Informacje. Scania oferuje inteligentne samochody ciężarowe o dużej ładowności

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Informacje. Scania oferuje inteligentne samochody ciężarowe o dużej ładowności"

Transkrypt

1 Informacje Stara Wieś, 15 kwietnia 2013 r. Scania oferuje inteligentne samochody ciężarowe o dużej ładowności Dzięki modułowemu systemowi produktów Scania, klienci mogą wybierać spośród milionów opcji specyfikacyjnych, by konfigurować pojazdy precyzyjnie dostosowane do wykonywanych zadań transportowych. Najważniejszymi kryteriami przy projektowaniu nowych pojazdów, układów i podzespołów są ekonomika paliwowa, dyspozycyjność i wytrzymałość. Kolejną mocną stroną Scania jest atrakcyjność dla kierowcy, potęgowana przez zautomatyzowany układ zmiany biegów dostosowany do warunków jazdy w terenie oraz łatwy w użyciu panel sterowania przyczepnością kół. Trzy serie kabin i dziewięć silników Euro 6 zaspokajające wszystkie potrzeby Scania zaprezentowała niedawno nowe, przeprojektowane kabiny serii G i R, które dzięki swoim udoskonalonym właściwościom aerodynamicznym zapewniają znaczne oszczędności paliwa. Modyfikacje polegały m.in. na wygładzeniu narożników kabiny w celu zmniejszenia oporów podczas przepływu powietrza na boki oraz zastosowaniu nowej, bardziej wydajnej aerodynamicznie osłony przeciwsłonecznej (także w kabinach serii P). Scania serii G Off-road z nowymi narożnikami kabiny Scania serii P, wszystkie dostępne wysokości Scania wprowadza na rynek również nowe jednostki napędowe Euro 6 z rozwiązaniami zwiększającymi sprawność. Silniki Euro 6 drugiej generacji, o mocy 450 i 490 KM, zużywają do 2 procent mniej paliwa, zaś nowe widlaste ósemki Euro 6, o mocy 520 i 580 KM, oferują nie tylko doskonałą ekonomikę paliwową, ale także typowe dla Scania V8: charakter i ogromną siłę napędową już przy niskiej prędkości obrotowej. Ogółem, klienci Scania mają do wyboru dziewięć silników wysokoprężnych spełniających normę emisji spalin Euro 6, o mocy od 250 KM w silniku 9-litrowym do 580 KM w jednostce V8. Wkrótce zostanę prowadzone kolejne poziomy mocy. Ponadto, w ofercie znajdują się dwa silniki gazowe, dostosowane do spalania biogazu, sprężonego gazu ziemnego (CNG) lub gazu ziemnego skroplonego (LNG). Te lekkie rzędowe jednostki pięciocylindrowe rozwijają imponujące osiągi: 270 KM / 1350 Nm lub 340 KM / 1600 Nm.

2 2 (8) Kabiny Scania Kompaktowa kabina serii P pozostawia najwięcej miejsca dla zabudowy i zapewnia szczególnie wygodne wsiadanie i wysiadanie. Jest dostępna w połączeniu z silnikami do 450 KM i 2350 Nm. Większa kabina serii G jest odpowiednia zarówno dla transportu budowlanego, jak i długodystansowego. Jest dostępna w połączeniu z silnikami do 490 KM i 2550 Nm. Kabina serii R oferuje maksymalnie przestronne komfortowe wnętrze. Pozwala również na stosowanie w pojeździe legendarnych silników Scania V8. Jest dostępna w połączeniu z silnikami do 730 KM i 3500 Nm. Terenowe samochody ciężarowe Terenowe samochody ciężarowe Scania, dostępne w seriach P i G, zostały wyposażone w rozwiązania gwarantujące maksymalne własności trakcyjne w terenie i dyspozycyjność. Wytrzymały stalowy zderzak zapewnia 25-stopniowy kąt natarcia i jest wysunięty do przodu o 135 mm, dzięki czemu chroni kabinę przed drobnymi uszkodzeniami. Zderzak stanowi odrębny element, nie połączony z innymi podzespołami, które mogłyby zostać uszkodzone wskutek silnych wstrząsów..

3 3 (8) Solidny uchwyt do holowania wytrzymuje obciążenie 350 kn (35 ton), co umożliwia odholowanie unieruchomionego pojazdu bez konieczności zrzucania ładunku. Płyta poprowadzona od zderzaka w kierunku tyłu pojazdu chroni dolną części chłodnicy powietrza doładowującego i chłodnicy silnika oraz przód miski olejowej. U góry zderzaka znajduje się szeroki antypoślizgowy stopień obsługowy, na który można wejść po rozkładanym stopniu zamontowanym pod uchwytem do holowania. Bezpieczeństwo np. podczas czyszczenia przedniej szyby zapewniają dwa poprzeczne uchwyty zamocowane do przedniego grilla. Lampy w pojeździe są dobrze chronione przed uszkodzeniem. W opcji Scania oferuje diodowe (LED) lampy tylne, o większej, w porównaniu lampami konwencjonalnymi, trwałości i niezawodności. Kabiny specjalne Poza standardowymi kabinami serii P, na wielu rynkach Scania oferuje kabinę załogową w dwóch wariantach długości, stosowaną np. w pojazdach pożarniczych i ratowniczych. Kabina załogowa Scania CrewCab jest dostarczana z fabryki w stanie kompletnym, gotowa do natychmiastowej zabudowy. Kabina Scania CrewCab Długa kabina Scania CrewCab Kabina Scania Low-entry Kabiny Low-entry w trzech wariantach wysokości odpowiadają na potrzeby miejskiego transportu dystrybucyjnego i komunalnego (wywóz odpadów, zamiatanie ulic itp.). Modułowe, wydajne silniki na każde warunki Oferta silników Scania obejmuje wszystkie poziomy emisji spalin od Euro 3 do Euro 6. Opracowana przez Scania technologia Euro 6 wyróżnia się zabudową wszystkich układów oczyszczania spalin wewnątrz kompaktowego tłumika o wymiarach takich samych, jak w przypadku innych klas emisyjnych. Rozwiązanie to zapewnia istotne korzyści, jako że tłumik nie zajmuje miejsca wymaganego przez zabudowę. Każdy silnik charakteryzuje się doskonałymi osiągami, dostarczając wyjątkowo duży moment obrotowy już od około 1000 obr/min, czego skutkiem są znakomite własności trakcyjne. Innymi mocnymi stronami Scania są ekonomika paliwowa, trwałość i dyspozycyjność.

4 4 (8) 9-litrowe 5-cylindrowe 13-litrowe 6-cylindrowe 16-litrowe silniki V8 silniki dla samochodów silniki dla samochodów dla samochodów ciężarowych i ciężarowych i ciężarowych autobusów autobusów Euro 6 250, 280, 320, 360 KM 370*, 410, 450, 490 KM 520, 580, 730* KM EEV 230, 280, 320, 360, KM (EGR) 400, 440 KM (SCR) 500, 730 KM (SCR) Euro 5 230, 280, 320, KM (EGR) 250, 310 KM (SCR) 360, 400, 440, 480 KM (EGR) 360, 400, 440, 480 KM (SCR) Euro 4 250, 310 KM (SCR) 360, 400, 440, 480 KM (SCR) 500, 560, 620, 730 KM (SCR) 500, 560, 620 KM (SCR) Euro 3 250, 310 KM 360, 410, 460 KM 500, 580 KM * Zostanie wprowadzony na rynek w terminie późniejszym. Światowa premiera Scania V8 Euro 6 Na wystawie Bauma 2013 zostaną po raz pierwszy pokazane 16-litrowe silniki Scania V8 Euro 6. Te mocne, solidne i jednocześnie ekonomiczne jednostki napędowe są cenione za swoją wyjątkową elastyczność, wydajność przy niskich prędkościach obrotowych i trwałość. Nowością są także trzy silniki 13-litrowe, o mocy maksymalnej 410, 450 i 490 KM. Wariant 410 KM spełnia normę emisji spalin Euro 6 tylko z pomocą techniki SCR, podczas gdy w pozostałych wariantach oraz jednostkach V8 zastosowano połączone techniki SCR i EGR. Ponadto, Scania oferuje kompletną gamę silników spełniających normy Euro 5, Euro 4 i Euro 3. Są wśród nich także silniki przystosowane do spalania 100-procentowego biodiesla oraz silnik Euro 6 zasilane biogazem, gazem ziemnym i etanolem. Skrzynie biegów: jedź dokąd chcesz Skrzynie biegów Scania mają budowę modułową, co oznacza, że poszczególne ich segmenty można łączyć na różne sposoby w celu optymalnego dopasowania skrzyni biegów do każdego zastosowania. Modułowa budowa ułatwia obsługę serwisową i dostawy części i powoduje że skrzynie biegów są dobrze znane każdemu mechanikowi Scania. Dostępne są skrzynie biegów o liczbie przełożeń 8, 8+1, 12 i 12+2 z możliwością wyboru zintegrowanego zwalniacza i zautomatyzowanego układu zmiany biegów. Modele 8+1- i 12+2-biegowa posiadają biegi pełzające, które zwiększają własności trakcyjne i siłę napędową przy małych prędkościach jazdy. Dostępna jest także skrzynia 12+2-biegowa z nadbiegiem, umożliwiającym zmniejszenie prędkości obrotowej silnika podczas jazdy na najwyższym biegu, a tym samym oszczędność paliwa. Skrzynia te jest zdolna do przeniesienia dużego momentu obrotowego rozwijanego przez najpotężniejszy silnik Scania V8. Na życzenie są dostępne automatyczne skrzynie biegów. Zautomatyzowany układ zmiany biegów o kilku trybach działania Alternatywą dla manualnego układu zmiany biegów w standardowych skrzyniach biegów Scania jest Scania Opticruise. Układ ten jest dostępny zarówno w wersji w pełni zautomatyzowanej, jak i w wersji z pedałem sprzęgła w kabinie. Jego integralną funkcją jest Scania Active Prediction, opracowany przez Scania tempomat wykorzystujący dane GPS do sterowania układem napędowym. Scania Opticruise posiada

5 5 (8) zaimplementowane trzy tryby działania, z których każdy opracowano z myślą zwiększaniu efektywności w odmiennych warunkach i zastosowaniach. Do wyboru wszystkich trybów jazdy służy pierścieniowy przełącznik na dźwigni sterującej układu Opticruise. Aktualnie wybrany tryb sygnalizuje wyświetlacz w zestawie wskaźników. Niektóre parametry Opticruise mogą być programowane w stacji obsługi Scania, w celu dostosowania działania skrzyni biegów do aktualnych potrzeb. Na przykład, istnieje możliwość wyłączenia trybu dynamicznego (Power) i funkcji kickdown. Wybór biegu do ruszania z miejsca odbywa się automatycznie, ale układ umożliwia przeprogramowanie domyślnego biegu początkowego. Przełącznik obrotowy N Położenie neutralne D Jazda w przód R bieg wsteczny Przełączanie trybu Przełączanie trybu Tryb standardowy E Tryb ekonomiczny P Tryb dynamiczny O Tryb terenowy (Off-road) Dźwignia + Ręczna zmiana biegu na wyższy Ręczna zmiana biegu na niższy (przytrzymanie 1 s) Tryb manewrowy A/M Sterowanie automatyczne/ręczne Przełącznik AUT AUT Automatyczne uruchamianie zwalniacza hamulca pedałem Scania Opticruise w pojazdach budowlanych posiada specjalny tryb terenowy (Off-road), zoptymalizowany pod kątem jazdy w nierównym terenie i po miękkich lub sypkich podłożach, charakteryzujących się dużym oporem toczenia. W trybie terenowym, uzupełniającym inne tryby działania: standardowy i dynamiczny (Power), układ sterowania dąży do jak najdłuższego utrzymywania sprzęgła w stanie włączenia, by unikać przerw w przekazywaniu momentu obrotowego do kół, a tym samym utraty siły napędowej. Liczba zmian biegów jest ograniczana poprzez poszerzenie zakresu wykorzystywanych prędkości obrotowych silnika. Same zmiany biegów są szybsze, nawet kosztem komfortu. W układ wbudowano szereg praktycznych funkcji, takich jak np. tryb manewrowy, umożliwiający niezwykle precyzyjne kontrolowanie pojazdu przy bardzo małych prędkościach jazdy. Kierowca, poprzez szybkie całkowite wciśnięcie pedału przyspieszenia, ma także możliwość aktywowania specjalnej funkcji, podwyższającej prędkość obrotową silnika podczas ruszania z miejsca, przydatnej na podłożach o dużym oporze toczenia. Możliwa jest preselekcja zakresu D lub R (przełącznikiem obrotowym) jeszcze podczas ruchu pojazdu w kierunku przeciwnym, co powoduje natychmiastowe przełączenie zakresu, gdy tylko pojazd zatrzyma się. Niezwykle użyteczna w wymagających warunkach jest funkcja rozkołysania pojazdu. Aktywuje się automatycznie, jeżeli koła napędowa ślizgają się (buksują), a koła przednie pozostają w bezruchu. Wówczas, szybkie zwolnienie pedału przyspieszenie powoduje natychmiastowe wyłączenie sprzęgła, co umożliwia swobodne cofnięcie się pojazdu w celu podjęcia kolejnej próby. Przez powtarzalne naciskanie pedału przyspieszenia kierowca może rozkołysać pojazd, by móc kontynuować jazdę. W trybie terenowym funkcja

6 6 (8) rozkołysania jest nieaktywna w celu utrzymywania włączonego sprzęgła przez jak najdłuższy czas. Inną wysoko cenioną opcją, powiązaną ze Scania Opticruise, jest funkcja pomocy przy ruszaniu pod górę (Hill-hold). Jej dostępność poszerzono także o pojazdy 6x4, 8x4 i 8x8 z hamulcami bębnowymi. Scania Retarder wzorzec skuteczności hamowania na zjazdach. Od 20 lat Scania Retarder jest wzorcowym dla całej branży rozwiązaniem w dziedzinie hamulców dodatkowych. Podczas jazdy autostradą pozwala zredukować częstość korzystania z hamulców zasadniczych o 75% oraz szybko i bezpiecznie przemieszczać się w pofałdowanym terenie. Zwalniacz jest zintegrowany z układem hamulcowym pojazdu. Umożliwia kontrolę prędkości na zjazdach, współdziała z hamulcem wydechowym i realizuje funkcję hamowanie mieszanego w celu wykorzystywana poszczególnych systemów hamowania w pojeździe w sposób optymalny zarówno z pod względem skuteczności hamowania, jak i kosztów obsługi technicznej hamulców. Zwalniacz jest aktywowany ręcznie, dźwignią z prawej strony koła kierownicy, lub automatycznie, pedałem hamulca. W pojazdach ze Scania Opticruise zwalniacz inicjuje automatyczną zmianę biegu na niższy w celu utrzymywania optymalnej skuteczności hamowania. Dostępne są dwie wersje zwalniacza, różniące się wydajnością: 3500 lub 4100 Nm. Wersja 3500 Nm pozwala osiągać maksymalną ekonomikę paliwową, podczas gdy wersja 4100 Nm, zapewniająca przy niektórych prędkościach obrotowych o 25% większą siłę hamowania, jest przeznaczona dla zastosowań budowlanych i terenowych. Panel sterowania przyczepnością kół Wszystkie elementy sterujące funkcjami mającymi wpływ na przyczepność kół napędowych i własności trakcyjne są zgrupowane w jednym, intuicyjnym w obsłudze module deski rozdzielczej, umieszczonym w łatwo dostępnym miejscu. Obrotowy przełącznik blokad mechanizmów różnicowych, dostosowany do konfiguracji osi pojazdu, umożliwia włączanie poszczególnych blokad we właściwej kolejności, przy zachowaniu jak najlepszej kierowalności pojazdem. Stan blokad jest sygnalizowany symbolami na wyświetlaczu w zestawie wskaźników. Z obydwu stron przełącznika obrotowego znajdują się przyciski podnoszenia osi wleczonej lub zmiany rozkładu obciążenia pomiędzy osie składowe osi wielokrotnej (zespolonej) Przystawki obioru mocy w różnych miejscach Dostępne są przystawki odbioru mocy napędzane od skrzyni biegów, montowane w różnych pozycjach i posiadające różne przełożenia, w tym m.in. przystawki montowane z boku stosowane w wywrotkach, montowane z tyłu przystawki wolnoobrotowe znajdujące zastosowanie w pojazdach do transportu dłużycy drzewnej oraz montowane z tyłu i z boku przystawki podwójne stosowane np. do napędu dużych żurawi wymagających zasilania dwuobwodowego. Na życzenie są dostępne inne konfiguracje przystawek odbioru mocy. Przystawki odbioru mocy napędzane od silnika, wykorzystywane do napędu np. zabieraków hakowych i betonomieszarek, mogą być mocowane na silniku lub kole zamachowym i działają niezależnie od sprzęgła i skrzyni biegów. Wzmocniona tylna oś napędowa z pojedynczą przekładnią główną Scania opracowała nową, wytrzymalszą jednostopniową tylną oś napędową (R885), dostosowując ją do dużych mas całkowitych pojazdu i wymagającego terenu. Oś ta jest dostępna z sześcioma różnymi przełożeniami z zakresu od 2,87 do 4,30. W niektórych przypadkach pozwala zrezygnować ze stosowania osi ze zwolnicami w piastach kół. A jej

7 7 (8) większa wytrzymałość oznacza większą dyspozycyjność. Oś jest dostępna z hamulcami bębnowymi i lub tarczowymi. Tylna oś R885 dla wymagających zastosowań. Konfiguracje osi, osie i zespolone W ramach swojego modułowego systemu produktów Scania oferuje wyjątkowo duży wybór osi pod względem ich nośności i przełożeń, co pozwala dostosowywać pojazdy do indywidualnych wymagań w zakresie ładowności, własności trakcyjnych i zastosowań. Oferowane są osie przednie i wleczone o nośności od 7 do 10 ton. Osie napędowe z pojedynczą przekładnią główną o nośności 11,5 i 13 ton oraz osie napędowe ze zwolnicami w piastach kół o nośności 13 i 15 ton. Oferta osi zespolonych obejmuje zakres dopuszczalnych nacisków od 18 ton dla wariantów z osią wleczoną, do 32 ton dla podwójnych osi napędowych. W przypadku większości konfiguracji osi można wybierać spośród resorów półeliptycznych, parabolicznych lub zawieszenia pneumatycznego. Ciągniki siodłowe Podwozia samochodu ciężarowego Konfiguracje 2-osiowe 4x2, 4x4 Osie wleczone 3-osiowe 6x2, 6x4, 6x6 (na specjalne Skrętna oś pchana lub zamówienie) wleczona 2-osiowe 4x2, 4x4 3-osiowe 6x2, 6x4, 6x6 Skrętna oś pchana lub wleczona 4 osiowe 8x4, 4x4 Skrętna oś wleczona 4-osiowe 8x6 1, 8x8 (na specjalne zamówienie) 5-osiowe 10x4 2 (na specjalne Skrętna oś wleczona zamówienie) 6-osiowe 12x4 (na specjalne Skrętna oś wleczona zamówienie) Napęd przedniej osi w pojazdach z napędem na wszystkie koła (4x4, 6x6, 8x8, a także 8x6) może być stały lub dołączany. Druga z tych opcji jest korzystniejsza pod względem zużycia paliwa. Na specjalne zamówienie są dostępne inne konfiguracje. Najnowsze cechy zwiększające dyspozycyjność Podstawą wysokiej dyspozycyjności jest sprawny układ elektryczny pojazdu, zaś najczęstszą przyczyną konieczności udzielania pomocy klientom przez Scania Assistance są rozładowane akumulatory. Dlatego, aby zapewnić niezawodny rozruch silnika, Scania opracowała system składający się z dwóch zestawów akumulatorów. 1 Osie 1, 3 i 4 są osiami napędowymi. 2 Osie 1, 2 i 5 są osiami skrętnymi.

8 8 (8) Oparty na dwóch akumulatorach układ elektryczny 24 V jest przeznaczony głównie do zasilania odbiorników o dużym poborze prądu, ale jednocześnie stanowi gwarancję dyspozycyjności pojazdu, bez względu na zastosowanie. Zamiast tradycyjnego układu dwóch akumulatorów 12 V połączonych szeregowo, Scania zastosowała układ podwójny, składający się z czterech akumulatorów bezobsługowych. Nowe akumulatory są typu żelowego. Cały pakiet, obejmujący cztery akumulatory dwóch różnych typów, ma bardziej zwartą budowę, w porównaniu z konwencjonalnym zestawem 2- akumulatorowym. W większości przypadków udaje się go zmieścić w standardowej skrzynce akumulatorowej z lewej strony podwozia. Nowy, 4-akumulatorowy układ jest unikatowym rozwiązaniem Scania, innym niż konwencjonalny zestaw dwóch akumulatorów różnych typów, który jest przeznaczony dla innych celów i posiada specjalny układ sterowania. 1 Osie 1, 3 i 4 są osiami napędowymi. 1 Osie 1, 2 i 5 są osiami skrętnymi. Więcej materiałów prasowych i zdjęć jest na stronie SCANIA W POLSCE Scania Polska S.A. jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem Scania CV AB, światowego lidera w produkcji pojazdów ciężarowych przeznaczonych dla ciężkiego transportu, autobusów miejskich (również napędzanych etanolem) i turystycznych oraz silników przemysłowych i morskich. W Polsce sieć Scania tworzą: 10 dilerów i 35 autoryzowane serwisy oraz własne centrum szkoleniowe. Scania Polska S.A oferuje szeroki wachlarz usług dodatkowych, m.in. umowy obsługowo-naprawcze, szkolenia kierowców w Szkole Jazdy Scania, 24h serwis drogowy Scania Assistance, wynajem krótkoterminowy i długoterminowy oraz usługi leasingowe Scania Finance Polska. Pozycja Scania na polskim rynku i rozwinięta sieć serwisów dają użytkownikom pojazdów Scania w Polsce gwarancję usług na najwyższym poziomie. SCANIA NA ŚWIECIE Scania jest jednym z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów oraz silników przemysłowych i morskich. Coraz większy udział w działalności firmy mają produkty i usługi finansowe oraz serwisowe, zapewniające klientom Scania opłacalne rozwiązania transportowe i maksymalną dyspozycyjność. Scania zatrudnia pracowników i działa w blisko 100 krajach. Działania badawcze i rozwojowe skoncentrowane są w Szwecji, podczas gdy produkcja obywa się w Europie i Ameryce Południowej, w ramach strategii globalnej wymienności zarówno podzespołów, jak i kompletnych pojazdów. W roku 2012 wartość sprzedaży wyniosła 79,6 mld koron szwedzkich, przy zrealizowanym zysku netto na poziomie 6,6 mld koron. Scania Polska S.A. Tel Paweł Paluch tel. (022) Stara Wieś, Al. Katowicka 316 Fax Katarzyna Kobus tel. (022) Nadarzyn

EUROCARGO. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI.

EUROCARGO. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. N O W Y D O S K O N A Ł Y W K A Ż D E J S Y T U A C J I EUROCARGO. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. N O W Y Eurocargo to prawdziwy symbol w swoim segmencie. Wciąż pozostaje wzorem niezawodności i elastyczności,

Bardziej szczegółowo

EUROCARGO EURO VI. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. Obsługa posprzedażna: innowacje w przeglądach Eurocargo Euro VI

EUROCARGO EURO VI. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. Obsługa posprzedażna: innowacje w przeglądach Eurocargo Euro VI EUROCARGO EURO VI. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. Historia sukcesu: lider od samego początku Wierność tradycji Nowe, jeszcze mocniejsze silniki Euro VI FPT Skrzynie biegów: nowe 12-stopniowe przekładnie

Bardziej szczegółowo

85-130 KMMF MASSEY FERGUSON

85-130 KMMF MASSEY FERGUSON 5600 85-130 KMMF MASSEY FERGUSON 02 www.masseyferguson.com Spis treści Strona 04 Skonstruowane przez nas, stworzone dla Was Strona 06 Duża moc i niezawodność od firmy Massey Ferguson Strona 10 Moc nowej

Bardziej szczegółowo

Nowa seria A. ciągnik jeszcze bardziej komfortowy

Nowa seria A. ciągnik jeszcze bardziej komfortowy Nowa seria A ciągnik jeszcze bardziej komfortowy 2 Spis treści 3. Valtra Dokładnie dla Was 4. Nowe, praktyczne zalety 6. Modele HiTech nowej serii A 8. Funkcjonalny komfort Valtra A HiTech 10. Valtra seria

Bardziej szczegółowo

Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton.

Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton. Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton. RoadStars: Dołącz do nas to się opłaca. RoadStars. RoadStars to nowa interaktywna platforma komunikacyjna marki Mercedes-Benz dla kierowców, przedsiębiorców

Bardziej szczegółowo

Koparko-ładowarka 432F

Koparko-ładowarka 432F Koparko-ładowarka 432F Silnik wysokoprężny Cat 3054C DIT* Znamionowa moc maksymalna (wg normy ISO 14395) przy 2200 obr./min 74,5 kw (101 KM) Znamionowa moc użyteczna (wg normy ISO 9249) przy 2200 obr./min

Bardziej szczegółowo

Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Transport ciężki. Do 250 ton.

Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Transport ciężki. Do 250 ton. Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Transport ciężki. Do 250 ton. RoadStars: Dołącz do nas to się opłaca. RoadStars. RoadStars to nowa interaktywna platforma komunikacyjna marki Mercedes-Benz dla

Bardziej szczegółowo

Xxxxxxxx FIRMA DAF PRZEDSTAWIA. xxxxxxx PACCAR MX-11: PEŁNĄ OFERTĘ MODELI EURO 6 MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ DRIVEN BY QUALITY NUMER 1 2013

Xxxxxxxx FIRMA DAF PRZEDSTAWIA. xxxxxxx PACCAR MX-11: PEŁNĄ OFERTĘ MODELI EURO 6 MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ DRIVEN BY QUALITY NUMER 1 2013 NUMER 1 2013 W AKCJI FIRMA DAF PRZEDSTAWIA PEŁNĄ OFERTĘ MODELI EURO 6 Xxxxxxxx xxxxxxx PACCAR MX-11: MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ DRIVEN BY QUALITY MAGAZINE OF DAF TRUCKS N.V. WWW.DAF.COM W AKCJI

Bardziej szczegółowo

D 51EX/PX. Spycharka gąsienicowa D51EX/PX-22. MOC SILNIKA 99,0 kw / 133 KM @ 2.200 obr/min MASA EKSPLOATACYJNA D51EX-22: 12.710 kg D51PX-22: 13.

D 51EX/PX. Spycharka gąsienicowa D51EX/PX-22. MOC SILNIKA 99,0 kw / 133 KM @ 2.200 obr/min MASA EKSPLOATACYJNA D51EX-22: 12.710 kg D51PX-22: 13. D 51EX/PX Spycharka gąsienicowa D51EX/PX-22 MOC SILNIKA 99,0 kw / 133 KM @ 2.200 obr/min MASA EKSPLOATACYJNA D51EX-22: 12.710 kg D51PX-22: 13.100 kg Prezentacja Spycharki Komatsu D51EX/PX-22 są niezawodne,

Bardziej szczegółowo

AKCESORIA DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO

AKCESORIA DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO Volvo Trucks. Driving Progress AKCESORIA DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO VOLVO FM 3 6 Dbałość o szczegóły 7 16 Elementy zewnętrzne Kabina Oświetlenie Koła Podwozie 17 23 Wnętrze Komfort Schowki 24 29 Komunikacja

Bardziej szczegółowo

ŁADUNEK UCZUĆ W POLSCE UPAŁ NA ŻYCZENIE, MRÓZ NA ZAWOŁANIE. Konkurs YETD 2014 Młodzi kierowcy na start! NOWY TUNEL BADAWCZY.

ŁADUNEK UCZUĆ W POLSCE UPAŁ NA ŻYCZENIE, MRÓZ NA ZAWOŁANIE. Konkurs YETD 2014 Młodzi kierowcy na start! NOWY TUNEL BADAWCZY. BIZNES LUDZIE POJAZDY NR 4/2013 WWW.SCANIA.PL W POLSCE Konkurs YETD 2014 Młodzi kierowcy na start! UPAŁ NA ŻYCZENIE, MRÓZ NA ZAWOŁANIE NOWY TUNEL BADAWCZY ŁADUNEK UCZUĆ Adampol Ritex EUROPA W 48 H Strona

Bardziej szczegółowo

AKCESORIA VOLVO TRUCKS

AKCESORIA VOLVO TRUCKS Volvo Trucks. Driving Progress AKCESORIA VOLVO TRUCKS NOWA SERIA VOLVO FH I VOLVO FH16 Potraktuj to osobiście. 3 10 Dbałość o szczegóły 11 20 Elementy zewnętrzne Kabina Oświetlenie Koła Podwozie 21 30

Bardziej szczegółowo

Vito. Furgon i Mixto.

Vito. Furgon i Mixto. Vito. Furgon i Mixto. Vito. Po prostu doskonały. Jeśli są Państwo zawsze gotowi do działania, konsekwentnie wykonują swą pracę, chętnie podejmują nowe wyzwania, to zasłużyli Państwo na zoptymalizowany

Bardziej szczegółowo

Fendt 800 Vario 819 822 824 826 828

Fendt 800 Vario 819 822 824 826 828 Fendt 800 Vario 819 822 824 826 828 800 Nowe ciągniki Fendt 800 Vario Kiedy pasja tworzy innowację Wraz z nowymi ciągnikami Fendt serii 800 Vario, Fendt wprowadza nową generację ciągników kompaktowych

Bardziej szczegółowo

Ładowarka kołowa. Kompaktowy fenomen pośród ładowarek kołowych. Genialna wielkość genialna wydajność.

Ładowarka kołowa. Kompaktowy fenomen pośród ładowarek kołowych. Genialna wielkość genialna wydajność. Ładowarka kołowa Kompaktowy fenomen pośród ładowarek kołowych. Genialna wielkość genialna wydajność. Zaprojektowane z potrzeby. Stworzone do działania. Manila, Philippinen Kompaktowe ładowarki kołowe marki

Bardziej szczegółowo

WRZESIEŃ 2012 NUMER 55 MAGAZYN SPRZEDAŻY WYDANIE SPECJALNE STRALIS MAGAZYN SPRZEDAŻY WORKING ON THE HI - WAY

WRZESIEŃ 2012 NUMER 55 MAGAZYN SPRZEDAŻY WYDANIE SPECJALNE STRALIS MAGAZYN SPRZEDAŻY WORKING ON THE HI - WAY WRZESIEŃ 2012 NUMER 55 MAGAZYN SPRZEDAŻY WYDANIE SPECJALNE STRALIS MAGAZYN SPRZEDAŻY WORKING ON THE HI - WAY WRZESIEŃ 2012 NUMER 55 MAGAZYN SPRZEDAŻY WYDANIE SPECJALNE STRALIS M A G A Z Y N S P R Z E D

Bardziej szczegółowo

Seria 6 TTV. Deutz-Fahr 6120.4-6130.4-6140.4 -- 6150.4 - - 6160.4

Seria 6 TTV. Deutz-Fahr 6120.4-6130.4-6140.4 -- 6150.4 - - 6160.4 Seria 6 TTV Deutz-Fahr DEUTZ-FAHR 6120.4-6130.4-6140.4 -- 6150.4 - - 6160.4 6160 6140-6180 6160-6190 6180 TTV - 6190 Agrotron TTV Agrotron 02-03 Gama modeli ciągła ewolucja technologii. Seria 6 TTV 6120.4

Bardziej szczegółowo

4/2014. 30 lat SaMASZ Demo Tour New Holland Zbiorniki na paliwo Opryskiwacze. Przyczepy rolnicze. Opony do maszyn rolniczych. www.agro-expert.

4/2014. 30 lat SaMASZ Demo Tour New Holland Zbiorniki na paliwo Opryskiwacze. Przyczepy rolnicze. Opony do maszyn rolniczych. www.agro-expert. 30 lat SaMASZ Demo Tour New Holland Zbiorniki na paliwo Opryskiwacze Przyczepy rolnicze Opony do maszyn rolniczych Koniec patenciarzy? olak ma na wszystko patent. Wystarczy kupić hektar ziemi, zaorać

Bardziej szczegółowo

Przestronne miejsce pracy. Regulowany układ kierowniczy. Samochodowe dźwignie przełączników

Przestronne miejsce pracy. Regulowany układ kierowniczy. Samochodowe dźwignie przełączników Seria 1,6 2,0 Tony Podnosimy Od momentu rozpoczęcia produkcji wózków widłowych ponad pół wieku temu, firma Nissan projektuje i produkuje wysoko wydajne i innowacyjne urządzenia do przeładunku towarów na

Bardziej szczegółowo

11 lat ITD VOLVO FH SCANIA G Caravan Salon 2013. Rok XIV NR 3/4 2013 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO.

11 lat ITD VOLVO FH SCANIA G Caravan Salon 2013. Rok XIV NR 3/4 2013 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO. 11 lat ITD VOLVO FH SCANIA G Caravan Salon 2013 www.transportpolski.pl ISSN 1642-7351 indeks 36939x Rok XIV NR 3/4 2013 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO 10 lat akcji bezpieczna

Bardziej szczegółowo

Maszyny CAT dla rolnictwa

Maszyny CAT dla rolnictwa EGZEMPLARZ BEZPŁATNY Rynek ciągników i przyczep rolniczych Polagra-Premiery 2014 Finansowanie maszyn rolniczych Opony rolnicze Stale specjalne do zastosowań rolniczych Maszyny CAT dla rolnictwa Zasław

Bardziej szczegółowo

Case IH Magnum 380 CVX Ciągnik Roku 2015

Case IH Magnum 380 CVX Ciągnik Roku 2015 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY Case IH Magnum 380 CVX Ciągnik Roku 2015 Agro Show 2014 Chłodnie sadownicze Maszyny przeładunkowe Nowa seria T ciągników Valtra Przyczepy (bardziej) specjalistyczne Temat numeru Ciągniki

Bardziej szczegółowo

Nowy Land Cruiser V8

Nowy Land Cruiser V8 Nowy Land Cruiser V8 Nowy, odświeżony Land Cruiser V8 posiada wiele udoskonaleń technologicznych i zmian w linii nadwozia, które nadają mu jeszcze bardziej zdecydowany charakter. Jedź tam, gdzie tylko

Bardziej szczegółowo

Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive.

Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive. Corolla Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive. To wszystko kluczowe elementy dające niezapomniane wrażenia

Bardziej szczegółowo

MAGAZYN Fire-Max WŁAŚCIWY KIERUNEK W POŻARNICTWIE

MAGAZYN Fire-Max WŁAŚCIWY KIERUNEK W POŻARNICTWIE MAGAZYN Fire-Max WŁAŚCIWY KIERUNEK W POŻARNICTWIE ISSN 1899-3796 Wydanie VI 1/2011 W numerze m.in.: Str 4 IVECO MAGIRUS Multistar 2 ciężki wielozadaniowy pojazd ratowniczo-gaśniczy Str 10 LUKAS edraulic:

Bardziej szczegółowo

Nowy Avensis JAKOŚĆ KL ASY PREMIUM

Nowy Avensis JAKOŚĆ KL ASY PREMIUM Nowy Avensis JAKOŚĆ KL ASY PREMIUM Nowy Avensis. Wyrafinowana sylwetka i niezawodna jakość klasy Premium. 2 lata 3 gwarancji Harmonia kształtu Dopracowane detale nadwozia nadają Toyocie Avensis zdecydowany

Bardziej szczegółowo

Nowy Prius. * gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy.

Nowy Prius. * gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy. Nowy Prius * gwarancja tylko w przypadku wykonywania regularnych testów akumulatora w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty. Szczegóły u Sprzedawcy. Technologia Nowy Prius z systemem Hybrid Synergy Drive

Bardziej szczegółowo

Manualne skrzynie biegów ZF 16S. szkolenie [str. 12] Gospodarka odpadami w warsztacie nowe przepisy [str. 7]

Manualne skrzynie biegów ZF 16S. szkolenie [str. 12] Gospodarka odpadami w warsztacie nowe przepisy [str. 7] EGZEMPLARZ BEZPŁATNY czerwiec 2013 NR 2 Manualne skrzynie biegów ZF 16S szkolenie [str. 12] Gospodarka odpadami w warsztacie nowe przepisy [str. 7] Sprzęgła samonastawne działanie, zalecenia montażowe

Bardziej szczegółowo

Przesiewacz nagrodzony złotem!!!

Przesiewacz nagrodzony złotem!!! KWARTALNIK NR 3(30)/2014 Przesiewacz nagrodzony złotem!!! Wszystko do transportu na stronach 50-75 Firma Pronar Sp. z o.o. w Narwi zatrudni na stanowiska: Konstruktor - Technolog Inżynier ds. Jakości i

Bardziej szczegółowo

Toyota Auris: wybór, który da Ci pełną satysfakcję

Toyota Auris: wybór, który da Ci pełną satysfakcję Auris 2 Toyota Auris: wybór, który da Ci pełną satysfakcję Doświadcz nowoczesności, komfortu, przestrzeni i praktyczności. Odkryj możliwości systemu Toyota Optimal Drive, który zapewnia wspaniałą dynamikę

Bardziej szczegółowo