KRONIKA SKO. Szkoła Podstawowa Nr 2 ul. Sądecka Rabka - Zdrój Opiekunowie SKO: Małgorzata Róg, Barbara Wierzba

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KRONIKA SKO. Szkoła Podstawowa Nr 2 ul. Sądecka 2 34-700 Rabka - Zdrój Opiekunowie SKO: Małgorzata Róg, Barbara Wierzba"

Transkrypt

1 KRONIKA SKO Szkoła Podstawowa Nr 2 ul. Sądecka Rabka - Zdrój Opiekunowie SKO: Małgorzata Róg, Barbara Wierzba rok szkolny 2013/2014

2 Pomagamy innym Zaangażowaliśmy się w wiele akcji charytatywnych, dzięki którym pomogliśmy wielu potrzebującym, nie tylko z naszego środowiska. Przekazaliśmy potrzebującym 7830 zł oraz przedmioty o nieokreślonej wartości Akcja SZKOŁO POMÓŻ I TY organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ I TY. W drugiej połowie września rozprowadzaliśmy cegiełki. Uzyskaliśmy 225 zł. Kwota ta została przekazana Justynie Niedziałek na skomplikowaną operację ręki. Pomogliśmy Filipińczykom listopada, każdego dnia aktyw SKO zbierał pieniążki na pomoc dla Filipińczyków, którzy ucierpieli w czasie hura ganu. Wiele dzieci dawała pieniążki nie od rodziców, ale z zaoszczędzonych przez siebie pieniążków w SKO. Zebraliśmy 700 zł. Pomagamy- nakrętki zbieramy. Przez cały rok zbieraliśmy nakrętki dla uczniów szkoły dla niewidomych w Rabce - Zdrój na wyjazdy rehabilitacyjne. W ciągu całego roku szkolnego uzbieraliśmy 15 worków 120 litrowych.

3 Pomogliśmy nasze chorej koleżance W ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem uczniowie wsparli kosztowne leczenie chorej na agresywną postać stwardnienia rozsianego koleżankę Marzene. Rozprowadzane były upominki - wypieki z masy solnej wykonane przez dzieci i dorosłych. Uzyskaliśmy 1350zł. Wykonaliśmy kartki świąteczne - pomogliśmy niepełnosprawnym Bardzo wielu uczniów z naszej szkoły wykonało karki świąteczne, które następnie wspólnie z nauczycielami sprzedawali 24 listopada przy Kościele pw. Marii Magdaleny w Rabce Zdrój. Zysk w kwocie ze sprzedaży 4100zł- został przeznaczony na działalność statutową POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W RABCE-ZDROJU. ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM W pierwszym tygodniu grudnia trwała zbiórka artykułów szkolno zabawkowych aby wspomóc akcje Zostań Świętym Mikołajem. Nasi uczniowie nie zawiedli i hojnie dzielili się tym, co mają z bardziej potrzebującymi.

4 Pomagamy dzieciom w Afryce. W okresie Wielkiego Postu na terenie szkoły SKO, przy aktywnym zaangażowaniu rodziców, zorganizowało wiele akcji zarobkowych. Dochód z nich został przekazany Salezjańskiemu Wolontariatowi Misyjnemu w Krakowie na projekty pomocy dzieciom w Afryce. Wiele z tych akcji kontynuujemy nadal. Do akcji tych zachęciliśmy również uczniów innych rabczańskich szkół. Zrezygnuj z batonika, chipsów, cukierków, czy czekoladki, by wspomóc dzieci w Afryce. Za pieniądze, które dzieci miały wydać na te przysmaki kupowały cegiełkę, którą był komiks Rudolf Komorek Świę ty Ksiądz. Akcja przyniosła dochód 705 zł. Uczestnictwo w akcji PIERWIOSNEK Dzieci w swoich domach oraz wśród swoich rodzin, znajomych zbierali stare, zepsute telefony komórkowe. Zostały one przekazane SWM. Dochód ze sprzedaży tych telefonów zostanie przeznaczony na RZECZ DZIECI OBJĘTYCH PROGRAMEM ADOPCJA MIŁOŚCI. Zebraliśmy 70 telefonów. Wspomagamy sierociniec w Zambii. 16 kwietnia przystąpiliśmy do salezjańskiego Programu Adopcja Miłości. Zadeklarowaliśmy wpłatę 800 zł rocznie na działalność sierocińca w miejscowości Kasisi w Zambii. Wpłaciliśmy już 400 zł. Pieniądze uzyskaliśmy z Kiermaszu Wielkanocnego oraz zbiórki makulatury. Kiermasz Ciast i Ciasteczek 3 i 4 kwietnia odbył się Kiermasz Ciast i Ciasteczek. Dochód w wysokości 750 zł został przekazany zakup kserokopiarek dla potrzeb szkół prowadzonych przez siostry salezjanki w Wau w Sudanie Południowym. Zbierając znaczki pomagamy Zebraliśmy ponad 2000 znaczków, które przekazaliśmy Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti. Sprzedają je oni jako tzw. makulaturę filatelistyczną. Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczone są na animację misyjną w Afryce.

5 Akcje zarobkowe Prowadzone na terenie szkoły akcje zarobkowe miały na celu wyzwolenie inicjatywy i pomysłowości w samodzielnym wypracowywaniu dochodów. Dochody z akcji 4787,60 zł były przeznaczane na różnorodne cele. Zbieranie surowców wtórnych puszek aluminiowych 1-20 październik 43,5 kg na kwotę 130,50 zł.- zakup nagród makulatury 1-7 XII, 20 III do 4IV 1310 kg na kwotę 196,50zł- dla Programu Adopcja Miłości płyt CD cały rok 186 kg na kwotę 55,80 zł- potrzeby świetlicy szkolnej baterie cały rok 117 kg na kwotę 46, 80 zł potrzeby świetlicy szkolnej plastykowe nakrętki 15 worków 120 l- pomoc dzieciom niewidomym VI będzie kolejna zbiórka elektrośmieci, makulatury, puszek aluminiowych

6 Organizacja przez SKO kiermaszy I Kiermasz Cist i Wypieków 19 IX 403 zł przekazano na potrzeby szkoły II Kiermasz Ciast i Ciasteczek 3 i 4 IV 750 zł- pomoc dzieciom w Afryce Kiermasze taniej książki listopad i marzec 850 zł- z rabatu uzyskanego ze sprzedaży książek wzbogacany jest księgozbiór szkolnej biblioteki Kiermasz ozdób choinkowych 16-23XII 1350 zł pomoc chorej koleżance Kiermasz Wielkanocny - dniach kwiecień w naszej szkole oraz w rabczańskiej siedzibie. Każdy mógł zakupić wielkanocne ozdoby wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców w ramach Rodzinnego Konkursu Wielkanocnego. Zysk 395zł przekazany na Program Adopcja Miłości

7 Redagowanie i sprzedaż gazetki szkolnej W szkole jest redagowana przez SU gazetka Szkolny Bigos, która ukazuje się raz w miesiącu. Na łamach naszego miesięcznika ogłaszane są konkursy,uczniowie mogą odnaleźć ciekawostki, rozrywkę, temat miesiącakażdy znajdzie coś interesującego. Do każdego numeru jest dokładana wkładka informująca o działalności SKO. Średnia ilość sprzedanych gazetek to 25 sztuk miesięcznie. Na dzień obecny Szkolny Bigos dostarczył 150 złotych. Dyskoteki i zabawy szkolne W listopadzie odbywały się Andrzejkowe szaleństwa. Uczennice i uczniowie z wróżb wróżyli sobie przyszłość. Luty to bale przebierańców w kl.0-iii, natomiast dyskoteka w klasach starszych. SU rozprowadzał bilet-cegiełki w cenie 2 zł. Tym sposobem konto SU uzyskało zastrzyk gotówki w kwocie 300 złotych. Pieniądze te zostały przezna czone na zakup materiałów papierniczych potrzebnych min. do wykonywania kartek świątecznych. Poczta Walentynkowa Walentynki świętowaliśmy w naszej szkole 17 lutego. Każdy mógł w tym dniu przesłać wykonaną własnoręcznie bądź zakupioną na kiermaszu kartkę lub serduszko wykonane przez uczniów na zajęciach plastycznych. Dochód ze sprzedaży serduszek 160zł przeznaczono na potrzeby biblioteki szkolnej.

8 Lekcje bankowosci popularyzacja świadomości i wiedzy związanej z oszczędzaniem i pieniędzmi oraz ekonomią Pierwszaki poznają Kubę Pieniążka i Żyrafę Lokatkę 13 listopada pierwszaki poznały Kubę Pieniążka, jego rodzinę oraz żyrafę Lokatkę. W czasie zajęć dowiedziały się do czego służą pieniądze, skąd się wzięły, jakie są rodzaje pieniędzy, skąd rodzice biorą pieniądze? Najmłodsi, przyszli członkowie SKO poznali także słowniczek podstawowych pojęć bankowych Dzieci listy piszą 19.XI Uczniowie klasy drugiej uczyli się pisać list. Gdy poznały już budowę listu, to napisały swój własny list do kolegi, koleżanki w którym zachęcały do oszczędzania w SKO. Powstały bardzo ciekawe listy. Wiele z nich zostało wysłanych do adresatów. Po co są banki Uczniowie klas czwartych w grudniu i 13 stycznia dowiedzieli się: co to jest bank, jak on działa i jakie usługi oferuje swoim klientom- dorosłym jak również dzieciom. Już wiedzą czym jest ROR, lokata terminowa, kredyt, konto młodzieżowe, depozyt, przelew, karta płatnicza, kredytowa. Wypełniali pierwszy raz w życiu, formularza przelewu bankowego.

9 Zajęcia z poradnikiem "Brawo Bank" I. w celu szerszego promowania działalności SKO zostały przeprowadzone w klasach drugich zajęcia czytelnicze z Brawo Bank iem. W czasie zajęć uczniowie pogłębiali wiedzę z zakresu oszczędzania, dowiedzieli się jak i na co można oszczędza pieniążki. Zapoznali się z nowymi pojęciami budżet domowy, konsument. W maju podobne zajęcia zostały przeprowadzone w klasach trzecich. Moje wydatki o wyborach finansowych 20.II w klasie III B Pod kierunkiem pracownika banku zostały przeprowadzone zajęcia pt. Moje wydatki o wyborach finansowych. Uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami dochodów i wydatków rodziny. Poznali znaczenie nowych pojęć np. gospodarowanie, wydatki, budżet, oszczędzanie. Czy pieniądze są nam potrzebne? 9.III p. M. Bulik pracownik banku PKO zapoznał uczniów klasy IIIA z różnymi rodzajami pieniędzy i ich historią. Uświadomili sobie, że nie można mieć wszystkiego co chcemy, nasze zasoby finansowe są ograniczone a potrzeby nieograniczone. Dlatego należy planować wydatki. Lekcje bankowości z Świerszczem Filipem 14 i 15 marca zerówkowicze i pierwszaki dowiedziały się też, co to są karty płatnicze i jak to się dzieje, że bankomat wypłaca nam pieniążki. Panie z banku wyjaśniły im, co to są karty płatnicze i jak to się dzieje, że bankomat wypłaca nam pieniążki. Filip powiedział im, co to jest numer PIN i, że nie należy go podawać innym oso bom. Wiedzą też, co to moneta, a co banknot.

10 Blogowa Akademia Pieniądza W celu dotarcia do większej ilość odbiorców na Szkolnym Blogu pojawiają się wykłady z których dzieci ale również dorośli dowiadują się wiele ciekawych rzeczy z zakresu finansów, bankowości pozyskują pewne umiejętności. Dotychczasowe wykłady: 8.I. - Ewolucja pieniądza 16.I - Moneta jako forma pieniądza metalowego 25.I - Polski złoty 31.III - Początek bankowości na świecie 9.IV - Od 7 kwietnia w Polsce mamy nowe banknoty 11.IV Zmodernizowany banknot 20 zł. V Historia bankowości w Polsce Do czego służy bankomat? Pani M. Bulik, pracownik banku, 9 V objaśniła uczniom klasy drugiej do czego służy bankomat oraz jak z niego korzystać. Jak skutecznie oszczędzać pieniądze? 24 X Dyrektor Oddziału PKO Pani Wanda Karpierz oraz Panie Marzena Bulik i Maria Kawśniewska przeprowadziły pogadankę dla wszystkich uczniów szkoły na temat oszczędzania pieniędzy. Co to jest PKO Konto Pierwsze? 29V zostały przeprowadzone zajęcia dla klas VI przez pracowników banku PKO celem zajęć było zachęcenie szóstoklasistów do założenia nowoczesnego i wygodnego konta osobistego przeznaczonego dla młodzieży w wieku lat.- maj

11 KONKURSY Edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania oraz wyrobienie w niej nawyku świadomego oszczędzania Udzial szkoly w konkursach zewnetrznych Konkursy ekonomicznego poradnika dla najmłodszych Brawo Bank. Na konkursy ogłaszane przez poradnik wysyłaliśmy kilkanaście prac /w dwóch kategoriach wiekowych/ wyłonionych w eliminacjach szkolnych- Maska Karnawałowa - wysłaliśmy 10 masek /zgłoszonych 24/ - etap szkolny wygrał K. Dziki kl.iic Akcja segregacja wysłaliśmy 20 prac/zgłoszonych 35/ etap szkolny wygrała Natalia Worwa - kl. IIc Ogólnopolski konkurs plastyczny ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ wrzesień wyróżnienia A. Pustelnik i D.Bolechowski

12 Konkurs - Blog Miesiąca- grudzień wyróżnienie, marzec nagroda główna Energia mojego miasta - konkurs zorganizowany przez firmę TAURON Polska Energia S.A. -od 7 października do 16 grudnia SKOwicze zdobywali punkty dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce Konkurs na elektronicznego Newslettera SKO listopad Konkurs Wiosenne filmowanie z SKO maj/czerwiec w spocie reklamowym promowaliśmy działania ekologiczne w naszej szkole Test Matematyka Plus OXFORD 08 IX- J.Luboński, J. Wójtowicz 100%punktów Międzynarodowy konkurs matematyczny Kangurek i Kangurek marzec Konkursy szachowe SKO-owicze z naszego szkolnego koła szachowego odnoszą sukcesy na skale krakową

13 Konkursy szkolne Konkurs indywidualnego oszczędzania - Mistrz systematycznego oszczędzania w SKO koniec roku szkolnego Rywalizacja klas w systematycznym oszczędzaniu w SKO - koniec roku szkolnego Konkursy klasowe i indywidualne związane z zbiórką surowców wtórnych: makulatura IV wgrał H. Walczak z kl.iid, puszki aluminiowe- IX-wygrał M. Bronowicz kl. III B, baterii i płyt CD koniec roku szkolnego. Klasowy konkurs na gazetkę ścienną SKO Październik miesiącem oszczędności X wygrała kl. IIc Potyczki matematyczne - co miesiąc uczniowie rozwiązują zadania z liczeniem pieniędzy np. obliczanie rat kredytu, procentów od danej kwoty itp. Konkurs dla klas pierwszych Owocowo-warzywny stworek SKO październik wygrali W. Karkula, M.Karkula, I. Tomkiewicz, G. Waśko, R. Weker, Z.Filipiak, L.Trojankowska

14 Konkurs plastyczny Odblaskowa szkoła październik - zgłoszono 54 prace wygrała A. Pustelnik z Va Świąteczna bombka SKO XII - wpłynęło 55 baniek - wygrała N. Knapczyk kl. II c Konkurs literacki klas trzecich - Świąteczne opowiadanie - na temat pomocy potrzebującym lub w jaki sposób można pozyskać pieniążki na zakupy świątecznych prezentów 1-13 XII - wygrali M. Wójciak, N. Zajadlik, K. Pietrzyk MOJA SZKOŁA BEZPIECZNA SZKOŁA- styczeń wpłynęło 15 prac wygrała praca E. Peliwo i I. Miśkowiec z VB RODZINNY KONKURS WIELKANOCNY z SKO kwiecień - dostarczono 27 stroików wielkanocnych, 52 jajka wielkanocne i 48 kartek wielkanocnych wygrali K. Miśkowiec, A. Worwaa, Z. Filipiak Konkursy ekologiczne: wykonanie chronionego zwierzątka i nakrycia głowy z surowców wtórnych, ułożenie i zaśpiewanie piosenki o tematyce ekologicznej, konkurs wiedzy ekologicznej 26,27V Konkursy na Szkolnym Blogu

15 Redagujemy bloga W tym roku szkolnym bardzo twórczo prowadziliśmy szkolnego bloga na Opisywaliśmy działalność SKO oraz ważne wydarzenia w naszej szkole. Informacje z blogu trafiały na Facebook, dlatego wiadomości o naszych poczynaniach docierają do bardzo dużej liczby osób. Sukcesy w konkursie "SKO Blog Miesiąca" Grudzień - wyróżnienie Marzec nagroda główna Blogowe konkursy Blogowicz miesiąca dla osoby, która napisze najwięcej komentarzy w danym miesiącu Super blogowicz roku dla osoby, która uzyska najwięcej tytułów Blogowicz miesiąca Blogowe konkursy internetowe internauci wybierają poprzez głosowanie na blogu zwycięzce Stworek SKO, Akcja segregacja, logo programu Wiem co jem Konkursy Łapiemy głosiki klikanie na podany numer głosu na naszym jak i innych blogach. Moje ferie zimowe konkurs na wpis Dzieci komentarze piszą konkurs feryjny Myszkowanie na ekranie - listopad Udział uczniów w konkursach Pytanie na Szkolnych Blogach Udział naszych uczniów w konkursach blogów innych szkół

16 Na blogu promujemy piękno naszej miejscowości Rabka- Zdrój Blog to miejsce gdzie zawieramy nowe znajomości, pomagamy sobie, wymieniamy się doświadczeniami na temat oszczędzania ale nie tylko. Nasz Blog to źródło wiedzy o tradycjach i zwyczajach Podhala, Rabki i regionu związanych z świętami, ważnymi wydarzeniami. Blogowa Akademia Pieniądza to nauka o bankowości Blog to rzetelna kronika szkoły z której każdy może dowiedzieć się o życiu szkoły, sukcesach uczniów. Na blogu pojawiają się wpisy dotyczące ważnych wydarzeń, rocznic, świąt

17 Wydarzenia w których SKO miało swój udział Inicjowanie wydarzeń związanych z popularyzacją oszczędzania oraz wzmacnianie relacji pomiędzy środowiskiem szkolnym, a lokalną społecznością oraz Organizatorem. Apel z udziałem Pani Dyrektor i pracownic Banku PKO z okazji Miesiąca Oszczędności październik I Konkurs Pieśni patriotycznych 19 listopad Dzień Życzliwości 21XI organizowany po raz pierwszy w szkole Wystawiamy bajki dla rabczańskich przedszkolaków: październik- Szewczyk Dratewka, kwiecień Calineczka, czerwiec- Kwiat Życia Co zrobić, aby mieć piękne ozdoby choinkowe prawie za darmo 11XII udział w warsztatach Wystawa Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego -kwiecień Dzień Babci i Dziadka - styczeń, Dzień Rodzinny maj/czrwiec SKO-wicze odwiedzają: Pensjonariuszy Domu Pomocy z okazji Dnia Babci i Dziadka Uczniów szkoły dla niewidomych październik i kwiecień Wizyty w PKO 8, 22 maj

18 Dbając o zdrowie i środowisko oszczędzamy pieniądze Inicjowanie zadań związanych z popularyzacją oszczędzania Każdy wie, że leczenie chorób jest bardzo kosztowne, dlatego SKO-wicze zapobiegają chorobom poprzez: zdrowe odżywianie realizacja programów: Wiem co jem, Owoce w szkole, Szklanka mleka, zajęcia propagujące zdrowe jedzenie cały rok hartowanie organizmu na świeżym powietrzu zajęcia sportowe, wycieczki uczestniczą w akcjach i projektach promujących zdrowy tryb życia dbając o bezpieczeństwo - realizacja min.programu Odblaskowa szkoła, Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń. SKO-wicze z SP2 Rabka wiedzą, że czyste środowisko to bogatsze społeczeństwo, dlatego: Zbierają surówce wtórne i segregują śmieci realizacja programu Ekodzieci zbieraj elektrośmieci i inne odpady Przeprowadzają akcje ekologiczne Z ekologią na ty - maj, Segregacja śmieci październik, Sprzątanie Ziemi - kwiecień Udział w finale regionalnym konkurs wiedzy leśnej i ekologicznej Poznajemy nasze lasy i ojczysta przyrodę - marzec Akcja Dokarmiamy ptaki zimą Realizujemy programy ekologiczne: Czym skorupka Organizujemy Dzień z Ekologia na Ty Krecimy spot reklamowy o ekologii

19 Oszczędzamy i na wycieczki jeździmy Wielu uczniów zbiera na SKO pieniążki a klasa IId, IIIa i IIIb posiadają konta klasowe, gdzie systematycznie każdy uczeń klasy wpłaca określona kwotę miesięcznie z przeznaczeniem na wycieczki szkolne. Wycieczek jest ich sporo w naszej szkole. Oto tylko niektóre: Wyjazdy klas II i III do skansenu w Zubrzycy, klasa Va odwiedziła Pszczynę, Jaskinie Demianowskie na Słowacji kl. IId i IIIb, Bochnia kl. IIbcd, Kraków- kilka klas, Warszawa IVb, Sudety i Skalane Miasto w Czechach VIac, Nordhausen Niemcy kl.iv Gazetka SKO Nasza gazetka SKO znajdująca się na parterze szkoły. Pełni ona dwojaką funkcję: zawiera aktualności związane z działalnością naszego szkolnego SKO oraz materiały edukacyjne związane z bankowością.

20 Piszą o nas W gazecie internetowej ukazującej się na Podhalu, Spiszu i Orawie - podhaleregion.pl.- marzec, maj Na stronie internetowej miasta Rabki - Zdrój pojawił się wpis o naszym SKO. marzec, maj W 30 numerze lokalnego czasopisma "Wiadomości Rabczańskich" maj, czerwiec Na blogu SKO z życzeniami bożonarodzeniowymi informacja o naszych ozdobach - grudzień Na dzień r SKO naszej szkoły liczyło 115 uczniów, którzy w roku szkolnym 2013/2014 zaoszczędzili ,89 zł. Na kontach klas zbiórka na wycieczki- jest kwota 3 441,51 zł /część pieniędzy musiała być już pobrana wcześniej na wycieczki/ RAZEM ,40 zł Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu SKO!!!

Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2014/2015

Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2014/2015 Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2014/2015 Nasze sukcesy Jesteśmy na Szkolnych Blogach Nagrody dla opiekunek SKO Brązowe odznaki oraz wizyta na Gali DEN Nagroda II stopnia Nagrody Dyrektora

Bardziej szczegółowo

SKO. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 im. Stefana Batorego W INOWROCŁAWIU

SKO. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 im. Stefana Batorego W INOWROCŁAWIU SKO SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11 im. Stefana Batorego W INOWROCŁAWIU Rok szkolny 2013/2014 LEKCJE MAŁEJ EKONOMII ORGANIZUJEMY, WIEDZĘ ZDOBYĆ CHCEMY Przez cały rok w SP 11 odbyło się wiele lekcji, w czasie których

Bardziej szczegółowo

KONKURS SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI

KONKURS SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI KONKURS SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy email: splipnica@poczta.onet.pl lub splipnica@onet.eu Kronika działań SKO Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy liczy zaledwie 88

Bardziej szczegółowo

We wrześniu 2014 r. podczas apelu SKO przekazany został bibliotece szkolnej laptop - nagroda za film w konkursie Wiosenne filmowanie z SKO.

We wrześniu 2014 r. podczas apelu SKO przekazany został bibliotece szkolnej laptop - nagroda za film w konkursie Wiosenne filmowanie z SKO. Szkolna Kasa Oszczędności Szkoły Podstawowej w Jegłowniku pod patronatem PKO Banku Polskiego istnieje od 2012 r. Należy do SKO 72 uczniów. Współpracujemy z PKO Bankiem Polskim Oddział 2 w Elblągu. Nasi

Bardziej szczegółowo

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Rok szkolny 2013/2014 PRACA KONKURSOWA Opiekunowie: Wiesława Jemioła, Elżbieta Rusin W pierwszych dniach września zarząd SKO opracował plan działań organizacji, tematykę

Bardziej szczegółowo

PRACA KONKURSOWA 2011/2012

PRACA KONKURSOWA 2011/2012 Szkoła Podstawowa im. księcia Józefa Poniatowskiego w Wysokienicach Wysokienice 32 96-130 Głuchów tel. 46 815 70 53 e-mail: szkola_wysokienice@interia.pl PRACA KONKURSOWA 2011/2012 Działania SKO w naszej

Bardziej szczegółowo

K R O N I K A S K O SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W KĘBŁOWIE ROK SZKOLNY 2011/2012

K R O N I K A S K O SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W KĘBŁOWIE ROK SZKOLNY 2011/2012 ROK SZKOLNY 2011/2012 Spis treści WITAMY... 3 SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW... 3 DZIEŃ EKOLOGICZNY... 4 SPRZĄTANIE ŚWIATA... 4 DOCHODOWE DYSKOTEKI... 5 ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH... 6 PRZYWITANIE NOWYCH CZŁONKÓW

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA im. księcia Józefa Poniatowskiego w WYSOKIENICACH

SZKOŁA PODSTAWOWA im. księcia Józefa Poniatowskiego w WYSOKIENICACH AKTYW SKO SZKOŁA PODSTAWOWA im. księcia Józefa Poniatowskiego w WYSOKIENICACH Wysokienice 32, 96-130 Głuchów tel. 46 815 70 53 e-mail: szkola_wysokienice@interia.pl PREZENTACJA KONKURSOWA 2012/2013 3 grudnia

Bardziej szczegółowo

Wejdź do. Szkolna Kasa Oszczędności OK 2014/2015. Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu

Wejdź do. Szkolna Kasa Oszczędności OK 2014/2015. Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu Wejdź do Twój login Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu Hasło Szkolna Kasa Oszczędności Jeśli nie pamiętasz hasła lub zostało ono zablokowane, skontaktuj się z opiekunami SKO: Ewą Falkowską lub Jerzym

Bardziej szczegółowo

KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności

KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności KRONIKA Szkolna Kasa Oszczędności Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łomnicy rok szkolny 2013/2014 Opiekunowie: Aneta Chmielewska-Żyhałko Anna Frąckowiak Popularyzacja wiedzy związanej z oszczędzaniem

Bardziej szczegółowo

SKO-OWA BRAĆ KORNELOWSKA DONOSI, ŻE

SKO-OWA BRAĆ KORNELOWSKA DONOSI, ŻE SKO SKO-OWA BRAĆ KORNELOWSKA DONOSI, ŻE DO SZKOŁY IM.KORNELA MAKUSZYSNKIEGO UCZĘSZCZA OD KL.O DO KL. 6 UCZĘSZCZA 55 KONTA SKO DLA UCZNIA POSIADA 43 UCZNIÓW SZKOLNA RADA SKO BARDZO ZGRANA BRYGDA I PRAWA

Bardziej szczegółowo

rok szkolny 2013/2014 opiekunowie Justyna Hirsz Karina Józefczyk

rok szkolny 2013/2014 opiekunowie Justyna Hirsz Karina Józefczyk rok szkolny 2013/2014 opiekunowie Justyna Hirsz Karina Józefczyk SPIS TREŚCI WITAMY...3 PLATFORMA SzkolneBlogi.pl 4 MY W PRASIE 5 SPRZĄTANIE ŚWIATA, DZIEŃ ZIEMI, EKO TURNIEJ... 6 SEGREGACJA I RECYKLING

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Michowicach

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Michowicach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Michowicach Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności edycja 2013/2014 Kinga, Marysia i Klaudia to Aktyw SKO czyli nieoceniona pomoc opiekunkom SKO w realizacji całorocznych

Bardziej szczegółowo

Warszawa, rok szkolny 2013/14. Opiekun SKO : Hanna Zdanowska

Warszawa, rok szkolny 2013/14. Opiekun SKO : Hanna Zdanowska Warszawa, rok szkolny 2013/14 Opiekun SKO : Hanna Zdanowska Już prawie 2 lata w SKO!!! We wrześniu 2012 rozpoczęliśmy swoją przygodę z SKO i współpracę z 43 Oddziałem Banku Polskiego PKO w Warszawie przy

Bardziej szczegółowo

KRONIKA SKO 2013/2014. PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU Al. Niepodległości 10 56-210 Wąsosz

KRONIKA SKO 2013/2014. PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU Al. Niepodległości 10 56-210 Wąsosz KRONIKA SKO 2013/2014 PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU Al. Niepodległości 10 56-210 Wąsosz 1 Poznajemy MOC OSZCZĘDZANIA Zaoszczędziliśmy ponad 54 000 zł Lekcje z edukacji finansowej

Bardziej szczegółowo

I Oddz. PKO BP w Siedlcach. produkty PKO BP.

I Oddz. PKO BP w Siedlcach. produkty PKO BP. Jesteśmy uczniami klas I-VI. Wszyscy należymy do Szkolnej Kasy Oszczędności -163 isko- wiczów. Aktywnie działamy jako wolontariusze na rzecz środowiska i naszej szkolnej kasy. Pod opieką p. Ewy Bińczak

Bardziej szczegółowo

NASZE SKO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015. Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego ul. Szkolna 4 84 217 Szemud nasz e-mail sp.szemud@interia.

NASZE SKO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015. Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego ul. Szkolna 4 84 217 Szemud nasz e-mail sp.szemud@interia. NASZE SKO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego ul. Szkolna 4 84 217 Szemud nasz e-mail sp.szemud@interia.pl ZAKŁADAMY NOWE KONTA Pierwszoklasiści podczas ślubowania obiecywali,

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA PODSTAWOWA im. księcia Józefa Poniatowskiego w WYSOKIENICACH

SZKOŁA PODSTAWOWA im. księcia Józefa Poniatowskiego w WYSOKIENICACH SZKOŁA PODSTAWOWA im. księcia Józefa Poniatowskiego w WYSOKIENICACH Wysokienice 32, 96-130 Głuchów tel. 46 815 70 53 e-mail: szkola_wysokienice@interia.pl PREZENTACJA KONKURSOWA 2014/2015 MIŁE CHWILE Z

Bardziej szczegółowo

KONKURS ,, Małopolska moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna IV edycja

KONKURS ,, Małopolska moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna IV edycja KONKURS,, Małopolska moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna IV edycja Szkoła Podstawowa nr 53 ul. Skośna 8 30 383 Kraków 1 SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADAŃ IV edycja konkursu,, Małopolska moje miejsce

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z planu pracy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach w roku szkolnym 2010/2011

Sprawozdanie z planu pracy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach w roku szkolnym 2010/2011 Sprawozdanie z planu pracy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach w roku szkolnym 2010/2011 Analiza świadectw z wyróżnieniem: Procentowy wykaz świadectw z wyróżnieniem w roku szkolnym

Bardziej szczegółowo

Skład redakcji: Opiekun: P. Iwona Skut Redaktorzy naczelni: Karol Pierzchała Adam Dąbrowski. Redaktorzy:

Skład redakcji: Opiekun: P. Iwona Skut Redaktorzy naczelni: Karol Pierzchała Adam Dąbrowski. Redaktorzy: Kwartalnik Wśród nas jest czasopismem odpowiednim dla każdego bez względu na wiek. Każdy numer daje wiele radości. Nasza gazeta jest ciekawa, dlatego, że piszą ją zarówno nauczyciele jak i uczniowie naszej

Bardziej szczegółowo

PROGRAM WYCHOWAWCZY. realizowany w roku szkolnym 2015/2016

PROGRAM WYCHOWAWCZY. realizowany w roku szkolnym 2015/2016 PROGRAM WYCHOWAWCZY Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie realizowany w roku szkolnym 2015/2016 Zaopiniowany przez : Radę Pedagogiczną - 15.09.2015r. Samorząd Uczniowski - 31.08.2015r.

Bardziej szczegółowo

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013"

OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ SZKOŁY GLOBALNEJ 2013 OPIS SPEŁNIENIA WYMAGAŃ DO KONKURSU O TYTUŁ "SZKOŁY GLOBALNEJ 2013" Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie Opracowały: mgr Renata Nowak-Kogut mgr Katarzyna

Bardziej szczegółowo

Patronem medialnym akcji Tydzień dla Oszczędzania 2009 jest tygodnik Newsweek.

Patronem medialnym akcji Tydzień dla Oszczędzania 2009 jest tygodnik Newsweek. 1 Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy rozpoczęła działalność w 1996 roku, w 125. rocznicę powstania Banku Handlowego w Warszawie S.A. Od 13 lat inspiruje do działania, wspierając inicjatywy realizowane

Bardziej szczegółowo

Karta informacyjna o szkole 31. 01. 2012 r.

Karta informacyjna o szkole 31. 01. 2012 r. RAPORT Z DZIAŁAŃ W ZAKRESIE EDUKACJI PROZDROWOTNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 IM. G. MORCINKA W MYSŁOWICACH W OKRESIE OD 1. 02. 2011 R. DO 31. 01. 2012 R. Karta informacyjna o szkole 31. 01. 2012 r. Nazwa

Bardziej szczegółowo

Spis treści SŁOWO OD DYREKTORA SZKOŁY WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW INFORMACJE RADY RODZICÓW SUKCESY W POZASZKOLNYCH KONKURSACH

Spis treści SŁOWO OD DYREKTORA SZKOŁY WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW INFORMACJE RADY RODZICÓW SUKCESY W POZASZKOLNYCH KONKURSACH Spis treści SŁOWO OD DYREKTORA SZKOŁY WYNIKI KLASYFIKACJI UCZNIÓW INFORMACJE RADY RODZICÓW SUKCESY W POZASZKOLNYCH KONKURSACH Z ŻYCIA SAMORZĄDU SZKOLNEGO KONKURSY I IMPREZY SZKOLNE DZIAŁANIA PEDAGOGA SZKOLNEGO

Bardziej szczegółowo

Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym.

Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym. PRZEDSZKOLE NR 2 IM JANA BRZECHWY W STALOWEJ WOLI Popularyzacja i promocja przedszkola w środowisku lokalnym. Bardzo ważnym aspektem pracy przedszkola jest jego właściwe eksponowanie w środowisku lokalnym.

Bardziej szczegółowo

mieście. W spektaklu przypomniane zostały uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi powinno kierować się dziecko w czasie samotnego pobytu w

mieście. W spektaklu przypomniane zostały uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi powinno kierować się dziecko w czasie samotnego pobytu w SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZAŁOŻEŃ PROGRAMU PROFILAKTYKI ORAZ INNYCH ZADAŃ MAJĄCYCH NA CELU PODNIESIENIE POZIOMU BEZPIECZEŃSTWA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W KLESZCZOWIE ZA ROK 2013

Bardziej szczegółowo

Małopolska moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna V edycja konkursu. Mój Pcim Mała Ojczyzna

Małopolska moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna V edycja konkursu. Mój Pcim Mała Ojczyzna Małopolska moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna V edycja konkursu Mój Pcim Mała Ojczyzna 1 V edycja konkursu Małopolska moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna Kategoria: szkoła podstawowa I. Nazwa

Bardziej szczegółowo