Klasa IA - język polski, język angielski, historia. Przedmioty uzupełniające: przyroda i edukacja dziennikarska.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Klasa IA - język polski, język angielski, historia. Przedmioty uzupełniające: przyroda i edukacja dziennikarska."

Transkrypt

1

2 Klasa IA - język polski, język angielski, historia. Przedmioty uzupełniające: przyroda i edukacja dziennikarska. Klasa IB - język polski, historia, wiedza o społeczeństwie. Przedmioty uzupełniające: przyroda i kulturoznawstwo USA. Klasa IC - język angielski, biologia, chemia. Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, zajęcia artystyczne.

3 Klasa ID - język angielski, geografia, matematyka. Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, zajęcia artystyczne, ekonomia w praktyce. Klasa IE - matematyka, fizyka, informatyka. Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, projektowanie stron www z elementami grafiki komputerowej. Klasa IF - język polski, język angielski, geografia. Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, zajęcia artystyczne.

4 Klasy z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym : Przedmioty uwzględniane przy rekrutacji: język polski, język angielski, historia, przedmioty uzupełniające: przyroda i edukacja dziennikarska język polski, język angielski, historia, muzyka lub plastyka język polski, wiedza o społeczeństwie, historia, przedmioty uzupełniające: przyroda i kulturoznawstwo USA język polski, wiedza o społeczeństwie, historia, muzyka lub plastyka język angielski, biologia, chemia, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, zajęcia artystyczne język polski, język angielski, biologia, chemia język angielski, geografia, matematyka, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, zajęcia artystyczne, ekonomia w praktyce język polski, język angielski, matematyka, geografia matematyka, fizyka, informatyka, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, projektowanie stronn www z elementami grafiki komputerowej język polski, fizyka, matematyka, informatyka język polski, język angielski, geografia, przedmioty uzupełniające: historia i społeczństwo, zajęcia artystyczne język polski, język angielski, geografia, muzyka lub plastyka

5 V Liceum Ogólnokształcące to szkoła wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, w której uczniowie potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym - naukę i zabawę. Jeśli szukacie szkoły, do której codziennie będziecie przychodzić z przyjemnością - to jest to miejsce dla Was. Zapraszamy na Dni Otwarte, które odbędą się 7 i 10 marca 2014 roku w godzinach od 9:00 do 14:00.

6

7

8

9 Przy Galerii Jurajskiej znajduje się przystanek MPK, na którym zatrzymują się autobusy linii 10, 12, 20, 23, 24, 26, 32, 53, 57, 58, 59, 65, 67, 68. W bliskim sąsiedztwie szkoły (10 minut) znajduje się dworzec PKS i PKP.

10 Szkoła jak na polskie realia wyposażona jest bardzo przyzwoicie, dysponujemy: pracowniami przedmiotowymi pracowniami komputerowymi z dostępem do Internetu pracownią multimedialną do nauki języków obcych pracownią projekcyjną ufundowaną ze środków uzyskanych z FEDERAL ASSISTANCE AWARD U.S DEPARTMENT OF STATE 2008/2009 sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi biblioteką szkolną bogato wyposażoną w najnowsze woluminy: lektury, słowniki, kroniki oraz nowości popularnonaukowe multimedialnym centrum informacji zlokalizowanym w bibliotece szkolnej sprzętem do wideokonferencji salą gimnastyczną ze sceną siłownią gabinetem lekarskim gabinetem psychologiczno-pedagogicznym aparatem ksero na korytarzu kioskiem spożywczym automatem do kawy Nescafe, który znajduje się na korytarzu.

11 Portal prowadzi mgr Aneta Salachna. Teksty piszemy my - członkowie koła dziennikarskiego. Nasza redakcja znajduje się w bibliotece szkolnej. 90% składu koła stanowią uczniowie klas: IF, IIA i IIIA. Z pracą w zespole wiążą się różne wyjścia np. na konferencje prasowe, wywiady i spotkania z ciekawymi ludźmi.

12 wyjątkową atmosferą, którą wyczuwa się już po kilku chwilach od wejścia do szkoły. Lekcje są ciekawe, niebanalne, interesujące. W szkole nikt się nie nudzi, brakiem mundurków. Każdy sam decyduje o swoim ubiorze, można eksperymentować z dodatkami i fantazyjnymi fryzurami (oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku), możliwością rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W szkole funkcjonują różne koła przedmiotowe, odbywają się zajęcia pozalekcyjne, w czasie których uczniowie mają doskonałą okazję do poszerzania swoich horyzontów myślowych, brakiem agresywnych zachowań, a kocenie zastępowane jest Rajdem Otrzęsinowym, o którym dowiecie się w dalszej części prezentacji, dzięki monitoringowi uczniowie czują się bezpiecznie,

13

14 To koło stworzone dla młodych, kreatywnych osób, które chcą rozwijać pasję dziennikarską. W czasie zajęć uczniowie na bieżąco prowadzą prace edytorskie pisząc liczne artykuły prasowe, tworząc i publikując wywiady nagrane w formacie MP3, kręcą krótkie filmy wideo i publikują je po uprzedniej obróbce technicznej bezpośrednio na portalu internetowym szkoły oraz w częstochowskiej gazecie Życie Częstochowy i Powiatu. Każdego miesiąca można tam znaleźć artykułu naszych dziennikarzy. Jeśli czujecie, że sprawdzicie się w roli reportera, dziennikarza i fotografa w jednym - czekamy na Was!

15

16

17 Szkolne koło Caritas działające przy V LO jest katolicką organizacją uczniowską, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Opiekunami koła są: mgr Iwona Karlak oraz ks. Tadeusz Zawierucha. Koło działa w naszej szkole od 11 lat. Uczniowie przygotowują wiele imprez, których odbiorcami są osoby potrzebujące pomocy innych, np. bale dla niepełnosprawnych, zbiórki prezentów i odzieży, spotkania integracyjne, wizyty w domach dziecka.

18 Jest to autorski program anglistki V LO: mgr Marzanny Gromotowicz. Patronat nad realizacją programu objęła Ambasada USA w Warszawie i Konsulat Generalny w Krakowie. Uczniowie mają możliwość udziału w spotkaniach z przedstawicielami obu placówek dyplomatycznych, a także imprezach zorganizowanych z ich udziałem. Realizacja programu ma na celu ułatwienie polskiej młodzieży poznania amerykańskiego kręgu kulturowego i zrozumienie wartości cywilizacji amerykańskiej. Zdobyta w ten sposób wiedza umożliwia uczniom przygotowanie do dalszych studiów na kierunkach zarówno filologicznych jak i typowych o specjalności amerykanistyka. Projekt jest realizowany od roku 2007/2008.

19

20 Od roku szkolnego 2009/2010 siedem klas realizowało już program - Kulturoznawstwo USA. W jego realizacji jesteśmy wspierani przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Konsulat Generalny w Krakowie. W roku 2007 w szkole odbyła się wystawa fotografii: Mars Mission Possibile. Zdjęcia zostały wykonane na Marsie przez łazik Pathfinder, Sprit i Opportunity. Od roku 2006 odbywają się poza obowiązkowymi zajęciami spotkania z przedstawicielami obu placówek dyplomatycznych. Gościliśmy zarówno Ambasadora USA, Konsula Generalnego, a także braliśmy udział w spotkaniach wyjazdowych w krakowskim Konsulacie. Spotkaliśmy się także z gośćmi Konsulatu, między innymi profesorem Bobem Friedhofferem, poetą Yusefem Komunyaka, profesorem literatury, znawcą twórczości Marka Twaina prof. Louisem Budd oraz astronautami Dr Shannon W. Lucid oraz George em Zamka.

21 W lutym 2010 roku Pułkownik NASA George Zamka, dowódca promu kosmicznego Endeavour zabrał ze sobą na pokład kopię rękopisu Chopina i płytę z jego muzyką. W lutym 2010 roku przybył do nas z wizytą zastępca Konsula Generalnego w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie pan Jeffrey Crawford Vick. W roku 2009 Pan Ambasador Victor Ashe dokonał uroczystego otwarcia w naszej szkole nowej sali multimedialnej, której wyposażenie zostało sfinansowane z Federal Assistance Award na wniosek Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

22

23

24 Tradycją naszej szkoły jest coroczne organizowanie Rajdu Otrzęsinowego dla uczniów klas pierwszych. W tym roku organizatorami była klasa IID, która zwyciężyła w zeszłorocznym rajdzie. O godzinie 9:00 uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami zgromadzili się na Promenadzie Czesława Niemena. Pełni zaangażowania oraz woli walki udali się do amfiteatru, gdzie czekała już na nich pierwsza konkurencja. Było nią jak najszybsze wypicie mleka z talerzyka, bez użycia rąk. Wraz z upływem czasu pogoda robiła się coraz ładniejsza a walka coraz bardziej zacięta, o czym świadczyć może mała różnica punktów pomiędzy poszczególnymi klasami. Nie brakowało również żartów i znakomitego humoru nie tylko u uczniów, ale również u nauczycieli. Zauważyć można było to, że wszyscy bawili się znakomicie. Rajd jest bowiem świetną okazją do integracji klas. I miejsce klasa IC, II miejsce klasa ID, III miejsce klasa IE

25

26 Jak co roku, przed feriami świątecznymi, uczciliśmy rocznicę urodzin naszego patrona Adama Mickiewicza, która przypada 24 grudnia. Jak wiadomo, dzień ten jest również wigilią świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym uroczystość przez nas przygotowana składała się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była Adamowi Mickiewiczowi; chcieliśmy pokazać w niej nie tylko wielkiego poetę, narodowego wieszcza, ale przede wszystkim zwykłego człowieka z jego radościami, smutkami, ciekawością świata. Uczniowie zaprezentowali biografię patrona naszego liceum - od dnia narodzin w Zaosiu koło Nowogródka poprzez lata szkolne, studia na Uniwersytecie w Wilnie, młodzieńczą miłość, podróże dalekie i bliskie aż po śmierć w Turcji. Część drugą uroczystości stanowiły Jasełka zatytułowane: W poszukiwaniu Maleńkiej Miłości.

27

28 Dzień 11. stycznia 2014 roku na pewno pozostanie na długo w pamięci tegorocznych trzecioklasistów. Dziś zobaczyliśmy to, jak szybko z młodych, beztroskich nastolatków, staliśmy się maturzystami. A impreza studniówkowa, którą nie tak dawno przeżyliśmy, jeszcze bardziej nam upływ czasu uświadomiła. O godzinie w Centrum Przyjęć Okolicznościowych Kleopatra staropolskim zwyczajem wraz z dyrektorem szkoły mgr Andrzejem Rydzem, który zatańczył w pierwszej parze tradycyjnego Poloneza - rozpoczęliśmy naszą wyjątkową studniówkę.

29

30 21 marca 2013r wszyscy świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Część uczniów wybrała się tego dnia do teatru, a pozostali wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej, by wspólnie się bawić. Tradycyjnie, zabawa rozpoczęła się od konkursu na temat wiedzy o statucie szkoły, w którym zwyciężyli uczniowie klasy IIB. W nagrodę otrzymali możliwość wybrania jednego dnia, w którym nauczyciele nie będą mogli robić niezapowiedzianych kartkówek oraz pytać uczniów. Następnie mogliśmy poznać swoich rówieśników trochę z innej strony. Dowiedzieliśmy się, jakie są ich pasje, czym zajmują się na co dzień. Poznaliśmy ich talenty: wokalne, taneczne, a nawet sportowo-wyczynowe. Myślę, że wszyscy byli zadowoleni i dobrze się bawili. W tym dniu mogliśmy wspólnie spędzić milo czas, a przy okazji bliżej się poznać.

31

32 Tradycją stało się, że 14 marca, w Światowym Dniu Liczby Pi, obchodzimy w naszej szkole Święto Matematyki. Uroczystość rozpoczął wykład ojca prof. Marcina Olejnika, wykładowcy Politechniki Częstochowskiej, pt. "Matematyki piękno". Ojciec M. Olejnik jest absolwentem V LO. Z humorem wspominał szkolne lata i swoich nauczycieli. Następnie ciekawie przedstawił zgromadzonym na sali gimnastycznej uczniom klas matematycznych programowanie liniowe, ubarwiając matematyczne problemy swoim niepowtarzalnym humorem. Na drugą część spotkania zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych oraz finalistów poszczególnych konkursów.

33

34 W tym roku szkolnym bardzo dobrze spisuje się reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej dziewcząt. Siatkarki od pierwszych dni września budowały formę podczas zajęć pozalekcyjnych oraz meczów towarzyskich. Trzon reprezentacji tworzą uczennice klas III: E. Cichoń (kapitan zespołu), P. Kwarciak, S. Gurbała, J. Zasępa i W. Hanak. Podporą pierwszej szóstki jest również najmłodsza w gronie pierwszoklasistka K. Cichoń. Skład uzupełniają: M. Rak, N. Zasępa, W. Bobrzyk i A. Reterska. Opiekunem drużyny jest mgr Renata Owusu.

35

36 Chodząc szkolnymi korytarzami, zadając pytania o Micka, słyszymy w większości pozytywne opinie. I chociaż uczniowie różnie argumentowali swoje wypowiedzi, to wszyscy są zgodni: warto było przyjść do naszej szkoły. Zdarzały się oczywiście żarty o surowości nauczycieli i ich zawyżonych wymaganiach, jednak zjawisko to nie jest wśród społeczności szkolnej powszechne. V LO jest wyjątkowym miejscem szkołą, w której poprzez naukę można się doskonale bawić, a nie od dziś wiadomo, że zabawa sprzyja edukacji! Zapraszamy serdecznie w mury naszej szkoły!

37

38 Adam Wiciński Łukasz Kaczmarek pod opieką: mgr Anety Salachny, mgr Edyty Pietrzkowskiej

STAROSTWO POWIATOWE OŚWIATA POWIATOWA

STAROSTWO POWIATOWE OŚWIATA POWIATOWA STAROSTWO POWIATOWE ul. Górna 13, 05-400 Otwock tel. 22 778 13 00 promocja@powiat-otwocki.pl www.powiat-otwocki.pl OŚWIATA POWIATOWA ul. Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock tel.227792952 Wydawca: Starostwo

Bardziej szczegółowo

Policja poszukuje właściciela amstaffa

Policja poszukuje właściciela amstaffa R E K L A M A C Z Ę S TO C H O W Y I P O W I AT U www.facebook.com/zycieczestochowyipowiatu Nr 126 (179) Nr ISSN 22 99 4440 Maranda opuścił Wspólnotę. Pozostanie samorządowcem. Tej decyzji można się było

Bardziej szczegółowo

Gimnazjalisto!!! Wydanie specjalne. Marzec 2006

Gimnazjalisto!!! Wydanie specjalne. Marzec 2006 Wydanie specjalne Marzec 2006 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. Hoffmanowej 13 35-016 Rzeszów tel. 017-8520-353 nasza strona internetowa: www.ekonomik.rzeszow.pl e-mail: zse@interia.pl

Bardziej szczegółowo

G I M N A Z J A L I S T Y

G I M N A Z J A L I S T Y INFORMATOR G I M N A Z J A L I S T Y ZNAJDŹ SWOJĄ SZKOŁĘ W POWIECIE WĄGROWIECKIM!!! OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH POWIATU WĄGROWIECKIEGO STAROSTWO POWIATOWE W WĄGROWCU

Bardziej szczegółowo

Dyrektor Barbara Płotkowiak Poznań, 2013-06-26

Dyrektor Barbara Płotkowiak Poznań, 2013-06-26 V L KONCEPCJA PRACY V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. Klaudyny Potockiej w POZNANIU (2013 2018) Dyrektor Barbara Płotkowiak Poznań, 2013-06-26 Spis treści Misja szkoły... 3 Wizja szkoły... 3 Główne cele

Bardziej szczegółowo

Bilansik - wydanie specjalne

Bilansik - wydanie specjalne Rzeszów, 13-15 października 2011 Zespół Szkół Ekonomicznych, ul. Hoffmanowej 13, 35-016 Rzeszów tel. 017 748 3000, zse@interia.pl, http://www.ekonomik.rzeszow.pl 95 lat Ekonomika Bilansik - wydanie specjalne

Bardziej szczegółowo

Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas.

Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas. Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Dnia 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Bardzo serdecznie przywitaliśmy koleżanki i kolegów z pierwszych klas. Powiatowa Inauguracja

Bardziej szczegółowo

Gazetka szkolna XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta.

Gazetka szkolna XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta. WYDANIE SPECJALNE MARZEC 2011 Gazetka szkolna XCIX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta. ul. Umińskiego 12, 03-984 Warszawa tel./fax: 0 22 671 99 27 www.herbert99lo.edu.pl

Bardziej szczegółowo

WAŻNE JEST KAŻDE DZIECKO

WAŻNE JEST KAŻDE DZIECKO WAŻNE JEST KAŻDE DZIECKO WAŻNE JEST KAŻDE DZIECKO Dobre praktyki szkół laureatów II edycji (2014) konkursu promującego działania wzmacniające bezpieczne i efektywne funkcjonowanie w szkołach uczniów ze

Bardziej szczegółowo

Drogi Gimnazjalisto!!!

Drogi Gimnazjalisto!!! Drogi Gimnazjalisto!!! Czy chcesz uczyć sie w szkole, której wizytówka jest stuletnia ją tradycja? Czy chcesz poznać bardzo ciekawa historie naszej placówki? Jeśli tak - to przyjdź do Asnyka! Asnyk to

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016 Powiatowy informator - Co dalej gimnazjalisto? Wzorem lat ubiegłych dla wszystkich gimnazjalistów z terenu powiatu żagańskiego został przygotowany

Bardziej szczegółowo

Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych. Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych

Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych. Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku BIULETYN EDUKACYJNY PODLASKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ UZDOLNIONYCH I I I Białystok 2012 1 BIULETYN

Bardziej szczegółowo

Szkoła podstawowa. Gimnazjum. Liceum. I Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach

Szkoła podstawowa. Gimnazjum. Liceum. I Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach Szkoła podstawowa Liceum Gimnazjum I Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach Szanowni Państwo Rozpoczynając działalność oświatową I Zespołu Ogólnokształcących

Bardziej szczegółowo

Mała Encyklopedia Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach

Mała Encyklopedia Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach Mała Encyklopedia Zespołu Szkół Agrobiznesu w Klementowicach Klementowice 2011 2 MAŁA ENCYKLOPEDIA ZESPOŁU SZKÓŁ AGROBIZNESU IM. MACIEJA RATAJA W KLEMENTOWICACH WYDANIE DRUGIE UZUPEŁNIONE O LATA 2003-2010

Bardziej szczegółowo

OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SUSKIEGO. Informator zawiera odpowiedź DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ NASZE SZKOŁY!

OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SUSKIEGO. Informator zawiera odpowiedź DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ NASZE SZKOŁY! OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SUSKIEGO Informator zawiera odpowiedź DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ NASZE SZKOŁY! 2014/2015 1 Drodzy Gimnazjaliści! Oddajemy w Wasze ręce informator o szkołach

Bardziej szczegółowo

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2009/2010 Kronika Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej Rok szkolny 2009/2010 1 IX 2009. Rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Starosta Łęczyński Adam Niwiński, który pogratulował osiągnięcia

Bardziej szczegółowo

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2011/2012 Rok szkolny 2011/2012 Rok szkolny 2011/2012 rozpoczęty Piątek, 02. Wrzesień 2011 21:00 Z dniem 1 września 2011r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012, zdjęcia z tej uroczystości do obejrzenia w galerii.

Bardziej szczegółowo

3 (31) W numerze Promocja placówek oświatowych

3 (31) W numerze Promocja placówek oświatowych DWUMIESIĘCZNIK Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu ISSN 1641-5825 3 (31) W numerze Promocja placówek oświatowych We wrześniu 2004 roku Wielkopolski Kurator Oświaty wprowadził w życie decyzję o

Bardziej szczegółowo

Nieregularnik tematyczny Nr 3/2014

Nieregularnik tematyczny Nr 3/2014 Nieregularnik tematyczny Nr 3/2014 1 SŁOWO OD REDAKCJI Nieregularnik tematyczny powstał w 2009 roku jako gazeta okazjonalna, wydawana w razie potrzeby z różnych okazji. Pierwszy numer dotyczył Ikara i

Bardziej szczegółowo

Informator. dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w Katowicach w roku szkolnym 2015/16

Informator. dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w Katowicach w roku szkolnym 2015/16 Informator dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/16 Informator 2015/16 Urząd Miasta Katowice www.katowice.eu Skład, łamanie i druk: Warsztaty Szkolne Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych

Bardziej szczegółowo

Szanowni Rodzice dzieci 6 letnich!

Szanowni Rodzice dzieci 6 letnich! Szanowni Rodzice dzieci 6 letnich! Szkoła, to jeden z najważniejszych etapów w życiu rodziny, do którego wszyscy muszą być przygotowani. Od tego bowiem, na początku trudnego, ale przecież wciąż radosnego

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Technikum nr 2 Siedlce Kuratorium Oświaty w Warszawie Wstęp Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Szkoła Podstawowa nr 5 Skarżysko-Kamienna Świętokrzyski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Kielcach Przebieg

Bardziej szczegółowo

DWUJĘZYCZNA POLSKO-ANGIELSKA PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM "NA PIWNEJ" W POZNANIU

DWUJĘZYCZNA POLSKO-ANGIELSKA PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM NA PIWNEJ W POZNANIU DWUJĘZYCZNA POLSKO-ANGIELSKA PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM "NA PIWNEJ" W POZNANIU www.szkolapol-ang.pl ZAPRASZAMY NA PIWNĄ. JESTEŚMY SZKOŁĄ, KTÓREJ SZUKAŁEŚ. Nie ma edukacji i wychowania bez wymagań;

Bardziej szczegółowo

studia językowe wyjątkowi - językowi licencjackie magisterskie anglistyka germanistyka hispanistyka e-learning

studia językowe wyjątkowi - językowi licencjackie magisterskie anglistyka germanistyka hispanistyka e-learning wyróżnij się! wyjątkowi - językowi informator 2013/2014 studia językowe Także od podstaw! licencjackie anglistyka amerykanistyka germanistyka hispanistyka italianistyka język+język e-learning magisterskie

Bardziej szczegółowo

POWIAT NIŻAŃSKI. Szkoły Ponadgimnazjalne w Powiecie Niżańskim zapraszają... BIULETYN SAMORZĄDOWY

POWIAT NIŻAŃSKI. Szkoły Ponadgimnazjalne w Powiecie Niżańskim zapraszają... BIULETYN SAMORZĄDOWY POWIAT NIŻAŃSKI BIULETYN SAMORZĄDOWY 37-400 Nisko, Plac Wolności 2 tel. 0-15 841 20 57, 841 26 07, fax 0-15 841 27 00 www.powiat-nisko.pl ISSN 1642-2201 Nr 1 (16) egzemplarz bezpłatny Liceum Ogólnokształcące

Bardziej szczegółowo

Słowacki nie chce przeprowadzki

Słowacki nie chce przeprowadzki Tajemnicze JOW-y Do drugiej tury wyborów pozostały dwa dni. Kartą przetargową kandydatów na prezydenta naszego kraju stały się JOW-y, czyli Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Wszystko za sprawą Pawła Kukiza,

Bardziej szczegółowo

Gródkowskiej i Zwycięstwa w Psarach oraz przy ul. Belnej w Strzyżowicach, który obecnie znajduje się w ocenie. Red

Gródkowskiej i Zwycięstwa w Psarach oraz przy ul. Belnej w Strzyżowicach, który obecnie znajduje się w ocenie. Red Gazeta samorządowa Egzemplarz bezpłatny KWIECIEŃ 2014 NR 04/108 ISSN 1732-985X Ruszyła wymiana sieci wodociągowej w Psarach Pod koniec kwietnia ruszyły prace związane z wymianą sieci wodociągowej w Psarach.

Bardziej szczegółowo

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości Rok XIX Nr 11 (248) Listopad 2008 Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2008 r. na swarzędzkim Rynku odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiciele władz Swarzędza,

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ: Procesy Środowisko Gimnazjum w Rudniku Rudnik Małopolski Kurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Krakowie Przebieg ewaluacji: Prezentowany

Bardziej szczegółowo