POLONIA UNITED NEWS Styczeń / Luty 2012

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "POLONIA UNITED NEWS Styczeń / Luty 2012"

Transkrypt

1 POLONIA UNITED NEWS Styczeń / Luty 2012 Polonia United została założona w celu zebrania funduszy i wybudowania Polskiego Centrum w San Diego. Centrum to będzie domem kultury polskiej dla wszystkich organizacji i wszystkich Polaków oraz Amerykanów polskiego pochodzenia w San Diego i na całym świecie. Pragniemy, aby budynek ten napawał dumą nie tylko nasze, ale także i przyszłe pokolenia. Centrum, które będzie nie tylko pomnikiem Polonii w San Diego, nie tylko pomnikiem Polonii w Ameryce, ale centrum, które bedzie można nazwać pomnikiem Polonii całego świata. Wszelkie dochody z organizowanych przez Polonię United imprez przeznaczane są na ten właśnie cel i wpłacane są na specjalne konto bankowe założone tylko w tym celu: Building Trust Account. Dlatego pragniemy połączyć wszystkie siły Polonijne apelujemy przyłączcie się do naszego działania! Marek Brzeszcz - Prezydent Polonii United Drodzy Państwo. Kolejny rok działalności Polonii United rozpoczął się o północy, w sylwestrową noc. Wkroczyliśmy w 2012 rok z pompą i z nadzieją na jeszcze lepsze jutro. Dla Polonii United Nowy Rok oznacza nowe wyzwania i dużo pracy społecznej. Organizacja rozrasta się bowiem, a to do czegoś zobowiązuje. Częścią tej pracy jest Polonia United News - miesięcznik, który powoli zbliża się ku swoim drugim urodzinom. Styczniowo lutowe wydanie gazety ma charakter nieco przejściowy: jest pomostem pomiędzy starym rokiem a nowym. Grudzień był przecież miesiącem świąteczno-magicznym, a przy tym obfitował w wiele wydarzeń polonijnych. Płoną izby drzewka blaskiem spektakl świątecznopoetycki z udziałem Stanisława Górki - należał bodajże do najzacniejszych wśród tych wydarzeń, a to z uwagi na swą wartość tak sentymentalną jak i artystyczną. Dla Polonii United niezwykle ważną była nadto współpraca z Polskim Domkiem, która w pierwszą sobotę grudnia znalazła swój wyraz we wspólnym świątecznym wydarzeniu w Balboa Park. Ukoronowaniem roku był niewątpliwie Bal Sylwestrowy z Polonią United, którego gościem był między innymi Michał Milowicz. O wszystkich tych wydarzeniach będziecie Państwo mogli przeczytać w niniejszym wydaniu naszego miesięcznika. O Michale Milowiczu opowie natomiast on sam w pierwszym wywiadzie jakiego udzielił w 2012 roku. W tym wydaniu ogłaszamy ponadto wyniki konkursu na logo Polonii United, który zakończył się wyłonieniem zwycięskiego logotypu. Efekt pracy uczestników konkursu prezentujemy na łamach gazety. A że Nowy Rok rozpoczął się jak to ostatnimi laty bywa w zawrotnym tempie, dla tempa podtrzymania serwujemy Państwu krótką relację z Maratonu, który miał miejsce w Carlsbad w styczniu i który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Redakcja Polonii United News życzy Państwu przyjemnej lektury.

2 House of Poland i my Co roku w pierwszy piątek i pierwszą sobotę grudnia, w Balboa Parku odbywa się International Christmas Festival. Tak też było i w tym roku. Sama nazwa festiwalu nadaje charakter temu co się w tych dniach, w parku dzieje. Wszystko zatem opływa w dekoracjach świątecznych, pełno świateł i światełek na budynkach i na drzewach. Jest kolorowo i radośnie. Na scenach rozsianych na terenie całego parku odbywają sie różnego rodzaju występy taneczne, brzmi muzyka. Park świętuje i wszyscy z nim. Zwyczajem tego okresu jest również to, że każdy domek należący do międzynarodowego osiedla, ma prawo do handlu swoimi narodowymi przysmakami i specjałami kuchni. W wydzielonym beer garden można skosztować trunków alkoholowych nieomalże z każdego kraju świata. Wszystko to przyciąga miliony ludzi, tak turystów jak i mieszkańców San Diego. My Polacy jesteśmy bardzo dumni z naszego Polskiego Domku. House of Poland ma też bardzo dobrą lokację, znajduje się w środku osiedla sąsiadując z Domkiem Irlandzkim i USA, zaraz przy scenie, na której występują zespoły etniczne wielu krajów. Wszystko to - plus fakt, że polskie jedzenie jest najlepsze na świecie sprawia, że Polski Domek ma niezły utarg, a co za tym idzie całkiem dobre dochody w tym okresie. Poza tym trzeba przyznać, że cała armia ochotników pomagająca w tym czasie w Polskim Domku jest super zorganizowaną grupą i całkowicie oddaną sprawie. W tym roku Zarząd Polskiego Domku uruchomił dodatkowe stoisko sprzedaży żywności zaraz przy scenie i do pomocy zaproszono Zespół Polonez wraz z Polonią United. Za pomoc podzielono się z nami zyskami i w ten sposób Polonia United zarobiła $500, które oczywiście przeznaczone zostało na budowę Polskiego Centrum w San Diego. Myślę również, że jest to dobry przykład współpracy i pomocy Polskich organizacji. My, Polonia United jesteśmy wdzięczni a zarazem dumni, że inne organizacje popierają nas i pomagają nam w naszym działaniu. Marek Brzeszcz POLSKI REALTOR Zbigniew Gałązka Domy - Mieszkania - Short Sale - REO

3 Połoną izby, drzewka blaskiem Tuż przed Swiętami Bożego Narodzenia Polonia United gościła popularnego aktora z Polski Stanisława Górkę, znanego z serialu telewizyjnego Plebania i innych filmów oraz sztuk teatralnych. Tym razem artysta przedstawił spektakl swiąteczny, poetycki o Bożym Narodzeniu Płoną izby, drzewka blaskiem. Artystyczne kolędowanie, bajkowa oprawa plastyczna, umowność i symbolika jak w dziecięcej zabawie, a to wszystko na bazie znakomitego materialu literackiego. Teksty Joanny Kulmowej, Ernesta Brylla, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Juliana Tuwima ze wspaniała muzyką Jerzego Derfla, Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego brzmiały w wykonaniu aktora bardzo świątecznie. Przemyślany układ utworów składał się w bardzo interesującą całość:nastroje przeplatały się, budując ciekawy rytm. Największym jednak atutem przedstawienia było wykonanie. Historie o Bożym Narodzeniu opowiadał Stanisław Górka pięknym głosem. Talent wokalny, w połączeniu z talentem aktorskim i emanującym od artysty ciepłem doskonale przystają do tematu, tworzą artystycznie niezwykłą jakość. Niemalże fizycznie czuliśmy ciepło miłości, jaką otaczano Dzieciątko, radość i magię chwili Bożego Narodzenia. Po tym wspaniałym spektaklu, wszystkim zebranym i cudownym gospodarzom nastrój Swiąt Bożego Narodzenia bardzo sie udzielił i po chwili wszyscy razem zaczęlismy kolędować wraz z aktorem, który nam akompaniował z gitarą. Kolędowaliśmy do póżnych godzin nocnych. I musze tu powiedzieć, że kolejna impreza zorganizowana przez Polonię United ponownie bardzo się udała, i wszyscy byli bardzo zadowoleni. A ten piękny, podniosły nastrój Swiąt Bożego Narodzenia każdy zabrał ze sobą do swojego domu rodzinnego. Janusz Jachimek. P. S. Podziwiam gratuluję i życzę wszystkim członkom Polonii United dużo dobrych, ciekawych imprez i wszystkiego najlepszego. Spektakl Płoną izby drzewka blaskiem zostanie zapewne na długo w pamięci Państwa. J.J.

4 Spotkanie artystyczne z Panem S.Górką było również spotkaniem światecznym Polonii United.W związku z tym nadażyła się okazja aby podziękować Członkom za ich poparcie i pomoc dla Organizacji w ciagu minionego roku. Za całokształt działalności i pomocy w rozwoju Polonii United nadano specyjalne wyróżnienia i drobne upominki dwóm działaczom i sponsorom : Panu Z.Cabajowi i Panu Z.Juchumowi. Zupełnie niespodziewanie Pan Stanisław Górka zawitał również do Państwa Bełzów gdzie odbywało się Christmas Party Polskiego Salonu Artystycznego w San Diego.

5 5-sylwester Sylwestrowe wspominki Sylwester 2011/2012 z Polonią United pachniał jodłą i brzmiał przebojami z różnych muzycznych epok. Przy wejściu na salę balową witał gości szlachcic w strojnym kontuszu, który ramieniem służąc paniom, odprowadzał je do stolika. Panowie rzecz jasna, podążali w ślad za. Droga do stołu wiodła... przez las. Oto bowiem organizatorzy balu, zwieźli na sylwestrową salę 20 świeżych choinek, które ozdobione srebrnymi i złotymi kokardami, tworzyły pachnący, powitalny szpaler. Sala balowa prezentowała się dużym parkietem i przestrzenią, w której nonszalancko unosiły się złoto - srebrno - fioletowe balony. Na scenie 6-cio osobowy zespół Breez n wygrywał szlagiery w wersji angielskiej. Gwiazda wieczoru, Michał Milowicz, bawił natomiast gości na polską nutę, że wspomnę: Wakacje z blondynką czy 10 w skali Beauforta. Podczas obiadu odbyła się aukcja na której licytowano ogrodowy wodospad, kosmetyczny zabieg laserowy oraz usługi komputerowe dla domu i biura. O północy zaś starym zwyczajem polał się szampan i życzeniom końca nie było. Kolejny Bal Sylwestrowy z Polonią United uznać należy za udany. Bal Sylwestrowy od kuchni Planowanie Sylwestra z Polonią United zaczęło się już 1 stycznia 2011 roku i zaowocowało rezerwacją elegackiej Sali balowej w Hotelu Four Point Sheraton w San Diego. Mając tak prestiżową salę w zanadrzu, Polonia United mogła spokojnie planować organizację balu, który mógł stać się polonijnym sylwestrowym wydarzeniem z udziałem ponad 200 rodaków. Muzycznie zaproponowaliśmy rozwiązanie jakiego jeszcze w San Diego nie było, zapraszając do współpracy amerykański zespół, który w swoim repertuarze oferuje przeboje od lat 50-tych po dzień dzisiejszy. Przesłuchanie zespołu odbyło się w Seaport Village gdzie to członkowie Zarządu Polonii United udali się pewnego letniego popołudnia, co by jak to mówią nie zakupić kota w worku. W międzyczasie zrodził się pomysł na polską gwiazdę, której obecność mogłaby stać się miłym akcentem na polonijnej imprezie. Wybór padł na Michała Milowicza, z którym po krótkich negocjacjach Polonia United podpisała kontrakt. Burza mózgów stała się udziałem członków Zarządu na parę tygodni przed Sylwestrem, kiedy to trzeba było uzgodnić i dopracować plan dekoracji sali i logistykę tego typu wydarzenia. A podnieść w tym miejscu wypada, że organizatorzy balu to ludzie nie mający wiele wspólnego z profesjonalną organizacją imprez. To działacze społeczni, którzy wolny swój czas postanowili poświęcić na to, by taki bal mógł być miłym wspomnieniem dla jego uczestników. Czas tych ludzi i ich zaangażowanie to podstawa takiej organizacji jak Polonia United. Zważywszy zaś, że budżet na organizację imprez nie jest mocną stroną stowarzyszenia nieprofitowego jakim jest Polonia United, to i możliwości ci zwykli - niezwykli ludzie mięli okrojone aż do bólu. Jak to jednak często w takich sytuacjach bywa, kreatywność to podstawa. I o niej właśnie chciałabym napisać parę słów.

6 Leć no Danka do Home Depot Sala balowa w Hotelu Sheraton ma wymiary hangaru. Wysokie sufity, niemożnośc przymocowania czegokolwiek do ścian za pomocą solidnych gwoździ, ograniczone możliwości operowania światłem... to tylko parę niedogodności z którymi przyszło się zmierzyć organizatorom. Kiedy weszliśmy na salę na parę dni przed balem każdy wyszeptał sobie pod nosem: przestrzeń widzę, przestrzeń! I to by było na tyle, gdyby nie uaktywniły się szare komórki organizatorów. Artur zaproponował balony niech unoszą się centralnie nad stołami. Wykorzystajmy szklane świeczniki i bombki z zeszłego roku, w których umocujemy balony zaproponował ktoś inny. Butle z helem wypożyczymy w Party City, nadmuchamy te balony na 3 godziny przed Sylwestrem, będą fruwać jak ta lala. Droższe i bardziej strojne balony kupmy na scenę. Niech się unoszą na długich wstążkach. Zakupmy też lampki choinkowe o białych światłach. Powiesimy gdzie się da, będzie atmosfera. No i wykorzystajmy też materiały z zeszłego roku do dekoracji sceny. Są złote, dokupimy fioletów i utrzymamy kolorystykę. Jak tak, to koniecznie serwetki na stół... też muszą być fioletowe. No dobrze... a co zrobimy z tym wejściem. Tam tak pusto. Na to Mirek jak nie wyskoczy: A choinki się z Home Depot przywiezie. Świetny pomysł rzekła Danka i jak się już zapewne wszyscy domyślają to właśnie ona powędrowała do Home Depot negocjować deal na drzewka. Podaj pan piłę Na drzewkach oczywiście się nie skończyło. Raczej od drzewek wszystko się zaczęło. Oto bowiem po Wigilii Andrzej zwiózł na swoją posesję 20 świeżych choinek. Ściętych - żeby jasność była. Co sobie sąsiedzi pomyśleli? Że to taki polski zwyczaj? Choinki zajechały na salę balową w przeddzień Sylwestra, a wraz z nimi mężczyźni uzbrojeni w piły i siekierki. Wióry ino szły ale leśny szpaler stanął tuż przed północą. Na drabinach niewiasty wymachiwały tiulem w kolorze raz to złotym raz fioletowym. Stoły dekorowały się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przy czym w ramach przygotowań do tych czarów trzeba było wyszorować wszystko co się zakurzyło od zeszłego roku. Na sam koniec, kilka godzin przed otwarciem balu, ekipa balonowa nadmuchała co się dało i tak oto fioletowo złoto - srebrne balony postawiły kropkę nad i. Post scriptum Komentarze po Sylwestrze były różne, w większości bardzo pozytywne. Te negatywne zasłyszałam od ludzi, którzy na balu... nie byli. Frekwencja, rzeczywiście do najlepszych nie należała. Sprzedaż biletów w ofercie Last minute sale tak niektórych oburzyła, że dostało się po głowie paniom witającym sylwestrowych gości. Czy vouchery wartości $60.00 dla pełnopłatnych gości zmieniły bojowe nastawienie co poniektórych gości, trudno powiedzieć. Grunt że parkiet był pełny przez cały wieczór. Ci bowiem, którzy chcięli się bawić w sylwestrową noc, bawili się świetnie. A o to przecież w sylwestrową noc chodzi. Agata Sliwowski

7 MICHAŁ MILOWICZ PIERWSZA ODSŁONA W 2012 ROKU Rok 2012 wraz z sandiegańską Polonią witał Michał Milowicz. Polski aktor, piosenkarz, a w ostatnich czasach także przedsiębiorca. Przyjechał do San Diego na zaproszenie Polonii United i dla tej Polonii wystąpił w sylwestrową noc. Wakacje z blondynką, 10 w skali Beauforta, Elvisowskie, Love me tender śpiewała z artystą cała sala. O północy to właśnie Michał odliczył czas, a w chwilę potem szmapany rozhuczały się w całym San Diego. Kto był w Hotelu Sheraton tej nocy ten najlepiej wie, że wejście w nowy rok było uroczyste i swoją pompę miało. Nowy Rok zaczął się więc tak jak zacząć się powinien. Dla Michała Milowicza był nawet bardziej łaskawy bo powitał go wakacjami w San Diego. Kilkanaście pierwszych dni 2012 roku artysta spędził bowiem w San Diego wśród znajomych i przyjaciół ciesząc oko kalifornijskim słońcem. Zapytany o Warszawę, powrtót do codzienności, zrobił błagalną minę i wyszeptał: proszę, jeszcze nie teraz. Teraz jestem tu, w San Diego, rower, plaża, słońce, zabawa. No więc wolę artysty uszanowaliśmy, ale tylko do ostatniego weekendu jego pobytu w San Diego. 7 stycznia Polonia spotkała się ponownie z Michałem Milowiczem, tym razem w bardziej prywatnej scenerii, a wszystko po to by jeszcze raz mu podziękować. Był więc jeszcze jeden występ, było śpiewanie z gitarą, były kwiaty i ciepłe słowa skierowane do Polonii w San Diego. Artysta dał się też tym razem namówić na krótką rozmowę o tym co planuje i o tym kim jest. AIS: Michał, spotykamy się na samym początku Nowego Roku. Moje pierwsze pytanie musi zatem brzmieć: jakie masz plany na ten rok? MM: Dwie filmowe premiery w pierwszym kwartale roku: 19 stycznia Sztos 2; 4 marca Kac Wawa. Sztos 2 to komedia, zabawna opowieść, druga część Sztosa z doskonałą obsadą i mnóstwem humoru. To taka podróż w czasie, świetnie wyreżyserowana przez Olafa Lubaszenko i dobrze zagrana. Kac Wawa to również komedia. Pełna świetnych tekstów i polskich realiów. Scenariusz do Kac Wawa powstał zanim jeszcze Amerykanie zrobili Hangover tłumaczony w Polsce jako Kac Vegas. Koncepcja jest identyczna, ale końcowy efekt ma zupełnie inny wymiar. Jest swojski, jest polski. Polecam i zapraszam. Na wiosnę planuję także wydanie mojej nowej płyty Half to Half. Piosenki z tej płyty śpiewałem dzisiaj i w sylwestrową noc. Mam nadzieję, że się spodobają. Nie chcę o nich mówić bo o muzyce się nie opowiada. Jej po prostu się słucha. AIS: Te Twoje plany to plany zawodowe. Czy planujesz też coś na bardziej prywatnym polu? MM: Mam 41 lat, a w zasadzie 28 (śmiech). Jestem kawalerem, urodzonym Warszawiakiem, spod znaku panna z lwem w ascendencie. To tyle co moge powiedzieć. AIS: Hmm... tajemnicą owiany Michał Milowicz. No właśnie. Kim zatem jest Michał Milowicz? MM: Urodziłem się po to by grać, śpiewać i dawać dobrą energię ludziom. Oto kim jestem. AIS: Brzmi pewnie i zdecydowanie. W którym momencie nabrałeś przekonania, że taka właśnie jest Twoja życiowa droga?

8 MM: Wiedziałem o tym od dziecka. Od zawsze. Urodziłem się w czepku. Kiedy miałem rok i kilka miesięcy wpadłem pod samochód. Nic mi się nie stało. Samochód po prostu przejechał nade mną nie robiąc mi najmniejszej krzywdy. Takie zdarzenia dają ci większą wiarę w siebie. AIS: Wspomniałeś, że jesteś urodzonym Warszawiakiem. Żyjesz w Warszawie, tam jest Twoje życiowe centrum. Jaka jest Warszawa widziana oczami Michała Milowicza? MM: Warszawa jest jak wielkie mrowisko. Ludzie, jak mrówki, gonią, pędzą, byle przed siebie. Nie zwracają uwagi na innych, nie patrzą w oczy. Po prostu gnają na zbity kark. AIS: Czy Ty też uczestniczysz w wyścigu? MM: Dla mnie ważne jest to by być człowiekiem. By zatrzymać się, zauważyć drugiego człowieka, by patrzeć mu w oczy. Urodziłem się by kochać ludzi. Dzisiaj wiem, że to nie jest takie proste. Dostałem swoją bolesną lekcję. Więc uczę się dystansu, którego wcześniej nie miałem. Bez względu jednak na wszystko chcę żyć dla ludzi i dla nich chcę tworzyć. AIS: Czy to wzorce, które wyniosłeś z domu rodzinnego? MM: Z moim ojcem komunikuję się jak ze świetnym kumplem. Moja mama to kobieta o złotym sercu. Jestem humanistą z polonistyczną schedą. Moi dziadkowie byli uzdolnieni muzycznie. Ja mogę powiedzieć, że jak tylko wypadłem z kołyski zacząłem tańczyć i śpiewać (śmiech). Reszta przyszła z czasem. AIS: A na początku było Metro... MM: Mój sceniczny debiut. Najpierw w Polsce. Niezliczone ilości spektakli. To także pierwszy polski musical na Broadwayu. Muszę powiedzieć, że ponad 40 przedstawień odbyło się przy pełnej sali teatru Minskoff w Nowym Jorku. To był sukces. 30 stycznia od tego debiutu minie 21 lat. 21 lat mojej pracy scenicznej. AIS: Jesteś nie tylko aktorem i piosenkarzem. Jesteś także businessman em. MM: Milowicz Developmnet to inicjatywa budowlana. Firmę założyliśmy z grupą doświadczonych inżynierów. Budujemy luksusowe mieszkania w kameralnych, niedużych budynkach, oferując zarazem ciekawe rozwiązania architektonicze. Jestem ponadto wspówłaścicielem klubu i restuaracji pod nazwą Maska. Klub mieści się w Warszawie i już teraz chciałbym zaprosić do niego każdego rodaka z San Diego, który zawita do Warszawy. AIS: Czy mógłbyś zamieszkać w San Diego? MM: Zdecydowanie tak. Chociaż jeszcze nie teraz. Niczego jednak nie wykluczam (uśmiech). AIS: Michał. Serdecznie dziękuję za rozmowę i jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku MM: Dziękuję i również życzę pomyślności w Nowym Roku całej Polonii w San Diego. Z wielkim podziękowaniem W imieniu całej Polonii w San Diego pragnę podziękować Panu Michałowi Milowiczowi za wspaniały wystep na zorganizowanym przez Polonia United balu sylwestrowym. Dziękuję również menadżerowi Pana M.Milowicza Pani Katarzynie Fila Fila Production za wszelką pomoc i współpracę. Marek Brzeszcz - Polonia United President

9 Ostatnie pożegnanie Należę do tych, którzy znali Tomka. Nie zdążylismy poznać go bliżej. To wielka skoda. Tak naprawdę przez ostatnie półtora roku bardziej zbliżyliśmy się. Parę razy odwiedzał nas w domu, razem witaliśmy Solanusa, razem byliśmy na wyprawie motocyklowej. Witaliśmy wówczs śmiałkow z Polski, którzy objeżdżając na motorach Alaskę, dotarli do Palm Springs. Stamtad już wspólnym paradnym konwojem jechaliśmy do San Diego. Pamiętam, Tomek jechał opiekuńczo cały czas za mną, pilnując, abym się gdzieś nie zgubił, bo jako niedoświadczony jechałem trochę wolniej niż inni i odstawałem od grupy. Tomek dał się poznać jako otwarty i serdeczny człowiek. Był zawsze uśmiechnięty i pogodny. Kochał ludzi i rodzinę, kochał morze, kochał wszystko, co polskie, popierał wszystko, co polskie. Nie było bowiem imprezy organizowanej przez naszą Polonię United, której TOMASZ KARPECKI NIE BYŁBY SPONSOREM! Tomasz L. Karpecki September 18,1961 January 11, 2012 Przed swoim ostatnim wyjazdem do Polski przyjechał do mnie, aby zakupić koszulki Polonii United, w które potem ubrał wszystkich w klubie Solanusa w Bydgoszczy. Tomek był znany również ze swego jakże wielkiego i otwartego dla wszystkich hojnego serca. Wielu pomagał, zapominając czasami o sobie. Tomku, żegnaj przyjacielu - na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Marek Brzeszcz

10 Pragnę poinformować, że konkurs na logo został zakończony. Do konkursu zglosiło się trzech uczestników: - Bogdan Cichocki z propozycją dwóch - Kamil Maciantowicz!!! Aleksander Bąk!!! Z powyżej przedstawionych projektów logo,najbardziej spełniającym wymagania Polonii United (zawartych w brifie opublikowanym na naszej stronie) jest projekt przedstawiony przez Pana Aleksandra Bąka. - Jemu też przyznajemy zwycięstwo i nagrodę pieniężną wysokości $200. Panu Aleksandrowi gratulujemy a my możemy się już pochwalić, że Polonia United posiada swoje logo!

11 MARATOŃCZYKIEM BYĆ Co roku, pod koniec stycznia w Carlsbad odbywa sie od kilkunastu już lat półmaraton i maraton. Jakoś tak w zeszłym roku pomyślałam, że fajnie byłoby go przebiec, bo trasa jest stosunkowo płaska, przyjemna i blisko domu, czyli ma wiele pozytywów, które powinien mieć pierwszy daleki bieg. Tak więc 4 miesiące przed wielkim dniem zaczęłam trenować i jakkolwiek nie bardzo rygorystycznie, to jednak na tyle wytrwale, że 22-go stycznia razem z 1500 innymi uczestnikami stanęłam na starcie 42 - kilometrowej trasy. Choć maraton w Carlsbad nie jest liczącą się imprezą na którą przyjeżdżaliby wielcy biegacze, to jednak z mojej perspektywy było tu sporo imponujących osób, jak choćby Christine Kenney-kobieta, która w samym tylko zeszłym roku przebiegła 100 maratonów. Maraton zaczął się o 6 rano w kompletnej ciemności ale już od początku wiadomo było, że pogoda nam sprzyja i będzie piękny dzień. Pomyślałam sobie, stosując się do rad ekspertów, że zacznę powoli i nie dam ponieść się emocjom, tak żeby zakończyć z zapasem sił i w dobrym stylu. Tak więc większość maratonu była dla mnie właściwie joggingiem, wypełnionym delektowaniem się wschodem słońca, widokiem oceanu, słuchaniem muzyki, ludzi, kapel, które po drodze zapewniały biegaczom rozrywkę, a także piciem i jedzeniem. Brzmi to jak nic tylko przyjemność? No cóż, przyznać muszę, że po jakimś czasie stało się to nieco bolesną przyjemnością. Jedyne słowo, które przez tych kilka godzin kilkakrotnie powtarzałam to było dziekuję do tych wszystkich, którzy stali na trasie maratonu i ochotniczo rozdawali picie, jedzenie, sprzątali, przybijali piątki, wspierali. Ci do których pomimo zmęczenia aż chciało się uśmiechać. Okazało się, że trochę treningu i obecność innych jest w stanie wykrzesać z człowieka bardzo dobrą energię, a ta pozwala przebiec 26.2 mili, co może wydaje się nie lada wyczynem, ale w gruncie rzeczy każdy może tego dokonać. Jest coś tak pozytywnego i radosnego w byciu razem z tyloma setkami ludzi, że nie dziwię sie dlaczego maratony bywają uzależniające, jak dowiedziałam się po drodze od pewnego straszego pana, który planował przebiec tylko jeden, a biegł już chyba siódmy maraton. Kto wie, może i moim udziałem się stanie to uzależnienie? Ostatecznie bowiem maraton przebiegłam w dobrym jak na swoje możliwości stylu, nieźle finiszując i gdyby jeszcze trzeba było przebiec parę mil to dałabym radę. Zwłaszcza, że na koniec czekała mnie nagroda: medal i obiad z przyjaciółmi. Ogólnie więc powiedziałabym, że maraton to fajna akcja, którą każdemu gorąco polecam. Małe zwycięstwo nad własnymi ograniczeniami smakuje bowiem pysznie! Ewa Biernacka

12 MUZYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ Zespół muzyczny lub DJ FESTIWALE - ZABAWY - WESELA - PRYWATNE PARTY Profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i oświetlenie ZBIGNIEW GALAZKA ZbigniewGalazka.com Przypomnienie! Ogłoszenia biznesowe - $100 za oglosznie na cały rok - Zaprzyjażnione organizacje mogą zamieszczać swoje informacje za darmo W sprawie ogłoszeń dzwonić pod tel Do you know House of Poland has a Pre-School? - for more information go to: POLONIA UNITED NEWS 4710 RUFFNER ROAD SAN DIEGO, CA TEL:

FILM - W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (A2 / B1)

FILM - W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (A2 / B1) FILM - W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ (A2 / B1) Turysta: Dzień dobry! Kobieta: Dzień dobry panu. Słucham? Turysta: Jestem pierwszy raz w Krakowie i nie mam noclegu. Czy mogłaby mi Pani polecić jakiś hotel?

Bardziej szczegółowo

W ramach projektu Kulinarna Francja - początkiem drogi zawodowej

W ramach projektu Kulinarna Francja - początkiem drogi zawodowej W ramach projektu Kulinarna Francja - początkiem drogi zawodowej Chcielibyśmy podzielić się z wami naszymi przeżyciami, zmartwieniami, oraz pokazać jak wyglądała nasza fantastyczna przygoda w obcym ale

Bardziej szczegółowo

02.12.2010 r. Jadą, jadą sanie, księŝyc złoty świeci. Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci.

02.12.2010 r. Jadą, jadą sanie, księŝyc złoty świeci. Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci. 02.12.2010 r. Jadą, jadą sanie, księŝyc złoty świeci. Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci. Wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa Mikołaja. paniami powitały

Bardziej szczegółowo

Moje pierwsze wrażenia z Wielkiej Brytanii

Moje pierwsze wrażenia z Wielkiej Brytanii Moje pierwsze wrażenia z Wielkiej Brytanii Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawla II w Worcester Opracował: Maciej Liegmann 30/03hj8988765 03/03/2012r. Wspólna decyzja? Anglia i co dalej? Ja i Anglia. Wielka

Bardziej szczegółowo

ANDRZEJ PODREZ kompleksowa oprawa muzyczna imprez

ANDRZEJ PODREZ kompleksowa oprawa muzyczna imprez ANDRZEJ PODREZ kompleksowa oprawa muzyczna imprez Muzyka do tańca Śluby, wesela Imprezy karaoke Bale dla dzieci Imprezy plenerowe Dj, discjockey One man band Człowiek orkiestra Podrez Band DUO Podrez Band

Bardziej szczegółowo

Do życzeń dołączył się także Wojtek Urban, który z kolei ukołysał publiczność kolędą Lulajże Jezuniu

Do życzeń dołączył się także Wojtek Urban, który z kolei ukołysał publiczność kolędą Lulajże Jezuniu Zaczarowane Radio Kraków wyśpiewało magię świąt! O 11.00, w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków, odbył się wyjątkowy koncert Dzieciątko, ach to Ty!, który dźwiękami najpiękniejszych polskich kołysanek

Bardziej szczegółowo

to zbiór indywidualności artystycznych, animacyjnych, organizacyjnych.

to zbiór indywidualności artystycznych, animacyjnych, organizacyjnych. RADOŚĆ MIÓD MATERIA to zbiór indywidualności artystycznych, animacyjnych, organizacyjnych. Od lat nie tylko tworzymy, inicjujemy i realizujemy projekty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych lecz

Bardziej szczegółowo

Diva For Rent. Recenzje. Twórcy i wykonawcy. Alicja Węgorzewska. mezzosopran

Diva For Rent. Recenzje. Twórcy i wykonawcy. Alicja Węgorzewska. mezzosopran Recenzje Twórcy i wykonawcy Alicja Węgorzewska mezzosopran Piotr Matuszczyk/Maciej Tomaszewski Fortepian Bogdan Kierejsza skrzypce Jerzy Snakowski pomysł i tekst Jerzy Bończak reżyseria Rafał Olbiński

Bardziej szczegółowo

Małgorzata Moruś Scenariusz teatralno-muzycznej aktywności dzieci 6 -letnich "Częstochowa moje miasto"

Małgorzata Moruś Scenariusz teatralno-muzycznej aktywności dzieci 6 -letnich Częstochowa moje miasto Małgorzata Moruś Scenariusz teatralno-muzycznej aktywności dzieci 6 -letnich "Częstochowa moje miasto" Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce : kwartalnik dla nauczycieli nr 1-2, 98-101 2010 mgr Małgorzata

Bardziej szczegółowo

" wigilia dla 100 dzieciaków " 16.12.2013r miejsce Endorfina Foksal Warszawa

 wigilia dla 100 dzieciaków  16.12.2013r miejsce Endorfina Foksal Warszawa " wigilia dla 100 dzieciaków " " 16.12.2013r miejsce Endorfina Foksal Warszawa Święta Bożego Narodzenia są dość szczególnym okresem w roku dla nas wszystkich a Dzień Św.Mikołaja jest dla dzieci dniem pełnym

Bardziej szczegółowo

Cocktails4All. EventBarSerwis. www.cocktails4all.com.pl

Cocktails4All. EventBarSerwis. www.cocktails4all.com.pl Cocktails4All EventBarSerwis www.cocktails4all.com.pl Cocktails4All Oferuje obsługę barmańską na najwyższym poziomie podczas imprez typu 'special events', firmowych bankietów, wesel, imprez klubowych,

Bardziej szczegółowo

Plan imprez na 2011 rok. Miejski Ośrodek Kultury Dział Upowszechniania Kultury

Plan imprez na 2011 rok. Miejski Ośrodek Kultury Dział Upowszechniania Kultury Plan imprez na 2011 rok Miejski Ośrodek Kultury Dział Upowszechniania Kultury Nazwa imprezy: Termin: STYCZEŃ 11 stycznia Zabawa noworoczna dla dzieci 15 stycznia Koncert kolęd (kościół) 16 stycznia Dzień

Bardziej szczegółowo

JA I MOJA DZIAŁALNOŚĆ

JA I MOJA DZIAŁALNOŚĆ DLA INNYCH Marta Sak, Gimnazjum nr 92 JA I MOJA DZIAŁALNOŚĆ Od II semestru klasy I biorę udział w rozmaitych działaniach dodatkowych w mojej szkole i znajdujących się w sąsiedztwie integracyjnych placówkach

Bardziej szczegółowo

Tekst I. Tekst II. Tekst III

Tekst I. Tekst II. Tekst III Tekst I Chcę zaprosić miłych gości ku olbrzymiej mej radości na imprezę, gdzie niedługo szampan będzie lał się strugą! Niech się dowie cały świat, że mam osiemnaście lat! Przyjęcie urodzinowe odbędzie

Bardziej szczegółowo

Wierszyki na wódkę. Tekst moŝe być dowolnie modyfikowany. W przypadku tekstu własnego prosimy o wpisanie w formularzu zamówienia własny.

Wierszyki na wódkę. Tekst moŝe być dowolnie modyfikowany. W przypadku tekstu własnego prosimy o wpisanie w formularzu zamówienia własny. Wierszyki na wódkę Tekst moŝe być dowolnie modyfikowany. W przypadku tekstu własnego prosimy o wpisanie w formularzu zamówienia własny. 1. Niechaj wszyscy Goście na zdrowie dziś piją, a 100 lat w szczęściu

Bardziej szczegółowo

ALLELUJA. Ref. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja.

ALLELUJA. Ref. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja. ALLELUJA 1. Niech zabrzmi Panu chwała w niebiosach, na wysokościach niech cześć oddadzą. Wielbijcie Pana Jego Zastępy, Wielbijcie Pana Duchy niebieskie. Ref. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja. Alleluja,

Bardziej szczegółowo

Kamila Kobylarz. A oto wyróżnione prace i kilka ciekawych opracowań: Wesołych Świąt

Kamila Kobylarz. A oto wyróżnione prace i kilka ciekawych opracowań: Wesołych Świąt Uczniowie klas 4-6 wykonali kartki świąteczne techniką komputerową, a do tego opisywali krótko czym dla nich jest MAGIA ŚWIĄT Nagrodzono 2 prace: Kamili Kobylarz i Zuzanny Madejskiej gratulujemy A oto

Bardziej szczegółowo

Kocham Cię 70 sekund na minutę, 100 minut na godzinę, 40 godzin na dobę, 500 dni w roku...

Kocham Cię 70 sekund na minutę, 100 minut na godzinę, 40 godzin na dobę, 500 dni w roku... Wyznania Wyznania Kocham Cię 70 sekund na minutę, 100 minut na godzinę, 40 godzin na dobę, 500 dni w roku... Wolę być chwilą w Twoim życiu niż wiecznością w życiu innej!!! Nie wiem, czy chcesz ze mną chodzić,

Bardziej szczegółowo

2 dni w Wiosce Świętego Mikołaja

2 dni w Wiosce Świętego Mikołaja 2 dni w Wiosce Świętego Mikołaja Zakwaterowanie: Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy k/ Giżycka. Pokoje 2-5 osobowe z łazienkami Program pobytu: Dzień I Przyjazd i zakwaterowanie 14:00-15:00 Obiad 16:00-18:00

Bardziej szczegółowo

Pielgrzymka,18.01. 2013. Kochana Mamo!

Pielgrzymka,18.01. 2013. Kochana Mamo! Pielgrzymka,18.01. 2013 Kochana Mamo! Na początku mego listu chciałbym Ci podziękować za wiedzę, którą mi przekazałaś. Wiedza ta jest niesamowita i wielka. Cudownie ją opanowałem i staram się ją dobrze

Bardziej szczegółowo

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról.

Zapoznaj się z opisem trzech sytuacji. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról. 11. W ramach wymiany młodzieżowej gościsz u siebie kolegę / koleżankę z Danii. Chcesz go / ją lepiej poznać. Zapytaj o jego/jej: miejsce zamieszkania, rodzeństwo, zainteresowania. Po przyjeździe do Londynu

Bardziej szczegółowo

WIEŚCI SZKOLNE Z ŻYCIA SZKOŁY. Cyprian Kamil Norwid

WIEŚCI SZKOLNE Z ŻYCIA SZKOŁY. Cyprian Kamil Norwid MIESIĘCZNIK SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. C.K. NORWIDA W DĄBRÓWCE WIEŚCI Cyprian Kamil Norwid Cyprian Kamil Norwid N U M E R V I SZKOLNE M A R Z E C 2 0 1 4 Z ŻYCIA SZKOŁY W TYM NUMERZE: Z życia szkoły 1 Zuch

Bardziej szczegółowo

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM Data: 6.12.2010r Grupa: wszystkie grupy wiekowe Cele ogólne Pielęgnowanie zwyczajów mikołajkowych, Stwarzanie okazji do wyrażania pozytywnych uczuć (radości), Prezentowanie własnych

Bardziej szczegółowo

Dzięki ćwiczeniom z panią Suzuki w szkole Hagukumi oraz z moją mamą nauczyłem się komunikować za pomocą pisma. Teraz umiem nawet pisać na komputerze.

Dzięki ćwiczeniom z panią Suzuki w szkole Hagukumi oraz z moją mamą nauczyłem się komunikować za pomocą pisma. Teraz umiem nawet pisać na komputerze. Przedmowa Kiedy byłem mały, nawet nie wiedziałem, że jestem dzieckiem specjalnej troski. Jak się o tym dowiedziałem? Ludzie powiedzieli mi, że jestem inny niż wszyscy i że to jest problem. To była prawda.

Bardziej szczegółowo

MIKOŁAJKOWA PAKA DLA DZIECIAKA

MIKOŁAJKOWA PAKA DLA DZIECIAKA MIKOŁAJKOWA PAKA DLA DZIECIAKA Nasz wolontariat od 3.12.2014r. do 11.12.2014r. prowadził akcję pt.: "Mikołajkowa paka dla Dzieciaka".Polegała ona na pomocy dla niepełnosprawnych dzieci z Jaszkotla. Uczniowie

Bardziej szczegółowo

Igor Siódmiak. Moim wychowawcą był Pan Łukasz Kwiatkowski. Lekcji w-f uczył mnie Pan Jacek Lesiuk, więc chętnie uczęszczałem na te lekcje.

Igor Siódmiak. Moim wychowawcą był Pan Łukasz Kwiatkowski. Lekcji w-f uczył mnie Pan Jacek Lesiuk, więc chętnie uczęszczałem na te lekcje. Igor Siódmiak Jak wspominasz szkołę? Szkołę wspominam bardzo dobrze, miałem bardzo zgraną klasę. Panowała w niej bardzo miłą atmosfera. Z nauczycielami zawsze można było porozmawiać. Kto był Twoim wychowawcą?

Bardziej szczegółowo

Projekt Kto czyta, nie błądzi NR PO KL.09.05.00-02-001/13 współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt Kto czyta, nie błądzi NR PO KL.09.05.00-02-001/13 współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt Kto czyta, nie błądzi NR PO KL.09.05.00-02-001/13 współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Jak przebiega realizacja projektu od 1 stycznia 2014 r.?

Bardziej szczegółowo

MIESIĘCZNE PLANY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

MIESIĘCZNE PLANY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 MIESIĘCZNE PLANY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 wrzesień 1. Żegnajcie wakacje - Witaj szkoło- witaj świetlico! - Zapoznanie dzieci z salą świetlicową i wyposażeniem świetlicy. -Wykonanie

Bardziej szczegółowo

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia polski-polski

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia polski-polski Życzenia : Ślub Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! młodej parze Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu! Gratulacje i najlepsze

Bardziej szczegółowo

Kielce, Drogi Mikołaju!

Kielce, Drogi Mikołaju! I miejsce Drogi Mikołaju! Kielce, 02.12.2014 Mam na imię Karolina, jestem uczennicą klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach. Uczę się dobrze. Zbliża się 6 grudnia. Tak jak każde dziecko, marzę o tym,

Bardziej szczegółowo

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia chiński-polski

bab.la Zwroty: Korespondencja osobista Życzenia chiński-polski Życzenia : Ślub 祝 贺, 愿 你 们 幸 福 快 乐, 天 长 地 久 Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! młodej parze 致 以 我 对 你 们 婚 姻 真 诚 的 祝 福 Gratulacje i najlepsze życzenia w dniu ślubu! młodej parze 恭 喜 喜 结

Bardziej szczegółowo

Joanna Charms. Domek Niespodzianka

Joanna Charms. Domek Niespodzianka Joanna Charms Domek Niespodzianka Pomysł na lato Była sobie panna Lilianna. Tak, w każdym razie, zwracała się do niej ciotka Małgorzata. - Dzień dobry, Panno Lilianno. Czy ma Panna ochotę na rogalika z

Bardziej szczegółowo

FESTYN ŚWIĘTO RODZINY

FESTYN ŚWIĘTO RODZINY FESTYN ŚWIĘTO RODZINY Dobrze się baw! Baw się dobrze każdego dnia! Nawet kiedy napotkasz lwa, nawet gdy popełnisz sto gaf, smerfnie żyj i dobrze sie baw! Już w tradycję naszego przedszkola wplótł się Festyn

Bardziej szczegółowo

Obóz odbywał się od 6 do 28 lipca i z naszej szkoły pojechały na niego dwie uczennice. 5.07.2011 r. (wtorek)

Obóz odbywał się od 6 do 28 lipca i z naszej szkoły pojechały na niego dwie uczennice. 5.07.2011 r. (wtorek) Moscovia letni obóz językowy dla ludzi niemalże z całego świata. Wyjazd daje możliwość nauki j. rosyjskiego w praktyce, a także poznania ludzi z różnych stron świata. Obóz odbywał się od 6 do 28 lipca

Bardziej szczegółowo

X Imieniny Henryka 2015

X Imieniny Henryka 2015 X Imieniny Henryka 2015 Ogólnopolskie Imieniny Henryka Henryki i Henrykowa w Henrykowie Lubańskim to cykliczna impreza organizowana na terenie Gminy Lubań. Każdego roku na scenie plenerowej w centralnej

Bardziej szczegółowo

I Komunia Święta. Parafia pw. Bł. Jana Pawła II w Gdańsku

I Komunia Święta. Parafia pw. Bł. Jana Pawła II w Gdańsku I Komunia Święta Parafia pw. Bł. Jana Pawła II w Gdańsku Ktoś cię dzisiaj woła, Ktoś cię dzisiaj szuka, Ktoś wyciąga dzisiaj swoją dłoń. Wyjdź Mu na spotkanie Z miłym powitaniem, Nie lekceważ znajomości

Bardziej szczegółowo

GAZETKA NASZE PRZEDSZKOLE Nr 3

GAZETKA NASZE PRZEDSZKOLE Nr 3 Miejskie Przedszkole Nr 18 w Puławach ul. Norwida 32 A GAZETKA NASZE PRZEDSZKOLE Nr 3 / styczeń - luty 2010 / Zimo, zimo przybądź biała Przynieś śniegu po kolana Zimo, zimo to nie wszystko Chcemy jeszcze

Bardziej szczegółowo

Ludzie listy piszą. Struktura i forma listu

Ludzie listy piszą. Struktura i forma listu Ludzie listy piszą. Struktura i forma listu 1. Cele lekcji a) Wiadomości Uczeń: wie, jakie są cechy listu, zna rodzaje listów, zna zwroty grzecznościowe oraz zasady ich pisowni. b) Umiejętności Uczeń potrafi:

Bardziej szczegółowo

Wycieczka do Gersheim

Wycieczka do Gersheim Wycieczka do Gersheim Na specjalne zaproszenie Pana Hansa Bollingera -dyrektora Gesamtschule Gersheim, prezesa Stowarzyszenia "Spotkania na Granicy" oraz Stowarzyszenia VEUBE - Spohns Haus, grupa siedmiu

Bardziej szczegółowo

Szczęść Boże, wujku! odpowiedział weselszy już Marcin, a wujek serdecznie uściskał chłopca.

Szczęść Boże, wujku! odpowiedział weselszy już Marcin, a wujek serdecznie uściskał chłopca. Sposób na wszystkie kłopoty Marcin wracał ze szkoły w bardzo złym humorze. Wprawdzie wyjątkowo skończył dziś lekcje trochę wcześniej niż zwykle, ale klasówka z matematyki nie poszła mu najlepiej, a rano

Bardziej szczegółowo

4. po Wielkanocy CANTATE

4. po Wielkanocy CANTATE Centrum Misji i Ewangelizacji / www.cme.org.pl 4. po Wielkanocy CANTATE Główna myśl: Wysławiaj Boga! Wiersz przewodni: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi. Mt 11,25a Fragment biblijny: Jezus wysławia

Bardziej szczegółowo

LISTOPAD 2012. www.poloniasocietyofkorona.com

LISTOPAD 2012. www.poloniasocietyofkorona.com www.poloniasocietyofkorona.com Polonia Society of Korona PO BOX 351615 Palm Coast,Fl 32137 LISTOPAD 2012 Z A R Z Ą D Prezes Jerry Dubik tel. (904)808 1434 V-ce Prezes Marcin Waszkiewicz tel. (386)793 6073

Bardziej szczegółowo

Przedstawienie. Kochany Tato, za tydzień Dzień Ojca. W szkole wystawiamy przedstawienie. Pani dała mi główną rolę. Będą występowa-

Przedstawienie. Kochany Tato, za tydzień Dzień Ojca. W szkole wystawiamy przedstawienie. Pani dała mi główną rolę. Będą występowa- Przedstawienie Agata od kilku dni była rozdrażniona. Nie mogła jeść ani spać, a na pytania mamy, co się stało, odpowiadała upartym milczeniem. Nie chcesz powiedzieć? mama spojrzała na nią z troską. Agata

Bardziej szczegółowo

4 7 LIPCA. WARSZAWA / PATIO BUDYNKU PAST-y, ul. Zielna 39 (Metro Świętokrzyska) KLUB FESTIWALOWY HerbaBerba, budynek PAST-y (poziom -1)

4 7 LIPCA. WARSZAWA / PATIO BUDYNKU PAST-y, ul. Zielna 39 (Metro Świętokrzyska) KLUB FESTIWALOWY HerbaBerba, budynek PAST-y (poziom -1) 4 7 LIPCA WARSZAWA / PATIO BUDYNKU PAST-y, ul. Zielna 39 (Metro Świętokrzyska) Artystyczne wrzenie w Warszawie. INFORMACJA PRASOWA Już 4 lipca na patio budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska startuje

Bardziej szczegółowo

G R U D Z I EŃ 2014. 100 lat dla urodzonych w GRUDNIU!!! www.poloniasocietyofkorona.com

G R U D Z I EŃ 2014. 100 lat dla urodzonych w GRUDNIU!!! www.poloniasocietyofkorona.com www.poloniasocietyofkorona.com Polonia Society of Korona 2925 W Hwy 100 Bunnel Fl 32110 G R U D Z I EŃ 2014 Z A R Z Ą D Prezes Jerry Dubik tel. (904)808 1434 V-ce Prezes Marcin Waszkiewicz tel. (386)793

Bardziej szczegółowo

Na wódkę weselną: 1. Wódka Weselna. Niechaj wszyscy Goście na zdrowie dziś piją, a Renata i Dawid 100 lat w szczęściu żyją!!!

Na wódkę weselną: 1. Wódka Weselna. Niechaj wszyscy Goście na zdrowie dziś piją, a Renata i Dawid 100 lat w szczęściu żyją!!! Na wódkę weselną: 1. Niechaj wszyscy Goście na zdrowie dziś piją, a 100 lat w szczęściu żyją!!! 2. Toasty wznosicie za pomyślność Młodej Pary Kielich pierwszy: za Młodych szczęście Drugi: za dziecka poczęcie

Bardziej szczegółowo

Wieści z Bajkowej Krainy

Wieści z Bajkowej Krainy Wrzesień 2015 Wieści z Bajkowej Krainy 10-lecie przedszkola Bajkowa Kraina W tym roku obchodziliśmy rocznicę 10-lecia przedszkola. W tym uroczystym dniu Dyrekcja i kadra pedagogiczna spotkała się, na mszy

Bardziej szczegółowo

Wycieczka do Rzeszowa.

Wycieczka do Rzeszowa. Wycieczka do Rzeszowa. W dniu 13 października 2016r. wyjechaliśmy wczesnym rankiem na wycieczkę szkolną do Rzeszowa. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV VI szkoły podstawowej. Opiekę sprawowały panie:

Bardziej szczegółowo

Panią Bożenę oprowadzali po domu nasi najmłodsi mieszkańcy, prezentując swoje pokoje i inne pomieszczenia.

Panią Bożenę oprowadzali po domu nasi najmłodsi mieszkańcy, prezentując swoje pokoje i inne pomieszczenia. Promyk.go.pl Domel Gazetka wydawana przez Dom dla Dzieci i Młodzieży PROMYK w Morągu, ul. Żeromskiego 19, 14-300 Morąg wydanie specjalne Redaktor naczelny - Ewa Wiśniewska, zespół redakcyjny: Aneta Terebiłow,

Bardziej szczegółowo

MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z AFRYKI. Możemy być dumni z naszych poczynań i zaangażowania w akcję niesienia pomocy dzieciom z Zambii.

MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z AFRYKI. Możemy być dumni z naszych poczynań i zaangażowania w akcję niesienia pomocy dzieciom z Zambii. MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z AFRYKI Możemy być dumni z naszych poczynań i zaangażowania w akcję niesienia pomocy dzieciom z Zambii. Współzawodniczymy w czynieniu dobra! 12 czerwca do naszej szkoły zawitała siostra

Bardziej szczegółowo

J. J. : Spotykam rodziców czternasto- i siedemnastolatków,

J. J. : Spotykam rodziców czternasto- i siedemnastolatków, J. J. : Spotykam rodziców czternasto- i siedemnastolatków, którzy twierdzą, że właściwie w ogóle nie rozmawiają ze swoimi dziećmi, odkąd skończyły osiem czy dziewięć lat. To może wyjaśniać, dlaczego przesiadują

Bardziej szczegółowo

Hektor i tajemnice zycia

Hektor i tajemnice zycia François Lelord Hektor i tajemnice zycia Przelozyla Agnieszka Trabka WYDAWNICTWO WAM Był sobie kiedyś chłopiec o imieniu Hektor. Hektor miał tatę, także Hektora, więc dla odróżnienia rodzina często nazywała

Bardziej szczegółowo

Firmowe życzenia świąteczne

Firmowe życzenia świąteczne Wszystkim Klientom, Partnerom oraz Sympatykom naszej firmy składamy życzenia Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Pomyślności i Sukcesów w Nowym Roku. Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych

Bardziej szczegółowo

4. Rozmawiasz z pracodawcą odnośnie Twojej pracy wakacyjnej. Omów: - wynagrodzenie - obowiązki - godziny pracy - umiejętności

4. Rozmawiasz z pracodawcą odnośnie Twojej pracy wakacyjnej. Omów: - wynagrodzenie - obowiązki - godziny pracy - umiejętności 1. Chcesz zapisać się na kurs języka w Londynie. W rozmowie z pracownikiem szkoły językowej omów następujące kwestie: - twój poziom znajomości języka - koszty - prowadzący - zajęcia dodatkowe 2. Jesteś

Bardziej szczegółowo

Patronat nad uroczystością objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Patronat nad uroczystością objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz. TARNOWSKI DZIEŃ GEODETY INTEGRACJA POŻEGNANIE LATA 2016 Tarnowscy geodeci z Tarnowskiego Koła Stowarzyszenia Geodetów Polskich 30 września 2016 r. pożegnali lato na wspólnej zabawie w niepowtarzalnej scenerii

Bardziej szczegółowo

100 lat!!! Dla urodzonych w CZERWCU PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA 05/27/12

100 lat!!! Dla urodzonych w CZERWCU PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA 05/27/12 www.poloniasocietyofkorona.com Polonia Society of Korona PO BOX 351615 Palm Coast,Fl 32137 Z A R Z Ą D Prezes Jerry Dubik tel. (904)808 1434 V-ce Prezes Marcin Waszkiewicz tel. (386)793 6073 Skarbnik Bożena

Bardziej szczegółowo

Nowy projekt Leonardo da Vinci w ZSZ Nr 3. "Perspektywy twojej przyszłej kariery zawodowej"

Nowy projekt Leonardo da Vinci w ZSZ Nr 3. Perspektywy twojej przyszłej kariery zawodowej Nowy projekt Leonardo da Vinci w ZSZ Nr 3 "Perspektywy twojej przyszłej kariery zawodowej" w marcu 2012 r. do Plymouth w Wielkiej Brytanii, na praktyki zagraniczne pojedzie: 9 elektroników i 5 elektryków.

Bardziej szczegółowo

1 Makowski Bieg Mikołajkowy

1 Makowski Bieg Mikołajkowy 1 Makowski Bieg Mikołajkowy 1 Makowski Bieg Mikołajkowy to impreza biegowa, która miejmy nadzieję, na stałe zagości w kalendarzu wszystkich biegaczy z Makowa Mazowieckiego i okolic jako kończąca sezon

Bardziej szczegółowo

EVENTOVSKY. wieczór góralski

EVENTOVSKY. wieczór góralski EVENTOVSKY wieczór góralski Propozycja programu góralskiego na imprezę Ramowy program imprezy: POCZĄTEK Z PRZYTUPEM! Impreza odbywa się w Karczmie/Hotelu. My przyjeżdżamy trochę wcześniej, aby przygotować

Bardziej szczegółowo

KWARTALNIK NR 1/2015-2016

KWARTALNIK NR 1/2015-2016 KWARTALNIK NR 1/2015-2016 SPIS TREŚCI 1. Słowo od redakcji. 2. Warto przeczytać. 3. Nasze grupy. 4. Mamo, tato pobaw się ze mną. 5. Małe co nieco dla łasuchów. Drodzy Rodzice No i cóż?!... skończyły się

Bardziej szczegółowo

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Sandomierzu Nr 61 Grudzień 2011 Nie płacz Jezu my Ci zaśpiewamy

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Sandomierzu Nr 61 Grudzień 2011 Nie płacz Jezu my Ci zaśpiewamy Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Sandomierzu Nr 61 Grudzień 2011 Nie płacz Jezu my Ci zaśpiewamy Podtrzymując tradycje bożonarodzeniowe wszyscy przedszkolacy od kilku dni przygotowywali się do spotkań wigilijnych

Bardziej szczegółowo

18 i 19 sierpnia w Amfiteatrze Miejskim w Mońkach w ramach IV Chrześcijańskiego Festiwalu Muzycznego odbyła się impreza ph. Dobre granie 2007.

18 i 19 sierpnia w Amfiteatrze Miejskim w Mońkach w ramach IV Chrześcijańskiego Festiwalu Muzycznego odbyła się impreza ph. Dobre granie 2007. Dobre granie 2007 18 i 19 sierpnia w Amfiteatrze Miejskim w Mońkach w ramach IV Chrześcijańskiego Festiwalu Muzycznego odbyła się impreza ph. Dobre granie 2007. IV edycja Chrześcijańskiego Festynu Muzycznego

Bardziej szczegółowo

Tekst zaproszenia. Rodzice. Tekst 2 Emilia Kowal. wraz z Rodzicami z radością pragnie zaprosić

Tekst zaproszenia. Rodzice. Tekst 2 Emilia Kowal. wraz z Rodzicami z radością pragnie zaprosić Tekst zaproszenia Tekst 1 Mamy zaszczyt zaprosić Sz.P. Na uroczystość PIERWSZEGO PEŁNEGO UCZESTNICTWA WE MSZY ŚIĘTEJ Naszej córki Leny Kardas która odbędzie się dnia 5 maja 2015o godz. 9.30 w kościele

Bardziej szczegółowo

POLECAM także usługi mojego przyjaciela DJ JACKA www.prezenter.slask.pl

POLECAM także usługi mojego przyjaciela DJ JACKA www.prezenter.slask.pl Uroczystość : IMPREZA OKOLICZNOŚCIOWA Data : 16.04.2016 Miasto : GLIWICE Lokal : "POD WIĄZEM " SEZON WESELNY 2016 POLECAM także usługi mojego przyjaciela DJ JACKA www.prezenter.slask.pl LATA LECĄ A PYTANIE

Bardziej szczegółowo

Kolejny udany, rodzinny przeszczep w Klinice przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Mama męża oddała nerkę swojej synowej.

Kolejny udany, rodzinny przeszczep w Klinice przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Mama męża oddała nerkę swojej synowej. Kolejny udany, rodzinny przeszczep w Klinice przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Mama męża oddała nerkę swojej synowej. 34-letnia Emilia Zielińska w dniu 11 kwietnia 2014 otrzymała nowe życie - nerkę

Bardziej szczegółowo

GŁOS DWÓJKI PROJEKTU. K. Fot. Archiwum

GŁOS DWÓJKI PROJEKTU. K. Fot. Archiwum Zespół Szkół nr 2 ul. Karola Barke 3 13-100, Nidzica Numer 2 03/14 ORGANIZATOR PROJEKTU PARTNER Witajcie! Nie wiemy, czy zauważyliście, ale WIOSNA TUŻ,TUŻ... Redakcja "NOCKA" KARNAWAŁOWA Klasy 6 wraz z

Bardziej szczegółowo

SZEŚCIOLETNIA ANIA W PRZYJAZNEJ SZKOLE. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce

SZEŚCIOLETNIA ANIA W PRZYJAZNEJ SZKOLE. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce SZEŚCIOLETNIA ANIA W PRZYJAZNEJ SZKOLE Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce Klasa I z wychowawczynią Opowiem Wam o mojej szkole i czego się w niej uczę. 2 września 2013 roku

Bardziej szczegółowo

Gościmy gimnazjalistów ze Społecznego Gimnazjum STO nr 8 w Krakowie. Augustów, 17-19 września 2014

Gościmy gimnazjalistów ze Społecznego Gimnazjum STO nr 8 w Krakowie. Augustów, 17-19 września 2014 Gościmy gimnazjalistów ze Społecznego Gimnazjum STO nr 8 w Krakowie Augustów, 17-19 września 2014 . Jarosław Pytlak - dyrektor Zespołu Szkół STO na Bemowie w Warszawie - zaproponował realizację projektu

Bardziej szczegółowo

Scenariusz ślubowania uczniów klasy pierwszej

Scenariusz ślubowania uczniów klasy pierwszej Scenariusz ślubowania uczniów klasy pierwszej Obsada: - prowadząca - Wielki Magik - pomocnicy magika (2 3 osoby) Pomoce: - 2-3 miotły - 2-3 zraszacze - 2-3 kredy - ołówek z biało-czerwoną kokardą - dyplomy

Bardziej szczegółowo

EXPRESS - Termin 1-2 STANDARD - Termin 3-4

EXPRESS - Termin 1-2 STANDARD - Termin 3-4 Boże Narodzenie Nowy rok KARTKI ŚWIĄTECZNE Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, pragniesz w wyjątkowy sposób podziękować firmom partnerskim za współpracę? A może bliskiej Ci osobie za spędzenie wspólnie

Bardziej szczegółowo

Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Barbara Bogacz.

Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Barbara Bogacz. 22 maja 2010 roku świętowaliśmy Jubileusz pięćdziesięciolecia Szkoły Podstawowej nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. Uroczystości rozpoczęły się Wielką Galą otwarcia w Filharmonii Olsztyńskiej.

Bardziej szczegółowo

Głos Jutrzenki. Już w tym numerze: *Wywiad z Panią Ewą Żylińskąpracownikiem

Głos Jutrzenki. Już w tym numerze: *Wywiad z Panią Ewą Żylińskąpracownikiem Głos Jutrzenki 1 grudnia 2011 Już w tym numerze: *Wywiad z Panią Ewą Żylińskąpracownikiem socjalnym. *Andrzejki w Jutrzence *Chrzciny Amandy, Miłosza i Anastazji. I inne artykuły Andrzejki 2011! Dnia 25.11.2011

Bardziej szczegółowo

jako okazję do świętowania i wyrażenia naszej nadziei na dobrą spokojną i pożyteczna przyszłość, ale także jako okazję

jako okazję do świętowania i wyrażenia naszej nadziei na dobrą spokojną i pożyteczna przyszłość, ale także jako okazję Szanowni Państwo, Dzisiejsze przywitanie Nowego Roku wykorzystujemy nie tylko jako okazję do świętowania i wyrażenia naszej nadziei na dobrą spokojną i pożyteczna przyszłość, ale także jako okazję do podsumowania

Bardziej szczegółowo

PRZY PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 2 W RADOMIU POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RADOMIA

PRZY PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 2 W RADOMIU POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RADOMIA PROGRAMU FESTYNU RODZINNEGO ŁĄCZYMY POKOLENIA PRZY PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 2 W RADOMIU POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RADOMIA SCENA 14.00 14.20 Uroczyste otwarcie Powitanie zaproszonych gości Podziękowania

Bardziej szczegółowo

Oto sylwetki kandydatów, którzy spełnili w/w warunki oraz to, co chcieli nam powiedzieć o sobie i swoich planach

Oto sylwetki kandydatów, którzy spełnili w/w warunki oraz to, co chcieli nam powiedzieć o sobie i swoich planach WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO I OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po wspaniałych wakacjach, wypoczęci powróciliśmy do szkoły aby rzucić się w wir pracy. Już we wrześniu czeka nas

Bardziej szczegółowo

Maratończyk z BWiO. Wywiad z Adrianem Antczakiem

Maratończyk z BWiO. Wywiad z Adrianem Antczakiem Maratończyk z BWiO. Wywiad z Adrianem Antczakiem Napisano dnia: 2015-05-29 12:44:50 Aktywne formy spędzania wolnego czasu powoli stają się normą a siłownie, kluby fitness, jazda rowerem, na rolkach czy

Bardziej szczegółowo

można było mówić o spokoju. W tym numerze: Relacja z andrzejek w szkole, które odbyły się w formie dyskoteki,

można było mówić o spokoju. W tym numerze: Relacja z andrzejek w szkole, które odbyły się w formie dyskoteki, MIESIĘCZNIK SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. C.K. NORWIDA W DĄBRÓWCE WIEŚCI Cyprian Kamil Norwid Cyprian Kamil Norwid N U M E R I I I SZKOLNE L I S T O P A D 2 0 1 3 Z ŻYCIA SZKOŁY W TYM NUMERZE: Z życia szkoły

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z FESTIWALU TWÓRCZOŚCI MUZYCZNO-RUCHOWEJ DZIECI PRZEDSZKOLNYCH "WIOSENNE RYTMY I RYMY"

SPRAWOZDANIE Z FESTIWALU TWÓRCZOŚCI MUZYCZNO-RUCHOWEJ DZIECI PRZEDSZKOLNYCH WIOSENNE RYTMY I RYMY SPRAWOZDANIE Z FESTIWALU TWÓRCZOŚCI MUZYCZNO-RUCHOWEJ DZIECI PRZEDSZKOLNYCH "WIOSENNE RYTMY I RYMY" Jednym z wielu przedsięwzięć zorganizowanych przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Grupę

Bardziej szczegółowo

KLUB DEKADA to marka z wieloletnią tradycją, pierwszy prawdziwie mainstreamowy klub w Warszawie. To przede wszystkim klub muzyczny, którego misją

KLUB DEKADA to marka z wieloletnią tradycją, pierwszy prawdziwie mainstreamowy klub w Warszawie. To przede wszystkim klub muzyczny, którego misją KLUB DEKADA to marka z wieloletnią tradycją, pierwszy prawdziwie mainstreamowy klub w Warszawie. To przede wszystkim klub muzyczny, którego misją jest generowanie pozytywnych emocji głównie poprzez dźwięk,

Bardziej szczegółowo

"W kręgu Straussów" - koncert sylwestrowy w OiFP

W kręgu Straussów - koncert sylwestrowy w OiFP "W kręgu Straussów" - koncert sylwestrowy w OiFP Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza 31 grudnia na niezapomniany koncert sylwester "W kręgu Straussów" i powitanie Nowego Roku z artystami OiFP. Początek

Bardziej szczegółowo

Ważne daty w czerwcu

Ważne daty w czerwcu Czerwiec 2016 PISEMKO ŚWIETLICY SZKOLNEJ SP 109 IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH W WARSZAWIE Witajcie to już ostatni numer naszej świetlicowej gazetki w tym roku szkolnym. Zapraszamy do lektury. Miłej zabawy!

Bardziej szczegółowo

Gość jak z baśniowych snów odwiedził Płock [FOTO]

Gość jak z baśniowych snów odwiedził Płock [FOTO] Gość jak z baśniowych snów odwiedził Płock [FOTO] Jego ulubioną liczbą jest 24, a wybranym kolorem czerwony. Jego elfy są nowoczesne i dlatego do Płocka nie przyleciał saniami zaprzęgniętymi w renifery

Bardziej szczegółowo

PROJEKT BUDŻETU GMINY BARCZEWO NA 2012 r... więcej na str. 18. www.barczewo.pl. Burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski

PROJEKT BUDŻETU GMINY BARCZEWO NA 2012 r... więcej na str. 18. www.barczewo.pl. Burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski NR 11 (219) grudzień 2011 Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Chlubicki Burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski Nastrojowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze

Bardziej szczegółowo

STARY TESTAMENT. ŻONA DLA IZAAKA 8. ŻONA DLA IZAAKA

STARY TESTAMENT. ŻONA DLA IZAAKA 8. ŻONA DLA IZAAKA ŻONA DLA IZAAKA 34 Pamiętamy, że Pan Bóg obiecał Abrahamowi i Sarze, że pomimo że są w starym wieku będą mieli syna. O oznaczonym czasie, przepowiedzianym przez Pana Boga narodził się Izaak. Abraham bardzo

Bardziej szczegółowo

TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLASY IV NA PODSTAWIE TEKSTU PT. DZIEŃ DZIECKA

TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLASY IV NA PODSTAWIE TEKSTU PT. DZIEŃ DZIECKA TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLASY IV NA PODSTAWIE TEKSTU PT. DZIEŃ DZIECKA Drogi uczniu! Instrukcja dla użytkownika testu Najpierw przeczytaj uważnie tekst. Następnie rozwiązuj

Bardziej szczegółowo

Filip idzie do dentysty. 1 Proszę aapisać pytania do tekstu Samir jest przeziębiony.

Filip idzie do dentysty. 1 Proszę aapisać pytania do tekstu Samir jest przeziębiony. 114 Lekcja 12 Tak ubrany wychodzi na ulicę. Rezultat jest taki, że Samir jest przeziębiony. Ma katar, kaszel i temperaturę. Musi teraz szybko iść do lekarza. Lekarz bada Samira, daje receptę i to, co Samir

Bardziej szczegółowo

CZŁOWIEK. Rozmowę zaczyna egzaminujący.

CZŁOWIEK. Rozmowę zaczyna egzaminujący. CZŁOWIEK 1. Wraz z koleżanką chcecie napisać powieść romantyczną. Wymyślacie głównego bohatera. Poniżej podane są cztery kwestie, które musisz omówić w Wiek i płeć Wygląd Charakter W kim się zakocha Rozmowę

Bardziej szczegółowo

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Miesiąc Wrzesień PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Hasła miesiąca Wracamy do szkoły. Chodzimy do szkoły Dbamy o porządek i czystość wokół siebie. Dbamy o bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

DZIĘKUJĘ MAMO DZIĘKUJĘ TATO

DZIĘKUJĘ MAMO DZIĘKUJĘ TATO DZIĘKUJĘ MAMO DZIĘKUJĘ TATO DZIEKUJE MAMO DZIĘKUJE TATO Nie da się w słowach wyrazić wdzięczności Jaka do dzisiaj w sercu mym gości, Moim rodzicom chcę podziękować, Skromny ten wierszyk im dedykować. Za

Bardziej szczegółowo

Program imprez 1 maja

Program imprez 1 maja KRAPKOWICE Program imprez 1 maja XXXII Krapkowicki Bieg Uliczny 9:00 bieg dzieci i młodzieży 10:00 nordic walking 9:00 14:00 11:00 START biegu głównego na 10 km 11.10 wręczanie nagród dla dzieci i młodzieży

Bardziej szczegółowo

DO ZOBACZENIA MIESIĘCZNIK POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO rozniosła się szybko i szeroko poza Chabielice do sąsiednich wsi, a nawet Bełchatowa. - Wprawdzie żona grozi mi palcem za wysokie rachunki za prąd, ale

Bardziej szczegółowo

Grupa Weselna - orkiestra weselna z Trójmiasta telefon: 0-660-271-210, e-mail: kontakt@grupaweselna.pl www.grupaweselna.pl

Grupa Weselna - orkiestra weselna z Trójmiasta telefon: 0-660-271-210, e-mail: kontakt@grupaweselna.pl www.grupaweselna.pl Wita Państwa Grupa Weselna czyli zespół muzyczny z Trójmiasta! Jeśli poszukujecie dobrego, profesjonalnego i doświadczonego zespołu na wesele, bankiet, imprezę plenerową, integracyjną, dancing czy koktajl

Bardziej szczegółowo

WIosenne przebudzenie w Mazurolandii!

WIosenne przebudzenie w Mazurolandii! WIosenne przebudzenie w Mazurolandii! Już od marca Mazurolandia zaprasza na żywą lekcję przyrody. Będziecie mogli zajrzeć do Chaty Leśnego Czarodzieja, gdzie posłuchacie ciekawych opowieści o żyjących

Bardziej szczegółowo

Z WIZYTĄ AUDIO / VIDEO (A2 / B1) (wersja dla studenta) 1. PARAPETÓWKA Martin: Cześć Kasia! Dawno cię nie widziałem. Co u ciebie nowego? Kasia: Witaj!

Z WIZYTĄ AUDIO / VIDEO (A2 / B1) (wersja dla studenta) 1. PARAPETÓWKA Martin: Cześć Kasia! Dawno cię nie widziałem. Co u ciebie nowego? Kasia: Witaj! Z WIZYTĄ AUDIO / VIDEO (A2 / B1) (wersja dla studenta) 1. PARAPETÓWKA Martin: Cześć Kasia! Dawno cię nie widziałem. Co u ciebie nowego? Kasia: Witaj! Miło cię znów spotkać! U mnie mnóstwo zmian: mam nową

Bardziej szczegółowo

Temat: Skutki zażywania alkoholu-wywiad z ekspertem

Temat: Skutki zażywania alkoholu-wywiad z ekspertem Scenariusz 13 Te zajęcia poświęcone są spotkaniu uczniów z osobą, którą bezpośrednio dotknęła choroba alkoholizmu. Może to być członek klubu AA, ewentualnie ktoś, kto pracuje z ludźmi uzależnionymi np.:

Bardziej szczegółowo

GRUDZIEŃ 2012 PIKNIK ANDRZEJKOWY. www.poloniasocietyofkorona.com

GRUDZIEŃ 2012 PIKNIK ANDRZEJKOWY. www.poloniasocietyofkorona.com www.poloniasocietyofkorona.com Polonia Society of Korona PO BOX 351615 Palm Coast,Fl 32137 GRUDZIEŃ 2012 Z A R Z Ą D Prezes Jerry Dubik tel. (904)808 1434 V-ce Prezes Marcin Waszkiewicz tel. (386)793 6073

Bardziej szczegółowo

Noworoczne zabawy. w Mazurolandii

Noworoczne zabawy. w Mazurolandii Noworoczne zabawy / ze `Swietym Mikolajem, w Mazurolandii Już od stycznia Wioska Świętego Mikołaja zaprasza na noworoczne zabawy ze Świętym Mikołajem! Będziecie mogli spotkać Świętego Mikołaja osobiście,

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZNY MALUCH NA DRODZE Grażyna Małkowska

BEZPIECZNY MALUCH NA DRODZE Grażyna Małkowska BEZPIECZNY MALUCH NA DRODZE Grażyna Małkowska spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla najmłodszych. (Scenografia i liczba aktorów - zależne od wyobraźni i możliwości technicznych reżysera.) Uczeń A - Popatrz

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z ferii zimowych w roku 2015

Sprawozdanie z ferii zimowych w roku 2015 Sprawozdanie z ferii zimowych w roku 2015 1 Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku nasza placówka zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się już 14 lutego w sobotę. Chętne

Bardziej szczegółowo

Elżbieta Grazda Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu

Elżbieta Grazda Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu www.awans.net Publikacje nauczycieli Elżbieta Grazda Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu Spotkanie z Królową Bajkolandii Scenariusz imprezy podsumowującej przebieg II Ogólnopolskiego

Bardziej szczegółowo