Podatek drogowy dla samochodów ciężarowych - wytyczne uzupełniające dla kierowcy/ operatora

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Podatek drogowy dla samochodów ciężarowych - wytyczne uzupełniające dla kierowcy/ operatora"

Transkrypt

1 Podatek drogowy dla samochodów ciężarowych - wytyczne uzupełniające dla kierowcy/ operatora Podatek drogowy dla samochodów ciężarowych wytyczne uzupełniające dla kierowcy/ operatora 0415

2 PODATEK DROGOWY DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH - OPIS 1. Czym jest podatek drogowy dla samochodów ciężarowych? Podatek drogowy dla samochodów ciężarowych jest opłatą naliczaną w oparciu o czas, należną za korzystanie z dróg UK przez wszystkie samochody ciężarowe o masie lub więcej kilogramów 1. Dotyczy to również dróg w Irlandii Północnej. 2. Kto może uiścić tę opłatę? W przypadku zagranicznych samochodów ciężarowych, opłata może zostać uiszczona przez operatora, kierowcę lub pośrednika. 3. Co klasyfikuje się jako zagraniczny samochód ciężarowy? Każdy samochód ciężarowy niezarejestrowany w UK. Dotyczy to również samochodów ciężarowych zarejestrowanych na Wyspie Man i Wyspach Normandzkich. 1 Istnieje ograniczona liczba wyjątków obejmujących m.in. pojazdy estradowe i do nauki jazdy.

3 4. Kto jest odpowiedzialny za uiszczenie opłaty w przypadku zagranicznych samochodów ciężarowych? W przypadku samochodów ciężarowych niezarejestrowanych w UK, odpowiadają wspólnie kierowca i operator. Opłata musi zostać uiszczona, zanim pojazd wjedzie na drogi UK. 5. Kiedy muszę zacząć opłacać ten podatek? Opłata będzie obowiązywać wszystkie samochody ciężarowe o masie 12 lub więcej ton korzystające z dróg w UK od dnia 1 kwietnia 2014 roku. 6. W którym momencie podróży należy dokonać opłaty? Podatek musi zostać opłacony, zanim pojazd wjedzie na drogi UK. Opłata jest wymagana na każdy dzień pobytu pojazdu w UK. Opłaty nie można dokonać wstecz (w przeciwieństwie do opłaty za wjazd do centrum Londynu /London Congestion Charge/). Jeśli korzystasz z samochodu ciężarowego w UK bez właściwej opłaty, popełniasz przestępstwo.

4 7. Czy należy dokonać opłaty nawet podczas odpoczynku kierowcy lub gdy pojazd jest zaparkowany? Opłatę należy uiścić za każdy dzień użytkowania dróg, postoju na drogach UK, jak również w tym soboty i niedziele. Szczegółowe wytyczne na temat poszczególnych lokalizacji parkingów nie są znane. Jednak generalną zasadą jest, że zaparkowany pojazd na drodze publicznej, musi posiadac ważną opłatę. Aby uniknąć potencialnych niedomówień, możesz kupić opłatę na dłuższy okres i korzystać z obniżonej stawki w porównaniu do dziennej opłaty. 8. Kiedy rozpoczyna się i kończy dzień? Opłata pobierana jest w oparciu o czas, którego jednostką jest dzień lub jego wielokrotność (tydzień, miesiąc lub rok). Dla celów płatniczych dzień rozpoczyna się o północy (00:00:00), a kończy na jedną sekundę przed północą (23:59:59).

5 9. Czy moja stawka dzienna może zostać zredukowana, jeśli mój samochód ciężarowy często odwiedza UK lub przebywa na jej terenie dłużej niż kilka dni? Jeśli Twój samochód ciężarowy często odwiedza UK, możesz opłacić podatek na dłuższy okres (tydzień, miesiąc lub rok) i skorzystać z niższej stawki. Jeśli nie zakupisz opłaty na dłuższy okres (np. tylko na jeden dzień) stawka za pojedyńczy podatek jest taka sama niezależnie od tego, jak często go opłacasz. 10. Skąd będę wiedzieć, jak najtaniej opłacić podatek za dany okres? System płatności dla operatorów zagranicznych określi to automatycznie w trakcie procesu płatności.

6 11. Dokonuję jednodniowych opłat podatku HGV dla moich pojazdów w Wielkiej Brytanii. Czy opłata roczna jest równowartością maksymalnej możliwej ilości pojedyńczych, dziennych opłat, których muszę dokonać w ciągu roku? Nie ma górnego limitu łącznej wartości dziennych opłat jakie można kupić dla danego pojazdu w ciągu roku.tym samym, nie ma górnego limitu łącznej wartości miesięcznych lub tygodniowych opłat podatku. Jednak, jeśli zdecydujesz się do uiszczenia opłaty na pojedyńcze dni, nie można korzystać z rabatów dostępnych przy dokonywaniu opłat tygodniowych, miesięcznych lub rocznych. Jak również, nie ma limitu opłat tygodniowych i miesięcznych w ciągu roku. 12. Jaki jest czas zaksięgowania wpłaty, gdy opłacam podatek na rok? Płacisz pełną kwotę z góry Opłata obowiązuje przez tydzień, miesiąc czy rok kalendarzowy? Nie, opłata obowiązuje od północy pierwszego dnia do 23:59 w dniu wygaśnięcia opłaty. 2 W przypadku niektórych kanałów płatności, np. przelewu, czas księgowania może wynieśd nawet do 8 dni

7 14. W jaki sposób jest obliczana stawka podatku od samochodów ciężarowych? Opłata mieści się w przedziale podatkowym i odzwierciedla rodzaj samochódu ciężarowego, liczbę osi i maksymalną wagę. 15. W jakim przedziale podatkowym znajduje się mój samochód ciężarowy i ile będę musiał zapłacić? Należną kwotę można sprawdzić przez Internet, za pośrednictwem portalu płatności 16. W jakim przedziale podatkowym znajduje się mój sześcio-osiowy pojazd przegubowy o łącznej masie ponad 44 ton zaakceptowany w innym miejscu w Europie i jaką stawkę podatku muszę zapłacić? Aby zdecydować o przedziale podatkowym dla większości pojazdów spoza UK, należy użyć łącznej masy ciężkości dla pojazdu sztywnego lub przegubowego tak jak jest wskazane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Jeśli nie posiadasz dokumentu rejestracyjnego pojazdu, spójrz na tabliczkę znamionową pojazdu. Jednakże dla niektórych pojazdów, przykładowo dla przegubowych pojazdów sześcio-osiowych, trzeba wziąść także pod uwagę maksymalną dopuszczalną masę danej kombinacji w ogólnym obiegu w UK. Dla trzy-osiowej jednostki trakcyjnej z trzy-osiową naczepą, maksymalna dopuszczalna masa w UK wynosi 44 tony.taki pojazd jest zobowiązany uiścić opłatę w przedziale podatkowym E.

8 17. Mój samochód ciężarowy nie jest używany w UK w celach komercyjnych. Mam obowiązek uiścić opłatę? Jeśli pojazd jest opodatkowany jako pojazd do użytku handlowego, ma obowiązek opłaty podatku na terenie UK (nawet jeśli podróż do UK nie jest związana z handlem). 18. Czy przy wyborze przedziału podatkowego należy brać pod uwagę czy osie przy pojeździe podniesione są do góry czy też opuszczone? Nie, wybór przedziału podatkowego zależy od liczby osi w samochodzie ciężarowym. 19. Co w sytuacji, gdy na terenie UK samochód ciężarowy ciągnie różne przyczepy? Jeśli pojazd ma ciągnąć różne przyczepy w czasie obowiązywania podatku drogowego dla samochodów ciężarowych, ważne jest, aby w portalu płatności podać maksymalną wagę cięższego połączenia.

9 20. Czy w przypadku gdy ciągnik bez naczepy, zarejestrowany poza UK, wjeżdża na terytorium Wielkiej Brytanii, potrzebuje dokonać opłaty HGV? Tak, podatek musi zostać opłacony za maksymalną, dopuszczalną wagę kombinacji wraz z naczepą. W przypadku gdy jednostka trakcyjna upoważniona jest do przewozu rożnych naczep, np. 3- osiowej naczepy z dopuszczalną całkowitą masą 38 ton, może zostać zakupiony wariant E. Natomiast, gdy ciągnik przewozi 2-osiową naczepę należy dokonać opłaty wariantu G. 21. Czy muszę opłacić VAT od podatku dla samochodów ciężarowych? Nie, podatek drogowy dla samochodów ciężarowych jest opłatą od użytkownika, a zatem nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. 22. Jaki numer rejestracyjny należy wpisać? Opłata dotyczy numeru rejestracyjnego samego pojazdu lub ciągnika siodłowego. Numer rejestracyjny przyczepy nie jest wykorzystywany. 23. Czy dostanę pokwitowanie? Płacąc za pośrednictwem strony internetowej, otrzymasz lub SMS z potwierdzeniem oraz unikalnym numerem referencyjnym płatności. Zostanie on wysłany do płatnika. W przypadku uiszczania opłaty w punkcie sprzedaży, otrzymasz wydruk z pokwitowaniem.

10 24. Czy mogę otrzymać duplikat numeru referencyjnego płatności lub potwierdzenie? Jeśli masz zarejestrowane konto możesz wykreować indywidualne raporty płatności na poziomie transakcji. Jeśli opłacasz podatek Pay and Go, nie jest możliwe wysłanie duplikatu numeru referencyjnego płatności czy tez potwierdzenia. Zakup podatku zostanie zarejestrowany w bazie danych opłaty HGV. Jeżeli twój samochód zostanie zatrzymany do kontroli, wszystkie dane płatnosci będą widoczne dla funkcjonariusza przy sprawdzeniu numeru rejestrcyjnego pojazdu. 25. Czy dostanę krążek do umieszczenia w samochodzie? Nie, nie będzie fizycznej formy oznakowania pojazdów, za które opłacono podatek (np. za pomocą papierowego krążka lub naklejki). Zamiast tego, opłata zostanie zarejestrowana w publicznie dostępnej bazie danych, z wykorzystaniem numeru rejestracyjnego pojazdu jako unikalnego identyfikatora. 26. Jak mogę sprawdzić, czy pojazd posiada ważną opłatę i czy została zapłacona właściwa kwota? Informacje obejmujące: numer rejestracyjny pojazdu, państwo zarejestrowania, przydział do grupy podatkowej, termin rozpoczęcia obowiązywania podatku oraz wygaśnięcia opłaty będą dostępne w publicznym rejestrze internetowym, w którym będzie można sprawdzić status opłat poprzez wpisanie odpowiedniego numeru rejestracyjnego.

11 OPŁACANIE PODATKU DROGOWEGO DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH 27. Jak uiścić opłatę? Można założyć konto na portalu płatności i płacić za pojazdy na nim wyszczególnione za pomocą karty kredytowej, debetowej, konta PayPal typu "prepaid" lub niektórych kart paliwowych. W niektórych przypadkach można również zapłacić przelewem. Alternatywnie można też wybrać opcje Pay and Go gdzie można dokonać płatności: on-line( przez internet) w punkcie sprzedaży przyjmującym płatność kartą kredytową, debetową, paliwową lub gotówką dzwoniąc do Centrum Obslugi Klienta HGV na numer: przy użyciu karty kredytowej lub debetowej Pay and Go jest metodą odpowiednią w przypadku jednorazowych wyjazdów do UK.

12 28. Czy istnieje limit zakupu podatku od samochodów ciężarowych przy użyciu karty paliwowej? Aby zapobiec potencjalnym nadużycią, niektórzy wydawcy kart paliwowych wprowadzili dzienne limity na kwoty za które można zakupić podatek od samochodów ciężarowych przy pomocy pojedynczej karty paliwowej. Dzienne limity wahają sie w zależności od wydawcy kart. Dla przykładu: pojedyńczy wydawca karty mógl ustalić limit 1000 dziennie. Jeżeli przewidujesz zakup wielu opłat za pomocą 1-ej karty paliwowej, należy skontaktować sie z jej wydawcą w celu sprawdzenia limitu dziennego. 29. Czy można użyc więcej niż 1-ej karty paliwowej do uiszenia podatku? Jeżeli dokonujesz wiele transakcji przy użyciu większej liczby kart paliwowych, zwiększasz ryzyko wprowadzenia niepoprawnego numeru, co bedzie sie Czy istnieją jakieś restrykcje odnośnie minimalnej kwoty płatności za pomocą przelewu bankowego przy doładowaniu konta przedpłatowego? Jeżeli chcesz doładować swoje konto przedpłatowe HGV za pomocą przelewu bankowego, minimalna kwota przelewu wynosi 600. Wszystkie przelewy o wartości poniżej 600 nie bedą przetwarzane przez system.

13 31. Czy istenieją jakieś opłaty tranzakcyjne powiązane z opłatami dokonanymi poprzez przelew bankowy? Kiedy uiszczasz opłatę przelewem bankowym, bank może pobrać opłatę tranzakcyjną. Upewnij się, że jest ona dodana do kwoty przelewu. Dopóki nie zostanie zapłacona kwota niedoboru nie zostanie przesłana pełna płatności, co uniemożliwi aktywację opłaty,. 32. Jakie są korzyści posiadania konta? Jeśli posiadasz konto, podstawowe informacje dotyczące twoich samochodów ciężarowych oraz płatności zostaną zachowane przez system. Możesz zarządzać swoim kontem i wprowadzać zmiany na bieżąco, co uprościć proces dokonywania opłat. Przy użyciu metody płatności "Pay and Go" trzeba wprowadzać za każdym razem szczegóły pojazdu i płatności. Posiadając konto, można: dokonywać płatności na dłużej niż jeden miesiąc zarejestrować pojazdy z floty oraz nimi zarządać z danymi swoich samochodów ciężarowych i szczegółami płatności w systemie, można dokonywać zakupów opłaty o wiele szybciej (natomiast jeśli używasz Pay and Go, potrzebne jest każdorazowe wprowadzanie danych pojazdu i szczegółów płatności ) dokonywać opłaty rocznej ( z 72% zniżką ekiwalentną przy zakupie opłaty na 365 pojedyńczych dni) mieć wgląd do historii wszystkich swoich opłat HGV zarejestrować tylko te pojazdy, które wjeżdżaja na teren UK - a nie całą flotę. Nie musisz kupować opłat, aż do planowanego momentu wjazdu na teren UK. otrzymywać zwroty za niewykorzystane miesiące (taka opcja jest niedostępna przy płatności typu "Pay and Go") zmieniać daty obowiązywania opłaty za pojazdy wyszczególnione na koncie, o ile zmiany te zostaną wprowadzone przed godziną 21:00 (GMT) na dzień przed rozpoczęciem obowiązywania opłaty otrzymywać przypomnienia, gdy zbliża się termin wygaśnięcia opłaty za dany pojazd.

14 33. Kto może zarządzać kontem? Obowiązywać będzie poziom bezpieczeństwa zdefiniowany przez użytkownika, co oznacza, że można wybrać, czy zezwolić kierowcom na samodzielne dokonywanie opłat. Jeśli kierowca jest upoważniony do dokonania opłaty, system nie może kontrolować rodzaju opłacanych podatków. Jeśli jednak przydzielisz każdemu z nich unikatowy identyfikator użytkownika, uzyskasz pełen wgląd w to, kto dokonał których opłat. 34. Jakie informacje związane z zarządzaniem kontem będę posiadać? Jeśli jesteś posiadaczem konta, masz dostęp do szczegółów transakcji i historii płatności. 35. Co muszę zrobić aby opłacić roczny podatek? Musisz zarejestrować swoje konto- to jedyny sposób dokonania rocznej opłaty. Możesz to zrobić poprzez portal płatniczy dla samochodów ciężarowych na stronie https://www.gov.uk/hgv-levy. Opłaty podatku dla samochodow ciężarowych bez zarejestrowanego konta możesz dokonać na okres czasu równy lub krótszy niż jeden miesiąc.

15 36. Co w przypadku gdy wprowadzę błędny numer rejestracyjny pojazdu podczas procesu zakupu podatku? Jeśli dokonałes opłaty na więcej niż jeden miesiąc, możesz aplikować o zwrot kosztów za niewykorzystane miesiące trwania podatku, po czym zakupić nowy podatek podając prawidłowy numer rejestracyjny. W przypadku gdy dokonałes opłaty na jeden miesiąc lub mniej, podatek nie może zostać anulowany, refundowany ani przeniesiony na inny samochód. Jakkolwiek, jeżeli dokonałes opłaty poprzez Pay and Go w punkcie sprzedaży lub poprzez centrum telefoniczne masz 15 minut po dokonaniu opłaty na zweryfikowanie danych i ich poprawienie. Niestety po tym czasie żadne zmiany nie zostaną uwzglednione. Okres 15 minut na wszelkie poprawki nie obowiązuje w przypadku gdy opłata zostaje dokonana on-line poprzez Pay and Go. 37. Co w przypadku gdy data wjazdu mojego samochodu ciężarowego do UK została przełożona po tym jak już zapłacilem podatek? Jeżeli dokonałes opłaty poprzez zarejestrowane konto jesteś upoważniony do zmiany daty rozpoczęcia obowiązywania podatku, o ile zmiany te zostaną wprowadzone przed godziną dwudziestą pierwszą (GMT) na dzień przed rozpoczęciem obowiązywania opłaty. Masz 15 minut od momentu zakupu podatku za zmianę daty rozpoczęcia jego obowiązywania w przypadku gdy dokonujesz kupna poprzez Pay and Go w punkcie sprzedaży lub przez telefon. Jeśli błędna informacja została wprowadzona poprzez Pay and Go on-line, okres 15 minut pozwalający dokonać zmian nie obowiązuje.

16 38. Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli nie posiadam konta? Nie, zwrot pieniędzy można otrzymać tylko w przypadku posiadania zarejestrowanego konta, ponieważ potrzebna jest historia płatności osoby, która pierwotnie dokonała opłaty. 39. Czy mogę dostać zwrot pieniędzy, jeśli opłacę podatek na cały rok, a następnie sprzedam swój samochód ciężarowy, lub zjadę z dróg UK? Jeśli uiściłeś roczną opłatę za pośrednictwem konta, a samochód ciężarowy opuścił drogi UK lub został sprzedany, będziesz mógł ubiegać się o zwrot pieniędzy. 40. Jak obliczany jest zwrot? Zwrot oblicza się za pomocą następującego wzoru: Roczna opłata - (roczna opłata/10) x miesiące eksploatacji (całość lub część miesiąca). Przykładowo, w przypadku uiszczenia rocznej opłaty w wysokości 1000 funtów dla 40-tonowego samochodu ciężarowego i sprzedaży samochodu ciężarowego po 6 miesiącach eksploatacji, kwota do zwrotu wyniesie 400 funtów.

17 41. Czy mogę przenosić opłatę pomiędzy pojazdami? Nie, nie można przenosić opłaty pomiędzy pojazdami. Jeśli zmieniasz pojazd, musisz dokonać nowej opłaty za nowy pojazd. Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za niewykorzystaną część opłaty za oryginalny pojazd. 42. Czy mogę opłacić jednocześnie dwie opłaty dla różnych wariantów tego samego samochodu? Tak. To ułatwienie może pomóc w przypadku gdy: posiadasz pojazd z 3-osiową jednostką trakcyjną który zazwyczaj porusza się po UK z 3-osiową naczepą (w tym przypadku powinieneś opłacić roczny podatek dla wariantu E), ale okazjonalnie przewozisz 2-osiową naczepę (droższy wariant G możesz opłacić tylko dla tych dni kiedy używasz cięższej kombinacji). pomyłkowo opłacasz podatek na okres miesiaca lub krótszy na mniejszą kwotę niż jest wymagana i chcesz dokonać opłaty ponownie na poprawną sumę. Jakkolwiek nie jest możliwe otrzymanie zwrotu pieniędzy za niepoprawnie dokonaną opłatę, wciąż masz możliwość zakupu odpowiedniego podatku. 43. Jakie funkcje zarządzania kontem są dostępne w przypadku posiadania zarejestrowanego konta? Możesz dodać lub usunąć dane pojazdu, ustawić uprawnienia dostępu do płatności i określić kanał płatności, z którego chcesz korzystać. Jeśli pozbywasz się pojazdu, usuń jego numer rejestracyjny z bazy danych, aby uniknąć sytuacji, w której nadal będziesz za niego niepotrzebnie płacić.

18 44. Gdzie rozmieszczone będą punkty sprzedaży, jeśli pojazd będzie wjeżdżał do UK od strony kontynentalnej Europy? Dostępna będzie pewna ograniczona liczba bezpiecznych przystanków dla ciężarówek, gdzie można będzie dokonać płatności. Punkty sprzedaży będą się również znajdować na niektórych promach kursujących przez kanały wodne. 45. Jakie możliwości dokonania opłaty będą dostępne na terenie UK? Opłatę należy uregulować przed wjazdem na terytorium UK. Dostępna będzie ograniczona liczba przystanków dla samochodów ciężarowych w UK z możliwością dokonania opłaty na cele kolejnych podróży oraz uzupełnienia bieżącej opłaty, jeśli pobyt się przedłuży. 46. Czy portal płatności będzie pamiętać dane mojego pojazdu z poprzedniej podróży do UK? Jeśli zarejestrujesz się na portalu płatności, system zachowa podstawowe informacje o pojeździe, takie jak numer rejestracji, obowiązująca opłata i kraj pochodzenia. W przypadku płatności typu "Pay and Go" należy powtórzyć cały proces- nawet w przypadku przedłużania okresu trwania ważnosci podatku (na przykład jeśli Twój pobyt w UK niespodziewanie przedłuży się).

19 47. Czy zostanie wprowadzone ograniczenie liczby użyć karty kredytowej tygodniowo w celu opłacenia podatku? Nie, w przeciwieństwie do systemu Eurovignette, nie będzie ograniczeń. 48. W razie awarii w UK, czy muszę płacić za dni, w trakcie których pojazd nie będzie w ruchu? Opłatę należy uiścić za wszystkie dni, w które samochód fizycznie znajduje sie na terytorium UK. 49. Czy jestem zobowiązany do opłaty, jeśli pojazd pozostaje w UK dłużej niż pierwotnie planowano? Opłatę należy uiścić za wszystkie dodatkowe dni, w trakcie których samochód znajduje się w UK. Jeśli kierowca nie ma pewności, czy podatek został opłacony za dodatkowe dni, może to sprawdzić w publicznym rejestrze. Jeśli potrzebna będzie dopłata za dodatkowe dni, kierowca lub operator będzie mógł dokonać jej internetowo lub telefonicznie. Dostępna będzie również bardzo niewielka liczba punktów sprzedaży w UK, w których kierowca będzie mógł dokonać dopłaty podatku.

20 50. Co w sytuacji braku dostępu do Internetu i/ lub telefonu służbowego? Należy użyć telefonu prywatnego lub publicznego, bądź skorzystać z usług publicznego punktu internetowego. 51. Czy istnieje telefoniczne Centrum Obslugi Klienta, do którego można zadzwonić celem dokonania płatności lub dopłaty? Tak. Numer centrum telefonicznego to Jest ono dostępne od 07:00 19:00 (GMT) 7 dni w tygodniu. 52. Czy nadal będę zobowiązany uiszczać opłaty za wjazd do płatnych stref /Congestion Charge/, M6 Toll i inne opłaty drogowe w UK po opłaceniu podatku drogowego? Tak. Te opłaty i obciążenia drogowe nadal będą obowiązywać samochody ciężarowe.

21 EGZEKWOWANIE OPŁATY 53. Skąd służby kontrolne będą wiedzieć, że podatek nie został opłacony? Wszystkie agencje kontrolne będą automatycznie powiadamiane, jeśli pojazd ciężarowy wjedzie na drogi UK bez opłacenia podatku. Samochód ciężarowy zostanie zatrzymany, a kierowca otrzyma mandat w wysokości 300, płatny na miejscu. 54. Co w sytuacji, gdy zapłacono niższą stawkę podatku niż należało, w oparciu o całkowitą masę połączonych pojazdów? Twój pojazd zostanie oznaczony przez organy kontrolne jako taki, na który należy zwracać uwagę, a w przypadku wykrycia go na drogach UK, zostanie zatrzymany i ukarany mandatem w wysokości 300 PLN. 55. Czy będzie możliwość zawiadomienia operatora, jeśli za któryś z jego samochodów ciężarowych nie uiszczono opłaty? Nie, do obowiązków operatora i kierowcy należy upewnienie się, że opłata została uiszczona.

22 56. Co w sytuacji, gdy podatek drogowy nie został opłacony i nie mam możliwości zapłacenia 300 mandatu wmomencie zatrzymania? Twój pojazd zostanie unieruchomiony i zajęty do czasu zapłaty grzywny. Naliczone zostaną również dodatkowe koszty związane z jego unieruchomieniem i przechowywaniem. 57. Czy poza mandatem muszę również opłacić podatek drogowy dla samochodów ciężarowych? Jeśli zapłacą Panstwo mandat, ale nie uiszczą podatku drogowego za dany dzień, grozi to ponownym zatrzymaniem i mandatem. 58. Czy mogę odwołać się od mandatu? Tak. Szczegóły procedury odwoławczej są określone na odwrocie formularza mandatu.

Podatek drogowy dla samochodów ciężarowych - wytyczne uzupełniające dla kierowcy/ operatora

Podatek drogowy dla samochodów ciężarowych - wytyczne uzupełniające dla kierowcy/ operatora Podatek drogowy dla samochodów ciężarowych - wytyczne uzupełniające dla kierowcy/ operatora PODATEK DROGOWY DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH - OPIS 1. Czym jest podatek drogowy dla samochodów ciężarowych? Podatek

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zamawiania obiadów w szkole. Pyszoty.pl

Instrukcja zamawiania obiadów w szkole. Pyszoty.pl Instrukcja zamawiania obiadów w szkole Pyszoty.pl Witamy w firmie Pyszoty.pl. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie Państwa z naszym systemem do opłacania i zamawiania obiadów w szkole przez internet

Bardziej szczegółowo

Regulamin. 1 Zakres stosowania. 2 Definicje zawarte w Regulaminie

Regulamin. 1 Zakres stosowania. 2 Definicje zawarte w Regulaminie Regulamin Regulamin KUP BILET ON LINE Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Elblągu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej zwana PKS Elbląg lub Przewoźnikiem). Przedsiębiorstwo Komunikacji

Bardziej szczegółowo

Witamy w firmie Pyszoty.pl. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie Państwa z naszym systemem do opłacania i zamawiania obiadów przez internet.

Witamy w firmie Pyszoty.pl. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie Państwa z naszym systemem do opłacania i zamawiania obiadów przez internet. Witamy w firmie Pyszoty.pl. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie Państwa z naszym systemem do opłacania i zamawiania obiadów przez internet. Na kolejnych stronach prezentujemy krok po kroku kolejne

Bardziej szczegółowo

Instrukcja zamawiania obiadów w przedszkolu. Pyszoty.pl

Instrukcja zamawiania obiadów w przedszkolu. Pyszoty.pl Instrukcja zamawiania obiadów w przedszkolu Pyszoty.pl Witamy w firmie Pyszoty.pl. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie Państwa z naszym systemem do opłacania i zamawiania obiadów przez internet

Bardziej szczegółowo

Wybierz roczną prenumeratę wraz z poleceniem zapłaty i zyskaj!

Wybierz roczną prenumeratę wraz z poleceniem zapłaty i zyskaj! Wybierz roczną prenumeratę wraz z poleceniem zapłaty i zyskaj! gratis Tygodnik Poradnik Rolniczy przez 3 miesiące oszczędzaj pieniądze za przekaz pocztowy zyskaj czas i wygodę pomożemy Ci ze wszelkimi

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KORZYSTANIA Z MIEJSKIEGO PŁATNEGO PARKINGU NIESTRZEŻONEGO PRZY Al. PIŁSUDSKIEGO 60 W JASTRZĘBIU-ZDROJU.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z MIEJSKIEGO PŁATNEGO PARKINGU NIESTRZEŻONEGO PRZY Al. PIŁSUDSKIEGO 60 W JASTRZĘBIU-ZDROJU. Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr Or.IV.0050.101.2013 Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój z dnia 20.03.2013r. REGULAMIN KORZYSTANIA Z MIEJSKIEGO PŁATNEGO PARKINGU NIESTRZEŻONEGO PRZY Al. PIŁSUDSKIEGO 60

Bardziej szczegółowo

Nowe normy w Strefie Małej Emisji w Londynie już obowiązują

Nowe normy w Strefie Małej Emisji w Londynie już obowiązują ZAKAZ PUBLIKACJI DO GODZINY 00:01 WE WTOREK, 3 STYCZNIA PN-xxx xx grudnia 2011 r. Nowe normy w Strefie Małej Emisji w Londynie już obowiązują Nowe normy emisji obowiązywać będą od 3 stycznia 2012 roku

Bardziej szczegółowo

SMS owe zarządzanie flotą pojazdów

SMS owe zarządzanie flotą pojazdów Informacja prasowa listopad 2010 r. SMS Parking dla firm SMS owe zarządzanie flotą pojazdów SMS Parking to rozwiązanie szczecińskiej SPP, przeznaczone nie tylko dla indywidualnych użytkowników, lecz także

Bardziej szczegółowo

roboczych po zaksięgowaniu wpłaty z odliczeniem dni świątecznych i dni wolnych od pracy (świąt, sobót i niedziel) 5) Klient korzystający z Systemu

roboczych po zaksięgowaniu wpłaty z odliczeniem dni świątecznych i dni wolnych od pracy (świąt, sobót i niedziel) 5) Klient korzystający z Systemu Regulamin sprzedaży za pośrednictwem Internetu biletów na imprezy organizowane przez Nail Center s.c.beata Drąg, Liliana Witwicka W treści niniejszego Regulaminu pojęcia mają następujące znaczenie: 1)

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi portalu Eurowinieta. Objaśnienia dotyczące zamawiania

Instrukcja obsługi portalu Eurowinieta. Objaśnienia dotyczące zamawiania Instrukcja obsługi portalu Eurowinieta Jest to instrukcja obsługi, która objaśni ci proces zakupu eurowiniety na portalu Eurowinieta. Jej zadaniem nie jest interpretowanie ani objaśnienie ustawowych postanowień

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 17 lipca 2015 r. Poz. 6237 UCHWAŁA NR IX/60/15 RADY MIEJSKIEJ W SOCHACZEWIE. z dnia 23 czerwca 2015 r.

Warszawa, dnia 17 lipca 2015 r. Poz. 6237 UCHWAŁA NR IX/60/15 RADY MIEJSKIEJ W SOCHACZEWIE. z dnia 23 czerwca 2015 r. DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO Warszawa, dnia 17 lipca 2015 r. Poz. 6237 UCHWAŁA NR IX/60/15 RADY MIEJSKIEJ W SOCHACZEWIE w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Sochaczewa

Bardziej szczegółowo

Regulamin Serwisu. Data Anulacji Bezkosztowej termin, do którego można anulować rezerwację bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów;

Regulamin Serwisu. Data Anulacji Bezkosztowej termin, do którego można anulować rezerwację bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów; Regulamin Serwisu Regulamin obowiązujący Klienta korzystającego z serwisu rezerwacji hotelowych GlobHotel Sp. z o.o. I. Definicje Biuro Obsługi Klienta (BOK) wydzielona jednostka organizacyjna Operatora,

Bardziej szczegółowo

Powiadomienia i SMS: Aktywujemy 5 powiadomień dla wszystkich posiadaczy kart

Powiadomienia  i SMS: Aktywujemy 5 powiadomień dla wszystkich posiadaczy kart Powiadomienia e-mail i SMS: Aktywujemy 5 powiadomień dla wszystkich posiadaczy kart Często zadawane pytania Sierpień 2016 Treasury and Trade Solutions Commercial Cards 1. Informacje o pięciu powiadomieniach

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN DOŁADOWANIA ELBLĄSKIEJ KARTY MIEJSKIEJ PRZEZ SERWIS INTERNETOWY

REGULAMIN DOŁADOWANIA ELBLĄSKIEJ KARTY MIEJSKIEJ PRZEZ SERWIS INTERNETOWY REGULAMIN DOŁADOWANIA ELBLĄSKIEJ KARTY MIEJSKIEJ PRZEZ SERWIS INTERNETOWY Użyte pojęcia i definicje mają poniżej przedstawione znaczenie: ZKM - Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu, ul. Browarna 90.

Bardziej szczegółowo

Czym jest ING BankOnLine? Zamówienie i aktywacja. Logowanie i korzystanie

Czym jest ING BankOnLine? Zamówienie i aktywacja. Logowanie i korzystanie Czym jest ING BankOnLine? ING BankOnLine to bezpłatny dostęp do konta osobistego, firmowego lub oszczędnościowego, przez Internet. Dla kogo: Jest przeznaczony zarówno dla klientów indywidualnych, jak i

Bardziej szczegółowo

Wpłaty za aktywację rozszerzonej wersji konta można dokonać wybierając jeden z poniższych wariantów: 12 godziny (również w weekendy)

Wpłaty za aktywację rozszerzonej wersji konta można dokonać wybierając jeden z poniższych wariantów: 12 godziny (również w weekendy) Jak aktywować konto? Korzyści wynikające z aktywacji konta: dostęp do podglądu ocen Ucznia dostęp do wykazu nieobecności, spóźnień i zwolnień Ucznia możliwość aktywacji usługi SMSInfo Aktywacja usługi

Bardziej szczegółowo

Wyjaśnienie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Wyjaśnienie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Oborniki Śląskie dnia, 10.06.2009r Wyjaśnienie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Zgodnie z art. 38 ust. 1 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r.

Bardziej szczegółowo

Taryfa Prowizji i Opłat Bankowych w mbanku

Taryfa Prowizji i Opłat Bankowych w mbanku Taryfa Prowizji i Opłat Bankowych w mbanku obowiązuje od dnia 01 stycznia 2003 roku UWAGA: Wszystkie opłaty uwzględniają koszty związane z przesyłką pocztową I. Rachunek ekonto Internet Operator WAP IVR*

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR ANULOWANIE PRZEJAZDU

INFORMATOR ANULOWANIE PRZEJAZDU INFORMATOR ANULOWANIE PRZEJAZDU Zarejestrowane przejazdy można anulować za pomocą terminali stacjonarnych oraz w internetowym portalu systemu poboru myta (IEBS). W niniejszym informatorze podano wskazówki

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi portalu Eurowinieta. Objaśnienia dotyczące zamawiania

Instrukcja obsługi portalu Eurowinieta. Objaśnienia dotyczące zamawiania Instrukcja obsługi portalu Eurowinieta Jest to instrukcja obsługi, która objaśni ci proces zakupu eurowiniety na portalu Eurowinieta. Jej zadaniem nie jest interpretowanie ani objaśnienie ustawowych postanowień

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR IX/60/15 RADY MIEJSKIEJ W SOCHACZEWIE. z dnia 23 czerwca 2015 r.

UCHWAŁA NR IX/60/15 RADY MIEJSKIEJ W SOCHACZEWIE. z dnia 23 czerwca 2015 r. UCHWAŁA NR IX/60/15 RADY MIEJSKIEJ W SOCHACZEWIE z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Sochaczewa oraz wysokości opłat za parkowanie i sposobu ich pobierania

Bardziej szczegółowo

Prowadzenie rachunków bankowych, obsługa Kart oraz korzystanie z Elektronicznych Kanałów Dostępu osoby małoletnie

Prowadzenie rachunków bankowych, obsługa Kart oraz korzystanie z Elektronicznych Kanałów Dostępu osoby małoletnie Prowadzenie rachunków bankowych, obsługa Kart oraz korzystanie z Elektronicznych Kanałów Dostępu osoby małoletnie Rozdział 1 Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe konto Junior plan taryfowy * ) warunkiem

Bardziej szczegółowo

ARGEMENTERY SPRZEDAŻOWE. Konto Plus. Konto Plus z kredytem w koncie. Karta kredytowa

ARGEMENTERY SPRZEDAŻOWE. Konto Plus. Konto Plus z kredytem w koncie. Karta kredytowa ARGEMENTERY SPRZEDAŻOWE Konto Plus Konto Plus z kredytem w koncie Karta kredytowa Warszawa, 11-02-2014 BONUSY DLA KLIENTÓW PLUSA korzystających z KONTA PLUS i KARTY KREDYTOWEJ Już dziś Klient Plusa może

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN DOŁADOWANIA KARTY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ PRZEZ SERWIS INTERNETOWY

REGULAMIN DOŁADOWANIA KARTY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ PRZEZ SERWIS INTERNETOWY REGULAMIN DOŁADOWANIA KARTY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ PRZEZ SERWIS INTERNETOWY Użyte pojęcia i definicje mają poniżej przedstawione znaczenie: KM-Płock Komunikacja Miejska Płock Sp. z o.o., ul. Przemysłowa

Bardziej szczegółowo

VADEMECUM PODATNIKA PODATEK OD ŒRODKÓW TRANSPORTOWYCH KRAKÓW 2011. Organizator. Patroni Medialni

VADEMECUM PODATNIKA PODATEK OD ŒRODKÓW TRANSPORTOWYCH KRAKÓW 2011. Organizator. Patroni Medialni Organizator Patroni Medialni VADEMECUM PODATNIKA PODATEK OD ŒRODKÓW TRANSPORTOWYCH KRAKÓW 2011 BIZNES I GOSPODARKA Urz¹d Miasta Krakowa Wydzia³ Podatków i Op³at 31-549 Kraków, al. Powstania Warszawskiego

Bardziej szczegółowo

TARYFA OPŁAT I PROWIZJI POBIERANYCH PRZEZ BANK ZACHODNI WBK S.A. ZA CZYNNOŚCI BANKOWE DLA LUDNOŚCI

TARYFA OPŁAT I PROWIZJI POBIERANYCH PRZEZ BANK ZACHODNI WBK S.A. ZA CZYNNOŚCI BANKOWE DLA LUDNOŚCI TARYFA OPŁAT I PROWIZJI POBIERANYCH PRZEZ BANK ZACHODNI S.A. ZA CZYNNOŚCI BANKOWE DLA LUDNOŚCI INSTRUMENTY PIENIĄDZA ELEKTRONICZNEGO I INNE ELEKTRONICZNE INSTRUMENTY PŁATNICZE Obowiązuje od dnia 11 sierpnia

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR XIV/113/15 RADY MIASTA DZIAŁDOWO z dnia 30 listopada 2015 r.

UCHWAŁA NR XIV/113/15 RADY MIASTA DZIAŁDOWO z dnia 30 listopada 2015 r. UCHWAŁA NR XIV/113/15 RADY MIASTA DZIAŁDOWO z dnia 30 listopada 2015 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XI/116/07 Rady Miasta Działdowo z dnia 29 listopada 2007 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania,

Bardziej szczegółowo

Obowiązuje od 01.06.2015r.

Obowiązuje od 01.06.2015r. DZIAŁ II DEPOZYTY OSÓB FIZYCZNYCH Obowiązuje od 01062015r Lp Rozdział 1 Obsługa rachunków oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych (ROR) Wyszczególnienie czynności 1 Otwarcie, i prowadzenie i

Bardziej szczegółowo

1. Otwarcie rachunku bez opłat bez opłat bez opłat. 3 0,20 % nie mniej niż 1,50 zł - 3

1. Otwarcie rachunku bez opłat bez opłat bez opłat. 3 0,20 % nie mniej niż 1,50 zł - 3 Rozdział. Załącznik do Uchwały nr 45/204 Zarządu BS z dnia.0.204 r. Taryfa opłat i prowizji bankowych pobieranych przez Bank Spółdzielczy w Czarnkowie od klientów instytucjonalnych ( rachunki, lokaty,

Bardziej szczegółowo

Pytania i odpowiedzi doładowania telefonów

Pytania i odpowiedzi doładowania telefonów Pytania i odpowiedzi doładowania telefonów 1. Jakie są zalety doładowania telefonu w bankowości internetowej? prostota minimum czynności, które trzeba wykonać w celu doładowania konta telefonu, nie trzeba

Bardziej szczegółowo

Jak kupić bilet na przystanku i w autobusie lub tramwaju?

Jak kupić bilet na przystanku i w autobusie lub tramwaju? Jak kupić bilet na przystanku i w autobusie lub tramwaju? Biletomaty stacjonarny Gotówka monety od 10gr do 5zł banknoty od10zł do 200zł Karta bankomatowa URBANcard Biletomaty mobilne Karta bankomatowa

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ II - Rachunki bankowe i rozliczenia pieniężne 2.1 Klienci instytucjonalni Rachunki i rozliczenia złotowe

ROZDZIAŁ II - Rachunki bankowe i rozliczenia pieniężne 2.1 Klienci instytucjonalni Rachunki i rozliczenia złotowe ROZDZIAŁ II - Rachunki bankowe i rozliczenia pieniężne 1 Klienci instytucjonalni 1 Rachunki i rozliczenia złotowe Lp. Rodzaj usług (czynności) Stawka 1 Rachunek rozliczeniowy: Biznes Net Mój Biznes Biznes

Bardziej szczegółowo

Usługi dla klientów Konta Inteligo

Usługi dla klientów Konta Inteligo Usługi dla klientów Konta Inteligo Część I. Tabela opłat i prowizji dla kont inteligo prywatnych (indywidualnych i wspólnych) obowiązuje od 1 października 2014 r. Prowizje i opłaty pobierane są zgodnie

Bardziej szczegółowo

OGÓLNE WARUNKI UMOWY Z UŻYTKOWNIKIEM KONTA W TRYBIE PRZEDPŁACONYM (viaauto)

OGÓLNE WARUNKI UMOWY Z UŻYTKOWNIKIEM KONTA W TRYBIE PRZEDPŁACONYM (viaauto) OGÓLNE WARUNKI UMOWY Z UŻYTKOWNIKIEM KONTA W TRYBIE PRZEDPŁACONYM (viaauto) 1 Postanowienia ogólne Niniejsze ogólne warunki mają zastosowanie do Umowy z Użytkownikiem Konta w Trybie Przedpłaconym (dalej:

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH PROSZĘ WYPEŁNIĆ KOMPUTEROWO LUB RĘCZNIE, DUŻYMI, DRUKOWANYMI LITERAMI.

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH PROSZĘ WYPEŁNIĆ KOMPUTEROWO LUB RĘCZNIE, DUŻYMI, DRUKOWANYMI LITERAMI. INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH PROSZĘ WYPEŁNIĆ KOMPUTEROWO LUB RĘCZNIE, DUŻYMI, DRUKOWANYMI LITERAMI. 1. IDENTYFIKATOR PODATKOWY NIP / NUMER PESEL PODATNIKA W poz.

Bardziej szczegółowo

DEKLARACJA NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

DEKLARACJA NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH 1. NIP PESEL 2. Nr dokumentu... 3. Status... DT-1 DEKLARACJA NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH 4. Na rok Podstawa prawna: Art. 9 z ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych

Bardziej szczegółowo

Specjalna oferta Raiffeisen Bank Polska S.A. dla członków Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych:

Specjalna oferta Raiffeisen Bank Polska S.A. dla członków Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych: Specjalna oferta Raiffeisen Bank Polska S.A. dla członków Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych: Mobilne Konto Osobiste Wygodna i nowoczesna forma zarządzania Twoimi finansami, która spełni

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH Instrukcja dotyczy deklaracji DT-1 wraz z załącznikiem DT-1/A wzór obowiązujący od 1 stycznia 2012 r. DOKUMENTY NIEZBĘDNE PRZY SKŁADANIU

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Opłatomatu dla Urzędu Miejskiego Wrocławia

Instrukcja obsługi Opłatomatu dla Urzędu Miejskiego Wrocławia dla Urzędu Miejskiego Wrocławia SPIS TREŚCI 1. Opłatomat schemat urządzenia... 3 2. Rodzaje płatności jakie można dokonać za pośrednictwem opłatomatu na rzecz Gminy i Miasta Wrocław... 4 3. Proces dokonywania

Bardziej szczegółowo

System HU-GO 2015-10-27 12:20:11

System HU-GO 2015-10-27 12:20:11 System HU-GO 2015-10-27 12:20:11 2 Od 1 lipca 2013 r. został wprowadzony na Węgrzech elektroniczny system pobierania proporcjonalnej do przejechanej odległości opłaty drogowej (UD), który będzie obowiązywał

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW ON-LINE W KRAKOWSKIM TEATRZE KOMEDIA

REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW ON-LINE W KRAKOWSKIM TEATRZE KOMEDIA REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW ON-LINE W KRAKOWSKIM TEATRZE KOMEDIA 1 Postanowienia ogólne 1. Definicje: "Bilet" - oznacza znak legitymacyjny uprawniający do udziału w oznaczonym spektaklu, na nieoznaczonym

Bardziej szczegółowo

Tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych Credit Agricole Bank Polska S.A. obowiązujące od dnia 12 kwietnia 2015 r.

Tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych Credit Agricole Bank Polska S.A. obowiązujące od dnia 12 kwietnia 2015 r. RODZAJ KARTY I. OPŁATY I PROWIZJE Tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych Credit Agricole Bank Polska S.A. obowiązujące od dnia 12 kwietnia 2015 r. Visa Gold MasterCard Gold Visa Silver MasterCard

Bardziej szczegółowo

Kanał dostępu (sposób wykonania operacji) Kanały samoobsługowe. Kanały samoobsługowe. Konsultant. Kanały samoobsługowe. Kanały samoobsługowe

Kanał dostępu (sposób wykonania operacji) Kanały samoobsługowe. Kanały samoobsługowe. Konsultant. Kanały samoobsługowe. Kanały samoobsługowe Obowiązuje od 9 września 2013 r. Taryfa prowizji i opłat bankowych PKO Banku Polskiego dla kont Inteligo prywatnych (indywidualnych i wspólnych) i firmowych, dla Klientów, którzy zawarli umowę rachunku

Bardziej szczegółowo

Regulamin Usługi Doładowania kont nju mobile

Regulamin Usługi Doładowania kont nju mobile Regulamin Usługi Doładowania kont nju mobile I Postanowienia wstępne 1. Zgodnie z wymogami ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz.U. Nr 144 poz. 1204, Spółka Blue Media

Bardziej szczegółowo

1. Jak utworzyć nowe konto Kandydata (egzaminowanego)?... 3. 2. Jak zalogować się na konto Kandydata (egzaminowanego)?... 5

1. Jak utworzyć nowe konto Kandydata (egzaminowanego)?... 3. 2. Jak zalogować się na konto Kandydata (egzaminowanego)?... 5 Spis treści 1. Jak utworzyć nowe konto Kandydata (egzaminowanego)?... 3 2. Jak zalogować się na konto Kandydata (egzaminowanego)?... 5 3. Jak odzyskać (zresetować) zapomniane hasło do Systemu?... 6 4.

Bardziej szczegółowo

Kanał dostępu (sposób wykonania operacji) Telefon (serwis automatyczny) Telefon (konsultant) WWW 0 PLN 0 PLN 0 PLN WAP

Kanał dostępu (sposób wykonania operacji) Telefon (serwis automatyczny) Telefon (konsultant) WWW 0 PLN 0 PLN 0 PLN WAP Obowiązuje od 3 września 2012 r. do 2 stycznia 2013 r. Taryfa prowizji i opłat bankowych PKO Banku Polskiego dla kont Inteligo prywatnych (indywidualnych i wspólnych) i firmowych, dla Klientów, którzy

Bardziej szczegółowo

1. Postanowienia ogólne. 2. Definicje

1. Postanowienia ogólne. 2. Definicje 1 1. Postanowienia ogólne 1. Niniejszy regulamin ( Regulamin ) określa tryb i zasady przeprowadzenia Promocji Premia z Kontem 123 ( Promocja ). 2. Organizatorem Promocji Premia z Kontem 123 jest Bank Zachodni

Bardziej szczegółowo

Zasady korzystania z Oferty Pakietowej Pakiet PACZKA. Postanowienia ogólne

Zasady korzystania z Oferty Pakietowej Pakiet PACZKA. Postanowienia ogólne Zasady korzystania z Oferty Pakietowej Pakiet PACZKA 1 Postanowienia ogólne Użyte w Zasadach korzystania z Oferty Pakietowej Pakiet PACZKA (dalej Zasady ) określenia oznaczają: 1) Aktywacja otrzymanie

Bardziej szczegółowo

CZĘŚĆ I. RACHUNKI BANKOWE

CZĘŚĆ I. RACHUNKI BANKOWE CZĘŚĆ I. RACHUNKI BANKOWE DZIAŁ I. RACHUNKI OSZCZĘDNOŚCIOWO-ROZLICZENIOWE ORAZ KARTY DEBETOWE W FORMIE TRADYCYJNEJ TABELA NR 2 Tytuł prowizji/opłaty PKO Konto Dziecka PKO Konto Rodzica PKO Konto Pierwsze

Bardziej szczegółowo

W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE

W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE WYGODNIE JEST MIEĆ DOSTĘP DO KONTA KIEDY CHCESZ AKTYWUJ KARTĘ DO KONTA Podczas dowolnej transakcji w bankomacie/wpłatomacie Płacąc kartą za zakupy z użyciem PIN-u BANKOWOŚĆ INTERNETOWA

Bardziej szczegółowo

OTWARCIE I PROWADZENIE RACHUNKU Opłata/Prowizja w PLN

OTWARCIE I PROWADZENIE RACHUNKU Opłata/Prowizja w PLN Część II. Taryfa prowizji i opłat bankowych PKO Banku Polskiego SA dla Kont Inteligo prywatnych (indywidualnych i wspólnych) i firmowych dla klientów Konta Inteligo, którzy zawarli umowę Konta Inteligo

Bardziej szczegółowo

Taryfa Opłat i Prowizji Alior Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych. (aktualne na dzień 29.10.2008r.)

Taryfa Opłat i Prowizji Alior Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych. (aktualne na dzień 29.10.2008r.) Taryfa Opłat i Prowizji Alior Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych (aktualne na dzień 29.10.2008r.) Spis treści Postanowienia ogólne:... 3 Rozdział I. Rachunki oszczędnościowo rozliczeniowe... 4 Rozdział

Bardziej szczegółowo

1. Postanowienia ogólne. 2. Definicje

1. Postanowienia ogólne. 2. Definicje 1 1. Postanowienia ogólne 1. Niniejszy regulamin ( Regulamin ) określa tryb i zasady przeprowadzenia Promocji Premia z Kontem 123 ( Promocja ). 2. Organizatorem Promocji Premia z Kontem 123 jest Bank Zachodni

Bardziej szczegółowo

Część I. Dział I. Tabela opłat i prowizji dla Kont Inteligo prywatnych (indywidualnych i wspólnych) Przed dniem 11 maja 2010 r.*

Część I. Dział I. Tabela opłat i prowizji dla Kont Inteligo prywatnych (indywidualnych i wspólnych) Przed dniem 11 maja 2010 r.* Część I. Taryfa prowizji i opłat bankowych PKO Banku Polskiego SA dla Kont Inteligo prywatnych (indywidualnych i wspólnych) i firmowych dla klientów, którzy zawarli umowę Konta Inteligo Przed dniem 11

Bardziej szczegółowo

Tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych Partnerskich Credit Agricole Bank Polska S.A. obowiązująca od 05.10.2014 r.

Tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych Partnerskich Credit Agricole Bank Polska S.A. obowiązująca od 05.10.2014 r. Tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych Partnerskich Credit Agricole Bank Polska S.A. obowiązująca od 05.10.2014 r. RODZAJ KARTY Media Markt MasterCard Alsolia MasterCard Visa Castorama Visa E.Leclerc

Bardziej szczegółowo

FAQ - Często zadawane pytania

FAQ - Często zadawane pytania Czym jest przedpłacona Karta Podarunkowa? FAQ - Często zadawane pytania Karta Podarunkowa jest instrumentem płatniczym na okaziciela. Dzięki temu kartę można wręczyć dowolnej osobie, która staje się jej

Bardziej szczegółowo

Płatności CashBill - Selly Shop

Płatności CashBill - Selly Shop 1 lipca 2016 Płatności CashBill - Selly Shop Uruchomienie Płatności CashBill na platformie Selly Shop +48 32 438 45 00 kontakt@cashbill.pl CashBill Spółka Akcyjna ul. Sobieskiego 2, 40-082 Katowice NIP:

Bardziej szczegółowo

ZEZWOLENIA NA SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

ZEZWOLENIA NA SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH ZEZWOLENIA NA SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH Pisemny wniosek o wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, powinien zawierać: Oznaczenie rodzaju zezwolenia (A, B lub C), Oznaczenie przedsiębiorcy,

Bardziej szczegółowo

44-200 RYBNIK, UL. KOŚCIUSZKI 17 tel.: 032 429 48 60, 0324226036, fax: 0324294889 www.zgm.rybnik.pl, e mail: zgm@zgm.rybnik.pl

44-200 RYBNIK, UL. KOŚCIUSZKI 17 tel.: 032 429 48 60, 0324226036, fax: 0324294889 www.zgm.rybnik.pl, e mail: zgm@zgm.rybnik.pl Rybnik, 31.03.2015 r. 44-200 RYBNIK, UL. KOŚCIUSZKI 17 tel.: 032 429 48 60, 0324226036, fax: 0324294889 www.zgm.rybnik.pl, e mail: zgm@zgm.rybnik.pl DZP.1120.0002.2015 INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW dot. przetargu

Bardziej szczegółowo

2. Regulamin określa warunki oraz zasady świadczenia usług przez Operatora serwisu internetowego LeciPaka.pl.

2. Regulamin określa warunki oraz zasady świadczenia usług przez Operatora serwisu internetowego LeciPaka.pl. REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG PRZEWOZOWYCH I POCZTOWYCH DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Rozdział 1. Postanowienia ogólne 1. Właścicielem serwisu LeciPaka.pl jest firma Justyna Nowodworska-Uriadko, NIP: 1180546993, Regon:

Bardziej szczegółowo

Ty dzwonisz my płacimy

Ty dzwonisz my płacimy dalej zakończ Jak poruszać się po prezentacji? Dzwoniąc na numer poruszasz się po serwisie za pomocą klawiszy na klawiaturze swojego telefonu stacjonarnego Nawigacja w prezentacji odbywa się dokładnie

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR /2015 RADY MIASTA ZGORZELEC. z dnia.. 2015 r.

UCHWAŁA NR /2015 RADY MIASTA ZGORZELEC. z dnia.. 2015 r. Projekt - 86 UCHWAŁA NR /2015 RADY MIASTA ZGORZELEC z dnia.. 2015 r. w sprawie zmiany uchwały nr 281/2013 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 22 stycznia 2013r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania

Bardziej szczegółowo

Czy Kartą mogą posługiwać się dzieci? Czy może być ona formą dawania kieszonkowego?

Czy Kartą mogą posługiwać się dzieci? Czy może być ona formą dawania kieszonkowego? Co to jest Karta prepaid? Karta prepaid to rodzaj elektronicznej portmonetki. Karta nie jest związana z kontem osobistym czy limitem kredytowym, a żeby z niej korzystać trzeba najpierw zasilić kartę. Kto

Bardziej szczegółowo

OTWARCIE I PROWADZENIE RACHUNKU Opłata/Prowizja w PLN

OTWARCIE I PROWADZENIE RACHUNKU Opłata/Prowizja w PLN Część II. Taryfa prowizji i opłat bankowych PKO Banku Polskiego SA dla Kont Inteligo prywatnych (indywidualnych i wspólnych) i firmowych dla klientów Konta Inteligo, którzy zawarli umowę Konta Inteligo

Bardziej szczegółowo

DZIENNIK URZĘDOWY. Kraków, dnia 15 maja 2012 r. Poz. 2338 UCHWAŁA NR XXVI.157.2012 RADY MIASTA LIMANOWA. z dnia 2 kwietnia 2011 r.

DZIENNIK URZĘDOWY. Kraków, dnia 15 maja 2012 r. Poz. 2338 UCHWAŁA NR XXVI.157.2012 RADY MIASTA LIMANOWA. z dnia 2 kwietnia 2011 r. DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO Kraków, dnia 15 maja 2012 r. Poz. 2338 UCHWAŁA NR XXVI.157.2012 RADY MIASTA LIMANOWA w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości stawek opłat za

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA

REGULAMIN STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA Załącznik nr 3 do Uchwały Nr X/49/2015 Rady Miejskiej w Rakoniewicach z dnia 30 września 2015 r. REGULAMIN STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA 1 Regulamin określa zasady funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ O NOWYM PLAY NA KARTĘ

WIĘCEJ O NOWYM PLAY NA KARTĘ WIĘCEJ O NOWYM PLAY NA KARTĘ ********************************************************************************************************************* OFERTA NOWY PLAY NA KARTĘ oferta podstawowa 1. Co otrzymam

Bardziej szczegółowo

Bank Spółdzielczy w Pucku

Bank Spółdzielczy w Pucku Bank Spółdzielczy w Pucku WYCIĄG Z TARYFY PROWIZJI I OPŁAT POBIERANYCH PRZEZ BS W PUCKU ZA CZYNNOŚCI I USŁUGI BANKOWE KLIENT INDYWIDUALNY OBRÓT OSZCZĘDNOŚCIOWY W ZŁOTYCH Obowiązujący od 01.10.2015r. RACHUNKI

Bardziej szczegółowo

Peka ułatwia życie w mieście

Peka ułatwia życie w mieście Peka ułatwia życie w mieście Właśnie kupiłam bilet przez Internet na www.peka.poznan.pl... zapoznaj się z innymi możliwościami systemu PEKA! Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO I. PODSTAWOWE POJĘCIA 1 Sprzedawca RAFAŁ PRĘDOTA prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą P.U.H. AVIKOM RAFAŁ PRĘDOTA, pod adresem: Jaworznia 188, 26-065 Piekoszów, posługujący się numerami: NIP 959-054-01-32,

Bardziej szczegółowo

Regulamin sprzedaży biletów przez aplikację BiletKom

Regulamin sprzedaży biletów przez aplikację BiletKom Regulamin sprzedaży biletów przez aplikację BiletKom Aplikacja BiletKom jest darmowa, tzn. nie są pobierane żadne opłaty za jej pobranie, czy eksploatację, za wyjątkiem opłat operatora komórkowego za transfer

Bardziej szczegółowo

Podatek od środków transportu

Podatek od środków transportu Podatek od środków transportu Obowiązek podatkowy w podatku od środków transportowych ciąży na osobach fizycznych i osobach prawnych, będących właścicielami środków transportowych - art. 8 i 9 ust. 1 ustawy

Bardziej szczegółowo

OPCJA Z PEŁNYM PAKIETEM STARTOWYM

OPCJA Z PEŁNYM PAKIETEM STARTOWYM Regulamin Płatności MARATON 1) OPŁATA STARTOWA: Opłata startowa dotyczy uczestnictwa w biegu na (Maraton), który odbędzie się w dniu 24.04.2016 r. na ulicach miasta Warszawy. 2) ORGANIZATOR: AGENCJA LIVE

Bardziej szczegółowo

Uchwała Nr 16/V/2010

Uchwała Nr 16/V/2010 Uchwała Nr 16/V/2010 z dnia 12.05.2010 w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu przyznawania i korzystania ze służbowych kart płatniczych przy dokonywaniu wydatków z budżetu Międzygminnego

Bardziej szczegółowo

Rys. Przykładowy e-mail aktywacyjny

Rys. Przykładowy e-mail aktywacyjny Instrukcja dla użytkownika portalu SERWAL DO CZEGO SŁUŻY SYSTEM SERWAL? Portal SERWAL jest systemem elektronicznych płatności dla obywateli. Dzięki portalowi płatności urząd daje swoim mieszkańcom nową

Bardziej szczegółowo

KLIENCI INDYWIDUALNI

KLIENCI INDYWIDUALNI Taryfa prowizji i opłat za czynności i usługi bankowe w walucie krajowej KLIENCI INDYWIDUALNI ROZDZIAŁ I USŁUGI DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH PODSTAWOWY DO 30-GO ROKU ŻYCIA 1.1 Za otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego

Bardziej szczegółowo

Karta kredytowa. Visa Classic. Przewodnik użytkownika

Karta kredytowa. Visa Classic. Przewodnik użytkownika Karta kredytowa Visa Classic Przewodnik użytkownika 1. Aktywacja karty 2. Korzystanie z karty Serdecznie witamy w gronie posiadaczy karty kredytowej Visa Classic eurobanku Aby móc przekonać się o wszystkich

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH DT-1 ORAZ ZAŁĄCZNIKA DT-1/A

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH DT-1 ORAZ ZAŁĄCZNIKA DT-1/A INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI NA PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH DT-1 ORAZ ZAŁĄCZNIKA DT-1/A PROSZĘ WYPEŁNIĆ KOMPUTEROWO LUB RĘCZNIE, DUŻYMI, DRUKOWANYMI LITERAMI, CZARNYM LUB NIEBIESKIM KOLOREM

Bardziej szczegółowo

Informacja dla klientów. Instrukcja Przedpłatowego Licznika Gazowego

Informacja dla klientów. Instrukcja Przedpłatowego Licznika Gazowego Informacja dla klientów Instrukcja Przedpłatowego Licznika Gazowego Twój licznik gazowy na kartę oraz karta gazowa. Ilustracja poniżej przedstawia licznik gazowy na kartę opłacany z góry Twoja karta gazowa

Bardziej szczegółowo

Regulamin promocji Mobilni zyskują więcej nawet 700 zł dla Ciebie

Regulamin promocji Mobilni zyskują więcej nawet 700 zł dla Ciebie 1 1. Wprowadzenie 1. Niniejszy regulamin ( Regulamin ) określa warunki Promocji prowadzonej w formie sprzedaży premiowej Mobilni zyskują więcej nawet 700 zł dla Ciebie ( Promocja ). 2. Organizatorem Promocji

Bardziej szczegółowo

KROK PO KROKU Jak wypełnić deklarację na podatek od środków transportowych. Instrukcja dotyczy deklaracji DT- 1 wraz z załącznikiem DT-1/A wzór

KROK PO KROKU Jak wypełnić deklarację na podatek od środków transportowych. Instrukcja dotyczy deklaracji DT- 1 wraz z załącznikiem DT-1/A wzór KROK PO KROKU Jak wypełnić deklarację na podatek od środków transportowych. Instrukcja dotyczy deklaracji DT- 1 wraz z załącznikiem DT-1/A wzór obowiązujący od 1 stycznia 2012 r. 1. Wpisujemy NIP/PESEL

Bardziej szczegółowo

Tryb pobierania opłaty

Tryb pobierania opłaty ROZDZIAŁ II. RACHUNKI KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH I. OBSŁUGA RACHUNKÓW OSZCZĘDNOŚCIOWO-ROZLICZENIOWYCH WYSZCZEGÓLNIENIE CZYNNOŚCI/USŁUG Tryb pobierania opłaty STANDARD OBOWIĄZUJĄCA STAWKA MŁODYCH Rachunek

Bardziej szczegółowo

Regulamin sprzedaży biletów on-line. Sprzedaż on-line.

Regulamin sprzedaży biletów on-line. Sprzedaż on-line. Regulamin sprzedaży biletów on-line 1 Sprzedaż on-line. 1. Sprzedaż i dystrybucję biletów prowadzi Teatr Lalek Banialuka, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Mickiewicza 20. NIP: 547-004-63-73, Regon: 070-457-831

Bardziej szczegółowo

Regulamin oferty promocyjnej Ubezpieczenie opon za 5zł promocja sms

Regulamin oferty promocyjnej Ubezpieczenie opon za 5zł promocja sms Regulamin oferty promocyjnej Ubezpieczenie opon za 5zł promocja sms 1 Postanowienia ogólne 1. Niniejszy Regulamin określa zasady oferty promocyjnej Ubezpieczenie opon za 5 zł promocja sms, prowadzonej

Bardziej szczegółowo

Prowadzenie rachunków bankowych, obsługa Kart oraz korzystanie z Elektronicznych Kanałów Dostępu osoby pełnoletnie

Prowadzenie rachunków bankowych, obsługa Kart oraz korzystanie z Elektronicznych Kanałów Dostępu osoby pełnoletnie standardowy aktywny internetowy* ) senior** ) student*** ) Prowadzenie rachunków bankowych, obsługa Kart oraz korzystanie z Elektronicznych Kanałów Dostępu osoby pełnoletnie Rozdział 1 Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe

Bardziej szczegółowo

Rozdział I Tabela opłat i prowizji dotycząca rachunków bieżących i pomocniczych

Rozdział I Tabela opłat i prowizji dotycząca rachunków bieżących i pomocniczych Rozdział I Tabela opłat i prowizji dotycząca rachunków bieżących i pomocniczych obowiązująca w Banku Spółdzielczym w Barcinie od dnia 01.01.2015r. po Aneksie nr 1 z dnia 29.01.2014r. obowiązującym od dnia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Opłatomatu dla Urzędu Miejskiego Wrocławia

Instrukcja obsługi Opłatomatu dla Urzędu Miejskiego Wrocławia dla Urzędu Miejskiego Wrocławia SPIS TREŚCI 1. Opłatomat schemat urządzenia... 3 2. Rodzaje płatności jakie można dokonać za pośrednictwem opłatomatu na rzecz Gminy i Miasta Wrocław... 4 3. Proces dokonywania

Bardziej szczegółowo

Sierpień 2015 r. www.pocztowy.pl

Sierpień 2015 r. www.pocztowy.pl TARYFA opłat i prowizji bankowych pobieranych za czynności związane z obsługą osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną Sierpień 2015 r. www.pocztowy.pl ROZDZIAŁ

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK. Wymiana walut w kantorze internetowym topfx

PRZEWODNIK. Wymiana walut w kantorze internetowym topfx PRZEWODNIK Wymiana walut w kantorze internetowym topfx Aby wykonać operację wymiany walut, Użytkownik kantoru internetowego topfx.pl musi posiadać minimum dwa rachunki bankowe: rachunek złotówkowy (PLN)

Bardziej szczegółowo

zmiany w aplikacji abcpanel MoŜliwość wysyłania informacji podatkowych SMS-em.

zmiany w aplikacji abcpanel MoŜliwość wysyłania informacji podatkowych SMS-em. Lista wprowadzonych zmian: zmiany w aplikacji abcpanel MoŜliwość wysyłania informacji podatkowych SMS-em. Jeśli będziecie Państwo mieli jakiekolwiek problemy czy to z rejestracją czy z konfiguracją abcpanel-a,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TEAM EXIT SP. Z O.O.

REGULAMIN TEAM EXIT SP. Z O.O. REGULAMIN TEAM EXIT SP. Z O.O. Regulamin określa zasady obowiązujące podczas gry, zasady rezerwacji oraz płatności za grę lub voucher pomiędzy Spółką: Team Exit Sp. z o.o. Aleje Jerozolimskie 81 02-001

Bardziej szczegółowo

OPCJE DOSTAWY: do wyboru

OPCJE DOSTAWY: do wyboru Dostawa Towarów jest ograniczona do obszaru Rzeczpospolitej Polskiej. TERMIN REALIZACJI PRZESYŁKI - to okres, po którym przesyłka jest u Kupującego tzn.jest to czas realizacji Zamówienia + czas dostawy

Bardziej szczegółowo

b) Wpłata zaliczki kartą kredytową lub e-przelewem

b) Wpłata zaliczki kartą kredytową lub e-przelewem 1. wprowadzenie Niniejszy Regulamin określa warunki, na których można dokonać rezerwacji i wynajmu obiektów noclegowych, a dokonanie rezerwacji jest jednoznaczne z zaakceptowaniem postanowień Regulaminu.

Bardziej szczegółowo

smsadminpark Zarządzaj swoim czasem parkowania przez internet, komórkę i sms

smsadminpark Zarządzaj swoim czasem parkowania przez internet, komórkę i sms smsadminpark Zarządzaj swoim czasem parkowania przez internet, komórkę i sms Serwis smsadminpark, wchodzący w skład systemu obsługi SPP produkowanego przez firmę DEJW, jako bezgotówkowa, dostępna z każdego

Bardziej szczegółowo

Proste Konto Osobiste / MeritumKonto Junior Lp. Rodzaj czynności / usługi Tryb pobierania prowizji / opłaty

Proste Konto Osobiste / MeritumKonto Junior Lp. Rodzaj czynności / usługi Tryb pobierania prowizji / opłaty Szczegółowy wykaz zmian w Taryfie Opłat i Prowizji dla Klienta Indywidualnego w Meritum Banku ICB S.A obowiązującej od dnia 12 czerwca 2012 r. dla Klientów, którzy złożyli wniosek o otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego

Bardziej szczegółowo

Polecenie zapłaty w ING BankOnLine

Polecenie zapłaty w ING BankOnLine Usługa Polecenie zapłaty w ING BankOnLine (obsługa polecenia zapłaty przez Dłużnika / Płatnika) Polecenie zapłaty to wygodna, całkowicie bezpieczna i szybka forma regulowania powtarzających się płatności.

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE INFORMACJE

PODSTAWOWE INFORMACJE PODSTAWOWE INFORMACJE STRONA GŁÓWNA REJESTRACJA/ LOGOWANIE ZASADY ZAMAWIANIA POSIŁKÓW Zamówienia należy składać tylko poprzez naszą stronę internetową: www.kuchniacateringowa.pl Zamówienie należy złożyć

Bardziej szczegółowo

3. Wprowadza się zerową stawkę opłaty za parkowanie w SPP dla następujących użytkowników dróg publicznych: 1) klientów poczty - w wyznaczonym i

3. Wprowadza się zerową stawkę opłaty za parkowanie w SPP dla następujących użytkowników dróg publicznych: 1) klientów poczty - w wyznaczonym i UCHWAŁA Nr XX/229/16 Rady Gminy Mielno z dnia 18 marca 2016 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania oraz ustalenia wysokości stawek opłat i sposobu ich pobierania na drogach publicznych na terenie

Bardziej szczegółowo