Szanowni Państwo, Bardzo zachęcam Państwa do wsparcie tej młodej i ambitnej drużyny. Spotkajmy się na meczu z udziałem AZS Politechnika Warszawska!

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Szanowni Państwo, Bardzo zachęcam Państwa do wsparcie tej młodej i ambitnej drużyny. Spotkajmy się na meczu z udziałem AZS Politechnika Warszawska!"

Transkrypt

1

2 Szanowni Państwo, Politechnika Warszawska, największa i najbardziej renomowana uczelnia techniczna w Polsce, kształci i wychowuje młode pokolenia inżynierów. Uczący się tu młodzi ludzie uzyskują nie tylko gruntowne przygotowanie do wymarzonego zawodu, ale też rozwijają swoje talenty i zainteresowania pozazawodowe w różnych organizacjach studenckich. Jedną z form działalności studentów z Politechniki Warszawskiej jest aktywne uprawianie sportu i organizowanie imprez sportowych. Niektóre zespoły sportowe reprezentują najwyższy poziom. Takim zespołem jest drużyna siatkówki męskiej, godnie reprezentująca i promująca naszą Uczelnię. Zapał i praca zaowocowały ogromnym sukcesem, którym było zajęcie 5. miejsca w rozgrywkach Ekstraklasy Piłki Siatkowej Mężczyzn oraz awansem do Pucharów Europejskich. Zespół prowadzony przez Radosława Panasa, jednego z czołowych polskich trenerów, będzie odnosił coraz większe sukcesy. Sam jestem wiernym kibicem Inżynierów z PW. Od początku chodzę na mecze, często z rodziną. W sportowej atmosferze kibicujemy naszym siatkarzom i jest to dla nas zawsze niezwykle emocjonujące przeżycie. Bardzo zachęcam Państwa do wsparcie tej młodej i ambitnej drużyny. Spotkajmy się na meczu z udziałem AZS Politechnika Warszawska!

3 Superstart! Politechnika Jastrzębie! pokonała AZS Politechnika Warszawska na inaugurację rozgrywek PlusLigi po kapitalnym widowisku 3-1 pokonała wicemistrzów Polski - Jastrzębski Węgiel. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Michała Kubiaka. Młody przyjmujący przez komentatorów telewizyjnych okrzyknięty został MVP całej pierwszej kolejki. Rzeczywiście zagrał bardzo dobrze. Ratował zespół w wielu trudnych sytuacjach, a jego ataki i zagrywki wyrządziły rywalom wiele krzywdy. Słowo wstępne Początki Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Warszawskiej sięgają 1916 roku. Przez blisko 100 lat swojego istnienia angażował on w działania sportowe i umożliwiał osiągnięcie licznych sukcesów rzeszom młodych, wykształconych ludzi. Podstawą współczesnych działań AZS Politechnika Warszawska jest połączenie tradycji i nowoczesności. Drużyną, która reprezentuje te wartości, jest zespół siatkarzy AZS Politechnika Warszawska występujący w PlusLidze. Proponujemy Państwu udział w sponsorowaniu drużyny siatkarzy AZS Politechnika Warszawska w rozgrywkach Ekstraklasy Piłki Siatkowej Mężczyzn PlusLidze. Ostatnie osiągnięcia zespołu oraz coraz większe zainteresowanie siatkówką w Polsce stanowią wspaniałą okazję dla zaprezentowania marki oraz promocji Państwa Firmy. Dlaczego warto sponsorować piłkę siatkową Sponsoring jest znakomitym narzędziem zwiększania rozpoznawalności marki, budowania wizerunku i prestiżu firmy. Działalność ta jest bowiem kojarzona z czynem szlachetnym, pomocą, bez której sport w na obecnym poziomie nie mógłby istnieć. W ciągu ostatnich lat popularność piłki siatkowej bardzo wzrosła. W dużej mierze przyczyniły się do tego sukcesy reprezentacji, zarówno kobiecej, jak i męskiej. Fantastyczna atmosfera na trybunach, gorący doping, rozwijają fascynację tym sportem u tysięcy osób. Wzrost poziomu siatkówki ligowej w Polsce pociągnął za sobą ogromne zainteresowanie mediów. Siatkówka stała się doskonałym produktem medialnym, w którym emocje są ogromne, a atmosfera trybun udziela się widzowi przed telewizorem. Na wyróżnienie zasługuje też fakt, iż siatkówka jest postrzegana jako sport rodzinny, któremu nie towarzyszą żadne akty agresji. To wszystko przyczyniło się do wzrostu wartości medialnej siatkówki klubowej. Wartość medialna siatkówki mężczyzn w latach (w mln zł)

4 Dlaczego AZS Politechnika Warszawska Zespół siatkarzy AZS Politechnika Warszawska w ostatnich sezonach intensywnie się rozwija, poprawiając swoją pozycję w rankingach. Udane połączenie młodości i doświadczenia sprawia, że grono zainteresowanych stołeczną drużyną powiększa się z roku na rok, a zespół ma aspiracje by dołączyć do ścisłej czołówki w Polsce i Europie. Politechnika na szczycie Siatkarze warszawskiej Politechniki na szczycie tabeli PlusLigi. W środę, mając za sobą ponad czterotysięczną publiczność na Torwarze, pokonali kolejnego faworyta do mistrzostwa - Asseco Resovię Rzeszów. Akademicy wygrali po tie-breaku, a dwa punkty są nagrodą za niesamowitą determinację, umiejętność podnoszenia się po niepowodzeniach i znakomitego rozpracowania rywala pod względem taktycznym. Wygrali też, bo mają na skrzydle prawdziwy skarb - 22-letniego Michała Kubiaka, który zachowuje się na boisku jak prawdziwy wojownik. Gazeta Wyborcza, AZS Politechnika Warszawska jako drużyna z największego i najprężniej rozwijającego się miasta w Polsce, ma szansę mocno zaistnieć w świadomości nie tylko mieszkańców Warszawy, których jest blisko 2,5 miliona, ale również Polaków. Warszawa jako stolica daje ogromne możliwości rozwoju sportu w połączeniu z biznesem. AZS Politechnika Warszawska to ścisła współpraca z Politechniką Warszawską najstarszą i najlepszą uczelnią techniczną w Polsce i jedną z najlepszych w Europie. Studenci Politechniki, którzy tak licznie kibicują swojemu zespołowi to przyszła elita naszego kraju, wyspecjalizowana kadra w każdej firmie. Kim jest kibic AZS Politechniki Warszawskiej Jak pokazały badania marketingowe przeprowadzone specjalnie dla klubu AZS Politechnika Warszawska kibic stołecznej drużyny to osoba młoda, wykształcona i aktywna, ukierunkowana na sukces. Kibice na mecze przychodzą całymi rodzinami, grupami znajomych, razem dopingują ulubiony zespół. Wspólnie z siatkarzami tworzą niezapomniane widowisko, którego atmosfera udziela się każdemu. I jak głoszą media Warszawa pokochała siatkówkę! 5 4 3

5 Promocja Klub AZS Politechnika Warszawska przy promocji widowisk sportowych i swoich sponsorów wykorzystuje całą gamę narzędzi takich jak reklama w mediach (telewizja, radio, prasa, Internet), reklama na nośnikach outdoorowych (billboardy w najlepszych punktach w Warszawie, wielkoformatowe banery, filmy promocyjne na ekranach LED w centrum miasta budynki Cepelii oraz Riviery). Prasa Występy siatkarzy często komentowane są w prasie regionalnej, ale także ogólnokrajowej. Umożliwia to szeroką reklamę firm wspierających zespół. Relacje z meczów, wywiady z trenerami i zawodnikami to znakomita okazja, by zaprezentować markę sponsora. Patronem medialnym drużyny jest Gazeta Wyborcza. Politechnika znów zwycięska: Delecta pokonana Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej w spotkaniu za sześć punktów w bydgoskiej hali Łuczniczka pokonali miejscową Delectę 3-1. Zdobyli tym samym trzy bardzo ważne punkty do ligowej tabeli. Inżynierów do zwycięstwa już po raz trzeci w tym sezonie poprowadził przyjmujący Michał Kubiak, który z rąk komisarza zawodów otrzymał statuetkę MVP spotkania. Telewizja Doskonała atmosfera na trybunach, wysoki poziom sportowy oraz profesjonalna organizacja meczów siatkówki spowodowały, że dyscyplina ta stała się niezwykle medialna. Widowisko sportowe jest obecnie znakomitym produktem telewizyjnym, co gwarantuje doskonałą ekspozycję Sponsorów. Prawa do transmisji spotkań PlusLigi posiadają stacje POLSAT i TV4. Radio Na antenie przekazywane są zapowiedzi meczów, relacje i sprawozdania ze spotkań, wywiady z trenerami i zawodnikami. Odbywają się także liczne konkursy dla słuchaczy. Radiowym patronem medialnym jest radio ESKA.

6 Torwar nie pomógł, nie dali rady Skrze W wypełnionym do ostatniego miejsca Torwarze AZS Politechnika Warszawska przegrała z ekipą mistrzów Polski - PGE Skrą Bełchatów. Stołeczni - mimo szczerych chęci i ambitnej postawy - nie potrafili nawiązać wyrównanej walki. - Spodziewaliśmy się dobrej gry ze strony Bełchatowa. Już wcześniej mówili, że nastawiają się na mecz z nami jak na spotkanie Ligi Mistrzów. Wygrali w takim samym stylu. Należą im się za to gratulacje - komplementował bełchatowian Zbigniew Bartman. - Z naszej strony zabrakło sportowej złości i agresji, zagraliśmy zbyt miękko. Popełniliśmy zbyt dużo błędów, ale te zdarzają się zawsze i każdemu - dodawał. Hala Drużyna Politechniki większość spotkań rozgrywa w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122 w Warszawie. Hala ta jest w stanie pomieścić ok osób. Ogromne zainteresowanie siatkówką w stolicy spowodowało, że znaczna część meczów odbywa się w największej hali widowiskowo sportowej w Warszawie Torwar. W obiekcie tym sportowe zmagania może obserwować na żywo blisko 5000 osób. Materiały Poligraficzne W ramach promocji rozgrywek przed każdym meczem przygotowywana jest pula ok plakatów formatu B2, na których umieszczane są logotypy sponsorów. Plakaty te rozwieszane są na słupach reklamowych, w szkołach, na uczelniach wyższych oraz w urzędach na terenie całej Warszawy. Nośnikiem reklamy są również bilety, które uprawniają do wejścia na mecz i na których obecne są logotypy wszystkich firm wspierających zespół. Internet Drużyna AZS Politechnika Warszawska posiada własną stronę internetową Nowoczesny layout, zawsze aktualne informacje, galerie zdjęć, ciekawe artykuły sprawiają, że strona ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (średnio 2500 odsłon dziennie). Możliwość zamieszczania na niej informacji o sponsorze oraz linków do stron firm wspierających stanowi kolejny element kreowania wizerunku marki. Informacje o osiągnięciach siatkarzy wraz z fotorelacjami zamieszczane są na największych polskich portalach internetowych takich jak www. onet.pl, a także na portalach sportowych m.in. www. siatka.org oraz na stronie Ligi (www.plusliga.pl). AZS Politechnika Warszawska posiada również konta na portalach społecznościowych.

7 Hit dla Politechniki, na Torwarze biją potentatów Warszawska Politechnika rozbiła w sobotę mierzącą w mistrzostwo Polski ZAKS-ę Kędzierzyn. To kolejny kandydat do medalu, który dostaje lanie od drużyny Radosława Panasa. Z Politechniką, która w poprzednich sezonach przede wszystkim broniła się przed spadkiem, punkty tracili już Jastrzębski Węgiel (sześć) i Resovia (dwa). Obaj rywale stanęli na podium w poprzednim sezonie. Gazeta Wyborcza, Politechnika zlała Kędzierzyn Prawie pięć tysięcy kibiców na Torwarze cieszyło się ze zwycięstwa siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:1 w PlusLidze. Faworytem byli goście, którzy w pierwszym meczu u siebie łatwo pokonali warszawian. Fakt, Propozycja dla Sponsora W zamian za wsparcie finansowe drużyny AZS Politechnika Warszawska proponujemy Państwu następujące formy reklamy i promocji Państwa Firmy. Oferta dotyczy wszystkich meczów w sezonie 2011/2012, w których drużyna AZS Politechnika Warszawska pełni rolę gospodarza (w przypadku strojów oferta dotyczy wszystkich meczów w sezonie 2011/2012). W pierwszej fazie rundy zasadniczej AZS Politechnika Warszawska rozegra 18 meczów, z czego połowę w Warszawie. W przypadku, gdy zespół zakwalifikuje się do pierwszej 6. w drugiej fazie rundy zasadniczej rozegra 10 spotkań, z czego połowę ponownie w roli gospodarza. Gdy ekipa zajmie po pierwszej fazie miejsca 7 10, w drugiej fazie rozegra 6 spotkań, z czego 3 u siebie. Ostatnią fazą rozgrywek jest runda play-off, Obecność w nazwie zespołów jako jedyny sponsor Obecność w nazwie zespołujako jeden z dwóch sponsorów Stroje zawodnicze Naklejki na boisku i w strefie około boiskowej Naklejki w strefie około boiskowej Sponsor strategiczny pierwszy człon w nazwie zespołu Sponsor strategiczny z nazwą drugiego sponsora w nazwie w której ilość meczów waha się od 3 do 10. Zatem łączna maksymalna ilość meczów w sezonie to 38, minimalna zaś 27. Strony mogą zawrzeć umowę na okres jednego sezonu rozgrywek PlusLigi, tj. sezonu 2011/2012 lub na dłużej, przy czym sponsor ma pierwszeństwo do przedłużenia umowy na następne sezony przed innymi oferentami, jeżeli warunki umowy nie są gorsze od zaproponowanych przez innych oferentów. W przypadku spadku zespołu do niższej klasy rozgrywkowej umowa zostanie zawieszona, chyba że strony postanowią inaczej. AZS Politechnika Warszawska gwarantuje, iż w miejscach reklamowych udostępnianym innym firmom nie będzie reklam marek stanowiących konkurencję dla danego sponsora. Wszystkie punkty oferty podlegają negocjacji. Sponsor strategiczny bez obecności w nazwie Sponsor wspierający Partner Banery na bandach wokół boiska Banery w hali Materiały poligraficzne (platy, ulotki, bilety itp.) Wkład finansowy > 70% 40% - 70% 15%-40% 5%-15% 1% - 5%

8 Kiepski mecz sędziego i przegrana Politechniki To był mecz, jakich my, zawodnicy nie lubimy przegrywać. Walczyliśmy jak równy z równym, wynik cały czas był na styku, a mimo to nie zdobyliśmy nawet punktu podsumował akademickie derby między Tytanem AZS Częstochowa a AZS Politechniką Warszawską kapitan gości, Robert Prygiel. Atakujący stołecznej ekipy trafił w sedno. Jego zespół przegrał wprawdzie 1:3, ale w małych punktach był gorszy zaledwie o pięć. Zresztą nic dziwnego, bo oba kluby są rewelacją tego sezonu PlusLigi. Skazywani przed sezonem na walkę o utrzymanie, coraz pewniej czują się w czołówce tabeli. Razem do sukcesu! Zaprezentowany materiał dowodzi, jak trudną drogę przebyliśmy, aby znaleźć się wśród pięciu najlepszych zespołów siatkarskich w Polsce. Ale dla nas to dopiero połowa drogi do prawdziwego sukcesu, jakim byłby medal mistrzostw Polski. Jednak osiągnięcie takiego wyniku nie będzie możliwe bez aktywnego wsparcia środowiska biznesu. Zapraszam Was do współpracy. Niech ten sukces będzie też Waszym sukcesem! Polska The Times, Cele do osiągnięcia 1. Zespół walczący o najwyższe cele PlusLigi i Pucharów Europejskich 2. Wyróżnienie siatkówki na tle innych gier zespołowych 3. Rozpowszechnienie siatkówki jako sportu rodzinnego 4. Tworzenie widowisk sportowych na światowym poziomie 5. Promowanie i reklama marek firm wspierających drużynę 6. Stworzenie trwałych skojarzeń marki ze wspaniałą atmosferą i zdrową rywalizacją

9 Propozycja stroju zawodnika Resovia po raz trzeci za mocna Na inaugurację drugiej rundy fazy zasadniczej AZS Politechnika Warszawska uległa w Rzeszowie Asseco Resovii. Warszawianie - podobnie jak w dwóch ostatnich spotkaniach z rzeszowianami - rozegrali dobre zawody, a mimo to przegrali. Katem Akademików był Gyorgy Grozer, wybrany MVP spotkania. Niemiecki atakujący brał na siebie odpowiedzialność w trudnych momentach i poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa. - Nie zagraliśmy najlepiej, a mimo to nawiązaliśmy wyrównaną walkę - powiedział Radosław Panas. - W drużynie mamy szpital. Chory jest Michał Kubiak, nie w pełni zdrowia są Zbigniew Bartman i Ardo Kreek, mnie również rozbiera przeziębienie - wyjaśnił libero, Damian Wojtaszek.

10 Cudowne pożegnanie Politechniki z Torwarem Znalazł się pogromca Skry Bełchatów, najlepszej od lat polskiej drużyny. Jest nią warszawska Politechnika, która w znakomitym stylu pożegnała się z halą Torwaru. To była wielka niespodzianka, bo bełchatowianie nie przegrali 24 kolejnych meczów, ostatnią i jedyną porażkę w tym sezonie ponieśli dokładnie pięć miesięcy temu w Rzeszowie. Świetnie spisali się również kibice, którzy zostawili na Torwarze tylko kilkadziesiąt pustych krzesełek. Nie zawiedli się. ( ) Kibice egzamin zdali, podobnie, jak siatkarze, którzy rozegrali mecz godny wielkiej stawki. Skra jest pierwsza niemal od pierwszej kolejki z jedną porażką poniesioną niedługo po starcie ligi z Resovią. Politechnika dwa tygodnie temu straciła szansę na awans do czołowej czwórki i pierwszej w historii gry o medale. Na boisku różnicę było widać tylko momentami. Rozmieszczenie reklamowe na boisku Gazeta Wyborcza,

11 AZS Politechnika Warszawska S.A. ul. Waryńskiego 12a Warszawa tel./fax:

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2015

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2015 ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2015 spis treści 3 A. Wprowadzenie 7 B. Ekstraklasa jako spółka 15 C. Ekstraklasa jako liga 27 D. Ekstraklasa jako biznes 61 E. Kluby Ekstraklasy 135 F. Załączniki 153

Bardziej szczegółowo

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014

ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014 ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2014 spis treści 3 A. Wprowadzenie 9 B. Ekstraklasa jako spółka 17 C. Ekstraklasa jako liga 27 D. Ekstraklasa jako biznes 57 E. Kluby Ekstraklasy 123 F. Autorzy raportu

Bardziej szczegółowo

Działania marketingowe marki Lech Poznań

Działania marketingowe marki Lech Poznań FOOTBALL BUSINESS GROUP na podstawie pracy magisterskiej Tomasza Frątczaka Poznań 2011 Działania marketingowe marki Lech Poznań Działania marketingowe marki Lecha Poznań Lech Poznań jest jedną z najlepiej

Bardziej szczegółowo

4marca w pociągu z Zakopanego w przedziale

4marca w pociągu z Zakopanego w przedziale AKADEMICKI PRZEGLĄD SPORTOWY Na okładce: Anna Berezik, ATH Bielsko-Biała, złoty medal w slalomie AMP Foto Michał Szypliński skifoto.pl Pismo Zarządu Głównego AZS Redaktor naczelny: Bartłomiej Korpak Adres

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA WSTĘP PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA Projekt będzie wdrażany przez trzy sezony tj.2013/14, 2014/15, 2015/16. Mimo,

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA

PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA PROJEKT WDROŻENIA ZMIAN ORGANIZACYJNYCH I PROMUJĄCYCH ROZGRYWKI MISTRZOSTW POLSKI MĘŻCZYZN W HOKEJU NA TRAWIE - I LIGA WSTĘP Projekt będzie wdrażany przez trzy sezony tj.2009/10, 2010/11, 2011/12. Mimo

Bardziej szczegółowo

Materiały prasowe. Fortuna sponsorem Legii Warszawa

Materiały prasowe. Fortuna sponsorem Legii Warszawa Materiały prasowe Fortuna sponsorem Legii Warszawa spis treści media@efortuna.pl Materiały w wersji elektronicznej wraz z dodatkami znajdują się na dołączonych pendrive ach Opracowanie tekstowe i graficzne:

Bardziej szczegółowo

WSPÓŁPRACA BIZNESOWA BUSINESS CO-OPERATION

WSPÓŁPRACA BIZNESOWA BUSINESS CO-OPERATION WSPÓŁPRACA BIZNESOWA BUSINESS CO-OPERATION Siatkarskie święto w Rzeszowie Legenda polskiej siatkówki Duże zainteresowanie mediów Niepowtarzalna atmosfera ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY Serdecznie zapraszamy

Bardziej szczegółowo

SponSoring i marketing Sportowy

SponSoring i marketing Sportowy Media & Marketing Polska DODATEK BIURA REKLAMY >>ostatni gwizdek na euro 2012 >>gadżety reklamowe dla kibiców >>Sponsoring w branży energetycznej >>miejski marketing sportowy >>najciekawsze wydarzenia

Bardziej szczegółowo

raport SPORT biznes EFEKTYWNOŚĆ Rynek sponsoringu sportowego: stan obecny i perspektywy

raport SPORT biznes EFEKTYWNOŚĆ Rynek sponsoringu sportowego: stan obecny i perspektywy raport SPORT biznes EFEKTYWNOŚĆ Najlepsze praktyki sponsoringu sportowego Korzyści wizerunkowe i komunikacyjne dla firm Rynek sponsoringu sportowego: stan obecny i perspektywy Jakie zmiany czekają polski

Bardziej szczegółowo

Prawda to w sporcie stara jak świat: każdy,

Prawda to w sporcie stara jak świat: każdy, AKADEMICKI PRZEGLĄD SPORTOWY Foto na okładce szymonsikora.pl Pismo Zarządu Głównego AZS Redaktor naczelny: Bartłomiej Korpak Sekretarz redakcji: Halina Hanusz Adres redakcji: 00-056 Warszawa ul. Kredytowa

Bardziej szczegółowo

Siatkówka jest w Polsce bardzo popularnym

Siatkówka jest w Polsce bardzo popularnym Abstrakt Słowa kluczowe Anna Kossabucka, Radosław Kossakowski Uniwersytet Gdański Dwa sety komercjalizacji. Studium porównawcze siatkówki w Hiszpanii i Polsce Piłka siatkowa to dyscyplina, która coraz

Bardziej szczegółowo

Arkadiusz Żmudziński SPORT W KSZTAŁTOWANIU WIZERUNKU PRZEDSIĘBIORSTWA

Arkadiusz Żmudziński SPORT W KSZTAŁTOWANIU WIZERUNKU PRZEDSIĘBIORSTWA Arkadiusz Żmudziński SPORT W KSZTAŁTOWANIU WIZERUNKU PRZEDSIĘBIORSTWA 1. WSTĘP Pytanie jaka może być rola sportu w kształtowaniu wizerunku przedsiębiorstwa jeszcze kilka lat temu w Polsce wywołałoby na

Bardziej szczegółowo

Marketing w sporcie na przykładzie polskiej piłki siatkowej mężczyzn Marketing in sport on the example of the Polish volleyball team

Marketing w sporcie na przykładzie polskiej piłki siatkowej mężczyzn Marketing in sport on the example of the Polish volleyball team Matuszak Emilia, Muszkieta Radosław, Napierała Marek, Cieślicka Mirosława, Zukow Walery, Karaskova Vlastimila, Iermakov Sergii, Bartik Pavol, Ziółkowski Andrzej. Marketing w sporcie na przykładzie polskiej

Bardziej szczegółowo

oferta sezonu sportowego 2014/2015

oferta sezonu sportowego 2014/2015 Tyski sport oferta sezonu sportowego 2014/2015 Wstęp Spółka Tyski Sport S.A. Wybierasz się na mecz. Już przy wejściu na stadion słyszysz śpiewy, gorący doping. Zajmujesz miejsce na trybunie. Widzisz powiewające

Bardziej szczegółowo

Oferta sponsorska drużyny MUKS Widzew Łódź

Oferta sponsorska drużyny MUKS Widzew Łódź Szanowni Państwo, Zachęcamy Państwa do współpracy z naszym klubem, który w nadchodzącym sezonie występować będzie na boiskach koszykarskiej Ekstraklasy. Sekcja koszykówki Widzewa Łódź powstała 45 lat temu.

Bardziej szczegółowo

Rola sportu w promocji miast

Rola sportu w promocji miast Marcin Rola Smura sportu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Rola sportu w promocji miast Sport w sferze publicznej i biznesowej Liczba oraz specyfika powiązań pomiędzy różnymi dziedzinami sportu

Bardziej szczegółowo

Prze ląd. Dotacja na Orlika GAZETA. Miliony dla Bełchatowa str. 3. Bełchatowski BEZPŁATNA. Play Off-y czas zacząć str. 9

Prze ląd. Dotacja na Orlika GAZETA. Miliony dla Bełchatowa str. 3. Bełchatowski BEZPŁATNA. Play Off-y czas zacząć str. 9 Prze ląd Bełchatowski g GAZETA BEZPŁATNA numer: 06/2010 (32) z dnia: 26.03.2010r. D W U T Y G O D N I K nakład: 12.000 egzemplarzy kolejny numer 9. kwietnia Miliony dla Bełchatowa str. 3 Dotacja na Orlika

Bardziej szczegółowo

14 stycznia 2013 roku o 12.30, w Korablewie (gmina Rusiec),

14 stycznia 2013 roku o 12.30, w Korablewie (gmina Rusiec), Przeg ląd darmowy portal ogłoszeń PROMOCJA DRUK ULOTEK A6 DWUSTRONNE 10.000 sztuk rzystwotylubezpieczeñ i Reasekuracji S.A. ko 350zł netto +projekt gratis! Zapraszamy do lektury bieżących i archiwalnych

Bardziej szczegółowo

Nowe trendy w marketingu sportowym

Nowe trendy w marketingu sportowym ZESZYTY NAUKOWE POLITYKI EUROPEJSKIE, FINANSE I MARKETING Nr 3 (52) 2010 Bolesław Iwan Nowe trendy w marketingu sportowym New trends in sport marketing Sponsoring jest jednym z najszybciej rozwijających

Bardziej szczegółowo

partner wydania marketing mobilny

partner wydania marketing mobilny partner wydania marketing mobilny SIŁA W MOBILNOŚCI Oddajemy w Państwa ręce kolejną edycję naszego katalogu, w którym przedstawiamy pomysły na realizowanie akcji w ujęciu marketingu mobilnego. Branża

Bardziej szczegółowo

Ekwiwalent reklamowy. sponsoringu sportowego w ramach. na przykładzie polskiej ligi siatkówki kobiet

Ekwiwalent reklamowy. sponsoringu sportowego w ramach. na przykładzie polskiej ligi siatkówki kobiet Sebastian Kot Instytut Logistyki i Zarządzania Międzynarodowego, Politechnika Częstochowska Michał Kucharski Katedra Zarządzania Kulturą Fizyczną i Turystyką, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Bardziej szczegółowo

pi ka Tercet wyborowy POLSKA Marz o z otej rybce U-17 na medal bràzowy NASZA M ODZIE ÓWKA FRANCISZEK SMUDA

pi ka Tercet wyborowy POLSKA Marz o z otej rybce U-17 na medal bràzowy NASZA M ODZIE ÓWKA FRANCISZEK SMUDA Czasopismo Polskiego Zwiàzku Pi ki No nej POLSKA pi ka ISSN 1509-6440 Nr 3 (53) 2012 Cena 10 zł (w tym VAT 5%) Tercet wyborowy Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda powołał 23. piłkarzy do

Bardziej szczegółowo

Sponsoring podstawowy instrument marketingu sportowego

Sponsoring podstawowy instrument marketingu sportowego Sponsoring podstawowy instrument marketingu sportowego Analiza rynku sponsoringu sportowego w Polsce z uwzględnieniem działalności spółek z udziałem Skarbu Państwa Grudzień 2012 r. Spis treści 1. Wprowadzenie...

Bardziej szczegółowo

U 2001: Dolny Śląsk Brandenburgia 5:0

U 2001: Dolny Śląsk Brandenburgia 5:0 Czasopismo Dolnośląskie Związku Piłki nożnej nr 3/2014 Finansowane przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministra Pracy i Polityki Społecznej GAZETA BEZPŁATNA U 2001: Dolny Śląsk Brandenburgia 5:0 Jest

Bardziej szczegółowo

BARBÓRKOWE PROMOCJE. Przeg ląd. z p RABAT. Zapraszamy do lektury bieżących i archiwalnych numerów gazety na www.przegladbelchatowski.pl. fot.

BARBÓRKOWE PROMOCJE. Przeg ląd. z p RABAT. Zapraszamy do lektury bieżących i archiwalnych numerów gazety na www.przegladbelchatowski.pl. fot. Przeg ląd BARBÓRKOWE PROMOCJE darmowy portal ogłoszeń W FIRMIE szczegóły na str. 2 z em on p ku RABAT t ba ra Bełchatowski GAZETA BEZPŁATNA numer: 23/2013(121) z dnia: 06.12.2013r. kolejny numer 20 grudnia

Bardziej szczegółowo

GŁOS BIZNESU GB. JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor

GŁOS BIZNESU GB. JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor GŁOS BIZNESU GB MAGAZYN GOSPODARCZY #4 (24) 2013 GŁOS BIZNESU DYSTRYBUOWANY BEZPOŚREDNIO DO WIELKOPOLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW JUBILEUSZ DEKOROWANIA Roland Auer, Schattdecor Kluczowym hasłem, które wyznacza

Bardziej szczegółowo

Sytuacja banków spółdzielczych po zakończeniu pierwszego kwartału 2014 roku. Magazyn Grupy BPS. str. 6 Warto sponsorować lokalny sport

Sytuacja banków spółdzielczych po zakończeniu pierwszego kwartału 2014 roku. Magazyn Grupy BPS. str. 6 Warto sponsorować lokalny sport e25 wdrażamy nowy system bankowości elektronicznej str. 9 Sytuacja banków spółdzielczych po zakończeniu pierwszego kwartału 2014 roku str. 14 Sukces z bankiem spółdzielczym Bez dobrego kasjera nie ma kasy

Bardziej szczegółowo

The sport s mega event impact on the economy: the case of Euro 2012 staged in Poland

The sport s mega event impact on the economy: the case of Euro 2012 staged in Poland MPRA Munich Personal RePEc Archive The sport s mega event impact on the economy: the case of Euro 2012 staged in Poland Ewa Olik Politechnika Gdańska 2011 Online at http://mpra.ub.uni-muenchen.de/58009/

Bardziej szczegółowo

)33. 0ULS!7&.2!7& +2!+ 7

)33. 0ULS!7&.2!7& +2!+ 7 )33. 0ULS!7&.2!7& +2!+ 7 U R E NUM E Z R A W 4 prof. dr hab. Andrzej Klim ek ćmański dr Bogdan Ciu Kucharze w Starych Jabłonkach red. Jerzy Cie rpiatka Puls AWF Drodzy Czytelnicy! Za oknem zima, bałwany

Bardziej szczegółowo