Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download ""

Transkrypt

1

2

3

4

5

6 Republika Włoska państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, składa się z 20 regionów; ok. 60 mln mieszkańców; Włochy należą do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata, są członkiem m.in.: UE, NATO; Na czele republiki stoi Prezydent (wybierany na 7-letnią kadencję przez Zgromadzenie Narodowe), który dysponuje prawem desygnowania premiera, który rzeczywiście sprawuje władzę wykonawczą; System polityczny od lat określa się jako mało stabilny, obecny rząd to 63 po zakończeniu II wojny światowej.

7

8 A na początku? Kultura Renesansu (Florencja, Rzym, Wenecja) 1645 r. pierwszy włoski periodyk Sinerco 1876 r. - władzę przejęli lewicowi radykalni liberałowie (A. Depretis): ujednolicono system administracji, prawa oraz edukacji, ogłoszono wolność prasy.

9 A jeszcze wcześniej? Acta Diurna, 59 r. p.n.e. Scripta mercatorum - średniowiecze

10 Zatem początki prasy Mediolan, Turyn I długo, długo nic

11 A dziś i jeszcze B. Mussolini: Kolaboracja Propaganda Szpiegostwo Ukryte finansowanie no a potem: Dopłaty do prasy Limity reklamowe Paralelizm polityczny

12 Rynek prasowy ok. 150 tytułów dzienników o różnym zasięgu; Najważniejsze tytuły ogólnokrajowe: L'Avvenire, Il Corriere della Sera, Il Giornale, Italia Oggi, Libero, Il Manifesto, Il Messaggero, La Repubblica, Il Sole 24 ore, La Stampa

13 Koncentracja Grupa L'Espresso największa i najważniejsza grupa w segmencie prasowym i czasopism; właściciel m.in. La Repubblica, 3 czasopism L'Espresso (lewicowy tytuł), 15 lokalnych dzienników; RCS Media - właścisiel m.in. Il Corriere della sera, La Gazzetta dello Sport, oraz bezpłatnego dziennika City i dwóch magazynów. Caltagirone Editore właściel Il Messaggero i 4 lokalnych dzienników oraz bezpłatnego Leggo. Mondadori (Silvio Berlusconi), właściciel ok. 40 magazynów, m.in. Panorama (prawicowy polityczny magazyn);

14 Corriere della Sera zajmuje pierwsze miejsce wśród włoskich gazet ogolnoinformacyjnych, mając nakład ok egz. Dziennik należy do grupy pism poważnych i opiniotwórczych, wypełniony jest analizami społecznymi, politycznymi, kulturalnymi i gospodarczymi Ukazuje się od 1876 roku (centrolewicowy); jego leyout jest wyważony i dopiero od niedawna stosuje się kolory, infografikę i zdjęcia. RCS Pubblicita

15 La Gazzetta dello Sport ma prawie 3,7 mln. czytelników i jest najpopularniejszą gazetą we Włoszech. Dziennik ukazuje się od 1896 r., ma nakład ok. 384,000 egz. Dziennik zawiera głównie sprawozdania z imprez sportowych, zwłaszcza piłki nożnej. Gazeta została niedawno odnowiony co doprowadziło do zwiększenia sprzedaży.

16 W sumie grupa ta posiada ponad 40 tytułów pism.

17 Espresso Grupa Gazeta wydawana (od 1976, lewicowa) przez Espresso Grupa, która wydaje także tygodnik "L'Espresso", piętnaście lokalnych gazet (plus dwa tygodniki), jest właścicielem trzech krajowych stacji radiowych, w tym Radio DeeJay i telewizji krajowej, Deejay TV. To drugi pod względem sprzedaży dziennik ogólnokrajowy (ok. 96 stron, w kolorze). Gazeta ma także 9 wydań regionalnych (Rzym, Mediolan, Turyn, Bolonia, Genua, Florencja, Neapol, Palermo i Bari). Wraz z gazetą ukazują się następujące dodatki: - Affari&Finanza (tygodnik) - D - La Repubblica delle Donne (tygodnik) - XL (miesięcznik)

18 Espresso został założony w 1955 roku, od tytułu tygodnika pochodzi nazwa wydawnictwa Espresso Grupa. Espresso jest tygodnikiem kultury i polityki, odnosi się do dużych i ważnych wydarzeń społecznych. Espresso Grupa wydaje również włoską edycję NG.

19 Espresso Grupa jest właścicielem także: 15 gazet lokalnych, oraz 2 tygodniki lokalne Rynek radiowy - 3 krajowe stacje radiowe Radio Deejay, (1989 r.) skierowane jest do młodych odbiorców. Radio Capital, (1997 r.) ogólne odbiorców dzieci - dorośli. m2o, (2002 r.) odnosi się do grona nastolatków i młodzieży. Rynek telewizyjny - krajowy nadawca Deejay TV, TV satelitarną i mydeejay Onda Latina, telewizja internetowa / naziemna telewizja cyfrowa Republiki

20 Editrice La Stampa S.p.A. w 2006 r. zmienił format na Berliner i ukazuje się w pełnym kolorze, i z większą czcionką. Zmienił także objętość tematyczną: polityka wewnętrzna przeszła od 6 do 10 stron, międzynarodowa od 2 do 5. La Stampa, (od 1867, 1895) opiniotwórczy dziennik wydawany w Turynie, początkowo o zabarwieniu skrajnie lewicowym (socjalistycznym), z czasem bardziej centrowa. Głównym akcjonariuszem jest firma FIAT.

21 Nadawca publiczny Radio Audizioni Italiane, a od 1954 r Radiotelevisione Italiana czyli włoski nadawca publiczny, kontrolowany przez parlament. Rai to przede wszystkim telewizja i radio analogowe (do 2013 całkowite przejście na cyfrowy przekaz). RAI jest jedną z 23 organizacji nadawczych, które założyły Europejską Unię Nadawców w 1950 roku. Działalność RAI finansowana jest zarówno z opłat abonamentowych, jak i z reklamy. RAI ma relatywnie wysoką oglądalność 42,3% dla głównych kanałów: Rai Uno, Rai Due i Rai Tre.

22 Regulacja Rada ds. Komunikacji - Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni Ustawy 1980 i 1990

23 Mediaset Mediaset Group działa od 1978 roku, zaczęła od stacji Telemilano, w Mediolanie (lokalna stacja), 2 lata później przekształciła się w Canale 5, stację o zasięgu krajowym. W 1982 Berlusconi kupił kolejną stację Italia 1 (od grupy wydawniczej Rusconi ), a następnie Retequattro (nabyte od Arnoldo Mondadori Editore w 1984 r.) Mediaset wychodzi poza Włochy, przejmuje 25% udziałów w hiszpańskim Telecinco rozszerza swoją internetową działalność (Mediaset.it, portal poświęcony telewizji Canale 5, Italia, Retequattro, TGCOM - codzienny serwis informacyjny) Mediaset zwiększa swoje udziały w Telecinco i staje się głównym udziałowcem - 50,1% akcji. W następnym roku hiszpańska firma TV jest notowana na giełdzie w Madrycie.

24 2004 zadebiutowała we Włoszech naziemna telewizja cyfrowa, Mediaset wprowadza Boing, specjalny kanał dla dzieci i Mediashopping, kanał zakupy nadziei platforma Mediaset Premium - płatna naziemna telewizja cyfrowa Mediaset buduje pierwszą cyfrową w Europie sieci naziemnej telewizji komórkowej przy użyciu standardu DVB-H (Digital Video Broadcast Handheld) technologii to był rok przejęć i ekspansji międzynarodowej grupy Mediaset w Europie

25 Programy Mediaset Canale 5 klasyczny ogólny program, skierowany do masowego odbiorcy rodzinnego (różnorodność oferty, od rozrywki po dramat i aktualności). W 2008 roku Canale 5 osiągnął średni udział 20,7% audytorium Italia 1 od muzyki i sportu po najnowsze trendy audiowizualne (innowacyjne programy i formaty) Od maja 2002 r. Italia 1 jest prowadzona przez Luca Tiraboschi. W 2008 roku, Italia 1 potwierdziła swoją pozycję jako jeden z najpopularniejszych włoskich kanałów zwłaszcza wśród młodszej widowni (27,3%). Ogólny udział w audytorium to 12,5%.

26 Retequattro: kanał, który oferuje bardzo tradycyjne formaty i programy skierowane głównie do kobiet. Ale oferta obejmuje również programy sportowe, popularno-naukowe i publicystyczne, choć głównie są to seriale i programy rozrywkowe. Retequattro gromadzi około 8,3% włoskiego audytorium. W sumie Mediaset osiąga udział we włoskim rynku około 41,7%.

27 RAI RAI - Radiotelevisione Italiana, (do 1954 r., jako Radio Audizioni Italiane) - włoski nadawca publiczny, kontrolowany przez parlament. RAI do niedawna była największą firmą telewizyjną we Włoszech, z każdym rokiem tracąc przewagę na korzyść firmy Berlusconiego - Mediaset, oraz Telecom Italia Media i Sky Italia. Rai to przede wszystkim telewizja i radio analogowe (do 2013 całkowite przejście na cyfrowy przekaz). RAI jest jedną z 23 organizacji nadawczych, które założyły Europejską Unię Nadawców w 1950 roku. Połowa przychodów Rai pochodzi z opłat abonamentowych, a połowa z reklamy. RAI ma relatywnie wysoką oglądalność 42,3% dla głównych kanałów: Rai Uno, Rai Due i Rai Tre.

28 RAI rozpoczęła działalność jako prywatna firma Unione Radiofonica Italiana (URI) w 1924 założona przez grupę przedsiębiorców, w tym grupę Marconi. W 1927 roku URI został przemianowane na Ente Italiano Audizioni radiofoniche (EIAR). Nadawca przetrwał do 1944 roku, gdy pod naporem aliantów, odrodziła się jak Radio Audizioni Italiane - RAI. Jako prywatna firma posiadała dwa programy radiowe: Rete Rossa (czerwona siec) i Rete Azzurra (niebieska siec); Rossa grała więcej muzyki poważnej i Azzurra miała lżejszy charakter. Dopiero w 1954 r., że RAI poddano kontroli państwa i w tym samym roku zaczęła regularną działalność telewizyjną (Mediolan, Turyn i Rzymie). W październiku 2005 za sprawą nowego premiera Berlusconiego pojawił się nowy, bardzo kontrowersyjny plan częściowego sprywatyzowania RAI, poprzez sprzedaż 20% udziału. Plan został jednak zawieszony po ujawnieniu, że spółka mogłaby ponieść stratę w wys. 80 mln RAI jestkontrolowana przez 9 członków Rady Administracyjnej. 7 z 9 członków wybieranych jest przez komisję parlamentarną, pozostałych 2 (1 de facto przez prezydenta) przez największego akcjonariusza: włoskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego. Rada powołuje Dyrektora Generalnego. Zarówno Dyrektor Generalny i członkowie Rady Administracyjnej są mianowani na odnawialny okres 3 lat.

29 RAI nadaje trzy główne kanały naziemne, dostępny również w telewizji satelitarnej. Rai Uno, główny kanał, rodzinny. Rai Due, nadawany od 4 listopada 1961 w "Secondo Programma", w ostatnich latach brakowało wyraźnego kierunku, a teraz stara się skupić na nieco młodszych odbiorców niż Rai Uno. Rai Tre (na antenie od 15 grudnia 1979 jako "TV3") jest "alternatywą", kanałem z misją publiczną. Ponadto RAI nadaje drogą satelitarną trzy podstawowe programy oraz Rai Sender Bozen: w języku niemieckim, tylko w prowincji Bolzano kilka godzin dziennie RaiNews 24: cały kanał informacyjny Rai Sport Più: kanał sportowy Rai Gulp: dzieci i młodzieży Rai Storia: edukacyjnych i kulturalnych Rai 4: rozrywka młodzieży Rai HD: kanał HDTV.

Nakład całkowity (w mln egz.)

Nakład całkowity (w mln egz.) 83 III. Strategie marketingowe codziennych gazet ogólnopolskich 1. Rynek prasy codziennej 1.1. Rynek czytelniczy 1.1.1. Kształtowanie rynku czytelniczego w latach 1989-2002 Polski rynek medialny, którego

Bardziej szczegółowo

Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2014 roku

Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2014 roku Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2014 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Warszawa, marzec 2015 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji UCHWAŁA NR 71/2015 Z DNIA 18 MARCA

Bardziej szczegółowo

Rynek audiowizualnych usług medialnych w Polsce. Perspektywy rozwoju

Rynek audiowizualnych usług medialnych w Polsce. Perspektywy rozwoju Rynek audiowizualnych usług medialnych w Polsce Perspektywy rozwoju Warszawa, luty maj 2013 2 RYNEK AUDIOWIZUALNYCH USŁUG MEDIALNYCH W POLSCE Misją naszej Fundacji jest tworzenie innowacyjnych dróg rozwoju

Bardziej szczegółowo

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji RADIO I TELEWIZJA W POLSCE: RAPORT O STANIE RYNKU W CHWILI PRZYSTĘPOWANIA DO UNII EUROPEJSKIEJ Warszawa, wrzesień 2004 SPIS TREŚCI WSTĘP 5 1. INFORMACJE OGÓLNE 10 1.1.

Bardziej szczegółowo

Dywersyfikacja w polskich mediach moda czy konieczność?

Dywersyfikacja w polskich mediach moda czy konieczność? Rocznik Bibliologiczno-Prasoznawczy tom 4/15, zeszyt 2 Kielce 2012 Jolanta Dzierżyńska Kielce Dywersyfikacja w polskich mediach moda czy konieczność? Wyraźną tendencją w działalności największych polskich

Bardziej szczegółowo

Rynek audiowizualnych usług medialnych w Polsce

Rynek audiowizualnych usług medialnych w Polsce FUNDACJA CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZNEGO I OBYWATELSKIEGO Rynek audiowizualnych usług medialnych w Polsce Perspektywy rozwoju Warszawa, 2013 Spis treści Wprowadzenie... 2 I. Nadawcy telewizyjni... 4 I.1. Nadawca

Bardziej szczegółowo

Zapis stenograficzny (2022) 79. posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu w dniu 22 lutego 2011 r.

Zapis stenograficzny (2022) 79. posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu w dniu 22 lutego 2011 r. ISSN 1643-2851 SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Zapis stenograficzny (2022) 79. posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu w dniu 22 lutego 2011 r. VII kadencja Porządek obrad: 1. Stan obecny oraz przyszłość

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z BADANIA RYNKU USŁUG DOSTĘPU DO PŁATNEJ TELEWIZJI

RAPORT Z BADANIA RYNKU USŁUG DOSTĘPU DO PŁATNEJ TELEWIZJI RAPORT Z BADANIA RYNKU USŁUG DOSTĘPU DO PŁATNEJ TELEWIZJI Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Departament Analiz Rynku Sierpień 2011 2 Spis treści Wstęp... 5 Rozdział I. Metodologia badania rynku...

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2014 roku

Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2014 roku Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2014 roku Warszawa, 31 marca 2015 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji UCHWAŁA NR 70/2015 Z DNIA 18 MARCA 2015 ROKU Na podstawie art.

Bardziej szczegółowo

TELEWIZJA HYBRYDOWA: SZANSE, ZAGROŻENIA I WYZWANIA REGULACYJNE

TELEWIZJA HYBRYDOWA: SZANSE, ZAGROŻENIA I WYZWANIA REGULACYJNE TELEWIZJA HYBRYDOWA: SZANSE, ZAGROŻENIA I WYZWANIA REGULACYJNE Opracowanie: Zespół ds. telewizji hybrydowej w składzie: Krzysztof Zalewski, Przewodniczący Zespołu, Wicedyrektor Departamentu Regulacji;

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY GRUPY KAPITAŁOWEJ CYFROWY POLSAT S.A. ZA ROK OBROTOWY ZAKOŃCZONY 31 GRUDNIA 2013 ROKU

RAPORT ROCZNY GRUPY KAPITAŁOWEJ CYFROWY POLSAT S.A. ZA ROK OBROTOWY ZAKOŃCZONY 31 GRUDNIA 2013 ROKU RAPORT ROCZNY GRUPY KAPITAŁOWEJ CYFROWY POLSAT S.A. ZA ROK OBROTOWY ZAKOŃCZONY 31 GRUDNIA 2013 ROKU Data i miejsce publikacji: Warszawa, 27 lutego 2014 roku Zawartość raportu rocznego: Pismo Prezesa Zarządu

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY GRUPY KAPITAŁOWEJ CYFROWY POLSAT S.A. ZA ROK OBROTOWY ZAKOŃCZONY 31 GRUDNIA 2012 ROKU

RAPORT ROCZNY GRUPY KAPITAŁOWEJ CYFROWY POLSAT S.A. ZA ROK OBROTOWY ZAKOŃCZONY 31 GRUDNIA 2012 ROKU RAPORT ROCZNY GRUPY KAPITAŁOWEJ CYFROWY POLSAT S.A. ZA ROK OBROTOWY ZAKOŃCZONY 31 GRUDNIA 2012 ROKU Data i miejsce publikacji: Warszawa, 12 marca 2013 r. Zawartość raportu rocznego: Pismo Prezesa Zarządu

Bardziej szczegółowo

DAB DIGITAL AUDIO BROADCASTING EUROPA U PROGU 2014 r. SCENARIUSZ DLA POLSKI

DAB DIGITAL AUDIO BROADCASTING EUROPA U PROGU 2014 r. SCENARIUSZ DLA POLSKI DAB DIGITAL AUDIO BROADCASTING EUROPA U PROGU 2014 r. SCENARIUSZ DLA POLSKI Cel prezentacji Celem prezentacji jest opracowanie scenariusza rozwoju ogólnopolskiego radia cyfrowego w Polsce. Próbujemy przewidzieć,

Bardziej szczegółowo

Polskie grupy medialne

Polskie grupy medialne Grupy medialne Polskie grupy medialne O firmie Agora i "Gazeta Wyborcza" powstały przed wyborami do parlamentu w 1989 r. "Gazeta" stała się pierwszym niezależnym dziennikiem w kraju, a Agora wyrosła na

Bardziej szczegółowo

I N F O R M A C J A 2013

I N F O R M A C J A 2013 INFORM A C J A 2013 Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2013 roku 4 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji UCHWAŁA NR 132/2014 Z DNIA 18 MARCA 2014 ROKU Na podstawie art. 9 ust.

Bardziej szczegółowo

Druk nr 2306 Warszawa, 31 marca 2014 r.

Druk nr 2306 Warszawa, 31 marca 2014 r. SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ VII kadencja Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji KRRiT-070-11/053/14 Druk nr 2306 Warszawa, 31 marca 2014 r. Pani Ewa Kopacz Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szanowna

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A.

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. Rozszerzony skonsolidowany raport półroczny za okres sześciu miesięcy zakończony 30 czerwca 2012 roku Miejsce i data publikacji: Warszawa, 30 sierpnia 2012 roku Spis

Bardziej szczegółowo

Cyfrowa transformacja telewizji w Polsce

Cyfrowa transformacja telewizji w Polsce Rocznik Bibliologiczno-Prasoznawczy tom 6/17 Kielce 2014 Tomasz Mielczarek Instytut Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa UJK Słowa kluczowe: Polska, telewizja cyfrowa, nadawcy, recepcja telewizji Key words:

Bardziej szczegółowo

Inwestycja w nowe media

Inwestycja w nowe media Inwestycja w nowe media POINTGROUP(PGM) Szanowni Państwo, Z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce prezentację działalności i dokonań Platformy Mediowej Point Group. Spółka od ponad roku jest notowana

Bardziej szczegółowo

R A P O R T R O C Z N Y 2 0 0 8

R A P O R T R O C Z N Y 2 0 0 8 RAPORT ROCZNY 2008 SPIS TREŚCI 4 List do akcjonariuszy 6 Agora 10 Gazeta Wyborcza 14 Internet 16 Metro 18 Kolekcje 20 AMS 22 Czasopisma 24 Radio 27 Skonsolidowane sprawozdanie finansowe 4 Agora SA Raport

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA REGULACYJNA NA LATA 2011-2013

STRATEGIA REGULACYJNA NA LATA 2011-2013 STRATEGIA REGULACYJNA NA LATA 2011-2013 WARSZAWA, 1 MARCA 2011 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, Przewodniczący KRRiT Witold Graboś, Zastępca Przewodniczącego KRRiT Krzysztof Luft, Członek

Bardziej szczegółowo

Distribution of Media Dystrybucja produktów Products and Services i usług medialnych (after 1989) (po 1989 roku)

Distribution of Media Dystrybucja produktów Products and Services i usług medialnych (after 1989) (po 1989 roku) T. XI (2008) Z. 1-2(21-22) ISSN 1509-1074 ROCZNIK HISTORII PRASY POLSKIEJ Distribution of Media Dystrybucja produktów Products and Services i usług medialnych (after 1989) (po 1989 roku) Wyższa Szkoła

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A.

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. Raport roczny za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2014 roku Miejsce i data publikacji: Warszawa, 4 marca 2015 roku Raport roczny ZAWARTOŚĆ RAPORTU ROCZNEGO Pismo

Bardziej szczegółowo

Media w procesie kształtowania wspólnot lokalnych

Media w procesie kształtowania wspólnot lokalnych Media w procesie kształtowania wspólnot lokalnych Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Kielce 2009 Media w procesie kształtowania wspólnot lokalnych Wydawca: Urząd Marszałkowski Województwa

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z WYKORZYSTANIA PRZEZ TVP S. A. WPŁYWÓW Z OPŁAT ABONAMENTOWYCH NA REALIZACJĘ MISJI PUBLICZNEJ W 2008 ROKU

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z WYKORZYSTANIA PRZEZ TVP S. A. WPŁYWÓW Z OPŁAT ABONAMENTOWYCH NA REALIZACJĘ MISJI PUBLICZNEJ W 2008 ROKU SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z WYKORZYSTANIA PRZEZ TVP S. A. WPŁYWÓW Z OPŁAT ABONAMENTOWYCH NA REALIZACJĘ MISJI PUBLICZNEJ W 2008 ROKU Załącznik do Uchwały Nr 183/2009 Zarządu Spółki TVP S.A. z dnia 03 marca 2009

Bardziej szczegółowo

Polsat od wytwórcy do dystrybutora telewizyjnych treści

Polsat od wytwórcy do dystrybutora telewizyjnych treści Naukowy Przegląd Dziennikarski Journalism Research Review Quarterly nr4/2013 Tomasz Mielczarek, Polsat od wytwórcy do dystrybutora telewizyjnych treści, Naukowy Przegląd Dziennikarski nr4/2013 (8), ss.

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A.

GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. GRUPA KAPITAŁOWA CYFROWY POLSAT S.A. Rozszerzony skonsolidowany raport kwartalny za okres trzech miesięcy zakończony 30 września 2013 roku Miejsce i data publikacji: Warszawa, 14 listopada 2013 roku Spis

Bardziej szczegółowo

Intensywnie rozwijamy się w całym regionie CEE, zwracając również szczególną uwagę na rosnącą popularność treści wysokiej rozdzielczości

Intensywnie rozwijamy się w całym regionie CEE, zwracając również szczególną uwagę na rosnącą popularność treści wysokiej rozdzielczości newsletter LIPIEC 2012 NUMER 11 SPIS TREŚCI Wstęp... 01 SES powiększa flotę satelitarną, ASTRA mówi po bułgarsku, SES ASTRA rozszerza swoją działalność na Węgrzech... 02 SES Wsparcie partnerów biznesowych,

Bardziej szczegółowo

SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ VIII KADENCJA

SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ VIII KADENCJA SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ VIII KADENCJA Warszawa, dnia 29 marca 2013 r. Druk nr 324 PRZEWODNICZ CY Krajowej Rady Radiofonii itelewizji Szanowny Pan Bogdan BORUSEWICZ MARSZA EK SENATU RZECZYPOSPOLITEJ

Bardziej szczegółowo

Podążając Za Wartością

Podążając Za Wartością Połączony Świat Podążając Za Wartością europejscy konsumenci migrują do mediów internetowych The Boston Consulting Group (BCG) jest globalną firmą doradczą oraz światowym liderem w dziedzinie strategii

Bardziej szczegółowo