Collins Jackie Hollywood 04 Żony z Holywoodu II - Nowe pokolenie

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Collins Jackie Hollywood 04 Żony z Holywoodu II - Nowe pokolenie"

Transkrypt

1 Collins Jackie Hollywood 04 Żony z Holywoodu II - Nowe pokolenie

2 Dla wszystkich hollywoodzkich żon Byłych i obecnych... mężczyzn i kobiet... Wesołych i bezpośrednich... Niewyczerpanego źródła inspiracji! A także dla Arnolda Kopelsona, Który powiedział mi dużo więcej, niż oczekiwałam! I dła mojego ukochanego Franka, Zawsze...

3 PROLOG Erie Vernon wszedł do Sam's Place, obskurnego baru topless w dolinie i rozejrzawszy się po sali, zatrzymał wzrok na Arlissie Shepherdzie. Arliss stał oparty o kontuar, trzymając w ręce na wpół opróżnioną butelkę piwa. Był niezbyt imponującym okazem ludzkiego gatunku: miał długą bladą twarz, pokrytą dziobami po ospie i żółte rzadkie włosy. Był wychudzony jak głodujący kojot i równie jak kojot nieufny. Zachowywał się nerwowo żuł kosmyki długich włosów i bezustannie dłubał w zębach, w dodatku rzadko zmieniał bieliznę i cuchnął gnijącą cebulą. Mimo tylu ujemnych cech nie brakowało mu przyjaciół. Był przywódcą grupki podobnych mu dziwaków, którzy zbierali się w barze. Sam, właściciel lokalu, otyły mężczyzna, znany z tego, że miał tylko jedno jądro, uczynił z baru przyjazny klub dla ludzi przegranych. Wśród stałych bywalców byli Davey Zwierzak, Mały Joe i Duży Mark Johansson. Tworzyli różnorodną kompanię, znajdującą pociechę we wzajemnym towarzystwie i w poczuciu, że są paczką. Jako grupa mogli skopad komuś tyłek, pojedynczo każdy z nich był bezużytecznym, silnym co najwyżej w gębie wykolejeocem. Dla Vernona fakt ten był korzystny, gdyż ludźmi niemającymi poczucia własnej wartości było łatwiej manipulowad niż takimi, którzy mieli jaja. Nauczył się tego w więzieniu, w którym odsiadywał karę za zabójstwo. 7 Za zabójstwo, cholera, pomyślał Erie, kierując się ku stojącemu przy barze Arlissowi. Waliłem śmierdziela kantówką, aż wyzionął ducha. Nie przestałem ani o sekundę wcześniej. Erie Vernon był nie wyróżniającym się mężczyzną średniego wzrostu, szczupłej budowy ciała, o jasnobrązowych, krótko ostrzyżonych włosach i nijakiej twarzy, którą każdy od razu zapominał. Z wyjątkiem tej zdziry, która mnie zapamiętała bardzo dobrze, pomyślał z goryczą. Zapamiętała mnie tak dobrze, że gniłem przez nią przez nieszczęsne sześd lat w pudle. Pierwszą rzeczą, którą zrobił po wyjściu z więzienia, było zajęcie się zdzirą. Bił ją po spiczastej gębie, aż rozwalił ją na miazgę. Następnie podpalił dom. Najlepszą zemstą jest śmierd. Dowiedział się tego bardzo wcześnie. Natychmiast po wyrównaniu rachunku z dziwką, która go zakapowała, zmienił tożsamośd i pojechał do Kalifornii. Zamieszkał w Los Angeles, gdzie znalazł zatrudnienie w firmie komputerowej. Potrzebne ku temu kwalifikacje zdobył w więzieniu. Wszystko to miało miejsce przed dwoma laty. Od tego czasu nikt się nim nie zainteresował kim jest ani skąd pochodzi. Działo się dokładnie tak, jak sobie zaplanował. Nie siedzi się w więzieniu przez sześd cholernych lat, żeby w tym czasie nie zrobid planów na przyszłośd. Erie miał program działania, który właśnie dojrzał do realizacji.

4 ROZDZIAŁ 1 Wyglądasz fantastycznie! Tak myślisz? Widzę to. Lissa Roman zmrużyła oczy, przeglądając się w wielkim, obramowanym żarówkami lustrze do charakteryzacji, i zobaczyła doskonałośd. Tak miało byd, zważywszy na to, że pracowała nad nią równie ciężko jak kierowca transkontynentalnej ciężarówki. Osiągnięcie perfekcyjnego wyglądu nie było łatwe. Wymagało wyrzeczeo i bezustannej pracy nad sobą: joga, dwiczenia Pilatesa, głodówki, zimne prysznice, brazylijskie woskowanie, farbowanie włosów, jogging, pływanie, siłownia, poszczenie, aerobik, spinning Lissa to wszystko praktykowała. Wszystko, z wyjątkiem chirurgii plastycznej. Bała się skalpela. Bała się, że chirurg zrobi z niej kogoś innego odbierze jej tożsamośd, jej osobowośd. Widziała wiele takich przypadków w Hollywood, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Prócz tego miała zaledwie czterdzieści lat była młodsza od Madonny i Sharon Stone, a co najważniejsze, nie potrzebowała operacji. łesteś pewien, że dobrze wyglądam? zapytała, zmuszając Fabia, jej wiernego wizażystę do powtórzenia komplementu. Bosko. Cudownie. W każdym szczególe zapewnił ją Fabio, odrzucając bujną grzywę z tresek. Wszystko to było prawdą, gdyż Lissa, mimo iż nie prezentowała klasycznej urody, miała w sobie owo niedostrzegalne coś, co czyniło ją supergwiazdą. Było to połączenie wyzywającego 9, seksu i dzikiej energii w ciele, za którym mężczyźni poszliby do piekła ozdobionym twarzą o płomiennych, niebieskich oczach, wysokich kościach policzkowych i pełnych, wydatnych wargach. Fabio rozkoszował się aurą, którą wokół siebie roztaczała. To wszystko dzięki tobie i twoim czarodziejskim palcom. Lissa przygładziła platynowe, sięgające do ramion włosy. ^feddy powiedział mi wczoraj wieczorem to samo odparł zadowolony z siebie Fabio. Szczęściarz z ciebie zauważyła Lissa, wstając z fotela do makijażu. Nie odparł Fabio, kołysząc przecząco upierścienionym palcem. To Teddy^jest szczęściarzem. Masz niezłe wyobrażenie o sobie! przycięła mu Lissa, kierując się w stronę drzwi. Nie dorównuje twojemu odparował Fabio, idąc za nią do studia, gdzie czekał fotograf z magazynu Махіт.

5 Lissa i Fabio pracowali razem od ośmiu lat i byli bardzo zaprzyjaźnieni Fabio naprawdę lubił Lissę. Jak na osobę ojej pozycji nie była egocentryczną dziwką. Była ciepła i przyjazna, a często bardzo zabawna. Interesowała się, oczywiście, mężczyznami, ale w Hollywood było niewielu wartych zachodu, ci zaś, którzy by jej odpowiadali, byli na jego szczęście gejami. Jej drugi mąż, Antonio, ojciec jej jedynego dziecka, wydawał się z nich wszystkich najlepszy. Fabio nigdy go nie spotkał, natomiast widział jego zdjęcia. Antonio był wspaniałym okazem mężczyzny: miał ciemne, seksowne oczy, imponującą figurę i przystojną, chod posępną twarz. Fabio często rozmyślał nad tym, dlaczego się rozeszli. Antonio miał wędrującego fiuta. To było jej jedyne wyjaśnienie. Fabio nie rozumiał, dlaczego ludzie heteroseksualni stawali się spięci, kiedy rozmawiali o seksie. Ostatecznie wędrujący fiut sprawiał o tyleż mniej kłopotów. Nicei Stone ostentacyjnie gapiła się na genitalia instruktora od kick boxingu. Były imponujące, podobnie jak on sam. 10 Nazywał się Bjorn, był wysokim blondynem w nordyckim typie o delikatnie zarysowanych mięśniach i kształtnych, opalonych udach. Miał ponad sześd stóp wzrostu, zęby jak pastylki gumy do żucia Chiclet i promienny uśmiech. Założę się, że potrafi używad języka, pomyślała Nicei, uśmiechając się do siebie. Jest Skandynawem. Oni są jak narkotyk. To nie znaczyło, że miała ich wielu. Był Sven, szwedzki specjalista od kosmetyki, Marł, duoski piosenkarz rockowy, i Lusti, jej norweski trener. Na razie tylu, ale to wystarczyło, żeby dojśd do wniosku, że Europejczycy są znacznie bardziej pomysłowi w łóżku niż Amerykanie. Była ciekawa, czy Bjorn, zważywszy na jego imponujące przyrodzenie, by jej odmówił. Może warto spróbowad? Nie! nakazał jej głos rozsądku. Jesteś zaręczona. Koniec z rżnięciem się na prawo i lewo! Cholera! Kto jej tak nakazał? Oczywiście, mamusia. Lissa Roman, supergwiazda filmowa, piosenkarka, symbol seksu mająca sama czwartego męża. Czwartego! Nicei liczyła na to, że czwórka okaże się szczęśliwa dla Lissy. Następny będzie jej ślub. Nie chciała współzawodniczyd z matką, gdyż od dzieciostwa miała do czynienia z jej rozwodami. Kiedy matką była Lissa Roman, okres dorastania nie wyglądał jak jednodniowa wycieczka do Disneylandu. Nicei starała się nie zdradzad tożsamości swojej słynnej mamy, ale w koocu zawsze znajdował się ktoś, kto odkrywał prawdę, tym samym odbierając jej szansę na utrzymywanie normalnych (co to właściwie znaczy normalny"?) stosunków z ludźmi.

6 W wieku dziewiętnastu lat Nicei była pełną werwy pięknością. Swoją egzotyczną, cygaoską urodą, odziedziczoną po ojcu, różniła się diametralnie od matki seksownej, platynowej blondynki. Antonio Miguel Stone, drugi mąż Lissy, wzbudzający powszechną zazdrośd przystojny kobieciarz, był bez pieniędzy, za to podobno miał arystokratyczne koligacje. Mówiono, że jego matka, babka Nicei, była daleką kuzynką hiszpaoskiego króla chociaż ani ona, ani syn nie bywali zapraszani na herbatę. 11 / Nicei znała całą historię. Lissa zakochała się w Antoniu, kiedy przyjechał do Hollywood, do swojej rudowłosej, olśniewającej kochanki. Pięd dni po poznaniu Lissy ruda należała już do przeszłości, a Antonio z Lissą lecieli wynajętym samolotem do Vegas, gdzie po dwóch dniach gry w kasynach i szaleoczego seksu wzięli ślub. Dziewięd miesięcy później urodziła się Nicei. Po roku burzliwej namiętności Lissa przyłapała Antonia na zdradzie z jej tak zwaną najlepszą przyjaciółką i natychmiast się z nim rozwiodła. Wkrótce po tym wrócił do Europy, gdzie kontynuował karierę reprezentacyjnego playboya, czasem również kierowcy wyścigowego, włócząc się po najbardziej znanych kurortach i sypiając z najpiękniejszymi kobietami. W wieku dziesięciu lat Nicei zaczęła się domagad obszerniejszej informacji na temat ojca, którego znała tylko z fotografii. W rezultacie Lissa kazała swojemu adwokatowi skontaktowad się z byłym mężem i przypomnied mu, że ma córkę. Ku jej zdumieniu Antonio zareagował pozytywnie i przez następne kilka lat zabierał Nicei na letnie wakacje. Nawiązanie kontaktu przerosło oczekiwanie Lissy. Nicei odniosła sukces. Była ładna, bystra i bezczelna. Antonio był nią zachwycony. Przez następne lata przebywała miesiącami u swojego charyzmatycznego ojca, a w koocu przeniosła się ze szkoły w Beverly Hills do amerykaoskiej szkoły w Madrycie. Lissa nie miała nic przeciw temu. Dbała przede wszystkim o własną karierę. Nicei była wniebowzięta nareszcie zyskała swobodę. Bardzo prędko przekonała się, że życie z Antoniem było o wiele bardziej ekscytujące niż z matką. Zachowywał się raczej jak starszy brat niż ojciec; miał diabelskie pomysły. Nauczył ją wszystkiego, co uważał za dobre w życiu palid trawkę, pid martini tak, żeby zbytnio się nie upijad, i obchodzid się z mężczyznami, stosując umiejętnie kombinację pochlebstwa i obojętności. Jedna z jego egzotycznych przyjaciółek udzieliła jej podstawowych wiadomości na temat zapobiegania ciąży. Czy temu można się było oprzed? Czegóż więcej mogła chcied chętna do poznawania życia nastolatka? Nim skooczyła szesnaście lat, była ponad swój wiek rozwinięta, a przynajmniej wystarczająco mądra, by się zorien- 12

7 towad, iż jej ojciec jest niereformowalny niegrzeczny chłopiec uwielbiający wszelkie rozrywki. Dla rekompensaty miał wielkie serce. Przepadał za córką; była jedynym ogniwem łączącym go z normalnością. Nicei odwzajemniała mu się tym samym; uwielbiała go, mimo iż wiedziała, że jest nicponiem i ma słaby charakter. Ostatecznie, cóż jej to przeszkadzało? Był ojcem, którego kochała. Jedyną ujemną stroną zamieszkiwania z Antoniem okazała się jego matka, Adela, ubrana zawsze na czarno, mająca zawzięty wyraz twarzy, która wrzeszczała na syna przy każdej nadarzającej się okazji. Antonio nie pozostawał jej dłużny odwzajemniał się tym samym, nie martwiąc się, że ktokolwiek ich usłyszy. Nicei uświadomiła sobie, że to była gra: oboje współzawodniczyli, które z nich potrafi krzyczed dłużej i głośniej. Babka nieodmiennie wygrywała. Była kobietą zdecydowaną. Dysponowała pieniędzmi rodziny i ku rozczarowaniu Antonia wydawała je według własnego uznania. Adela była właścicielką domu w Madrycie, w którym zamieszkiwali, prócz tego willi w Marbelli. Dostała je w spadku po ostatnim mężu, który zmarł na atak serca, kiedy Antonio miał dziesięd lat. Od tamtej pory wbijała swojemu przystojnemu synowi do głowy, że teraz on jest głową rodziny i musi o nią dbad. Posłała go do akademii wojskowej, gdzie z upływem czasu zapomniał o frazesach, którymi go raczyła. Kiedy skooczył akademię, był już gotów rozstad się z matką. Mimo jej sprzeciwów zaczął włóczyd się po Europie, zmieniając sypialnie pięknych i eleganckich kobiet. W tym czasie zainteresował się samochodami wyścigowymi. To wzburzyło Adelę do ostateczności. Żeby ją uspokoid, Antonio zamiast zająd się wyścigami zawodowo, uczynił z nich swoje hobby czego później zawsze żałował. Swój czas dzielił między obie rezydencje matki, starając się przebywad w tej, w której jej nie było. Z Adelą nie było łatwo cały czas miała syna na oku. Wystarczyło, że gdy tylko raz znalazł się poza jej zasięgiem, od razu ożenił się z tandetną amerykaoską aktorką filmową. Nie miała zamiaru dopuścid, żeby powtórnie popełnił podobny idiotyzm. Stosunki Nicei z babką były napięte. Adela opiekowała się 13 wnuczką, lecz przy tym całkowicie potępiała jej zachowanie. Nicei szybko nauczyła się z nią postępowad; gdy tylko miała dośd krytykanctwa i gderania babki, uciekała do Los Angeles, do swojej zapracowanej matki, która była tak pochłonięta karierą, że nie interesowała się tym, czym zajmuje się córka. A Nicei robiła wiele rzeczy, gdyż odziedziczyła po matce pasję pokonywania przeszkód, a po ojcu nieokiełznany charakter. Lubiła eksperymentowad próbowała sprawdzid, jak dalece może się posunąd bez dopuszczenia do TEGO. Mimo znajomości sposobów zapobiegania ciąży obawiała się pójśd na całośd do momentu gdy po powrocie do Europy poznała Carlosa, dalekiego kuzyna Antonia. Miała wtedy siedemnaście lat i była gotowa do wielkiego przeżycia. Carlos miał dwadzieścia pięd, był pewny siebie i nadzwyczaj przystojny. Nie musiał się wysilad, żeby pokonad jej zahamowania, a wkrótce potem złamad serce.

8 Nieszczęście polegało na tym, że podobnie jak jego kuzyn, Carlos był flirciarzem, który nie potrafił się oprzed żadnej ładnej buzi. Porzucona Nicei poczuła się zraniona. Z wściekłości, w ramach rewanżu, szła do łóżka z każdym napotkanym mężczyzną, mając nadzieję, iż Carlos stanie się zazdrosny i będzie ją błagał, żeby do niego wróciła. Carlos nie reagował. W koocu wtrącił się Antonio, naciskany przez matkę. Powiedział córce, że jeśli nie będzie ostrożniej sza, zyska opinię kurwiszona albo prostytutki. A kim ty jesteś? wrzasnęła na ojca, o którym miała uzasadnioną opinię, że nie potrafi utrzymad ptaka w spodniach. Jakimś cholernym prawiczkiem? Nie, ale ja jestem mężczyzną odparł, uśmiechając się z wyższością. Mężczyznom wolno wszystko. Kłócili się przez pół nocy, mówiąc sobie rzeczy, których później żałowali. Następnego dnia Nicei odleciała do Los Angeles i od tamtej pory nie wróciła do Europy. Było to przed dwoma laty. Teraz Nicei była zaręczona i zastanawiała się, czy powinna zadzwonid do Antonia i powie- 14 dzied mu o tym. Cześd tato" zaczęłaby pojednawczo. Nie jestem już kurwiszonem ani prostytutką. Przyjedziesz na mój ślub, żeby mnie wydad za mąż?". Człowiek o podwójnej moralności. Powinien byd z nią w kontakcie, tymczasem ani razu nie zadzwonił. Lissa powtarzała, że ją rozczarował. Musiała mied podstawy, żeby tak twierdzid. A jednak Nicei go kochała, mimo że nie szanowała, gdyż jego sposób traktowania kobiet wywołał u niej taki stosunek do mężczyzn, iż przyjęła zasadę: Wykorzystaj ich, zanim oni wykorzystają ciebie. Prowadziła się zgodnie z tą zasadą w przeciwieostwie do kochanej, starej mamy, która bezustannie wpadała w sidła miłości, a może pożądania zależy jak na to popatrzed. Nicei podziwiała profesjonalizm i osiągnięcia matki, lecz nie czuła się z nią związana. Skąd miałoby się wziąd głębsze uczucie, skoro Lissa na pierwszym miejscu stawiała karierę, na drugim zaś życie miłosne. Nicei, jedyne dziecko, które urodziła w wieku dwudziestu lat, kiedy zaczynała byd bardzo sławna, była dopiero na trzecim miejscu. Nicei uważała za korzystny fakt, iż Lissa nie miała więcej dzieci; po prostu nie nadawała się na matkę. Była prawdziwą supergwiazdą, przeznaczoną do podziwiania przez miliony. Lissa Roman poruszała się przed kamerami jak nikt inny, niemal uprawiała seks z obiektywami. Potrafiła tworzyd pełne dynamiki sceny, a kamery ją kochały.

9 Nie przerażała jej ciężka praca. Została w tym duchu wychowana przez rodziców, prostych ludzi ze Środkowego Zachodu. Pracuj ciężko i nie licz na podziękowania" tę zasadę wpoił w nią ojciec. Miał surowy charakter, nie był skory do okazywania uczud. W szkole była pilną uczennicą; otrzymywała najlepsze stopnie, mimo to nigdy nie usłyszała słowa pochwały od rodziców, nawet wówczas, gdy zajęła pierwsze miejsce w klasie. W koocu, kiedy miała szesnaście lat, po strasznej kłótni z rodzicami uciekła ze swoim chłopakiem z tej samej szkoły do Nowego Jorku i nigdy nie wróciła. Wiedziała, że jej nie szukali, ale to jej nie bolało. 15 I Potrzebujesz czegoś, dziecinko? spytał Fabio, stojąc poza polem widzenia kamery i popijając zieloną herbatę z kubka ozdobionego wizerunkiem lamparta. Puśd mi płytę Nelly Furtado powiedziała. Czwarty utwór: Legenda. Nigdy nie mam go dośd. Dbała o to, żeby na każdą sesję zdjęciową przynieśd zestaw ulubionych płyt. Dziś wzięła z sobą Nelly, Sade i Marca Anthony'ego. Lubiła soul i muzykę latynoską, zamierzała xjiagrad własną płytę, która składałaby się z takich utworów. "Równocześnie, kiedy tylko miała wolną chwilę, zasiadała ze współautorem do pracy nad książką, która miała byd wydrukowana w podręcznym formacie, z błyszczącą okładką i nosid tytuł Tydzieo życia Lissy... Podobnie jak Madonna i Cher była znana z samego imienia. Oprócz płyty i książki planowała wystąpid w filmie. Miał to byd remake filmu Mężczyźni wolą blondynki. Na razie nie podpisała jeszcze kontraktu, czekając na odpowiedni scenariusz. W najbliższej przyszłości czekał ją występ w nowym, superluksusowym hotelu Desert Millennium Princess w Las Vegas, który oferował jej trzy miliony dolarów za pojedynczy show podczas ceremonii otwarcia. Niezły kontrakt. Jeszcze później miał się odbyd ślub jej córki, którego nie musiała organizowad, gdyż Nicei uspokoiła ją, że sama da sobie radę W sumie była bardzo zajęta, ale nie na tyle, żeby się nie zastanawiad nad perspektywą czwartego rozwodu. Aktualnie była żoną Gregga Lyncha, młodszego od niej o dziesięd lat piosenkarza i kompozytora. Dzięki Bogu jej prawnik uparł się, żeby Gregg podpisał bezwarunkową intercyzę, gdyż ostatnio zaczęła go podejrzewad, iż komponuje swoje miłosne piosenki dla kogoś innego. Na dodatek w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaczął się nad nią znęcad psychicznie. Nieustanne wypominanie rzeczy, które jego zdaniem zrobiła źle, spowodowało, że zaczęła wpadad w depresję. Potrafił wydzierad się w nieskooczonośd z byle powodu. Wypominał jej, że nie nagrywa jego piosenek, oskarżając jej menażera i agenta o chęd zemsty. Próbował ją nakłonid, żeby obu zwolniła. Czy nie wiesz, że cię okradają wrzeszczał na nią a ty jesteś tak tępa i głupia, że tego nie widzisz?". 16 Podważał jej zaufanie do doradcy finansowego. Obrzucał błotem prawnika. Nienawidził instruktora jogi. Krytykował jej przyjaciół. W sumie wszyscy, którzy dla niej pracowali, znaleźli się na jego czarnej liście.

10 Ignorowała te zarzuty, wiedząc, że w głębi serca myśli inaczej. Po każdym wybuchu wściekłości ją przepraszał. Rozumiała, dlaczego był tak bardzo krytyczny. Nie udawało mu się, więc musiał na kimś wyładowad frustrację i gniew, a ponieważ była pod ręką, na niej się to wszystko skrupiało. Najgorsze było to, iż nigdy nie wiedziała, czy następnego dnia obudzi się przy boku złego, czy dobrego Gregga. Ostatnio szanse układały się, niestety, jak jeden do jednego. Kiedy popadał w któryś ze swoich złych nastrojów, nie mogła z nim wytrzymad. Kochała go, gdy był jowialny, troskliwy i opiekuoczy, jednak taki nastrój nigdy nie trwał dłużej. Była gotowa pogodzid się z jego wieloma złymi cechami, wiedząc, że nie ma na świecie takiego zwierzęcia jak idealny mężczyzna, ale nie potrafiłaby mu wybaczyd niewierności. Gdy zaczęła podejrzewad, że ją zdradza, postanowiła działad. Nie zamierzała byd drugą Hillary Clinton. Ostatnio spostrzegła oznaki, które znała aż nazbyt dobrze całonocne zebrania, wzmożoną dbałośd o osobisty wygląd, częstsze kąpanie się pod prysznicem i nagłe, niemal chorobliwe przywiązanie do telefonu komórkowego. Kiedy Gregg zaczął przejawiad te symptomy, Lissa zadzwoniła do prywatnej agencji detektywistycznej Robbins-Scorsinni i zamówiła czterdziestoośmiogodzinne śledzenie męża. Używała już tej agencji przy innych okazjach i jak dotąd nigdy się na niej nie zawiodła. Przygnębiała ją myśl, że jeszcze raz musi przez to przejśd. Dlaczego do tej pory nie udało jej się trafid na mężczyznę, który potrafiłby utrzymad fiuta w spodniach? W głośnikach rozbrzmiewał głos Nelly Furtado. Lissa zwilżyła językiem i tak już błyszczące wargi, podczas gdy Fabio poprawiał jej fryzurę. Czy szybko skooczymy? spytała Маха, swojego agenta reklampwee^który krążył poza kamerami z grupą reporterów 2<ю^р ^н\ / FILIA Щ и v 7-7 Kiedy tylko będziesz chciała odparł Max, niski, palący cygara mężczyzna, noszący krzykliwe ubrania i każdego dnia nową muszkę. Jeszcze tylko jedna rolka błagał ją fotograf. Był młody, świetny i chciał to udowodnid. Lissa zawsze patrzyła przychylnym okiem na młodośd i perfekcję: zadziornośd i świeżośd stymulowały jej własną karierę.

11 Odrzucając w tył głowę, przybrała pozę: rozchylone wargi, na wpół przymknięte, błękitne oczy, wyraz zmysłowej tęsknoty. Prowokujące spojrzenie skierowane w obiektyw aparatu. Lissa Roman jako symbol seksu. To się zawsze opłacało. Po skooczonej lekcji kick boxingu, będącego sekwencją ciosów i kopnięd zadawanych wirtualnemu przeciwnikowi, Nicei pobiegła do szatni, wzięła szybki prysznic, włożyła szorty i bardzo krótki podkoszulek odsłaniający doskonałą linię jej brzucha, ciemną opaleniznę i świeżo przekłuty pępek. Przejrzała się w lustrze, co jej przypomniało, że jest podobna do Antonia. Gęste, ciemnobrązowe włosy, krótko ostrzyżone, z pozostawioną grzywką sięgającą ogromnych, brązowych oczu, obwiedzionych jedwabistymi, czarnymi rzęsami. Długie nogi i giętkie, szczupłe ciało. Tylko pełne, zmysłowe wargi i wydatne kości policzkowe zdradzały, że jest córką Lissy Roman. Postanowiła, że zadzwoni do Antonia. Miał obowiązek przybyd na ślub. Jest jej ojcem, więc powinien jej asystowad w tym najważniejszym dniu życia. Nie, żeby nie miała żadnej rodziny ale kontakt z rodzicami Lissy był zabroniony, chod Nicei miała ochotę odwiedzid ich i sprawdzid, czy rzeczywiście są tacy surowi i obojętni, jak twierdziła jej matka. Zabrała torbę i poszła na parking, gdzie siadła za kierownicą połyskującego srebrzyście samochodu. Sportowe bmw było prezentem zaręczynowym od narzeczonego. Ach, Evan, pomyślała o nim z czułością. Człowiek czynu, obarczony misją. Miał dopiero trzydzieści lat, a już był milionerem po wyprodukowaniu serii niekonwencjonalnych komedii, napisanych i wyprodukowanych do spółki z bratem, Brianem. 18 Nicei była tak pochłonięta myślami o Evanie, że nie zauważyła zaparkowanej przy krawężniku zakurzonej brązowej furgonetki, która ruszyła za nią, kiedy włączyła się do ruchu na Bulwarze Zachodzącego Słooca. Evan i Brian Richterowie. Młodsza i genialniejsza odmiana braci Farrelly. Ich kariera rozwinęła się błyskawicznie sześd filmów w ciągu pięciu lat, a wszystkie okazały się przebojami kasowymi. Nicei poznała Evana w parku dla psów u samego szczytu Mulholłand, dokąd pojechała wyprowadzid na spacer doga swojego ówczesnego chłopaka. Evan starał się zapanowad nad parą wielkich, niesfornych szczeniaków z rasy owczarków niemieckich, które atakowały wszystkie inne psy. Nicei trzeźwo oceniła sytuację. Podeszła do niego, wyjęła mu smycz z ręki, po czym dogoniła psy i zapięła im obroże. Trzymaj je powiedziała szorstko, przyprowadzając owczarki Evanowi. Radzę ci wynająd tresera. Ile? spytał. Miał chude kooczyny, na głowie brązowego jeża, a rysy twarzy żywcem wyjęte z komiksów. Co ile? spytała wyniośle.

12 Ile ty bierzesz? Obrzuciła go pogardliwym spojrzeniem. Nie stad cię na mnie. Na twarzy Evana ukazał się przekorny uśmieszek. Założymy się? Co to znaczy, do diabła? pomyślała. Była bez pracy, a on wydawał jej się w jakiś nieokreślony sposób poważny. Tysiąc tygodniowo. Gotówką powiedziała wyzywająco. Ale dla Evana Richtera żadna kwota nie była wyzywająca. Kiedy możesz zacząd? spytał, zachwycony jej tupetem. Taki był początek znajomości. Przypadkowe spotkanie dwojga młodych ludzi, którzy nic o sobie nie wiedzieli. Evan pozbył się obu psów już po paru tygodniach, ponieważ dewastowały jego nieskazitelny dom, ale do tego czasu Nicei i on stali się nierozłączni. Tamto spotkanie miało miejsce przed pięcioma miesiącami. 19 Za sześd tygodni mieli wziąd ślub, który musiała zorganizowad sama, bez pomocy matki. Lissa jedynie zasugerowała wynajęcie organizatora ceremonii. Nicei westchnęła. Kochała, oczywiście, Evana, chod w pewien szczególny sposób. Rozśmieszał ją, nie traktował jej źle i był inteligentny. Potrafił dad sobie radę ze świadomością, że ma sławną matkę, co płoszyło większośd chłopaków. Wszystko wskazywało na to, że ich małżeostwo będzie długie i szczęśliwe... bo cóż w koocu mogło mu przeszkodzid? Teoretycznie nic. Był tylko jeden szkopuł. Mały, niemający znaczenia. Nicei kochała się również w Brianie, bracie Evana. Nie była zdecydowana, który jej się bardziej podoba. ROZDZIAŁ 2 Lissa Roman miała trzy najlepsze przyjaciółki i jednego platonicznego przyjaciela. Mówili o sobie, że są Nowymi Żonami z Hollywoodu, i starali się spotykad przynajmniej raz w miesiącu, co nie było łatwe, gdyż każda z nich była ogromnie zajęta z wyjątkiem Jamesa, który był kurą domową swojego czarnego kochanka, magnata muzycznego Hollywoodu, Clau-de'a St Lucii.

13 Spójrzcie na wasze życie. James podniósł starannie wypielęgnowane brwi. Czemu nie naśladujecie mnie, który absolutnie nic nie robi? To jest znacznie wygodniejsze. James był Anglikiem. Wysoki, miał ciemnoblond włosy, odrobinę zbyt długie, i subtelne, arystokratyczne rysy twarzy. Był nadzwyczaj leniwy, za to bardzo lojalny. Mogły mied pewnośd, że ich cierpliwie wysłucha; cztery kobiety oznaczały mnóstwo problemów. Lissa nigdy nie czuła potrzeby składania wizyt psychoanalitykowi. Polegała na zdaniu Jamesa, chociaż nie opowiadała mu wszystkiego. Na pewno zaś nie zamierzała podzielid się swoimi podejrzeniami w stosunku do Gregga. Dziś mieli się wszyscy spotkad w popularnej restauracji Mister Chow na Camden Drive. Lissa zjawiła się pierwsza. Przywiózł ją Chuck, jej stały kierowca, ogromny łysy Murzyn, który był równocześnie jej ochroniarzem. Wiedziała z doświadczenia, że ostrożnośd nigdy nie zawadzi. Miała już do czynienia z podglądaczami, mania- 21 kami i zbyt krewkimi wielbicielami. Ostrożnośd stała się jej drugą naturą. Jako drugi przybył James, jak zwykle elegancki w sportowej marynarce od Armaniego i starannie wyprasowanych dżinsach. Kochał stroje, a Claude lubił mu je kupowad. Z kolei przyszła Taylor Singer wysoka piękna kobieta nieco po trzydziestce, o zielonych, kocich oczach, długich falujących włosach i subtelnych rysach twarzy. Była żoną Lawrence'a Singera, scenarzysty, reżysera i producenta, zdobywcy wielu Oscarów. Taylor była aktorką, która miała ambicje wyreżyserowad film, w którym sama by wystąpiła. Mówiła o tym już od dwóch lat. Jak dotąd nie posunęła się ani o krok, lecz przy jej uporze i z pomocą wpływowego męża była pewna, że w koocu zrealizuje plan. Po niej przybyła Stella Rossiter, niska energiczna blondynka, która wraz z mężem zajmowała się produkcją filmów. Seth był o trzydzieści lat starszy od swojej przystojnej, wyszczekanej trzeciej z kolei żony. Stanowili powszechnie szanowane stadło, które seryjnie produkowało same hity filmowe. Stella była w ciąży. To znaczy nie ona była w ciąży, gdyż sama była zbyt zajęta, żeby ponosid wszelkie konsekwencje związane z tym szczególnym stanem. Jej jajeczko, zapłodnione spermą Setha, umieszczono w łonie zastępczej matki. Stella rozpowiadała na prawo i lewo, że to będą bliźniaki. Troje dorosłych dzieci Setha z jego dwóch poprzednich małżeostw nie poczuło się zbulwersowane. Jego poprzednie żony również. Jako ostatnia weszła do restauracji Kyndra, piękna i zmysłowa królowa hollywoodzkich diw, czyniąc jak zwykle show ze swojego spóźnionego przybycia. Lissa spojrzała znacząco na zegarek. Co to ma byd? Specjalny przywilej dla czarnych? spytała żartobliwie.

14 Och, kochanie odparła Kyndra niskim zmysłowym głosem. Gdyby czarni mieli specjalne przywileje, czekalibyście na mnie do północy. Wszyscy się roześmiali. Kyndra usiadła na swoim miejscu. Była ponętną kobietą, obdarzoną dużym biustem i długimi nogami Tiny Turner. Miała zmysłową twarz, okoloną gęstwą 22 ciemnych loków i od dwudziestu czterech lat była żoną Noria Dominga, jednego z najbardziej kasowych producentów płyt. Od jutra Norio i ja zaszywamy się w studiu nagrao, więc nas już nie zobaczycie aż do naszego przyjęcia. Mówiła z wyraźnym teksaskim akcentem. Teraz dajcie mamusi martini ze śliweczką i zabierzmy się do jedzenia! Lunch był tym razem na koszt Lissy, która przywołała kelnera, zamówiła drinki i różne przystawki, począwszy od siekanych wodorostów po chioskie żeberka na miodzie. Potrawy i tak zwykle zostawały niezjedzone, gdyż wszystkie, włącznie z Jamesem, były stale na diecie. Zawsze jednak dobrze było mied na stole różne przysmaki, na wypadek gdyby ktoś z towarzystwa miał ochotę coś zjeśd. Zacznij, James powiedziała Lissa, adresując to do swojego najlepszego męskiego przyjaciela. Ty zawsze pierwszy wiesz o wszystkim, co się dzieje, więc posłuchajmy ostatnich wiadomości. Nie interesowała się plotkami, lecz chciała, żeby coś odwróciło jej uwagę od tego, co ją czekało. Cóż... zaczął James z błyskiem domysłu w szaro-niebieskich oczach...czy któraś z was słyszała o Rickym M. i dwóch francuskich modelkach? Nie tylko słyszała wtrąciła się Stella. Byłam osobiście na jednym z przyjęd pod hasłem jak powinno się obciągad laskę". Porozmawiajmy o dziwactwach. Ja też poszłam na takie jedno odezwała się z ożywieniem Taylor. Gumowe fiuty, wyprane w zmywarce do naczyo, i śmieszna, mała była pielęgniarka, która próbowała wszystkich uczyd, jak to się robi. Spróbujcie to sobie wyobrazid! Zostawmy to powiedział James. Za wcześnie na takie niedelikatne tematy. Słuchajcie panie wtrąciła Kyndra jeśli do tej pory nie nauczyłyście się dobrze obciągad laskę mężczyźnie, to sugeruję, żebyście zabrały wasze chude, białe dupy z tego miasta i wróciły w swoje rodzinne strony. Od tej chwili rozmowa potoczyła się na wszelkie możliwe tematy. 23 Nicei prowadziła szybko, jedną ręką trzymając kierownicę, drugą telefon komórkowy. Połączyła się z Evanem, który przebywał w Arizonie na planie ostatnio kręconego filmu.

15 Jesteś zajęty? spytała żywo. Zajęty tęsknotą do ciebie odparł. Jak to jest, że zawsze wiesz, co chciałabym usłyszed powiedziała, zadowolona, że za nią tęskni. Z doświadczenia. Nienawidzę doświadczenia wyznała, hamując z piskiem opon przed czerwonym światłem. Dlaczego? Doświadczenie oznacza, że przede mną miałeś inne kobiety. Nienawidzę myśli, że były jakieś inne. Nie miałem żadnych kobiet rzekł poważnie. Zanim cię poznałem, byłem prawiczkiem. Najwyżej waliłem konia. No! Ulżyło mi! Myślałam, że były inne. Roześmiała się, nie zwracając uwagi na mężczyznę w stojącej za nią toyocie, który pokazywał jej środkowy palec, gdyż zbyt ostro zahamowała. Nie będę się dziś z tobą kochał powiedział z żalem Evan. Mam zamiar zawiadomid mojego ojca oświadczyła, grzebiąc w torebce w poszukiwaniu papierosa. Po co? Żeby mu powiedzied, że walę konia? Roześmiała się. Masz poczucie humoru. Mam zgodził się. Wiesz o tym. A co u Briana? spytała od niechcenia, czując wewnętrzne podniecenie. Dupek, jak zawsze. Wszystko po staremu. Można tak powiedzied. Światło zmieniło się na zielone. Nicei wystartowała jak rakieta. Przyślij mi z obietnicą miłości do grobowej deski. Już to zrobiłem. Tęsknię. Zadzwoo później. Oczywiście.

16 24 Rozłączyła się. Była w pogodnym nastroju. W przeciwieostwie do jej byłych kochanków Evan zawsze umiał ją rozśmieszyd. Carlos nie miał w ogóle poczucia humoru. Patrząc w przeszłośd, nie mogła się nadziwid, co takiego w nim widziała poza czarującą powierzchownością i niewiarygodną sprawnością w łóżku dwiema cechami, które nie powinny się liczyd, ale niewątpliwie były coś warte. Nadzwyczajny seks był czymś, czemu trudno się było oprzed. Evan był dobry w łóżku troskliwy i umiarkowany, lecz jednak konwencjonalny. Nicei miała wrażenie, że w ich rodzinie tylko Brian miał w sobie tę pociągającą odrobinę szaleostwa. Poczuła ochotę, żeby to sprawdzid. Nie! nakazała sobie zdecydowanie. Przestao tak myśled. Wychodzisz za Evana, nie za Briana, który ugania się za spódniczkami i z pewnością nie jest wierny ani godzien zaufania tak jak jego brat. Przecinając drogę białemu mercedesowi, prowadzonemu przez siwowłosego playboya, zajechała przed Starbucksa i wbiegła do środka. Spojrzała na chudego faceta za kontuarem niedoszłego aktora o rudych włosach i krzywych zębach. Znał ją, więc nie musiała powtarzad zamówienia. Co nowego, Freddy? spytała, sięgając po jedno z leżących na szklanym blacie ciasteczek. Była tu Courteney Сох. Świetnie. Dobra sztuka. I bardzo wzięta. Lubię na ciebie popatrzed. Jeśli ci stanie, będziesz mógł nie tylko popatrzed. Brzmi zachęcająco uśmiechnął się Freddy. Podkręcasz mnie. Freddy nie miał pojęcia, kim jest Nicei, co miało swoje dobre strony. Nigdy nie chwaliła się, że jest córką Lissy Roman. Uważała, że im mniej o niej wiedziano, tym lepiej. Nie miała zamiaru zostad aktorką, piosenkarką lub kimś podobnym. Prawdę mówiąc, do tej pory nie wiedziała, co chciałaby robid. 25 Próbowała różnych zajęd, podobnie jak próbowała różnych narkotyków. Była poszukiwaczką, lubiącą eksperymentowad. Ostatnio Evan zaproponował jej, żeby pracowała u niego, ponieważ nie chce studiowad, a przy tym nie ma zajęcia. W jakim charakterze? Gooca? spytała podejrzliwie.

17 Naturalnie odparł sarkastycznie. Już widzę, jak chodzisz na posyłki. Co miałabym robid? Będziesz na planie. Sprawdzisz sama, co cię rajcuje. Ty mnie rajcujesz. Dlatego cię kocham. Kochasz mnie, bo jestem dobra w łóżku. Kocham cię, bo jesteś jedyną kobietą, z którą mogę wytrzymad dłużej niż pięd minut. To była prawda. Evan nie miał za sobą długiej, obfitującej w romanse przeszłości jak Brian. Powiedział jej, że nim ją poznał, nie było w jego życiu poważnego związku. Nicei poczuła się w szczególny sposób wyróżniona. Wychodzę za mąż, myślała, kiedy opuszczała Starbucks, niosąc swoją kawę. To znaczy koniec z przygodami! Evan chciał, żeby odbył się tradycyjny ślub. Nicei wolałaby skoczyd do Vegas i dad się zaślubid któremuś z parodystów Elvisa, ale Evan nie chciał o tym słyszed. Mamie pękłoby serce, gdyby nie była na naszym ślubie wyjaśnił. Miał normalną matkę! Mieszkała w Nowym Jorku i była wdową. Chciała poznad Nicei, więc polecieli do niej, do Nowego Jorku. Nicei wyobrażała ją sobie jako kruchą staruszkę w butach Armii Zbawienia, która nosi puszyste swetry z angory i hoduje koty. Pomyliła się. Lynda Richter okazała się wysoką, grubokościstą kobietą, ubierającą się u Escady i noszącą brylantową biżuterię, kupowaną jej przez synów o władczym charakterze i zębach jak płyty cmentarne na dziecięcych grobach. Nicei czuła się całkowicie przygnieciona jej osobowością, zwłaszcza gdy wróciła do Los Angeles i musiała cierpied codzienne telefony od niej z pytaniem, w jakim stadium są przygotowania do ślubu. 26 Czy zamówiłaś tort? Co z orkiestrą? Zaplanowałaś rozmieszczenie gości? Zdecydowałaś się na rodzaj kwiatów? Zamówiłaś księdza? Wybrałaś suknię? Wybrałaś suknie dla druhen? Na co czekasz, kochanie? TWOJE WESELE JEST ZA SZEŚD TYGODNI! Nicei bała się tych'codziennych rozmów. Zaczęła odbierad telefony za pośrednictwem automatycznej sekretarki, lecz wkrótce rozzłościło ją, że nie może swobodnie kontaktowad się z ludźmi. Próbowała porozmawiad na ten temat z Evanem, ale ten, jak typowy mężczyzna, nie dopuszczał myśli, że jego ukochana mama ma złe intencje, i nie chciał słuchad jakiejkolwiek krytyki.

18 Zbawienną rzeczą było to, że Lynda Richter mieszkała w Nowym Jorku. Nicei nie potrafiła sobie wyobrazid, co by zrobiła, gdyby Lynda znajdowała się w pobliżu. To byłby koszmar. Czuła się urażona wtrącaniem się przyszłej teściowej, traktującej ją, jak gdyby była roztrzepaną idiotką. Potrafiła doskonale dad sobie radę sama. Wszystko przebiegało tak, jak zaplanowała. Szczerze mówiąc prawie wszystko... Zamówiła lokal śliczne miejsce na urwistym cyplu Palos Verdes z widokiem na Pacyfik. Ślub i przyjęcie miały się odbyd na tarasie o zachodzie słooca. Nie tak tradycyjnie, jak chciałby Evan, za to w jakże romantycznej scenerii. Kobieta, która prowadziła lokal, obiecała Nicei, że spełni wszelkie jej życzenia. Nicei pozostawało tylko zastanowid się, czego by sobie życzyła. Litania Lyndy przebiegała jej przez głowę jak nieubłagana mantra suknia, tort, orkiestra, druhny... Boże! Dlaczego druhny należały do tradycji? Evan miał swojego świadka i sześciu drużbów, wobec tego uparł się, żeby i Nicei postarała się o druhny. Prawdopodobnie po to, żeby drużbowie mieli kogo przerżnąd, pomyślała ponuro. Problem tkwił w tym, że nie była typową dziewczyną przyjaźniła się głównie z mężczyznami. Po dłuższym namyśle udało się jej wymyślid sześd odpowiednich kandydatek. Pozostawało tylko wybrad dla nich suknie. Miała świadomośd, że 27 było już diabelnie późno, mimo iż jej świadek, a zarazem najlepsza przyjaciółka, Saffron Domingo, zaoferowała pomoc. Hm... Saffron nie była najbardziej odpowiedzialną osobą na świecie. Miała, podobnie jak Nicei, silne poczucie wolności wewnętrznej, nie będąc przy tym zbyt przywiązaną do tradycji. Była córką Kyndry, czarnoskórej diwy piosenki i Noria Dominga, ekscentrycznego, białego producenta płyt z Kolumbii. Saffron żyła według własnych zasad. Mimo że miała dopiero dziewiętnaście lat, była matką trzyletniej córeczki Lulu, która była chrześniaczką Nicei. Lulu przebywała albo z Saffron, w jej skromnym domu w Westwood, albo u swojego ojca, słynnego koszykarza NBA, Bronsona Livingstona, który mieszkał w ogromnej rezydencji, w strzeżonym osiedlu, ze swoją drugą żoną i trojgiem dzieci, które miał z trzema różnymi kobietami. Nicei nienawidziła Bronsona. W jej oczach był wielkim, głupim gwiazdorem sportu o rozdętym ego, który uwiódł jej najlepszą przyjaciółkę. Na domiar złego płacił bardzo niewiele na rzecz jej córeczki, a Saffron nie chciała pozwad go do sądu, żeby dawał więcej. Nicei nienawidziła go za to, że ukradł Saffron młodośd. Jeszcze smutniejsze było to, że nigdy jej nie odzyskała. Muszę już iśd powiedziała Lissa, dając znak kelnerowi, żeby przyniósł rachunek. Było interesująco, jak zwykle.

19 Kochanie, jeżeli ja gdzieś jestem, to zawsze jest interesująco powiedziała Kyndra. Wyjęła z torebki złoty przybornik kosmetyczny i pociągnęła wargi dodatkową warstewką błyszczącej, purpurowej szminki. Pamiętajcie, że wkrótce wydaję jubileuszowe przyjęcie, na którym chcę was wszystkich widzied. Będziemy z pewnością zapewnili ją. Nie wiem, czy Larry przyjedzie powiedziała Taylor, błądząc zielonymi oczami po restauracji, żeby sprawdzid, czy nie ma kogoś ważnego, kogo powinna pozdrowid. Planuje duży film, w którym zagrają James Woods, Harrison Ford r Nick Angel. Wiecie, jak to jest, kiedy Larry zabierze się do pracy. 28 Chciałabym zrobid film razem z Larrym powiedziała w zamyśleniu Lissa, sięgając po torebkę. Zdaje mi się, że tam jest duża kobieca rola przypomniała sobie Taylor. Kiedy skooczą planowad film, zaczną się przesłuchania. Już to widzę zauważyła Stella, uśmiechając się szyderczo. Lissa i przesłuchania! Dla Larry'ego zrobiłabym wyjątek zapewniła Lissa, wręczając kelnerowi kartę kredytową. Ostatecznie on i Spielberg są najlepszymi reżyserami w tutejszym towarzystwie. Wolałabym, żeby byli ostrzejsi zauważyła Stella. Jak Guy Ritchie albo Sam Mendes. American Beauty, amerykaoski klasyk westchnął James. Oglądaliśmy to z Claude'em cztery razy. Naprawdę? spytała z ironią Taylor. Który z was czuje pociąg do Kevina Spaceya? Daruj sobie powiedział przeciągle James. On nie jest w moim typie. Każdy jest w twoim typie zażartowała Kyndra. James popatrzył na nią wzrokiem, który mówił: nie lubię, jak ktoś ze mnie żartuje. Mnie się bardziej podobał Przekręt powiedziała Lissa. Guy Ritchie ma styl. W naszym nowym filmie zatrudniamy wybitnego reżysera powiedziała Stella, sięgając po liczi do stojącej na środku stołu miseczki. Młody Anglik, który nakręcił kilka nagrodzonych reklam telewizyjnych. Życzę wam powodzenia, kochana wtrącił się James. Reżyserzy telewizyjni zwykle przekraczają budżet, zwłaszcza Anglicy. Claude twierdzi, że nie zasługują na rozgłos, jaki ich otacza. Jeśli chodzi o Setha i mnie, to nikt nie przekroczy budżetu chwaliła się Stella. Potrafimy kopnąd w tyłek nawet kogoś ważnego. Co za kobieta mruknął James.

20 Podobna do ciebie odcięła się Stella. Wszyscy się roześmiali. 29 Wrócił kelner z kartą kredytową Lissy. Podpisała rachunek i wstała. Dokąd pędzisz? spytała Kyndra. Lissa nie chciała ujawnid, że jedzie na spotkanie z prywatnym detektywem. Perspektywa czwartego rozwodu była dostatecznie przykra, żeby o niej nie opowiadad. Swoją drogą żadne z nich nie lubiło Gregga. Wszyscy przyjaciele ostrzegali ją, żeby za niego nie wychodziła. Kyndra twierdziła, że wykorzystuje kobiety, Taylor, że podrywa inne, kiedy nie jest w towarzystwie żony, a Stella argumentowała, że jest nadzwyczaj ubogi. Okazało się, że wszystkie miały rację. Wkrótce się przekonała, że prócz tego, iż był naciągaczem, flirciarzem i biedakiem, trwonił jej majątek z szybkością dźwięku. Stracił ponad milion dolarów na giełdzie, a to był dopiero początek. Dośd tego, pomyślała. Była pewna, że detektyw, którego wynajęła, znajdzie wystarczająco dużo obciążających dowodów. Czuła instynktownie, że jej czwarte małżeostwo miało się ku koocowi. Chwilę po jej wyjściu Taylor oświadczyła, że ma spotkanie ze scenarzystą, wobec tego również żegna przyjaciół. Jezu! krzyknęła Stella. Jak długo można pracowad nad scenariuszem? Zbyt długo odparła Taylor, krzywiąc się z niesmakiem. Ciągle jeszcze nie wyszłam poza wstępną fazę. Czy Larry nie mógłby ci pomóc? spytał James. Tak, pomyślała ponuro Taylor. Mógłby i niestety będzie musiał. Kiedy zaczęła pracowad nad projektem, nie zamierzała prosid męża o pomoc. Chciała pokazad całemu Hollywood, że w jej rodzinie jest więcej niż jeden talent i że potrafi sama wyprodukowad film. Okazało się jednak, że tak nie jest. Hollywoodem rządziła mafia mężczyzn, więc chod była żoną jednego z nich, kiedy działała na własną rękę, nie znajdowała żadnego poparcia. To ją doprowadzało do furii, gdyż ponad wszystko chciała zyskad 30

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki.

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Jeśli chcesz połączyć się z Portem Wydawniczym LITERATURA.NET.PL kliknij na logo poniżej. TADEUSZ DOŁĘGA-MOSTOWICZ

Bardziej szczegółowo

John Grisham. Prawnik. The Associate Przekład Krzysztof Bereza

John Grisham. Prawnik. The Associate Przekład Krzysztof Bereza John Grisham Prawnik The Associate Przekład Krzysztof Bereza Steve owi Rubinowi, Suzanne Herz, Johnowi Pittsowi, Alison Rich, Rebecce Holland, Johnowi Fontanie i całej bandzie z wydawnictwa Doubleday 1

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Vademecum doradcy ubezpieczeniowego" Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl Copyright by Złote Myśli

Bardziej szczegółowo

Krzysztof Kotowski Japońskie cięcie

Krzysztof Kotowski Japońskie cięcie Krzysztof Kotowski Japońskie cięcie 1 Rozdział 1 Pan Czesio z pewnością nie miał zbyt inteligentnej miny. Jego wyłupiaste oczy spoglądały ze strachem w kierunku butelek z wódką, a zęby szczękały za zaciśniętymi

Bardziej szczegółowo

Wstęp. Spis treści. Rozdział 1 Nałóg kochania. Rozdział 2 Miłość tak pięknie tłumaczy. Rozdział 3 Miłosne obsesje. Rozdział 4 Trujący narcyz

Wstęp. Spis treści. Rozdział 1 Nałóg kochania. Rozdział 2 Miłość tak pięknie tłumaczy. Rozdział 3 Miłosne obsesje. Rozdział 4 Trujący narcyz Wstęp Jestem przekonana, że wszystko w życiu jest "po coś". Gdy pod tym kątem spoglądam na swoją osobistą historię, dostrzegam, że zarówno moje związki, ludzie, jakich spotykałam, zdarzenia losowe dotyczące

Bardziej szczegółowo

Niniejsza darmowa publikacja zawiera jedynie fragment pełnej wersji całej publikacji.

Niniejsza darmowa publikacja zawiera jedynie fragment pełnej wersji całej publikacji. Niniejsza darmowa publikacja zawiera jedynie fragment pełnej wersji całej publikacji. Aby przeczytać ten tytuł w pełnej wersji kliknij tutaj. Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana

Bardziej szczegółowo

SYLWIA BLACH GRABIŃSKI I LĘK LISTOPAD 2014/5 GOSC SPECJALNY:

SYLWIA BLACH GRABIŃSKI I LĘK LISTOPAD 2014/5 GOSC SPECJALNY: LISTOPAD 2014/5 www.magazynhisteria.pl GRABIŃSKI I LĘK ELIZA KRZYŃSKA-NAWROCKA GOSC SPECJALNY: SYLWIA BLACH DEZORIENT EKSPRES DUSZE W PUDEŁKU NATURA ŚMIERCI PARASOLKA PIEKŁO,KTÓRE ZAMARZŁO SŁODKICH SNÓW

Bardziej szczegółowo

Mario Puzo. Ojciec Chrzestny. The Godfather. Przełożył: Bronisław Zieliński

Mario Puzo. Ojciec Chrzestny. The Godfather. Przełożył: Bronisław Zieliński Mario Puzo Ojciec Chrzestny The Godfather Przełożył: Bronisław Zieliński Wydanie oryginalne: 1969 Wydanie polskie: 2003 Księga pierwsza Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia Balzac Rozdział 1 Amerigo

Bardziej szczegółowo

MILCZENIE JEST ZŁOTEM PRAWDA O HANDLU LUDŹMI

MILCZENIE JEST ZŁOTEM PRAWDA O HANDLU LUDŹMI Daniela Sikora MILCZENIE JEST ZŁOTEM PRAWDA O HANDLU LUDŹMI Zawsze wiedziałam, że prędzej czy później, podobna historia musi mi się przydarzyć Jacek przekonał mnie, żebym zabrała się razem z nim planował

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Wydawca: Agnieszka Zyśk, Ceranów 213, 08-322 Ceranów. Redaktor naczelna: Agnieszka Zyśk. Szef redakcji: Wojciech Wawrzak

SPIS TREŚCI. Wydawca: Agnieszka Zyśk, Ceranów 213, 08-322 Ceranów. Redaktor naczelna: Agnieszka Zyśk. Szef redakcji: Wojciech Wawrzak SPIS TREŚCI ROZWÓJ OSOBISTY Największa tajemnica zmiany: aktywne działanie 6 Jak znaleźć więcej czasu dla bliskich 8 Mały gest, który nakręca karuzelę 12 Mniej znaczy więcej: minimalizm dla początkujących

Bardziej szczegółowo

CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI

CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI Tom I trylogii Dary Anioła 1 PANDEMONIUM - Chyba jaja sobie ze mnie robisz - rzucił bramkarz, zaplatając ręce na potężnej piersi. Spojrzał z góry na chłopca w czerwonej

Bardziej szczegółowo

Możesz uzdrowić swoje życie

Możesz uzdrowić swoje życie Louise L. Hay Możesz uzdrowić swoje życie przekład: Teresa Kruszewska Paulina Remiszewska-Drążkiewicz Wydawnictwo MEDIUM Przedmowa Gdybym miał być zesłany na bezludną wyspę i mógł zabrać ze sobą tylko

Bardziej szczegółowo

Agnieszka Szewczyk. DOBRE NOWINY czyli niewymyślone zdarzenia z Internetem w tle

Agnieszka Szewczyk. DOBRE NOWINY czyli niewymyślone zdarzenia z Internetem w tle Agnieszka Szewczyk DOBRE NOWINY czyli niewymyślone zdarzenia z Internetem w tle Agnieszka Szewczyk DOBRE NOWINY czyli niewymyślone zdarzenia z Internetem w tle Skład: Grzegorz Wojarnik Ilustracje na licencji

Bardziej szczegółowo

Iwona Michałowska CZARNY PIASEK. I thought God didn t play dice with the universe. God doesn t play dice with the universe. He plays dice with you.

Iwona Michałowska CZARNY PIASEK. I thought God didn t play dice with the universe. God doesn t play dice with the universe. He plays dice with you. Iwona Michałowska CZARNY PIASEK I thought God didn t play dice with the universe. God doesn t play dice with the universe. He plays dice with you. Pat Cadigan, Mindplayers 2 2006 PROLOGOS HELIODOR TRYBIK

Bardziej szczegółowo

CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI

CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI CASSANDRA CLARE MIASTO KOŚCI Tom I trylogii Dary Anioła PODZIĘKOWANIA Chciałabym podziękować mojej grupie pisarskiej, Massachusetts All - Stars: Ellen Kushner, Delii Sherman, Kelly Link, Gavinowi Grantowi,

Bardziej szczegółowo

Sieg Heil Biali Bracia i Siostry! To pierwsza książka z biblioteki "TerrorMachine" jaką wydajemy dla was.

Sieg Heil Biali Bracia i Siostry! To pierwsza książka z biblioteki TerrorMachine jaką wydajemy dla was. library-terrormachine@hotmail.com poland318@hotmail.com Sieg Heil Biali Bracia i Siostry! To pierwsza książka z biblioteki "TerrorMachine" jaką wydajemy dla was. Mamy nadzieje że mimo podziemnego wydania

Bardziej szczegółowo

Agnieszka Szewczyk. ZARZĄDZANIE PRZEZ MIŁOŚĆ czyli EKONOMIA DOBRA

Agnieszka Szewczyk. ZARZĄDZANIE PRZEZ MIŁOŚĆ czyli EKONOMIA DOBRA 2 Agnieszka Szewczyk ZARZĄDZANIE PRZEZ MIŁOŚĆ czyli EKONOMIA DOBRA 3 Recenzent: Prof. dr hab. Elżbieta Skrzypek Uniwersytet im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie Skład: Elżbieta Mackiewicz Ilustracje

Bardziej szczegółowo

my-ebook Franz Kafka - Proces

my-ebook Franz Kafka - Proces Franz Kafka - Proces Rozdział I - Aresztowanie - Rozmowa z panią Grubach - Potem panna Bürstner Rozdział II - Pierwsze przesłuchanie Rozdział III - W pustej sali posiedzeń - Student - Kancelarie Rozdział

Bardziej szczegółowo

Przekonuj i zdobywaj zaufanie w 90 sekund. Techniki mistrza NLP. Spis treści

Przekonuj i zdobywaj zaufanie w 90 sekund. Techniki mistrza NLP. Spis treści 9 Spis treści Wprowadzenie. Te kluczowe 90 sekund... 11 Część pierwsza. Podstawy... 17 Rozdział 1. Zasady Muldoona: nie istnieje porażka, tylko informacja zwrotna... 21 Część druga. Nowe zasady: porozumienie

Bardziej szczegółowo

Dwumiesięcznik Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Numer 17/2010 Wrzesień/Październik 2010

Dwumiesięcznik Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Numer 17/2010 Wrzesień/Październik 2010 Dwumiesięcznik Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 Numer 17/2010 Wrzesień/Październik 2010 SZTANDAR WPROWADZIĆ WYWIAD Z PROF. BARBARĄ FORTUNĄ! PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA, CZYLI TOK MYŚLENIA MIESZKAŃCÓW

Bardziej szczegółowo

ŻONY ZE STEPFORD IRA LEVIN. Przełożyła Anna G. Celińska

ŻONY ZE STEPFORD IRA LEVIN. Przełożyła Anna G. Celińska IRA LEVIN ŻONY ZE STEPFORD Przełożyła Anna G. Celińska Dziś walka przybiera inny kształt; zamiast chcieć zamknąć mężczyznę za kratkami, kobieta usiłuje od niego uciekać, nie próbuje go już wciągać w strefę

Bardziej szczegółowo

Z angielskiego przełożyła ANNA JĘCZMYK. Lewycka Marina Dwa domki na kółkach

Z angielskiego przełożyła ANNA JĘCZMYK. Lewycka Marina Dwa domki na kółkach Z angielskiego przełożyła ANNA JĘCZMYK Lewycka Marina Dwa domki na kółkach WARSZAWA 2007 Tym, którzy zginęli przy zbieraniu małży w zatoce Moracambe w Anglii Lecz przedtem proszą, by kompania cała Już

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE ZMIANAMI ZACZNIJ OD SIEBIE

ZARZĄDZANIE ZMIANAMI ZACZNIJ OD SIEBIE - 1 - AGNIESZKA SZEWCZYK ZARZĄDZANIE ZMIANAMI ZACZNIJ OD SIEBIE - 2 - - 3 - AGNIESZKA SZEWCZYK ZARZĄDZANIE ZMIANAMI ZACZNIJ OD SIEBIE W hołdzie świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II w roku Jego kanonizacji

Bardziej szczegółowo

czasemwarto.pl czasemwarto.pl czasem warto w drodze 1

czasemwarto.pl czasemwarto.pl czasem warto w drodze 1 czasemwarto.pl czasemwarto.pl czasem warto w drodze 1 CZASEM WARTO W DRODZE /opowieść w produkcji/ Bo widzisz... w życiu to jest tak, że znajdujemy w nim wiele, wiele drzwi... i część z tych drzwi jest

Bardziej szczegółowo

ABC pewności siebie. 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez. www.pewnoscsiebie.

ABC pewności siebie. 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez. www.pewnoscsiebie. ABC pewności siebie 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez www.pewnoscsiebie.info Zachęcam do rozpowszechniania tego ebooka na Twojej stronie lub wysyłania

Bardziej szczegółowo

w Polsce, konferencje naukowe, publikacje. Nie, w jego biografii nie było ostatnio przerw na rozmyślanie o samotności, rozczulenia i takie słabości

w Polsce, konferencje naukowe, publikacje. Nie, w jego biografii nie było ostatnio przerw na rozmyślanie o samotności, rozczulenia i takie słabości w Polsce, konferencje naukowe, publikacje. Nie, w jego biografii nie było ostatnio przerw na rozmyślanie o samotności, rozczulenia i takie słabości jak ta teraz tutaj. Tutaj, na tym szarym, opuszczonym

Bardziej szczegółowo

Sylwia Majdan. Christiana Greya? Wojtek Brzeziński Kaligula Na Wspólnej. Tomasz Raczek Nie jestem dzikusem! Dobrą modę można robić wszędzie

Sylwia Majdan. Christiana Greya? Wojtek Brzeziński Kaligula Na Wspólnej. Tomasz Raczek Nie jestem dzikusem! Dobrą modę można robić wszędzie miesięcznik bezpłatny nr 01 59 kwiecień 2013 r. www.magazynprestiz.com.pl Łona & Webber Złote Chłopaki Za co kobiety pokochały Christiana Greya? Tomasz Raczek Nie jestem dzikusem! Wojtek Brzeziński Kaligula

Bardziej szczegółowo

Przedmowa PRZEPOWIEDNIA LAMBORGHINI SPEŁNIA SIĘ

Przedmowa PRZEPOWIEDNIA LAMBORGHINI SPEŁNIA SIĘ Przedmowa PRZEPOWIEDNIA LAMBORGHINI SPEŁNIA SIĘ Fastlane milionera jest echem przypadkowego spotkania, które wydarzyło się dawno temu, kiedy byłem pyzatym nastolatkiem. Było to przyspieszone rozpalenie

Bardziej szczegółowo

Mark Haddon. DziwNy przypadek psa

Mark Haddon. DziwNy przypadek psa Mark Haddon DziwNy przypadek psa NoCną porą Świat Książki Mark Haddon DziwNy przypadek psa nocną porą Z angielskiego przełożyła Małgorzata Grabowska Tytuł oryginału THE CURIOUS INCIDENT OF THE DOG IN

Bardziej szczegółowo

WILLIAM GIBSON Światło Wirtualne

WILLIAM GIBSON Światło Wirtualne WILLIAM GIBSON Światło Wirtualne Przełożył: Piotr W. Cholewa Tytuł oryginału: Virtual Light Data wydania polskiego: 1998 r. Data pierwszego wydania oryginalnego: 1993 r. Rozdział 1 Lśniace ciała olbrzymów

Bardziej szczegółowo