Cti mikrotel Sp. z o.o. Tel: do Gdańsk FAX: ftp:\\ftp.cti.mikrotel.pl

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Cti mikrotel Sp. z o.o. Tel: +48 5852401 60 do 68 biuro@cti.mikrotel.pl 80 266 Gdańsk FAX: +48 585240169 ftp:\\ftp.cti.mikrotel.pl"

Transkrypt

1 Cti mikrotel Sp. z o.o. Tel: do Gdańsk FAX: ftp:\\ftp.cti.mikrotel.pl ul. Grunwaldzka 205/209

2

3 Zanim zaczniesz Zanim zaczniesz Zawartość opakowania Przesyłka 2N Helios IP Uni powinna zawierać 1 2N Helios IP Uni (wybrany model) 1 Końcówkę torx 10 / torx 20 podwójnie zakończony 1 Szablon montażowy 1 CD 1 Przezroczystą folię do wydruku etykiet w formacie A5 1 Zapasowe okienko na etykietę 1 Puszkę do montażu podtynkowego w cegle 4 4x12 śruby torx ze stali nierdzewnej do plastiku 2 Spinacze do kabli

4 Instalacja Instalacja Możliwości montażu Montaż podtynkowy w klasycznej cegle (także w cegle dziurawce, ścianie ocieplanej itp.) Czego potrzebujesz Odpowiednio wyciętego otworu Tynk, klej montażowy, pianka montażowa lub zaprawa jeśli jest niezbędna Montaż podtynkowy-płyta gipsowa Czego potrzebujesz Wystarczy odpowiednio wycięty otwór Montaż natynkowy (beton i stalowe konstrukcje, filary wejściowe itp.) Czego potrzebujesz: Puszka do montażu natynkowego Nr Kat

5 Instalacja 1.2 Uwaga Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z nieprawidłowego montażu urządzenia (sprzecznie z instrukcją). Producent nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże w miejscach, w których jest zainstalowany bramofon, gdyż Helios IP Uni nie jest urządzeniem chroniącym przed włamaniem lecz współpracującym z systemami bezpieczeństwa. Jeżeli montaż nie zostanie wykonany zgodnie z instrukcją, istnieje prawdopodobieństwo dostania się wody do środka co może spowodować uszkodzenie elektroniki ponieważ przewody znajdują się pod napięciem. Gwarancja producenta zostanie anulowana w wypadku stwierdzenia w/w uszkodzeń. Wspólne zasady montażu Wskazówka Tam gdzie jest to możliwe wybierz montaż podtynkowy. To sprawi, że produkt będzie wyglądał bardziej elegancko, będzie lepiej zabezpieczony i mniej narażony na uszkodzenia spowodowane przez wandali. Ostrzeżenie Śruby przeznaczone do montażu 2N Helios Uni są ze stali nierdzewnej. Inne śruby, które nie są ze stali nierdzewnej, po pewnym czasie korodują co wpływa na nieestetyczny wygląd urządzenia. Podczas ściągania/zakładania przedniego panelu upewnij się, że żaden brud nie przedostaje się do środka urządzenia (w szczególności do powierzchni uszczelniających).

6 Instalacja 1.2 Montaż podtynkowy klasyczna cegła 1. Wytnij otwór z użyciem załączonego szablonu. Upewnij się, że wszystkie potrzebne kable znajdują się w przygotowanym otworze. 2. Wypakuj plastikową puszkę montażową, upewnij się, że otwór w ścianie jest wystarczająco duży po czym przygotuj w puszce otwory na kable. 3. Zamontuj puszkę montażową upewniając się, że jest odpowiednio ułożona w otworze. Poczekaj aż tynk (zaprawa, pianka montażowa) zwiąże. 4. Odkręć przedni panel przy użyciu dołączonego klucza torx. 5. Podłącz przewody zgodnie z opisem w dziale Połączenia Elektryczne 6. Możesz związać kable tak jak pokazuje rysunek poniżej. Zakończenie montażu Po podłączeniu przewodów!! 7. Umieść urządzenie w zamontowanej wcześniej puszce montażowej. 8. Przykręć domofon przy użyciu śrub ze stali nierdzewnej dołączonych do zestawu. Jak widzisz otwory na śruby są owalne dzięki czemu łatwo ustawisz pozycje bramofonu. 9. Nie zaleca się w tej chwili zakładania etykiet pod przyciski. 10. Załóż przedni panel przykręcając go przy użyciu śrub, które odkręciłeś w punkcie 4.

7 Instalacja 1.2 Montaż podtynkowy Płyta gipsowa Wskazówka Jeżeli jest to twoja pierwsza instalacja na płycie gipsowej, sprawdź jak pracują boczne zaciski. Zwolnij śrubę trzymającą boczny zacisk, zwróć uwagę, że uchwyt sam się zwalnia. Zakręcając śrubę zobaczysz jak zacisk przesuwa się po korycie do momentu napotkania oporu. Pamiętaj aby przywrócić uchwyt na jego pierwotną pozycję przed wykonaniem montażu. Ostrzeżenie Jeżeli występują duże różnice (spowodowane wentylacją nadciśnieniową) pomiędzy ciśnieniem w pomieszczeniu a ciśnieniem w ścianie zrobionej z płyty gipsowej, należy użyć puszkę montażową i dobrze uszczelnić wejścia na kable, aby uniknąć uszkodzenia głośnika. 1. Wytnij otwór przy użyciu dołączonego szablonu (165 x 95 mm). 2. Odkręć przedni panel bramofonu. 3. Podłącz kable do zacisków lub do gniazda RJ45 w taki sposób jak to zostało opisane w podrozdziale Połączenia Elektryczne. 4. Możesz związać przewody tak jak to zostało zilustrowane na poprzedniej stronie. Zakończenie montażu-po podłączeniu przewodów!! 5. Umieść domofon w otworze,utrzymując pozycję pionową. 6. Zwolnij cztery śruby, trzymające boczne zaciski, jedna po drugiej po czym zacznij je powoli przykręcać. Zaciski zwolnią się automatycznie i zaczną przesuwać się po swoim torze. Musisz wykonać około 10 obrotów zanim poczujesz opór. Utrzymuj pionową pozycję do czasu zaciśnięcia wszystkich śrub. 7. Nie zalecamy zakładania etykiet pod przyciskami w tym momencie. 8. Załóż przedni panel bramofonu dokręcając go przy pomocy śrub, które wcześniej odkręciłeś (patrz pkt.2) Montaż natynkowy Użyj puszki do montażu natynkowego nr kat i podążaj zgodnie z instrukcją zawartą w opakowaniu.

8 Połączenia Elektryczne Połączenia Elektryczne Ten podrozdział opisuje jak podłączyć 2N Helios IP Uni do twojej sieci lokalnej (LAN), jak podłączyć zasilanie oraz zamek elektryczny. Złącza na płycie PCB Opis złączy: LAN OUT1 RELAY1 TAMPER POWER RESET Gniazdo RJ45 12V/700mA Przekaźnik NO/NC Styk antysabotażowy Wejście zasilające 12V/1A DC Przycisk RESET

9 Połączenia Elektryczne 1.3 Złącze LAN 2N Helios IP Uni jest podłączony do sieci LAN za pomocą złącza RJ-45, zalecane jest użycie kabla UTP/STP kategorii 5 lub wyższej. Złącze posiada funkcję Auto-MDIX dzięki czemu nie ma znaczenia czy użyjemy kabla prostego czy kabla z przeplotem. Zasilanie 2N Helios IP Uni może być zasilany z zewnętrznego zasilacza 12V/1A lub z zasilania Power Over Ethernet (POE) 802.3af. Zewnętrzne zasilanie Zewnętrzne zasilanie 12V jest podłączane do styków znajdujących się na terminal block u X19. Użyj zasilacza 12V +-15%DC 1A(nr kat E) aby zapewnić niezawodną pracę urządzenia. Zasilanie POE 2N Helios IP Uni jest kompatybilne ze standardem POE 802.3af (klasa W) i może być zasilane bezpośrednio z urządzeń sieciowych zgodnych z tym standardem. Jeżeli urządzenia w twojej sieci nie są wyposażone w tego typu zasilanie możesz użyć zasilacza POE (nr kat E), który jest podłączany pomiędzy bramofonem a najbliższym punktem sieciowym. Podłączenie zamka elektrycznego 2N Helios IP Uni jest wyposażony w elektroniczny przekaźnik z wyprowadzonymi złączami NC, NO oraz wyjście 12V/700mA, z którego można zasilić zamek odpowiadający tym parametrom. Resetowanie Urządzenia 2N Helios IP Uni jest wyposażony w przycisk reset. Aby sprowadzić urządzenie do ustawień fabrycznych należy trzymać ten przycisk przez ponad 10 sekund. Krótkie wciśnięcie(<1s) tego przycisku spowoduje ponowne uruchomienie urządzenia bez zmian jego ustawień.

10 Montaż oraz wymiana etykiet Montaż oraz wymiana etykiet Drukowanie etykiet 1.Nazwy na etykietach mogą być wydrukowane za pomocą drukarki laserowej lub napisane ręcznie przy użyciu wodoodpornego markera. Zauważ Do robienia etykiet zawsze używaj wodoodpornej folii (dołączonej do zestawu lub innej). Nigdy nie używaj papieru lub drukarki atramentowej aby uniknąć zniszczeń spowodowanych wodą. Montaż/wymiana etykiet 2N Helios IP Uni zapewnia łatwą oraz intuicyjną wymianę etykiet. Etykiety tak łatwo się wymienia, że można to zrobić bez posiadania instrukcji. Nie ma konieczności ściągania przedniego panelu przez co zmniejsza się ryzyko uszkodzenia urządzenia podczas wymiany etykiet. 1. Odkręć śrubę za pomocą klucza dołączonego do zestawu. Możesz otworzyć okienko tak jakbyś otwierał drzwi, bez wyciągania śruby. 2. Wymień starą etykietę na nową. 3. Zamknij okno na etykiety i zakręć śrubę. 4. Sprawdź jak pracuje przycisk: gdy przycisk nie działa poprawnie (wciska się ok. 0.5mm) to znaczy, że etykieta może być za gruba. Upewnij się, że przycisk klika kiedy go wciskasz.

11 Konfiguracja 2N Helios Uni Konfiguracja 2N Helios Uni Aby skonfigurować 2N Helios Uni należy użyć komputera wyposażonego w przeglądarkę internetową. Postępuj według poniższych kroków: Uruchom przeglądarkę internetową (Internet Explorer,Firefox itp.) Wprowadź adres IP twojego domofonu (np. Zaloguj się jako Użytkownik Admin i hasło 2n Musisz znać adres IP swojego bramofonu aby połączyć się z wbudowanym Web serwerem. Fabrycznie Helios IP Uni pracuje jako klient DHCP co oznacza, że przy odpowiednio skonfigurowanej sieci, wyposażonej w serwer DHCP, bramofon dynamicznie otrzyma adres IP. Jeśli w sieci nie ma serwera DHCP możesz ustawić bramofon na statyczny adres IP. Przełączanie adresów statyczny/dynamiczny 2N Helios IP Uni jest wyposażony w jeden lub dwa przyciski. Przy użyciu tych przycisków możesz przełączyć bramofon z adresu statycznego na adres dynamiczny (klient DHCP). Podłącz zasilanie do swojego bramofonu (albo wyłącz i włącz bramofon jeśli wcześniej był uruchomiony). Poczekaj na pierwszy sygnał akustyczny. Wciśnij przycisk 1 piętnaście razy. Bramofon zasygnalizuje przełączenie sygnałem dźwiękowym. Poczekaj aż bramofon zresetuje się automatycznie. Zauważ: Ze względów bezpieczeństwa sekwencja 15 wciśnięć klawiszy musi zostać wprowadzona w przeciągu 30 sekund począwszy od pierwszego wciśnięcia. To daje nam 2 sekundy czasu pomiędzy wciśnięciami. Statyczny adres IP zostanie przełączony na dynamiczny i odwrotnie po restarcie urządzenia.

12 Konserwacja Konserwacja Czyszczenie Jeżeli bramofon jest często używany to może ulec ubrudzeniu. Aby go wyczyścić użyj kawałka miękkiej szmatki uprzednio zwilżonej w czystej wodzie. Przed przystąpieniem do czyszczenia urządzenia zalecamy zapoznać się z poniższymi zasadami: Nigdy nie używaj żrących detergentów Środki wytwarzane na bazie alkoholu mogą być używane Czyść urządzenie przy ładnej pogodzie, tak aby pozostałości po substancjach czyszczących mogły szybko odparować. Późniejsza wymiana etykiet. Zmiany w programowaniu W celu wykonania niezbędnych zmian opisanych w poprzednich podrozdziałach, zachowaj: Niniejszą instrukcję Przezroczystą folię na etykiety dołączoną do zestawu Zawsze używaj tego produktu w celach do jakich został zaprojektowany. Producent zastrzega sobie prawo do modyfikacji produktu w celu poprawienia jego jakości. 2N Helios IP Uni nie zawiera elementów szkodliwych dla środowiska. Kiedy skończy się okres eksploatacji produktu, należy go zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami w danym kraju.

13 Parametry techniczne Parametry techniczne Protokół sygnalizacyjny SIP(UDP) Przyciski wygląd przycisku Liczba przycisków 1 lub 2 Przezroczyste, białe podświetlenie przycisków z łatwo wymienialnymi etykietami Audio Mikrofon 1 zintegrowany mikrofon Wzmacniacz 1W(klasa D) Głośnik 1W Regulacja głośności Automatyczna regulacja głośności Full duplex Tak(AEC) Strumień Audio Protokoły RTP/RTSP Kodeki G.711 Interfejsy Źródło zasilania PoE LAN Zalecane okablowanie Pasywny przekaźnik Aktywny przekaźnik (output) 12V+-15%/1A DC lub POE PoE 802.3af (klasa W) 10/100BASE-TX s Auto-MDIX, RJ45 Kat. 5e lub wyższa Złącza NO i NC do 30V/1A AC/DC 12V/700 ma DC Parametry mechaniczne Obudowa Temperatura pracy -40ºC do 70ºC Wymiary Waga Poziom ochrony ABS plastik, wysokiej jakości stal nierdzewna 192 x 115 x 39 mm 197 x 119 x 47 mm w puszce montażowej 193 x 115 x 57 mm montaż natynkowy Waga netto produktu.500g Puszka montażowa.135g Pełna waga wliczając paczkę 800g IP54

14

15

16 Dystrybutor na Polskę CTI Mikrotel ul. Grunwaldzka 205/209, Gdańsk Tel.: , Fax: Web: Producent 2N TELEKOMUNIKACE a.s. Modřanská 621, Prague 4, Czech Republic Tel.: , Fax: Web:

K2 5xxD1 K2 5xxH K2 5xxLN K2 5xxLN-L. K2 5xxD1 K2 5xxH K2 5xxLN K2 5xxLN-L

K2 5xxD1 K2 5xxH K2 5xxLN K2 5xxLN-L. K2 5xxD1 K2 5xxH K2 5xxLN K2 5xxLN-L Rejestrator Cyfrowy S E R I E: INSTRUKCJA OBSŁUGI + LAN Proszę zapoznać się z niniejsza instrukcją przed uruchomieniem i zachować ją do późniejszego użytku. Wersja PL 2011.06 Strona 1 / 81 BEZPIECZEŃSTWO

Bardziej szczegółowo

SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN. Rejestrator Cyfrowy. Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN.

SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN. Rejestrator Cyfrowy. Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. Wersja 2009.02.27 Strona 1 I. ISTOTNE ZALECENIA...4 II. AKCESORIA...4 III. SPECYFIKACJA...4 IV. CECHY...5 V. WIDOK

Bardziej szczegółowo

GP3M Automat płatniczy

GP3M Automat płatniczy GP3M Automat płatniczy 1 Spis treści 1. Ogólne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i ostrożności...3 2. Oznaczenia typów automatów płatniczych...4 3. Opis i zastosowanie...5 4. Budowa techniczna...5 4.1

Bardziej szczegółowo

DLA SERII REJESTRATORÓW Z OBUDOWAMI: 1U: 31XX, 31XX-E, 31XX-H, LE-A/AS/AN, HF-A/AT/AS/AN, LF-A/AE 1,5U: LE-L/SL, LF-L/AL, HF-A/AL 2U: LF-S, HF-S/S-E,

DLA SERII REJESTRATORÓW Z OBUDOWAMI: 1U: 31XX, 31XX-E, 31XX-H, LE-A/AS/AN, HF-A/AT/AS/AN, LF-A/AE 1,5U: LE-L/SL, LF-L/AL, HF-A/AL 2U: LF-S, HF-S/S-E, DLA SERII REJESTRATORÓW Z OBUDOWAMI: 1U: 31XX, 31XX-E, 31XX-H, LE-A/AS/AN, HF-A/AT/AS/AN, LF-A/AE 1,5U: LE-L/SL, LF-L/AL, HF-A/AL 2U: LF-S, HF-S/S-E, LE-U, HE-T, HEL Witamy Dziękujemy za zakup rejestratora

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI + LAN

INSTRUKCJA OBSŁUGI + LAN Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR-04 E K2 XVR-04 D1 K2 XVR-04 D1-E K2 K2 K2 K2 XVR-08 XVR-08 E XVR-08 D1 XVR-08 D1-E K2 XVR-16 K2 XVR-16 D1 K2 XVR-16 D1-E K2 XVR-24 E K2 XVR-32 E INSTRUKCJA OBSŁUGI

Bardziej szczegółowo

Rejestrator cyfrowy serii HE-T Instrukcja obsługi

Rejestrator cyfrowy serii HE-T Instrukcja obsługi Rejestrator cyfrowy serii HE-T Instrukcja obsługi UWAGA! Producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian parametrów i sposobu obsługi bez wcześniejszego poinformowania. Ze względu na ciągłą modyfikację

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. 52E 102mini 102E 202E 150Combo 250Combo. Polski

Instrukcja obsługi. 52E 102mini 102E 202E 150Combo 250Combo. Polski Instrukcja obsługi 52E 102mini 102E 202E 150Combo 250Combo Polski OSTRZEŻENIE!!! Odbiorniki satelitarne Ferguson umożliwiają nagrywanie na zewnętrznych dyskach twardych HDD oraz pamięciach flash (pendrive).

Bardziej szczegółowo

4-KANAŁOWY REJESTRATOR DVR HD-SDI

4-KANAŁOWY REJESTRATOR DVR HD-SDI 4-KANAŁOWY REJESTRATOR DVR HD-SDI Instrukcja obsługi SRD-480D 4-Kanałowy Rejestrator DVR HD-SDI Instrukcja obsługi Prawa autorskie 2012 Samsung Techwin Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi ARISTO R100

Instrukcja Obsługi ARISTO R100 Instrukcja Obsługi ARISTO R100 (Kwiecień 2008) OSTRZEŻENIE Prosimy nie demontować komputera. Każda ingerencja własna użytkownika może spowodować utratę gwarancji. Komputer jest integralną całością i wewnątrz

Bardziej szczegółowo

FIRMA Z CERTYFIKATEM JAKOŚCI DNV =UNI EN ISO

FIRMA Z CERTYFIKATEM JAKOŚCI DNV =UNI EN ISO G60 - G100 FIRMA Z CERTYFIKATEM JAKOŚCI DNV =UNI EN ISO 9001/2000= WAŻNE INFORMACJE DLA INSTALATORA OGÓLNE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA 1) UWAGA! Przeczytanie poniższych zaleceń jest bardzo ważne dla zapewnienia

Bardziej szczegółowo

Ogrzewacz fotowoltaiczny DCLV

Ogrzewacz fotowoltaiczny DCLV Ogrzewacz fotowoltaiczny DCLV Wytwarzanie ciepłej wody metodą fotowoltaiczną Instrukcja obsługi i instalacji Wersja 02.6 Zwrot Rodzaj dokumentacji Cel dokumentacji Ogrzewacz fotowoltaiczny DCLV wytwarzanie

Bardziej szczegółowo

Asmax GIGA NAS Print Serwer

Asmax GIGA NAS Print Serwer Asmax GIGA NAS Print Serwer Instrukcja obsługi Nowości, dane techniczne http://www.asmax.pl Sterowniki, firmware ftp://ftp.asmax.pl/pub/sterowniki Instrukcje, konfiguracje ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje

Bardziej szczegółowo

Monitor LCD Podręcznik użytkownika XL2410T

Monitor LCD Podręcznik użytkownika XL2410T Monitor LCD Podręcznik użytkownika XL2410T Prawa autorskie Copyright 2010 BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie, przekazywanie, przepisywanie, zapisywanie w jakikolwiek sposób lub

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi Drukarki Hbot 3D 1.1

Instrukcja Obsługi Drukarki Hbot 3D 1.1 Instrukcja Obsługi Drukarki Hbot 3D 1.1 1 Strona Hbot3D Instrukcja Obsługi wer. 5.11 1. Opis ogólny... 3 1.1. Przeznaczenie urządzenia... 3 1.2. Bezpieczeństwo pracy... 4 1.3. Specyfikacja techniczna urządzenia...

Bardziej szczegółowo

FP72E Kolorowy monitor LCD 17.0" Rozmiar panelu LCD Podręcznik użytkownika

FP72E Kolorowy monitor LCD 17.0 Rozmiar panelu LCD Podręcznik użytkownika FP72E Kolorowy monitor LCD 17.0" Rozmiar panelu LCD Podręcznik użytkownika i Prawa autorskie Copyright 2006 BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie, przekazywanie, przepisywanie, zapisywanie

Bardziej szczegółowo

THM-PLUS. Instrukcja obsługi

THM-PLUS. Instrukcja obsługi THM-PLUS Instrukcja obsługi Ogólne wskazówki bezpieczeństwa/normy - dyrektywy 1. Ogólne wskazówki bezpieczeństwa/normy - dyrektywy 1.1 Zastosowanie zgodnie z przeznaczeniem UWAGA Urządzenie jest przeznaczone

Bardziej szczegółowo

Kamera PTZ AutoDome serii 800 HD VG5 800 serii. Instrukcja instalacji

Kamera PTZ AutoDome serii 800 HD VG5 800 serii. Instrukcja instalacji Kamera PTZ AutoDome serii 800 HD VG5 800 serii pl Instrukcja instalacji AutoDome 800 Series HD Camera Spis treści pl 3 Spis treści 1 Bezpieczeństwo 7 1.1 Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa 7 1.2

Bardziej szczegółowo

Netia Spot bezprzewodowe serce Twojego domu lub biura

Netia Spot bezprzewodowe serce Twojego domu lub biura Netia Spot bezprzewodowe serce Twojego domu lub biura Spis treści Witaj w gronie użytkowników Netia Spota! 3 Zawartość zestawu instalacyjnego 4 Opis Netia Spota 4 Uruchomienie Netia Spota 5 Połączenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi komputera notebook HP

Instrukcja obsługi komputera notebook HP Instrukcja obsługi komputera notebook HP Copyright 2010 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth jest znakiem towarowym należącym do jego właściciela i używanym przez firmę Hewlett-Packard Company

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Obsługi Modemu Kablowego WebSTAR TM Model DPC 2100 TM i EPC 2100 TM

Instrukcja Obsługi Modemu Kablowego WebSTAR TM Model DPC 2100 TM i EPC 2100 TM Instrukcja Obsługi Modemu Kablowego WebSTAR TM Model DPC 2100 TM i EPC 2100 TM Wprowadzenie Witamy w świecie szybkiego dostępu do Internetu. Nowy Modem Kablowy WebSTAR TM zapewnia niebywałe osiągi i niezrównaną

Bardziej szczegółowo

Kamera sieciowa Instrukcja obsługi

Kamera sieciowa Instrukcja obsługi SNC-B5368(P) Kamera sieciowa Instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości Dziękujemy za zakup produktu firmy Samsung. W celu uzyskania pełniejszej obsługi odwiedź naszą witrynę. www.samsungsecurity.com Zgodność

Bardziej szczegółowo

Coronis Fusion. Instrukcja dla poczatkujacych

Coronis Fusion. Instrukcja dla poczatkujacych Coronis Fusion Instrukcja dla poczatkujacych 2 (Tę stronę celowo pozostawiono puste.) Prawa autorskie Prawa autorskie Niniejszy dokument jest chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy

Bardziej szczegółowo

JSC FORTEZA FORTEZA PC (50m 100m 200m)

JSC FORTEZA FORTEZA PC (50m 100m 200m) Mikrofalowa bariera Bistatyczna Forteza 50, 100, 200 PC Instrukcja obsługi i Instrukcja serwisowa 2012-04-12 2012 Odwiedź naszą stronę internetową: www.forteza.pl Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 2. Zastosowanie...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji i obsługi. Kolorowa kamera sieciowa 1/3 dzień/noc z wbudowanym serwerem sieciowym GLC-1601

Podręcznik instalacji i obsługi. Kolorowa kamera sieciowa 1/3 dzień/noc z wbudowanym serwerem sieciowym GLC-1601 Podręcznik instalacji i obsługi Kolorowa kamera sieciowa 1/3 dzień/noc z wbudowanym serwerem sieciowym GLC-1601 Spis treści 1. Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa... 3 2. Właściwości produktu... 4 2.1

Bardziej szczegółowo

NIEBEZPIECZEŃSTWO Oznacza potencjalnie niebezpieczną sytuację, która może skutkować śmiercią.

NIEBEZPIECZEŃSTWO Oznacza potencjalnie niebezpieczną sytuację, która może skutkować śmiercią. SMA Solar Technology AG Solar Inverters FLX Series Instrukcja instalacji www.sma.de Bezpieczeństwo i zgodność Bezpieczeństwo i zgodność Rodzaje komunikatów dotyczących bezpieczeństwa W niniejszym dokumencie

Bardziej szczegółowo

System rozrywki domowej Blu-ray

System rozrywki domowej Blu-ray HT-H7500WM HT-H7750WM System rozrywki domowej Blu-ray instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości Dziękujemy za zakupienie tego produktu firmy Samsung. Aby uzyskać bardziej kompletną obsługę, zarejestruj

Bardziej szczegółowo

modeli: KPD-676, KPD-678

modeli: KPD-676, KPD-678 AV-Tech CYFROWY REJESTRATOR VIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI modeli: KPD-676, KPD-678 Przed rozpoczęciem obsługi, dokładnie przeczytaj instrukcję i zachowaj ją do późniejszego użytku. Wersja 2009-08-31. WAŻNE

Bardziej szczegółowo

Przeznaczenie. Aktualizacja. Znaki towarowe. Ekologia. Bezpieczeństwo

Przeznaczenie. Aktualizacja. Znaki towarowe. Ekologia. Bezpieczeństwo Dziękujemy za zakup dekodera PVR HD 7000. Prosimy o dokładne zapoznanie się z Instrukcją obsługi dzięki temu można będzie bez kłopotu i bezpiecznie skonfigurować urządzenie, a potem maksymalnie wykorzystywać

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Podręcznik użytkownika

Instrukcja obsługi Podręcznik użytkownika Przed użyciem urządzenia należy przeczytać "Zasady bezpieczeństwa". Instrukcja obsługi Podręcznik użytkownika SPIS TREŚCI Jak korzystać z tego podręcznika...4 Wprowadzenie... 4 Zakaz prawny... 4 Wyłączenie

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja instalacji

Skrócona instrukcja instalacji Skrócona instrukcja instalacji Kamer megapikselowych Informacje zawarte w instrukcji Przed przystąpieniem do instalacji i eksploatacji kamery należy wnikliwie zapoznać się z poniższą instrukcją. Instrukcję

Bardziej szczegółowo