V. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA

Download "V. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA"

1 WARSZAWSKIE STOWARZYSZENIE NUMIZMATYCZNE im. Mieczysława Czerskiego oraz Firma MONLAND V. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA SOBOTA, 12. MAJA 2007 r., GODZ Warszawa, Al. Solidarności 62 Muzeum Niepodległości Katalog znajduje się na stronie

2 Oglądanie walorów w Muzeum Niepodległości (Al. Solidarności 62): - w dniu r. w godz oraz - w ograniczonym zakresie w dniu aukcji w godz Zespół aukcyjny: Rafał Detyniecki Tomasz Karłowski Wojciech Niemirycz Walerian Piotrowski Henryk Smółka Katalog aukcyjny: Walerian Piotrowski Źródła: Grabowski - Katalog wystawy Jan Paweł II na monetach i medalach świata. Warszawa Zamek Królewski HCz. - E. Hutten Czapski: Catalogue de la collection des médailles et monnaies polonaises, t. 1-5, Graz (reedycja) Kam. - Seria Katalogów monet polskich wydanych przez KAW. Kr. a) Ch.L. Krause, C. Mishler: Standard Catalog of World Coins. 2 nd edition. Iola 1999 b) Ch.L. Krause, C. Mishler: Standard Catalog of World Coins. 2 nd edition. Iola c) Ch.L. Krause, C. Mishler: 1994 Standard Catalog of World Coins. 21 st edition. Iola 1994 Kop. E. Kopicki: Ilustrowany skorowidz pieniędzy polskich i z Polską związanych. Warszawa Kurp. - J. Kurpiewski: Katalogi monet polskich za okres i Warszawa Maciaszek - J. Maciaszek: Jan Paweł II na medalach i monetach świata wydanych w latach Warszawa MMP Medale Mennicy Państwowej katalogi wydawane w latach Paszkiewicz B. Paszkiewicz: Monety zastępcze Śląska, Kłodzka i Wschodnich ŁuŜyc Katalog. Warszawa Plage - Monety bite dla Królestwa Polskiego w latach i monety bite dla Miasta Krakowa w roku Kraków Racz. - E. Raczyński: Gabinet medalów polskich oraz tych, które się dziejów polskich tyczą..., t. 1-4, Rewoliński- Katalog zbioru numizmatycznego, b. m. i r. wyd. [ok. 1889]. Saf. - E. Safuta, M. Czerski: Katalog monet rosyjskich Warszawa S-J. - H. von Saurma-Jeltsch: Die Saurmasche Mőnzsammlung deutscher, schweizerischer und polnischer Gepräge... Berlin (reedycja) Stela - W.Stela: Polskie odznaki honorowe i państwowe: & (wojny o granice). Warszawa Strz. J. Strzałkowski: Medale polskie Warszawa Suchanek - A. Suchanek i A. Kurpiewski: Katalog popularny monet polskich i z Polską związanych wybitych po roku 1915 oraz monet zastępczych władz lokalnych. Gdańsk Uzd. - W.W. Uzdenikow: Moniety Rosii Moskwa Veritas - Medale Opr. M. Przeniosło i K. Świtała. Częstochowa 1990.

3 REGULAMIN AUKCJI 1. Organizatorami aukcji są: firma MONLAND i Warszawskie Stowarzyszenie Numizmatyczne im. Mieczysława Czerskiego w Warszawie. 2. Aukcja odbywa się na zlecenie i rachunek właścicieli walorów i w imieniu licytujących. 3. Warunkiem uczestniczenia w aukcji jest akceptowanie niniejszego regulaminu, posiadanie katalogu oraz wykupienie numeru licytacyjnego stanowiącego wadium. Organizatorzy mogą odstąpić od Ŝądania wpłacenia wadium. 4. Uczestniczący w aukcji będą uwaŝani tak, jakby widzieli i zapoznali się ze stanem przedmiotów. Wszelkie zastrzeŝenia dotyczące określeń podanych w katalogu mogą być przyjmowane przez organizatorów wyłącznie w czasie przeznaczonym na oglądanie przedmiotów. Z chwilą rozpoczęcia aukcji reklamacje dotyczące walorów nie będą przez organizatorów uwzględniane. 5. Opisy w katalogu i autentyczność przedmiotów są podane w dobrej wierze. 6. Organizatorzy mogą w kaŝdej chwili wycofać walor z aukcji. 7. Ceny w katalogu są wywoławczymi, od których licytacja będzie się zaczynać. 8. PodwyŜszenie ofert licytowanego waloru ustalone zostaje w skali: do 50 zł - co 2 zł od 51 do 200 zł - co 5 zł od 200 zł do 500 zł - co 10 zł od 500 zł do 2000 zł - co 20 zł od 2000 zł do 5000 zł - co 50 zł od 5000 zł - co 100 zł. 9. Zakończenie licytacji następuje po trzykrotnym wywołaniu ceny i jej przybiciu. W kwestiach wątpliwych licytator ma prawo jeszcze raz wywołać cenę. Do wylicytowanej ceny MONLAND dolicza 5% opłaty aukcyjnej. 10. Uczestniczący w aukcji jest zobowiązany po wygraniu przetargu opłacić gotówką (w złotych obiegowych) wylicytowany walor w dniu aukcji. 11. Zwrot nie sprzedanych walorów następuje po zakończeniu i rozliczeniu aukcji za pokwitowaniem. 12. Po zakończeniu aukcji Ŝadne reklamacje nie będą uwzględniane. 13. Ewentualne spory rozstrzyga Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy.

4 0. MONETY POLSKIE I Z POLSKĄ ZWIĄZANE Bolesław Śmiały, denar ksiąŝęcy.av.:głowa, w otoku napis L E Z L V Λ. Rv.: jeździec na koniu, z tyłu krzyŝ, w. 0,7 g. Kop. 25e odm. III 1200, Władysław Herman, denar, w. 0,9 g. Kop. 32 odm R1 III+ 200,- 3 denar, w. 0,55 g. Kop. 32 odm R1 III+ 200,- Kazimierz Jagiellończyk, półgrosz bd. (rozetka), m. Kraków, w. 0,65 g. Kop. 384 III- 30,- 5 półgrosz koronny bd. (rozetka), m. Kraków, w. 0,8 g. Kop. 384 III 30,- 5 6 Śląsk. Władysław Jagiellończyk, halerz bd., m. Wrocław, w. 0,36 g. Kop II 50,- Jan Olbracht, półgrosz bd. (rozetka), m. Kraków, w. 0,95 g. Kop Ciemna III+ 70,- patyna. 8 półgrosz bd. (rozetka), m. Kraków, w. 0,92 g. Kop. 387 II 75,- 9 półgrosz bd. o, m. Kraków, w. 1,0 g. Kop. 386 II 80,- 10 denar bd. (rozetka), m. Kraków, w. 0,32 g. Kop. 385 III+ 40,-

5 Aleksander Jagiellończyk, , półgrosz bd., m. Kraków, w. 0,92 g. Kop. 389 II- 50,- 12 półgrosz bd., m. Kraków, w. 0,91 g. Kop. 389 II- 50,- 13 półgrosz litewski bd. (z obwódką), w. 1,22 g. Kop III 45,- Księstwo Brzesko-Legnicko-Wołowskie. Fryderyk II, grosz 1543 popiersie w kołnierzu, m. Legnica. Kop III 50,- Drobne złuszczenia blachy. 15 grosz 1544, m. Legnica. Kop Drobne złuszczenia blachy. III- 30,- 16 grosz 1545, m. Legnica. Kop Drobne złuszczenia blachy. III- 30, Zygmunt I, półgrosz koronny bd. REGIS. Kop. 405 R1 III+ 40,-

6 18 półgrosz litewski data niedobita, litery renesansowe w legendzie: III 50,- MOИETA SIGISMVAИDI i MAGИI... LITVAИIE. Kop półgrosz koronny Kop.406 III 30,- 20 półgrosz koronny Kop.408 III 30,- 21 półgrosz koronny Kop.410 III 30,- 22 półgrosz litewski 1510 (litery gotyckie). Kop Drobne złuszczenie blachy. III 30,- Śląsk. Ludwik Jagiellończyk, półgrosz, 15Z6 SWIDN, m. Świdnica. Kop III 30,- 24 półgrosz 15Z6 SWIDИI, m. Świdnica. Kop. - III 30, Księstwo Pruskie. Albrecht Hohenzollern, grosz pruski 1533, m. Królewiec. Kop III 50,- 26 grosz pruski 1534, m. Królewiec. Kop Drobne złuszczenia. III- 40,- 27 grosz pruski 1538, m. Królewiec. Kop Drobne złuszczenia. III- 40,- 28 grosz pruski 1540, m. Królewiec. Kop Drobne złuszczenia. III- 40,- 29 grosz pruski 1541 broda krótka, m. Królewiec. Kop R3. III 50,- Drobne złuszczenia. 30 grosz pruski 1543, m. Królewiec. Kop II- 60,- 31 grosz pruski 1546, m. Królewiec. Kop R1. Drobne złuszczenia. III- 30,- 32 grosz pruski 1547, m. Królewiec. Kop R2 II- 80,- 33 szeląg pruski Kop R III- 20,-

7 32 36 Księstwo Krośnieńskie. Jan Kostrzyński, grosz 1545, m. Kostrzyń. Jak Kop R, ale na Aw. ET ST. III 60,- Drobne złuszczenie blachy. 35 grosz 1545 ET STE, m. Kostrzyń. Kop R III 50,- Stefan Batory, dukat gdański (15)86, w. 3,52 g. Kurp. 397 R2 III+ 6000,- 37 trojak ryski (z otworem). Kurp. 456 R III 50,- 38 szeląg gdański (15)7-9. Kurp. 373 R III+ 50,- 39 szeląg koronny Kurp. 30 R2. Niewielkie ubytki IV 20,- 40 szeląg litewski 158Z. Kurp. 265 R III- 35,- 41 szeląg koronny 1583, herb Batorych. Kurp. 37 R. Niewielkie III- 30,- ubytki. 42 szeląg litewski 1583, herb Leliwa. Kurp. 267 R III 40,- 43 szeląg litewski Kurp. 272 R1 III- 30,- 44 Zygmunt III Waza, talar koronny 16-27, w. 28,1 g. Kam R III 3000,- Ślad po zawieszce. 45 fałszywy ort gdański z datą 1612, w. 5,84 g. 20,-

8 46 ort koronny 16-22, m. Bydgoszcz. Kam.1509 R. Połyskliwy, II- 220,- ładny egzemplarz 47 ort koronny 16-22, m. Bydgoszcz. Kam.1510 III 150,- 48 ort koronny Kam R. Końcówka blachy. III+ 150,- 49 szóstak koronny 16Z. (ostatnia cyfra daty nieczytelna). III- 30,- 50 szóstak koronny 16Z5 (wada blachy). Kam. III 80,- 51 szóstak koronny 1625 (dwukrotne uderzenia stempla). Kam. III- 100, R4 52 szóstak koronny Kam R III- 60,- 53 trojak koronny (15)90. Kam. 578 III 50,- 54 trojak ryski Kam R II- 70,- 55 trojak koronny (15)93. Kam. 646 R. Miejscami niedobity. III+ 50,- 56 trojak ryski Kam R III+ 70,- 57 trojak ryski Kam R III 60,- 58 trojak koronny (15)9-7. Kam R. Miejscami niedobity. III+ 70,- 59 trojak koronny (15)98, z literą P. Kam R3 III 100,- 60 trojak koronny Kam R. Ciemna patyna. II 90,- 61 trojak koronny 16-04, z literą K. Kam R3 III+ 120,- 62 trojak koronny Kam III 50,- 63 trojak koronny Kam Delikatna patyna. II- 50,- 64 trojak koronny Kam III 30,- 65 półtorak (16)1-7. Kam. 454 R II 30,- 66 półtorak (16)1-8. Kam. 465 R II 30,- 67 półtorak (16)1-9. Kam III+ 30,- Niecentrycznie wybity, ciemna patyna. 68 półtorak (16)2-0. Kam. 477 R II 30,- 69 półtorak (16)2-1. Kam. 479 R II- 30,- 70 półtorak (16)2-1. Kam. 479 R III- 15,- 71 półtorak (16)2-1. Kam. 479 R III 20,- 72 półtorak (16)2-2. Kam.483 III 20,- 73 półtorak (16)2-2. Kam. 483 II 30,- 74 półtorak (16)2-3. Kam. 486 II- 30,- 75 półtorak (16)2-4. Kam. 493 III 30,- 76 półtorak (16)2-4. Kam Ładna patyna. II- 30,- 77 półtorak (16)2-4. Kam Ciemna patyna III 20,- 78 półtorak (16)2-5. Kam Ciemna patyna. II 30,- 79 grosz koronny Kam. 321 R1. Miejscami niedobity. III+ 50,- 80 grosz koronny Kam. 322 R1. III 45,- 81 grosz koronny Kam. 338 R. Niecentryczny. III 40,- 82 grosz koronny Kam. 343 R III- 30,- 83 grosz koronny Kam Połyskliwy. II 50,- 84 fałszerstwo grosza koronnego Wybity w miedzi, więk- II 50,-

9 sza średnica - 22,5 mm i większe liternictwo. Być moŝe usunięto srebrzenie. 85 szeląg koronny 1589 I-D, m. Olkusz (półruszt). Kam. 34 R. III 25,- 86 szeląg koronny 1589 I-D, m. Olkusz (półruszt). Kam. 34 R. III+ 30,- 87 szeląg koronny (15)9Z. Kam. 80 R1 II- 40,- 88 szeląg koronny (16)1-3. Kam. 190 R. Ciemna patyna. II- 35,- 89 szeląg litewski Kam R. Drobny ubytek. III- 30,- Księstwo Pruskie. Jerzy Wilhelm, ort pruski (16)2-4, m. Królewiec. Kop Niecentrycznie wybity rewers. II 100,- Monety szwedzkie bite dla Elbląga. Gustaw II Adolf, półtorak elbląski (16)3-3. Kop R2 III 50,- Monety miast śląskich. Głogów. Ferdynand II, krajcary Jak Kop R2 ale GLOGOVIENSIS. Końcówka blachy. III 100, Śląsk. Księstwo Brzesko-Legnicko-Wołowskie. Jan Chrystian brzeski, krajcary (1)623 HR, m. Oława. Jak Kop. 5194, ale data trzycyfrowa. Władysław IV, talar koronny 1647, w. 28,14 g. HCz R 5, Kam. 123 R6, Kop.1525 R5 III- 40,- III- 6500,-

10 94 95 Jan Kazimierz, złotówka koronna 1665 AT. Kam Wada blachy. III- 60,- 96 szóstak Kam. 139 R. Wada blachy. III- 30,- 97 fałszywy szóstak z datą 1658 z epoki wybity w miedzi, ślady 20,- srebrzenia. 98 szóstak 1667 AT. Kam Reperowany, zalutowany otwór. III 30,- 99 szóstak 1667 TL-B. Kam. 267 R1 III 50,- 100 szóstak 1662 T-T. Kam Wada blachy. III- 30,- 101 szóstak 1665 A-T. Kam Wada blachy. III 30,- 102 szóstak 1666 A-T. Kam. 250 III- 30,- 103 szóstak 1666 A-T. Kam Pęknięcie blachy. III- 30,- 104 szóstak litewski Kam. 802 R1 III 30,- 105 szóstak 1667 TL-B. Kam. 265 R III- 30,- Śląsk. Księstwo Brzesko-Legnicko-Wołowskie. Chrystian, krajcary 16-69, C B, m. Brzeg. Jak Kop. 5461, ale na Aw zamiast SIL jest SI. Justowanie blachy. III 30,- Jan III Sobieski, ort 1667 S-B. Kam Nieco zgięty. III- 150,- 108 szóstak Kam III- 40,- 109 szóstak T.L.B. Kam III 40,- 110 szóstak T.L.B. Kam Wada blachy. III 40,- 111 szóstak T.L.B. Kam II 40,- 112 szóstak T.L.B. Kam III+ 40,- 113 szóstak T.L.B. Kam Drobne ukruszenie. III 40,- 114 szóstak T.L.B. Kam III+ 60,- 115 szóstak T.L.B. Kam III- 40,- 116 szóstak S.P. Kam III- 40,- 117 szóstak T L B. Kam R6 III- 100,-

11 August III, talar sasko-polski 1763, m. Drezno. Kam R2. III 500,- 119 dwuzłotówka koronna Kam. 852 R2. Wada blachy. III 200,- 120 fałszerstwo dwuzłotówki koronnej III- 60,- 121 ort koronny 1755 E-C. Kam Blacha justowana. III 80,- 122 ort koronny 1756 E-C (duŝa głowa). Kam Blacha justowana. III 100, /6 talara złotówka 1763, m. Drezno. Kam R III 60, /6 talara złotówka 1763 F.W.ôF. Kam R II 50, /6 talara złotówka 1763 E.D.C. Kam R III/II 50, /12 talara dwugrosz 1763 F.W.ôF. Kam III 30,- 127 szóstak koronny 1755 E-C. Kam. 778 III- 60,- 128 szóstak koronny 1756 E-C. Kam. 783 III 60,- 129 szóstak 1756 E-C. Kam Ciemna patyna. III 60,- 130 szóstak 1756 E-C. Kam Ciemna patyna. III 60, /12 talara dwugrosz 1763 E.D.C., m. Lipsk. Kam R III+ 80,- 132 grosz koronny 1754 H. Kam. 743 III- 30,- 133 halerz (grosz) wikariacki Kam R II- 80,- Księstwo Oświęcimsko-Zatorskie. Maria Teresa, krajcarów 1775 I.C. F.A. Kop R2 III+ 100,

12 Stanisław August Poniatowski, talar Kam Czyszczony, wady blachy. III+ 600,- 136 talar 6-złotowy Kam III 500,- 137 talar 6-złotowy Kam Wada blachy. II- 700,- 138 półtalar Kam. 277 III+ 500,- 139 złotówka 4 gr E.B. Kam. 212 III+ 200,- 140 złotówka 4 gr E.B. Kam Ciemna patyna. III 200,- 141 półzłotówka koronna (2 gr) 1767 E.B. Kam. 169 III- 10,- Monety dla Galicji i Lodomerii, grosz polski 1794, m. Wiedeń. Kam. 479 III 50,- Wolne Miasto Kraków, złoty Plage 294 II 200, KRÓLESTWO POLSKIE Mikołaj I, ½ rubla = 10 złotych 1833 НГ, m. Petersburg. Plage 313, Saf. III 200, R ½ rubla = 10 złotych 1835 НГ, m. Petersburg. Plage 323, Saf. III 200,- 1066a R1. Ślad po reperacji ½ rubla 10 złtych 1835 HΓ. Kam. 880, Plage 322. Czyszczony, III 200,- drobne wŝery rubel 1844 MW, ogon orła wachlarzowaty, m. Warszawa. II- 170,- Plage 433, Saf Wada blachy złotych 1830 K G. Plage 39. Rzadki rocznik. III 150, kopiejek = 2 złote 1839 MW. Plage 378 III+ 80, złoty 1832, m. Warszawa. Plage 77 III+ 80, kopiejek = 1 złoty 1839 MW. Plage 412 II- 80, kopiejek = 1 złoty 1840 MW. Plage 415. Wybita uszkodzonym stemplem. III 60,-

13 kopiejek = 50 groszy 1846 MW. Plage 385 III+ 60, groszy 1840 MW. Plage 104 I 30, POWSTANIE LISTOPADOWE, zł 1831, odm. jeździec bez pochwy. Plage 273 II 150, grosze Plage 282 III 100,- II RP, złotych 1925 Bolesław Chrobry. Złoto. I 700, złoty 1925 (z kropką), m. Londyn. I- 60, złoty 1925 (z kropką), m. Londyn. III+ 45, złoty 1925 (z kropką), m. Londyn. III 40,- Wolne Miasto Gdańsk, guldenów II- 700, gulden II 150,- 163 ½ guldena II- 100,- 164 ½ guldena I- 150,

14 MONETY ZASTĘPCZE I śetony Bydgoszcz, Spółdz. śołn. 61 pp złoty z kontramarką. Bart. 59 R8b II- 100,- Bydgoszcz (Bromberg) fenigów Cynk. Suchanek Z-21 I- 20,- Kowel. Spółdzielnia 50 p.s.k groszy marka kredytowa. Cynk. Bart. 48 R4a I- 30,- Nowa Ruda (Neurode) fenigów 1918 klipa ośmioboczna. śelazo. Suchanek Z- II 25,- 201, Paszk. III Oborniki (Obornik) fenigów Cynk (otwór). Suchanek Z-218 II- 40,- Ostrów Wlkp. (Ostrowo) fenigów bd. Cynk. Suchanek Z-223 II 20,- Poznań (Posen) fenigów Cynk. Suchanek Z-236 III+ 20,- Przemyśl. Spółdzielnia SpoŜ 38 p.s. lwowskich złoty marka obiegowa. Aluminium. Bart. 38 R4a II 30,- Racibórz (Ratibor) fenigów śelazo. Suchanek Z-248 II 20,- Wielkopolska. Rogoźno (Rogasen). F. Wieczorek fenigów bd. III- 20,- Środa Śl. (Neumarkt Schl.) fenigów 1917 klipa ośmioboczna. Cynk. Suchanek Z-290, Paszk. I II 30,- Prusy Wschodnie. Turza Mała (Kl. Tauersee). Alf. Oehlrich 176 zestaw dwóch monet: 1 i 10 fenigów bd. II 40,- Wrocław. Tramwaj Miejski fenigów 1921, Ŝelazo, śr. 20 mm, wyk. Lauer. Pasz II- 30,- Wrocław (Breslau) 178 Ŝeton gazowy bez wartości nominalnej. Cynk. Paszk. I śagań (Sagan) fenigów bd (1917) klipa ośmioboczna. Cynk. Suchanek Z- 389 Nieokreślone 180 werth-marke o nominale 50 na awersie i rewersie. Na Av. wybita wgłębnie litera W. II 20,- II 20,- II 30,-

15 200. MONETY OBCE AUSTRIA Maksymilian II, krajcary III- 20,- Ferdynand II, krajcary 1626, m. Graz. Kr. 351 III 20,- Leopold I, krajcarów 16-90, m. Wiedeń. Kr III+ 30, krajcary CB - Christoph Brettschneider, m. Brzeg. Kr.173 III 30,- Józef I, krajcary, 1710, IA Joh. Jacob Aigmann, m. Graz. Kr. 483 III+ 20,- Niderlandy. Liege. Jan Teodor Bawarski, liard Kr. 155 III- 10,- Franciszek II, krajcarów 1802 B (przebite z 12-krajcarówki 1795). Kr. II 50, Franciszek Józef I, floreny 1892 bz.. Kr II+ 150, koron 1908, 60 rocznica panowania. Kr I- 50, floren 1862 A, m. Wiedeń. Kr II- 18, floren Kr I 25,- BELGIA Albert I, franków 1914, złoto, w. 6,45 g. Kr. 78 I- 350,- BIZANCJUM Mannel I Komnen, billon aspron trachy, m. Konstantynopol, w. 4,25 g. Sear 1966 III- 25,- 214 aspron, w. 3,15 g. Sear 1966 III- 25,- BRUNEI cent 1304 H (1886 AD). Kr. 3 II 40,- CHINY yuan (dolar) bd. (1927), Sun Yat-sen załoŝyciel Republiki, III 60,- srebro 890, w. 27 g. Kr. 318a yuan R23 (1934), Ŝaglowiec, srebro 880, w. 26,7 g. Kr. 345 W 1949 r. trzy mennice amerykańskie wybiły ogółem 30 milionów dolarów z Ŝaglowcem datowane R 23 Kiau Schou centów 1909, n. 650 tys. Kr. 2. Moneta wybita dla niemieckiej strefy handlowej w Chinach. II- 60,- II 300,-

16 218 CZECHY Maksymilian II, krajcary (15)6-5. S-J. 474 III+ 20, krajcary 15)7-1. S-J. 481 IV 20,- CSRS, koron listopada , Ag 500. Kr. 135 I 20,- ESTONIA korony 1930, Uniwersytet. Kr. 20 I 30,- FRANCJA III Republika, franków 1905, złoto, w g. Kr. 66 I 350,- 224 Zestaw 18 sztuk monet 5 centów: 1921, 22, 22(t), 23, 23(t), 24, I-II 30,- 25, 26, 27, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 37, 38, 39. Kr. 72, 72a V Republika, franków 1977, m. ParyŜ, Ag 900, w. 30 g. Kr. 112 I 30,- HOLANDIA Niderlandy Hiszpańskie. Filip IV, Brabancja patagon 16-27, m. Antwerpia. Kr. - III 100,- 227 Tournai patagon Kr. 42 III 100,

17 228 Kampen 228 talar lewkowy Kr II 200,- Wilhelmina I, guldenów 1932, złoto, w. 6,72 g. Kr. 162 I 400,- ECU ecu 1994, Franklin D. Roosevelt, srebro. Bruce X#83.1 I 45, ecu 1996, Jacob van Campen , srebro. Bruce X#105 I 45,- IRAN Sasanidzi. Khusraw II AD 232 drachma (rok nieczytelny, koniec panowania), m. Sakastan, w. 3,33 g, fragment odłamany. 233 drachma, (rok nieczytelny, koniec panowania), m. Court, w. 2,67 g, znacznie obcięta. II 100,- II 80,

18 237 Ilkhanid sultan Abu Said, AD 234 moneta brązowa (rok i miejsce wybicia nieczytelne), w. 3,05 g, III 20,- prawdopodobnie fałszerstwo. Sulejman II, H ( AD) 235 abbasi 1105 H (1693 AD), w. 7,44 g. Kr. 253 II 50,- 236 abbasi 1105 H (1693 AD), m. Tabriz, w. 7,26 g. Kr. 258 II 50,- Husajn I, H ( AD) 237 abbasi 1107 H (1695 AD), w. 7,36 g. Kr. 258 II 50,- 238 abbasi 1108 H (1696 AD), w. 7,36 g. Kr. 258 II 50,- 239 abbasi 1109 H (1697 AD), w. 7,34 g. Kr. 258 II 50,- 240 abbasi 1114 H (1702 AD), w. 7,35 g. Kr. 265 II 50,- 241 abbasi 1114 H (1702 AD), w. 7,34 g. Kr. 265 II 50,- 242 abbasi 1122 H (1710 AD), w. 7,45 g. Kr. 265 II 50,- 243 abbasi (data nieczytelna), w. 7,36 g. Kr. 253 II 50, shahi 1107 H (1695 AD), w. 3,66 g. Kr. 257 II 30,- 245 moneta srebrna bd, w. 2,66 g. II 20,- monety arabskie 246 shahi bd, srebro, w. 1,8 g. II 20,- 247 shahi bd, srebro, w. 1,51 g. II 20,- 248 shahi bd, srebro, w. 1,5 g. II 20,- 249 shahi bd, srebro, w. 1,4 g. II 20,- 250 shahi bd, srebro, w. 1,33 g. II 20,- 251 shahi bd, srebro, w. 1,29 g. II 20,- 252 shahi bd, srebro, w. 1,26 g. II 20,- 253 shahi bd, srebro, w. 1,2 g. II 20,- 254 moneta brązowa bd, w. 16,08 g. III- 40,- 255 moneta brązowa bd, w. 3,92 g. III 20,- IZRAEL lirot rocznica niepodległości i podpisanie traktatu pokojowego z Egiptem w 1979 r. Wybita w Mennicy Federalnej w Bernie (Szwajcaria), srebro 900, w. 26 g, stempel lustrzany, certyfikat i oryginalne etui. Kr.104 I 80,- JAPONIA Matsuhito, yen R 13 (1880), śr. 38,6mm. Kr. A 25.1 II- 50,- 258 yen R 37 (1904). Kr. A 25.2 II 60, senów R 38 (1905). Kr. 25 III+ 60,-

19 LITWA litów 1938, XX lecie niepodległości A. Smetona. Kr. 84 II- 60, litów Kr. 83 I- 50,- NEPAL 262 paisa 1964 VS (1907 AD), w. 4,26 g. Kr. 629 III- 15,- 263 paisa 1968 VS (1911 AD), w. 5,23 g. Kr. 631 III 20,- NIEMCY Bawaria. Monachium. Albrecht V, krajcary S-J. nn. III- 40,- Maksymilian III Józef, talar 1775.Kr III 200, krajcary Kr. 209 III 15,- Eimbeig, miasto 267 mariengrosz S-J III- 30,- Niewielki ubytek. Frankfurt, miasto 268 dwutalar 1861, rant napisowy, Ag 900, w. 37,04 g. Kr. 365 II- 350,- Jever. Ferdynand III, stuberów (gulden) bd. (ok. 1640). Kr. 35 III- 80, stuberów (gulden) bd. (ok. 1640). Kr. 35 III- 80,- Jülich-Cleve-Berg. Wilhelm, halerzy bd. S-J III 30,- Northeim, miasto 272 mariengrosz S-J Niewielki ubytek. III- 25,- Pfalz-Simmern. Richard, krajcary (15)93. S-J III- 30,- PRUSY Fryderyk Wilhelm, ort 1685 HS Heinrich Sievertz, m. Królewiec. Kr. 468 III+ 70,- 275 szóstak H.S. Kr. 429 II- 40,- 276 szóstak H.S. Kr. 429 II 40,- 277 szóstak HS. Kr. 429 II 35,- 278 szóstak HS. Kr. 429 III 30,- 279 szóstak HS. Kr. 429 III 35,- 280 szóstak HS. Kr. 429 II- 40,- 281 szóstak LCS Lorenz Christoph Schneider, m. Berlin. III 30,- Kr szóstak BA Bastian Altman, m. Królewiec. Kr Niecentrycznie wybity. II- 40,-

20 283 szóstak BA. Kr. 519 II- 40,- 284 szóstak HS. Kr. 519 III 30,- Fryderyk I, szóstak CG, m. Królewiec. Kr. 21 III- 20,- Fryderyk Wilhelm I, szóstak Kr. 166 III 30,- Fryderyk Wilhelm II, czworak Kr III 30,- Wilhelm II, marek Kr. 126 I- 60, marki Kr. 121 II+ 45, marki Kr. 121 III+ 35, marki 1913 A, m. Berlin, wybite z okazji 25-lecia panowania. II+ 45,- Kr marki lecie pokonania Napoleona. Kr. 133 I 40, marki 1901, Fryderyk I i Wilhelm II 200 lat Królestwa I 30,- Prus. Kr marki 1901, Fryderyk I i Wilhelm II 200 lat Królestwa I- 30,- Prus. Kr marki lecie pokonania Napoleona. Kr I 40,- SAKSONIA Fryderyk August I, talar 1806 SGH. Kr. 135 III 300,- Fryderyk August, marki 1911 E. Kr. 194 II 150,- Schwarzburg-Sondershausen. Karol Ginter, marki 1905 A, 25-lecie panowania, n szt. Kr. 211 Delikatna patyna. I 600,- ŚLĄSK. Fryderyk II Wielki, krajcarów 17-58A, m. Berlin. Kr III- 30, krajcarów 17-53E, m. Królewiec. Kr. 28 III 30, krajcarów 17-54E. Kr. 28 III 30, krajcarów E. Kr.28 II 40,- Cesarstwo, marka Kr. 14 II 8,- Republika Weimarska, marki 1929, Dwustulecie urodzin G. Lessinga. Kr. 61 I 300, marki 1932, Setna rocznica urodzin Goethego. Kr. 77 I- 500, marki Kr. 45 II 40, marka 1924 A. Kr. 42 I- 30, marka 1926 A. Kr. 45 I- 30,-

21 III Rzesza, marki 1933 F, Marcin Luter. Kr. 79 I 50,- Monety zastępcze Westfalia 310 notgeld, marek II 30, ROSJA Katarzyna I, kop MД. Uzd III 20, kop HД. Uzd III 20,- Piotr II, kop HД. Uzd III- 20, kop MД. Uzd III 20,- ElŜbieta, kopiejek (bez oznaczenia mennicy). Uzd III- 30,- Katarzyna II, kopiejek (rok nieczytelny ubytek krąŝka) IV 20, kopiejek EM. Uzd III+ 40, kopiejek EM. Uzd Ciemna patyna. III+ 40, kopiejek EM. Uzd III+ 40, kopiejek EM. Uzd III 30, kopiejek EM. Uzd Ciemna patyna. III+ 40, kopiejek EM. Uzd III 30, kopiejek EM. Uzd II- 50, kopiejek AM. Uzd II- 50, kopiejek EM. Uzd Ciemna patyna. II- 50, kopiejki EM. Uzd III- 20,- 327 dienga EM. Uzd III 20,-

22 Paweł I, kopiejki 1798 E.M. Uzd. 2895, Saf. 51 III 30, kopiejki 1799 E.M. Uzd. 2908, Saf. 54 II 50,- Aleksander I, rubel 1818 ΠC, m. Sankt Petersburg. Uzd. 1413, Saf. 354 R III 100,- 331 połtina 1814 ΠC, m. Sankt Petersburg. Uzd. 1382, Saf. 435 R III- 30,- 332 połtina 1814 MΦ, m. Sankt Petersburg. Uzd. 1383, Saf. 436 III 30, kopiejek 1815 MΦ. Uzd. 1395, Saf. 349 III 20,- 330 Mikołaj I, kopiejek 1836 HΓ, m. Sankt-Petersburg. Uzd. 1541, Saf. 892 III 30, kopiejek 1836 ΠA, m. Sankt-Petersburg. Uzd. 1650, Saf. 907 I- 50, kopiejek 1849 ΠA, m. Sankt-Petersburg. Uzd. 1639, Saf. 855 III 20, kopiejek 1850 ΠA, m. Sankt-Petersburg. Uzd. 1645, Saf. II+ 50,- 856a kopiejki 1841 EМ. Uzd. 3333, Saf. 719 III 30, kopiejki 1842 E.М. Uzd. 3349, Saf. 728 II 50,- Aleksander II, kopiejek 1859 ΦБ. Uzd. 1719, Saf I- 70,- Stempel lustrzany kopiejek Uzd. 1753, Saf R2 III+ 50, kopiejek 1862 MИ. Uzd. 1769, Saf I 70, kopiejek 1864 HФ. Uzd. 1783, Saf II- 30, kopiejek 1865 HФ. Uzd. 1790, Saf III 25, kopiejek 1866 HI. Uzd. 1801, Saf II- 30, kopiejek 1870 HI. Uzd. 1832, Saf I 70,- Stempel lustrzany kopiejek 1875 HI. Uzd. 1867, Saf III- 20, kopiejek 1860 ΦБ. Uzd. 1737, Saf II 40,-

23 kopiejek Uzd. 1761, Saf R3 III+ 80, kopiejek 1863 AБ. Uzd. 1778, Saf II 40, kopiejek 1864 HФ. Uzd. 1785, Saf II+ 40, kopiejek 1865 HФ. Uzd. 1792, Saf I- 40,- Aleksander III, rubli 1886 AГ. Saf R1, Uzd. 284 I 1500, rubli 1887 AГ. Saf. 1907, Uzd. 287 I 1400, rubli 1888 AГ. Saf. 1908, Uzd. 290 I 1400, rubli 1889 ΑΓ pod szyją i ΑΓ na rancie. Saf. -, Uzd. 293 I 1800, rubli 1889 ΑΓ. Saf. 1909, Uzd. 294 I 1600, rubli 1889 AГ. Saf. 1909, Uzd. 293 II+ 1600, rubli 1890 AГ. Saf. 1910, Uzd. 296 I 1600, rubli 1893 AГ. Saf R, Uzd. 303 I 1600, kopiejek 1893 A.Г. Uzd. 2014, Saf R5 III- 50, kopiejek 1890 AГ. Uzd. 2001, Saf III- 15,- 356 Mikołaj II, rubli 1897 AГ, złoto. Saf R I 1500, rubli ECC MS67 I 1400, rubli 1903 AP. Saf. 2218, Uzd ECC MS64 I 1000, rubli 1904 AP. Saf. 2219, Uzd ECC MS63 I 1000, rubli 1911 ЭБ. Saf R2, Uzd ECC MS64 I 1000, rubli 1911 ЗБ. Saf R2, Uzd ECC MS61 I 1000, rubli 1911 ЗБ. Saf R2, Uzd. 349 I 700, rubli Saf ECC MS63 I 450, rubli 1899 ФЗ. Saf. 2194, Uzd ECC MS63 I 450, rubli Saf. 2195, Uzd ECC MS63 I 450, rubli 1901 ФЗ. Saf. 2196, Uzd ECC MS63 I 450, rubli 1902 AP. Saf. 2198, Uzd ECC MS63 I 450, rubli Saf. 2199, Uzd ECC MS63 I 450, rubli 1904 AP. Saf. 2200, Uzd ECC MS63 I 450, kopiejek 1895 A.Г. Uzd. 2025, Saf III 25, kopiejek 1900 Ф.З. Uzd. 2073, Saf R III 35,-

24 kopiejek 1911 Э.Б. Uzd. 2144, Saf R II 45, kopiejek 1912 Э.Б. Uzd. 2150, Saf I- 45, kopiejek 1913 B.C. Uzd. 2158, Saf I- 45, kopiejek 1916 BC. Uzd. 2183, Saf I 30, kopiejek 1899 AГ. Uzd. 2070, Saf II 15, kopiejek 1902 AP. Uzd. 2096, Saf I 25, kopiejek 1905 AP. Uzd. 2113, Saf I 25, kopiejek 1908 ЭБ. Uzd. 2131, Saf R II 30, kopiejek 1909 ЭБ. Uzd. 2137, Saf II 20, kopiejek 1911 ЭБ. Uzd. 2148, Saf I- 30, kopiejek 1913 BC. Uzd. 2168, Saf R I 30, kopiejek 1913 BC. Uzd. 2168, Saf R I 30,- Rosja Sowiecka i ZSRR, rubel 1924 П.Л P.V. Łatiszew. Kr. 90 I- 60, kopiejek Kr. 82 III+ 20,- Nieokreślone kopiejek bd. Mosiądz, śr. 28 mm, śr. otworu 7,4 mm. II 50,- RZYM Konstancjusz II, follis. Aw.: Głowa w prawo. Rw.: Wiktoria krocząca w lewo. III- 15,- 395 follis, m. Antiochia. Aw.: Głowa w prawo. Rw.: Spes stojąca, napis SPES REI, na dole ANTX. III- 15,- SZWECJA Karol XI, marki AS. Kr III 60,- ECU ecu 1996, August Strindberg , srebro I 45,- USA dolarów 1880 S. ECC AU58 I- 2300, dolarów ECC MS60 I- 2300, dolarów ECC MS60 I- 2300, dolarów ECC MS60 I- 2300, dolarów ECC MS63 I 2250, dolarów ECC MS63 I 2250, dolar 1878 S, m. San Francisco, n Y. 154 I- 60, dolar 1880 bz, n Y Delikatna patyna. II+ 60, dolar 1886 bz, n Y. 155 I- 60, dolar 1889 bz, n Y. 155 I- 60, dolar 1889 bz, n Y. 155 I- 60,-

VI. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA

VI. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA WARSZAWSKIE STOWARZYSZENIE NUMIZMATYCZNE im. Mieczysława Czerskiego oraz Firma MONLAND Oglądanie walorów w Muzeum Niepodległości (Al. Solidarności 62): - w dniu 6.12.2007 r. w godz. 15.30 17.00 oraz -

półgrosz Alexander Jagiellończyk

półgrosz Alexander Jagiellończyk strona 1 półgrosz Alexander Jagiellończyk półgrosz Alexander Jagiellończyk Datowanie przedmiotu: 1501-1506 Opis przedmiotu: półgrosz koronny Alexandra Jagiellończyka strona 1 szeląg gdański 1546 szeląg

Lista wynikowa. Aukcja nr 2. 27 września 2014 r.

IV. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA

IV. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA WARSZAWSKIE STOWARZYSZENIE NUMIZMATYCZNE im. Mieczysława Czerskiego oraz Firma MONLAND IV. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA SOBOTA, 9. GRUDNIA 2006 r., GODZ. 10.00 Warszawa, Al. Solidarności

VII. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA

VII. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA WARSZAWSKIE STOWARZYSZE IE UMIZMATYCZ E im. Mieczysława Czerskiego oraz Firma MO LA D VII. WARSZAWSKA KOLEKCJONERSKA AUKCJA NUMIZMATYCZNA SOBOTA, 11. PAŹDZIER IKA 2008 r., GODZ. 10.00 Warszawa, Al. Solidarności

Szóstak m. Bydgoszcz 1678 rok

Szóstak m. Bydgoszcz 1678 rok strona 1 Szóstak m. Bydgoszcz 1678 rok 2011-09-19 Szóstak m. Bydgoszcz 1678 rok Datowanie przedmiotu: 1678 Opis przedmiotu: Rok- 1678 Kopicki- 1938- Rzadkość- R Kurpiewski- 1186 - Rzadkość- - strona 1

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. Aukcja 29

POLSKIE TOWARZYSTWO NUMIZMATYCZNE Warszawa, ul. Jezuicka 6/8 tel.: AUKCJA 29.

Monety - Rzeczpospolita Obojga Narodów XVII w.

Monety - Rzeczpospolita Obojga Narodów XVII w. Monety - Rzeczpospolita Obojga Narodów XVII w. Boratynki Moneta na zdjęciu to szeląg litewski Jana Kazimierza - tzw. BORATYNKA. Materiał - miedź Waga - około 1 g Średnica - około 16 mm Kiedy w 1656 roku,

Skarby Stanisława Augusta

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. Aukcja 28 Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. Aukcja 28 Jerzy Fryderyk (1578-1603) administrator 590 591 *590. *591. szeląg 1 5 8 6 Av: orzeł pruski i napis, Rv: monogram, rok i napis, men. Królewiec, Kop. 3830 R4

SKARBY STANISŁAWA AUGUSTA

POLSKIE TOWARZYSTWO NUMIZMATYCZNE Warszawa, ul. Jezuicka 6/8 tel.: AUKCJA 30

Tadeusz Bohatyrewicz, Ciekawe monety ze skarbu znalezionego w Liwie

10 Marek 1992 rok. strona 1 10 Marek 1992 rok Monety Niemieckie

10 Marek 1992 rok. strona 1 10 Marek 1992 rok Monety Niemieckie strona 1 10 Marek 1992 rok. 2011-07-28 10 Marek 1992 rok. Datowanie przedmiotu: 1992 Opis przedmiotu: 10 Marek 1992 rok. Nakład : 8 450 000 Materiał : srebro 0.625 Waga : 15,50 g Krause (nr katalogowy)

Opisy oraz zdjęcia przedmiotów w większej rozdzielczości

Opisy oraz zdjęcia przedmiotów w większej rozdzielczości 2202 Austria. Franciszek I. (1804-1835). 4 dukaty 1811 A, Wiedeń Wyszczerbiony krążek, gięty. Ryski, resztki połysku w tle. Friedberg 461 CENA: 2 700 zł Stan: 4 2203 Austria. Franciszek Józef I. 4 dukaty

strona 1 szeląg koronny

strona 1 szeląg koronny strona 1 szeląg koronny 1583 2011-08-18 szeląg koronny 1583 Datowanie przedmiotu: 1583 Waga: 0,99 g Numer inwentarzowy: IDR 001 Data i sposób nabycia: 30-01-2006 r. zakupiona na aukcji internetowej ebay.de

1 Solid: Bor:Mer B

1 Solid: Bor:Mer B strona 1 1 Solid: Bor:Mer 17 96 B 2011-07-15 1 Solid: Bor:Mer 17 96 B Datowanie przedmiotu: 1796 Opis przedmiotu: Drobna moneta miedziana, wybita w Mennicy Wrocławskiej, w roku 1796 dla pruskiej prowincji

one penny 1944 strona 1 one penny 1944 monety europy do 1945r

one penny 1944 strona 1 one penny 1944 monety europy do 1945r strona 1 one penny 1944 one penny 1944 Datowanie przedmiotu: 1944 Opis przedmiotu: ONE PENNY 1944, George VI (1936-1952) Materiał : brąz Waga : 9.45 g Nakład : 42 600 000 Projekt awersu : T. H. Paget strona

SKARBY STANISŁAWA AUGUSTA

OBWIESZCZENIE O LICYTACJI

OBWIESZCZENIE O LICYTACJI OBWIESZCZENIE O LICYTACJI Podaje się do publicznej wiadomości, że: dnia 22.12.2015r. o godzinie 11:00 w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie, ul. Sądowa 5, 20-095 Lublin, sala szkoleniowa II p. odbędzie

Skarby Stanisława Augusta

Qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopaisui00opasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopa sdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjkl

Qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopaisui00opasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopa sdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjkl Qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopaisui00opasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopa sdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjkl Katalog monet polskich i z Polską związanych zxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbn

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Jadwiga Andegaweńska (1384 1399) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby

Zygmunt I Stary i 100 dukatów Zygmunta III niezwykłe monety kolekcjonerskie NBP

PIENI DZ MIASTA SYCÓW

PIENI DZ MIASTA SYCÓW PIOTR KALINOWSKI PIENI DZ MIASTA SYCÓW KATALOG KALETY 2011 Seria ksi¹ ek uhonorowana medalem imienia Juliusza Mêkickiego za popularyzacjê numizmatyki œl¹skiej Piotr Kalinowski, Kalety 2011 Wydawca: Wydawnictwo

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Kazimierz Jagiellończyk (1447 1492) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Ludwik Węgierski (1370 1382) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby Stanisława

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Aleksander Jagiellończyk (1501 1506) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby

1 pfennig 1807. strona 1 1 pfennig 1807. moneta niemiecka do 1871r

1 pfennig 1807. strona 1 1 pfennig 1807. moneta niemiecka do 1871r strona 1 1 pfennig 1807 1 pfennig 1807 Datowanie przedmiotu: 1807 Opis przedmiotu: 1 PFENNING 1807 MC, Brunswick-Wolfenbuttel, Niemcy - Friedrich Wilhelm (1806-1815)- Materiał : miedź Znak mennicy : M.C.

Aktualny plan emisji wartości kolekcjonerskich i monet okolicznościowych.

Aktualny plan emisji wartości kolekcjonerskich i monet okolicznościowych. Aktualny plan emisji wartości kolekcjonerskich i monet okolicznościowych www.nbp.pl/monety Nominał: 2018 zł Metal: Stempel: Średnica: Masa: Nakład: Projektant: Data emisji: Emitent: Au 999,9/1000 lustrzany/zwykły

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Zygmunt I Stary (1506 1548) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby Stanisława

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW MARIA TERESA I PÓŹNIEJSZE KATALOG

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW MARIA TERESA I PÓŹNIEJSZE KATALOG ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW MARIA TERESA I PÓŹNIEJSZE KATALOG Piotr Kalinowski KALETY 2006 Słowo wstępu Katalog, który macie Państwo przed sobą powstał na podstawie wydanego w 1988 dzieła Ivo Halački Mince

KATALOG PÓŁTALARÓW KORONNYCH WŁADYSŁAWA IV WAZY Z LAT

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW LEOPOLD KATALOG

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW LEOPOLD KATALOG ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW LEOPOLD KATALOG Piotr Kalinowski KALETY 2006 Słowo wstępu Katalog, który macie Państwo przed sobą powstał na podstawie wydanego w 1988 dzieła Ivo Halački Mince Ziemí Koruny České.

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW KAROL VI KATALOG

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW KAROL VI KATALOG ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW KAROL VI KATALOG Piotr Kalinowski KALETY 2006 Słowo wstępu Katalog, który macie Państwo przed sobą powstał na podstawie wydanego w 1988 dzieła Ivo Halački Mince Ziemí Koruny České.

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Zygmunt II August (1529/1548 1572) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby

HISTORIA CZĘŚĆ I I Ę ( 1335 1740 )

HISTORIA CZĘŚĆ I I Ę ( 1335 1740 ) HISTORIA ŚLĄSKA CZĘŚĆ I I Ę ( 1335 1740 ) HISTORIA ŚLĄSKA Wśród krajów korony św. Wacława ( 1335 1526 ) ŚLĄSK POD RZĄDAMI Ą PIASTÓW ŚLĄSKICH (1138 1335) Kazimierz Wielki (1333-1370) 1370) Utrata Śląska

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Władysław I Łokietek Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby Stanisława

Test z historii. Małe olimpiady przedmiotowe. Imię i nazwisko

Test z historii. Małe olimpiady przedmiotowe. Imię i nazwisko Małe olimpiady przedmiotowe Test z historii ORGANIZATORZY: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Imię i nazwisko Szkoła Centrum Edukacji Nauczycieli Szkoła Podstawowa nr 17 Szkoła Podstawowa nr 18 Drogi Uczniu,

strona 1 szeląg gdański

strona 1 szeląg gdański strona 1 szeląg gdański 1578 2011-08-18 szeląg gdański 1578 Datowanie przedmiotu: 1578 Waga: 0,93 g Numer inwentarzowy: IDR 003 Data i sposób nabycia: 15-11-2010 r. zakupiona na 55 aukcja Westfalische

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW JÓZEF KATALOG

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW JÓZEF KATALOG ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW JÓZEF KATALOG Piotr Kalinowski KALETY 2006 Słowo wstępu Katalog, który macie Państwo przed sobą powstał na podstawie wydanego w 1988 dzieła Ivo Halački Mince Ziemí Koruny České.

Krzyż za walki na kaukazie 1864 strona 1 Krzyż za walki na kaukazie 1864 Krzyż za walki na kaukazie 1864 Datowanie przedmiotu: 1864 Opis przedmiotu: Krzyż za walki na Kaukazie. Wykonany z mosiądzu, mocowany za pomocą wsuwania mosiężnej

1 reichspfennig strona 1 1 reichspfennig moneta niemiecka

1 reichspfennig strona 1 1 reichspfennig moneta niemiecka strona 1 1 reichspfennig 1941 1 reichspfennig 1941 Datowanie przedmiotu: 1941 Opis przedmiotu: 1 Reichspfennig moneta bita w latach 1940-1945 Materiał-cynk Waga- 1.8 g Średnica -17 mm Mennica- D -Monachium

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Władysław Jagiełło (1386 1434) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby Stanisława

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Jan Olbracht (1492 1501) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby Stanisława

ZAŁĄCZNIK do Ogólnopolskiej Odznaki Krajoznawczej PTTK Szlakiem Rezydencji Królów i Książąt

ZAŁĄCZNIK do Ogólnopolskiej Odznaki Krajoznawczej PTTK Szlakiem Rezydencji Królów i Książąt ZAŁĄCZNIK do Ogólnopolskiej Odznaki Krajoznawczej PTTK Szlakiem Rezydencji Królów i Książąt Wielkopolska LP Miejscowość Gmina Powiat Pobyt monarchy (ów) 1. Giecz Dominowo średzki 2. Gniezno Gniezno gnieźnieński

KATALOG TALARÓW ZYGMUNTA III WAZY Z LAT 1618 1626 Z MENNICY BYDGOSKIEJ

KATALOG TALARÓW ZYGMUNTA III WAZY Z LAT 1618 1626 Z MENNICY BYDGOSKIEJ JAN DOSTYCH KATALOG TALARÓW ZYGMUNTA III WAZY Z LAT 1618 1626 Z MENNICY BYDGOSKIEJ AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 15.11.2015 1 Jakub Jacobson von Emden, zarządca mennicy koronnej w Bydgoszczy do bicia talarów nie

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Henryk Walezy (1573 1575) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby Stanisława

Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta Monety kolekcjonerskie Skarby Stanisława Augusta Stefan Batory (1576 1586) Skarby Stanisława Augusta Wyjątkowa seria złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich o nominałach 500 zł i 50 zł Skarby Stanisława

Nominał Kraj Rok Stan Seria 10 zł Polska Bem 1982 5 k 20 zł Polska Traugutt 1982 5 y 50 zł Polska Świerczewski 1986 5 ek 50 zł Polska Świerczewski

Nominał Kraj Rok Stan Seria 10 zł Polska Bem 1982 5 k 20 zł Polska Traugutt 1982 5 y 50 zł Polska Świerczewski 1986 5 ek 50 zł Polska Świerczewski Nominał Kraj Rok Stan Seria 10 zł Polska Bem 1982 5 k 20 zł Polska Traugutt 1982 5 y 50 zł Polska Świerczewski 1986 5 ek 50 zł Polska Świerczewski 1975 5 az 50 zł Polska Świerczewski 1982 5 dn 50 zł Polska

NIENOTOWANE ODMIANY HALERZY WROCŁAWSKICH MACIEJA KORWINA

ABONAMENT NBP na monety polskie Ag 2014

ABONAMENT NBP na monety polskie Ag 2014 ABONAMENT NBP na monety polskie Ag 2014 Twoje korzyści: - otrzymasz tyle monet każdej emisji, ile wykupisz abonamentów bez ograniczeń! - nie musisz posiadać konta w systemach licytacyjnych i przesyłać

KATALOG TALARÓW MEDALOWYCH ZYGMUNTA III WAZY

KATALOG TALARÓW MEDALOWYCH ZYGMUNTA III WAZY JAN DOSTYCH KATALOG TALARÓW MEDALOWYCH ZYGMUNTA III WAZY AKTUALIZACJA NA DZIEŃ 15.11.2015 1 Co to są talary medalowe? Są to medale które z różnych powodów nie mogą być nazwane monetami. Bo żeby produkt

Test z historii. Małe olimpiady przedmiotowe

Test z historii. Małe olimpiady przedmiotowe Małe olimpiady przedmiotowe Test z historii Organizatorzy: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Centrum Edukacji Nauczycieli Szkoła Podstawowa Nr 17 Szkoła Podstawowa Nr 18 Drogi Uczniu, przeczytaj uwaŝnie polecenia.

DESKRYPTORY BIBLIOTEKI NARODOWEJ WYKAZ REKORDÓW USUNIĘTYCH ) )

DESKRYPTORY BIBLIOTEKI NARODOWEJ WYKAZ REKORDÓW USUNIĘTYCH ) ) DESKRYPTORY BIBLIOTEKI NARODOWEJ WYKAZ REKORDÓW USUNIĘTYCH (28.10.10-3.11 3.11.2017).2017) p 2004421390 Muzeum Narodowe (Warszawa). Gabinet Grafiki i Rysunków Współczesnych dublet do a28975893 (Gabinet

Moja złotówka 2 pułku łączności w Jarosławiu

Moja złotówka 2 pułku łączności w Jarosławiu Mieczysław Hucał MONETY ZASTĘPCZE W WOJSKU POLSKIM Artykuł ten powstał przez przypadek. Ma pośredni związek z łącznością wojskową i to związek przyziemny. Przypadkowo w moje ręce wpadła moneta Spółdzielni

11 listopada 1918 roku

11 listopada 1918 roku 11 listopada 1918 roku 92 lat temu Polska odzyskała niepodległość Europa w II połowie XVII wieku Dlaczego Polska zniknęła z mapy Europy? Władza szlachty demokracja szlachecka Wolna elekcja Wojny Rzeczpospolitej

W Polsce obowiązującą walutą jest 1 zł, który dzieli się na 100 groszy. Monety

W Polsce obowiązującą walutą jest 1 zł, który dzieli się na 100 groszy. Monety Historia pieniądze: Polska, od 1823 roku 1 1. Wstęp W Polsce obowiązującą walutą jest 1 zł, który dzieli się na 100 groszy. 2. Monety 2.1. Monety Królestwo Polskie Monety Moneta 1 Rok 1823. Moneta o nominale

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. Aukcja 28 368 *368. *369. 370. 371. 372. 373. 369 100 złotych 1978 A. Mickiewicz, Av: Orzeł, rok, nominał i napis, Rv: Portret i napis, men. Warszawa, waga 14,9 grama F. P 214 100 złotych 1978 Ochrona środowiska

Koniec autonomii walutowej. Królestwa Polskiego.

Koniec autonomii walutowej. Królestwa Polskiego. POLSKI PIENIĄDZ PRZEZ WIEKI Koniec autonomii walutowej Królestwa Polskiego Upadek powstania listopadowego miał istotne konsekwencje dla politycznych i gospodarczych losów Królestwa Polskiego. Car zawiesił

antykwariatdj.onebid.pl AUKCJA 2

Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI

Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część Pocztówki Okolicznościowe, z Mapkami, Moulin Rouge i Reprodukcjami Malarstwa oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem Właściciel KOLEKCJI: Wiesław Szkopek Wydanie IX

EGZAMIN KLASYFIKACYJNY 2015/16 KLASA III. Imię:... Nazwisko:... Data:... EGZAMIN KLASYFIKACYJNY 2015/16 KLASA III Imię:... Nazwisko:... Data:... Część pisemna I. Wybierz poprawną odpowiedź: 1. Legiony Polskie we Włoszech A. współtworzył książę Józef Poniatowski. B. powstały

DESKRYPTORY BIBLIOTEKI NARODOWEJ

DESKRYPTORY BIBLIOTEKI NARODOWEJ DESKRYPTORY BIBLIOTEKI NARODOWEJ WYKAZ REKORDÓW USUNIĘTYCH (25-31.03.2017) p 2004300336 Bajka i baśń ludowa 655 Bajki i baśnie 0a10003411 655 Literatura ludowa 0a10037196 p 2004301776 Geologia poszukiwawcza

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII I SPOŁECZEŃSTWA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2016/2017 TEST ELIMINACJE REJONOWE

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII I SPOŁECZEŃSTWA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2016/2017 TEST ELIMINACJE REJONOWE WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z HISTORII I SPOŁECZEŃSTWA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2016/2017 TEST ELIMINACJE REJONOWE Numer identyfikacyjny Wypełnia Rejonowa Komisja Konkursowa Imiona i nazwisko...

MOTYWY HISTORYCZNE NA ZASTĘPCZYCH MONETACH ZIĘBIC

MOTYWY HISTORYCZNE NA ZASTĘPCZYCH MONETACH ZIĘBIC GROSZ 115/2008 Dariusz Ejzenhart MOTYWY HISTORYCZNE NA ZASTĘPCZYCH MONETACH ZIĘBIC Wśród wielu odmian monet zastępczych Ziębic na szczególną uwagę zasługują wyemitowane przez Magistrat Miasta ze względu

Choinka srebrna moneta kolekcjonerska Opis produktu:» Mennica Polska prezentuje wyjątkową monetę Choinka, zaprojektowaną z okazji świąt Bożego Narodzenia.» Idealna na gustowny i niezapomniany świąteczny

MONETY KOLEKCJONERSKIE

MONETY KOLEKCJONERSKIE MONETY KOLEKCJONERSKIE NAZWA MONETY/BANKNOTU WIZUALIZACJA RODZAJ NOMINAŁ CENA 1 65 rocznica powstania w getcie warszawskim srebro 20 zł 100,00 zł 2 Zbigniew Herbert (1924-1998) srebro 10 zł 70,00 zł 1

Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część: Moulin Rouge, Pocztówki Okolicznościowe, Reprodukcjami Malarstwa, oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem

Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część: Moulin Rouge, Pocztówki Okolicznościowe, Reprodukcjami Malarstwa, oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część: Moulin Rouge, Pocztówki Okolicznościowe, Reprodukcjami Malarstwa, oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem właściciel KOLEKCJI: Wiesław Szkopek Wydanie XII / 12 2017

Numizmatyka bez tajemnic

Numizmatyka bez tajemnic Literatura numizmatyczna > Producent : - Autor w przystępny sposób wyjaśnia czym jest numizmatyka, opisuje pierwsze pieniądze na świecie. Książka posiada szereg ciekawostek np. informację o tym, skąd wzięły

Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część Pocztówki Okolicznościowe, z Mapkami, Moulin Rouge i Reprodukcjami Malarstwa oraz Listowniki i Koperty z Wiatrakiem właściciel KOLEKCJI: Wiesław Szkopek Wydanie XI

Medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy w strzelectwie sportowym

Medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy w strzelectwie sportowym Medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy w strzelectwie sportowym L.p. Imię i Nazwisko Ranga zawodów Termin i miejsce zawodów Konkurencja 1. Jerzy Igrzyska Olimpijskie 17.07.-01.08.1976

MONETY KOLEKCJONERSKIE

REGULAMIN przeprowadzenia przetargu ustnego na sprzedaż samochodu osobowego marki Skoda Octavia nr rej. LU93521 z dnia 3 lipca 2012r.

REGULAMIN przeprowadzenia przetargu ustnego na sprzedaż samochodu osobowego marki Skoda Octavia nr rej. LU93521 z dnia 3 lipca 2012r. REGULAMIN przeprowadzenia przetargu ustnego na sprzedaż samochodu osobowego marki Skoda Octavia nr rej. LU93521 z dnia 3 lipca 2012r. I. Tryb postępowania: Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu

Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej

Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej WYKAZ REKORDÓW USUNIĘTYCH (17-23.06.2011) 1 010 a p 2004504719 150 a Architektura rosyjska x zabytki 2 010 a p 2004512376 150 a Bóżnice x zabytki z Czechy

2014 Barzowski Stanisław Srebrny Informatyka-Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej Niemcy

2014 Barzowski Stanisław Srebrny Informatyka-Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej Niemcy LISTA LAUREATÓW MIĘDZYNARODOWYCH OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni Rok Laureat Zdobył medal, wyróżnienie Dyscyplina naukowa, olimpiada Państwo organizator

Kazimierz Jagiellończyk ( 1447-1492)

Kazimierz Jagiellończyk ( 1447-1492) Uzupełnij fragment drzewa genealogicznego. Kazimierz Jagiellończyk ( 1447-1492) Jan I Olbracht Anna Jagiellonka Aleksander Jagiellończyk Katarzyna Jagiellonka... 1492-1501 1501-1506 1506-1548 planowany

mosiądz + oczko 4 Brzeg

mosiądz + oczko 4 Brzeg Rok 2008 MIEJSCOWOŚĆ OPIS OBRAZEK MATERIAŁ ŚREDNICA 1 Bielsko-Biała 45 LAT TRADYCJI I DOŚWIADCZENIA (1963-2008) Rw.: Spółdzielnia Domena w Bielsku-Białej 2 Bierawa 700-LECIE BIERAWY (1208-2008) Rw.: Bartłomiej

19 SPOTKANIA FINAŁOWE KONKURSU RECYTA- TORSKIEGO WOJSKA POLSKIEGO Rw.: Muzeum Piastów Śląskich Brzeg. 5 Brzeg

19 SPOTKANIA FINAŁOWE KONKURSU RECYTA- TORSKIEGO WOJSKA POLSKIEGO Rw.: Muzeum Piastów Śląskich Brzeg. 5 Brzeg Rok 2008 MIEJSCOWOŚĆ OPIS OBRAZEK MATERIAŁ ŚREDNICA 1 Bielsko-Biała 45 LAT TRADYCJI I DOŚWIADCZENIA (1963-2008) Rw.: Spółdzielnia Domena w Bielsku-Białej 2 Bierawa 700-LECIE BIERAWY (1208-2008) Rw.: Bartłomiej

Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI. część. Monety i Banknoty Medale Okolicznościowe oraz Żetony z Wiatrakiem

Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI. część. Monety i Banknoty Medale Okolicznościowe oraz Żetony z Wiatrakiem Wirtualne Muzeum MOJE WIATRAKI część Monety i Banknoty Medale Okolicznościowe oraz Żetony z Wiatrakiem Właściciel KOLEKCJI: Wiesław Szkopek Wydanie VIII / 05 2016 Moneta Australia 2002 r. 50 centów 31,5

Rozdział 1. Nazwa i adres Zamawiającego Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji jednostka budżetowa Rozdział 2.

Rozdział 1. Nazwa i adres Zamawiającego Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji jednostka budżetowa Rozdział 2. Z n a k s p r a w y G O S I R D Z P I 2 7 1 0 5 32 0 1 4 S P E C Y F I K A C J A I S T O T N Y C H W A R U N K Ó W Z A M Ó W I E N I A f W y k o n a n i e p r z e g l» d ó w k o n s e r w a c y j n o -

Etap Centralny III Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów Rok szkolny 2018/2019 MODEL ODPOWIEDZI I SCHEMAT OCENIANIA

Etap Centralny III Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów Rok szkolny 2018/2019 MODEL ODPOWIEDZI I SCHEMAT OCENIANIA MODEL ODPOWIEDZI I SCHEMAT OCENIANIA Nr zadania Model /klucz Punktacja Schemat punktowania 1.1. PF 0 2 2 pkt za dwie poprawne 1.2. Jeden z np.: Umowa - Rosja z Prusami i Turcją w 1720 r., Umowa - Rosja

Powtórka przed egzaminem mapy

Powtórka przed egzaminem mapy Powtórka przed egzaminem mapy 1. Starożytność. a) Najstarsze starożytne cywilizacje. A Egipt, B Palestyna, Izrael, Jerozolima, C Mezopotamia, D Grecja b) Starożytna Grecja. A góra Olimp, B Ateny, C- Olimpia

Medale Oddziału Gdańskiego SEP

REGULAMIN PRZEPROWADZENIA AUKCJI NA SPRZEDAś SAMOCHODU OSOBOWEGO

REGULAMIN PRZEPROWADZENIA AUKCJI NA SPRZEDAś SAMOCHODU OSOBOWEGO Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 30/2008 Wójta Gminy BliŜyn z dnia 16 października 2008 r. REGULAMIN PRZEPROWADZENIA AUKCJI NA SPRZEDAś SAMOCHODU OSOBOWEGO REGULAMIN w sprawie szczegółowych zasad przeprowadzenia