Odpowiedzi na trudne pytania

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Odpowiedzi na trudne pytania"

Transkrypt

1 Odpowiedzi na trudne pytania acz Dl eg o?

2 Czy ostatnia tragedia napawa cię strachem? Straszliwe wydarzenia mają miejsce na tym świecie. Wpływają na nas, bo dotyczą naszego kraju i naszych rodzin. Kiedy mają miejsce tak przykre wydarzenia, naturalną reakcją jest strach, smutek, a nawet gniew. Zginęło wielu ważnych ludzi. To zrozumiałe, że możesz czuć się źle i beznadziejnie. Wydaje się to takie niesprawiedliwe. Może nawet obawiasz się kolejnych takich wydarzeń? Może ogarnia cię smutek i płaczesz? Czasem płacz pomaga nam w przeżywaniu straty. Nie wstydź się takiej reakcji. Jedyny, prawdziwy i żywy Bóg wie, jak się czujesz i doskonale cię rozumie. Bogu także jest przykro, gdy dzieją się takie rzeczy! Copyright 2010 Społeczność Ewangelizacji Dzieci.

3 Czy Bóg troszczy się o mnie? Dlaczego nieszczęścia dzieją się na świecie? Dlaczego Bóg dopuścił do tragedii? W jaki sposób mogę przetrwać te ciężkie chwile? Czy są jeszcze jakieś inne pytania, które zadajesz sobie właśnie teraz? Wypisz je poniżej.

4 Czy Bóg troszczy się o mnie? Tak! Żywy Bóg zna ciebie i troszczy się o ciebie. On wie wszystko. Bóg stworzył cały świat. On wie, co się dzieje w każdym zakątku ziemi. Nic nie jest dla niego niespodzianką. On wie o każdym wypadku. On wie, co się stało. On wie, co się stało z tak wieloma naszymi ważnymi osobistościami życia publicznego w Polsce. On wie, co dzieje się w tobie i w naszych rodakach, w naszej ojczyźnie. Bóg troszczy się o twoje myśli i o to, jak się czujesz. Bóg zna wszystkie pytania, które masz w głowie. Może się wydawać, że nikt nas nie rozumie, ale Bóg bardzo dobrze wie, co przeżywasz. Poniżej opisz, co teraz myślisz, albo jak się czujesz w związku z wydarzeniami ostatnich dni.

5 Bóg nie tylko zna ciebie, ale również kocha cię pomimo tego, co teraz myślisz, albo jak się czujesz. W Biblii Bóg mówi, że kocha nas miłością, która trwa wiecznie. (Księga Jeremiasza 31:3) Bóg cię stworzył i zna cię lepiej niż ktokolwiek. Może nigdy nie zastanawiałeś się nad Bogiem, nie myślałeś o Nim, ale On myśli o tobie. Bóg chce, abyś wiedział, że to On sprawuje władzę, nawet wtedy, kiedy wydaje się, że tak nie jest. Pomimo wielu złych rzeczy, które dzieją się na ziemi, Bóg jest całkowicie DOBRY. Bóg nigdy nie czyni rzeczy złych. Bóg jest święty i doskonały. Możesz zaufać Bogu nawet wtedy, gdy wokół ciebie dzieją się złe rzeczy.

6 Dlaczego nieszczęścia dzieją się na świecie? Dlaczego zdarzają się tragiczne wypadki? Zamiast być posłusznymi Bogu, zdecydowali się postępować po swojemu? Nie zawsze tak było. Gdy Bóg stworzył świat, uczynił go doskonałym. Wszystko było piękne i dobre. Co się stało? Dlaczego świat się zmienił? Zaczęło się wtedy, kiedy pierwsi stworzeni ludzie postanowili zlekceważyć Boga. Zamiast być posłusznymi Bogu, postanowili robić rzeczy po swojemu. Nieposłuszeństwo wobec Boga jest grzechem. Kiedy grzech pojawił się na ziemi, zrujnował wspaniałe Boże stworzenie. Złe rzeczy zaczęły pojawiać się na świecie. Ból i śmierć zaistniały w wyniku grzechu.

7 I coś wiecej, od tamtego czasu, każdy człowiek rodzi się grzeszny. Z powodu grzechu ludzie robią rzeczy tak, by zranić innych, nienawidzą, walczą i zabijają. Grzech oddziela ludzi od doskonałego Boga. Z powodu grzechu istnieje ból i śmierć. Biblia mówi, że gdy grzech pojawił się na ziemi, przyniósł śmierć (List do Rzymian 5:12). Jakie rzeczy nazywamy grzechem? Grzech powoduje wiele złych rzeczy, ale musimy pamiętać, że Bóg sprawuje władzę. Bóg decyduje, na co pozwolić, a czego nie dopuścić. BÓG

8 Dlaczego Bóg dopuścił do tragedii? Czasami Bóg dopuszcza nieszczęśliwe wydarzenia, czego nie rozumiemy. Te rzeczy są wynikiem grzechu. Bóg ma moc, by przeszkodzić ludziom w grzeszeniu, ale On dał ludziom wolność, by dokonywali wyboru, nawet złego wyboru. Bóg ma moc nad siłami natury, ale czasem nie zmienia złej pogody. Nawet wtedy, kiedy dzieją się złe rzeczy, Bóg może obrócić je w dobro. W trudnych chwilach ludzie zaczynają się troszczyć o siebie nawzajem. Pomagają sobie. A najważniejsze, że w takich chwilach ludzie częściej zaczynają myśleć o Bogu i o Jego znaczeniu. Czy zauważyłeś jakieś dobre rzeczy, które ludzie robią w czasie, gdy dzieje się coś niedobrego?

9 Bóg sprawuje władzę nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że tak nie jest. Może nigdy nie dowiemy się, dlaczego Bóg dopuścił do tragedii. Pamiętaj, że gdy jest ci smutno, Panu Bogu też jest smutno. Bóg jest obecny w tym strasznym czasie. On rozumie, że jest ci przykro i że jesteś zaskoczony. Bóg wie i troszczy się o twoje uczucia. Bóg cię kocha. Wtedy, kiedy Bóg dopuszcza, by wydarzyła się tragedia, On również pomaga przeżyć te trudne chwile.

10 W jaki sposób mogę przetrwać te ciężkie chwile? Cokolwiek się dzieje, Bóg pomoże ci przetrwać trudne chwile. Jeśli jesteś dzieckiem Bożym, zajmie się tobą jak członkiem swojej rodziny. Bóg jest doskonałym Ojcem. Bóg chce być twoim Niebiańskim Ojcem i chce cię pocieszyć w trudnym czasie. Bóg rozumie wszystko przez co przechodzisz, ponieważ sam przechodził przez cierpienie. Bóg żyje w niebie, w doskonałym domu. Boży Syn, Pan Jezus Chrystus żył w tym samym domu. Ponieważ Bóg jest święty, nie mógł tolerować grzechu na ziemi. Grzech musi być ukarany. Biblia mówi, że karą za grzech jest śmierć (List do Rzymian 6:23). Śmierć oznacza oddzielenie od Boga na zawsze w okropnym miejscu. Bożym planem w celu pokonania śmierci było posłanie Jego Syna, Pana Jezusa Chrystusa, by poniósł karę, na którą zasłużyliśmy jako ludzie.

11 Bóg posłał Pana Jezusa na ziemię jako dziecię. Ponieważ był Jako Syn Boży, Jezus był jedynym człowiekiem, który nigdy nie zgrzeszył. Gdy wzrastał, Jezus nigdy nie zrobił niczego złego. Aż w końcu nadszedł dzień, gdy Pan Jezus poniósł karę za twój grzech. Bóg Ojciec musiał patrzeć i cierpieć, kiedy widział, jak ludzie zabrali Pana Jezusa Chrystusa, Jego Syna, i przybili Go do krzyża. Pan Jezus cierpiał, krwawił i umarł męczeńską śmiercią. Bóg wiedział, że to był jedyny sposób, aby twój grzech mógł być przebaczony (List do Hebrajczyków 9:22).

12 Pan Jezus był gotowy cierpieć i umrzeć za ciebie. Biblia mówi, że Pan Jezus umarł na krzyżu, został pochowany i po trzech dniach Bóg przywrócił Mu życie (1 List do Koryntian 15:3-4). Wiemy, że to jest prawda, ponieważ wiele osób widziało żywego Pana Jezusa na ziemi, zanim udał się do nieba, aby być z Bogiem, swoim Ojcem. On żyje w niebie dzisiaj! Boży plan posłania Syna Bożego na ziemię pokazuje, jak bardzo Bóg cię kocha! Bóg chce, abyś stał się częścią Jego rodziny.

13 Jak mogę stać się częścią Bożej rodziny? Biblia mówi, że każdy kto przyjmie Pana Jezusa, uwierzy w Niego, zostanie dzieckiem Bożym (Ewangelia Jana 1:12). Uwierzyć w Pana Jezusa oznacza zaufać Mu, że Jego śmierć spowodowała przebaczenie twoich grzechów. Jeśli zaufasz Pan Jezusowi, że jest On jedyną Osobą, która może wyratować cię od grzechów, Bóg zmieni cię i uczyni swoim dzieckiem. Czy uwierzysz w Pana Jezusa, by stać się częścią Bożej rodziny właśnie teraz? Możesz posłużyć się następującymi słowami, kiedy o tym powiesz Bogu: Drogi Panie Boże, wiem, że zgrzeszyłem i jest mi przykro. Wierzę, że Pan Jezus jest Twoim Synem, który umarł za mnie, a potem powstał z martwych. Chcę przyjąć Pana Jezusa jako Zbawiciela i stać się częścią Twojej rodziny. Dziękuję. W imieniu Pana Jezusa. Amen. Gdy przyjmiesz Pana Jezusa jako Zbawiciela, Bóg przebaczy twoje grzechy i uczyni cię swoim dzieckiem. Jeśli właśnie zrobiłeś to teraz, zapisz poniżej swoje imię i dzisiejszą datę, to pomoże ci zapamiętać ten szczególny dzień, gdy zostałeś częścią Bożej rodziny. Imię i nazwisko Data Jako Niebiański Ojciec, Bóg pomoże ci przejść przez smutek, jaki czujesz w związku z tragedią. A pewnego dnia pójdziesz do nieba, by żyć tam z Bogiem, gdzie nie ma cierpienia, smutku ani śmierci. Pan Jezus obiecał, że wróci na ziemię ponownie i wtedy rozwiąże problem grzechu. On Jezus uczyni ziemię doskonałą.

14 Bóg daje pocieszenie Możesz rozmawiać z Bogiem kiedykolwiek i gdziekolwiek chcesz. Nazywamy to modlitwą. Możesz powiedzieć Bogu o tym, co zapisałeś w tej książeczce. Możesz Mu opowiedzieć o sprawach, o których nikomu innemu nie powiesz. Co chciałbyś powiedzieć Bogu właśnie teraz? Bóg usłyszy i odpowie na twoją modlitwę. Czy to znaczy, że już nic złego się nie wydarzy? Nie, złe rzeczy nadal będą się działy. Ale ty możesz mieć pewność, że Bóg zawsze będzie przy tobie. Pan Bóg obiecał, że nigdy cię nie opuści. (List do Hebrajczyków 13:5). Biblia mówi również, że Bóg jest twoim pomocnikiem. Nie musisz się bać! (List do Hebrajczyków 13:6). Ufaj Bogu! On pomoże ci przetrwać najtrudniejsze chwile. Jednym ze sposobów, w jaki Bóg chce ci pomóc, jest Jego Słowo, Biblia. Możesz już wkrótce zacząć uczyć się Słowa Bożego. Zapraszamy cię na stronę internetową klubodkrywcy. com. Na następnej stronie mamy dla ciebie wyjątkową propozycję - pomożemy ci zrozumieć więcej rzeczy, o których Bóg mówi w Biblii. Wpisz tam swoje imię, nazwisko i adres. Kiedy wytniesz tę kartkę i wyślesz ją, dołączysz do Korespondencyjnego Klubu Odkrywców. To nic nie kosztuje! Odpowiesz na pytania, które znajdziesz w lekcji, prześlesz je do nas i dostaniesz pocztą kolejną lekcję. Jest to dobry sposób, żeby wiele nauczyć się z Biblii.

15 Wyobraź sobie, że przychodzi poczta specjalnie dla ciebie! Nie tylko będziesz dostawać listy, ale otrzymasz swoją osobistą kartę członkowską, wiadomości adresowane tylko do ciebie i wyjątkowe prezenty! To takie proste! Dołącz do Korespondencyjnego Klubu, a zaczniesz otrzymywać cie- kawe lekcje, które naucząą cię wielu prawd ze Słowa Bożego z Biblii. Dołącz do nas dzisiaj! zapisać mnie Tak!Proszę do Korespondencyjnego Klubu Imię i nazwisko: Adres: Wiek: Miasto: Kod: Państwo: Wytnij ten formularz i wyślij na adres podany poniżej: Korespondencyjny Kurs Biblijny, skr. poczt. 129, Pszczyna

16 Przygotuj sie, na wielka, przygode!, Czy wiesz o tym, że Bóg chce, abyś każdego dnia spędził trochę czasu z Nim? Poznawanie Boga to wielka przygoda! Codzienne przygody z Bogiem pomogą ci w pielęgnowaniu szczególnego czasu z Bogiem. Podróże obejmują wiele ciekawych tematów. Każda z sześciu części przeznaczona jest do rozważań na pół roku kosztuje 17 zł. Więcej informacji o poszczególnych częściach na stronie w w w. c e f p r e s s. p l We jdź na w w w. k l u b o d k r y w c y. c o m dla ciebie! To jest co) w+a)nie Zajrzyj dzi)! Mo#esz codziennie odkrywa1 Bo#e S4owo Mo#esz wysy4a1 kartki z pozdrowieniami na ró#ne okazje Znajdziesz te# gry i pliki do =ci>gni?cia Mo#esz wysy4a1 i otrzymywa1 listy od zespo4u Klubu Odkrywców Tu przyklej znaczek Korespondencyjny Kurs Biblijny skr. poczt Pszczyna

Proszę bardzo! ...książka z przesłaniem!

Proszę bardzo! ...książka z przesłaniem! Proszę bardzo!...książka z przesłaniem! Przesłanie, które daje odpowiedź na pytanie co ja tu właściwie robię? Przesłanie, które odpowie na wszystkie twoje pytania i wątpliwości. Z tej książki dowiesz się,

Bardziej szczegółowo

Bóg ma plan dla Twojego życia, ponieważ zna Ciebie jak nikt inny. W jaki sposób poniższe teksty opisują to, jak dobrze Bóg Cię zna?

Bóg ma plan dla Twojego życia, ponieważ zna Ciebie jak nikt inny. W jaki sposób poniższe teksty opisują to, jak dobrze Bóg Cię zna? Uczniostwo w czasach końca BOŻY PLAN DLA TWOJEGO ŻYCIA Temat 1, Moduł 1 Michael Dörnbrack Wprowadzenie Na starość wiele osób patrzy wstecz na swoje życie i pyta z rozczarowaniem: To było to?. Zadanie sobie

Bardziej szczegółowo

USPRAWIEDLIWIAJĄCA MOC WIARY

USPRAWIEDLIWIAJĄCA MOC WIARY USPRAWIEDLIWIAJĄCA MOC WIARY Teksty biblijne: List do Rzymian 3, 9 12; 21 31 Tekst pamięciowy: Kaznodziei Salomona 7, 20 Bo nie ma na ziemi człowieka sprawiedliwego, który by zawsze postępował dobrze,

Bardziej szczegółowo

Zasady ewangelii. Poznają swego Odkupiciela i zrozumieją istotę Jego nauki, aby wiedzieli, jak mają do Niego przystąpić i zostać zbawieni.

Zasady ewangelii. Poznają swego Odkupiciela i zrozumieją istotę Jego nauki, aby wiedzieli, jak mają do Niego przystąpić i zostać zbawieni. Zasady ewangelii Poznają swego Odkupiciela i zrozumieją istotę Jego nauki, aby wiedzieli, jak mają do Niego przystąpić i zostać zbawieni. 1 Nefi 15:14 Zasady ewangelii Wydane przez Kościół Jezusa Chrystusa

Bardziej szczegółowo

NAJWAŻNIEJSZA RZECZ W ŻYCIU

NAJWAŻNIEJSZA RZECZ W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZA RZECZ W ŻYCIU Treść tej broszury może zmienić twoje życie. Przygotowaliśmy ją specjalnie dla ciebie i wierzymy, że trafiła w twoje ręce nieprzypadkowo. Mamy nadzieję, że pomoże ci odkryć

Bardziej szczegółowo

Mówione Słowo # 68. Objawienie Jezusa Chrystusa. Brian Kocourek

Mówione Słowo # 68. Objawienie Jezusa Chrystusa. Brian Kocourek Mówione Słowo # 68 Objawienie Jezusa Chrystusa Brian Kocourek Otwórzmy nasze Biblie dzisiaj rano w Księdze Objawienia Jezusa Chrystusa 1:1. Zwróćcie uwagę, Jan rozpoczyna, pisząc: Objawienie Jezusa Chrystusa,

Bardziej szczegółowo

Osnowy BIBLII PODRECZNIK. Odkrywajacy radosc i pokoj prawdziwego Chrzescijanstwa. Duncan Heaster. Carelinks PO Bo 152 Menai NSW 2234 AUSTRALIA

Osnowy BIBLII PODRECZNIK. Odkrywajacy radosc i pokoj prawdziwego Chrzescijanstwa. Duncan Heaster. Carelinks PO Bo 152 Menai NSW 2234 AUSTRALIA 1 Osnowy BIBLII PODRECZNIK Odkrywajacy radosc i pokoj prawdziwego Chrzescijanstwa Duncan Heaster Carelinks PO Bo 152 Menai NSW 2234 AUSTRALIA www.carelinks.net 2 Każdy człowiek, który zaczął wierzyć w

Bardziej szczegółowo

W co wierzą metodyści i dlaczego

W co wierzą metodyści i dlaczego Timothy B. Brittain W co wierzą metodyści i dlaczego Tłumaczenie Krystyna Freijat Wydawnictwo Pielgrzym Polski" Warszawa 2 Tytuł oryginału The United Methodists: What We Believe And Why Przekład Krystyna

Bardziej szczegółowo

Czy wierzysz, że Jezus żyje? str. 4 Poselstwo krzyża str. 5 Zmartwychwstanie Jezusa fikcja czy fakt? str. 9

Czy wierzysz, że Jezus żyje? str. 4 Poselstwo krzyża str. 5 Zmartwychwstanie Jezusa fikcja czy fakt? str. 9 wiosna 2011 ISSN 0869-8350 kwartalnik Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan Czy wierzysz, że Jezus żyje? str. 4 Poselstwo krzyża str. 5 Zmartwychwstanie Jezusa fikcja czy fakt? str. 9 [słowo od Prezbitera

Bardziej szczegółowo

ŻYĆ EWANGELIĄ W RODZINIE

ŻYĆ EWANGELIĄ W RODZINIE OJCIEC JÓZEF WRZESIŃSKI ŻYĆ EWANGELIĄ W RODZINIE Cahiers de Baillet, Éditions Quart Monde Cahiers de Baillet to seria wydawnicza publikująca teksty napisane przez ojca Józefa Wresińskiego, jak też szkice

Bardziej szczegółowo

Wiara Pocieszająca jest prawda, że wiarę otrzymaliśmy od Pana Boga za darmo, w czasie chrztu świętego. Warto sobie przypominać, że człowiek, który został ochrzczony, został uwolniony od grzechu pierworodnego,

Bardziej szczegółowo

DLA OSÓB W ŻAŁOBIE. Znajdują się tu informacje przydatne osobom, które straciły kogoś bliskiego oraz osobom, które je wspierają.

DLA OSÓB W ŻAŁOBIE. Znajdują się tu informacje przydatne osobom, które straciły kogoś bliskiego oraz osobom, które je wspierają. PORADNIK DLA OSÓB W ŻAŁOBIE Znajdują się tu informacje przydatne osobom, które straciły kogoś bliskiego oraz osobom, które je wspierają. Fundacja NAGLE SAMI www.naglesami.org.pl Bezpłatna linia wsparcia

Bardziej szczegółowo

Mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu

Mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu Mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu Podczas oczekiwania na pociąg podszedłem do stojących kolporterów Strażnicy, jeden z nich trzymał w ręku między innymi Strażnicę 21/1995 roku, w której odwołano

Bardziej szczegółowo

BÓG W TOBIE SERIA STUDIÓW BIBLIJNYCH MOC! BÓG DAJE CI MOC

BÓG W TOBIE SERIA STUDIÓW BIBLIJNYCH MOC! BÓG DAJE CI MOC BÓG W TOBIE SERIA STUDIÓW BIBLIJNYCH MOC! BÓG DAJE CI MOC BÓG W TOBIE SERIA STUDIÓW BIBLIJNYCH MOC! BÓG DAJE CI MOC Opracowane przez MINISTERING TO THE CHURCHES OF THE WORLD Box 3800, San Bernardino, California

Bardziej szczegółowo

Czas - Boży dar. Małgorzata Facciolo

Czas - Boży dar. Małgorzata Facciolo Małgorzata Facciolo Czas - Boży dar W Księdze Salomona 3;1, czytamy: Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę. Zanim przejdę do głównej myśli, chciałabym dokonać pewnego wstępu, który

Bardziej szczegółowo

Biblia dla Dzieci przedstawia. Niebo, Piękny Dom Boga

Biblia dla Dzieci przedstawia. Niebo, Piękny Dom Boga Biblia dla Dzieci przedstawia Niebo, Piękny Dom Boga Autor: Edward Hughes Ilustracje: Lazarus Redakcja: Sarah S. Tłumaczenie: Katarzyna Gablewska Druk i oprawa: Bible for Children www.m1914.org 2011 Bible

Bardziej szczegółowo

Pismo dedykowane ukochanemu Bhagawanowi Œri Sathya Sai Babie. Kochaj wszystkich, wszystkim s³u. Stowarzyszenie Sathya Sai w Polsce

Pismo dedykowane ukochanemu Bhagawanowi Œri Sathya Sai Babie. Kochaj wszystkich, wszystkim s³u. Stowarzyszenie Sathya Sai w Polsce Pismo dedykowane ukochanemu Bhagawanowi Œri Sathya Sai Babie Kochaj wszystkich, wszystkim s³u Stowarzyszenie Sathya Sai w Polsce SAI RAM ukazuje się cztery razy w roku jako kwartalnik. Zamknięcie numeru

Bardziej szczegółowo

Skąd właściwie wiemy, jaki jest Bóg? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Skąd właściwie wiemy, jaki jest Bóg? Historyjki dla ciekawskich dzieci Skąd właściwie wiemy, jaki jest Bóg? Historyjki dla ciekawskich dzieci Maike Lauther-Pohl Skąd właściwie wiemy, jaki jest Bóg? Historyjki dla ciekawskich dzieci Ilustrowała Miriam Cordes Przełożyła Mirosława

Bardziej szczegółowo

Tydzień PIERWSZY: Miłość Boża; rozważania na każdy dzień

Tydzień PIERWSZY: Miłość Boża; rozważania na każdy dzień Tydzień PIERWSZY: Miłość Boża; rozważania na każdy dzień Piątek Mdr 11,21-26 Często poznawanie cudowności Bożego działania, czy nawet Istnienia, dokonuje się przez zachwyt otaczającym nas światem. Światem

Bardziej szczegółowo

Pewny Fundament I Lekcja 1 Wykładowca Andrew Wommack

Pewny Fundament I Lekcja 1 Wykładowca Andrew Wommack Pewny Fundament I Lekcja 1 Wykładowca Andrew Wommack Rozpoczniemy od pierwszego tematu, który brzmi Spójność Słowa. Pewny Fundament to tytuł całej serii, a Spójność Słowa jest nazwą czterech jej wykładów.

Bardziej szczegółowo

Boskie objawienie piekła - czas dobiega końca - Kathryn Mary Baxter

Boskie objawienie piekła - czas dobiega końca - Kathryn Mary Baxter Boskie objawienie piekła - czas dobiega końca - Kathryn Mary Baxter KsiąŜka ta dedykowana jest dla chwały Boga Ojca, Boga Syna, oraz Boga Ducha Świętego Wprowadzenie Zdaję sobie sprawę, Ŝe bez ponadnaturalnej

Bardziej szczegółowo

Jeden Mesjasz, ale dwa przyjścia

Jeden Mesjasz, ale dwa przyjścia Jeden Mesjasz, ale dwa przyjścia Autor: James Jacob Prasch A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie; Jan

Bardziej szczegółowo

Kroki do zmiany konkretnej cechy charakteru

Kroki do zmiany konkretnej cechy charakteru Uczniostwo w czasach końca Moduł 2, Temat 12: Kształtowanie charakteru Michael Dörnbrack Wprowadzenie W ostatniej lekcji odkryliśmy, że kształtowanie naszego charakteru jest największym zadaniem, jakie

Bardziej szczegółowo

Kilka punktów, o których warto wiedzieć, zanim wpuścimy Świadków Jehowy do domu.

Kilka punktów, o których warto wiedzieć, zanim wpuścimy Świadków Jehowy do domu. AKUTALIZACJA Z DNIA 12.11.2009r. Kilka punktów, o których warto wiedzieć, zanim wpuścimy Świadków Jehowy do domu. I. Czy Jezus był kiedyś Michałem Archaniołem? II. Czy Jezus jest Bogiem równym Ojcu? III.

Bardziej szczegółowo

ABC pewności siebie. 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez. www.pewnoscsiebie.

ABC pewności siebie. 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez. www.pewnoscsiebie. ABC pewności siebie 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez www.pewnoscsiebie.info Zachęcam do rozpowszechniania tego ebooka na Twojej stronie lub wysyłania

Bardziej szczegółowo

PL ISSN 0860-8474. Nasza Rodzina. czasopismo kościoła nowoapostolskiego

PL ISSN 0860-8474. Nasza Rodzina. czasopismo kościoła nowoapostolskiego PL ISSN 0860-8474 Nasza Rodzina czasopismo kościoła nowoapostolskiego Rok 26 Nr 10 Październik 2014 S Ł O W O W S T Ę P N E Żniwa czy owocobranie zawsze są piękną sprawą. Coś urosło, wydało owoce, mogło

Bardziej szczegółowo

Albo służycie Bogu, albo ulegniecie niefrasobliwości człowieka. Odłóżcie swój pancerz, bo zostanie on pokruszony na kawałki

Albo służycie Bogu, albo ulegniecie niefrasobliwości człowieka. Odłóżcie swój pancerz, bo zostanie on pokruszony na kawałki Albo służycie Bogu, albo ulegniecie niefrasobliwości człowieka Odłóżcie swój pancerz, bo zostanie on pokruszony na kawałki Niebawem staniecie się świadkami globalnego szczepienia, o którym wam mówiłem

Bardziej szczegółowo

Przemysław Gola. Czego Biblia uczy o Kościele?

Przemysław Gola. Czego Biblia uczy o Kościele? Przemysław Gola Czego Biblia uczy o Kościele? Szkoła Biblijna Hosanna Rokitno Szlacheckie 2012 Autor: Przemysław Gola Tytuł: Czego Biblia uczy o Kościele? Korekta i skład: Jekatierina Gola Wydawca: Fundacja

Bardziej szczegółowo

PROWADZIĆ życie, W KTÓRYM PODDAJEMY SIĘ

PROWADZIĆ życie, W KTÓRYM PODDAJEMY SIĘ KONFERENCJA SCALANIA TEMAT OGÓLNY: PROWADZIĆ życie, W KTÓRYM PODDAJEMY SIĘ JEDYNEMU ZWIERZCHNICTWU CHRYSTUSA I DOŚWIADCZAĆ ZBAWIENIA W życiu ORAZ KRÓLOWAĆ W życiu ZE WZGLĘDU NA życie CIAŁA WARSZAWA 1-3

Bardziej szczegółowo

Jeżeli Bóg jest z nami, to gdzie są te wszystkie cuda?

Jeżeli Bóg jest z nami, to gdzie są te wszystkie cuda? Jeżeli Bóg jest z nami, to gdzie są te wszystkie cuda? William Branham JEŻELI BÓG JEST Z NAMI, TO GDZIE SĄ TE WSZYSTKIE CUDA? (Kazanie wygłoszone przez brata Williama Branhama 31 grudnia 1961 roku w Jeffersonville,

Bardziej szczegółowo