URZĄDZENIA ZABEZPIECZAJĄCE

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "URZĄDZENIA ZABEZPIECZAJĄCE"

Transkrypt

1 URZĄDZENIA ZABEZPIECZAJĄCE Odpowiednie urządzenia zabezpieczające zmniejszają złożoność i zwiększają niezawodność systemu zabezpieczeń sieci, jednocześnie rozszerzając zakres kontroli oraz podwyższając wydajność i ogólną funkcjonalność sieci w przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości.

2 Zainstalowanie urządzeń zabezpieczających może pozwolić na osiągnięcie znacznych oszczędności finansowych poprzez redukcję personelu działu IT potrzebnego do wdrożenia, obsługi i aktualizowania ochrony sieci lub wyznaczenie mu innych zadań.

3 Zagrożenia sieci są z każdym dniem bardziej złożone. Jednak nie znaczy to, że skala trudności zapewnienia bezpieczeństwa informacji, jak i ciągłości działania firmy, rośnie równie szybko. Urządzenia zabezpieczające firmy Symantec jednocześnie optymalizują i wzmacniają bezpieczeństwo sieci dzięki elastycznym, wielowarstwowym rozwiązaniom udostępniającym światowe osiągnięcia w dziedzinie oprogramowania na wszystkich poziomach infrastruktury firmy i gwarantującym jej bezpieczeństwo.

4 Istotne czynniki przy podejmowaniu decyzji o zakupie urządzeń zabezpieczających Światowe statystyki ataków 900 milionów Prostota przede wszystkim Urządzenia firmy Symantec opracowano z myślą o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa informacji i obniżeniu kosztów eksploatacji dzięki łatwej instalacji, obsłudze całego systemu przez jednego dostawcę oraz scentralizowanemu zarządzaniu. Produkt to nie wszystko: istota usług dodatkowych 150 milionów Światowe statystyki ataków wskazują, że liczba prób zainfekowania komputerów, która w roku 1999 wynosiła 150 milionów, w roku 2003 wzrosła do 900 milionów. Źródło: Symantec Vision and Technology Outlook Dostępne na bieżąco aktualizacje dzięki opracowanemu przez nas globalnemu systemowi monitorowania zagrożeń DeepSight i sześciu naszym centrom Security Operations Center na całym świecie gwarantują, że urządzenia firmy Symantec są zawsze gotowe do walki z najnowszymi i najbardziej złożonymi zagrożeniami hybrydowymi. Wszechstronna ochrona W sytuacji, gdy dostępu do sieci wymagają oddziały firmy, pracownicy mobilni, dostawcy i partnerzy, tylko wielowarstwowe technologie zabezpieczeń mogą zagwarantować pełną, wszechstronną ochronę. Bezpieczeństwo każdego elementu sieci Ataki mogą pochodzić również z wewnątrz sieci, a przestrzeganie wewnętrznej polityki bezpieczeństwa i przepisów administracyjnych jest sprawą priorytetową. Urządzenia firmy Symantec optymalnie zabezpieczają wszystkie składniki infrastruktury.

5 Specyficzne potrzeby w zakresie zabezpieczeń Każde urządzenie firmy Symantec opracowano z myślą o określonych funkcjach: od obsługi zapory ogniowej i podstawowego dostępu Czas między ogłoszeniem informacji o luce a wykorzystaniem jej 27 do sieci przez zabezpieczenie pojedynczego oddziału zdalnego po zapewnienie kompleksowej ochrony całego przedsiębiorstwa. 18 Zmienność wymagań w zakresie zabezpieczeń Urządzenia firmy Symantec można łatwo skalować przy minimalnych modyfikacjach sprzętu lub nawet bez zmiany konfiguracji sprzętowej. Z czasem, w miarę ewoluowania architektury przedsiębiorstwa i wymagań, można dodawać nowe funkcje. Sierpień 2003 Blaster Czerwiec 2003 Sasser 5,8 Czerwiec 2004 Średnia w pierwszej połowie roku Urządzenia samodzielne w działaniu, elastyczne we współpracy System zabezpieczeń w przedsiębiorstwie często obejmuje produkty wielu dostawców. Urządzenia firmy Symantec znakomicie współpracują ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, aplikacjami innych firm oraz używanymi w branży protokołami zabezpieczeń i sieciowymi. Bez czasu do stracenia W odpowiedzi na wzrost szybkości i wyrafinowania ataków technologie zintegrowane w urządzeniach firmy Symantec udostępniają wyjątkowy system skoordynowanego i błyskawicznego reagowania na zagrożenia, gwarantujący zabezpieczenie informacji i ich dostępność przez całą dobę. W sierpniu 2003 roku, zaledwie 27 dni po ogłoszeniu informacji o istnieniu luki związanej z przepełnieniem bufora interfejsu DCOM RPC systemu Microsoft Windows, pojawił się robak Blaster, którego działanie polegało na jej wykorzystaniu. W czerwcu robak Sasser wykorzystał nową lukę już 18 dni po opublikowaniu informacji o niej. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2004 roku średni czas od wykrycia luki do jej wykorzystania wynosił już tylko 5,8 dnia. Czas ten błyskawicznie się skraca. Wkrótce można się spodziewać ataków następujących natychmiast po ogłoszeniu informacji o luce. Źródło: Raport firmy Symantec na temat zagrożeń związanych z bezpieczeństwem w Internecie, wrzesień 2004 r.

6 Zabezpieczenia sieci kompleksowe, zaawansowane, elastyczne. To wysokie wymagania. Spełniają je urządzenia zabezpieczające firmy Symantec. Wzrost liczby luk w oprogramowaniu Zapewnienie bezpieczeństwa sieci to skomplikowane zadanie w każdym przedsiębiorstwie, szczególnie w epoce szybko pojawiających się i niebezpiecznych zagrożeń hybrydowych. Informatycy stają przed wyzwaniem polegającym na zoptymalizowaniu ochrony zasobów sieci przy jednoczesnym obniżeniu stopnia złożoności i kosztów systemu. spełniają oba warunki jest to światowej klasy technologia zabezpieczeń, łatwa we wdrażaniu i zarządzaniu. Podczas wielu ataków wykorzystywane są luki w oprogramowaniu błędy programowe umożliwiające uzyskanie nieautoryzowanego dostępu przez włamywaczy lub destrukcyjny kod. Liczba zgłaszanych luk z roku na rok wzrasta. W 2003 roku wykrywano średnio 51 nowych luk tygodniowo. W pełni zintegrowane rozwiązanie oferowane przez jednego dostawcę Każdy produkt należący do rodziny urządzeń zabezpieczających firmy Symantec jest zaawansowanym narzędziem o wielu zastosowaniach. Integrowanie ze sobą produktów różnych dostawców może zwiększyć stopień złożoności systemu, podwyższyć koszty zarządzania i wsparcia technicznego oraz spowolnić reagowanie na nowe zagrożenia bezpieczeństwa. Natomiast działające w różnych technologiach urządzenia firmy Symantec zapewniają skuteczną ochronę i elastyczną kontrolę we wszystkich wdrożeniach. Upraszcza to znacznie instalację, zarządzanie i aktualizację. Część urządzeń zabezpieczających firmy Symantec ma budowę modułową, ułatwiającą dodawanie z czasem nowych funkcji.

7 Światowy lider w dziedzinie technologii zabezpieczeń Zaawansowanie technologiczne pozwoliło firmie Symantec na zajęcie Procent zaatakowanych firm i podjęte środki zaradcze czołowej pozycji w dziedzinie zabezpieczeń internetowych i pomogło uzyskać od przedstawicieli wyższej technicznej kadry kierowniczej z całego świata najwyższe noty, jeśli chodzi o jakość, niezawodność 92% 75% i satysfakcję klienta. To właśnie technologia stanowi istotę naszej oferty urządzeń. Dodatkowo za pośrednictwem usługi LiveUpdate regularnie rozpowszechniane są wyniki wyjątkowych analiz globalnych, 4% gromadzonych pieczołowicie za pośrednictwem sieci DeepSight firmy Symantec ( czujników w 180 krajach) oraz sześciu centrów Security Operations Center (monitorujących ponad 600 firm z całego świata). Gwarantuje to, że urządzenia firmy Symantec są zawsze przygotowane na najnowsze zagrożenia i gotowe zapewnić ciągłość działania każdej firmy. W 2003 roku zostało zaatakowanych 92% wszystkich firm. Przedstawiciele 75% z nich przyjęli ten fakt do wiadomości, ale tylko 4% oceniło skutki ataku straty wyniosły 12,5 miliarda dolarów amerykańskich. Źródło: Symantec Vision and Technology Outlook Łatwość obsługi i niewielkie nakłady finansowe Nasze wielofunkcyjne urządzenia są szybkie i łatwe we wdrażaniu. Charakteryzują się uproszczoną instalacją, zautomatyzowaną konfiguracją, intuicyjnym, dostępnym z poziomu przeglądarki interfejsem umożliwiającym lokalne lub zdalne zarządzanie funkcjami zabezpieczeń i dostępu do sieci. Poza tym wszystkie urządzenia zabezpieczające firmy Symantec opracowano z myślą o łatwej aktualizacji i rozszerzeniu zakresu dostępnych funkcji ochrony i pracy w sieci. Nasze urządzenia, w odróżnieniu od pakietów heterogenicznych, pomagają także zredukować koszty administracji i obsługi technicznej. Eliminują one potrzebę korzystania z kosztownych dzierżawionych łączy, serwerów dostępu zdalnego czy pul modemów. Technologia firmy Symantec jest zgodna ze wszystkimi standardami sieci VPN. Gwarantuje to ochronę dotychczasowych inwestycji w zabezpieczenia na poziomie bramek i sieci.

8 Rodzina urządzeń odpowiadających potrzebom każdej sieci Urządzenia firmy Symantec zaprojektowano z myślą o spełnieniu różnorodnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa od kompleksowej ochrony przedsiębiorstw o wielowarstwowej strukturze po wyspecjalizowane zapory ogniowe dla oddziałów lokalnych. Zwiększają one kontrolę i wydajność, skracają czas reagowania na zagrożenia, pozwalają scentralizować zarządzanie, zmniejszyć koszty administracyjne i usprawnić proces podejmowania decyzji. Nasze łatwe w obsłudze rozwiązania są oparte na czołowej w branży technologii firmy Symantec. Dostępne są dla nich regularne aktualizacje z centrum Symantec Security Response, pozwalające przeciwdziałać nowym globalnym zagrożeniom. Mogą one wzmocnić wszystkie punkty dostępu do sieci i przyczynić się do zagwarantowania bezpieczeństwa na wszystkich poziomach infrastruktury sieciowej oraz jej nieprzerwanego działania. Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 400 Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 400 Zapora ogniowa zintegrowana z pięcioma dodatkowymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie zabezpieczeń umożliwiającymi scentralizowane, elastyczne i oparte na polityce bezpieczeństwa zarządzanie zdalnymi biurami lub oddziałami firmy. Obejmuje do 200 węzłów. Dzięki połączeniu szerokiego zakresu oferowanych funkcji zabezpieczeń, funkcjonalności urządzenia sieciowego, urządzenia dostępu i zabezpieczeń bezprzewodowych sieci LAN, a także możliwości globalnego zarządzania zabezpieczeniami przedsiębiorstwa może uprościć zadania związane z zarządzaniem i zmniejszyć koszty przez centralne stosowanie reguł zabezpieczeń i monitorowanie tysięcy odległych placówek. Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 5400 Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 5400 Łączy w sobie charakterystyczne dla zapory ogniowej technologie umożliwiające pełną analizę pakietów, system wykrywania włamań na podstawie anomalii protokołów oraz zapobiegania im, a także wielokrotnie nagradzany mechanizm zabezpieczeń przed wirusami, funkcję filtrowania treści opartą na listach adresów URL oraz obsługę wirtualnych sieci prywatnych zgodną z protokołem IPsec, obejmującą szybkie, wspomagane sprzętowo szyfrowanie. Urządzenie Symantec Clientless VPN Gateway z serii 4400 Urządzenie Symantec Clientless VPN Gateway z serii 4400 Jest przedstawicielem nowej generacji urządzeń zapewniających pełną ochronę zdalnego dostępu oraz szeroki dostęp do różnorodnych zasobów sieciowych. Działająca na poziomie aplikacji technologia Clientless VPN zastosowana w tym urządzeniu pozwala przedsiębiorstwom bezpiecznie rozszerzyć dostęp do wybranych zasobów sieciowych na klientów, partnerów i pracowników zdalnych bez konieczności stosowania oprogramowania klienckiego.

9 Urządzenie Symantec Network Security z serii 7100 Zapewnia ochronę przed włamaniami do sieci w czasie rzeczywistym, chroni sieci o kluczowym znaczeniu dla przedsiębiorstw oraz ogranicza zakłócenia w działalności spowodowane przez znane i nieznane (typu godzina zero ) ataki i robaki. Technologia LiveUpdate automatycznie aktualizuje system ochrony, co ułatwia przedsiębiorstwom odpowiednie reagowanie na wciąż zmieniające się zagrożenia. Funkcje kompleksowego zarządzania polityką bezpieczeństwa ułatwiają firmom określenie najlepszych wzorców postępowania, kontrolowanie zakresu ich stosowania i tworzenie odpowiednich raportów. Urządzenie Symantec Network Security z serii 7100 Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 300 Wydajna i prosta w administrowaniu sprzętowa zapora ogniowa dla małych firm. Zapewnia kompleksową ochronę, funkcje niezawodnej bramki internetowej oraz opcjonalne zabezpieczenia bezprzewodowej sieci lokalnej LAN. Jej uruchomienie i użytkowanie jest wyjątkowo proste dzięki intuicyjnemu kreatorowi instalacji i zastosowaniu technologii LiveUpdate. Zasady licencjonowania są dobrze przemyślane nie ma tu uciążliwych abonamentów, o których trzeba co miesiąc pamiętać. Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 300 Urządzenie Symantec Mail Security z serii 8200 Zapewnia najskuteczniejsze zabezpieczenia poczty elektronicznej* oparte na czołowej w branży technologii Brightmail AntiSpam. Innowacyjne funkcje zapory ogniowej dla poczty elektronicznej umożliwiają obniżenie kosztów infrastruktury poczty dzięki ograniczeniu niepożądanych połączeń. Rozmiary urządzenia pozwalają na tanią instalację i zarządzanie. Urządzenie Symantec Mail Security z serii 8200 * Raport organizacji Yankee Group, luty 2004 r. Urządzenie Symantec Mail Security z serii 8100 To urządzenie redukuje objętość poczty elektronicznej nawet o 50%, zatrzymując spam u źródła, co znacznie obniża koszty infrastruktury obsługującej pocztę . W połączeniu z dowolnymi rozwiązaniami antyspamowymi, takimi jak urządzenia Symantec Mail Security z serii 8200, zapewnienia ono kompleksowe, wielowarstwowe oraz łatwe w instalacji i zarządzaniu narzędzie do walki ze spamem. Urządzenie Symantec Mail Security z serii 8100

10 Rozwiązania upraszczające i wzmacniające bezpieczeństwo sieci Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 400 zapewnia kompleksową ochronę oddziałów zdalnych oraz może pełnić funkcję bezpiecznego punktu dostępu do bezprzewodowej sieci LAN Rodzina wyspecjalizowanych urządzeń zabezpieczających firmy Symantec Clientless VPN UŻYTKOWNICY ZDALNI IPsec VPN Symantec umożliwia firmom dowolnej wielkości objęcie ochroną wszystkich poziomów infrastruktury sieci MAŁE BIURO ZDALNE IPsec VPN Przeglądarka internetowa i wzmocnienie zabezpieczeń. Czy to w formie oddzielnych urządzeń, czy pakietu współpracujących ze sobą Bezpieczny bezprzewodowy punkt dostępu zgodny z protokołem IPsec INTERNET produktów, działające w wielu warstwach wielofunkcyjne urządzenia SGS 400 zabezpieczające firmy Symantec zapewniają najnowocześniejszą zaporę ogniową (zestaw zintegrowanych technologii zabezpieczeń obejmujący ochronę antywirusową, badanie zgodności z polityką bezpieczeństwa oraz wykrywanie włamań i zapobieganie im). W skład systemu wchodzą również zaawansowane urządzenia do uzyskiwania dostępu do sieci LAN dla sieci w małych firmach* INTERNET oraz dostępu zdalnego, co ma na celu zagwarantowanie SGS 300 bezpieczeństwa zasobów informacyjnych, bez względu na IPsec VPN miejsce ich przechowywania i sposób wykorzystywania w przedsiębiorstwie. Stacja robocza Serwer plików Komputer przenośny Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 300 zapewnia kompleksową ochronę małych firm oraz może pełnić funkcję bezpiecznego punktu dostępu do bezprzewodowej sieci LAN, obejmując ochroną także przemieszczających się klientów

11 Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 5400 zapewnia kompleksową ochronę sieci na poziomie bramek lub podsieci sieci rozległych WAN i sieci lokalnych LAN Urządzenie Symantec Network Security z serii 7100 chroni sieci wewnętrzne o kluczowym znaczeniu przed znanymi i nieznanymi atakami SIEĆ USŁUGOWA SIECI INTRANETOWE Serwer Lotus Notes Serwer Microsoft Exchange Serwer działu kadr SGS 5400 SNS 7100 POŁĄCZENIA BEZPRZEWODOWE Bezpieczny bezprzewodowy punkt dostępu zgodny z protokołem IPsec IPsec VPN Router Urządzenie Symantec Mail Security z serii 8100 zabezpiecza pocztę SGS 400 IPsec VPN elektroniczną i kontroluje przesyłanie spamu, zatrzymując go u źródła Urządzenie Symantec Gateway Security z serii 400 zapewnia dostęp do sieci LAN, obejmując ochroną także DMZ SMS 8100 Serwer proxy przemieszczających się klientów SCVG 4400 Symantec Clientless VPN Gateway z serii SGS 400 SGS 5400 Symantec Gateway Security z serii 400 Symantec Gateway Security z serii 5400 SNS 7100 Symantec Network Security z serii 7100 SCVG 4400 SMS 8200 SGS 300 SMS 8100 Symantec Gateway Security z serii 300 Symantec Mail Security z serii 8100 Urządzenie Symantec Clientless VPN Gateway z serii 4400 zapewnia bezpieczny dostęp zdalny do sieci firmowych za pośrednictwem przeglądarek internetowych Urządzenie zabezpieczające pocztę elektroniczną Symantec Mail Security z serii 8200 jest wyposażone w czołowe w branży technologie antywirusowe i antyspamowe SMS 8200 Symantec Mail Security z serii 8200 Objaśnienie oznaczeń Rozwiązanie firmy Symantec Tunel VPN Bezpieczne połączenie bezprzewodowe (VPN) Połączenie bezprzewodowe Połączenie przewodowe

12 Zintegrowane rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa przedsiębiorstwa i administrowania nim Urządzenia zabezpieczające firmy Symantec to elastyczne, zaawansowane i wymagające niewielkich nakładów rozwiązanie stanowiące podstawę systemu zapewnienia integralności danych. Opracowano je z myślą o łatwej integracji ze wszystkimi innymi produktami firmy Symantec. Nasze urządzenia nie tylko wzmacniają i optymalizują bezpieczeństwo na wszystkich poziomach sieci, ale również stanowią część kompleksowego rozwiązania umożliwiającego optymalne przechowywanie zasobów informacyjnych, wprowadzanie do nich poprawek, ich konfigurowanie, analizowanie, monitorowanie, aktualizowanie, archiwizowanie oraz odzyskiwanie. Służą do tego nasze narzędzia administracyjne, należące do najlepszych w branży. M aksymalizowanie wartości zasobów informacyjnych to nie tylko ich zabezpieczanie, ale również zapewnianie do nich dostępu o każdej porze i z dowolnego miejsca w przedsiębiorstwie. Dlatego firma Symantec oferuje światowej klasy narzędzia administracyjne dla przedsiębiorstw, stanowiące uzupełnienie naszych czołowych w branży produktów i usług. Rosnąca złożoność sieci firmowych w połączeniu z coraz większym stopniem zaawansowania zagrożeń hybrydowych i ataków innego rodzaju sprawiły, że najlepsze rozwiązania czy to w zakresie administracji, czy bezpieczeństwa nawet w najkorzystniejszych warunkach okazują się niewystarczające w obliczu potrzeby błyskawicznego, złożonego reagowania na zagrożenia, umożliwiającego zachowanie ciągłości działania sieci. Firma Symantec jest pionierem w zakresie zintegrowanych systemów zabezpieczeń. Obejmują one zaawansowaną ochronę antywirusową, zaporę ogniową, filtrowanie spamu i niepożądanych treści, wykrywanie włamań oraz ocenę podatności na atak, tworząc jednolite systemy współdziałających ze sobą składników. Kolejnym krokiem jest włączenie naszych narzędzi zabezpieczających i administracyjnych do zintegrowanego rozwiązania zapewniającego zarządzanie informacjami. Może ono zmniejszyć liczbę awarii, zwiększyć czas dostępności, rozszerzyć zakres reagowania na zagrożenia oraz poprawić wydajność i skuteczność procesu podejmowania decyzji. To całościowe i zrównoważone podejście wzmacnia ogólną kontrolę nad siecią i zapewnia integralność informacji. Oferuje je wyłącznie firma Symantec.

13 Rozwiązania w zakresie dostępności Zarządzanie konfiguracją Zarządzanie poprawkami Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych Wsparcie techniczne Rozwiązania zabezpieczające Usługi doradcze Zarządzanie zabezpieczeniami Systemy wczesnego ostrzegania Ochrona przed włamaniami Usługi specjalistyczne Zarządzane usługi zabezpieczające Usługi szkoleniowe Ochrona antywirusowa, ochrona antyspamowa i filtrowanie treści Urządzenia zabezpieczające Rozwiązania w zakresie zabezpieczeń Informacje stanowią siłę napędową przedsiębiorstwa. Konieczne jest więc zagwarantowanie ich stałego bezpieczeństwa i nieprzerwanej dostępności w całej firmie. Dlatego firma Symantec w swoim podejściu do zarządzania systemami informatycznymi koncentruje się na udostępnieniu swoim klientom zarówno światowej klasy zabezpieczeń zasobów sieciowych, jak i najnowocześniejszych funkcji administracyjnych. Efekt naszej pracy nazywamy integralnością informacji. Tę rewolucyjną koncepcję opracowano z myślą o utrzymaniu nieprzerwanego działania i stałego rozwoju firm bez względu na okoliczności.

14 Wzmocnij bezpieczeństwo zasobów swojego przedsiębiorstwa i usprawnij zarządzanie nimi. Skontaktuj się z firmą Symantec.

15 Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń zabezpieczających firmy Symantec, odwiedź witrynę

16 Informacje o firmie Symantec Firma Symantec jest światowym liderem w dziedzinie zabezpieczeń internetowych oferującym pełną gamę oprogramowania, urządzeń i usług opracowanych, aby pomóc odbiorcom indywidualnym, małym i średnim firmom oraz dużym przedsiębiorstwom w zabezpieczeniu infrastruktury informatycznej i w zarządzaniu nią. Marka Norton firmy Symantec jest światowym liderem wśród przeznaczonych dla klientów indywidualnych produktów zabezpieczających oraz narzędzi do rozwiązywania problemów z komputerami. Centrala światowa firmy Symantec znajduje się w Cupertino w Kalifornii, a jej filie działają w ponad 35 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem CENTRALA ŚWIATOWA Stevens Creek Boulevard Cupertino, CA USA SYMANTEC (POLSKA) al. Jana Pawła II Warszawa tel. (22) faks (22) Nazwa Symantec i logo Symantec oraz nazwy DeepSight, ON icommand, ON ipatch, Symantec Client Security, Symantec DeepSight, Symantec Enterprise Security Manager, Symantec Gateway Security, Symantec Gateway Security z serii 5400, Symantec Incident Manager oraz Symantec Managed Security Services są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Symantec Corporation i (lub) jej oddziałów. Wszelkie inne nazwy marek i produktów są znakami towarowymi odpowiednich właścicieli. Copyright 2005 Symantec Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wydrukowano w USA. Nie wszystkie produkty są dostępne we wszystkich krajach. Wszystkie informacje o produktach oraz ich dostępności mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. 04/05 BR PL

Symantec Protection Suite Enterprise Edition

Symantec Protection Suite Enterprise Edition Zaufana ochrona urządzeń końcowych i środowisk wymiany wiadomości Ogólny opis Pakiet Symantec Protection Suite Enterprise Edition tworzy bezpieczne środowisko urządzeń końcowych i wymiany wiadomości, które

Bardziej szczegółowo

Najlepsze zasady ochrony danych i ciągłości biznesowej w mobilnym świecie Przewodnik dla małych i średnich firm

Najlepsze zasady ochrony danych i ciągłości biznesowej w mobilnym świecie Przewodnik dla małych i średnich firm Biała księga Najlepsze zasady ochrony danych i ciągłości biznesowej w mobilnym świecie Przewodnik dla małych i średnich firm Autorzy: Colm Keegan, starszy analityk; Dan Conde, analityk; Leah Matuson, analityk

Bardziej szczegółowo

Arkanet s.c. Produkty. McAfee Poradnik

Arkanet s.c. Produkty. McAfee Poradnik Produkty McAfee Poradnik sierpień 2006 COPYRIGHT ArkaNET KATOWICE SIERPIEŃ 2006 KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZABRONIONE McAfee Poradnik sierpień 2006 W dokumencie użyto obrazków zaczerpniętych z dokumentacji

Bardziej szczegółowo

F-Secure Business Suite

F-Secure Business Suite F-Secure Business Suite Produkt Business Suite to kompletne rozwiązanie zabezpieczające, które ułatwia administratorom IT scentralizowane zarządzanie. Łączy on w sobie niezrównaną ochronę i maksymalną

Bardziej szczegółowo

Broszura informacyjna: Symantec Backup Exec 12.5 for Windows Servers Standard ochrony danych w systemach Windows

Broszura informacyjna: Symantec Backup Exec 12.5 for Windows Servers Standard ochrony danych w systemach Windows Standard ochrony danych w systemach Windows Wprowadzenie Oprogramowanie Symantec Backup Exec 12.5 to rynkowy lider w dziedzinie tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych (w zakresie od serwerów

Bardziej szczegółowo

ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw

ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw WPROWADZENIE Aby zapewnić sobie elastyczność i możliwość szybkiego

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY

BIULETYN INFORMACYJNY BIULETYN INFORMACYJNY Zabezpieczenia następnej generacji dla sieci firmowych W ciągu ostatnich paru lat, od momentu przedstawienia przez Gartnera koncepcji next-generation firewall, wielu dostawców z branży

Bardziej szczegółowo

Broszura informacyjna: archiwizacja Symantec Enterprise Vault Przechowywanie i wykrywanie najważniejszych danych biznesowych oraz zarządzanie nimi

Broszura informacyjna: archiwizacja Symantec Enterprise Vault Przechowywanie i wykrywanie najważniejszych danych biznesowych oraz zarządzanie nimi Przechowywanie i wykrywanie najważniejszych danych biznesowych oraz zarządzanie nimi Oprogramowanie Enterprise Vault to jedno z najlepszych w branży rozwiązań do archiwizacji poczty e-mail i treści, używane

Bardziej szczegółowo

WEWNĄTRZ. Zagadnienia bezpieczeństwa informacji w branży energetycznej. > Rozrost systemów informatycznych w branży

WEWNĄTRZ. Zagadnienia bezpieczeństwa informacji w branży energetycznej. > Rozrost systemów informatycznych w branży Symantec Enterprise Security RAPORT Zagadnienia bezpieczeństwa informacji w branży energetycznej WEWNĄTRZ > Rozrost systemów informatycznych w branży energetycznej > Luki w zabezpieczeniach sieci w branży

Bardziej szczegółowo

PIERWSZE I JEDYNE UJEDNOLICONE ROZWIĄZANIE ZAPEWNIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO ZAWARTOŚCI

PIERWSZE I JEDYNE UJEDNOLICONE ROZWIĄZANIE ZAPEWNIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO ZAWARTOŚCI PIERWSZE I JEDYNE UJEDNOLICONE ROZWIĄZANIE ZAPEWNIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO ZAWARTOŚCI WEBSENSE TRITON PIERWSZE I JEDYNE UJEDNOLICONE ROZWIĄZANIE ZAPEWNIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO ZAWARTOŚCI. Czas na nowe rozwiązanie.

Bardziej szczegółowo

Przejdź na wyższy poziom.

Przejdź na wyższy poziom. Przejdź na wyższy poziom. Przekraczaj granice. Przyszłość należy do firm, które są przygotowane na nadchodzące zmiany. Rozwój firmy wymaga wdrożenia środowiska informatycznego, które jest w stanie sprostać

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie Lotus Notes i Lotus Domino

Oprogramowanie Lotus Notes i Lotus Domino Oprogramowanie IBM Rozwiązania do pracy grupowej Oprogramowanie Lotus Notes i Lotus Domino Jak lepiej tworzyć, komunikować, współpracować 2 Oprogramowanie Lotus Notes i Lotus Domino Odkryj możliwości platformy

Bardziej szczegółowo

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2007 PRZEWODNIK PO PRODUKCIE

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2007 PRZEWODNIK PO PRODUKCIE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2007 PRZEWODNIK PO PRODUKCIE Coraz częściej pracownicy do obsługi kluczowych potrzeb komunikacyjnych wykorzystują pocztę e-mail. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania i wykorzystania

Bardziej szczegółowo

Bezpieczeństwo w Twoim Urzędzie rozwiązanie Cisco Integrated Security dla Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Bezpieczeństwo w Twoim Urzędzie rozwiązanie Cisco Integrated Security dla Jednostek Samorządu Terytorialnego. Bezpieczeństwo w Twoim Urzędzie rozwiązanie Cisco Integrated Security dla Jednostek Samorządu Terytorialnego. W miarę jak administracje publiczne na całym świecie w coraz większym stopniu wykorzystują

Bardziej szczegółowo

CA Small and Medium Business Solutions Guide Tworzenie Kopii Zapasowych Bezpieczeństwo Zarządzanie stacjami roboczymi i usługami Modelowanie danych

CA Small and Medium Business Solutions Guide Tworzenie Kopii Zapasowych Bezpieczeństwo Zarządzanie stacjami roboczymi i usługami Modelowanie danych CA Small and Medium Business Solutions Guide Tworzenie Kopii Zapasowych Bezpieczeństwo Zarządzanie stacjami roboczymi i usługami Modelowanie danych 2 3 Spis treści Zestawy oprogramowania ochronnego 7 Desktop

Bardziej szczegółowo

Większa wydajność i większe zyski w małych i średnich przedsiębiorstwach

Większa wydajność i większe zyski w małych i średnich przedsiębiorstwach Broszura o produkcie WSPÓŁPRACA W GRUPIE ROBOCZEJ Większa wydajność i większe zyski w małych i średnich przedsiębiorstwach Bliższe spojrzenie na pakiet Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania. dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ułatwiamy średniemu biznesowi wykorzystać swój potencjał IBM 2013. Rozwiązania.

Rozwiązania. dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ułatwiamy średniemu biznesowi wykorzystać swój potencjał IBM 2013. Rozwiązania. IBM 2013 Rozwiązania Usługi Sprzęt i Oprogramowanie Rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw Ułatwiamy średniemu biznesowi wykorzystać swój potencjał Spis treści Analiza biznesu... 4 Bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

Symantec Backup Exec 2012 V-Ray Edition

Symantec Backup Exec 2012 V-Ray Edition Lepsze tworzenie kopii zapasowych dla wszystkich Broszura informacyjna: Archiwizacja Wprowadzenie Oprogramowanie jest przeznaczone dla klientów, którzy w pełni lub w znacznej części zwirtualizowali system

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY Rozwiązanie MSSP

BIULETYN INFORMACYJNY Rozwiązanie MSSP BIULETYN INFORMACYJNY Rozwiązanie MSSP 1. Znaczenie skrótów MSS i MSSP Na początku należy dokładnie zdefiniować znaczenie skrótów MSS i MSSP. W niniejszym dokumencie MSS oznacza Managed Security Service

Bardziej szczegółowo

LINIA PRODUKTÓW. Dynamiczna ochrona w sieci globalnej

LINIA PRODUKTÓW. Dynamiczna ochrona w sieci globalnej LINIA PRODUKTÓW Dynamiczna ochrona w sieci globalnej ...1 Bezpieczeństwo sieci podsumowanie... 2 Rozwiązania SuperMassive... 2 Rozwiązania klasy E... 4 Rozwiązania dla małych i średnich firm (SMB) oraz

Bardziej szczegółowo

Symantec Backup Exec 11d for Windows Servers

Symantec Backup Exec 11d for Windows Servers Symantec Backup Exec 11d for Windows Servers Nowy standard odtwarzania danych w systemie Windows Główne zalety godny zaufania i niezawodny eliminuje przerwy na wykonywanie kopii zapasowych umożliwia szybsze

Bardziej szczegółowo

Całkowity efekt ekonomiczny (Total Economic Impact ) programu Microsoft Exchange 2010 Kierownik projektu: Amit Diddee

Całkowity efekt ekonomiczny (Total Economic Impact ) programu Microsoft Exchange 2010 Kierownik projektu: Amit Diddee Przygotowano dla Microsoft Corporation Listopad 2009 Całkowity efekt ekonomiczny (Total Economic Impact ) programu Microsoft Exchange 2010 Kierownik projektu: Amit Diddee SPIS TREŚCI Streszczenie dla kierownictwa...

Bardziej szczegółowo

Optymalizacja procesów informatycznych, maksymalny zwrot z inwestycji w zasoby i wyższy poziom usług

Optymalizacja procesów informatycznych, maksymalny zwrot z inwestycji w zasoby i wyższy poziom usług Rozwiązania do zarządzania zasobami i usługami wspomagające realizację celów biznesowych Optymalizacja procesów informatycznych, maksymalny zwrot z inwestycji w zasoby i wyższy poziom usług Przedstawiamy

Bardziej szczegółowo

światowy lider bezpieczeństwa sieciowego

światowy lider bezpieczeństwa sieciowego Real Szanowni Time Państwo, Network Protection Firma Fortinet Polska zaprasza do udziału w Warsztatach dedykowanych inżynierom technicznym w dniach 22 lub 23 lutego 2011 roku (do wyboru) w Centrum Szkoleniowym

Bardziej szczegółowo

ilości informacji przy lepszym wykorzystaniu zasobów pamięci masowej to znaczna oszczędność czasu i kosztów. Główne zalety

ilości informacji przy lepszym wykorzystaniu zasobów pamięci masowej to znaczna oszczędność czasu i kosztów. Główne zalety Niezawodne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych przeznaczone dla rozwijających się firm Opis jest najlepszym na rynku programem do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych

Bardziej szczegółowo

zaufanie klientów jest bezcenne

zaufanie klientów jest bezcenne zaufanie klientów jest bezcenne najlepszy Szanowni Państwo, wybór dla branży Firma Fortinet Polska zaprasza do udziału w Warsztatach dedykowanych inżynierom technicznym w dniach 22 lub 23 lutego 2011 roku

Bardziej szczegółowo

Symantec Backup Exec 2012

Symantec Backup Exec 2012 Lepsze tworzenie kopii zapasowych dla wszystkich Tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie systemu po awarii Opis Program to zintegrowany produkt, który chroni środowiska wirtualne i fizyczne, upraszcza

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania którym możesz zaufać!

Rozwiązania którym możesz zaufać! O FER TA PRODUK TOWA Rozwiązania którym możesz zaufać! Pełna ochrona Firma SoniWALL posiada bogatą ofertę rozwiązań w zakresie zabezpieczeń sieci, zdalnego dostępu, poczty elektronicznej oraz archiwizacji

Bardziej szczegółowo

Podręcznik wprowadzający programu Symantec Endpoint Protection 12.1.5

Podręcznik wprowadzający programu Symantec Endpoint Protection 12.1.5 Podręcznik wprowadzający programu Symantec Endpoint Protection 12.1.5 Podręcznik wprowadzający programu Symantec Endpoint Protection Wersja produktu: 12.1.5 Wersja dokumentacji: 1 Ostatnia aktualizacja

Bardziej szczegółowo

Microsoft Windows Small Business Server 2003. Przegląd funkcjonalności

Microsoft Windows Small Business Server 2003. Przegląd funkcjonalności Microsoft Windows Small Business Server 2003 Przegląd funkcjonalności Informacje zawarte w niniejszym dokumencie stanowią odzwierciedlenie poglądu firmy Microsoft Corporation na omawiane zagadnienia z

Bardziej szczegółowo