Instrukcja obsługi i instalacji koncentratora BMK-33

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja obsługi i instalacji koncentratora BMK-33"

Transkrypt

1 LANEX S.A. ul. Diamentowa 0- Lublin tel. (0) 0 do 0 tel/fax. (0) 0 9 Instrukcja obsługi i instalacji koncentratora Dział Serwisu tel. (0) --0 do 0 wew.3

2 .Wstęp Wieloportowy koncentrator posiada osiem portów do podłączenia stacji roboczych przy pomocy kabla skrętkowego. Dodatkowo posiada jeden port opcjonalny. MoŜna tam zainstalować porty: światłowodowy, BNC, UTP lub AUI DCE. UmoŜliwia to budowę sieci, która składa się z róŝnych ośrodków transmisji. Mogą to być: kabel RG-, skrętka lub kabel światłowodowy. Koncentrator imjego moduły odpowiadają zaleceniom normy IEEE 0.3 w wersji 0BASE-T, 0BASE, 0BASE, 0BASE FL. Zastosowanie kabla światłowodowego do przesyłania informacji pozwoliło na zwiększenie zasięgu oraz na całkowite wyeliminowanie wpływu oddziaływań zakłócających, takich jak: pole elektromagnetyczne, prądy błądzące, róŝnice potencjałów uziemień.. Charakterystyka ogólna Stan pracy w jakim znajduje się koncentrator jest sygnalizowany przez diody LED. KaŜdy z portów ma przyporządkowane cztery diody oznaczające odpowiednio: TRAFFIC - transmisja w segmencie sieci COLLISION - kolizja danych lub pakiet danych niezgodny z IEEE 0.3 LINK - brak świecenia oznacza przerwę kabla skrętkowego lub linii światłowodowej Brak świecenia diody LINK, w przypadku gdy umieszczony jest port światłowodowy, moŝe oznaczać wzrost tłumienności lub uszkodzenie kabla światłowodowego, odłączenie zasilania repeatera lub transceivera współpracującego na drugim końcu linii, odłączenie linii od nadajnika tego repeatera lub transceivera. Koncentrator pełni następujące funkcje: - regeneruje preambułę, - eliminuje fluktuacje fazy, - rozszerza pakiet danych do 96 bitów (Fragment Extention Function), - nie dopuszcza do przesyłania zbyt długich pakietów danych (Jabber Function), - sygnalizuje przerwę w linii światłowodowej, - odłącza segment jeŝeli pojawiają się wielokrotnie po sobie kolizje lub czas trwania kolizji jest zbyt długi (Auto Partitioning). ETHERNET jest zakiem handlowym firmy XEROX Corp.

3 ST jest znakiem handlowym firmy AT&T.

4 3. Zasady stosowania Istnieją dwa modele topologi sieci Ethernet, określone przez normy IEEE 0.3. Pierwszy model przedstawia konfigurację sieci, ściśle podporządkowaną regułom, które mówią Ŝe: - segmenty sieci mogą być łączone tylko przy pomocy repeaterów, - kaŝdy MAU repeatera liczy się do całkowitej liczby MAU podłączonych do segmentu (, 30 lub 00), - między kaŝdymi dwiema stacjami roboczymi (DTE) moŝe być maksymalnie pięć segmentów, cztery repeatery (koncentratory), dwa MAU, - jeŝeli sieć składa się z czterech repeaterów i pięciu segmentów, a trzy z nich są segmentami koncentrycznymi ( m lub 00 m) lub skrętkowymi (00m), to kaŝdy segment światłowodowy nie moŝe być dłuŝszy niŝ 00 m, - jeŝeli sieć składa się z trzech repeaterów i czterech segmentów, to maksymalna długość segmentu światłowodowego wynosi 000 m m UTP 00m m Rys.. Maksymalna konfiguracja sieci z zastosowaniem czterech koncentratorów, zawierających porty światłowodowe.

5 Drugi model przedstawia konfigurację sieci, której fizyczną rozległość limitują dwa czynniki, są to: - czas propagacji sygnału między dwiema najbardziej odległymi stacjami roboczymi (DTE), - minimalny odstęp czasu między pakietami danych. PowyŜszy model pozwala na zwiększenie obszaru pokrywanego przez sieć. Wykorzystując koncentratory z portami światłowodowymi moŝna połączyć segmenty ze skrętki o długości 00 m odległe od siebie o 300 m < 300m Rys.. Przykład sieci z dwoma koncentratorami. Maksymalny czas propagacji między dwiema najbardziej odległymi stacjami roboczymi, liczony w obu kierunkach nie moŝe przekroczyć, µs. Jest to czas trwania najkrótszego pakietu danych ( bitów) plus preambuła (6 bity). Minimalny odstęp między pakietami danych nie moŝe być mniejszy niŝ 9,6 µs. MoŜliwa jest równieŝ konfiguracja, w której repeater współpracuje z transceiverem światłowodowym np. BMK-6, podłączonym do karty sieciowej. Zasięg takiego łącza wynosi 000 m. Kabel AUI BMK-6... Rys.3. Podłączenie pojedynczej, znacznie oddalonej stacji roboczej.

6 A UTP UTP B.... Rys.. Przykład rozbudowanej sieci wykorzystującej wszystkie rodzaje kabli połączeniowych.

7 . Zasady łączenia Gniazda koncentratora są zaprojektowane do stosowania połączeń ze stacjami roboczymi. JeŜeli istnieje potrzeba szeregowego połaczenia z innymi koncentratorami naleŝy w kablu łączącym skrzyŝować odpowiednie pary przewodów. 3 6 RJ- RJ- 3 6 kabel połączeniowy między koncentratorem a stacją 3 6 RJ- RJ- 3 6 kabel połączeniowy między dwoma koncentratorami Rys.. Sposób zaciskania kabli połączeniowuch. Instalacji lub wymiany portu moŝna dokonać odkręcając wkręty mocujące płytkę czołową do obudowy. Do wyciągania portów słuŝy specjalny uchwyt.

8 . Dane techniczne Blok bazowy Szybkość transmisji Typ kabla / typ złącza Max długość kabla Zasilanie Wymiary bloku bazowego Masa 0 Mbit/s UTP / RJ- 00 m 0 V / 0 VA 3x0x3 mm ok. kg Port światłowodowy Źródło światła LED ELED Długość fali 0 ± 30 nm 300 nm ± 30 nm Typ złączy światłowodowych ST FC Gwarantowany poziom mocy optycznej w światłowodzie -0 dbm - dbm gradientowym 0/ µm Gwarantowany poziom mocy optycznej w światłowodzie -6 dbm - dbm gradientowym 6./ µm Gwarantowany poziom mocy optycznej w światłowodzie - - dbm jednomodowym 9/ µm Gwarantowana czułość odbiornika -3, dbm -3 dbm Port BNC Typ kabla koncentrycznego RG- Max. długość kabla koncentrycznego m Max. ilość podłączonych stacji roboczych i repeaterów 9 Minimalna odległość między stacjami 0, m Port UTP Impedancja kabla Typ kabla/ typ złącza Max długość kabla 00 Ω UTP/ RJ- 00 m Port AUI DCE RóŜnicowa impedancja wejściowa dla pary TX Czułość wejściowa dla pary TX Amplituda sygnału na wyjściach RX i CLSN Max długość kabla AUI Ω ± -300 mv ± 0-00 mv 0 m ST jest znakiem handlowym firmy AT&T.

Instrukcja obsługi i instalacji koncentratora SE-31.2

Instrukcja obsługi i instalacji koncentratora SE-31.2 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 0-0 Lublin tel. (0) 0 tel/fax. (0) 0 0 Instrukcja obsługi i instalacji koncentratora SE-. e-mail: info@lanex.pl Dział Serwisu www.lanex.pl tel. (0) -9-9 .Wstęp Wieloportowy koncentrator

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi i instalacji repeatera światłowodowego BMK-29.

Instrukcja obsługi i instalacji repeatera światłowodowego BMK-29. Instrukcja obsługi i instalacji repeatera światłowodowego. 1.Wstęp Modułowy repeater światłowodowy umożliwia połączenie pięciu segmentów sieci Ethernet. Posiada cztery wymienne porty, które mogą zawierać

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi i instalacji repeatera światłowodowego BMK-32

Instrukcja obsługi i instalacji repeatera światłowodowego BMK-32 Instrukcja obsługi i instalacji repeatera światłowodowego e-mail: info@lanex.pl www.lanex.pl 1 1.Wstęp Modułowy repeater umożliwia połączenie siedmiu segmentów sieci Ethernet. Posiada możliwość zastosowania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi światłowodowego konwertera SE-34 wersja 850 nm i 1300 nm

Instrukcja obsługi światłowodowego konwertera SE-34 wersja 850 nm i 1300 nm LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 0-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 5 70 Instrukcja obsługi światłowodowego konwertera wersja 850 nm i 100 nm e-mail: info@lanex.pl Dział Serwisu www.lanex.pl

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji światłowodowego konwertera SE-36

Instrukcja instalacji światłowodowego konwertera SE-36 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 20-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 35 70 Instrukcja instalacji światłowodowego konwertera e-mail: info@lanex.pl Dział Serwisu www.lanex.pl tel. (081) 443-96-39

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji światłowodowego konwertera 100BASE-TX/100BASE-FX SE-35

Instrukcja instalacji światłowodowego konwertera 100BASE-TX/100BASE-FX SE-35 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 20-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 35 70 Instrukcja instalacji światłowodowego konwertera 100BASE-TX/100BASE-FX e-mail: info@lanex.pl Dział Serwisu www.lanex.pl

Bardziej szczegółowo

KONWERTER RS-422 TR-43

KONWERTER RS-422 TR-43 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 20-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 35 70 KONWERTER RS-422 TR-43 IO-43-2C Marzec 2004 LANEX S.A., ul.ceramiczna 8, 20-150 Lublin serwis: tel. (81) 443 96 39

Bardziej szczegółowo

KONWERTER 100BASE-TX/100BASE-FX SE-37.1

KONWERTER 100BASE-TX/100BASE-FX SE-37.1 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 20-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 35 70 KONWERTER 100BASE-TX/100BASE-FX SE-37.1 Spis treści KONWERTER 100BASE-TX/100BASE-FX 1 CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA...

Bardziej szczegółowo

KONWERTER RS-485 TR-43

KONWERTER RS-485 TR-43 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 20-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 35 70 KONWERTER RS-485-43 IO-D Listopad 2005 LANEX S.A., ul.ceramiczna 8, 20-150 Lublin serwis: tel. (81) 443 96 39 1.

Bardziej szczegółowo

MEDIAKONWERTER 10/100/1000BASE-T/1000BASE-SX/LX SE-38 I ME-38

MEDIAKONWERTER 10/100/1000BASE-T/1000BASE-SX/LX SE-38 I ME-38 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8A 20-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 35 70 MEDIAKONWERTER 10/100/1000BASE-T/1000BASE-SX/LX SE-38 I ME-38 IO38-1m maj 2015 Spis treści KONWERTER 10/100/1000BASE-T/1000BASE-SX/LX

Bardziej szczegółowo

Multiplekser TDM over IP

Multiplekser TDM over IP Multipleksery SDH 1. Blok bazowy multipleksera SDH* multiplekser STM-1 (2 sloty dla portów SFP + 2 sloty dla modułów rozszerzeń) + 16 x E1 (G.703 lub ISDN-PRA), zasilany 48V multiplekser STM-1 (2 sloty

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 10/100 Mbps RJ-45/SC TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 10/100 Mbps RJ-45/SC TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER 10/100 Mbps RJ-45/SC TP-LINK TR-932D / TR-962D #01194 #05837 wersja 1.4 Wstęp Konwertery TR-932D / TR-962D-20 firmy TP-LINK umoŝliwiają zamianę medium przewodzącego strumień

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika 1. Instrukcja użytkownika MC200CM MC210CS MC220L Media konwerter Gb, Ethernet PRAWA AUTORSKIE I ZNAKI HANDLOWE Niniejsze specyfikacje mogą podlegać zmianom bez uprzedniego powiadomienia. jest zarejestrowanym

Bardziej szczegółowo

REPEATER VHD-15 WZMACNIACZ SYGNAŁU AHD, HD-CVI, HD-TVI

REPEATER VHD-15 WZMACNIACZ SYGNAŁU AHD, HD-CVI, HD-TVI MDH System Strona 1 MDH-SYSTEM ul. Bajkowa 5, Lublin tel./fax.81-444-62-85 lub kom.693-865-235 e mail: info@mdh-system.pl REPEATER VHD-15 WZMACNIACZ SYGNAŁU AHD, HD-CVI, HD-TVI Produkt z kategorii: Wzmacniacze

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER GIGABITOWY 1000 Mbps RJ-45/SC TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER GIGABITOWY 1000 Mbps RJ-45/SC TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER GIGABITOWY 1000 Mbps RJ-45/SC TP-LINK MC200CM MC210CS www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06423 www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06424 #06423 #06424 wersja 1.3 Wstęp Gigabitowe

Bardziej szczegółowo

Aktywne Rozwiązania Sieciowe

Aktywne Rozwiązania Sieciowe Konwerter mediów 10/100Base-TX do 100Base-FX Seria KC-300D, KC-300DM Konwertery mediów zostały stworzone do konwersji sygnałów 10Base-T lub 100Base-T do/z sygnałów światłowodowych 100Base-FX. Używane są

Bardziej szczegółowo

- system budowy sieci opracowany przez firmę Xerox, podniesiony do poziomu standardu w wyniku współpracy firm: Xerox, DEC i Intel.

- system budowy sieci opracowany przez firmę Xerox, podniesiony do poziomu standardu w wyniku współpracy firm: Xerox, DEC i Intel. - system budowy sieci opracowany przez firmę Xerox, podniesiony do poziomu standardu w wyniku współpracy firm: Xerox, DEC i Intel. Standard IEEE 802.3 określa podobny typ sieci, ale różniący się formatem

Bardziej szczegółowo

1.10 MODUŁY KOMUNIKACYJNE

1.10 MODUŁY KOMUNIKACYJNE ASTOR GE INTELLIGENT PLATFORMS - VERSAMAX NANO/MICRO 1.10 MODUŁY KOMUNIKACYJNE IC200SET001 konwerter łącza RS (RS232 lub RS485) na Ethernet (10/100Mbit), obsługiwane protokoły: SRTP, Modbus TCP IC200USB001

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi 10/100 Mbps PCI Fast Ethernet Adapter Spis treści 1 ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA...3 2 WŁASNOŚCI URZĄDZENIA...3 2.1 Właściwości sprzętowe...3 2.2 Port RJ-45...3 2.3 Diody LED...3 2.4 Gniazdo

Bardziej szczegółowo

Systemy i Sieci Radiowe

Systemy i Sieci Radiowe Systemy i Sieci Radiowe Wykład 3 Media transmisyjne część 1 Program wykładu transmisja światłowodowa transmisja za pomocą kabli telekomunikacyjnych (DSL) transmisja przez sieć energetyczną transmisja radiowa

Bardziej szczegółowo

Sieci komputerowe test

Sieci komputerowe test Uwaga: test wielokrotnego wyboru. Sieci komputerowe test Oprac.: dr inż. Marek Matusiak 1. Sieć komputerowa służy do: a. Korzystania ze wspólnego oprogramowania b. Korzystania ze wspólnych skryptów PHP

Bardziej szczegółowo

SPLITTER POE TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI TL-POE10R # wersja 1.0

SPLITTER POE TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI TL-POE10R # wersja 1.0 SPLITTER POE TP-LINK TL-POE10R #06860 INSTRUKCJA OBSŁUGI wersja 1.0 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Bezpieczeństwo uŝytkowania... 3 1. Zawartość opakowania... 3 2. Zasady bezpieczeństwa... 3 3. Budowa urządzenia...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi multiplekserów linii telefonicznych TM45-LT i TM45-LC

Instrukcja obsługi multiplekserów linii telefonicznych TM45-LT i TM45-LC Instrukcja obsługi multiplekserów linii telefonicznych TM45-LT i TM45-LC Styczeń 1998 1. Bezpieczeństwo użytkowania Urządzenia TM45-LT i TM45-LC mogą być zasilane napięciem stałym i przemiennym o częstotliwości

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 10/100Mbps RJ-45/SC, SC 1310nm, 2km TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 10/100Mbps RJ-45/SC, SC 1310nm, 2km TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER 10/100Mbps RJ-45/SC, SC 1310nm, 2km TP-LINK MC100CM #06063 wersja 1.1 Wstęp Konwerter CM100MC firmy TP-LINK umoŝliwia zamianę medium przewodzącego strumień danych 10/100Base-TX

Bardziej szczegółowo

Konwerter światłowodowy

Konwerter światłowodowy Konwerter światłowodowy audio i CAN.1 Instrukcja Obsługi IO110-1A Październik 2011 LANEX S.A., Techniczne Wsparcie Klienta: ul.ceramiczna 8, 20-150 Lublin tel. (81) 443 96 36 IO110-1A 2 Październik 2011

Bardziej szczegółowo

Rola warstwy fizycznej. Sieci komputerowe. Media transmisyjne. Propagacja sygnału w liniach miedzianych

Rola warstwy fizycznej. Sieci komputerowe. Media transmisyjne. Propagacja sygnału w liniach miedzianych Sieci komputerowe Rola warstwy fizycznej Wykład 2 Warstwa fizyczna, Ethernet Określa rodzaj medium transmisyjnego (np. światłowód lub skrętka) Określa sposób kodowania bitów (np. zakres napięć odpowiadających

Bardziej szczegółowo

Konwerter Transmisji KT-02

Konwerter Transmisji KT-02 EL-TEC Sp. z o.o. e-mail: info@el-tec.com.pl http://www.el-tec.com.pl Konwerter Transmisji KT-02 Dokumentacja Techniczno Ruchowa Spis treści 1. Opis działania...3 1.1. Dane techniczne...4 1.2. Instalacje

Bardziej szczegółowo

Konwerter Światłowodowy. Instrukcja uruchomieniowa (1)

Konwerter Światłowodowy. Instrukcja uruchomieniowa (1) Konwerter Światłowodowy Instrukcja uruchomieniowa (1) Fiber Converters /11.15.212 БЪЛГАРИН 1. Przed rozpoczęciem instalacji Zawartość Opakowania Konwerter światłowodowy Instrukcje Wielojęzyczne Zasilacz

Bardziej szczegółowo

BREAK-TDW i RDW-(V).A.4.C

BREAK-TDW i RDW-(V).A.4.C Optyczne konwertery video + audio + RS485 + kontakty BOX* BOX + DIN35-LOCK* RACK I Simplex video 10bit / 27Msps I Duplex audio(96kbps/24-bit ADC) I Duplex RS485 / RS422 I 2 x dwukierunkowy kontakt I 1x

Bardziej szczegółowo

POE INJECTOR TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI TL-POE150S #06859. wersja 1.0

POE INJECTOR TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI TL-POE150S #06859. wersja 1.0 POE INJECTOR TP-LINK TL-POE150S #06859 INSTRUKCJA OBSŁUGI wersja 1.0 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Bezpieczeństwo uŝytkowania... 3 1. Zawartość opakowania... 3 2. Zasady bezpieczeństwa... 3 3. Budowa urządzenia...

Bardziej szczegółowo

Przetwornik medium 10/100Base-TX do 100Base-FX

Przetwornik medium 10/100Base-TX do 100Base-FX Przetwornik medium 10/100Base-TX do 100Base-FX Podręcznik użytkownika 1. Ogólne IEEE802.3u Ethernet obsługuje dwa rodzaje mediów połączeń sieciowych takie jak 10/100Base-TX i 100Base-FX. Konwerter pomostowy

Bardziej szczegółowo

Cennik detaliczny produktów do transmisji danych marki IPOX - Switche - Moduły SFP - Mediakonwertery

Cennik detaliczny produktów do transmisji danych marki IPOX - Switche - Moduły SFP - Mediakonwertery Cennik detaliczny produktów do transmisji danych marki IPOX - Switche - Moduły SFP - Mediakonwertery 1. Niniejszy cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i jest publikowany jedynie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 10/100 Mbps RJ-45/SC TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 10/100 Mbps RJ-45/SC TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER 10/100 Mbps RJ-45/SC TP-LINK MC110CS #06307 wersja 1.2 Wstęp Konwerter MC110CS firmy TP-LINK umoŝliwia zamianę medium przewodzącego strumień danych ze standardowej skrętki

Bardziej szczegółowo

2. M Transformator wideo TR-1Q z gniazdem BNC przesył 1 sygnału wideo

2. M Transformator wideo TR-1Q z gniazdem BNC przesył 1 sygnału wideo Podstawowym medium transmisyjnym w CCTV jest kabel koncentryczny, jednak ze względu na popularność skrętki komputerowej, często zdarza się konieczność zastosowania tego rodzaju kabla do przesyłania sygnału

Bardziej szczegółowo

Konwerter światłowodowy

Konwerter światłowodowy audio i CAN TA-110.1 Instrukcja Obsługi IO110-1 Styczeń 2009 LANEX S.A., Techniczne Wsparcie Klienta: ul.ceramiczna 8, 20-150 Lublin tel. (81) 443 96 36 IO110-1 2 Styczeń 2009 Spis treści 1. Ogólna charakterystyka...

Bardziej szczegółowo

Multiplekser TDM over IP

Multiplekser TDM over IP Multipleksery SDH 1. Blok bazowy multipleksera SDH* multiplekser STM-1 (2 sloty dla portów SFP + 2 sloty dla modułów rozszerzeń) + 16 x E1 (G.703 lub ISDN-PRA), zasilany 48V multiplekser STM-1 (2 sloty

Bardziej szczegółowo

Elementy pasywne i aktywne sieci komputerowej. Szafy dystrybucyjne

Elementy pasywne i aktywne sieci komputerowej. Szafy dystrybucyjne Elementy pasywne i aktywne sieci komputerowej Szafy dystrybucyjne Szafy dystrybucyjne stanowią strategiczny elementy okablowania strukturalnego. W stelażu szafy zainstalowane są urządzenia aktywne wraz

Bardziej szczegółowo

FTF-S1XG-S31L-010D. Moduł SFP+ 10GBase-LR/LW, jednomodowy, 10km, DDMI. Referencja: FTF-S1XG-S31L-010D

FTF-S1XG-S31L-010D. Moduł SFP+ 10GBase-LR/LW, jednomodowy, 10km, DDMI. Referencja: FTF-S1XG-S31L-010D FTF-S1XG-S31L-010D Moduł SFP+ 10GBase-LR/LW, jednomodowy, 10km, DDMI Referencja: FTF-S1XG-S31L-010D Opis: Moduł SFP+ FTF-S1XG-S31L-010D to interfejs 10Gb przeznaczony dla urządzeń pracujących w sieciach

Bardziej szczegółowo

Transmisja w paśmie podstawowym

Transmisja w paśmie podstawowym Rodzaje transmisji Transmisja w paśmie podstawowym (baseband) - polega na przesłaniu ciągu impulsów uzyskanego na wyjściu dekodera (i być moŝe lekko zniekształconego). Widmo sygnału jest tutaj nieograniczone.

Bardziej szczegółowo

Aktywne Rozwiązania Sieciowe

Aktywne Rozwiązania Sieciowe Przemysłowy, optycznie izolowany konwerter sygnału szeregowego RS-232 do światłowodu Seria KSC-200 Konwerter został skonstruowany z myślą o dostarczaniu najbardziej uniwersalnego połączenia pomiędzy 2

Bardziej szczegółowo

Routery RTR-XXX/XXX - Router FT/FO (RS485-78)

Routery RTR-XXX/XXX - Router FT/FO (RS485-78) Routery RTR-XXX/XXX - Router FT/FO (RS485-78) Obsługa szeregu mediów komunikacyjnych Praca w czterech trybach Praca w sieci LonWorks Możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika Charakterystyka Moduł

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER WDM TP-LINK

INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER WDM TP-LINK INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER WDM TP-LINK MC111CS MC112CS #06305 #06306 wersja 1.0 Wstęp Konwertery WDM MC111CS / MC112CS firmy TP-LINK umoŝliwiają zmianę medium przewodzącego strumień danych ze standardowej

Bardziej szczegółowo

Ethernet. Ethernet odnosi się nie do jednej, lecz do wielu technologii sieci lokalnych LAN, z których wyróżnić należy cztery podstawowe kategorie:

Ethernet. Ethernet odnosi się nie do jednej, lecz do wielu technologii sieci lokalnych LAN, z których wyróżnić należy cztery podstawowe kategorie: Wykład 5 Ethernet IEEE 802.3 Ethernet Ethernet Wprowadzony na rynek pod koniec lat 70-tych Dzięki swojej prostocie i wydajności dominuje obecnie w sieciach lokalnych LAN Coraz silniejszy udział w sieciach

Bardziej szczegółowo

Cechy: Przykład zastosowania.

Cechy: Przykład zastosowania. SF116 v1.0 Switch 16-portowy SF116 dla 16 kamer IP Wydanie: 2 z dnia 09.01.2017 Zastępuje wydanie: 1 z dnia 01.10.2016 PL Cechy: Switch 16 portów 16 portów PoE 10/100Mb/s),(port 1 16) (dane i zasilanie)

Bardziej szczegółowo

Sieci komputerowe. Zajęcia 1 c.d. Warstwa fizyczna, Ethernet

Sieci komputerowe. Zajęcia 1 c.d. Warstwa fizyczna, Ethernet Sieci komputerowe Zajęcia 1 c.d. Warstwa fizyczna, Ethernet Rola warstwy fizycznej Określa rodzaj medium transmisyjnego (np. światłowód lub skrętka) Określa sposób kodowania bitów (np. zakres napięć odpowiadających

Bardziej szczegółowo

Cechy: Przykład zastosowania.

Cechy: Przykład zastosowania. SF108 v1.1 Switch 10-portowy SF108 do 8 kamer IP Wydanie: 3 z dnia 17.08.2017 Zastępuje wydanie: 2 z dnia 09.01.2017 PL Cechy: Switch 10 portów 8 portów PoE 10/100Mb/s), (port 1 8) (dane i zasilanie) 2

Bardziej szczegółowo

BREAK-xDW-S-4C. Konwertery światłowodowe RS485, RS422 + styki. Opis. Przykład połączenia TDW-S-4C-BOX RDW-S-4C-BOX

BREAK-xDW-S-4C.   Konwertery światłowodowe RS485, RS422 + styki. Opis. Przykład połączenia TDW-S-4C-BOX RDW-S-4C-BOX xdw-s-4c Konwertery światłowodowe RS485, RS422 + styki Modulacja cyfrowa 1x port optyczny uniwersalny MM/SM z WDM 2x RS485 lub 1x RS422 zgodnie ze standardem do 1Mbps 1x wejście cyfrowe 1x przekaźnik NO

Bardziej szczegółowo

ATLAS 1078 UKŁAD ŁADOWANIA OGNIW

ATLAS 1078 UKŁAD ŁADOWANIA OGNIW ZAKŁAD SYSTEMÓW ELEKTRONICZNYCH ATLAS - SOLLICH ul. Mjr. M. Słabego 2, 80-298 Gdańsk, Polska tel/fax +48 58 / 349 66 77 www.atlas-sollich.pl e-mail: sollich@atlas-sollich.pl INSTRUKCJA OBSŁUGI PRZYRZĄDU

Bardziej szczegółowo

KONWERTER RS-232, RS-422, RS-485 TR-55.1

KONWERTER RS-232, RS-422, RS-485 TR-55.1 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 20-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 35 70 KONWERTER RS-232, RS-422, RS-485.1 IO55-1a 1 Wrzesień 2008 Spis treści 1. Charakterystyka ogólna... 4 1.1. Widok

Bardziej szczegółowo

LANEX S.A. ul. Ceramiczna Lublin tel. (0-81) fax. (0-81) Cennik 2/2006. Opis cennika

LANEX S.A. ul. Ceramiczna Lublin tel. (0-81) fax. (0-81) Cennik 2/2006. Opis cennika LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 20-150 Lublin tel. (0-81) 444-10-11 fax. (0-81) 740-35-70 Cennik 2/2006 Opis cennika Ceny podane w niniejszym cenniku są cenami netto, nie zawierają podatku od wartości dodanej

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Zdalne sterowanie radiotelefonów. SGM-5 Jednoparowe TRX S.C

INSTRUKCJA OBSŁUGI. Zdalne sterowanie radiotelefonów. SGM-5 Jednoparowe TRX S.C SGM-5 Jednoparowe Zdalne sterowanie radiotelefonów INSTRUKCJA OBSŁUGI TRX S.C. 28.11.2012 TRX S.C. 15-743 Białystok, ul. Wierzbowa 8 tel. (85) 662 88 11 fax. (85) 662 88 10 email. trx@trx.pl www.trx.pl

Bardziej szczegółowo

Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do Fiber Dual-speed z obsługą Power over Ethernet Plus

Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do Fiber Dual-speed z obsługą Power over Ethernet Plus Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do Fiber Dual-speed z obsługą Power over Ethernet Plus Seria KGC-320-HP Cechy kluczowe: ź Konwersja sygnału miedzianego o potrujnej prędkości 10/100/1000Mbps

Bardziej szczegółowo

MEDIA KONWERTER 10/100/1000BASET(X) / 1000BASEFX

MEDIA KONWERTER 10/100/1000BASET(X) / 1000BASEFX MEDIA KONWERTER 10/100/1000BASET(X) / 1000BASEFX TYPU ERIS-1000 INSTRUKCJA OBSŁUGI REV. 1.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI: ERIS-1000 8.01.2016 1/14 Spis treści 1 CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA... 1 1 CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA...

Bardziej szczegółowo

PX097. DMX Repeater INSTRUKCJA OBSŁUGI

PX097. DMX Repeater INSTRUKCJA OBSŁUGI PX097 DMX Repeater INSTRUKCJA OBSŁUGI R SPIS TREŚCI 1. Opis ogólny... 3 2. Warunki bezpieczeństwa... 3 3. Podłączenie sygnału DMX... 4 3.1. Przykładowa linia DMX... 4 3.2. Terminator... 5 3.3. Zasady łączenia

Bardziej szczegółowo

2.7 MODUŁY KOMUNIKACYJNE

2.7 MODUŁY KOMUNIKACYJNE ASTOR KATALOG SYSTEMÓW STEROWANIA HORNER APG 2.7 MODUŁY KOMUNIKACYJNE HECOM650 moduł komunikacyjny Master sieci CANopen HECOS600 moduł komunikacyjny Slave sieci CANopen HEDNM650 moduł komunikacyjny Master

Bardziej szczegółowo

5 / 6 TX (A) RX (A) RX (B) TX (B) COM DTM CKM DT1 CK1 DT2 CK2 COM H L H L R B M S

5 / 6 TX (A) RX (A) RX (B) TX (B) COM DTM CKM DT1 CK1 DT2 CK2 COM H L H L R B M S KONWETE ŚWIATŁOWODOWY DANYCH INT-FI int-fi_pl 10/09 Konwerter INT-FI umożliwia konwersję i transmisję danych przy pomocy kabli światłowodowych. Jest dedykowany do współpracy z magistralami komunikacyjnymi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji

Instrukcja instalacji Instrukcja instalacji rev. 20110324 Niniejsza instrukcja instalacji jest przeznaczony do instalowania switche przemysłowe switche przemysłowe 200M-2.0.3-... 200M-1.0.3-... 1 Zawartość opakowania 1.1 Switch

Bardziej szczegółowo

Media transmisyjne w sieciach komputerowych

Media transmisyjne w sieciach komputerowych Media transmisyjne w sieciach komputerowych Andrzej Grzywak Media transmisyjne stosowane w sieciach komputerowych Rys. 1. kable i przewody miedziane światłowody sieć energetyczna (technologia PLC) sieci

Bardziej szczegółowo

KONWERTER ŚWIATŁOWODOWY TM-146

KONWERTER ŚWIATŁOWODOWY TM-146 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 20-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 35 70 KONWERTER ŚWIATŁOWODOWY TM-146 INSTRUKCJA OBSŁUGI IO146-1C.DOC grudzień 2010 LANEX S.A., Techniczne Wsparcie Klienta:

Bardziej szczegółowo

Koncentrator komunikacyjny Ex-mBEL_COM

Koncentrator komunikacyjny Ex-mBEL_COM Koncentrator komunikacyjny Ex-mBEL_COM Koncentrator komunikacyjny Ex-mBEL_COM Przeznaczenie Sterownik Ex-mBEL_COM jest koncentratorem dla urządzeń z rodziny Ex-mBEL lub innych urządzeń cyfrowych (zabezpieczeń,

Bardziej szczegółowo

MiCOM P591, P593, P594 & P595

MiCOM P591, P593, P594 & P595 01 MiCOM P591, P593, P594 & P595 Interfejsy komunikacyjne Urządzenia MiCOM P591 i P593 są jednostkami interfejsu komunikacyjnego konwertującego sygnały optyczne na elektryczne. Pozwala to na połączenie

Bardziej szczegółowo

Standardy odmiany

Standardy odmiany http://www.techfest.com/networking/lan/ethernet3.htm Standardy 802.3 odmiany Standard Standard Data Top- Rate ology Publikacja DIX-1980, 10Base5 802.3-1983 10Mb/s Liniowa Medium kabel koncentryczny 50Ω

Bardziej szczegółowo

Podłączenie do szyny polowej światłowodem (LWL) w topologii linii/gwiazdy

Podłączenie do szyny polowej światłowodem (LWL) w topologii linii/gwiazdy Podłączenie do szyny polowej światłowodem (LWL) w topologii linii/gwiazdy 1. Zastosowanie... 1 2. Dane techniczne... 2 2.1. Płytka złącza światłowodowego LWL... 2 2.2. Typy przewodów złącza światłowodowego

Bardziej szczegółowo

KONWERTER DVB IP -> DVB ASI DELTA-2

KONWERTER DVB IP -> DVB ASI DELTA-2 MIKROPROJEKT P.P.H. Rafał Buczyński ul. Zieleniecka 10B, 05-091 Ząbki; NIP: 774-124-16-05 biuro: ul. Ratuszowa 11 p. 312, 03-450 Warszawa; tel. 022-4242588, fax: 022-6192610, gsm: 503125553 www.mikroprojekt.com,

Bardziej szczegółowo

KONWERTER DVB ASI -> DVB IP DELTA-1

KONWERTER DVB ASI -> DVB IP DELTA-1 MIKROPROJEKT P.P.H. Rafał Buczyński ul. Zieleniecka 10B, 05-091 Ząbki; NIP: 774-124-16-05 biuro: ul. Ratuszowa 11 p. 312, 03-450 Warszawa; tel. 022-3713136, fax: 022-6192610, gsm: 503125553 www.mikroprojekt.com,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i podstawowej konfiguracji VONT-SP1504

Instrukcja instalacji i podstawowej konfiguracji VONT-SP1504 Instrukcja instalacji i podstawowej konfiguracji Switch PoE VONT-SP1504 Informacje zawarte w instrukcji Przed przystąpieniem do instalacji i eksploatacji kamery należy wnikliwie zapoznać się z poniższą

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 1000Mbps RJ-45/SFP COMBO NA SLOT SFP 1000Mbps RUBY TECH

INSTRUKCJA OBSŁUGI. KONWERTER 1000Mbps RJ-45/SFP COMBO NA SLOT SFP 1000Mbps RUBY TECH INSTRUKCJA OBSŁUGI KONWERTER 1000Mbps RJ-45/SFP COMBO NA SLOT SFP 1000Mbps RUBY TECH GE-C102 #06014 wersja 1.0 Wstęp Konwerter firmy Ruby Tech GE-C201 umoŝliwia zmianę medium przewodzącego strumień danych

Bardziej szczegółowo

MICROSENS GmbH & Co. KG - Küferstraße 16-59067 Hamm - Tel. 0 23 81/94 52-0 - FAX -100 - www.microsens.com

MICROSENS GmbH & Co. KG - Küferstraße 16-59067 Hamm - Tel. 0 23 81/94 52-0 - FAX -100 - www.microsens.com Przemysłowy konwerter - MICROSENS Informacje ogólne Dla połączeń urządzeń, rozdzielni i systemów sterujących wyposażonych w interfejsy szeregowe MICROSENS oferuje specjalne konwertery mediów w wersji przemysłowej.

Bardziej szczegółowo

KONWERTER ŚWIATŁOWODOWY TM-146

KONWERTER ŚWIATŁOWODOWY TM-146 LANEX S.A. ul. Ceramiczna 8 20-150 Lublin tel. (081) 444 10 11 tel/fax. (081) 740 35 70 KONWERTER ŚWIATŁOWODOWY TM-146 IO146-1a 1 Spis treści 1. Charakterystyka ogólna... 4 1.1. Widok urządzenia... 4 1.2.

Bardziej szczegółowo

Aktywne Rozwiązania Sieciowe. Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do 1000Base-X Gigabit Seria KGC-310M

Aktywne Rozwiązania Sieciowe. Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do 1000Base-X Gigabit Seria KGC-310M Inteligentny Konwerter Mediów 10/100/1000Base-T do 1000Base-X Gigabit Seria KGC-310M Cechy kluczowe: Konwersja sygnału z kabla miedzianego o potrójnej prędkości 10/100/1000 Mb/s do kabla światłowodowego

Bardziej szczegółowo

Konwertery mediów serii FT 70x. Skrócona instrukcja obsługi

Konwertery mediów serii FT 70x. Skrócona instrukcja obsługi Konwertery mediów serii FT 70x Skrócona instrukcja obsługi. 2004.09 ! Środki bezpieczeństwa! Przed włączeniem urządzenia do prądu proszę przeczytać informacje dotyczące bezpieczeństwa użytkowania. Źródło

Bardziej szczegółowo

Terminal TR01. Terminal jest przeznaczony do montażu naściennego w czystych i suchych pomieszczeniach.

Terminal TR01. Terminal jest przeznaczony do montażu naściennego w czystych i suchych pomieszczeniach. Terminal TR01 Terminal jest m, umożliwiającym odczyt i zmianę nastaw parametrów, stanów wejść i wyjść współpracujących z nim urządzeń automatycznej regulacji wyposażonych w port komunikacyjny lub i obsługujących

Bardziej szczegółowo

Powerline adapter 200 Mbps TP-LINK

Powerline adapter 200 Mbps TP-LINK Powerline adapter 200 Mbps TP-LINK TL-PA201 #06854 INSTRUKCJA OBSŁUGI wersja 1.1 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Bezpieczeństwo uŝytkowania... 3 1. Zawartość opakowania... 3 2. Zasady bezpieczeństwa... 3 3. Instalacja

Bardziej szczegółowo

Wykład 6. Projektowanie i Realizacja Sieci Komputerowych. 1. Ethernet - technologia sieci LAN (warstwa 2)

Wykład 6. Projektowanie i Realizacja Sieci Komputerowych. 1. Ethernet - technologia sieci LAN (warstwa 2) Projektowanie i Realizacja Sieci Komputerowych Wykład 6 1. Ethernet - technologia sieci LAN (warstwa 2) dr inż. Artur Sierszeń asiersz@kis.p.lodz.pl dr inż. Łukasz Sturgulewski luk@kis.p.lodz.pl Projektowanie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI MODEM ZEWNĘTRZNY VDSL REPOTEC

INSTRUKCJA OBSŁUGI MODEM ZEWNĘTRZNY VDSL REPOTEC INSTRUKCJA OBSŁUGI MODEM ZEWNĘTRZNY VDSL REPOTEC RP-VS3101 #06371 wersja 1.0 Wstęp Modem zewnętrzny VDSL umoŝliwia przesyłanie danych po zwykłym kablu telefonicznym i konwersje sygnału z linii telefonicznych

Bardziej szczegółowo

Koncentrator komunikacyjny Ex-mBEL_COM

Koncentrator komunikacyjny Ex-mBEL_COM Koncentrator komunikacyjny Ex-mBEL_COM Ex-mBEL_COM - koncentrator komunikacyjny Przeznaczenie Ex-mBEL_COM jest koncentratorem dla urządzeń z rodziny Ex-mBEL lub innych urządzeń cyfrowych (zabezpieczeń,

Bardziej szczegółowo

1. Instalacja modułu w systemie Windows.

1. Instalacja modułu w systemie Windows. 1. Instalacja modułu w systemie Windows. W urządzeniach dołączanych do sieci lokalnej LAN zastosowano moduły firmy DIGI. Sterowniki dostarczone przez producenta tworzą w systemie Windows wirtualny port

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i podstawowej konfiguracji VONT-LE102

Instrukcja instalacji i podstawowej konfiguracji VONT-LE102 Instrukcja instalacji i podstawowej konfiguracji Przedłużacz (repeater) Ethernet z PoE VONT-LE102 Informacje zawarte w instrukcji Przed przystąpieniem do instalacji i eksploatacji kamery należy wnikliwie

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ZASIĘGU POŁĄCZEŃ OPTYCZNYCH

SPECYFIKACJA ZASIĘGU POŁĄCZEŃ OPTYCZNYCH Lublin 06.07.2007 r. SPECYFIKACJA ZASIĘGU POŁĄCZEŃ OPTYCZNYCH URZĄDZEŃ BITSTREAM Copyright 2007 BITSTREAM 06.07.2007 1/8 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 2. Moc nadajnika optycznego... 3. Długość fali optycznej...

Bardziej szczegółowo

Sieci komputerowe - pojęcia podstawowe

Sieci komputerowe - pojęcia podstawowe Sieci komputerowe - pojęcia podstawowe mgr inż. Rafał Watza Katedra Telekomunikacji AGH Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, Polska tel. +48 12 6174034, fax +48 12 6342372 e-mail: watza@kt.agh.edu.pl Plan

Bardziej szczegółowo

Interfejs USB-RS485 KOD: INTUR. v.1.0. Zastępuje wydanie: 2 z dnia 19.12.2012

Interfejs USB-RS485 KOD: INTUR. v.1.0. Zastępuje wydanie: 2 z dnia 19.12.2012 Interfejs USB-RS485 v.1.0 KOD: PL Wydanie: 3 z dnia 05.12.2013 Zastępuje wydanie: 2 z dnia 19.12.2012 SPIS TREŚCI 1. Opis ogólny.... 3 2. Instalacja interfejsu w systemie operacyjnym.... 4 3. Przyłączenie

Bardziej szczegółowo

Media sieciowe Wiadomości wstępne

Media sieciowe Wiadomości wstępne Media sieciowe Wiadomości wstępne Opracował: Arkadiusz Curulak WSIiE TWP w Olsztynie Data aktualizacji : 10-12-2002 Pierwsza edycja : 10-12-2002 Spis treści Media sieciowe... 2 Wprowadzenie... 2 Skrętka

Bardziej szczegółowo

PT-4 TRAFO ZASILACZ WE STER. GND + 12V WY OC. Sieć 220V + - ZASTOSOWANIE.

PT-4 TRAFO ZASILACZ WE STER. GND + 12V WY OC. Sieć 220V + - ZASTOSOWANIE. PT-4 ZASTOSOWANIE. Płytka PT-4 służy do wygenerowania informacji o zaniku napięcia (np. sieciowego) przez czas dłuższy niż określony. Fabrycznie czas jest ustalony na 4h. W zależności od potrzeb może być

Bardziej szczegółowo

Przekaźnik mieści się w uniwersalnej obudowie zatablicowej wykonanej z tworzywa niepalnego ABS o wymiarach 72x72x75 mm.

Przekaźnik mieści się w uniwersalnej obudowie zatablicowej wykonanej z tworzywa niepalnego ABS o wymiarach 72x72x75 mm. 1. ZASTOSOWANIE Przekaźnik PS-1 służy do optycznej sygnalizacji zadziałania zabezpieczeń a także sygnalizuje awarię i zakłócenie w pracy urządzeń elektroenergetycznych. Umożliwia wizualizację i powielenie

Bardziej szczegółowo

Multiplekser Gigabit TDM MICROSENS Wprowadzenie Gigabit TDM firmy MICROSENS jest optycznym multiplekserem z podziałem czasowym umożliwiającym jednoczesną transmisję głosu i danych. Transmisja może odbywać

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi NVPT-111VT NVPT-111VTP NVPT-414V

instrukcja obsługi NVPT-111VT NVPT-111VTP NVPT-414V instrukcja obsługi NVPT-111VT NVPT-111VTP NVPT-414V INFORMACJE Dyrektywy EMC (89/336/EEC) i LVD (73/23/EEC) Oznakowanie CE Nasze produkty spełniają wymagania zawarte w dyrektywach oraz przepisach krajowych

Bardziej szczegółowo

Przekaźnik sygnalizacyjny PS-1 DTR_2011_11_PS-1

Przekaźnik sygnalizacyjny PS-1 DTR_2011_11_PS-1 Przekaźnik sygnalizacyjny 1. ZASTOSOWANIE Przekaźnik sygnalizacyjny przeznaczony jest do użytku w układach automatyki i zabezpieczeń. Urządzenie umożliwia wizualizację i powielenie jednego sygnału wejściowego.

Bardziej szczegółowo

EXTENDER VGA, transmisja VGA po skrętce, max zasięg 300 m, TRVGA-300-P

EXTENDER VGA, transmisja VGA po skrętce, max zasięg 300 m, TRVGA-300-P MDH System Strona 1 MDH-SYSTEM ul. Bajkowa 5, Lublin tel./fax.81-444-62-85 lub kom.693-865-235 e mail: info@mdh-system.pl EXTENDER VGA, transmisja VGA po skrętce, max zasięg 300 m, TRVGA-300-P Produkt

Bardziej szczegółowo

WRSTWA FIZYCZNA W ETHERNECIE. Warstwa fizyczna opisywana jest według schematu, jaki przedstawia poniższy rysunek

WRSTWA FIZYCZNA W ETHERNECIE. Warstwa fizyczna opisywana jest według schematu, jaki przedstawia poniższy rysunek WRSTWA FIZYCZNA W ETHERNECIE Warstwa fizyczna opisywana jest według schematu, jaki przedstawia poniższy rysunek ETHERNET 10 Mbit/s 10Base2 specyfikacja Ethernet o paśmie podstawowym 10Mbps korzystająca

Bardziej szczegółowo

Światłowodowy multiplekser styków RS-232, RS-485, RS-422

Światłowodowy multiplekser styków RS-232, RS-485, RS-422 RSMUX2-FO V4.06 Światłowodowy multiplekser styków RS-232, RS-485, RS-422 RSMUX2-FO Dostępne cztery interfejsy RS-232/422/485 lub dwa w wersji ze złączem śrubowym z wykorzystaniem łączy światłowodowych

Bardziej szczegółowo

Media Konwertery Przemysłowe 200M-1S.0.1-BOX. Montaż na szynie DIN35. Akcesoria 200M-1S.0.1-BOX BX W5

Media Konwertery Przemysłowe 200M-1S.0.1-BOX. Montaż na szynie DIN35. Akcesoria 200M-1S.0.1-BOX BX W5 Montaż na płaskiej powierzchni Montaż na szynie DIN3 Montaż w rozdzielnicy zewnętrznej OH31 Gniazdo SFP Z obsługą 100BASE-X Fast Ethernet z PoE+ (30W) Obsługa JUMBO pakietów Zdalny restart PoE Detekcja

Bardziej szczegółowo

1. Przeznaczenie i budowa Instalacja i podłączenie Konfiguracja modułu Opis złącza interfejsu... 6

1. Przeznaczenie i budowa Instalacja i podłączenie Konfiguracja modułu Opis złącza interfejsu... 6 Redakcja 1.0 Spis treści 1. Przeznaczenie i budowa... 2 2. Instalacja i podłączenie... 2 3. Konfiguracja modułu... 4 4. Opis złącza interfejsu... 6 5. Specyfikacja techniczna... 7 1 1. Przeznaczenie i

Bardziej szczegółowo

Ethernet optyczny - przykład światłowodowej sieci LAN 10BaseF i 100BaseFX

Ethernet optyczny - przykład światłowodowej sieci LAN 10BaseF i 100BaseFX Ethernet optyczny - przykład światłowodowej sieci LAN 10BaseF i 100BaseFX Prezentacja zawiera kopie folii omawianych na wykładzie. Niniejsze opracowanie chronione jest prawem autorskim. Wykorzystanie niekomercyjne

Bardziej szczegółowo

Wykład II. Administrowanie szkolną siecią komputerową. dr Artur Bartoszewski www.bartoszewski.pr.radom.pl

Wykład II. Administrowanie szkolną siecią komputerową. dr Artur Bartoszewski www.bartoszewski.pr.radom.pl Administrowanie szkolną siecią komputerową dr Artur Bartoszewski www.bartoszewski.pr.radom.pl Wykład II 1 Tematyka wykładu: Media transmisyjne Jak zbudować siec Ethernet Urządzenia aktywne i pasywne w

Bardziej szczegółowo

W standardzie zarządzania energią ACPI, dopływ energii do poszczególnych urządzeń jest kontrolowany przez:

W standardzie zarządzania energią ACPI, dopływ energii do poszczególnych urządzeń jest kontrolowany przez: Zadanie 61 W standardzie zarządzania energią ACPI, dopływ energii do poszczególnych urządzeń jest kontrolowany przez: A. chipset. B. BIOS. C. kontroler dysków. D. system operacyjny. Zadanie 62 Przesyłanie

Bardziej szczegółowo

Moduł Zasilacza Buforowego MZB-01

Moduł Zasilacza Buforowego MZB-01 EL-TEC Sp. z o.o. e-mail: info@el-tec.com.pl http://www.el-tec.com.pl Moduł Zasilacza Buforowego Dokumentacja Techniczno Ruchowa Spis treści 1. Opis działania...3 1.1. Dane techniczne...4 1.2. Instalacje

Bardziej szczegółowo

Aktywne Rozwiązania Sieciowe

Aktywne Rozwiązania Sieciowe Przemysłowy konwerter mediów 10/100Base-TX do 100Base-FX Seria KCD-300 Seria konwerterów mediów KCD-300 zapewnia przemysłową wydajność konwersji sygnału z kabla miedzianego Ethernet do światłowodu, pozwalając

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI DARWIN 02/04/06/08 bariera podczerwieni

INSTRUKCJA INSTALACJI DARWIN 02/04/06/08 bariera podczerwieni INSTRUKCJA INSTALACJI DARWIN 02/04/06/08 bariera podczerwieni SPIS TREŚCI 1. OPIS... 3 1.1 OPIS... 3 2. INSTALACJA... 3 3. MONTA Ż... 3 4. PODŁĄCZENIA... 3 5. STROJENIE... 4 6. ZABEZPIECZENIA... 4 7. PARAMETRY

Bardziej szczegółowo

Moduł Zasilacza Buforowego MZB-02

Moduł Zasilacza Buforowego MZB-02 EL-TEC Sp. z o.o. e-mail: info@el-tec.com.pl http://www.el-tec.com.pl Moduł Zasilacza Buforowego Dokumentacja Techniczno Ruchowa Spis treści 1. Opis działania...2 1.1. Dane techniczne...3 1.2 Instalacje

Bardziej szczegółowo

Cechy: Przykład zastosowania.

Cechy: Przykład zastosowania. S98 v1.0 Switch 9-portowy S98 dla 8 kamer IP Wydanie: 3 z dnia 09.01.2017 Zastępuje wydanie: 2 z dnia 22.02.2016 PL 9 portów 10/100 Mb/s 8 portów PoE (transfer danych i zasilanie) 15,4W dla każdego portu

Bardziej szczegółowo