TYCHY Przestrzeń miejska Deklaracja wyborcza Wykonano W trakcie realizacji Nie wykonano Komentarz

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "TYCHY 2010-2014 Przestrzeń miejska 2010-2014 Deklaracja wyborcza Wykonano W trakcie realizacji Nie wykonano Komentarz"

Transkrypt

1 TYCHY Przestrzeń miejska Deklaracja wyborcza Wykonano W trakcie realizacji Nie wykonano Komentarz Modernizacja Placu św. Anny Remont ul. Bocheńskiego Modernizacja rynku na Osiedlu K Stworzenie szlaku miejskiego pn. Od socrealizmu do postmodernizmu. Unikatowe Nowe Tychy. Termomodernizacja i remonty budynków szkół i przedszkoli Nowa kostka brukowa, ławeczki, oświetlenie, odnowione fasady budynków, nowe parkingi, odtworzona dawna fontanna dzięki tym zabiegom centrum socrealistycznego osiedla z lat 50-tych ubiegłego wieku znów stało się jedną z najpiękniejszych wizytówek miasta. Koszt przebudowy samego placu wyniósł ponad 2,7 mln zł. Kontynuacja działań zmierzających do integracji Placu Baczyńskiego i rynku. Inwestycja objęła m.in. wykonanie nowej nawierzchni na ul. Sienkiewicza i ul. Kościuszki, budowę przejść dla pieszych, montaż oświetlenia, ławek parkowych, koszów, stojaków na rowery. Teren odwodniono i obsadzono drzewami. W ramach remontu wymienione zostaną nawierzchnie placu, chodników i miejsc postojowych. Renowację przejdą również schody oraz ok. 150-metrowy odcinek ul. Konecznego. Na rynku pojawi się nowa kompozycja zieleni, latarnie i podświetlana fontanna z figurą Karolinki patronki osiedla. Całość będzie monitorowana. Planowany termin zakończenia prac: grudzień 2014 r. Koszt inwestycji to 3,2 mln złotych W ramach projektu powstał drukowany przewodnik, strona internetowa oraz oznakowanie w postaci 13 tzw. mebli miejskich i 10 tablic. Dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków unijnych wyniosło blisko 740 tys.zł, całość kosztowała 870 tysięcy. W ramach programu pn. Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej przeprowadzono prace modernizacyjne zmierzające do ograniczenia emisji pyłów i gazów oraz zapotrzebowania na energię cieplną w przedszkolach nr 6 i nr 18, szkołach podstawowych nr 10, nr 18, nr 35, nr 37 i nr 40, gimnazjum nr 12, zespołach szkół nr 4, nr 5 i Zespole Szkół Muzycznych. Udział środków zewnętrznych wyniósł ponad 13 mln zł.

2 Termomodernizacja budynku III Liceum Ogólnokształcącego Budowa nowych mieszkań komunalnych Budowa i modernizacja 44 placów zabaw Budowa wodnego placu zabaw Wzbogacenie infrastruktury rekreacyjnej na Paprocanach Sport i rekreacja Po wykonanych pracach remontowych obiekt został nagrodzony tytułem Superjednostki za najlepszą realizację architektoniczną w przestrzeni publicznej 2012 r. w regionie oraz tytułem Obiekt roku 2013 w 19. edycji konkursu pn. Architektura Roku Województwa Śląskiego, przyznanym przez przedstawicieli katowickiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Powiększenie zasobu gminy o ok. 100 lokali mieszkalnych oraz wybudowanie 134 mieszkań w ramach Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Część inwestycji została zrealizowana przy udziale środków z rządowego programu Radosna Szkoła, wspierającego tworzenie i modernizację szkolnych placów zabaw. Przyciągający wzrok kolorami plac zabaw powstał na terenie ośrodka wypoczynkowego "Paprocany. Na powierzchni ok. 300 m kw. plac łączy w sobie urządzenia z klasycznego placu zabaw i wodne fontanny. m.in. wodną tęczę i tryskające wodą kwiaty. Po zmroku teren zamienia się w wielką oświetloną fontannę. Ten wyjątkowy plac zabaw zdobył wyróżnienie Marszałka Województwa w konkursie Najlepsza Przestrzeń Województwa Śląskiego 2012 w kategorii przestrzeń publiczna oraz nagrodę internautów. W tym samym roku został doceniony przez amerykański portal Flavorwire, który zaliczył go do najbardziej niezwykłych placów zabaw świata, tuż obok 15 innych placów m.in. ze Szwecji, Japonii, Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Chin. Prace modernizacyjne (remont alejek i głównego ciągu pieszego na koronie zapory, renowacja palisady, oświetlenie terenu dzikiej plaży, zagospodarowanie wschodnio-południowej części jeziora) i roboty budowlane (budowa placu zabaw w stylu marynistycznym, pomostu pływającego, obiektów małej architektury, natrysków z przebieralnią itd.), pozwoliły na rozwój oferty rekreacyjnej Paprocan, czyniąc to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców.

3 Budowa Stadionu Miejskiego Budowa Aquaparku przy ul. Sikorskiego Budowa 9 nowych boisk sportowych i modernizacja 13 kolejnych Budowa nowych i modernizacja istniejących ścieżek rowerowych Park Centralny Plan zagospodarowania przestrzennego parku przy Kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny Obiekt na około 15 tysięcy widzów spełniający europejskie standardy, z nowoczesnym zapleczem pozwalającym na organizację koncertów, imprez miejskich czy spotkań biznesowych. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 129 mln zł. W styczniu 2015 roku okaże się czy na tyskim stadionie zagrają młode gwiazdy europejskiej piłki. Tychy jako jedyne miasto na Śląsku zostało wybrane przez PZPN jako oficjalne Miasto-Gospodarz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej do lat 21 w 2017 roku. Baseny ze sztucznymi falami dla amatorów morskich kąpieli i surferów, skały, wodospady, gejzery, zjeżdżalnie, Edukatorium tzw. Małe Centrum Kopernika - to tylko część atrakcji, jakie będzie można znaleźć w Parku Wodnym w Tychach. Do produkcji energii elektrycznej i ciepła w aquaparku wykorzystywany będzie biogaz powstający w Oczyszczalni Ścieków w Tychach. Wartość całej inwestycji, która być zakończona do końca 2016 roku to ponad 100 milionów złotych. Całkowity koszt prac przeprowadzonych na 22 boiskach szkolnych i osiedlowych wyniósł blisko 6 mln zł. Jedno z nich powstało w ramach programu Moje Boisko-Orlik 2012, dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 1,3 mln zł. O łącznej długości 9,4 km. Na trzech z nich (zlokalizowanych przy al. Bielskiej, al. Niepodległości i Paprocanach) zainstalowano pierwsze w kraju, profesjonalne urządzenia do pomiaru liczby cyklistów. Z odnowionych tras korzysta ponad 300 tys. rowerzystów rocznie. Projekt utworzenia rekreacyjnego terenu zielonego o powierzchni 32 ha w centrum miasta nie został wprowadzony w życie, ze względu na problemy w zakresie stosunków własnościowych i bardzo wysoki koszt realizacji inwestycji. W sierpniu 2014 r. ogłoszono przetarg nieograniczony na wykonanie ścieżek z oświetleniem i zagospodarowanie zieleni w Parku Południowym. Projekt ma być gotowy do końca listopada br.

4 Otwarcie Pasażu Kultury Andromeda Otwarcie nowej siedziby Muzeum Miejskiego Organizacja nowych imprez plenerowych dla mieszkańców Budowa Mediateki Budowa szkoły i przedszkola w dzielnicy Jaroszowice- Urbanowice-Wygorzele Kultura, edukacja, zdrowie Adaptacja budynku dawnego kina w ramach programu rewitalizacji przestrzeni publicznej pozwoliła na stworzenie centrum kulturalno-usługowego, które składa się z czterech lokali użytkowych, klubu muzycznego, galerii sztuki i sali audiowizualnej. W pasażu odbywają się wystawy, spektakle, a także zajęcia warsztatowe dla dzieci (od dnia otwarcia do lipca 2014 r. zorganizowanych zostało 37 imprez). Koszt realizacji inwestycji wyniósł blisko 10 mln zł. Dzięki przeprowadzeniu gruntownych prac budowlanomodernizacyjnych (rozbudowa gmachu od strony północnej, wymiana instalacji, remont stropów, ścian i schodów, pogłębienie piwnic), obejmujących także rekonstrukcję zabytkowych detali architektonicznych, dawna siedziba prokuratury stała się nowoczesnym muzeum, w którym oprócz wystaw odbywają się lekcje muzealne, spotkania, wykłady i prelekcje. Remont, adaptacja i rozbudowa budynku kosztował ponad 4,2 miliona złotych. Od 2010 r. kalendarz wydarzeń miejskich wzbogacił się o: Niedziele na Baczyńskiego, Festiwal Mappingu 3D, Dzień Zdrowia, Tyski Piknik Rodzinny, Tyskie Wianki oraz Święto Miasta. Imprezy te stanowią ciekawą propozycję spędzania wolnego czasu i są okazją do wspólnej zabawy i integracji mieszkańców naszego miasta. Rozpoczęte pod koniec lipca 2013 r. prace, zmierzają do realizacji projektu budowy nowoczesnej Biblioteki Głównej z mediateką, która ma pełnić funkcję interaktywnego centrum edukacji. W obiekcie znajdą się również cztery lokale usługowe oraz sala widowiskowa wyposażona m.in. w systemy do projekcji filmów 3D. 18 sierpnia 2014 r. nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego czyli symboliczne rozpoczęcie budowy szkoły dla dzieci z Jaroszowic, Urbanowic i Wygorzela. W budynku znajdzie się 9 oddziałów przedszkolnych i 18 oddziałów szkolnych, a także m.in. pracownie komputerowe, pracownie językowe, świetlica,

5 Nowe miejsca w przedszkolach (1 059 miejsc) i żłobkach (272 miejsca) Realizacja projektów edukacyjnych Pierwsze koty za płoty na drodze do Europy i Obrastam w piórka Realizacja programów edukacyjnych z udziałem środków unijnych Program Nowoczesny uczeń w nowoczesnej szkole Wsparcie organizacyjne, merytoryczne i finansowe dla budowy stacjonarnego hospicjum Realizacja nowych programów biblioteka szkolna, sala gimnastyczna z boiskiem do piłki ręcznej o wymiarach 20x40, zespół szatni, salki do ćwiczeń dla niepełnosprawnych. Do dyspozycji dzieci będzie także boisko sportowe wielofunkcyjne i plac zabaw. Planowany termin zakończenia prac: styczeń 2016 r. Powstaniu nowych miejsc w żłobkach sprzyjała uchwała Rady Miasta o dotacji celowej na pokrycie 50% kosztów pobytu dziecka w żłobku (max. do kwoty 400 zł), a także dofinansowania pozyskane w ramach rządowego programu Maluch. W latach uruchomionych zostało łącznie 11 nowych placówek: 2 przedszkola i 9 prywatnych żłobków. Programy skierowane do tyskich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów, służące rozwojowi ich kompetencji. Współfinansowane ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (dotacja w wysokości ok. 4,5 mln zł). Uczestniczyło w nich uczniów i 1003 nauczycieli. Łączny koszt projektów wyniósł blisko 17,2 mln zł, z czego ponad 16,4 mln zł pochodziło z dotacji UE. W działaniach jednostek oświatowych nie znajdziemy programu o takiej nazwie. Zamiast niego zrealizowano inne projekty mające na celu zwiększenie dostępu uczniów do nowoczesnych narzędzi elektronicznych, np. Cyfrowa Szkoła (dofinansowanie w wysokości ok. 170 tys. zł) oraz Szkoła dla każdego. Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III w tyskich szkołach podstawowych" (kwota dotacji wyniosła blisko 1,5 mln zł). Urząd Miasta Tychy wspomagał bieżącą działalność placówki poprzez m.in. aktywny udział pracowników w organizowaniu wydarzeń hospicyjnych oraz coroczne dotacje, których wysokość w latach wyniosła 5,1 mln zł. W zakresie profilaktyki schorzeń - projektom prowadzonym przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia towarzyszy

6 zdrowotnych Budżet partycypacyjny Poszerzenie oferty edukacyjnej dla seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Program Aktywni 60 + priorytetowy cel, jakim jest zachęcenie mieszkańców do udziału w badaniach profilaktycznych. Z programów tych korzysta corocznie ok tyszan. Uzupełnienie dla niniejszych działań stanowi organizowany od 2011 r. Dzień Zdrowia, podczas którego mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych. 5 mln złotych rozdzielonych pomiędzy osiedla/dzielnice połączone w 24 okręgi konsultacyjne tak w skrócie wygląda pierwszy tyski budżet partycypacyjny, w którym mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane. Projekty można zgłaszać do końca września, później będą weryfikowane przez fachowców i dyskutowane z ich autorami w celu ustalenia ostatecznego kształtu. Wszystkie pomysły możliwe do wprowadzenia w życie zostaną poddane pod powszechne głosowanie. Projekty, które otrzymają największe poparcie zostaną wpisane do budżetu miasta na 2015 r. W oparciu o opinie i sugestie seniorów zainicjowano działalność sekcji turystycznej, rękodzielniczej oraz kulturalno-literackiej, organizując także warsztaty językowe, szkolenia z obsługi komputera i zajęcia na basenie. Od 2012 r. limit słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku został zwiększony do 950 uczestników, tym samym tyski UTW stał się jednym z największych w Polsce. Program w ramach, którego odbywają się m.in. zajęcia taneczne, informatyczne, nordic walking, konsultacje psychologiczne, a także działa Centrum Aktywności Społecznej i Edukacji Seniorów oraz Akademia Aktywnego Seniora. Osoby po 60. roku życia w Tychach mają dodatkowo do dyspozycji zajęcia artystyczne (teatralne, wokalne, rękodzielnicze, taneczne, fotograficzne) i ruchowe (pilates, stretching, nordic walking), krawieckie, komputerowe i dietetyczno kulinarne. Seniorzy otrzymali również kartę, która upoważnia do rabatów i zniżek w kilkudziesięciu firmach i instytucjach na terenie miasta.

7 Kontynuacja programu 3+ Liczna Rodzina Remont dworca PKP Budowa trzech nowych stacji kolejowych Zakup ekologicznych autobusów i trolejbusów Modernizacja DK-1 Komunikacja Wśród nowych propozycji spędzania wolnego czasu dla rodzin wielodzietnych znalazł się Tyski Piknik Rodzinny, którego celem jest integracja rodzin i popularyzacja projektu. Ponadto, dzięki rosnącej liczbie firm uczestniczących w programie (w okresie od pierwszego roku funkcjonowania do chwili obecnej ich grono powiększyło się czterokrotnie), znacząco wzrosła pula proponowanych zniżek. Otwarcie zmodernizowanego budynku dworca nastąpiło w listopadzie 2010 r. Kompleksowe prace prowadzono zarówno wewnątrz obiektu (odnowienie instalacji, remont pomieszczeń sanitarnych i holu), jak i na zewnątrz (m.in. naprawa elewacji, termoizolacja, montaż zegara elektronicznego, oznakowanie budynku). Całkowity koszt tej inwestycji to 1,8 mln zł. Zadanie realizowane w ramach projektu pn. Szybka Kolej Regionalna Tychy Dąbrowa Górnicza - etap I Tychy Miasto Katowice, którego zakres obejmował budowę przystanków Tychy Lodowisko, Tychy Miasto, Tychy Bielska oraz adaptację przystanku Tychy Zachodnie. Ponad 24,3 mln zł pozyskano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, całość kosztowała pond 28 milionów złotych. Od 2011 r. liczba autobusów wzrosła o 47 pojazdów. Na przełomie lat 2012/2013 zakupiono także 15 trolejbusów (dofinansowanie z Funduszu Spójności w wysokości ponad 11,2 mln zł), co razem z gruntowną modernizacją trakcji stanowiło największą inwestycję trolejbusową w tabor i infrastrukturę techniczną od czasu uruchomienia sieci w 1982 roku. W czasie trwającego blisko trzy lata remontu na 6,5 kilometrowym odcinku drogi ułożono ponad 100 tysięcy ton mas bitumicznych, wybudowano m.in. przejścia podziemne dla pieszych w rejonie ulic Targiela, Edukacji i Przemysłowej, obiekt mostowy nad torami PKP, oraz estakadę nad Al. Niepodległości. Warta 190 milionów złotych ( z czego 85% to dofinansowanie z Unii Europejskiej) modernizacja DK-1 DK-86 to jedna z największych inwestycji drogowych w województwie śląskim i

8 Wykonanie połączenia drogowego pomiędzy ul. Oświęcimską i ul. Serdeczną oraz DK- 1 Budowa 8 nowych rond Remonty nawierzchni istniejących dróg Poszerzenie strefy parkingowej na Placu św. Anny Budowa dwóch wielopoziomowych parkingów typu Park&Ride Wykonanie zatok postojowych przy ul. Sienkiewicza największa realizowana w Tychach. Zakres projektu obejmował m.in. budowę drogi, ronda, chodników i ścieżek rowerowych wraz z oświetleniem. Koszt realizacji to blisko 11,5 mln zł, z czego kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła ok. 7,4 mln zł. Od 2010 r. skrzyżowania z ruchem okrężnym powstały w następujących miejscach: przy ul. Towarowej (droga wewnętrzna pasażu handlowego Tesco), przy połączeniu ul. Oświęcimskiej i ul. Serdecznej, ul. Andersa i ul. Asnyka, u zbiegu ulic Żwakowskiej, Stoczniowców i Glińczańskiej, a także ulic Towarowej, Serdecznej i Przemysłowej, ulic Skotnica i Goździków, ul. Frycza-Modrzewskiego i drogi serwisowej (prace tam jeszcze trwają), a także pod wiaduktem DK-1 w ciągu al. Niepodległości. W latach na modernizację pasów drogowych Miejski Zarząd Ulic i Mostów przeznaczył ponad 36 mln zł (czyli blisko 9 mln zł rocznie). Projekt modernizacji placu realizowany w okresie od marca 2012 r. do stycznia 2013 r. zakładał także budowę 80 nowych miejsc parkingowych. W sumie na Osiedlu A i w jego okolicy powstało łącznie 300 miejsc postojowych. Do końca 2014 roku oba parkingi (każdy na 350 miejsc) mają być gotowe. Jeden z nich stanął obok wyremontowanego dworca PKP, a drugi przy lodowisku, czyli przy początkowym i końcowym przystanku Szybkiej Kolei Regionalnej (SKR) relacji Tychy Katowice. Wartość umowy to ponad 53 miliony złotych. W ramach prowadzonych w 2010 r. prac remontowych na odcinku od ul. Bocheńskiego do Potoku Tyskiego, poszerzono miejską strefę parkingową o 49 nowych miejsc dla pojazdów.

BIULETYN INFORMACYJNY GMINY GDÓW

BIULETYN INFORMACYJNY GMINY GDÓW 2014 BIULETYN INFORMACYJNY GMINY GDÓW PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W GDOWIE KOMPLEKS SPORTOWY ORLIK W NIEGOWICI PARK PRZYGODY I ROZRYWKI NA GDOWSKIM ZARABIU SALA GIMNASTYCZNA W PIERZCHOWIE. BLOK KOMUNALNY DLA

Bardziej szczegółowo

PŁOŃSK LAT PŁOŃSKA W UNII 10EUROPEJSKIEJ

PŁOŃSK LAT PŁOŃSKA W UNII 10EUROPEJSKIEJ PŁOŃSK LAT PŁOŃSKA W UNII 10EUROPEJSKIEJ Maria Kamińska, Przedszkole nr 2 Maja Drwęcka, Szkoła Podstawowa nr 3 1 miejsce wśród przedszkoli w konkursie Moje miasto w Unii Europejskiej 1 miejsce wśród szkół

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA na temat realizacji Strategii Rozwoju Miasta Krosna w 2011 r.

INFORMACJA na temat realizacji Strategii Rozwoju Miasta Krosna w 2011 r. PREZYDENT MIASTA KROSNA INFORMACJA na temat realizacji Strategii Rozwoju Miasta Krosna w r. Krosno, sierpień 2012 r. Informacja zawiera sprawozdanie z realizacji Strategii Rozwoju Miasta Krosna na lata

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji celów STRATEGII ROZWOJU GDAŃSKA 2005 2015

Sprawozdanie z realizacji celów STRATEGII ROZWOJU GDAŃSKA 2005 2015 Cele strategiczne Cele szczegółowe Sprawozdanie z realizacji celów STRATEGII ROZWOJU GDAŃSKA 2005 2015 Realizacja celów w latach 2005-2013 Priorytet: Mieszkańcy 1. Rozwój społeczeństwa opartego na wiedzy

Bardziej szczegółowo

MAŁOPOLSKA. miasto nowy sącz oraz powiat. nowosądecki

MAŁOPOLSKA. miasto nowy sącz oraz powiat. nowosądecki MAŁOPOLSKA miasto nowy sącz oraz powiat nowosądecki Obchodzimy 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Naszemu wejściu do Wspólnoty towarzyszyły wielkie nadzieje na szybki rozwój i modernizację

Bardziej szczegółowo

Lokalny Program Rewitalizacji Zdegradowanych Obszarów Miejskich Świdnicy na lata 2006-2013

Lokalny Program Rewitalizacji Zdegradowanych Obszarów Miejskich Świdnicy na lata 2006-2013 Gmina Miasto Świdnica Lokalny Program Rewitalizacji Zdegradowanych Obszarów Miejskich Świdnicy na lata 2006-2013 (Podprogram 1A) CZĘŚĆ II - PROJEKTOWA Listopad 2007 Strona: 2 Lokalny Program Rewitalizacji

Bardziej szczegółowo

Miastko, Wybory 2014. Samorządowca. To były bardzo pracowite cztery lata...

Miastko, Wybory 2014. Samorządowca. To były bardzo pracowite cztery lata... Głos, Wybory 2014 Samorządowca To były bardzo pracowite cztery lata... Rozmowa z burmistrzem Miastka Romanem Ramionem - Panie burmistrzu, kończy się kolejna kadencja sprawowania przez pana władzy. Czas

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie funduszy europejskich w Warszawie. Raport 2009 r. Publikacja jest współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej

Wykorzystanie funduszy europejskich w Warszawie. Raport 2009 r. Publikacja jest współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej Wykorzystanie funduszy europejskich w Warszawie Raport 009 r. Publikacja jest współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej Szanowni Państwo, Warszawa jest gospodarczym, politycznym i kulturalnym centrum

Bardziej szczegółowo

ZASADY PLANOWANIA, FINANSE

ZASADY PLANOWANIA, FINANSE INWESTYCYJNY TORUŃ DZIAŁANIA, PLANY, ZAMIERZENIA DO ROKU 2022 ZASADY PLANOWANIA, FINANSE Spotkanie informacyjne, 31 stycznia 2013 r. Studium uwarunkowań i kierunków PM PM PM PM PM PM PM PM PM PM PM PM

Bardziej szczegółowo

NR 58/2014 kwartalnik egzemplarz bezpłatny ISSN 1509-8109 PISMO BURMISTRZA, RADY MIASTA I MIESZKAŃCÓW ŁAŃCUTA

NR 58/2014 kwartalnik egzemplarz bezpłatny ISSN 1509-8109 PISMO BURMISTRZA, RADY MIASTA I MIESZKAŃCÓW ŁAŃCUTA NR 58/2014 kwartalnik egzemplarz bezpłatny ISSN 1509-8109 PISMO BURMISTRZA, RADY MIASTA I MIESZKAŃCÓW ŁAŃCUTA ne raficz nt onfro kie K ńcuc otog acje F IV Ła wa, zjerst cji y r f z Poka u i styliza jaż

Bardziej szczegółowo

Informacje dla doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego RM w Łodzi o propozycjach zadań do budżetu obywatelskiego na 2014r.

Informacje dla doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego RM w Łodzi o propozycjach zadań do budżetu obywatelskiego na 2014r. Informacje dla doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego RM w Łodzi o propozycjach zadań do budżetu obywatelskiego na 2014r. w rejonie Bałuty Lp. 1. 2. Nazwa zadania, jego lokalizacja (o ile dotyczy)

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU GMINY I MIASTA CZERWIONKA LESZCZYNY NA LATA 2007 2020

RAPORT Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU GMINY I MIASTA CZERWIONKA LESZCZYNY NA LATA 2007 2020 RAPORT Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU GMINY I MIASTA CZERWIONKA LESZCZYNY NA LATA 2007 Marzec 2009 20 2 0 Szanowni Państwo! Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Czerwionka Leszczyny na lata 2007 została przyjęta

Bardziej szczegółowo

MAŁOPOLSKA. powiat. dąbrowski

MAŁOPOLSKA. powiat. dąbrowski MAŁOPOLSKA powiat dąbrowski Obchodzimy 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Naszemu wejściu do Wspólnoty towarzyszyły wielkie nadzieje na szybki rozwój i modernizację wszystkich gmin

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji Strategii Rozwoju Miasta Chełm na lata 2009-2015 za 2012 r.

Sprawozdanie z realizacji Strategii Rozwoju Miasta Chełm na lata 2009-2015 za 2012 r. Sprawozdanie z realizacji Strategii Rozwoju Miasta Chełm na lata 2009-2015 za 2012 r. Chełm, czerwiec 2013 r. SPIS TREŚCI WSTĘP...3 CEL STRATEGICZNY 1: WZROST JAKOŚCI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW I BEZPIECZEŃSTWA

Bardziej szczegółowo

WYNIKI WERYFIKACJI FORMALNO-PRAWNEJ PROPOZYCJI ZADAŃ ZŁOŻONYCH W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2015

WYNIKI WERYFIKACJI FORMALNO-PRAWNEJ PROPOZYCJI ZADAŃ ZŁOŻONYCH W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2015 lp Numer projektu PRZYJĘTY 1 BO.OM.2/15 2 BO.OM.3/15 3 BO.OM.4/15 Tytuł projektu Aktywny Kraków: darmowe zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych prowadzone pod okiem instruktorów na terenie krakowskich

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie VI kadencji samorządu Miasta Ogrodu Podkowa Leśna 2010-2014:

Podsumowanie VI kadencji samorządu Miasta Ogrodu Podkowa Leśna 2010-2014: BIULETYN www.podkowalesna.pl ISSN 2083-019X dwumiesięcznik nr 5/62/ listopad 2014 Cztery lata temu powierzyliście mi Państwo funkcję burmistrza miasta Podkowa Leśna. Teraz, na koniec upływającej kadencji,

Bardziej szczegółowo

Kultura i edukacja w ramach Inicjatywy JESSICA w Województwie Śląskim

Kultura i edukacja w ramach Inicjatywy JESSICA w Województwie Śląskim Kultura i edukacja w ramach Inicjatywy JESSICA w Województwie Śląskim 1. Pasaż Kulturalny "ANDROMEDA" w Tychach projekt zakończony. W wyniku realizacji przedmiotowego projektu został zaadaptowany niezagospodarowany

Bardziej szczegółowo

2014 Roku. milionów na inwestycje. Wytrwałości i odwagi w realizacji ambitnych planów Zdrowia, spełnionych marzeń i wszelkiej pomyślności w Nowym

2014 Roku. milionów na inwestycje. Wytrwałości i odwagi w realizacji ambitnych planów Zdrowia, spełnionych marzeń i wszelkiej pomyślności w Nowym 187 Nr 18 STYCZEŃ 2014 ISSN 2299-14-17 milionów na inwestycje WAŁBRZYCH. Wyśrubowane rekordy zakłada plan finansowy na 2014 rok. Budżet przyspieszonego rozwoju to ponad 600 milionów wydatków, z czego aż

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa nr 1 - Biblioteka Publiczna - Ośrodek Kultury - Muzeum Filumenistyczne. Ławki i kosze w parku zdrojowym

Szkoła Podstawowa nr 1 - Biblioteka Publiczna - Ośrodek Kultury - Muzeum Filumenistyczne. Ławki i kosze w parku zdrojowym Nr 2/88/14 lipiec 2014 Dziœ w Biuletynie między innymi: - Inwestycje gminne - Park Seniora - Turystyka - Inwentaryzacja azbestu - Spotkanie z Ministrem Szkoła Podstawowa nr 1 - Biblioteka Publiczna - Ośrodek

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI. Diament innowacyjny system pracy ze zdolnymi uczniami

BIULETYN INFORMACYJNY FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI. Diament innowacyjny system pracy ze zdolnymi uczniami NR (3) październik 2012 www.fundusze.malopolska.pl ISSN 2299-0577 Budowa interaktywnej biblioteki w Skawinie Holownik nowa usługa aktywizacji zawodowej Diament innowacyjny system pracy ze zdolnymi uczniami

Bardziej szczegółowo

CZAS INWESTOWANIA W NUMERZE. Debiut Tczewa na Giełdzie Papierów Wartościowych. 21 listopada wybieramy radnych i prezydenta Tczewa

CZAS INWESTOWANIA W NUMERZE. Debiut Tczewa na Giełdzie Papierów Wartościowych. 21 listopada wybieramy radnych i prezydenta Tczewa www.bip.tczew.pl www. tczew.pl NR 9/236 Październik NR 1/228 2010 r. ISSN: Styczeń 1234-5911 2010 r. ISSN: 1234-5911 W NUMERZE Tczew 2006-2010 CZAS INWESTOWANIA Debiut Tczewa na Giełdzie Papierów Wartościowych

Bardziej szczegółowo

WYNIKI WERYFIKACJI FORMALNO-PRAWNEJ WNIOSKÓW ZŁOŻONYCH W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA POZIOMIE DZIELNIC NA ROK 2015 I 2016 Szacunkowy koszt (w zł)

WYNIKI WERYFIKACJI FORMALNO-PRAWNEJ WNIOSKÓW ZŁOŻONYCH W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA POZIOMIE DZIELNIC NA ROK 2015 I 2016 Szacunkowy koszt (w zł) WYNIKI WERYFIKACJI FORMALNO-PRAWNEJ WNIOSKÓW ZŁOŻONYCH W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA POZIOMIE DZIELNIC NA ROK 2015 I 2016 lp Numer projektu Tytuł projektu Przedmiot projektu Szacunkowy koszt (w zł)

Bardziej szczegółowo

WYKONANIE WYDATKÓW. Dział 010 Rolnictwo i łowiectwo Zrealizowane wydatki w 2012 r. wyniosły 122.135,16 zł, to jest 98,15 %.

WYKONANIE WYDATKÓW. Dział 010 Rolnictwo i łowiectwo Zrealizowane wydatki w 2012 r. wyniosły 122.135,16 zł, to jest 98,15 %. WYKONANIE WYDATKÓW Dział 010 Rolnictwo i łowiectwo Zrealizowane wydatki w 2012 r. wyniosły 122.135,16 zł, to jest 98,15 %. Melioracje wodne Rozdział 01008 Wydatkowano 97.690 zł. Zaplanowane na rok 2012

Bardziej szczegółowo

Zawartość dokumentu. Wrocław, 27 czerwca 2014 r. Strona 1 z 47

Zawartość dokumentu. Wrocław, 27 czerwca 2014 r. Strona 1 z 47 Zawartość dokumentu Wstęp...3 Struktura zawartości dokumentu...6 Priorytet I. Europejska metropolia miasto nowoczesnych przedsięwzięć...8 Priorytet II. Gospodarka innowacyjna i rozwój... 15 Priorytet III.

Bardziej szczegółowo

WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA

WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA BEZPŁATNY INFORMATOR MIEJSKI 82-200.pl AKTUALNOŚCI, WYDARZENIA, OPINIE, INFORMACJE Z ŻYCIA MIASTA czerwiec 2012 w numerze: Imprezowe lato Lato to okres wakacji, odpoczynku i dobrej zabawy, czyli licznych

Bardziej szczegółowo

KADENCJA 2006-2010. Zygmunt Frankiewicz prezydent Gliwic

KADENCJA 2006-2010. Zygmunt Frankiewicz prezydent Gliwic KADENCJA 2006-2010 Zygmunt Frankiewicz prezydent Gliwic Deklaracje 2006 Rozwój rynku pracy, zabieganie o nowych inwestorów Kontynuacja przebudowy układu komunikacyjnego, remonty i modernizacja dróg Dbałość

Bardziej szczegółowo

MAŁOPOLSKA. powiat. bocheński

MAŁOPOLSKA. powiat. bocheński MAŁOPOLSKA powiat bocheński Obchodzimy 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Naszemu wejściu do Wspólnoty towarzyszyły wielkie nadzieje na szybki rozwój i modernizację wszystkich gmin

Bardziej szczegółowo

Inwazja. Krasnali. Aglomeracja to dobra komunikacja. Obwodnice. Droga Sudecka. Kolej aglomeracyjna

Inwazja. Krasnali. Aglomeracja to dobra komunikacja. Obwodnice. Droga Sudecka. Kolej aglomeracyjna Aglomeracja to dobra komunikacja Budowa łączników drogowych z autostradą A-4 i drogą krajową nr 3, tzw. drogi sudeckiej, a także kolei aglomeracyjnej, to najważniejsze projekty, które chce zrealizować

Bardziej szczegółowo

Obustronna budowa chodników na ul. Dąbrowskiej. Opinia pozytywna Koszt inwestycji wyniesie ok. 130 tys.

Obustronna budowa chodników na ul. Dąbrowskiej. Opinia pozytywna Koszt inwestycji wyniesie ok. 130 tys. Numer Nazwa projektu Krótki opis projektu Opinie Uzasadnienie lub uwagi Budowa chodników na ul. Dąbrowskiej M 1 Dziesiąta Stara Obustronna budowa chodników na ul. Dąbrowskiej. Koszt inwestycji wyniesie

Bardziej szczegółowo

Roczne sprawozdanie z działalności gminy

Roczne sprawozdanie z działalności gminy Roczne sprawozdanie z działalności gminy Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard, to już czwarty rok od wyborów samorządowych, w których powierzyliście Państwo naszą gminę w ręce nowej Rady Miejskiej oraz mojej

Bardziej szczegółowo