KLUCZ.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KLUCZ. www.centrumklucz.pl"

Transkrypt

1 Oferta Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ jest inicjatywą realizowaną przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO). W ramach przedsięwzięcia oferujemy nieodpłatnie różne formy wsparcia dla organizacji społecznych oraz osób indywidualnych zainteresowanych rozwojem w obszarze przedsiębiorczości społecznej. Są to m.in.: doradztwo i usługi marketingowe, prawne i księgowe; coaching; szkolenia otwarte i specjalistyczne; animacja partnerstw oraz inicjatyw lokalnych; spotkania Mind bomb! ; KLUCZowa audycja. Realizator:

2 Po co? Centrum KLUCZ działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej w województwie łódzkim, w szczególności zaś wspiera organizacje społeczne w procesie ekonomizowania się. Ekonomizacja oznacza szanse na zdobywanie środków na działania własne organizacji; odzyskiwanie wewnątrzsterowności i odchodzenie od postawy wyciągniętej ręki i od całkowitego uzależnienia od publicznych i prywatnych donatorów; możliwość uniknięcia sytuacji, w której organizacje stają się przedłużeniem instytucji publicznych albo zakładnikami filantropijnej przychylności Por.: J.J. Wygnański, Ekonomizacja organizacji pozarządowych. Możliwość czy konieczność?, Stowarzyszenie Klon/Jawor, Warszawa Centrum wspiera osoby młode duchem w realizowaniu pasji i marzeń w obszarze przedsiębiorczości społecznej. Ponadto celem inicjatywy jest poszukiwanie, testowanie i popularyzowanie nowych pomysłów na ekonomizację stowarzyszeń i fundacji oraz działalność prospołeczną. Patronem Centrum KLUCZ jest Romuald Mielczarski ( ) jedna z najbardziej zasłużonych postaci w historii polskiego ruchu spółdzielczego. Co oferujemy? Doradztwo marketingowe Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z przedsiębiorczością społeczną lub już działasz w jej obszarze, specjalista z zakresu marketingu doradzi Ci: na co należy zwracać uwagę przy prowadzeniu skutecznej promocji każdego przedsięwzięcia; jak przygotować plan marketingowy; co wziąć pod uwagę przy opracowywaniu biznesplanu. Usługi marketingowe Skorzystaj z oferty tworzenia materiałów promocyjnych dla Twojej organizacji społecznej. Nieodpłatnie wesprzemy Cię przy: projektowaniu materiałów promocyjnych, np. logo, wizytówki, plakatu, ulotki, folderu; druku materiałów; przygotowaniu prostej strony internetowej; stworzeniu biznesplanu. Witold Buraczyński absolwent Ekonomii w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych na Politechnice Warszawskiej. Zawodowo związany z projektami inwestycyjnymi oraz zarządzaniem operacyjnym przedsiębiorstw. Aktualnie współpracuje z UNDP jako Anioł Ekonomii Społecznej. Wspiera podmioty ekonomii społecznej w przygotowywaniu i realizacji projektów umożliwiających biznesowe wykorzystanie ich potencjału i pomysłów. Jan Worpus-Budziejewski w Centrum KLUCZ odpowiada m.in. za projekty graficzne tworzone dla uczestników. Współtworzył identyfikację wizualną samego projektu. Urodzony w 1980 r., absolwent Historii Sztuki na Uniwersytecie Łódzkim (2005 r.), ukończył studia licencjackie w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Od roku 2007 pracuje jako projektant grafiki użytkowej.

3 Jesteśmy bardzo zadowoleni z oferty usługi finansowej. Organizacje pozarządowe prowadzące pełną księgowość muszą zatrudniać pracownika do spraw księgowych lub zlecać usługę. W naszym przypadku finansowania organizacji jedynie z projektów bardzo trudno jest wygospodarować dodatkowe środki na taką pomoc. Próbujemy więc robić to na własną rękę, co często wiąże się z błędami i komplikacjami, albo płacimy księgowej z własnej kieszeni. Dlatego możliwość otrzymania nieodpłatnej, stałej i wszechstronnej usługi jest dla nas bardzo cenna. Fundacja Urban Forms Doradztwo księgowe Umów się na indywidualne doradztwo księgowe, dopasowane do Twoich potrzeb i bieżącej sytuacji. Specjalistka z zakresu księgowości: wyjaśni, jakie konsekwencje księgowe wiążą się z prowadzeniem działalności gospodarczej przez stowarzyszenie lub fundację; udzieli praktycznych wskazówek na temat zobowiązań podatkowych; doradzi jak stworzyć politykę rachunkowości. Usługi księgowe Bezpłatnie poprowadzimy bieżącą księgowość Twojego stowarzyszenia czy fundacji nawet przez 12 miesięcy. Proponujemy: ewidencję zdarzeń gospodarczych; ewidencję zapisów na kontach; obliczanie wyniku finansowego; sporządzanie bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej. Monika Kowner-Grzegorek absolwentka międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych oraz controllingu na Uniwersytecie Łódzkim, specjalistka od rachunkowości i finansów organizacji pozarządowych, posiada wieloletnie doświadczenie w tym obszarze. Pasjonatka przepisów i ustaw. Małgorzata Sadowska jako koordynatorka projektu i kierowniczka zespołu przypomina nieco zegarmistrza, czyli pracuje nad tym, aby wszystkie trybiki i śrubki poprawnie ze sobą współdziałały. Zajmuje się także doradztwem ogólnym oraz koordynuje spotkania Mind bomb!. Z INSPRO współpracuje od trzech lat, realizując różne zadania wynikające z potrzeb organizacji.

4 Dla kogo? Z oferty Centrum KLUCZ mogą skorzystać: stowarzyszenia i fundacje nieprowadzące działalności gospodarczej. liderzy oraz przedstawiciele kadry zarządzającej organizacji społecznych aktywiści i wolontariusze, młodzi duchem, osoby mające zamiar założyć fundację lub stowarzyszenie osoby bezrobotne poszukujące pracy i nieaktywne zawodowo (w tym niepracujący studenci studiów niestacjonarnych). Wszystkie proponowane działania są BEZPŁATNE. Już teraz skorzystaj z naszej oferty! Udział w doradztwie dał mi wiedzę z zakresu prawnych podstaw pisania statutu oraz praktyczną pomoc w zawarciu ważnych dla działania organizacji zapisów statutu. Czekam na dalsze możliwości spotkań i konsultacji prawnych. Łukasz Doradztwo prawne W ramach naszych działań gwarantujemy profesjonalną i bezpłatną pomoc w zakresie prawa pracy i przedsiębiorczości społecznej, m.in.: wytłumaczymy w przystępny sposób kwestie formalno- -prawne; objaśnimy w szczegółach niejasności z zakresu prawa pracy, cywilnego i administracyjnego; udzielimy praktycznych wskazówek prawnych, dotyczących zakładania organizacji z sektora ekonomii społecznej. Usługi prawne Wiemy, jak trudno jest organizacjom pozarządowym przebrnąć przez urzędowe przepisy, wytyczne i rozporządzenia. Dlatego wyciągamy pomocną dłoń nasi specjaliści z zakresu prawa pomogą Twojej organizacji w kluczowych aspektach prawnych, m.in.: sporządzą umowy cywilne i umowy z zakresu prawa pracy, związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej; pomogą w uzyskaniu statusu organizacji pożytku publicznego; przygotują dokumentację związaną z założeniem podmiotu ekonomii społecznej, np. fundacji, stowarzyszenia, spółdzielni socjalnej, spółdzielni osób prawnych, spółki non-profit. Weronika Alama w projekcie zajmuje się doradztwem prawnym. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczenie w trzecim sektorze zdobywała podczas wolontariatów oraz stażu w ramach projektu Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich. Zaangażowana społecznie w inne projekty m.in.: Centrum Wspierania Rad Pracowników oraz Obywatele Decydują. Angelika Pasek-Gilarska absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz zarządzania organizacjami pozarządowymi w Collegium Civitas. Od lat związana z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami, dla których prowadzi obsługę prawną. Specjalizuje się w prawie NGO oraz prawie pracy. Doświadczony trener. Agnieszka Krawczyk absolwentka Wydziału Prawa i Podyplomowego Studium Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim, radca prawny. Przez lata związana z organizacjami pozarządowymi, obsługiwała podmioty gospodarcze i podmioty ekonomii społecznej. Brała udział w pracach nad projektem ustawy o firmie społecznej.

5 Co daje mi coaching? Planowanie działań, systematyczność, budowanie długofalowych strategii. Zrozumiałam, że nie wszystko musi opierać się na zasadzie spontanu. Dzięki sesjom coachingowym musiałam zatrzymać się i zastanowić nad własnym postępowaniem. Nauczyłam się być bardziej wyrozumiała i cierpliwa. Moim zdaniem nie należy traktować coachingu jako przykrego obowiązku, lecz jako rodzaj spotkania z samym sobą, czas weryfikowania i doskonalenia. Często walczymy z otoczeniem, bo uważamy, że nie jest doskonałe, wprowadzamy zmiany, aby ulepszyć rzeczywistość. Może my również powinniśmy przyjąć do wiadomości, że pewne rzeczy w nas także mogą wymagać korekty. Justyna Moje wrażenia po szkoleniu są bardzo pozytywne. Moim zdaniem największą zaletą szkolenia było to, że nie odbyło się ono w formie suchego wykładu, lecz wymagało od uczestników wypowiedzenia się. Zmobilizowało mnie to do przełamania strachu, ponieważ stresuję się podczas publicznych wystąpień. Uważam, że zdobyta wiedza przyda mi się w poszukiwaniach pracy. Najważniejsza jest zasada czerwonego tulipana, a w razie potrzeby zawsze mogę zajrzeć do otrzymanych materiałów. Paulina Coaching Partnerstwa i inicjatywy Szkolenia otwarte Szkolenia specjalistyczne Tę usługę oferujemy przede wszystkim osobom, które dopiero planują zacząć lub działają już w obszarze przedsiębiorczości społecznej, a także dla tych, którzy chcą pokierować świadomie swoją karierą. Osoby pracujące z coachem: skutecznie przeprowadzają zmiany na lepsze w swoim życiu osobistym i zawodowym; efektywnie osiągają cele rozwojowe, np. związane z zarządzaniem strategicznym lub operacyjnym, czy zarządzaniem organizacją społeczną, w której działają; otrzymują nieodpłatnie innowacyjną usługę, której wartość rynkowa wynosi ponad 2000 zł. Rafał Górski w Centrum KLUCZ prowadzi coaching i szkolenia. Jego specjalnością jest dobre zarządzanie oraz przeprowadzanie zmian w każdych okolicznościach. W pracy coachingowej wykorzystuje idee, metody oraz narzędzia pochodzące z różnych dziedzin, m.in. biznesu, organizacji społecznych, sportu, zakonów i wojska. Masz świetny pomysł, ale nie wiesz od czego zacząć? Czujesz, że moglibyście jako organizacja zrobić dużo więcej, ale brakuje Wam wiedzy lub ludzi? A może odnosisz wrażenie, że w Twojej okolicy nic się nie dzieje i chcesz to zmienić, ale brak Ci pomysłu? Pamiętaj, co dwie głowy, to nie jedna! Wystarczą dobre chęci i nasz impuls: zgłoś się do najbliższego Punktu Konsultacyjnego lub zadzwoń. Usiądziemy, porozmawiamy, napijemy się kawy i spróbujemy znaleźć dla Ciebie lub Twojej organizacji odpowiednich partnerów, którzy wspomogą Twój pomysł wiedzą, umiejętnościami, sprzętem albo pomogą Ci zaktywizować sąsiadów. Karolina Musielak odpowiedzialna za Punkt Konsultacyjny w Bełchatowie oraz wsparcie w animowaniu partnerstw i inicjatyw lokalnych. Pasjonatka kultury międzywojennej oraz wymyślania innowacyjnych sposobów na opanowanie świata. Szkolenie Odkryj swoje mocne strony jak się wyróżnić i znaleźć pracę? powstało z myślą o osobach chcących odkryć i rozwinąć drzemiący w nich potencjał. Przeznaczone jest dla osób poszukujących pracy, bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo. Priorytetowo traktujemy osoby, które działają lub chcą działać w obszarze przedsiębiorczości społecznej. Szkolenie pomoże Ci odpowiedzieć na pytania: jakie są Twoje silne strony i jak możesz je wykorzystać? w jaki sposób mocne strony mogą mi pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy? jak napisać dobre CV i list motywacyjny? Każdy uczestnik otrzyma książkę Odkryj swoje silne strony. Użyj swojej dźwigni talentu Marcusa Buckinghama oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Szkoła Innowatorów Społecznych (SIS) to cykl sześciu dwudniowych bezpłatnych szkoleń specjalistycznych, związanych z działalnością fundacji i stowarzyszeń w obszarze przedsiębiorczości społecznej. SIS to sprawdzone i skuteczne metody działań, fachowe porady doświadczonych praktyków, świeże i innowacyjne spojrzenie na nurtujące Cię pytania. Tematy szkoleń: ABC ekonomii społecznej. Innowacyjność i dobre praktyki w obszarze przedsiębiorczości społecznej Karolina Cyran-Juraszek. Kierować, osiągać, żyć. Skuteczne zarządzanie dobrami w organizacji społecznej Rafał Górski. Zarządzanie strategiczne i zarządzanie ryzykiem Lidia Kuczmierowska. 7 sekretów efektywnego zarządzania finansami Marek Jankowski. Jak stworzyć silną markę, która podbije serca Klientów? Paweł Tkaczyk. Jak współpracować dla zwiększenia szans na samofinansowanie się naszej organizacji Bogdan Kępka. I edycja: wrzesień 2011 luty 2012 II edycja: styczeń 2012 czerwiec 2012 Magdalena Guzik psycholog, coach, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Absolwentka psychologii doradztwa zawodowego i organizacji na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu (Grupa TROP), Studium Treningu Grupowego (Instytut Treningu i Edukacji Psychologicznej) oraz Akademię Coachingu (Coaching Center). Justyna Golitz w projekcie zajmuje się animowaniem partnerstw lokalnych stara się docierać do lokalnych społeczności, tak aby wspierać i zachęcać do podejmowania wspólnych działań. Ściśle współpracuje z kierownikami Punktów Konsultacyjnych w Łowiczu i Bełchatowie. Trenerka wspierająca szkolenia dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo. Miłośniczka dalekich wędrówek górskich, marząca o zdobyciu Kilimanjaro i wyprawie do Indii. Ilona Pietrzak w projekcie odpowiada za rekrutację oraz kontakty z osobami korzystającymi ze wsparcia Centrum KLUCZ oraz osobami, które tego wsparcia udzielają. Do jej zadań należy także organizacja szkoleń. Nie straszne jej stosy papierków wobec czego dzielnie wspiera koordynatorkę w tym obszarze.

6 ...dzień jutrzejszy należeć będzie do nas, do kooperacji. Trzeba nam tylko uzbroić nasze mózgi, wysoko nastroić nasze serca i potężnie zahartować naszą wolę. Trzeba nam tylko prawdziwie chcieć! Romuald Mielczarski, patron honorowy Centrum KLUCZ Cytat pochodzi ze zbioru RAZEM! czyli Społem. Wybór pism spółdzielczych, Biblioteka Obywatela, Łódź Sopot Warszawa Prelekcje Mind bomb! rewolucja w głowie Mind bomb!, czyli Rewolucja w głowie, pozwala Ci poznać przedsiębiorczość społeczną przez kontakt z ludźmi, którzy tworzą ją na co dzień. Dynamiczna formuła, interesujący goście, podchwytliwe pytania pozwól, że zrobimy Ci rewolucję w głowie! Chcesz poznać sprawdzone sposoby prowadzenia działalności gospodarczej, takie jak spółdzielnie socjalne, spółdzielnie osób prawnych czy spółki z o.o. non-profit? Porozmawiać z ludźmi, którzy wcielili w życie ideę przedsiębiorczości społecznej? Przyjdź na spotkanie Mind bomb! Rewolucja w głowie!. Przekonaj się, że przedsiębiorczość społeczna jest innowacyjnym sposobem na biznes! KLUCZowa audycja W każdą ostatnią sobotę miesiąca, w samo południe, w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej (88,8 MHz), można posłuchać rozmów z praktykami oraz ekspertami przedsiębiorczości społecznej. Podczas audycji można poznać historie ludzi, którzy ciężką pracą na nowo wykuli swój los. Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia gośćmi opowiedzą o przedsiębiorstwach społecznych działających na terenie województwa łódzkiego, a także o dobrych praktykach poza jego granicami. Zachęcamy do słuchania nas w eterze, na 88,8 MHz, bądź w Internecie na stronie Radia (www.zak.lodz.pl). Zapraszamy również do odsłuchania podcastów audycji zamieszczonych na stronie Centrum KLUCZ (www.centrumklucz.pl). Termin emisji audycji: każda ostatnia sobota miesiąca, w samo południe (12:00-14:00). Miejsce: Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej (88,8 MHz). Prowadzą: Julian Czurko i Kamila Perka. Karolina Cyran-Juraszek ekspertka inicjatywy Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ. Specjalistka ds. inicjowania i wdrażania przedsięwzięć związanych z rozwojem ekonomii społecznej, pozyskiwania funduszy (POKL, RPO, FIO i in.), tworzenia partnerstw publiczno-prywatnych i ponadnarodowych, zarządzania finansami w NGO. Julian Czurko działa jako koordynator Punktu Konsultacyjnego w Łowiczu, zajmuje się promocją projektu, kontaktem z mediami oraz przygotowaniem comiesięcznej KLUCZowej audycji w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej. Kamila Perka w ramach projektu współprowadzi KLUCZową audycję. Z Żakiem związana od roku. Studentka filologii polskiej i dziennikarstwa. Jej pasją jest polski kabaret, a ulubieńcami i jednocześnie mistrzami Jeremi Przybora i Wojciech Młynarski.

7 Usługi Centrum KLUCZ bardzo nam pomogły i pomagają. Jesteśmy w trakcie dużych zmian w organizacji. Zamierzamy realizować nowe projekty i zmienić politykę finansową Fundacji. Korzystamy z coachingu, żeby zmniejszyć ryzyko wypalenia u czołowych osób pracujących w organizacji i rzetelnie zaplanować dalsze działania. Dzięki wsparciu prawniczki uaktualniłyśmy i dostosowałyśmy do zmian w Ustawie o Pożytku statut, mamy nowe, piękne wizytówki, tworzy się logo audycji Działam, więc jestem promującej III sektor. Bardzo polecamy Centrum KLUCZ, bo odpowiada na rzeczywiste zapotrzebowanie organizacji i osób w niej pracujących. Fantastyczny, niezwykle potrzebny projekt, który prawdopodobnie uratuje kilka organizacji przed śmiercią głodową po zakończeniu finansowania z UE. Fundacja Jaskółka Centrum KLUCZ Porwiemy Cię do lotu! PUNKTY KONSULTACYJNE Punkty Konsultacyjne to miejsca, do których może się zgłosić każda osoba zainteresowana ofertą Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub naszego wsparcia, czekamy na Ciebie w Łodzi, Bełchatowie i Łowiczu: Biuro Projektu Centrum KLUCZ w Łodzi ul. Więckowskiego 33/107, Łódź czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 16:00 tel konsultantka Małgorzata Sadowska: , konsultantka Ilona Pietrzak: , Punkt Konsultacyjny Centrum KLUCZ w Bełchatowie ul. Pabianicka 1, Bełchatów czynne: środa, czwartek w godzinach 9:00 17:00 konsultantka Karolina Musielak: , Punkt Konsultacyjny Centrum KLUCZ w Łowiczu ul. Plac Przyrynek 2, Łowicz czynne: wtorek, piątek w godzinach 9:00 17:00 konsultant Julian Czurko: , Sprawdź nas! Znajdziesz nas także na CentrumKLUCZ. Chcesz wesprzeć nasze działania? Wpłać darowiznę! Nr konta Instytut Spraw Obywatelskich, ul. Więckowskiego 33/107, Łódź tel./fax: (42) , NIP: , REGON: Przekaż 1% swojego podatku na INSPRO KRS Rozwijamy postawy obywatelskie

studia I stopnia www.wsb.pl GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PROGRAM VERY IMPORTANT STUDENT studiuj za darmo 9 KIERUNKÓW I 37 SPECJALNOŚCI

studia I stopnia www.wsb.pl GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PROGRAM VERY IMPORTANT STUDENT studiuj za darmo 9 KIERUNKÓW I 37 SPECJALNOŚCI studia I stopnia www.wsb.pl GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PROGRAM VERY IMPORTANT STUDENT studiuj za darmo 9 KIERUNKÓW I 37 SPECJALNOŚCI DYPLOM LICENCJATA LUB INŻYNIERA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM DODATKOWE

Bardziej szczegółowo

Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację INFORMATOR

Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację INFORMATOR 9 Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację 12 37 INFORMATOR Spis treści Liczby nie kłamią. Postaw na Edukację Wstęp... 3 Dlaczego warto studiować w Edukacji... 4 Misja i odpowiedzialność społeczna... 6 Słowniczek

Bardziej szczegółowo

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer projektu: POKL.04.01.01-00-311/10 FABER EST SUAE QUISQUE FORTUNAE Magazyn nr 2/2013 (6) KUŹNIA KADR IV Dlaczego

Bardziej szczegółowo

studia I stopnia 2013/2014

studia I stopnia 2013/2014 studia I stopnia 2013/2014 www.wsb.pl 5 KIERUNKÓW 2 NOWOŚCI: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ PEDAGOGIKA GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PRZEZ CAŁY OKRES NAUKI A jak wybrać studia? Dlaczego warto wybrać WSB?... 1 Strategia

Bardziej szczegółowo

Autorzy serdecznie dziękują za cenne wskazówki i inspiracje Rafałowi Brzychcy, Michałowi Cybula, Wisławie Grabarczyk-Kostka, Annie Juszczak, Lucynie

Autorzy serdecznie dziękują za cenne wskazówki i inspiracje Rafałowi Brzychcy, Michałowi Cybula, Wisławie Grabarczyk-Kostka, Annie Juszczak, Lucynie Autorzy serdecznie dziękują za cenne wskazówki i inspiracje Rafałowi Brzychcy, Michałowi Cybula, Wisławie Grabarczyk-Kostka, Annie Juszczak, Lucynie Roszak oraz Annie Paulinie Matczuk. Copyright by: Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

studia II stopnia 2014/2015

studia II stopnia 2014/2015 studia II stopnia 2014/2015 www.wsb.pl STUDIA MAGISTERSKIE W FORMULE OPEN dla absolwentów wszystkich kierunków studiów I stopnia SZEROKA OFERTA 16 specjalności na 3 kierunkach OSZCZĘDNOŚĆ CZASU studia

Bardziej szczegółowo

RYNEK PRACY / PORADNICTWO ZAWODOWE / POŚREDNICTWO PRACY / FUNDUSZE EUROPEJSKIE. kurs na pracę

RYNEK PRACY / PORADNICTWO ZAWODOWE / POŚREDNICTWO PRACY / FUNDUSZE EUROPEJSKIE. kurs na pracę RYNEK PRACY / PORADNICTWO ZAWODOWE / POŚREDNICTWO PRACY / FUNDUSZE EUROPEJSKIE Nr 4/2013 kurs na pracę Własny biznes szansą na sukces Pomorski Ośrodek Kompetencji IDG ma już 4 lata Issn 2082-0275 fot.

Bardziej szczegółowo

Fundusze unijne. dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego. Numer 15 wrzesień 2013. Człowiek najlepsza inwestycja

Fundusze unijne. dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego. Numer 15 wrzesień 2013. Człowiek najlepsza inwestycja dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 15 wrzesień 2013 Fundusze unijne Wpływ funduszy unijnych na podnoszenie kwalifikacji pracowników Gdzie szukać unijnych szkoleń

Bardziej szczegółowo

Raport społeczny Centrum Przedsiębiorczości Społecznej

Raport społeczny Centrum Przedsiębiorczości Społecznej Raport społeczny Centrum Przedsiębiorczości Społecznej Spis treści Wprowadzenie Kim jesteśmy? Nasi pracownicy i interesariusze Co zrobiliśmy do tej pory Wpływ na interesariuszy czego dowiedzieliśmy się

Bardziej szczegółowo

studia I stopnia 2015/2016

studia I stopnia 2015/2016 studia I stopnia 2015/2016 www.wsb.pl NOWOŚĆ DESIGN W BIZNESIE w Toruniu i Bydgoszczy (w przygotowaniu) NOWOŚĆ INFORMATYKA W BIZNESIE w Toruniu i Bydgoszczy (w przygotowaniu) PEDAGOGIKA w Bydgoszczy (w

Bardziej szczegółowo

Dobre praktyki KLUCZ DO SUKCESU. www.bcp.org.pl www.owes.bcp.org.pl

Dobre praktyki KLUCZ DO SUKCESU. www.bcp.org.pl www.owes.bcp.org.pl Dobre praktyki KLUCZ DO SUKCESU www.bcp.org.pl www.owes.bcp.org.pl Spis treści: 1. EKONOMIZACJA: 1.1. KSIĘGOWOŚĆ 1.2. WINDYKACJA 1.3. DORADZTWO I SZKOLENIA 2. Proces ekonomizacji 3. nasze USŁUGI I pomoc

Bardziej szczegółowo

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 11 maj 2013 Psychologia w biznesie Czy biznes potrzebuje psychologii? Biznes społecznie odpowiedzialny Czy sukcesu i kreatywności

Bardziej szczegółowo

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ

WSPARCIE 3D AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ WSPARCIE 3D Diagnoza. Definicja. Działanie. AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY (AMMF) - SZANSĄ NA ROZWÓJ PUBLIKACJA RAPORT BADAWCZY PODSUMOWUJE REALIZACJĘ ROJEKTU PT.: Audyt Marketingowy Młodej Firmy (AMMF)

Bardziej szczegółowo

es.o.es EKONOMIA SPOŁECZNA -OGRÓD MOŻLIWOŚCI Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie Nr 2 / 2010r. EGZEMPLARZ BEZPŁATNY

es.o.es EKONOMIA SPOŁECZNA -OGRÓD MOŻLIWOŚCI Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie Nr 2 / 2010r. EGZEMPLARZ BEZPŁATNY es.o.es Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie Nr 2 / 2010r. EGZEMPLARZ BEZPŁATNY EKONOMIA SPOŁECZNA -OGRÓD MOŻLIWOŚCI es.o.es Biuletyn Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie 30-070

Bardziej szczegółowo

L SUDNW\NL VWXGHQFNLH

L SUDNW\NL VWXGHQFNLH Biuletyn programu 6 Wydawca Politechnika Opolska Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Zespół redakcyjny Marta Tworek Damian Kolarczyk Nakład 1000 egz. Wstęp 4 Firmy o programie stażowym 6 Staże edycja

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl ATRAKCYJNE KIERUNKI STUDIÓW Z DZIEDZIN: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE RACHUNKOWOŚĆ HR IT MEDIA LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ PEDAGOGIKA PSYCHOLOGIA PRAWO

Bardziej szczegółowo

STUDENCKICH I ABSOLWENCKICH 2012

STUDENCKICH I ABSOLWENCKICH 2012 P R O G R A M STA Ż Y STUDENCKICH I ABSOLWENCKICH 2012 Wydawca: Politechnika Opolska Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Zespół redakcyjny: mgr inż. Beata Kipigroch Nakład: 700 egz. egzemplarz bezpłatny

Bardziej szczegółowo

TARGI PRACY SZANSĄ NA KARIERĘ. www.praktyki.eurostudent.pl. Raport. Kariera TO, CO WAŻNE TAK JAK LUBISZ. Upoluj najlepszy staż w mieście!

TARGI PRACY SZANSĄ NA KARIERĘ. www.praktyki.eurostudent.pl. Raport. Kariera TO, CO WAŻNE TAK JAK LUBISZ. Upoluj najlepszy staż w mieście! Upoluj najlepszy staż w mieście! www.praktyki.eurostudent.pl marzec 2014 Spójrz na okładkę przez swój smartfon lub tablet. Zobacz więcej i ułóż karierę swoich marzeń. Jak to zrobić? Szczegóły w magazynie.

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPNE

Szanowni Państwo, SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPNE SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPNE SŁOWO WSTĘPNE prof. UAM dr hab. Jacek Guliński 1. PIERWSZE KROKI DO ZAŁOŻENIA WŁASNEJ FIRMY, CZYLI JAKĄ FORMĘ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ WYBRAĆ Marcin Błaszyk, Krzysztof Jarosiński

Bardziej szczegółowo

IT W FINANSACH I BANKOWOŚCI

IT W FINANSACH I BANKOWOŚCI www.eurostudent.pl marzec / kwiecień 2015 RAPORT IT W FINANSACH I BANKOWOŚCI KARIERA ZAPLANUJ KARIEROWE WAKACJE RAPORT SPECJALNY BRANŻA IT CZEKA NA CIEBIE! PARTNER STRATEGICZNY MAMY SERCE DO IT KOMPETENCJE

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 51 ATRAKCYJNYCH KIERUNKÓW STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI PEDAGOGIKA

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2012/2013

studia podyplomowe 2012/2013 studia podyplomowe 2012/2013 www.wsb.pl teraz również WŁOCŁAWEK GRUDZIĄDZ 65 ATRAKCYJNYCH SPECJALNOŚCI Z TAKICH DZIEDZIN JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE I EKONOMIA LOGISTYKA MARKETING NIERUCHOMOŚCI

Bardziej szczegółowo

Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy

Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy Projekt 2015 Świętokrzyskie centra rozwoju sektora pozarządowego Gdzie

Bardziej szczegółowo

Głowy. Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości 2013. Zawrót. Szkoleniowy. Wstęp na każde szkolenie jest bezpłatny!

Głowy. Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości 2013. Zawrót. Szkoleniowy. Wstęp na każde szkolenie jest bezpłatny! Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości 2013 Szkoleniowy Zawrót Głowy Wstęp na każde szkolenie jest bezpłatny! Od 10 do 18 października br. można rezerwować miejsce na szkolenie oraz odebrać bilety wstępu

Bardziej szczegółowo

NR 6/2011 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY REFORMA NAUKI ZMIANY W FINANSOWANIU INNOWACYJNA WIELOPOLSKA

NR 6/2011 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY REFORMA NAUKI ZMIANY W FINANSOWANIU INNOWACYJNA WIELOPOLSKA NR 6/2011 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY REFORMA NAUKI ZMIANY W FINANSOWANIU INNOWACYJNA WIELOPOLSKA PARTNEREM PROJEKTU JEST: PATRONAT HONOROWY NAD PROJEKTEM SPRAWUJĄ: PATRONAT MEDIALNY NAD PROJEKTEM SPRAWUJĄ: Wydawca:

Bardziej szczegółowo

Pracownik socjalny. czyli rzecz o bardzo specjalnym zawodzie KONFERENCJA PROMOCYJNO-INFORMACYJNA TORUŃ, 28 29 LISTOPADA 2011 R.

Pracownik socjalny. czyli rzecz o bardzo specjalnym zawodzie KONFERENCJA PROMOCYJNO-INFORMACYJNA TORUŃ, 28 29 LISTOPADA 2011 R. Pracownik socjalny czyli rzecz o bardzo specjalnym zawodzie KONFERENCJA PROMOCYJNO-INFORMACYJNA TORUŃ, 28 29 LISTOPADA 2011 R. Zapraszamy do udziału w konferencji i życzymy owocnych dyskusji w sesjach

Bardziej szczegółowo

W NUMERZE. Filia Płock. Filia Ostrołęka. Filia Radom. Filia Siedlce. Filia Ciechanów. Wieści z Mazowsza EFS

W NUMERZE. Filia Płock. Filia Ostrołęka. Filia Radom. Filia Siedlce. Filia Ciechanów. Wieści z Mazowsza EFS W NUMERZE STAN W KOŃCU PAŹDZIERNIKA 2010 ROKU WUP w Warszawie listopad - grudzień 2010 NUMER 6 (38) 2010 rok (VII) Dyplom nie gwarantuje pracy Targi Pracy i Przedsiębiorczości Warszawa 2010 Pomagamy w

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl 21 NOWOŚCI W OFERCIE INTERAKTYWNE FORMY ZAJĘĆ Gry biznesowe, case studies, warsztaty ŚWIADECTWO w języku polskim i angielskim CERTYFIKAT FRANKLIN UNIVERSITY BEZPŁATNE

Bardziej szczegółowo

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98 29 maja 2014r., godz. 8:30 16:30

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98 29 maja 2014r., godz. 8:30 16:30 Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98 29 maja 2014r., godz. 8:30 16:30 Rejestracja / poranna kawa: 8:30 9:00 Sesja główna: 9:00 10:30 (30 min) Powitanie - Łukasz Żelewski, Prezes

Bardziej szczegółowo

dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 8 luty 2013 Człowiek najlepsza inwestycja

dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 8 luty 2013 Człowiek najlepsza inwestycja dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 8 luty 2013 Efektywny proces rekrutacji Czy warto i jak inwestować w wiedzę pracowników? Zarządzanie czasem w firmie Aktualne

Bardziej szczegółowo