SUCCESS PROFIL GRUPY 2014

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "SUCCESS PROFIL GRUPY 2014"

Transkrypt

1 SUCCESS PROFIL GRUPY 2014 Polish

2 SGS jest światowym liderem w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji. Grupa SGS jest rozpoznawana jako wzór jakości i rzetelności. Zatrudniając ponad 80,000 etatowych pracowników zarządzamy siecią ponad 1,650 biur i laboratoriów na całym świecie. Zapewniamy przewagę konkurencyjną, zrównoważony rozwój oraz budujemy zaufanie. Firma SGS nieustannie rozwija się, dzięki czemu dostarczamy innowacyjne usługi i rozwiązania, które pomagają z kolei rozwijać się naszym klientom.

3 WPROWADZENIE Nasza wizja Dążymy do zapewnienia najwyższej wydajności i konkurencyjności usług na świecie. Nieustannie staramy się podnosić poziom naszych podstawowych kompetencji w zakresie kontroli, weryfikacji, badań i certyfikacji. Kompetencje te stanowią podstawę naszej obecności na rynku. Wybór rynków, na których prowadzimy działalność, zależy wyłącznie od naszej zdolności do przedstawienia najbardziej konkurencyjnej oferty oraz systematycznego zapewnienia najwyższej jakości usług dla klientów na całym świecie. Nasze Wartości Nieustannie i z pasją dążymy do realizacji naszej wizji, świadcząc rzetelne, konkurencyjne oraz innowacyjne usługi. Te wartości są dla nas wskazówką we wszystkim, co robimy i stanowią podstawę, na której zbudowana jest nasza firma.

4 Założona w 1878 r., firma SGS, zrewolucjonizowała handel zbożem w Europie, oferując innowacyjne usługi inspekcji produktów rolnych. Od samego początku, na całym świecie, stale rosła skala i zakres naszych usług inspekcyjnych w branży rolnej. W połowie 20 wieku, rozpoczęliśmy dywersyfikację i wprowadziliśmy do naszej oferty usługi kontroli, badań i weryfikacji, w wielu różnych sektorach, takich jak przemysł, minerały, ropa naftowa, gaz i chemikalia. W 1981 roku, SGS wchodzi na Szwajcarską Giełdę Papierów Wartościowych i ugruntowuje swoją pozycję lidera w branży. Stale poszukujemy rozwiązań, które pomogą organizacjom sprostać codziennym wyzwaniom. Nasze usługi doradcze, outsourcingowe i szkoleniowe stanowią uzupełnienie oferty

5 podstawowych usług w zakresie kontroli, weryfikacji, badań i certyfikacji, we wszystkich gałęziach przemysłu. Dzięki naszej międzynarodowej sieci biur i laboratoriów, dostarczamy niezależne wyniki dostosowane do indywidualnych potrzeb branży czy sektora. Cieszymy się zaufaniem klientów do naszej wiedzy, doświadczenia oraz kompetencji, dzięki czemu jesteśmy w stanie pomóc im w osiągnieciu sukcesu w każdej dziedzinie. Dziś skupiamy się na innowacyjnych sposobach dostarczania korzyści biznesowych. To pozwala nam pomóc naszym klientom w podnoszeniu jakości, bezpieczeństwa, skuteczności, wydajności jak również podążać za rynkiem. Jednocześnie ograniczamy ryzyko oraz budujemy zaufanie.

6 KORZYŚCI BEZPIECZEŃSTWO Pomagamy organizacjom w opracowywaniu skutecznych systemów BHP w celu ochrony zdrowia pracowników, co zwiększa zaufanie klientów do prowadzonej działalności. Wspieramy naszych klientów w przestrzeganiu dobrych praktyk oraz przepisów zarówno lokalnych, krajowych jak i międzynarodowych. JAKOŚĆ Nasi klienci polegają na naszych niezależnych usługach kontroli, badań oraz audytów. Dzięki temu mają pewność, że ich produkty, usługi i procesy są zgodne z najnowszymi standardami jakości. Nasza międzynarodowa sieć najnowocześniejszych usług dostarcza informacji dotyczących certyfikacji i weryfikacji jakości na całym świecie. ZAUFANIE Nasza reputacja niezależnego i uczciwego eksperta pozwala budować zaufanie. Zapewniamy przejrzyste i obiektywne inspekcje, badania, kontrole oraz programy certyfikacyjne, które gwarantują wysoką jakość produktów, procesów, systemów i usług naszych klientów. ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Pomagamy naszym klientom zrozumieć, że są oni odpowiedzialni za budowę zrównoważonego rozwoju swojej firmy. Zachęcamy aby stali się odpowiedzialni za środowisko naturalne i ograniczyli ryzyko korupcji projektów, które realizują. Nasze usługi pomagają w rozwoju zrównoważonych obiektów i procesów produkcji, a także bardziej społecznego i lepszego środowiska pracy.

7 WYDAJNOŚĆ Nasze rozwiązania w zakresie szkoleń i doradztwa, dopasowane są do dynamiki zmian jakie zachodzą w danej organizacji. W krótkim okresie, pomagamy zwiększyć wydajność procesów dzięki usługom doradczym naszych światowej klasy ekspertów. W dłuższej perspektywie czasu, dostarczamy klientom ukierunkowane szkolenia z zakresu rozwoju indywidualnych i specjalistycznych umiejętności ich pracowników. SKUTECZNOŚĆ Nasze indywidualnie dopasowane rozwiązania biznesowe pomagają klientom wdrażać takie systemy, dzięki którym procesy przebiegają szybciej, sprawniej i bardziej efektywnie. Międzynarodowe doświadczenie lokalnych ekspertów SGS gwarantuje wysoki poziom skuteczności procesów. OGRANICZENIE RYZYKA Pomagamy organizacjom w opracowywaniu skutecznych systemów BHP w celu ochrony zdrowia pracowników, co zwiększa zaufanie klientów do prowadzonej działalności. Wspieramy naszych klientów w przestrzeganiu dobrych praktyk oraz przepisów zarówno lokalnych, krajowych jak i międzynarodowych. PODĄŻANIE ZA RYNKIEM Zapewnienie zgodności z wymaganiami rynków docelowych jest kluczem do sukcesu. Nasze usługi doradcze, badań i certyfikacji pomagają naszym klientom rozumieć i spełnić wymagania rynku w każdym miejscu na świecie, niezależnie od branży czy sektora przemysłu.

8 Naszym celem jest przewyższenie oczekiwań klientów, jako światowy lider w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji. BRANŻE SGS

9 ROLNICTWO I ŻYWNOŚĆ Zapewnienie bezpiecznych, trwałych oraz wysokiej jakości produktów Konsumenci potrzebują pewności, bezpieczeństwa i jakości na każdym etapie procesu produkcji żywności. Dzięki naszym usługom pomagamy budować zaufanie, zmniejszać ryzyko i utrzymać efektywności rolnictwa w całym łańcuchu dostaw. Oferujemy rozwiązania w zakresie środków chemii rolniczej, nasion, nawozów, biopaliw, żywności i gospodarki leśnej. Nasze usługi ochrony marki zapewniają jakość, wartość dodaną oraz bezpieczne i trwałe, międzynarodowe łańcuchy dostaw. Począwszy od produkcji podstawowej poprzez punkty przetwarzania i kończąc na kontroli pochodzenia produktu pomagamy przestrzegać obowiązujących przepisów prawnych, właściwego przechowywania, transportu, pakowania i dystrybucji, jak również kontrolować import i eksport produktów.

10 BRANŻE SGS MOTORYZACJA - Wysokie parametry oraz bezpieczeństwo pojazdów na całym świecie Poprawa wydajności i zmniejszenie ryzyka w przemyśle motoryzacyjnym jest niezbędna zarówno dla organów rządowych jak i producentów, firm handlowych, instytucji finansowych oraz firm ubezpieczeniowych. Wspomagamy proces poprawy jakości wykonania oraz sprawdzamy czy efektywność jest maksymalna. W rezultacie, dostarczane pojazdy na rynek są niezawodne. Wspieramy naszych klientów w osiąganiu krótszych terminów dostaw przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Nasze usługi kontroli pojazdu zwiększają jego bezpieczeństwo i minimalizują negatywny wpływ na środowisko. Dzięki audytom, które przeprowadzamy w warsztatach i stacjach dealerskich zapewniamy, że wytyczne dotyczące spójności marki, logistyki oraz bezpieczeństwa łańcucha dostaw są spełnione przez dystrybutorów. Nasza globalna sieć biur, laboratoriów i ośrodków badawczych oferuje unikatowe i niezależne usługi. CHEMIA - Innowacyjność i efektywność wszystkich produktów, od perfum aż po farby Przemysł chemiczny przetwarza surowce wtórne w dziesiątki tysięcy produktów codziennego użytku. Przedsiębiorstwa funkcjonujące w przemyśle chemicznym posiadają zaufanie do naszych usług, które wpływają pozytywnie na zmniejszenie ryzyka działalności oraz wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń dla zdrowia. Kontrolujemy jakość komponentów chemicznych oraz bezpieczeństwo i zgodność produktów gotowych. Świadczymy usługi doradcze w zakresie dostarczania projektów gotowych laboratoriów, ich uruchomienia i funkcjonowania oraz wsparcie w zakresie zarządzania wyposażeniem i logistyką. Dzięki zintegrowanym usługom zarządzania i optymalizacji programów oraz usługom dotyczącym cyklu życia projektu, wspieramy naszych klientów w zakresie poprawy produktywności i wydajności.

11 BUDOWNICTWO - Zapewnienie bezpieczeństwa i funkcjonalności w miejscu, w którym żyjemy Bezpieczne i skuteczne procesy są niezbędne podczas budowy infrastruktury oraz budynków. Nasze doświadczenie w branży budowlanej pozwala nam świadczyć usługi, które zminimalizują wpływ działalności na środowisko naturalne i społeczne. Wspieramy naszych klientów w realizacji zaplanowanych działań dotyczących budżetu, bezpieczeństwa miejsca pracy i logistyki, a także pomagamy utrzymać wysoki poziom jakości materiałów. Przeprowadzamy studium wykonalności danego projektu, ocenę ryzyka oraz systemu zarządzania. Dzięki badaniom chemicznym i fizycznym materiałów, nasze usługi zapewniają wysoki poziom jakości międzynarodowych łańcuchów dostaw. DOBRA KONSUMPCYJNE I HANDEL DETALICZNY - Budowanie zaufania w całym łańcuchu dostaw Nasze usługi pozwalają producentom, importerom, eksporterom i sprzedawcom uzyskać przewagę nad konkurencją. Zapewniamy konsumentom zaufane, etyczne i świadome ekologicznie produkty, takie jak żywność, elektronika, tekstylia, zabawki, obuwie i artykuły gospodarstwa domowego. Nasze laboratoria przeprowadzają testy materiałowe i funkcjonalne dla potwierdzenia, że produkty są zgodne z wymaganiami klientów. Nadzorujemy procesy na każdym etapie produkcji oraz wykonujemy audyty, aby upewnić się że procesy naszych klientów są prowadzone prawidłowo. Pomagamy naszym klientom rozwiajać nowe produkty, procesy oraz łańcuchy dostaw, aby konsumenci posiadali pewność każdego dnia.

12 BRANŻE SGS ENERGETYKA - Procesy zasilania od źródeł odnawialnych po energię konwencjonalną Wszystkie operacje w sektorze energetycznym muszą być zgodne z przepisami. Branża energetyczna odpowiedzialna jest za bezpieczeństwo i powinna ograniczyć wpływ na środowisko. Wspieramy firmy z tego sektora w zakresie niezależnych kontroli i audytów dla branży ropy naftowej, gazu, energii elektrycznej, węgla i odnawialnych źródeł energii. Zmniejszamy ryzyko we wszystkich operacjach dotyczących przemysłu ropy, gazu i węgla. W przypadku odnawialnych źródeł energii, stawiamy na trwałość całej energii wodnej, wiatrowej i słonecznej. Dzięki wiedzy naszych ekspertów zwiększamy wydajność i efektywność procesów sprzedaży i dystrybucji. Poprzez innowacyjne rozwiązania wspieramy sektor energetyczny pozwalając uzyskać energię dziś i jutro. FINANSE - Pełny obraz sytuacji finansowej dzięki fachowej wiedzy naszych ekspertów Zaufanie względem inwestycji lub decyzji kredytowej jest niezbędne przed rozpoczęciem inwestycji lub udzieleniem pożyczki dla nowego projektu, zakupu lub przedsięwzięcia. W fazie rozwoju danego projektu, świadczymy z należytą starannością usługi redukcji ryzyka, podczas gdy w fazie realizacji zapewniamy kompleksowe monitorowanie procesów i usług zarządzania ryzykiem finansowym. Gwarantujemy pakiet zabezpieczeń i usług związanych z dokumentacją handlową. Dzięki znajomości krajowych i międzynarodowych norm oraz przepisów prawnych możemy dokładnie ocenić możliwości kredytowe naszych klientów i wspierać ich decyzje finansowania projektów.

13 PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA - Spraw aby twoje przedsiębiorstwo było bardziej wydajne i rentowne Nasze doświadczenie pozwala producentom na zwiększenie produktywności dzięki realizacji najlepszych rozwiązań oraz usprawnieniu procesów operacyjnych i logistycznych. Producenci między innymi z takich branż jak farmaceutyczna, rolno-spożywcza, lotnicza i motoryzacyjna, zaufali naszym niezależnym usługom badań i weryfikacji zgodności. Nasze doradztwo zarówno w zakresie produkcji komponentów jak i wyrobów gotowych, umożliwia naszym klientom zapewnienie wysokich standardów wydajności produkcji. Pomagamy producentom spełnić wszystkie lokalne i międzynarodowe przepisy w zakresie jakości, bezpieczeństwa i higieny pracy, a także udzielamy porad jak zminimalizować negatywny wpływu na środowisko. NAUKI BIOLOGICZNE - Bezpieczeństwo i minimalizacja kosztów w procesie rozwoju produktu Przemysł farmaceutyczny, biofarmaceutyczny oraz urządzeń medycznych musi spełniać zarówno krajowe jak i międzynarodowe przepisy oraz najlepsze branżowe praktyki. Dzięki naszym usługom na rynek docierają w jak najkrótszym czasie wysokiej jakości, bezpieczne produkty. Zapewniamy niezbędne wsparcie i wiedzę z zakresu farmaceutyki i wyrobów medycznych na każdym etapie rozwoju, testowania, produkcji i dystrybucji. Dysponujemy największą siecią laboratoriów analitycznych na świecie, w których wykorzystujemy najnowsze rozwiązania techniczne, a nasi klienci mają zaufanie do wiedzy naszych ekspertów.

14 BRANŻE SGS LOGISTYKA - Usprawnienie operacji oraz poprawa efektywności Proces realizacji spedycji drogą morską, kolejową oraz lądowa musi być produktywny i efektywny. Nasi klienci oczekują od nas innowacyjnych rozwiązań w zakresie organizacji i obsługi terminali. Zapewniamy międzynarodową wymianę załadunków, pomoc techniczną oraz kontrolę transportu. Oferujemy usługi badań, certyfikacji oraz szkoleń w zakresie poprawy wydajności procesów. GÓRNICTWO - Podążanie za rynkiem, optymalizacja zwrotów Jako partner strategiczny branży mineralnej, dostarczamy rozwiązań z zakresu badań, technologii oraz handlu. Nasze usługi są wsparciem dla wzrostu efektywności procesu poszukiwań, produkcji, operacji przemysłowych, likwidacji czy zamknięcia procesu. Oferujemy doradztwo techniczne w procesach wytwarzania stali jako strategiczny partner w handlu węglem i koksem. Pomagamy również w procesie maksymalizacji zysków z wydobycia metali szlachetnych i nieszlachetnych. Oferujemy usługi doradcze przejrzystej i obiektywnej pomocy technicznej w zakresie nowych technologii oraz monitoringu danych związanych z realizacją danego projektu.

15 ROPA NAFTOWA I GAZ - Wzrost jakości i wartości poszukiwań, wydobycia oraz dystrybucji W procesie maksymalizacji łańcucha wartości, zarówno dla dostawców jak i dla odbiorców, kluczowym elementem jest dostęp do niezależnej ekspertyzy. Nasi klienci w przemyśle naftowym i gazowym ufają naszemu zaangażowaniu w jakość i bezpieczeństwo. Oferujemy rozwiązania w zakresie poszukiwań, wydobycia, rafinacji, transportu oraz dystrybucji oleju, piasków bitumicznych, gazu lub innych węglowodorów. Nasza specjalistyczna wiedza wspiera działalność wydobywczą, w zakresie pomiarów i alokacji zasobów mineralnych oraz węglowodorów. Świadczymy usługi pomocy technicznej, dystrybucji, handlu detalicznego, a także projektowania, optymalizacji procesów oraz globalnej inspekcji handlowej. SEKTOR PUBLICZNY - Wsparcie handlu międzynarodowego i zrównoważony rozwój Organizacje funkcjonujące w obrębie sektora publicznego wymagają rozwiązań przystosowanych do zasad i wytycznych, które obowiązują w danym miejscu na świecie. Nasze usługi obejmują między innymi kontrole graniczne instalacji skanera, monitoring tranzytu oraz profilowanie ryzyka, dzięki czemu wspieramy sektor publiczny w ograniczaniu ryzyka transakcji na całym świecie. Nasze rozwiązania e-administracji prowadzone są w celu zwiększenia handlu międzynarodowego oraz zwiększenia transakcji celnych. Aby usprawnić infrastrukturę publiczną przeprowadzamy niezależne usługi bezpieczeństwa ruchu drogowego, które zwiększają efektywność systemów transportowych. Nasi klienci mają zaufanie do naszej wiedzy z zakresu przestrzegania przepisów w dziedzinie jakości, bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. Doskonalimy jakość i zwiększamy wydajność w sektorze publicznym.

16 PRZEGLĄD DZIAŁALNOŚCI FIRMY W 2013 ROKU Azja i Kraje Pacyfiku 29.0 % Ameryka Pn i Pd 24.8 % PRZYCHÓD W REGIONACH Europa/Afryka/Bliski Wschód 46.2 %

17 Usługi dla Rządów i Instytucji 4.7 % Usługi dla Motoryzacji 5.2 % Usługi dla Środowiska 5.6 % Usługi dla Przemysłu 16.5 % Certyfikacja Systemów i Usług 6.9 % PRZYCHÓD W BRANŻACH Usługi dla Rolnictwa 6.5 % Usługi dla branży Mineralnej 13.6 % Usługi dla branży Ropy Naftowej, Gazu i Chemii 19.6 % Usługi dla Nauk Biologicznych 3.5 % Usługi Badań Konsumenckich 17.9 %

18 DANE FINANSOWE ZA 2013 ROK 5.8 dochody ogółem w milionach CHF 6.5 dochody ogółem w % zysk roczny netto w milionach CHF 12 inwestycji 65 dywidenda na jedną akcję w CHF 1. Stały kurs waluty

19 KONTAKT SGS SA Place des Boîte postale Genève 1 Suisse t +41 (0) SGS POLSKA SP.Z O.O. ul. Bema Warszawa Polska t Relacje z Inwestorami i Mediami Kariera w SGS Podążaj za nami WIECEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ NA ORAZ

20 SGS Group Management SA 2014 All rights reserved - SGS is a registered trademark of SGS Group Management SA.

WPROWADZENIE DO BSI. Czym się zajmujemy. Kim jesteśmy.

WPROWADZENIE DO BSI. Czym się zajmujemy. Kim jesteśmy. WPROWADZENIE DO BSI Kim jesteśmy. Podobno jednym z najpopularniejszych słów na świecie jest OK. Ale nie w BSI. Uważamy, że nie powinno się poprzestawać na byciu zaledwie OK. Stawiamy na więcej. Znacznie

Bardziej szczegółowo

wspieramy rozwój twojego biznesu

wspieramy rozwój twojego biznesu wspieramy rozwój twojego biznesu 2 CO NAS WYRÓŻNIA? Marsh i Mercer należą do grupy Marsh & McLennan Companies - światowego lidera oferującego specjalistyczne usługi oraz doradztwo obejmujące m.in.: zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Strategia Społecznej Odpowiedzialności. Imperial Tobacco Polska S.A. Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A.

Strategia Społecznej Odpowiedzialności. Imperial Tobacco Polska S.A. Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Strategia Społecznej Odpowiedzialności Imperial Tobacco Polska S.A. i Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Strategia Społecznej Odpowiedzialności Imperial Tobacco Polska i Imperial Tobacco Polska

Bardziej szczegółowo

Razem jesteśmy silniejsi

Razem jesteśmy silniejsi Razem jesteśmy silniejsi PRzejRzystOŚĆ I WYKORzystanie MOŻLIWOŚCI Clarity and Opportunity Kluczowym elementem w komunikacji AIG jest dokładne określenie akceptowanego poziomu ryzyka. W tej broszurze wskazujemy

Bardziej szczegółowo

LIDER W SWOJEJ BRANŻY GLOBALNY ZASIĘG SPRAWDZONE I PROFESJONALNE KOMPETENCJE. Profil firmy

LIDER W SWOJEJ BRANŻY GLOBALNY ZASIĘG SPRAWDZONE I PROFESJONALNE KOMPETENCJE. Profil firmy LIDER W SWOJEJ BRANŻY GLOBALNY ZASIĘG SPRAWDZONE I PROFESJONALNE KOMPETENCJE Profil firmy JESTEŚMY KORPORACJĄ FLUOR Od ponad 100 lat podejmujemy trudne wyzwania Fluor jest światowym liderem w dziedzinie

Bardziej szczegółowo

7PR. jutrzejsze odpowiedzi mają swój początek dziś SIODMY PROGRAM RAMOWY

7PR. jutrzejsze odpowiedzi mają swój początek dziś SIODMY PROGRAM RAMOWY 7PR jutrzejsze odpowiedzi mają swój początek dziś SIODMY PROGRAM RAMOWY 7PR W SKRÓCIE 7PR jest skrótem od Siódmego programu ramowego w zakresie badań i rozwoju technologicznego. Jest to główny mechanizm

Bardziej szczegółowo

Serwis systemów elektroenergetycznych. ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji

Serwis systemów elektroenergetycznych. ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji Serwis systemów elektroenergetycznych ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji Oczekiwania Grupa ABB jest jednym z największych na świecie dostawców urządzeń służących do wytwarzania,

Bardziej szczegółowo

List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Wizja, rozsądek i elastyczność podstawą skutecznego działania Grupy Kapitałowej LOTOS.

List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Wizja, rozsądek i elastyczność podstawą skutecznego działania Grupy Kapitałowej LOTOS. Grupa LOTOS S.A. - Zintegrowany Raport Roczny 2011 LOTOS Raport Roczny 2011 / Dokonania i prognozy Dokonania i prognozy Grupa Kapitałowa LOTOS udowodniła w 2011 roku, że mimo trudnej sytuacji zewnętrznej

Bardziej szczegółowo

WYNIKI DZIĘKI SZKOLENIOM. WIEDZA ZAPEWNIAJĄCA

WYNIKI DZIĘKI SZKOLENIOM. WIEDZA ZAPEWNIAJĄCA SAFER, SMARTER, GREENER DNV GL - Business Assurance assurance.dnvgl.com business.assurance@dnvgl.com DNV GL Kierując się swoją misją ochrony życia, mienia i środowiska, DNV GL umożliwia organizacjom podniesienie

Bardziej szczegółowo

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost.

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Katalog szkoleń 2014 Spis Treści JAKOŚĆ...6 Audytor wewnętrzny ISO 9001:2008...7 Audytor wiodący systemu zarządzania jakością wg ISO 9001:2008 (rejestrowane

Bardziej szczegółowo

ZASADY ZAKUPÓW MICHELIN

ZASADY ZAKUPÓW MICHELIN DOKUMENT REFERENCYJNY DYREKCJA ZAKUPÓW GRUPY ZASADY ZAKUPÓW MICHELIN WYDANIE 2015 SPIS TREŚCI WSTĘP 04 ZASADY I WARTOŚCI GRUPY MICHELIN 06 ZASADY ZAKUPÓW MICHELIN 08 Misja Zasady deontologii i etyki w

Bardziej szczegółowo

Systemy logistyczne na rynku mięsnym

Systemy logistyczne na rynku mięsnym 84 temat wydania Systemy logistyczne na rynku mięsnym Logistyka produkcji to system wsparcia procesu produkcji we wszelkie niezbędne zasoby (materiały, informacje, zasoby ludzkie i pieniężne) drogą integracji

Bardziej szczegółowo

na Mazowszu PODSUMOWANIE STANU WDRAŻANIA PO KL 2007-2013 CO O PROJEKTACH B+R WIEDZIEĆ TRZEBA FILARY START-UP ZAKŁADAMY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

na Mazowszu PODSUMOWANIE STANU WDRAŻANIA PO KL 2007-2013 CO O PROJEKTACH B+R WIEDZIEĆ TRZEBA FILARY START-UP ZAKŁADAMY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ nr 2 2014 na Mazowszu REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007 2013 PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI PODSUMOWANIE STANU WDRAŻANIA PO KL 2007-2013 FILARY START-UP ZAKŁADAMY DZIAŁALNOŚĆ

Bardziej szczegółowo

raport roczny 2010 www.azoty.tarnow.pl www.azoty.tarnow.pl www.azoty.tarnow.pl

raport roczny 2010 www.azoty.tarnow.pl www.azoty.tarnow.pl www.azoty.tarnow.pl Skonsolidowane sprawozdanie finansowe za okres 12 miesięcy, kończących się 31 grudnia 2010 roku, sporządzone 8 marca 2011 roku zgodnie z wymogami Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Sprawozdanie

Bardziej szczegółowo

Zarząd Województwa Śląskiego. Program Wykonawczy 2005-2008 dla Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2003-2013

Zarząd Województwa Śląskiego. Program Wykonawczy 2005-2008 dla Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego na lata 2003-2013 Zarząd Województwa Śląskiego Program Wykonawczy 2005-2008 Wyobrażenia tworzą rzeczywistość Katowice, wrzesień 2005r. Strona 2 Spis Treści Spis Treści...2 Wstęp...3 Śląska Deklaracja na rzecz rozwoju Kreatywnego

Bardziej szczegółowo

Informacja o firmie Unisys

Informacja o firmie Unisys Informacja o firmie Unisys Unisys jest firmą o globalnym zasięgu oferującą usługi profesjonalne i rozwiązania informatyczne. Nasi pracownicy łączą fachową wiedzę z precyzyjnym myśleniem i konsekwentnym

Bardziej szczegółowo

Raport firmy Canon dotyczący zrównoważonego rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w 2013 roku

Raport firmy Canon dotyczący zrównoważonego rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w 2013 roku Raport firmy Canon dotyczący zrównoważonego rozwoju w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w 2013 roku canon-europe.com Spis treści 3 List od Prezydenta i Dyrektora Generalnego firmy Canon w regionie

Bardziej szczegółowo

qualityaustria-polska Katalog usług 2015

qualityaustria-polska Katalog usług 2015 qualityaustria-polska Katalog usług 2015 www.qualityaustria.com.pl Akredytacja BMWFJ Spis treści Wprowadzenie Zintegrowane systemy zarządzania Jakość Środowisko Strona 7 Strona 20 Strona 26 Strona 37 Bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, RADY, EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO-SPOŁECZNEGO I KOMITETU REGIONÓW

KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, RADY, EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO-SPOŁECZNEGO I KOMITETU REGIONÓW PL PL PL KOMISJA EUROPEJSKA Bruksela, dnia 17.11.2010 KOM(2010) 677 wersja ostateczna KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, RADY, EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO-SPOŁECZNEGO I KOMITETU REGIONÓW

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU 2011 ROK

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU 2011 ROK RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU 2011 ROK 1 LIST PREZESA... 3 INFORMACJE OGRUPIE APATOR I JEJ PRODUKTACH... 4 Informacje ogólne... 4 Wizja, Misja, Wartości... 5 Strategia działalności Grupy

Bardziej szczegółowo

BROSZURA TEMATYCZNA. Sprzęt i wyposażenie medyczne

BROSZURA TEMATYCZNA. Sprzęt i wyposażenie medyczne BROSZURA TEMATYCZNA Sprzęt i wyposażenie medyczne Production and design: Global Sales and Marketing department IBS, ASW and IBS VIRTUAL ENTERPRISE are registered trademarks of IBS AB, in the European Union

Bardziej szczegółowo

NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ

NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ ROZWIĄZANIA DLA SEKTORA MOTORYZACYJNEGO ŹRÓDŁA WZROSTU SEKTORA MOTORYZACJI Polski rynek motoryzacyjny stanowi jeden z najbardziej konkurencyjnych i podatnych na zmiany obszarów

Bardziej szczegółowo

Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą

Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą KAMIENIE MILOWE NASZEJ HISTORII 1962-2010 1962 Założenie firmy w Holandii 1973 Otwarcie brytyjskiego

Bardziej szczegółowo

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Committed to More Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Firma UPS jest światowym liderem w branży logistycznej. Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie łańcucha

Bardziej szczegółowo

LIST PREZESA ZARZĄDU PKN ORLEN... 4 KIM JESTEŚMY?... 6 DLACZEGO ODPOWIEDZIALNIE?... 12 DLACZEGO RAPORTUJEMY?... 16 1. OTOCZENIE RYNKOWE...

LIST PREZESA ZARZĄDU PKN ORLEN... 4 KIM JESTEŚMY?... 6 DLACZEGO ODPOWIEDZIALNIE?... 12 DLACZEGO RAPORTUJEMY?... 16 1. OTOCZENIE RYNKOWE... 1 SPIS TREŚCI LIST PREZESA ZARZĄDU PKN ORLEN... 4 KIM JESTEŚMY?... 6 DLACZEGO ODPOWIEDZIALNIE?... 12 DLACZEGO RAPORTUJEMY?... 16 1. OTOCZENIE RYNKOWE... 19 1.1. ODPOWIEDZIALNY UCZESTNIK RYNKU... 20 1.1.1.

Bardziej szczegółowo

Ekspertyza globalnych trendów gospodarczych w kontekście potrzeb rozwojowych Metropolii Silesia

Ekspertyza globalnych trendów gospodarczych w kontekście potrzeb rozwojowych Metropolii Silesia Ekspertyza globalnych trendów gospodarczych w kontekście potrzeb rozwojowych Metropolii Silesia Streszczenie raportu Maj 2014 1 2014 Deloitte Spis Treści Spis treści 2 Cel projektu 3 Wybór branż 4 Globalne

Bardziej szczegółowo

Systemy certyfikacji zrównoważonego rozwoju

Systemy certyfikacji zrównoważonego rozwoju Systemy certyfikacji zrównoważonego rozwoju 29 listopada 2013 Michał Cierpiałowski Profil Bureau Veritas Założona w 1828 roku, Grupa Bureau Veritas jest światowym liderem branży TIC (Testing, Inspection

Bardziej szczegółowo

Nowe horyzonty. Rynek transportu i logistyki w Polsce

Nowe horyzonty. Rynek transportu i logistyki w Polsce Nowe horyzonty Rynek transportu i logistyki w Polsce Maj 2007 Autor Stanisław Ślubowski Departament Marketingu Korporacyjnego Zespół ds. Analiz Gospodarczych ING Bank e-mail: stanislaw.slubowski@ingbank.pl

Bardziej szczegółowo

Odpowiedzialna energia. Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011

Odpowiedzialna energia. Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011 Odpowiedzialna energia Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011 Odpowiedzialna energia Wprowadzenie do Raportu Społecznego GK PGNiG 2011 Odpowiedzialna energia 3 Spis treści Misja i wartości

Bardziej szczegółowo

Zorientowani na pacjenta. Skupieni na jakości.

Zorientowani na pacjenta. Skupieni na jakości. Zorientowani na pacjenta. Skupieni na jakości. TWOI PARTNERZY NA RZECZ BEZPIECZNIEJSZEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ. 9 Coraz częściej mówi się, że pacjent powinien być w absolutnym centrum każdej decyzji dotyczącej

Bardziej szczegółowo