Spotkanie z właścicielami i kadrą zarządzająca obiektów golfowych w Polsce. Mike O Brien

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Spotkanie z właścicielami i kadrą zarządzająca obiektów golfowych w Polsce. Mike O Brien"

Transkrypt

1 Spotkanie z właścicielami i kadrą zarządzająca obiektów golfowych w Polsce Mike O Brien

2 Co nowego w 2013 Zakup sprzętu Centrum Szkoleniowe PZG System do zarządzania dla zawodników i trenerów Narodowy Program Rozwoju Juniorów Turnieje Juniorskie

3 Zakup sprzętu PZG zainwestowało w: oflightscope X2 osam force (balance) plates osam putt lab ov1 video analizator ok-vest

4 Zakup sprzętu FlightScope X2 Radar śledzący piłkę i ruch kija w 3D, umożliwiający pomiar i podgląd danych związanych z zamachem, kijem i piłką. Urządzenie działa w warunkach zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Doskonałe narzędzie do dopasowania sprzętu dla graczy, zwłaszcza najlepszych.

5 Zakup sprzętu Sam force (balance) plates SAM BalanceLab jest ultra wysokiej rozdzielczości platformą do oceny równowagi i przenoszenia ciężaru ciała podczas zamachu. Raporty graficzne pokazują indywidualne cechy zamachu i pozwalają na dopasowanie i testowanie konkretnych działań szkoleniowych. W trybie podzielonego ekranu twoje dane mogą nawet być bezpośrednio porównane do profesjonalnego gracza.

6 Zakup sprzętu Sam putt lab SAM PuttLab to system analiz i treningu oparty na dokładnych pomiarach ultradźwiękowych. System analizuje 28 najważniejszych parametrów puttowania i przedstawia wyniki w postaci łatwych do zrozumienia graficznych raportów. SAM PuttLab wykorzystuje ultradźwiękową analizę sensoryczną i dlatego jest znacznie bardziej dokładny niż jakikolwiek inny podobny system na rynku.

7 Zakup sprzętu V1 video analizator Od ponad 16 lat, V1 Pro jest preferowanym przez trenerów, instruktorów i obiekty szkoleniowych na całym świecie analizatorem video do obserwowania, porównywania i poprawy wydajność swoich sportowców. Dzięki oprogramowaniu analizatora gracz dostaje swoje video, modelowe swingi oraz narzędzia do rysowania, a wszystkie te elementy przechowywane są w szafce gracza i może on mieć do nich dostęp kiedykolwiek.

8 Zakup sprzętu K-vest TPI 3D, opracowany przez Titleist Performance Institute, jest potężną platformą do obserwacji ruchu w 3D, która konsekwentnie i dokładnie analizuje ruch podczas zamachu w trójwymiarze. Oprogramowanie pokazuje efektywność zamachu, poprzez kinematyczny wykres sekwencji ruchu, i pozwala użytkownikom na obserwację najważniejszych biomechanicznych informacji, łącznie z informacjami o posturze i ruchach dynamicznych Podsumowanie K-SWING pomaga zrozumieć skomplikowane ruchy 3D przez proste liczby i prezentacje wizualne.

9 Zakup sprzętu wizyty w regionach Cały sprzęt zakupiony przez PZG jest mobilny i może być przewożony po całej Polsce na potrzeby obozów szkoleniowych i turniejów juniorskich. W 2013 roku planujemy odwiedzić wszystkie regiony, tak żeby lokalni juniorzy i ich trenerzy mogli zapoznać się ze sprzętem. Niezmiernie ważne jest, żeby nawet wówczas gdy nie mają codziennego dostępu do sprzętu, rozumieli jak on działa i byli w stanie odczytać informacje, których urządzenia dostarczają. Tylko wtedy informacje będą przydatne do treningu gracza.

10 Centrum Szkoleniowe PZG Centrum Szkoleniowe PZG ma za zadanie być miejscem, do którego reprezentacja (Kadra A i B) może przyjeżdżać i pracować nad swoją grą. Centrum znajdować się będzie w jednym z obiektów golfowych w okolicach Warszawy i dostarczać będzie dobre warunki do nauczania, ćwiczeń, gry, dopasowania sprzętu, fitnessu, etc Urządzenia zakupione przez PZG stanowić będą podstawę Centrum i będą zawsze dostępne dla kadrowiczów, jeśli Trener Kadry jest na miejscu.

11 Centrum Szkoleniowe PZG Inni juniorzy są również mile widziani w Centrum. Mogą przyjechać na obiekt do Trenera Kadry i być badani przez Trenera czy sztab szkoleniowy. Trenerzy klubowi/instruktorzy także mogą odwiedzić Centrum ze swoimi juniorami w celach konsultacji z Trenem/Trenerami Kadry. Zimą 2013/2014 planowane dodatkowo jest otwarcie Studia Indoor, które będzie spełniało rolę obiektu szkoleniowego dla kadry na czas zimy. W Studio znajdować się będzie również teren do ćwiczenia krótkiej gry, tak żeby przez zimę można było ćwiczyć wszystkie aspekty gry. Centrum może także działać jako ośrodek testowy dla Narodowego Programu Rozwoju Juniorów.

12 System do zarządzania dla zawodników i trenerów Stworzyliśmy system, w którym gracze mogą zapisywać: o Kalendarz o Dziennik ćwiczeń fitness i testy o Dziennik ćwiczeń mentalnych i testy o Ćwiczenia golfowe i testy o Wyniki golfowe i statystyki Miejscowy trener klubowy będzie również miał dostęp do bazy danych gracza. To dotyczy także innych trenerów, z którymi gracz współpracuje.

13 System do zarządzania dla zawodników i trenerów 3 trenerów kadry (golfowy, fitnessowy i psycholog) będzie również mieć dostęp do baz danych wszystkich graczy, żeby móc obserwować nie tylko wyniki turniejowe i statystyki, ale także ich trening, gdziekolwiek na świecie by się nie znajdowali. Wszyscy trenerzy, tak samo jak gracze, będą mogli wgrywać dane do bazy danych, która automatycznie będzie informować wszystkich zaangażowanych, że nowy wpis się pojawił. System jest podłączony do Facebooka, więc juniorzy od razu zostaną poinformowani, że trener zostawił im wiadomość czy plik do przeczytania/obejrzenia.

14 System do zarządzania dla zawodników i trenerów Rodzice także będą mieć dostęp do bazy danych swoich dzieci, wszystkich statystyk, wykresów i innych plików, jednakże nie będą mieli możliwości pozostawienia wiadomości czy dodania pliku. Jeśli gracz chce obejrzeć dokument, statystyki, wykresy, itp., musi zalogować się przez komputer, ale jeśli chce zwyczajnie dodać dane treningowe czy statystyki z gry, może zrobić to za pomocą telefonu. Ten system znacznie poprawi przepływ informacji pomiędzy trenerami, rodzicami i graczami, oraz zapewni trenerom lepsze narzędzia monitoringu gry, treningu i przygotowań graczy.

15 Narodowy Program Rozwoju Juniorów W 2012 przedstawiliśmy ideę Narodowego Programu Rozwoju Juniorów, programu nastawionego na rozwój długoterminowy. Zorganizowaliśmy informacyjny dzień otwarty dla trenerów klubowych, i wprowadziliśmy ich w detale programu, wraz z instruktażem jak program wdrożyć. Uczestnikom spotkania przedstawione zostało 9 poziomów programu (9 poziomów golfowych i 9 poziomów sprawnościowych). W kwietniu 2013 uruchomiona zostanie strona informacyjna dedykowana programowi. Na niej znajdą się wszelkie informacje potrzebne zarówno trenerom jak i rodzicom

16 Narodowy Program Rozwoju Juniorów Rodzice znajdą na stronie podstawowe informacje dotyczące kursów, jak zacząć, gdzie zacząć, itp. Trenerzy dostaną szczegółowe informacje nad czym pracować z dziećmi w różnym wieku, jak ułożyć trening, którymi ćwiczeniami się posługiwać, i jak długo sesje treningowe powinny trwać. Trenerzy będą ponadto mogli wejść w link, który otworzy im filmik pokazujący jak poprawnie ćwiczenie wykonywać.

17 Narodowy Program Rozwoju Juniorów Indeksy, opaski na rękę i zawieszki dostarczone będą przez PZG, każdy junior otrzyma powitalny pakiet, podstawowy indeks sprawnościowy, podstawowy indeks golfowy, białą opaskę i białą zawieszkę. Jak tylko zaliczą bardziej zaawansowane testy/ćwiczenia, otrzymają opaski i zawieszki z odpowiednim poziomem. Juniorzy nie muszą odbywać testów w swoich klubach, mogą równie dobrze odwiedzać inne kluby czy Centrum Szkoleniowe, w dniach kiedy testy są przeprowadzane. Maksymalna ilość testów, na jaką junior może się zapisać w miesiącu, to dwa.

18 Turnieje Juniorskie Mamy 60 Klubów w Polsce W 2012: o Otwarte Mistrzostwa Klubu dla juniorów = było 8 turniejów o Ile Otwartych Mistrzostw będzie w 2013?

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET

Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET 1. Prelegenci Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET Andrzej Baruch, programista aplikacji internetowych w Fild.NET, w tym aplikacji pod platformę SharePoint w technologii MVC. Fild.NET zajmuje

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Google Analytics. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us

Przewodnik po Google Analytics. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us Przewodnik po Google Analytics 1 http:// Wstęp... 7 Jak założyć konto Google Analytics?... 9 Tworzenie konta Google Analytics w przypadku posiadania konta Google AdWords... 9 Tworzenie konta Google Analytics

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu

Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu Microsoft Corporation Wrzesień 2006 Informacja zawarta w tym dokumencie reprezentuje obecny pogląd Microsoft Corporation na sprawy poddane dyskusji od

Bardziej szczegółowo

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Przygotowana

Bardziej szczegółowo

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych Katedra Baz Danych Łukasz ANDRZEJOWSKI Numer albumu 5557 Analiza porównawcza metod wizualizacji informacji w szkoleniach e-learningowych Praca magisterska.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Google Analytics Mariusz Gąsiewski

Przewodnik po Google Analytics Mariusz Gąsiewski Przewodnik po Google Analytics 1 http:// 1. Wstęp... 5 Jak założyć konto Google Analytics?... 7 Tworzenie konta Google Analytics w przypadku posiadania konta Google AdWords... 7 Łączenie konta Google AdWords

Bardziej szczegółowo

Co to jest mobile learning?

Co to jest mobile learning? A więc myślisz o mobile learning v.2 Co to jest mobile learning? Mobile learning ma miejsce wtedy, gdy ludzie korzystają ze swoich urządzeń przenośnych w celu uczenia się, a zatem nie ogranicza ich dana

Bardziej szczegółowo

Microsoft Dynamics NAV 2009. Analiza biznesowa. Wiedza gwarancją sukcesu. Dokument oficjalny. www.microsoft.com/poland/dynamics/nav

Microsoft Dynamics NAV 2009. Analiza biznesowa. Wiedza gwarancją sukcesu. Dokument oficjalny. www.microsoft.com/poland/dynamics/nav Microsoft Dynamics NAV 2009 Analiza biznesowa Wiedza gwarancją sukcesu Dokument oficjalny www.microsoft.com/poland/dynamics/nav Spis treści Zarys... 3 Na czym polega analiza biznesowa?... 3 Wiedza...3

Bardziej szczegółowo

ISOF. CRM - możliwości

ISOF. CRM - możliwości ISOF kwiecień 2009 Copyright 2006 by HEUTHES. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All rights reserved. Przedsiębiorstwo HEUTHES dokłada wszelkich starań aby informacje zawarte w tej instrukcji były aktualne i

Bardziej szczegółowo

Platforma Cyfrowa Opis Przedmiotu Zamówienia

Platforma Cyfrowa Opis Przedmiotu Zamówienia Platforma Cyfrowa Opis Przedmiotu Zamówienia 1. Informacje ogólne Ogólny opis opisujący docelową wizję Platformy Cyfrowej jest zawarty w załączony dokumencie Założenia ogólne prototypy projektów stron

Bardziej szczegółowo

ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA

ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA ANALIZA PRZEDWDROŻENIOWA Implementacja Systemu B2B w firmie Lancelot i w przedsiębiorstwach partnerskich Przygotowane dla: Przygotowane przez: Lancelot Marek Cieśla Grzegorz Witkowski Constant Improvement

Bardziej szczegółowo

Cykl życia systemu ERP

Cykl życia systemu ERP Cykl życia systemu ERP Wstęp Cel: przedstawienie wszystkich zdarzeń tworzących cykl życia systemu ERP od koncepcji do wycofania z użycia oraz kolejności w jakiej mogą wystąpić te zdarzenia Różnice: mogą

Bardziej szczegółowo

Metodyka prowadzenia szkoleń. z wykorzystaniem urządzeń. mobilnych dla e-biznesu

Metodyka prowadzenia szkoleń. z wykorzystaniem urządzeń. mobilnych dla e-biznesu Metodyka prowadzenia szkoleń z wykorzystaniem urządzeń mobilnych dla e-biznesu Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie się przez całe życie Publikacja

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM

SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem. Nasza kompetencja to SAP CRM SI-Consulting S.A. Zarządzaj relacjami z klientem Nasza kompetencja to SAP CRM Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci SI-Consulting doradzali

Bardziej szczegółowo

Metodyka prowadzenia szkoleń. z wykorzystaniem urządzeń. mobilnych dla e-biznesu

Metodyka prowadzenia szkoleń. z wykorzystaniem urządzeń. mobilnych dla e-biznesu Metodyka prowadzenia szkoleń z wykorzystaniem urządzeń mobilnych dla e-biznesu Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie

Bardziej szczegółowo

Tworzenie innowacyjnych materiałów dydaktycznych

Tworzenie innowacyjnych materiałów dydaktycznych Tworzenie innowacyjnych materiałów dydaktycznych e-podręcznik Autor: Strona 1 Spis treści Wstęp... 4 Metody tworzenia materiałów dydaktycznych... 7 Podejście indywidualne i zespołowe... 7 Indywidualnie

Bardziej szczegółowo

Biuro podróży w wyszukiwarce

Biuro podróży w wyszukiwarce 2012 Biuro podróży w wyszukiwarce Pozycjonowanie krok po kroku zasady pozycjonowania stron turystycznycha elementy decydujące o wysokiej pozycjia prawidłowy sposób wyboru słów kluczowycha bezpłatne narzędzia

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Gra symulacyjna IPK Innowacyjny Producent Komputerów Podręcznik użytkownika Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PI-PWP Jestem przedsiębiorczy kształtowanie

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie szkolić pracowników

Jak efektywnie szkolić pracowników Jak efektywnie szkolić pracowników Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

Metodyka prowadzenia szkoleń. z wykorzystaniem urządzeń. mobilnych dla e-biznesu

Metodyka prowadzenia szkoleń. z wykorzystaniem urządzeń. mobilnych dla e-biznesu Metodyka prowadzenia szkoleń z wykorzystaniem urządzeń mobilnych dla e-biznesu v.2 Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie się przez całe życie

Bardziej szczegółowo

Intraspekcja 2013. Raport z badania i wskazówki

Intraspekcja 2013. Raport z badania i wskazówki Intraspekcja 2013. Raport z badania i wskazówki Wstęp Intraspekcja to badanie intranetów, którego celem jest poznanie popularnych rozwiązań oraz zidentyfikowanie trendów w projektowaniu wewnętrznych systemów

Bardziej szczegółowo

6 badania w projektowaniu projekt narzędzia aplikacji do przeprowadzania badań użyteczności stron www

6 badania w projektowaniu projekt narzędzia aplikacji do przeprowadzania badań użyteczności stron www 6 badania w projektowaniu projekt narzędzia aplikacji do przeprowadzania badań użyteczności stron www 05 06 Spis treści: 07. Wstęp 09 Cele projektu 09. Stan wiedzy Proces projektowania stron www Modele

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Metodyczny Szkoleń Blended-learning Wykorzystanie Internetu w Biznesie. (na przykładzie projektu SME.net.pl)

Przewodnik Metodyczny Szkoleń Blended-learning Wykorzystanie Internetu w Biznesie. (na przykładzie projektu SME.net.pl) 2009 Przewodnik Metodyczny Szkoleń Blended-learning Wykorzystanie Internetu w Biznesie (na przykładzie projektu SME.net.pl) Spis treści Zagadnienia Strona A. OGÓLNE INFORMACJE O PROJEKCIE SME.NET.PL 2

Bardziej szczegółowo

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE krok po kroku dr Rafał Marek wiedza doświadczenie praktyka Tytuł Pozycjonowanie hotelu, motelu, pensjonatu w wyszukiwarce krok po kroku Autor dr

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Google Analytics

Przewodnik po Google Analytics Przewodnik po Google Analytics Spis treści Spis treści...2 Wstęp...4 1. Czym jest Google Analytics...5 1.1. Możliwości Google Analytics...5 1.1.1. ROI z reklam...5 1.1.2. Śledzenie multimedialne i wielokanałowe...5

Bardziej szczegółowo

Jeden system - wiele korzyści!

Jeden system - wiele korzyści! Jeden system - wiele korzyści! Zapraszam do uporządkowanego świata PROGMATE DOCs. Pytany przy różnych okazjach o to, czym tak naprawdę jest PROGMATE DOCs, odpowiadam: To solidny fundament, na którym można

Bardziej szczegółowo

OPROGRAMOWANIE DO ZARZĄDZANIA VSOIP PRO 3.1 INSTRUKCJA OBSŁUGI. 20 grudnia 2010 ZNS-CSC. VSoiP Pro IO 3.1.20/12/10

OPROGRAMOWANIE DO ZARZĄDZANIA VSOIP PRO 3.1 INSTRUKCJA OBSŁUGI. 20 grudnia 2010 ZNS-CSC. VSoiP Pro IO 3.1.20/12/10 OPROGRAMOWANIE DO ZARZĄDZANIA VSOIP PRO 3.1 INSTRUKCJA OBSŁUGI 20 grudnia 2010 ZNS-CSC VSoiP Pro IO 3.1.20/12/10 Spis Treści Rozdział 1 Ogólne informacje dot. Systemu... 7 Komponenty systemu... 7 Architektura

Bardziej szczegółowo

Internet w mojej społeczności

Internet w mojej społeczności Internet w mojej społeczności Wykorzystanie technologii informatycznych w rozwoju społeczności lokalnych Marcin Mastykarz Jak wykorzystać IT w rozwoju społeczności lokalnych Bohdan Szafrański Open Source

Bardziej szczegółowo

Przykładowe pytania egzaminacyjne. rozszerzenia poziomu podstawowego. Certyfikowany Tester Zwinny

Przykładowe pytania egzaminacyjne. rozszerzenia poziomu podstawowego. Certyfikowany Tester Zwinny Przykładowe pytania egzaminacyjne do rozszerzenia poziomu podstawowego Certyfikowany Tester Zwinny.01 Prawa autorskie Dokument niniejszy może być kopiowany w całości lub części pod warunkiem, że podane

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo