Mokotowskie Centrum Medyczne zapewnia opiekę w ramach działalności trzech jednostek organizacyjnych. PRZYCHODNIA SZPITAL ZAKŁAD DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Mokotowskie Centrum Medyczne zapewnia opiekę w ramach działalności trzech jednostek organizacyjnych. PRZYCHODNIA SZPITAL ZAKŁAD DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ"

Transkrypt

1

2 Szpital św. Elżbiety - Mokotowskie Centrum Medyczne, powstał na bazie istniejącego od 1931 roku szpitala Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek na Mokotowie, w historycznej lokalizacji Warszawy. Istniejący od ponad 80 lat budynek, został poddany gruntownej rewitalizacji i rozbudowie, tak aby spełniać najsurowsze kryteria i normy stawiane nowoczesnym szpitalom XXI wieku. W nowej formie szpital dysponuje 140 łóżkami. Położony w doskonałym miejscu w centrum Warszawy, w pobliżu licznych węzłów komunikacyjnych, zapewnia łatwy dostęp dla pacjentów. Szpital św. Elżbiety jest szpitalem wielospecjalistycznym, którego głównym zadaniem jest zapewnienie wysoce wykwalifikowanej opieki medycznej dla pacjentów, ze szczególnym ukierunkowaniem na kompleksowe leczenie onkologiczne w zakresie urologicznym, nowotworów piersi oraz górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

3 Mokotowskie Centrum Medyczne zapewnia opiekę w ramach działalności trzech jednostek organizacyjnych. PRZYCHODNIA SZPITAL ZAKŁAD DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

4 Nowocześnie wyposażona przychodnia zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentami ambulatoryjnymi. Liczne gabinety konsultacyjne wraz z gabinetami zabiegowymi pozwalają nie tylko na konsultacje pacjentów ale również na natychmiastowe wykonywanie drobnych zabiegów nie wymagających hospitalizacji. Zakres zabiegów będzie zgodny z profilami oddziałów, a pacjenci konsultowani będą przez wysokiej klasy specjalistów zatrudnionych w szpitalu. W ramach przychodni funkcjonować będzie dedykowana Pracownia Badań Endoskopowych, pozwalająca na pełną diagnostykę endoskopową z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu firmy Olympus. Pracowania umożliwia wykonywanie gastroskopii i kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym wraz z krótkotrwałym pobytem chorego. Wyspecjalizowana kadra medyczna pozwoli na zminimalizowanie czasu niezbędnego dla postawienia właściwego rozpoznania. Przychodnia jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i zapewnia łatwy dostęp dla pacjentów przywożonych transportem sanitarnym. W przychodni można wykonać pełen zakres badań analitycznych w tym m.in.: analitykę ogólną, hematologię, serologię, bakteriologię, oznaczanie markerów nowotworowych, histopatologię.

5 Szpital jest bardzo nowoczesną i doskonale wyposażoną jednostką Centrum Medycznego Mokotów. W skład szpitala wchodzą: Specjalistyczne Oddziały Szpitalne 54 komfortowo wyposażone pokoje pacjentów Blok Operacyjny (5 w pełni wyposażonych sal) Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej Pracownia Badań Endoskopowych Izba Przyjęć Laboratorium Centralna Sterylizatornia Apteka Szpitalna

6 Oddział Onkologii Klinicznej Leczenie chemioterapią prowadzone będzie zarówno w stacjonarnych warunkach szpitalnych, jak i w trybie ambulatoryjnym. Dedykowane pomieszczenia spełniają najwyższe standardy poddawania chemioterapii. Zapewniają bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów zarówno dla pacjentów jak i personelu. Oddział Onkologii Klinicznej zajmować będzie się chemioterapią nowotworów układu moczowego, układu pokarmowego, raka piersi i raka płuca. Lekarze zatrudnieni w Oddziale Onkologii Klinicznej są wysokiej klasy specjalistami w dziedzinie onkologii klinicznej z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu pacjentów onkologicznych. Wielodyscyplinarny zespół szpitala pozwoli na leczenie wszystkich rodzajów nowotworów.

7 Oddział Uro-onkologii Dedykowany oddział urologiczny ma na celu leczenie pacjentów z nowotworami układu moczowego. Specjalnym zadaniem oddziału będzie leczenie chirurgiczne pacjentów z nowotworami nerek, pęcherza moczowego i prostaty, w tym z zastosowaniem technik małoinwazyjnych. Wysoce wykwalifikowani specjaliści z dziedziny urologii, mający wieloletnie doświadczenie w leczeniu schorzeń nowotworowych układu moczowego, zapewnią bezpieczne i skuteczne leczenie. Doświadczony personel pielęgniarski zapewni doskonałą opiekę nad naszymi chorymi.

8 Oddział Chirurgii Onkologicznej oraz Chirurgii Ogólnej i Proktologii Celem oddziału będzie leczenie chirurgiczne nowotworów przewodu pokarmowego, tarczycy i tkanek miękkich. W zakresie zainteresowania oddziału będą również schorzenia proktologiczne, takie jak przetoki odbytu, szczeliny i guzki krwawnicze. Oddział specjalizować się będzie w procedurach minimalnie inwazyjnych z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu firmy Olympus o wysokiej rozdzielczości. Szczególnym aspektem działalności oddziału chirurgii onkologicznej jest wykorzystanie techniki nieodwracalnej elektroporacji tkanek nowotworowych NanoKnife. Technika ta umożliwia niszczenie nowotworów narządów miąższowych takich jak, wątroba, trzustka i nerki, jak również zlokalizowanych w przestrzeni zaotrzewnowej i wokół dużych naczyń. Jedyne w Polsce urządzenie zapewnia nową jakość w leczeniu dotychczas nieresekcyjnych nowotworów litych, ich nawrotów miejscowych i przerzutów odległych. Naturalnym uzupełnieniem tej techniki jest sprzęt do radiotermoablacji firmy Rita pozwalający na minimalnie inwazyjną ablację termiczną zmian w wątrobie pod kontrolą TK.

9 Oddział Chorób Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Oddział dedykowany kompleksowemu leczeniu nowotworów piersi. Począwszy od kompleksowej diagnostyki usg, mammografia,, rezonans magnetyczny i biopsje, po zaawansowane techniki operacyjne i rekonstrukcyjne. Skojarzenie leczenia chirurgicznego z jednoczasowym leczeniem rekonstrukcyjnym stanowi obecnie podstawę nowoczesnego leczenia onkologicznego raka piersi. Doświadczony i współpracujący ze sobą zespół wybitnych specjalistów, pozwoli na osiągnięcie wysokiego odsetka jednoczasowych rekonstrukcji. Planowane jest również stosowanie komórek macierzystych w procesach rekonstrukcji. Ścisła współpraca z zespołem oddziału onkologii klinicznej umożliwi opracowanie indywidualnych planów leczenia skojarzonego dla każdej z pacjentek.

10 Oddział Gastroenterologii Oddział połączony z pracownią endoskopową będzie stanowił zaplecze diagnostyczne szpitala. Najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny w skojarzeniu z doświadczoną kadrą lekarzy specjalistów pozwoli na szybką i skuteczną diagnostykę schorzeń przewodu pokarmowego zarówno w trybie ambulatoryjnym, jednodniowym jak i szpitalnym. Wielodyscyplinarny charakter szpitala pozwoli na dobranie optymalnego sposobu postępowania leczenie zachowawcze, chirurgiczne czy endoskopowe. Planowane jest również leczenie chorych z chorobami zapalnymi przewodu pokarmowego.

11 Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu Zadaniem oddziału będzie leczenie operacyjne chorób i następstw urazów narządu ruchu u pacjentów dorosłych. Wśród głównych obszarów działania naszego zespołu medycznego będą: chirurgia mini-inwazyjna i artroskopowa leczenie urazów sportowych endoprotezoplastyka (wszczepianie endoprotez stawów) chirurgia kręgosłupa chirurgia onkologiczna Zastosowanie nowoczesnych technik operacyjnych oraz wczesnej rehabilitacji pooperacyjnej, pozwoli na skrócenie czasu hospitalizacji pacjentów i jednocześnie pozwoli na szybki powrót chorych do pełnej aktywności. Współpraca z oddziałem onkologii klinicznej pozwoli na szybką interwencję w przypadkach zmian w kręgosłupie zmniejszając dolegliwości u pacjentów ze schorzeniami onkologicznymi.

12 Oddział Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej W oddziale planowany jest pełen zakres zabiegów w ramach chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, kosmetologii oraz dermatologii estetycznej. Procedury przeprowadzane będą przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzone będą również operacje rekonstrukcyjne przywracające funkcje narządów po zabiegach onkologicznych i wypadkach. Chirurgia estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów modelujących sylwetkę, poprawiających kondycję skóry, likwidujących oznaki starzenia się. Zastosowane będą metody leczenia z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego sprzętu, wspomagające efekty chirurgicznych zabiegów i pozwalające w sposób nieinwazyjny zachować zdrowy, młody wygląd. Wykonywany będzie również pełen zakres zabiegów z zakresu chirurgii ręki.

13 Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zapewni monitorowanie funkcji życiowych i leczenia pacjentów obciążonych i wymagających specjalistycznej opieki w okresie pooperacyjnym. Dodatkowo stanowić będzie niezbędne zaplecze dla Oddziału Onkologii Klinicznej w przypadku wystąpienia zagrażających życiu powikłań po leczeniu onkologicznym. Personel Oddziału sprawować będzie dodatkowo opiekę nad pacjentami Oddziału Pooperacyjnego, gdzie część łóżek będzie odpowiadać standardowi OAiIT-u.

14 Oddział Neurochirurgii Oddział wykonuje pełen zakres zabiegów neurochirurgicznych. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu operacyjnym schorzeń kręgosłupa: zwyrodnieniowych, urazowych, onkologicznych oraz złamań osteoporotycznych, a także w leczeniu operacyjnym pacjentów z nowotworami ośrodkowego układu nerwowego, chorobami naczyniowymi mózgu, chorobami pozapiramidowymi, padaczką, wodogłowiem oraz po urazach czaszkowo-mózgowych. Ponadto wykonywane będą zabiegi z zakresu chirurgicznego leczenia bólu w tym implantacja stymulatorów rdzenia. Poza działalnością terapeutyczną zespół prowadzi również badania naukowe oraz kształcenie lekarzy i pielęgniarek. Opiekę nad pacjentami sprawuje doświadczony zespół lekarzy specjalistów neurochirurgów i wykwalifikowany zespół pielęgniarski.

15 Oddział Laryngologii i Fonochirurgii z Pododdziałem Laryngologii Dziecięcej Oddział Laryngologii zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób uszu, nosa, gardła i krtani. Szczególnym zainteresowaniem oddziału jest fonochirurgia jako nowoczesna metoda związana z eliminacją zaburzeń i schorzeń głosu, mowy oraz języka. Jest to chirurgia odnawiająca głos, polegająca na leczeniu mikrochirurgicznym chorób krtani metodą endoskopową. Do zadań fonochirurgii należą operacje usunięcia łagodnych zmian przerostowych krtani tj.: polipów, obrzęków i torbieli krtani, oraz usunięcie tzw. stanów przedrakowych czyli brodawczaków, leukoplakii i pachydermii krtani. Pododdział Laryngologii Dziecięcej zajmuje się przede wszystkim: operacjami migdałków, operacjami plastycznymi przegrody i grzbietu nosa, wadami wrodzonymi twarzy i szyi, operacjami twarzoczaszki.

16 Szpital św. Elżbiety posiada nowoczesny zakład diagnostyki obrazowej wyposażony w: Tomograf komputerowy 64 rzędowy 128 warstwowy GE Optima CT660 ASIR Rezonans magnetyczny GE Optima MR 360 1,5T USG GE Logiq P6, GE Vivid E9 i B-K Medical Pro Focus 2202 Ultraview z głowicą do badań TRUS Mammografię cyfrową aparat GE Senographe Essential z opcją Seno Bright wraz z przystawką do wykonywania biopsji stereotaktycznej i do biopsji mammotomicznej Devicor Medicall. Rentgen konwencjonalny aparaty GE Definium 5000 i telekomando Precision Rxi z systemami ucyfrowienia CR Calsula XLII. Aparaty rentgenowskie zabiegowe z ramieniem C GE OEC Elite 9900 VASMTS 12 i GE OEC Fluorostar 7900 Sprzęt najnowszej generacji pozwala na szybką diagnostykę i wydanie wyników w wersji cyfrowej. Zakład wyposażony jest w aparaty przyłóżkowe GE TMXR+ pozwalające na diagnostykę w dowolnym oddziale szpitala.

17

18

Szczecin, 30.10.2009

Szczecin, 30.10.2009 Biznes Plan SPZ ZOZ Solec w ramach realizacji Programu Wieloletniego pod nazwą Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia Szczecin, 30.10.2009 Spis

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK DLA PACJENTA

PRZEWODNIK DLA PACJENTA SZPITAL DAMIANA SZPITAL DAMIANA PRZEWODNIK DLA PACJENTA Z Damianem przez całe życie O SZPITALU DAMIANA Szpital Damiana otwarty został w 1994 roku jako pierwszy prywatny szpital w Warszawie. Szpital składa

Bardziej szczegółowo

DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA

DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA ZACHODNIOPOMORSKIE CENTRUM ONKOLOGII 71-730 Szczecin ul. Strzałowska 22 Tel. Centrala (91) 42-51-410 e-mail: szpital@onkologia.szczecin.pl www.onkologia.szczecin.pl, DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA SZCZECIN -

Bardziej szczegółowo

WOJEWÓDZKIE PODMIOTY LECZNICZE W MAŁOPOLSCE - informator

WOJEWÓDZKIE PODMIOTY LECZNICZE W MAŁOPOLSCE - informator WOJEWÓDZKIE PODMIOTY LECZNICZE W MAŁOPOLSCE - informator Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Kraków 2014 rok Opracowano przez Departament Zdrowia i Polityki

Bardziej szczegółowo

Szpital przyjazny pacjentom

Szpital przyjazny pacjentom za Z a k ł a d O p i e k i Z d r o w o t n e j M i n i s t e r s t w a S p r a w W e w n ę t r z n y c h i A d m i n i s t r a c j i z W a r m i ń s k o - M a z u r s k i m C e n t r u m O n k o l o g

Bardziej szczegółowo

Zakres usług świadczonych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

Zakres usług świadczonych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Zakres usług świadczonych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitalny Oddział Ratunkowy udziela pomocy medycznej koniecznej do ratowania życia i zdrowia, szczególnie w razie wypadku, nagłych zachorowań,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ORGANIZACYJNY

REGULAMIN ORGANIZACYJNY załącznik nr 1 do uchwały nr 4/2012 Rady Społecznej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. W. Biegańskiego z siedzibą w Grudziądzu z dnia 19 grudnia 2012r.. REGULAMIN ORGANIZACYJNY REGIONALNEGO

Bardziej szczegółowo

PROGRAM MEDYCZNY Szpitala Wolskiego w Warszawie 2007-2011. Grudzień 2006 www.szpitalwolski.pl WERSJA 2.0

PROGRAM MEDYCZNY Szpitala Wolskiego w Warszawie 2007-2011. Grudzień 2006 www.szpitalwolski.pl WERSJA 2.0 PROGRAM MEDYCZNY Szpitala Wolskiego w Warszawie 2007-2011 Grudzień 2006 www.szpitalwolski.pl WERSJA 2.0 PROGRAM MEDYCZNY Szpitala Wolskiego w Warszawie 2007-2011 WERSJA 2.0 WSTĘP PROGRAM MEDYCZNY Szpitala

Bardziej szczegółowo

z Medicusem PIERWSZE CENTRUM DIAGNOSTYKI CZERWONEGO OKA ALERGII NIE MOŻNA LEKCEWAŻYĆ NASI NOWI EKSPERCI ZADBAJ O GARDŁO I ZATOKI Z MEDICUSEM

z Medicusem PIERWSZE CENTRUM DIAGNOSTYKI CZERWONEGO OKA ALERGII NIE MOŻNA LEKCEWAŻYĆ NASI NOWI EKSPERCI ZADBAJ O GARDŁO I ZATOKI Z MEDICUSEM Informator CDT MEDICUS z Medicusem LUBIN JAWOR POLKOWICE LEGNICA GŁOGÓW BOLESŁAWIEC ZŁOTORYJA Temat numeru PIERWSZE CENTRUM DIAGNOSTYKI CZERWONEGO OKA s.8 NASI NOWI EKSPERCI ZADBAJ O GARDŁO I ZATOKI Z

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE. z działalności statutowej oraz wykonania budżetu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie za 2013 rok. Olsztyn 25.03.2014r.

SPRAWOZDANIE. z działalności statutowej oraz wykonania budżetu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie za 2013 rok. Olsztyn 25.03.2014r. za rok 2006 SPRAWOZDANIE z działalności statutowej oraz wykonania budżetu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie za 2013 rok Olsztyn 25.03.2014r. Spis Treści Wstęp... str. 2 I ZMIANY ORGANIZACYJNE...

Bardziej szczegółowo

KONTRAKTOWANIE ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH W ZAKRESIE OCENY OFERT I NARZUCONYCH KRYTERIÓW OCENY NFZ. Mirosław Wójciak Arłamów - 08.05.

KONTRAKTOWANIE ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH W ZAKRESIE OCENY OFERT I NARZUCONYCH KRYTERIÓW OCENY NFZ. Mirosław Wójciak Arłamów - 08.05. KONTRAKTOWANIE ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH W ZAKRESIE OCENY OFERT I NARZUCONYCH KRYTERIÓW OCENY NFZ. Mirosław Wójciak Arłamów - 08.05.204 r PODSTAWA PRAWNA Zarządzenie Nr /204/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu

Bardziej szczegółowo

załącznik Nr 1 do zarządzenia Prezesa Funduszu Nr 88/2005 Parametry kryteriów oceny ofert oraz ich wagi punktowe

załącznik Nr 1 do zarządzenia Prezesa Funduszu Nr 88/2005 Parametry kryteriów oceny ofert oraz ich wagi punktowe załącznik Nr 1 do zarządzenia Prezesa Funduszu Nr 88/00 Parametry kryteriów oceny ofert oraz ich wagi punktowe Tabela Nr 1. Ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne lp kryterium cecha parametru parametr

Bardziej szczegółowo

Zarządzenie Nr 11.~/2013. Rektora

Zarządzenie Nr 11.~/2013. Rektora Zarządzenie Nr 11.~/2013 z dnia.m.jlm.j~/, Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w sprawie: zmiany Zarządzenia Nr 16/2002 Rektora Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach z dnia 17 kwietnia

Bardziej szczegółowo

EMC Instytut Medyczny SA zaprasza

EMC Instytut Medyczny SA zaprasza KIM JESTEŚMY EMC Instytut Medyczny jest największym aktualnie właścicielem prywatnych szpitali i przychodni w Polsce. Spółka powstała w 2000 roku, a od 2005 roku jest notowana na Warszawskiej Giełdzie

Bardziej szczegółowo

REHABILITACJA Czas ważności skierowania na zabiegi fizjoterapeutyczne wynosi 30 dni. I. W warunkach ambulatoryjnych: II. W warunkach domowych

REHABILITACJA Czas ważności skierowania na zabiegi fizjoterapeutyczne wynosi 30 dni. I. W warunkach ambulatoryjnych: II. W warunkach domowych REHABILITACJA Czas ważności skierowania na zabiegi fizjoterapeutyczne wynosi 30 dni. Skierowanie traci ważność w przypadku, gdy nie zostało zarejestrowane w gabinecie/zakładzie rehabilitacji w terminie

Bardziej szczegółowo

PLAN DZIAŁAŃ STRATEGICZNYCH SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZESPOŁU ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W PŁOŃSKU NA LATA 2008 2013. pod nazwą:

PLAN DZIAŁAŃ STRATEGICZNYCH SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZESPOŁU ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W PŁOŃSKU NA LATA 2008 2013. pod nazwą: PLAN DZIAŁAŃ STRATEGICZNYCH SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZESPOŁU ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W PŁOŃSKU NA LATA 2008 2013 pod nazwą: PROGRAM MEDYCZNY SZPITALA PŁOŃSKIEGO Program powstał pod kierunkiem Dyrektora

Bardziej szczegółowo

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2008.164.1027 j.t. z późn.

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2008.164.1027 j.t. z późn. 1 2 3 4 5 6 Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2008.164.1027 j.t. z późn. Zm) Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada

Bardziej szczegółowo

Zwiększenie dostępu do świadczeń zdrowotnych przez doposażenie i modernizację infrastruktury szpitalnego oddziału ratunkowego w PSZOZ w Inowrocławiu

Zwiększenie dostępu do świadczeń zdrowotnych przez doposażenie i modernizację infrastruktury szpitalnego oddziału ratunkowego w PSZOZ w Inowrocławiu NY IST YCZ IZ IEK OP DR EJ OT N OW PU BLIC ZN YS PEC JAL ŁAD ZAK Q CERTYFIKAT 2010/15 W INOWROCŁAWIU Projekt: Zwiększenie dostępu do świadczeń zdrowotnych przez doposażenie i modernizację infrastruktury

Bardziej szczegółowo

S T A T U T. Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowiec Św. 25 marca 2013 r.

S T A T U T. Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowiec Św. 25 marca 2013 r. S T A T U T Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim Ostrowiec Św. 25 marca 2013 r. Postanowienia ogólne 1 1. Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim jest podmiotem leczniczym niebędącym

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 28 września 2012 r. Poz. 1082 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA 1) z dnia 26 września 2012 r.

Warszawa, dnia 28 września 2012 r. Poz. 1082 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA 1) z dnia 26 września 2012 r. Elektronicznie podpisany przez Grzegorz Paczowski : 2012.09.28 15:19:24 +02'00' DZIENNIK USTAW v.p l RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 28 września 2012 r. Poz. 1082 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA

Bardziej szczegółowo

OPRACOWANIE OBSZARÓW RESTRUKTURYZACYJNYCH. Szpital Powiatowy w Limanowej

OPRACOWANIE OBSZARÓW RESTRUKTURYZACYJNYCH. Szpital Powiatowy w Limanowej OPRACOWANIE OBSZARÓW RESTRUKTURYZACYJNYCH Szpital Powiatowy w Limanowej na podstawie danych przekazanych przez komórki organizacyjne Szpitala Powiatowego w Limanowej Łódź, grudzień 2011 r. 1 Spis treści

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN ORGANIZACYJNY

REGULAMIN ORGANIZACYJNY SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY NR 1 W LUBLINIE REGULAMIN ORGANIZACYJNY SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO SZPITALA KLINICZNEGO NR 1 W LUBLINIE LUBLIN, KWIECIEŃ 2015 ROKU Spis treści: Dział I Rozdział I

Bardziej szczegółowo

AMAZONKI WARSZAWA-CENTRUM

AMAZONKI WARSZAWA-CENTRUM ISSN-1732-2928 nr 24 NASI TWÓRCY AMAZONKI kwiecień 2014 gazeta bezpłatna Gazeta Stowarzyszenia AMAZONKI WARSZAWA-CENTRUM Motto na 2014 rok: Nigdy nie rezygnujemy z nadziei MOJE 17 LAT W SŁUŻBIE AMAZONEK,

Bardziej szczegółowo

Analiza Ekonomiczno-Finansowa Przedsięwzięcia (Studium wykonalności)

Analiza Ekonomiczno-Finansowa Przedsięwzięcia (Studium wykonalności) dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego Analiza Ekonomiczno-Finansowa Przedsięwzięcia (Studium wykonalności) Projekt: e-zdrowie w Województwie Świętokrzyskim, rozbudowa i wdrażanie systemów informatycznych

Bardziej szczegółowo

NARODOWY PROGRAM ZWALCZANIA CHORÓB NOWOTWOROWYCH

NARODOWY PROGRAM ZWALCZANIA CHORÓB NOWOTWOROWYCH Załącznik nr 1 MINISTERSTWO ZDROWIA Nazwa programu: NARODOWY PROGRAM ZWALCZANIA CHORÓB NOWOTWOROWYCH Nazwa zadania: UTWORZENIE W POLSCE SYSTEMU RADIOTERAPII ONKOLOGICZNEJ DOPOSAŻENIE I MODERNIZACJA ZAKŁADÓW

Bardziej szczegółowo

ISSN 1644-8162 NR 29/3 lipiec sierpień wrzesień 2010. Otwarcie zmodernizowanej Otolaryngologii

ISSN 1644-8162 NR 29/3 lipiec sierpień wrzesień 2010. Otwarcie zmodernizowanej Otolaryngologii ISSN 1644-8162 NR 29/3 lipiec sierpień wrzesień 2010 Otwarcie zmodernizowanej Otolaryngologii Drodzy czytelnicy Ostatnie miesiące w naszym Szpitalu były pełne ważnych wydarzeń. We wrześniu miało miejsce

Bardziej szczegółowo

ABC opieki zdrowotnej

ABC opieki zdrowotnej ABC opieki zdrowotnej Informator Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Lublin Styczeń 2005 WYDAWNICTWO BEZPŁATNE ABC opieki zdrowotnej Wydawca: Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego

Bardziej szczegółowo

ISSN 1689-6858. W numerze: Oddział Chirurgii Urazowo - Ortopedyczej Artroskopia Zakład Mikrobiologii

ISSN 1689-6858. W numerze: Oddział Chirurgii Urazowo - Ortopedyczej Artroskopia Zakład Mikrobiologii ISSN 1689-6858 W numerze: Oddział Chirurgii Urazowo - Ortopedyczej Artroskopia Zakład Mikrobiologii Oddział Chirurgii Urazowo - Ortopedyczej Wojewódzkiego Centrum Medycznego Oddział Chirurgii Urazowo -

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE z działalności statutowej oraz wykonania budżetu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie za 2012 rok

SPRAWOZDANIE z działalności statutowej oraz wykonania budżetu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie za 2012 rok za rok 2006 SPRAWOZDANIE z działalności statutowej oraz wykonania budżetu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie za 2012 rok Olsztyn 28.02.2013r. Spis Treści Wstęp... str. 2 I ZMIANY ORGANIZACYJNE...

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik Nr 5 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I. INFORMACJE O ZAMAWIAJĄCYM Nazwa jednostki: Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika Adres: 33-100 Tarnów, ul. Szpitalna 13 Miejsce prowadzenia działalności:

Bardziej szczegółowo