Praca jest bardziej wydajna. Cele są przejrzyste i jasno określone. Ustalane są specjalne plany pracy/wypoczynku.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Praca jest bardziej wydajna. Cele są przejrzyste i jasno określone. Ustalane są specjalne plany pracy/wypoczynku."

Transkrypt

1 PROGRAM FULL-TIME Naszym zadaniem jest trenowanie ludzi, a nie tylko udoskonalanie umiejętności. Tak, stworzyliśmy wielu zwycięzców. Bardziej jednak interesuje nas pomoc naszym studentom w radzeniu sobie na wszystkich ścieżkach życia. Jesteśmy w pierwszym rzędzie wychowawcami a potem trenerami. Edukacja polega na wpajaniu naszym studentom wartości, moralności oraz umiejętności potrzebnych do tego by być zwycięzcą w życiu. Trenowanie polega na ustalaniu wyzwań zmierzających ku zwiększeniu wiedzy, umiejętności i postawy gracza w każdym aspekcie gry. NBTA kształci graczy od ponad 20 lat. Choć nasze wyniki są imponujące, sukces ten nie powstał z przypadku. Wychowanie każdego gracza wymaga wielu lat ciężkiej pracy, planowania, kontrolowania, oceniania, wyznaczania i korygowania celów. Trenerzy muszą całkowicie poznać swoich graczy by wychować ich w najbardziej efektywny sposób. Periodyzacja - NBTA jako pierwsza wprowadziła metodę periodyzacji w treningu. Periodyzacja jest to sposób planowania krótko i długoterminowego treningu. Kalendarz turniejowy optymalizuje zawartość, objętość, intensywność i częstotliwość przygotowań w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności. Periodyzacja działa w cyklach lub segmentach. Każdy cykl jest proporcjonalny do pozostałych. Sportowiec osiąga swoją maksymalną wydajność w odpowiednim czasie określonym kalendarzem zawodów. Trening organizowany jest tak by osiągnąć wspólne maksimum czynników technicznych, taktycznych, fizycznych, umysłowych i żywieniowych. Praca jest bardziej wydajna. Cele są przejrzyste i jasno określone. Ustalane są specjalne plany pracy/wypoczynku. Różnorodność w ćwiczeniach zapobiega znudzeniu. Zapobiega się przetrenowaniu, urazom i wypaleniu. Może być stosowany dla grup. Przynosi korzyści graczom w każdym wieku i poziomie umiejętności. Faza Techniczna Pierwsza faza treningu. Treningi wykonywane są w jednym celu - usprawnienia biomechaniki produkcji uderzenia. Ćwiczenia są wolne (niska intensywność). Studenci uderzają wiele piłek, treningi są długie (wys. objętość) z dużą ilością powtórzeń. Akcent na rozwój mięśniowy i sercowo-naczyniowy. Akcent na siłę dolnych partii ciała. Tworzone są nagrania wideo uderzeń każdego studenta. Zawody lub mecze nie są zalecane. Choć studenci mogą mieć odczucie ciężkości i powolności w tym okresie, muszą rozumieć że celem jest tutaj doskonalenie techniczne. Choć faza techniczna nie zabrania rywalizacji, celem podstawowym jest nabywanie fundamentalnych umiejętności.

2 PROGRAM FULL-TIME Faza Przed - rywalizacyjna Druga faza treningu. Celem jest dostrojenie studenta do rywalizacji. Ostatni etap technicznego, taktycznego, fizycznego i umysłowego przygotowania do rywalizacji. Akcent kładziony jest na taktykę i strategię. Studenci uczą się identyfikować i rozumieć styl swojej gry. Studenci rozwijają umiejętność doboru i kombinacji uderzeń, oraz zarządzania punktami z myślą o wyniku końcowym. Mecze wykorzystywane są do oceny mocnych i słabych stron gry. Informacje te pozwolą na zoptymalizowanie przygotowania studenta. Ćwiczenia są ściśle określone, operują jednak w ramach stylu gry studenta. Programy ułożone są tak by symulować warunki meczu w celu zmaksymalizowania adaptacji i wydajności. Studenci uczą się gry pod presją gdy w trakcie treningu wystawiani są na warunki panujące podczas rywalizacji. Przykłady sytuacji meczowych: Rozpoczęcie meczu od stanu 3-3. Rozpoczęcie gema przy stanie z 5 setów (tylko dogrywki) Gra z inną rakietą. Zaprzestanie gry na 15 do 30 minut by zasymulować przerwę deszczową. Studenci rozwijają ruchy eksplozyjne poprzez ćwiczenie mocy i szybkości. Faza Rywalizacji Trzecia faza cyklu to "Nauka wygrywania". Celem tej fazy jest osiągnięcie maksymalnego poziomu gry. 80 do 85 procent treningu ukierunkowana jest na daną dyscyplinę i/lub zawody. Poprawi się sprawność i technika, jednakże największe korzyści przyjdą z doświadczenia, wzorowania się na innych graczach, zdolności taktycznych i umysłowych. Gracze poznają lepiej to co jest dla nich najlepsze. Główne składowe treningu i gry to zwiększanie wydolności fizycznej, wyczucie zaniku sił i szczytu sił, polepszenie koncentracji, odzyskiwanie sił i regeneracja. Element psychiczny treningu i gry jest tutaj priorytetem. Gdy gracze osiągają swoje fizyczne i techniczne granice, główną rolę zaczynają odgrywać umiejętności psychologiczne. Mecze i turnieje rozgrywane są ze specjalnym uwzględnieniem strategii, taktyki i umiejętności psychologicznych. Warunkowanie koncentruje się na szybkości, zwinności, odzyskiwaniu sił i regeneracji. Zawodnicy i trenerzy oceniają grę w celu opracowania krótko i długo terminowych celów. Gracze i trenerzy muszą mieć zdolność widzenia "pełnego obrazu sytuacji" by zmaksymalizować skuteczność treningu i gry.

3 PROGRAM FULL-TIME Faza Odpoczynku Faza odpoczynku pozwala studentowi na odzyskanie sił po fizycznych i psychicznych przeciążeniach poprzednich trzech faz. Ważne jest by studenci wypoczęli w celu utrzymania motywacji i uniknięcia urazów. Aktywny wypoczynek - Studenci ćwiczą lekko przez 30 do 90 minut. Zalecane jest również uprawianie innych sportów w celu promowania rywalizacji w bardziej luźnej atmosferze. Przed rywalizacją, ważne jest by stopniowo redukować sesje ćwiczeniowe, pozwalając ciału na odzyskanie sił i regenerację. Dlaczego Bollettieri: Magazyn Inside Tennis uznał Nicka za 18-stą ze 100 najbardziej wpływowych osobistości tenisa XX wieku. Stworzyliśmy więcej graczy należących do pierwszej trzydziestki czołowych graczy świata niż jakakolwiek inna instytucja. Prawie 90% naszych studentów otrzymuje stypendia akademickie. Najwięksi profesjonalni gracze ciągle trenują w Akademii. Posiadamy najlepsze obiekty tenisowe na świecie. Nasi trenerzy przewodzą w świecie tenisa w innowacyjności nauczania. Nasz System Periodyzacji w treningu. Nasz program opracowany jest dla pełnego roku akademickiego. Mieszanka czołowych graczy z całego świata zapewnia rywalizację na najwyższym poziomie. Studenci mają okazję wzięcia udziału w ponad 80 turniejach przez cały rok (ATP, WTA, Futures, ITF, USTA, wewnętrzne Grand Prix). Gracze mają okazję obcować ze studentami z ponad 70 narodowości. Nasi pracownicy są wypełni oddani pomocy każdemu naszemu studentowi zarówno na korcie jak i poza kortem. Rodzice i studenci otrzymują okresowe sprawozdania oceniające. Rodzice są aktywnie zaangażowani w rozwój studenta. Nasze obiekty stale rosną i polepszają się. International Performance Institute (IPI) oferuje graczom możliwość rozwoju ich wydolności fizycznej pod nadzorem wysoko wyspecjalizowanych szkoleniowców. Nasi specjaliści od warunkowania psychicznego świadczą usługi na niespotykanym poziomie. Oferujemy wszechstronne podejście do treningu: techniczne, taktyczne, fizyczne, psychiczne i żywieniowe.

4 PROGRAM FULL-TIME Atrakcje/Obiekty 190 akrowy Kampus Bollettieri. Akademik (pokoje 3 sypialnie/2 łazienki). 4 gwiazdkowe Wille i Dom gościnny. Bar samoobsługowy (Jedzenie do woli). Centrum treningowe IPI / 2800 metrów kwadratowych krytej sztucznej nawierzchni. System Warunkowania Psychicznego Akademii IMG. Własna Szkoła Językowa. 45 otwartych turniejowych kortów. 6 kortów krytych. Dodatkowe 21 kortów otwartych w Bollettieri Tennis Centre. Skomputeryzowane pomieszczenie Strategy Zone z 13 stanowiskami do analizy gry studentów. Pełno-obsługowy Sklep "Pro Shop". 2 baseny pływackie. Centrum Medycyny Sportowej. Strefa Rekreacyjna. Strefa do Nauki/Lekcji. Sala komputerowa. Światowej klasy obiekty treningowe do tenisa, golfa, piłki nożnej, baseballu, hokeja, koszykówki oraz IPI. Dogodne Lotniska (Sarasota, Tampa). Wspaniała pogoda, piękne plaże. Bliskie liczne atrakcje Florydy. W celu dokonania rejestracji prosimy o kontakt z Blue Sky Travel: ul. Roosevelta Poznań tel fax lub bezpośrednio z działem sprzedaży IMG Academies: Tel: / Fax: Adres Adres: th St. West Bradenton, FL Blue Sky Travel zapewnia załatwienie wszelkich formalności dotyczących rejestracji oraz podróży i pobytu na miejscu. Zapewniamy możliwość uzyskania niższej ceny dzięki zaoferowaniu alternatywnej bazy hotelowej. Blue Sky Travel jest Agentem Bollettieriego i ceny za naukę oferowane klientom są takie same jak te proponowane przez Akademię.

5 NICK BOLLETTIERI TENNIS ACADEMY PROGRAM PEŁNOWYMIAROWY WRZESIEŃ - MAJ 2005/2006 PLAN WPŁAT NR 1 - CZESNE WPŁACANE JEST W CAŁOŚCI DO 1 SIERPNIA WŁĄCZNIE Opcja dostępna wyłącznie dla uczestników programu od września do maja PÓŁDNIOWY TENIS STACJONARNY PÓŁDNIOWY TENIS EKSTERNISTYCZNY CAŁODNIOWY TENIS STACJONARNY CAŁODNIOWY TENIS EKSTERNISTYCZNY 34,900 USD 25,600 USD 41,600 USD 31,300 USD PLAN WPŁAT NR 2 - CZESNE WPŁACANE JEST W DWÓCH RÓWNYCH RATACH Minimalny pobyt 4-1/2 miesiąca - za pierwszy semestr do 1 sierpnia, za drugi semestr do 1 grudnia Rata Pełne Czesne Semestralna Razem PÓŁDNIOWY TENIS STACJONARNY USD USD PÓŁDNIOWY TENIS EKSTERNISTYCZNY USD USD CAŁODNIOWY TENIS STACJONARNY USD USD CAŁODNIOWY TENIS EKSTERNISTYCZNY USD USD W MOMENCIE POTWIERDZENIA REZERWACJI WYMAGANA JEST WPŁATA BEZZWROTNEGO DEPOZYTU W WYSOKOŚCI USD. (Depozyt ten zaliczony zostanie na kotno wybranego planu wpłat) PIERWSZY SEMESTR: OD WRZEŚNIA DO POŁOWY STYCZNIA; DRUGI SEMESTR: OD POŁOWY STYCZNIA DO MAJA PLAN WPŁAT NR 2 DOSTĘPNY JEST DLA PROGRAMÓW JEDNOSEMESTROWYCH PROGRAM STACJONARNY ZAWIERA: ZAKWATEROWANIE, 3 POSIŁKI DZIENNIE, PROGRAM TENIS, TRANSPORT LOKALNY, UBEZPIECZENIE NW ORAZ PRYWATNĄ SKRYTKĘ PROGRAM EKSTERNISTYCZNY ZAWIERA: LUNCH, TRANSPORT ZE SZKOŁY DO AKADEMII IMG, PROGRAM TENIS, UBEZPIECZENIE NW ORAZ PRYWATNĄ SKRYTKĘ CZESNE ZAWIERA: TRENING UMYSŁOWY, TRENING SPRAWNOŚCIOWY, MONITOROWANIE POSTĘPÓW, EDUKACJA ŻYWIENIOWA, RUTYNOWE BADANIA NA OBECNOŚĆ NARKOTYKÓW I ALKOHOLU, NAUKA STRATEGII "STRATEGY ZONE", SPRZĘT, LEADERSHIP SOLUTIONS PROFILE ORAZ ROCZNIK VIDEO PROSIMY O KONTAKT Z WYBRANĄ SZKOŁĄ W CELU UZYSKANIA INFORMACJI O WYSOKOŚCI CZESNEGO Uwaga: Ceny mogą ulec zmianie bez uprzedzenia

6 ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W PROGRAMACH PEŁNOWYMIAROWYCH Do Petenta: Prosimy o wypełnienie całego zgłoszenia drukowanymi literami lub maszynowo. Zgłoszenie należy złożyć razem z opłatą wpisową w wysokości 75 USD oraz zdjęciem formatu paszportowego. Dzisiejsza Data: DANE PETENTA Imię 1sza Lit. 2go Imienia Nazwisko Adres Domowy Miasto Stan/Wojew. Kraj Kod Pocztowy Telefon Domowy (należy podać kod kraju, miasta/regionu) Adres Faks Domowy (należy podać kod kraju, miasta/regionu) Odnośnik: (Określ osobę, pismo, stronę internetową, reklamę, inny) Mężczyzna Kobieta Data Urodzenia: Wiek: (mie/dzie/rok) Zgłaszam udział na termin do jako student Stacjonarny Eksternistyczny Miesiąc/Rok Miesiąc/Rok w trybie Całodz. Półdz. Dyscypliny: Tenis Golf Futbol Baseball Hokej Koszykówka Rodzic/Opiekun (Ojciec) Nazwisko Ojca: Adres Domowy: Miasto, Wojew., Kod: Kraj: DANE OPIEKUNÓW Rodzic/Opiekun (Matka) Nazwisko Matki: Adres Domowy: Miasto, Wojew., Kod: Kraj: Tel. Dom.: ( ) Tel. Dom: ( ) Nr Faksu: ( ) Nr Faksu: ( ) Adres Zatrudnienie: Adres Służbowy: Miasto, Wojew., Kod: Kraj: Stanowisko/Zawód: Adres Zatrudnienie: Adres Służbowy: Miasto, Wojew., Kod: Kraj: Stanowisko/Zawód: Tel. Służbowy: ( ) Tel. Służbowy: ( ) Faks Służbowy: ( ) Faks Służbowy: ( )

7 ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W PROGRAMACH PEŁNOWYMIAROWYCH (do wypełnienia przez petenta) Imię i Nazwisko Petenta: Uwaga: Jeżeli wypełnienie poniższych informacji wymaga więcej miejsca, możliwe jest dołączenie dod. stron. I. Wykształcenie: Obecna Uczelnia: Adres Uczelni: Miasto: Wojew.: Kod: Kraj: Telefon uczelni: ( ) Nauczyciel/Opiekun: Niezależna Prywatna/Parafialna Publiczna Okres Uczęszczania: Obecny Poziom Ocen Nagrody/Wyróżnienia: Obecna Średnia Punktów II. Cele: W poniższych polach podaj dwa krótkoterminowe i dwa długoterminowe cele. Bądź precyzyjny. Krótkoterminowy: Długoterminowy: III. Dlaczego zgłaszasz się na program pełnowymiarowy, i co masz nadzieję osiągnąć podczas pobytu w Akademii IMG? IV. Opisz jak po raz pierwszy zetknąłeś się ze swoją dyscypliną.

8 ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W PROGRAMIE AKADEMII IMG V. Opisz swój typowy plan dnia. Wliczając szkołę, trening sportowy i sprawnościowy, oraz czas spędzony na pracy domowej. VI. Opisz swoje największe osiągnięcie w dyscyplinie, na której program się zgłaszasz. Wliczając zajęte miejsce, handicap lub wynik zespołowy. VII. Wymień inne dyscypliny, które lubisz uprawiać/hobby/zainter. VIII. Podaj osobę, którą poznałeś/łaś, a która wpłynęła na ciebie pozytywnie i opisz dlaczego. IX. Opisz krótko swoją osobowość. Wliczając cechy, które lubisz najbardziej i te, które mógłbyś poprawić. Jeżeli zgłaszasz udział w progr. stacjonarnym, czy pierwszy raz mieszkasz poza domem? Tak Nie Jeżeli nie, to wyjaśnij: Jakimi językami się posługujesz? Czy znajomość tych języków jest płynna? Tak Nie

9 FORMULARZ REKOMENDACJI (POUFNE) Nazwisko Petenta: Dyscyplina: Do Petenta: Przekaż ten formularz trzem (3) dorosłym, którzy znają ciebie od co najmniej roku, w trzech różnych sferach twojego życia (tzn., nauki, treningu sportowego, zajęć pozaszkolnych, pracy, kościoła, przyjaciół rodziny, itp.). Do Rekomendującego: Wyżej wymieniony petent ubiega się o udział w programie Akademii IMG. Nasz program łączy w sobie rygorystyczna naukę z konkurencyjnym i wymagającym programem sportowym. Do grona naszych studentów należą gracze z USA oraz 50 innych krajów świata. W programie powinni brać udział wyłączeni studenci/sportowcy o niekwestionowanych zdolnościach i motywacji. Charakter indywidualny, uczciwość i przedsiębiorczość są równie ważne w osiągnięciu sukcesu w naszej społeczności. Z góry dziękujemy za pomoc jakiej dostarczy nam Państwa opinia. Państwa znajomość petenta oraz gotowość przekazania nam uczciwej oceny, będą nieocenione w naszym procesie decyzyjnym. Zapewniamy, że wszelkie aspekty Państwa rekomendacji pozostaną poufne. Prosimy o zwrot formularza petentowi w zaklejonej kopercie lub wysłanie bezpośrednio do Kierownika Działu Przyjęć (patrz tył formularza). Dziękujemy za czas poświęcony na wypełnienie tej rekomendacji. Dzisiejsza Data: Nazwisko: Adres: Stanowisko: Telefon: Domowy: ( ) Służbowy: ( ) 1. Od jak dawna zna Pan/Pani petenta? 2. Jaka jest Państwa relacja/związek z petentem? 3. Jakie pierwsze trzy słowa opisujące petenta przychodzą Państwu do głowy? Jak oceniają Państwo petenta w poniższych sferach w porównaniu z innymi osobami w tym samym wieku? a) Uczciwość Wybitnie Celująco Dobrze Przeciętnie Poniżej Przeciętnej b) Rozwaga Wybitnie Celująco Dobrze Przeciętnie Poniżej Przeciętnej c) Odpowiedzialność Wybitnie Celująco Dobrze Przeciętnie Poniżej Przeciętnej d) Współpraca Wybitnie Celująco Dobrze Przeciętnie Poniżej Przeciętnej e) Motywacja/Wysiłek Wybitnie Celująco Dobrze Przeciętnie Poniżej Przeciętnej

10 FORMULARZ REKOMENDACJI (Kontynuacja) 5. Proszę opisać ogólny stosunek, współpracę i zaangażowanie petenta w sprawy osób starszych i rówieśników. 6. Czy znają Państwo jakiekolwiek okoliczności rodzinne, które mogłyby mieć wpływ na życie szkolne, sportowe itp., studenta? Prosimy wyjaśnić: 7. Jakie słowo(a) opisują najlepiej stosunek rodziców do swojego dziecka? 8. Prosimy o opisanie pozostałych zalet, wad lub doświadczeń, o których powinniśmy wiedzieć rozpatrując zgłoszenie udziału petenta w programie Akademii IMG. Podpis: Do Rekomendującego: Prosimy o wysłanie do: Carolina B. Murphy, Admissions Director IMG Academies th Street West Bradenton, Florida Phone # (941) /2477 FAX # (941) Adres APPREG02-03

11 TH STREET WEST BRADENTON, FLORIDA PHONE (941) /2477, FAX (941) FORMULARZ REJESTRACYJNY PROGRAMU PEŁNOWYMIAROWEGO (FULL-TIME) NA ROK 2005/2006 Ja, Imię i Nazwisko Rodzica Imię i Nazwisko Studenta, rodzic/opiekun niniejszym potwierdzam rejestrację mojego syna / córki na pełnowymiarowy program Sport w roku 2005/2006. Będzie On/Ona brał/a udział w półdniowym całodniowym programie jako student stacjonarny eksternistyczny. Uczelnia: Klasa: Będzie on/ona zarejestrowany/a na okres od do. Wyrażamy zgodę na wniesienie czesnego w wysokości: mies/dzie/rok mies/dzie/rok Plan Opłat Nr 1 - Suma pełnego czesnego pomniejszona o Opłatę Wpisową zostanie wpłacona do 1 sierpnia. Plan Opłat Nr 2 - Pięćdziesiąt procent (50%) pełnego czesnego pomniejszona o Opłatę Wpisową zostanie wpłacona do 1 sierpnia. Pozostałe 50% czesnego zostanie wpłacona do 1 grudnia. Rozumiem, że niniejszy depozyt czesnego w wysokości 2000 USD w żadnym wypadku nie podlega zwrotowi. Forma Płatności: Nr Czeku (wystawionego przez amerykański bank) Karta Kredytowa: VI, MC, AMEX, DC Nr Karty Nazwisko na karcie: Podpis: Przekaz Telegraficzny (załączono kopię P/T) Data Ważności: Podpis: Data: Do użytku wewnętrznego:

UŻYTECZNE INFORMACJE DLA PROGRAMU JUNIOR

UŻYTECZNE INFORMACJE DLA PROGRAMU JUNIOR UŻYTECZNE INFORMACJE DLA PROGRAMU JUNIOR Przyjazd/Wyjazd Rejestracja odbywa się w hali (czerwiec sierpień) lub w recepcji dla juniorów (wrzesień maj) Akademii IMG Wszyscy studenci powinni się tam zgłosić

Bardziej szczegółowo

Portfolio of Integration Zeszyt Inte(g)ra(k)cji (2012/2013) Projekt Multilateralny Comenius i Umowa grantowa numer: 518717-LLP-2011-IT-COMENIUS-CMP

Portfolio of Integration Zeszyt Inte(g)ra(k)cji (2012/2013) Projekt Multilateralny Comenius i Umowa grantowa numer: 518717-LLP-2011-IT-COMENIUS-CMP Portfolio Of Integration Zeszyt Inte(g)ra(k)cji (wersija rok akademicki 2012/2013) Projekt Multilateralny Comenius i Umowa grantowa numer: 518717-LLP-2011-IT-COMENIUS-CMP Projekt ten został sfinansowany

Bardziej szczegółowo

Program szkolenia dzieci do lat 10-ciu Ministerstwo Sportu i Turystyki

Program szkolenia dzieci do lat 10-ciu Ministerstwo Sportu i Turystyki Piotr Unierzyski Wojciech Andrzejewski Program szkolenia dzieci do lat 10-ciu Ministerstwo Sportu i Turystyki , 2010 Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część publikacji nie może być kopiowana czy przekazywana

Bardziej szczegółowo

Nauka za granicą SZKOŁY ŚREDNIE UNIWERSYTETY

Nauka za granicą SZKOŁY ŚREDNIE UNIWERSYTETY Nauka za granicą SZKOŁY ŚREDNIE UNIWERSYTETY USA AUSTRALIA KANADA NOWA ZELANDIA WIELKA BRYTANIA FRANCJA IRLANDIA NIEMCY HISZPANIA DANIA 2009/2010 www.albionhouse.com.pl Wstęp,Opis Drodzy studenci, drodzy

Bardziej szczegółowo

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy

Jestem niepełnosprawny, idę do pracy ROZWÓJ POTENCJAŁU I OFERTY DYDAKTYCZNEJ POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ Anna Twarda Jestem niepełnosprawny, idę do pracy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

Unifikacja Organizacji Szkolenia i Systemu współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży Piłkarskiej

Unifikacja Organizacji Szkolenia i Systemu współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży Piłkarskiej Unifikacja Organizacji Szkolenia i Systemu współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży Piłkarskiej w Polsce komisja techniczna komisja Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego Warszawa 2013 2 Unifikacja Organizacji

Bardziej szczegółowo

Szkolenie dzieci w piłce nożnej w wieku 4-12 lat formy i treści zajęć treningowych PZPN POLSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ & DFB DEUTSCHER FUSSBALL-BUND

Szkolenie dzieci w piłce nożnej w wieku 4-12 lat formy i treści zajęć treningowych PZPN POLSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ & DFB DEUTSCHER FUSSBALL-BUND Szkolenie dzieci w piłce nożnej w wieku 4-12 lat formy i treści zajęć treningowych PZPN POLSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ & DFB DEUTSCHER FUSSBALL-BUND Słowo wstępne: PATRONAT GRZEGORZ LATO PREZES PZPN ANTONI

Bardziej szczegółowo

JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE

JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE PROGRAM WSPIERANIA BIZNESU II PHARE PROJEKT SME-FIT JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE OPRACOWANIE: Katarzyna Wawer-Dziedziak ZWIĄZEK RZEMIOSŁA POLSKIEGO 2004 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Na czym polega

Bardziej szczegółowo

Raport. Realizacja koncepcji Lifelong Learning (uczenie się przez całe życie) w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce. Dr hab.

Raport. Realizacja koncepcji Lifelong Learning (uczenie się przez całe życie) w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce. Dr hab. Realizacja koncepcji Lifelong Learning (uczenie się przez całe życie) w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce Raport Szczecin, kwiecień 2013 Dr hab. Wojciech Jarecki O autorze Dr hab. Wojciech Jarecki

Bardziej szczegółowo

Nasza pasja - Twój sukces! FIZJOTERAPIA / INŻYNIERIA DENTYSTYCZNA / KOSMETOLOGIA / PEDAGOGIKA / TURYSTYKA I REKREACJA

Nasza pasja - Twój sukces! FIZJOTERAPIA / INŻYNIERIA DENTYSTYCZNA / KOSMETOLOGIA / PEDAGOGIKA / TURYSTYKA I REKREACJA Nasza pasja - Twój sukces! FIZJOTERAPIA / INŻYNIERIA DENTYSTYCZNA / KOSMETOLOGIA / PEDAGOGIKA / TURYSTYKA I REKREACJA SPIS TREŚCI O uczelni 2 Wydział Studiów Edukacyjnych w Poznaniu 10 Fizjoterapia 13

Bardziej szczegółowo

Kodeks etyczny obowiązujący uczestników Programu Wymiany Młodzieży

Kodeks etyczny obowiązujący uczestników Programu Wymiany Młodzieży PODRĘCZNIK WYMIANY MŁODZIEŻY [[ Niniejsze tłumaczenie podręcznika wymiany młodzieży opracowano na podstawie wersji angielskiej Youth Exchange Handbook (746-EN) z roku 2008. Informacje zawarte w publikacji

Bardziej szczegółowo

Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży

Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży Praca zespołu nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i specjalistów prowadzących zajęcia z uczniem w przedszkolach, szkołach i placówkach Warszawa,

Bardziej szczegółowo

Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży.

Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży. Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży. Praca zespołu nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i specjalistów prowadzących zajęcia z uczniem w przedszkolach, szkołach i placówkach. Katarzyna

Bardziej szczegółowo

Europe & International. The Mondi Academy. Mondi Academy - Polska. Program szkoleń 2011 ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ KARIERY.

Europe & International. The Mondi Academy. Mondi Academy - Polska. Program szkoleń 2011 ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ KARIERY. Europe & International The Mondi Academy Mondi Academy - Polska Program szkoleń 2011 ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ KARIERY. Kalendarz szkoleń Umiejętności osobiste Financial Update Human Resources Short News

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Gra symulacyjna IPK Innowacyjny Producent Komputerów Podręcznik użytkownika Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PI-PWP Jestem przedsiębiorczy kształtowanie

Bardziej szczegółowo

studia I stopnia www.wsb.pl GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PROGRAM VERY IMPORTANT STUDENT studiuj za darmo 9 KIERUNKÓW I 37 SPECJALNOŚCI

studia I stopnia www.wsb.pl GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PROGRAM VERY IMPORTANT STUDENT studiuj za darmo 9 KIERUNKÓW I 37 SPECJALNOŚCI studia I stopnia www.wsb.pl GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PROGRAM VERY IMPORTANT STUDENT studiuj za darmo 9 KIERUNKÓW I 37 SPECJALNOŚCI DYPLOM LICENCJATA LUB INŻYNIERA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM DODATKOWE

Bardziej szczegółowo

Magdalena Lopez Rodriguez, Rosemary Sales, Alessio D Angelo, Louise Ryan

Magdalena Lopez Rodriguez, Rosemary Sales, Alessio D Angelo, Louise Ryan Polskie Dzieci w Brytyjskich Szkołach Podstawowych PRZEWODNIK DLA RODZICÓW Magdalena Lopez Rodriguez, Rosemary Sales, Alessio D Angelo, Louise Ryan Kwiecień 2010 1 2 Spis Treści Wstęp 5 Struktura szkolnictwa

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO PROGRAM NAUCZANIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 27 Informacje ogólne 27 Wstęp 28 Ogólna koncepcja programu Specyfika programu 29 Adresaci programu Kwalifikacje nauczycieli Charakterystyka uczniów w wieku licealnym

Bardziej szczegółowo

Pomysł na biznes. Niemcy vs Turcja. Social lending - czy banki mają się czego obawiać? PR - sztuka dla sztuki czy czysty zysk?

Pomysł na biznes. Niemcy vs Turcja. Social lending - czy banki mają się czego obawiać? PR - sztuka dla sztuki czy czysty zysk? magazyn studencki ISSN 1899-5748 Pomysł na biznes Studia za granicą: Niemcy vs Turcja Social lending - czy banki mają się czego obawiać? PR - sztuka dla sztuki czy czysty zysk? Trudna sztuka kochania Negocjuj

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O SPOSOBACH I METODACH REKRUTACJI ORAZ PROWADZENIA ROZMÓW KWALIFIKACYJNYCH

INFORMACJE O SPOSOBACH I METODACH REKRUTACJI ORAZ PROWADZENIA ROZMÓW KWALIFIKACYJNYCH INFORMACJE O SPOSOBACH I METODACH REKRUTACJI ORAZ PROWADZENIA ROZMÓW KWALIFIKACYJNYCH Gorlice, lipiec 2014 Rekrutacja to jeden z najważniejszych elementów strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Odpowiedni

Bardziej szczegółowo

Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną

Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną Broszura dla rodziców Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną Broszura dla rodziców Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód

Bardziej szczegółowo

studia II stopnia 2014/2015

studia II stopnia 2014/2015 studia II stopnia 2014/2015 www.wsb.pl STUDIA MAGISTERSKIE W FORMULE OPEN dla absolwentów wszystkich kierunków studiów I stopnia SZEROKA OFERTA 16 specjalności na 3 kierunkach OSZCZĘDNOŚĆ CZASU studia

Bardziej szczegółowo

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer projektu: POKL.04.01.01-00-311/10 FABER EST SUAE QUISQUE FORTUNAE Magazyn nr 2/2013 (6) KUŹNIA KADR IV Dlaczego

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W GIMNAZJUM WRAZ Z EDUKACJĄ ZDROWOTNĄ

PROGRAM NAUCZANIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W GIMNAZJUM WRAZ Z EDUKACJĄ ZDROWOTNĄ PROGRAM NAUCZANIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W GIMNAZJUM WRAZ Z EDUKACJĄ ZDROWOTNĄ I. Wstęp i założenia programu II. Cele ogólne III. Treści nauczania wymagania szczegółowe IV. Procedury osiągania celów V.

Bardziej szczegółowo

Jaworznickie Szkolne Kluby Przedsiębiorczości Marzenia Wiedza - Sukces

Jaworznickie Szkolne Kluby Przedsiębiorczości Marzenia Wiedza - Sukces Człowiek najlepsza inwestycja Publikacja podsumowująca realizację projektu pn. Jaworznickie Szkolne Kluby Przedsiębiorczości Marzenia Wiedza - Sukces Publikacja finansowana ze środków Unii Europejskiej

Bardziej szczegółowo

SYSTEM AKREDYTACJI IZBY COACHINGU PROJEKT*

SYSTEM AKREDYTACJI IZBY COACHINGU PROJEKT* SYSTEM AKREDYTACJI IZBY COACHINGU PROJEKT* * Treści zawarte w niniejszym materiale stanowią własność Izby Coachingu i są chronione prawem autorskim. Cytowanie fragmentów bądź całości dokumentu wymaga zgody

Bardziej szczegółowo

ODWAŻNI DO PRACY! PORADNIK. Jak być aktywnym na rynku pracy

ODWAŻNI DO PRACY! PORADNIK. Jak być aktywnym na rynku pracy ODWAŻNI DO PRACY! PORADNIK Jak być aktywnym na rynku pracy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Publikacja wydana w ramach projektu Wsparcie

Bardziej szczegółowo

PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY

PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY PORADNIK AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY Białystok, marzec 2008 r. Copyright by RCS Sp. z o.o. WSTĘP Celem niniejszego opracowania jest przekazanie Państwu praktycznych wskazówek dotyczących poruszania się

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PRAKTYKI. www.pracuj.pl/e-praktyki OFERTY PRACY, PRAKTYK I STAŻY

PRZEWODNIK PRAKTYKI. www.pracuj.pl/e-praktyki OFERTY PRACY, PRAKTYK I STAŻY PRZEWODNIK PRAKTYKI www.pracuj.pl/e-praktyki OFERTY PRACY, PRAKTYK I STAŻY Najszersza oferta praktyk i konkursów dla studentów! Zapoznaj się z naszą ofertą! Szczegóły na stronach: 44 i 45 Czy SYMULATOR

Bardziej szczegółowo

Zestaw narzędzi dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy

Zestaw narzędzi dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy Zestaw narzędzi dla instytucji wspierających migrantów na rynku pracy www.migrant-toolkit.eu www.migrant-toolkit.eu 2 Spis treści Rozdział 1: Wstęp Strona 1.1 Czym jest Europejski Pakiet Narzędziowy dla

Bardziej szczegółowo