Tabela uaktualnień. Funkcja. Twój projekt. Bez ograniczeń. Dostęp do zasobów projektowych. Interfejs użytkownika

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Tabela uaktualnień. Funkcja. Twój projekt. Bez ograniczeń. Dostęp do zasobów projektowych. Interfejs użytkownika"

Transkrypt

1 Dostęp do zasobów projektowych Zaawansowany organizer materiałów Ulepszony program Corel CONNECT zapewnia dostęp do wszystkich zasobów oferowanych przez pakiet oraz ułatwia pobieranie materiałów dodatkowych od sprzedawców internetowych. Umożliwia jednoczesną pracę z kilkoma zasobnikami, co zwiększa elastyczność organizowania zasobów z wielu projektów. ULEPSZENIE! Wyszukiwanie i ulepszony podgląd szablonów Wyszukiwanie odpowiedniego szablonu do zadania przy użyciu przeprojektowanego okna dialogowego Nowy z szablonu, które oferuje ulepszony podgląd. Podgląd w trybie miniatur o wysokiej jakości Łatwe przeglądanie i organizowanie plików programów i Corel PHOTO-PAINT. Interfejs użytkownika Ulepszony ekran powitalny Szybki dostęp do ostatnio używanych dokumentów, szablonów, narzędzi edukacyjnych i inspirujących projektów. Opcja blokady pasków narzędzi Zapobieganie przemieszczaniu pasków narzędzi poprzez blokowanie ich w danym położeniu. W każdej chwili można je odblokować i zmienić ich położenie. Obszary robocze z możliwością dostosowywania Paski poleceń i rozmieszczenie przycisków można przystosowywać do własnego stylu pracy, a także korzystać z gotowych obszarów roboczych, podobnych do używanych w programach Adobe Illustrator lub Adobe Photoshop. (Nowość: pliki obszaru roboczego XML) Obsługa funkcji dotykowych systemu Windows 7 Obsługa programów za pomocą opuszków palców dzięki najnowszej technologii ekranów dotykowych dostępnej w systemie Windows. (Wymagany komputer z ekranem dotykowym). = dostępna = Ograniczona dostępność funkcji

2 Narzędzia do rysowania Smużenie, Ślimak, Przyciągaj i Odpychaj Poznaj nowe możliwości edycji obiektów wektorowych. Wypełnienie siatkowe Rysowanie obiektów o wielokolorowych wypełnieniach z bardziej płynnymi przejściami kolorów. Używając nowej opcji przezroczystości, można uwidaczniać obiekty znajdujące się pod poszczególnymi węzłami. Pipeta Udoskonalone narzędzia Pipeta i Puszka z farbą umożliwiają efektywne kopiowanie kolorów, właściwości obiektów oraz transformacji i efektów z jednego obiektu do innego. Narzędzie Inteligentne wypełnienie Szybkie stosowanie wypełnienia na dowolnym obszarze zamkniętym. Narzędzia kategorii Krzywa Uzyskiwanie gładszych krzywych przy mniejszej liczby węzłów dzięki narzędziu Linia b-sklejana. ( narzędzie Linia b-sklejana, linie prostopadłe i styczne z 2 punktów) Wymiary i objaśnienia Nowo ulepszone narzędzia do wymiarowania zebrane w jednym wygodnym menu rozwijanym dostępnym w menu wysuwanym. Narzędzie Wyokrąglenie/Wyżłobienie/Ścięcie Łatwe i precyzyjne kształtowanie obiektów za pomocą profilowanych narożników przy jednoczesnym zachowaniu ich prostokątności. Łączniki Łatwe tworzenie diagramów i schematów organizacyjnych przy użyciu nowego narzędzia Łącznik, dzięki któremu schemat jest aktualizowany dynamicznie mimo przemieszczania pól linie łączników pozostają z nimi połączone. Rysowanie według współrzędnych Precyzyjne określanie rozmiaru nowego obiektu i jego położenia na stronie dzięki bieżącemu podglądowi w oknie dokowanym Współrzędne obiektu.

3 Narzędzia do rysowania Prowadnice dynamiczne na ekranie Prowadnice tymczasowe pozwalają od razu precyzyjnie rozmieścić obiekty. Przyciąganie do obiektów na ekranie Większa kontrola nad umieszczaniem i układem grafiki dzięki ekranowemu narzędziu Przyciąganie do obiektów. Narzędzie Inteligentne rysowanie Łatwe manipulowanie obiektami przy użyciu inteligentnego rozpoznawania i obsługi kształtów. Narzędzia Środki artystyczne Sprawny i dokładny wybór odpowiednich narzędzi z kategorii Środki artystyczne dzięki wiernemu, bieżącemu podglądowi każdego narzędzia, znajdującego się w wygodnym menu rozwijanym. Obsługa czcionek Zaawansowana obsługa czcionek OpenType Program udostępnia zaawansowane możliwości czcionek OpenType, takie jak odmiany kontekstowe i stylistyczne, ułamki, ligatury, liczby porządkowe, ornamenty, kapitaliki czy ozdobniki kaligraficzne. Obsługa złożonych skryptów Prawidłowy skład tekstu z glifami w językach Azji i Bliskiego Wschodu. ULEPSZENIE! Narzędzia układu Ulepszenie! Warstwy główne Nowe i ulepszone warstwy główne dla nieparzystych, parzystych i wszystkich stron ułatwiają tworzenie projektów specyficznych dla określonych stron w dokumentach wielostronicowych. Numery stron Łatwe dodawanie oznaczeń kolejności stron alfabetycznych, numerycznych lub rzymskich na wszystkich stronach dokumentu, od określonej strony lub podanego numeru.

4 Narzędzia układu Prowadnice wyrównania umożliwiająca szybsze ustawianie położenia obiektów i ich błyskawiczne wyświetlanie z proponowanym wyrównaniem do istniejącego układu graficznego strony. Interakcyjne ramki Możliwość wypełniania obiektów szybkiego kadrowania grafiką zastępczą i ramkami tekstowymi, co ułatwia przeglądanie projektu przed ostatecznym umieszczeniem poszczególnych elementów zawartości. Tekst zastępczy umożliwiająca natychmiastowe wypełnianie dowolnej ramki tekstowej tekstem zastępczym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, co ułatwia ocenę wyglądu dokumentu przed umieszczeniem zawartości. Dynamiczne formatowanie tekstu Sprawdzanie zmian w formatowaniu tekstu na bieżąco, przed ich zastosowaniem w dokumencie. Tabele Tworzenie i importowanie tabel z możliwością stosowania strukturalnego układu tekstu i grafiki. Znaki cudzysłowu dla różnych krajów Dostosowywanie znaków cudzysłowu pod kątem poszczególnych języków. Narzędzie Kadrowanie Szybkie usuwanie niepożądanych obszarów z obiektów, zdjęć i obrazków wektorowych. Internet Tworzenie stron WWW Za pomocą programu Corel Website Creator można w łatwy sposób projektować i tworzyć witryny internetowe oraz administrować nimi bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych.

5 Internet Optymalizacja obrazków dla Internetu Możliwość porównywania wyników różnych ustawień filtru w oknie Eksport dla Internetu w celu wybrania najlepszego formatu. Kawałkowanie obrazka Umożliwia podzielenie obrazka na kilka mniejszych plików w celu optymalizacji pod kątem stron internetowych. Obszary aktywne, łącza i zakładki Efektywne przypisywanie zakładek, łączy i danych na potrzeby grafiki interakcyjnej przy użyciu uproszczonych narzędzi. Projektowanie w pikselach Oglądanie i tworzenie rysunków wg rzeczywistych pikseli dzięki trybowi podglądu pikseli, który zapewnia wierniejsze przedstawienie przyszłego wyglądu projektu w Internecie. Szesnastkowe wartości kolorów Wybieranie kolorów grafiki internetowej w oparciu o ich wartości szesnastkowe. Obecnie dostępnych jest kilka opcji wyświetlania szesnastkowych wartości kolorów. Obróbka zdjęć i grafik Inteligentne skalowanie Łatwe usuwanie niechcianych fragmentów z fotografii z jednoczesnym dostosowaniem proporcji zdjęcia. Tryb scalania z przekazywaniem Większa kontrola podczas stosowania soczewki lub efektu do grupy obiektów. Prostowanie obrazka Szybkie i łatwe prostowanie obrazków za pomocą interakcyjnych elementów sterujących. Śledzenie zmian na histogramie Korzystanie z histogramu, który na bieżąco odzwierciedla zmiany.

6 Obróbka zdjęć i grafik Pracownia dopasowywania obrazka Łatwe i efektywne poprawianie zdjęć przy użyciu wszechstronnej aplikacji Corel PHOTO-PAINT. Pracownia wycinków Tworzenie maski poprzez obrysowanie zaznaczenia markerem i zastosowanie wypełnienia w tym zaznaczeniu. Kanały kolorów dodatkowych Tworzenie i modyfikowanie obrazków zawierających kolory dodatkowe przy użyciu programu Corel PHOTO-PAINT. Narzędzie Poprawka Usuwanie defektów z obrazków i wyświetlanie wyników na bieżąco. Dopasowywanie krzywej tonalnej Pozwala na dostosowanie tonu obrazka z większą dokładnością i precyzją. Efekty fotograficzne Uatrakcyjnianie zdjęć za pomocą efektów Żywość, Skala szarości i Filtr fotograficzny. Tok pracy projektowej Mechanizm i okno dokowane stylu Łatwe tworzenie stylów konturów, wypełnień, znaków i akapitów oraz zestawów stylów, co umożliwia późniejszą ich edycję i natychmiastowe zastosowanie zmian w całym projekcie. Style kolorów Możliwość tworzenia stylów kolorów na podstawie kolorów używanych w dokumencie, co jeszcze bardziej ułatwia zastosowanie zmian kolorów w całym projekcie. Harmonie kolorów umożliwiająca grupowanie kolorów dokumentu, dzięki czemu można szybko i łatwo tworzyć powtarzalne projekty o innych schematach kolorów.

7 Tok pracy projektowej Narzędzie Wskaźnik odręczny Nowe narzędzie Wskaźnik odręczny pozwala poprzez przeciągnięcie wskaźnika zaznaczyć markizą odręczną obiekt lub kształt, co daje użytkownikowi większą kontrolę przy zaznaczaniu obiektów i skraca czas potrzebny na wykonanie tych czynności. Kontekstowe okno dokowane Właściwości obiektu Okno dokowane Właściwości obiektu zawiera teraz wyłącznie opcje i właściwości formatowania zależnego od obiektów. Dzięki temu projekty można dopracowywać jeszcze sprawniej. Opcja Tworzenie maski obcinania Możliwość nałożenia maski na grupę obiektów bez modyfikowania poszczególnych obiektów. Wektoryzacja map bitowych Bezproblemowe przekształcanie map bitowych w edytowalną grafikę wektorową przy użyciu programu Corel PowerTRACE. Narzędzie do współpracy Współpraca z kolegami w pracy i klientami w bezpiecznym obszarze roboczym dostępnym online. ConceptShare ConceptShare ConceptShare Pliki PDF z komentarzami Importowanie plików PDF wraz z wszelkimi komentarzami i notatkami, co ułatwia współpracę z klientami i kolegami w pracy. Identyfikacja czcionek Identyfikowanie czcionek bezpośrednio w programie przy użyciu zintegrowanego narzędzia WhatTheFont z serwisu MyFonts.com pozwala zaoszczędzić czas. Pełna obsługa standardu Unicode Tworzenie grafiki przy pełnej obsłudze języków obcych. Symbole (odnośnikowe obiekty graficzne) Zmniejszanie rozmiarów plików i praca na obiektach wspólnych poprzez jednorazowe zdefiniowanie i zaktualizowanie obiektu, a następnie jego wielokrotne wykorzystywanie.

8 Tok pracy projektowej Zarządzanie kolorami Okno dialogowe Domyślne ustawienia zarządzania kolorami ułatwia określenie zasad obsługi kolorów w aplikacji i pozwala uzyskać wierne odwzorowanie kolorów, co daje zaawansowanym użytkownikom większą kontrolę w tym zakresie. Mechanizm zarządzania kolorami Obsługa kolorów w systemie Windows Łatwe dopasowanie kolorów między aplikacjami firm Corel i Microsoft. Moduł zarządzania kolorami firmy Adobe Łatwe dopasowanie kolorów podczas pracy w aplikacjach firm Corel i Adobe. Profile kolorów dodatkowych PANTONE Obsługa najnowszych profili kolorów dodatkowych oraz nowych palet firmy PANTONE. 8 palet kolorów Goe oraz Fashion & Home w pakiecie (11 palet kolorów Pantone coated, uncoated i matte) Palety kolorów dokumentu Automatyczne generowanie niestandardowych palet kolorów, na bieżąco w każdym projekcie. Dzięki temu można później szybko sięgnąć do kolorów danego projektu. Obsługa różnych formatów plików Wbudowana funkcja obsługi plików RAW z aparatów cyfrowych Umożliwia importowanie i dostosowywanie plików RAW bezpośrednio z aparatu cyfrowego (obsługa ponad stu modeli aparatów) oraz przeglądanie zmian w czasie rzeczywistym. (> 20 nowych obsługiwanych modeli) (> 20 nowych obsługiwanych modeli) (> 300 obsługiwanych modeli lustrzanek cyfrowych) Pliki PDF chronione hasłem Opcje zabezpieczeń i dostępu użytkownika umożliwiają ochronę plików PDF przed przeglądaniem, edytowaniem i drukowaniem. Obsługa formatu PDF/A Zachowywanie plików w formacie PDF/A, który jest standardem ISO w zakresie archiwizowania elektronicznego.

9 Obsługa różnych formatów plików Obsługa produktów Adobe Płynny tok pracy w przypadku korzystania z aplikacji firm Corel i Adobe dzięki dodanej obsłudze formatów Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, PDF/A i Acrobat X. ULEPSZENIE! (Adobe CS4, Acrobat 9) (Adobe CS3, Acrobat 8) (Adobe CS2, Acrobat 6) (AI 10, Acrobat 5) Kreator eksportowania do pakietu Office Łatwe publikowanie projektów w formatach plików zgodnych z programem Microsoft Word lub Microsoft PowerPoint. Obsługa produktów firmy Microsoft Rozszerzony zakres obsługi programów Microsoft Publisher (wersje 2002, 2003, 2007 i 2010) oraz Microsoft Word 2007 i Microsoft Visio ( ) ULEPSZENIE! (MS Visio; MS Word 2007) (Nowość: MS Publisher; MS Word 2007) Obsługa formatu CGM w wersji 4 Importowanie i eksportowanie w najnowszych formatach plików w standardzie CGM. Obsługa formatów AutoCAD DWG/DXF Obsługa najnowszych formatów (wymiany) plików CAD. (AutoCAD r ) (AutoCAD r ) (AutoCAD r ) (AutoCAD r ) Obsługa formatu HPGL (PLT) Obsługa zaawansowanych ustawień ploterów. Obsługa formatu TIFF Obsługa nowych typów kompresji, a ponadto ustawień formatu TIFF programu Adobe CS4. (Adobe CS4 ) Drukowanie i publikowanie zbierania danych do prac drukarskich Ta nowa opcja umożliwia zbieranie czcionek, profili kolorów oraz innych informacji o pliku, co ułatwia przekazywanie prac usługodawcy poligraficznemu.

10 Drukowanie i publikowanie Obsługa języka PostScript poziomu 3 Pliki w formacie Postscript 3 są obecnie w pełni obsługiwane w przypadku ich importu i wysyłania do realizacji. Proces importu został uproszczony dzięki zintegrowaniu aplikacji Ghostscript. analizy wstępnej Możliwość przeprowadzenia kontroli jakości przed wydrukowaniem, wyeksportowaniem lub opublikowaniem pliku w formacie PDF. ta wykrywa istniejące i potencjalne problemy oraz proponuje odpowiednie rozwiązania. Podgląd nadrukowań Drukowanie bez obaw dzięki możliwości podglądu kolorów w tych obszarach, w których nachodzące na siebie obiekty mają być nadrukowywane. Ekranowy obraz próbny kolorów Dokładny podgląd umożliwiający sprawdzenie, jak praca plastyczna i kolory będą wyglądać na różnych urządzeniach wyjściowych lub w innych aplikacjach, w których praca będzie kontynuowana. Wydruk seryjny Możliwość łączenia tekstu ze źródła danych z rysunkiem i szybkiego tworzenia w spersonalizowanych zaproszeń, etykiet i innych projektów. Wydajność Natywna obsługa procesorów 64-bitowych Duża szybkość pracy podczas edycji obszernych plików dzięki natywnej obsłudze procesorów 64-bitowych. Obsługa procesorów wielordzeniowych Szybsze tworzenie projektów dzięki znacznym ulepszeniom wydajności, obejmującym przetwarzanie wielordzeniowe, które pozwala maksymalnie wykorzystać moc obliczeniową komputera. ULEPSZENIE!

11 Wydajność Zgodność z systemem Windows 7 Obsługa za pomocą ekranu dotykowego w najnowszym środowisku Windows. (Wymagany komputer z ekranem dotykowym). Wyróżnianie nowych elementów Wyświetlanie i wyróżnianie wszystkich nowych narzędzi i funkcji, które nie były dostępne w poprzednich wersjach pakietu. Integracja z systemem Windows Vista Umożliwia wykorzystanie najnowszych innowacji systemu Windows Vista do lepszego wyszukiwania plików, dodawania słów kluczowych i notatek oraz organizowania projektów. Obsługa systemu Windows XP Pakietu można używać w środowisku Windows XP. Dynamiczne aktualizacje produktów Pozwalają na uzyskanie szybkiego dostępu do najnowszych aktualizacji produktów, nowych zasobów oraz porad i wskazówek. Wdrażanie I automatyzacja Możliwość wdrożenia wielojęzycznego interfejsu użytkownika (z funkcją przełączania języków) Wygodne wdrażanie sieciowe w środowiskach wielojęzycznych z możliwością przełączania języków przez użytkownika oraz obsługą wielojęzycznego interfejsu użytkownika (MUI) systemu Windows 7. Obsługa programu Windows Installer (MSI) Efektywne wdrażanie oprogramowania dzięki obsłudze programu MSI i Podręcznika wdrażania dostępnego dla administratorów systemów informatycznych. Środowisko Microsoft Visual Basic for Applications Automatyzacja toku pracy i zadań twórczych. v7.1 v6.4 v6.4 v6.3 v6.3 Środowisko Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA) Tworzenie dynamicznych modułów dodatkowych w technologii Microsoft VSTA, która zapewnia większe możliwości automatyzacji.

12 Wdrażanie i automatyzacja Rejestrowanie makr Używając okna dokowanego Menedżer makr, można łatwiej rejestrować, organizować, przeglądać i odtwarzać makra służące do automatyzacji powtarzalnych zadań. Materiały edukacyjne i dokumentacja Okno dokowane Podpowiedzi Wyświetla przydatne podpowiedzi dostosowane do danej aplikacji i używanego narzędzia. Samouczki wideo Sprawne wyszukiwanie i wyświetlanie samouczków wideo (przedstawiających typowe zadania projektowe) dzięki nowemu narzędziu do wyszukiwania nagrań wideo. (Ponad 2 godziny nowych szkoleniowych nagrań wideo) (Ponad 2 godziny szkoleniowych nagrań wideo) (2 godziny szkoleniowych nagrań wideo) Przewodnik Bogato ilustrowany przewodnik prezentujący obszary robocze poszczególnych aplikacji i zawierający porady Okiem eksperta to bogate źródło inspiracji, które pozwoli osiągnąć więcej, niż się spodziewasz. Okiem eksperta Zawiera porady ekspertów programu i praktyczne przykłady rzeczywistych projektów. Zasoby Profesjonalne obrazki clipart Ponad inspirujących obrazków clipart do wykorzystania we własnych projektach. Wysokiej jakości zdjęcia 1000 zdjęć o wysokiej jakości, które można dowolnie wykorzystywać w celu wzbogacenia projektów. Specjalistyczne czcionki Obszerny zestaw ponad 1000 profesjonalnych czcionek oraz popularnych czcionek projektowych i grawerskich. (3 nowe samouczki przygotowane przez ekspertów) > (CAŁKOWITA ) >1,000 > NOWOŚĆ: czcionki Helvetica i Frutiger w pakiecie (6 samouczków przygotowanych przez ekspertów) > (6 samouczków przygotowanych przez ekspertów) > NOWE szablony pojazdów (ok. 40% nowych) >1,000 (w tym czcionki Premium) (CAŁKOWITA ) >1,000 (w tym czcionki WGL4 i czcionki grawerskie) (7 samouczków przygotowanych przez ekspertów) Szablony projektowe Szybkie rozpoczęcie pracy dzięki ponad 350 profesjonalnym szablonom projektowym ULEPSZENIE! zawierającym objaśnienia i słowa kluczowe. Ponad 90 NOWYCH szablonów (ok. 80 NOWYCH szablonów) (opcjonalnie Design Collection) 20 Corel Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. 04/ JB#

Tabela uaktualnień. Funkcja. Dostęp do zasobów projektowych. Interfejs użytkownika NOWO ŚĆ! ULEPSZENIE!

Tabela uaktualnień. Funkcja. Dostęp do zasobów projektowych. Interfejs użytkownika NOWO ŚĆ! ULEPSZENIE! Dostęp do zasobów projektowych Wbudowany organizer zasobów Przyspieszenie pracy dzięki programowi Corel CONNECT, który błyskawicznie odszukuje grafikę, szablony, czcionki i obrazki na komputerze. Wzorce

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Szybki start"

Przewodnik Szybki start Przewodnik Szybki start" CorelDRAW Graphics Suite X7 Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 zawiera w pełni zintegrowane aplikacje i uzupełniające je moduły dodatkowe do obsługi wszystkich zadań graficznych:

Bardziej szczegółowo

pełna wersja 6 upgrade 3 no nik 6 pełna wersja 1 upgrade 0 1 Adobe Photoshop CS6 ver.13 PL Win AOO firmy Adobe Systems Incorporated lub równowa ne

pełna wersja 6 upgrade 3 no nik 6 pełna wersja 1 upgrade 0 1 Adobe Photoshop CS6 ver.13 PL Win AOO firmy Adobe Systems Incorporated lub równowa ne 2 3 6 7 8 1 Adobe Photoshop CS6 ver.13 PL Win AOO firmy Adobe Systems Incorporated lub równowa ne Adobe Photoshop CS6 ver.13 EN Win AOO firmy Adobe Systems Incorporated lub równowa ne Adobe Acrobat Prof.

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby Centrum Kongresowego ICE Kraków Część 5 zamówienia Dostawa oprogramowania

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby Centrum Kongresowego ICE Kraków Część 5 zamówienia Dostawa oprogramowania Załącznik nr 5E do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby Centrum Kongresowego ICE Kraków Część 5 zamówienia Dostawa oprogramowania 1) Pakiet oprogramowania graficznego

Bardziej szczegółowo

Część 1 Załącznik nr 1.1

Część 1 Załącznik nr 1.1 Część 1 Załącznik nr 1.1 WSTĘP: Uwagi ogólne do zapisów dotyczących oprogramowania wyspecyfikowanego w Częściach: 1,2,3,4,5 System operacyjny Obecnie Zamawiający posiada komputery stacjonarne i przenośne

Bardziej szczegółowo

Programy narzędziowe i inne. 3 Adobe Acrobat Prof. ver. 11 PL firmy Adobe Systems Inc. lub równoważne

Programy narzędziowe i inne. 3 Adobe Acrobat Prof. ver. 11 PL firmy Adobe Systems Inc. lub równoważne równoważności oprogramowania za pomocą cech funkcjonalno- użytkowych. Programy narzędziowe i inne LP 1 2 NAZWA LICENCJI* Adobe Photoshop CC Multilanguage firmy Adobe Systems Incorporated lub równoważne

Bardziej szczegółowo

RAMPAGE IV FORMULA/BF3X79, X79, DDR3, SATA3, RAID, GBLAN, FW, ATX,

RAMPAGE IV FORMULA/BF3X79, X79, DDR3, SATA3, RAID, GBLAN, FW, ATX, ZAŁĄCZNIK NR 5 FORMULARZ RZECZOWO CENOWY- 41/PN/SKO/2013 Lp Nazwa komponentu Iloś ć Wartość netto Wartość podatku VAT Cena brutto Model/nazwa Część 1 Stacja robocza (1-13), notebook, nosniki danych 1 Procesor

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Sposób nawiązania kontaktu Siedziba firmy: WinSoft International 24 rue Louis Gagnière 38950 St Martin le Vinoux FRANCJA Główny: +33(0)4 38 02 22 00 Obsługa klienta/ Obsługa techniczna:

Bardziej szczegółowo

Odkryj pracę bez ograniczeń

Odkryj pracę bez ograniczeń Odkryj pracę bez ograniczeń z Microsoft Office 2010 Twój przewodnik po nowościach w pakietach Office 2010 dostępnych w ramach licencji grupowych 2010 I Dlaczego 2010? Ponieważ powodzenie Twojej firmy zależy

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika programu Pinnacle Studio 18. Zawiera program Pinnacle Studio Plus i Pinnacle Studio Ultimate

Podręcznik użytkownika programu Pinnacle Studio 18. Zawiera program Pinnacle Studio Plus i Pinnacle Studio Ultimate Podręcznik użytkownika programu Pinnacle Studio 18 Zawiera program Pinnacle Studio Plus i Pinnacle Studio Ultimate Spis treści Przed rozpoczęciem............................... 1 Skróty i konwencje...................................

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Witamy... 1. Corel VideoStudio Pro Editor... 15

Spis treści. Witamy... 1. Corel VideoStudio Pro Editor... 15 Spis treści Witamy......................................... 1 Wprowadzenie do programu Corel VideoStudio Pro.......... 2 Co nowego w programie Corel VideoStudio Pro X5?......... 3 Wymagania systemowe...............................

Bardziej szczegółowo

Integracja programu Adobe Premiere Pro CS5 ze środowiskiem Avid

Integracja programu Adobe Premiere Pro CS5 ze środowiskiem Avid Adobe Premiere Pro CS5 Przewodnik po środowisku pracy dla edytorów korzystających z oprogramowania Avid Integracja programu Adobe Premiere Pro CS5 ze środowiskiem Avid Specjaliści korzystają jednocześnie

Bardziej szczegółowo

Program do optycznego rozpoznawania znaków. ABBYY FineReader. Wersja 9.0 Podręcznik użytkowanika. 2007 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Program do optycznego rozpoznawania znaków. ABBYY FineReader. Wersja 9.0 Podręcznik użytkowanika. 2007 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone. Program do optycznego rozpoznawania znaków ABBYY FineReader Wersja 9.0 Podręcznik użytkowanika 2007 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone. Informacje w tym dokumencie mogą się zmienić bez uprzedzenia i nie

Bardziej szczegółowo

ABBYY FineReader 11 Podręcznik użytkowanika

ABBYY FineReader 11 Podręcznik użytkowanika ABBYY FineReader 11 2011 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone. Informacje w tym dokumencie mogą się zmienić bez uprzedzenia i nie niosą żadnych zobowiązań po stronie ABBYY. Oprogramowanie opisane w tym dokumencie

Bardziej szczegółowo

ABBYY FineReader. Wersja 10 Podręcznik użytkowanika. 2009 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone.

ABBYY FineReader. Wersja 10 Podręcznik użytkowanika. 2009 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone. ABBYY FineReader Wersja 10 Podręcznik użytkowanika 2009 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone. Informacje w tym dokumencie mogą się zmienić bez uprzedzenia i nie niosą żadnych zobowiązań po stronie ABBYY.

Bardziej szczegółowo

Numbers 09 Podręcznik użytkownika

Numbers 09 Podręcznik użytkownika Numbers 09 Podręcznik użytkownika KKApple Inc. Copyright 2011 Apple Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prawo autorskie zabrania kopiowania (w całości lub w części) tej instrukcji bez pisemnego zezwolenia

Bardziej szczegółowo

Nowości w tym wydaniu

Nowości w tym wydaniu ProNest Nowości w tym wydaniu ProNest 2015 zawiera nowe, zaawansowane funkcje i ulepszenia poprawiające jakość oraz wydajność pracy, a jednocześnie znacznie upraszcza interfejs użytkownika. Kliknij łącze

Bardziej szczegółowo

Krótki podręcznik informacyjny

Krótki podręcznik informacyjny Krótki podręcznik informacyjny 2 Niniejszy podręcznik zawiera zrzuty ekranu wykonane przy użyciu systemu Windows 7. W innych systemach operacyjnych ich wygląd może się różnić. Dlaczego pliki PDF są popularne?

Bardziej szczegółowo

OFERTA SZKOLENIOWA CENTRUM SZKOLEŃ INFORMATYCZNYCH VEDIUS

OFERTA SZKOLENIOWA CENTRUM SZKOLEŃ INFORMATYCZNYCH VEDIUS Oferta edukacyjna OFERTA SZKOLENIOWA CENTRUM SZKOLEŃ INFORMATYCZNYCH VEDIUS 1 Nazwa szkolenia: Edytory tekstu MS Word Ilość godzin 20 godzin dydaktycznych Wymagania wstępne Podstawowa umiejętność obsługi

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu

Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu Microsoft Corporation Wrzesień 2006 Informacja zawarta w tym dokumencie reprezentuje obecny pogląd Microsoft Corporation na sprawy poddane dyskusji od

Bardziej szczegółowo

ABBYY PDF Transformer

ABBYY PDF Transformer ABBYY PDF Transformer Wersja 2.0 Podręcznik użytkownika 2006 ABBYY Software. Wszystkie prawa zastrzeżone. Zawartość rozdziału Zawartość rozdziału... 2 Co to jest ABBYY PDF Transformer?... 3 Co nowego w

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z programu ADOBE DEVICE CENTRAL CS5 i CS5.5

Korzystanie z programu ADOBE DEVICE CENTRAL CS5 i CS5.5 Korzystanie z programu ADOBE DEVICE CENTRAL CS5 i CS5.5 Informacje prawne Informacje prawne Informacje prawne można znaleźć na stronie http://help.adobe.com/pl_pl/legalnotices/index.html. iii Spis treści

Bardziej szczegółowo

ZAGADNIENIA DO EGZAMINU

ZAGADNIENIA DO EGZAMINU Narzędzia Komputerowe w Praktyce Inżynierskiej, ED7, 2008/09. 1 ZAGADNIENIA DO EGZAMINU 1. Klasyfikacja oprogramowania CAD. 2. Porównaj grafikę wektorową i bitową oraz wymień programy wykorzystujące oba

Bardziej szczegółowo

Zagadnienia do kolokwium z Komputerowego Wspomagania Projektowania

Zagadnienia do kolokwium z Komputerowego Wspomagania Projektowania KOMPUTEROWE WSPOMAGANIE PROJEKTOWANIA zagadnienia do kolokwium, ED5.1-6 2008/09. 1 Zagadnienia do kolokwium z Komputerowego Wspomagania Projektowania Pytania z wykładu 1. Klasyfikacja oprogramowania CAD.

Bardziej szczegółowo

KORZYSTANIE Z PROGRAMU ADOBE

KORZYSTANIE Z PROGRAMU ADOBE KORZYSTANIE Z PROGRAMU ADOBE ACROBAT 9 STANDARD Copyright 2009 Adobe Systems Incorporated. All rights reserved. Używanie programu Adobe Acrobat 9 Standard w systemie Windows If this guide is distributed

Bardziej szczegółowo

Program do optycznego rozpoznawania znaków. ABBYY FineReader. Wersja 7.0 Podręcznik użytkownika. 2003 ABBYY Software Ltd

Program do optycznego rozpoznawania znaków. ABBYY FineReader. Wersja 7.0 Podręcznik użytkownika. 2003 ABBYY Software Ltd Program do optycznego rozpoznawania znaków ABBYY FineReader Wersja 7.0 Podręcznik użytkownika 2003 ABBYY Software Ltd Informacje w tym dokumencie mogą się zmienić bez uprzedzenia i nie niosą żadnych zobowiązań

Bardziej szczegółowo

Wiodące oprogramowanie do drukowania etykiet, kodów kreskowych, tagów RFID i kart

Wiodące oprogramowanie do drukowania etykiet, kodów kreskowych, tagów RFID i kart Wiodące oprogramowanie do drukowania etykiet, kodów kreskowych, tagów RFID i kart Instrukcja obsługi programu BarTender Application Suite Przegląd, instalacja i podstawowe zasady użycia (Wydanie polskie)

Bardziej szczegółowo

Adobe Photoshop Elements 12 & Adobe Premiere Elements 12

Adobe Photoshop Elements 12 & Adobe Premiere Elements 12 Adobe Photoshop Elements 12 & Adobe Premiere Elements 12 teksty reklamowe dla partnerów handlowych (cały świat) Adobe Photoshop Elements 12 & Adobe Premiere Elements 12 Poniższych bloków tekstu można używać

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (parametry i wymagania minimalne)

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (parametry i wymagania minimalne) WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE ZP/UR/161/2012 Załącznik nr 1.1 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (parametry i wymagania minimalne) Zadanie nr 1: Dostawa oprogramowania komputerowego dla Laboratorium

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika IBM SPSS Statistics 22 System podstawowy

Podręcznik użytkownika IBM SPSS Statistics 22 System podstawowy Podręcznik użytkownika IBM SPSS Statistics 22 System podstawowy Uwaga Przed skorzystaniem z niniejszych informacji oraz produktu, którego one dotyczą, należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi

Bardziej szczegółowo