10 prawd o pracy ze sprężonym powietrzem UWAGA SPRĘŻONE POWIETRZE

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "10 prawd o pracy ze sprężonym powietrzem UWAGA SPRĘŻONE POWIETRZE"

Transkrypt

1 10 prawd o pracy ze sprężonym powietrzem! UWAGA SPRĘŻONE POWIETRZE

2

3 10 prawd o pracy ze sprężonym powietrzem Celem tej broszury jest zilustrowanie codziennymi przykładami różnych typów ryzyka związanego z wykorzystaniem sprężonego powietrza ryzyka, z którego często nie zdajemy sobie sprawy.

4 1 9 na 10 używanych dziś pistoletów do sprężonego powietrza jest niebezpiecznych Wiesz, że ryzykujesz życiem wchodząc na ruchliwą ulicę, jeśli nie sprawdzisz, czy nie nadjeżdża samochód. Ale czy wiesz, że życiem również ryzykujesz wtedy, gdy używasz niebezpiecznego pistoletu lub zwykłej otwartej rurki? Wciąż zdarzają się śmiertelne wypadki spowodowane np. wtłoczeniem powietrza do układu krwionośnego. Czy w Twojej firmie też używane są pistolety, które zagrażają życiu i zdrowiu Twoich pracowników? Rozwiązanie Silvent: Dyszy bezpiecznych pistoletów do sprężonego powietrza Silvent nie da się zablokować dłonią. Maksymalne ciśnienie, jakie może wytworzyć się w zetknięciu ze skórą jest tak niskie, że ryzyko przedostania się cząstek powietrza do naczyń krwionośnych i spowodowania poważnych obrażeń jest całkowicie pomijalne. Bezpieczne pistolety Silvent spełniają najsurowsze normy bezpieczeństwa wielu krajów na całym świecie.

5 Manometr OSHA natychmiast pokazuje czy pistolet jest bezpieczny czy nie. 9 z 10 używanych dziś pistoletów do sprężonego powietrza działa w istocie jak otwarta rurka, nie spełniając tym samym żadnych norm bezpieczeństwa. 1

6 2Mało kto wie, jak drogie jest sprężone powietrze Gdy bierzesz prysznic, używasz natrysku, który równomiernie rozprowadza wodę po całym ciele. Przyjmujemy to za rzecz oczywistą. Natrysk oszczędza wodę i energię. Dlaczego nie mielibyśmy stosować się do tej samej logiki w pracy? W wielu zakładach ludziom wydaje się, że sprężone powietrze jest bardzo tanie lub wręcz za darmo, a przecież jest dokładnie odwrotnie. Sprężone powietrze jest jednym z najdroższych źródeł energii. Rozwiązanie Silvent: Jedną z unikalnych zalet dysz Silvent jest ich zdolność do zmniejszenia zużycia sprężonego powietrza aż do 50% w takich zastosowaniach jak czyszczenie, suszenie i chłodzenie. Opatentowana technologia firmy Silvent skutecznie wykorzystuje otaczające powietrze i w ten sposób daje duże oszczędności energii.

7 Sprężone powietrze ma wiele zastosowań i daje liczne korzyści, jeśli używane jest we właściwy sposób. 2

8 % przypadków utraty słuchu w zakładach pracy spowodowane jest przez systemy sprężonego powietrza Hałas jest jak ból mięśni albo odcisk na pięcie nie przeszkadza, jeśli się do niego przyzwyczaić. Nic bardziej mylnego! Do hałasu nie można się przyzwyczaić! Hałas powoduje trwałe uszkodzenie słuchu! Brzęczenie w uszach któregoś dnia nie minie, a utrata słuchu będzie nieodwracalna. Kto odpowiada za warunki pracy w Twojej firmie? Rozwiązanie Silvent: Zastrzeżone patentem dysze i bezpieczne pistolety do sprężonego powietrza Silvent zmniejszają powstające w nich zawirowania powietrza, przez co poziom hałasu spada o nie mniej niż 8 10 db(a). Dla ludzkiego ucha oznacza to dwukrotnie mniejszy hałas. Stosowanie produktów Silvent zmniejsza tym samym ryzyko wystąpienia obrażeń narządu słuchu.

9 Jednym z największych problemów współczesnych zakładów przemysłowych jest wysoce szkodliwy hałas wytwarzany przez systemy sprężonego powietrza. 3

10 4 Wiele osób myśli, że wystarczy byle rurka Zakupy w supermarkecie są łatwe i przyjemne, ale na dłuższą metę mogą okazać się kosztowne. Idziemy do sklepu i sięgamy po to, co akurat wpadnie nam w rękę. Oczywiście, da się pracować używając zwykłych pistoletów lub otwartej rurki ale 90% takich narzędzi ma zbyt duże średnice, co powoduje ogromne straty energii. Jeśli zdecydujesz się na supermarketowe rozwiązania w technologii sprężonego powietrza, możesz już zacząć liczyć dodatkowe koszty. Rozwiązanie Silvent: Silvent oferuje najszerszą gamę dysz do sprężonego powietrza na świecie. Dzięki nim można w znacznym stopniu ograniczyć koszty energii odpowiednio dostosowując siłę wydmuchu i kształt dyszy.

11 Sprężone powietrze ma wiele zastosowań: czyszczenie, sortowanie, transport, chłodzenie, suszenie itd. 4

12 5 Stosowanie sprężonego powietrza nie musi oznaczać uciążliwych warunków pracy Jak czulibyśmy się, gdyby wszystkie samochody w okolicy pozbawione zostały tłumików? Czy dałoby się wytrzymać w środku miasta w godzinach szczytu? Zapotrzebowanie współczesnego przemysłu na sprężone powietrze jest dzisiaj niezaprzeczalne. Ale czy musimy godzić się na ciężkie warunki pracy prowadzące do stresu, bólów głowy i nudności? Czy chcesz poprawić warunki pracy w Twojej firmie? Rozwiązanie Silvent: Zastrzeżone patentem dysze Silvent o połowę zmniejszają hałas, co w znacznym stopniu poprawia warunki pracy. Nie ma też wątpliwości, że istnieje bezpośredni związek między dobrymi warunkami pracy i wysoką wydajnością pracowników.

13 Dyrektywy Unii Europejskiej i amerykańskie przepisy OSHA w sposób jasny i zdecydowany określają normy dotyczące dopuszczalnych poziomów hałasu. 5

14 6 Pistolety do sprężonego powietrza często nie nadają się do zadań, które muszą wykonywać Użyjesz klucza francuskiego, żeby wbić gwóźdź? Oczywiście nie. Ale większość osób używa tego samego pistoletu do sprężonego powietrza do wszystkich zastosowań. Zdmuchiwanie ciężkich wiórów metalowych wymaga generalnie znacznie więcej energii niż np. suszenie prostych powierzchni. To oczywiste Rozwiązanie Silvent: Silvent dysponuje najszerszą gamą pistoletów do sprężonego powietrza na świecie. U nas na pewno znajdziesz taki pistolet, który będzie właściwy dla Twoich potrzeb. Odpowiedni sprzęt oznacza szybko i właściwie wykonaną pracę.

15 Różne zastosowania = różne pistolety i różne dysze. 6

16 7Im więcej hałasu, tym niekoniecznie więcej siły Prawie każdy wie, że moc silnika nie zależy od hałasu, jaki może on wytworzyć. Mimo to wielu sądzi, że czym większy hałas narzędzia wykorzystującego sprężone powietrze, tym większa jego siła. Niektórzy cieszą się, że mają tak mocne urządzenia, że słychać je na kilometr. A jaka jest prawda? Rozwiązanie Silvent: Wysoki poziom hałasu nie jest równoznaczny z dużą mocą pracy urządzenia. I vice versa. Technologia Silvent umożliwia redukcję hałasu przy zachowaniu tej samej siły działania. Wieloletnie badania i doświadczenia doprowadziły do uzyskania takich dysz, w których zawirowania powietrza są zredukowane do minimum. Oznacza to, że przy tej samej sile działania hałas może być zredukowany o 50%.

17 W Unii Europejskiej około 80 milionów ludzi narażonych jest na hałas, który naukowcy i specjaliści od BHP uważają za niedopuszczalny. 7

18 8 Niewiele osób wie, że sprężone powietrze jest niebezpiecznie Czy mógłbyś pracować, gdybyś utracił wzrok? Niestety, używanie sprężonego powietrza i obrażenia oczu często idą w parze. Kurz, opiłki czy odłamki mogą dostać się do oczu operatora urządzenia. Oczy są wrażliwymi organami i niewiele potrzeba, aby doszło do urazu. Zdarza Ci się zapomnieć założyć okulary ochronne? Rozwiązanie Silvent: Bezpieczne pistolety do sprężonego powietrza Silvent mogą być wyposażone w osłonę chroniącą przed wszelkimi cząstkami, które mogłyby dostać się do oczu operatora. Innym rozwiązaniem są parasole ochronne. Obydwa produkty spełniają wymagania OSHA jako rozwiązania alternatywne dla okularów ochronnych.

19 Osłony i parasole powietrzne to dwa sposoby firmy Silvent na zabezpieczenie Twoich oczu. 8

20 9 Tanie rozwiązania to drogie rozwiązania Nie raz słyszałeś, aby unikać tanich produktów oferujących niską jakość, gdyż na dłuższą metę okażą się one sporo droższe. To właśnie używanie zwykłych pistoletów czy otwartej rurki przyczynia się do marnowania sprężonego powietrza, a co za tym idzie, wzrostu kosztów działania Twojej firmy. Dobra rada za darmo - Wprowadź w życie proponowane niżej rozwiązania, a przyczynisz się do naprawdę znaczących oszczędności. Rozwiązanie Silvent: Technologia Silvent pozwala na efektywne wykorzystanie sprężonego powietrza i oszczędność energii od 30% do 50% w porównaniu do wyników osiąganych przy zastosowaniu prostych, otwartych rurek zamiast prawdziwych dysz. Właściwe narzędzia pracy w połączeniu z know-how Silvent umożliwiają redukcję kosztów operacyjnych. Inwestycja w dysze i pistolety Silvent bardzo szybko zwróci się z nawiązką.

21 Właściwe rozwiązania techniczne pozwalają w każdym zastosowaniu znaleźć oszczędności drogiej energii. 9

22 10Nie wszystkie systemy są równie wydajne Opracowanie systemu wykorzystującego sprężone powietrze to jak chodzenie po linie. Wszyscy wiedzą, o co chodzi, ale niewielu faktycznie potrafi to wykonać. Mimo wszystko jest wiele firm przekonanych, że systemy wymyślone przez nie same są najlepsze ze wszystkich. Czy Ty też uważasz, że Twój system już nie może być lepszy? Rozwiązanie Silvent: Silvent ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie sprężonego powietrza. Na świecie są tysiące firm regularnie współpracujących z naszymi inżynierami. Dzięki know-how Silvent firmy otrzymują wszelką potrzebną im pomoc. W rezultacie uzyskują bardziej wydajne systemy sprężonego powietrza, lepsze wyniki i wyższą jakość.

23 Robot z zainstalowanymi dwiema wydajnymi dyszami Silvent. 10

24 Prawda o produktach Silvent Bez przesadnego chwalenia się możemy stwierdzić, że nasze produkty są dziś wzorem do naśladowania na całym świecie. Posiadamy największą na rynku ofertę dysz, pistoletów do sprężonego powietrza i tłumików. Celem tej broszury jest pokazanie na codziennych przykładach różnych typów ryzyka związanych z wykorzystaniem sprężonego powietrza ryzyka, które niestety tylko niewiele osób traktuje poważnie. Zapraszamy do nawiązania z nami kontaktu. Nasza wiedza i technologie: zwiększą bezpieczeństwo Twoich pracowników, o połowę zredukują poziom hałasu i zmniejszą koszty zużywanej energii.

25 Sprawdź: bezpieczeństwo pistoletów w Twojej firmie! Manometr OSHA w prosty sposób sprawdzi bezpieczeństwo Twoich pistoletów. Zgodnie z przepisami ciśnienie za dyszą pistoletu nie powinno przekraczać 2,1 bara (210 kpa). Jeśli ciśnienie jest wyższe, a otwór zostanie zakryty np. dłonią, może dojść do poważnych obrażeń, w momencie gdy powietrze zostanie wtłoczone przez tkanki do układu krwionośnego. Zamów manometr OSHA, aby sprawdzić swoje pistolety do sprężonego powietrza pod względem bezpieczeństwa. Z tyłu broszury znajdziesz nasz adres i numer telefonu.

26 Zamów już dziś! z tyłu broszury znajdziesz nasz adres i numer telefonu. Zamów nasz główny katalog Katalog ten prezentuje szeroką ofertę produktów Silvent. Katalog stanowi również źródło wiedzy na temat ekonomicznej i przyjaznej technologii wykorzystania sprężonego powietrza. Zamów więcej egzemplarzy tej broszury informacyjnej 10 prawd o pracy ze sprężonym powietrzem dla innych osób pracujących w Twojej firmie. Odwiedź naszą stronę internetową

27 Przykłady firm, które wykorzystują produkty Silvent w Polsce: TOYOTA CERSANIT ARCTIC PAPER TELE-FONIKA KABLE BREMBO VISTEON ICT POLAND MAHLE KROTOSZYN BRITISH AMERICAN TABACCO VOLKSWAGEN DĘBICA KIMBERLY-CLARK SAINT-GOBAIN METZELER FRITO LAY VALEO NKT CABLES COCA-COLA OPOCZNO PEPSI COLA ŻYWIEC-ZDRÓJ APENA-REMONT BOMBARDIER RONAL DRUMET FIAT INDESIT KGHM LU POLSKA MASTERFOODS MICHELIN OPEL PHILIPS PORTA RONAL TYCO ELECTRONICS FAURECIA ELEcTROLUX STOMIL BONDUELLE MAN DELPHI HYDRO ALUMINIUM LEGRAND TIMKEN LUMEL NSK - ISKRA AUTOMOTIVE LIGHTING POLSKA VOLTRIM KABLE i INNE... Przykłady firm, które wykorzystują produkty Silvent na świecie: BMW Baosteel Tetra Pak Sandvik Corus General Motors Nippon Steel SCA ABB Volvo Alcoa Denso Tuborg Porsche Georgia Pacific SSAB Hasselblad Pratt & Whitney SAAB General Electric Siemens Irving Tissue Bayer AG Renault Ford Anshan Steel Mitsubishi M-real Alunorf Boeing Orrefors Ericsson Procter & Gamble BASF Grundig Favretto Hoechst Caterpillar SKF Goodyear Weyerhaeuser ISG Sony Honda Pfizer Boise Cascade SCHICK i INNE...

28 Nazwa SILVENT jest skrótem dwóch łacińskich słów silencium ventum, oznaczających cichy wiatr

Bezpieczeństwo i higiena pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach przemysłu chemicznego, produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych

Bezpieczeństwo i higiena pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach przemysłu chemicznego, produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych Bezpieczeństwo i higiena pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach przemysłu chemicznego, produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych Andreas Markom Niels Hjorth Publikacja przygotowana w ramach projektu

Bardziej szczegółowo

Twój doradca w warsztacie TECHNOLOGIE / WYPOSAŻENIE / CZĘŚCI ZAMIENNE / URZĄDZENIA / NARZĘDZIA / RYNEK

Twój doradca w warsztacie TECHNOLOGIE / WYPOSAŻENIE / CZĘŚCI ZAMIENNE / URZĄDZENIA / NARZĘDZIA / RYNEK Świat motoryzacji Twój doradca w warsztacie MAJ 2015 www.swiatmotoryzacji.com.pl TECHNOLOGIE / WYPOSAŻENIE / CZĘŚCI ZAMIENNE / URZĄDZENIA / NARZĘDZIA / RYNEK Tanie, nie znaczy marne str. 9 NR INDEKSU 382981

Bardziej szczegółowo

WYPOSAŻENIE WARSZTATOWE DO SERWISOWANIA KLIMATYZACJI. Wykrywanie nieszczelności. Płukanie układów klimatyzacji

WYPOSAŻENIE WARSZTATOWE DO SERWISOWANIA KLIMATYZACJI. Wykrywanie nieszczelności. Płukanie układów klimatyzacji WAECO AirCon Service WYPOSAŻENIE WARSZTATOWE DO SERWISOWANIA KLIMATYZACJI 2014 / 2015 LOW EMISSION SZYBKI, EKONOMICZNY, PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA SERWIS KLIMATYZACJI YEARS Stacje do serwisowania klimatyzacji

Bardziej szczegółowo

4.1 Ogólne techniki dla sektora spożywczego

4.1 Ogólne techniki dla sektora spożywczego 4.1 Ogólne techniki dla sektora spożywczego 4.1.1 Narzędzia zarządzania środowiskiem Najlepsze wyniki ochrony środowiska osiąga się zazwyczaj poprzez zastosowanie najlepszych technologii oraz ich wykorzystanie

Bardziej szczegółowo

EMAS easy. Poradnik dotyczący wdrażania EMAS w MŚP.

EMAS easy. Poradnik dotyczący wdrażania EMAS w MŚP. Właściwa droga by poprawić środowiskowe i finansowe wyniki firmy EMAS. Poradnik dotyczący wdrażania EMAS w MŚP. 10 dni 10 osób 10 stron 30 kroków Efektywność, wiarygodność, przejrzystość Co to jest EMAS?

Bardziej szczegółowo

Przemysł. Poczuj, jak ważne jest światło w Twojej branży.

Przemysł. Poczuj, jak ważne jest światło w Twojej branży. Przemysł Poczuj, jak ważne jest światło w Twojej branży. Poczuj, jak ważne jest światło dla Twoich pracowników i Twojej firmy Oświetlenie może służyć nie tylko do rozjaśniania i pokazywania drogi. Może

Bardziej szczegółowo

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM MAJ-CZERWIEC 2013 I Nr 5-6 (85-86) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT)

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM MAJ-CZERWIEC 2013 I Nr 5-6 (85-86) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM MAJ-CZERWIEC 2013 I Nr 5-6 (85-86) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Kosztowne błędy najemców biur Korzyści biznesowe z chmury

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne biuro. Ergonomia. Technika. Nowatorskie rozwiązania. CSR. str. 4-5 W JAKIEJ FORMIE JEST TWOJA FIRMA?

Nowoczesne biuro. Ergonomia. Technika. Nowatorskie rozwiązania. CSR. str. 4-5 W JAKIEJ FORMIE JEST TWOJA FIRMA? NIEZALEŻNA PUBLIKACJA MEDIAPLANET DYSTRYBUOWANA WRAZ Z GAZETĄ PRAWNĄ 4 LUTEGO 2009 Nowoczesne KOMPENDIUM Biuro Ergonomia. Technika. Nowatorskie rozwiązania. CSR Nowoczesne biuro to wizytówka nowoczesnej

Bardziej szczegółowo

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010 aktualne trendy Praktyczne narzędzia studia przypadków Wyzwania firm WWW.wyzwaniafirm.pl listopad 2010 nowe spojrzenie na it Nowe wyzwania biznesowe wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Zmiany są nieodwracalne. Bring Your Own Device łatwiej powiedzieć niż zrobić. Czy mamy się bać konsumeryzacji IT?

Spis treści. Zmiany są nieodwracalne. Bring Your Own Device łatwiej powiedzieć niż zrobić. Czy mamy się bać konsumeryzacji IT? Konsumeryzacja IT 1 Spis treści Zmiany są nieodwracalne Robert Jesionek Bring Your Own Device łatwiej powiedzieć niż zrobić Ewa Zborowska Czy mamy się bać konsumeryzacji IT? Robert Jesionek Czy jesteśmy

Bardziej szczegółowo

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010 aktualne trendy Praktyczne narzędzia studia przypadków Wyzwania firm WWW.wyzwaniafirm.pl listopad 2010 nowe spojrzenie na it Nowe wyzwania biznesowe wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych

Bardziej szczegółowo

O INFORMATYCE JĘZYKIEM BIZNESU

O INFORMATYCE JĘZYKIEM BIZNESU IT w bankowości 1 2 O INFORMATYCE JĘZYKIEM BIZNESU Spis treści IT dla banków Barbara Mejssner IT w bankowości myśli nieuczesane Stanisław Matczak Dostęp do aktualnych informacji to większa konkurencyjność

Bardziej szczegółowo

Teraz opony mogą rozmawiać z kierowcą. z Motor Show w Essen. Wszystko w rodzinie

Teraz opony mogą rozmawiać z kierowcą. z Motor Show w Essen. Wszystko w rodzinie Nr 12 II KWARTAŁ 2012 Magazyn dla profesjonalistów branży transportowej WYDARZENIA / essen Relacja z Motor Show w Essen strona 12 STRONA 4 STRATEGIE / Alberto viganò STRONA «Właśnie teraz należy skupić

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie 1. Potrzeba przekazywania władzy pracownikom 2. Podstawowe informacje 3. Wiedza to potęga

Wprowadzenie 1. Potrzeba przekazywania władzy pracownikom 2. Podstawowe informacje 3. Wiedza to potęga Wprowadzenie 5 1. Potrzeba przekazywania władzy pracownikom 7 Co oznacza empowerment?... 7 Dlaczego empowerment jest konieczny?...10 Korzyści wynikające z przekazywania władzy pracownikom...13 Bariery

Bardziej szczegółowo

CAT MAGAZINE POSZERZANIE KORYTA RZEKI MASZYNY CAT BUDUJĄ NOWE LINIE OBRONY PRZED POWODZIĄ ŁATWIEJSZE WYBURZANIE

CAT MAGAZINE POSZERZANIE KORYTA RZEKI MASZYNY CAT BUDUJĄ NOWE LINIE OBRONY PRZED POWODZIĄ ŁATWIEJSZE WYBURZANIE NUMER 3 2011 WWW.B-M.PL CAT MAGAZINE NA MIEJSCU: ITTEREN, HOLANDIA POSZERZANIE KORYTA RZEKI MASZYNY CAT BUDUJĄ NOWE LINIE OBRONY PRZED POWODZIĄ ŁATWIEJSZE WYBURZANIE SYLWETKA: MENEDŻER PRODUKTU BOB DE

Bardziej szczegółowo

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PORADNIK wg ISO 9001 i uniknąć najczęstszych błędów Olgierd Głodkowski,

Bardziej szczegółowo

ROZWIĄZANIA. Od pomysłu do produkcji pod kątem technologii dozowania płynów TEKST: MAREK BERNACIAK ZDJĘCIA: AMB

ROZWIĄZANIA. Od pomysłu do produkcji pod kątem technologii dozowania płynów TEKST: MAREK BERNACIAK ZDJĘCIA: AMB ROZWIĄZANIA Od pomysłu do produkcji pod kątem technologii dozowania płynów Technologiczność konstrukcji Choćby nie wiem jak się konstruktor starał, to nie może sobie za bardzo pozwolić na szaleństwo właściwe

Bardziej szczegółowo

Obsługa logistyczna Boehringer

Obsługa logistyczna Boehringer Logistyka Fiege obsłuży Boehringer Ingelheim Boehringer Ingelheim, firma z sektora farmaceutycznego zdecydował się na outsourcing usług logistycznych podpisując umowę z Fiege. Realizacja usług dla tego

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0 1 Spis treści Wstęp... 3 Dla kogo jest ten e- book?... 4 Komu polecam tego e- booka?... 4 Czego dowiesz się, czytając tego e- booka?... 4 Rozdział 1 - Co zyskujesz dzięki posiadaniu własnej strony WWW?...

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html NOTA PRAWNA UWAGA! ZARÓWNO AUTOR NINIEJSZEJ PUBLIKACJI, ANI OSOBA DYSTRYBUUJĄCA NINIEJSZY PODRĘCZNIK (W SPOSÓB BEZPOŚREDNI, LUB POŚREDNI) NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA REZULTATY WYKORZYSTANIA

Bardziej szczegółowo

Mamy za cel uświadomienie każdego pracownika huty czy odlewni o zagrożeniach wynikających z pracy przy topieniu metali.

Mamy za cel uświadomienie każdego pracownika huty czy odlewni o zagrożeniach wynikających z pracy przy topieniu metali. 1 POTRZEBA SZKOLEŃ W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA Praca przy ciekłym metalu zawsze była i jest niebezpieczna. W przeszłości wysokie temperatury, hałas i dym będący efektem spalania w piecach płomieniowych ustawicznie

Bardziej szczegółowo

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej

Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej Energetyka Przemysł Telekomunikacja Trakcja Automatyka Sterowanie Informatyka Budownictwo Kolej 11/2011 Rok 2, numer 2 Power News TEMATY NUMERU Zadanie na dziś - Stworzyć akumulatorownię Stworzenie akumulatorowni,

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Czy zabraknie magazynów? Raport powierzchni magazynowych

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Czy zabraknie magazynów? Raport powierzchni magazynowych wrzesień 9/2012 (28) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży spożywczej Rewolucja w przewozach ponadgabarytowych

Bardziej szczegółowo

Niewiążący przewodnik dobrych praktyk Na temat stosowania dyrektywy 2003/10/we dotyczącej NarażeNia Na działanie hałasu w miejscu pracy

Niewiążący przewodnik dobrych praktyk Na temat stosowania dyrektywy 2003/10/we dotyczącej NarażeNia Na działanie hałasu w miejscu pracy Niewiążący przewodnik dobrych praktyk Na temat stosowania dyrektywy 2003/10/we dotyczącej NarażeNia Na działanie hałasu w miejscu pracy Komisja Europejska Jak uniknąć narażenia pracowników na hałas w

Bardziej szczegółowo

ZGIERZ 11 MAJA 2005 R

ZGIERZ 11 MAJA 2005 R ZGIERZ 11 MAJA 2005 R Funkcjonowanie i budowanie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw przetwórczych, budowlano-montażowych i usługowych w UE Dyskusja ekspertów toczyła się wokół następujących zagadnień:

Bardziej szczegółowo

Wprowadzamy trwałe oszczędności poprzez aktywną efektywność energetyczną. Wrzesień 2010 / Raport White Paper

Wprowadzamy trwałe oszczędności poprzez aktywną efektywność energetyczną. Wrzesień 2010 / Raport White Paper Wprowadzamy trwałe oszczędności poprzez aktywną efektywność energetyczną Wrzesień 2010 / Raport White Paper Spis treści Streszczenie....................................................... 3 Wprowadzenie.....................................................4

Bardziej szczegółowo

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM SIERPIEŃ - WRZESIEŃ 2013 I Nr 8-9 (87-88) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT)

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM SIERPIEŃ - WRZESIEŃ 2013 I Nr 8-9 (87-88) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM SIERPIEŃ - WRZESIEŃ 2013 I Nr 8-9 (87-88) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Projektowanie emocjonalne Nowe oblicze HR Work-life

Bardziej szczegółowo

MUSISZ BIZNES ABC. Wszystko co. Fakty i mity. Zarządzanie. Cloud computing. benchmark magazyn #2 / 9 / 2013

MUSISZ BIZNES ABC. Wszystko co. Fakty i mity. Zarządzanie. Cloud computing. benchmark magazyn #2 / 9 / 2013 BIZNES benchmark magazyn #2 / 9 / 2013 ABC ekonomiki chmury obliczeniowej s. 6 Fakty i mity na temat Cloud computingu s.17 Zarządzanie cyklem życia produktu w chmurze s. 36 Cloud computing rozmowa z Jerzym

Bardziej szczegółowo

Ocenianie ryzyka zawodowego 315[01].Z4.02

Ocenianie ryzyka zawodowego 315[01].Z4.02 MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ Jerzy Jon Ocenianie ryzyka zawodowego 315[01].Z4.02 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy Radom 2007 Recenzenci: mgr

Bardziej szczegółowo

Energooszczędny sprzęt i urządzenia w domu, w biurze, w firmie. Jak wybrać, kupić i eksploatować PORADNIK

Energooszczędny sprzęt i urządzenia w domu, w biurze, w firmie. Jak wybrać, kupić i eksploatować PORADNIK Energooszczędny sprzęt i urządzenia w domu, w biurze, w firmie. Jak wybrać, kupić i eksploatować PORADNIK Autorzy: Sławomir Pasierb, Arkadiusz Osicki, Szymon Liszka, Mariusz Bogacki, Piotr Kukla, Tomasz

Bardziej szczegółowo