Podręcznik do platformy xstation

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Podręcznik do platformy xstation"

Transkrypt

1 Podręcznik do platformy xstation 1. Wstęp xstation jest internetową platformą transakcyjną, która oferuje zaawansowane narzędzia do analizy wykresów oraz dane finansowe w czasie rzeczywistym. Opcjonalnie możliwe jest zainstalowanie jej jako platforma desktopowa. Najważniejsze funkcje: Internetowa platforma oznacza, że otrzymujesz dostęp do konta gdziekolwiek jesteś, bez potrzeby instalacji programu Dzięki funkcji Market Watch możesz zgrupować aktywa według klasy Rozszerzone zestawienie portfela Click & Trade wykonywanie zleceń na rynku za pomocą jednego kliknięcia Handel bezpośrednio z wykresów Kalendarz ekonomiczny xsocial - handel społecznościowy Up&Down - handel opcyjny

2 2. Logowanie Aby korzystać z xstation, opcje zabezpieczenia Internetu i opcje prywatności muszą być ustawione na poziomie domyślnym. Aby sprawdzić te ustawienia, przejdź do menu Narzędzia w przeglądarce internetowej i wybierz Opcje. Na kartach bezpieczeństwa i prywatności, kliknij na poziom domyślny, jeżeli przycisk jest aktywny. Jeżeli przycisk jest szary oznacza to, że używasz już wymaganego poziomu. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło w oknie logowania xstation i kliknij Zaloguj. Po zalogowaniu zostaną załadowane domyślne ustawienia. Przy pierwszym logowaniu do xstation zostanie wyświetlony komunikat ryzyka odpowiedzialności. Przeczytaj uważnie, zaznacz Akceptuję i kliknij OK.

3 Językiem domyślnym xstation jest język systemu. Można zawsze zmienić język w menu Ustawienia. Jeżeli sesja została zamknięta z powodu braku czynności, nie ma to wpływu na zlecenia, które są w toku. Aby wznowić handel, kliknij na Odśwież i zaloguj się jeszcze raz. 3. Portfolio Portfolio jest graficznym obrazem podziału twojego portfela inwestycyjnego według klas aktywów.

4 Dodatkowo obok Portfolio znajduje się okno Margin Level, który wskazuje twój profil ryzyka. 4. Wylogowanie Jeśli chcesz zakończyć pracę z xstation, kliknij czerwony przycisk w dolnym prawym rogu strony, następnie przycisk Wyjdź. Zostaniesz wylogowany i przekierowany do ekranu ponownego logowania.

5 5. Ekran główny Przy pierwszym zalogowaniu otwiera się domyślny układ okienek: A. Market Watch B. Click&Trade C. Wykresy D. Trading Portfolio E. Portfolio xstation pozwala na dostosowanie okien do własnych preferencji. Aby to zrobić, kliknij lewym przyciskiem myszy i przytrzymaj na karcie, na przykład Wykresy i przeciągnij do dowolnego miejsca na ekranie. Pełny Ekran: Aby powiększyć lub zmniejszyć okno kliknij dwa razy na górny pasek wybranego okna. Wszystkie zmiany zapisane w preferencjach będą wykorzystane podczas następnego logowania.

6 6. Market Watch Okno Market Watch pokazuje notowania wszystkich instrumentów w czasie rzeczywistym. Możesz sam wybrać, które wartości maja być wyświetlane poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszki i wybraniem odpowiednich pól. Wszystkie instrumenty (z wyjątkiem Domyślne i Ulubione zakładki) są pogrupowane według klas np. forex, indeksy, towary. Możesz łatwo rozwinąć lub zwinąć wszystkie grupy, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na Market Watch:

7 Każda grupa może też zostać rozwinięta lub zwinięta poprzez dwukrotne kliknięcie na nią. Opcja szukania pozwala na wyszukanie dostępnych instrumentów w xstation. Kliknij na link w wynikach wyszukiwania, żeby wyświetlić dodatkowe informacje. Możesz stworzyć swoje własne karty Market Watch z listą instrumentów, które chcesz obserwować. W oknie listy kliknij + z górnego paska, a pojawi się nowe okno gdzie możesz wpisać nazwę nowej karty i kliknij OK.

8 Możesz wstawić wybrane instrumenty do listy obserwowanej poprzez przesunięcie i upuszczenie lub za pomocą strzałek na klawiaturze. Aby zapisać kliknij OK. Wszystkie wybrane instrumenty będą teraz wymienione w nowo utworzonej zakładce.

9 Okno Market Watch można dostosować w każdej chwili. Aby to zrobić kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na liście i wybierz Personalizację tabeli :

10 7. Click&Trade Cena każdego instrumentu jest pokazywana w czasie rzeczywistym. Aby dodać instrument do okna Click &Trade, przeciągnij instrument z list Market Watch albo z wykresu. Możliwe jest dodanie 12 instrumentów. Po kliknięciu prawym przyciskiem w dowolnym miejscu w oknie Click&Trade możliwa jest zmiana rozmiaru pola kwotowań.

11 8. Wykresy Interaktywne wykresy pozwalają na podgląd cen na następujących interwałach czasowych: 1-15 minut, 1-4 godzin, 1 dzień, 1 tydzień, 1 miesiąc. Do wyboru są cztery typy wykresów z możliwością powiększania wybranego okresu. Żeby dodać nowy wykres przeciągnij wybrany instrument z Market Watch. Interaktywne wykresy pozwalają wykonać następujące czynności: Zmiana typu wykresu Zmiana interwału czasowego Zaznaczenie konkretnego punktu danych Zmiana poziomu zbliżenia / oddalenia Ręczna zmiana skali czasu Przewijanie w lewo / prawo Uwaga: Musisz mieć Adobe Flash v 10.0 lub nowszą wersję, żeby móc wyświetlać interaktywne wykresy.

12 Wykresy zawierają następujące informacje: Kurs zamknięcia, otwarcia oraz max/min. Datę i zakres czasowy. Linię ceny otwartych pozycji. Dodanie wykresu: Domyślnie każdy wykres w xstation jest pokazywany jako wykres świecowy. Można zmienić rodzaj na OHLC (open, high, low, close), HLC lub liniowy. Zmiana typu: Wybierz typ wykresu na liście, tak jak to jest pokazane na rysunku poniżej.

13 Oto cztery przykłady wykresów jednominutowych z tym samym poziomem przybliżenia ale rożnymi typami. Wykres świeczkowy: Wykres liniowy:

14 OHLC wykres: HLC wykres:

15 9. Przedział czasowy Okres wykresu: Okres wykresu można zmienić na: (M=minuty, H=godziny, D=dni, W=tygodnie, MN=miesiące): 1M 5M 15M 1H 4H 1D 1W 1MN Aby zmienić przedział czasowy, należy wybrać okres z listy rozwijanej, tak jak to widać na zdjęciu poniżej: Możesz wyróżnić konkretne dane przesuwając kursor po wykresie

16 Zmiana poziomu powiększenia/oddalenia: Za pomocą przycisków powiększenia/oddalenia w górnej części wykresu można automatycznie zmienić skalę czasu. Domyślnie wykres pokazuje maksymalny okres czasu. Przesuwanie w lewo i prawo: Przesuń wykres w lewo lub w prawo, przeciągając kursor myszy na wykresie. Wygląd wykresu można dostosować w dowolnym momencie. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na wykresie i wybierz Personalizuj widok wykresu:

17 10. Wiadomości Kalendarz informuje o danych ekonomicznych, dacie publikacji i konsensusie rynkowym. Wiadomości - xstation zapewnia dostęp do wiadomości w czasie rzeczywistym od wiodących dostawców informacji ze światowych rynków. Traders Talk Audycje radiowe z największych parkietów na świecie, przekazujące najistotniejsze wiadomości w ciągu dnia. 11. Trading Portfolio Okno to pozwala zarządzać otwartymi pozycjami, modyfikować je oraz przeglądać historię transakcji. Jest ono podzielone na 3 części: Otwarte pozycje Zlecenia oczekujące Historia Operacje gotówkowe Statystyki

18 Otwarte pozycje: Wszystkie otwarte pozycje widać w oknie Otwarte pozycje. W przypadku gdy masz wiele otwartych pozycji na tym samym instrumencie, zostaną one zgrupowane. Możesz łatwo rozwinąć/zwinąć wszystkie grupy klikając prawym przyciskiem myszy w oknie otwartych pozycji i wybierz Rozwiń/Zwiń wszystkie. Każda grupa może być również rozwinięta/zwinięta ręcznie poprzez podwójne kliknięcie na wybraną grupę. Dostępne informacje w oknie Otwarte pozycje: Pozycja Zlecenie: numer transakcji Symbol: nazwa instrumentu Typ: buy (pozycja długa) lub sell (pozycja krótka) Loty: wolumen transakcji w lotach Cena otwarcia S/L: stop loss T/P: take profit

19 Cena rynkowa: aktualna cena instrumentu (KUPUJ dla kupna, SPRZEDAJ dla sprzedaży) Margin Prowizja: koszt transakcji Swap: punkty swapowe Zysk: ujemny lub dodatni Zamknij: zamknięcie pozycji xstation pozwala na dowolną zmianę kolejności kolumn w celu dopasowania ich do osobistych preferencji. Należy kliknąć lewym przyciskiem na wybraną kolumnę i przeciągnąć ją na inną pozycję. Średnia cena otwarcia i zysk są obliczane dla każdej skonsolidowanej pozycji. Jeśli instrument został kupiony to otwartą pozycją jest pozycja długa, natomiast jeśli został sprzedany, to krótka. Długie i krótkie pozycje mogą zostać zamknięte lub zredukowane, ale nie powiększone w tym przypadku konieczne jest otwarcie nowej pozycji. Na rynku instrumentów Equity CFD pozycje są otwierane w tym samym kierunku (długie lub krótkie). Na przykład jeżeli masz długą pozycją na AA.US to nie możesz mieć jednocześnie pozycji krótkiej na tym samym instrumencie.

20 Zlecenia oczekujące W oknie zleceń oczekujących można modyfikować lub usuwać zlecenia (Buy Limit, Sell Limit, Buy Stop, Sell Stop). Historia: W oknie Historia znajduje się lista zamkniętych transakcji. Na dole ekranu można wybrać przedział czasowy historii. Można tez wydrukować raport w formacie pdf. Operacje gotówkowe Operacje gotówkowe to okno, w którym widnieją wszystkie zdarzenia pieniężne wpływające na saldo rachunku. Są to między innymi: wpłaty i wypłaty środków, koszty transakcyjne oraz zyski lub straty z zamkniętych pozycji. Statystyki W zakładce tej mamy dostęp do statystyk naszych pozycji. Możemy je eksportować na dysk klikając przycisk Eksportuj.

21 12. Ustawienia W zakładce Użytkownik mamy dostęp do naszych danych. Możemy tu m.in. zmienić hasło. Możemy zmienić język platformy na dowolny z listy (przy zmianie języka ponowne zalogowanie nie jest potrzebne) Układ: Ta funkcja pozwala na zapisywanie, odświeżanie lub usuwanie własnych układów. Ustawienia układu - zaznaczanie paneli, które mają być widoczne Zapisz bieżący układ wszystkie zapisane układy można znaleźć tutaj Wczytaj układ zastosuj zapisane układy

22 W Ustawieniach przejdź do zakładki Powiadomienia, aby wybrać jakie powiadomienia chcesz otrzymywać. Natomiast w zakładce Dźwięki możesz ustawić dźwięki dla poszczególnych powiadomień. W zakładce Alarmy cenowe możesz ustawić alarmy dla wybranych instrumentów, aby otrzymywać powiadomienia kiedy rynek osiągnie określony poziom ceny kupna lub sprzedaży.

23 Wygląd naszej platformy zmieniamy klikając na przycisk Przełącz na jasny wygląd lub Przełącz na ciemny wygląd. Możemy również Przywrócić domyślny wygląd. 13. Trading Funkcjonalność tradingu: Zlecenia można składać z Market Watchlist, Click&Trade, Wykresów albo z okna Otwartych pozycji. xstation obsługuje wiele rodzajów zleceń w tym Egzekucja natychmiastowa, zlecenia oczekujące Stop Loss itp. Składanie zleceń: Żeby złożyć zlecenie, należy podwójnie kliknąć na instrument z listy okna Market Watch, a zostanie otwarte okno zleceń: Pierwszym krokiem do złożenia zlecenia jest wybór wolumenu.

24 Gdy zatwierdzisz transakcję, wyświetli się okno z informacją, że transakcja została pomyślnie zrealizowana:

25 Zrealizowane transakcje są widoczne w zakładce Otwarte pozycje Click & Trade: Najprostszym sposobem na złożeniem zlecenia jest wykorzystanie Click & Trade. Kliknij podwójnie na aktualnej ofercie kupna/sprzedaży, żeby wykonać zlecenie. Wybierz wolumen albo wpisz własna kwotę, a następnie kliknij Sell lub Buy. W niektórych przypadkach kiedy wolumen ma wysoką ilość lotów, transakcja musi być zatwierdzona przez dealera. Przed wykonaniem zlecenia potwierdź transakcję.

26 Wykresy/ Składanie zleceń: Można również składać zlecenia bezpośrednio z okna wykresów poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na wybranym wykresie i złożyć zlecenie. Wybierz rodzaj transakcji: Buy Limit, Sell Limit, Buy Stop lub Sell Stop. Domyślna wartość transakcji może być zmodyfikowana w Ustawieniach konta. Nowe okno zlecenia zostanie otwarte. Nowe zlecenie oczekujące będzie na liście zleceń oczekujących.

27 Zlecenia tego typu widoczne są w zakładce Zlecenia oczekujące. Zamykanie pozycji: Żeby zamknąć otwartą pozycję kliknij przycisk (X), który znajduje sie w kolumnie Zamknij. Inny sposób na zamknięcie otwartej pozycji:

28 Kliknij podwójnie na otwartą pozycję, z listy rozwijalnej wybierz Modyfikuj zlecenie, wybierz liczbę lotów i naciśnij Zamknij. Dodanie limitów do otwartych pozycji Limity przypisane do zlecenia automatycznie zamykają pozycję, gdy rynek osiągnie określony poziom. Zwykle Stop Loss służy do automatycznego zamknięcia pozycji, w celu ograniczenia straty, a Take Profit w celu realizacji zysku. W celu dodania limitu kliknij dwukrotnie na otwartej pozycji i ustaw wysokość zlecenia a następnie naciśnij Złóż zlecenie.

29 14. xsocial Aby skorzystać z funkcji handlu społecznościowego wybierz widok xsocial z bocznego menu.

30 Wybierz przedział czasowy, z którego mają pochodzić statystyki. Ustaw filtry kolumn tak, aby znaleźć najlepsze strategie. Aby to zrobić kliknij w trójkącik znajdujący się nad nazwą kolumny. Pojawi się następujące okienko: Tutaj możesz ustawiać wartości poszczególnych parametrów w celu przefiltrowania statystyk. Przesortuj kolumny, aby wybrać najlepsze strategie do skopiowania i sprawdź statystyki poszczególnych Providerów, ich historię oraz otwarte pozycje.

31 Po wybraniu strategii kliknij przycisk Kopiuj. Użyj ustawień domyślnych kopiowania dla większości kopiowanych strategii.

32 Wybierz najbardziej stratne strategie, aby użyć funkcji Contra Copy. Ustaw ponownie odpowiedni filtr kolumn a następnie sortuj je tak, aby wybrać najsłabsze strategie. Po wybraniu strategii kliknij przycisk Kopiuj. W oknie, które się pokaże wybierz opcję Odwróć transakcje.

33 15. Opcje Up & Down (Nowość!) Aby rozpocząć handel opcyjny przejdź do widoku Options klikając na napis w lewym dolnym rogu.

34 Aby złożyć zlecenie na opcje Up&Down wybierz instrumenty z kolumny po lewej i metodą Drag-and-Drop umieść je w oknie Opcje Up-Down. Innym sposobem na dodanie instrumentów jest wpisanie nazwy danego instrumentu w polu Dodaj. Kolejnym krokiem jest określenie ilości środków, jakie chcesz zainwestować. System poinformuje Cię jak dużo pieniędzy możesz zarobić i jaka jest stopa zwrotu. Po wpisaniu kwoty wybierz zakres czasowy: 13, 23, 33, 43, 53 lub 63 minuty.

35 Twoja decyzja jest przewidywaniem zachowania rynku. Aby ocenić, czy dany wskaźnik pójdzie w górę, czy w dół, kliknij strzałkę w górę - dla wzrostu lub w dół dla spadku. Pojawi się okno z potwierdzeniem transakcji. Po potwierdzeniu opcja jest otwarta i widoczna w Twoim portfelu. Instrumenty w portfelu możesz układać w dowolnej kolejności przeciągając je w wybrane miejsce. Portfel Aby przeglądać swój portfel wejdź w zakładkę Pozycje w dolnej sekcji platformy. Portfel informuje o otwartych opcjach Up&Down, które nie zostały zamknięte lub nie uległy przedawnieniu. Znajdują się tam informacje: ID transakcji, data otwarcia (z dokładnie podanym czasem, który jest kluczową informacją dla opcji Up&Down, ponieważ to, czy fluktuacje przynoszą zysk zależy od czasu wygasania danego interwału czasowego). W tej sekcji znajdują się również informacje o klasie opcji. Kolumna Strike oznacza ceny nominalne instrumentów w momencie składania zamówienia. Gdy minie okres

36 ważności dla Twoich opcji cena nominalna również będzie odniesieniem dla ceny aktualnej. W sekcji Pozycje znajdziesz również informacje dotyczące czasu wygasania opcji, wysokości wypłaty oraz wartości początkowej. Wpłaconą kwotę system zawsze zaokrągla w dół.

Podręcznik do platformy MT4 web access

Podręcznik do platformy MT4 web access Podręcznik do platformy MT4 web access Wstęp 1. Wstęp MT4 web access jest internetową platformą transakcyjną, która oferuje zaawansowane narzędzia do analizy wykresów oraz dane finansowe w czasie rzeczywistym.

Bardziej szczegółowo

Krok 2 Systemy transakcyjne

Krok 2 Systemy transakcyjne Krok 2 Systemy transakcyjne XTB-Trader Po zalogowaniu na rachunku konkursowym uzyskujemy pełną funkcjonalność platformy transakcyjnej. Przy pierwszym logowaniu ekran platformy wygląda jak na rysunku powyżej.

Bardziej szczegółowo

KROK 2 - SYSTEMY TRANSAKCYJNE

KROK 2 - SYSTEMY TRANSAKCYJNE KROK 2 - SYSTEMY TRANSAKCYJNE xstation 3.0 Główną konkursową platformą transakcyjną jest xstation 3.0 xstation 3.0 jest internetową platformą transakcyjną, która oferuje zaawansowane narzędzia do analiz

Bardziej szczegółowo

System transakcyjny Noble Markets 5

System transakcyjny Noble Markets 5 System transakcyjny Noble Markets 5 1 Spis treści I.... 3 II. Co wyróżnia MetaTrader 5 od MetaTrader 4... 3 III. Pierwsze logowanie... 4 1. Okno Rynek... 5 2. Okno Nawigator... 7 a) Moduł Głębokość rynku...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik do platformy MetaTrader 4

Podręcznik do platformy MetaTrader 4 Podręcznik do platformy MetaTrader 4 Wstęp 1. Wstęp System transakcyjny MetaTrader (MT 4) jest jednym z pierwszych systemów handlu na rynku instrumentów pochodnych OTC, powstałym we współpracy z jedną

Bardziej szczegółowo

Alior Trader Web instrukcja użytkownika

Alior Trader Web instrukcja użytkownika Biuro Maklerskie Alior Trader Web instrukcja użytkownika 1/28 Spis Treści 1. Wstęp... 3 2. Logowanie do platformy... 4 3. Menu Główne... 5 3.1. Okno aplikacji... 5 3.2. Pasek narzędzi... 6 3.3. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Biuro Maklerskie. Alior Trader. Podręcznik użytkownika część III Narzędzia wspomagające analizę 1/55

Biuro Maklerskie. Alior Trader. Podręcznik użytkownika część III Narzędzia wspomagające analizę 1/55 Biuro Maklerskie Alior Trader Podręcznik użytkownika część III Narzędzia wspomagające analizę 1/55 I. Spis Treści I. NARZĘDZIA OBROTU... 3 1. Wykres... 3 1.1. Interwał... 3 1.2. Typ ceny... 5 1.3. Typ

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Platformy BReTRADER

Instrukcja użytkownika Platformy BReTRADER Instrukcja użytkownika Platformy BReTRADER Spis treści 1 O platformie... 5 1.1 System bezpieczeństwa... 5 1.2 Wymagania... 6 1.3 Instalacja i uruchomienie... 6 1.4 Otwieranie rachunku... 8 1.5 Autoryzacja...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Platformy mforex Trader

Instrukcja użytkownika Platformy mforex Trader Instrukcja użytkownika Platformy mforex Trader (wcześniej BRE TRADER ECN) Kontakt: e-mail: kontakt@mforex.pl infolinia: 22 697 4774 www.mforex.pl 1 Spis treści 1 O platformie... 5 1.1 System bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi DealBook FX

Instrukcja obsługi DealBook FX Instrukcja obsługi DealBook FX Witaj w programie DealBook FX - potężnej platformie transakcyjnej pozwalającej szybko i bezpiecznie przeprowadzać operacje na rynku Forex w czasie rzeczywistym. Za pomocą

Bardziej szczegółowo

SUPERMAKLER FX INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA TRANSAKCYJNEGO

SUPERMAKLER FX INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA TRANSAKCYJNEGO SUPERMAKLER FX INSTRUKCJA OBSŁUGI TERMINALA TRANSAKCYJNEGO 1. Menu główne... 2 1.1 Logo... 2 1.2 Dane rachunku... 2 1.3 Filtry... 2 1.4 Menu... 2 1.5 Ustawienia... 3 1.6 Pomoc... 5 1.7 Wyloguj... 5 2.

Bardziej szczegółowo

Alior Trader 2. Podręcznik użytkownika. Copyrights Alior Bank

Alior Trader 2. Podręcznik użytkownika. Copyrights Alior Bank Alior Trader 2 Podręcznik użytkownika Copyrights Alior Bank SPIS TREŚCI I. NARZĘDZIA OBROTU 1. Wykres 1) Interwał 2) Typ ceny 3) Typ wykresu 4) Zakres danych 5) Zbliżanie i oddalanie wykresu 6) Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej BOSSAFX Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Pierwsze kroki... 6 1) Instalacja... 6 2) Pierwsze uruchomienie... 6 3) Otwieranie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej BOSSAFX Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Obsługa rachunku internetowego... 7 1) Logowanie... 7 2) Dyspozycje... 7

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika Platformy BRE WebTrader

Instrukcja użytkownika Platformy BRE WebTrader Instrukcja użytkownika Platformy BRE WebTrader Spis treści 1. Informacje ogólne... 3 2. Uruchamianie platformy... 3 3. Interfejs użytkownika... 4 3.1. Nagłówek okna platformy... 5 3.2 Menu wyboru instrumentu...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej BOSSAFX Tab Dla urządzeń z systemem operacyjnym Android Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Pierwsze kroki... 3 1) Pobieranie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika mforex WEB

Instrukcja użytkownika mforex WEB Instrukcja użytkownika mforex WEB Kontakt: e-mail: info@mforex.pl infolinia: 22 697 4774 www.mforex.pl 1 Spis treści 1. Informacje ogólne... 3 2. Uruchamianie platformy... 3 3. Interfejs użytkownika...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy Metatrader 4

Instrukcja obsługi platformy Metatrader 4 Instrukcja obsługi platformy Metatrader 4 Spis treści Wstęp... 3 Pierwsze kroki... 4 Okno rynek oraz jego funkcje... 6 Okno zlecenia... 7 Zlecenia oczekujące typy... 8 Okno Nawigator... 9 Paski narzędzi...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. MetaTrader 4 Dla urządzeń mobilnych wyposażonych w ios

Instrukcja użytkownika. MetaTrader 4 Dla urządzeń mobilnych wyposażonych w ios Instrukcja użytkownika MetaTrader 4 Dla urządzeń mobilnych wyposażonych w ios Spis treści 1 Instalacja i pierwsze uruchomienie... 2 1.1 Pobranie aplikacji... 2 1.2 Logowanie... 4 1.3 Zakładanie demo...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU SIDOMA8

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU SIDOMA8 2011-07-25 INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU SIDOMA8 ING SECURITIES S. A. SPIS TREŚCI 1. WSTĘP...4 1.1. Cel dokumentu...4 1.2. Zakres dokumentu...4 1.3. Struktura i sposób posługiwania się dokumentem...4 1.4.

Bardziej szczegółowo

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 SIDOMA System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 DOKUMENTACJA SYSTEMU Funkcjonalność dla Klienta Internetowego 1 Spis treści 1. Informacje wstępne... 4 2. Menu Sidoma... 6 2.1. Sidoma... 6 2.1.1. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Sidoma8Online Funkcjonalność dla klienta wersja 1.07

Sidoma8Online Funkcjonalność dla klienta wersja 1.07 Funkcjonalność dla klienta wersja 1.07 Str. 1 / 72 SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE WSTĘPNE......4 2. MENU SIDOMA......5 2.1. Logowanie do systemu...5 2.2. Rejestracja...6 2.3. Historia operacji w internecie...21

Bardziej szczegółowo

Biuro Maklerskie. Alior Trader Mobile. Podręcznik użytkownika System Android 1/26

Biuro Maklerskie. Alior Trader Mobile. Podręcznik użytkownika System Android 1/26 Biuro Maklerskie Alior Trader Mobile Podręcznik użytkownika System Android 1/26 1. Spis Treści 1. WSTĘP... 3 2. Instalacja Platformy Alior Trader Mobile... 4 3. Logowanie do Platformy... 6 3.1 Rachunek

Bardziej szczegółowo

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 SIDOMA System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 Instrukcja korzystania z systemu 1. Bezpieczeństwo systemu System (SIDOMA) zapewnia kompleksową obsługę klientów Biura Maklerskiego Banku BGŻ BNP Paribas przez

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika mforex Android

Instrukcja użytkownika mforex Android Instrukcja użytkownika mforex Android Platforma transakcyjna Meta Trader 4 dla urzadzeń mobilnych z systemem Android TM Kontakt: e-mail: kontakt@mforex.pl infolinia: 22 697 4774 www.mforex.pl Android TM

Bardziej szczegółowo

Biuro Maklerskie. Alior Trader Mobile. Podręcznik użytkownika System ios 1/20

Biuro Maklerskie. Alior Trader Mobile. Podręcznik użytkownika System ios 1/20 Biuro Maklerskie Alior Trader Mobile Podręcznik użytkownika System ios 1/20 1. Spis Treści 1. WSTĘP... 3 2. Instalacja Platformy Alior Trader Mobile... 4 3. Logowanie do Platformy... 5 3.1 Rachunek Rzeczywisty...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. MetaTrader 4 Dla urządzeń mobilnych z systemem Android TM. Android TM jest znakiem handlowym zastrzeżonym przez Google, Inc.

Instrukcja użytkownika. MetaTrader 4 Dla urządzeń mobilnych z systemem Android TM. Android TM jest znakiem handlowym zastrzeżonym przez Google, Inc. Instrukcja użytkownika MetaTrader 4 Dla urządzeń mobilnych z systemem Android TM Android TM jest znakiem handlowym zastrzeżonym przez Google, Inc. Spis treści 1 Instalacja i pierwsze uruchomienie... 2

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Spis treści 1. Instalacja platformy... 2 2. Logowanie do rachunku demo... 3 3. Logowanie do rachunku rzeczywistego... 5 4. Informacje o rachunku... 6 dibre.pl 1 1. Instalacja platformy

Bardziej szczegółowo

TUTORIAL FXPRO CTRADER ECN

TUTORIAL FXPRO CTRADER ECN TUTORIAL FXPRO CTRADER ECN POLSKOJĘZYCZNA INSTRUKCJA OBSŁUGI PLATFORMY TRANSAKCYJNEJ FXPRO CTRADER ECN Niniejsza instrukcja jest produktem nieoficjalnym, sporządzonym przez serwis ForexClub.pl. Ma charakter

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Platformy transakcyjnej ibossafx Dla urządzeń działających w środowisku ios Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. S t r o n a 2 Spis treści I) Pierwsze kroki... 3 1) Pobieranie

Bardziej szczegółowo