Wymagania prawne dotyczą wszystkich!

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Wymagania prawne dotyczą wszystkich! www.regulis.pl"

Transkrypt

1 Kwestia właściwej identyfikacji wymagań prawnych ma kluczowe znaczenie dla skuteczności systemów zarządzania dotyczących ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa pracy. Wielu organizacjom przysparza ona sporych trudności, stąd pomysł stworzenia platformy REGULIS. Niniejsza prezentacja ma na celu przybliżenie jej podstawowych funkcjonalności, szczególnie tych elementów, które wymagają wykupienia stosownego pakietu. Pomijamy w niej sprawy oczywiste, takie jak korzystanie z ogólnodostępnej części i korzystania z części transakcyjnej. Dysponując niemal dwudziestoletnim doświadczeniem we wdrażaniu i audytowaniu systemów zarządzania opartych na ISO i OHSAS dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasz nowy produkt spełniał formalne wymagania norm, ale również realizował intencje przyświecające ich autorom. Jesteśmy przekonani, że platforma REGULIS może być przydatna również dla tych organizacji, które nie widzą potrzeby certyfikowania swoich systemów zarządzania. Wymagania prawne dotyczą wszystkich!

2 Po zakupieniu usługi, w głównym menu uzyskasz dostęp do zakładki Twoje rejestry. Zakładka ta umożliwia korzystanie z dedykowanych rejestrów, wykazów i modułów dodatkowych. Zanim zasoby te będą w pełni funkcjonalne, konieczne będzie jednak podanie szeregu informacji o organizacji, którą reprezentujesz.

3 Jeżeli korzystasz z danego rejestru po raz pierwszy, po wybraniu pozycji Rejestr wymagań w zakładce Twoje rejestry, przejdziesz do strony z zawierającej kwestionariusz. Przy kolejnych wejściach system przeniesie Cię bezpośrednio do Twojego rejestru

4 Kwestionariusz składa się z rozwijanej, podzielonej na obszary tematyczne listy aspektów. Z listy wybierz wszystkie aspekty dotyczące Twojej działalności. Rzetelność podanych danych jest kluczowa dla jakości Twojego rejestru. Po zakończeniu wypełniania kwestionariusza kliknij przycisk zapisz kwestionariusz. W każdej chwili możesz go zmodyfikować, dodając lub usuwając poszczególne aspekty z listy.

5 Po zapisaniu wypełnionego kwestionariusza uzyskasz dostęp do interaktywnego, dedykowanego rejestru wymagań prawnych. Oznacza to, że rejestr będzie zawierał informacje o wymaganiach dotyczących Twojej działalności, a nie wymagania ogólne.

6 Po kliknięciu w poszczególne aspekty w rejestrze, rozwija się lista wymagań prawnych konkretnych obowiązków wynikających z prawa, a nie tytuły aktów prawnych.

7 Jeżeli jednak zechcesz wiedzieć więcej, po kliknięciu na każde z wymagań rozwinie się panel z komentarzem opisującym wymaganie oraz podstawą prawną danego wymagania.

8 Prawo się zmienia. Zaletą platformy REGULIS jest to, że śledzimy zmiany za Ciebie. Gdy w odniesieniu do któregoś z aspektów wskazanych w kwestionariuszu pojawią się nowe wymagania lub opublikowane zostaną nowe akty prawne, REGULIS wprowadzi zmiany w Twoim rejestrze. Dla ułatwienia ostatnia zmiana wprowadzająca nowe wymagania będzie wyróżniona zieloną czcionką.

9 Przekreśloną, czerwoną czcionką oznaczymy są wymagania oraz akty prawne, które utraciły moc w związku z wprowadzeniem nowych przepisów. O każdej zmianie w rejestrze będziesz również powiadamiany em.

10 W każdej chwili możesz wygenerować swój rejestr w formie pliku PDF. Jeśli chcesz pobrać cały rejestr, kliknij na przycisk pobierz cały kwestionariusz PDF na dole rejestru. Możesz również wygenerować wybrane aspekty z całego rejestru w tym celu zaznacz interesujące Cię aspekty i kliknij generuj PDF.

11 Wygenerowany w pliku PDF rejestr możesz wydrukować i wykorzystywać w tradycyjny sposób. Zawiera on wszystkie wymagania prawne wraz z komentarzami i podstawą prawną

12 Dostępna jest opcja przeglądania zmian w ostatnim tygodniu, miesiącu, kwartale i roku W zakładce Zmiany w rejestrze znajdziesz informacje na temat wszystkich zmian wprowadzonych w rejestrze dotyczącym Twojej działalności w związku ze zmianami w prawie. Informacje te będziesz również na bieżąco otrzymywać w formie powiadomień wysyłanych na Twój adres mailowy.

13 W zakładce Twoje rejestry masz dostęp również do Wykazu aktów prawnych, będący źródłem wymagań prawnych zawartych w Twoim rejestrze. Wykaz obejmuje akty prawne publikowane w Dzienniku Ustaw, Monitorze Polskim oraz w Dzienniku Urzędowym UE. Są to wyłącznie te akty, które mają zastosowanie do aspektów wskazanych przez Ciebie w kwestionariuszu.

14 W zakładce Twoje rejestry, oprócz wykazu aktów prawnych, masz również dostęp do narzędzia umożliwiającego wprowadzenie informacji o innych dokumentach, które uznasz za właściwe. Nazwaliśmy je Wykazem innych dokumentów. Możesz w nim umieścić informacje nt. zawartych umów, wydanych decyzji lub innych dokumentów dotyczących Twojej działalności oraz przypisać je do wybranego aspektu.

15 W przypadku wykupienia pakietu Ocena zgodności, w zakładce Twoje rejestry uzyskasz dostęp do tej funkcji, dzięki której możesz dokonać samooceny zgodności z wymaganiami prawnymi dotyczącymi Twojej działalności. Raport z przeprowadzonej oceny zgodności będziesz mógł wygenerować w pliku PDF.

16 Identyfikacja wymagań prawnych powinna wspomagać ocenę ryzyka. W przypadku zakupienia pakietu Sankcje, w zakładce Twoje rejestry uzyskujesz dostęp do listy sankcji, które grożą za niespełnienie wymagań prawnych, które znajdują się w Twoim rejestrze. Listę sankcji możesz również wygenerować w pliku PDF.

17 W zakładce Przydatne druki znajdziesz wzory dokumentów, zgodnych z obowiązującymi przepisami (np. wzór formularza karty ewidencji odpadów. Druki możesz pobrać jako plik PDF lub w edytowalnej wersji doc.

18 po kliknięciu zostaną wyświetlone informacje dotyczące danego wydarzenia wraz z jego podstawą prawną do kalendarium możesz dodać własne wydarzenia poprzez kliknięcie znaku + w kalendarzu Po zakupieniu usługi, otrzymujesz dostęp do Kalendarium obowiązków prawnych. Daty powiązane z datami realizacji obowiązków prawnych są wyróżnione. Po kliknięciu na datę, w kalendarzu pokazuje się informacja dotycząca danego obowiązku. Na dwa tygodnie przed tym terminem, na adres podany podczas rejestracji otrzymasz przypomnienie o zbliżającym się terminie np. złożenia sprawozdań środowiskowych. W kalendarium możesz dodać własne wydarzenia poprzez kliknięcie znaku + w kalendarzu będą one dostępne wyłącznie dla Ciebie i osób przez Ciebie wskazanych.

19 Przedstawiona prezentacja z oczywistych względów nie pokazuje wszystkich niuansów funkcjonowania platformy REGULIS. Przedstawiliśmy podstawowe funkcje pomijając takie możliwości jak korzystanie z rejestrów przez wielu użytkowników, a także możliwości korzystania z niego przez podmioty obsługujące większą liczbę organizacji. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Zachęcamy do kontaktu również tych użytkowników, którzy mają uwagi do działania platformy REGULIS. Jesteśmy entuzjastami systemowego zarządzania, więc koncepcja ciągłego doskonalenia jest nam bliska.

PRZEWODNIK PO SERWISACH INTERNETOWYCH

PRZEWODNIK PO SERWISACH INTERNETOWYCH PRZEWODNIK PO SERWISACH INTERNETOWYCH SPIS TREŚCI WITAMY W NOWEJ WITRYNIE VULCAN 3 Kilka słów o budowie witryny 5 Jedno logowanie dostęp do wielu witryn 6 PIERWSZE KROKI 7 Pierwsze logowanie do portalu

Bardziej szczegółowo

Proces oceny zgodności wg nowej normy ISO 14001:2015. Jacek Korzeniewski. www.wymagania-prawne.pl

Proces oceny zgodności wg nowej normy ISO 14001:2015. Jacek Korzeniewski. www.wymagania-prawne.pl Proces oceny zgodności wg nowej normy Spis treści I. Rewizja normy ISO 14001... 3 II. Proces oceny zgodności... 4 III. Podejście auditorów zewnętrznych... 7 Załącznik: Narzędzia portalu wymagania-prawne.pl...

Bardziej szczegółowo

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA GALACTICA VIRGO FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA I. INFORMACJE PODSTAWOWE... 4 I.1. Logowanie do systemu... 4 I.2. Budowa okienka... 4 I.2.1. Pasek górnego menu okna...5 I.2.2. Lista i jej

Bardziej szczegółowo

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie... 4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy... 7 *Kredyty ( Dodatkowe funkcjonalności - SaldeoSMART)...8 Menu Główne... 8 Dodanie nowego konta dla Firmy - Klienta Biura...10 Wybór formatu

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Systemu Informatycznego POMOST Standard (Std)

Podręcznik użytkownika Systemu Informatycznego POMOST Standard (Std) Podręcznik użytkownika Systemu Informatycznego POMOST Standard (Std) "Przemoc w rodzinie narusza podstawowe prawa człowieka, w tym prawo do życia i zdrowia oraz poszanowania godności osobistej. Władze

Bardziej szczegółowo

Platforma Cyfrowa Opis Przedmiotu Zamówienia

Platforma Cyfrowa Opis Przedmiotu Zamówienia Platforma Cyfrowa Opis Przedmiotu Zamówienia 1. Informacje ogólne Ogólny opis opisujący docelową wizję Platformy Cyfrowej jest zawarty w załączony dokumencie Założenia ogólne prototypy projektów stron

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Start Mała Księgowość

Sage Symfonia Start Mała Księgowość Sage Symfonia Start Mała Księgowość Podręcznik użytkownika Wersja 2015.d Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM

ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM ZARZĄDZANIE RELACJAMI Z KLIENTAMI WF-CRM WARSZAWA 2009 1 Spis Treści ROZDZIAŁ 1 WSTĘP... 6 O MARCE ASSECO WAPRO... 6 KRÓTKO O HISTORII SYSTEMÓW CRM... 6 PO CO NAM SYSTEM CRM?... 7 O PROGRAMIE WF-CRM...

Bardziej szczegółowo

System Symfonia e-dokumenty

System Symfonia e-dokumenty System Symfonia e-dokumenty Podręcznik użytkownika Wersja 2012 Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Adobe, Acrobat, Acrobat Reader, Acrobat Distiller są zastrzeżonymi znakami towarowymi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu Asystent Hotline

Instrukcja obsługi programu Asystent Hotline SoftVig Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Instrukcja obsługi programu Asystent Hotline Ver. 3.5 2012-07-06 2 Instrukcja obsługi programu Asystent Hotline Zawartość 1 INSTALACJA PROGRAMU 3 1.1 WARUNKI KONIECZNE

Bardziej szczegółowo

CRM instrukcja użytkownika 1/61 Lucid CRM

CRM instrukcja użytkownika 1/61 Lucid CRM CRM instrukcja użytkownika 1/61 Lucid CRM instrukcja użytkownika 1 Założenia systemu 1.1 Słownik pojęć 2 Opis modułów 2.1 [Biuro] Projekty 2.1.1 Tworzenie nowego Projektu. 2.2 [Biuro] Zadania 2.2.1 Tworzenie

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia e-deklaracje

Sage Symfonia e-deklaracje Sage Symfonia e-deklaracje Podręcznik użytkownika Wersja 2015.b Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z platformy Moodle

Korzystanie z platformy Moodle Korzystanie z platformy Moodle Rafał Michałowski Platforma oparta jest o system Moodle 2.2.x i znajduje się pod adresem: www.kno-koweziu.pl/moodle Platforma umożliwia tworzenie kursów e-learningowych oraz

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Instalacja systemu (administrator)... 7 3. Pierwsze uruchomienie (administrator)...10 3.1. Połączenie z innego komputera...12

Bardziej szczegółowo

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE Spis treści * 1. Tworzenie kursu... 2 2. Logowanie do systemu... 3 3. Wchodzimy do kursu... 4 4. Widok strony z kursem zmiany w ustawieniach kursu... 5 5. Zmiana profilu...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik WebIssues. Wersja 1.1-beta1. Michał Męciński

Podręcznik WebIssues. Wersja 1.1-beta1. Michał Męciński Wersja 1.1-beta1 Michał Męciński : Wersja 1.1-beta1 Michał Męciński Copyright 2007-2013 Zespół WebIssues Udziela się zezwolenia na kopiowanie, rozpowszechnianie i modyfikację tego dokumentu zgodnie z zasadami

Bardziej szczegółowo

Szkolenie z użytkowania platformy ONLINE.WSNS

Szkolenie z użytkowania platformy ONLINE.WSNS WYŻSZA SZKOŁA NAUK SPOŁECZNYCH z siedzibą w Lublinie PLATFORMA E-LEARNING Szkolenie z użytkowania platformy ONLINE.WSNS Lublin, 2011 admin@wsns.pl 2011 Wyższa Szkoła Nauk Społecznych http://www.wsns.pl

Bardziej szczegółowo

Madar 7 Mobile w chmurze. Instrukcja obsługi

Madar 7 Mobile w chmurze. Instrukcja obsługi Madar 7 Mobile w chmurze Instrukcja obsługi www.madar.com.pl Zabrze 2014 Wydawca: MADAR spółka z o.o. 41-819 Zabrze, ul. Skłodowskiej 12d/3 tel./fax +48322786665 www.madar.com.pl e-mail: madar@madar.com.pl

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Finanse i Księgowość

Sage Symfonia Finanse i Księgowość Sage Symfonia Finanse i Księgowość Podręcznik użytkownika Wersja 2015.c Producent: Sage sp. z o.o. tel. 22 455 56 00 www.sage.com.pl Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft

Bardziej szczegółowo

Regulamin serwisu www.mbooking.pl

Regulamin serwisu www.mbooking.pl Regulamin serwisu www.mbooking.pl SPIS TREŚCI ROZDZIAŁ I POSTANOWIENIA OGÓLNE 1 Informacje podstawowe. 2 Definicje. 3 Powiadomienia. ROZDZIAŁ II ROZPOCZĘCIE WSPÓŁPRACY 4 Utworzenie konta w Serwisie. RODZIAŁ

Bardziej szczegółowo

SZYBKI START Workbox v 3.1.0.3269

SZYBKI START Workbox v 3.1.0.3269 Datapolis.com, ul Wiktorska 63, 02-587 Warszawa tel. (+48 22) 398-37-53; fax. (+ 48 22) 398-37-93, office@datapolis.com SZYBKI START Workbox v 3.1.0.3269 Ostatnia aktualizacja: 21 października 2013 Dziękujemy

Bardziej szczegółowo

SZYBKI START Datapolis Process System v 4.2.0.4294

SZYBKI START Datapolis Process System v 4.2.0.4294 Datapolis.com, ul Wiktorska 63, 02-587 Warszawa tel. (+48 22) 398-37-53; fax. (+ 48 22) 398-37-93, office@datapolis.com SZYBKI START Datapolis Process System v 4.2.0.4294 Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej w Idea Bank SA

Przewodnik po usługach bankowości elektronicznej w Idea Bank SA w Spis treści Wstęp...3 System bankowości elektronicznej...4 Bezpieczeństwo informacji...4 Klienci korporacyjni...5 Typy użytkowników obsługiwanych przez bankowość elektroniczną...6 Dodawanie i usuwanie

Bardziej szczegółowo

Polityka prywatności. Kluczowe pytania i odpowiedzi

Polityka prywatności. Kluczowe pytania i odpowiedzi Polityka prywatności Kluczowe pytania i odpowiedzi Dziękujemy za odwiedzenie tej strony. Mamy nadzieję, że z radością dowiecie się więcej o Nestlé i naszych produktach. Nestlé szanuje wasze prawo do prywatności

Bardziej szczegółowo

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@ System powstał w ramach projektu Transition Facility 2006/018-180.01.04 System zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego sprawozdawczość jednostek organizacyjnych Strona 2 z SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

SZYBKI START Workbox v 2.3.20.1500

SZYBKI START Workbox v 2.3.20.1500 Datapolis.com, ul Wiktorska 63, 02-587 Warszawa tel. (+48 22) 398-37-53; fax. (+ 48 22) 398-37-93, office@datapolis.com SZYBKI START Workbox v 2.3.20.1500 Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2014 Dziękujemy

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 2 / 42 www.belisama4crm.pl. Strona Spis treści. Strona

Spis treści. 2 / 42 www.belisama4crm.pl. Strona Spis treści. Strona Spis treści. Strona Strona Spis treści 1. Instalacja 1.1 Wersja serwerowa 1.2. Wersja sieciowa 2. Informacje dodatkowe 3. Panel administracyjny 3.1. użytkownicy, grupy uprawnień, działy 3.2. dane firmy,

Bardziej szczegółowo

Systemy Sage Symfonia e-deklaracje

Systemy Sage Symfonia e-deklaracje Systemy Sage Symfonia e-deklaracje Podręcznik użytkownika Wersja 2013.1 Windows jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation. Microsoft SQL Server jest znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Firmao ver. 5.0

Instrukcja Firmao ver. 5.0 Instrukcja Firmao ver. 5.0 1 Spis treści 1. O Firmao... 3 2. Definicje podstawowych pojęć systemu... 5 3. Widoki Szczegółów... 9 4. Widoki List... 18 5. Filtry... 23 6. Raporty... 26 7. Uprawnienia...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BIG.PL

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BIG.PL Warszawa, 2014-05-30 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU BIG.PL (V.1.6.1) Instrukcja Użytkownika System BIG.pl Strona 2 z 148 SPIS TREŚCI Spis treści...2 1. Wstęp...6 2. Wymagania systemowe...6 3. Słownik...7

Bardziej szczegółowo