Jakość, która się. opłaca. Obniżanie kosztów Optymalizacja produkcji! Filtry oczyszczania powietrza. Przestawne urządzenia odpylające

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Jakość, która się. opłaca. Obniżanie kosztów Optymalizacja produkcji! Filtry oczyszczania powietrza. Przestawne urządzenia odpylające"

Transkrypt

1 Obniżanie kosztów Optymalizacja produkcji! Jakość, Przestawne urządzenia odpylające Wentylatory i instalacje rurowe Filtry oczyszczania powietrza która się Brykietownice Rozdrabniarka do odpadów drewna Instalacje lakiernicze opłaca.

2 Przestawne urządzenia odpylające Odpylacze Mobilność umożliwiająca elastyczne wykorzystanie. Odpylanie dostosowane do potrzeb klienta. Urządzenia typu Vacomat N-1000 umożliwiają indywidualne dostosowanie wydajności odpylania i powierzchni filtrowania w ramach sprawdzonej konstrukcji systemowej. Moc wentylatora, powierzchnię filtrowania i system ciągłego usuwania odpadów wybiera się stosownie do aktualnych wymagań. Zapewniona jest ochrona przed pożarem i wybuchem. Zbierana mieszanina pyłu i wiórów może być pakowana do worków, poddana sprasowaniu lub odprowadzana do pojemników. W przypadku zmiany zadań wybrany system odsysania dostosowuje się do nowych potrzeb. Montaż przeprowadza się w warsztatach. Przestawne podczas eksploatacji w zakładzie. Do takiej pracy zostały zaprojektowane urządzenia odpylające typu Vacomat firmy Schuko. Wszystkie urządzenia zostały poddane próbom BG-Prüfzert, mają znak jakości H2 i są zbadane zgodnie z normami europejskimi. Grupa odpylaczy Vacomat Przyłącza Moc silnika Objętościowe natężenie Typ (mm) (kw) przepływu (m 3 /h) 12/14 120/140 2, , , , , , Vacomat N-1000 firmy Schuko z rozładunkiem ślimakowym.

3 Wentylatory Urządzenia pakujące do worków Wysoka skuteczność, długa żywotność. Ekonomiczne rozwiązanie na minimalnej przestrzeni. Wentylator jako główny element składowy urządzenia odpylającego określa skuteczność urządzenia oraz koszty eksploatacyjne. Wentylatory radialne Schuko są produkowane w wersji przemysłowej spawanej, a ich żywotność obliczona jest na długie lata, Wykonanie techniczne spełnia warunki niemieckiej normy przemysłowej DIN 24166, dot. Techniczne warunki dostaw dla wentylatorów. Wentylatory te nadają się głównie do pneumatycznego transportowania pyłów i wiórów, takich które powstają przy obróbce drewna i tworzyw sztucznych. Poprzez dobór zróżnicowanych wirników wentylatory mogą być stosowane także na czyste powietrze. Urządzenia pakujące do worków stanowią kombinację małego filtra i systemu zbierania wiórów zapewniającą oszczędność miejsca. Stosuje się je tam, gdzie trzeba filtrować mniejsze ilości powietrza, a powstające ilości wiórów nie są zbyt duże. Wygodne urządzenie pakujące do worków z zamontowanymi pod nimi pojemnikami na wióry sprawia, że wymiana worków wychwytujących jest wyjątkowo prosta i nie wzbija się przy tym pyłu. Powierzchnia filtrowania może wynosić do 130 m 2, a urządzenia mogą mieć do sześciu pojemników. Wentylatory Przyłącze Moc silnika Objętościowe natężenie Grupa (mm) (kw) przepływu (m 3 /h) S 120 do 300 0,75 do 7,5 do L 200 do 450 4,00 do 18,5 do K 250 do 560 7,50 do 22,0 do KG 500 do ,00 do 110,0 do

4 Urządzenia filtrujące Urządzenia filtrujące, które wyznaczają standardy. Urządzenia oczyszczające powietrze Optymalna oszczędność energii! Od ponad 35 lat firma SCHUKO zajmuje się projektowaniem i budową urządzeń filtracyjnych. Naszą podstawą przy planowaniu inżynieryjno-technicznym jest stała współpraca z naszym klientem i branie pod uwagę wszystkich założeń produkcyjnych w Państwa zakładzie łącznie z planami rozwoju zakładu w przyszłości. Warunkiem poprawnego zaplanowania instalacji jest określenie wielu parametrów technicznych takich jak: dokładne zwymiarowanie hal produkcyjnych usytuowanie maszyn i przebieg procesu technologicznego przekroje króców maszyn liczba jednocześnie pracujących maszyn Doradca firmy Schuko wyliczy potrzebną wydajność wentylatorów i niezbędne parametry urządzenia filtrującego, dopasuje odpowieni materiał filtracyjny badany przez instytut BIA i dobierze najkorzystniejszy rodzaj odpylania pyłów i wiórów. Wszystkie te prace obejmują zachowanie europejskich wymogów i norm ochrony środowiska, przepisów przeciw pożarowych i antywybuchowych (ATEX). Szczególną wagę kładziemy na oszczędność elektryczną i cieplną, dlatego też nasze urządzenia filtrujące z serii Eco Var sprawdzane są przez Stowarzyszenia i potwierdzone znakami jakości H1 i H3. Przed zaprojektowaniem nowych urządzeń filtrujących należy wspólnie z inwestorem podjąć decyzję co do typu urządzenia. Urządzenia oczyszczające powietrze (podciśnieniowe) firmy Schuko okazały się w ostatnich latach korzystne w przypadku budowy nowych instalacji. Ich zalety to: Zastosowanie wentylatorów o dużej sprawności zapewnianej przez zamknięte wirniki, stąd oszczędność energii elektrycznej. Zapewniające oszczędność miejsca zamontowanie wentylatorów w górnej części urządzenia filtrującego w rezultacie niski poziom hałasu. Krótkie drogi powrotu do hali ciepłego, przefiltrowanego powietrza, stąd małe straty ciepła. Wysokie wymagania technologiczne przy produkcji wszystkich podzespołów, stąd duża trwałość urządzeń filtrujących. Różnorodne możliwości usuwania wiórów z urządzeń filtrujących. Potwierdzone dotrzymywanie wszystkich norm europejskich, łącznie z resztkową zawartością pyłu w powietrzu powrotnym. Filtry łańcuchowe serii ECOVAR firmy Schuko z wbudowanymi wentylatorami i instalacją powietrza powrotnego.

5 Po prostu wypełnić i wysłać faksem do NAWARA serwis: Jestem szczególnie zainteresowany: Grupa produktów (proszę zakreślić): Planuję (proszę zakreślić): Wentylatory i układ sterowania wentylatorami Budowę nowego zakładu Odpylacze, urządzenia przestawne Rozbudowę instalacji Podzespoły instalacji (rury, kształtki) Filtry workowe Centralne filtry pod. i nadciśnieniowe Brykieciarki Rozdrabniarki Przebudowę Odpylanie wiórów Lakiernie Modernizacja/optymalizacja Inne (proszę bliżej opisać): Ściany lakiernicze Podlogowe odsysanie mgiełki farb Urządzenia doprowadzające powietrze do lakierni Stoły szlifierskie/urządzenia odsysjące pył. Nagrzewnice powietrza Osobne pytania mam odnośnie: Nadawca: firma branża Pani/Pan ulica, skrytka pocztowa kod, miejscowość telefon telefaks Proszę o przybycie doradcy firmy Schuko po uprzednim uzgodnieniu terminu!

6 Urządzenia na zanieczyszczone powietrze Modernizacja i optymalizacja Urządzenia filtrujące Filtry sufitowe firmy Schuko opłacalne i sprawdzone. W wielu zakładach i warsztatach stosuje się wentylatory, które często przenoszą wióry do odpylaczy cyklonowych lub starych urządzeń filtrujących. Często podzespoły te nadają się do dalszej eksploatacji. Schuko jest specjalistą w zakresie modernizacji i optymalizacji istniejących urządzeń poprzez korzystne pod względem kosztów uzupełnienie ich o najnowocześniejsze nowe podzespoły. Urządzenia na zanieczyszczone powietrze (nadciśnieniowe) firmy Schuko gwarantują zgodność ze wszystkimi normami Unii Europejskiej w zakresie ochrony pracy, zdrowia i środowiska. Głównie stosuje się filtry serii produkcyjnej EcoVar, które przez długie lata sprawdziły się dzięki takim cechom jak wysoka niezawodność działania, długa żywotność filtrów, dotrzymanie wymaganej zawartości resztkowej pyłu w powietrzu powrotnym, niskie koszty eksploatacji. Filtry sufitowe instaluje się na dachu pomieszczenia do składowania wiórów. Przewody przenoszące wióry prowadzą bezpośrednio do pomieszczenia do składowania wiórów (silosu). Powietrze transportujące rozpręża się w silosie, wióry i cząstki pyłu opadają, a powietrze transportujące uchodzi przez węże filtracyjne w postaci oczyszczonej do atmosfery. Do dyspozycji są powierzchnie filtrowania od 54 do 158 m 2 na jednostkę filtracyjną, które można rozbudować do dużych instalacji. Do wszystkich urządzeń odpylających i filtrujących firma Schuko dostarcza również elektryczny układ sterowania z zaprogramowanym przebiegiem pracy.

7 Odsysanie mgiełki farb Aby zachować jakość powierzchni. Jakość powierzchni jest wizytówką Państwa produktu! Urządzenia firmy Schuko: ruchome urządzenia odsysające mgiełkę farb, suche ściany lakiernicze, skrapiane wodą ścianki odsysające mgiełkę farb i urządzenia napowietrzające z systemami kanałowymi i klapami napowietrzającymi sprawdzają się skutecznie w praktyce od dziesięciu lat. Szczególną pozycję zajmują podłogowe urządzenia do odsysania mgiełki farb. Urządzenia te są projektowane indywidualnie dla każdego użytkownika. Schematyczne przedstawienie ściany wodnej z klapką energooszczędną. Urządzenie napowietrzające, klapa filtra napowietrzającego i usuwanie osadów farby. Pomieszczenie natryskowe z czterema ścianami natryskowymi, typu FARBMAX, urządzeniem napowietrzającym, klapą filtra napowietrzającego i odzyskiwaniem ciepła poprzez wymiennik ciepła. Schematyczne przedstawienie ściany lakierniczej typu FARBMEISTER z jednostką podłogową typu UNIVERSA. Zgodnie z najnowszymi osiągnięciami techniki mgiełka farb i opary zasysane są przez wentylator dużej mocy i prowadzone przez system oddzielający o podwójnym działaniu. Odsysanie mgiełki farby Powierzchnia odbijająca Objętościowe natężenie Typoszereg (wys. x szer.) przepływu (m 3 /h) suche ścianki odsysające mgiełkę farby 1,5 x 2,0 do 2,5 x 3,5 m do skrapiane woda ścianki odsysające mgiełkę farby 2,0 x 2,0 do 2,5 x 4,0 m do podpodłogowe urządzenia odsysające do 5,0 x 8,0 m do

8 Stoły robocze z odsysaniem pyłu szlifierskiego Czysty wybór wolne od pyłu stanowiska pracy i optymalne przygotowanie powierzchni. Brykietownice Ekonomiczne usuwanie odpadów w połączeniu z oszczędnością miejsca. Wolne od pyłu i czyste stanowiska pracy odpowiadające przepisom Holz-BG (niem. stowarzyszenie zawodowe obróbki drewna) mogą Państwo zorganizować dzięki stołom roboczym firmy Schuko. Przygotowanie dobrych powierzchni również Państwu sprawi przy tych stołach prawdziwą przyjemność. Stoły robocze serii produkcyjnej Octopus mają znak jakości działu badań i certyfikacji BG- Prüfzert. Ta seria produkcyjna jest szczególnie korzystnie wykonana pod względem ergonomicznym i posiada regulację wysokości. Zmniejszenie za pomocą brykietownicy firmy Schuko objętości wiórów pozwala znacznie zredukować miejsce potrzebne do ich składowania. Brykiety z wiórów wymagają mniejszej powierzchni składowania i mają wysoką wartość opałową. Brykietownice należy zawsze planować z dostosowanym do wydajności zbiornikiem na wióry lub przenośnikiem podłogowym i urządzeniem filtrującym. Stoły robocze z odsysaniem pyłu szlifierskiego z typoszeregu Octopus Powierzchnia robocza Wysokość Nateżenie objętościowe Typ (m) stołu (mm) przepływu (m 3 /h) 10 długośc stołu 1,28, szerokość stołu 1,0 700 do = przyłącze ż 140 mm 20 długośc stołu 2,28, szerokość stołu 1,0 700 do = przyłącze ż 160 mm 30 długośc stołu 3,28, szerokość stołu 1,0 700 do = przyłącze ż 200 mm Brykietownica z typoszeregu Compacto Przybliżona wydajność Moc zainstalowana Typ sprasowywania* (kg/h) (kw) C do 30 3,0 C 800 S-2 30 do 45 3,0 C 1100 S 60 do 75 4,0 C 1800 S 85 do 110 7,5 C 2200 S/ do ,0 C 2500 S/ do ,0 *w zależności od rodzaju materiału i wilgotności

9 Schuko oferuje również: Oszczędność energii we wszystkich urządzeniach-schuko poprzez zastosowanie falowników prądu Kabiny lakiernicze do lakierowania małych elementów Typu Saugboy Centrale nawiewne z wymiennikami ciepła do odzysku ciepła w lakierni Kompletne systemy wyciągowe i nawiewne dla zakładów używających w swej produkcji środków na bazie rozpuszczalników Młynki rozdrabniające o mocy do 350 kg/h Piece Typu Schukotherm do ogrzewania małych zakładów o zapotrzebowaniu cieplnym do 50 KW Jeśli są Państwo zainteresowani produktami firmy SCHUKO oraz naszym doradztwem prosimy o skontaktowanie się z doradcami technicznymi naszej firmy w jednym z naszych 5 zakładów produkcyjnych z centralą w Bad Laer lub z naszym biurem technicznym w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: D Bad Laer, Auf der Wittenburg Tel. +49 (0) , Fax +49 (0) D Trebbin, Gewerbegebiet, Zossener Str. 4 Tel. +49 (0) , Fax +49 (0) Naszym przedstawicielem w Polsce jest firma: NAWARA serwis s.c. ul. Bolesławiecka 40, Trzebień, Bolesławiec Tel.: +48 (0) , Fax: +48 (0) Tel. Kom.: , Zapraszamy Państwa do składania zapytań i już dzisiaj możemy Państwu zapewnić kompetentną i fachową poradę pracowników firmy Schuko jak również zagwarantować wykonanie zlecenia na najwyższym europejskim poziomie. Wydrukowano w Niemczech /2070/04/04 / zmiany techniczne zastrzeżone

WASTE WATER Solutions. Technologia w ochronie środowiska

WASTE WATER Solutions. Technologia w ochronie środowiska WASTE WATER Solutions WASTE WATER Solutions Technologia w ochronie środowiska WASTE WATER Solutions WASTE WATER Solutions Worldwide HUBER SE jest znanym na całym świecie przedsiębiorstwem, działającym

Bardziej szczegółowo

Nowoczesna technologia zapewniająca oszczędności każdego dnia

Nowoczesna technologia zapewniająca oszczędności każdego dnia Pompy ciepła Danfoss Nowoczesna technologia zapewniająca oszczędności każdego dnia Ponad 20 lat oszczędności w zużyciu energii. Pompy ciepła Danfoss zapewniają komfort ciepła i najwyższą efektywność każdego

Bardziej szczegółowo

Renovent HR to się opłaca

Renovent HR to się opłaca Renovent HR to się opłaca Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma ASK wprowadziła do swojej oferty centralki z odzyskiem ciepła holenderskiej firmy Brink Climate Systems o nazwie Renovent HR. Produkcja

Bardziej szczegółowo

Katalog central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła AERIS 350 AERIS 450 AERIS 550

Katalog central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła AERIS 350 AERIS 450 AERIS 550 Katalog central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła AERIS 350 AERIS 450 AERIS 550 Rekuperatory Najwyższa klasa odzysku ciepła. Również z odzyskiem wilgoci! www.aeris.pl Ventermo jest wyłącznym dystrybutorem

Bardziej szczegółowo

gromadzenia wody deszczowej

gromadzenia wody deszczowej Wysokiej jakości systemy gromadzenia wody deszczowej Ciesz się z oszczędności! Unikalne i proste rozwiązania. Mądre korzystanie z wody Ekologiczne wykorzystanie deszczówki Powody, dla których należy wykorzystywać

Bardziej szczegółowo

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł Przemysł Design with CONFIDENCE EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS Przemysł Twój partner w aplikacjach i systemach przemysłowych Wiodące marki, doświadczenie, wsparcie Pentair Equipment Protection Pentair

Bardziej szczegółowo

wentylacji i klimatyzacji

wentylacji i klimatyzacji Ocena systemu wentylacji i klimatyzacji z uwzględnieniem wymagań ochrony przeciwpoŝarowej i akustycznej Dr inż. Michał Kozioł Wentylacja naturalna grawitacyjna (EN 12792:2003) Wentylacja planowany nawiew

Bardziej szczegółowo

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej 11/2011 Rok 2, numer 2 Power News TEMATY NUMERU Zadanie na dziś - Stworzyć akumulatorownię Stworzenie akumulatorowni,

Bardziej szczegółowo

Nagrzewnice i osuszacze powietrza.

Nagrzewnice i osuszacze powietrza. Wacker Neuson najwyższej klasy dostawca na potrzeby Twojej budowy. Od nagrzewnic przez różnego rodzaju pompy do zasilania elektrycznego oraz systemów oświetleniowych Wacker Neuson oferuje szeroką gamę

Bardziej szczegółowo

Przegląd maszyn: Program produkcji. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

Przegląd maszyn: Program produkcji. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Przegląd maszyn: Program produkcji Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Wszystko, czego Państwo potrzebują. Spis treści TruLaser: Ekonomiczne cięcie grubych i

Bardziej szczegółowo

Nowa generacja pomp ciepła POMPY CIEPŁA NIBE POMPY CIEPŁA NIBE 1

Nowa generacja pomp ciepła POMPY CIEPŁA NIBE POMPY CIEPŁA NIBE 1 Nowa generacja pomp ciepła POMPY CIEPŁA NIBE POMPY CIEPŁA NIBE 1 Szwedzki koncern NIBE zajmuje się ogrzewaniem od 1952 roku, a pompami ciepła od ponad 30 lat. Obecnie jest jednym z największych producentów

Bardziej szczegółowo

Instrukcja montażu i obsługi. kotła zgazowującego drewno. Holz Master. Niniejsza instrukcja powinna być przechowywana przez użytkownika.

Instrukcja montażu i obsługi. kotła zgazowującego drewno. Holz Master. Niniejsza instrukcja powinna być przechowywana przez użytkownika. Instrukcja montażu i obsługi kotła zgazowującego drewno Holz Master Niniejsza instrukcja powinna być przechowywana przez użytkownika. Celem zachowania gwarancji oraz długotrwałej i bezpiecznej pracy kotła

Bardziej szczegółowo

DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA PONAR WADOWICE S.A. 2013

DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA PONAR WADOWICE S.A. 2013 Spis treści 1. Cel i zakres deklaracji... 4 1.1. Informacja Zarządu... 6 2. Historia zakładu... 8 3. System zarządzania... 12 4. Informacja o prowadzonej działalności... 16 5. Podstawowe procesy produkcyjne

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Nowa generacja Helios KWL. System wentylacji z odzyskiem ciepła 60 do 2600 m 3 /h.

Nowa generacja Helios KWL. System wentylacji z odzyskiem ciepła 60 do 2600 m 3 /h. Nowa generacja Helios KWL System wentylacji z odzyskiem ciepła 60 do 2600 m 3 /h. KWL Helios. Kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła. Strona Oszczędność energii i dobra atmosfera. 2 Koncepcja wentylacji.

Bardziej szczegółowo

Zrównoważona logistyka z inteligentnymi systemami dokowania. Technika przeładunku Kompleksowe rozwiązania gwarantujące efektywność

Zrównoważona logistyka z inteligentnymi systemami dokowania. Technika przeładunku Kompleksowe rozwiązania gwarantujące efektywność Zrównoważona logistyka z inteligentnymi systemami dokowania Technika przeładunku Kompleksowe rozwiązania gwarantujące efektywność 2 Jakość marki Hörmann 4 Ekoprodukcja 6 Projektowanie zgodnie z zasadą

Bardziej szczegółowo

Znakowanie z TruMark: Łatwe znakowanie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

Znakowanie z TruMark: Łatwe znakowanie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Znakowanie z TruMark: Łatwe znakowanie Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Bez TruMark Z TruMark Znakowanie z TruMark. Osiągnij swój sukces łatwiej z prostym

Bardziej szczegółowo

System CRM konieczność

System CRM konieczność System CRM konieczność czy fanaberia? WYWIAD: Relacja z prac montażowych światłowodowych czujek temperatury na przenośnikach taśmowych w Dalkia Poznań ZEC. Strona 39 Strona 78 Polska technologia rozkładu

Bardziej szczegółowo

Kompendium wiedzy o systemach rolet i bram

Kompendium wiedzy o systemach rolet i bram Kompendium wiedzy o systemach rolet i bram www.rolety.aluprof.eu www.aluprof.eu Aluprof EUROPEJSKI DOSTAWCA SYSTEMÓW ROLET I BRAM SPIS TREŚCI 2 6 7 9 10 10 ALUPROF Z PASJĄ DLA ROLET EKO ZNACZY EKONOMICZNY

Bardziej szczegółowo

DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA PONAR WADOWICE S.A. 2012

DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA PONAR WADOWICE S.A. 2012 Spis treści 1. Cel i zakres deklaracji... 4 1. Informacja Zarządu... 6 2. Historia zakładu... 8 3. Posiadane Certyfikaty... 12 4. Informacja o prowadzonej działalności... 14 5. Podstawowe procesy produkcyjne

Bardziej szczegółowo

Nowa generacja pomp ciepła POMPY CIEPŁA NIBE

Nowa generacja pomp ciepła POMPY CIEPŁA NIBE Nowa generacja pomp ciepła POMPY CIEPŁA NIBE Szwedzki koncern NIBE zajmuje się ogrzewaniem od 1952 roku, a pompami ciepła od ponad 30 lat. Obecnie jest jednym z największych producentów pomp ciepła w Europie.

Bardziej szczegółowo

04/ / 4 / 20 / 21. Co zrobić żeby otrzymać zapłatę? Zawory kątowe grzybkowe Alterna. Węże gazowe. kwartalnik programu tadmar partner.

04/ / 4 / 20 / 21. Co zrobić żeby otrzymać zapłatę? Zawory kątowe grzybkowe Alterna. Węże gazowe. kwartalnik programu tadmar partner. kwartalnik programu tadmar partner 4 04/ 2014 pażdziernik porady akademii tadmar Zawory kątowe grzybkowe Alterna Węże gazowe Altech / 21 / 4 / 20 Co zrobić żeby otrzymać zapłatę? tadmar Zaloguj się do

Bardziej szczegółowo

Niezawodna, wysokiej jakości, solidna.

Niezawodna, wysokiej jakości, solidna. Produkcja kostki betonowej Niezawodna, wysokiej jakości, solidna. Masa partner odnoszących sukces producentów materiałów budowlanych. Za pomocą inteligentnych i elastycznych rozwiązań Masa pomaga swoim

Bardziej szczegółowo

Magazyn Omron. Wybrane wdrożenia

Magazyn Omron. Wybrane wdrożenia Magazyn Omron Nr 2 Wybrane wdrożenia Dynamicznie zmieniające się trendy i nieustanny rozwój rynków mają ogromny wpływ na kształtowanie się wymagań dotyczących producentów maszyn na całym świecie. Coraz

Bardziej szczegółowo

Urządzenia filtrowentylacyjne dla dymów i pyłów

Urządzenia filtrowentylacyjne dla dymów i pyłów Urządzenia filtrowentylacyjne dla dymów i pyłów Wiosna 2009 We set air in motion Spis treści We set air in motion... 4 3. Stoły do cięcia termicznego, małe stoły spawalnicze, stoły do szlifowania... 78

Bardziej szczegółowo

PRZEDMOWA. Jakość gwarantuje fakt, iż projekt, produkcja oraz obsługa posprzedażowa odbywają się w ramach systemu jakości ISO 9001: 2008.

PRZEDMOWA. Jakość gwarantuje fakt, iż projekt, produkcja oraz obsługa posprzedażowa odbywają się w ramach systemu jakości ISO 9001: 2008. KATALOG PRODUKTÓW PRZEDMOWA Już samo hasło All the heat you need (Całe ciepło, którego potrzebujesz) mówi nam, że firma Thermobile oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdej potrzeby związanej z ogrzewaniem.

Bardziej szczegółowo

Firma jak i jej pracownicy posiadają

Firma jak i jej pracownicy posiadają ISO 9001 Energika jako spółka jawna działa prężnie na rynku energetyki cieplnej w całym kraju. Podążając za tendencjami światowymi zmierzamy w kierunku działania na rzecz modernizacji gospodarki energetycznej

Bardziej szczegółowo

Podstawa zdrowego domu Rekuperacja Danfoss Air

Podstawa zdrowego domu Rekuperacja Danfoss Air MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Podstawa zdrowego domu Rekuperacja Danfoss Air Prosty montaż + Bezobsługowość + Inteligentne sterowanie + Doskonały komfort = Pomysł na wentylację! Rekuperacja Danfoss Air

Bardziej szczegółowo

URZĄDZENIA DOMOWE // SYSTEMY OGRZEWANIA I KLIMATYZACJI KAŻDE POMIESZCZENIE MA ZNACZENIE

URZĄDZENIA DOMOWE // SYSTEMY OGRZEWANIA I KLIMATYZACJI KAŻDE POMIESZCZENIE MA ZNACZENIE URZĄDZENIA DOMOWE // SYSTEMY OGRZEWANIA I KLIMATYZACJI 2011 KAŻDE POMIESZCZENIE MA ZNACZENIE Ekologiczny styl życia WEDŁUG firmy Panasonic na całym świecie promujemy rozwiązania z praktycznie zerową emisją

Bardziej szczegółowo

=============== BRASTAL ==============

=============== BRASTAL ============== 1 =============== BRASTAL ============== Szanowni Państwo... Gratulujemy dokonania wyboru!!! Wysokiej jakości produkt firmy BRASTAL, na długo zapewni bezpieczeństwo i niezawodne użytkowanie. Jesteście

Bardziej szczegółowo