Grupa IKEA w Polsce IKEA IKEA Retail Inter IKEA Centre Polska Regionalne Centrum Logistyczn Biuro Zakupów

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Grupa IKEA w Polsce IKEA IKEA Retail Inter IKEA Centre Polska Regionalne Centrum Logistyczn Biuro Zakupów"

Transkrypt

1 Grupa IKEA w Polsce IKEA oferuje szeroki asortyment dobrze zaprojektowanych, funkcjonalnych mebli i artykułów wyposażenia domu, w cenach tak niskich, żeby jak najwięcej ludzi mogło sobie na nie pozwolić. Nazwa marki IKEA to akronim - skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd). Historia IKEA sięga 1943 roku, gdy Ingvar Kamprad miał 17 lat. Od tego czasu Grupa IKEA rozrosła się, zatrudniając obecnie pracowników w 39 krajach i generując obroty powyżej 21.1 mld. euro. Grupa firm IKEA, znana w Polsce przede wszystkim z żółto niebieskich sklepów meblowych, składa się z kilku spółek zatrudniających ogółem ponad 2300 pracowników. IKEA Retail posiada obecnie osiem sklepów, dwa w Warszawie (w Jankach koło Warszawy i na Targówku), w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie oraz otwarty w listopadzie 2009 największy sklep IKEA w Łodzi. W roku 2009, polskie sklepy IKEA odwiedziło około 16 milionów Klientów. Spółka Inter IKEA Centre Polska projektuje, realizuje oraz prowadzi kompleksową obsługę Centrów Handlowych, w których można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment i usługi. Regionalne Centrum Logistyczne w Jarostach obsługuje sklepy IKEA w pięciu krajach: Polskę, Czechy, Rumunię, Słowację i Węgry. IKEA poprzez swoje Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, w której Polska jest drugim, co do wielkości, dostawcą wyrobów sprzedawanych w sklepach IKEA na całym świecie.

2 Dobre Praktyki Kultura organizacyjna IKEA Trzeba marzyć, aby stworzyć udaną ideę handlową. Trzeba ludzi, aby zrealizować marzenia. Ingvar Kamprad, założyciel IKEA Nasze dziedzictwo wywodzi się ze szwedzkości. Szwedzka kultura opiera się na prostocie, równości i otwarciu na nowe wpływy. Właśnie te wartości oraz tradycyjna etyka pracy ukształtowały szwedzką kulturę IKEA. Szwedzi są skromni, pokorni i każdy czuje się równie ważny i wie, że ma wpływ na sukces ogółu. Są znani ze swojego liberalnego podejścia, pokory i otwartości na różnorodność. Wszyscy są równi i pracują dla dobra zespołu. Szwecja, znana ze swojej neutralności jest zwolennikiem idei złotego środka - zanim podejmiemy ważną decyzję, chcemy wysłuchać wszystkich stron. Nasze domy są dla nas bardzo ważne, lubimy spędzać w nich wiele czasu. Wypełniamy je światłem i subtelnymi dekoracjami. Praca jest dla nas ważna, ale mamy też inne pasje i staramy się dbać o równowagę między pracą a naszym domem. Mur kamienny z regionu Småland, gdzie zrodziła się IKEA jest symbolem ciężkiej pracy szwedzkich farmerów i często pojawia się on w sklepach i biurach IKEA. Odzwierciedla naszą kulturę i wartości firmy. Kultura firmy pomaga wszystkim pracownikom czerpać siły z historii oraz działa jak spoiwo. Kluczowe wartości dla IKEA to: prostota, poczucie wspólnoty i entuzjazm, świadomość kosztów, przewodnictwo przez przykład, odwaga bycia innym, skromność i siła woli, nieustanne dążenie do zmian, ciągłe bycie w drodze, gotowość przyjmowania i dawania odpowiedzialności oraz dążenie do poznania rzeczywistości. Nasza wizja to tworzenie lepszych warunków życia dla wielu ludzi. Jedną z najważniejszych wartości w IKEA są ludzie i praca zespołowa. Znajduje to odzwierciedlenie w naszej koncepcji polityki personalnej. Łączenie obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci i pracą zawodową to wielkie wyzwanie dla pracowników. Jako pracodawca chcemy ich wspierać i umożliwiać im taki sposób wykonywania zadań, aby łączenie pracy i obowiązków domowych było naturalne i możliwe. Dla firmy ważne jest, aby pracownicy mogli zachować równowagę między życiem zawodowym i osobistym. Staramy się wprowadzać szereg udogodnień dla naszych pracowników, mając również na uwadze kobiety w ciąży, matki oraz ojców pracujących w IKEA. W IKEA niezwykle ważna jest atmosfera. Tworzą ją ludzie, którzy wspólnie pracują, pomagają sobie i osiągają sukces.

3 Dobre Praktyki Grupa IKEA w Polsce Mama, tata i praca Zdajemy sobie sprawę, że spełniony i dobry pracownik chce się także realizować w życiu prywatnym. Wiemy, jak ważne dla niemal każdej kobiety jest macierzyństwo, dlatego przykładamy szczególną uwagę do pracujących u nas mam i kobiet spodziewających się dziecka. Po przejściu na urlop macierzyński jesteśmy w stałym kontakcie z pracownikiem. Informujemy o wydarzeniach z życia firmy, zapraszamy na spotkania integracyjne, a także świętujemy razem z pracownikiem narodziny dziecka. Rozumiemy, że pierwsze miesiące spędzone z dzieckiem są niezwykle ważne dla jego rozwoju, dlatego wprowadziliśmy dodatkowe 30 dni pełnopłatnego urlopu macierzyńskiego IKEA ponad to, co przewiduje ustawa. Może być on wykorzystany przez jednego z rodziców, który w momencie ubiegania się o wydłużony urlop macierzyński już na nim przebywa na podstawie przepisów Kodeksu Pracy. Ojcowie-pracownicy IKEA, którzy nie korzystają z dodatkowego płatnego urlopu macierzyńskiego, otrzymują dodatkowe 10 dni płatnego zwolnienia od pracy. Narodziny dziecka wymagają poświęcenia więcej czasu i uwagi na sprawy rodzinne niż dotychczas. Dlatego uwzględniamy potrzeby rodziców przy układaniu grafików w sklepach, wprowadziliśmy możliwość dostosowania i uzgadniania swoich godzin pracy. Z pełnego etatu można np. przejść na połowę czy pracować tylko w określonych godzinach. Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego gwarantujemy rodzicom zatrudnienie w IKEA na tym samym lub równorzędnym stanowisku, oferujemy możliwość wykonywania pracy w niepełnym wymiarze czasu, a wielkość etatu powinna być uzgodniona i zaakceptowana przez pracownika i przełożonego. Jako firma otwarta na potrzeby rodziców oferujemy pracownikom, którzy przepracowali min. 6 miesięcy i wracają do pracy po urlopie macierzyńskim, uczestnictwo w procesie rozmów oceniających i o podwyżkach. Dofinansujemy także prywatną opiekę medyczną dla rodzin naszych pracowników. Celebrujemy ważne wydarzenia z życia naszych pracowników, jak śluby czy narodziny dzieci poprzez dodatkowe upominki i bony okolicznościowe, wyprawki dla dzieci. Wspólnie świętujemy i organizujemy pikniki rodzinne, paczki dla dzieci, spotkanie z Mikołajem itp. Efekty wprowadzenia tych praktyk zauważalne są podczas codziennych, nieformalnych rozmów z pracownikami IKEA. Nasi pracownicy chętnie korzystają z proponowanych udogodnień z powodzeniem łącząc życie rodzinne i zawodowe. O sukcesie tych praktyk mogą świadczyć nagrody uzyskane przez IKEA:

4 - tytuł Firma przyjazna mamie w IV edycji konkursu organizowanego przez Agora S.A. (2008) - tytuł Firma nieprzeciętnie przyjazna matkom w I i II edycji plebiscytu organizowanego przez Presspublica Sp. z o.o. oraz Fundację Świętego Mikołaja (2007 i 2008) Mam na imię Sabina i jestem MAMĄ! W Sklepie IKEA w Katowicach pracuję od 2000 roku jako Sprzedawca, a obecnie jako Starszy Sprzedawca. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży (było to w październiku 2004 roku) byłam początkowo trochę zaniepokojona. Praca w IKEA to moja pierwsza praca, więc bardzo mi na niej zależało, a dookoła słyszało się różne rzeczy na temat traktowania kobiet w ciąży Jak się okazało niepotrzebnie się martwiłam. Na informację o tym, że będę mamą wszyscy zareagowali bardzo pozytywnie, cieszyli się ze mną, gratulowali mi i martwili się o moje zdrowie. Od początku ciąży byłam na zwolnieniu lekarskim i nie miałam z tego powodu żadnych nieprzyjemności czy problemów. Szefowa, koleżanki i koledzy z pracy byli ze mną w ciągłym kontakcie i przeżywali ten czas razem ze mną. Dziewięć miesięcy minęło bardzo szybko, 9 czerwca 2005 roku urodziłam synka Kubusia. Był to najcudowniejszy dzień moim życiu. Urlop macierzyński i część urlopu wychowawczego w pełni poświęciłam rodzinie, a zwłaszcza Kubusiowi, który w tym czasie potrzebował mnie najbardziej. Każdy z tych dni był wyjątkowy i niezapomniany. O powrocie do pracy zaczęłam myśleć na początku 2006 roku. Moja szefowa czekała na mnie i bardzo chciała, żebym wróciła do pracy. Zdecydowałam się na ten krok, kiedy Kubuś skończył 9 miesięcy. Grafik pracy został dostosowany do moich potrzeb, dzięki czemu było mi łatwiej pogodzić pracę z wychowywaniem Kubusia. Zawdzięczam to oczywiście firmie IKEA, ale także moim współpracownikom z działu, którzy wspierali mnie w powrocie do pracy i traktowali ze zrozumieniem. Pracuję z fantastycznymi ludźmi! Także dziś, jeśli muszę iść na zwolnienie lekarskie lub wypadnie jakaś nagła sytuacja w domu, zawsze są gotowi, żeby zastąpić mnie w pracy. Łączenie pracy i wychowania Kubusia nie przeszkodziły mi w rozwoju zawodowym. Po powrocie do pracy z urlopu wychowawczego ukończyłam program szkoleniowy Starszy Sprzedawca, z sukcesem zdałam kończący go egzamin i awansowałam ze stanowiska Sprzedawcy na stanowisko Starszego Sprzedawcy, co uważam za duże osiągnięcie! Podsumowując - bycie pracująca mamą jest fantastyczne, pod warunkiem oczywiście, że ma się wokół siebie przyjaznych ludzi i przyjaznego pracodawcę. Ja takich mam! Sabina,

5 Wiek nie ma znaczenia Dobre Praktyki Grupa IKEA w Polsce Szczęściem jest dążenie do celu a nie jego osiągnięcie Ingvar Kamprad, założyciel IKEA Praktyki przyjazne pracownikom 50+ IKEA jako pracodawca stara się odpowiadać na indywidualne potrzeby naszych pracowników, które różnią się w zależności od etapu życia, na którym znajduje się każdy pracownik. Celem wprowadzania polityki przyjaznej pracownikom w wieku powyżej 50. lat (tzw.50+) jest przede wszystkim realizacja wizji IKEA, w której sukces mogą odnieść nie tylko ludzie młodzi, rodzice, którzy chcą połączyć wychowywanie dzieci z pracą zawodową, ale również osoby, które choć zbliżają się do wieku emerytalnego, nadal chcą być aktywne zawodowo i czuć satysfakcję z pracy. Nie chodzi tylko o zatrudnianie osób starszych, ale również o zatrzymanie tych osób w firmie. Dzięki temu kapitał wiedzy i doświadczeń, latami zdobywany w IKEA może być ogromną korzyścią także dla firmy. Takie działania sprzyjają również dobrej atmosferze pracy, która jest podstawą satysfakcji pracowników i wzmacnia ich motywację i lojalność wobec firmy. We wszystkich obszarach, jak rekrutacja i zatrudnienie, kultura organizacji oraz promocja różnorodności w naszej firmie, oraz w zależności od potrzeb rynku podejmowane są działania aktywizujące osoby 50+. Przykładem takich praktyk są ogłoszenia o pracę w sklepie IKEA w Katowicach m.in. na sprzedawców, kucharzy, kasjerów, stolarzy, magazynierów ze znaczkiem "OFERTA TEŻ DLA 50+" Braliśmy udział w akcji Gazety Praca "OFERTA TEŻ DLA 50+", promującej zatrudnienie osób powyżej 50. roku życia, umieszczając logo 50+ w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Dodatkowo, aby zachęcić osoby w wieku powyżej 50. lat do udziału w naszych rekrutacjach, zamieściliśmy historie naszych pracowników należących do tej grupy wiekowej na lokalnych sklepowych stronach internetowych IKEA, w zakładce Praca. Oferta dla osób powyżej 50. roku życia zawiera m.in.: Elastyczne formy pracy - w pełnym lub niepełnym wymiarze, w indywidualnie ustalanych godzinach pracy Benefity materialne szczególnie cenione przez osoby 50+, np. atrakcyjny pakiet medyczny oraz możliwość ubezpieczenia grupowego Pozamaterialne benefity - warunki pracy, atmosfera otwartości, życzliwości, stałość i pewność zatrudnienia Komunikacja wewnętrzna (intranet, publikacje i wydawnictwa wewnętrzne) pokazująca zróżnicowanie pracowników pod względem wieku, płci, narodowości Komunikacja zewnętrza dla potencjalnych pracowników, np. zdjęcia osób w różnym wieku w Internecie, komunikacja w ulotce w sklepie na Targówku "nie stawiamy barier wiekowych!" Wszystkim pracownikom zapewniamy taki sam dostęp do szkoleń i możliwości rozwoju Promocja zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej poprzez dofinansowanie do karty, która umożliwia pracownikom korzystanie z centrów sportowych na terenie całego kraju.

6 Promujemy różnorodność i przeciwdziałamy dyskryminacji również ze względu na wiek. Działania te są wpisane w codzienność i kulturę organizacyjną IKEA. We wszelkich naszych działaniach zewnętrznych oraz wewnętrznych staramy się podkreślać, że wiek i doświadczenie są atutami w naszej organizacji. IKEA Retail zp. z o.o. została laureatem ogólnopolskiego konkursu PRAKTYKI PRZYJAZNE PRACOWNIKOM 50+ w kategorii Pracodawca przyjazny pracownikom 50+ w 2009 roku. Mam na imię Danusia i mam 53% zniżki u optyka! W Sklepie IKEA w Katowicach pracuję na stanowisku kasjera w restauracji. O pracy tej dowiedziałam się od mojego syna, także pracownika IKEA. Postanowiłam spróbować swoich sił i zdecydowałam się uczestniczyć w rekrutacji, ponieważ od dawna potrzebowałam odmiany w swoim życiu, poprawy sytuacji i poziomu życia. Wcześniej pracowałam w wielu mniejszych firmach, ale monotonia i niskie zarobki zmusiły mnie do poszukiwania nowego zajęcia. Pracuję w IKEA już dwa lata! Mam liczne zadania, ale dzięki temu, że są jasno sprecyzowane przez mojego szefa oraz dzięki wspaniałemu różnorodnemu zespołowi, mogę spełnić wszystkie stawiane przede mną zadania. Liczy się dobra współpraca. Pomimo, że w zespole przeważają osoby młodsze ode mnie, mogę im zaoferować swoją dojrzałość i pewność siebie, podyktowaną właśnie moim wiekiem i życiowym doświadczeniem! Pracę w IKEA śmiało mogę polecić wszystkim moim znajomym. Jestem tu doceniana. Czuję się spełniona zawodowo, a moja aktywność w pracy przynosi mi nie tylko finansowe korzyści, ale też ogromną satysfakcję. W moich poprzednich firmach nie odczuwałam podobnej atmosfery i kultury pracy, nie zapewniano mi też podobnego poziomu opieki socjalnej. Praca w IKEA spowodowała, że stałam się osobą pewniejszą siebie i bardziej otwartą. I nie liczę już tak bardzo na tę zniżkę u optyka Korzyści finansowe - to jedno, satysfakcja drugie! Danuta,

IKEA Group Staff Human Resources 11/03/02 1

IKEA Group Staff Human Resources 11/03/02 1 IKEA Group Staff Human Resources 11/03/02 1 Pochodzimy ze Szwecji IKEA Group Staff Human Resources 11/03/02 2 Dlaczego IKEA nazywa się IKEA? IKEA Group Staff Human Resources 11/03/02 3 Jesteśmy w Polsce

Bardziej szczegółowo

Grupa IKEA w Polsce IKEA Retail Sp. z o.o. IKEA Trading Services Sp. z o.o. Inter IKEA Centre Group Poland IKEA Distribution Services S.A.

Grupa IKEA w Polsce IKEA Retail Sp. z o.o. IKEA Trading Services Sp. z o.o. Inter IKEA Centre Group Poland IKEA Distribution Services S.A. Grupa IKEA w Polsce Jesteśmy firmą, opierającą swą działalność na wartościach, która nieustannie dąży do osiągnięcia pozycji lidera w dziedzinie wyposażenia domu. Dom to nasza pasja uważamy go za najważniejsze

Bardziej szczegółowo

zeszyt 2 Firma = różnorodność

zeszyt 2 Firma = różnorodność zeszyt 2 Firma = różnorodność zrozumienie poszanowanie zarządzanie Spis treści Wprowadzenie 3 Diversity w Polsce i na świecie 4 1. Zarządzanie różnorodnością na świecie 5 2. Zarządzanie różnorodnością

Bardziej szczegółowo

Dobre praktyki CSR w aspekcie pracowniczym (Wybór)

Dobre praktyki CSR w aspekcie pracowniczym (Wybór) Dobre praktyki CSR w aspekcie pracowniczym (Wybór) Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Region Warmińsko-Mazurski NSZZ Solidarność 10-448 Olsztyn

Bardziej szczegółowo

Najbliższe miesiące będą stabilne

Najbliższe miesiące będą stabilne 30 NAJLEPSZY PRACODAWCA 2015 Najbliższe miesiące będą stabilne dla pracowników Rok 2015 rozpoczął się w atmosferze bardzo dynamicznego tempa zmian na rynku pracy oraz wzrostem publikowanych ofert zatrudnienia.

Bardziej szczegółowo

Antoni Sobolewski (redakcja)

Antoni Sobolewski (redakcja) Antoni Sobolewski (redakcja) Krzysztof Matlak (sekretarz redakcji) Przemysław Piechota i Michał Matlak (tłumaczenie) Projekt graficzny: Kazimierz Krystosik Wydawca Pomorska Akademia Kształcenia Zawodowego

Bardziej szczegółowo

DanonePL. Przegląd CSR

DanonePL. Przegląd CSR DanonePL Przegląd CSR Spis treści: 26 3 4 5 6 Trzy filary Danone a Katalog wartości Historia CSR w Danone Nasi interesariusze 1. Ludzie 8 9 9 10 11 12 13 13 14 15 16 17 19 20 20 Danone to ludzie Po pierwsze,

Bardziej szczegółowo

Firmy przyjazne rodzicom

Firmy przyjazne rodzicom Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Firmy przyjazne rodzicom Raport z ogólnopolskiego konkursu Firma przyjazna rodzicom, realizowanego w ramach

Bardziej szczegółowo

Czas na Kobiety SUPERWOMAN NA RYNKU PRACY GODZENIE RÓL PARTNER: Supported by Norway Grants through the Fund for Decent Work and Tripartite Dialogue

Czas na Kobiety SUPERWOMAN NA RYNKU PRACY GODZENIE RÓL PARTNER: Supported by Norway Grants through the Fund for Decent Work and Tripartite Dialogue Czas na Kobiety SUPERWOMAN NA RYNKU PRACY GODZENIE RÓL PARTNER: Supported by Norway Grants through the Fund for Decent Work and Tripartite Dialogue teksty Monika Zakrzewska Małgorzata Gałązka-Sobotka współpraca

Bardziej szczegółowo

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent. WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.pl grudzień/ styczeń 2014/15 RAPORT NUMERU FMCG BRANŻA WARTA UWAGI PROGRAM MENADŻERSKI W GRUPIE EUROCASH DAJ SOBIE SZANSĘ ODKRYJ SWOJE KOMPETENCJE

Bardziej szczegółowo

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR spis treści Wstęp List Prezesa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Bardziej szczegółowo

Kadry i rozwój. Doświadczenia i dobre praktyki wybranych projektów dofinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013

Kadry i rozwój. Doświadczenia i dobre praktyki wybranych projektów dofinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 2013 Kadry i rozwój Doświadczenia i dobre praktyki wybranych projektów dofinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 Kadry i rozwój Doświadczenia i dobre praktyki wybranych

Bardziej szczegółowo

Skuteczna motywacja w biznesie

Skuteczna motywacja w biznesie 30 Skuteczna motywacja w biznesie fot: fotolia Obowiązki pracodawcy wobec pracownika Według raportu The Global Competitiveness polski rynek pracy uplasował się dopiero na 93. miejscu na 144 w zakresie

Bardziej szczegółowo

spis treści małych wielkich rzeczy

spis treści małych wielkich rzeczy spis treści małych wielkich rzeczy wstęp 5 zatrudnienie i rynek pracy 8 KATARZYNA SKOWRONEK 10 KAMIL PEKSA 14 KRZYSZTOF PAWŁUSZKO 18 edukacja 22 JULIANNA KAPŁON I RAFAŁ BILICKI 24 PAWEŁ BŁACHOWICZ 28 NATALIA

Bardziej szczegółowo

Masz więcej niż 50 lat? Zostań wolontariuszem!

Masz więcej niż 50 lat? Zostań wolontariuszem! Masz więcej niż 50 lat? Zostań wolontariuszem! WOLONTARIAT TO MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTANIA POSIADANEGO DOŚWIADCZENIA. TO TAKŻE WYJŚCIE Z OSAMOTNIENIA, WYPEŁNIENIE WOLNEGO CZASU I ZADOWOLENIE Z BYCIA POTRZEBNYM

Bardziej szczegółowo

ISBN:987-83-923109-5-2

ISBN:987-83-923109-5-2 Niniejsza publikacja została przygotowana w ramach projektu Mama w pracy społeczne uwarunkowania powrotu kobiet na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka, współfinansowanego ze środków

Bardziej szczegółowo

Kurs Challenges of Sustainable Development 3-24 lipca 2005 IKEA Kraków na drodze zrównoważonego rozwoju

Kurs Challenges of Sustainable Development 3-24 lipca 2005 IKEA Kraków na drodze zrównoważonego rozwoju Kurs Challenges of Sustainable Development 3-24 lipca 2005 IKEA Kraków na drodze zrównoważonego rozwoju Jan Burdziej Tomasz Jeleński Beata Szcześniak Karolina Turała Spis treści 1. Wstęp 1.1. O raporcie

Bardziej szczegółowo

Najlepsi Pracodawcy. Jak budować angażujące miejsca pracy i trwałe wyniki biznesowe. Dodatek Harvard Business Review Polska

Najlepsi Pracodawcy. Jak budować angażujące miejsca pracy i trwałe wyniki biznesowe. Dodatek Harvard Business Review Polska Najlepsi Pracodawcy 2013 Jak budować angażujące miejsca pracy i trwałe wyniki biznesowe Dodatek Harvard Business Review Polska Szanowni Państwo, Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce podsumowanie wyników

Bardziej szczegółowo

Kapitalni ludzie. Wybrane projekty realizowane w wojwództwie kujawsko-pomorskim w ramach Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitalni ludzie. Wybrane projekty realizowane w wojwództwie kujawsko-pomorskim w ramach Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W TORUNIU Kapitalni ludzie Wybrane projekty realizowane w wojwództwie kujawsko-pomorskim w ramach Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Toruń, grudzień 2013 Skład, druk

Bardziej szczegółowo

Aby chciało się chcieć

Aby chciało się chcieć TEMAT NUMERU w dziale Baza wiedzy Warto przeczytać!???????????????????????????????????? Magia wartości a sukces firmy Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co gwarantuje firmie sukces. Połączenie

Bardziej szczegółowo

USŁUG KARIERY CENTRA PIERWSZE ABSOLWENTÓW W AUTOMOTIVE WSPÓLNYCH: www.eurostudent.pl KROKI W KIERUNKU WYDANIE DLA ABSOLWENTÓW BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ

USŁUG KARIERY CENTRA PIERWSZE ABSOLWENTÓW W AUTOMOTIVE WSPÓLNYCH: www.eurostudent.pl KROKI W KIERUNKU WYDANIE DLA ABSOLWENTÓW BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ www.eurostudent.pl czerwiec 2015 WYDANIE DLA ABSOLWENTÓW RAPORT SPECJALNY INŻYNIER W AUTOMOTIVE RAPORT CENTRA USŁUG WSPÓLNYCH: BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ PIERWSZE KROKI W KIERUNKU KARIERY SPRAWDŹ NA S. 9 KARIERA

Bardziej szczegółowo

Dodatek Harvard Business Review Polska. Najlepsi Pracodawcy 2014

Dodatek Harvard Business Review Polska. Najlepsi Pracodawcy 2014 Dodatek Harvard Business Review Polska Najlepsi Pracodawcy 2014 Szanowni Państwo, Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce podsumowanie wyników badania Najlepsi Pracodawcy 2014. Program Najlepsi Pracodawcy,

Bardziej szczegółowo

SPÓŁDZIELNIE. Nr 08 BATALIA O USŁUGI SPOŁECZNE. Coraz częściej pojawiają się spory o jakość

SPÓŁDZIELNIE. Nr 08 BATALIA O USŁUGI SPOŁECZNE. Coraz częściej pojawiają się spory o jakość W NUMERZE Nr 08 wywiad z dr. hab. Piotrem Błędowskim o pożyczkach dla spółdzielni socjalnych o dofinansowaniach działań na rzecz seniorów i dzieci Pismo poświęcone przedsiębiorczości społecznej http://biznesspoleczny.pl

Bardziej szczegółowo

LIFE. Wyniki Finansowe Pramerica. Life Planner. Korzystne zmiany. magazyn wszystkich ubezpieczonych

LIFE. Wyniki Finansowe Pramerica. Life Planner. Korzystne zmiany. magazyn wszystkich ubezpieczonych LIFE Zawód Life Planner Ubezpieczenia po japońsku Wyniki Finansowe Pramerica Korzystne zmiany w ofercie produktowej KAMPANIA BILLBOARDOWA Profesjonalizm w każdym detalu SPIS TREŚCI firma 01 Słowo wstępu

Bardziej szczegółowo

Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie. To działa!

Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie. To działa! Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie To działa! Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie To działa! ( ) Sztuka w tym, by różnica

Bardziej szczegółowo

Raport Odpowiedzialności Społecznej FARM FRITES POLAND SA

Raport Odpowiedzialności Społecznej FARM FRITES POLAND SA Raport Odpowiedzialności Społecznej FARM FRITES POLAND SA 2012-2013 Informacja o raporcie Niniejszy dokument jest pierwszym raportem firmy Farm Frites Poland SA (FFP), dotyczącym zrównoważonego rozwoju

Bardziej szczegółowo

Firma = zaangażowanie

Firma = zaangażowanie zeszyt 3 Firma = zaangażowanie pracownicy wolontariusze beneficjenci Spis treści Wprowadzenie 3 CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu 4 1. Corporate Community Involvement (CCI), czyli myśl globalnie,

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPOŁECZNY 2006-2007 Ludzie pomagają Ludziom

RAPORT SPOŁECZNY 2006-2007 Ludzie pomagają Ludziom RAPORT SPOŁECZNY 2006-2007 Ludzie pomagają Ludziom SPIS TREŚCI WSTĘP 1. O raporcie 2. Spis treści 3. Historia firmy 4. List od prezesa ZOBOWIĄZANIE I Jesteśmy by budować atrakcyjne miejsca pracy, by najlepsi

Bardziej szczegółowo

WOLONTARIAT W SZKOLE Organizacja i prowadzenie szkolnego klubu wolontariusza

WOLONTARIAT W SZKOLE Organizacja i prowadzenie szkolnego klubu wolontariusza WOLONTARIAT W SZKOLE Organizacja i prowadzenie szkolnego klubu wolontariusza Niniejsza publikacja Pryzgotowanie i druk niniejszej publikacji wsparły finansowo powstała przy wsparciu finansowym Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

Wyróżnieni w XXI edycji Raportu: EDYCJA XXI

Wyróżnieni w XXI edycji Raportu: EDYCJA XXI 11 17 kwietnia 2014 r. 27 Partnerzy merytoryczni Partner strategiczny Partnerzy raportu EDYCJA XXI fot: fotolia Wyróżnieni w XXI edycji Raportu: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wyróżniona w XXI

Bardziej szczegółowo