA ul. Puławska 465; Warszawa tel.(22) ; fax. (22)

25 W kategorii Średnia Firma przyznano 7 równorzędnych wyróżnień firmom: Drukpol.Flexo Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością S.K.A. Produkcja papieru falistego i tektury falistej oraz opakowań z papieru i tektury, produkcja pozostałych wyrobów z papieru i tektury, pozostałe drukowanie, działalność usługowa związana z przygotowaniem do druku, produkcja opakowań z tworzyw sztucznych, sprzedaż hurtowa pozostałych półproduktów, sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana, sprzedaż detaliczna pozostałych nowych wyrobów prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach, kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek, wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi, przetwarzanie danych, zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność, działalność portali internetowych. W dniu 2 stycznia 2012 roku przedsiębiorstwo prowadzone przez Pana Zenona Ziemaka - Drukpol Zenon Ziemak zostało wniesione jako wkład niepieniężny do nowo założonej spółki Drukpol.Flexo Sp. Z o.o. S.K.A. z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim. Przedsiębiorstwo przez blisko 20 lat działalności wypracowało sobie nie tylko pozycje lidera wśród producentów opakowań z tworzyw sztucznych, ale przede wszystkim uczyniło z Drukpol.Flexo Spółka z o.o. S.K.A. markę rozpoznawalną na terenie całego kraju. Ww. cele były możliwe dzięki przemyślanej i ukierunkowanej na rozwój polityce firmy obejmującej m.in. opracowanie własnej formuły oraz stylu pracy w obszarze struktur organizacyjnych, poszerzenie wachlarza świadczonych usług, zwiększenia możliwości produkcyjnych czy tez udoskonalenia metod zarzadzania. Silna pozycja rynkowa i przewaga konkurencyjna firmy Drukpol.Flexo Sp. z o. o. S.K.A. została osiągnięta dzięki realizacji licznych projektów inwestycyjnych współfinansowanych z funduszy unijnych, oraz właściwej identyfikacji potrzeb Klientów. Priorytetem działalności firmy Drukpol.Flexo Sp. z o. o. S.K.A. obok kompleksowej obsługi Klientów oraz zapewnienia najwyższej jakości produktów jest również zagwarantowanie ich (produktów) bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwo oparło swoje działania na Zintegrowanym Systemie Zarzadzania Jakością, zgodnie z normami ISO 9001:2000 i ISO 22000:2005 oraz BRC/IoP.

26 Przedsiębiorstwo Drukpol.Flexo Spółka z o.o. S.K.A. współpracuje również z Dostawcami, których marka rozpoznawalna jest zarówno w kraju, jak i na rynku europejskim, tj. Henkel, AkzoNobel, Siegwerk, Michael Huber Polska, Exxon Mobil, Treofan. Kooperacja ta oprócz wymiaru stricte związanego z relacjami handlowymi, nierzadko dotyczy także pomocy naukowej. WIODACY PROFIL DZIAŁALNOŚCI FIRMY Podstawowa działalność przedsiębiorstwa Drukpol.Flexo Sp z o.o. S.K.A. ukierunkowania jest na produkcje opakowań zadrukowanych technika flekso w wersji mono- i wielowarstwowej z tworzyw sztucznych i papieru, które dostarczane są i wykorzystywane w branży spożywczej i przemysłowej. Posługując się klasyfikacja PKD, działalność firmy Drukpol.Flexo należy określić kodem: Z Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych. Podklasa ta obejmuje produkcje wyrobów z tworzyw sztucznych używanych do pakowania towarów: torebek, worków, pojemników, pudełek, skrzynek, gąsiorów, butelek itp. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych (22.22.Z) generuje 100% wartości przychodów z tytułu sprzedaży produktów. Wnioskodawca nie działa i nie zamierza działać jako element większego organizmu gospodarczego, np. holdingu. Wnioskodawca pragnie złożyć oświadczenie następującej treści: Oświadczam, że w części C i D wniosku o dofinansowanie realizacji projektu oraz w Biznes Planie są zawarte nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarcza stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, poz z pózn. zm.). Drukpol.Flexo Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością S.K.A. ul. Okunin 27; Nowy Dwór Mazowiecki tel. (22) ; fax (22)

27 AMB ENERGIA S.A. Produkcja, sprzedaż i dystrybucja energii. Grupa AMB ENERGIA spółka akcyjna zajmuje się produkcją, sprzedażą i dystrybucją energii. Jest spółką akcyjną z całkowicie polskim kapitałem. W ramach współpracy swoich spółek jako jedyni na rynku są w stanie zaproponować kompleksową obsługę w obszarze usług energetycznych: Energia elektryczna Do tej pory Spółka sprzedała energię za 600 mln zł i dba o bezpieczeństwo energetyczne ponad 12 tysięcy zadowolonych klientów. Od początku liberalizacji jest liderem rynku energetycznego w Polsce. Zatrudnia ponad pół tysiąca specjalistów we wszystkich województwach w kraju. Produkcja energii Poprzez AMB ENERGIA Wytwarzanie Sp. z o.o. zajmuje się przygotowaniem oraz realizacją na skalę przemysłową projektów elektrowni słonecznych i wiatrowych. W obecnej chwili realizuje kilkadziesiąt projektów o łącznej mocy blisko 100 MW (zapotrzebowanie dla ponad gospodarstw domowych). Urządzenia do produkcji energii w domu i firmie i techniki grzewczej. Pod marką Lumen Technik oferuje rozwiązania do mikro produkcji energii cieplnej (kolektory, pompy ciepła, piece) i energii elektrycznej (panele słoneczne). Unikalność oferty polega na połączeniu całości obsługi, od projektu, przez wycenę, pomocy w uzyskaniu dofinansowania i instalacji. Duża część produktów Lumen Technik uzyskuje dofinansowanie 45% od NFOŚiGW oraz innych programów wsparcia. Lumen Technik to uznana marka na polskim rynku, zaufało jej ponad 12% wszystkich klientów instalujących kolektory w 1 półroczu 2013 r. AMB ENERGIA S.A. ul. Śniadeckich 10; Warszawa tel. (22) ; fax (22) ambenergia.pl

28 Zakład Piekarniczy KŁOS Marian Kurzyca Produkcja pieczywa, produkcja świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek. Piekarnia Ciastkarnia Kłos jest firmą rodzinną, która powstała w 1990 roku, a jej założycielem jest Marian Kurzyca Mistrz Piekarstwa i Ciastkarstwa, który z ogromnym powodzeniem zarządza firmą dbając o jej ustawiczny rozwój. Obecnie w kierowaniu Firmową jej założycielowi pomagają synowie Tomasz i Mariusz, którzy poza tytułem mistrzowskim posiadają wyższe wykształcenie w zakresie technologii żywienia. Piekarnia Kłos tworzy 6 zakładów : w Katowicach Piotrowicach, Katowicach Dąbrówce Małej, w Tychach ul. Dmowskiego, Tychach ul. Edukacji, Chorzowie, Katowicach ul. Szczecińska, Bytomiu i w Sosnowcu. Od czasu gdy powstawał pierwszy zakład w Katowicach przy ul. Le Ronda, gdzie zatrudnionych było 3 pracowników, firma prężnie się rozwijała i tworzyła nowe miejsca pracy obecnie zatrudniamy około 250 osób oraz posiadamy 50 sklepów Zakład Piekarniczy KŁOS Marian Kurzyca ul. K. Napierskiego 43; Katowice tel. (32) ; fax. (32)

29 LECHPOL Zbigniew Leszek Sprzedaż hurtowa i detaliczna części i urządzeń elektronicznych oraz prowadzenie serwisu i montażu tych urządzeń. Firma LECHPOL powstała w 1990 roku. Od początku istnienia specjalizuje się ona w kompleksowej dostawie i dystrybucji sprzętu oraz urządzeń elektronicznych dwunastu marek, a wśród nich najbardziej popularnych VIPOW, Cabletech, Peiying, Kruger&Matz. Oferowane przez LECHPOL produkty charakteryzują się wysoką jakością oraz niepowtarzalnością rozwiązań technicznych. Dzięki temu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Siedziba firmy, wraz z centralnym magazynem produktów, znajduje się w Miętnem k. Garwolina. Obecnie sieć dystrybucji obejmuje kilka tysięcy aktywnych klientów. LECHPOL stał się niezaprzeczalnym liderem na polskim rynku dostawców urządzeń i osprzętu elektronicznego LECHPOL Zbigniew Leszek Miętne, ul. Garwolińska 1; Garwolin tel. (25) ; fax. (25)

30 International Plastik Polska Sp. z o.o. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych. IPPL to firma z kapitałem francuskim, należąca do francuskiej grupy IPI. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji plastikowych naczyń jednorazowych przeznaczonych do cateringu lotniczego, kolejowego i morskiego, gastronomii oraz supermarketów. IPPL Dąży do myślenia poza schematami a celem firmy jest dostosowanie rozwiązań do najnowszych trendów i potrzeb rynku. IPPL Ma ambicję stać się firmą świadczącą kompleksową obsługę klienta. Usytuowanie umożliwia zdolność do działania i efektywność. Umie skupiać talenty także poza firmą. Technologia i umiejętności plasują firmę wśród najlepszych specjalistów od wysokociśnieniowego wtrysku cienkościennego IPPL Stale dąży do usatysfakcjonowania klienta. Priorytetem są innowacje techniczne i designerskie, które wzmacniają konkurencyjność i jakość produktów. Higiena oraz identyfikowalność wyrobów to podstawowe założenia w procesie produkcji Przesłaniem firmy jest łączenie wzornictwa z technologią, pozwala to osiągnąć niezwykłe połączenie estetyki z funkcjonalnością. Zaangażowanie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności to wiodące elementy strategii firmy International Plastik Polska Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 1; Dębe Wielkie tel. (25) ; fax. (25)

31 Opolgraf S.A. Działalność poligraficzna, pozostała działalność wydawnicza, wydawanie czasopism i wydawnictw periodycznych. Opolgraf S.A. jest uznawany za jedną z najlepszych drukarni dziełowych w kraju. Produkuje rocznie około 8 milionów książek ponad 1700 tytułami. Opolgraf S.A. oferuje usługi drukowania i oprawy przy najkorzystniejszej kombinacji ceny i jakości. Spółka stawia na ciągły rozwój. W swojej ofercie posiada na przykład Augumented Reality, system przeznaczony do wzbogacenia wyglądu i treści książki o elementy interaktywne generowane komputerowo. Opolgraf S.A. spełnia, a nawet wyprzedza oczekiwania swoich Klientów i dąży do najwyższego poziomu profesjonalizmu, w rezultacie stale zwiększając swój udział w rynku. Wyznaje zasadę, że jakość jest prawdziwym czynnikiem sprawczym sukcesu drukarni. To przede wszystkim ona przykłada się na wzrost współpracy z wydawnictwami. Ale nie tylko jakość samych książek. Musi ona przenikać każdą sferę działalności drukarni. Działając globalnie, firma nie zapomina o środowisku lokalnym. Przykładem jest Fabryka Inspiracji autorski projekt spotkań z pisarzami, publicystami, ludźmi mediów. Zaproszeni autorzy, których książki schodzą z maszyn naszej drukarni, spotykają się z Opolanami. Idea ta ma na celu promocję konkretnych pozycji wydawniczych, samych autorów jak i również idei czytelnictwa. Najnowszy projekt firmy, to forum Innowacje i idee przyszłości, którego założeniem jest podjęcie dyskusji nad problematyką innowacyjności, która pozwala elastycznie adoptować się do zmiennych rynkowych okoliczności, zwłaszcza w czasie kryzysu, w trudnych warunkach społecznych, gospodarczych, geograficznych i innych oraz skupieniu uwagi na możliwości wykorzystania innowacyjności, w różnych gałęziach biznesu. OPOLGRAF S.A. ul. Niedziałkowskiego 8-12; Opole tel.: (77) do 46 ;fax: (77)

32 LGBS Polska Sp. z o.o. Branża IT LGBS Polska Sp. z o.o. jest firmą realizującą projekty informatyczne dla klientów korespondencyjnych, specjalizującą się w technologiach firm Microsoft, Java i innych. LGBS Polska oferuje usługi outsourcingowe, wdrażania własnych produktów i rozwiązań naszych partnerów, projekty migracji istniejącego oprogramowania na nowe platformy, a także inne usługi informatyczne i konsultingowe. Spółka została założona z końcem 2004 roku i od tego czasu drogą ograniczonego rozwoju osiąga stały wysoki wzrost zatrudnienia, obrotu i zysku, czego wynikiem jest obecny blisko 250 osobowy zespół współpracujących inżynierów, realizujących projekty programistyczne jednocześnie dla kilkudziesięciu klientów z kraju i zagranicy. Osiągnięcia spółki zostały uznane w najbardziej znaczących rankingach skutkując np.14 pozycją wśród najbardziej rozwijających się firm branży technologicznej w Europie Środkowej (Deloitte Technology Fast 50 CE) uhonorowaniem Diamentem Forbes a, laurem Gazeli Biznesu, Polskim Czempionem, Dobrym Pracodawcą 2012, oraz godłem Najwyższej Jakości LGBS Polska Sp. z o.o. ul. Toszecka 101; Gliwice tel./fax: (32)

33 W kategorii SAMORZĄD TERYTORIALNY z woj. mazowieckiego wspierający przedsiębiorczość GMINA WOŁOMIN Gmina Wołomin jest gmina miejsko-wiejską położoną w środkowej części województwa mazowieckiego, na obrzeżach aglomeracji warszawskiej. Obszar gminy zajmuje 6166 ha, z tego aż ha to użytki lokalne, 1095 ha to grunty zabudowane i zurbanizowane,968 ha zajmują lasy, 597 ha grunty pod wodami i nieużytkami. Zgodnie z danymi GUS na koniec roku 2012 r. liczba ludności na teranie gminy wynosi 51,54 tys. mieszkańców, w tym; ok. 37,5 tys. w mieście i ok. 14,0 tys. na terenach wiejskich. Gęstość zaludnienia w mieście wynosi 2173 osób na km2, natomiast w całej gminie 835 na km2, co czyni ją najgęściej zaludnioną gminą miejsko- wiejską w Polsce. Wołomin to przede wszystkim stolica powiatu wołomińskiego z samodzielną dobrze rozwiniętą infrastrukturą administracyjną zlokalizowaną w samym centrum miasta. Bezpośrednie sąsiedztwo siedzib Urzędu Miejskiego, Skarbowego, Starostwa Powiatu Wołomińskiego, Prokuratury, Sądu, Wydziału Ksiąg Wieczystych znaczeni usprawnia załatwienie wszelkich formalności dla mieszkańców całego powiatu. Dobrze rozwinięta sieć bankowa spełnia wymogi inwestorów i osób prowadzących działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy mogą swobodnie wybierać banki, które będą obsługiwały ich rachunki. Lokalną przedsiębiorczość wspierają organizacje zrzeszające podmioty gospodarcze z różnych branż, z terenu gminy W tej dziedzinie aktywnie działa m.in. Wołomiński Klub Biznesu. Wizytówką samorządu rzemieślniczego zrzeszającego firmy z terenu powiatu jest Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie. Wołomińska gospodarka wyposażona jest zarówno w infrastrukturę i jak narzędzia do rozwoju przedsiębiorczości. Atutem przyciągającym przedsiębiorców do gminy Wołomin oraz zachęcającym do podejmowania działalności są relatywnie niskie ceny gruntów, wyposażonych większość w kompletną infrastrukturę techniczną i komunalną, bezpośrednie sąsiedztwo stolicy oraz przedsiębiorcza polityka władz gminy. Chociaż w Gminie Wołomin pozostało niewiele dużych firm, to potencjał gospodarczy mieszkańców nie osłabł, wręcz przeciwnie stale się rozwija. Na teranie gminy funkcjonuje ponad 6,5 tysiąca podmiotów gospodarczych z czego 6,3 tysiąca mikro przedsiębiorstwa, liczba podmiotów gospodarczych stale wzrasta. Nie

34 bez znaczenia jest tu polityka przedsiębiorcza władz gminy. W 2011r. rozpoczęły się prace nad Programem Wsparcia Rozwoju Przedsiębiorczości w gminie Wołomin na lata opracowywanym partycypacyjnie w ramach projektu Decydujemy Razem. Program uchwalony następnie przez Radę Miejską w Wołominie w połowie 2012 r. zawiera projekty wypracowane przez zaangażowanych mieszkańców, w tym przede wszystkim przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, jest konsekwentnie realizowany, nad czym czuwa powołana na podstawie założeń programu, działająca społecznie Rada Gospodarcza przy Burmistrzu Wołomina. W oparciu o założenia Programu powołane zostało także Centrum Informacji i Doradztwa Gospodarczego przy Urzędzie Miejskim w Wołominie, prowadzone przez pracowników Urzędu Miejskiego, w którym służą oni pomocą m.in. osobą planującym założyć działalność gospodarczą, prowadzącym już działalność, potencjalnym inwestorom. Ponadto prowadzą działania promujące przedsiębiorczość wśród mieszkańców, a w szczególności wśród młodzieży jak np. Wołomińskie Spotkanie z Przedsiębiorczością czy różne szkolenia, konkursy np. poprzedzony warsztatami konkurs na najlepszy biznesplan. Znaczny udział w prowadzonych działaniach mają organizację pozarządowe i instytucje otoczenia biznesu. Urząd Miejski w Wołominie ul. Ogrodowa 4; Wołomin tel

35 GMINA PIASECZNO Gmina Piaseczno jest gminą wiejsko-miejską. Zajmuje obszar 128,2 km2 z czego 16,3 km2 zajmuje miasto Piaseczno pozostałą część miejscowości należące do gminy (32 sołectwa). Blisko 30 proc. powierzchni gminy zajmują lasy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Gmina liczy obecnie 71 tys. mieszkańców, z czego 40 tys. mieszka w samym mieście. Jest to liczba osób zameldowanych, szacuje się, że w rzeczywistości liczba mieszkańców przekracza 80 tys. Gmina dynamicznie się rozwija i w konsekwencji w ciągu ostatnich 15 lat liczba ludności się podwoiła. Piaseczno leży w bezpośrednim sąsiedztwie południowej części Warszawy oraz gmin powiatu piaseczyńskiego (Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Tarczyna, Lesznowoli i Prażmowa). Będąc największą i centralnie położoną gminą, jest siedzibą władz powiatowych. W bliskiej odległości od Piaseczna znajdują się drogi ekspresowe E77 Warszawa-Kraków, E67 Warszawa Katowice oraz lotnisko międzynarodowe im. Fryderyka Chopina. Blisko północnej granicy gminy przebiega południowa obwodnica Warszawy będąca elementem autostrady A2. Z tego powodu Piaseczno cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców aglomeracji warszawskiej chcących uciec od zgiełku wielkiego miasta. Dawne tereny rolnicze stopniowo przekształcają się w zespół zacisznych, czystych i nowoczesnych osiedli podmiejskich. Władze gminy przygotowując kolejne plany zagospodarowania przestrzennego tworzą warunki dla inwestorów zainteresowanych budową zarówno rezydencji, domów jednorodzinnych jak i budynków wielorodzinnych. Na terenie gminy działa około podmiotów gospodarczych Urząd Miasta i Gminy Piaseczno ul. Kościuszki 5; Piaseczno tel.(22) ;fax (22)

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju.

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. KATALOG LAUREATÓW III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCY www.liderzyinnowacji.pl Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji

Bardziej szczegółowo

Niniejszy dokument został opublikowany przy pomocy finansowej Unii Europejskiej. Poglądy w nim wyrażone należą do Podkarpackiego Klubu Biznesu i nie

Niniejszy dokument został opublikowany przy pomocy finansowej Unii Europejskiej. Poglądy w nim wyrażone należą do Podkarpackiego Klubu Biznesu i nie Niniejszy dokument został opublikowany przy pomocy finansowej Unii Europejskiej. Poglądy w nim wyrażone należą do Podkarpackiego Klubu Biznesu i nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska

Bardziej szczegółowo

Firma nie może istnieć sama dla siebie...

Firma nie może istnieć sama dla siebie... DODATEK INFORMACYJNO-PROMOCYJNY www.grupamediapartner.com NR 5 (109) 30 maja 2008 r. Firma nie może istnieć sama dla siebie... Rozmawiamy ze Zbigniewem Raconiem prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Robót

Bardziej szczegółowo

Nasza gospodarka jest różnorodna i dynamiczna

Nasza gospodarka jest różnorodna i dynamiczna MAŁOPOLSKA Nasza gospodarka jest różnorodna i dynamiczna Z MARKIEM NAWARĄ, marszałkiem województwa małopolskiego, rozmawia Jerzy Krajewski Jakie branże najlepiej rozwijają się w Waszym województwie? Małopolska

Bardziej szczegółowo

DODATEK INFORMACYJNO-PROMOCYJNY NR 1 (81) 28 stycznia 2010 r.

DODATEK INFORMACYJNO-PROMOCYJNY NR 1 (81) 28 stycznia 2010 r. Forum Biznesu Wydawca: Media Press ul. Mickiewicza 29 40-085 Katowice NR 1 (81) 28 stycznia 2010 r. Redaguje zespół Obejmujemy patronatem interesujące wydarzenia biznesowe redakcja@forumbiznesu.pl tel.

Bardziej szczegółowo

Strategia rozwoju Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego w ramach projektu DISKE

Strategia rozwoju Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego w ramach projektu DISKE Strategia rozwoju Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego w ramach projektu DISKE BDKM Grupa Doradcza Warszawa, czerwiec 2011 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Współpracy Transgranicznej

Bardziej szczegółowo

Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju.

Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. PRZEDSIĘBIORCY Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. GMINY Fundacja Innowacji i Rozwoju nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów

Bardziej szczegółowo

str. 3 Dar Natury str. 5 Zanam - Legmet str. 7

str. 3 Dar Natury str. 5 Zanam - Legmet str. 7 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY www.biznesraport.com Dodatek Informacyjno-Promocyjny Biznes Raport środa 31 grudnia 2008 nr 12 (37) 1 nr 12 (37) środa 31 grudnia 2008 www.biznesraport.com Partner Programu

Bardziej szczegółowo

Jerzy Buzek Poseł Parlamentu Europejskiego

Jerzy Buzek Poseł Parlamentu Europejskiego Kapitał Województwa Śląskiego 1 Kapitał Województwa Śląskiego www.kapitalslaski.pl Gospodarka Samorządy Nauka Innowacje Jerzy Buzek Poseł Parlamentu Europejskiego Choć małe i średnie przedsiębiorstwa nieźle

Bardziej szczegółowo

ISBN: 978-83-937363-7-9

ISBN: 978-83-937363-7-9 2014 Wydawca: Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ul. Gombrowicza 19 01-682 Warszawa telefon: +48 22 684 03 90 faks: +48 22 864 03 61 www.fdpa.org.pl ISBN: 978-83-937363-7-9 2015 Copyright by

Bardziej szczegółowo

Paweł Jędraś Lider Leszczyńskiego Klastra Budowlanego

Paweł Jędraś Lider Leszczyńskiego Klastra Budowlanego Spis Treści Wstęp str. 2 Razem dla lepszych efektów str. 3 Struktura podmiotów w budownictwie wg działów str. 3 Siła synergii str. 3 Stawiamy na rozwój str. 4 Budujemy wspólną przyszłość str. 4 Koordynator

Bardziej szczegółowo

Modelowe rozwiązania problemów przedsiębiorstw

Modelowe rozwiązania problemów przedsiębiorstw Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Naukowy akcelerator przedsiębiorczości. Modelowe rozwiązania problemów przedsiębiorstw - studia przypadków Lider

Bardziej szczegółowo

NR 6/2011 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY REFORMA NAUKI ZMIANY W FINANSOWANIU INNOWACYJNA WIELOPOLSKA

NR 6/2011 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY REFORMA NAUKI ZMIANY W FINANSOWANIU INNOWACYJNA WIELOPOLSKA NR 6/2011 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY REFORMA NAUKI ZMIANY W FINANSOWANIU INNOWACYJNA WIELOPOLSKA PARTNEREM PROJEKTU JEST: PATRONAT HONOROWY NAD PROJEKTEM SPRAWUJĄ: PATRONAT MEDIALNY NAD PROJEKTEM SPRAWUJĄ: Wydawca:

Bardziej szczegółowo

SŁOWO WSTĘPNE OD ZARZĄDU SIPH

SŁOWO WSTĘPNE OD ZARZĄDU SIPH K A L E J D O S K O P G O S P O D A R C Z Y Biuletyn elektroniczny Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej realizowany w ramach Projektu KIGNET NR 2 (5) luty 2006 SŁOWO WSTĘPNE OD ZARZĄDU SIPH Szanowni Państwo,

Bardziej szczegółowo

NowoczesnaWizjaEdukacji

NowoczesnaWizjaEdukacji NowoczesnaWizjaEdukacji DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ? strategia Long Term Education zgodna z polityką europejską, oparta na własnych markach produktowych, unikalny model aktywności biznesowej,

Bardziej szczegółowo

KATALOG FIRM został wydany w ramach projektu Promocja Inwestycyjna Lublina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata

KATALOG FIRM został wydany w ramach projektu Promocja Inwestycyjna Lublina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata KATALOG FIRM został wydany w ramach projektu Promocja Inwestycyjna Lublina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Działanie 2.4 Marketing gospodarczy, Schemat B,

Bardziej szczegółowo

Impuls MAGAZYN PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INTEGRACJI REGIONALNEJ TYSKI LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2014 10 LAT POLSKI W UE

Impuls MAGAZYN PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INTEGRACJI REGIONALNEJ TYSKI LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2014 10 LAT POLSKI W UE MAGAZYN PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INTEGRACJI REGIONALNEJ Impuls Nr 1(8) sierpień 2014 TYSKI LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2014 10 LAT POLSKI W UE WYBRANE WYDARZENIA Z PRACY OIPH 2010-2014 UCZESTNICY PROJEKTÓW Pismo

Bardziej szczegółowo

,,Warunki, obszar i założenia do działania Sieci Współpracy Aglomeracji. Kalisko-Ostrowskiej. Opracował: Andrzej Spychalski

,,Warunki, obszar i założenia do działania Sieci Współpracy Aglomeracji. Kalisko-Ostrowskiej. Opracował: Andrzej Spychalski Sieć Współpracy Aglomeracji Kalisko Ostrowskiej. Raport końcowy Zespołu Projektowego opracowany w ramach projektu: POKL.08.01.02 30 012/11 Sieć Współpracy Aglomeracji Kalisko Ostrowskiej współfinansowanego

Bardziej szczegółowo

CSR Code. Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl 2012/2013

CSR Code. Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl 2012/2013 CSR Code 2012/2013 CSR Code Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl 2012/2013 Spis treści Grupa Nowy Styl w liczbach 4 1 Kim jesteśmy? 9 1.1 Nasza strategia 14 1.2 Władze spółki 16 1.3 Wyniki finansowe

Bardziej szczegółowo

WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA

WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA A K T U A L I Z A C J A Z A Ł O Ż E Ń C OLUMBUS C AP ITAL S. A. 4 0-0 0 5 K A T O W I C E U L. M O N I U S Z K I 7 Autor Opracowania: Robert Jaruga

Bardziej szczegółowo

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością 1 Departament Gospodarki Elektronicznej Ministerstwo Gospodarki Publikacja została przygotowana przez Zespół

Bardziej szczegółowo

ANALIZA AKTYWNOŚCI DOLNOŚLĄSKICH PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH

ANALIZA AKTYWNOŚCI DOLNOŚLĄSKICH PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH ANALIZA AKTYWNOŚCI DOLNOŚLĄSKICH PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH Wyznaczenie głównych trendów, impulsy patentowe Studia przypadków Zespół w składzie: Andrzej Kaleta Marek Domagała Letycja Sołoducho Grzegorz Jan

Bardziej szczegółowo

REKLAMA: Rafał Laskowski (dyrektor handlowy), r.laskowski@expressy.pl, tel. 791 980 155

REKLAMA: Rafał Laskowski (dyrektor handlowy), r.laskowski@expressy.pl, tel. 791 980 155 2 3 Express Biznesu / REDAKCJA Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kolejny, 32 numer Expressu Biznesu. W nim, jak zwykle, mnóstwo świeżych i ważnych informacji ze świata biznesu, gospodarki oraz polityki

Bardziej szczegółowo

Człowiek najlepsza inwestycja!

Człowiek najlepsza inwestycja! Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Człowiek najlepsza inwestycja! Dobre praktyki wspierania rozwoju pracowników w firmach Publikacja powstała

Bardziej szczegółowo

Promocja w ujęciu krajowym i międzynarodowym firm z branży informatycznej w województwie zachodniopomorskim

Promocja w ujęciu krajowym i międzynarodowym firm z branży informatycznej w województwie zachodniopomorskim Promocja w ujęciu krajowym i międzynarodowym firm z branży informatycznej w województwie zachodniopomorskim Dokument opracowany przez Collect Consulting Sp. z o.o. Skład zespołu ekspertów: 1. Mariusz Bryła

Bardziej szczegółowo

#1 List Prezesa Zarządu Comarch SA do akcjonariuszy 7 #2 Organy spółki 8 Zarząd 9 Rada Nadzorcza 16 Akcjonariusze 17 #3 Comarch 2009 fakty i liczby

#1 List Prezesa Zarządu Comarch SA do akcjonariuszy 7 #2 Organy spółki 8 Zarząd 9 Rada Nadzorcza 16 Akcjonariusze 17 #3 Comarch 2009 fakty i liczby SPIS TREŚCI #1 List Prezesa Zarządu Comarch SA do akcjonariuszy 7 #2 Organy spółki 8 Zarząd 9 Rada Nadzorcza 16 Akcjonariusze 17 #3 Comarch 2009 fakty i liczby Grupa Kapitałowa Comarch rok 2009 w liczbach

Bardziej szczegółowo

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ WSPARCIE 3D Diagnoza. Definicja. Działanie. AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ PUBLIKACJA RAPORT BADAWCZY PODSUMOWUJE REALIZACJĘ ROJEKTU PT.: Audyt Marketingowy Młodej Firmy (AMMF)

Bardziej szczegółowo

Plan Prezentacji. inicjatywy. sytuacja, polityka

Plan Prezentacji. inicjatywy. sytuacja, polityka Bogdan Kępka Plan Prezentacji 1. Klaster definicja 2. Klaster a Inicjatywa klastrowa 3. Dlaczego klastry? korzyści 4. Bariery tworzenia oraz działalności klastrów 5. Czynniki rozwoju klastrów 6. Wsparcie

Bardziej szczegółowo

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern modern Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM KWIECIEŃ 2014 I Nr 4 (95) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co

Bardziej szczegółowo

>> 2 >> 8. biznesraport.com. nr 10 (59) 30 września 2010 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY. Partner Programu Jakość Roku

>> 2 >> 8. biznesraport.com. nr 10 (59) 30 września 2010 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY. Partner Programu Jakość Roku biznesraport.com nr 10 (59) 30 września 2010 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY Partner Programu Jakość Roku Ambasadorzy natury pat r o n w y d a n i a >> 2 >> 8 Redaktor naczelny: Marcin Kałużny, redaktor

Bardziej szczegółowo