KLUCZ.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KLUCZ. www.centrumklucz.pl"

Transkrypt

1 Oferta Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ jest inicjatywą realizowaną przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO). W ramach przedsięwzięcia oferujemy nieodpłatnie różne formy wsparcia dla organizacji społecznych oraz osób indywidualnych zainteresowanych rozwojem w obszarze przedsiębiorczości społecznej. Są to m.in.: doradztwo i usługi marketingowe, prawne i księgowe; coaching; szkolenia otwarte i specjalistyczne; animacja partnerstw oraz inicjatyw lokalnych; spotkania Mind bomb! ; KLUCZowa audycja. Realizator:

2 Po co? Centrum KLUCZ działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej w województwie łódzkim, w szczególności zaś wspiera organizacje społeczne w procesie ekonomizowania się. Ekonomizacja oznacza szanse na zdobywanie środków na działania własne organizacji; odzyskiwanie wewnątrzsterowności i odchodzenie od postawy wyciągniętej ręki i od całkowitego uzależnienia od publicznych i prywatnych donatorów; możliwość uniknięcia sytuacji, w której organizacje stają się przedłużeniem instytucji publicznych albo zakładnikami filantropijnej przychylności Por.: J.J. Wygnański, Ekonomizacja organizacji pozarządowych. Możliwość czy konieczność?, Stowarzyszenie Klon/Jawor, Warszawa Centrum wspiera osoby młode duchem w realizowaniu pasji i marzeń w obszarze przedsiębiorczości społecznej. Ponadto celem inicjatywy jest poszukiwanie, testowanie i popularyzowanie nowych pomysłów na ekonomizację stowarzyszeń i fundacji oraz działalność prospołeczną. Patronem Centrum KLUCZ jest Romuald Mielczarski ( ) jedna z najbardziej zasłużonych postaci w historii polskiego ruchu spółdzielczego. Co oferujemy? Doradztwo marketingowe Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z przedsiębiorczością społeczną lub już działasz w jej obszarze, specjalista z zakresu marketingu doradzi Ci: na co należy zwracać uwagę przy prowadzeniu skutecznej promocji każdego przedsięwzięcia; jak przygotować plan marketingowy; co wziąć pod uwagę przy opracowywaniu biznesplanu. Usługi marketingowe Skorzystaj z oferty tworzenia materiałów promocyjnych dla Twojej organizacji społecznej. Nieodpłatnie wesprzemy Cię przy: projektowaniu materiałów promocyjnych, np. logo, wizytówki, plakatu, ulotki, folderu; druku materiałów; przygotowaniu prostej strony internetowej; stworzeniu biznesplanu. Witold Buraczyński absolwent Ekonomii w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych na Politechnice Warszawskiej. Zawodowo związany z projektami inwestycyjnymi oraz zarządzaniem operacyjnym przedsiębiorstw. Aktualnie współpracuje z UNDP jako Anioł Ekonomii Społecznej. Wspiera podmioty ekonomii społecznej w przygotowywaniu i realizacji projektów umożliwiających biznesowe wykorzystanie ich potencjału i pomysłów. Jan Worpus-Budziejewski w Centrum KLUCZ odpowiada m.in. za projekty graficzne tworzone dla uczestników. Współtworzył identyfikację wizualną samego projektu. Urodzony w 1980 r., absolwent Historii Sztuki na Uniwersytecie Łódzkim (2005 r.), ukończył studia licencjackie w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Od roku 2007 pracuje jako projektant grafiki użytkowej.

3 Jesteśmy bardzo zadowoleni z oferty usługi finansowej. Organizacje pozarządowe prowadzące pełną księgowość muszą zatrudniać pracownika do spraw księgowych lub zlecać usługę. W naszym przypadku finansowania organizacji jedynie z projektów bardzo trudno jest wygospodarować dodatkowe środki na taką pomoc. Próbujemy więc robić to na własną rękę, co często wiąże się z błędami i komplikacjami, albo płacimy księgowej z własnej kieszeni. Dlatego możliwość otrzymania nieodpłatnej, stałej i wszechstronnej usługi jest dla nas bardzo cenna. Fundacja Urban Forms Doradztwo księgowe Umów się na indywidualne doradztwo księgowe, dopasowane do Twoich potrzeb i bieżącej sytuacji. Specjalistka z zakresu księgowości: wyjaśni, jakie konsekwencje księgowe wiążą się z prowadzeniem działalności gospodarczej przez stowarzyszenie lub fundację; udzieli praktycznych wskazówek na temat zobowiązań podatkowych; doradzi jak stworzyć politykę rachunkowości. Usługi księgowe Bezpłatnie poprowadzimy bieżącą księgowość Twojego stowarzyszenia czy fundacji nawet przez 12 miesięcy. Proponujemy: ewidencję zdarzeń gospodarczych; ewidencję zapisów na kontach; obliczanie wyniku finansowego; sporządzanie bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej. Monika Kowner-Grzegorek absolwentka międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych oraz controllingu na Uniwersytecie Łódzkim, specjalistka od rachunkowości i finansów organizacji pozarządowych, posiada wieloletnie doświadczenie w tym obszarze. Pasjonatka przepisów i ustaw. Małgorzata Sadowska jako koordynatorka projektu i kierowniczka zespołu przypomina nieco zegarmistrza, czyli pracuje nad tym, aby wszystkie trybiki i śrubki poprawnie ze sobą współdziałały. Zajmuje się także doradztwem ogólnym oraz koordynuje spotkania Mind bomb!. Z INSPRO współpracuje od trzech lat, realizując różne zadania wynikające z potrzeb organizacji.

4 Dla kogo? Z oferty Centrum KLUCZ mogą skorzystać: stowarzyszenia i fundacje nieprowadzące działalności gospodarczej. liderzy oraz przedstawiciele kadry zarządzającej organizacji społecznych aktywiści i wolontariusze, młodzi duchem, osoby mające zamiar założyć fundację lub stowarzyszenie osoby bezrobotne poszukujące pracy i nieaktywne zawodowo (w tym niepracujący studenci studiów niestacjonarnych). Wszystkie proponowane działania są BEZPŁATNE. Już teraz skorzystaj z naszej oferty! Udział w doradztwie dał mi wiedzę z zakresu prawnych podstaw pisania statutu oraz praktyczną pomoc w zawarciu ważnych dla działania organizacji zapisów statutu. Czekam na dalsze możliwości spotkań i konsultacji prawnych. Łukasz Doradztwo prawne W ramach naszych działań gwarantujemy profesjonalną i bezpłatną pomoc w zakresie prawa pracy i przedsiębiorczości społecznej, m.in.: wytłumaczymy w przystępny sposób kwestie formalno- -prawne; objaśnimy w szczegółach niejasności z zakresu prawa pracy, cywilnego i administracyjnego; udzielimy praktycznych wskazówek prawnych, dotyczących zakładania organizacji z sektora ekonomii społecznej. Usługi prawne Wiemy, jak trudno jest organizacjom pozarządowym przebrnąć przez urzędowe przepisy, wytyczne i rozporządzenia. Dlatego wyciągamy pomocną dłoń nasi specjaliści z zakresu prawa pomogą Twojej organizacji w kluczowych aspektach prawnych, m.in.: sporządzą umowy cywilne i umowy z zakresu prawa pracy, związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej; pomogą w uzyskaniu statusu organizacji pożytku publicznego; przygotują dokumentację związaną z założeniem podmiotu ekonomii społecznej, np. fundacji, stowarzyszenia, spółdzielni socjalnej, spółdzielni osób prawnych, spółki non-profit. Weronika Alama w projekcie zajmuje się doradztwem prawnym. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczenie w trzecim sektorze zdobywała podczas wolontariatów oraz stażu w ramach projektu Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich. Zaangażowana społecznie w inne projekty m.in.: Centrum Wspierania Rad Pracowników oraz Obywatele Decydują. Angelika Pasek-Gilarska absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz zarządzania organizacjami pozarządowymi w Collegium Civitas. Od lat związana z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami, dla których prowadzi obsługę prawną. Specjalizuje się w prawie NGO oraz prawie pracy. Doświadczony trener. Agnieszka Krawczyk absolwentka Wydziału Prawa i Podyplomowego Studium Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim, radca prawny. Przez lata związana z organizacjami pozarządowymi, obsługiwała podmioty gospodarcze i podmioty ekonomii społecznej. Brała udział w pracach nad projektem ustawy o firmie społecznej.

5 Co daje mi coaching? Planowanie działań, systematyczność, budowanie długofalowych strategii. Zrozumiałam, że nie wszystko musi opierać się na zasadzie spontanu. Dzięki sesjom coachingowym musiałam zatrzymać się i zastanowić nad własnym postępowaniem. Nauczyłam się być bardziej wyrozumiała i cierpliwa. Moim zdaniem nie należy traktować coachingu jako przykrego obowiązku, lecz jako rodzaj spotkania z samym sobą, czas weryfikowania i doskonalenia. Często walczymy z otoczeniem, bo uważamy, że nie jest doskonałe, wprowadzamy zmiany, aby ulepszyć rzeczywistość. Może my również powinniśmy przyjąć do wiadomości, że pewne rzeczy w nas także mogą wymagać korekty. Justyna Moje wrażenia po szkoleniu są bardzo pozytywne. Moim zdaniem największą zaletą szkolenia było to, że nie odbyło się ono w formie suchego wykładu, lecz wymagało od uczestników wypowiedzenia się. Zmobilizowało mnie to do przełamania strachu, ponieważ stresuję się podczas publicznych wystąpień. Uważam, że zdobyta wiedza przyda mi się w poszukiwaniach pracy. Najważniejsza jest zasada czerwonego tulipana, a w razie potrzeby zawsze mogę zajrzeć do otrzymanych materiałów. Paulina Coaching Partnerstwa i inicjatywy Szkolenia otwarte Szkolenia specjalistyczne Tę usługę oferujemy przede wszystkim osobom, które dopiero planują zacząć lub działają już w obszarze przedsiębiorczości społecznej, a także dla tych, którzy chcą pokierować świadomie swoją karierą. Osoby pracujące z coachem: skutecznie przeprowadzają zmiany na lepsze w swoim życiu osobistym i zawodowym; efektywnie osiągają cele rozwojowe, np. związane z zarządzaniem strategicznym lub operacyjnym, czy zarządzaniem organizacją społeczną, w której działają; otrzymują nieodpłatnie innowacyjną usługę, której wartość rynkowa wynosi ponad 2000 zł. Rafał Górski w Centrum KLUCZ prowadzi coaching i szkolenia. Jego specjalnością jest dobre zarządzanie oraz przeprowadzanie zmian w każdych okolicznościach. W pracy coachingowej wykorzystuje idee, metody oraz narzędzia pochodzące z różnych dziedzin, m.in. biznesu, organizacji społecznych, sportu, zakonów i wojska. Masz świetny pomysł, ale nie wiesz od czego zacząć? Czujesz, że moglibyście jako organizacja zrobić dużo więcej, ale brakuje Wam wiedzy lub ludzi? A może odnosisz wrażenie, że w Twojej okolicy nic się nie dzieje i chcesz to zmienić, ale brak Ci pomysłu? Pamiętaj, co dwie głowy, to nie jedna! Wystarczą dobre chęci i nasz impuls: zgłoś się do najbliższego Punktu Konsultacyjnego lub zadzwoń. Usiądziemy, porozmawiamy, napijemy się kawy i spróbujemy znaleźć dla Ciebie lub Twojej organizacji odpowiednich partnerów, którzy wspomogą Twój pomysł wiedzą, umiejętnościami, sprzętem albo pomogą Ci zaktywizować sąsiadów. Karolina Musielak odpowiedzialna za Punkt Konsultacyjny w Bełchatowie oraz wsparcie w animowaniu partnerstw i inicjatyw lokalnych. Pasjonatka kultury międzywojennej oraz wymyślania innowacyjnych sposobów na opanowanie świata. Szkolenie Odkryj swoje mocne strony jak się wyróżnić i znaleźć pracę? powstało z myślą o osobach chcących odkryć i rozwinąć drzemiący w nich potencjał. Przeznaczone jest dla osób poszukujących pracy, bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo. Priorytetowo traktujemy osoby, które działają lub chcą działać w obszarze przedsiębiorczości społecznej. Szkolenie pomoże Ci odpowiedzieć na pytania: jakie są Twoje silne strony i jak możesz je wykorzystać? w jaki sposób mocne strony mogą mi pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy? jak napisać dobre CV i list motywacyjny? Każdy uczestnik otrzyma książkę Odkryj swoje silne strony. Użyj swojej dźwigni talentu Marcusa Buckinghama oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Szkoła Innowatorów Społecznych (SIS) to cykl sześciu dwudniowych bezpłatnych szkoleń specjalistycznych, związanych z działalnością fundacji i stowarzyszeń w obszarze przedsiębiorczości społecznej. SIS to sprawdzone i skuteczne metody działań, fachowe porady doświadczonych praktyków, świeże i innowacyjne spojrzenie na nurtujące Cię pytania. Tematy szkoleń: ABC ekonomii społecznej. Innowacyjność i dobre praktyki w obszarze przedsiębiorczości społecznej Karolina Cyran-Juraszek. Kierować, osiągać, żyć. Skuteczne zarządzanie dobrami w organizacji społecznej Rafał Górski. Zarządzanie strategiczne i zarządzanie ryzykiem Lidia Kuczmierowska. 7 sekretów efektywnego zarządzania finansami Marek Jankowski. Jak stworzyć silną markę, która podbije serca Klientów? Paweł Tkaczyk. Jak współpracować dla zwiększenia szans na samofinansowanie się naszej organizacji Bogdan Kępka. I edycja: wrzesień 2011 luty 2012 II edycja: styczeń 2012 czerwiec 2012 Magdalena Guzik psycholog, coach, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Absolwentka psychologii doradztwa zawodowego i organizacji na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu (Grupa TROP), Studium Treningu Grupowego (Instytut Treningu i Edukacji Psychologicznej) oraz Akademię Coachingu (Coaching Center). Justyna Golitz w projekcie zajmuje się animowaniem partnerstw lokalnych stara się docierać do lokalnych społeczności, tak aby wspierać i zachęcać do podejmowania wspólnych działań. Ściśle współpracuje z kierownikami Punktów Konsultacyjnych w Łowiczu i Bełchatowie. Trenerka wspierająca szkolenia dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo. Miłośniczka dalekich wędrówek górskich, marząca o zdobyciu Kilimanjaro i wyprawie do Indii. Ilona Pietrzak w projekcie odpowiada za rekrutację oraz kontakty z osobami korzystającymi ze wsparcia Centrum KLUCZ oraz osobami, które tego wsparcia udzielają. Do jej zadań należy także organizacja szkoleń. Nie straszne jej stosy papierków wobec czego dzielnie wspiera koordynatorkę w tym obszarze.

6 ...dzień jutrzejszy należeć będzie do nas, do kooperacji. Trzeba nam tylko uzbroić nasze mózgi, wysoko nastroić nasze serca i potężnie zahartować naszą wolę. Trzeba nam tylko prawdziwie chcieć! Romuald Mielczarski, patron honorowy Centrum KLUCZ Cytat pochodzi ze zbioru RAZEM! czyli Społem. Wybór pism spółdzielczych, Biblioteka Obywatela, Łódź Sopot Warszawa Prelekcje Mind bomb! rewolucja w głowie Mind bomb!, czyli Rewolucja w głowie, pozwala Ci poznać przedsiębiorczość społeczną przez kontakt z ludźmi, którzy tworzą ją na co dzień. Dynamiczna formuła, interesujący goście, podchwytliwe pytania pozwól, że zrobimy Ci rewolucję w głowie! Chcesz poznać sprawdzone sposoby prowadzenia działalności gospodarczej, takie jak spółdzielnie socjalne, spółdzielnie osób prawnych czy spółki z o.o. non-profit? Porozmawiać z ludźmi, którzy wcielili w życie ideę przedsiębiorczości społecznej? Przyjdź na spotkanie Mind bomb! Rewolucja w głowie!. Przekonaj się, że przedsiębiorczość społeczna jest innowacyjnym sposobem na biznes! KLUCZowa audycja W każdą ostatnią sobotę miesiąca, w samo południe, w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej (88,8 MHz), można posłuchać rozmów z praktykami oraz ekspertami przedsiębiorczości społecznej. Podczas audycji można poznać historie ludzi, którzy ciężką pracą na nowo wykuli swój los. Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia gośćmi opowiedzą o przedsiębiorstwach społecznych działających na terenie województwa łódzkiego, a także o dobrych praktykach poza jego granicami. Zachęcamy do słuchania nas w eterze, na 88,8 MHz, bądź w Internecie na stronie Radia ( Zapraszamy również do odsłuchania podcastów audycji zamieszczonych na stronie Centrum KLUCZ ( Termin emisji audycji: każda ostatnia sobota miesiąca, w samo południe (12:00-14:00). Miejsce: Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej (88,8 MHz). Prowadzą: Julian Czurko i Kamila Perka. Karolina Cyran-Juraszek ekspertka inicjatywy Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ. Specjalistka ds. inicjowania i wdrażania przedsięwzięć związanych z rozwojem ekonomii społecznej, pozyskiwania funduszy (POKL, RPO, FIO i in.), tworzenia partnerstw publiczno-prywatnych i ponadnarodowych, zarządzania finansami w NGO. Julian Czurko działa jako koordynator Punktu Konsultacyjnego w Łowiczu, zajmuje się promocją projektu, kontaktem z mediami oraz przygotowaniem comiesięcznej KLUCZowej audycji w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej. Kamila Perka w ramach projektu współprowadzi KLUCZową audycję. Z Żakiem związana od roku. Studentka filologii polskiej i dziennikarstwa. Jej pasją jest polski kabaret, a ulubieńcami i jednocześnie mistrzami Jeremi Przybora i Wojciech Młynarski.

7 Usługi Centrum KLUCZ bardzo nam pomogły i pomagają. Jesteśmy w trakcie dużych zmian w organizacji. Zamierzamy realizować nowe projekty i zmienić politykę finansową Fundacji. Korzystamy z coachingu, żeby zmniejszyć ryzyko wypalenia u czołowych osób pracujących w organizacji i rzetelnie zaplanować dalsze działania. Dzięki wsparciu prawniczki uaktualniłyśmy i dostosowałyśmy do zmian w Ustawie o Pożytku statut, mamy nowe, piękne wizytówki, tworzy się logo audycji Działam, więc jestem promującej III sektor. Bardzo polecamy Centrum KLUCZ, bo odpowiada na rzeczywiste zapotrzebowanie organizacji i osób w niej pracujących. Fantastyczny, niezwykle potrzebny projekt, który prawdopodobnie uratuje kilka organizacji przed śmiercią głodową po zakończeniu finansowania z UE. Fundacja Jaskółka Centrum KLUCZ Porwiemy Cię do lotu! PUNKTY KONSULTACYJNE Punkty Konsultacyjne to miejsca, do których może się zgłosić każda osoba zainteresowana ofertą Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub naszego wsparcia, czekamy na Ciebie w Łodzi, Bełchatowie i Łowiczu: Biuro Projektu Centrum KLUCZ w Łodzi ul. Więckowskiego 33/107, Łódź czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 16:00 tel konsultantka Małgorzata Sadowska: , konsultantka Ilona Pietrzak: , Punkt Konsultacyjny Centrum KLUCZ w Bełchatowie ul. Pabianicka 1, Bełchatów czynne: środa, czwartek w godzinach 9:00 17:00 konsultantka Karolina Musielak: , Punkt Konsultacyjny Centrum KLUCZ w Łowiczu ul. Plac Przyrynek 2, Łowicz czynne: wtorek, piątek w godzinach 9:00 17:00 konsultant Julian Czurko: , Sprawdź nas! Znajdziesz nas także na CentrumKLUCZ. Chcesz wesprzeć nasze działania? Wpłać darowiznę! Nr konta Instytut Spraw Obywatelskich, ul. Więckowskiego 33/107, Łódź tel./fax: (42) , NIP: , REGON: Przekaż 1% swojego podatku na INSPRO KRS Rozwijamy postawy obywatelskie

REGULAMIN PROJEKTU CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ

REGULAMIN PROJEKTU CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ REGULAMIN PROJEKTU CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) Priorytet VII Promocja integracji społecznej Działanie 7.2 Przeciwdziałanie

Bardziej szczegółowo

Projekt Kadry Ekonomii Społecznej bezpłatne formy wsparcia dla beneficjentów I SZKOLENIA

Projekt Kadry Ekonomii Społecznej bezpłatne formy wsparcia dla beneficjentów I SZKOLENIA Projekt Kadry Ekonomii Społecznej bezpłatne formy wsparcia dla beneficjentów I SZKOLENIA Uczestnicy: 100 osób z terenu Wielkopolski przynależących do którejś ze wskazanych poniżej grup: a) Podmioty ekonomii

Bardziej szczegółowo

LUBUSKIE STOWARZYSZENIE PROFILAKTYKI SPOŁECZNEJ W III SEKTORZE

LUBUSKIE STOWARZYSZENIE PROFILAKTYKI SPOŁECZNEJ W III SEKTORZE LUBUSKIE STOWARZYSZENIE PROFILAKTYKI SPOŁECZNEJ W III SEKTORZE O NAS Działalność naszego stowarzyszenia skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych profilaktyką oraz promocją zdrowego i aktywnego

Bardziej szczegółowo

OPIS FORM WSPARCIA. Załącznik nr 2. I. Formy wsparcia

OPIS FORM WSPARCIA. Załącznik nr 2. I. Formy wsparcia Załącznik nr 2 OPIS FORM WSPARCIA I. Formy wsparcia 1. W ramach Projektu można skorzystać z następujących form wsparcia: a) Usług prawnych, księgowych i marketingowych skierowanych do podmiotów ekonomii

Bardziej szczegółowo

Klinika Biznesu. rozwój i innowacja. biznesu. Kompilator finansowy Moderator kooperacyjny. Virtual spot. Menadżer finansowy

Klinika Biznesu. rozwój i innowacja. biznesu. Kompilator finansowy Moderator kooperacyjny. Virtual spot. Menadżer finansowy KLINIKA biznesu pl Menadżer finansowy Virtual spot Kompilator finansowy Moderator kooperacyjny Klinika Biznesu rozwój i innowacja rozwój i innowacja Czy projekt jest dla Ciebie? Tak, jeżeli jesteś MIKRO

Bardziej szczegółowo

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2016 OFERTA DLA KLAS I

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2016 OFERTA DLA KLAS I OFERTA DLA KLAS I WYKŁAD DLA UCZNIÓW Planowanie kariery zawodowej- co już możesz robić dla siebie, aby w przyszłości twoja decyzja edukacyjno-zawodowa była prosta Podczas wykładu poznasz istotne zasady

Bardziej szczegółowo

OPIS FORM WSPARCIA. Załącznik nr 2. I. Formy wsparcia

OPIS FORM WSPARCIA. Załącznik nr 2. I. Formy wsparcia Załącznik nr 2 OPIS FORM WSPARCIA I. Formy wsparcia 1. W ramach Projektu moŝna skorzystać z następujących form wsparcia: a) Usług prawnych, księgowych i marketingowych skierowanych do podmiotów ekonomii

Bardziej szczegółowo

Ekonomia społeczna płaszczyzną współpracy

Ekonomia społeczna płaszczyzną współpracy Ekonomia społeczna płaszczyzną współpracy XII Małopolskie Forum Organizacji Pozarządowych Konferencja Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych Instytucje wsparcia organizacji pozarządowych w Małopolsce

Bardziej szczegółowo

MOBILNEGO BIURA DORADCZEGO

MOBILNEGO BIURA DORADCZEGO ZAPRASZA DO SKORZYSTANIA Z MOBILNEGO BIURA DORADCZEGO DLA DOLNOŚLĄSKICH NGO PRACUJĄCYCH Z MŁODZIEŻĄ ZGŁOŚ SIĘ I SKORZYSTAJ Z INDYWIDUALNEGO PROGRAMU WSPARCIA! Diagnoza sytuacji i dobranie odpowiednich

Bardziej szczegółowo

WIĘCEJ. MOCNIEJ. BARDZIEJ. Unikatowy warsztat dla trenerów i coachów.

WIĘCEJ. MOCNIEJ. BARDZIEJ. Unikatowy warsztat dla trenerów i coachów. Projekt Bo chcę! WIĘCEJ. MOCNIEJ. BARDZIEJ. Unikatowy warsztat dla trenerów i coachów. AUTORSKI PROJEKT stworzony i prowadzony z pasją przez: Katarzyna DUJANOWICZ Gabriela BOROWCZYK WARSZAWA, 21-22.02.2015

Bardziej szczegółowo

Szkolenie Prawa konsumenta w praktyce, czyli reklamacja, rękojmia i gwarancja

Szkolenie Prawa konsumenta w praktyce, czyli reklamacja, rękojmia i gwarancja Dzień dobry, Poniżej przesyłamy informacje o najciekawszych szkoleniach, konkursach i projektach, które odbywają się w grudniu. Miłej lektury. Szkolenie Prawa konsumenta w praktyce, czyli reklamacja, rękojmia

Bardziej szczegółowo

British American Tobacco Polska. Biznes, Nauka i CSR

British American Tobacco Polska. Biznes, Nauka i CSR British American Tobacco Polska Biznes, Nauka i CSR Akademia Augustowska British American Tobacco Polska Firma obecna w Polsce od 1991 roku a od 1997 pod nazwą British American Tobacco Polska W 2008 roku

Bardziej szczegółowo

OFERTA OŚRODKA WSPIERANIA EKONOMII SPOŁECZNEJ DLA REGIONU KOSZALIOSKIEGO (OWES KOSZALIN)

OFERTA OŚRODKA WSPIERANIA EKONOMII SPOŁECZNEJ DLA REGIONU KOSZALIOSKIEGO (OWES KOSZALIN) Strona1 OFERTA OŚRODKA WSPIERANIA EKONOMII SPOŁECZNEJ DLA REGIONU KOSZALIOSKIEGO (OWES KOSZALIN) I. INFORMACJE OGÓLNE Strona 2 II. KLIENCI OWES KOSZALIN Strona 3 III. OFERTA OWES KOSZALIN Strona 4 1. SZKOLENIA

Bardziej szczegółowo

Pakiet Promocyjny dedykowanych kursów e-learningowych dla polskich piłkarzy

Pakiet Promocyjny dedykowanych kursów e-learningowych dla polskich piłkarzy Pakiet Promocyjny dedykowanych kursów e-learningowych dla polskich piłkarzy PARTNER O WSZiC WSZiC to uczelnia, której przewodnią ideą jest hasło Profesjonalizm w sporcie. Poprzez nasze działania staramy

Bardziej szczegółowo

to autorski, 100-godzinny program szkoleniowy dla osób, które stawiają pierwsze kroki w pracy trenerskiej.

to autorski, 100-godzinny program szkoleniowy dla osób, które stawiają pierwsze kroki w pracy trenerskiej. to autorski, 100-godzinny program szkoleniowy dla osób, które stawiają pierwsze kroki w pracy trenerskiej. to podstawowa wiedza i najważniejsze umiejętności w pracy trenera. Dlaczego Szkoła Młodych Trenerów?

Bardziej szczegółowo

OFERTA PROJEKTU CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

OFERTA PROJEKTU CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ OFERTA PROJEKTU CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ Centrum Aktywności Lokalnej to projekt oferujący kompleksowe wsparcie dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych działających na terenie województwa

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

AKADEMIA ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Biuro Karier AKADEMIA ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Wydział Matematyki i Informatyki ul. Umultowska 87 Campus Morasko Czekają na Ciebie: Symulacje rozmów kwalifikacyjnych ds. efektywnego uczenia się ds.

Bardziej szczegółowo

powiat jeleniogórski

powiat jeleniogórski powiat jeleniogórski Rozwój uzdrowisk szansą rozwoju organizacji pozarządowych w powiatach jeleniogórskim, kłodzkim i wałbrzyskim To projekt, którego głównym celem jest wzmocnienie potencjału organizacji

Bardziej szczegółowo

MISTRZOWSKA REKRUTACJA - NARZĘDZIA 2014

MISTRZOWSKA REKRUTACJA - NARZĘDZIA 2014 MISTRZOWSKA REKRUTACJA NARZĘDZIA 2014 Holbern sp. z o.o. www.holbern.pl MISTRZOWSKA REKRUTACJA - NARZĘDZIA 2014 DLA KOGO JEST TRENING? Specjaliści działu personalnego/hr Menedżerowie działu personalnego/hr

Bardziej szczegółowo

Oferta szkoleniowa. Trener na fali cykl warsztatów doskonalących. www.aer.arp.gda.pl. Gdańsk 2013

Oferta szkoleniowa. Trener na fali cykl warsztatów doskonalących. www.aer.arp.gda.pl. Gdańsk 2013 Oferta szkoleniowa Trener na fali cykl warsztatów doskonalących Gdańsk 2013 www.aer.arp.gda.pl AGENCJA ROZWOJU POMORZA S.A. Agencja Rozwoju Pomorza S.A. (ARP S.A.) powstała w 1992 r.. Jest instytucją wyznaczającą

Bardziej szczegółowo

Rachunkowość. Opis kierunku. WSB Opole - Studia podyplomowe. ,,Rachunkowość'' - studia podyplomowe w WSB w Opolu- edycja IV.

Rachunkowość. Opis kierunku. WSB Opole - Studia podyplomowe. ,,Rachunkowość'' - studia podyplomowe w WSB w Opolu- edycja IV. Rachunkowość WSB Opole - Studia podyplomowe Opis kierunku,,rachunkowość'' - studia podyplomowe w WSB w Opolu- edycja IV. Rachunkowość jest międzynarodowym językiem biznesu. Prowadzenie ksiąg rachunkowych

Bardziej szczegółowo

Akademia Wspierania Innowacji Województwa Lubuskiego Bądź Spin Off em lub Spin Out em Fundacja Rozwoju Inicjatyw Gospodarczych

Akademia Wspierania Innowacji Województwa Lubuskiego Bądź Spin Off em lub Spin Out em Fundacja Rozwoju Inicjatyw Gospodarczych Akademia Wspierania Innowacji Województwa Lubuskiego Fundacja Rozwoju Inicjatyw Gospodarczych Dr inż. Justyna Patalas-Maliszewska Dr hab. inż. Sławomir Kłos Fundacja Rozwoju Inicjatyw Gospodarczych MISJA

Bardziej szczegółowo

Sektor ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim

Sektor ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim 1 Sektor ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskim Regionalne Centrum Ekonomii Społecznej raport z działalności 2010-2011 Toruń, maj 2011 roku Projekt jest współfinansowany ze środków Unii

Bardziej szczegółowo

Leszno. Europejski Funduszu Społeczny w Wielkopolsce zaproszenie do współpracy

Leszno. Europejski Funduszu Społeczny w Wielkopolsce zaproszenie do współpracy www.leszno.roefs.pl Leszno Europejski Funduszu Społeczny w Wielkopolsce zaproszenie do współpracy Już od 2004 roku wielkopolskie organizacje i instytucje mogą korzystać ze środków Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

SET DLA PROFESJONALISTÓW

SET DLA PROFESJONALISTÓW Jesteśmy członkiem: Pomagamy: SET DLA PROFESJONALISTÓW SZKOLENIA BEZPŁATNE Temat: BUDOWANIE I ROZWÓJ EFEKTYWNYCH STRUKTUR TRENERSKICH Informator dla Uczestnika " Stwarzamy możliwości do rozwoju kreując

Bardziej szczegółowo

Fundacje korporacyjne i ich fundatorzy IV. Seminarium Forum Darczyńców w Polsce z cyklu Standardy działania fundacji korporacyjnych

Fundacje korporacyjne i ich fundatorzy IV. Seminarium Forum Darczyńców w Polsce z cyklu Standardy działania fundacji korporacyjnych Fundacje korporacyjne i ich fundatorzy IV. Seminarium Forum Darczyńców w Polsce z cyklu Standardy działania fundacji korporacyjnych Bogdan Benczak, Prezes Zarządu Fundacji PZU Izabela Rakuć-Kochaniak,

Bardziej szczegółowo

Projekt utworzenia Centrum Aktywizacji i Rozwoju Przedsiębiorczości Aktywna Praga

Projekt utworzenia Centrum Aktywizacji i Rozwoju Przedsiębiorczości Aktywna Praga Projekt utworzenia Centrum Aktywizacji i Rozwoju Przedsiębiorczości 1 Czym jest? Pomysł na wielowymiarową rewitalizację warszawskiej Pragi: społeczną, gospodarczą, materialną, w zakresie kultury i sztuki

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej na subregion metropolitalny i Nadwiślański za rok 2014

Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej na subregion metropolitalny i Nadwiślański za rok 2014 Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej na subregion metropolitalny i Nadwiślański za rok 2014 Stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitalny realizuje jako lider

Bardziej szczegółowo

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie TRATWA Wrocław

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie TRATWA Wrocław Projekt realizowany przez Stowarzyszenie TRATWA Wrocław Celem projektu było: przygotowanie grupy przyszłych liderów społecznych (wykształconych, młodych ludzi) do wejścia na rynek pracy w ramach III sektora

Bardziej szczegółowo

Działania Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na rzecz ekonomii społecznej w latach 2014 2015. Katowice 31 marca 2015

Działania Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na rzecz ekonomii społecznej w latach 2014 2015. Katowice 31 marca 2015 Działania Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na rzecz ekonomii społecznej w latach 2014 2015 Katowice 31 marca 2015 Koordynacja ekonomii społecznej w ustawie o pomocy społecznej

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA ANALIZY EUROPEAN ASSOCIATION FOR TRANSACTIONAL ANALYSIS W RAMACH AKADEMII UCZESTNICY ZDOBĘDĄ EUROPEJSKI CERTYFIKAT

AKADEMIA ANALIZY EUROPEAN ASSOCIATION FOR TRANSACTIONAL ANALYSIS W RAMACH AKADEMII UCZESTNICY ZDOBĘDĄ EUROPEJSKI CERTYFIKAT AKADEMIA ANALIZY TRANSAKCYJNEJ GRUPA ROZWOJU ZAWODOWEGO I OSOBISTEGO GRUPA SPOTKANIE I FIRMA SZKOLENIOWA BOWARTO ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W DRUGIEJ WARSZAWSKIEJ EDYCJI AKADEMII ANALIZY TRANSAKCYJNEJ WARSZAWA

Bardziej szczegółowo

Polish Governance Institute

Polish Governance Institute Polish Governance Institute Akademia Przywódców Rozwoju Lokalnego - unikalny program kształcenia liderów Przywództwo to wzbogacona i pogłębiona samoświadomość, rozwinięte umiejętności i postawa intelektualna,

Bardziej szczegółowo

TEMAT SZKOLENIA Ewaluacja programów i projektów, Informacja zwrotna i (obszar 7) OPIS SZKOLENIA

TEMAT SZKOLENIA Ewaluacja programów i projektów, Informacja zwrotna i (obszar 7) OPIS SZKOLENIA TEMAT SZKOLENIA Ewaluacja programów i projektów, Informacja zwrotna i (obszar 7) OPIS SZKOLENIA GRUPA DOCELOWA Przedstawiciele Publicznych Służb Zatrudnienia/PSZ, instytucji edukacyjnych i szkoleniowych,

Bardziej szczegółowo

Europejska Grupa Doradców

Europejska Grupa Doradców Europejska Grupa Doradców ul. Konopnickiej 6/4 60-771 Poznań www.egd.com.pl Izabela Tokarska e) PRZYSZŁOŚĆ - projekty szkoleniowe fundusze norweskie, fundusze UE, inne (samodzielnie, w partnerstwach) -

Bardziej szczegółowo

Menedżer Fitness & Wellness

Menedżer Fitness & Wellness Menedżer Fitness & Wellness Studia Podyplomowe Zostań pierwszym w Polsce Dyplomowanym Menedżerem Fitness & Wellness. Kreowanie standardów zarządzania sportem poprzez edukowanie i podnoszenie kwalifikacji

Bardziej szczegółowo

Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego. Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa

Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego. Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa Fundacja została założona w 2010r. we Wrocławiu w celu: promocji przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe Collegium Civitas w partnerstwie z CSRinfo. Studia podyplomowe. Manager CSR. www.civitas.edu.pl/collegium/manager-csr

Studia podyplomowe Collegium Civitas w partnerstwie z CSRinfo. Studia podyplomowe. Manager CSR. www.civitas.edu.pl/collegium/manager-csr Studia podyplomowe Collegium Civitas w partnerstwie z CSRinfo Studia podyplomowe Manager CSR www.civitas.edu.pl/collegium/manager-csr NAJLEPSZY PROGRAM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH CSR W POLSCE Cztery przemyślane

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA PEDAGOGIKI SPECJALNEJ IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W WARSZAWIE. Informacje o projekcie "Liderzy Akademii Nauk Społecznych"

AKADEMIA PEDAGOGIKI SPECJALNEJ IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W WARSZAWIE. Informacje o projekcie Liderzy Akademii Nauk Społecznych Informacje o projekcie "Liderzy Akademii Nauk Społecznych" SŁOWO WSTĘPU Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie to najstarsza, publiczna uczelnia pedagogiczna w Polsce. APS

Bardziej szczegółowo

Akademickie Centrum Kariery zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych w ramach 27 edycji Akademii Kariery.

Akademickie Centrum Kariery zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych w ramach 27 edycji Akademii Kariery. Akademia Kariery - 27 edycja cyklu szkoleniowego (8-12.04.2013) Akademickie Centrum Kariery zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych w ramach 27 edycji Akademii Kariery. Szkolenia prowadzone

Bardziej szczegółowo

Poradnictwo zawodowe na etapie szkół wyższych na przykładzie działań Biura Karier WSFiZ

Poradnictwo zawodowe na etapie szkół wyższych na przykładzie działań Biura Karier WSFiZ Poradnictwo zawodowe na etapie szkół wyższych na przykładzie działań Biura Karier WSFiZ Dorota Zabielska Biuro Karier Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku 20 listopad 2013 r. Biuro Karier

Bardziej szczegółowo

Realizator projektu: Partner projektu: Subregionalny Punkt OWES (Punkt Informacyjny): Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim

Realizator projektu: Partner projektu: Subregionalny Punkt OWES (Punkt Informacyjny): Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim Realizator projektu: Stowarzyszenie ETAP ul. Wachowiaka 8A, 60-681 Poznań tel. +48 61 656 99 71, www.owesetap.pl Partner projektu: Usługi Szkoleniowe Maciej Perzyński ul. Kasztanowa 51, 64-930 Dolaszewo

Bardziej szczegółowo

Projekt Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości Inicjatywy promujące postawy przedsiębiorcze i wspierające rozwój przedsiębiorczości Fundusz Grantów na Inicjatywy

Bardziej szczegółowo

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego tylko w poprzednim roku przeszkoliła prawie 500 osób z regionu płockiego.

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego tylko w poprzednim roku przeszkoliła prawie 500 osób z regionu płockiego. OFERTA SZKOLENIOWA Izba Gospodarcza Regionu Płockiego to niezależna organizacja powołana, by chronić i reprezentować interesy przedsiębiorców. Została powołana, z inicjatywy 67 przedsiębiorców z regionu

Bardziej szczegółowo

Bezpłatne usługi dla podmiotów ekonomii społecznej!

Bezpłatne usługi dla podmiotów ekonomii społecznej! Bezpłatne usługi dla podmiotów ekonomii społecznej! Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych usług skierowanych do podmiotów ekonomii społecznej zarejestrowanych

Bardziej szczegółowo

KOMERCJALIZACJA DROGĄ DO SUKCESU. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

KOMERCJALIZACJA DROGĄ DO SUKCESU. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego KOMERCJALIZACJA DROGĄ DO SUKCESU Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Dokument dostępny również w Internecie: www.komercjalizacja.cl-consulting.com.pl

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing ZARZĄDZANIE MARKĄ Doradztwo i outsourcing Pomagamy zwiększać wartość marek i maksymalizować zysk. Prowadzimy projekty w zakresie szeroko rozumianego doskonalenia organizacji i wzmacniania wartości marki:

Bardziej szczegółowo

Konsultacje społeczne Regionalny Plan Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Małopolskim na lata 2013-2020

Konsultacje społeczne Regionalny Plan Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Małopolskim na lata 2013-2020 Konsultacje społeczne Regionalny Plan Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Małopolskim na lata 2013-2020 SEKTOR EKONOMII SPOŁECZNEJ W MAŁOPOLSCE 1. Małopolska jest uznawana za lidera ekonomii społecznej:

Bardziej szczegółowo

Cena netto 600,00 zł Cena brutto 600,00 zł Termin zakończenia usługi Termin zakończenia rekrutacji

Cena netto 600,00 zł Cena brutto 600,00 zł Termin zakończenia usługi Termin zakończenia rekrutacji Kurs Podatek VAT Informacje o usłudze Numer usługi 2015/12/17/6571/358 Cena netto 600,00 zł Cena brutto 600,00 zł Cena netto za godzinę 37,50 zł Cena brutto za godzinę 37,50 Usługa z możliwością dofinansowania

Bardziej szczegółowo

Jasne, że konsultacje. Częstochowa, styczeń 2014

Jasne, że konsultacje. Częstochowa, styczeń 2014 Jasne, że konsultacje Częstochowa, styczeń 2014 Budżet partycypacyjny w Częstochowie stwórzmy go wspólnie! Miasto Częstochowa, w partnerstwie z Instytutem Mediacji i Integracji Społecznej, realizuje projekt

Bardziej szczegółowo

jesteśmy GroupEuroService Sp. z o. o. 2005 roku

jesteśmy GroupEuroService Sp. z o. o. 2005 roku Kim jesteśmy? GroupEuroService Sp. z o. o. powstała w 2005 roku jako firma świadcząca usługi księgowe oraz usługi kadrowo-płacowe. Z biegiem czasu, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, rozszerzyliśmy

Bardziej szczegółowo

Projekt Promocja ekonomii społecznej w województwie świętokrzyskim

Projekt Promocja ekonomii społecznej w województwie świętokrzyskim Projekt Promocja ekonomii społecznej w województwie świętokrzyskim realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej 01.07.2009-31.03.2010 Projekt

Bardziej szczegółowo

Szkolenia i studia dla organizacji pozarządowych z województwa wielkopolskiego dofinansowane w 100% z EFS

Szkolenia i studia dla organizacji pozarządowych z województwa wielkopolskiego dofinansowane w 100% z EFS Szkolenia i studia dla organizacji pozarządowych z województwa wielkopolskiego dofinansowane w 100% z EFS Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu i Centrum Innowacji Społecznej SIC! zapraszają do udziału w studium

Bardziej szczegółowo

Warsztat GUIDE ME! 8 9 października 2010r. w Łodzi

Warsztat GUIDE ME! 8 9 października 2010r. w Łodzi Warsztat GUIDE ME! 8 9 października 2010r. w Łodzi TEMAT SZKOLENIA Rozpoznanie i analiza potrzeb szkoleniowych Perspektywa organizacji i rynku pracy (obszar 1) Polityka kadrowa i kompetencje trenerskie

Bardziej szczegółowo

Pomysł na przyszłość. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Pomysł na przyszłość. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Pomysł na przyszłość Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Studia a rynek pracy W 2011 roku kształciło się ponad 1 800 tys. studentów, Dyplom wyższej

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE SIECIAMI HANDLOWYMI. Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu we współpracy z Grupą Muszkieterów

ZARZĄDZANIE SIECIAMI HANDLOWYMI. Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu we współpracy z Grupą Muszkieterów ZARZĄDZANIE SIECIAMI HANDLOWYMI Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu we współpracy z Grupą Muszkieterów POTĘŻNA GAŁĄŹ GOSPODARKI Handel to sektor odpowiadający za niemal 1/3 polskiej

Bardziej szczegółowo

Rekomendacje dla ekonomii społecznej w regionie łódzkim (cz. 5)

Rekomendacje dla ekonomii społecznej w regionie łódzkim (cz. 5) Rekomendacje dla ekonomii społecznej w regionie łódzkim (cz. 5) Ambitnie o certyfikacji OWES - wzmacnianie jakości usług dla PES Wnioski z panelu ekspertów CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA Łódź, 4 marca 2013

Bardziej szczegółowo

Uwolnij swoją przedsiębiorczość

Uwolnij swoją przedsiębiorczość Bezpłatne szkolenia, wsparcie dla firm, targi, doradztwo, pomoc dla osób zwalnianych z pracy. Zobacz i... Uwolnij swoją przedsiębiorczość w lipcu newsletter Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość Choć

Bardziej szczegółowo

FINANSE ZARZĄDCZE DLA MENEDŻERÓW

FINANSE ZARZĄDCZE DLA MENEDŻERÓW SZKOLENIE FINANSE ZARZĄDCZE DLA MENEDŻERÓW Często można spotkać się z opinią, że finanse, a szerzej ekonomia i prawa nią rządzące są skomplikowane i trudne. Nic bardziej mylnego. Zasady są proste, spójne

Bardziej szczegółowo

Izabela Krzyszycha. Portfolio zawodowe. T: +48 664 020 064 Blog: krzyszychaonline.pl W: nowetrendy.com.pl @: izabela.krzyszycha@nowetrendy.com.

Izabela Krzyszycha. Portfolio zawodowe. T: +48 664 020 064 Blog: krzyszychaonline.pl W: nowetrendy.com.pl @: izabela.krzyszycha@nowetrendy.com. KREATYWNOŚĆ JAKOŚĆ HUMOR Izabela Krzyszycha Portfolio zawodowe T: +48 664 020 064 Blog: krzyszychaonline.pl W: nowetrendy.com.pl @: izabela.krzyszycha@nowetrendy.com.pl KWALIFIKACJE PROFESJONALIZM NIEZAWODNOŚĆ

Bardziej szczegółowo

Charakterystyka studiów Podyplomowe studia skierowane są do:

Charakterystyka studiów Podyplomowe studia skierowane są do: Akademia Sztuki w Szczecinie ogłasza nabór na drugą edycję dwusemestralnych studiów podyplomowych: Zarządzanie kulturą z wybranymi aspektami zarządzania szkolnictwem artystycznym 219 godzin zajęć zostanie

Bardziej szczegółowo

Już jutro ruszają zapisy na szkolenia organizowane w ramach naszego projektu "Akademia Biznesu"

Już jutro ruszają zapisy na szkolenia organizowane w ramach naszego projektu Akademia Biznesu Już jutro ruszają zapisy na szkolenia organizowane w ramach naszego projektu "Akademia Biznesu" "Akademia Biznesu" to cykl spotkań, szkoleń i warsztatów promujących i wspierających przedsiębiorczość wśród

Bardziej szczegółowo

Raport WSB 2014 www.wsb.pl

Raport WSB 2014 www.wsb.pl Studenci, Absolwenci, Pracodawcy. Raport WSB 2014 www.wsb.pl WPROWADZENIE prof. dr hab. Marian Noga Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem WSB we Wrocławiu Z przyjemnością oddaję w Państwa ręce pierwszy

Bardziej szczegółowo

Od Wciskania do Sprzedawania. Mistrzem Etycznej Sprzedaży

Od Wciskania do Sprzedawania. Mistrzem Etycznej Sprzedaży Szkolenie Od Wciskania do Sprzedawania czyli jak zostać Mistrzem Etycznej Sprzedaży Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zmieniłoby się Twoje życie zawodowe, gdyby każdy klient z otwartymi rękoma brał

Bardziej szczegółowo

Organizacje pozarządowe lider ekonomii społecznej. Program wykładów szkoleniowych dla organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe lider ekonomii społecznej. Program wykładów szkoleniowych dla organizacji pozarządowych Program wykładów szkoleniowych dla L.p. Temat wykładu Ogólny zarys merytoryczny wykładu Liczba godzin wykładowych Wykładowca Moduł I: Zagadnienia społeczne Wykluczenie społeczne podstawowe zagadnienia

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności biura Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego za okres 01.01.2012-31.12.2012

Sprawozdanie z działalności biura Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego za okres 01.01.2012-31.12.2012 Sprawozdanie z działalności biura Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego za okres 01.01.2012-31.12.2012 Ze wszystkich usług oferowanych przez SWPPG w 2012 roku skorzystało łącznie

Bardziej szczegółowo

Młodzież owa przedsiębi orczość

Młodzież owa przedsiębi orczość Młodzież owa przedsiębi orczość UE o przedsiębiorczości Inicjatywność i przedsiębiorczość to umiejętności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w życiu społecznym i gospodarczym. Najlepiej kształtuje

Bardziej szczegółowo

KONKURS HEROSI ORGANIZACJI WSPARCIE DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ I DZIAŁÓW HR

KONKURS HEROSI ORGANIZACJI WSPARCIE DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ I DZIAŁÓW HR PROPOZYCJA UDZIAŁU W PROJEKCIE DORADCZO-SZKOLENIOWYM PROPOZYCJA UDZIAŁU W PROJEKCIE DORADCZO-SZKOLENIOWYM WSPÓŁFINANSOWANYM ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ KONKURS HEROSI ORGANIZACJI WSPARCIE DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ

Bardziej szczegółowo

Regionalne Centrum Wolontariatu CENTERKO (do niedawna Punkt Pośrednictwa. Pracy Wolontarystycznej CENTERKO ) od 2008 roku działa przy Stowarzyszeniu

Regionalne Centrum Wolontariatu CENTERKO (do niedawna Punkt Pośrednictwa. Pracy Wolontarystycznej CENTERKO ) od 2008 roku działa przy Stowarzyszeniu 1 DLACZEGO MY? Regionalne Centrum Wolontariatu CENTERKO (do niedawna Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej CENTERKO ) od 2008 roku działa przy Stowarzyszeniu Pomost promując ideę wolontariatu jako

Bardziej szczegółowo

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami WSB Wrocław - Studia podyplomowe Opis kierunku Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami - studia w WSB we Wrocławiu - edycja XII Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Bardziej szczegółowo

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE:

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE: Z ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE: WSPARCIE ROZWOJU PRACOWNIKÓW W FIRMIE RODZIN- NEJ: ABC DORADZTWA, MENTORINGU Zespół Projektu Firmy Rodzinne ma przyjemność zaprosić na szkolenie: Wsparcie rozwoju pracowników

Bardziej szczegółowo

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE SEKRETEM BIZNESU JEST WIEDZIEĆ TO, CZEGO NIE WIEDZĄ INNI Arystoteles Onassis SZANOWNI PAŃSTWO, Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o. o. powstało w 2009 roku

Bardziej szczegółowo

sprawozdanie merytoryczne

sprawozdanie merytoryczne sprawozdanie merytoryczne 2007 I. Informacje ogólne: 1. Pełna nazwa organizacji Instytut Edukacji Społecznej 2. Numery identyfikacyjne KRS: 0000067470 (wpisano 03.12.01) NIP: 894-27-04-969 Regon: 932713974

Bardziej szczegółowo

Informacje ogólne. Partnerstwo na rzecz realizacji projektu OWES

Informacje ogólne. Partnerstwo na rzecz realizacji projektu OWES Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej subregion szczeciński obejmujący powiaty: gryficki, kamieński, goleniowski, policki, Miasto Świnoujście, Miasto Szczecin Informacje ogólne "Ośrodki Wsparcia Ekonomii

Bardziej szczegółowo

WARSZAWA STOLICĄ AMBITNEGO BIZNESU 1

WARSZAWA STOLICĄ AMBITNEGO BIZNESU 1 WARSZAWA STOLICĄ AMBITNEGO BIZNESU 1 Miasto stołeczne Warszawa oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie rozpoczynają rekrutację do projektu Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu, dofinansowanego z Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Harmonogram działań w ramach obchodów Światowego tygodnia przedsiębiorczości w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie 12-16 listopada 2012 r.

Harmonogram działań w ramach obchodów Światowego tygodnia przedsiębiorczości w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie 12-16 listopada 2012 r. Harmonogram działań w ramach obchodów Światowego tygodnia przedsiębiorczości w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie 12-16 listopada 2012 r. Poniedziałek, 12 listopada 2012 r. godz. 10:00 Seminarium: Jak stworzyć

Bardziej szczegółowo

Cykl szkoleń konsultacje społeczne

Cykl szkoleń konsultacje społeczne Cykl szkoleń konsultacje społeczne marzec kwiecień 2015 r. Olsztyn Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG Już 2 marca br. rozpoczynamy cykl szkoleniowy,

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy do współpracy. Oferta badań i analiz Stowarzyszenia Klon/Jawor

Zapraszamy do współpracy. Oferta badań i analiz Stowarzyszenia Klon/Jawor Zapraszamy do współpracy Oferta badań i analiz Stowarzyszenia Klon/Jawor badania@klon.org.pl 22 828 91 28 w. 128 fakty.ngo.pl/klon klon.org.pl/badania Stowarzyszenie Klon/Jawor 00-031 Warszawa ul. Szpitalna

Bardziej szczegółowo

Katedra Marketingu. Wydział Zarządzania. Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej PRYZMAT

Katedra Marketingu. Wydział Zarządzania. Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej PRYZMAT Katedra Marketingu Wydział Zarządzania Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej PRYZMAT Drogi studencie! Dziękujemy, że zainteresowała Cię oferta Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego!

Bardziej szczegółowo

SET DLA PROFESJONALISTÓW

SET DLA PROFESJONALISTÓW Jesteśmy członkiem: Pomagamy: SET DLA PROFESJONALISTÓW SZKOLENIA BEZPŁATNE Temat: PROJEKTOWANIE EFEKTYWNYCH SZKOLEŃ I PROCESÓW ROZWOJOWYCH Informator dla Uczestnika " Stwarzamy możliwości do rozwoju kreując

Bardziej szczegółowo

Propozycja współpracy. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. dla lektorów

Propozycja współpracy. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. dla lektorów Propozycja współpracy Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości dla lektorów O Inkubatorach Inkubatory są fundacją, skupiającą przedsiębiorcze osoby, posiadające pasję i motywację do stworzenia własnej

Bardziej szczegółowo

PLAN WŁĄCZENIA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

PLAN WŁĄCZENIA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ PLAN WŁĄCZENIA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ Podstawowym założeniem, które przyjęto dla potrzeb opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru PROWENT na lata 2014-2020 jest szerokie włączenie mieszkańców

Bardziej szczegółowo

BEZPŁATNA AKADEMIA ABC Lidera Ekonomii Społecznej W RAMACH PROJEKTU

BEZPŁATNA AKADEMIA ABC Lidera Ekonomii Społecznej W RAMACH PROJEKTU BEZPŁATNA AKADEMIA ABC Lidera Ekonomii Społecznej W RAMACH PROJEKTU Sieć MOWES Małopolskie Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej na rzecz wzmocnienia potencjału i rozwoju sektora ES w regionie DLA ORGANIZACJI

Bardziej szczegółowo

Ostrołęka. Biuletyn Regionalnego Ośrodka E FS w Ostroł nr 3/2011

Ostrołęka. Biuletyn Regionalnego Ośrodka E FS w Ostroł nr 3/2011 Biuletyn Regionalnego Ośrodka E FS w Ostroł strołęce nr 3/2011 Szanowni Państwo! W imieniu zespołu Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Ostrołęce, zapraszam do lektury biuletynu. Z

Bardziej szczegółowo

Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego nie wiedzą inni

Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego nie wiedzą inni Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego nie wiedzą inni (Arystoteles Onassis) Słowa te dały początek innowacyjnemu Projektowi jakim jest Konferencja Naukowa NARZĘDZIA ANALITYCZNE W NAUKACH EKONOMICZNYCH.

Bardziej szczegółowo

Specjalność Rachunkowość i Zarządzanie Finansami

Specjalność Rachunkowość i Zarządzanie Finansami Specjalność Rachunkowość i Zarządzanie Finansami Katedra Rachunkowości ci UŁU Oferta dla studentów Wydziału Zarządzania Kierunek: Zarządzanie i Marketing Rzut oka na rachunkowość RZECZYWISTOŚĆ Transakcje

Bardziej szczegółowo

(wymagana rezerwacja miejsc w Centrum Informacji i Promocji WDK Gorzyce) Organizatorzy: Partnerzy wydarzenia:

(wymagana rezerwacja miejsc w Centrum Informacji i Promocji WDK Gorzyce) Organizatorzy: Partnerzy wydarzenia: (wymagana rezerwacja miejsc w Centrum Informacji i Promocji WDK Gorzyce) Organizatorzy: Partnerzy wydarzenia: Żyjemy i funkcjonujemy biznesowo w trudnym czasie, zwanym w mediach często kryzysem. W wielu

Bardziej szczegółowo

Działalność DOPS w zakresie ekonomii społecznej

Działalność DOPS w zakresie ekonomii społecznej Działalność DOPS w zakresie ekonomii społecznej Dr M. Budnik Zadania DOPS w zakresie ekonomii społecznej - kontekst prawny Zadania DOPS dotyczące ekonomii społecznej wynikają z: Dolnośląska Strategia Integracji

Bardziej szczegółowo

Organizacje udzielające pomocy przedsiębiorcom

Organizacje udzielające pomocy przedsiębiorcom Organizacje udzielające pomocy przedsiębiorcom Fundacja Inkubator ul. Piotrkowska 114, 90-006 Łódź tel. 042 633 16 55, fax: 042 633 87 13 www.inkubator.org.pl e-mail: sekretariat@inkubator.org.pl Fundacja

Bardziej szczegółowo

YOUTH BUSINESS POLAND

YOUTH BUSINESS POLAND YOUTH BUSINESS POLAND OPIS IV EDYCJI PROGRAMU MENTORINGOWO-SZKOLENIOWEGO Organizatorzy: Patroni honorowi: PROGRAM YOUTH BUSINESS POLAND Youth Business Poland jest częścią The Prince s Youth Business International,

Bardziej szczegółowo

współpraca się opłaca

współpraca się opłaca współpraca się opłaca POSTRZEGANIE WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI PRZEZ PRZEDSIĘBIORSTWA SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNE dr Marta Karwacka 1 co robię... BADAM DORADZAM PISZĘ WYKŁADAM 2 współpraca międzysektorowa

Bardziej szczegółowo

Kadry i płace. Opis kierunku. WSB Szczecin - Studia podyplomowe

Kadry i płace. Opis kierunku. WSB Szczecin - Studia podyplomowe Kadry i płace WSB Szczecin - Studia podyplomowe Opis kierunku Kadry i płace - studia na WSB w Szczecinie Celem studiów podyplomowych na kierunku Kadry i Płace jest przekazanie aktualnej wiedzy z zakresu

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIE BADANIE SATYSFAKCJI KLIENTA I ZARZĄDZANIE SATYSFAKCJĄ KLIENTA W PRZEDSIĘBIORSTWIE

SZKOLENIE BADANIE SATYSFAKCJI KLIENTA I ZARZĄDZANIE SATYSFAKCJĄ KLIENTA W PRZEDSIĘBIORSTWIE SZKOLENIE ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE ROZWOJU KAPITAŁU LUDZKIEGO PRZEDSIĘBIORSTW BADANIE SATYSFAKCJI KLIENTA I ZARZĄDZANIE SATYSFAKCJĄ KLIENTA W WPROWADZENIE W dobie silnej konkurencji oraz wzrastającej świadomości

Bardziej szczegółowo

Prezentacja firmy Biuro rachunkowe ACONT 03.2014

Prezentacja firmy Biuro rachunkowe ACONT 03.2014 Prezentacja firmy Biuro rachunkowe ACONT 03.2014 OFERTA WSPÓŁPRACY Zapraszam na spotkanie lub rozmowę Jarosław Potoczny właściciel Dzień dobry, dziękuję za zainteresowanie współpracą z biurem rachunkowym

Bardziej szczegółowo

Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość Finanse i rachunkowość WSB Szczecin - Studia I stopnia Opis kierunku Dlaczego warto wybrać kierunek Finanse i rachunkowość? Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych EBC*L European Business Competence*

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI. CYKL SZKOLEŃ PRAKTYCY DLA PRAKTYKÓW

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI. CYKL SZKOLEŃ PRAKTYCY DLA PRAKTYKÓW ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI. CYKL SZKOLEŃ PRAKTYCY DLA PRAKTYKÓW Informacje o usłudze Numer usługi 2016/05/09/5795/9152 Cena netto 1 450,00 zł Cena brutto 1 783,50 zł Cena netto za godzinę 65,91 zł Cena brutto

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie projektami

Zarządzanie projektami Zarządzanie projektami WSB Szczecin - Studia podyplomowe Opis kierunku Zarządzanie projektami - studia na WSB w Szczecinie Podczas nauki słuchacze nabędą umiejętności zastosowania najlepszych, najnowszych

Bardziej szczegółowo

Projekt miał szeroki zasięg terytorialny. Obejmował uczestników z placówek oświatowych z 14 województw w kraju. Składał się z dwóch modułów:

Projekt miał szeroki zasięg terytorialny. Obejmował uczestników z placówek oświatowych z 14 województw w kraju. Składał się z dwóch modułów: Fundacja Rodzice Szkole ul. Marszałkowska 140/62c, 00-061 Warszawa tel.: 721 326 336, fax: (22) 398 48 04 www.rodziceszkole.edu.pl kontakt@rodziceszkole.edu.pl Nr KRS: 0000268115, REGON: 140781919, NIP:

Bardziej szczegółowo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poraju

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poraju POKL 2011 W związku z realizacją projektu Nowe umiejętności kapitałem na przyszłość promocja aktywnej integracji społecznej i zawodowej w gminie Poraj w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet:

Bardziej szczegółowo

Seminarium Ekonomia społeczna współpraca się opłaca

Seminarium Ekonomia społeczna współpraca się opłaca Seminarium Ekonomia społeczna współpraca się opłaca Rybnik, 24 marca 2015 r. Działania Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w kontekście realizacji Wieloletniego regionalnego

Bardziej szczegółowo

Szkolenie Zarządzanie finansami MŚP, rękojmia za wady fizyczne rzeczy w świetle prawa UE

Szkolenie Zarządzanie finansami MŚP, rękojmia za wady fizyczne rzeczy w świetle prawa UE Dzień dobry, Poniżej przesyłamy Państwu informację o organizowanych w najbliższym czasie szkoleniach, konkursach, projektach. Zwłaszcza szkoleń będzie w najbliższym czasie sporo, więc do zobaczenia! Szkolenie

Bardziej szczegółowo