katalog szkoleń termowizja diagnostyka maszyn szybkie kamery

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "katalog szkoleń termowizja diagnostyka maszyn szybkie kamery"

Transkrypt

1 katalog szkoleń termowizja diagnostyka maszyn szybkie kamery

2 Największym potencjałem każdego przedsiębiorstwa są ludzie. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji kadry pracowniczej jest dziś bezwzględną koniecznością, a jednocześnie niezwykle skutecznym sposobem motywacji pracowników, w znaczący sposób wpływającym na zaangażowanie pracowników w osiąganiu celu firmy. W odpowiedzi na wymagania, które stawia rynek: ciągłego zdobywania nowych umiejętności, a przede wszystkim skutecznego wykorzystania ich w praktyce, EC Training oferuje od 2009 roku specjalistyczne szkolenia inżynierskie. Obecnie prowadzimy szkolenia z następujących dziedzin: Termowizja Diagnostyka maszyn Szybkie kamery Zarządzanie produkcją EC Training Center jest częścią EC Grupy, jednej z najbardziej dynamicznie i wielokierunkowo rozwijających się grupy spółek inżynierskich w Polsce. Dzięki przynależności do EC Grupy mamy możliwość współpracy z wybitnymi specjalistami posiadającymi duże doświadczenie w obszarach, z których prowadzimy szkolenia. Organizowane przez nas szkolenia prowadzimy w naszej siedzibie w nowoczesnym biurowcu przy ulicy Lublańskiej 38 w Krakowie. Posiadamy własne sale szkoleniowe, które wyposażone są w sprzęt i pomoce dydaktyczne zapewniające każdemu uczestnikowi optymalne warunki zdobywania wiedzy. Zajęcia prowadzą oprócz specjalistów z EC Grupy również zaproszeni trenerzy z wieloletnim doświadczeniem, a fakt, że odbywają się w niewielkich grupach sprawia, że prowadzone przez nas szkolenia są niezwykle efektywne. Oferujemy również zamknięte szkolenia wyjazdowe, dedykowane dla konkretnej firmy. Szkolenia tego typu organizowane są najczęściej w siedzibie Klienta (możliwe są również szkolenia wyjazdowe w innym mieście), a uczestnikami są tylko i wyłącznie pracownicy danego przedsiębiorstwa. Istnieje możliwość dopasowania programu szkolenia do rzeczywistych potrzeb firmy. Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym: 2.12/00135/2010. wstęp

3 termowizja Termowizja jest bardzo zróżnicowaną technologią, wymaga więc umiejętności w różnych dziedzinach. Sama wiedza, jak wykonać obraz termiczny nie wystarczy, aby w pełni korzystać z możliwości termografii. Efektywne wykorzystanie kamery termowizyjnej zależy w dużej mierze od umiejętności osób ją obsługujących. Termowizja wymaga dostosowania swoich działań do różnych warunków pomiarowych, a także umiejętności dokonania analizy obrazu i zrozumienia konsekwencji tego, co się widzi w podczerwieni. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na profesjonalnie prowadzone szkolenia z termowizji, firma EC Training Center stała się oficjalnym partnerem Infrared Training Center najbardziej cenionego na świecie ośrodka szkolącego z termografii. Dzięki współpracy z ITC prowadzimy zarówno szkolenia zakończone egzaminem na certyfikaty ITC (uznawany na całym świecie), jak i autorskie kursy oparte na modelach szkoleniowych ITC: podstawowe szkolenie z zakresu pomiarów w termowizji oraz bardziej zaawansowane z zastosowania termowizji w energetyce i budownictwie. INFRARED TRAINING CENTER (ITC) - THERMOGRAPHY TRAINING LEVEL 1 EC Training Center jest regionalnym partnerem ITC w Polsce, dzięki czemu prowadzimy jako jedyni na świecie kursy Thermography Training w języku polskim. Infrared Training Center (ITC) jest najbardziej prestiżowym na świecie ośrodkiem szkoleń z zakresu pomiarów termowizyjnych. Firma ta sukcesywnie od ponad 20 lat udoskonala szkolenia i dostosowuje je do zmieniających się zapotrzebowań na rynku. Szkolenia są prowadzone w 22 językach w 50 krajach na świecie. Certyfikat ITC jest uznawany globalnie (w wielu przypadkach przekracza wymagania międzynarodowych standardów certyfikacji podczerwieni), otwiera tym samym drogę do wykonywania pomiarów termowizyjnych na całym świecie. Szkolenie Thermography Training LEVEL 1 obejmuje umiejętności obsługi kamery termowizyjnej, uczy jak prawidłowo zbierać poszczególne informacje dotyczące pomiarów, jak robić profesjonalne sprawozdania, pomaga również zrozumieć techniki i ograniczenia termografii w konkretnych dziedzinach. W programie szkolenia duży nacisk jest kładziony na zajęcia praktyczne z kamerami - ćwiczenia z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego na potrzeby kursu laboratorium. Wprowadzenie do termowizji Aplikacje termowizji Ustawienie i użycie kamery (ćwiczenia) Omówienie kluczowych elementów prawidłowego pomiaru Transfer ciepła Techniki pomiarowe w podczerwieni Analiza termogramów Bezpieczeństwo w termografii Aplikacje mechaniczne Aplikacje elektryczne Aplikacje w budownictwie Ćwiczenia laboratoryjne Przygotowanie prezentacji z laboratorium Końcowy egzamin CZAS SZKOLENIA: 5 DNI Organizujemy również kursy ITC THERMOGRPAHY TRAINING LEVEL 2 w języku angielskim, zainteresowanych prosimy o kontakt. EC Training Center Sp. z o.o., ul. Lublańska 38, Kraków, e -mail: tel.: , fax:

4 TERMOWIZJA WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ, ABY PRAWIDŁOWO WYKONAĆ POMIAR Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi informacjami niezbędnymi do właściwego przeprowadzenia pomiarów termograficznych przy użyciu kamery termowizyjnej. Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących w dziedzinie termowizji, jak i bardziej zaawansowanych termografistów. Zajęcia prowadzi specjalista z dużym doświadczeniem w zakresie wykonywania pomiarów termowizyjnych, licencjonowany przez ITC trener, pan Dariusz Knapek z firmy EC Test Systems. Wprowadzenie do termografii Obsługa kamery termowizyjnej Zasady prawidłowego wykonywania pomiaru Praktyczne zastosowanie termowizji Przygotowanie raportu z pomiarów termowizyjnych CZAS SZKOLENIA: 2 DNI UZYSKANY CERTYFIKAT JEST SYGNOWANY PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO DIAGNOSTYKI TECHNICZNEJ (PTDT). POMIARY TERMOWIZYJNE W ENERGETYCE Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami termowizji w energetyce oraz pomiarów termograficznych instalacji energetycznych. Zajęcia prowadzi pan Paweł Rutkowski, trener z dużym doświadczeniem w termografii, legitymujący się certyfikatem ITC Level 2. Podstawy teoretyczne termowizji - przypomnienie Parametry obiektu i ich wpływ (emisyjność, odległość, temperatura powietrza, temperatura odbita, wilgotność) Rozdzielczość geometryczna kamery Dostrojenie obrazu, termiczne ogniskowanie Pomiar względny i bezwzględny Klasyfikacja błędów (instalacja zewnętrza i wewnętrzna) Pomiary instalacji energetycznych (przykłady) Elementy raportu UZYSKANY CERTYFIKAT JEST SYGNOWANY PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO DIAGNOSTYKI TECHNICZNEJ (PTDT). termowizja 4 EC Training Center Sp. z o.o., ul. Lublańska 38, Kraków, e -mail: tel.: , fax:

5 TERMOWIZJA W BUDOWNICTWIE Szkolenie Termowizja w budownictwie jest rozwinięciem kursu Termowizja - Wszystko co musisz wiedzieć aby prawidłowo wykonać pomiar. Szkolenie to skupia się na metodyce oraz problematyce wykonywania pomiarów termowizyjnych w budownictwie. Zajęcia są prowadzone przez największy autorytet w tej dziedzinie, specjalistę z 30-letnim doświadczeniem w zakresie pomiarów termowizyjnych w budownictwie, pana Włodzimierza Adamczewskiego. UZYSKANY CERTYFIKAT JEST SYGNOWANY PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO DIAGNOSTYKI TECHNICZNEJ (PTDT). Podstawy - przypomnienie Izolacje Szczelność Wilgotność Wykonywanie badań - metodyka, elementy ekspertyzy, uwarunkowania i ograniczenia metody, źródła błędów Wykonanie sprawozdania zgodnie z systemem zarządzania jakością (Norma PN-EN 17025) Ćwiczenia - wykonywanie rejestracji w terenie Oprogramowanie, wykonanie raportu Uwarunkowania formalne THERMACAM RESEARCHER CZAS SZKOLENIA: 2 DNI termowizja Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z obsługą programu ThermaCAM Researcher, będącego zaawansowanym narzędziem do analizy termograficznej. Ustawienie połączenia z kamerą termowizyjną Przygotowanie sesji pomiarowej Korzystanie z narzędzi pomiarowych Rejestracja sekwencji i obrazów Eksport danych do innych aplikacji Współpraca Researcher i Visual Basic zarządzanie produkcją Organizowane przez firme EC Training Center szkolenia z zakresu zarządzania produkcją skierowane są w głównej mierze do kierowników i pracowników działów produkcji oraz technologów. Uczestnicy naszych szkoleń zapoznają się z zagadnieniami z zakresu skutecznych metod organizacji procesów planowania i koordynacji produkcji. Proponujemy kursy zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane. Nasi trenerzy zdobywali doświadczenie szkoląc pracowników takich firmy jak Comarch, Nestle, Huta Aluminium Konin czy Ceramika Tubądzin. Oprócz szkoleń otwartych, organizujemy również szkolenia zamknięte, w przypadku których istnieje możliwość dopasowania programu profilu prowadzonej działalności (np. produkcja dyskretna lub produkcja procesowa). Szkolenia podstawowe: 1. Standardy produkcji (1 dzień) 2. Wprowadzenie do zarządzania produkcją MRP / ERP (1 dzień) 3. Wprowadzenie do zarządzania produkcją Lean Manufacturing (1 dzień) 4. Wprowadzenie do zarządzania produkcją Teorii Ograniczeń (1 dzień) Szkolenia zaawansowane: 1. Planowanie i harmonogramowanie produkcji (2 dni) 2. Produkcja na przykładach rozwiązań SAP, QAD, IFS (2 dni) 3. Symulacja fabryki wg. Lean Manufacturing (2 dni) 4. Symulacja fabryki wg. Teorii Ograniczeń (2 dni) EC Training Center Sp. z o.o., ul. Lublańska 38, Kraków, e -mail: tel.: , fax:

6 szybkie kamery Tempo pracy współczesnych linii produkcyjnych sprawia, że bardzo rzadko istnieje możliwość dokładnego przyjrzenia się procesowi produkcji. Utrudnia to w dużym stopniu prawidłową diagnozę w momencie gdy pojawiają się błędy w finalnym produkcie. Rozwiązaniem tego problemu mogą być tzw. kamery szybkie, czyli urządzenia które potrafią zwolnić ruch, co z kolei umożliwia zobaczenie tego co stało się w ciągu zaledwie sekundy przez minutę. Z myślą o inżynierach utrzymania ruchu i automatykach, firma EC Training we współpracy z firmą EC Test Systems przygotowała szkolenie z wykorzystania szybkich kamer w przemyśle. Wiedza zdobyta na szkoleniu pozwala na samodzielne dokonanie rejestracji procesu produkcyjnego, dzięki czemu przy pojawieniu się ewentualnych błędów i problemów uczestnik kursu przy wykorzystaniu kamery należącej do swojej firmy lub wypożyczonej może zdiagnozować sytuację. Koszt wypożyczenia szybkiej kamery na tydzień jest równy wykonaniu jednorazowej rejestracji w jednym miejscu przez firmę zewnętrzną! SZYBKIE KAMERY W APLIKACJACH PRZEMYSŁOWYCH Celem szkolenia jest zapoznanie z możliwościami kamer, sposobem ich wykorzystania w różnych gałęziach produkcji, a także przekazanie umiejętności samodzielnej obsługi kamery. Zajęcia mają formę praktycznych warsztatów, w czasie których każdy z uczestników będzie miał okazję dokonać z pomocą trenera rejestracji na różnych elementach automatyki przemysłowej. Możliwości współczesnych kamer szybkich Diagnostyka i optymalizacja pracy linii z użyciem kamer szybkich - przykłady aplikacji z różnych gałęzi przemysłu Technologia - kołowy bufor pamięci - zależność rozdzielczości i prędkości rejestracji - sygnały wyzwalania - oświetlenie i czas ekspozycji Praktyczne zapoznanie się ze sprzętem Samodzielne rejestracje uczestników na różnych elementach automatyki przemysłowej ANALIZA RUCHU W PRZESTRZENI 2D i 3D W OPROGRAMOWANIU TEMA Celem szkolenia jest kompleksowe zapoznanie uczestników z obsługą oprogramowania do analizy obrazu zarejestrowanego tzw. szybkimi kamerami. Istnieje możliwość udziału tylko w jednym wybranym dniu szkoleniowym. DZIEŃ I: Analiza ruchu w przestrzeni 2D DZIEŃ II: Zaawansowana analiza ruchu w przestrzeniach 3D oraz 6 stopni swobody (6DOF) 6 EC Training Center Sp. z o.o., ul. Lublańska 38, Kraków, e -mail: tel.: , fax:

7 dziagnostyka maszyn Organizowane przez EC Training Center szkolenia z zakresu diagnostyki maszyn kierowane są do pracowników działów utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych, diagnostyki technicznej, eksploatacji, oraz służb remontowych. Oferta naszych szkoleń przeznaczona jest również dla osób zajmujących się konstruowaniem oraz badaniem nowych urządzeń. METODY WIBROAKUSTYCZNE W DIAGNOSTYCE (POZIOM 1 i POZIOM 2) Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat występujących uszkodzeń, odpowiedniego interpretowania wyników oraz korzystania z odpowiednich narzędzi diagnostycznych. Szkolenie ma formę dwuetapową, poziomy kursów różnią się od siebie stopniem zaawansowania poruszanej tematyki. Poziom 1 Teoria drgań Akwizycja danych Przetwarzanie sygnałów Metody diagnostyki maszyn Analiza trendów Teoria systemów monitorowania i diagnostyki System monitorowania i diagnostyki maszyn Podstawowe uszkodzenia maszyn wirnikowych Definiowanie stanów pracy maszyny CZAS SZKOLENIA: 3 DNI Poziom 2 Modulacje sygnałów Faza sygnału Analizy czasowo częstotliwościowe Analiza synchroniczna Analiza obwiedni Uszkodzenia łożysk tocznych Uszkodzenia przekładni Konfiguracja modułu kinematycznego Wybrane przypadki diagnostyczne Wyważanie Osiowanie CZAS SZKOLENIA: 3 DNI PODSTAWY PRZETWARZANIA SYGNAŁÓW I ANALIZA RZĘDÓW W DIAGNOSTYCE MASZYN Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z metodologią pomiaru oraz przedstawienie korzyści wynikających z zastosowania metody. Pomiar rozbiegu i wybiegu Przykłady i zastosowanie oprogramowania inżynierskiego LMS Test.Lab TESTY WIBRACYJNE I ICH ZASTOSOWANIA Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z obecnymi metodami testów wibracyjnych produktów. Testy te mają na celu odwzorowanie w krótkim czasie cyklu życia produktu. Testowanie sygnałem losowym Testowanie sygnałem sinusoidalnym Testy trwałościowe Interpretacja wyników testów Przykłady i zastosowanie oprogramowania inżynierskiego LMS Test.Lab EC Training Center Sp. z o.o., ul. Lublańska 38, Kraków, e -mail: tel.: , fax:

8 szybkie kamery diagnostyka maszyn termowizja EC Training Center Sp. z o.o., ul. Lublańska 38, Kraków, e -mail: tel.: , fax: Jeżeli żadne z proponowanych przez nas szkoleń nie spełnia Państwa oczekiwań, zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji szkoleń na adres W wysłanej do nas wiadomości proszę zamieścić podstawowe informacje o Państwa preferencjach szkoleniowych: - tematyka szkolenia - poziom zaawansowania - omawiane zagadnienia - forma zajęć (wykłady, warsztaty itp.) - czas szkolenia Na podstawie tych informacji przygotujemy program szkolenia dopasowany do Państwa oczekiwań.

PREZENTACJE SPÓŁEK WCHODZĄCYCH W SKŁAD EC GRUPY: PREZENTACJE SPÓŁEK WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z EC GRUPĄ:

PREZENTACJE SPÓŁEK WCHODZĄCYCH W SKŁAD EC GRUPY: PREZENTACJE SPÓŁEK WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z EC GRUPĄ: PREZENTACJE SPÓŁEK WCHODZĄCYCH W SKŁAD EC GRUPY: 6 12 16 18 20 24 26 28 PREZENTACJE SPÓŁEK WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z EC GRUPĄ: 30 32 34 36 szeroką, interdyscyplinarną wiedzę, umiejętność pracy w zespole, umie-

Bardziej szczegółowo

katalog szkoleñ 2009/2010

katalog szkoleñ 2009/2010 katalog szkoleñ 2009/2010 Najwiêkszym potencja³em firmy s¹ ludzie, dlatego te podnoszenie kwalifikacji kadry jest dziœ bezwzglêdn¹ koniecznoœci¹, a jednoczeœnie sposobem motywacji pracowników. Szkolenia

Bardziej szczegółowo

WYNIKI DZIĘKI SZKOLENIOM. WIEDZA ZAPEWNIAJĄCA

WYNIKI DZIĘKI SZKOLENIOM. WIEDZA ZAPEWNIAJĄCA SAFER, SMARTER, GREENER DNV GL - Business Assurance assurance.dnvgl.com business.assurance@dnvgl.com DNV GL Kierując się swoją misją ochrony życia, mienia i środowiska, DNV GL umożliwia organizacjom podniesienie

Bardziej szczegółowo

Rozwijamy specjalistów

Rozwijamy specjalistów Rozwijamy specjalistów ASERTYWNOŚĆ Szkolenia inżynierskie SEW-Eurodrive Szkolenia Menadżerskie Szkolenia Microsoft Office 1 SEW-Eurodrive Napędzamy świat - od ponad 80 lat SEW projektuje i tworzy systemy

Bardziej szczegółowo

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost.

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Katalog szkoleń 2014 Spis Treści JAKOŚĆ...6 Audytor wewnętrzny ISO 9001:2008...7 Audytor wiodący systemu zarządzania jakością wg ISO 9001:2008 (rejestrowane

Bardziej szczegółowo

Szkolenia i konsulting Programy treningowe 2014

Szkolenia i konsulting Programy treningowe 2014 Szkolenia i konsulting Programy treningowe 2014 www.festo.pl 1 2 We are training. We are consulting. We are industry. Szanowni Państwo! We współczesnym świecie najważniejszym czynnikiem konkurencyjności

Bardziej szczegółowo

Brytyjskie Standardy Zarządzania

Brytyjskie Standardy Zarządzania Brytyjskie Standardy Zarządzania Akademia Biznesu Zajmuje się organizacją profesjonalnych szkoleń, konsultacji oraz wdrożeń z zakresu zarządzania projektami. Specjalizacją firmy są brytyjskie standardy

Bardziej szczegółowo

Katalog szkoleń. Ruch jest naszą siłą napędową od ponad 80 lat SEW projektuje i buduje systemy napędowe. www.sew-szkolenia.pl

Katalog szkoleń. Ruch jest naszą siłą napędową od ponad 80 lat SEW projektuje i buduje systemy napędowe. www.sew-szkolenia.pl SEW-EURODRIVE Polska Spółka z o.o. ul. Techniczna 5, 92-518 Łódź tel. +48 42 676 53 00 fax +48 42 676 53 49 szkolenia@sew-eurodrive.pl www.sew-eurodrive.pl www.sew-szkolenia.pl Nowe Centrum Szkoleniowe

Bardziej szczegółowo

Ciągłe Doskonalenie! > Management Impulse > Trener Lean / Expert Lean > Szkolenia dla managerów i specjalistów KATALOG WARSZTATÓW SZKOLENIOWYCH

Ciągłe Doskonalenie! > Management Impulse > Trener Lean / Expert Lean > Szkolenia dla managerów i specjalistów KATALOG WARSZTATÓW SZKOLENIOWYCH KATALOG WARSZTATÓW SZKOLENIOWYCH Ciągłe Doskonalenie! Zobacz. Naucz się. Zastosuj. BestPractice... zobacz na żywo > Management Impulse > Trener Lean / Expert Lean > Szkolenia dla managerów i specjalistów

Bardziej szczegółowo

Katalog szkoleń 2015

Katalog szkoleń 2015 Katalog szkoleń 2015 Wstęp Szanowni Państwo, przekazujemy Państwu katalog szkoleń na 2015 rok, który powstał poprzez wnikliwą diagnozę i analizę potrzeb szkoleniowych pod względem zarówno merytorycznym

Bardziej szczegółowo

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu Spis treści Wstęp...3 Mielecka rzeczywistość: edukacja dla przemysłu, przemysł dla edukacji...4 O projekcie...9 Wiedza to potęga w Kirchhoff

Bardziej szczegółowo

NASZA PROPOZYCJA SZKOLENIOWA DLA PRZEDSIĘBIORSTW PRODUKCYJNYCH I HANDLOWYCH

NASZA PROPOZYCJA SZKOLENIOWA DLA PRZEDSIĘBIORSTW PRODUKCYJNYCH I HANDLOWYCH NASZA PROPOZYCJA SZKOLENIOWA DLA PRZEDSIĘBIORSTW PRODUKCYJNYCH I HANDLOWYCH W oparciu o doświadczenie płynące z wdrażania programów optymalizacji produkcji proponujemy program szkoleniowy, skierowany do

Bardziej szczegółowo

Innowacje technologiczne. Innowacje technologiczne

Innowacje technologiczne. Innowacje technologiczne dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 12 czerwiec 2013 Innowacje technologiczne Innowacje technologiczne Jak przygotować pracowników na wdrożenie innowacji? Audyt

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl KIERUNKI STUDIÓW Z OBSZARÓW: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGIA I ENERGIA FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE KOMPETENCJE MENEDŻERSKIE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ

Bardziej szczegółowo

CIĄGŁE DOSKONALENIE!

CIĄGŁE DOSKONALENIE! CIĄGŁE DOSKONALENIE! ROZWÓJ PROCESU I PRODUKTU PROCESY TRANSAKCYJNE PRZYWÓDZTWO I ZARZ DZANIE ZAKUPY PRODUKCJA PROGRAM Operational Excellence SIX SIGMA KATALOG SZKOLEŃ 2015 1 Przywództwo i zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Wstęp. QES Consulting posiada w swojej ofercie następujące szkolenia:

Wstęp. QES Consulting posiada w swojej ofercie następujące szkolenia: Wstęp Kim jesteśmy? Przede wszystkim Najlepszymi trenerami audytorami praktykami! Z pasją i zaangażowaniem potrafimy nauczyć i pomóc wdrażać kulturę bezpieczeństwa.wyróżniamy się umiejętnością wbudowania

Bardziej szczegółowo

SITRAIN Szkolenia dla przemysłu

SITRAIN Szkolenia dla przemysłu SITRAIN Szkolenia dla przemysłu Wiedza kluczem do sukcesu Katalog szkoleń Oferta szkoleń 2014/15 www.siemens.pl/sitrain Centra szkoleniowe Łódź Warszawa Katowice Bielsko-Biała Warszawa Łódź Katowice Bielsko-Biała

Bardziej szczegółowo

Szkolenia, sprzęt i usługi dla sieci PROFIBUS i PROFINET od ekspertów. serwis. urządzenia szkolenie

Szkolenia, sprzęt i usługi dla sieci PROFIBUS i PROFINET od ekspertów. serwis. urządzenia szkolenie Szkolenia, sprzęt i usługi dla sieci PROFIBUS i PROFINET od ekspertów serwis urządzenia szkolenie 02.2013 SPIS TREŚCI Szkolenia, sprzęt i usługi dla sieci PROFIBUS i PROFINET INTEX - eksperci z zakresu

Bardziej szczegółowo

Katalog szkoleń 2014

Katalog szkoleń 2014 Katalog szkoleń 2014 SPIS TREŚCI O FIRMIE... 3 SZKOLENIA... 5 Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (szkolenie certyfikowane)... 5 Warsztaty managerskie z prowadzenia Analizy Wpływu

Bardziej szczegółowo

Członek EI Consulting Group. Programy szkoleniowe. DORADCA Consultants Ltd.

Członek EI Consulting Group. Programy szkoleniowe. DORADCA Consultants Ltd. Programy szkoleniowe DORADCA Consultants Ltd. Gdynia, marzec 2012 Spis treści: DORADCA Consultants Ltd.... 3 Lista szkoleń DORADCA Consultants Ltd.... 3 Standardy zarządzania... 4 Sprzedaż business-to-business

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2014/2015

studia podyplomowe 2014/2015 studia podyplomowe 2014/2015 www.wsb.pl KIERUNKI STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGIA I ENERGIA FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Bardziej szczegółowo

DAIMLER TECNOMATIX TEAMCENTER ADMINISTRACJA. Nazwa Kursu Czas trwania Strona

DAIMLER TECNOMATIX TEAMCENTER ADMINISTRACJA. Nazwa Kursu Czas trwania Strona Nazwa Kursu Czas trwania Strona NX Szkolenie podstawowe 5 dni (40h) 8 Szkolenie zaawansowane 5 dni (40h) 8 Parametryzacja 1 dzień (8h) 9 Modelowanie elementów z blach 1 dzień (8h) 9 Symulacje ruchu 3 dni

Bardziej szczegółowo

dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 4 październik 2012 Człowiek najlepsza inwestycja

dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 4 październik 2012 Człowiek najlepsza inwestycja dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 4 październik 2012 Zintegrowane systemy informatyczne Jak zaoszczędzić na podróżach firmowych Bezpieczeństwo IT Aktualne oferty

Bardziej szczegółowo

KATALOG SZKOLEŃ Edycja lipiec 2012

KATALOG SZKOLEŃ Edycja lipiec 2012 KATALOG SZKOLEŃ Edycja lipiec 2012 SPIS TREŚCI System kształcenia INTEX - uznany standard w przemyśle INTEX - 20 lat kompetencji w dziedzinie automatyki przemysłowej INTEX - gwarancja najwyższej jakości

Bardziej szczegółowo

ANALIZA DANYCH NIE TYLKO DLA SPECJALISTÓW CO OFERUJE STATSOFT POLSKA?

ANALIZA DANYCH NIE TYLKO DLA SPECJALISTÓW CO OFERUJE STATSOFT POLSKA? ANALIZA DANYCH NIE TYLKO DLA SPECJALISTÓW CO OFERUJE STATSOFT POLSKA? Piotr Ocalewicz, StatSoft Polska Sp. z o.o. Wstęp StatSoft Polska jest polskim biurem StatSoft Inc. - jednego z największych na świecie

Bardziej szczegółowo

SKIEROWANA SPECJALNIE DO

SKIEROWANA SPECJALNIE DO OFERTA SZKOLENIOWA SKIEROWANA SPECJALNIE DO DORADCÓW ZAWODOWYCH str. 1 WSTĘP Niniejsza oferta szkoleniowa została przygotowana specjalnie dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy, w szczególności

Bardziej szczegółowo

KURSY SYMULACJA W NAUCE I PRZEMYŚLE

KURSY SYMULACJA W NAUCE I PRZEMYŚLE KURSY HARDWARE OPROGRAMOWANIE SZKOLENIA OBLICZENIA SYMULACJA W NAUCE I PRZEMYŚLE Wiedzę nabywamy od dnia, w którym przychodzimy na świat. Częścią naszej natury jest chęć kształcenia i zdobywania nowych

Bardziej szczegółowo

KATALOG SZKOLEŃ. IWMnews.pl

KATALOG SZKOLEŃ. IWMnews.pl KATALOG SZKOLEŃ 2013 SPIS TREŚCI O instytucie 3 Oferta 3 Szkolenia zamknięte 4 Szkolenia otwarte 5 Jak pracujemy?...6 Z jakich metod korzystamy na szkoleniu?...7 ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM I ORGANIZACJĄ 8 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie ul. Frysztacka 44 tel. 33 851 02 81 tel. kom. 601 309 627 e-mail: cieszyn@wsb.edu.pl

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie ul. Frysztacka 44 tel. 33 851 02 81 tel. kom. 601 309 627 e-mail: cieszyn@wsb.edu.pl Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej ul. Cieplaka 1C tel. 32 262 28 05 skype: rekrutacja_wsb gg: 4736950 e-mail: info@wsb.edu.pl facebook.com/wsb.dg Wydział Zamiejscowy w Cieszynie ul. Frysztacka

Bardziej szczegółowo

JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE

JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE PROGRAM WSPIERANIA BIZNESU II PHARE PROJEKT SME-FIT JAK ZORGANIZOWAĆ I POPROWADZIĆ SZKOLENIE OPRACOWANIE: Katarzyna Wawer-Dziedziak ZWIĄZEK RZEMIOSŁA POLSKIEGO 2004 SPIS TREŚCI Wstęp... 3 Na czym polega

Bardziej szczegółowo