Zmiana sposobu płacenia za wodę

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zmiana sposobu płacenia za wodę"

Transkrypt

1 Zmiana sposobu płacenia za wodę

2 W Państwa okolicy, podobnie jak w całym regionie Anglii Południowo-Wschodniej, wkrótce zamontujemy wodomierze. W latach u większości naszych klientów, którzy jeszcze nie mają wodomierzy zostaną one bezpłatnie zamontowane. Posiadanie wodomierza oznacza, że wysokość rachunków będzie zależała od wielkości zużycia wody, a więc to do Państwa będzie należało kontrolowanie ich wysokości. Skąd potrzeba montażu wodomierzy? Południowa Anglia należy do najsuchszych obszarów Wielkiej Brytanii. Przez Defra, czyli rządowy Departament Środowiska, Żywności i Rolnictwa została zaliczona do regionów poważnie zagrożonych niedoborem wody. Zmiany klimatyczne prawdopodobnie spowodują, że w Anglii Południowo-Wschodniej do 2080 roku temperatura wzrośnie o 2-3,5 C, a poziom opadów deszczu spadnie o połowę. Susze, jakich doświadczyliśmy w latach prawdopodobnie będą coraz częstszymi zjawiskami. Wraz z dalszym wzrostem zaludnienia na terenie Anglii Południowo-Wschodniej nastąpi dalszy wzrost zapotrzebowania na wodę, co będzie stanowiło jeszcze większe obciążenie dla lokalnych rzek i już nadwątlonego środowiska naturalnego. Około 40 procent zaopatrywanych przez nas w wodę gospodarstw domowych już posiada wodomierze, a od 1990 roku są one montowane we wszystkich nowo wybudowanych domach. Do 2015 roku do 92 procent naszych klientów będzie korzystało z wodomierzy, podobnie jak reszta Europy. Program montażu wodomierzy stanowi ważną część naszego długookresowego planu zaopatrywania w wodę. Dążymy też do zmniejszenia wycieków, współpracując z sektorem biznesowym na rzecz ograniczenia zużycia wody, oraz zwiększając zakres naszych usług w zakresie pomocy klientom w oszczędzaniu wody w domu. Pracujemy też nad budowaniem nowych zasobów i starannie analizujemy możliwości wprowadzenia innych rozwiązań, na przykład budowy większej liczby zbiorników. Instalacja wodomierzy zmniejszy zużycie wody do tego stopnia, że obecny poziom zużycia wody zostanie osiągnięty dopiero w 2035 roku, nawet przy uwzględnieniu rozwoju regionu i jego zwiększonego zapotrzebowania na zasoby naturalne.

3 Oszczędzając wodę, oszczędzasz energię elektryczną i pieniądze Korzystanie z wodomierza da Państwu możliwość kontrolowania wysokości rachunków za wodę oraz zmniejszenia wydatków poprzez ograniczenie wielkości zużycia. Oznacza też możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za energię elektryczną poprzez zmniejszenie zużycia ciepłej wody. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, ale podgrzewanie wody dla codziennych potrzeb, takich jak branie prysznica, robienie prania czy gotowanie wody w czajniku stanowi około 20 procent średniego poziomu śladu węglowego dla przeciętnego gospodarstwa domowego. Może to stanowić równowartość 200 funtów rocznie wydawanych na rachunki za gaz i energię elektryczną. Przejście na system wodomierzowy jest bezpłatne i nie ma potrzeby składania wniosku W latach u większości naszych klientów w hrabstwach Kent, Sussex i Hampshire zostaną zainstalowane wodomierze. Nie ma potrzeby składania wniosku, przed planowaną instalacją sami się z Państwem skontaktujemy. Montaż wodomierza jest bezpłatny. W większości przypadków wodomierz zostanie umieszczony w miejscu ogólnodostępnym poza Państwa nieruchomością, więc nie będziemy musieli przychodzić do Państwa domu i będziemy mogli dokonać instalacji nie przeszkadzając Państwu w codziennych obowiązkach. Po zamontowaniu wodomierza zaczniemy mierzyć ilość wody zużywanej w Państwa gospodarstwie domowym. Przy montażu wodomierza otrzymacie Państwo mnóstwo informacji na temat sposobów oszczędzania wody i energii elektrycznej.

4 Co to jest wodomierz? Wodomierz to urządzenie montowane na rurze dostarczającej wodę do Państwa domu służące do pomiaru objętości wody przepływającej przez tę rurę. Od kwietnia 2010 roku wszystkie instalowane przez nas wodomierze są wyposażone w system automatycznego odczytu na odległość (AMR). Umożliwia on odczytanie stanu wodomierza z pojazdu technicznego, bez konieczności odwiedzania każdej nieruchomości. Pozwala to nam na dokonanie odczytów dziennie bez konieczności wchodzenia na teren Państwa nieruchomości czy ogrodu. Wodomierze AMR mają także zabezpieczenie przeciw wyciekom informujące o ewentualnych nieszczelnościach rur na terenie Państwa gospodarstwa domowego. Stan wodomierza będzie odczytywany dwa razy w roku w odstępach sześciomiesięcznych. Kiedy zostanie zamontowany mój wodomierz? U większości naszych klientów wodomierz zostanie zamontowany w latach Aby dowiedzieć się, kiedy wodomierz zostanie zamontowany u Państwa, prosimy wpisać swój kod pocztowy w odpowiednim polu na naszej stronie internetowej. Southern Water skontaktuje się z Państwem przed planowanym montażem wodomierza i udzieli Państwu dalszych informacji. Kiedy nasi monterzy będą pracować w Państwa okolicy, będziecie Państwo mieli możliwość odwiedzenia naszej mobilnej wystawy i osobistej rozmowy z członkiem naszego zespołu o swoich obawach. Wyczekujcie też Państwo ulotki informacyjnej, która zostanie do Państwa wysłana na kilka tygodni przez planowaną instalacją. Bezpieczeństwo Każdy pracownik biorący udział w naszym programie montowania wodomierzy będzie miał na sobie robocze ubrania i poruszał się pojazdem z widocznym logo Southern Water. Nasi pracownicy zawsze będą też mieli ze sobą identyfikatory. Uważajcie Państwo na oszustów pracownicy Southern Water zawsze noszą identyfikatory.

5 Jak będzie naliczana opłata? Wodomierz mierzy ilość zużytej wody w metrach sześciennych (jeden metr sześcienny = litrów), a opłata będzie naliczana za każdy metr sześcienny zużytej wody. Naliczana będzie też opłata za każdy metr sześcienny wody trafiającej do systemu kanalizacyjnego, która potem jest oczyszczana i zwracana do środowiska. To tzw. opłata kanalizacyjna. Jest ona obliczana przy założeniu, że do kanalizacji trafia 92,5 procent zużytej wody, ponieważ reszta jest wykorzystywana w ogrodzie lub wyparowuje. Średnie zużycie wody Poniższa tabela pokazuje średnie zużycie wody w gospodarstwie domowym niekorzystającym z wodomierza oraz szacunkową wysokość rocznych i miesięcznych rachunków za wodę. Wysokość Państwa rachunku może być różna w zależności od ilości zużytej przez Państwo wody: Lizczba osób w gospodarstwie domowym Mieszkanie: litry/ dziennie Dom z ogrodem: litry/ dziennie Mieszkanie: /rocznie Dome z ogrodem: / rocznie Mieszkanie: / miesięcznie Dom z ogrodem / miesięcznie Uwaga: Podane ceny to wartości średnie i przykładowe, obliczone na podstawie świadczonych w latach 2010/2011 przez Southern Water usług dostawy wody i odbioru ścieków w przeliczeniu na gospodarstwo domowe. Przykładowe dane są podane przy założeniu stałego zużycia wody przez cały rok.

6 Problemy z zapłaceniem rachunku za wodę Jeśli będziecie Państwo mieć problemy z zapłaceniem rachunku za wodę, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby Wam pomóc. W razie problemów z zapłaceniem rachunku obliczonego na podstawie wskazań wodomierza, prosimy o jak najszybszy kontakt z nami celem ustalenia, jak możemy Państwu pomóc. Będziemy starali się pomóc osobom, którym wzrosły rachunki za wodę przez zastosowanie taryfy przejściowej, która da Państwu czas na dostosowanie się do wysokości opłat naliczanych na podstawie wskazań licznika. Jeśli zdecydują się Państwo na wybór taryfy przejściowej, wzrost Państwa rachunków będzie wprowadzany stopniowo w ciągu trzech lat, aby dać Państwu czas na nauczenie się oszczędzania wody i zmniejszenie w ten sposób wysokości rachunków. Będziemy także wspierać klientów mających poważne problemy z zapłaceniem rachunków za wodę przez zastosowanie taryfy wsparcia. Jeśli chcieliby Państwo skorzystać z taryfy wsparcia, muszą się Państwo zgodzić na przeprowadzenie w Państwa domu bezpłatnej kontroli oszczędności wody celem udzielenia pomocy w zmniejszeniu zużycia wody i energii elektrycznej oraz instalacji darmowych urządzeń pomagających oszczędzać wodę. Następnie zostanie Państwu zaoferowana możliwość skorzystania z bezpłatnej analizy finansowej przeprowadzonej przez niezależną firmę celem ustalenia, jakie zasiłki Państwu przysługują. Jej wynik zdecyduje o tym, czy spełniacie Państwo niezbędne warunki do tego, aby przejść na taryfę wsparcia.

7 Taryfa wsparcia nie jest jedynym sposobem pomocy w opłacaniu rachunków za wodę obliczanych na podstawie wskazań wodomierza. Organizacja WaterSure udziela pomocy finansowej klientom korzystającym z wodomierzy mającym trójkę lub więcej dzieci oraz osobom cierpiącym na choroby wiążące się z koniecznością zużywania dużych ilości wody. The Southern Water Chritable Trust Fund jest niezależną organizacją przyznającą granty założoną z myślą o pomocy ludziom z naszego regionu niebędącym w stanie zapłacić rachunków za wodę. The Water Direct Scheme oferuje osobom otrzymującym zasiłek dla bezrobotnych (ang. Job Seeker s Allowance), wyrównanie do emerytury (ang. Pension Credit) lub rentę w oparciu o dochód z tytułu niezdolności do pracy (ang. Income Related Employment and Support Allowance) możliwość opłacania wystawianych przez Southern Water rachunków za wodę ze środków tej organizacji. Bardziej szczegółowych informacji na temat wszystkich taryf i możliwości uzyskania pomocy dostarczymy po zainstalowaniu wodomierza. Kontakt Jeśli chcieliby Państwo skontaktować się z Southern Water, aby omówić kwestię wodomierza lub opłat obliczanych na podstawie wskazań wodomierza, prosimy otworzyć zakładkę Contact Page na stronie głównej Southern Water dostępnej pod adresem lub zadzwonić na naszą infolinię na temat wodomierzy pod numerem telefonu

Gospodarowanie pieniędzmi - podręcznik

Gospodarowanie pieniędzmi - podręcznik Maksymalizacja dochodów Gospodarowanie pieniędzmi - podręcznik Planowanie budżetu Pożyczanie pieniędzy Radzenie sobie Z zadłużeniem Oszczędzanie pieniędzy Spis treści Rachunki bankowe 2 Maksymalizacja

Bardziej szczegółowo

Invest in Poland www.london.trade.gov.pl

Invest in Poland www.london.trade.gov.pl Szanowni Państwo, Z niezmierną radością przekazuję w Państwa ręce kolejne wydanie przewodnika dla polskiego przedsiębiorcy stworzonego przez Wydział Promocji Handlu I Inwestycji w Londynie. Jestem szczególnie

Bardziej szczegółowo

Aleksandra Stępniak Agnieszka Tomaszewska UBÓSTWO ENERGETYCZNE A EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA. analiza problemu i rekomendacje

Aleksandra Stępniak Agnieszka Tomaszewska UBÓSTWO ENERGETYCZNE A EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA. analiza problemu i rekomendacje Aleksandra Stępniak Agnieszka Tomaszewska UBÓSTWO ENERGETYCZNE A EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA analiza problemu i rekomendacje Wy daw ca: Fundacja In sty tut na rzecz Eko ro zwo ju ul. Na bie la ka 15, lok.

Bardziej szczegółowo

ZSM zmienia czynsze tylko raz w roku

ZSM zmienia czynsze tylko raz w roku Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa ul. Ślęczka 1a 41-800 Zabrze Zabrze wrzesień/październik 2012 nr 4(4) ISSN 2084-6673 ADS Centrum ul. Sobieskiego 21, tel. 32 271 29 36 ADS Południe ul. Ślęczka 8, tel.

Bardziej szczegółowo

Energooszczędny sprzęt i urządzenia w domu, w biurze, w firmie. Jak wybrać, kupić i eksploatować PORADNIK

Energooszczędny sprzęt i urządzenia w domu, w biurze, w firmie. Jak wybrać, kupić i eksploatować PORADNIK Energooszczędny sprzęt i urządzenia w domu, w biurze, w firmie. Jak wybrać, kupić i eksploatować PORADNIK Autorzy: Sławomir Pasierb, Arkadiusz Osicki, Szymon Liszka, Mariusz Bogacki, Piotr Kukla, Tomasz

Bardziej szczegółowo

ENERGIANr 9 / Marzec 2013

ENERGIANr 9 / Marzec 2013 Wyzwania przedsiębiorcy Energooszczędność równa się zysk NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ Rewolucja łupkowa Polska na językach Europy ENERGIANr 9 / Marzec 2013 Sukces programu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Książka ta jest przeznaczona jedynie jako przykład i nie jest interpretacją wykładni prawnej każdego tematu zawartego w środku. Finansowane przez Departament

Bardziej szczegółowo

Co należy wiedzieć o świadczeniach emerytalnych lub świadczeniach dla spadkobierców

Co należy wiedzieć o świadczeniach emerytalnych lub świadczeniach dla spadkobierców Co należy wiedzieć o świadczeniach emerytalnych lub świadczeniach dla spadkobierców 2012 Kontakt z Urzędem Ubezpieczenia Społecznego Zapraszamy na naszą stronę internetową Nasza strona internetowa www.socialsecurity.gov

Bardziej szczegółowo

Woda ogrzewana ciepłem sieciowym

Woda ogrzewana ciepłem sieciowym Woda ogrzewana ciepłem sieciowym Program kompleksowego wykorzystania ciepła z miejskiej sieci ciepłowniczej Kraków, sierpień 2013 Pod Patronatem: Partnerzy Programu: www.cieplodlakrakowa.pl Spis treści

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po us ugach bankowych

Przewodnik po us ugach bankowych URZÑD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW Przewodnik po us ugach bankowych Publikacja przygotowana dzi ki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej URZÑD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW Przewodnik po us ugach

Bardziej szczegółowo

Infrastruktura Sieci Domowej (ISD) w ramach Inteligentnych Sieci / HAN within Smart Grids. Raport Ekonomiczny

Infrastruktura Sieci Domowej (ISD) w ramach Inteligentnych Sieci / HAN within Smart Grids. Raport Ekonomiczny Infrastruktura Sieci Domowej (ISD) w ramach Inteligentnych Sieci / HAN within Smart Grids Raport Ekonomiczny Spis treści 1. Model biznesowy... 9 1.1. Analiza i identyfikacja modeli biznesowych... 9 1.2.

Bardziej szczegółowo

OGÓLNOKRAJOWY PROGRAM DLA EMIGRUJĄCYCH RODZICÓW PAKIET INFORMACYJNY REPUBLIKA IRLANDII

OGÓLNOKRAJOWY PROGRAM DLA EMIGRUJĄCYCH RODZICÓW PAKIET INFORMACYJNY REPUBLIKA IRLANDII OGÓLNOKRAJOWY PROGRAM DLA EMIGRUJĄCYCH RODZICÓW PAKIET INFORMACYJNY REPUBLIKA IRLANDII Podziękowanie Stworzenie niniejszej publikacji wymagało wkładu i zaangażowania ze strony wielu osób oraz instytucji

Bardziej szczegółowo

Czy mogę z tego zrezygnować? Raport przygotowany przez Europejskie Centrum Konsumenckie w Wielkiej Brytanii.

Czy mogę z tego zrezygnować? Raport przygotowany przez Europejskie Centrum Konsumenckie w Wielkiej Brytanii. Czy mogę z tego zrezygnować? Raport przygotowany przez Europejskie Centrum Konsumenckie w Wielkiej Brytanii. Wstęp: Doświadczenia klientów CAB (Citziens Advice Bureaux) oraz ECC w zakresie praw do odstąpienia

Bardziej szczegółowo

Pomoc prawna w sprawach cywilnych informacje dla wnioskodawców

Pomoc prawna w sprawach cywilnych informacje dla wnioskodawców Pomoc prawna w sprawach cywilnych informacje dla Niniejsza ulotka dotyczy zarówno pomocy prawnej w sprawach cywilnych, jak i porady i wsparcia Do prawników należy przekazać niniejszą ulotkę klientowi,

Bardziej szczegółowo

USŁUGI KOMUNALNE W OPINIACH I BUDŻETACH MIESZKAŃCÓW KRAKOWA

USŁUGI KOMUNALNE W OPINIACH I BUDŻETACH MIESZKAŃCÓW KRAKOWA USŁUGI KOMUNALNE W OPINIACH I BUDŻETACH MIESZKAŃCÓW KRAKOWA STRESZCZNIE RAPORTU Z BADAŃ SPOŁECZNYCH DLA KRAKOWSKIEGO HOLDINGU KOMUNALNEGO EDYCJA 2010 Warszawa, wrzesień 2010 Opracowanie: CBM INDICATOR

Bardziej szczegółowo

Poprawa efektywności energetycznej gospodarstwa domowego to ekonomiczna konieczność

Poprawa efektywności energetycznej gospodarstwa domowego to ekonomiczna konieczność Poprawa efektywności energetycznej gospodarstwa domowego to ekonomiczna konieczność Dr hab. inż. arch. Janina Kopietz-Unger, Uniwersytet Zielonogórski 18 1. Wprowadzenie Poprawa efektywności energetycznej

Bardziej szczegółowo

Zaplanuj swoją przyszłość

Zaplanuj swoją przyszłość 100 Zaplanuj swoją przyszłość poradnik dla uczestników szkoleń z zakresu edukacji finansowej Program dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego Zaplanuj swoją przyszłość poradnik dla uczestników

Bardziej szczegółowo

Twoje prawa w Irlandii Północnej

Twoje prawa w Irlandii Północnej Twoje prawa w Irlandii Północnej Przewodnik dla pracowników z następujących krajów: Czechy Estonia Węgry Łotwa Litwa Polska Słowacja Słowenia Niniejszy przewodnik objaśnia prawa pracowników pochodzących

Bardziej szczegółowo

Codzienne Życie w Irlandii

Codzienne Życie w Irlandii Przewodnik dla nowoprzybyłych Emigrant Advice jest programem Crosscare Przewodnik dla nowoprzybyłych W czasie powstawania tej broszury (lipiec 2006) informacje w niej zawarte były aktualne. Uaktualniona

Bardziej szczegółowo

Jak zorganizować przegląd energetyczny szkoły i pomóc zespołowi ds. energii poznać jej sytuację energetyczną?

Jak zorganizować przegląd energetyczny szkoły i pomóc zespołowi ds. energii poznać jej sytuację energetyczną? Jak zorganizować przegląd energetyczny szkoły i pomóc zespołowi ds. energii poznać jej sytuację energetyczną? Poradnik dla szkolnych woźnych i/lub administratorów technicznych budynku Niniejszy poradnik

Bardziej szczegółowo

Witamy w Okręgu Telford & Wrekin

Witamy w Okręgu Telford & Wrekin Witamy w Okręgu Telford & Wrekin POLISH Welcome to Telford & Wrekin Ten przewodnik został stworzony przez dział Usług Na Rzecz Społeczności Lokalnej i Sąsiedztwa Rady Okręgu Telford & Wrekin (Community

Bardziej szczegółowo

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Committed to More Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Firma UPS jest światowym liderem w branży logistycznej. Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie łańcucha

Bardziej szczegółowo

Dodatkowe informacje Aviva Media Relations +44 (0)20 7662 3101 Aviva Public Affairs +44 (0)20 7662 0552 www.aviva.pl

Dodatkowe informacje Aviva Media Relations +44 (0)20 7662 3101 Aviva Public Affairs +44 (0)20 7662 0552 www.aviva.pl Uwaga na emerytury! Określenie wielkości luki emerytalnej w Europie Wrzesień 2010 Spis treści Streszczenie 1. Wstęp 5 2. Luka emerytalna w Europie 6. Luka emerytalna w ujęciu indywidualnym 11 4. Podejście

Bardziej szczegółowo

Kolejny wygrany konkurs na ocieplenie wieżowców

Kolejny wygrany konkurs na ocieplenie wieżowców 56 lat Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa ul. Ślęczka 1a 41-800 Zabrze ADS Centrum ul. Sobieskiego 21, tel. 32 271 29 36 ADS Południe ul. Ślęczka 8, tel. 32 271 24 35 ADS Zachód ul. Wolności 123, tel.

Bardziej szczegółowo

Pomoc w opłatach czynszu i podatku lokalnego dla osób w wieku aktywności zawodowej

Pomoc w opłatach czynszu i podatku lokalnego dla osób w wieku aktywności zawodowej Polish Pomoc w opłatach czynszu i podatku lokalnego dla osób w wieku aktywności zawodowej (Help with rent and Council Tax for people of working age) Ulotka ta jest adresowana do osób w wieku aktywności

Bardziej szczegółowo

RYNEK ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. Opracował Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum

RYNEK ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. Opracował Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum RYNEK ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM Opracował Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum Katowice 2013 Spis treści Słowo wstępu... 3 Wprowadzenie... 4 1. Zagadnienia teoretyczne... 5

Bardziej szczegółowo

NAUKA I PRACA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ Wielka Brytania Irlandia

NAUKA I PRACA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ Wielka Brytania Irlandia Materia³y Informacyjne Ewa Flaszyñska NARODOWE CENTRUM ZASOBÓW PORADNICTWA ZAWODOWEGO PROGRAM LEONARDO DA VINCI NAUKA I PRACA W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ Wielka Brytania Irlandia Poradnik MINISTERSTWO

Bardziej szczegółowo

Nowoczesna technologia zapewniająca oszczędności każdego dnia

Nowoczesna technologia zapewniająca oszczędności każdego dnia Pompy ciepła Danfoss Nowoczesna technologia zapewniająca oszczędności każdego dnia Ponad 20 lat oszczędności w zużyciu energii. Pompy ciepła Danfoss zapewniają komfort ciepła i najwyższą efektywność każdego

Bardziej szczegółowo

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika

System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika System Internetowy Sez@m Podręcznik użytkownika Spis treści Wstęp... 3 Przygotowanie do korzystania z Systemu Internetowego Banku BPH... 4 Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z Systemu Internetowego

Bardziej szczegółowo

POZYCJA KONSUMENTA NA RYNKU ENERGII ELEKTRYCZNEJ

POZYCJA KONSUMENTA NA RYNKU ENERGII ELEKTRYCZNEJ POZYCJA KONSUMENTA NA RYNKU ENERGII ELEKTRYCZNEJ WARSZAWA WROCŁAW CZERWIEC 2011 2 Słownik energetyczny D Detaliczny handel energią - Sprzedaż energii do odbiorców końcowych (konsumentów). Dystrybucja transport

Bardziej szczegółowo