Właściwy wybór. REDLINE osprzęt do instalacji zasilających dla gazów specjalnych.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Właściwy wybór. REDLINE osprzęt do instalacji zasilających dla gazów specjalnych."

Transkrypt

1 Właściwy wybór. REDLINE osprzęt do instalacji zasilających dla gazów specjalnych.

2 Potrzebny specjalista? Odpowiedzią jest osprzęt REDLINE. Zastosowanie gazów specjalnych wymaga dobrze ugruntowanej wiedzy i profesjonalnego know-how. Rozwiązania HiQ gwarantują dokładność pomiarów, kalibracji i analiz. HiQ to połączenie dostaw gazów specjalnych, osprzętu, instalacji i usług, które tworzą idealny pakiet mający jedno zadanie pomagać w osiąganiu najdokładniejszego wyniku. Planowanie, montaż i eksploatacja instalacji rozprowadzającej do gazów specjalnych stanowią złożony zbiór zadań. Kluczem do sprawnego wykonania tych zadań może być współpraca z partnerem posiadającym rozległą wiedzę na temat gazów specjalnych. Takim, który nie tylko dostarcza gazy, ale również posiada specjalistyczną wiedzę inżynierską i wysokiej jakości osprzęt. Właśnie takim partnerem jest Linde. Rozwiązania dla wielu dziedzin przemysłu Linde oferuje gazy, usługi i sprzęt, jak również rozległą wiedzę technologiczną i inżynierską oraz globalne kontakty przemysłowe. Jest przedsiębiorstwem wszechstronnym w dziedzinie gazów specjalnych, a jednocześnie doświadczonym specjalistą podejmującym się indywidualnych zadań. Linde jest kompleksowym dostawcą gdziekolwiek potrzebna jest budowa i uruchomienie nowoczesnych instalacji dostarczania gazów specjalnych, w dziedzinach tak różnorodnych jak przemysł farmaceutyczny, chemiczny, petrochemiczny, motoryzacyjny, metalurgia, ochrona środowiska, a także w ośrodkach naukowo-badawczych. REDLINE osprzęt z wyboru Stanowiący główną część naszej oferty HiQ, osprzęt REDLINE to właściwy wybór dla instalacji gazów specjalnych. Dlaczego? Ponieważ wybierając panele gazowe, punkty poboru i reduktory butlowe REDLINE, nie tylko nabywa się właściwe wyposażenie, ale również korzysta się z naszego długoletniego doświadczenia jako jednego z najbardziej innowacyjnych światowych przedsiębiorstw gazowych i instalacyjnych, oraz naszej globalnej pozycji jako dostawcy całościowych rozwiązań dla wszystkich projektów związanych z gazami specjalnymi. Osprzęt REDLINE wpasowuje się w skuteczną sieć idealnie skoordynowanych, dobrze zaprojektowanych produktów, które pozwalają klientom skupić się na ich głównych zadaniach. Instalacje zasilające REDLINE wskrócie Osprzęt do gazów specjalnych dla kompletnych instalacji zasilających Projekt, montaż, uruchomienie, serwis HiQ, BASELINE i REDLINE są zarejestrowanymi znakami towarowymi Grupy Linde.

3 Właściwy wybór. REDLINE osprzęt do instalacji zasilających dla gazów specjalnych. 3 Osprzęt REDLINE. Z górnej półki. Różnice pomiędzy gazami specjalnymi a gazami przemysłowymi (na przykładzie azotu) Przykładowy gaz Maks. zaw. zanieczyszczeń Typowe zastosowanie Osprzęt Azot przemysłowy ,5 % 5000 ppm Reduktor przemysłowy Azot ,996 % 40 ppm Reduktor BASELINE Azot ,9999 % 1 ppm Osprzęt REDLINE. Pragniemy umożliwić klientom skupienie się na istocie ich działalności. Dlatego też od samego początku wspieramy ich poprzez nasze profesjonalne usługi konsultacyjne, umożliwiając podejmowanie prawidłowych decyzji związanych ze stosowaniem naszych produktów HiQ gazów specjalnych, osprzętu i usług. Nasi eksperci korzystają ze światowej bazy wiedzy, aby pomagać klientom osiągnąć cel szybko, w sposób ekonomiczny i skuteczny. Dokonując zakupu osprzętu REDLINE, klienci w pełni korzystają z dobrodziejstw nieodłącznie związanych z rozwiązaniami HiQ. Wysokiej jakości produkty dla wysoko cenionych użytkowników Osprzęt REDLINE stosowany jest na całym świecie z wysokiej klasy gazami specjalnymi, wrażliwymi na czystość instalacji. Jako wiodący program produktów, pomógł wielu dziedzinom przemysłu rozpocząć nowe tysiąclecie z wyposażeniem lepszym niż kiedykolwiek wcześniej. W celu utrzymania tej pozycji, program produktów REDLINE podlega stałemu rozwojowi. Potrzeby klienta naszym najwyższym priorytetem Budowa instalacji rozprowadzającej do gazów specjalnych opiera się na dokładnej analizie wymagań klienta, którą sporządzamy, mając na uwadze zarówno względy ekonomiczne, jak i bezpieczeństwo. Od samego początku pracujemy w ścisłym kontakcie z klientem, aby znaleźć właściwe rozwiązania od kompletnej instalacji dostarczania gazów specjalnych aż do ostatniego punktu poboru REDLINE. Ponadto nasza współpraca z klientem często skutkuje przyjęciem całkowitej odpowiedzialności za projekt, nie tylko za instalację, ale również za dostawy gazu. A ponieważ Linde jest przedsiębiorstwem działającym na skalę światową, znalezienie najbliższego biura sprzedaży gazów specjalnych HiQ oraz osprzętu REDLINE nie stanowi problemu.

4 4 Właściwy wybór. REDLINE osprzęt do instalacji zasilających dla gazów specjalnych. Optymalne rozwiązania są gwarancją sukcesu. Zalety stosowania instalacji zasilających REDLINE. Jakość, bezpieczeństwo, sprawność, niezawodność, ergonomia i oszczędność są najważniejszymi czynnikami sukcesu w laboratorium lub zakładzie produkcyjnym. Centralna instalacja dostarczania gazów specjalnych, zbudowana z zastosowaniem osprzętu REDLINE i wysokiej jakości orurowania przeznaczonego do gazów specjalnych gwarantuje, że wszystkie te czynniki są spełnione. Jako dostawca rozwiązań kompleksowych, Linde projektuje i montuje te instalacje zgodnie z wymaganiami klientów. Wysokie standardy bezpieczeństwa i łatwa obsługa W instalacji centralnego zasilania gazem butle gazowe są zgromadzone w jednej lokalizacji, zazwyczaj w oddzielnym pomieszczeniu lub butli, ale również ogranicza ryzyko wypadków, eliminując potrzebę manipulowania butlami w obrębie obszarów roboczych. W celu minimalizacji potencjalnych zagrożeń i ułatwienia obsługi, na stacjach roboczych występują tylko urządzenia niskociśnieniowe i niewielkie ilości gazu. Przyłącza znajdujące się na każdej stacji roboczej są bezpieczne, wygodne i łatwe w użyciu. Większa sprawność, ergonomia i opłacalność Centralna instalacja rozprowadzająca pozwala na obniżenie kosztów oszczędność czasu poprzez zmniejszenie ilości przerw przy wymianie butli. Mniejsza ilość większych butli gazowych, które zasilają wszystkich użytkowników jednocześnie, prowadzi do bardziej efektywnego opróżniania butli. Dodatkowo można scentralizować i zracjonalizować magazynowanie, nadzór i zakupy. Natomiast dzięki pozbyciu się butli z obszarów roboczych mogą być one projektowane bardziej ergonomicznie. Wybór materiałów Wybór materiałów do instalacji zależy od rodzaju gazu, jaki ma być rozprowadzany, oraz dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia gazu. Z tego powodu duże znaczenie dla ostatecznej czystości gazu w punkcie jego odbioru ma wykończenie powierzchni wewnętrznej elementów składowych instalacji. Lepsze wykończenie powierzchni ułatwi również czyszczenie instalacji i zmniejszy ryzyko uwalniania cząsteczek do strumienia gazu. Minione lata wykazały, że najbardziej odpowiednim materiałem na zastosowania do czystych gazów stała się stal nierdzewna, gdyż jest to materiał odporny na korozję.

5 Właściwy wybór. REDLINE osprzęt do instalacji zasilających dla gazów specjalnych. 5 Program osprzętu REDLINE jest dobrze dostosowany do szerokiego zakresu dziedzin, takich jak farmacja, chemia, petrochemia, przemysł motoryzacyjny czy ochrona środowiska, a także dla uniwersytetów i instytutów badawczych. Osprzęt opracowany i instalowany przez ekspertów z dziedziny gazów specjalnych Do montażu instalacji ze stali nierdzewnej stosujemy sterowane komputerowo spawarki orbitalne. Ma to na celu wytworzenie szczelnej instalacji gazowej, zdolnej do spełnienia wysokich wymagań czystości. System spawania orbitalnego zapewnia gładką powierzchnię i brak kieszeni gromadzących zanieczyszczenia i cząsteczki w zamontowanej instalacji. Również przewidywana żywotność instalacji spawanej przewyższa inne rozwiązania. Spawana orbitalnie instalacja REDLINE gwarantuje, że integralność gazu specjalnego HiQ w instalacji będzie zachowana. Badanie pod kątem niezawodności, integralności i bezpieczeństwa Próba ciśnieniowa jest wykonywana zgodnie z obowiązującymi normami i sporządzany jest odpowiedni protokół. Kompletna instalacja jest oczyszczana i poddawana analizie w celu określenia zawartości wilgoci i tlenu. W celu zagwarantowania szczelności instalacji wykonujemy próbę wykrywania wycieków helem, która jest udokumentowana w certyfikacie szczelności. Jednak kompletna instalacja zawiera nie tylko orurowanie i podstawowe i elementy, składają się na nią również różne funkcje zabezpieczeń. Na przykład gazy palne, takie jak wodór, wymagają urządzeń do odcinania płomienia i zaworów nadmiarowych przepływu. Większość instalacji jest również wyposażonych w zawory bezpieczeństwa i zawory zwrotne. Niektóre instalacje wymagają również zastosowania stacjonarnych i osobistych detektorów alarmowych gazu, połączonych ze skomputeryzowanymi systemami nadzorowania. Pełna dokumentacja dla wygody klienta Każda budowana przez nas instalacja zasilania gazem jest w pełni udokumentowana. Dokumentacja obejmuje zarówno projekt instalacji, zastosowane materiały i elementy składowe, jak i sposób eksploatacji i konserwacji instalacji. Wykaz dokumentów przekazywanych użytkownikowi po pomyślnym uruchomieniu testowym może obejmować następujące pozycje: Specyfikację instalacji obejmującą listę wyposażenia Certyfikat analizy (tam, gdzie to stosowne) Schemat układu Certyfikat szczelności (tam, gdzie to stosowne) Instrukcje obsługi i konserwacji Protokół próby ciśnieniowej Informacje techniczne dla wszystkich elementów składowych Wykaz części zamiennych.

6 6 Właściwy wybór. REDLINE osprzęt do instalacji zasilających dla gazów specjalnych. Dokładność jest ważna we wszystkim, co robimy. Osprzęt REDLINE dla Ciebie. Podwójny panel gazowy D204 Punkt poboru B40 do montażu na biurku Jednostopniowy reduktor butylowy C12hv/1 Skomplikowane wymagania współczesnego przemysłu dotyczące przetwarzania i analizy wymagają produktów najlepszej jakości w celu utrzymania najwyższej sprawności roboczej. Instalacje dostarczania gazów specjalnych zbudowane z zastosowaniem osprzętu REDLINE są użytkowane w różnych zastosowaniach przemysłowych, na przykład: W przemyśle samochodowym panele gazowe REDLINE, punkty poboru i inne elementy składowe REDLINE odgrywają ważną rolę w dążeniu do wytwarzania bardziej sprawnych i przyjaznych środowisku silników. Firmy samochodowe projektują silniki i pojazdy jutra, stąd też potrzebują gazów kalibracyjnych w celu ciągłego monitorowania składu spalin silnikowych. Przemysł chemiczny wykorzystuje nasze rozwiązania w kontroli procesów, gdzie próbki z procesu są przekazywane do laboratorium w celu ciągłego monitorowania i badania jakości. Instytuty badawcze i uniwersytety wykorzystują nasze centralne instalacje zasilania gazem do dostarczania gazów nośnych, gazów do detektorów i gazów palnych do chromatografii. Osprzęt REDLINE to system modułowy, który zapewnia maksymalną elastyczność w trakcie projektowania, instalowania lub modernizacji indywidualnej instalacji gazów specjalnych. Panele gazowe W centralnych instalacjach zasilania gazem panele gazowe są stosowane w celu zmniejszenia wysokiego pierwotnego ciśnienia z butli gazowych lub wiązek butli do niskich ciśnień wymaganych w punkcie poboru. Linde oferuje trzy typy paneli REDLINE : pojedyncze, podwójne i półautomatyczne. Punkty poboru Punkt poboru wraz z panelem gazowym gwarantuje stabilne ciśnienie w przyłączu. Każdy punkt poboru REDLINE może być indywidualnie wyposażony w funkcje odcięcia, regulacji ciśnienia oraz regulacji przepływu. W ten sposób punkty poboru na stacjach roboczych mogą być modernizowane w dowolnym czasie w celu spełnienia nowych wymagań. Linde oferuje różne typy punktów poboru REDLINE dla różnych typów instalacji, np. ścienne, na biurko, panelowe lub do szafek laboratoryjnych. Reduktory butlowe Reduktory butlowe to najprostsza forma instalacji zasilania gazem. Są one stosowane, gdy nie wchodzą w grę centralne instalacje zasilania gazem, na przykład do kalibracji w terenie w zastosowaniach ochrony środowiska, gdzie wymaganiem wstępnym jest maksymalna mobilność. Istnieje szereg typów reduktorów butlowych REDLINE, na przykład: jednostopniowe, dwustopniowe i z możliwością uzyskania bardzo niskich ciśnień nawet próżni.

7 Współpracując z Linde. Naszym celem jest zadowolenie klienta. Działalność biznesowa naszych klientów podlega ciągłym zmianom. Technologia, od której są zależni, jest coraz bardziej nowoczesna, przepisy ochrony środowiska i bezpieczeństwa są coraz ostrzejsze, zasoby się kurczą. Firmy muszą stawiać czoła tym wszystkim wyzwaniom, aby ich działalność nie była zagrożona. Oferujemy elastyczne rozwiązania, które pomogą sprostać rosnącym wymaganiom i reagować na rozwój nowych rynków i nowych zastosowań. Nasi specjaliści służą pomocą w podjęciu decyzji, doradzą w sprawach bezpieczeństwa i ekonomiki rozwiązania. Katalog osprzętu HiQ Katalog osprzętu HiQ dostępny pod adresem zawiera szczegółowe informacje o programie urządzeń REDLINE, m.in. o panelach gazowych, punktach poboru, regulatorach butlowych itp. Pomaga w dokonaniu prawidłowych wyborów w zakresie odpowiedniego sprzętu dla określonego zastosowania z zakresu gazów specjalnych. Więcej informacji na

8 Stawiamy na innowacje i partnerstwo. Nowatorskie rozwiązania w dziedzinie zastosowań gazów zapewniły Linde Gas pozycję technologicznego lidera. Nasze produkty i technologie gazowe wybierają najbardziej wymagający klienci w ponad 70 krajach świata. Staramy się być dla nich zaufanym partnerem w realizacji nawet najtrudniejszych przedsięwzięć gospodarczych. Tworzymy rozwiązania pozwalające działać skuteczniej i wydajniej. Pragniemy, by nasza firma była postrzegana jako partner wyróżniający się jakością i profesjonalizmem. Każdy sukces naszego klienta cieszy nas i motywuje do dalszej pracy. Linde ideas become solutions. Biura handlowe Bydgoszcz ul. Chemiczna 1 Tel.: Fax: Kraków al. Jana Pawła II 41a Tel.: Fax: Olsztyn ul. Lubelska 44d Tel./Fax: Tel. kom.: Warszawa ul. Zgrupowania AK Kampinos 30 Tel.: Fax: Gdańsk ul. Grunwaldzka 311 Tel.: Fax: Lublin ul. Mełgiewska 7/9 Tel.: Fax: Poznań ul. Dąbrowskiego 138 Tel.: Fax: Wrocław ul. Prosta 36 Tel.: Fax: Kielce ul. Ściegiennego 201 Tel.: Fax: Łódź ul. Traktorowa 145 Tel.: Fax: Pszczyna ul. Grzebłowiec 34 Tel.: Fax: Kościan ul. Przemysłowa 17 Tel.: Fax: Mielec ul. Przemysłowa 24 Tel.: Fax: Szczecin ul. Celna 1 Tel./Fax: Linde Gaz Polska Sp. z o.o., al. Jana Pawła II 41a, Kraków Telefon: , Fax: ; mmds

SIMATIC PCS 7. System sterowania procesami. www.siemens.pl/pcs7

SIMATIC PCS 7. System sterowania procesami. www.siemens.pl/pcs7 SIMATIC PCS 7 System sterowania procesami www.siemens.pl/pcs7 Całkowicie zintegrowana automatyka SIMATIC PCS 7, jako jeden z czołowych w świecie systemów sterowania procesami, w aktualnej wersji 8.0 cechujący

Bardziej szczegółowo

Serwis systemów elektroenergetycznych. ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji

Serwis systemów elektroenergetycznych. ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji Serwis systemów elektroenergetycznych ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji Oczekiwania Grupa ABB jest jednym z największych na świecie dostawców urządzeń służących do wytwarzania,

Bardziej szczegółowo

Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych 68 Poz. 33 DECYZJA NR 27 MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH. z dnia 30 kwietnia 2009 r.

Dziennik Urzędowy Ministra Spraw Zagranicznych 68 Poz. 33 DECYZJA NR 27 MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH. z dnia 30 kwietnia 2009 r. Ministra Spraw Zagranicznych 68 Poz. 33 33 DECYZJA NR 27 MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH z dnia 30 kwietnia 2009 r. w sprawie zatwierdzenia i wdrożenia koncepcji informatyzacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego

Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Comarch kompleksowe rozwiązania IT dla handlu detalicznego Posiadanie w pełni zintegrowanego środowiska IT pozwala firmom z branży retail kompleksowo

Bardziej szczegółowo

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł Przemysł Design with CONFIDENCE EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS Przemysł Twój partner w aplikacjach i systemach przemysłowych Wiodące marki, doświadczenie, wsparcie Pentair Equipment Protection Pentair

Bardziej szczegółowo

materiał instruktażowo-szkoleniowy: BRANŻA MEDYCZNA

materiał instruktażowo-szkoleniowy: BRANŻA MEDYCZNA materiał instruktażowo-szkoleniowy: BRANŻA MEDYCZNA Materiał instruktażowy opracowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Life04 env/pl/000673 Opracowanie: Małgorzata Mrzygłód,

Bardziej szczegółowo

Katalog wyposażenia medycznego. Linde Healthcare. Katalog wyposażenia medycznego. Linde: Living healthcare

Katalog wyposażenia medycznego. Linde Healthcare. Katalog wyposażenia medycznego. Linde: Living healthcare Katalog wyposażenia medycznego 1 Linde Healthcare Katalog wyposażenia medycznego Linde: Living healthcare Linde Healthcare. Katalog wyposażenia medycznego. 3 Spis treści 1 Wyposażenie medyczne ruchome

Bardziej szczegółowo

Normatywne systemy zarządzania jakością. Seria ISO 9000

Normatywne systemy zarządzania jakością. Seria ISO 9000 MODUŁ III Systemy zarządzania jakością. Struktura norm ISO serii 9000. Wymagania normy ISO 9001. Orientacja procesowa. Audyt jako narzędzie diagnozy i doskonalenia. Certyfikacja i akredytacja 1 Normatywne

Bardziej szczegółowo

Doradztwo dla Handlu Detalicznego

Doradztwo dla Handlu Detalicznego Doradztwo dla Handlu Detalicznego Seria BEETLE POS / BEETLE M Systemy Modułowe Profesjonalne Skalowalne Wybiegające w przyszłość Aby sprostać powyższym wyzwaniom firma Wincor Nixdorf opracowała profesjonalną,

Bardziej szczegółowo

Oszczędzanie energii poprzez optymalizację parametrów

Oszczędzanie energii poprzez optymalizację parametrów Oszczędzanie energii poprzez optymalizację parametrów Optymalizacja wydajności obiektu (BPO) dzięki Advantage Services TM Building Technologies Państwa potrzeby naszym priorytetem Advantage Services TM

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK DOTYCZĄCY EFEKTYWNOŚCI UŻYTKOWANIA ENERGII W MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTWACH PRZEMYSŁU CHEMICZNEGO

PODRĘCZNIK DOTYCZĄCY EFEKTYWNOŚCI UŻYTKOWANIA ENERGII W MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTWACH PRZEMYSŁU CHEMICZNEGO PODRĘCZNIK DOTYCZĄCY EFEKTYWNOŚCI UŻYTKOWANIA ENERGII W MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTWACH PRZEMYSŁU CHEMICZNEGO NAJLEPSZE PRAKTYKI Z ZAKRESU EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ Projekt: CARE+ (Umowa o dofinansowanie

Bardziej szczegółowo

Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą

Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą KAMIENIE MILOWE NASZEJ HISTORII 1962-2010 1962 Założenie firmy w Holandii 1973 Otwarcie brytyjskiego

Bardziej szczegółowo

04/ / 4 / 20 / 21. Co zrobić żeby otrzymać zapłatę? Zawory kątowe grzybkowe Alterna. Węże gazowe. kwartalnik programu tadmar partner.

04/ / 4 / 20 / 21. Co zrobić żeby otrzymać zapłatę? Zawory kątowe grzybkowe Alterna. Węże gazowe. kwartalnik programu tadmar partner. kwartalnik programu tadmar partner 4 04/ 2014 pażdziernik porady akademii tadmar Zawory kątowe grzybkowe Alterna Węże gazowe Altech / 21 / 4 / 20 Co zrobić żeby otrzymać zapłatę? tadmar Zaloguj się do

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie zaplanować, przeprowadzić, wdrożyć i rozliczyć projekt ekologiczny Szkolenie z wykorzystaniem symulacji biznesowej do zarządzania

Jak skutecznie zaplanować, przeprowadzić, wdrożyć i rozliczyć projekt ekologiczny Szkolenie z wykorzystaniem symulacji biznesowej do zarządzania Jak skutecznie zaplanować, przeprowadzić, wdrożyć i rozliczyć projekt ekologiczny Szkolenie z wykorzystaniem symulacji biznesowej do zarządzania projektami Agenda -I dzień Archiwit Czym jest oraz jak zdefiniować

Bardziej szczegółowo

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju.

III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju. KATALOG LAUREATÓW III EDYCJA KONKURSU KRAJOWI LIDERZY INNOWACJI I ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCY www.liderzyinnowacji.pl Publikacja bezpłatna. Publikacja wydana w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji

Bardziej szczegółowo

STARLIMS Version 10. W pełni konfigurowalny system do zarządzania informacją laboratoryjną

STARLIMS Version 10. W pełni konfigurowalny system do zarządzania informacją laboratoryjną STARLIMS Version 10 W pełni konfigurowalny system do zarządzania informacją laboratoryjną System STARLIMS jest użytecznym narzędziem dla laboratoriów, w których wymagane jest zarządzanie złożonymi procesami,

Bardziej szczegółowo

RHENUS DATA OFFICE POLSKA

RHENUS DATA OFFICE POLSKA RHENUS DATA OFFICE POLSKA Zarządzanie dokumentami i informacją r Kancelaria pocztowa r Skanowanie r Archiwizacja r Przechowywanie r Niszczenie dokumentów Outsourcing procesów biznesowych Dzięki nam sprostasz

Bardziej szczegółowo

6. Opisać obszary funkcjonalne systemu MES.

6. Opisać obszary funkcjonalne systemu MES. 6. Opisać obszary funkcjonalne systemu MES. Obszar funkcjonalny: 1. Produkcja a. Elektroniczne przydzielanie zadań wraz z instrukcjami wykonawczymi (karta technologiczna). b. Raportowanie produkcji w czasie

Bardziej szczegółowo

FUNKCJONOWANIE I DOSKONALENIE SYSTEMU ZARZĄDZANIA BHP W PRZEDSIĘBIORSTWIE STUDIUM PRZYPADKU

FUNKCJONOWANIE I DOSKONALENIE SYSTEMU ZARZĄDZANIA BHP W PRZEDSIĘBIORSTWIE STUDIUM PRZYPADKU FUNKCJONOWANIE I DOSKONALENIE SYSTEMU ZARZĄDZANIA BHP W PRZEDSIĘBIORSTWIE STUDIUM PRZYPADKU Mariusz KOŁOSOWSKI, Piotr STASZEWSKI Streszczenie: W artykule zaprezentowano działanie systemu zarządzania bezpieczeństwem

Bardziej szczegółowo

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Process Automation System Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Wyzwania l Ograniczenie kosztów projektowania, eksploatacji i konserwacji l Maksymalizacja wydajności zakładu

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Nr 25/2013. W praktyce

Nr 25/2013. W praktyce Nr 25/2013 W praktyce Spis treści Od Wydawcy Source: Courtesy of IISD/Earth Negotiations Bulletin Kometa stworzona na Ziemi Efektywność energetyczna: okazje i wyzwania dla korporacji 08 10 16 Unisteel

Bardziej szczegółowo

Badania i certyfikacja zabawek od kuchni. Jak dostawca do sieci może umocnić swoją pozycję?

Badania i certyfikacja zabawek od kuchni. Jak dostawca do sieci może umocnić swoją pozycję? Jakosc Magazyn 4/2014 ISSN 2299-6249 Bezpieczeństwo Jak dostawca do sieci może umocnić swoją pozycję? Technologie Badania i certyfikacja zabawek od kuchni Wiedza Co kryje w sobie Doktryna jakości profesora

Bardziej szczegółowo

ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU ZARZĄDZANIA CIEPŁEM DLA TERMINALI MAGAZYNOWYCH

ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU ZARZĄDZANIA CIEPŁEM DLA TERMINALI MAGAZYNOWYCH ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU ZARZĄDZANIA CIEPŁEM DLA TERMINALI MAGAZYNOWYCH bezpieczne i NiEZaWODNE UtrZymaNiE temperatury W instalacjach thermal management SOlUtiONS WWW.PENtairtHErmal.Pl ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU

Bardziej szczegółowo

Księga Zintegrowanego Zarządzania Jakość Środowisko BHP Bezpieczeństwo Informacji

Księga Zintegrowanego Zarządzania Jakość Środowisko BHP Bezpieczeństwo Informacji Księga Zintegrowanego Zarządzania Jakość Środowisko BHP Bezpieczeństwo Informacji Spis treści 1 Słowo wstępne od Zarządu 3 2 Zasady korporacji 4 3 Profil firmy 6 4 Polityka firmy 7 5 Orientacja na klienta

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK ZASTOSOWANIA CHMURY OBLICZENIOWEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

PODRĘCZNIK ZASTOSOWANIA CHMURY OBLICZENIOWEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ PODRĘCZNIK ZASTOSOWANIA CHMURY OBLICZENIOWEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ SPIS TREŚCI Wstęp... 3 1. Chmura Obliczeniowa przegląd... 5 Definicja Chmury Obliczeniowej i Przetwarzania w Chmurze... 5 2 Wdrożeniowe

Bardziej szczegółowo

DMS / BI / E- FORMS / SERVER MANAGEMENT

DMS / BI / E- FORMS / SERVER MANAGEMENT DMS / BI / E- FORMS / SERVER MANAGEMENT Oprogramowanie QUIPSY dla Państwa firmy QUIPSY CAQ: modułowy system oprogramowania, spełniający wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym systemom kontroli jakości.

Bardziej szczegółowo

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy 20 HARTING s Technology Newsletter Bądź sprytny, bądź szczęśliwy Wydajne sieci Gościnny wkład prof. dr inż. Armina Schnettlera Infrastruktury energetyczne przyszłości jutrzejsze sieci będą inteligentne

Bardziej szczegółowo

MOST. Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze. wzbogaca ofertę firmy GE Fanuc strona 12

MOST. Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze. wzbogaca ofertę firmy GE Fanuc strona 12 Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze strona 20 MOST wzbogaca ofertę firmy GE Fanuc strona 12 Platforma Systemowa Wonderware dla małych i średnich aplikacji strona 18 Aktualności Szanowni Państwo, skończyły

Bardziej szczegółowo