System LIFENET BROSZURA PRODUKTU

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "System LIFENET BROSZURA PRODUKTU"

Transkrypt

1 System LIFENET BROSZURA PRODUKTU

2 System LIFENET Podczas transportu jak i na oddziale ratunkowym skuteczność, osiągnięta dzięki sprzętowi, odpowiednim informacjom i właściwym decyzjom oznacza lepsze wyniki pracy. Dzięki nim można uratować więcej pacjentów.

3 1 SYSTEM LIFENET System LIFENET 5.2: Wyższy poziom wydajności i opieki nad pacjentem w Twoim zasięgu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii i najbardziej zaawansowanych z dostępnych na rynku funkcji, LIFENET 5.2 stanowi oparty na sieci internetowej system o wszechstronnych możliwościach, który w efektywny sposób wykorzystuje dane w celu zwiększenia wydajności w obrębie całego cyklu opieki medycznej nad pacjentem oraz dostarcza informacji o krytycznym znaczeniu, ułatwiających zespołom ratowniczym skrócenie czasu podjęcia interwencji. System LIFENET 5.2 stanowi dla zespołów ratownictwa medycznego niezawodne narzędzie, umożliwiające usprawnienie protokołu reagowania i opieki nad pacjentem. Za jego pośrednictwem personel szpitalny otrzymuje wcześniejsze, szczegółowe powiadomienie o transporcie pacjenta do szpitala oraz zestaw bezcennych, wstępnych danych o jego stanie, niezbędnych do zapewnienia mu właściwej opieki. System LIFENET 5.2 zapewnia lepszą efektywność pracy zespołów ratunkowych ich członkowie mają możliwość wzajemnego przekazywania sobie istotnych informacji w obrębie urządzeń i jednostek medycznych oraz utrzymywania kontaktu podczas podejmowania istotnych dla pacjenta decyzji. LIFENET 5.2 to najnowsza wersja Systemu LIFENET opracowanego przez Physio-Control. Od ponad 50 lat Physio-Control dostarcza innowacyjne urządzenia i rozwiązania technologiczne zarówno dla ratownictwa medycznego, jak i oddziałów szpitalnych. I właśnie to nasze wieloletnie doświadczenie, jak również informacje otrzymywane od zespołów ratunkowych i szpitalnych, które na co dzień korzystają z naszych urządzeń, stanowiły podstawę do opracowania Systemu LIFENET 5.2, który istotnie pomoże Państwa organizacji w zapewnieniu wyższego poziomu opieki nad pacjentem. W skład Systemu LIFENET wchodzą zaawansowane, sprawdzone narzędzia i profesjonalne usługi, obejmujące cały cykl opieki medycznej.

4 System LIFENET Gdy personel medyczny ma więcej możliwości działania, organizacje medyczne funkcjonują lepiej. Zespoły reanimacyjne - zarówno w pogotowiu jak i w szpitalach skoncentrowane są na ratowaniu życia pacjentów; technologia, z której korzystają, powinna pomóc im w szybszym i skuteczniejszym zastosowaniu terapii. Poprzez wykorzystanie LIFENET 5.2, ekipy wyjazdowe oraz szpitale zyskują dostęp do wszechstronnej platformy internetowej, która pozwala usprawnić pracę i skrócić czas, jaki upłynie do chwili podjęcia interwencji, pomaga w skoncentrowaniu uwagi na pacjencie, a nie technologii. Podczas czynności wykonywanych przy pacjencie zespoły ratownicze mogą polegać na Systemie LIFENET 5.2, który efektywnie zbiera dane bez konieczności angażowania się zespołu w obsługę technologii. Dostępne w LIFENET 5.2 funkcje integracji danych z elektroniczną kartą pacjenta (epcr) pozwalają im na uzyskanie większej ilości informacji dotyczących stanu pacjenta- parametrów życiowych, identyfikacji pacjenta i najważniejszych objawów. Użycie prostego interfejsu LIFENET PC Gateway daje możliwość zintegrowania tych danych z przesyłanym dalej 12-odprowadzeniowym EKG. Gdy wyszystkie dane są już zebrane, można je przesłać używając narzędzia LIFENET epcr. Użycie narzędzia ze znanej i cenionej rodziny rozwiązań Systemu LIFENET jest synonimem niezawodności i przystępności informacji, otrzymany raport w formacie PDF można z łatwością przechowywać lub drukować. W szpitalu, wszystkie przesyłane przez zespół ratownictwa medycznego dane pacjenta są konsolidowane za pomocą aplikacji LIFENET Alert w jeden zapis, co daje wyraźniejszy obraz zmiany stanu pacjenta bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności w zakresie zarządzania danymi. Oznacza to, że można poświęcić więcej czasu na planowanie i przygotowanie właściwej terapii, szybsze przejęcie opieki nad pacjentem oraz przekierowanie na właściwy oddział. Za pośrednictwem rozwiązań Systemu LIFENET klinicyści mają możliwość wcześniejszego dostępu do danych z 12-odprowadzeniowego EKG o krytycznym znaczeniu, i dlatego, po przybyciu pacjenta na oddział nie ma konieczności powtarzania procedury. Gdy pacjent z objawami STEMI znajdzie się pod opieką personelu szpitalnego, innowacyjne narzędzie LIFENET OnePush zapewnia automatyczne powiadomienie odpowiedniego personelu, co przyśpiesza rozpoczęcie leczenia i systematyzuje pracę całego personelu medycznego.

5 3 SYSTEM LIFENET Wszechstronność Ciągłość opieki Mobilność Wydajność Niezawodność System LIFENET 5.2 zapewnia znacznie więcej niż tylko prostą transmisję danych system udostępnia pełen zestaw narzędzi przeznaczonych do stałego kontaktu między zespołami ratownictwa medycznego, a personelem szpitalnym, zapewnia wyższy poziom dostępu do danych, co umożliwia podjęcie natychmiastowej interwencji medycznej i dokonanie szczegółowej oceny po zdarzeniu. System LIFENET 5.2 ułatwia także zarządzanie sprzętem ratującym życie pod kątem sprawności technicznej i gotowości do użycia. Physio-Control sprawuje ciągłą opiekę na serwerami, które obsługują System LIFENET 5.2, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i nieprzerwaną pracę oraz zwalnia dysponentów ratownictwa medycznego i szpitalne działy IT z dodatkowego obowiązku hostingu, zarządzania i obsługi serwerów transmisyjnych. Nowa funkcja LIFENET Consult zapewnia unikatową mobilność Systemu LIFENET 5.2. umożliwiając lekarzom udzielanie zdalnych konsultacji i wsparcia decyzyjnego, bez względu na to, gdzie się znajdują w oparciu o potwierdzone dane medyczne. Pobieranie przez System LIFENET 5.2 dodatkowych informacji z serwerów epcr od zespołów wyjazdowych i przesyłanie ich zwrotnie wraz z wynikami 12-odprowadzeniowego EKG, umożliwia skrócenie czasu podjęcia interwencji i poprawę wydajności pracy w środowisku coraz bardziej obciążonych pracą oddziałów ratunkowych, w sytuacjach, gdy największe znaczenie ma czas. System LIFENET to rodzina niezawodnych narzędzi i rozwiązań opracowanych na podstawie doświadczeń zebranych przez Physio-Control. Nasze rozwiązania są stosowane z powodzeniem w sytuacjach zagrożenia życia, codziennie na całym świecie.

6 System LIFENET Zbiorcza informacja dla personelu medycznego bez względu na odległość. Przebywanie w odległej lokalizacji nie powinno stanowić dla lekarzy przeszkody w udzielaniu niezwykle istotnego wsparcia merytorycznego. Dysponując nową, interaktywną aplikacją LIFENET Consult, dostępną za pośrednictwem iphone w Systemie LIFENET 5.2 mniej doświadczona osoba na dyżurze w szpitalu może współpracować ze znajdującym się w terenie innym lekarzem, co przyspieszy podejmowanie decyzji o krytycznym znaczeniu, takich jak potwierdzenie STEMI, zastosowanie wspomagania oddechowego czy przekierowanie do oddziału hemodynamiki (przezskórnych interwencji wieńcowych). Stosowanie urządzeń pochodzących od różnych producentów nigdy nie powinno stanowić przeszkody w zapewnieniu pacjentom najwyższej szansy przeżycia. W odróżnieniu od innych, dostępnych obecnie systemów komunikacji, System LIFENET 5.2, wyposażony jest w innowacyjną technologię LIFENET Adapter, umożliwia szpitalom standaryzację i odbiór danych z wykonanego w terenie 12-odprowadzeniowego EKG bez względu na producenta defibrylatora/monitora. Oznacza to usprawnienie procesu przejęcia opieki na pacjentem przez szpital oraz większe możliwości dla klinicystów i decydentów w zakresie opracowywania efektywnych programów opieki o zasięgu regionalnym, które mają coraz większe znaczenie i które są wspierane przez Physio-Control. Podczas udzielania pomocy pacjentowi, system LIFENET 5.2 zapewnia zespołom ratunkowym szereg opcji łączności ze szpitalami. Bez względu na to, czy zdecydują się na użycie istniejących połączeń dla integracji danych z systemiami epcr, modemów wykorzystujących transmisję danych w sieci komórkowej GSM, albo bram Wi-Fi, System LIFENET 5.2 umożliwi im płynną, wydajną i bezpieczną transmisję danych o krytycznym znaczeniu.

7 5 SYSTEM LIFENET Co nowego w Systemie LIFENET 5.2 LIFENET Consult Mobilna aplikacja dla iphone Umożliwia lekarzom zdalne udzielanie konsultacji i wsparcia decyzyjnego Umożliwia szybką reakcję na wstępne dane pacjenta Zwiększa efektywność pracy kliniki LIFENET OnePush Automatyczna aktywacja odpowiedniej procedury Zapewnienie kontaktu z wszystkimi członkami kluczowego personelu od kardiologa i pracowni kardiologii inwazyjnej do apteki szpitalnej Zmniejszenie obciążenia klinicystów pracą Możliwość stworzenia własnej listy aktywacyjnej Automatyczny datownik w przypadku określonych zdarzeń Opcje wysyłania powiadomień za pośrednictwem , SMS lub LIFENET Alert LIFENET epcr Delivery Zespoły ratunkowe mogą dostarczać raporty epcr za pośrednictwem Systemu LIFENET Korzysta z istniejącej infrastruktury LIFENET Umożliwia zespołom ratunkowym oszczędność czasu Umożliwia bezpośrednie przesłanie wszystkich danych do szpitala Raporty w formacie elektronicznym i/lub do wydruku Usprawnienie obiegu danych pacjenta Zbieranie większej ilości danych o pacjentach w warunkach przedszpitalnych Automatyczne pobieranie danych z aplikacji epcr* Automatyczne przesyłanie danych z każdego 12-odprowadzeniowego EKG Pobór większej ilości danych szpitalnych w obrębie LIFENET Alert Pomoc przy zbieraniu danych rejestracyjnych LIFENET Asset Skategoryzowane wyświetlanie danychurządzenia na stronie Systemu LIFENET Możliwość wglądu w stan gotowości urządzenia i otrzymywanie powiadomień dotyczących zmian tego stanu Zarządzanie opcjami ustawień urządzeń Monitorowanie użytkowania urządzeń Możliwość zarządzania i wprowadzania aktualizacji oprogramowania zgodnie z własnym harmonogramem * Wymaga od dostawców epcr wdrożenia LIFENET SDK 9.0

8 System LIFENET Skuteczniejsza opieka, jak również narzędzia do zarządzania nią. W przypadku jednostek ratownictwa medycznego odpowiedni sprzęt to najważniejsza inwestycja w zapewnienie skuteczności podejmowanych działań i pomyślnego wyniku terapii. Ponieważ jednak sprzęt ten zazwyczaj znajduje się z dala od głównej siedziby w pojeździe używanym podczas akcji ratunkowych zarządzanie nim może być utrudnione. System LIFENET 5.2 posiada nowe, oparte na komunikacji internetowej narzędzie LIFENET Asset, które dzięki informacjom wyświetlanym na panelu aplikacji ułatwia śledzenie statusu urządzeń (lokalizacji, stanu akumulatorów, sposobu użytkowania). Umożliwia również wprowadzanie niezbędnych aktualizacji oprogramowania i zarządzanie opcjami ustawień nawet w obrębie całej floty urządzeń. Ponadto System LIFENET 5.2 zapewnia zespołom ratownictwa medycznego skuteczniejszą transmisję i pełniejszą analizę danych. Narzędzie LIFENET Connect umożliwia bezpośrednią transmisję danych z defibrylatorów/monitorów LIFEPAK 12 i LIFEPAK 15 do programu CODE-STAT, co daje nowe możliwości w zakresie doskonalenia postępowania i oceny efektywności zastosowanych terapii w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia. Program CODE-STAT to jedno z narzędzi Systemu LIFENET, które dostarcza w sposób bardzo przystępny dokładnych danych dotyczących przypadku, co ułatwia dokonywanie oceny po zdarzeniu, a w rezultacie pozwala wyróżnić obszary postępowania zgodne z wytycznymi. Ta cenna analiza może w znaczący sposób przyczynić się do poprawienia skuteczności resuscytacji krążeniowooddechowej, jak również pomóc organizacjom w określeniu obszarów wymagających poprawy czy udoskonaleniu procesów szkoleniowych, co w rezultacie pomoże personelowi w osiągnięciu założeń dotyczących efektywności. Dzięki kolejnym narzędziom - LIFENET Archive i LIFENET Export, szpitale, nieustannie koncentrujące uwagę na metodach zapewnienia łączności i zarządzania danymi, mają do dyspozycji elastyczne rozwiązania umożliwiające lokalne przechowywanie raportów zawierających parametry życiowe i dane z 12-odprowadzeniowego EKG oraz możliwość eksportu tych danych do własnych elektronicznych systemów danych pacjentów.

9 7 Postępowanie kliniczne Licencja nadawcza w Systemie LIFENET Umożliwia dysponentom zespołów ratownictwa medycznego rejestrację defibrylatorów/monitorów LIFEPAK i modemów do transmisji w Systemie LIFENET oraz zarządzanie miejscami docelowymi do odbierania teletransmisji. Licencja odbiorcza w Systemie LIFENET Umożliwia znajdującym się w szpitalu zespołom opieki medycznej otrzymywanie informacji z terenu za pośrednictwem narzędzia LIFENET Alert, komunikatów tekstowych lub . LIFENET Alert Narzędzie instalowane na szpitalnym komputerze pracującym na Windows, w ramach konta odbiorczego w Systemie LIFENET. Umożliwia zespołom szpitalnym otrzymywanie powiadomień i danych dotyczących transportowanych do szpitala pacjentów. LIFENET Consult Aplikacja dla urządzeń mobilnych umożliwiająca lekarzom zdalne przeprowadzanie konsultacji i udzielanie wsparcia decyzyjnego z zachowaniem jakości diagnostycznej przekazywanych danych medycznych. LIFENET OnePush Narzędzie umożliwiające zespołom szpitalnym na natychmiastowe powiadomienie pozostałych członków zespołu medycznego stosownie do przyjętej procedury postępowania. LIFENET Adapter Oprogramowanie zainstalowane na systemach zarządzania 12-odprowadzeniowym EKG należących do innych jednostek, umożliwiające przesyłanie obrazów z 12-odprowadzeniowego EKG z innych urządzeń za pośrednictwem systemu LIFENET. Pozwala to szpitalom na standaryzację systemu otrzymywania informacji i powiadomień z ambulansów. Zarządzanie obsługą i danymi LIFENET Asset Narzędzie internetowe, umożliwiające śledzenie statusów urządzeń, zarządzanie opcjami ich konfiguracji oraz dokonywanie aktualizacji oprogramowania. LIFENET Archive Daje możliwość przechowywania danych z transmisji 12-odprowadzeniowego EKG na lokalnym komputerze szpitalnym. LIFENET Connect Umożliwia przesłanie danych pacjenta bezpośrednio z urządzenia LIFEPAK do oprogramowania CODE-STAT za pośrednictwem tej samej bramy, przez którą przesyłane są dane z 12-odprowadzeniowych EKG. Pozwala to personelowi medycznemu przesyłać szczegółowe dane do oprogramowania CODE-STAT bezpośrednio z ambulansu. LIFENET Export Zapewnia szpitalom możliwość eksportowania informacji otrzymanych z terenu do swoich własnych systemów zarządzania danymi. Dane można eksportować bezpośrednio do GE MUSE lub do innych aplikacji, takich jak Philips TraceMaster, które umożliwiają importowanie plików graficznych, jak również w innych formatach takich jak XML, TIFF, PDF, GIFF, JPEG. Współpracuje bezpośrednio z systemami medycznymi opartymi na HL7. LIFENET PC Gateway Oprogramowanie zainstalowane na komputerze (np. tablecie PC), umożliwiające otrzymywanie informacji z urządzenia LIFEPAK i przesyłanie ich do systemu LIFENET za pośrednictwem istniejącego komputerowego łącza internetowego. Pozwala to zespołom ratowniczym na bezpośrednie, ręczne wprowadzenie dodatkowych informacji dotyczących pacjenta i dołączenie ich do raportu z 12-odprowadzeniowego EKG lub automatyczne załączanie danych do aplikacji raportu epcr. Oprogramowanie CODE-STAT Oprogramowanie do analizy retrospektywnej (po zdarzeniu), umożliwiające użytkownikom przeglądanie przypadków i zapewniające dostęp do ciągłego zapisu EKG, danych dotyczących jakości wykonanych ucisków i statystyki jakościowo-ilościowej przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To zaawansowane narzędzie pomaga organizacjom w dostosowaniu się do obowiązujących wytycznych. Oprogramowanie DT EXPRESS Program przeznaczony do ściągania danych z urządzeń LIFEPAK do komputera. LIFENET epcr Delivery Zapewnia efektywniejszą pracę zespołów ratunkowych i szpitalnych poprzez stworzenie możliwości dostarczania raportów pacjentów bezpośrednio do szpitala za pośrednictwem Systemu LIFENET. SYSTEM LIFENET

10 System LIFENET Rodzina produktów Physio-Control Defibrylatory/Monitory Automatyczny defibrylator zewnętrzny LIFEPAK CR Plus W pełni zautomatyzowany defibrylator zewnętrzny LIFEPAK CR Plus jest wyposażony w tę samą zaawansowaną technologię, jakiej ufają ratownicy medyczni, a przy tym jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Urządzenie jest przeznaczone w szczególności do zastosowania w miejscach publicznych w ramach programów powszechnego dostępu do defibrylatorów. Defibrylator LIFEPAK 1000 Defibrylator LIFEPAK 1000 to kompaktowe urządzenie o ogromnych możliwościach, przeznaczone do ratowania pacjentów z zatrzymaniem krążenia i zapewnienia możliwości ciągłego monitorowania akcji serca. Wszechstronność urządzenia LIFEPAK 1000 umożliwia jego zaprogramowanie jako urządzenia typu AED albo dla profesjonalnego użytkownika i pozwala lekarzom zmieniać protokoły w miarę pojawiania się nowych standardów leczenia. Monitor/defibrylator LIFEPAK 15 Monitor/defibrylator LIFEPAK 15 to najwyższy standard w medycynie ratunkowej. Przeznaczony jest dla służb specjalizujących się w zaawansowanych zabiegach resuscytacyjnych (ALS), które wymagają najbardziej innowacyjnego klinicznie i skutecznie działającego w każdych warunkach urządzenia klasy LIFEPAK TOUGH. 15-ka łączy zaawansowane technologie kliniczne i bogaty wybór funkcji na przykład opcję zwiększania energii (do 360 dżuli), zaawansowane parametry monitorowania oraz platformę z pełną opcją rozbudowy. Defibrylator/monitor LIFEPAK 20e z przystawką CodeManagement Module Zaawansowany klinicznie i wyposażony w liczne funkcje defibrylator/monitor LIFEPAK 20e jest urządzeniem bardzo intuicyjnym dla osób udzielających jako pierwsze pomocy poszkodowanemu. Zręcznie łączy tryb AED z trybem manualnym, co pozwala lekarzom przeszkolonym w zakresie ACLS na szybkie zastosowanie zaawansowanej terapii. Przystawka CodeManagement oferuje dodatkowo kapnografię i połączenie bezprzewodowe z Systemem LIFENET, co zwiększa możliwość skutecznego przeprowadzania resuscytacji w szpitalu, od etapu przygotowania aż do analizy.

11 9 SYSTEM LIFENET Pomoc w RKO System kompresji klatki piersiowej LUCAS 2 Zaprojektowany pod kątem zapewnienia właściwych, stałych i nieprzerwanych ucisków opisanych w wytycznych AHA LUCAS jest idealny do zastosowania zarówno przez zespoły ratownictwa medycznego jak i na oddziałach szpitalnych. Urządzenie instruktażowe TrueCPR Asystent RKO TrueCPR pomaga zespołowi ratunkowemu zoptymalizować ręczną RKO dzięki prostym informacjom zwrotnym udzielanym w czasie rzeczywistym i po zdarzeniu, dotyczącym najważniejszych parametrów resuscytacji. Dzięki zastrzeżonej technologii Trójpłaszczyznowego Pola Indukcji Magnetycznej (TFI) mierzy głębokość ucisku z niespotykaną do tej pory dokładnością. Zarządzanie informacjami System LIFENET System LIFENET zapewnia ratownikom medycznym i szpitalnym zespołom terapeutycznym niezawodny i szybki dostęp do informacji klinicznych poprzez bezpieczną, opartą na Internecie platformę, co pomaga usprawnić ciągłość opieki nad pacjentem i wydajność pracy. Oprogramowanie do analizy danych CODE-STAT 9.0 Oprogramowanie do analizy danych CODE-STAT 9.0 to narzędzie do analizy retrospektywnej, zapewniające łatwy dostęp do danych, raportów i analiz po zdarzeniach.

12 Łączność i wydajność w celu zapewnienia lepszej opieki. Wprowadzenie Systemu LIFENET 5.2 firmy Physio-Control w Twojej organizacji, zapewnia nowe możliwości sprawowania opieki nad pacjentem. Możliwość przekazywania pomiędzy zespołami krytycznych informacji uzyskanych przed przybyciem pacjenta, czy podwyższenie efektywności pracy zespołów ratownictwa medycznego znacząco wpływa na podniesienie jakości świadczenia usług zdrowotnych. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z przedstawicielem działu sprzedaży Physio-Control lub odwiedzić nas na stronie i Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z lokalnym przedstawicielem Physio-Control lub na stronie i Physio-Control Headquarters Redmond, WA USA Willows Road NE Tel Fax Physio-Control Operations Netherlands B.V. Keizersgracht , 1015CJ Amsterdam NL Tel +31 (0) Fax +31 (0) Physio-Control Poland Sales Sp. z o.o. Plac Joachima Lelewela Warszawa Tel Fax Physio-Control, Inc. All names herein are trademarks or registered trademarks of their respective owners. Specifications subject to change without notice. Not all products available worldwide. Please contact your local sales representative for a list of approved products in your region. GDR _A

LUCAS 2 SYSTEM kompresji klatki piersiowej CPR Evolved

LUCAS 2 SYSTEM kompresji klatki piersiowej CPR Evolved LUCAS 2 SYSTEM kompresji KLATKI PIERSIOWEJ CPR Evolved Co spodoba sie Państwu podczas korzystania z nowego LUCAS 2? Przy pomocy systemu LUCAS ta sama praca jest wykonywana z udziałem mniejszej liczby

Bardziej szczegółowo

Defibrylatory serii TEC-8300K. i nie ma problemów

Defibrylatory serii TEC-8300K. i nie ma problemów Defibrylatory serii TEC-8300K i nie ma problemów To co potrzebne w nagłych przypadkach EKG, SpO 2, NIBP*, złącza MULTI, stymulacja serca** * Pomiar NIBP dostępny w modelu TEC-8342K/8352K ** Stymulacja

Bardziej szczegółowo

Program powszechnego dostępu do wczesnej pomocy medycznej na Lotnisku Chopina

Program powszechnego dostępu do wczesnej pomocy medycznej na Lotnisku Chopina Program powszechnego dostępu do wczesnej pomocy medycznej na Lotnisku Chopina Zespół Medycyny Ratunkowej Warszawa, 11-02-2009 Skróty używane w prezentacji AED - Automatic External Defibrillator automatyczny

Bardziej szczegółowo

SYSTEM DO KOMPRESJI KLATKI PIERSIOWEJ LUCAS BROSZURA PRODUKTU

SYSTEM DO KOMPRESJI KLATKI PIERSIOWEJ LUCAS BROSZURA PRODUKTU SYSTEM DO KOMPRESJI KLATKI PIERSIOWEJ LUCAS BROSZURA PRODUKTU Twój partner w zakresie resuscytacji Efektywne uciski i dobre krążenie zapewniają skuteczność resuscytacji Efektywne uciski klatki piersiowej

Bardziej szczegółowo

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie 2010 Zakupy i inwestycje zrealizowane w 2010 r. W 2010 r. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zakupiła 10 ambulansów sanitarnych za kwotę 2.449

Bardziej szczegółowo

Przystępne cenowo, elastyczne monitorowanie pacjentów w umiarkowanym lub intensywnym nadzorze medycznym

Przystępne cenowo, elastyczne monitorowanie pacjentów w umiarkowanym lub intensywnym nadzorze medycznym Przystępne cenowo, elastyczne monitorowanie pacjentów w umiarkowanym lub intensywnym nadzorze medycznym Modułowe monitory pacjenta Goldway G60, G70 i G80 Maksymalny zwrot z inwestycji w sprzęt medyczny

Bardziej szczegółowo

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 1. WPROWADZENIE... 3 2. KORZYŚCI BIZNESOWE... 4 3. OPIS FUNKCJONALNY VILM... 4 KLUCZOWE FUNKCJE

Bardziej szczegółowo

D-64708-2012. Witaj na wyższym poziomie DRÄGER PRIMUS INFINITY EMPOWERED

D-64708-2012. Witaj na wyższym poziomie DRÄGER PRIMUS INFINITY EMPOWERED D-64708-2012 Witaj na wyższym poziomie DRÄGER PRIMUS INFINITY EMPOWERED 02 Większa wydajność procesów na Sali operacyjnej D-64712-2012 D-64709-2012 SKOMPLIKOWANE WYZWANIA Wraz z coraz większą zachorowalnością

Bardziej szczegółowo

AED Pro. Poręczne AED. dla każdego ratownika

AED Pro. Poręczne AED. dla każdego ratownika AED Pro Poręczne AED dla każdego ratownika Nieprzerwany wysokiej jakości CPR Wytyczne American Heart Association 2010, stwierdzają, iż podpowiedzi wizualne, dźwiękowe wraz z analizą w czasie rzeczywistym

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ. Tomasz Jarmuszczak PCC Polska

ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ. Tomasz Jarmuszczak PCC Polska ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ Tomasz Jarmuszczak PCC Polska Problemy z zarządzaniem dokumentacją Jak znaleźć potrzebny dokument? Gdzie znaleźć wcześniejszą wersję? Która wersja jest właściwa? Czy projekt został

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia szybsza diagnoza, lepsza opieka, obniŝanie kosztów. Konferencja KIG. Warszawa, 26 kwietnia 2012 r.

Innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia szybsza diagnoza, lepsza opieka, obniŝanie kosztów. Konferencja KIG. Warszawa, 26 kwietnia 2012 r. Innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia szybsza diagnoza, lepsza opieka, obniŝanie kosztów Konferencja KIG Warszawa, 26 kwietnia 2012 r. 1 Orange Polska a Integrated Solutions oczekiwania pacjenta wobec

Bardziej szczegółowo

SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT

SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT OmniPCX Enterprise Serwer komunikacyjny Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise Communication Server (CS) to serwer komunikacyjny dostępny w formie oprogramowania na różne

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONICZNA PLATFORMA ZBIERANIA DANYCH RZECZYWISTYCH

ELEKTRONICZNA PLATFORMA ZBIERANIA DANYCH RZECZYWISTYCH ELEKTRONICZNA PLATFORMA ZBIERANIA DANYCH RZECZYWISTYCH KATEGORIE DANYCH Internet i media społecznościowe Pozostałe dane Urządzenia Dane biometryczne i ilościowe Zakupy Dane osobowe 1400 1200 Media Badania

Bardziej szczegółowo

Informacja. Bo liczy się każda minuta. Twój przedstawiciel Boehringer Ingelheim udzieli informacji gdzie wysłać niniejszy formularz

Informacja. Bo liczy się każda minuta. Twój przedstawiciel Boehringer Ingelheim udzieli informacji gdzie wysłać niniejszy formularz PROCEDURA ALARMOWA "RYZYKO UDARU MÓZGU FORMULARZ GROMADZENIA DANYCH Dla WSZYSTKICH rozpoczętych postępowań dotyczących podejrzenia udaru mózgu Informacja Nazwa szpitala Nazwisko, imię i stanowisko członka

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI: Karta uzgodnień 4 Podstawy prawne 5

SPIS TREŚCI: Karta uzgodnień 4 Podstawy prawne 5 1 SPIS TREŚCI: Karta uzgodnień 4 Podstawy prawne 5 Opis koncepcji wykazu oddziałów szpitalnych pierwszego wyboru dla potrzeb realizacji zadań zespołów ratownictwa medycznego w systemie Państwowe Ratownictwo

Bardziej szczegółowo

Bogactwo informacji w zasięgu ręki. Przyłóżkowe monitory pacjenta IntelliVue MX600, MX700 i MX800

Bogactwo informacji w zasięgu ręki. Przyłóżkowe monitory pacjenta IntelliVue MX600, MX700 i MX800 Bogactwo informacji w zasięgu ręki Przyłóżkowe monitory pacjenta IntelliVue MX600, MX700 i MX800 Zaufanie klientów podstawą do rozwoju produktów Monitory pacjenta IntelliVue firmy Philips są najlepiej

Bardziej szczegółowo

DEFIBRYLATOR/MONITOR LIFEPAK 20e. z przystawką CodeManagement Module

DEFIBRYLATOR/MONITOR LIFEPAK 20e. z przystawką CodeManagement Module BROSZURA PRODUCT PRODUKTU BROCHURE DEFIBRYLATOR/MONITOR LIFEPAK 20e z przystawką CodeManagement Module DEFIBRYLATOR/MONITOR W czasie narastającej presji finansowej i zmieniających się wytycznych, priorytetowym

Bardziej szczegółowo

co to oznacza dla mobilnych

co to oznacza dla mobilnych Artykuł tematyczny Szerokopasmowa sieć WWAN Szerokopasmowa sieć WWAN: co to oznacza dla mobilnych profesjonalistów? Szybka i bezproblemowa łączność staje się coraz ważniejsza zarówno w celu osiągnięcia

Bardziej szczegółowo

smartdental PRZYJAZNE, NOWOCZESNE I KOMPLEKSOWE OPROGRAMOWANIE STOMATOLOGICZNE

smartdental PRZYJAZNE, NOWOCZESNE I KOMPLEKSOWE OPROGRAMOWANIE STOMATOLOGICZNE smartdental PRZYJAZNE, NOWOCZESNE I KOMPLEKSOWE OPROGRAMOWANIE STOMATOLOGICZNE 2 Efektywna praca Prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej oszczędza czas, zwiększa jakość świadczonych usług oraz

Bardziej szczegółowo

Zawsze na bieżąco. Elektrokardiograf Philips PageWriter TC50

Zawsze na bieżąco. Elektrokardiograf Philips PageWriter TC50 Zawsze na bieżąco Elektrokardiograf Philips PageWriter TC50 Intuicyjny i wydajny Każdego dnia musisz radzić sobie z mnóstwem zadań. Dlatego wyposażyliśmy elektrokardiograf Philips PageWriter TC50 w wiele

Bardziej szczegółowo

DOKUMENT INFORMACYJNY COMARCH BUSINESS INTELLIGENCE:

DOKUMENT INFORMACYJNY COMARCH BUSINESS INTELLIGENCE: DOKUMENT INFORMACYJNY COMARCH BUSINESS INTELLIGENCE: JAKIE PROBLEMY ROZWIĄZUJE BI 1 S t r o n a WSTĘP Niniejszy dokument to zbiór podstawowych problemów, z jakimi musi zmagać się przedsiębiorca, analityk,

Bardziej szczegółowo

medavis RIS. W sercu diagnostyki obrazowej.

medavis RIS. W sercu diagnostyki obrazowej. European Medical Distribution s.r.o. Svätoplukova 30 821 08 Bratysława Słowacja Tel: +48 784 312 903 Fax: +48 22 203 51 14 e-mail: polska@emd-company.eu www.emd-company.eu 2012 medavis GmbH. All rights

Bardziej szczegółowo

Xway. Inne podejście do lokalizacji GPS obiektów mobilnych i zarządzania flotą

Xway. Inne podejście do lokalizacji GPS obiektów mobilnych i zarządzania flotą Xway Inne podejście do lokalizacji GPS obiektów mobilnych i zarządzania flotą prosty zakup: zainstaluj i korzystaj - brak umów! 3 lata transmisji GPRS na terenie Polski! aktywna ochrona pojazdu najwyższej

Bardziej szczegółowo

Rola pogotowia ratunkowego w leczeniu pozaszpitalnym nagłego zatrzymania krążenia w Małopolsce

Rola pogotowia ratunkowego w leczeniu pozaszpitalnym nagłego zatrzymania krążenia w Małopolsce Rola pogotowia ratunkowego w leczeniu pozaszpitalnym nagłego zatrzymania krążenia w Małopolsce Małgorzata Popławska Kraków, 19.10.2011 Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006

Bardziej szczegółowo

SERIA DEFIBRYLATORÓW/MONITORÓW

SERIA DEFIBRYLATORÓW/MONITORÓW A AKCESORIA LIFEPAK 20 BROSZURA / 20e LIFEPAK 20 SERIA DEFIBRYLATORÓW/MONITORÓW Oryginalne akcesoria firmy Physio-Control SERIA MONITORÓW/DEFIBRYLATORÓW LIFEPAK 20 1 LIFEPAK 20 / 20e Oryginalne akcesoria

Bardziej szczegółowo

AUREA BPM HP Software. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7

AUREA BPM HP Software. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 AUREA BPM HP Software TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 HP APPLICATION LIFECYCLE MANAGEMENT Oprogramowanie Application Lifecycle Management (ALM, Zarządzanie Cyklem życia aplikacji) wspomaga utrzymanie kontroli

Bardziej szczegółowo

GE Healthcare. System analizy EKG MAC 2000 Dopasowany do potrzeb Twojego szpitala

GE Healthcare. System analizy EKG MAC 2000 Dopasowany do potrzeb Twojego szpitala GE Healthcare System analizy EKG MAC 2000 Dopasowany do potrzeb Twojego szpitala Prostota wynikająca z inteligencji. Złożone środowiska szpitalne oczekują prostych rozwiązań. Oczekują urządzeń, które są

Bardziej szczegółowo

Sposób współpracy jednostek systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne z jednostkami współpracującymi z systemem

Sposób współpracy jednostek systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne z jednostkami współpracującymi z systemem Strona 1. Cel... 2 2. Zakres stosowania... 2 3. Odpowiedzialność... 2 4. Definicje... 2 5. Opis postępowania... 5 5.1. Działania na miejscu zdarzenia... 5 5.2. Działania na miejscu zdarzenia jednostek

Bardziej szczegółowo

Welch Allyn Propaq Encore. Lekki Wytrzymały Inteligentny

Welch Allyn Propaq Encore. Lekki Wytrzymały Inteligentny Kardiomonitor Transportowy Propaq Encore Welch Allyn Propaq Encore Lekki Wytrzymały Inteligentny Monitorowanie pacjentów niezależnie od wieku, warunków otoczenia i czasu. Propaq Encore umożliwia monitorowanie

Bardziej szczegółowo

Stanowisko z dnia 03 czerwca 2011r. konsultanta krajowego w dziedzinie piel gniarstwa ratunkowego w sprawie transportu pacjentów z symptomatologi

Stanowisko z dnia 03 czerwca 2011r. konsultanta krajowego w dziedzinie piel gniarstwa ratunkowego w sprawie transportu pacjentów z symptomatologi Kraków 2011-06-03 Stanowisko z dnia 03 czerwca 2011r. konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego w sprawie transportu pacjentów z symptomatologią: ostrego zespołu wieńcowego, udaru niedokrwiennego

Bardziej szczegółowo

Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze

Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze 2 Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 Instalacja dająca poczucie bezpieczeństwa Pełna ochrona na miarę potrzeb Centrala

Bardziej szczegółowo

Zapomnij o przeszłości.

Zapomnij o przeszłości. Zapomnij o przeszłości. Wkrocz w przyszłość systemów przeciwpożarowych dzięki usłudze Remote Services firmy Bosch. Inteligentne rozwiązania firmy Bosch Pełna łączność oznacza nie tylko gromadzenie informacji,

Bardziej szczegółowo

zdalne monitorowanie EKG

zdalne monitorowanie EKG dla lekarzy i gabinetów lekarskich, jednostek służby zdrowia, pielęgniarek, hospicjów, sanatoriów, OSZCZĘDNOŚĆ i WYŻSZA WYDAJNOŚĆ Kardio. zdalne monitorowanie EKG Jesteśmy członkiem Projektu KIGMED.eu

Bardziej szczegółowo

LABORATORIUM JAKO OGNIWO PROFILAKTYKI

LABORATORIUM JAKO OGNIWO PROFILAKTYKI II MAŁOPOLSKA KONFERENCJA SZPITALI PROMUJĄCYCH ZDROWIE MGR JOANNA FIJOŁEK BUDOWA SYSTEMU JAKOŚCI W LABORATORIACH MEDYCZNYCH W OPARCIU O SYSTEMY INFORMATYCZNE LABORATORIUM A CELE PROGRAMU SZPITALI PROMUJĄCYCH

Bardziej szczegółowo

Comarch EDM System zarządzania elektroniczną dokumentacją medyczną.

Comarch EDM System zarządzania elektroniczną dokumentacją medyczną. Comarch EDM System zarządzania elektroniczną dokumentacją medyczną. Zgodnie z art. 56 ust. 2 ustawy dokumentacja medyczna od 1 sierpnia 2014 musi być prowadzona przez placówki służby zdrowia w formie elektronicznej.

Bardziej szczegółowo

Najnowocześniejszy monitoring stanu pacjenta

Najnowocześniejszy monitoring stanu pacjenta Monitor przyłóżkowy Najnowocześniejszy monitoring stanu pacjenta Walka Choroby z Elektroniką Większa elastyczność większa funkcjonalność oraz... łatwość użytkowania Różnorodne zastosowania medyczne wymagają,

Bardziej szczegółowo

Projekty realizowane przez CPI MSWiA

Projekty realizowane przez CPI MSWiA Projekty realizowane przez CPI MSWiA CPI MSWiA Państwowa jednostka budżetowa utworzona zarządzeniem Nr 11 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 stycznia 2008 r. (Dz. Urz. Ministra Spraw

Bardziej szczegółowo

Pełna integracja wszystkich urządzeń i zaawansowane zarządzanie obrazem medycznym.

Pełna integracja wszystkich urządzeń i zaawansowane zarządzanie obrazem medycznym. Pełna integracja wszystkich urządzeń i zaawansowane zarządzanie obrazem medycznym. ALVO INTEGRA jest cyfrowym, otwartym na przyszłość systemem do sal operacyjnych, oferującym pełną integrację wszystkich

Bardziej szczegółowo

MiroView 2.0. Nowatorska Kapsuła Endoskopowa

MiroView 2.0. Nowatorska Kapsuła Endoskopowa MiroView 2.0 Nowatorska Kapsuła Endoskopowa MiroCam Korzyści wynikające z użycia Kapsuły Endoskopowej Obrazy o wyższej rozdzielczości MiroCam przechwytuje i dostarcza wyjątkowo wysokiej jakości obraz.

Bardziej szczegółowo

Na podstawie art. 38 ust.2 ustawy PZP Zamawiający udziela odpowiedzi na zadane pytania:

Na podstawie art. 38 ust.2 ustawy PZP Zamawiający udziela odpowiedzi na zadane pytania: Wrocław, dnia 18.06.2013 Dotyczy:PN 30/12 dostawa drfibrylatora Na podstawie art. 38 ust.2 ustawy PZP Zamawiający udziela odpowiedzi na zadane pytania: Pytanie 1 ad pkt. 2: Czy Zamawiający dopuści nowoczesny

Bardziej szczegółowo

Internetowe Konto Pacjenta swobodne zarządzanie dokumentacją medyczną

Internetowe Konto Pacjenta swobodne zarządzanie dokumentacją medyczną Internetowe Konto Pacjenta swobodne zarządzanie dokumentacją medyczną Piotr Szmołda Kierownik Projektów piotr.szmolda@unizeto.pl Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Sposób koordynowania działań jednostek systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne

Sposób koordynowania działań jednostek systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne Strona 1. Cel... 2 2. Zakres stosowania... 2 3. Odpowiedzialność... 2 4. Definicje... 2 5. Opis postępowania... 5 5.1. Działania na miejscu zdarzenia... 5 5.3. Działania podejmowane na poziomie dysponenta...

Bardziej szczegółowo

D-60415-2012. Nowe oblicze anestezji DRÄGER ZEUS INFINITY EMPOWERED

D-60415-2012. Nowe oblicze anestezji DRÄGER ZEUS INFINITY EMPOWERED D-60415-2012 Nowe oblicze anestezji DRÄGER ZEUS INFINITY EMPOWERED 02 Czy możemy zrobić więcej? Tak ze znieczuleniem TCA D-60694-2012 D-60768-2012 CIĘŻKIE CZASY Nowoczesna anestezjologia staje dzisiaj

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach dr inż. Rafał Kołodziejczyk Świętokrzyska Nagroda Jakości 451/S/2011 PN-EN ISO 9001:2009 Całkowity koszt projektu w części przeznaczonej dla WOMP (~3%): 504

Bardziej szczegółowo

07.05.2012 Warszwa, Polska. Platforma do wymiany obrazów radiologicznych oraz telekonsultacji. www.ives-system.com

07.05.2012 Warszwa, Polska. Platforma do wymiany obrazów radiologicznych oraz telekonsultacji. www.ives-system.com 07.05.2012 Warszwa, Polska Platforma do wymiany obrazów radiologicznych oraz telekonsultacji Czym jest invisium MED Narzędziem do efektywnego przekazywania oraz przeglądania obrazów radiologicznych pomiędzy

Bardziej szczegółowo

Łatwe, scentralizowane zarządzanie drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi

Łatwe, scentralizowane zarządzanie drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi Systemy zarządzania urządzeniami sterowanie l sprawność I wsparcie Łatwe, scentralizowane zarządzanie drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi Łatwy sposób zarządzania przepływem zadań Fakt: Utrzymanie

Bardziej szczegółowo

Integracja KS-ASW i KS-Medis z system CATO

Integracja KS-ASW i KS-Medis z system CATO Integracja KS-ASW i KS-Medis z system CATO 1. WSTĘP... 2 2. ELEMENTY INTEGRACJI... 2 3. SKRÓCONY OBIEG INFORMACJI POMIĘDZY PROGRAMAMI... 2 4. INTEGRACJA Z CATO OD STRONY KS-MEDIS.... 4 4.1. Instrukcja

Bardziej szczegółowo

R I S R a d i o l o g i c z n y S y s t e m I n f o r m a c y j n y

R I S R a d i o l o g i c z n y S y s t e m I n f o r m a c y j n y NOWOCZESNE TECHNOLOGIE DLA MEDYCYNY DOSTĘP DO WSZYSTKICH INFORMACJI Z POZIOMU PRZEGLĄDARKI WWW DOSTOSOWANIE OPROGRAMOWANIA DO WYMOGÓW PRAWA W ZAKRESIE ELEKTRONICZNEJ DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ PRZYJAZNY INTERFEJS

Bardziej szczegółowo

Kontrola dostępu, System zarządzania

Kontrola dostępu, System zarządzania Kontrola dostępu, System zarządzania Falcon to obszerny system zarządzania i kontroli dostępu. Pozwala na kontrolowanie pracowników, gości, ochrony w małych i średnich firmach. Jedną z głównych zalet systemu

Bardziej szczegółowo

Kompleksowy system zarządzania lekiem

Kompleksowy system zarządzania lekiem Kompleksowy system zarządzania lekiem ZARZĄDZANIE I CONTROLLING ODDZIAŁY SZPITALNE APTEKA CENTRALNA ZLECENIE LEKU WYDANIE ZAMÓWIENIA LOGISTYKA NA ODDZIALE KONTROLA TERAPII PACJENTA PODANIE LEKU PACJENTOWI

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania dla społeczności Seria Easy Series dla domów i bloków mieszkalnych

Rozwiązania dla społeczności Seria Easy Series dla domów i bloków mieszkalnych Rozwiązania dla społeczności Seria Easy Series dla domów i bloków mieszkalnych 2 Centrala alarmowa Easy Series Prosta i niezawodna ochrona Podnieś wartość swojej nieruchomości Luksusowe apartamentowce,

Bardziej szczegółowo

URZĄDZENIA TELEMEDYCZNE Pro-PLUS

URZĄDZENIA TELEMEDYCZNE Pro-PLUS URZĄDZENIA TELEMEDYCZNE Pro-PLUS Przygotowała: Agnieszka Tomczak Warszawa, 1 lutego 2015 r. URZĄDZENIA Pro-PLUS Spółka Pro-PLUS oferuje swoim klientom 5 podstawowych grup produktowych: URZĄDZENIA Pro-PLUS

Bardziej szczegółowo

GE Healthcare. S/5 Aespire. Wyjątkowe parametry Kompaktowa konstrukcja

GE Healthcare. S/5 Aespire. Wyjątkowe parametry Kompaktowa konstrukcja GE Healthcare S/5 Aespire Wyjątkowe parametry Kompaktowa konstrukcja Rozwiązania opracowane przez lekarzy, podnoszące jakość opieki Zoptymalizowane środowisko pracy Projektując złożony aparat do znieczulania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z funkcji e - Rejestracja i e Portal

Instrukcja korzystania z funkcji e - Rejestracja i e Portal Instrukcja korzystania z funkcji e - Rejestracja i e Portal S z p i t a l C h o r ó b P ł u c w O r z e s z u Strona 1 Plik pomocy Przed zarejestrowaniem się w określonej poradni proszę pamiętać o kilku

Bardziej szczegółowo

Centrala Vista 120 CMS

Centrala Vista 120 CMS Centrala Vista 120 CMS W dzisiejszych czasach szpitale szukają sposobu na podniesienie jednocześnie jakości leczenia i wydajności. Łatwa w użyciu centrala Vista 120 CMS umożliwia centralne monitorowanie

Bardziej szczegółowo

eschenker: Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo

eschenker: Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo : Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo 2016-07-07 Nowy : Twój elektroniczny klucz do przejrzystej logistyki Efektywne, szybkie i wygodne zarządzanie procesami logistycznymi

Bardziej szczegółowo

Ordynator: lek. Kazimierz Błoński. Z-ca ordynatora. lek. Rębisz Wojciech. Pielęgniarka oddziałowa. mgr Iwona Makuch. ordynator

Ordynator: lek. Kazimierz Błoński. Z-ca ordynatora. lek. Rębisz Wojciech. Pielęgniarka oddziałowa. mgr Iwona Makuch. ordynator Szpitalny Oddział Ratunkowy Ordynator: lek. Kazimierz Błoński Z-ca ordynatora lek. Rębisz Wojciech Pielęgniarka oddziałowa mgr Iwona Makuch Telefony : ordynator 77 408 79 72 dyspozytornia 77 408 79 70

Bardziej szczegółowo

CALLNET - oprogramowanie

CALLNET - oprogramowanie KARTY KATALOGOWE OPROGRAMOWANIA SYSTEMU PRZYWOŁAWCZEGO Oprogramowanie Callnet-serwer Aplikacja Callnet-serwer pracuje na komputerze połączonym z centralami cyfrowymi PS24-C lub magistralą cyfrową z konwerterami

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi programu Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8.5 i nowsze)

Skrócona instrukcja obsługi programu Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8.5 i nowsze) Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi programu Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8. i nowsze) Program Cisco ViewMail for Microsoft Outlook (wersja 8. i nowsze) Informacje o

Bardziej szczegółowo

zdalne monitorowanie EKG

zdalne monitorowanie EKG dla lekarzy i gabinetów lekarskich, jednostek służby zdrowia, pielęgniarek, hospicjów, sanatoriów, dla wszystkich Kardio. zdalne monitorowanie EKG Kardio : zdalne monitorowanie pracy serca U pacjentów:

Bardziej szczegółowo

CUSTOMER SUCCESS STORY

CUSTOMER SUCCESS STORY D ATA W A L K CUSTOMER SUCCESS STORY Scentralizowana informacja o posiadanych produktach w Banku Zachodnim WBK Siłę elastycznego modelu danych DataWalk poznaliśmy w pełni pod koniec wdrożenia. Zdecydowaliśmy

Bardziej szczegółowo

dla placówek medycznych OSZCZĘDNOŚĆ i WYŻSZA WYDAJNOŚĆ BabySave KTG w domu pacjentki

dla placówek medycznych OSZCZĘDNOŚĆ i WYŻSZA WYDAJNOŚĆ BabySave KTG w domu pacjentki dla placówek medycznych OSZCZĘDNOŚĆ i WYŻSZA WYDAJNOŚĆ BabySave. KTG w domu pacjentki Jesteśmy członkiem Projektu KIGMED.eu emedicina Polska sp. z o.o. zwyciężyła w konkursie Krajowej Izby Gospodarczej

Bardziej szczegółowo

AKCESORIA BROSZURA LIFEPAK 15 MONITOR / DEFIBRYLATOR. Oryginalne akcesoria Physio-Control

AKCESORIA BROSZURA LIFEPAK 15 MONITOR / DEFIBRYLATOR. Oryginalne akcesoria Physio-Control AKCESORIA BROSZURA LIFEPAK 15 MONITOR / DEFIBRYLATOR Oryginalne akcesoria Physio-Control LIFEPAK 15 MONITOR / DEFIBRYLATOR 1 LIFEPAK 15 Oryginalne akcesoria Physio-Control. Zapewnij bezpieczeństwo swojemu

Bardziej szczegółowo

Opracował : Norbert Kaczmarek Robert Pietryszyn 2010

Opracował : Norbert Kaczmarek Robert Pietryszyn 2010 OZW - postępowanie przedszpitalne. Doświadczenia własne - Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze. Opracował : Norbert Kaczmarek Robert Pietryszyn 2010 OZW Definicja....... Ostre zespoły wieńcowe ( OZW )

Bardziej szczegółowo

ACUSON P500 FROSK system ultrasonograficzny

ACUSON P500 FROSK system ultrasonograficzny Edycja FROSK ACUSON P500 FROSK system ultrasonograficzny www.siemens.com/ultrasound Answers for life. Wszechstronny ACUSON P500 FROSK jest specjalnie zaprojektowany dla medycyny ratunkowej i gabinetów

Bardziej szczegółowo

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl .firma Dostarczamy profesjonalne usługi oparte o nowoczesne technologie internetowe Na wstępie Wszystko dla naszych Klientów Jesteśmy świadomi, że strona internetowa to niezastąpione źródło informacji,

Bardziej szczegółowo

Cyfrowy system nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy Praesideo Skuteczny przekaz komunikatów, niezależnie od sytuacji

Cyfrowy system nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy Praesideo Skuteczny przekaz komunikatów, niezależnie od sytuacji Cyfrowy system nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy Praesideo Skuteczny przekaz komunikatów, niezależnie od sytuacji 2 System nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy Praesideo firmy Bosch

Bardziej szczegółowo

6 miliardów w Marty Cooper i jego pierwszy telefon komórkowy (1973)

6 miliardów w Marty Cooper i jego pierwszy telefon komórkowy (1973) 6 miliardów w 2012 Marty Cooper i jego pierwszy telefon komórkowy (1973) 1 miliard w 2008 2 miliardy w 2014 Michael Donald Wise i jego pierwszy komputer osobisty (1975) 2 miliardy w 2009 Pierwsza przeglądarka

Bardziej szczegółowo

RIS. Razem budujemy jakość w radiologii

RIS. Razem budujemy jakość w radiologii RIS Razem budujemy jakość w radiologii O systemie RIS Zastosowana architektura nie wymaga posiadania własnej infrastruktury sprzętowej, umożliwiając instalację systemu bezpośrednio na serwerach dedykowanych

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania biznesowe na żądanie. IBM Workplace Services Express

Rozwiązania biznesowe na żądanie. IBM Workplace Services Express Rozwiązania biznesowe na żądanie IBM Workplace Services Express Elastyczny dostęp do dokumentów i aplikacji biznesowych Oprogramowanie IBM Workplace Services Express dostarcza zintegrowane narzędzia umożliwiające

Bardziej szczegółowo

Opis systemu CitectFacilities. (nadrzędny system sterowania i kontroli procesu technologicznego)

Opis systemu CitectFacilities. (nadrzędny system sterowania i kontroli procesu technologicznego) Opis systemu CitectFacilities (nadrzędny system sterowania i kontroli procesu technologicznego) I. Wstęp. Zdalny system sterowania, wizualizacji i nadzoru zostanie wykonany w oparciu o aplikację CitectFacilities,

Bardziej szczegółowo

1a Jeśli tak Karta danych pacjenta zawiera wszystkie TAK. 1b Jeśli tak Umożliwia wygenerowanie pliku xml

1a Jeśli tak Karta danych pacjenta zawiera wszystkie TAK. 1b Jeśli tak Umożliwia wygenerowanie pliku xml Firma: Medycyna Praktyczna Nazwa Produktu: empendium EDM (nowy program Medycyny Praktycznej, opracowywany na podstawie empendium Gabinet, obecnie dostępny w wersji beta) I. ZAGADNIA OGÓLNE Pytania Wielkopolskiej

Bardziej szczegółowo

Szpital e-otwarty dla Pacjentów Kompleksowa informatyzacja SPZOZ w Przeworsku

Szpital e-otwarty dla Pacjentów Kompleksowa informatyzacja SPZOZ w Przeworsku CASE STUDY: Szpital e-otwarty dla Pacjentów Kompleksowa informatyzacja SPZOZ w Przeworsku Spis treści SPZOZ w Przeworsku / 03 Wyzwania / 04 Rozwiązanie / 05 Korzyści / 08 SPZOZ w Przeworsku Samodzielny

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania SCM i Portal dla operatorów logistycznych i przewoźników

Rozwiązania SCM i Portal dla operatorów logistycznych i przewoźników ZADOWOLENI KLIENCI Jedna platforma IT wiele możliwości Rozwiązania SCM i Portal dla operatorów logistycznych i przewoźników Jedna platforma IT wiele możliwości Rozwiązania SCM i Portal Rozwiązanie IT dla

Bardziej szczegółowo

W oknie konfiguratora Importu/Exportu należy wprowadzić odpowiednie ustawienia poprzez zaznaczenie pól kursorem myszki przy poszczególnych opcjach.

W oknie konfiguratora Importu/Exportu należy wprowadzić odpowiednie ustawienia poprzez zaznaczenie pól kursorem myszki przy poszczególnych opcjach. Instrukcja korzystania z modułu Export/Import z poziomu programu Carwert Zawartość dokumentu: Dokument zawiera skróconą instrukcje obsługi modułu EXPORT/IMPORT w programie Carwert. Pierwsza część tego

Bardziej szczegółowo

zdalne monitorowanie KTG

zdalne monitorowanie KTG dla lekarzy i gabinetów lekarskich, jednostek służby zdrowia, pielęgniarek, hospicjów, sanatoriów, dla wszystkich BabySave. zdalne monitorowanie KTG BabySave: monitorowanie dobrostanu płodu Monitorowanie

Bardziej szczegółowo

ASEM UBIQUITY PRZEGLĄD FUNKCJONALNOŚCI

ASEM UBIQUITY PRZEGLĄD FUNKCJONALNOŚCI ASEM UBIQUITY PRZEGLĄD FUNKCJONALNOŚCI tel. 22 549 43 53, fax. 22 549 43 50, www.sabur.com.pl, sabur@sabur.com.pl 1/7 ASEM UBIQUITY ASEM Uqiuity to nowatorskie rozwiązanie na platformy Win 32/64 oraz Win

Bardziej szczegółowo

Lp. Parametry Wymagane Warunek Opisać 1 Serwer 1.1 Producent oprogramowania Podać 1.2 Kraj pochodzenia Podać 1.3. Wymóg.

Lp. Parametry Wymagane Warunek Opisać 1 Serwer 1.1 Producent oprogramowania Podać 1.2 Kraj pochodzenia Podać 1.3. Wymóg. Lp. Parametry Wymagane Warunek Opisać 1 Serwer 1.1 Producent oprogramowania Podać 1.2 Kraj pochodzenia Podać 1.3 Licencja bezterminowa na jeden serwer fizyczny 2 System operacyjny serwera 2.1 System operacyjny

Bardziej szczegółowo

PIERWSZA POMOC OFERTA SZKOLEŃ

PIERWSZA POMOC OFERTA SZKOLEŃ Kompleksowa oferta szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Doskonała, doświadczona i pełna pasji kadra. Interesująca i humorystyczna forma z wyważoną treścią. Umiejętności przydatne na co dzień

Bardziej szczegółowo

FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE CRM W OPARCIU O DANE Z CENTRAL SLICAN

FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE CRM W OPARCIU O DANE Z CENTRAL SLICAN FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE CRM W OPARCIU O DANE Z CENTRAL SLICAN Integracja serwerów / central telekomunikacyjnych Slican z aplikacją ProfitCRM, firmy AC SOFTWARE poprzez protokół

Bardziej szczegółowo

TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE

TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE CZYM JEST TELEMEETING? Telemeeting to innowacyjna usługa telekonferencyjna, która umożliwia prostą, szybką

Bardziej szczegółowo

zarządzania oraz dostępu do świadczonych usług dla pacjenta, poprzez budowę zintegrowanych systemów IT w grupach szpitalnych"

zarządzania oraz dostępu do świadczonych usług dla pacjenta, poprzez budowę zintegrowanych systemów IT w grupach szpitalnych "Poprawa jakości ekonomiki zarządzania oraz dostępu do świadczonych usług dla pacjenta, poprzez budowę zintegrowanych systemów IT w grupach szpitalnych" 1 5/12/2012 Zarządzanie procesami zakupu i dostaw

Bardziej szczegółowo

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Instrukcja obsługi Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation,

Bardziej szczegółowo

Koniec problemów z zarządzaniem stacjami roboczymi BigFix. Włodzimierz Dymaczewski, IBM

Koniec problemów z zarządzaniem stacjami roboczymi BigFix. Włodzimierz Dymaczewski, IBM Koniec problemów z zarządzaniem stacjami roboczymi BigFix Włodzimierz Dymaczewski, IBM Dlaczego zarządzanie stacjami roboczymi sprawia tyle problemów? Na ogół duŝa ilość Brak standardu konfiguracji Wielka

Bardziej szczegółowo

Interaktywne uwzględnienie potrzeb Klienta w procesie projektowania i ofertowania

Interaktywne uwzględnienie potrzeb Klienta w procesie projektowania i ofertowania Interaktywne uwzględnienie potrzeb Klienta w procesie projektowania i ofertowania Piotr Gwiazdowicz, MAT piotr.gwiazdowicz@mat.net.pl, tel 693 055 910 Łukasz Borkowski, MAT l.borkowski@mat.net.pl, tel

Bardziej szczegółowo

Appmedica. Prezentacja systemu wspierającego efektywne pod względem kosztowym zarządzanie sprzętem w szpitalach

Appmedica. Prezentacja systemu wspierającego efektywne pod względem kosztowym zarządzanie sprzętem w szpitalach Appmedica Prezentacja systemu wspierającego efektywne pod względem kosztowym zarządzanie sprzętem w szpitalach Czym jest system Appmedica Appmedica to proste w obsłudze, logiczne i funkcjonalne narzędzie,

Bardziej szczegółowo

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA XXI W. SYSTEMY INFORMATYCZNE NOWEJ

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA XXI W. SYSTEMY INFORMATYCZNE NOWEJ INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA XXI W. SYSTEMY INFORMATYCZNE NOWEJ GENERACJI RZESZÓW 2008 Obszary aktywności Lecznictwo otwarte - Przychodnie - Laboratoria - Zakłady Diagnostyczne - inne Jednostki Służby Zdrowia

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE FLOTĄ URZĄDZEŃ DRUKUJĄCYCH

ZARZĄDZANIE FLOTĄ URZĄDZEŃ DRUKUJĄCYCH ZARZĄDZANIE FLOTĄ URZĄDZEŃ DRUKUJĄCYCH ZARZĄDZANIE FLOTĄ URZĄDZEŃ DRUKUJĄCYCH Skuteczne zarządzanie urządzeniami drukującymi Globalna informatyzacja przyczynia się do generowania coraz większej liczby

Bardziej szczegółowo

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji.

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji. Wspieramy w doborze, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów informatycznych. Od wielu lat dostarczamy technologie Microsoft wspierające funkcjonowanie działów IT, jak i całych przedsiębiorstw. Nasze oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZACE PRZETARGU NA. Dostawę 3 sztuk defibrylatorów. Numer sprawy: TP/219/2011

PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZACE PRZETARGU NA. Dostawę 3 sztuk defibrylatorów. Numer sprawy: TP/219/2011 Kielce dn. 19.10.2011 r. PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZACE PRZETARGU NA Dostawę 3 sztuk defibrylatorów Numer sprawy: TP/219/2011 W związku z zapytaniami, dotyczącymi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA. W ramach projektu planowany jest zakup aktualizacji posiadanego systemu KS-Somed modułu

SPECYFIKACJA TECHNICZNA. W ramach projektu planowany jest zakup aktualizacji posiadanego systemu KS-Somed modułu Zał. nr 1 Specyfikacja techniczna (dot. Zapytania Ofertowego z dnia 09.11.2016 r.) 1. System HIS - Rejestracja - aktualizacja SPECYFIKACJA TECHNICZNA W ramach projektu planowany jest zakup aktualizacji

Bardziej szczegółowo

Zarządzaj projektami efektywnie i na wysokim poziomie. Enovatio Projects SYSTEM ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI

Zarządzaj projektami efektywnie i na wysokim poziomie. Enovatio Projects SYSTEM ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI Sprawne zarządzanie projektami Tworzenie planów projektów Zwiększenie efektywności współpracy Kontrolowanie i zarządzanie zasobami jak również pracownikami Generowanie raportów Zarządzaj projektami efektywnie

Bardziej szczegółowo

NIESAMOWITA DOSTĘPNOŚĆ. JEDNO MIEJSCE PRACY. LICZNE KORZYŚCI ZWIĄZANE Z ORGANIZACJĄ PRACY. Radiologia

NIESAMOWITA DOSTĘPNOŚĆ. JEDNO MIEJSCE PRACY. LICZNE KORZYŚCI ZWIĄZANE Z ORGANIZACJĄ PRACY. Radiologia Vue PACS Radiologia JEDNO MIEJSCE PRACY. LICZNE KORZYŚCI ZWIĄZANE Z ORGANIZACJĄ PRACY. Już jest: szybki i łatwy dostęp do klinicznych narzędzi i aplikacji, których radiolodzy potrzebują w swojej pracy

Bardziej szczegółowo

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Collaborate more Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Microsoft Unified Communication Name: Artur Racinowski Title: UC Product

Bardziej szczegółowo

Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA

Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA Hotel jest wyjątkowym wyzwaniem dla integratora sieci telekomunikacyjnej. Właściciel hotelu zapewniając swoim klientom wysoką jakość obsługi oferuje nie tylko

Bardziej szczegółowo

Modele biznesowe i prawne projektów wykorzystujących urządzenia mobilne. Rafał Kowalczyk Activeweb

Modele biznesowe i prawne projektów wykorzystujących urządzenia mobilne. Rafał Kowalczyk Activeweb Modele biznesowe i prawne projektów wykorzystujących urządzenia mobilne Rafał Kowalczyk Activeweb 0,8 0,85 2,7 Samochód 1,3 PC Telefon stacjonarny Karta kredytowa TV Telefon komórkowy 1,5 1,4 Telefon komórkowy

Bardziej szczegółowo

Decyzje dotyczące resuscytacji krążeniowooddechowej

Decyzje dotyczące resuscytacji krążeniowooddechowej Resuscytacja Szpitale Uniwersyteckie Coventry i Warwickshire NHS Trust Decyzje dotyczące resuscytacji krążeniowooddechowej Informacje przeznaczone dla pacjentów szpitali Coventry and Warwickshire, ich

Bardziej szczegółowo

SZPITAL PRZYSZŁOŚCI. Katarzyna Ptasznik Esaprojekt Grudzień 2014

SZPITAL PRZYSZŁOŚCI. Katarzyna Ptasznik Esaprojekt Grudzień 2014 SZPITAL PRZYSZŁOŚCI Katarzyna Ptasznik Esaprojekt Grudzień 2014 Cele dla systemu obsługującego szpital przyszłości Platforma integracyjna wszystkich systemów Obniżanie kosztów ludzkich i infrastruktury

Bardziej szczegółowo