Instalacja, konfiguracja, opcje programu. 1. Pozyskanie gry Starcraft Broodwar

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instalacja, konfiguracja, opcje programu. 1. Pozyskanie gry Starcraft Broodwar"

Transkrypt

1 Instalacja, konfiguracja, opcje programu 1. Pozyskanie gry Starcraft Broodwar Gra Starcraft Broodwar została wydana w roku 1998 przez Blizzard Entertainment. Głównym polskim dystrybutorem gry jest firma CDProjekt, w przypadku zakupu większej ilości wersji pudełkowych warto nawiązać z nimi kontakt z pewnym wyprzedzeniem, w celu uzyskania wystarczającej liczby licencji. Ostatnią wersją gry jest wersja W internecie można znaleźć oczywiście grę w wersji portable (co ma tę zaletę, że nie jest potrzebne instalowanie gry, a jedynie skopiowanie jej na pożądaną liczbę komputerów). Na witrynie znaleźć można także okrojoną wersję gry, zawierającą wyłącznie tryb multiplayer, dostępną bezpłatnie (Blizzard nie zgłasza zastrzeżeń co do użytkowania tej wersji, można zatem zaproponować uczniom pobranie i instalację tej wersji do ćwiczeń domowych, w szczególności, że pozwala ona na grę na serwerze sieciowym iccup). Od wersji nie jest już konieczne trzymanie płyty w napędzie podczas korzystania z oprogramowania, a więc jednokrotny deployment na docelowych komputerach jest wystarczający. Posiadanie pełnej wersji gry przydatne jest w pierwszym etapie realizacji programu realizację zapoznania z interfejsem gry zaplanowano poprzez rozgrywanie misji trybu single player, przy zachowaniu układu ćwiczeń można jednak równie dobrze wykonać je w trybie multiplayer. 2. Wymagany sprzęt i system operacyjny Z perspektywy dzisiejszych możliwości sprzętowych wymagania sprzętowe Starcratfa są żadne. Między innymi nie jest potrzebna ani specjalistyczna karta graficzna ani dźwiękowa. W przypadku gry w internecie wystarczają łącza o względnie małej przepustowości. Z doświadczeń autorów wynika jednak, że pożądaną platformą nie powinno być Windows 7, ze względu na znane problemy tego systemu z wyświetlaniem grafiki w starszych grach. W przypadku ich wystąpienia prosimy o zapoznanie się z wątkami BW crashes on Windows 7 oraz Fix graphics on Windows 7 dostępnymi na forum teamliquid.net. Pożądane jest wykorzystanie monitora o proporcjach obrazu 4:3, jeśli nie jest on dostępny, to przynajmniej 16:9. Monitory panoramiczne powodują znaczne rozszerzenie składowej poziomej obrazu sylwetki jednostek i budynków stają się grube a kontrola utrudniona. Pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie z trybu okienkowego zob Chaoslauncher 3. Umieszczanie map i replayów Dodatkowe mapy umieszczamy w folderze./maps. Dla zachowania dobrej organizacji warto jednak utworzyć własną strukturę folderów pozwalającą na tematyczne uszeregowanie pobieranych map, poczynając od folderu, który jest pokazywany domyślnie, czyli./maps/broodwar. Warto utworzyć przynajmniej dwa takie podfoldery jeden na mapy ćwiczeniowe i jeden na UMSy. Jeśli na którymś z komputerów nie znajduje się dana mapa, jest ona pobierana przez rozpoczęciem gry i zapisywana w folderze./maps/download.

2 Replaye zapisywane są w folderze./maps/replays, gdzie także warto utworzyć odpowiednie struktury, na przykład odnoszące się tematycznie do matchupów, realizowanych buildów lub po prostu rozgrywek. Tworzenie folderów nie jest możliwe z poziomu gry należy zrobić to z poziomu systemu operacyjnego. 4. Chaoslauncher Chaoslauncher jest oprogramowaniem dodatkowym, pozwalającym na uruchomienie gry z uzupełniającym zestawem pluginów, rozszerzających pierwotne możliwości gry. Najważniejszym z nich jest tryb okienkowy, pozwalający na uruchomienie gry w oknie pulpitu (zamiast w wersji fullscreen), innym bardzo przydatnym uzupełnieniem jest licznik czasu gry, w szczególności pomocny przy ćwiczeniu buildów, ponieważ pozwala on ustalić dokładny moment postawienia budynku lub wykonania akcji. Chaoslauncher jest oprogramowaniem darmowym dostępnym w internecie (zalecamy znów posłużenie się teamliquid.net). Ponieważ oprogramowanie to tweakuje program SCBW, niektóre programy antywirusowe mogą traktować je jako wrogie, zalecamy więc dodanie go do wyjątków bezpieczeństwa (Społeczność sieciowa nie informowała o żadnych szkodach spowodowanych działaniem tego programu). [okno programu Chaoslauncher] 5. Uruchamianie i wybór trybu gry Po uruchomieniu możemy wybrać tryb kampanii (single player) lub sieciowy (multiplayer). Następnie wybieramy Expansion. Całość programu oparta

3 jest na wersji Expansion ze względu zarówno na repertuar dostępnych jednostek jak i balans gry. W przypadku rozgrywki multiplayer następną operacją będzie wybór protokołu sieciowego i gateway. W przypadku rozgrywki lokalnej właściwe będzie posłużenie się protokołem UDP. Jeżeli chodzi o rozgrywkę w internecie, istniejące i kiedyś tłumnie oblegane serwery battle.net są praktycznie martwe, a jedyną możliwością jest skorzystanie z serwera prywatnego iccup lub jeżeli lubimy wyzwania Fish. Ten ostatni jest obecnie najpopularniejszym serwerem gry, jednak nie jest zalecany dla początkującego, ze względu na bardzo wysoki poziom graczy, a także ze względu na fakt, że jako serwer koreański, może powodować znaczne opóźnienia i utrudnienia w grze w wypadku niedostatecznej jakości łącza. Szczegóły techniczne podłączania do serwera prywatnego nie są przedmiotem niniejszego poradnika, można pozostawić je jako dodatkowe zadanie uczniom. Należy wspomnieć jednak, że aby móc tworzyć gry na serwerach prywatnych, konieczne jest odblokowanie na firewallu portów 6112 i 6119 dla protokołu UDP. Następnym krokiem jest wybranie lub stworzenie identyfikatora gracza, po naciśnięciu OK przechodzimy do etapu tworzenia gry. Jeżeli gra jest dostępna, można dołączyć do niej klikając nazwę.

4 W przypadku rozgrywki single player dostępne okno pozwala na wybór jednej z kilku kampanii. Należy pamiętać, że odblokowanie następnej misji w kampanii następuje dopiero po ukończeniu poprzedniej. 6. Wybór rozgrywki (multiplayer) Pierwszą operacją jest wybór mapy spomiędzy dostępnych (mapy opisane są w innym miejscu). Kolejną wybór typu rozgrywki. Znaczenie mają następujące typy rozgrywek: Top vs Bottom tryb rozgrywki wieloosobowej, umożliwia stworzenie zespołów graczy. Gra wielu-na-wielu posiada zarówno zalety (możliwość wspólnego planowania, komunikowania się, wzajemnego uzupełniania kompozycji jednostek, podejmowania wspólnych działań), jak i wady. Najpoważniejszą z nich jest dopuszczenie zapominalstwa tj. opuszczania pewnych istotnych elementów rozwoju ekonomicznego, w nadziei, że wyratują nas partnerzy, inną istotną fakt, że mapy do rozgrywek wieloosobowych są znacznie gorzej zbalansowane od tych do gry 1 na 1. W praktyce jedyną mapą nadającą się do gier większych niż 4 osobowe jest mapa The Hunters i różne jej odmiany. Dodatkowym problemem jest duże ograniczenie możliwości ekspansji w przypadku zajęcia wszystkich slotów graczy, co powoduje preferencję ras i schematów rozwoju. Ogólnie zatem grę top vs bottom polecać można tylko w celu zapoznawania się z możliwościami jednostek na bardzo wczesnym etapie, podczas gdy w dalszym rozwoju sugerujemy inne typy rozgrywek. Melee i Free For All tryby pozwalające na grę wszyscy przeciwko wszystkim, na ogół niczego nie uczą One on One podstawowy typ rozgrywki, pod który zbalansowana jest gra. Moduł I programu Infostrateg zakłada wykorzystanie tego typu rozgrywki. Use Map Settings tryb pozwalający na rozgrywanie różnego rodzaju scenariuszy. Dwa podstawowe jego wykorzystania to możliwość obserwowania rozgrywki (istnieją specjalne wersje map dla obserwatorów) oraz możliwość ćwiczenia gry specjalnej (np. micro). Tryb ten jest drugim podstawowym typem wykorzystywanym w module.

5 Pozostałe typy rozgrywek na tym etapie nie mają znaczenia i nie będą omawiane. Ostatnią operacją jest wybór tempa gry. Poza bardzo wczesnym etapem ćwiczeń (pierwszych kilka gier w życiu), rekomendujemy ustawianie szybkości fastest, ponieważ wszyscy na niej grają (jest to także szybkość rozgrywek oficjalnych). Następne okno daje możliwość wyboru ras gry oraz oponenta. Jeśli jest nim człowiek wybór rasy jest dla niego naturalnie nieaktywny. Wybór opcji random jest niezalecany, ponieważ rasa jest wtedy losowana a początkującemu bardzo trudno zapamiętywać własności wszystkich ras na raz. Wybór komputera jako przeciwnika jest możliwy, ale należy mieć na uwadze, że sztuczna inteligencja komputera nie pozwala na regulację siły gry, a w praktyce oznacza posługiwanie się dwoma trzema strategiami (uproszczenie to pozwala na włączenie zwycięstwa nad komputerem do oceny postępów, ale jest separujące ). Inną możliwością wykorzystywaną w module jest rozgrywka na pustej mapie. Aby uruchomić ten tryb, należy ustawić grę z komputerem, uruchomić ją, a następnie w trakcie odliczania zamknąć slot komputera. Po starcie gry otrzymujemy informację o remisie i wciskamy continue playing. Jest to podstawowa metoda wykonywania ćwiczeń makro. 7. Opcje dostępne w grze Podstawowe opcje dostępne w trakcie rozgrywki dostępne są po kliknięciu menu lub naciśnięciu klawisza F10. Jest to przede wszystkim możliwość pauzowania gry lub jej zakończenie, oraz ustawianie prędkości myszy, klawiatury oraz korekcja gamma (w praktyce rozjaśnienie lub przyciemnienie ekranu ). W rozgrywce w internecie znaczenie ma też ustawienie opóźnienia sieci jeśli jednostki zacinają się, nie wykonują poleceń, Options/Network/Lan Latency przestawiamy na High lub Very high. Do zasad dobrego wychowania gracza należy poinformowanie partnera o tym, że chce się pauzować grę. Należy w tym celu wcisnąć Enter (tryb komunikacji) wpisać pp, zatwierdzić Enterem i dopiero po uzyskaniu zwrotnego komunikatu o tej samej treści zapauzować grę.

6 Po zakończeniu gry można i warto zapisać replay pozwalają one na późniejszą analizę własnych poczynań. 8. Zakończenie gry Wyjście z gry jest bardzo proste poprzez kilkukrotne wybranie opcji Cancel cofamy się do ekranu początkowego, grę opuszczamy poprzez wybranie Exit na tym ekranie. Należy pamiętać, że każda opcja jest także dostępna w postaci jednoliterowego skrótu i nawyk posługiwania się klawiaturą powinien być preferowany.

Infostrateg I. Poradnik dla nauczyciela Moduł 1

Infostrateg I. Poradnik dla nauczyciela Moduł 1 Infostrateg I Poradnik dla nauczyciela Moduł 1 Uwagi wstępne Program nauczania Infostrateg 1 jest interdyscyplinarnym programem nauczania wykorzystującym strategiczną grę komputerową Starcraft Broodwar

Bardziej szczegółowo

NMS Novus Management System

NMS Novus Management System instrukcja obsługi NMS Novus Management System SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 3 1. INFORMACJE WSTĘPNE... 5 1.1. Charakterystyka ogólna... 5 1.2. Zalecana konfiguracja komputera PC... 6 1.3. Wymagane oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19

Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19 Spis treści Podziękowania...9 O autorach... 11 Wstęp... 13 Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19 Rozdział 1. O systemie Damn Small Linux... 21 Miara sukcesu Damn Small Linux... 22 Co Damn

Bardziej szczegółowo

PodrÊcznik U ytkownika

PodrÊcznik U ytkownika Wies³aw M. Tr mpczy¼ski PodrÊcznik U ytkownika 2009 W.T. 1 Spis treści Projekt EOS założenia ogólne...3 Bardzo ogólnie...3 Bardziej szczegółowo...3 Zalety i Wady...4 Dodatkowe informacje...4 Instalacja

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition dla Mac OS X

ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition dla Mac OS X ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition dla Mac OS X Instrukcja instalacji i Podręcznik użytkownika Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję niniejszego dokumentu ESET NOD32 Antivirus 4 Copyright 2011

Bardziej szczegółowo

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@ System powstał w ramach projektu Transition Facility 2006/018-180.01.04 System zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego sprawozdawczość jednostek organizacyjnych Strona 2 z SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika

ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER. Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika ESET FILESECURITY DLA MICROSOFT WINDOWS SERVER Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika Microsoft Windows Server 2003 / 2003 R2 / 2008 / 2008 R2 / 2012 / 2012 R2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM Warszawa 2008 Rozdział 1 Wstęp Spis treści ROZDZIAŁ 1. WSTĘP... 6 1.1. Krótko o historii CRM... 6 1.2. Po co nam CRM?... 6 1.3. O programie WF-CRM... 7 1.3.1. Główne

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Wydanie 1.0 Podręcznik opracowany przez VIX Automation sp. z o.o. Autoryzowanego Dystrybutora GE Intelligent

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6

ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6 ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6 Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 8.1/8/7/Vista/XP x86 SP3/XP x64 SP2 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT ANTIVIRUS 6 Copyright 2015

Bardziej szczegółowo

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90

Kontakt. System Antywirusowy NOD32. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15. California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48 32 259 11 90 Kontakt Producent: Dystrybutor w Polsce: Eset Software DAGMA Sp. z o.o. 1317 Ynez Place ul. Pszczyńska 15 Suite CD, Coronado 40 478 Katowice, Polska California, 92118 Tel: +48 32 259 11 00 USA Fax: +48

Bardziej szczegółowo

Spis treści. www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie ( ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Spis treści. www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie ( ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.agnitum.com Instrukcja użytkownika Prawa autorskie ( ) 2012 Agnitum Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szczegółowa dokumentacja dotycząca działania programu Outpost Firewall Pro. Aby uzyskać pomoc w

Bardziej szczegółowo

Moduł Serwis. Wersja 3.56.303

Moduł Serwis. Wersja 3.56.303 Moduł Wersja 3.56.303 Spis treści Słowo wstępne 3 Charakterystyka modułu 5 1. Przeznaczenie modułu 5 2. Budowa modułu 5 3. Obsługa okien 7 4. Ikony i skróty klawiszowe 14 5. Drukowanie dokumentów 15 Instalacja

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 2

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 2 TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 2 Wersja 1.7 Wrzesień 2013 Copyright TRX Dotyczy programu Automat 2 w wersji 2.2.x TRX ul. Garibaldiego

Bardziej szczegółowo

Moduł Produkty. Wersja 3.59.305

Moduł Produkty. Wersja 3.59.305 Moduł Wersja 3.59.305 Spis treści Słowo wstępne 4 Charakterystyka modułu 6 1. Przeznaczenie modułu 6 2. Budowa modułu 7 3. Obsługa okien 10 4. Ikony i skróty klawiszowe 16 5. Drukowanie dokumentów 19 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Windows 7 PL. Optymalizacja i dostosowywanie systemu

Windows 7 PL. Optymalizacja i dostosowywanie systemu Windows 7 PL. Optymalizacja i dostosowywanie systemu Autor: Steve Sinchak T³umaczenie: Leszek Sagalara ISBN: 978-83-246-2712-7 Tytu³ orygina³u: Windows 7 Tweaks: A Comprehensive Guide on Customizing, Increasing

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Konsola 2

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Konsola 2 TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Konsola 2 Wersja 1.15 Maj 2015 Dotyczy programu Konsola 2 w wersji 2.7.7x TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 8.0 lub nowszej) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

eklasa Szkoła Krótki Przewodnik eklasa Szkoła Krótki przewodnik Copyright 2011 INTEGRIT Sp z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

eklasa Szkoła Krótki Przewodnik eklasa Szkoła Krótki przewodnik Copyright 2011 INTEGRIT Sp z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone eklasa Szkoła Krótki przewodnik Copyright 2011 INTEGRIT Sp z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone SPIS TREŚCI Co to jest eklasa?... 3 Funkcje i zalety...3 Instalacja... 11 Wymagania wstępne... 12 Rozpoczęcie

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 3

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 3 TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 3 Wersja 1.2 Luty 2015 Copyright TRX Dotyczy programu Automat 3 w wersji 1.0.0.6 TRX ul. Garibaldiego

Bardziej szczegółowo

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds

NOD32 Antivirus 3.0. Podręcznik użytkownika. Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware. We protect your digital worlds NOD32 Antivirus 3.0 Zintegrowane komponenty: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware Podręcznik użytkownika We protect your digital worlds spis treści 1. ESET NOD32 Antivirus 3.0...4 1.1 Nowości...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU PLATAN CTI. wersja 2.00.10a

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU PLATAN CTI. wersja 2.00.10a INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU PLATAN CTI wersja 2.00.10a PLATAN CTI jest produktem firmy: PLATAN Sp. z o.o. 81-855 Sopot, ul. Platanowa 2 tel. (0-58) 555 88 00, fax (0-58) 555 88 01 e-mail: platan@platan.pl,

Bardziej szczegółowo

Halo.interia.pl. Tanie rozmowy telefoniczne krajowe i międzynarodowe. Halo. Mówi się... tanio!

Halo.interia.pl. Tanie rozmowy telefoniczne krajowe i międzynarodowe. Halo. Mówi się... tanio! Halo.interia.pl Tanie rozmowy telefoniczne krajowe i międzynarodowe Halo. Mówi się... tanio! zabronione pod rygorem odpowiedzialności cywilnej i karnej. 1 1. WSTĘP... 3 2. INSTALACJA I URUCHOMIENIE...

Bardziej szczegółowo

G Data Security 2012. Podręcznik użytkownika

G Data Security 2012. Podręcznik użytkownika G Data Security 2012 Podręcznik użytkownika Wszystkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie oraz pisemny materiał informacyjny chronione są prawami autorskimi. Dozwolone jest wykonanie jednej kopii bezpieczeństwa

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi oprogramowanie eklasa. Przełącz się na nowoczesne nauczanie

Instrukcja obsługi oprogramowanie eklasa. Przełącz się na nowoczesne nauczanie Instrukcja obsługi oprogramowanie eklasa Przełącz się na nowoczesne nauczanie 2011 Podręcznik COPYRIGHT (C) 2011 Integrit Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. Informacje zawarte w tym dokumencie mogą

Bardziej szczegółowo

ECDL moduł 2. Użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami

ECDL moduł 2. Użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami ECDL moduł 2 Użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami SYSTEM OPERACYJNY 2 Klawiatura Układ klawiatury ułożenie znaków literowych, cyfr i innych znaków oraz pozostałych przycisków funkcyjnych na klawiaturze

Bardziej szczegółowo

Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA ASSECO BUSINESS SOLUTIONS SA Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WF-Mag dla Windows WF-FaKir dla Windows WF-KaPeR dla Windows WF-GANG dla Windows WF-bEST dla Windows WF-Analizy

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM WARSZAWA 2009 1 Spis Treści ROZDZIAŁ 1 WSTĘP... 6 O MARCE ASSECO WAPRO... 6 KRÓTKO O HISTORII SYSTEMÓW CRM... 6 PO CO NAM SYSTEM CRM?... 7 O PROGRAMIE WF-CRM...

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK METODYCZNY

PODRĘCZNIK METODYCZNY PODRĘCZNIK METODYCZNY Czyli jak pracować z modułem doszkalającym Efektywni 50+? 1 Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt Innowacyjny

Bardziej szczegółowo

RTM. Podręcznik użytkownika

RTM. Podręcznik użytkownika RTM Podręcznik użytkownika Copyright Acronis International GmbH, 2002-2012. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acronis, Acronis Compute with Confidence, Acronis Recovery Manager, Acronis Secure Zone, Acronis

Bardziej szczegółowo