STUDIA ZAOCZNE semestr zimowy 14/15

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "STUDIA ZAOCZNE semestr zimowy 14/15"

Transkrypt

1 STUDIA ZAOCZNE semestr zimowy 14/15 II licencjat - sp. branding Blok A sp. branding komunikacja wizerunkowa Web design mgr Grzegorz Kaczmarek Projektowanie przestrzeni marki prof. Leszek Pułka Nowe technologie multimedialne prof. Marek Bratuń Diagnostyka trendów mgr Tomasz Sysło Blok B sp. branding komunikacja wizerunkowa Badania w brandingu mgr Dagmara Dłużniewska Layouty mgr Grzegorz Kaczmarek Negocjacje mgr Aleksandra Uścinowicz System identyfikacji wizualnej Dr Zbigniew Chmielewski Badania w brandingu mgr Dagmara Dłużniewska Na zajęciach opowiem o badaniach stosowanych w trudnym procesie brandingu tworzenia marek poprzez różnorodne narzędzia marketingowe. Skupimy się na przykładach, procesie badawczym, wynikach badań i ich wpływie na marki we współczesnym świecie. Będziemy rozmawiać o markach, marketingu i reklamie. Mam nadzieję, że uda mi się przedstawić Wam fantastyczny świat badań. Być może również staną się one dla Was pasją. Zapraszam serdecznie. System identyfikacji wizualnej dr Zbigniew Chmielewski Przedmiot obejmuje wiedzę na temat symboliki firm i organizacji, zasad percepcji obrazu oraz wykorzystania ich w praktyce komunikowania, a także praktyczne umiejętności w zakresie budowania znaków i symboli na potrzeby identyfikacji wizualnej. Studenci zapoznają się również z metodami kreowania identyfikacji wizualnej firm jako spójnego systemu, tworzenia logo, standaryzacji systemu i budowania księgi tożsamości różnych typów organizacji - firm, samorządów, non-profit i innych. Zajęcia odbywają się z zastosowaniem róznych metod, konwersatorium, analiza przypadku,praca w grupach, projekty indywidualne, prezentacje studentów.

2 Negocjacje mgr Aleksandra Uścinowicz Celem zajęć jest zapoznanie studentów z procesem negocjacji, wyjaśnienie jego specyfiki oraz wykształcenie podstawowych kompetencji ułatwiających późniejsze prowadzenie rozmów negocjacyjnych. Studenci w ramach zajęć kształtować będą umiejętność przygotowywania się do negocjacji, zdobędą wiedzę na temat podstawowych strategii i taktyk negocjacyjnych oraz osiągną umiejętność prowadzenia negocjacji. Tematem będą nie tylko negocjacje biznesowe czy handlowe, poruszane będą także kwestie negocjacji w życiu codziennym, stanowiące nieodłączny element wzajemnych relacji międzyludzkich. Zajęcia opierać się będą głównie na praktycznych ćwiczeniach i symulacjach negocjacji, w ramach których słuchacze będą mogli sprawdzać i podnosić swoje kompetencje. Nowe Technologie Multimedialne prof. Marek Bratuń Nowe Technologie Multimedialne to przedmiot dotyczący zastosowania multimediów w takich dziedzinach, jak: dziennikarstwo, reklama, edukacja, sztuka i rozrywka. Przedmiot ma formę ćwiczeń, multimedialnych prezentacji, interdyscyplinarnych dyskusji. Zgodnie z podstawowymi założeniami Procesu Bolońskiego kładzie nacisk na rozwój indywidualnych zainteresowań studentów. Projektowanie przestrzeni marki prof. Leszek Pułka Profesjonaliści powiadają, że marka jest dla firmy i indywidualnego specjalisty wartościowym aktywem: przykuwa uwagę, jest bogata znaczeniowo i posiada zrozumiały przekaz. Łatwo zapada w pamięć i przekłada się na większą sprzedaż i wartość usług. Niezależnie od tego czy chcesz stworzyć nową markę (branding), czy zmienić istniejącą markę (rebranding) zaczynasz od precyzyjnej strategii marki, przez przygotowanie komunikatów, projektów graficznych, strony internetowej oraz profili social media, po reklamę w internecie i relacje z mediami. Space branding to budowanie świadomości marki, kreowanie i utrzymanie pozytywnego wizerunku konkretnej marki w konkretnych przestrzeniach architektury, pejzażu i w sieci.

3 Layouty mgr Grzegorz Kaczmarek Kurs ma na celu zapoznać studentów z podstawowym sposobem organizacji materiału wizualnego layoutem. W ramach kursu studenci zapoznają się z zakresem pojęcia layout i jego miejscem w szerszym kontekście zagadnień projektowania komunikacji wizualnej. Nakreslony zostanie kontekst historyczno-kulturowy, wskazujący na źródła myślenia layoutem w edytorstwie, architekturze i sztuce. Omówione zostaną w funkcje i semantyka layoutu, począwszy od najbardziej podstawowego spojrzenia -- potraktowania całego layoutu jako znaku graficznego. Zaprezentowane i omówione zostaną przykłady layoutów, reprezentujące różne strategie projektowe i różne obszary zastosowań. Również omówione zostaną środki plastyczne i typograficzne Główny akcent zajęć położony jest na ćwiczenia praktyczne, studenci będą tworzyli własne layouty od najprostszych po skomplikowane: akcydensów i formatów poligraficznych wizytówki, plakatu, broszury, czasopisma, książki używając programu Adobe InDesign. Webdesign mgr Grzegorz Kaczmarek Kurs ma na celu zapoznać studentów z podstawami webdesignu projektowania witryn internetowych w ich aspekcie wizualnym (wyglądu), nieodłącznym od zasadniczych funkcji informacyjnej, wizerunkowej, rozrywkowej. W toku zajęć studenci poznają rodowód webdesignu jako jednej z najnowszych postaci projektowania graficznego. Kurs skupia się na współczesnym podejściu do projektowania www uwzględniającym wskazania World Wide Web Consortium (W3C) i najnowsze tendencje związane z dużym udziałem użytkowników urządzeń mobilnych w statystykach korzystania z sieci znane pod nazwą design responsywny. Omówione zostaną istotne uwarunkowania związane ze specyfiką nośnika elektronicznego, wyświetlania przez przeglądarki i transferu danych, architekturą informacji właściwej witrynom www, interaktywnością, a także zakorzenieniem strony w kodzie. Kurs nie obejmuje kodowania, jednakże kładzie nacisk świadomość, że wygląd realizowany jest zawsze przy pomocy poleceń kodu, a zwłaszcza arkuszy stylów CSS. Ważnym elementem kursu jest zapoznanie studentów z ideą systemów CMS, zaletami i ograniczeniami korzystania z nich. Jednocześnie kładziony jest nacisk na stosowanie w procesie projektowania stron www, reguł i wiedzy dotyczących projektowania komunikacji wizualnej w ogólności w sferze layoutu, typografii, ilustracji, fotoedycji, wizualizacji idei i informacji. Kurs ma charakter ćwiczeń z elementami wykładu. Uczestnicy wykonają własne projekty

4 witryn www, realizując w programach graficznych (Adobe Illustrator, Adobe Photoshop) kolejne etapy projektowania, od diagramu struktury strony, poprzez draft, do docelowych wyglądów kilku podstron. DIAGNOSTYKA TRENDÓW - techniki i sposoby innowacyjnego myślenia, projektowania i komunikowania w dobie nieustannej homogenizacji produktów i usług. start'upy, historia i quo vadis? III licencjat komunikacja wizerunkowa sp. branding Blok A sp. branding komunikacja wizerunkowa Techniki promocji i sprzedaży mgr Krzysztof Czyżykiewicz Warsztat słowa i obrazu prof. Leszek Pułka Tożsamość i osobowość marki Mgr Agnieszka Salach Projektowanie produktu mgr Paweł Pawiński Kształtowanie wizerunku organizacji pozarządowej Mgr Sebastian Cycuła Blok B sp. branding komunikacja wizerunkowa System Design opakowań i Negocjacje mgr Aleksandra Uścinowicz Diagnostyka trendów mgr Tomasz Sysło Proksemika Prof. Jacek Radomski identyfikacji wizualnej Dr Zbigniew produktów dr Dominik Lewiński Chmielewski Blok C sp. branding komunikacja wizerunkowa Web Design Mgr Grzegorz Kaczmarek Ambient media mgr Szymon Sikorski Branding doradztwo mgr Michał Ulidis Materiałoznawstwo Mgr Waldemar Bojakowski Systemy orientacyjne dr Marek Graszewicz Systemy orientacyjne dr Marek Graszewicz Przedmiot opcyjny Systemy orientacyjne dotyczy problematyki communication design. Podczas zajęć będą rozważane zagadnienia z zakresu historii tworzenia orientacji przestrzennych, ich celu komunikacyjnego oraz ewentualnej komunikacyjnej skuteczności. Tożsamość i osobowość marki mgr Agnieszka Salach czyli nie ma jednego, doskonałego produktu dla wszystkich. Podczas zajęć omówimy, jakie elementy należy wziąć pod uwagę, aby dopasować tożsamość i osobowość marki dla konkretnego segmentu rynku. Porozmawiamy o wyróżnianiu się na rynku i budowaniu emocji. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, czy każdy z nas potwierdza siebie poprzez wybór produktów? czy przez markę wyrażamy swoją tożsamość? Dokonamy analizy tożsamości i osobowości wybranych marek.

5 Warsztat słowa i obrazu prof. Leszek Pułka Intencją autorów projektu jest spotkanie wrażliwości i talentu studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej z kulturą współczesną. Zajęcia mają charakter warsztatowy każdy student lub grupa wykona projekt analityczny/koncepcyjny realizujący problem inności w kulturze miasta i odzyskiwania przestrzeni miasta przez działania społeczne. Będziemy pytać o postacie i pokolenia skazane na kulturowy i społeczny niebyt albo mocno wmanipulowane w praktyki społeczne, które zastanawiają. Design opakowań - Prowadzący: Dominik Lewiński Zajęcia o charakterze warsztatowym, skupione wokół kluczowych zagadnień współczesnego wzornictwa opakowań. Omówione zostaną podstawowe funkcjonalizacje opakowań, poddane analizie wybrane studia przypadków. Opakowanie potraktowane zostanie jako medium masowe, uwikłane w konteksty semiotyczne, ekologiczne, ekonomiczne i logistyczne. Studenci będą samodzielnie projektować opakowania. "Proksemika" - Profesor Jacek Radomski Proksemika to dziedzina nauki opisująca zależności przestrzenne w stosunkach interpersonalnych. W programie przedmiotu proksemika jest zawartych wiele tematów, które w naszym życiu zawodowym, towarzyskim, społecznym są ważne i pożyteczne. Ćwiczenia, które zaproponuję studentom dotyczą aspektów proksemiki ujętych w grupie tematycznej. Będą to: strefy proksemiki, zależności przestrzenne w edukacji, proksemika w wybranych dziedzinach zawodowych, dystans, różnice kulturowe, przestrzeń osobista, proksemika w komunikacji, terytorium, proksemika w biurze, uczelni i w szkole, emocje towarzyszące zależnościom przestrzennym, znaczenie proksemiki w rozmowach kwalifikacyjnych, Reguła Artura, Reguła Zegara. Warunkiem zaliczenia przedmiotu proksemika jest frekwencja i aktywność, opanowanie merytorycznych treści kształcenia i zaliczenie na ocenę. Kształtowanie wizerunku organizacji pozarządowej mgr Sebastian Cycuła Profesjonalna organizacja pozarządowa jest jak firma, różnica polega jedynie na celu: NGO realizuje ważne społeczne zadania, firma maksymalizuje zysk. Skuteczna organizacja pozarządowa pamięta o świadomym kształtowaniu wizerunku.

6 Członkowie organizacji, pracownicy, władze, dziennikarze, społeczeństwo to grupy z którymi mamy na co dzień styczność i których zdanie decyduje o sukcesie bądź porażce podejmowanych inicjatyw. W trakcie zajęć wejdziemy w pozarządowe buty i zastanowimy się nad tym, jak chcemy być postrzegani oraz w jaki sposób osiągnąć zamierzony cel. System identyfikacji wizualnej dr Zbigniew Chmielewski Przedmiot obejmuje wiedzę na temat symboliki firm i organizacji, zasad percepcji obrazu oraz wykorzystania ich w praktyce komunikowania, a także praktyczne umiejętności w zakresie budowania znaków i symboli na potrzeby identyfikacji wizualnej. Studenci zapoznają się również z metodami kreowania identyfikacji wizualnej firm jako spójnego systemu, tworzenia logo, standaryzacji systemu i budowania księgi tożsamości różnych typów organizacji - firm, samorządów, non-profit i innych. Zajęcia odbywają się z zastosowaniem róznych metod, konwersatorium, analiza przypadku,praca w grupach, projekty indywidualne, prezentacje studentów. Techniki promocji i sprzedaży mgr Krzysztof Czyżykiewicz Techniki promocji i sprzedaży w Internecie tylko praktycznie. Zaplanuj obecność swojej przyszłej firmy w Internecie, dostosuj kanały, komunikację i dowiedz się co myślą i jak myślą Twoi potencjalni klienci. Branding doradztwo mgr Michał Ulidis Branding rozumiany jako doradztwo to domena dojrzałych agencji takich jak np. Interbrand, Suffron Brand Consultants czy Millward Brown. Na zachodzie jako usługa consultingowa, wśród świadomych klientów, funkcjonuje właściwie od lat. Analiza i ocena tożsamości oraz wydajności marek produktów i usług, a następnie projektowanie eksperckiej porady, rekomendacji (także) strategicznej na temat tego jak klient może ożywić/usprawnić swój brand odbywa się w tym wypadku w ramach ścisłej współpracy z klientem. Krótko: 1. Brand consulting, doradzanie markom to kierunek w jakim zmierza myślenie o brandingu, powoli również i na rodzimym rynku. I dobrze. 2. W toku tych zajęć będziemy się uczyć rozwiązywać problemy, a nie że logo i strona internetowa...

7 Negocjacje mgr Aleksandra Uścinowicz Celem zajęć jest zapoznanie studentów z procesem negocjacji, wyjaśnienie jego specyfiki oraz wykształcenie podstawowych kompetencji ułatwiających późniejsze prowadzenie rozmów negocjacyjnych. Studenci w ramach zajęć kształtować będą umiejętność przygotowywania się do negocjacji, zdobędą wiedzę na temat podstawowych strategii i taktyk negocjacyjnych oraz osiągną umiejętność prowadzenia negocjacji. Tematem będą nie tylko negocjacje biznesowe czy handlowe, poruszane będą także kwestie negocjacji w życiu codziennym, stanowiące nieodłączny element wzajemnych relacji międzyludzkich. Zajęcia opierać się będą głównie na praktycznych ćwiczeniach i symulacjach negocjacji, w ramach których słuchacze będą mogli sprawdzać i podnosić swoje kompetencje. Webdesign mgr Grzegorz Kaczmarek Kurs ma na celu zapoznać studentów z podstawami webdesignu projektowania witryn internetowych w ich aspekcie wizualnym (wyglądu), nieodłącznym od zasadniczych funkcji informacyjnej, wizerunkowej, rozrywkowej. W toku zajęć studenci poznają rodowód webdesignu jako jednej z najnowszych postaci projektowania graficznego. Kurs skupia się na współczesnym podejściu do projektowania www uwzględniającym wskazania World Wide Web Consortium (W3C) i najnowsze tendencje związane z dużym udziałem użytkowników urządzeń mobilnych w statystykach korzystania z sieci znane pod nazwą design responsywny. Omówione zostaną istotne uwarunkowania związane ze specyfiką nośnika elektronicznego, wyświetlania przez przeglądarki i transferu danych, architekturą informacji właściwej witrynom www, interaktywnością, a także zakorzenieniem strony w kodzie. Kurs nie obejmuje kodowania, jednakże kładzie nacisk świadomość, że wygląd realizowany jest zawsze przy pomocy poleceń kodu, a zwłaszcza arkuszy stylów CSS. Ważnym elementem kursu jest zapoznanie studentów z ideą systemów CMS, zaletami i ograniczeniami korzystania z nich. Jednocześnie kładziony jest nacisk na stosowanie w procesie projektowania stron www, reguł i wiedzy dotyczących projektowania komunikacji wizualnej w ogólności w sferze layoutu, typografii, ilustracji, fotoedycji, wizualizacji idei i informacji.

8 Kurs ma charakter ćwiczeń z elementami wykładu. Uczestnicy wykonają własne projekty witryn www, realizując w programach graficznych (Adobe Illustrator, Adobe Photoshop) kolejne etapy projektowania, od diagramu struktury strony, poprzez draft, do docelowych wyglądów kilku podstron. Materiałoznawstwo mgr Waldemar Bojakowski Sukces marki zależy w dużej mierze od jakości jej poszczególnych elementów składowych. Wiedzą to wszyscy specjaliści od brandingu. Przed studentami, którzy chcą stać się ekspertami w tej dziedzinie czeka kolejne wyzwanie nabycie podstawowej wiedzy technicznej. Jakich materiałów użyć, aby zaprojektowany brand miał szansę powodzenia? Jak wyróżnić swój projekt pośród setek innych? Czym jest styrodur i jakie jest jego zastosowanie w branży? Czy wybrany krój pisma nie będzie sprawiał problemów przy produkcji zaprojektowanego przez nas logotypu? Odpowiedzi na te pytania będziemy poszukiwać wspólnie na zajęciach z materiałoznawstwa. II mgr - komunikacja wizerunkowa Blok A sp. branding komunikacja wizerunkowa Design informacji Dr hab. Łukasz Kliś Projektowanie przestrzeni marki prof. Leszek Pułka Blok B sp. branding komunikacja wizerunkowa Badania ilościowe i jakościowe Dr Jędrzej Morawiecki Researching rynku i informacji mgr Dagmara Dłużniewska Researching rynku i informacji mgr Dagmara Dłużniewska Umiejętność poszukiwania i rozumienia informacji jest kluczowa w procesach marketingowych. Na zajęciach nauczymy się odsiewać ziarno od plew, poznamy podstawy badań rynku (z udziałem respondenta jak i na podstawie danych wtórnych), nauczymy się tworzyć prawidłowe narzędzia badawcze oraz poznamy pułapki czyhające na młodych badaczy. Mam nadzieję na gorące dyskusje i wymianę poglądów. Serdecznie zapraszam. Badania ilościowe i jakościowe dr Jędrzej Morawiecki

9 Będziemy tworzyć własne mikroprojekty badawcze. Pracować w zespołach 2-3 osobowych. Dyskutować o wadach i zaletach narzędzi jakościowych (analizatreści, wywiady zogniskowane i biograficzne, grupy fokusowe, analizahistoryczna) oraz ilościowych (analiza statystyczna, badania sondażowe). Nauczymy się bronić własnych badań, falsyfikowanych tez, związków pomiędzy konceptualizacją i operacjonalizacją. A także atakować koleżanki i kolegów. Konstruktywnie. Z pożytkiem dla wszystkich. Również dla pisanych prac magisterskich. Design informacji dr hab. Łukasz Kliś Design informacji to projektowanie wizualnej strony wszelkich danych, np. danych statystycznych, wykresów, diagramów i map. Studenci będą poznawali zasady projektowania graficznego ze szczególnym naciskiem na jasność przekazu, czytelność merytoryczną i formalną połączone z umiejętnością doboru środków formalnych i warsztatu tak, by informację uczynić jednocześnie czytelną, zrozumiałą i atrakcyjną (przyciągającą, zachęcającą do odczytania). Projektowanie przestrzeni marki prof. Leszek Pułka Profesjonaliści powiadają, że marka jest dla firmy i indywidualnego specjalisty wartościowym aktywem: przykuwa uwagę, jest bogata znaczeniowo i posiada zrozumiały przekaz. Łatwo zapada w pamięć i przekłada się na większą sprzedaż i wartość usług. Niezależnie od tego czy chcesz stworzyć nową markę (branding), czy zmienić istniejącą markę (rebranding) zaczynasz od precyzyjnej strategii marki, przez przygotowanie komunikatów, projektów graficznych, strony internetowej oraz profili social media, po reklamę w internecie i relacje z mediami. Space branding to budowanie świadomości marki, kreowanie i utrzymanie pozytywnego wizerunku konkretnej marki w konkretnych przestrzeniach architektury, pejzażu i w sieci. Seminarium licencjackie: (dla dziennikarstwa i komunikacji wizerunkowej) Internet jako miejsce spotkania i dialogu prof. Marek Bratuń, Komunikacja - kształtowanie wizerunku współczesnego świata prof. Jerzy Biniewicz, Dziennikarz, PR-owiec, rzecznik prasowy: zawodowe sylwetki ludzi mediów prof. Igor Borkowski, Komunikowanie wizerunku a media dr Karina Stasiuk-Krajewska, Media społeczeństwo polityka dr Katarzyna Konarska, Wiedza o mediach dr Marek Graszewicz,

10 Medializacja badania i teorie dr Dominik Lewiński, Polityka historyczna w mediach dr Bartosz Jastrzębski, Marketing polityczny w polskich wyborach samorządowych dr Roman Wróblewski, Literatura w kulturze współczesnej. Interpretacje i przekroje dr Karol Maliszewski, Brand w przestrzeni miasta prof. Leszek Pułka, Media jako czwarta władza prawne i ekonomiczne aspekty dziennikarstwa dr Łukasz Żukowski, Badanie i projektowanie komunikacji dr Annette Siemes Empiryczne badania marek i wizerunków dr Maurycy Graszewicz Audiowizualność kultury współczesnej dr Małgorzata Czapiga Tabloidyzacja mediów dr Adam Szynol Seminarium magisterskie: (dla dziennikarstwa i komunikacji wizerunkowej) Komunikacja międzykulturowa w procesie globalizacji prof. Marek Bratuń Literatura, komunikacja, społeczeństwo dr Karol Maliszewski Mechanizmy komunikacji we współczesnym społeczeństwie prof. Jerzy Biniewicz Dziennikarstwo i public relations: dwa modele komunikacji sprofesjonalizowanej prof. Igor Borkowski Brand, wizerunek, estetyka biznesu prof. Leszek Pułka Wizerunek a media. Teoria i praktyka- dr Karina Stasiuk-Krajewska Badanie i projektowanie komunikacji - zdrowie społeczne i jednostkowe dr Michał Grech Film, telewizja, nowe media prof. Arkadiusz Lewicki Medializacja badania i teorie dr Dominik Lewiński, Projektowanie komunikacji prof. Michael Fleischer Literatura, kultura, media prof. Andrzej Zawada Problematyka seminarium koncentruje się wokół zagadnień Public Relations, sytuacji kryzysowych, kreowania marki, komunikacji wizualnej i kultury popularnej prof. Aleksander Woźny Proponowane pola tematyczne: Komunikacja wizualna, wizerunkowe narracje medialne Niekonwencjonalne sposoby kreowania marki Mediatyzacja polityki i kreowanie pseudoewetnów Medialne kreacje autorytetów i ekspertów, celebrytów (travelcelebrytów) i błaznów Inny w obliczu kultury narcyzmu i kultury upokarzania w telewizyjnych programach kulinarnych, muzycznych czy turystycznych

11 Projekt specjalnościowy lista prowadzących, cel przedmiotu: Mgr Michał Ulidis, Dr Maurycy Graszewicz Mgr Kiliam Kaimer Bohdan Pawłowicz Mgr Tomasz Sysło, Mgr Mariusz Pełechaty Cele przedmiotu: Przygotowanie przez studentów w grupach samodzielnego projektu, będącego rozbudowaną strategią PR-ową, reklamową lub brandingową (w zależności od specjalności, w ramach których studiują studenci tworzący poszczególne grupy). Praktyczny charakter zadania powinien być uwieńczeniem studiów licencjackich, a w trakcie jego realizacji studenci powinni wykorzystywać wiedzę zdobytą podczas dotychczasowego toku studiów. Charakter przedmiotu: Prowadzący przedmiot powinien podzielić studentów na 3-5-osobowe zespoły, które przez dwa semestry będą pracować nad realizacją rozbudowanego projektu odpowiadającego studiowanej przez nich specjalności. Zadanie może dotyczyć więc strategii PR-owej, reklamowej lub brandingowej dotyczącej konkretnej, wybranej przez studentów instytucji, podmiotu, marki. Oprócz przygotowania teoretycznych założeń strategii studenci powinni przygotować także wszelkie narzędzia potrzebne do jej wdrożenia (np. przy strategii promocji marki powinny to być budżety marketingowe, projekty reklam prasowych, outdoorowych, hasła promocyjne itp.; w przypadku strategii rebrandingowej projekt powinien zawierać m.in. kalkulacje kosztów, nowe projekty elementów komunikacji wizualnej marki itd. Końcowy projekt powinien być zespołem gotowych wytycznych do wdrażania zaplanowanej strategii. Projekt powinien uwzględniać m.in. wstępne badania wizerunkowe (wraz z narzędziami badawczymi i opracowaniem wyników); działania z ich uzasadnieniem ze względu na zaprojektowane grupy docelowe poszczególnych komunikatów, opracowanie narzędzi komunikacji, metody ewaluacji zrealizowanych działań. Prowadzący zajęcia powinien pełnić rolę konsultanta wspierającego studentów w realizacji projektów i wyznaczającego im ramy dla realizacji zaplanowanych strategii. Końcowy efekt w postaci gotowego projektu powinien być zaprezentowany w trakcie zajęć prowadzącemu oraz pozostałym studentom i poddany dyskusji i ocenie. Prowadzący na prezentacje może zaprosić innych pracowników IDiKS, którzy będą także poddawać ocenie prezentowane projekty. Ta ostatnia powinna odnosić się nie tylko do samych założeń projektu, ale także technik prezentacji projektów. Ze względu na dużą liczbę punktów ECTS przyznanych przedmiotowi, a

12 także grupowy charakter pracy, uzyskanie zaliczenia powinno być potwierdzeniem wielogodzinnej pracy włożonej w realizację projektu.

KWALIFIKACJE ABSOLWENTA: Absolwent specjalności Branding jest przygotowany do realizacji zadań zawodowych w trzech obszarach:

KWALIFIKACJE ABSOLWENTA: Absolwent specjalności Branding jest przygotowany do realizacji zadań zawodowych w trzech obszarach: PLAN STUDIÓW NA KIERUNKU: Komunikacja wizerunkowa (reklama, public relations, branding) Studia niestacjonarne II stopnia (magisterskie) SPECJALNOŚĆ: branding PROGRAM OBOWIĄZUJĄCY OD ROKU AKADEMICKIEGO

Bardziej szczegółowo

Podstawowe obszary, jakie wchodzą w zakres kształcenia, są następujące:

Podstawowe obszary, jakie wchodzą w zakres kształcenia, są następujące: PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: Komunikacja wizerunkowa (reklama, public relations, branding) SPECJALNOŚĆ: public relations FORMA STUDIÓW : niestacjonarne POZIOM KSZTAŁCENIA : II stopnia PROGRAM OBOWIĄZUJĄCY

Bardziej szczegółowo

Grupa 4. Grupa 5. Grupa 1. Grupa 2. Grupa 6. Grupa 3. 3 października (sobota) 8.00 10.15 Brak zaplanowanych zajęć 10.25 12.40 12.50 15.05 15.30 17.

Grupa 4. Grupa 5. Grupa 1. Grupa 2. Grupa 6. Grupa 3. 3 października (sobota) 8.00 10.15 Brak zaplanowanych zajęć 10.25 12.40 12.50 15.05 15.30 17. 3 października (sobota) Brak zaplanowanych zajęć 4 października (niedziela) Brak zaplanowanych zajęć 10 października (sobota) Empiryczne badania jakościowe dr Karolina Lachowska Empiryczne badania jakościowe

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA (communication design, public relations, branding)

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA (communication design, public relations, branding) PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA (communication design, public relations, branding) FORMA STUDIÓW: niestacjonarne SPECJALNOŚĆ: Communication Design (Projektowanie ) POZIOM KSZTAŁCENIA:

Bardziej szczegółowo

PONIEDZIAŁEK II ROK STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA - KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA

PONIEDZIAŁEK II ROK STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA - KOMUNIKACJA WIZERUNKOWA PONIEDZIAŁEK Kształtowanie wizerunku organizacji pozarządowej - opcja A - mgr Sebastian Cycuła - zajęcia od 8.30 do 15.00-12.10., 16.11., 14.12., 25.01.- ostatnie zajęcia do 13.20 - studio radiowe Event

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 5/2010 Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 27 stycznia 2010 r. PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: PUBLIC RELATIONS SPECJALIZACJA:

Bardziej szczegółowo

PLAN STUDIÓW NA KIERUNKU:

PLAN STUDIÓW NA KIERUNKU: PLAN STUDIÓW NA KIERUNKU: Komunikacja wizerunkowa (communication design, public relations, branding) Studia stacjonarne I stopień (licencjackie) SPECJALNOŚĆ: Communication design (projektowanie komunikacji)

Bardziej szczegółowo

PLAN STUDIÓW. Nazwa modułu/przedmiotu Forma zajęć Liczba godzin

PLAN STUDIÓW. Nazwa modułu/przedmiotu Forma zajęć Liczba godzin PLAN STUDIÓW Wydział prowadzący kierunek studiów: Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych Kierunek studiów: Poziom kształcenia: Profil kształcenia: Forma studiów: Specjalność: semestrów: 6 : 180

Bardziej szczegółowo

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. (projekt programu modułowego)

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. (projekt programu modułowego) Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy w Poznaniu Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (projekt programu modułowego) Na studiach stacjonarnych należy zrealizować 2100 godzin zajęć uzyskując

Bardziej szczegółowo

PONIEDZIAŁEK III ROK STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA - DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA CREATIVE WRITING

PONIEDZIAŁEK III ROK STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA - DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA CREATIVE WRITING PONIEDZIAŁEK III ROK STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA - I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA Fotografia dzienikarska - opcja - red. Wojciech Wilczyński - s.7, biblioteka UWR, ul. Joliot Curie 12 Planowanie mediów w reklamie

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing ZARZĄDZANIE MARKĄ Doradztwo i outsourcing Pomagamy zwiększać wartość marek i maksymalizować zysk. Prowadzimy projekty w zakresie szeroko rozumianego doskonalenia organizacji i wzmacniania wartości marki:

Bardziej szczegółowo

Państwa cel jest naszym celem, Państwa sukces jest naszym sukcesem. Dlaczego my?

Państwa cel jest naszym celem, Państwa sukces jest naszym sukcesem. Dlaczego my? Państwa cel jest naszym celem, Państwa sukces jest naszym sukcesem Profesjonalny wizerunek firmy to zbiór spójnych o niej opowieści tworzonych za pomocą słowa (strategia komunikacyjna) i obrazu (identyfikacja

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: SPECJALIZACJA: DZIENNIKARSTWO SPOROTWE

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: SPECJALIZACJA: DZIENNIKARSTWO SPOROTWE Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 5/2010 Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 27 stycznia 2010 r. PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: SPECJALIZACJA: DZIENNIKARSTWO

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE Nr Kod Nazwa przedmiotu Liczba godzin ECTS Uwagi 1. MK1 Systemy medialne w Polsce i na świecie

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE Nr Kod Nazwa przedmiotu Liczba godzin ECTS Uwagi 1. MK1 Systemy medialne w Polsce i na świecie PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: dziennikarstwo sportowe FORMA STUDIÓW : niestacjonarne POZIOM KSZTAŁCENIA : I stopnia PROGRAM OBOWIĄZUJĄCY OD ROKU AKADEMICKIEGO

Bardziej szczegółowo

DOLNOŚLĄSKA AKADEMIA KADR szkolenia tematyczne

DOLNOŚLĄSKA AKADEMIA KADR szkolenia tematyczne DOLNOŚLĄSKA AKADEMIA KADR szkolenia tematyczne Kim jesteśmy? recruit.pl to nowoczesna agencja doradztwa personalnego i szkoleń oraz dostawca rozwiązań informatycznych dla branży Human Resources. Naszą

Bardziej szczegółowo

Grupa 1. Grupa 2. Grupa 2. Grupa 1. Grupa 3. 17 października (sobota) 8.00 10.15 10.25 12.40 12.50 15.05 15.30 17.45 18.00 20.15

Grupa 1. Grupa 2. Grupa 2. Grupa 1. Grupa 3. 17 października (sobota) 8.00 10.15 10.25 12.40 12.50 15.05 15.30 17.45 18.00 20.15 17 października (sobota) Grupa 3 Studio emisyjne i nagraniowe mgr Łukasz Śmigiel Teamwork i teammanagement s.4 dr Dorota Płuchowska prof. Jerzy Biniewicz Teoria i praktyka design dr Krzysztof Moszczyński

Bardziej szczegółowo

Nowa Edycja. Semestr letni 2013/2014 Instytut Filozofii UAM

Nowa Edycja. Semestr letni 2013/2014 Instytut Filozofii UAM Nowa Edycja Semestr letni 201/2014 Instytut Filozofii UAM OPIS: Nowa edycja kursu infobrokerskiego przygotowana została specjalnie dla studentów/ek Instytutu Filozofii UAM. Podstawowym celem kursu jest

Bardziej szczegółowo

TEMATYKA PRAC. Zarządzanie Studia stacjonarne II stopień I rok

TEMATYKA PRAC. Zarządzanie Studia stacjonarne II stopień I rok TEMATYKA PRAC Zapisy dnia 18.02.2015 r. o godz. 9.45 Prof.nzdz. dr hab. Agnieszka Sitko-Lutek Zapisy pok. 309 Zarządzanie Studia stacjonarne II stopień I rok 1. Uwarunkowania i zmiana kultury organizacyjnej

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA (SYLABUS)

OPIS PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA (SYLABUS) OPIS PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA (SYLABUS) 1. Nazwa przedmiotu/modułu w języku polskim Dyskursy mediów 2. Nazwa przedmiotu/modułu w języku angielskim Media discourses 3. Jednostka prowadząca przedmiot

Bardziej szczegółowo

PLAN STUDIÓW. Wydział prowadzący kierunek studiów: Kierunek studiów: Poziom kształcenia: Profil kształcenia: Forma studiów: Specjalność:

PLAN STUDIÓW. Wydział prowadzący kierunek studiów: Kierunek studiów: Poziom kształcenia: Profil kształcenia: Forma studiów: Specjalność: PLAN STUDIÓW Wydział prowadzący kierunek studiów: Kierunek studiów: Poziom kształcenia: Profil kształcenia: studiów: Specjalność: semestrów: 6 : 180 Łączna liczba dydaktycznych: 1800 Wydział Politologii

Bardziej szczegółowo

PLAN STUDIÓW. Nazwa modułu/przedmiotu Forma zajęć Liczba godzin

PLAN STUDIÓW. Nazwa modułu/przedmiotu Forma zajęć Liczba godzin PLAN STUDIÓW Wydział prowadzący kierunek studiów: Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych Kierunek studiów: Poziom kształcenia: Profil kształcenia: studiów: Specjalność: semestrów: 6 : 180 Łączna

Bardziej szczegółowo

Ramowy Program Studiów Kierunek: Kulturoznawstwo Studia I stopnia: stacjonarne. Pensum: 180 ECTS i 1810 godz

Ramowy Program Studiów Kierunek: Kulturoznawstwo Studia I stopnia: stacjonarne. Pensum: 180 ECTS i 1810 godz Ramowy Program Studiów Kierunek: Kulturoznawstwo Studia I stopnia: stacjonarne. Pensum: 180 ECTS i 1810 godz. Legenda: E egzamin; Z zaliczenie; ZO zaliczenie z oceną; O ocena; PP praca pisemna; w wykład;

Bardziej szczegółowo

KARTA KURSU (realizowanego w module specjalności) Komunikacja marketingowa i PR

KARTA KURSU (realizowanego w module specjalności) Komunikacja marketingowa i PR KARTA KURSU (realizowanego w module ) SOCIAL MEDIA (SM) (nazwa ) Nazwa Komunikacja marketingowa i PR Nazwa w j. ang. Marketing communications and public relations Kod Punktacja ECTS* 2 Koordynator mgr

Bardziej szczegółowo

KIERUNEK: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA STUDIA STACJONARNE I STOPNIA Program dla MISHuS na rok akademicki 2012/2013

KIERUNEK: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA STUDIA STACJONARNE I STOPNIA Program dla MISHuS na rok akademicki 2012/2013 KIERUNEK: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA STUDIA STACJONARNE I STOPNIA Program dla MISHuS na rok akademicki 2012/2013 Lp. Nazwa przedmiotu Semestr Liczba godz. w sem. I Forma zal./ Punkty ECTS Liczba

Bardziej szczegółowo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Człowiek najlepsza inwestycja E-MARKETING

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Człowiek najlepsza inwestycja E-MARKETING E-MARKETING Skuteczny marketing = skuteczna sprzedaż. Nasi klienci coraz więcej czasu spędzają w internecie i to tu szukają produktów i usług. Siła oddziaływania informacji umieszczonej w sieci jest ogromna.

Bardziej szczegółowo

PROGRAM STUDIÓW K_W04, K_W06, K_W07, K_W12, K_U01, K_U02, K_U09, K_U10, K_U12, K_U15, K_U18, K_U19, K_K01, K_K04, K_K05, K_K06

PROGRAM STUDIÓW K_W04, K_W06, K_W07, K_W12, K_U01, K_U02, K_U09, K_U10, K_U12, K_U15, K_U18, K_U19, K_K01, K_K04, K_K05, K_K06 PROGRAM STUDIÓW I. INFORMACJE OGÓLNE 1. Nazwa jednostki prowadzącej kierunek: Wydział Filologiczny, Wydział Pedagogiki i Psychologii 2. Nazwa kierunku: Kulturoznawstwo 3. Oferowane specjalności: Media

Bardziej szczegółowo

TEMATYKA SEMINARIÓW DYPLOMOWYCH W INSTYTUCIE DZIENNIKARSTA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016 STUDIA NIESTACJONARNE

TEMATYKA SEMINARIÓW DYPLOMOWYCH W INSTYTUCIE DZIENNIKARSTA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016 STUDIA NIESTACJONARNE TEMATYKA SEMINARIÓW DYPLOMOWYCH W INSTYTUCIE DZIENNIKARSTA I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016 STUDIA NIESTACJONARNE SEMIANARIA LICENCJACKIE prof. Jerzy Biniewicz Komunikacja - kształtowanie

Bardziej szczegółowo

45 h wykład, 15 h laboratorium 6 ECTS egzamin, zal. z oceną Przedmioty z zakresu nauk podstawowych

45 h wykład, 15 h laboratorium 6 ECTS egzamin, zal. z oceną Przedmioty z zakresu nauk podstawowych Załącznik Nr 1.11 pieczątka jednostki organizacyjnej OPIS PRZEDMIOTU, PROGRAMU NAUCZANIA ORAZ SPOSOBÓW WERYFIKACJI EFEKTÓW KSZTAŁCENIA CZEŚĆ A * (opis przedmiotu i programu nauczania) OPIS PRZEDMIOTU Nazwa

Bardziej szczegółowo

Zajęcia na module marketingowym prowadzą pracownicy Katedry Marketingu i Handlu

Zajęcia na module marketingowym prowadzą pracownicy Katedry Marketingu i Handlu Zajęcia na module marketingowym prowadzą pracownicy Katedry Marketingu i Handlu MODUŁ MARKETINGOWY Jaki j e s t cel k s z t a ł c e n i a na m o d u l e? Naszym celem jest przekazanie studentom specjalistycznej

Bardziej szczegółowo

Anna Kozłowska, Reklama. Techniki perswazyjne, OW SGH, Warszawa 2011

Anna Kozłowska, Reklama. Techniki perswazyjne, OW SGH, Warszawa 2011 Anna Kozłowska, Reklama. Techniki perswazyjne, OW SGH, Warszawa 2011 Ze wstępu do książki Reklama to nieodłączny element naszego życia codziennego - jest obecna wszędzie (na ulicy, w pracy, w szkole, w

Bardziej szczegółowo

Program nauczania. Nazwa jednostki prowadzącej kierunek: Wydział Filologiczny. Kierunek studiów: Kulturoznawstwo

Program nauczania. Nazwa jednostki prowadzącej kierunek: Wydział Filologiczny. Kierunek studiów: Kulturoznawstwo Nazwa jednostki prowadzącej kierunek: Wydział Filologiczny Kierunek studiów: Kulturoznawstwo Program nauczania Specjalność: Turystyka kulturowa, Media i komunikowanie, Reklama i public relations Forma

Bardziej szczegółowo

Metody Badań Methods of Research

Metody Badań Methods of Research AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO KOŹMIŃSKI UNIVERSITY SYLABUS PRZEDMIOTU NA ROK AKADEMICKI 2010/2011 SEMESTR letni NAZWA PRZEDMIOTU/ NAZWA PRZEDMIOTU W JEZYKU ANGIELSKIM KOD PRZEDMIOTU LICZBA PUNKTÓW ECTS Metody

Bardziej szczegółowo

Future Advert. Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji.

Future Advert. Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji. Future Advert Doświadczona agencja PR. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm w zakresie wizualizacji marki oraz komunikacji. Nasza Agencja Profesjonalna obsługa Public Relations dla Twojej firmy. Posiadamy

Bardziej szczegółowo

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl

WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl WITAMY W CONNECTION! www.connection.com.pl ZAPRASZAMY! O NAS: Celem naszej działalności jest szeroko pojęty marketing narzędzie niezbędne w nowoczesnym biznesie, które odpowiednio wykorzystane przyczyni

Bardziej szczegółowo

TEMATYKA PRAC. Zarządzanie Studia stacjonarne II stopień I rok

TEMATYKA PRAC. Zarządzanie Studia stacjonarne II stopień I rok TEMATYKA PRAC Zapisy dnia 18.02.2015 r. o godz. 9.45 Zarządzanie Studia stacjonarne II stopień I rok Prof.nzdz. dr hab. Agnieszka Sitko-Lutek pok. 1018 1. Uwarunkowania i zmiana kultury organizacyjnej

Bardziej szczegółowo

Studium Podyplomowe Komunikacji i Promocji w Biznesie

Studium Podyplomowe Komunikacji i Promocji w Biznesie Studium Podyplomowe Komunikacji i Promocji w Biznesie Cele Studium Celem studium jest przekazanie nowoczesnej i zarazem praktycznej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej komunikacji marketingowej. Zajęcia

Bardziej szczegółowo

KOMUNIKACJA PROMOCYJNA I KRYZYSOWA STUDIA STACJONARNE PIERWSZEGO STOPNIA WYKAZ SPECJALNOŚCI INFORMACJE OGÓLNE

KOMUNIKACJA PROMOCYJNA I KRYZYSOWA STUDIA STACJONARNE PIERWSZEGO STOPNIA WYKAZ SPECJALNOŚCI INFORMACJE OGÓLNE I N S T Y T U T J Ę Z Y K A P O L S K I E G O UNIWERSYTET ŚLĄSKI pl. Sejmu Śląskiego 1 40-032 Katowice (32) 2009 515 http://www.fil.us.edu.pl/ijp/ e-mail: ijp@us.edu.pl KOMUNIKACJA PROMOCYJNA I KRYZYSOWA

Bardziej szczegółowo

SKŁADOWE SUKCESU. Wiedza. Doświadczenie. Relacje. Zaangażowanie. Kreatywność. Współpraca

SKŁADOWE SUKCESU. Wiedza. Doświadczenie. Relacje. Zaangażowanie. Kreatywność. Współpraca Leaders Try More O NAS Jesteśmy prężną agencją PR. Zajmujemy się budowaniem efektywnej komunikacji oraz promocją firm i instytucji. Stawiamy na innowacyjne i skuteczne narzędzia. Ponad 10-letnie doświadczenie

Bardziej szczegółowo

STUDIA PODYPLOMOWE. Administrowanie kadrami i płacami (miejsce:wrocław) Komunikacja społeczna i public relations (miejsce: Wrocław)

STUDIA PODYPLOMOWE. Administrowanie kadrami i płacami (miejsce:wrocław) Komunikacja społeczna i public relations (miejsce: Wrocław) STUDIA PODYPLOMOWE Administrowanie kadrami i płacami (miejsce:wrocław) Celem studiów jest przygotowanie specjalistów z zakresu administrowania kadrami i płacami. Studia mają pogłębić wiedzę z dziedziny

Bardziej szczegółowo

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2015/2016

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2015/2016 Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Karta przedmiotu Wydział Mechaniczny obowiązuje studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 015/016 Kierunek studiów: Inżynieria Produkcji Forma

Bardziej szczegółowo

KARTA KURSU. Seminarium dziedzinowe 1: Badanie mediów społecznościowych i marketingu internetowego

KARTA KURSU. Seminarium dziedzinowe 1: Badanie mediów społecznościowych i marketingu internetowego KARTA KURSU Nazwa Nazwa w j. ang. Seminarium dziedzinowe 1: Badanie mediów społecznościowych i marketingu internetowego Discipline seminar 1: Social media and internet marketing research Kod Punktacja

Bardziej szczegółowo

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2010/2011

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2010/2011 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu Karta przedmiotu Instytut Pedagogiczny obowiązuje studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 010/011 Kierunek studiów: Edukacja artystyczna w zakresie

Bardziej szczegółowo

Kierownik Katedry Dr hab. Krystyna Krzyżanowska prof. SGGW

Kierownik Katedry Dr hab. Krystyna Krzyżanowska prof. SGGW Kierownik Katedry Dr hab. Krystyna Krzyżanowska prof. SGGW Zakład Komunikowania Społecznego i Doradztwa Zakład Turystyki i Rozwoju Wsi Zakład Organizacji i Ekonomiki Edukacji Kierownik: Dr inż. Ewa Jaska

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIE. Branding, strategia budowania marki. tel.: ; ;

SZKOLENIE. Branding, strategia budowania marki. tel.: ; ; SZKOLENIE Branding, strategia budowania marki tel.: +48 22 100-48-96; +48 607-341-275; e-mail: biuro@akademiaasap.pl TRENERZY DORADCY TRENERZY i KONSULTANCI NASZA MISJA DOSTARCZENIE RZETELNEJ INFORMACJI

Bardziej szczegółowo

WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNYCH. Studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne Kierunek Zarządzanie Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA

WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNYCH. Studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne Kierunek Zarządzanie Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA Studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne Kierunek Zarządzanie Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA Profil absolwenta Absolwenci specjalności są przygotowani do: pracy na stanowiskach menedżerów i

Bardziej szczegółowo

KARTA KURSU. Seminarium dziedzinowe 2: Badanie mediów społecznościowych i marketingu internetowego

KARTA KURSU. Seminarium dziedzinowe 2: Badanie mediów społecznościowych i marketingu internetowego KARTA KURSU Nazwa Nazwa w j. ang. Seminarium dziedzinowe 2: Badanie mediów społecznościowych i marketingu internetowego Discipline seminar 2: Social media and internet marketing research Kod Punktacja

Bardziej szczegółowo

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2012/2013

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2012/2013 Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Karta przedmiotu obowiązuje studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2012/2013 Wydział Psychologii i Nauk Humanistycznych Kierunek studiów:

Bardziej szczegółowo

WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNYCH. Studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne Kierunek Zarządzanie Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA

WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNYCH. Studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne Kierunek Zarządzanie Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA Studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne Kierunek Zarządzanie Specjalność KOMUNIKACJA MARKETINGOWA Profil absolwenta MARKETING COMMUNICATION MANAGER menedżer/ekspert/doradca w zakresie komunikacji

Bardziej szczegółowo

DEDYKOWANE SZKOLENIA I DORADZTWO MŚP / NGO / INSTYTUCJE KULTURY

DEDYKOWANE SZKOLENIA I DORADZTWO MŚP / NGO / INSTYTUCJE KULTURY DEDYKOWANE SZKOLENIA I DORADZTWO MŚP / NGO / INSTYTUCJE KULTURY Kliknij i wybierz interesującą Cię tematykę: Social media naucz się budować i zarządzać społecznościami. Web development zbuduj serwis, którego

Bardziej szczegółowo

design i reklama nasz punkt widzenia: a w oczy rzuca się to, co jest inne, ciągle coś widać. my państwa uczymy, jak to się robi. nowe, nieoczekiwane.

design i reklama nasz punkt widzenia: a w oczy rzuca się to, co jest inne, ciągle coś widać. my państwa uczymy, jak to się robi. nowe, nieoczekiwane. biuro rekrutacji szkoła wyższa psychologii społecznej wydział zamiejscowy we wrocławiu ul. ostrowskiego 30 53-238 wrocław tel. 71 750 72 72 faks 71 750 72 70 gadu gadu: 12574469 czynne: poniedziałek piątek

Bardziej szczegółowo

Metody badań mass mediów - opis przedmiotu

Metody badań mass mediów - opis przedmiotu Metody badań mass mediów - opis przedmiotu Informacje ogólne Nazwa przedmiotu Metody badań mass mediów Kod przedmiotu 14.2-WP-SOCD-MMMB Wydział Kierunek Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii Socjologia

Bardziej szczegółowo

Specjalizacja: Marketing w handlu i usługach

Specjalizacja: Marketing w handlu i usługach Specjalizacja: Marketing w handlu i usługach (studia II stopnia) Opracowanie: dr Radosław Mącik Slajd 1 Na początek Marketing takes day to learn. Unfortunately it takes a lifetime to master. (Philip Kotler)

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA Nr 142/2011 Rady Wydziału Społeczno-Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie z dnia 8 marca 2011 r.

UCHWAŁA Nr 142/2011 Rady Wydziału Społeczno-Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie z dnia 8 marca 2011 r. UCHWAŁA Nr 142/2011 Rady Wydziału Społeczno-Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie z dnia 8 marca 2011 r. w sprawie nowych specjalności studiów na kierunku zarządzanie Na podstawie

Bardziej szczegółowo

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl .firma Dostarczamy profesjonalne usługi oparte o nowoczesne technologie internetowe Na wstępie Wszystko dla naszych Klientów Jesteśmy świadomi, że strona internetowa to niezastąpione źródło informacji,

Bardziej szczegółowo

STUDIA PODYPLOMOWE Leader szansą rozwoju polskiej wsi 1

STUDIA PODYPLOMOWE Leader szansą rozwoju polskiej wsi 1 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizują STUDIA PODYPLOMOWE Leader szansą rozwoju polskiej wsi 1. Informacja

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie Studia stacjonarne Stopień studiów: Iº Rok studiów: II

Zarządzanie Studia stacjonarne Stopień studiów: Iº Rok studiów: II TEMATYKI SEMINARIÓW Zarządzanie Studia stacjonarne Stopień studiów: Iº Rok studiów: II Zapisy na seminarium: 18 lutego w godz. 13:15 Proponowane tematy (obszary) prac licencjackich: Prof. nadzw. dr hab.

Bardziej szczegółowo

Przedmowa... 7 1. System zarządzania jakością w przygotowaniu projektów informatycznych...11

Przedmowa... 7 1. System zarządzania jakością w przygotowaniu projektów informatycznych...11 Spis treści Przedmowa... 7 1. System zarządzania jakością w przygotowaniu projektów informatycznych...11 1.1. Wprowadzenie...11 1.2. System zarządzania jakością...11 1.3. Standardy jakości w projekcie

Bardziej szczegółowo

Studia stacjonarne / 3 semestry/ 180 godzin

Studia stacjonarne / 3 semestry/ 180 godzin Program specjalizacji Dziennikarstwo Multimedialne w roku akademickim 2011/12: PRZEDMIOTY: 1. PRACA ZE ŹRÓDŁAMI DOKUMENTACJI MULTIMEDIALNEJ prof. Marek Jabłonowski/ mgr Beata Bereza 2. DZIENNIKARSTWO W

Bardziej szczegółowo

Grupa 3. sp. creative writing. Copywriting s. 41 e mgr Piotr Maciejczyk

Grupa 3. sp. creative writing. Copywriting s. 41 e mgr Piotr Maciejczyk 21 lutego (sobota) Techniki sprawozdawcy go mgr Waldemar Mazur Wystąpienia publiczne dr Monika Braun Pracownia projektowania graficznego mgr Maciej Pilarski Techniki pracy podczas konferencji prasowych

Bardziej szczegółowo

Moduł Przedmiot Status modułu Wykłady Ćwiczenia Laboratorium Konwersatorium ECTS

Moduł Przedmiot Status modułu Wykłady Ćwiczenia Laboratorium Konwersatorium ECTS Rok I Program studiów stacjonarnych I stopnia dla kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo, specjalność public relations i marketing medialny dla studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2014/2015

Bardziej szczegółowo

Launch. przygotowanie i wprowadzanie nowych produktów na rynek

Launch. przygotowanie i wprowadzanie nowych produktów na rynek Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Prosimy o kontakt: e-mail: kontakt@mr-db.pl tel. +48 606 356 999 www.mr-db.pl MRDB Szkolenie otwarte: Launch przygotowanie i wprowadzanie nowych produktów

Bardziej szczegółowo

Edukacja brandingowa 2016. Studia podyplomowe oraz kursy z zakresu brandingu

Edukacja brandingowa 2016. Studia podyplomowe oraz kursy z zakresu brandingu Edukacja brandingowa 2016 Studia podyplomowe oraz kursy z zakresu brandingu Studia zarządzania marką Szkoła Główna Handlowa w Warszawie akcent na tematykę marketingową i operacyjną zróżnicowany i unikalny

Bardziej szczegółowo

MANAGER CSR MODUŁY WARSZTATOWE

MANAGER CSR MODUŁY WARSZTATOWE MANAGER CSR MODUŁY WARSZTATOWE WARSZTAT C- A IDEA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU. PODSTAWY CSR. Skąd się wziął CSR? Historia społecznej odpowiedzialności biznesu. Koncepcja zrównoważonego rozwoju.

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MARKETINGOWE: MARKETING MIX

ZARZĄDZANIE MARKETINGOWE: MARKETING MIX Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Prosimy o kontakt: e-mail: kontakt@mr-db.pl tel. +48 606 356 999 www.mr-db.pl MRDB Szkolenie otwarte ZARZĄDZANIE MARKETINGOWE: MARKETING MIX planowanie i

Bardziej szczegółowo

KARTA KURSU (realizowanego w module specjalności) MULTIMEDIA I TECHNOLOGIE INTERNETOWE (nazwa specjalności)

KARTA KURSU (realizowanego w module specjalności) MULTIMEDIA I TECHNOLOGIE INTERNETOWE (nazwa specjalności) KARTA KURSU (realizowanego w module ) MULTIMEDIA I TECHNOLOGIE INTERNETOWE (nazwa ) Nazwa Nazwa w j. ang. Badanie mediów z analizą danych statystycznych Media research and analysis of statistical data

Bardziej szczegółowo

Moduły specjalnościowe na studiach I stopnia na kierunku: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Dziennikarstwo prasowe

Moduły specjalnościowe na studiach I stopnia na kierunku: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Dziennikarstwo prasowe Moduły specjalnościowe na studiach I stopnia na kierunku: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Dziennikarstwo prasowe 1. Dziennikarstwo prasowe 3 30 O K 2. Warsztat dziennikarza prasowego 6 60 O Pw 3.

Bardziej szczegółowo

PONIEDZIAŁEK. III rok studia pierwszego stopnia kierunek: dziennikarstwo i komunikacja społeczna

PONIEDZIAŁEK. III rok studia pierwszego stopnia kierunek: dziennikarstwo i komunikacja społeczna PONIEDZIAŁEK Dziennikarstwo telewizyjne w praktyce -re. Beata Tadla - opcja B - zajęcia 10.10., 14.11., 5.12., 19.12., 23.01.2017r. godz. 8.30-13.20 - studio TV Reportaż - opcjared. Jolanta Kowalska -

Bardziej szczegółowo

KARTA PRZEDMIOTU. w języku polskim w języku angielskim USYTUOWANIE PRZEDMIOTU W SYSTEMIE STUDIÓW. dr Andrzej Jagodziński

KARTA PRZEDMIOTU. w języku polskim w języku angielskim USYTUOWANIE PRZEDMIOTU W SYSTEMIE STUDIÓW. dr Andrzej Jagodziński Kod przedmiotu Nazwa przedmiotu KARTA PRZEDMIOTU w języku polskim w języku angielskim E/FPIA/SRG USYTUOWANIE PRZEDMIOTU W SYSTEMIE STUDIÓW Strategia rozwoju gminy Strategy of development of district Kierunek

Bardziej szczegółowo

III. GRUPY PRZEDMIOTÓW I MINIMALNE OBCIĄŻENIA GODZINOWE

III. GRUPY PRZEDMIOTÓW I MINIMALNE OBCIĄŻENIA GODZINOWE Załącznik Nr 17 Standardy nauczania dla kierunku studiów: malarstwo STUDIA MAGISTERSKIE I. WYMAGANIA OGÓLNE Studia magisterskie na kierunku malarstwo trwają nie mniej niż 5 lat (10 semestrów). Łączna liczba

Bardziej szczegółowo

Responsive Web Design:

Responsive Web Design: Responsive Web Design: jeden serwis, wiele urządzeń Konferencja i warsztaty 26.06.2014 Warszawa Organizator: Polski reprezentant UXAlliance Zaprojektowaliśmy responsywne serwisy między innymi dla: Responsive

Bardziej szczegółowo

KIERUNEK: ZARZĄDZANIE SPECJALNOŚĆ KOMUNIKACJA MARKETINGOWA

KIERUNEK: ZARZĄDZANIE SPECJALNOŚĆ KOMUNIKACJA MARKETINGOWA KIERUNEK: ZARZĄDZANIE SPECJALNOŚĆ KOMUNIKACJA MARKETINGOWA SPECJALNOŚĆ: KOMUNIKACJA MARKETINGOWA ZAKRES PRZEDMIOTOWY MENEDŻER D.S. KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ ZINTEGROWANY SYSTEM KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ

Bardziej szczegółowo

Liczba godzin Punkty ECTS Sposób zaliczenia

Liczba godzin Punkty ECTS Sposób zaliczenia Wydział: Zarządzanie i Finanse Nazwa kierunku kształcenia: Zarządzanie Rodzaj przedmiotu: podstawowy Opiekun: dr Robert Nowacki Poziom studiów (I lub II stopnia): I stopnia Tryb studiów: Stacjonarne Profil

Bardziej szczegółowo

S Y L A B U S. MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2012/2013. Dramaturgia / Dramaturgy. Dramaturg teatru. Reżyseria teatru muzycznego

S Y L A B U S. MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2012/2013. Dramaturgia / Dramaturgy. Dramaturg teatru. Reżyseria teatru muzycznego S Y L A B U S MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2012/2013 1. NAZWA PRZEDMIOTU polska/angielska 2. KOD PRZEDMIOTU Dramaturgia / Dramaturgy 3. KIERUNEK Reżyseria dramatu WYDZIAŁ 4. SPECJALNOŚĆ Reżyseria

Bardziej szczegółowo

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2014/2015

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Karta przedmiotu. obowiązuje studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2014/2015 Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Karta przedmiotu obowiązuje studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 014/015 Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Kierunek studiów:

Bardziej szczegółowo

SYLABUS/OPIS PRZEDMIOTU. Psychologiczne koszty sukcesu w zarządzaniu./ Moduł 175..: Psychologia Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

SYLABUS/OPIS PRZEDMIOTU. Psychologiczne koszty sukcesu w zarządzaniu./ Moduł 175..: Psychologia Zarządzania Zasobami Ludzkimi. SYLABUS/OPIS PRZEDMIOTU 1. Nazwa przedmiotu/ moduł (w języku polskim) Psychologiczne koszty sukcesu w zarządzaniu./ Moduł 175..: Psychologia Zarządzania Zasobami Ludzkimi. 2. Nazwa przedmiotu w języku

Bardziej szczegółowo

Opis efektów kształcenia dla modułu zajęć

Opis efektów kształcenia dla modułu zajęć Nazwa modułu: Marketing kultury Rok akademicki: 2014/2015 Kod: HKL-1-503-s Punkty ECTS: 5 Wydział: Humanistyczny Kierunek: Kulturoznawstwo Specjalność: - Poziom studiów: Studia I stopnia Forma i tryb studiów:

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne metody promocji przedsiębiorstwa - opis przedmiotu

Innowacyjne metody promocji przedsiębiorstwa - opis przedmiotu Innowacyjne metody promocji przedsiębiorstwa - opis przedmiotu Informacje ogólne Nazwa przedmiotu Innowacyjne metody promocji przedsiębiorstwa Kod przedmiotu 04.7-WZ-ZarzD-IMPP-Ć-S15_pNadGenTJS7H Wydział

Bardziej szczegółowo

SYLABUS DOTYCZY CYKLU KSZTAŁCENIA (skrajne daty) Wydział Socjologiczno-Historyczny, Instytut Nauk o Polityce. Instytut Nauk o Polityce

SYLABUS DOTYCZY CYKLU KSZTAŁCENIA (skrajne daty) Wydział Socjologiczno-Historyczny, Instytut Nauk o Polityce. Instytut Nauk o Polityce Załącznik nr 4 do Uchwały Senatu nr 430/01/2015 SYLABUS DOTYCZY CYKLU KSZTAŁCENIA 2015-2018 (skrajne daty) 1.1. PODSTAWOWE INFORMACJE O PRZEDMIOCIE/MODULE Nazwa przedmiotu/ modułu Public relations Kod

Bardziej szczegółowo

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 5/2010 Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 27 stycznia 2010 r. PROGRAM NAUCZANIA NA KIERUNKU: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA SPECJALNOŚĆ: DZIENNIKARSTWO RADIOWE

Bardziej szczegółowo

SYLABUS. Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie. sceniczny, malarstwo w scenografii, obraz multimedialny, malarstwo sztalugowe

SYLABUS. Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie. sceniczny, malarstwo w scenografii, obraz multimedialny, malarstwo sztalugowe SYLABUS Nazwa przedmiotu: Nazwa jednostki prowadzącej przedmiot: Katedra: Kierunek: Poziom kształcenia: Profil kształcenia: Liczba punktów ETCS za zaliczenie przedmiotu: Media elektroniczne Wyższa Szkoła

Bardziej szczegółowo

Imię, nazwisko i tytuł/stopień KOORDYNATORA (-ÓW) kursu/przedmiotu zatwierdzającego protokoły w systemie USOS Marek Kruk, dr

Imię, nazwisko i tytuł/stopień KOORDYNATORA (-ÓW) kursu/przedmiotu zatwierdzającego protokoły w systemie USOS Marek Kruk, dr SYLLABUS na rok akademicki 010/011 Tryb studiów Studia stacjonarne Kierunek studiów Ekonomia Poziom studiów Pierwszego stopnia Rok studiów/ semestr / 3 Specjalność Bez specjalności Kod katedry/zakładu

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp... 9 KOMUNIKACJA MARKETINGOWA UCZELNI WYŻSZEJ... 11 ZNACZENIE MARKI W KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ UCZELNI WYŻSZEJ...

Spis treści. Wstęp... 9 KOMUNIKACJA MARKETINGOWA UCZELNI WYŻSZEJ... 11 ZNACZENIE MARKI W KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ UCZELNI WYŻSZEJ... Spis treści Wstęp... 9 Rozdział I KOMUNIKACJA MARKETINGOWA UCZELNI WYŻSZEJ... 11 Rozdział II ZNACZENIE MARKI W KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ UCZELNI WYŻSZEJ... 33 Rozdział III ROLA SERWISU INTERNETOWEGO UCZELNI

Bardziej szczegółowo

Techniki efektywnej prezentacji i autoprezentacji w biznesie

Techniki efektywnej prezentacji i autoprezentacji w biznesie Techniki efektywnej prezentacji i autoprezentacji w biznesie LondonSAM Polska, Kraków 2014 Opis szkolenia Umiejętność skutecznego komunikowania się jest we współczesnym biznesie sprawą kluczową, a jednym

Bardziej szczegółowo

ŚLĄSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA

ŚLĄSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA HARMONOGRAM SZKOLEŃ BLOK I 13-14 WRZEŚNIA 2010 R. HOTEL OLIMPIA W RYBNIKU PROWADZĄCY: AGENCJA PLANET PR TEMATYKA ZAJĘĆ MEDIA RELATIONS 9:00- rejestracja uczestników 9:30-11:30 - szkolenie - co to jest

Bardziej szczegółowo

Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Kierunki studiów: Europeistyka Filozofia Kognitywistyka Kreatywność społeczna Socjologia Zarządzanie w politykach publicznych

Bardziej szczegółowo

Formy promocji Forms of promotion PRZEWODNIK PO PRZEDMIOCIE

Formy promocji Forms of promotion PRZEWODNIK PO PRZEDMIOCIE Nazwa przedmiotu Kierunek: Formy Forms of promotion Zarządzanie i Inżynieria Produkcji Management and Production Engineering Rodzaj przedmiotu: specjalnościowy Rodzaj zajęć: Wykład, ćwiczenia Poziom studiów:

Bardziej szczegółowo

Reklama cyfrowa z elementami technik multimedialnych i fotopoligraficznych

Reklama cyfrowa z elementami technik multimedialnych i fotopoligraficznych Reklama cyfrowa z elementami technik multimedialnych i fotopoligraficznych WSB Opole - Studia podyplomowe Opis kierunku,,reklama cyfrowa z elementami technik multimedialnych i foto-poligraficznych'' -

Bardziej szczegółowo

Strategia komunikacji dla projektu kampanii reklamowej

Strategia komunikacji dla projektu kampanii reklamowej Strategia komunikacji dla projektu kampanii reklamowej Klient: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Grupa projektowa KapiBrand: Natalia Duvanova Włodzimierz Mazur Ola Nawrocka Kasia Tomczyk Rafał Zbozień

Bardziej szczegółowo

Standardy kształcenia dla kierunku studiów: Grafika A. JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE

Standardy kształcenia dla kierunku studiów: Grafika A. JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE Załącznik nr 3 Standardy kształcenia dla kierunku studiów: Grafika A. JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE I. WYMAGANIA OGÓLNE Jednolite studia magisterskie trwają nie krócej niż 10 semestrów. Liczba godzin zajęć

Bardziej szczegółowo

Efekty kształcenia dla kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Efekty kształcenia dla kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Załącznik nr 4 do Uchwały Nr 673 Senatu UWM w Olsztynie z dnia 6 marca 2015 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr 187 Senatu UWM w Olsztynie z dnia 26 marca 2013 roku zmieniającej Uchwałę Nr 916 Senatu UWM

Bardziej szczegółowo

Badanie o badaniach 2013

Badanie o badaniach 2013 Badanie o badaniach 2013 Wizerunek badań marketingowych w polskich przedsiębiorstwach Patroni: Patroni medialni PRoto polski portal tematyczny, przeznaczony dla środowiska public relations. Wysyła newsletter

Bardziej szczegółowo

III. GRUPY PRZEDMIOTÓW I MINIMALNE OBCIĄŻENIA GODZINOWE

III. GRUPY PRZEDMIOTÓW I MINIMALNE OBCIĄŻENIA GODZINOWE Załącznik Nr 15 Standardy nauczania dla kierunku studiów: grafika STUDIA MAGISTERSKIE I. WYMAGANIA OGÓLNE Studia magisterskie na kierunku grafika trwają nie mniej niż 5 lat (10 semestrów). Łączna liczba

Bardziej szczegółowo

Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu KIERUNEK: SOCJOLOGIA STUDIA LICENCJACKIE SEMESTR I ECTS. Liczba godzin w semestrze

Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu KIERUNEK: SOCJOLOGIA STUDIA LICENCJACKIE SEMESTR I ECTS. Liczba godzin w semestrze SEMESTR I Studia stacjonarne 1. Podstawy socjologii egzamin w II sem Z 30 30 4 2. Historia myśli socjologicznej Z 30 3 3. Ekonomia E 30 3 4. Antropologia kulturowa E 30 3 5. Psychologia społeczna Z 30

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO PRZEDMIOCIE

PRZEWODNIK PO PRZEDMIOCIE Nazwa przedmiotu: Kierunek: ENERGETYKA Rodzaj przedmiotu: humanistyczny i w-f Rodzaj zajęć: wykład, ćwiczenia ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE Organization and Management Forma studiów: studia stacjonarne Poziom

Bardziej szczegółowo

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W NOWYM SĄCZU SYLABUS PRZEDMIOTU. Inżynieria mechaniczna, Inżynieria produkcji żywności, Ekoenergetyka 1.

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W NOWYM SĄCZU SYLABUS PRZEDMIOTU. Inżynieria mechaniczna, Inżynieria produkcji żywności, Ekoenergetyka 1. PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W NOWYM SĄCZU SYLABUS PRZEDMIOTU rok akademicki: 2009/2010 Instytut: Techniczny Kierunek studiów: Zarządzanie i inżynieria produkcji Kod kierunku: 06.9 Specjalność: Inżynieria

Bardziej szczegółowo

Piotr Kucharski. Doświadczenie zawodowe

Piotr Kucharski. Doświadczenie zawodowe Piotr Kucharski Data urodzenia 26.09.1983 Telefon: 694891449 E-mail: piotrkucharski26094@wp.pl Adres: Inżynierska 47a/9 Wrocław Cała Polska Doświadczenie zawodowe od 02.2014 ECDF/Uniwersytet Gdański/University

Bardziej szczegółowo

SYLABUS. politologia studia I stopnia stacjonarne

SYLABUS. politologia studia I stopnia stacjonarne Rzeszów, 1 październik 2014 r. SYLABUS Nazwa przedmiotu Nazwa jednostki prowadzącej przedmiot Kod przedmiotu Studia Kierunek studiów Poziom kształcenia Forma studiów Marketing polityczny Wydział Socjologiczno-Historyczny

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe Metody Statystycznej Analizy Danych Społeczno-Ekonomicznych

Studia podyplomowe Metody Statystycznej Analizy Danych Społeczno-Ekonomicznych Studia podyplomowe Metody Statystycznej Analizy Danych Społeczno-Ekonomicznych Zwięzły opis Studia są odpowiedzią na zapotrzebowanie istniejące na rynku pracowników sektora administracyjnego na poszerzanie

Bardziej szczegółowo

PR to nie potwór. Po co firmie PR?

PR to nie potwór. Po co firmie PR? Oferta W swojej codziennej pracy pomagamy firmom w budowaniu dobrego wizerunku i wzmocnieniu pozycji marki. Staramy się wykorzystać jak najwięcej dostępnych form i narzędzi komunikacji, aby dotrzeć z informacją

Bardziej szczegółowo

Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie!

Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie! Jedyna tak dopasowana usługa do potrzeb marketingowych w social media. Kreatywne SOCIAL MEDIA Oferta promocyjna, miesiąc próbny w prezencie! Nadanie marce osobowości społecznej w świecie social media Budowa

Bardziej szczegółowo