Nowe technologie w wyszukiwaniu, pozyskiwaniu i archiwizowaniu wiedzy. Studium przypadku.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nowe technologie w wyszukiwaniu, pozyskiwaniu i archiwizowaniu wiedzy. Studium przypadku."

Transkrypt

1 Nowe technologie w wyszukiwaniu, pozyskiwaniu i archiwizowaniu wiedzy. Studium przypadku. Dr inż. Krzysztof Zioło Seminarium Dobre praktyki w realizacji projektów bibliotecznych W perspektywie finansowej i prognozy na przyszłość r. Biblioteka Politechniki Poznańskiej

2 1. Wprowadzenie: do końca XVIII nauka jest otwarta, dominuje bezpośrednia wymiana informacji miedzy uczonymi; XIX w. do 1914r.: pojawiają się czasopisma naukowe wydawane przez uniwersytety, towarzystwa naukowe i inżynieryjne. Publikacje są recenzowane i opłacane przez redakcje. Koszty czasopism są stosunkowo wysokie ale zasięg ich oddziaływania jest coraz większy, stopniowo zanika bezpośrednia wymiana informacji; Lata : sytuacja jest podobna. Koszty prenumeraty czasopism są wysokie, ale poziom pensji profesorskich wystarcza na samodzielną prenumeratę tak na potrzeby własne jak i katedry do ok. 1985: postęp w technikach druku i papiernictwie zapewnia stosunkowo niskie ceny i wysokie nakłady. Z czasem coraz częściej wydawanie czasopism przejmują profesjonalne wydawnictwa spoza świata nauki i techniki. Za publikowanie artykułów żądają od autorów opłat. Od ok r. na skutek intensywnych procesów konsolidacyjnych następuje proces monopolizacji rynku. Ceny czasopism drastycznie rosną, opłaty za publikowanie też. Biblioteki zdecydowanie ograniczają zakupy. Spadają nakłady czasopism drukowanych. Zaczyna się rewolucja cyfrowa i dostępność artykułów przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, linkowania. Powstają komercyjne bazy e-czasopism drogie.

3 Efekt: Ruch Open Access (lata 90-te XX w). Powstają repozytoria i e- czasopisma o otwartym dostępie, ale problemem jest ich finansowanie. Wiek XXI - nowe problemy: pierwszy to konieczność przeszukiwania wielu różnych baz. Google jako wzorzec wymuszają powstanie specjalnych systemów wyszukiwawczych, które mając jedno okienko wyszukiwawcze przeglądają jednocześnie wiele różnych baz upraszczając dotarcie do potrzebnych informacji. Drugi to konieczność zapewnia szybkiego rozpowszechniania wyników prac w taki sposób, aby dotarły one do wszystkich zainteresowanych (ośrodki naukowe, uniwersyteckie i przemysł), umożliwiając w ten sposób właściwą ocenę tak naukowca jak i jego macierzystej instytucji oraz komercjalizację. Akademickie biblioteki naukowe powinny elastycznie dostosować swoje struktury i zakres oferowanych usług tak aby zaspokajać te nowe potrzeby informacyjne czytelników a dodatkowo przechowywać w formie cyfrowej i prezentować dorobek i potencjał naukowy własnych uczelni.

4 2. PLANY Biorąc pod uwagę nowe zadania jakie pojawią się przed Biblioteką zdecydowano się na realizację następujących zadań: Utworzenie cyfrowej bazy publikacji naukowych w formule Otwartego Dostępu Repozytorium Uczelniane - nazwane REPOLIS; Wprowadzenie do BC wszystkich prac doktorskich i habilitacyjnych pracowników Politechniki Śląskiej; Wdrożenie interfejsu do zintegrowanego poszukiwania i pozyskiwania publikacji naukowych W 2010 roku uzyskaliśmy grant z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działanie 2.3 dotyczące inwestycji związanych z rozwojem infrastruktury informatycznej, który był finansowany w 85% z EFRR, a w 15% z budżetu MNiSzW. W jego ramach zdecydowano się na: zakup multiwyszukiwarki umożliwiającej integrację w jednym miejscu oferowanych przez bibliotekę zbiorów: papierowych, cyfrowych i e-źródeł. Zakup wyposażenia nowoczesnej pracowni digitalizacyjnej. Budowę zwirtualizowanej infrastruktury informatycznej jako środowiska, w którym działać będzie przyszły informatyczny system zarządzania wiedzą.

5 3. ZAKUP MULTIWYSZUKIWARKI o o W listopadzie 2011 r. w wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej, została zawarta z firmą Aleph Polska umowa na zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu pozyskiwania zasobów naukowych PRIMO firmy Ex Libris. Wraz z multiwyszukiwarką PRIMO zakupiono: SFX Open URL link Solver czyli serwer dostarczający użytkownikom linków do pełnych tekstów wybranych pozycji, zarówno znalezionych lokalnie w danej bibliotece: w jej katalogu bibliotecznym, repozytorium uczelnianym czy bibliotece cyfrowej, jak i globalnie - wraz z usługą centralnego indeksu globalnych zasobów Primo Central; system rekomendujący bx Recommender, który znajduje powiązane artykuły z globalnych źródeł, oraz uwzględnia IF (Impact Factor) czasopisma, w którym artykuł się ukazał i jego dotychczasowe cytowania. o o Rok Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej jako pierwsza biblioteka akademicka w Polsce rozpoczęła wdrażanie zintegrowanej wyszukiwarki dla informacyjnych zasobów naukowych w oparciu o narzędzia firmy Ex Libris. Jest to pierwsza w świecie nowatorska implementacja z innym niż Aleph (produkt Ex Libris-u) komputerowym systemem bibliotecznym.

6 4. PRZEBIEG WDROŻENIA o W kwietniu 2012 roku rozpoczęto proces wdrażania Primo Central wraz z SFX Open URL link Solver i bx Recommender : Pierwsze zadanie to wdrożenie wszystkich funkcjonalności wyszukiwarki wykonano. Przystosowanie Primo Central do współpracy z systemem bibliotecznym PROLIB co wymaga odpowiedniego interfejsu. Niestety do chwili obecnej współpraca jest ograniczona i nie wszystkie funkcjonalności udało się uruchomić. Odpowiednie prace wdrożeniowe jeszcze trwają. Podłączenie linków do Internetowych baz danych, do których Biblioteka ma wykupiony dostęp. Pojawia się duży problem, bo okazuje się, że wykupione pakiety baz danych mają inną, mniejszą zawartość od tej jaka jest w bazie Link Solwera Primo Central i nie można jej bezpośrednio wykorzystać. Trzeba przejrzeć każdy pakiet i ręcznie wprowadzić poprawki. Bardzo czasochłonne. We wrześniu 2012 r.oficjalnie zakończono proces wdrażania, ale o Podłączenie linków do baz danych dostępnych pojedynczo, tak krajowych jak i zagranicznych, płatnych i w otwartym dostępie stwarza problemy. Trzeba każdorazowo występować do właściciela bazy o zgodę na podlinkowanie. Ten proces nie jest jeszcze zakończony a właściciele e-baz nie są chętni do udzielania pozwoleń.

7 Bazy niedostępne w Primo: zasoby należy osobno przeszukiwać dostęp poprzez E-źródła: a) Źródła polskie: bazy lokalne: Dorobek Pracowników Politechniki Śląskiej; bazy darmowe: - bazy bibliograficzne, bibliograficzno-abstraktowe, faktograficzne i katalogowe, tj.: AGRO, BazEkon, Baztol, Nauka Polska, Polski Komitet Normalizacyjny, SAWIOS, SIBROL, SYMPO; - bazy pełnotekstowe, tj.: Espacenet, Urząd Patentowy; bazy licencyjne: - bazy pełnotekstowe, tj.: Abrys, ELAMED, Legalis, SIGMA-NOT; b) Źródła zagraniczne: bazy darmowe: - bazy bibliograficzno-abstraktowe, tj.: PSJC, PubScience, Safari Tech Books; - bazy pełnotekstowe: Elektronische Zeitschriften Bibliothek, EMIS European Mathematical Information Service, Espacenet, USPTO US Patent & Trademark Office; bazy licencyjne: - bazy bibliograficzno-abstraktowe i faktograficzne: Journal Citation Reports (JCR), MathSciNet, SciFinder, Zentralblatt Math;

8

9

10

11 5. PRACOWNIA DIGITALIZACJI Zakupiono i uruchomiono sprzęt do digitalizacji i przeszkolono obsługę. Zakupiony sprzęt to: automatyczny skaner książkowy: automat KABIS III, skaner książkowy wielkoformatowy: Book 2 Net Flash, samoobsługowy, skaner książkowy: Book2net kiosk, skaner sieciowy: WideTek 25, skaner wielkoformatowy: Smart LF Gx+42Te.

12 1) KABIS III - automatyczny skaner książkowy Prędkość Do 2890 obrazów na godzinę Tryb 24-bit Color, 8-bit Grayscale, 1-bit B/W Format JPEG, CR2, TIFF, JPEG2000, PDF, PDF/A OCR Format Przeszukiwalny PDF, XML, Word, TXT Sensor: 2 aparaty Canon EOS 5D Mark II, 21.1 Mpix, 24-bit RGB (5.616 x )pix, dpi,; dpi (mniejsze książki z obiektywem Macro); Rozmiar strony min x 17.8 cm, max x 35.6 cm Gramatura g/m2 Grubość do 10 cm Rozmiary Sz x D x W: 84 x 79 x 138 cm Systemy Page Edge Sensor, Enhanced Page Separator Waga około 73 kg + 46 kg stolik Jednostki PC Kirtas Image Server - minimum: o Dwa procesory Quad Core 2.33 GHz Intel Xeon E5345 lub lepsze o 8 GB DDR2 ECC SDRAM o Cztery dyski Hitachi 1.0 TB (skonfigurowany RAID 0, 1, 5, lub 10) o Trzy karty sieciowe Intel Pro Gigabit o MS Windows SERVER 64-bit o 2 x PC, kontrolery kamer o Płaski monitor LCD 19

13 W zestawie o KABIS Manager software o BookScan Editor, Server Edition z licencją multi-user o Czytnik kodów kreskowych o Adapter dla mniejszych książek o Regulowany elektrycznie stolik ergonomiczny o Pedał nożny Kirtas Technologies Systems, USA, New York

14 Własności wg producenta i użytkownika: Wysokowydajne (2890 stron na godzinę) skanowanie książek w doskonałej jakości 325, 400, 600 dpi, 24 bit color tylko gdy książka jest w doskonałym stanie, druk jednostronny, grzbiet w idealnym stanie, strony równo przycięte, książka nie powinna być oprawiona u introligatora (nasze doktoraty); Automatyczna, ruchoma kołyska SmartCradle z laserowo wspomaganym centrowaniem Łagodne traktowanie obiektów niezbędne przy rzadkich, kruchych wydawnictwach to raczej teoria. Papier nie może być za cienki, kruchy, nie może to być bibuła... Ramię SureTurn delikatniejsze niż ludzka ręka jak wyżej oraz dość często po przełożeniu dwustronnej kartki trzeba ją wyprostować ręcznie bo zostaje wypukłość, w przypadku podklejeń, wzmocnień, szycia trzeba cały czas uważać i pomagać ; Czujnik Page Edge Sensor dbający o odwracanie każdorazowo tylko pojedynczej strony System wypłaszczania usuwający krzywiznę stron Kabis Manager importuje dostępne metadane i automatycznie dodaje rekordy MARC, DublinCore, MODS o ile już istnieją (!) a to rzadkość; Zintegrowanie Metadanych w trakcie procesu produkcyjnego zapewnia płynność oraz kontrolę nad inwenturą Wysokiej wydajności Kirtas Image Server - dodatkowy komputer dedykowany do post produkcji Możliwość zdalnej obróbki skanów poprzez sieć TCP/IP. Bezradny wobec stron rozkładanych.

15 2) Book2net kiosk: skaner samoobsługowy Sensor: 40 Mpixel Czas ekspozycji: 0,3 sek. Czas przygotowania jednej strony: 3.3 sek. Źródło światła: LED (zimne światło, < 100 W) Brak promieniowania UV i IR, ekspozycja operatora wg. EN Optyka: Rodenstock Rodagon, głębia ostrości12,5 cm, 24bit color Format skanów: kolor Wymiary stolika: 18 x 24 dla jednej sekcji (> A2!) dla książek o grubości do12 cm interface: USB 2.0 standard Formaty wyjściowe: TIFF, PDF, JPEG, JPEG2000 zasilanie: 100 V V, 47 Hz - 63 Hz, 200 VA Software: Book Expert Public Zabezpieczenie praw autorskich poprzez automatyczne zapytanie i znak wodny Wbudowany PC: Windows XP z Microsoft Enhanced Write Filter touchscreen 15", pre-instalowane oprogramowanie z instrukcją obsługi. Interfejs: USB prosty zapis na Pendrive wymiary: H: 1290 mm, S: 665 mm, G: 840 mm waga: 50 kg Skaner przeznaczony do obsługi czytelni w zastępstwie kserografu.

16 3) Book2net flash skaner wielkoformatowy Wymiary obiektów skanowanych: 611 x 916,4 mm / 24 x 36 inch Sensor: Area CCD 50 MP: 61,30 mm (przekątna), 8176 x 6132 pixli Migawka: dysk obrotowy (LBTF 300,000,000 cykli) Obiektyw: Rodenstock Rodagon Głębia ostrości: Minimum 13cm / 5 inch Rozdzielczość optyczna: 200, 400 dpi, Czas przygotowania jednej strony : 3.24 sek. Źródło światła: Power LEDs 80 VA Zmechanizowany stół dla książek o grubości do 25 cm i wadze do 30kg Szklana płyta dociskowa z czujnikami docisku Możliwość regulacji: trybu skanowania, koloru, rozdzielczości, jakości Software: Book Expert z obróbką obrazów umożliwiającą: Automatyczne rozpoznawanie i kadrowanie skanowanego formatu Automatyczny i ręczny podział na prawą i lewą stronę Korekcja obrazu: jasność, kontrast, prostowanie, usuwanie zanieczyszczeń, maskowanie zadanych obszarów Obrót i zmiana rozdzielczości Konwersja z koloru do szarości Zapis w wielu formatach Interfejs: USB 2.0 B (do 51 MB/s)

17 Formaty zbiorów obrazów: 24-bit: TIFF RAW, LZW, JPEG (monolithic, striped, tiled), PDF Deflate, JPEG, JFIF (JPEG), JPEG 2000 Spec. Part1, Spec. Part2, Windows Bitmap 8-bit: TIFF RAW, LZW, JPEG, PackBits (monolithic, striped, tiled), PDF Deflate, JPEG, JFIF (JPEG), JPEG 2000 Spec. Part1, Spec. Part2, Windows Bitmap, RLE8 2-bit: TIFF RAW, LZW, Huffman, G4 CCITT (monolithic, striped, tiled), PDF G4 CCITT, JEDMICS C4, Image Machines TG4, CALS Raster Type 1, Windows Bitmap wielostronicowe: TIFF, PDF Zasilanie: 100V to 240V, częstotliwość 47Hz do 63Hz, Wymiary: H = 2100 mm S = 990 mm, G = 990 mm Waga: 100 kg Pobór mocy: VA Warunki pracy: 10 C - 38 C, wilgotność: 15% - 85%. MICROBOX GmbH Bad Nauheim RFN

18 4) Skaner płaski WideTEK 25 skaner sieciowy Rozdzielczość optyczna: 1200 x 600 dpi ustawiana w krokach co 1 dpi; Sensor: 2 kamery CCD, Pikseli; Źródło światła: białe diody LED, bez emisji UV/IR; Wielkość powierzchni skanu: 63,5 cm x 45,7 cm (25 x 18 ) ; Kolor: kolor 24bit, odc. szarości 8bit, monochromatyczny; Szybkość skanowania: 3,2 sek dla 300 dpi A2 8,2 sek dla 600 dpi A2 12,6 sek dla 1200 dpi A2; Formaty dokumentów: Autoformat z rozpoznawaniem wymiaru, ISO A5 do A2, US ANSI (Legal... US C), formaty użytkownika; Formaty plików: JPEG, PNM, TIFF bez kompresji, TIFF G4 (CCITT), PDF; Interfejs: 1 Gb Fast Ethernet ze Scan2Net bazującym na TCP/IP; Wymiary:160 x 1026 x 782mm; Masa: 40 kg; Pobór mocy: 6 W (spoczynkowo) / 115 W (gotowość) / 190 W (skanowanie)

19 Opcje oprogramowania: Batch Scan Wizard, Korekcja krzywizny książki, Scan2Edit, Scan2USB, Scan2VGA, PDF Generator Funkcje: automatyczna korekcja poziomu czerni, automatyczny balans bieli, profilowanie ICC online, update firmware przez WWW. Sterowanie: przez zintegrowany ekran dotykowy; Przez oprogramowanie z poziomu przeglądarki www ia sieć TCP/IP. Image Acces GmbH Wuppertal RFN

20 5) Skaner wielkoformatowy Smart LF Gx+42Te Maksymalna szerokość skanowania: 42" (106.7cm) Długość obrazu: nieograniczona przez skaner; Maksymalna szerokość mediów: 46" (116.8cm), grubość: 20mm; Prędkość skanowania : 10 cm/sec dla 24-bit RGB 200dpi 30 cm/sec dla 8-bit skala szarości i 200dpi; Rozdzielczość optyczna: 1200 dpi; Rozdzielczość ekstrapolowana: 9600 dpi; Tryby skanowania: 48 bit/kolor, 16 bit/odcienie szarości, 1 bit/czarno-biały; Przestrzeń kolorów: RAW RGB, srgb; Napęd: - Wyrównanie do środka lub krawędzi, - Automatyczne rozpoznanie wielkości dokumentów, - Automatyczne rozpoznanie optymalnego nacisku rolek; Sensor: 6 czujników CCD na całej długości skanowania Oświetlenie: 2D LED 2 białe, zimne diody LED dają dwuwymiarowe oświetlenie, dzięki czemu dokumenty są wolne od cieni. Interfejs: USB2, Gigabit Ethernet; Zasilanie: 100~250 VAC, 50~60 Hz;

21 Wymiary i waga: 1440 x 180 x 370 mm / 44kg; Podstawa: 820 x 550 mm / 14kg; Oprogramowanie Colortrac Smart LF umożliwia: Skanowanie do pliku z przeglądarką w czasie rzeczywistym Skanowanie do druku z przeglądarką w czasie rzeczywistym Skanowanie do z przeglądarką w czasie rzeczywistym Oprogramowanie do obsługi konserwacyjnej Skanera Drivery, formaty zapisu plików: TIFF, JPEG, PDF. Colortrac Limited Colortrac HQ and Factory Brunel Court UK

22 Proces tworzenia zbiorów cyfrowych start Digitalizacja składowanie obróbka obrazu Umieszczenie w BC Proces OCR Kontrola jakości składowanie PDF Udostępnianie

23 6. ZWIRTUALIZOWANA INFRASTRUKTURA INFORMATYCZNA Przeprowadzone niezbędne działania: Modernizacja lokalnej sieci informatycznej w budynku Biblioteki. Zapewniono : - prędkość przepływu informacji pomiędzy serwerami 10 Gb/s; - prędkość przepływu informacji do urządzeń końcowych 1,4 Gb/s; - wydzielone, dedykowane zasilanie dla serwerów i urządzeń sieciowych; - 2 niezależne linie energetyczne zasilające serwerownię z automatyczną zmianą linii w przypadku zaniku zasilania; - zdublowany system klimatyzacji serwerowni; - remont pomieszczenia serwerowni i instalacja drzwi o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i antywłamaniowego; Zakup i instalacja platformy sprzętowo-programowej zapewniającej: - łatwą konfigurację; - wysoką niezawodność i dostępność danych; - dużą skalowalność; - efektywną kosztowo wydajność; - wysoce elastyczne podsystemy.

24 Platforma sprzętowa: Infrastruktura serwerowa - zainstalowana w obudowie kasetowej IBM Blade Center H zawierającej pojedynczy moduł zarządzający AMM; - zespół serwerów kasetowych IBM HS22 (8 szt.) tworzących klaster Vmware vsphere. Każdy serwer zawiera 2 procesory Intel Xeon E5620 i 112 GB RAM; - serwer IBM HS22V zawierający 2 procesory Intel Xeon X5650, 8 GB RAM i 2 dyski SAS 500 GB serwer kopii zapasowych; - dwa przełączniki: Emulex 10 GbE Virtual Fabric Adapter komunikacja z LAN; - dwa przełączniki optyczne Qlogic 8 Gb Fibre Channel Exppansion Card komunikacja z SAN. - całość podłączona została w sposób pozwalający na nieprzerwaną pracę systemu, umożliwiając jednocześnie przeprowadzanie prac serwisowych bez potrzeby zatrzymywania urucho- -mionych aplikacji.

25 Pamięć Masowa NAS Pamięć Masowa umożliwia bezpośrednie podłączenie zasobów pamięci dyskowych do sieci komputerowej. Jest to pamięć Hitachi Adaptable Modular Storage 2300 wraz z półkami rozszerzeń. Składa się z: Serwer pamięci masowej NAS Sterowanie pamięcią masową: 2 specjalizowane serwery HNAS 3080 Hitachi. Cel: podłączenie zasobów pamięci dyskowych do sieci komputerowej, bez względu na rodzaj wykorzystywanego systemu operacyjnego. Wykorzystano topologię MESH. Macierz dyskowa AMS skonfigurowana z dwóch typów dysków: - 15 dysków SATA x 2 TB; - 42 dyski SAS x 600 GB; - system połączeń RAID-1. - dyski SATA stanowią zasoby dedykowane dla serwerów pamięci masowej NAS i wykorzystywane są do tworzenia backup-u; - dyski SAS przewidziano dla zastosowań wirtualizacyjnych.

26 Zawartość macierzy: pliki witalizatorów ESXi, maszyny wirtualne, dane ze skanerów, bieżące kopie zapasowe. System kopii zapasowej NetBackup System kopii zapasowej został wpięty w infrastrukturę sieciową SAN 8Gb/s oraz LAN 10Gb/s. System tworzą następujące zasoby sprzętowe: serwer kasetowy IBM HS22V, zasób serwera GB (2 dyski RAID 1); część macierzy dyskowej o pojemności 5,5 TB; biblioteka taśmowa Quantum i500 o pojemności 111TB. - 2 napędy taśmowe LTO5, 46 slotów; - obsadzono 37 kieszeni kasetami LTO5, o pojemności 3 TB/kaseta; - retencja danych poddanych archiwizacji wynosi 2 tygodnie. - możliwa jest rozbudowa tej biblioteki do wielkości 393 TB.

27 Sieć Pamięci Masowej SAN. Sieć pamięci masowej SAN zbudowana jest w oparciu o infrastrukturę światłowodową 8Gb/s (2 przełączniki FC Brocade), która łączy następujące urządzenia: - pamięć masową NAS (macierz dyskową AMS dwa serwery HNAS 3080); - karty HBA w serwerach kasetowych; - bibliotekę taśmową Quantum i500 Zapewnia: wielościeżkowość i redundancję połączeń FC.

28 7. INFRASTRUKTURA WIRTUALNA Na tak skonfigurowanej platformie sprzętowej zaimplementowana została wirtualna infrastruktura zarówno serwerów, jak i desktopów złożona z produktów firmy VMware. Wirtualizacji serwerów dokonano na bazie oprogramowania VMware ESXi, wykorzystując produkt VMware vsphere 5, który umożliwia: - niezależność od producenta sprzętu, ponieważ oprogramowanie wspiera takie firmy jak: IBM, Dell, HP, Fujitsu, Cisco; - tworzenie infrastruktury wirtualnej serwerów za pośrednictwem mechanizmów logicznego partycjonowania, konsolidacji i centralnego zarządzania systemami opartymi o architekturę x86; - tworzenie infrastruktur wirtualnych stacji roboczych (VDI); - automatyczną konfigurację serwerów ( ustaw i zapomnij ); - automatyczne zarządzanie serwerami; - automatyczne zarządzanie pamięcią masową. Użytkownik musi tylko zdefiniować reguły i ustalić parametry operacyjne, resztę robi za niego platforma.

29 Do wirtualizacji desktopów wykorzystano oprogramowanie VMware View 5. - użytkownik jest przypisany do konkretnej wirtualnej maszyny. - wirtualna maszyna ma zainstalowany systemem operacyjny i aplikacje użytkownika. - użytkownik pracuje na komputerze typu thin client. Jest on tańszy i nie zawiera systemu operacyjnego, który wymagałby zarządzania. - zastąpienie fizycznych komputerów terminalami i zarządzanie systemem operacyjnym i aplikacjami zebranymi w centralnej lokalizacji upraszcza zadania administratorów i obniża koszty utrzymania infrastruktury. - wdrażając VDI zredukowano koszty zakupu stacji roboczych w cenie jednego komputera biurkowego można kupić dwa-trzy terminale VDI.

30 Produkcyjne systemy informatyczne Biblioteki Głównej Pol. Śląskiej obejmują środowisko wirtualne, składające się z: - serwerów utrzymania infrastruktury 8 sztuk; - serwerów produkcyjnych z zainstalowanymi bazami Oracle ~ 25 sztuk; - infrastruktury wirtualnych desktopów ~ 100 desktopów (VM); - 14,3 TB przestrzeni SATA dedykowanej dla NAS; - 7 TB przestrzeni dyskowej SAS zarezerwowanych dla wirtualnych maszyn VM; - 5,5 TB przestrzeni dyskowej SATA dla kopii zapasowych.

31 8. Biblioteka Cyfrowa Politechniki Śląskiej Liczba publikacji: Łączna liczba czytelników od dnia : Rozprawy doktorskie: Prace habilitacyjne: 502 Czasopisma naukowe: Najczęściej przeglądane: British Chemical and Physiological Abstracts. B - Applied Chemistry. August razy; Najczęściej przeglądany doktorat: Zacher Andrzej - Multispectral endoscopic imaging in photodynamic diagnosis by Monte Carlo simulation of light propagation in human tissue razy od 2013r. Najczęściej przeglądany doktorat w języku polskim: Pradelok Stefan - Przyczyny pękania węzłów kratowego ustroju nośnego pewnego typu mostu kolejowego razy od 2013r.;

32

33

34

35

36

37

38

39

40 9. Repozytorium Repolis Politechniki Śląskiej Liczba publikacji: 50; Liczba użytkowników: 14 wydziałów + 2 kolegia + Biblioteka Główna; Ilość zdeponowanych materiałów: wydziały 36, kolegia 0, BG 14; Łączna liczba czytelników od dnia : Najczęściej przeglądane: Stangel Michał, monografia: Kształtowanie współczesnych obszarów miejskich w kontekście zrównoważonego rozwoju razy od 2013 r.

41

42

43 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ

Digitalizacja dokumentacji technicznej. Prace Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej

Digitalizacja dokumentacji technicznej. Prace Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej Digitalizacja dokumentacji technicznej. Prace Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej Dr inż. Krzysztof Zioło II Seminarium Historia informatyki polskiej 30.11.2012 Polskie Towarzystwo Informatyczne Wydział

Bardziej szczegółowo

Załacznik nr 4 do SIWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik do Formularza Oferty

Załacznik nr 4 do SIWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik do Formularza Oferty . Urządzenie wielofunkcyjne laserowe. a Minimalne parametry urządzenia wymagane przez Zamawiającego Technologia Laserowa Funkcje drukowanie, skanowanie, kopiowanie, fax Podajnik papieru Minimum 200 arkuszy

Bardziej szczegółowo

OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 4 do SIWZ/ załącznik do umowy Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 serwerów, licencji oprogramowania wirtualizacyjnego wraz z konsolą zarządzającą oraz

Bardziej szczegółowo

NOWY OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

NOWY OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA NOWY OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 4 do SIWZ/ załącznik do umowy Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 serwerów, licencji oprogramowania wirtualizacyjnego wraz z konsolą zarządzającą

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 do SIWZ Zadanie 1 Opis przedmiotu zamówienia Zakup nowych licencji IBM Tivoli Storage Manager for Database Protection, IBM Tivoli Storage Manager for SAN oraz przedłużenie wsparcia technicznego

Bardziej szczegółowo

Parametry oferowanego urządzenia:

Parametry oferowanego urządzenia: 1.Drukarka laserowa monochromatyczna Minimalne parametry urządzenia wymagane przez Zamawiającego Technologia druku Laserowa Wymiary max 370 x 365 x 185 mm Czas wydruku 1 strony max. 9 sek. Miesięczne obciążenie

Bardziej szczegółowo

WYKAZ OFEROWANEGO SPRZĘTU I OPROGRAMOWANIA

WYKAZ OFEROWANEGO SPRZĘTU I OPROGRAMOWANIA WYKAZ OFEROWANEGO SPRZĘTU I OPROGRAMOWANIA zał. nr 8 do SIWZ nr 1 do umowy 1. Notebook 17"-17,3" - szt. 2 MARKA/MODEL... Procesor Nazwa parametru Wymagane parametry Pamięć RAM Dysk twardy Wbudowane napędy

Bardziej szczegółowo

1. Katedra Informatyki Ekonomicznej p.ł.malon ilość. model/producent

1. Katedra Informatyki Ekonomicznej p.ł.malon ilość. model/producent 1. Katedra Informatyki Ekonomicznej p.ł.malon ilość aparat cyfrowy 1 liczba efektywnych pikseli [mln]: minimum 6 typ matrycy: CCD ekwiwalent ogniskowej: 1.5 format zapisu danych: JPEG, RAW czas otwarcia

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr Z1. AE/ZP-27-68/14 Wymagane i oferowane paramtery techniczne. Oferowane paramtery przedmiotu zamówienia podać zakres/wartość, opisać

Załącznik nr Z1. AE/ZP-27-68/14 Wymagane i oferowane paramtery techniczne. Oferowane paramtery przedmiotu zamówienia podać zakres/wartość, opisać AE/ZP-27-68/14 Wymagane i oferowane paramtery techniczne Załącznik nr Z1 Lp. 1. Wymagane parametry przedmiotu zamówienia Serwer, biblioteka taśmowa Wszystkie wymienione niżej elementy / pozycje muszą być

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 3 do SIWZ znak sprawy: 20/DI/PN/2015 1. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu System ulg i bonifikat skierowanych do rodzin wielodzietnych certyfikowany

Bardziej szczegółowo

1. Serwer. 2. Komputer desktop 9szt. Załącznik nr 1 do SIWZ

1. Serwer. 2. Komputer desktop 9szt. Załącznik nr 1 do SIWZ 1. Serwer Załącznik nr 1 do SIWZ Lp. Nazwa elementu, Opis wymagań parametru lub cechy 1 Obudowa RACK o wysokości max. 2U z szynami i elementami niezbędnymi do zabudowy w szafie 19" 2 Procesor Czterordzeniowy

Bardziej szczegółowo

1. Serwer typu RACK szt. 1

1. Serwer typu RACK szt. 1 OP-IV.272.80.2015.AMI Opis przedmiotu zamówienia dla części I - Załącznik nr 1a do SIWZ Przedmiotem zamówienia jest zakup serwerów do infrastruktury serwerowej Zamawiającego. 1. Serwer typu RACK szt. 1

Bardziej szczegółowo

Załącznik Nr 5 do SIWZ OPIS TECHNICZNY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO

Załącznik Nr 5 do SIWZ OPIS TECHNICZNY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO Zadanie 1 Komputery stacjonarne Procesor Pamięć RAM Dysk Twardy Napęd Optyczny Płyta główna Dwurdzeniowy w architekturze x86 o częstotliwości 2,5 GHz (preferowany Intel Core 2 Duo lub inny o takiej samej

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA (minimalne parametry techniczne)

SPECYFIKACJA TECHNICZNA (minimalne parametry techniczne) Załącznik Nr 1A SPECYFIKACJA TECHNICZNA (minimalne parametry techniczne) I. Urządzenie wielofunkcyjne 1 szt. Cechy produktu Ogólne Szybkość urządzenia, tryb cz.-b. w str./min (A4) Szybkość urządzenia,

Bardziej szczegółowo

Część V - Serwery. UWAGA! Część V stanowi nierozerwalną całość. Ocena będzie łączna dla 4 zadań. Zadanie nr 1. SERWER BAZODANOWY KWESTURA

Część V - Serwery. UWAGA! Część V stanowi nierozerwalną całość. Ocena będzie łączna dla 4 zadań. Zadanie nr 1. SERWER BAZODANOWY KWESTURA Załącznik nr 3E do SIWZ DZP-0431-1257/2009 Część V - Serwery UWAGA! Część V stanowi nierozerwalną całość. Ocena będzie łączna dla 4 zadań Zadanie nr 1. SERWER BAZODANOWY OBUDOWA Parametr KWESTURA Wymagane

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja PL (Ploter A1 24 ) (szt. 1) Wymagane parametry minimalne. 72 wydruki A1/godz. (+/- 1 m²/godz) 72 wydruki A1/godz.

Specyfikacja PL (Ploter A1 24 ) (szt. 1) Wymagane parametry minimalne. 72 wydruki A1/godz. (+/- 1 m²/godz) 72 wydruki A1/godz. Instrukcja wypełnienia: Wykonawca zobowiązany jest wypełnić kolumnę oznaczoną napisem Nazwa producenta oferowany model, wpisując wartość parametru dla oferowanego urządzenia, zgodnie z zapisami kolumny

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - PARAMETRY TECHNICZNE I OKRES GWARANCJI (formularz) - po modyfikacji

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - PARAMETRY TECHNICZNE I OKRES GWARANCJI (formularz) - po modyfikacji Załącznik nr 2 do SIWZ... miejscowość, data OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - PARAMETRY TECHNICZNE I OKRES GWARANCJI (formularz) - po modyfikacji Tabela nr 1. ELEMENTY I URZĄDZENIA DO ROZBUDOWY MACIERZY: ELEMENTY

Bardziej szczegółowo

ZAŁĄCZNIK NR 1.8 do PFU Serwery wraz z system do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych - wyposażenie serwerowni

ZAŁĄCZNIK NR 1.8 do PFU Serwery wraz z system do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych - wyposażenie serwerowni ZAŁĄCZNIK NR 1.8 do PFU Serwery wraz z system do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych - wyposażenie serwerowni 1. Serwer główny 1 szt. Komponent Obudowa Płyta główna Wydajność Pamięć RAM Karta

Bardziej szczegółowo

1x HDMI, RJ 11 (modem), RJ45 (LAN),

1x HDMI, RJ 11 (modem), RJ45 (LAN), FORMULARZ OFERTY TECHNICZNEJ 1. KOMPUTERY PRZENOŚNE (LAPTOP) w zestawie z torbą i myszą optyczną z przeznaczeniem do prac biurowych oraz dla potrzeb dydaktyczno prezentacyjnych. ILOŚĆ SZTUK: 4+4 ** Procesor

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie infrastrukturą serwerów Blade

Zarządzanie infrastrukturą serwerów Blade ILOŚĆ SZTUK: 1 Szafa rack PRODUCENTA SPRZĘTU : Typ szafa do montażu urządzeń 19 oferowanych serwerów i macierzy Wysokość 42U Wyposażenie drzwi przednie i tylne zamykane na klucz, oraz ściany boczne. Dystrybucja

Bardziej szczegółowo

Formularz cenowy Pakiet nr 2

Formularz cenowy Pakiet nr 2 ... nazwa i adres wykonawcy Załącznik r 2 Formularz cenowy Pakiet nr 2 Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego nr ZP-4/09 p.n. Dostawa sprzętu komputerowego Lp. Wyszczególnienie Cena

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SYSTEMU TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ Łódź 2015

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SYSTEMU TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ Łódź 2015 Załącznik nr 4 do SIWZ/Nr 1 do umowy Nr postępowania OI/IP/031/2015 SPECYFIKACJA TECHNICZNA SYSTEMU TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ Łódź 2015 1. Założenia ogólne System telewizji przemysłowej/dozorowej ma być integralną

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 2 do SIWZ. Wykaz zamawianego sprzętu oraz oprogramowania

Załącznik nr 2 do SIWZ. Wykaz zamawianego sprzętu oraz oprogramowania Załącznik nr 2 do SIWZ Wykaz zamawianego sprzętu oraz oprogramowania 1. Komputerowa stacja robocza: 4 szt Ilość zainstalowanych procesorów: 1 szt.; Maksymalna ilość procesorów: 1 szt.; Typ zainstalowanego

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do wzoru umowy, która stanowi załącznik nr 3 do SIWZ OBLIGATORYJNE WYMAGANIA TECHNICZNE. I. Drukarka laserowa typ 2007-1 szt.

Załącznik nr 1 do wzoru umowy, która stanowi załącznik nr 3 do SIWZ OBLIGATORYJNE WYMAGANIA TECHNICZNE. I. Drukarka laserowa typ 2007-1 szt. Załącznik nr 1 do wzoru umowy, która stanowi załącznik nr 3 do SIWZ CZĘŚĆ III ZAMÓWIENIA OBLIGATORYJNE WYMAGANIA TECHNICZNE I. Drukarka laserowa typ 2007-1 szt. 91 Oferowany model*... Producent*... wskazanie

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 6 do SIWZ. 1. Stacja robocza 46 szt. NAZWA PRODUCENTA: NUMER PRODUKTU (part number):

Załącznik nr 6 do SIWZ. 1. Stacja robocza 46 szt. NAZWA PRODUCENTA: NUMER PRODUKTU (part number): Załącznik nr 6 do SIWZ 1. Stacja robocza 46 szt. NUMER PRODUKTU (part number): LP. Atrybut Parametr wymagany Opis parametru urządzenia 1. Procesor Min. 2-rdzeniowy, osiągający w teście PassMark CPU Mark

Bardziej szczegółowo

Lp. Urządzenie Ilość Konfiguracja

Lp. Urządzenie Ilość Konfiguracja Opis przedmiotu zamówienia nie odnosi się do określonych znaków towarowych czy rodzajów, które są przedmiotem zamówienia. Przedstawione parametry są minimalnymi dopuszczalnymi i maja charakter informacyjny,

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: przeznaczenie do druku mono/kolor - tekst i grafika. rodzaj urządzenia wielofunkcyjne - druk/skan/kopia

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: przeznaczenie do druku mono/kolor - tekst i grafika. rodzaj urządzenia wielofunkcyjne - druk/skan/kopia Produkt zamawiany Produkt oferowany VAT Cena netto Wartość Lp (cechy) ilość Nazwa i parametry ilość % za 1 szt brutto 1 2 3 4 5 6 7 8 1 CZĘŚĆ I OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1 przeznaczenie do druku mono/kolor

Bardziej szczegółowo

Cześć 1 akcesoria Powyższe wymagania spełnia np. Urządzenie wielofunkcyjne Samsung SL- C2620DW lub inne równoważne

Cześć 1 akcesoria Powyższe wymagania spełnia np. Urządzenie wielofunkcyjne Samsung SL- C2620DW lub inne równoważne Cześć 1 akcesoria 1 Drukarka: Kolorowa laserowa Wyświetlacz z funkcją ekranu dotykowego: tak Rozdzielczość druku - czerń [dpi]: 9600 x 600 Rozdzielczość druku - kolor [dpi]: 9600 x 600 Prędkość druku -

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZI I. Pytania formalne: 1. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty tylko na część przedmiotu Zamówienia. 2. Zamawiający dopuszcza wniesienie zabezpieczenia w postaci gwarancji bankowej. II. Serwery:

Bardziej szczegółowo

InfoCloud24 Usługowe Centrum Danych

InfoCloud24 Usługowe Centrum Danych InfoCloud24 Usługowe Centrum Danych Tomasz Laszuk Michał Makowski Tomasz Ciesielski Prezes Zarządu Dyrektor Techniczny Inżynier Systemowy Nie jestem geniuszem, ale miejscami jestem niezły, więc trzymam

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Opis przedmiotu zamówienia Specyfikacja techniczna 5 zestawów serwerowych ( z których kaŝdy składa się z szafy Rack, Serwera typu 1, Serwera typu 2 i zmieniacza taśm (autoloader) 1. Szafa RACK o wysokości

Bardziej szczegółowo

Implementing HP Rack and Tower & HP BladeSystem Server Solutions

Implementing HP Rack and Tower & HP BladeSystem Server Solutions Kod szkolenia: Tytuł szkolenia: U8476S Implementing HP Rack and Tower & HP BladeSystem Server Solutions Dni: 5 Opis: Adresaci szkolenia Cel szkolenia Osoby przygotowujące się do egzaminu: HP0-S35 i HP0-S34

Bardziej szczegółowo

1) Serwer do wirtualizacji - 1 szt... /wpisać nazwę producenta i model/

1) Serwer do wirtualizacji - 1 szt... /wpisać nazwę producenta i model/ 1) Serwer do wirtualizacji - 1 szt.... Obudowa Płyta główna HDD Inne napędy, moduły i karty, porty Karta graficzna Karty sieciowe Zasilanie i chłodzenie - obudowa typu Rack - wysokość nie więcej niż 2U

Bardziej szczegółowo

Pakiet nr 3. Formularz cenowy. Załącznik Nr 3. Przetarg nieograniczony nr ZP 4/08p.n. Dostawa sprzętu komputerowego. Podatek VAT

Pakiet nr 3. Formularz cenowy. Załącznik Nr 3. Przetarg nieograniczony nr ZP 4/08p.n. Dostawa sprzętu komputerowego. Podatek VAT ... nazwa i adres wykonawcy Załącznik Nr 3 Przetarg nieograniczony nr ZP 4/08p.n. Dostawa sprzętu komputerowego Pakiet nr 3 Formularz cenowy Lp. Wyszczególnienie Cena netto Zestaw nr 1 Zestaw nr 2 Drukarka

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ TECHNICZNY (FT) - ZMIENIONY NR 2 Część IV 1. PAKIET NR 1 Formularz techniczny dla pakietu nr 1

FORMULARZ TECHNICZNY (FT) - ZMIENIONY NR 2 Część IV 1. PAKIET NR 1 Formularz techniczny dla pakietu nr 1 ... (oznaczenie wykonawcy) 1. Typ skanera płaski, stolikowy 2. Rozdzielczość optyczna 2400x2400 dpi 3. Głębia koloru 48 bit 4. Prędkość skanowania - w trybie przeglądu: do 7 s, 5. Maksymalne rozmiary dokumentu

Bardziej szczegółowo

Zestawienie : Monitor wymagania minimalne:

Zestawienie : Monitor wymagania minimalne: Zestawienie : 4 szt. jednostek komputerowych zgodnych z poniższą rozpiską techniczną 2 szt. Monitorów komputerowych zgodnych z poniższą rozpiską techniczną. 1 szt. Urządzenia wielofunkcyjnego zgodnego

Bardziej szczegółowo

Wymagania zamawiającego

Wymagania zamawiającego Załącznik nr 2 SPECYFIKACJA TECHNICZNO - CENOWA Część 1 - Komputer stacjonarny szt. 4 Obudowa Mini Tower Procesor min. 2 rdzenie częstotliwość taktowania procesora min. 2,8 GHz Płyta główna częstotliwość

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (SOPZ) część 2. Nazwa Wymagania Zamawiającego (minimalne) Oferta Wykonawcy*

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (SOPZ) część 2. Nazwa Wymagania Zamawiającego (minimalne) Oferta Wykonawcy* SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (SOPZ) część 2 1) Drukarka kolorowa wielofunkcyjna wraz z materiałami eksploatacyjnymi 3 szt. Załącznik nr 1 do SIWZ dla części 2 Nazwa Wymagania Zamawiającego (minimalne)

Bardziej szczegółowo

Nic nie zastąpi ciężkiej pracy*

Nic nie zastąpi ciężkiej pracy* Nic nie zastąpi ciężkiej pracy* Thomas Edison *za wyjątkiem pracy jeszcze cięższej Projekt w liczbach 750 wprowadzonych dokumentów: 207 czasopism 156 pocztówek 104 artykuły 81 książek 50 biogramów Projekt

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. .. sztuk:..

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. .. sztuk:.. Załącznik nr 1 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Zadanie1. Zestaw komputerowy ilość: 7 szt. (CPV: 30.20.00.00-1, 30.23.13.00-0, 48.90.00.00-7) 1. Procesor 2. Pamięć RAM Minimum: 16 GB DDR

Bardziej szczegółowo

Zapytanie Ofertowe. Osobą udzielającą wyjaśnień w sprawie niniejszego zamówienia jest Zbigniew Gawrych (tel. 605 221 260).

Zapytanie Ofertowe. Osobą udzielającą wyjaśnień w sprawie niniejszego zamówienia jest Zbigniew Gawrych (tel. 605 221 260). Globitel Sp. z o.o. Zapytanie Ofertowe 07.05.2012 Do Wszystkich Zainteresowanych W związku z realizacją projektu pn. "Budowa systemu wymiany danych klasy B2B integrującego współpracę spółki Globitel z

Bardziej szczegółowo

Wykaz Standardowego Sprzętu Komputerowego w Akademii Marynarki Wojennej

Wykaz Standardowego Sprzętu Komputerowego w Akademii Marynarki Wojennej Załącznik do decyzji Rektora-Komendanta AMW Nr 51 z dnia 28.06.2013 r. Wykaz Standardowego Sprzętu Komputerowego w Akademii Marynarki Wojennej I. Sprzęt komputerowy 1. Komputer stacjonarny z monitorem

Bardziej szczegółowo

ZAŁĄCZNIK NR 2 do Formularza oferty

ZAŁĄCZNIK NR 2 do Formularza oferty Dla części I ZAŁĄCZNIK NR 2 do Formularza oferty Przedmiot 1. Urządzenie wielofunkcyjne Urządzenie wielofunkcyjne A3 kolor laser spełnianie wymagań określonych przez Podstawowe funkcje urządzenia Drukowanie

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 2 do SIWZ. Wykaz zamawianego sprzętu oraz oprogramowania

Załącznik nr 2 do SIWZ. Wykaz zamawianego sprzętu oraz oprogramowania Załącznik nr 2 do SIWZ Wykaz zamawianego sprzętu oraz oprogramowania 1. Komputerowa stacja robocza 4 sztuki Ilość zainstalowanych procesorów: 1 szt.; Maksymalna ilość procesorów: 1 szt.; Typ zainstalowanego

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA ILOŚCIOWO-JAKOŚCIOWA. Cena jednostkowa netto (zł)

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA ILOŚCIOWO-JAKOŚCIOWA. Cena jednostkowa netto (zł) 1. Zestawy komputerowe Część I przedmiotu Typ, model 1. Stacja robocza 2. Monitor płaski min. 24.Drukarka. 9 9 9 netto Razem: Wartość netto Podatek VAT % Kwota Parametr System operacyjny Procesor Pamięć

Bardziej szczegółowo

27/13 ZAŁĄCZNIK NR 4 DO SIWZ. 1 Serwery przetwarzania danych. 1.1 Serwery. dostawa, rozmieszczenie i zainstalowanie 2. serwerów przetwarzania danych.

27/13 ZAŁĄCZNIK NR 4 DO SIWZ. 1 Serwery przetwarzania danych. 1.1 Serwery. dostawa, rozmieszczenie i zainstalowanie 2. serwerów przetwarzania danych. 1 Serwery przetwarzania danych 1.1 Serwery dostawa, rozmieszczenie i zainstalowanie 2. serwerów przetwarzania danych. 1 1.2 Konsola zarządzająca serwerami dostawa, rozmieszczenie i zainstalowanie 1. konsoli

Bardziej szczegółowo

Lyski, 29.08.2012 r. ZP.271.8.2012.IT

Lyski, 29.08.2012 r. ZP.271.8.2012.IT Lyski, 29.08.2012 r. ZP.271.8.2012.IT Dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr ZP.271.8.2012.IT prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: DOSTAWĘ SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO DLA GMINY

Bardziej szczegółowo

PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZĘTU

PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZĘTU Nr sprawy: DAS-251-2/15 Załącznik F PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZĘTU Zadanie 1 Dostawa sprzętu komputerowego: notebook 1.1. Dostawa urządzenia Notebook z akcesoriami (Typ 1) [1 szt.]: ekran RAM

Bardziej szczegółowo

Zadanie Nr 1. Ilość. Oferowany sprzęt: nazwa, model/typ. cena jedn. brutto. Laptop z oprogramowaniem o parametrach. wartość brutto

Zadanie Nr 1. Ilość. Oferowany sprzęt: nazwa, model/typ. cena jedn. brutto. Laptop z oprogramowaniem o parametrach. wartość brutto Zadanie Nr 1 Lp 1. Laptop z oprogramowaniem o parametrach Procesor (taktowanie) Min.2,3 GHz Procesor (pamięć cache L2/L3) min. 512 kb/3072 kb Procesor (ilość rdzeni/wątków) min. 2/4 Procesor (sprzętowa

Bardziej szczegółowo

Konsolidacja wysokowydajnych systemów IT. Macierze IBM DS8870 Serwery IBM Power Przykładowe wdrożenia

Konsolidacja wysokowydajnych systemów IT. Macierze IBM DS8870 Serwery IBM Power Przykładowe wdrożenia Konsolidacja wysokowydajnych systemów IT Macierze IBM DS8870 Serwery IBM Power Przykładowe wdrożenia Mirosław Pura Sławomir Rysak Senior IT Specialist Client Technical Architect Agenda Współczesne wyzwania:

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja irc2380i / irc3080/i / irc3580/i Typ Maksymalny rozmiar oryginału Rozmiar kopii Kaseta Podajnik ręczny Rozdzielczość Skanowanie: Kopiowanie Drukowanie Szybkość kopiowania /drukowania A4 A3

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 5 do SIWZ OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. 1. Dostawa 6 szt. komputerów stacjonarnych do pracy biurowej

Załącznik nr 5 do SIWZ OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. 1. Dostawa 6 szt. komputerów stacjonarnych do pracy biurowej Załącznik nr 5 do SIWZ OPIS TECHNICZNY PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Dostawa 6 szt. komputerów stacjonarnych do pracy biurowej L.p. Komponent 1. Wydajność obliczeniowa jednostki Komputer uzyskujący w teście

Bardziej szczegółowo

Rodzaj zamówienia Dostawa. Tryb zamówienia. Termin składania ofert. Szacunkowa wartość zamówienia. OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Rodzaj zamówienia Dostawa. Tryb zamówienia. Termin składania ofert. Szacunkowa wartość zamówienia. OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy Mogilany: Zakup wraz z dostawą do Zamawiającego sprzętu komputerowego oraz licencji wraz z nośnikami Numer ogłoszenia: 313839-2008; data zamieszczenia: 14.11.2008 OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy Rodzaj

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja Zamawianego sprzętu. Drukarka typ 1. 10szt. Lp. Parametr Charakterystyka (minimalne wymagania)

Specyfikacja Zamawianego sprzętu. Drukarka typ 1. 10szt. Lp. Parametr Charakterystyka (minimalne wymagania) Załącznik 2 do ogłoszenia Specyfikacja Zamawianego sprzętu Drukarka typ 1. szt. Lp. Parametr Charakterystyka (minimalne wymagania) Nominalna prędkość druku 26 str./min. (tryb draft) Rozdzielczość w pionie

Bardziej szczegółowo

Niniejszy załącznik zawiera opis techniczny oferowanego przedmiotu zamówienia.

Niniejszy załącznik zawiera opis techniczny oferowanego przedmiotu zamówienia. Numer sprawy: DGA/11/09 Załącznik nr 2 do formularza oferty Niniejszy załącznik zawiera opis techniczny oferowanego przedmiotu zamówienia. A. Komputer stacjonarny (1 szt.)typ*.. procesor stacjonarny, czterordzeniowy

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1 ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1 z dnia : 2013-02-12 zakup środków trwałych: Serwer - 2 procesory min. 4 core e5540 xeon 2,53ghz, ram 12gb, 4x1GE (1szt.) Serwer - Procesor min 6 core L5640 xeon 2,27ghz ram 16ghz,

Bardziej szczegółowo

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: krobia.biuletyn.net

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: krobia.biuletyn.net Strona 1 z 5 Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: krobia.biuletyn.net Krobia: DOSTAWA SERWERA WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM ORAZ URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNEGO

Bardziej szczegółowo

Komputer będzie wykorzystywany na potrzeby aplikacji: biurowych, obliczeniowych, multimedialnych.

Komputer będzie wykorzystywany na potrzeby aplikacji: biurowych, obliczeniowych, multimedialnych. 1. Komputer stacjonarny: a) typ 1 (36szt.) Typ Zastosowanie Stacjonarny. Komputer będzie wykorzystywany na potrzeby aplikacji: biurowych, obliczeniowych, multimedialnych. Wydajność Komputer powinien osiągać

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1b do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Cześć II Dostawa niewyłącznych, nieograniczonych czasowo 3 sztuk licencji oprogramowania Microsoft Server 2012 R2 DataCenter x64 w celu rozbudowy

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Komputer stacjonarny PC 2 sztuki Procesor Minimum 3800 punktów w teście wydajności zamieszonym na stronie http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Bardziej szczegółowo

1) Serwer do wirtualizacji - 1 szt... /wpisać nazwę producenta i model/

1) Serwer do wirtualizacji - 1 szt... /wpisać nazwę producenta i model/ 1) Serwer do wirtualizacji - 1 szt.... Obudowa Procesor Płyta główna HDD Inne napędy, moduły i karty, porty Karta graficzna Karty Zasilanie i chłodzenie - obudowa typu Rack - wysokość nie więcej niż 2U

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Numer sprawy: DGA/11/09 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik A do SIWZ A. Komputer stacjonarny (1 szt.) procesor stacjonarny, czterordzeniowy klasy x86 osiągający min. 3900 pkt. w teście pamięć

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1. Specyfikacja techniczna. Serwer 1 szt. Podać producenta i model. Serwer 1szt. ... Wymagana minimalna wartość parametru

Załącznik nr 1. Specyfikacja techniczna. Serwer 1 szt. Podać producenta i model. Serwer 1szt. ... Wymagana minimalna wartość parametru Załącznik nr 1. Specyfikacja techniczna Serwer 1 szt. Lp. 1 2 Serwer 1szt. Ilość zainstalowanych procesorów Podać producenta i model Procesor 6-cio rdzeniowy, architektura x86-64 ze sprzętowym wsparciem

Bardziej szczegółowo

Lp. Nazwa Parametry techniczne

Lp. Nazwa Parametry techniczne Załącznik do Zaproszenia Nr sprawy 1/N/2012 Opis Przedmiotu Zamówienia Przedmiotem zamówienia jest dostawa stacjonarnych zestawów komputerowych oraz komputerów przenośnych wraz z oprogramowaniem o parametrach

Bardziej szczegółowo

Katalog FEN NVR. Samsung Security Manager. rejestratorów. przeznaczonych do współpracy z oprogramowaniem

Katalog FEN NVR. Samsung Security Manager. rejestratorów. przeznaczonych do współpracy z oprogramowaniem Katalog rejestratorów FEN NVR przeznaczonych do współpracy z oprogramowaniem Samsung Security Manager S - Entry NVR Model Entry NVR to podstawowy serwer przeznaczony do rejestracji* obrazu z 16 kamer IP.

Bardziej szczegółowo

1. Serwer dla Filii WUP (3 szt.)

1. Serwer dla Filii WUP (3 szt.) Załącznik nr 1 do SIWZ ZP.341-9/PW/11 SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Część I 1. Serwer dla Filii WUP (3 szt.) Procesor Liczba rdzeni 4 Ilość zainstalowanych procesorów 1 Sprzętowe wsparcie wirtualizacji

Bardziej szczegółowo

DZPZ/ 333/71/2012 Olsztyn, dnia 20 kwietnia 2012 r.

DZPZ/ 333/71/2012 Olsztyn, dnia 20 kwietnia 2012 r. DZPZ/ 333/71/2012 Olsztyn, dnia 20 kwietnia 2012 r. ZAPROSZENIE DO ZŁOśENIA OFERTY CENOWEJ Przedmiot zapytania dotyczy: Zakupu sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem I. Zamawiający: Wojewódzki Szpital

Bardziej szczegółowo

20. Czy serwerownia spełnia standardowe wymagania techniczne dla takich pomieszczeń?

20. Czy serwerownia spełnia standardowe wymagania techniczne dla takich pomieszczeń? 1 z 5 2008-12-01 10:54 Część III: Infrastruktura teleinformatyczna 19. Czy w budynku urzędu gminy urządzona jest serwerownia? 20. Czy serwerownia spełnia standardowe wymagania techniczne dla takich pomieszczeń?

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik Nr 1 do SIWZ Nr spr. 13/ZP/CBA/2007 SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Zadanie nr 1 Serwer wraz z oprogramowaniem Serwer 1. Procesor(y) Dwa procesory wykonane w technologii czterordzeniowej.

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ CENOWY DLA ZADANIA NR 3 DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO I TELEWIZYJNEGO. Producent/typ/model oferowanego sprzętu. Lenovo Essential S50-30

FORMULARZ CENOWY DLA ZADANIA NR 3 DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO I TELEWIZYJNEGO. Producent/typ/model oferowanego sprzętu. Lenovo Essential S50-30 Załącznik nr 2.3 do Zapytania Ofertowego FORMULARZ CENOWY DLA ZADANIA NR 3 DOSTAWA SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO I TELEWIZYJNEGO Lp. Nazwa Producent/typ/model oferowanego sprzętu Ilość Cena jedn. netto Stawka

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 2. do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na Informatyzację Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie sp. z o.o.

Załącznik nr 2. do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na Informatyzację Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie sp. z o.o. Załącznik nr 2 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na Informatyzację Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie sp. z o.o. Wymagania dla sprzętu komputerowego 1. Serwer Bazodanowy ilość sztuk 1 szt.

Bardziej szczegółowo

DE.WZP.321.1.4.2014.JC.2 Warszawa, 2014-02-24

DE.WZP.321.1.4.2014.JC.2 Warszawa, 2014-02-24 DE.WZP.321.1.4.2014.JC.2 Warszawa, 2014-02-24 WYKONAWCY ubiegający się o udzielenie zamówienia na dostawę urządzeń drukujących na potrzeby Ministerstwa Edukacji Narodowej - postępowanie nr DE.WZP.321.1.4.2014.JC

Bardziej szczegółowo

NOWY FORMULARZ TECHNICZNY CZĘŚĆ 1

NOWY FORMULARZ TECHNICZNY CZĘŚĆ 1 Serwery typu BLADE (2 szt.) NOWY FORMULARZ TECHNICZNY CZĘŚĆ 1 ZAŁĄCZNIK NR 3.1 L.p. Parametr Minimalne wymagania zamawiającego Oferowane przez Wykonawcę* 1. Procesor Czterordzeniowy procesor dedykowany

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Dostawa 1 sztuki drukarki atramentowej kolorowej dla Dziekanatu WIL Politechniki Krakowskiej.

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Dostawa 1 sztuki drukarki atramentowej kolorowej dla Dziekanatu WIL Politechniki Krakowskiej. Załącznik nr 1 do SIWZ Znak sprawy KA-2/021/2008 Zadanie częściowe nr 1/1 SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Dostawa 1 sztuki drukarki atramentowej kolorowej dla Dziekanatu WIL Politechniki - jakość

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA TECHNICZNA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest zakup: a) Serwery typu Blade o parametrach nie gorszych niż wymienione poniżej:. Płyta główna Chipset Procesor Pamięć Dysk twardy

Bardziej szczegółowo

ZAŁĄCZNIK NR 1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA ILOŚCIOWO-JAKOŚCIOWA Część I przedmiotu zamówienia. Cena jednostkowa netto (zł)

ZAŁĄCZNIK NR 1 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SPECYFIKACJA ILOŚCIOWO-JAKOŚCIOWA Część I przedmiotu zamówienia. Cena jednostkowa netto (zł) Część I przedmiotu 1. tasiemki RDX 500GB [IO MEGA 500GB lub równoważny] Typ, model Tasiemki RDX 500GB. (szt.) 6 netto Format RDX spełnia / nie spełnia * Pojemność 500GB nominalna Gwarancja 2 lata Część

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do Zaproszenia nr 03/07/2014

Załącznik nr 1 do Zaproszenia nr 03/07/2014 Załącznik nr 1 do Zaproszenia nr 03/07/2014 FORMULARZ ASORTYMENTOWO - CENOWY Zamawiający wymaga dostawy urządzeń komputerowych w podanej niżej ilości oraz o określonych poniżej parametrach technicznych

Bardziej szczegółowo

Karta sieciowa, 10/100/1000Mbit Dopuszcza się możliwość stosowania kart sieciowych zintegrowanych z płyta główną 8. Nagrywarka DVD+-RW DL SATA

Karta sieciowa, 10/100/1000Mbit Dopuszcza się możliwość stosowania kart sieciowych zintegrowanych z płyta główną 8. Nagrywarka DVD+-RW DL SATA CZEŚĆ I Komputer PC Procesor w architekturze x86 Częstotliwość taktowania procesora nie mniejsza niż: 2,6GHz Ilość rdzeni: 4 Technologia zapewniającą oszczędność energii lub procesor równoważny wydajnościowo

Bardziej szczegółowo

PRZETARG 01/EU/2016/SERVERS NA DOSTAWĘ, MONTAŻ I URUCHOMIENIE SERWERÓW, WIRTUALIZATORÓW, MACIERZY I OPROGRAMOWANIA ORAZ WYKUP STAREGO SPRZĘTU

PRZETARG 01/EU/2016/SERVERS NA DOSTAWĘ, MONTAŻ I URUCHOMIENIE SERWERÓW, WIRTUALIZATORÓW, MACIERZY I OPROGRAMOWANIA ORAZ WYKUP STAREGO SPRZĘTU Data: 08/03/2016 PRZETARG 01/EU/2016/SERVERS NA DOSTAWĘ, MONTAŻ I URUCHOMIENIE SERWERÓW, WIRTUALIZATORÓW, MACIERZY I OPROGRAMOWANIA ORAZ WYKUP STAREGO SPRZĘTU Pytania i odpowiedzi dotyczące specyfikacji

Bardziej szczegółowo

Formularz specyfikacji techniczno cenowej zamawianych/oferowanych serwerów

Formularz specyfikacji techniczno cenowej zamawianych/oferowanych serwerów Załącznik nr 5.. /nazwa i adres Wykonawcy/. miejscowość i data Formularz specyfikacji techniczno cenowej zamawianych/oferowanych serwerów 1. Serwery wysokiej gęstości w obudowach kasetowych 11 szt. Nazwa

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 6. Specyfikacja przedmiotu Zamówienia

Załącznik nr 6. Specyfikacja przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 6 Specyfikacja przedmiotu Zamówienia Część I. Dostawa wraz montażem (uruchomieniem) i serwisem gwarancyjnym. 1. Szafa Rack 19 : wolno stojąca ilość miejsc U: 27 max wysokość: 160 cm, max szerokość:

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia na dostawê sprzêtu komputerowego oraz kserokopiarek

Opis przedmiotu zamówienia na dostawê sprzêtu komputerowego oraz kserokopiarek Opis przedmiotu zamówienia na dostawê sprzêtu komputerowego oraz kserokopiarek 1. Czêœci zamówienia Przedmiot 1-20 zestawów komputerowych do pracy biurowej - 3 monochromatyczne drukarki laserowe stanowiskowe

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 6 Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia. Pakiet 1 (Warszawa) Tabela 1. Komputer przenośny. Ilość 1 sztuka

Załącznik nr 6 Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia. Pakiet 1 (Warszawa) Tabela 1. Komputer przenośny. Ilość 1 sztuka Załącznik nr 6 Uszczegółowienie przedmiotu zamówienia Pakiet 1 (Warszawa) Tabela 1 Komputer przenośny Lp. Opis minimalnych wymagań lub konfiguracji 1. W zakresie zastosowania 1.1. Komputer będzie wykorzystywany

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SYSTEMU TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ/DOZOROWEJ Łódź 2014

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SYSTEMU TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ/DOZOROWEJ Łódź 2014 Załącznik nr 5 do SIWZ/ nr 1 do Umowy Postępowanie nr OI/PP/171/2014 SPECYFIKACJA TECHNICZNA SYSTEMU TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ/DOZOROWEJ Łódź 2014 1. Założenia ogólne System telewizji przemysłowej/dozorowej

Bardziej szczegółowo

nazwa producenta/ nr katalogowy/ okres gwarancji cena jedn.netto nazwa producenta/ nr katalogowy/ okres gwarancji cena jedn.netto

nazwa producenta/ nr katalogowy/ okres gwarancji cena jedn.netto nazwa producenta/ nr katalogowy/ okres gwarancji cena jedn.netto Załacznik nr, znak sprawy DZ-250/32/5 FORMULARZ OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - FORMULARZ CENOWY producenta/ Zadanie zestaw komputerowy o parametrach podanych w załączniku nr a do siwz zestaw nr : laptop

Bardziej szczegółowo

A. Drukarka A4 kolor duplex szt. 5

A. Drukarka A4 kolor duplex szt. 5 DOA.III.272.1.92.2011 Załącznik nr 2 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA II CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA URZĄDZENIA KOMPUTEROWE A. Drukarka A4 kolor duplex szt. 5 1) Typ druku: laserowy lub ledowy. 2) Szybkość

Bardziej szczegółowo

Federacyjna e-infrastruktura dla europejskich środowisk naukowych rozwijających innowacyjne architektury sieciowe

Federacyjna e-infrastruktura dla europejskich środowisk naukowych rozwijających innowacyjne architektury sieciowe FEDERICA Federacyjna e-infrastruktura dla europejskich środowisk naukowych rozwijających innowacyjne architektury sieciowe Radek Krzywania (radek.krzywania@man.poznan.pl) Łukasz Dolata (ldolata@man.poznan.pl)

Bardziej szczegółowo

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH Nr postępowania: RAP.272.13.2014 Załącznik nr 1B do SIWZ WYMAGANE PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZETU DRUKARKI, URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE I SKANERY SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH I. DRUKARKI

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Nr sprawy: AD-O.272.4.2014 Załącznik nr 2 Opis przedmiotu zamówienia 1. Serwer wraz z oprogramowaniem do archiwizacji 1 zestaw Lp. Wymagane minimalne parametry techniczne serwera 1. Typ Serwer 2. Zastosowanie

Bardziej szczegółowo

Zaproszenie do składania ofert. Numer wewnętrzny zapytania ofertowego 02/10/2013

Zaproszenie do składania ofert. Numer wewnętrzny zapytania ofertowego 02/10/2013 Fritz Group S.A. Plac Axentowicza 5/3 30-034 Kraków NIP: 677-235-72-19 biuro@fritzgroup.pl www.fritzgroup.pl Kraków, dn. 21.10.2013 Zaproszenie do składania ofert Numer wewnętrzny zapytania ofertowego

Bardziej szczegółowo

I Zestaw komputerowy: Stacja robocza i monitor wraz z oprogramowaniem systemowym i akcesoriami - 10 szt. STACJA ROBOCZA:

I Zestaw komputerowy: Stacja robocza i monitor wraz z oprogramowaniem systemowym i akcesoriami - 10 szt. STACJA ROBOCZA: Załącznik nr 6 C Część C Przedmiot zamówienia dotyczący pkt 1.1.3 SIWZ I Zestaw komputerowy: Stacja robocza i monitor wraz z oprogramowaniem systemowym i akcesoriami - 10 szt. STACJA ROBOCZA: 1. Procesor

Bardziej szczegółowo

Charakterystyka przedmiotu zamówienia

Charakterystyka przedmiotu zamówienia Załącznik nr 5 do siwz W/NO/ZP-2/12 Charakterystyka przedmiotu zamówienia Ilekroć w treści siwz, w tym w opisie przedmiotu zamówienia, użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, a także normy, Zamawiający

Bardziej szczegółowo

Odpowiedzi Zamawiającego w ramach zgłoszonych wniosków o wyjaśnienie SIWZ Dostarczenie oraz wdroŝenie Systemu kopii bezpieczeństwa (Backup)

Odpowiedzi Zamawiającego w ramach zgłoszonych wniosków o wyjaśnienie SIWZ Dostarczenie oraz wdroŝenie Systemu kopii bezpieczeństwa (Backup) Warszawa, 200-09-20 Do wszystkich Wykonawców Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostarczenie oraz wdroŝenie Systemu kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

2. Kontroler Dwa kontrolery pracujące w trybie active-active wyposażone w min. 32GB cache (każdy). Kontroler oparty na architekturze 64 bitowej.

2. Kontroler Dwa kontrolery pracujące w trybie active-active wyposażone w min. 32GB cache (każdy). Kontroler oparty na architekturze 64 bitowej. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 do SIWZ (Po zawarciu umowy załącznik nr 3 do Umowy) Przedmiotem Zamówienia jest: - zakup i dostawa macierzy dyskowej z półkami dyskowymi, zwanych dalej

Bardziej szczegółowo