Spawanie laserowe systemem ACP w różnych aplikacjach z nowym źródłem laserowym UW

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Spawanie laserowe systemem ACP w różnych aplikacjach z nowym źródłem laserowym UW"

Transkrypt

1 Spawanie laserowe systemem ACP w różnych aplikacjach z nowym źródłem laserowym UW

2 W oparciu o potrzeby naszych klientów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę systemów napawania laserowego. Naszym klientom oferujemy systemy laserowe do spawania ręcznego (typ ACP A podajnik ręczny), systemy laserowe ze stołem przesuwnym (typ ACP B zaprojektowany jako stół z napędem w osiach XY i z ręcznym przesuwem w osi Z), systemy laserowe z ramieniem roboczym o najszerszym zakresie przesuwu (typ ACP C - ma 13 stopni swobody). Typ ACP A - do pracy ręcznej Typ ACP B- z stołem przesuwnym X-Y Spawanie laserowym systemem ACP A, ACP B i ACP C oferuje nowe źródło laserowe UW, które ma wyższe parametry niż dotychczas stosowane źródło KUBO 100 EVO (patrz tabela parametrów technicznych źródeł laserowych na stronie 9). Dla narzędzi i form oferujemy systemy spawania laserowego ACP z źródłem laserowym UW 75 i UW150. Lasery UW mają wyższą sprawność konwersji energii elektrycznej na światło niż konwencjonalne lasery, źródło typu UW75 jest w stanie spawać drutem o średnicy 1 mm (!). Klient otrzymuje unikalny rodzaj lasera, który pozwala zachować właściwości spawania laserowego, ale jego wydajność i prędkość spawania jest bliska TIG-owemu spawaniu, oczywiście z zupełnie inną głębokością penetracji i minimalnym obciążeniem cieplnym obszaru spawania w porównaniu ze spawaniem TIG. Pozwala to na rozszerzenie zakresu spawania średnicami drutu od 0,2 mm do 1,0 mm co znacznie przyspiesza spawanie laserowe. Typ ACP C- dla najbardziej wymagającego spawania.

3 Wymiary i możliwe pozycje w 13 stopniach(!) swobody i pozycjonowania systemu ACP typu C

4

5 Przykłady zastosowania

6 Charakterystyka nowych źródeł laserowych Większa wydajność, większa gęstość energii, większa głębokość warstwy penetracji, mniej zniekształceń Dokładne i szybkie pozycjonowanie i orientacja lasera, bez przesunięcia czerwonej kropki z punktu laserowego Zwiększona odległość pracy głowicy laserowej od punktu spawanego (160 mm lub więcej) Możliwe jest spawanie przez materiał, który jest przezroczysty dla lasera (takich jak szkło, kryształy, lub niektóre tworzywa sztuczne) Proste skupienie dla uzyskania małych punktów napawania (mikronów po mm) oraz wysoką gęstość energii. Stosunek głębokości penetracji/wielkości punktu spoiny może osiągnąć 5:1 lub 10:1 Istnieje możliwość współpracy jednego źródła laserowego z czterema głowicami laserowymi, synchronizacja jest kontrolowana poprzez właściwy podział energii. Zastosowanie tego rozwiązania umożliwia za pomocą jednego źródła laserowego uzyskać efekt spawania czterema laserami Wszystkie źródła laserowe mają znak CE, certyfikacja została przeprowadzona przez SGS Producent UW jest certyfikowany zgodnie z normą ISO 9001 Zalety techniczne: Wyjście lasera jest kierowane za pomocy informacji zwrotnej dotyczącej mocy, która porównuje aktualną wyjściową moc lasera z wytwarzaną wejściową mocą i według tego ustawia prąd wejściowy do lampy błyskowej tak, by osiągnąć żądanej mocy promienia. Szybkość tego systemu liczy się w mikrosekundach. Włączony System inf. Zwrotnej mocy Wejście lasera Laser wyjście, System regul. Wyjście lasera informacja zwrotna Włączona inf. Zwrotna mocy Łatwo regulowany kształt impulsu spawania. Jeden impuls spawania można podzielić na 20 kształtowych punktów, prowadzi to do znacznej poprawy jakości dla złożonych procesów spawalniczych.

7 Występujące głowice laserowe Użytkownik ma możliwość zastosowania następujących typów głowic laserowych: Skanująca głowica laserowa Standardowa głowica laserowa Prostokątna głowica laserowa Równoległa głowica laserowa Głowica laserowa może być wyposażona w mikroskop lub kamerę CCD z wyjściem na monitor LCD. Głowica lasera z zamontowanym mikroskopem do spawania ręcznego i z kamerą CCD może być stosowane zarówno do spawania i zgrzewania. Skanowanie spawania i komputerowej identyfikacji spawanej płaszczyzny Przechwytywania obrazu Podczas spawania kamera CCD może zostać użyta jako skaner obszaru spawania i importuje obraz do oprogramowania co ma zastosowanie w seryjnym spawaniu detali Zaleta: Eliminacja błędów detalu w pozycjach X-Y Rejestracja obecności detalu Rejestracja systemu laserowego spawania z określeniem odległości System lokalizuje współrzędne obrabianego przedmiotu. W tym samym czasie mierzona jest odległość robocza w układzie laserowym między obrabianym przedmiotem i głowicą wyjściową lasera. Oprogramowanie wtedy pracuje wykorzystując dane uzyskane dla procesu spawania seryjnego. Korzyści zastosowania: Eliminuje błędy pozycji X-Y-Z na obrabianym przedmiocie Rejestruje obecność detalu System monitoringu automatycznie śledzi krawędź spawania Korzystanie z zasady triangulacji laserowej mogą rozpraszać wiązki laserowej, aby pomóc określić odległość pracy do spawania. Aby znaleźć współrzędne XYZ w spawaniu szwu są wykorzystywane multi-kamery CCD.

8 Korzyści zastosowania: Możliwe jest spawanie zakrzywionych powierzchni i szczelin między zakrzywionymi powierzchniami Ustawianie pozycji do spawania i odległość roboczej do spawania odbywa się w czasie rzeczywistym Kompensacja błędów odchyleń pozycji i detalu Źródła laserowe mają wysoką sprawność przetwarzania energii elektrycznej na światło Nasze nowe źródła laserowe UW mają wysoką sprawność konwersji energii elektrycznej na światło. Osiągnięto mniejsze straty wynikłe z wielu ulepszeń, oto niektóre z nich: Wnęka rezonatora jest złota Rygorystyczna kontrola jakości wody zdemineralizowanej w laserze Jakość płynu chłodzącego zapewnia skuteczność filtra (uwolnienie nagromadzonych zanieczyszczeń) i kapsułki z żywicy (którego jonów generowanych przechodzi prąd elektryczny). System jest wyposażony w silne chłodzenie zewnętrzne dla optymalnej pracy w gorące letnie dni.

9 Dokładna kontrola końcowa U każdego lasera po włączeniu dochodzi do kontroli i ustawienia wejścia impulsu laserowego. Zapewnia to, że w praktyce, źródło laserowe będzie działać na tych samych ustawieniach. Każde wyprodukowane źródło lasera po produkcji i ustawieniu parametrów jest testowany na stabilność parametrów. W procesie kontroli, między innymi mierzy się pobór prądu, temperatury elementów sterowania, stabilność sygnałów sterujących i ich kształtów. Pomiary przeprowadzono za pomocą programów na nowoczesnych programowalnych cyfrowych systemach pomiarowych od firm Tektronix i inne... Następnie, każde wyprodukowane w ten sposób źródło lasera jest poddawane długotrwałym badaniom wibracyjnym. Płyta wibracyjna ujawni ukryte wady w elektronice, a także braki w zestawie optycznym lasera. Po badaniu drgań ewentualne wady systemu laserowego zostaną ostatecznie usunięte. Klient w ten sposób otrzymuje najwyższej jakości sprzęt.

10 Parametry techniczne urządzeń laserowych

11

12 Korzystanie z najbardziej zaawansowanych elementów Nasze systemy laserowe UW są wyposażone w najnowszą elektronikę sterującą i elektronikę mocy. Układ sterowania źródła laserowego opiera się na najbardziej nowoczesnych elementach i technologii SMD Energoelektronika jest wyposażona w najnowsze światowe elementy, japońskie i niemieckie.

13 Widok na produkcję oraz magazynowanie laserowych źródeł Firma UW jest głównym światowym producentem, dostarcza źródła laserowe renomowanym firmą na całym świecie. Serwis Firma UW ma duży poziom zapasów części zamiennych. Wymagane części zamienne są wysyłane następnego dnia po otrzymaniu wniosku o jego dostarczenie.

14 Najnowocześniejsze koncepcje źródeł laserowych Źródła laserowe pozwalają na pracę z czterema głowicami laserowymi jednocześnie. Klient więc nie musi zakupić nowego kompletnego źródła laserowego z zestawem optycznym. np. jeśli zajdzie się taka potrzeba w przyszłości, bardziej złożone metody spawania lub zgrzewania, to jest możliwe, w celu zwiększenia użytecznych funkcji w systemie i przejść na przykład do wytwarzania skomplikowanych elementów metalowych wymagających spawania laserowego. Nasz system laserowy można w znacznym stopniu rozbudowywać wraz z rosnącymi potrzebami klienta. Przyszłość Obecnie firma UW posiada około 400 pracowników, z których 70 jest zaangażowanych bezpośrednio w produkcję. Firma pracuje nad rozwojem nowych typów laserów między innymi z renomowanymi uczelniami, instytucjami rozwoju i zagranicznymi firmami, takimi jak Trumpf czy IPG. Rozwiązania techniczne i patenty są wysoko oceniane na całym świecie, co wpływa na konkurencyjność i jakość wyżej wymienionych rozwiązań technicznych. Jakość swoich produktów, zakład opiera na najnowszej technologii i skupia się na najnowszych rozwiązaniach dając klientom pewność długoterminowego partnerstwa i wsparcia ze strony producenta.

15 Inne korzyści dla waszej firmy: 1. Operacyjność Lasery serii ACP oferują szereg usług już od 2003 roku. Są to niezwykle niezawodne lasery o bardzo niskich kosztach eksploatacji z doskonałą jakością napawania. Jeżeli nadal będzie pojawiać się w systemie laserowym problem, to jesteśmy w stanie pożyczyć inny system laserowy w czasie naprawy gwarancyjnej. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić lepszą operatywność. 2. Ekspertyza Działalność w dziedzinie precyzyjnych narzędzi spawalniczych i form prowadzimy od 1995 roku, oferujemy naszym klientom doświadczenie w spawaniu, co jest szczególnie potrzebne przy bardziej złożonych problemach spawania (np. jakie materiały nakładki do tworzenia, jakie materiały lub dokumenty, dla których przetwarzanie takich procedur...). To oto doradztwo wykonywane jest online za darmo przez telefon, za pośrednictwem Skype, ,... Dla tej działalności, wykorzystujemy nasze długie praktyczne doświadczenie w napawaniu precyzyjnym. 3. Najlepsze ceny Oferujemy najlepsze ceny na materiały do napawania laserowego i materiały eksploatacyjne na rynku (mamy wyłączne przedstawicielstwo producentów w Republice Czeskiej i na Słowacji). 4. Stabilna gwarancja i jakość usług Nasza firma posiada obecnie 52 pracowników i posiada certyfikat ISO 9001:2008 certyfikowany przez British NQA (w tym certyfikowany przez NASA) do wszystkich procesów zachodzących w naszej firmie. Nasza wielkość i certyfikacja daje pewność długoterminowego partnerstwa ( serwisowania). 5. W firmie posiadamy 15 systemów laserowych W naszej firmie posiadamy 15 zainstalowanych systemów do spawania laserowego, znakowania narzędzi i do grawerowania form, które wykorzystujemy. Nasze zdobyte doświadczenia przekazujemy naszym klientom.

16 MEPAC ZAWSZE COŚ NOWEGO V1 ( ) Dla naszych klientów mamy szeroką gamę produktów takich jak maszyny precyzyjne, narzędzi do aparatury, systemów do napawania laserowego. Wszystkie nasze produkty można nabyć w naszym sklepie internetowym wwww.mepac-eshop.cz. Nasi przedstawiciele handlowi oferują porady ekspertów w dziedzinie mechaniki precyzyjnej, ale również przedstawią pełną gamę produktów w sklepach mobilnych. W obszarze sprzedaży narzędzi reprezentujemy na rynku czeskim, słowackim i polskim 17 firm zagranicznych. Wszystkie nasze produkty można kupić MEPAC CZ, s.r.o. tel. /mob. /fax CENTRALA TŘINEC Oldřichovice Třinec FILIA VSETÍN Průmyslový areál Jasenice objekt Vsetín FILIA VRBNO Jesenická Vrbno p. Pradědem FILIA POLSKO Czechowice - Dziedzice MEPAC SK, s.r.o. Veľký Diel 3323 Hala č.3, Žilina tel.: mob.: (sklep) mob.: (sklep) mob.: (warsztat) tel.: mob.: (produkcja) mob.: (produkcja) mob.: (sklep) mob.: (sklep) tel.: mob.: (sklep) mob.: (sklep) mob.: (warsztat) fax: tel.: kom.: tel.: kom.: kom.: Jesteśmy przekonani, że Twoja firma znajdzie w naszej szerokiej gamie produktów wiele użytecznych urządzeń lub narzędzi do swojej pracy. ZESPÓŁ FIRM MEPAC CZ, s.r.o. i MEPAC SK, s.r.o.

Systemy laserowe: Podejmujemy wyzwania. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

Systemy laserowe: Podejmujemy wyzwania. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Systemy laserowe: Podejmujemy wyzwania Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Dajemy przewagę w obróbce laserowej Spis treści Dajemy przewagę w obróbce laserowej.

Bardziej szczegółowo

ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI. stworzona przez FANUC Polska

ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI. stworzona przez FANUC Polska ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI stworzona przez FANUC Polska w celu wspierania konkurencyjności firm produkcyjnych Wrocław, 11 12 września 2014 roboinnowacje DLA KONKURENCYJNOŚCI FIRM PRODUKCYJNYCH Polski oddział

Bardziej szczegółowo

Jesteśmy gotowi na nowe idee.

Jesteśmy gotowi na nowe idee. TruLaser Tube: Jesteśmy gotowi na nowe idee. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Przewaga w obróbce rur. Spis treści Przewaga w obróbce rur. 2 Dlaczego TruLaser

Bardziej szczegółowo

RENISHAW oferta na wszystkie dostępne na rynku akcesoria do maszyn współrzędnościowych oraz do obrabiarek

RENISHAW oferta na wszystkie dostępne na rynku akcesoria do maszyn współrzędnościowych oraz do obrabiarek s m a r t S O L U T I O N S PRECYZYJNE SYSTEMY POMIAROWE SOLUTIONIX Geomagic Mod.En Kilka słów o Nas Firma Smart Solutions powstała w połowie 2008 roku, kiedy to właściciel firmy postanowił zmierzyć się

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczne cięcie grubych i cienkich blach.

Ekonomiczne cięcie grubych i cienkich blach. TruLaser: Ekonomiczne cięcie grubych i cienkich blach. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Podejmujemy wyzwania. Spis treści Podejmujemy wyzwania. 2 W rękach

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Przegląd maszyn: Program produkcji. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

Przegląd maszyn: Program produkcji. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Przegląd maszyn: Program produkcji Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Wszystko, czego Państwo potrzebują. Spis treści TruLaser: Ekonomiczne cięcie grubych i

Bardziej szczegółowo

Kontrola procesów produkcyjnych - rozwiązania techniczne

Kontrola procesów produkcyjnych - rozwiązania techniczne Przewodnik kieszonkowy Rozwiązania pomiarowe dla obrabiarek CNC Kontrola procesów produkcyjnych - rozwiązania techniczne Poprawa jakości obróbki oraz wzrost wydajności Sondy do obrabiarek CNC Rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Z naszymi laserami spawanie. dziecinnie łatwe. usługi - spawanie laserowe form. Posiadając własny laser zaoszczędzacie czas i pieniądze.

Z naszymi laserami spawanie. dziecinnie łatwe. usługi - spawanie laserowe form. Posiadając własny laser zaoszczędzacie czas i pieniądze. usługi - spawanie laserowe form Dzięki wieloletniej współpracy z producentem najlepiej sprzedających się w ostatnich latach spawarek laserowych, dysponujemy najnowocześniejszymi, mobilnymi i wydajnymi

Bardziej szczegółowo

ANDRE ABRASIVE ARTICLES

ANDRE ABRASIVE ARTICLES 2/2008 czerwiec NUMER 2 (35) 2008 FORUM NARZĘDZIOWE W numerze: Szanowni Państwo! Witam tuż przed wakacjami. Początek roku minął mi szybko, Wielkanoc była wcześnie, święta majowe odczułem jako krótkie,

Bardziej szczegółowo

Power to create. Wycinarki. laserowe

Power to create. Wycinarki. laserowe Power to create. Wycinarki laserowe Spółka Eagle specjalizuje się w produkcji systemów wycinania laserowego, wykorzystujących najnowszą technologię laserową źródła lasera fiber (włókowego). Polityka najwyższej

Bardziej szczegółowo

PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE

PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE V PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE Haas Automation Inc. PL C iągłe doskonalenie to filozofia firmy Haas Automation. Nieustannie szukamy sposobów na ulepszanie naszych produktów CNC, aby móc oferować naszym Klientom

Bardziej szczegółowo

Finlandia. Szczecin. Estonia. Ukraina. Grecja

Finlandia. Szczecin. Estonia. Ukraina. Grecja Referencje Finlandia Gdańsk Estonia Szczecin Rosja Warszawa Niemcy Polska Wrocław Świebodzice Ukraina Kraków Austria Węgry Włochy Chorwacja Hiszpania Bułgaria Gruzja Grecja Turcja Liban Syria Irak Iran

Bardziej szczegółowo

PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE

PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE V PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE Haas Automation Inc. PL C iągłe doskonalenie to filozofia firmy Haas Automation. Nieustannie szukamy sposobów na ulepszanie naszych produktów CNC, aby móc oferować naszym Klientom

Bardziej szczegółowo

Skanery wrota do wirtualnego świata

Skanery wrota do wirtualnego świata ROZWIĄZANIA Skanery wrota do wirtualnego świata TEKST: MICHAŁ RYCHLIK Jeszcze 10 lat temu na pytanie, co kryje się pod pojęciem Inżynierii Odwrotnej zdecydowana większość osób nie potrafiłaby udzielić

Bardziej szczegółowo

Journal rozpoczęcie współpracy

Journal rozpoczęcie współpracy Journal rozpoczęcie współpracy DMG i MORI SEIKI rozpoczynają współpracę w Europie EMO 2011 rozpoczęcie wspólpracy DMG / MORI SEIKI na terenie Europy Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej:

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509-426X KWARTALIK IFORMACYJO-TECHICZY UMER 02 (43) 2010 Zamówione materiały F UMER 02 (43) 2010 dostarczamy w 24 godziny! OBERO Robert Dyrda ul. Cicha 15; 88-100 Inowrocław tel.

Bardziej szczegółowo

Przenośne urządzenie laserowe do pomiarów i kalibracji

Przenośne urządzenie laserowe do pomiarów i kalibracji Laserowy system XL-80 Przenośne urządzenie laserowe do pomiarów i kalibracji Obrabiarki i maszyny współrzędnościowe Jedyne w swoim rodzaju narzędzie do wzorcowania obrabiarek i maszyn współrzędnościowych

Bardziej szczegółowo

Przewodnik kieszonkowy Sondy dla obrabiarek CNC. Rozwiązania. Zapewniają poprawę jakości obróbki oraz wzrost wydajności

Przewodnik kieszonkowy Sondy dla obrabiarek CNC. Rozwiązania. Zapewniają poprawę jakości obróbki oraz wzrost wydajności Przewodnik kieszonkowy Sondy dla obrabiarek CNC Rozwiązania Zapewniają poprawę jakości obróbki oraz wzrost wydajności Sondy do obrabiarek CNC Rozwiązania Zawartość przewodnika kieszonkowego Niniejszy przewodnik

Bardziej szczegółowo

SUMARIS SYSTEMY LASEROWE AKCESORIA DRUTY DO SPAWANIA. Lepszy sposób pracy. systemy narzędziowe. R a z e m z Ś w i n k ą S k a r b o n k ą

SUMARIS SYSTEMY LASEROWE AKCESORIA DRUTY DO SPAWANIA. Lepszy sposób pracy. systemy narzędziowe. R a z e m z Ś w i n k ą S k a r b o n k ą SUMARIS systemy narzędziowe SYSTEMY LASEROWE AKCESORIA DRUTY DO SPAWANIA Lepszy sposób pracy 2012 R a z e m z Ś w i n k ą S k a r b o n k ą Reklama Spis treści usługi - spawanie laserowe form Dzięki wieloletniej

Bardziej szczegółowo

Magazyn Omron. Wybrane wdrożenia

Magazyn Omron. Wybrane wdrożenia Magazyn Omron Nr 2 Wybrane wdrożenia Dynamicznie zmieniające się trendy i nieustanny rozwój rynków mają ogromny wpływ na kształtowanie się wymagań dotyczących producentów maszyn na całym świecie. Coraz

Bardziej szczegółowo

KROJOWNIA. Nóż pionowy EASTMAN BLUE STREAK MODEL 629. Nóż pionowy EASTMAN BRUTE MODEL 627. Nóż pionowy KM MODEL KS-EU

KROJOWNIA. Nóż pionowy EASTMAN BLUE STREAK MODEL 629. Nóż pionowy EASTMAN BRUTE MODEL 627. Nóż pionowy KM MODEL KS-EU Noże krojcze Noże pionowe Nóż pionowy EASTMAN BLUE STREAK MODEL 629 Niezwykle uniwersalny: dedykowany do krojenia różnego rodzaju tkanin, jest idealnym rozwiązaniem w przypadku wykorzystywania jednej maszyny

Bardziej szczegółowo

CENTRA TOKARSKIE CNC. Haas Automation Inc.

CENTRA TOKARSKIE CNC. Haas Automation Inc. T CENTRA TOKARSKIE CNC Haas Automation Inc. PL C iągłe doskonalenie to filozofia firmy Haas Automation. Nieustannie szukamy sposobów na ulepszanie naszych produktów CNC, aby oferować naszym klientom najwyższą

Bardziej szczegółowo

Augmented Reality zapraszamy do świata rozszerzonej rzeczywistości

Augmented Reality zapraszamy do świata rozszerzonej rzeczywistości Nowości 2014 Augmented Reality zapraszamy do świata rozszerzonej rzeczywistości Czy chcesz dowiedzieć się, jak ważka BionicOpter wygląda od środka? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości!

Bardziej szczegółowo

Kryteria doboru techniki 3d do dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego. Eryk Bunsch Robert Sitnik

Kryteria doboru techniki 3d do dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego. Eryk Bunsch Robert Sitnik Kryteria doboru techniki 3d do dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego Eryk Bunsch Robert Sitnik Digitalizacja w muzeach 02/2014 Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Warszawa 2014 ISBN

Bardziej szczegółowo

Framework Management Digital

Framework Management Digital Framework Management PL MODEL MANAGEMENT FRAMEWORK MANAGEMENT Rejestracja I Artykulacja Przygotowanie modeli Dozowanie I Mieszanie I Czyszczenie DIGITAL ANALOG Manual FRAMEWORK MANAGEMENT Manual Szukają

Bardziej szczegółowo

ŚWIAT CZUJNIKÓW PRZEGLĄD PRODUKTÓW DO AUTOMATYZACJI PRODUKCJI - FA

ŚWIAT CZUJNIKÓW PRZEGLĄD PRODUKTÓW DO AUTOMATYZACJI PRODUKCJI - FA ŚWIAT CZUJNIKÓW PRZEGLĄD PRODUKTÓW DO AUTOMATYZACJI PRODUKCJI - FA CZUJNIKI INDUKCYJNE CZUJNIKI POŁOŻENIA CZUJNIKI POJEMNOŚCIOWE CZUJNIKI POLA MAGNETYCZNEGO CZUJNIKI ULTRADŹWIĘKOWE CZUJNIKI FOTOELEKTRYCZNE

Bardziej szczegółowo

Politechnika Poznańska Wydział Informatyki i Zarządzania Katedra Inżynierii Komputerowej

Politechnika Poznańska Wydział Informatyki i Zarządzania Katedra Inżynierii Komputerowej Politechnika Poznańska Wydział Informatyki i Zarządzania Katedra Inżynierii Komputerowej Praca dyplomowa inżynierska: Projekt systemu wizyjnego robota mobilnego Autorzy: Marcin Nowaczyk Jakub Psyk Grzegorz

Bardziej szczegółowo

tec News25 Integrated Industry Jak produkty będą sterować produkcją w przyszłości. Robert Harting "To sprawa umysłu"

tec News25 Integrated Industry Jak produkty będą sterować produkcją w przyszłości. Robert Harting To sprawa umysłu tec News25 HARTING's Technology Newsletter Artykuł gościnny: Prof. Dr. Nils Aschenbruck Bezpieczeństwo i ochrona w Industry 4.0 Wywiad: Robert Harting "To sprawa umysłu" Artykuł gościnny: Stefan Hoppe

Bardziej szczegółowo

Platforma technologiczna polskich protez serca

Platforma technologiczna polskich protez serca Platforma technologiczna polskich protez serca Małgorzata Gonsior 1, Artur Kapis 1, Maciej Darłak 1, Roman Kustosz 1, Paweł Jurkowski 2, Zenon Narojek 2 1 Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa

Bardziej szczegółowo