Regulamin Warsztatów dla Osób z Niepełnosprawnością Kreatywni Niepełnosprawni w życiu Krotoszyna

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Regulamin Warsztatów dla Osób z Niepełnosprawnością Kreatywni Niepełnosprawni w życiu Krotoszyna"

Transkrypt

1 ul. Młyńska 2d Krotoszyn tel NIP: KRS: BZ WBK S.A. O/Krotoszyn NR I. Organizator Regulamin Warsztatów dla Osób z Niepełnosprawnością Kreatywni Niepełnosprawni w życiu Krotoszyna Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie Ul. Młyńska 2d, Krotoszyn II. Uczestnicy- zapraszamy osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze: 1. Szkół Specjalnych. 2. Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. 3. Środowiskowego Domu Samopomocy. 4. Domów Pomocy Społecznej. 5. Warsztatu Terapii Zajęciowej. 6. Świetlicy Środowiskowej. 7. Stowarzyszeń i organizacji skupiających osoby niepełnosprawne. 8. Indywidualne osoby z niepełnosprawnością. III. Cel projektu/ warsztatów kreatywności: 1. Kształtowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej. 2. Promocja zdrowego stylu życia. 3. Rozwój umiejętności i talentów drzemiących w osobach niepełnosprawnych. 4. Rozwijanie wrażliwości artystycznej. 5. Poznanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w różnych aspektach życia. 6. Zmniejszenie barier między osobami niepełnosprawnymi a społecznością lokalną. 7. Nawiązanie szerszych kontaktów społecznych i interpersonalnych. 8. Integracja placówek i instytucji. 9. Promocja Miasta i powiatu wyrażona w sztuce przez osoby niepełnosprawne

2 IV. Zasady ogólne: 1. Osoby biorące udział w warsztatach oraz autorzy prac wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz prezentację prac przez organizatora. 2. Udział w warsztatach jest bezpłatny. 3. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu na spotkania warsztatowe oraz związane z dowozem prac. 4. Prace konkursowe należy opisać drukowanymi literami (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, adres placówki którą reprezentuje). 5. Prace wystawione w konkursie pozostają do dyspozycji Organizatora. 6. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie Stowarzyszenia.

3 Załącznik nr 1 Warsztat I Kształtowanie i poprawa wizerunku Osób Niepełnosprawnych Celem warsztatu jest: W KAŻDYM Z NAS DRZEMIE PIĘKNO, MY TYLKO POMAGAMY JE WYDOBYĆ Kreowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej oraz podkreślenie atutów urody. Rozwój poczucia własnej wartości, pewności siebie i atrakcyjności. Promocja zdrowia i aktywnego trybu życia. W ramach Warsztatu odbędą się 3 spotkania z : KOSMETYCZKĄ - Uczestnicy warsztatu zostaną zapoznani z podstawami higieny ciała oraz pielęgnacji cery z różnymi problemami. Dowiedzą się jakie kosmetyki i zabiegi są wskazane dla danego rodzaju cery. Każdy uczestnik będzie miał wykonany zabieg kosmetyczny odpowiedni dla typu swojej cery. Maksymalna liczba uczestników- 11 osób. Po 1 osobie z Placówki. Zapisy chętnych do udziału w w/w warsztacie do 20 lutego. Zajęcia skierowane są dla osób po 18 roku życia. TERMIN SPOTKANIA: 05 marzec 2015 w godz. od 11:00 do 14:00 MIEJSCE SPOTKANIA: Warsztat Terapii Zajęciowej, ul Młyńska 2d Krotoszyn DIETETYKIEM Zapoznanie uczestników z piramidą zdrowego żywienia. Poznanie wpływu żywienia na zdrowie i funkcjonowanie człowieka oraz skutków niewłaściwego odżywiania się i biernego trybu życia. Każdy z uczestników otrzyma ulotki, dzięki którym dowie się, jakie są zasady zdrowej diety. Maksymalna liczba uczestników- 22 osoby. Zapisy chętnych do udziału w w/w warsztacie do końca lutego. Po 2 osoby z Placówki. TERMIN SPOTKANIA: 19 marzec 2015 o godz spotkania poinformujemy telefonicznie MIEJSCE SPOTKANIA: sala CKI ul. Zdunowska 12, Krotoszyn FRYZJEREM- Warsztat polegać będzie na przeprowadzeniu diagnozy włosa oraz doborze fryzury i wykonywaniu zabiegów fryzjerskich takich jak: strzyżenie, koloryzacja, modelowanie. Maksymalna liczba uczestników- 11 osób. Po 1 osobie z Placówki. Zapisy chętnych do udziału w w/w warsztacie do końca lutego. Zajęcia skierowane są dla osób po 18 roku życia. TERMIN SPOTKANIA: 25 marzec 2015 w godz od 11:00 do 15:00 MIEJSCE SPOTKANIA: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, ul Zdunowska 81, Krotoszyn Podczas finału zostanie przygotowana wystawa zdjęć i prezentacja będąca fotoreportażem z przeprowadzonych spotkań Warsztatu. Każdy uczestnik otrzyma zdjęcie, nagrodę oraz dyplom za udział.

4 Warsztat II Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc BEZPIECZNY NIEPEŁNOSPRAWNY Celem warsztatu jest dążenie do poprawy bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami : W ruch drogowym. W sytuacjach zagrożenia np. pożarem, gwałtownych zjawisk pogodowych. W przypadku napadu, kradzieży, przemocy. W ramach Warsztatu odbędą się 2 spotkania z przedstawicielem: KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI w Krotoszynie- Celem spotkania jest : poprawa bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnością w ruchu drogowym- przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach a szczególnie dla poruszających się na rowerach. Ponadto uczestnicy warsztatu zostaną poinformowani jak bronić się przed złodziejami kieszonkowymi, jak bezpiecznie korzystać z karty bankomatowej, a także gdzie szukać pomocy i wsparcia w przypadku przemocy. PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w Krotoszynie Uczestnicy dowiedzą się jak postępować w przypadku powstania pożaru i jak prawidłowo zgłosić pożar. Zostaną zapoznani z zagrożeniami jakie powoduje tlenek węgla i jak się przed nim ustrzec. Przypomniane zostaną zasady: bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, bezpiecznego zachowania i postępowania podczas gwałtownych zjawisk pogodowych, a także ABC bezpiecznych wakacji. TERMIN WARSZTATU: maj 2015r -o dokładnym termie oraz miejscu spotkania poinformujemy telefonicznie w miesiącu marcu. Maksymalna liczba uczestników- 22 osoby, po dwie osoby z placówki. Zapisy chętnych do udziału w w/w warsztatach do 17 kwietnia, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoba, która zgłosi swoje uczestnictwo w warsztacie II bierze udział w dwóch spotkaniach. Podczas finału zostanie przygotowana wystawa zdjęć oraz prezentacja na scenie pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym w formie występu scenicznego. Uczestnicy Warsztatu otrzymają zdjęcia, nagrody pocieszenia oraz certyfikaty potwierdzające ukończenie Warsztatu.

5 Warsztat III Malarstwo w plenerze MOJA OKOLICA- ZIEMIA KROTOSZYŃSKA Warsztaty w plenerze będą polegały na wykonaniu prac dowolną techniką plastyczną (prace malarskie, rysunkowe i graficzne). Tematyką będzie moja okolica i ziemia krotoszyńska. Celem warsztatu jest: Promocja umiejętności i talentów osób z niepełnosprawnościami. Możliwość wyrażenia siebie przez sztukę. Rozwijanie wrażliwości artystycznej. Promocja Miasta z okazji 600-lecia Krotoszyna oraz Powiatu krotoszyńskiego. Każda placówka we własnym zakresie przeprowadzi plener oraz wyłoni max. trzy prace które wezmą udział konkursie. Jeden autor może dostarczyć jedną pracę. Format nie może przekroczyć 100x100 cm. TERMIN WARSZTATÓW plenerowych- czerwiec 2015r. Termin nadsyłania /dostarczania/ prac plastycznych- do 10 września 2015r na adres: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ul. Młyńska 2d, Krotoszyn. Oznaczenie prac- do każdej pracy z tyłu trwale dołączona metryczka z tytułem i techniką pracy, imieniem i nazwiskiem Autora oraz nazwą placówki którą reprezentuje (załącznik nr.3) Przekazując kwestionariusz zgłoszeniowy oraz pracę konkursową uczestnik wyraża zgodę na ekspozycje prac, fotografowanie prac oraz ich publikację (załącznik nr 2). Jury w składzie: przedstawiciel z Wydziału Promocji Miasta, KOK oraz SnRDiON wyłoni spośród prac laureatów w kategoriach: dzieci, młodzież, osoby dorosłe do 30 września 2015r. Kryteria oceny: samodzielność, oryginalność, estetyka wykonania, prace nie mogą być wcześniej publikowane. W każdej kategorii jury przyzna nagrody oraz wyróżnienia. Autorzy nadesłanych prac wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na uroczystą Galę podczas której zorganizowany zostanie wernisaż wszystkich dostarczonych prac i wręczenie nagród.

6 Warsztaty IV Poznajemy historię i tradycje Miasta BLIŻEJ KROTOSZYNA W ramach warsztatu planowane jest jednorazowe spotkanie w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie podczas którego jego uczestnicy wezmą udział w prelekcji muzealnej związanej z historią i tradycją miasta Krotoszyn. Celem jest: Poznanie tradycji własnego regionu Budzenie zainteresowań historią Promocja Miasta z okazji 600-lecia. Podsumowaniem spotkania będzie recytacja utworów scenicznych podczas Gali. Mogą to być zarówno utwory własne a także wiersze, legendy, skecze- zabawne, jak i bardziej refleksyjne odnoszące się do historii Krotoszyna czy osobistych wspomnień z nim związanych. TERMIN WARSZTATU wrzesień 2015r.- o dokładnym termie spotkania poinformujemy telefonicznie w miesiącu czerwcu. MIEJSCE SPOTKANIA- Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie ul. Mały Rynek 1 Zapisy chętnych do udziału w w/w warsztacie do 20 sierpnia 2015r. decyduje kolejność zgłoszeń. Osoba biorąca udział w warsztacie wypełnia załącznik nr 2 i nr 3 Maksymalna liczba uczestników - 22 osoby, po dwie osoby z placówki. Podczas uroczystej Gali uczestnicy zaprezentują swoje utwory. Jury powołane przez organizatora w składzie: przedstawiciel Władz Samorządowych, Muzeum oraz Biblioteki dokona oceny recytowanych utworów w następujących kategoriach: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny.

7 Warsztat V Warsztaty rękodzielnicze BLISKO NATURY Celem warsztatu jest: Umożliwienie jego uczestnikom kontaktu z szeroko pojętą sztuką, która jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego człowieka. Ukazanie jego uczestnikom bogactw natury. Rozwój manualny. Budzenie kreatywności. Udział w Warsztacie wpłynie pozytywnie na swobodny rozwoju własnej wyobraźni i pomysłowości, a także rozwój manualny. Cechą charakterystyczną Warsztatu jest duża dowolność kształtów i formy. Różnorodność materiałów wykorzystanych do tworzenia rękodzieła zagwarantuje, że każda praca zyska swój niepowtarzalny charakter. Warsztaty odbędą się w formie dwóch spotkań prowadzonych przez doświadczonych terapeutów zajęciowych. Zgłoszenia do udziału w warsztacie do dnia 10 września 2015r. TERMIN WARSZTATU - październik 2015r.- o dokładnym termie spotkania poinformujemy telefonicznie w miesiącu wrześniu. MIEJSCE SPOTKANIA- Warsztat Terapii Zajęciowej w Krotoszynie ul. Młyńska 2d Maksymalna liczba uczestników warsztatu- 22 osoby, po dwie osoby z placówki. Komisja sędziowska w składzie: przedstawiciele z placówek biorących udział w warsztatach wyłonią laureata do 10 listopada 2015r. Nagrodzenie uczestników oraz galeria wykonanych prac zostanie zaprezentowana podczas Gali.

8 Uroczysta Gala Rozśpiewany niepełnosprawny KOCHAMY MUZYKĘ I ŚPIEW Będzie to uroczystość związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz podsumowująca wszystkie działania związane z projektem. Celem jest : Rozwijanie wrażliwości artystycznej Integracja placówek i instytucji. Możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego osób z niepełnosprawnością. Każda placówka zaprezentuje program artystyczny o dowolnej tematyce i kategorii: piosenka, taniec, teatr. Wykonawcy: - osoby indywidualne bądź zespoły. - osoby z niepełnosprawnością z terenu powiatu krotoszyńskiego. - wszystkie grupy wiekowe. Zgłoszenie (załącznik 2 i 3 ) należy przesłać na adres Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie, ul. Młyńska 2d, Krotoszyn lub poinformować telefonicznie pod nr tel do dnia 16 października TERMIN GALI - 3 grudzień 2015 MIEJSCE Krotoszyński Ośrodek Kultury- sala widowiskowa w Kinie Przedwiośnie Zaproszenie na uroczystą Galę oraz szczegółowy program uroczystości będą podane w specjalnym zaproszeniu. Uroczystość będzie miała charakter otwarty z udziałem uczestników projektu, osób niepełnosprawnych wraz z rodzicami, uczniów szkół, przedstawicieli lokalnej władzy, instytucji partnerskich oraz prasy.

Konkursy kierowane są dla osób niepełnosprawnych z poszczególnych

Konkursy kierowane są dla osób niepełnosprawnych z poszczególnych ul. Młyńska 2d 63-700 Krotoszyn tel. 062 722 57 72 NIP:621-13-66-853 KRS: 0000027109 BZ WBK S.A. O/Krotoszyn NR 95 1090 1157 0000 0000 1502 2029 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w całorocznej akcji,

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny. Pogranicze UWAGA - NOWY TERMIN NADSYŁANIA PRAC!!! Pogranicze. w ramach

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny. Pogranicze UWAGA - NOWY TERMIN NADSYŁANIA PRAC!!! Pogranicze. w ramach UWAGA - NOWY TERMIN NADSYŁANIA PRAC!!! Wojewódzki Konkurs Fotograficzny w ramach Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2013. Organizatorzy: Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

Dziecięcy Festiwal Kultury Ludowej "Jędrzejowa Nuta"

Dziecięcy Festiwal Kultury Ludowej Jędrzejowa Nuta I. INFORMACJE OGÓLNE Dziecięcy Festiwal Kultury Ludowej "Jędrzejowa Nuta" R E G U L A M I N 1) Organizatorem Dziecięcego Festiwalu Kultury Ludowej "Jędrzejowa Nuta", zwanego dalej Festiwalem, jest Szkoła

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KONKURSU. Bank Spółdzielczy w Limanowej jest dla mnie

REGULAMIN KONKURSU. Bank Spółdzielczy w Limanowej jest dla mnie Załącznik nr 1 do Uchwały Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej Nr 23/10/2014 z 31.10.2014r. REGULAMIN KONKURSU Bank Spółdzielczy w Limanowej jest dla mnie 1 ORGANIZATOR KONKURSU 1. Organizatorem konkursu

Bardziej szczegółowo

I GMINNA OLIMPIADA TALENTÓW MÓJ TALENT - MOJA PRZYSZŁOŚĆ

I GMINNA OLIMPIADA TALENTÓW MÓJ TALENT - MOJA PRZYSZŁOŚĆ I GMINNA OLIMPIADA TALENTÓW MÓJ TALENT - MOJA PRZYSZŁOŚĆ REGULAMIN KONKURSU ORGANIZATOR: GIMNAZJUM IM. ŚW. JANA PAWŁA II W NADARZYNIE CELE KONKURSU: wyłonienie laureatów do I Ogólnopolskiej Olimpiady Talentów

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z ROCZNEJ DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY/PLACÓWKI, POSIADAJĄCEJ CERTYFIKAT WOJEWÓDZKI SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE INFORMACJE PODSTAWOWE O SZKOLE/PLACÓWCE:

RAPORT Z ROCZNEJ DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY/PLACÓWKI, POSIADAJĄCEJ CERTYFIKAT WOJEWÓDZKI SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE INFORMACJE PODSTAWOWE O SZKOLE/PLACÓWCE: RAPORT Z ROCZNEJ DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY/PLACÓWKI, POSIADAJĄCEJ CERTYFIKAT WOJEWÓDZKI SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE RAPORT ZA OKRES OD 01.09.2012r. DO 27.06.2013r. INFORMACJE PODSTAWOWE O SZKOLE/PLACÓWCE: Pełna

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE Nr 0151/W/78/2010 Wójta Gminy Łyski z dnia 07.05.2010 r.

ZARZĄDZENIE Nr 0151/W/78/2010 Wójta Gminy Łyski z dnia 07.05.2010 r. WÓJT GMINY ŁYSKI ZARZĄDZENIE Nr 0151/W/78/2010 Wójta Gminy Łyski z dnia 07.05.2010 r. w sprawie: powołania komisji Konkursowej do rozstrzygnięcia 4 konkursów ekologicznych dla dzieci i młodzieży Na podstawie

Bardziej szczegółowo

Strzyżewice, dnia 14.04.2015r. REGULAMIN XXI GMINNEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ STRZYŻEWICE 2015 ORGANIZOWANEJ POD HASŁEM: DBAM O ŚRODOWISKO - SEGREGUJĘ

Strzyżewice, dnia 14.04.2015r. REGULAMIN XXI GMINNEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ STRZYŻEWICE 2015 ORGANIZOWANEJ POD HASŁEM: DBAM O ŚRODOWISKO - SEGREGUJĘ Strzyżewice, dnia 14.04.2015r. REGULAMIN XXI GMINNEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ STRZYŻEWICE 2015 ORGANIZOWANEJ POD HASŁEM: DBAM O ŚRODOWISKO - SEGREGUJĘ ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE: Organizacja Olimpiady ma na celu

Bardziej szczegółowo

2013 ROKIEM JULIANA TUWIMA

2013 ROKIEM JULIANA TUWIMA 2013 ROKIEM JULIANA TUWIMA Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim i Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim wraz z filiami w Radomsku, Opocznie, Bełchatowie i Tomaszowie

Bardziej szczegółowo

Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych. Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej (do 20 min.)

Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych. Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej (do 20 min.) Wszystkie typy szkół Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych Górnośląskie Centrum Edukacyjne, Gliwice Termin Grudzień 2013 r. Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej (do 20 min.) Uczniowie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO. 1 Nazwa Konkursu

REGULAMIN WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO. 1 Nazwa Konkursu REGULAMIN WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO 1 Nazwa Konkursu III EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY PODLASIE MNIE TA ZIEMIA OD INNYCH DROŻSZA Sztuka ludowa Podlasia inspiracją

Bardziej szczegółowo

www.wolontariat.org.pl/krakow REGULAMIN PROJEKTU

www.wolontariat.org.pl/krakow REGULAMIN PROJEKTU REGULAMIN PROJEKTU Senior z pasją - promocja i rozwój wolontariatu wśród osób starszych w Małopolsce realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Bardziej szczegółowo

Różne oblicza pól i lasów Ziemi Łęczyckiej

Różne oblicza pól i lasów Ziemi Łęczyckiej Załącznik Nr 5 Powiatowego Konkursu Fotograficznegop.n. Różne oblicza pól i lasów Ziemi Łęczyckiej Niniejszy regulamin zawiera zasady konkursu fotograficznego pod nazwą Różne oblicza pól i lasów Ziemi

Bardziej szczegółowo

Program edukacyjno ekologiczny pn. Chrońmy naszą planetę realizowany na terenie Powiatu Buskiego w roku szkolnym 2014/2015 OPIS PROGRAMU

Program edukacyjno ekologiczny pn. Chrońmy naszą planetę realizowany na terenie Powiatu Buskiego w roku szkolnym 2014/2015 OPIS PROGRAMU Program edukacyjno ekologiczny pn. Chrońmy naszą planetę realizowany na terenie Powiatu Buskiego w roku szkolnym 2014/2015 OPIS PROGRAMU Program edukacyjno ekologiczny pn. Chrońmy nasza planetę obejmuje

Bardziej szczegółowo

OGŁOSZENIE ZARZĄD POWIATU W POZNANIU

OGŁOSZENIE ZARZĄD POWIATU W POZNANIU OGŁOSZENIE ZARZĄD POWIATU W POZNANIU Ogłasza, na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U.2010.234.1536 j.t. ze zm.) oraz uchwały Nr

Bardziej szczegółowo

DLACZEGO KOCHAM SKAWINE. Konkurs pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Adama Najdera

DLACZEGO KOCHAM SKAWINE. Konkurs pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Adama Najdera DLACZEGO KOCHAM SKAWINE Konkurs pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Adama Najdera REGULAMIN KONKURSU FILMOWEGO dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 1 Organizatorami konkursu są:

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR 16/82/2015 ZARZĄDU POWIATU POLKOWICKIEGO. z dnia 27 maja 2015 r.

UCHWAŁA NR 16/82/2015 ZARZĄDU POWIATU POLKOWICKIEGO. z dnia 27 maja 2015 r. UCHWAŁA NR 16/82/2015 ZARZĄDU POWIATU POLKOWICKIEGO z dnia 27 maja 2015 r. zatwierdzająca projekt uchwały Rady Powiatu Polkowickiego w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji w roku 2014 zadań określonych

Bardziej szczegółowo

KONKURSY 2014 ORGANIZATOR:

KONKURSY 2014 ORGANIZATOR: KONKURSY 2014 ORGANIZATOR: ul. Chopina 10, 33 170 Tuchów tel/fax 14 6525 436 e- mail: dk2tuchow@interia.pl. www.dk.tuchow.pl GMINNY KONKURS RECYTATORSKI Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą W konkursie

Bardziej szczegółowo

Regulamin. powiatowego konkursu dla placówek oświatowych powiatu ryckiego pn. Szlachetne zdrowie

Regulamin. powiatowego konkursu dla placówek oświatowych powiatu ryckiego pn. Szlachetne zdrowie Regulamin powiatowego konkursu dla placówek oświatowych powiatu ryckiego 1. Postanowienia ogólne 1) Konkurs o tematyce z zakresu ochrony i promocji zdrowia zgodnie z celami konkursu w kategoriach: a) przedszkola

Bardziej szczegółowo

I Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej Warszawa 2011 Warszawa Magiczna moja Dzielnica, moja Warszawa, moja Europa

I Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej Warszawa 2011 Warszawa Magiczna moja Dzielnica, moja Warszawa, moja Europa I Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej Warszawa 2011 Warszawa Magiczna moja Dzielnica, moja Warszawa, moja Europa Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej jest prezentacją a jednocześnie promocją,

Bardziej szczegółowo

Powiat POLSKA 06.11.2009

Powiat POLSKA 06.11.2009 Sygnatura sprawozdania (wypełnia MPiPS) Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Roczne sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji pożytku publicznego za rok 2011 Formularz należy wypełnić w

Bardziej szczegółowo

ZAPROSZENIE. pt. Moja pierwsza książka. Celem konkursu jest:

ZAPROSZENIE. pt. Moja pierwsza książka. Celem konkursu jest: ZAPROSZENIE Angielsko-Polska Szkoła Podstawowa i Niepubliczne Przedszkole Oliver w Warszawie przy ul. Chudoby 4 wspólnie z Zieloną Biblioteką przy ul. Berensona 38 mają zaszczyt zaprosić dzieci z zerówek

Bardziej szczegółowo

JA JUŻ WIEM JAK BEZPIECZNIE BAWIĆ SIĘ

JA JUŻ WIEM JAK BEZPIECZNIE BAWIĆ SIĘ Strona1 REGULAMIN KONKURSU JA JUŻ WIEM JAK BEZPIECZNIE BAWIĆ SIĘ Art. 1. ORGANIZACJA KONKURSU 1. Organizatorami Konkursu JA JUŻ WIEM JAK BEZPIECZNIE BAWIĆ SIĘ zwanego dalej Konkursem jest Centrum Edukacyjne

Bardziej szczegółowo

mieście. W spektaklu przypomniane zostały uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi powinno kierować się dziecko w czasie samotnego pobytu w

mieście. W spektaklu przypomniane zostały uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi powinno kierować się dziecko w czasie samotnego pobytu w SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZAŁOŻEŃ PROGRAMU PROFILAKTYKI ORAZ INNYCH ZADAŃ MAJĄCYCH NA CELU PODNIESIENIE POZIOMU BEZPIECZEŃSTWA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANUSZA KORCZAKA W KLESZCZOWIE ZA ROK 2013

Bardziej szczegółowo

KONKURS PLASTYCZNY Tradycyjna kartka świąteczna w nowoczesnej szacie.

KONKURS PLASTYCZNY Tradycyjna kartka świąteczna w nowoczesnej szacie. KONKURS PLASTYCZNY Tradycyjna kartka świąteczna w nowoczesnej szacie. Główną potrzebą przeprowadzenie konkursu plastycznego pt.: Tradycyjna kartka świąteczna w nowoczesnej szacie jest wspieranie rozwoju

Bardziej szczegółowo

XIX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH REGULAMIN KONKURSU I. ORGANIZATOR

XIX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH REGULAMIN KONKURSU I. ORGANIZATOR XIX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH REGULAMIN KONKURSU I. ORGANIZATOR Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum

Bardziej szczegółowo

1. Organizatorzy: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie

1. Organizatorzy: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie Jestem tylko łowcą słów Czujny i zasłuchany Wyszedłem w świat na łów. Julian Tuwim Regulamin festiwalu ekspresji twórczej dzieci i młodzieży Ja też mogę zostać magiem słów związanego z podjęciem przez

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie za rok 2010

Sprawozdanie za rok 2010 Sprawozdanie za rok 2010 Z działalności Fundacji Bezpieczne Miasto w Zielonej Górze od 1. stycznia 2010 r. do 31. grudnia 2010 r. zgodnie z Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 8 maja 2001 r. w

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KONKURSU COOLTURALNE SZKOŁY. Misja konkursu: Wyszukiwanie Propagowanie Wspieranie

REGULAMIN KONKURSU COOLTURALNE SZKOŁY. Misja konkursu: Wyszukiwanie Propagowanie Wspieranie REGULAMIN KONKURSU COOLTURALNE SZKOŁY Misja konkursu: Wyszukiwanie Propagowanie Wspieranie Konkurs Coolturalne szkoły ma na celu wyłonienie najlepszych przedstawień teatralnych realizowanych przez poznańskie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KONKURSU WIERSZE KS. JANA W MOICH OBRAZACH

REGULAMIN KONKURSU WIERSZE KS. JANA W MOICH OBRAZACH REGULAMIN KONKURSU WIERSZE KS. JANA W MOICH OBRAZACH II. I. Cele konkursu: 1. Upamiętnienie 100 rocznicy urodzin ks. J. Twardowskiego, podtrzymywanie pamięci o księdzu Janie Twardowskim, popularyzacja

Bardziej szczegółowo