BOTSWANA, ZIMBABWE: LIVINGSTONE SAFARI

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BOTSWANA, ZIMBABWE: LIVINGSTONE SAFARI"

Transkrypt

1 BOTSWANA, ZIMBABWE: LIVINGSTONE SAFARI CZAS TRWANIA 13 dni na miejscu LICZBA OSÓB od 2 osób Na styku wyschniętej sawanny Kalahari i rozlewisk Delty Okawango położony jest jeden z najciekawszych krajów południowej Afryki. Botswana w niezwykły sposób łączy walory nowoczesnego Państwa ze wspaniałą, dziewiczą przyrodą. To prawdziwe królestwo zwierząt na drodze łatwiej spotkać tu słonia niż człowieka, a duża populacja lwów zapewnia wysokie szanse na spotkanie z samym królem zwierząt. Botswana położona jest poza utartymi szlakami safari próżno szukać tu dużych hoteli czy wypoczynkowych resortów. Ukryte w buszu kameralne Campy składające się z kilku ekskluzywnych namiotów gwarantują wypoczynek w luksusowych warunkach, z dala od zgiełku cywilizacji, za to w pełnej bliskości natury. Wodospady Wiktorii od zawsze zachwycały szczęśliwców, którzy na własne oczy mogli zobaczyć ich spektakularną kurtynę, poczuć na własnej skórze mgiełkę unoszącą się w ich pobliżu i usłyszeć na własne uszy Dym, który Grzmi (Mosi Oan Tunya), jak nazywane są Wodospady w języku Tonga. W sercu Afryki, krainie gdzie panują odwieczne prawa natury, człowiek ciągle jest tylko gościem.

2 PROGRAM WYJAZDU 1 MAUN - KALAHARI / Tau Pan Camp Przelot rejsową awionetką z lotniska w Maun na lądowisko na Kalahari. Zakwaterowanie w ekskluzywnym Campie safari. Czas na wypoczynek po podróży. 2 KALAHARI / Tau Pan Camp Całodzienne safari w rezerwacie Central Kalahari. Lunch w formie pikniku. Powrót do Campu. Wieczorny wypoczynek. 3 KALAHARI / Tau Pan Camp Spotkanie z Buszmenami San. Lunch na Campie. Wieczorne safari w rezerwacie Central Kalahari. 4 KALAHARI DELTA OKAWANGO / Eagle Island Camp by Orient Express Przelot rejsową awionetką z przesiadką w Maun lądowanie w Delcie Okawango. Transfer do Campu safari i zakwaterowanie. Lunch na Campie. Piesze safari z przewodnikiem.

3 5 DELTA OKAWANGO / Eagle Island Camp by Orient Express Poranna wyprawa Mokoro. Lunch na Campie. Safari helikopterem. Wypoczynek na Campie. 6 DELTA OKAWANGO / Eagle Island Camp by Orient Express Wizyta w wiosce Xaxaba. Lunch na Campie. Wyprawa wędkarska. 7 DELTA OKAWANGO CHOBE (SAVUTI) / Savute Elephant Camp by Orient Express Przelot awionetką do Parku Narodowego Chobe, region Savuti. Transfer do Campu safari i zakwaterowanie. Lunch na Campie. Wypoczynek na Campie. Obserwacja gwiazdozbiorów nieba południowego (teleskopy) z przewodnikiem 8 CHOBE (SAVUTI) / Savute Elephant Camp by Orient Express Wyprawa szlakiem baobabów i Buszmenów. Lunch na Campie. Popołudniowe safari 4x4.

4 9 CHOBE (SAVUTI) - KASANE / Zambezi Queen Poranne safari 4x4. Lunch na Campie. Przelot do Kasane, transfer do portu i zakwaterowanie na pokładzie Zambezi Queen. 10 RZEKA CHOBE / Zambezi Queen Safari łodzią na rzece Chobe. Lunch na pokładzie. Obserwacja ptaków z małej łódki z przewodnikiem. 11 KASANE VICTORIA FALLS / Victoria Falls Hotel Dotarcie do Kasane, transfer do granicy z Zimbabwe, następnie do Victoria Falls (90 km). Zakwaterowanie w hotelu. Spacer przy kurtynie Wodospadów Wiktorii. Nocleg w hotelu. 12 VICTORIA FALLS / Victoria Falls Hotel Czas wolny. (Pełna lista proponowanych atrakcji dostępna w biurze SONRISO). Uroczysta kolacja pożegnalna w słynnej restauracji BOMA. Nocleg. 13 VICTORIA FALLS Wykwaterowanie z hotelu i krótki transfer na lotnisko VFA (20 km).

5 ATRAKCJE: REZERWAT CENTRAL KALAHARI GAME RESERVE W samym sercu Botswany położony jest jeden z największych obszarów chronionych w całej Afryce. Założony w 1961 roku rezerwat Central Kalahari obejmuje obszar kilometrów kwadratowych to więcej niż powierzchnia Szwajcarii czy Danii! Wbrew obiegowej opinii, Kalahari nie jest pustynią, ale półpustynnym terenem porośniętym w większej części przez niski busz i suchą sawannę. W niektórych częściach rezerwatu można podziwiać piaszczyste wydmy o niewielkich wysokościach. Jeszcze w połowie XX wieku Kalahari zamieszkiwali Buszmeni San, jednak byli oni sukcesywnie wysiedlani przed botswańskie władze. Dlatego dziś Kalahari to prawdziwe królestwo zwierząt. Można tu spotkać oryksy, springboki, żyrafy, rzadkie likaony, gepardy i lwy zwłaszcza populacja lwów należy do największych w Afryce. KALAHARI: SPOTKANIE Z BUSZMENAMI SAN Lud San to jedna z najstarszych grup etnicznych żyjących w tradycyjnych warunkach. Na terenach dzisiejszej Botswany pojawili się ponad lat temu. Chociaż dziś w większości zostali przesiedleni do miast i wsi, na terenach Kalahari wciąż można znaleźć nieliczne wioski, które podtrzymują tradycje liczące kilka tysięcy lat. Wizyta u ludu San to doskonała okazja żeby z bliska przyjrzeć się ich technikom polowań (zatrute strzały, tropienie), poznać zwyczaje i posłuchać niezwykłego języka, należącego do grupy języków mlaskowych.

6 DELTA OKAWANGO Rzeka Okawango ma swoje źródła w Angoli, ale swoje ujście znajduje nie w morzu czy oceanie, ale w Kotlinie Kalahari. To największa śródlądowa Delta na świecie, a stworzony przez nią ekosystem jest jednym z najniezwyklejszych w Afryce. Na olbrzymich terenach zalewowych żyje olbrzymia populacja zwierząt, otoczonych fosą wód Delty. Można tu spotkać całą Wielką Piątkę (słoń, bawół, nosorożec, lew i lampart). Tutaj też zachowały się największe watahy likaonów, które są jednym z gatunków zagrożonych całkowitym wyginięciem. DELTA OKAWANGO: PIESZE SAFARI Będąc w samym środku olbrzymiej Delty Okawango, jesteśmy otoczeni ze wszystkich stron przez wodę. Poza porą suchą, kiedy temperatury wzrastają, a część wody wyparowuje i możliwe jest safari autem 4x4, najlepszym sposobem na eksplorację Delty jest piesze safari. Przede wszystkim to doskonała okazja, żeby być bliżej natury nie słychać hałasu silnika a jedynie odgłosy buszu. A widok przechodzącego nieopodal słonia nie da się porównać z żadnym safari 4x4.

7 DELTA OKAWANGO: WYPRAWA MOKORO Mieszkańcy Delty od setek lat do przemieszczania się po rozlewiskach używają drewnianych czółen, które nazywają MOKORO. To znakomity sposób na spotkanie z przyrodą Okawango z nieco innej perspektywy. Z pokładu dłubanki można zobaczyć zwierzęta i rośliny, których nie sposób dostrzec z auta czy samolotu. Sunąc bezszelestnie wśród trzcin, papirusów i pięknych lilii doskonale widać mniejsze zwierzęta połyskujące w słońcu ważki, ptaki brodzące w sitowiu, kolorowe żaby, a także gromadzące się w zatokach antylopy wodne (koby śniade, koby liczi, ridboki, rzadkie sitatungi, które umieją pływać wystawiając ponad lustro wody jedynie nozdrza), żyrafy czy bawoły. DELTA OKAWANGO: SAFARI HELIKOPTEREM W całej Delcie Okawango stacjonuje na stałe tylko jeden helikopter właśnie w Eagle Island Camp. 35- minutowe safari w powietrzu to niecodzienna okazja do podziwiania całego systemu. Wznosząc się wysoko pod niebo można zobaczyć to, czego nie widać z ziemi czy wody. Z powietrza łatwiej jest zrozumieć Deltę przyjrzeć się formującym się kanałom tworzącym siatkę wodnych połączeń. Ale będzie też czas na to, by zejść na wysokość raptem kilku metrów nad ziemią i fotografować zaciekawione zebry czy żyrafy.

8 DELTA OKAWANGO: WIOSKA XAXABA Nieopodal Campu znajduje się wioska Xaxaba. Tereny Delty to jedyna część Botswany obfitująca w wodę dlatego mieszkańcy położonych tu wiosek zajmują się przede wszystkim rolnictwem. Można tu dotrzeć jedynie łodzią transport drogowy nie ma racji bytu na terenach zalewowych. W wiosce nie ma elektryczności, szkoły czy szpitala ale można za to skorzystać z usług zielarza czy przypatrzeć się jak kobiety wyplatają kosze z liści palmy makalani. DELTA OKAWANGO: WYPRAWA WĘDKARSKA W Delcie życie toczy się na wodzie. Wyprawa wędkarska pozwala jeszcze bardziej zbliżyć się do botswańskiej przyrody. Łączy ona walory safari łodzią z odrobiną emocji związanych z wędkowaniem. Wody Delty obfitują w przeróżne gatunki ryb najpopularniejszą jest tilapia, która występuje we wszystkich zakamarkach Okawango. Sumik afrykański preferuje spokojne wody licznych zatoczek. Bardzo cenionym trofeum jest także szczupak afrykański, który nigdy nie daje za wygraną. Ryby w Delcie Okawango objęte są ochroną i po złapaniu zostają wypuszczone z powrotem do wody.

9 PARK NARODOWY CHOBE W całej Botswanie żyje największa na świecie populacja słoni liczy ponad zwierząt. Ponad 1/3 z nich zamieszkuje właśnie Park Chobe. Zważywszy na fakt, że jego powierzchnia to zaledwie kilometrów kwadratowych, zagęszczenie słoni w Chobe to 5 słoni na kilometr kwadratowy! Ale Chobe to nie tylko słonie. Różnorodne warunki środowiskowe (rozlewiska rzeki Chobe, podrównikowe lasy oraz sawanny, bagna Linyati i Savuti) zapewniają optymalne warunki życia przeróżnym zwierzętom. Park zamieszkują wszystkie afrykańskie wielkie drapieżniki (lwy, lamparty, gepardy, hieny, likaony), a także słonie, bawoły, hipopotamy, nosorożce (populacja zagrożona wyginięciem), liczne antylopy, w tym niezwykle rzadka i piękna antylopa szabloroga. CHOBE: GWIAZDY NAD BOTSWANĄ Bezkresne przestrzenie Botswany to idealne miejsce do obserwacji gwiazdozbiorów południowego nieba. Kiedy słońce znika za horyzontem, na niebie pojawiają się miliony gwiazd. Przy pomocy profesjonalnego teleskopu i przy objaśnieniach przewodnika wśród konstelacji można rozpoznać Oriona, spojrzeć na jasną Wenus czy odnaleźć Krzyż Południa, który od wieków wskazuje drogę żeglarzom mórz południowych.

10 CHOBE: SZLAKIEM BAOBABÓW I BUSZMENÓW Tereny Parku Chobe dziś pozbawione są jakichkolwiek siedzib ludzkich, ale kilkaset lat temu zamieszkiwali je Buszmeni San. Ich skalne malowidła są jednymi z najstarszych świadectw cywilizacji w Afryce Subsaharyjskiej. Ich wiek ocenia się na ponad 1500 lat. Jako farby San stosowali mieszankę jadu węża, krwi i soków roślinnych. W niedalekiej odległości od malowideł położony jest majestatyczny gaj baobabów. 13 potężnych drzew stanowi kolumny katedry Savuti prawdziwej świątyni przyrody. CHOBE: SAFARI ŁODZIĄ Botswana zapewnia odwiedzającym ją prawdziwe safari na wielu płaszczyznach. Poza autami 4x4, samolotami i helikopterami, pieszymi safari, czy wyprawy czółnem mokoro, można spróbować także wodnego safari łodzią. Tylko mała zwrotna łódka pozwala podpłynąć na najbliższą odległość do hipopotamów, dotrzeć do wygrzewającego się nad brzegiem krokodyla czy zrobić zdjęcia słoniom przechodzącym dnem rzeki z trąbą wystawioną niczym peryskop! Safari łodzią to także doskonała okazja do podziwiania ptaków afrykańskie bieliki, malachitowe zimorodki, trzewikodzioby, warugi ponad 400 gatunków ptaków żyje w Parku Chobe.

11 VICTORIA FALLS: WODOSPADY WIKTORII Mosi oa Tunya Dym, który Grzmi to lokalna nazwa Wodospadów Wiktorii. Woda spadająca z ponad 100 metrów z hukiem rozbija się o skały wąwozu Batoka. Półtorakilometrowy spacer wzdłuż kurtyny wodospadów (możliwy tylko od strony Zimbabwe) to niezapomniane przeżycie. To widok tak piękny, że Aniołowie zatrzymują się w locie aby go podziwiać, jak napisał w swoich pamiętnikach David Livingstone, którego pomnik stoi przy wejściu do Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii. Ilość wody w przepływająca przez Wodospady na zakończenie pory deszczowej (maj-czerwiec) jest dziesięciokrotnie wyższa niż pod koniec pory suchej (listopad-grudzień)! Nad wodospadami utrzymuje się chmura pary wodnej widoczna z kilkudziesięciu kilometrów, dzięki której w czasie pełni można podziwiać zjawisko księżycowej tęczy. VICTORIA FALLS: RESTAURACJA BOMA Nie można pojawić się w Victoria Falls nie odwiedzając słynnej restauracji BOMA. Olbrzymi grill, niezliczone potrawy, spektakularny ruszt i szansa na skosztowanie dziczyzny (w menu w zależności o dnia, mięso bawoła, impali, kudu, oryksa, guźca, elanda, krokodyla, strusia lub perliczki) to prawdziwa uczta dla ciała. W przerwach między posiłkami czas umilą występy lokalnej grupy tanecznej, a po kolacji będzie można skorzystać z warsztatów gry na tradycyjnych bębnach.

12 ATRAKCJE FAKULTATYWNE: VICTORIA FALLS: RAFTING I ADRENALINA Każdy miłośnik raftingu marzy o tym, żeby spłynąć progami Zambezi płynącej z impetem wąwozem Batoka, zaraz za Wodospadami Wiktorii. Pokonywanie kolejnych progów zapewnia dopływ adrenaliny a wspaniałe widoki na okalający rzekę kilkudziesięciometrowy wąwóz przyprawiają o zawrót głowy. Niewielu udaje się uniknąć kąpieli w wodach Zambezi. Poza raftingiem można też zakosztować innych sportów ekstremalnych skok na bungee z mostu przy Wodospadach, tyrolka w wąwozie czy spektakularny swing. VICTORIA FALLS: LOT HELIKOPTEREM Lot Aniołów to potoczna nazwa trwającego kilkanaście minut przelotu helikopterem ponad Wodospadami Wiktorii i dolnym biegiem Zambezi. Helikopter zapewnia świetne warunki do fotografowania. Z góry lepiej widać potęgę natury ze względu na unoszącą się nad wodospadami mgłę pilot musi zachować bezpieczną wysokość. Ale z powietrza widać także świetnie zwierzęta, których nie brakuje w pobliżu Victoria Falls pojedynczych żyraf, stad bawołów czy majestatycznych słoni.

13 VICTORIA FALLS: SPACER Z LWAMI Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie można pogłaskać prawdziwego lwa. Ośrodek, w którym mieszkają lwy, zajmuje się przywracaniem ich naturalnemu środowisku. Zanim osiągną 1,5 roku zwierzęta mają kontakt z człowiekiem potem przechodzą na emeryturę i po kilku latach wracają do warunków naturalnych. W czasie spaceru można zrobić lwom zdjęcia z niewielkiej odległości, posłuchać eksperta opowiadającego o zwyczajach tych wyjątkowych zwierząt czy nawet je pogłaskać, o ile oczywiście będą w nastroju do pieszczot. VICTORIA FALLS: SAFARI NA SŁONIACH Pogranicze Botswany i Zimbabwe to tereny, które szczególnie upodobały sobie słonie. W odróżnieniu od słoni indyjskich, ich afrykańscy kuzyni są zwierzętami niezwykle dumnymi i rzadko pozwalają się ujarzmić. Zimbabwe to jedno z 2 miejsc na świecie, gdzie można zakosztować prawdziwego safari na afrykańskim słoniu. Z wysokości 4 metrów sawanna wygląda nieco inaczej niż z poziomu ziemi. W czasie safari w prywatnym rezerwacie można zobaczyć żyrafy, kilka gatunków antylop czy guźce.

14 NOCLEGI: KALAHARI: Tau Pan Camp Camp Tau Pan położony jest w samym środku rezerwatu Central Kalahari. To pierwszy Camp, który powstał w tej części Botswany. Położony jest na wzniesieniu, dzięki czemu rozpościera się z niego piękny widok na busz Kalahari. Na Camp składa się 9 domków zbudowanych na niewielkich postumentach. Każdy z nich posiada prywatną werandę. Cały Camp zasilany jest energią słoneczną zarówno prąd jak i ciepła woda, a nawet system gospodarowania ściekami wszystko w 100% ekologicznie. Na terenie Campu zlokalizowane jest oczko wodne, które przyciąga w pobliże namiotów okoliczne zwierzęta.

15 DELTA OKAWANGO: Eagle Island Camp by ORIENT EXPRESS Wspaniały Eagle Island Camp to bez wątpienia najbardziej eleganckie miejsce w Delcie Okawango. Camp położony jest na wyspie Xaxaba ( wyspa wysokich drzew w języku setswana). 12 doskonale wyposażonych namiotów położonych na drewnianych podwyższeniach, zapewnia poziom komfortu, jakiego próżno szukać w innych Campach. Każdy z namiotów wyposażony jest w przestronną werandę z hamakiem, z którego doskonale widać okolicę.

16 CHOBE (SAVUTI): Savute Elephant Camp by ORIENT EXPRESS Jak sama nazwa wskazuje, Camp Savute Elephant słynie przede wszystkim z olbrzymich stad słoni zamieszkujących jego okolice. Na terenie Campu znajduje się tradycyjna boma zaaranżowana wokół ogniska wspólna przestrzeń, gdzie Goście mogą spotkać się przy kieliszku wina i wymienić doświadczenia z safari. Każdy z 12 eleganckich namiotów położony jest na drewnianym podeście. Doskonały widok zapewniają przestronne werandy z hamakami i kompletem wypoczynkowym to idealne miejsce na romantyczną kolację lub kieliszek szampana przy zachodzie słońca.

17 CHOBE: Zambezi Queen Zambezi Queen to luksusowa łódź oferująca Gościom unikalne połączenie rejsu w komfortowych warunkach i wodnego safari w jednym z najwspanialszych parków narodowych południowej Afryki. Łódź podzielona jest na 3 pokłady. Na górnym pokładzie zlokalizowane są części wspólne restauracja, bar oraz basen. Na pozostałych pokładach rozlokowanych jest 14 apartamentów, z których każdy posiada prywatny balkon z widokiem na rzekę Chobe i bezkresną afrykańską sawannę.

18 VICTORIA FALLS: Victoria Falls Hotel 5* Victoria Falls Hotel powstał na początku XX w. na polecenie brytyjskiej królowej Wiktorii i początkowo był jej prywatną rezydencją w Rodezji objętej brytyjskim protektoratem. Przestronne tarasy, gdzie zlokalizowana jest restauracja, oferują spektakularny widok na zabytkowy most przy wodospadach. Same wodospady zasłonięte są przez otaczający je tropikalny las, ale doskonale widać unoszącą się nad nimi wieczną mgłę. W hotelu przechowywane są liczne pamiątki po brytyjskiej rodzinie królewskiej na ścianach wiszą płótna z obrazami książąt, zdjęciami królowej matki, a meble utrzymane są w oryginalnym, kolonialnym stylu. W roku 2013 hotel przeszedł gruntowną renowację, która przywróciła dawny blask 161 pokojom, jakimi dysponuje hotel. Pobyt w Victoria Falls hotel to prawdziwa podróż w czasie.

19 CENA PROGRAMU: PAKIET NA MIEJSCU: od 7950,- USD/os. (cena zależy od terminu wyjazdu) CENA ŚWIADCZEŃ ZAWIERA CENA ŚWIADCZEŃ NIE ZAWIERA Ubezpieczenie turystyczne TU EUROPA (KL-3000 /os. NNW 5000 /os. OC /os. bagaż /os.) Przeloty wewnętrzne rejsowymi awionetkami Noclegi według programu Wyżywienie i napoje w opcji All-Inclusive w Botswanie W Victoria Falls Hotel śniadania Kolacja w restauracji BOMA dnia 12 Zwiedzanie i atrakcje według programu Opłaty w parkach narodowych Wszystkie transfery według programu Przelotu międzynarodowego Lunchu w dniu 11 i 12, kolacji w dniu 11 Wydatków osobistych Opłat wizowych: - wiza do Zimbabwe (30 USD, wydawana na granicy) - wiza do Namibii (45 EUR, wydawana w Ambasadzie w Berlinie) - obywatele RP nie potrzebują wiz do Botswany Napiwków uznaniowych KONTAKT Łukasz Kalisz tel.: Travel & Incentive Manager kom: E:

Termin: 27 wrzesień październik 2014 (ilość dni: 18) Statek: Linia: Cena od:

Termin: 27 wrzesień październik 2014 (ilość dni: 18) Statek: Linia: Cena od: Złote Szlaki Wschodniej Afryki Termin: 27 wrzesień 2014-14 październik 2014 (ilość dni: 18) Zambezi Queen Statek: Linia: Cena od: AmaWaterways na zapytanie/os. Nasza podróż zaczyna się od noclegu w Johannesburgu

Bardziej szczegółowo

TANZANIA: WIELKA MIGRACJA

TANZANIA: WIELKA MIGRACJA TANZANIA: WIELKA MIGRACJA TERMIN STYCZEŃ/LUTY 2015 8 dni LICZBA OSÓB 2 osoby Jednym z najwspanialszych spektakli przyrody, jakie zobaczyć można w Afryce Wschodniej, jest wędrówka stad gnu w poszukiwaniu

Bardziej szczegółowo

Afryka Południowa Zambia i Botswana

Afryka Południowa Zambia i Botswana Afryka Południowa Zambia i Botswana Termin: 7-17 marca 2011 (bez pobytu w Zambii) Termin: 7-21 marca 2011( z pobytem w Zambii) Ogrody posiadłości Lyngrove 7 marca wylot z Warszawy 8 marca przylot do Cape

Bardziej szczegółowo

Golf & Safari w Zimbabwe i Botswanie

Golf & Safari w Zimbabwe i Botswanie Golf & Safari w Zimbabwe i Botswanie Biuro podróży TravelMe zaprasza na wyjazd do Afryki południowej zaprojektowany specjalnie dla golfistów. Podróż z nami to okazja do podziwiania dzikiej przyrody podczas

Bardziej szczegółowo

Z Kapsztadu do Wodospadów Wiktorii RPA NAMIBIA BOTSWANA ZIMBABWE

Z Kapsztadu do Wodospadów Wiktorii RPA NAMIBIA BOTSWANA ZIMBABWE Z Kapsztadu do Wodospadów Wiktorii RPA NAMIBIA BOTSWANA ZIMBABWE Trasa WARSZAWA - KAPSZTAD - FISH RIVER CANION - SESRIEM - WALVIS BAY - CAPE CROSS - OPUWO - WIOSKA HIMBA - PARK ETOSHA - DELTA OKAVANGO

Bardziej szczegółowo

UGANDA: GORILLA SAFARI

UGANDA: GORILLA SAFARI UGANDA: GORILLA SAFARI TERMIN lato/jesień 2014 17 dni LICZBA OSÓB 6 osób Uganda uznawana jest za jeden z najmniej odkrytych przez masową turystykę krajów Afryki Środkowo- Wschodniej. Rozsławiony m. in.

Bardziej szczegółowo

ROBIMY LEPIEJ TO, CO INNI ROBIĄ DOBRZE!

ROBIMY LEPIEJ TO, CO INNI ROBIĄ DOBRZE! ROBIMY LEPIEJ TO, CO INNI ROBIĄ DOBRZE! Elite Club Travel Polska Sp. z o.o. 00-710 Warszawa, al. W. Witosa 31, lok. 201B; tel.: 22 640 14 65, 22 640 14 66, fax: 22 858 33 00 bilety lotnicze email: biletyeliteclub@ectp.pl;

Bardziej szczegółowo

Mama w Podróży TAJLANDIA 2016 Termin 22.02-04.03.2016

Mama w Podróży TAJLANDIA 2016 Termin 22.02-04.03.2016 Mama w Podróży TAJLANDIA 2016 Termin 22.02-04.03.2016 Grupa: 6 Mam, 6 dzieci, przewodnik z dzieckiem, niania przewodnik Standard hoteli 3* lub 4* Wyżywienie: śniadania PROGRAM WYPRAWY: Dzień 1 WARSZAWA

Bardziej szczegółowo

Biuro Podróży Vivaldi tel. 515 199 194, e-mail: biuro@vivaldi.org.pl

Biuro Podróży Vivaldi tel. 515 199 194, e-mail: biuro@vivaldi.org.pl Biuro Podróży Vivaldi tel. 515 199 194, e-mail: biuro@vivaldi.org.pl Zapraszamy do miasta niezwykłych kontrastów, gdzie tradycja z nowoczesnością tworzy doskonały mariaż. W Dubaju jest czas na wszystko

Bardziej szczegółowo

Madagaskar. Oferta indywidualna

Madagaskar. Oferta indywidualna 1 Madagaskar Oferta indywidualna 2 Ramowy program 1 dzień 2 dzień 3 dzień 4 dzień Wylot z Polski Przylot do Antananarivo, czas lokalny. Przelot z co najmniej 1 przesiadką Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

Bardziej szczegółowo

Mauritius Na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego leży rajska wyspa Mauritius. Turkusowa woda, kryształowo czyste laguny, drobno-piaszczyste, białe plaże oraz piękne krajobrazy z bujną roślinnością i plantacjami

Bardziej szczegółowo

Egipt - Sharm Ośrodki nurkowe Rafy koralowe:

Egipt - Sharm Ośrodki nurkowe Rafy koralowe: Egipt - Sharm Cała nazwa to Sharm el-szejk, co znaczy Zatoka Starca lub błędnie Zatoka Szejka miasto i kurort w Egipcie, w południwej części półwyspu Synaj, leżące nad brzegiem Morza Czerwonego składająca

Bardziej szczegółowo

RPA-Suazi-Mozambik-Zambia-Zimbabwe-Botswana: Sześć krajów Afryki

RPA-Suazi-Mozambik-Zambia-Zimbabwe-Botswana: Sześć krajów Afryki RPA-Suazi-Mozambik-Zambia-Zimbabwe-Botswana: Sześć krajów Afryki Kapsztad - Przylądek Dobrej Nadziei - Johannesburg - Suazi - Maputo - Plaże Mozambiku - Park Narodowy Krugera - Wodospady Wiktorii - Park

Bardziej szczegółowo

MALAWI: TEA SAFARI. TERMIN PAŹDZIERNIK / LISTOPAD dni LICZBA OSÓB 2 osoby

MALAWI: TEA SAFARI. TERMIN PAŹDZIERNIK / LISTOPAD dni LICZBA OSÓB 2 osoby MALAWI: TEA SAFARI TERMIN PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2014 12 dni LICZBA OSÓB 2 osoby Malawi to afrykański kraj wciąż nieodkryty przez masową turystykę. Położony nad jednym z najczystszych zbiorników słodkowodnych

Bardziej szczegółowo

KENIA: MASAI MARA. TERMIN 02-12 WRZEŚNIA 2014 10 dni LICZBA OSÓB 6 osób

KENIA: MASAI MARA. TERMIN 02-12 WRZEŚNIA 2014 10 dni LICZBA OSÓB 6 osób KENIA: MASAI MARA TERMIN 02-12 WRZEŚNIA 2014 10 dni LICZBA OSÓB 6 osób Jednym z najwspanialszych spektakli przyrody, jakie zobaczyć można w Afryce Wschodniej, jest wędrówka stad gnu w poszukiwaniu świeżej

Bardziej szczegółowo

Biuro Podróży Eco Tour Wrocław

Biuro Podróży Eco Tour Wrocław Zimbabwe - Botswana - RPA Numer oferty: 1345 Trasa KRAKÓW/FRANKFURT - JOHANNESBURG - SUN CITY - VICTORIA FALLS - - MONACHIUM/KRAKÓW Opis kraju / atrakcji Republika Południowej Afryki jest jednym z najpiękniejszych

Bardziej szczegółowo

RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbabwe, Botswana - Sześć krajów Afryki

RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbabwe, Botswana - Sześć krajów Afryki RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbabwe, Botswana - Sześć krajów Afryki Johannesburg - Suazi - Maputo - Plaże Mozambiku - Park Narodowy Krugera - Wodospady Wiktorii - Park Narodowy Chobe - Livingstone -

Bardziej szczegółowo

Kuba Cayo Coco Hotel Melia All Inclusive

Kuba Cayo Coco Hotel Melia All Inclusive Kuba są miejsca, które warto zobaczyć! Kuba Cayo Coco Hotel Melia All Inclusive 1. Ilość nocy/dni: 14 nocy/ 15 dni 2. Trasa: wg programu 3. Miejsce rozpoczęcia programu: Hawana 4. Miejsce zakończenia programu:

Bardziej szczegółowo

SYLWESTER 2013 / 2014 r. Republika Południowej Afryki SYLWESTER 2013 / 2014 r.

SYLWESTER 2013 / 2014 r. Republika Południowej Afryki SYLWESTER 2013 / 2014 r. SYLWESTER 2013 / 2014 r. Republika Południowej Afryki SYLWESTER 2013 / 2014 r. TERMIN: 28.12.2013 06.01.2014 r. Oferta grupowa z polskim przewodnikiem 1 Ramowy program 1 dzień 11.50 odprawa paszportowo-bagażowa

Bardziej szczegółowo

NIELIMITOWANA ILOŚĆ NURKOWAŃ NA RAFIE DOMOWEJ!!! WYPRAWA DLA PRAWDZIWYCH NURKÓW 2013

NIELIMITOWANA ILOŚĆ NURKOWAŃ NA RAFIE DOMOWEJ!!! WYPRAWA DLA PRAWDZIWYCH NURKÓW 2013 NIELIMITOWANA ILOŚĆ NURKOWAŃ NA RAFIE DOMOWEJ!!! WYPRAWA DLA PRAWDZIWYCH NURKÓW 2013 OLE TOURS I BIURO TURYSTYKI AKTYWNEJ zapraszają na integracyjny wyjazd nurkowy CENA ZA OSOBĘ : 360 +1490,00zł - pobyt,

Bardziej szczegółowo

WENEZUELA. Oferta indywidualna

WENEZUELA. Oferta indywidualna WENEZUELA Oferta indywidualna 1 Ramowy program 1 dzień 05.00 odprawa biletowo bagażowa na lotnisku w Warszawie ; 07.15 wylot z Warszawy do Frankfurtu;. 09.10 przylot do Frankfurtu; 10.30 odlot do Caracas;

Bardziej szczegółowo

Program Wyjazdu. do Portugalii. Nowak Adventure Travel Sp. z o.o. www.nowakadventure.com

Program Wyjazdu. do Portugalii. Nowak Adventure Travel Sp. z o.o. www.nowakadventure.com Program Wyjazdu do Portugalii LIZBONA 2011 Termin wyjazdu: 5 7.09.2011 Czas trwania programu: Orientacyjna cena netto na 1 uczestnika Cena za grupę 15 osobową Ilość uczestników: 3 dni 3 981,00 zł 59 721,73

Bardziej szczegółowo

BALI. Przykładowy program wrzesień/październik

BALI. Przykładowy program wrzesień/październik BALI Przykładowy program wrzesień/październik BALI BALI jest wulkaniczną wyspą, leżącą w Archipelagu Małych Wysp Sundajskich na wschód od Jawy. Jest jedną z ponad 17-tys. wysp wchodzących w skład największego

Bardziej szczegółowo

INDIE ǀ SYLWESTER W ORIENTALNYM STYLU

INDIE ǀ SYLWESTER W ORIENTALNYM STYLU INDIE ǀ SYLWESTER W ORIENTALNYM STYLU TERMIN 27.12.2014-03.01.2015 8 dni LICZBA OSÓB 2 Indie niemal od zawsze uchodziły za kraj, którego mieszkańcy naprawdę potrafią się bawić, kiedy jest ku temu okazja.

Bardziej szczegółowo

RPA ( 7 dni ) + Nurkowanie ( 6 dni ) Program Wstępny

RPA ( 7 dni ) + Nurkowanie ( 6 dni ) Program Wstępny ( 7 dni ) + Nurkowanie ( 6 dni ) Program Wstępny Dzień 1 Odlot z Polski Dzień 2 Przylot do Johannesburga, transfer do hotelu, krótki odpoczynek, zwiedzanie Johannesburga: objazd miasta, wizyta w najwyższym

Bardziej szczegółowo

Kenia Wielka Piątka 2017

Kenia Wielka Piątka 2017 Kenia Wielka Piątka 2017 Symbol oferty: 1557/1719 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: świadczenia: Kenia Inne Nairobi Samolot, Inny Oferta objazdowa

Bardziej szczegółowo

Mauritius wczasy Twoich marzeń, Hotel Recif Attitude***, 2 posiłki. Położenie hotelu. Pokoje. Do dyspozycji gości w hotelu. Symbol oferty: 762/183

Mauritius wczasy Twoich marzeń, Hotel Recif Attitude***, 2 posiłki. Położenie hotelu. Pokoje. Do dyspozycji gości w hotelu. Symbol oferty: 762/183 Mauritius wczasy Twoich marzeń, Hotel Recif Attitude***, 2 posiłki Symbol oferty: 762/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: świadczenia: Mauritius

Bardziej szczegółowo

Program Motywacyjny. SRI LANKA Herbata na Sri Lance

Program Motywacyjny. SRI LANKA Herbata na Sri Lance Program Motywacyjny SRI LANKA Herbata na Sri Lance Sri Lanka Incentive Travel Sri Lanka Colombo Kandy Benota Nuwara Eliya plantacje herbaty świątynia Buddy Ząb Buddy Cynamonowe Ogrody SRI LANKA Ząb Buddy

Bardziej szczegółowo

Od Patagoni do wodospadów Iguazu REJS AMERYKA POŁUDNIOWA

Od Patagoni do wodospadów Iguazu REJS AMERYKA POŁUDNIOWA Od Patagoni do wodospadów Iguazu REJS AMERYKA POŁUDNIOWA Terminy: od 06.11.2015 - do 28.11.2015 21538 PLN/os Ramowy program: 1 dzień WARSZAWA Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Chile. 2 dzień

Bardziej szczegółowo

Program Wyjazdu. na Węgry WĘGRY 2011. Nowak Adventure Travel Sp. z o.o. www.nowakadventure.com

Program Wyjazdu. na Węgry WĘGRY 2011. Nowak Adventure Travel Sp. z o.o. www.nowakadventure.com Program Wyjazdu na Węgry WĘGRY 2011 Termin wyjazdu: 10 12.09.2011 Czas trwania programu: Orientacyjna cena netto na 1 uczestnika Cena za grupę 15 osobową Ilość uczestników: 3 dni 3 318 zł 49 769,65 zł

Bardziej szczegółowo

Sailing Paradise Seszele 2015 21-28 listopada 2015 Forsail Business Club ul. Ciołka 12, 01-402 Warszawa Tel./fax. 022 620 29 03 info@forsail.

Sailing Paradise Seszele 2015 21-28 listopada 2015 Forsail Business Club ul. Ciołka 12, 01-402 Warszawa Tel./fax. 022 620 29 03 info@forsail. Sailing Paradise Seszele 2015 21-28 listopada 2015 Założenia programowe: Termin: 21-28 listopada 2015 Miejsce: Seszele Czas trwania: 7 +2 dni Charakter wyjazdu: rejs Zakwaterowanie: Lagoon 380 Transport:

Bardziej szczegółowo

Tajlandia Fitness. Autorski program Wellness Detoks-Dieta-Fitness-SPA

Tajlandia Fitness. Autorski program Wellness Detoks-Dieta-Fitness-SPA Tajlandia Fitness według Witolda Szmańdy Autorski program Wellness Detoks-Dieta-Fitness-SPA Aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem i relaksem w tajskim wydaniu (14 DNI) Terminy wyjazdu: Pierwszy kwartał

Bardziej szczegółowo

Program Wyjazdu. do Wilna. Nowak Adventure Travel Sp. z o.o. www.nowakadventure.com

Program Wyjazdu. do Wilna. Nowak Adventure Travel Sp. z o.o. www.nowakadventure.com Program Wyjazdu do Wilna WILNO 2011 Termin wyjazdu: 20 22.09.2011 Czas trwania programu: Orientacyjna cena netto na 1 uczestnika Cena za grupę 15 osobową Ilość uczestników: 3 dni 3 420 zł 51 293,39 zł

Bardziej szczegółowo

Program Motywacyjny. MEKSYK Śladami Majów

Program Motywacyjny. MEKSYK Śladami Majów Program Motywacyjny MEKSYK Śladami Majów Meksyk wyjazd motywacyjny do Meksyku kultura Majów Cancun Chichen Itza miasta Majów Merida Jukatan Uxmal Jaskinie Loltun rejs po lagunie Campeche Riwiera Maya MEKSYK

Bardziej szczegółowo

Sydney jest najstarszym, największym i (niektórzy mówią) najpiękniejszym miastem w Australii i słynnym ze swoich zabytków. Powstało wokół jednego z

Sydney jest najstarszym, największym i (niektórzy mówią) najpiękniejszym miastem w Australii i słynnym ze swoich zabytków. Powstało wokół jednego z Sydney jest najstarszym, największym i (niektórzy mówią) najpiękniejszym miastem w Australii i słynnym ze swoich zabytków. Powstało wokół jednego z najbardziej olśniewających portów na świecie i nie ma

Bardziej szczegółowo

EXPO MEDIOLAN 03-06.06.2015. osoba do kontaktu:

EXPO MEDIOLAN 03-06.06.2015. osoba do kontaktu: EXPO MEDIOLAN 2015 03-06.06.2015 osoba do kontaktu: Ecco Business Szymon Konkel ul. 10 Lutego 5, Gdynia 81-366 tel.: 58 766 62 40 kom.: 695 793 521 e-mail: szymon.konkel@eccobusiness.pl 2 EXPO MEDIOLAN

Bardziej szczegółowo

PROGRAM POD NIEBEM. Kompleksowej Organizacji Wyjazdu integracyjnego

PROGRAM POD NIEBEM. Kompleksowej Organizacji Wyjazdu integracyjnego PROGRAM Kompleksowej Organizacji Wyjazdu integracyjnego POD NIEBEM ORIENTACYJNA CENA: Proponowane zakwaterowanie: Pokoje 2 osobowe 10 szt. Pałac Wojanów **** Czerwiec 2010 Średnia cena za osobę: 1 500,00

Bardziej szczegółowo

Rodzinny wyjazd nurkowy Molunat Chorwacja(19-07-2014-02-08-2014)

Rodzinny wyjazd nurkowy Molunat Chorwacja(19-07-2014-02-08-2014) Rodzinny wyjazd nurkowy Molunat Chorwacja(19-07-2014-02-08-2014) Cena: 100 Euro Cena 100 Euro dotyczy wynajmu apartamentu dla 4 osób na dobę. Molunat jest najbardziej na południe wysuniętym miejscem turystycznym

Bardziej szczegółowo

Szlakiem Kultury Winnej

Szlakiem Kultury Winnej Szlakiem Kultury Winnej PORTUGALIA TERMIN: LICZBA OSÓB: 8.11 12.11. 2014 5 dni 6 osób Podróż po Portugalii Szlakiem Kultury Winnej zaprowadzi przez zapierające dech w piersiach krajobrazy Porto oraz Douro,

Bardziej szczegółowo

GRECJA (5 DNI) SŁOWO WSTĘPNE GRECJA KOLEBKA ZACHODNIEJ CYWILIZACJI ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

GRECJA (5 DNI) SŁOWO WSTĘPNE GRECJA KOLEBKA ZACHODNIEJ CYWILIZACJI ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE: GRECJA (5 DNI) SŁOWO WSTĘPNE Zagraniczny wyjazd integracyjny typu Incentive kierowany do Państwa Firmy jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań. Destynacje, które Państwu oferujemy otwierają

Bardziej szczegółowo

Planowany termin wyprawy to 20 kwietnia 4 maja 2016 r.!

Planowany termin wyprawy to 20 kwietnia 4 maja 2016 r.! SZUKASZ MOŻLIWOŚCI POŁĄCZENIA WYPRAWY TURYSTYCZNEJ ZA GRANICĘ Z WOLONTARIATEM? CZEKAMY NA CIEBIE! PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ PIERWSZEJ GRUPOWEJ WYPRAWY POŁĄCZONEJ Z WOLONTARIATEM I SPĘDŹ 2 TYGODNIE W NEPALU!

Bardziej szczegółowo

OFICJALNY PARTNER BILETOWY PKOL NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016 21 24/05/2015 BORDEAUX KRAINA WINEM PŁYNĄCA

OFICJALNY PARTNER BILETOWY PKOL NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016 21 24/05/2015 BORDEAUX KRAINA WINEM PŁYNĄCA 21 24/05/2015 BORDEAUX KRAINA WINEM PŁYNĄCA DZIEŃ 1 21.05.2015 05:00 Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie; spotkanie z opiekunem Grupy 06:30 Wylot do Bordeaux via Paryż 11:10 Przylot na lotnisko w Bordeaux

Bardziej szczegółowo

Fereniki Resort & SPA*** - all inclusive - wylot Wrocław. Fereniki Resort & SPA. Symbol oferty: 1624/6034. Georgiopolis-Kavros-Chania

Fereniki Resort & SPA*** - all inclusive - wylot Wrocław. Fereniki Resort & SPA. Symbol oferty: 1624/6034. Georgiopolis-Kavros-Chania Fereniki Resort & SPA*** - all inclusive - wylot Wrocław Symbol oferty: 1624/6034 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: świadczenia: Grecja/Kreta

Bardziej szczegółowo

ALOUETTE: Z BEZIERS DO AWINIONU

ALOUETTE: Z BEZIERS DO AWINIONU ALOUETTE: Z BEZIERS DO AWINIONU TERMIN lato / jesień 2014 7 dni LICZBA OSÓB 4 osoby Spływy luksusowymi barkami po najpiękniejszych drogach wodnych Francji stają się coraz popularniejszą formą wypoczynku

Bardziej szczegółowo

Wyspa jak wulkan gorąca!

Wyspa jak wulkan gorąca! Wyspa jak wulkan gorąca! Przelot na Karaiby 10:45 Spotkanie na lotnisku i przekazanie niezbędnych materiałów i informacji. 12:45 15:10 Przelot do Paryża. 16:35 20:25 Przelot do Havany. Prywatny transfer

Bardziej szczegółowo

Tajlandia Fitness Bangkok + Wyspa Koh Chang

Tajlandia Fitness Bangkok + Wyspa Koh Chang Tajlandia Fitness Bangkok + Wyspa Koh Chang Hiper aktywna wyprawa do Tajlandii. A w niej Joga, Medytacja, spersonalizowane treningi fitness prowadzone przez Annę Ostrowską v-ce mistrzynią Polski w Fitness

Bardziej szczegółowo

Program Incentive Travel

Program Incentive Travel Program Incentive Travel Dla Kluczowych Klientów Firmy XYZ do Las Vegas wersja mini LAS VEGAS ADVENTURE Termin wyjazdu: 18-22.11.2011 Czas trwania programu: Orientacyjna cena netto na 1 uczestnika dla

Bardziej szczegółowo

NARTY SŁOWENIA: BLED-KRVAVEC, VOGEL, KRANSKA GORA

NARTY SŁOWENIA: BLED-KRVAVEC, VOGEL, KRANSKA GORA 1 NARTY SŁOWENIA: BLED-KRVAVEC, VOGEL, KRANSKA GORA 7 dni, SKIPASS, śniadania, obiadokolacje, dojazd własny 3-9 stycznia 2016 r. 10-16 stycznia 2016 r. 17 23 stycznia 2016 r. 24 30 stycznia 2016 r. 31

Bardziej szczegółowo

Wodospady Iguazu Argentyna TERMIN: 03.11 13.11.2012, 03.02 13.02.2013 r.

Wodospady Iguazu Argentyna TERMIN: 03.11 13.11.2012, 03.02 13.02.2013 r. Wodospady Iguazu Argentyna TERMIN: 03.11 13.11.2012, 03.02 13.02.2013 r. Oferta grupowa dla min. 15 osób +pilot 1 Ramowy program 1 dzień 13.40 spotkanie z pilotem i odprawa paszportowo bagażowa na lotnisku

Bardziej szczegółowo

ALPEN TOUR Biuro Turystyczne - Agent info@alpentour.pl, www.alpentour.pl 22/425-92-26, 691-032-018

ALPEN TOUR Biuro Turystyczne - Agent info@alpentour.pl, www.alpentour.pl 22/425-92-26, 691-032-018 MAGIA LAPONII DZIEWICZEJ KRAINY ZA KOŁEM POLARNYM Laponia jest ziemią Saamów, którzy osiedlili się tutaj 7000 lat temu. Ten lud, początkowo żyjący z rybactwa i łowiectwa, w XVIII w. udomowił renifery i

Bardziej szczegółowo

Termin: 29 marzec kwiecień 2016 (ilość dni: 16) Statek: Linia: Cena od: na zapytanie/os. Monarch. Pullmantur Cruises.

Termin: 29 marzec kwiecień 2016 (ilość dni: 16) Statek: Linia: Cena od: na zapytanie/os. Monarch. Pullmantur Cruises. Karaiby z pobytem w Chogogo Resort () Termin: 29 marzec 2016-13 kwiecień 2016 (ilość dni: 16) Monarch Statek: Linia: Cena od: Pullmantur Cruises na zapytanie/os. 1 z 5 TRASA REJSU Data Port Wpłynięcie

Bardziej szczegółowo

NARTY SŁOWENIA: BLED-KRVAVEC 6 lub7 dni w dowolnym terminie od 1 grudnia 2013 - do 31 marca 2014 r. (z wyjątkiem 28.12-02.01)

NARTY SŁOWENIA: BLED-KRVAVEC 6 lub7 dni w dowolnym terminie od 1 grudnia 2013 - do 31 marca 2014 r. (z wyjątkiem 28.12-02.01) 1 NARTY SŁOWENIA: BLED-KRVAVEC 6 lub7 dni w dowolnym terminie od 1 grudnia 2013 - do 31 marca 2014 r. (z wyjątkiem 28.12-02.01) Bled to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na Słowenii. Wtulony

Bardziej szczegółowo

BRAZYLIA. Wyjazd kitesurfi ngowy. KITE-RAJ Wiatr, słońce, plaża i kitesurfi ng w rytmie samby! e-mail: kite@remplustravel.pl. www.remplustravel.

BRAZYLIA. Wyjazd kitesurfi ngowy. KITE-RAJ Wiatr, słońce, plaża i kitesurfi ng w rytmie samby! e-mail: kite@remplustravel.pl. www.remplustravel. KITE-RAJ Wiatr, słońce, plaża i kitesurfi ng w rytmie samby! BRAZYLIA Wyjazd kitesurfi ngowy e-mail: kite@remplustravel.pl www.remplustravel.pl Telefon: 061 221 30 42 Fax: 061 221 30 41 Kom: 502 751 645

Bardziej szczegółowo

I termin: 15 28 kwietnia 2012 II termin: 29 kwietnia 12 maja 2012

I termin: 15 28 kwietnia 2012 II termin: 29 kwietnia 12 maja 2012 KALIFORNIJSKI SEN O WINIE Los Angeles San Francisco Sonoma Napa Las Vegas I termin: 15 28 kwietnia 2012 II termin: 29 kwietnia 12 maja 2012 W programie wyjazdu między innymi: 1. Winiarskie regiony Napa

Bardziej szczegółowo

NAMIBIA EXPEDITION WYPRAWA SELF DRIVE SAFARI

NAMIBIA EXPEDITION WYPRAWA SELF DRIVE SAFARI NAMIBIA EXPEDITION WYPRAWA SELF DRIVE SAFARI Namib Naukluft Park, Sossusvlai, Sesriem Canyon, Walvis Bay, Swakopmund, Cape Cross, Damaraland, Kaokoland, Epupa Falls, Cheetah Farm, Etosha Park, Waterberg

Bardziej szczegółowo

Program Incentive Travel

Program Incentive Travel Program Incentive Travel MEKSYK Warszawa Paryż Mexico City Teotihuacan Puebla Xalapa Veracruz Tlacotalpan Catemaco Nanciyaga Villahermosa Palenque Campeche Uxmal Merida Chichen Itza Cancun Mexico City

Bardziej szczegółowo

termin: wylot z Katowic- 13.10.2011-20.10.2011

termin: wylot z Katowic- 13.10.2011-20.10.2011 termin: wylot z Katowic- 13.10.2011-20.10.2011 ALFA STAR Hotel: TRITON SEA BEACH RESORT (DAWNIEJ HOLIDAY BEACH)- ****+ All inclusive http://www.alfastar.com.pl/egipt,kraj/kurort,marsa+el+alam/hotel,triton+sea+beach+resort+%28dawniej+holiday+beach%29

Bardziej szczegółowo

Argentyna - Brazylia TERMIN: 13 24.01.2014 r.

Argentyna - Brazylia TERMIN: 13 24.01.2014 r. Argentyna - Brazylia TERMIN: 13 24.01.2014 r. Wyjazd grupowy z pilotem 1 Ramowy program 1 dzień 13.01 Kraków Rzym Buenos Aires 10.30 odprawa paszportowo bagażowa na lotnisku w Balicach; 12.30 odlot do

Bardziej szczegółowo

UCIECZKA OD BETONOWYCH KURORTÓW

UCIECZKA OD BETONOWYCH KURORTÓW UCIECZKA OD BETONOWYCH KURORTÓW Stwórz wymarzone miejsce dla siebie i najbliższych w jednym z najpiękniejszych zakątków nad polskim morzem. Komfortowe domy jednorodzinne oraz przestronne apartamenty to

Bardziej szczegółowo

MAURITIUS TAJEMNICZA WYSPA

MAURITIUS TAJEMNICZA WYSPA MAURITIUS TAJEMNICZA WYSPA Mauritius oczarowuje, uskrzydla i powoduje, że można tu poczuć się jak wybraniec. W każdym spotkaniu z mieszkańcami wita nas uśmiech. W każdym napotkanym uśmiechu tkwi obietnica

Bardziej szczegółowo

Tajlandia - Birma 2016

Tajlandia - Birma 2016 Tajlandia - Birma 2016 Warszawa Bangkok Yangon Kalaw wioski mniejszości etnicznych po drodze do jeziora Inle Indein jezioro Inle Mandalay Mingun rejs rzeką Irawadi Bagan Góra Popa Yangon Kyaiktiyo Bago

Bardziej szczegółowo

Paryż - Rodzinne Parki Atrakcji 6 dni

Paryż - Rodzinne Parki Atrakcji 6 dni Paryż - Rodzinne Parki Atrakcji 6 dni Program Zabawa i zwiedzanie - Dla dzieci i rodziców - Disneyland Paris - najlepszy na świecie - A quaboulevard odpoczynek na basenie - Asterix Park - moc śmiechu i

Bardziej szczegółowo

AGENDA WYJAZDU: DZIEŃ 1 10.11.2010 DZIEŃ 2 11.11.2010

AGENDA WYJAZDU: DZIEŃ 1 10.11.2010 DZIEŃ 2 11.11.2010 AGENDA WYJAZDU: DZIEŃ 1 10.11.2010 DZIEŃ 2 11.11.2010 WARSZAWA MELBOURNE Spotkanie uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie Transfer lotniczy do Australii BA 849 G 10NOV 3 WAWLHR HK27 I 0740 0925 *1A/E*

Bardziej szczegółowo

Wieczór Albański. Butrintit i Zamek Lekursi

Wieczór Albański. Butrintit i Zamek Lekursi Wieczór Albański Specjalnie dla Państwa w każdą niedzielę odbywa się wieczór albański przy dźwiękach tradycyjnej polifonicznej muzyki. Cały wieczór to degustacja wspaniałych albańskich potraw oraz niezwykle

Bardziej szczegółowo

ITALIA IN FERRARI: MILLE MIGLIA

ITALIA IN FERRARI: MILLE MIGLIA ITALIA IN FERRARI: MILLE MIGLIA CZAS TRWANIA 1 dzień LICZBA OSÓB 2-6 osób Zapraszamy do odkrycia nowej koncepcji podróży połączenia samodzielnej jazdy po nieznanych szlakach z doświadczeniem najwyższej

Bardziej szczegółowo

Wietnam kraj pełen kontrastów. 01-09.2016r.

Wietnam kraj pełen kontrastów. 01-09.2016r. Wietnam kraj pełen kontrastów 01-09.2016r. Wylot: Warszawa - Hanoi Dzień 2. Hanoi - przylot do Hanoi i transfer do hotelu. Czas wolny - po południu przewidziana jest fakultatywna przejażdżka rowerowa po

Bardziej szczegółowo

GŁÓWNE ATRAKCJE INFORMACJE PODSTAWOWE ŚWIADCZENIA

GŁÓWNE ATRAKCJE INFORMACJE PODSTAWOWE ŚWIADCZENIA 2 GŁÓWNE ATRAKCJE mieszkańcy doliny Omo (m.in. Hamerowie, Mursi), Addis Abeba, czyli Nowy Kwiat, stolica Etiopii, treking w górach Siemen (do wysokości ok. 3900 m. n.p.m.) /niski stopień trudności/, pustynia

Bardziej szczegółowo

Indonezja. Bali, Flores wyjazd turystyczny połączony z safari nurkowym wokół Komodo

Indonezja. Bali, Flores wyjazd turystyczny połączony z safari nurkowym wokół Komodo Indonezja Bali, Flores wyjazd turystyczny połączony z safari nurkowym wokół Komodo Zapraszamy na kolejną w tym roku wyprawę turystyczno-nurkową. Indonezyjskie wyspy Bali, Flores i Komodo to jedno z miejsc

Bardziej szczegółowo

ROBINSONADA 2015 LUX

ROBINSONADA 2015 LUX Special Tours ROBINSONADA 2015 LUX THAILAND VACATIONS Arrival Date:... Bangkok Departure Date:... Bangkok Duration: 8-16 days Type of Tour: Private TOUR except Sea Group Tours Group of... pax PAN TRAVEL

Bardziej szczegółowo

INSPIRACJE NA UDANY INCENTIVE TAJLANDIA. - kraina uśmiechu. późna jesień / zima

INSPIRACJE NA UDANY INCENTIVE TAJLANDIA. - kraina uśmiechu. późna jesień / zima INSPIRACJE NA UDANY INCENTIVE TAJLANDIA - kraina uśmiechu późna jesień / zima TAJLANDIA Tajlandia nazywana jest często uśmiechniętą krainą lub krajem szczęśliwych ludzi. To radosne miejsce położone jest

Bardziej szczegółowo

Dubaj - Sri Lanka TERMIN: 03 12.11.2013 r.

Dubaj - Sri Lanka TERMIN: 03 12.11.2013 r. Dubaj - Sri Lanka TERMIN: 03 12.11.2013 r. Oferta grupowa 1 Ramowy program 1 dzień 03.11 Warszawa Dubaj 11.50 odprawa paszportowo-bagażowa na lotnisku w Warszawie; 13.50 wylot z do Dubaju; 22.15 przylot

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy na wyprawę do omanu.

Zapraszamy na wyprawę do omanu. Zapraszamy na wyprawę do omanu. Oman (Sułtanat Omanu) to państwo leżące na Półwyspie Arabskim, nad Zatoką Omańską i Morzem Arabskim. Państwa z nim graniczące to Jemen, Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone

Bardziej szczegółowo

Termin: 21 wrzesień wrzesień 2015 (ilość dni: 5) Statek: Linia: Cena od:

Termin: 21 wrzesień wrzesień 2015 (ilość dni: 5) Statek: Linia: Cena od: wiańska Amazonia Termin: 21 wrzesień 2015-25 wrzesień 2015 (ilość dni: 5) Aria Amazon Statek: Linia: Cena od: Aqua Expeditions na zapytanie/os. Zapraszamy na 5 dniowy rejs luksusowym statkiem Aria Amazon.

Bardziej szczegółowo

INCENTIVE NA WYSPIE BALI

INCENTIVE NA WYSPIE BALI Bali- Wyspa Bogów Zapraszamy na wyjazd Incentive na rajską Wyspą, gdzie po wyczerpującym dniu zwiedzania, czeka nas odpoczynek w luksusowych warunkach. Ze względu na ciepły tropikalny klimat z bardzo dużą

Bardziej szczegółowo

CN IGEL DIVERS RADOSŁAW KONIECZNY E-MAIL: RADEK@KURSYNURKOWANIA.EU WWW.KURSYNURKOWANIA.EU MOBILE: 697 899 600

CN IGEL DIVERS RADOSŁAW KONIECZNY E-MAIL: RADEK@KURSYNURKOWANIA.EU WWW.KURSYNURKOWANIA.EU MOBILE: 697 899 600 Malta leży na morzu Śródziemnym, pomiędzy Sycylią a Afryką i ze względu na swoje położenie ma przepiękną, przejrzystą i ciepłą wodę (30 metrów widoczności i 27 stopni pod koniec lata). Ze względu na swoją

Bardziej szczegółowo

Afryka po Twojemu: Namibia

Afryka po Twojemu: Namibia Afryka po Twojemu: Namibia Paradorya. Biuro podróży www.paradorya.pl biuro@paradorya.pl tel. 22 253 00 00 fax. 22 253 67 40 NIP: 9512016925 DZIEŃ 1 Spotkanie z pilotem i wylot z Polski. DZIEŃ 2 1. Odebranie

Bardziej szczegółowo

AUSTRALIA. Oferta indywidualna

AUSTRALIA. Oferta indywidualna 1 AUSTRALIA Oferta indywidualna 2 Ramowy program 1-2 dzień 3 dzień Przelot z Polski do Sydney, przez jeden z europejskich i azjatyckich portów Przylot do Sydney, transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży,

Bardziej szczegółowo

Norwegia - w krainie fiordów

Norwegia - w krainie fiordów Norwegia - w krainie fiordów Opis Cena od: 5000 PLN Liczba dni: 8 dni Kraj: Norwegia Norwegia jest miejscem niezwykłym, w którym przyroda urzeka swoją nieskazitelnością i czystością. Wiele tam miejsc w

Bardziej szczegółowo

Program Incentive Travel

Program Incentive Travel Program Incentive Travel Egzotyczne Djibouti AGENDA WYJAZDU: DZIEŃ 1 13.02.12 WARSZAWA/BERLIN PARYŻ - DJIBOUTI Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie Rozdanie uczestnikom biletów lotniczych wraz z etui,

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 16) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 16) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 16) Symbol oferty: 754/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Londyn

Bardziej szczegółowo

- **** 150 35 2 3-12-23.06.2012 - CENA OD OSOBY:

- **** 150 35 2 3-12-23.06.2012 - CENA OD OSOBY: Słoneczny Brzeg - Hotel MARVEL **** znajduje się ok. 150 m od plaży, 35 km od lotniska w Burgas. Pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, posiadają klimatyzację /w cenie/, mini bar lub małą lodówkę, łazienkę,

Bardziej szczegółowo

KENIA września 2017 Hotel Diani Sea Resort**** OFERTA SPECJALNA wyłącznie dla Przyjaciół Akademii Podróży

KENIA września 2017 Hotel Diani Sea Resort**** OFERTA SPECJALNA wyłącznie dla Przyjaciół Akademii Podróży KENIA 21 29 września 2017 Hotel Diani Sea Resort**** OFERTA SPECJALNA wyłącznie dla Przyjaciół Akademii Podróży KENIA Państwo położone we wschodniej Afryce to prawdziwy raj dla miłośników egzotycznej przygody.

Bardziej szczegółowo

RANGUN THANTAUNG INLE BAGAN GÓRA POPA HUAY XAI PAK BENG PAK OU TAM TING LUNAG PRABANG

RANGUN THANTAUNG INLE BAGAN GÓRA POPA HUAY XAI PAK BENG PAK OU TAM TING LUNAG PRABANG Serce Buddy RANGUN THANTAUNG INLE BAGAN GÓRA POPA HUAY XAI PAK BENG PAK OU TAM TING LUNAG PRABANG Ta wycieczka jest podróżą w czasie. W jej trakcie przekonamy się, jak silnie zakorzeniona jest w Birmie

Bardziej szczegółowo

Szlakiem Kultury Winnej

Szlakiem Kultury Winnej Szlakiem Kultury Winnej PORTUGALIA TERMIN: LICZBA OSÓB: 8.11 12.11. 2014 5 dni 6 osób Podróż po Portugalii Szlakiem Kultury Winnej zaprowadzi przez zapierające dech w piersiach krajobrazy Porto oraz Douro,

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Nowym Jorku w słynnym Empire State Building, od 16 lat (USY02)

Kurs języka angielskiego w Nowym Jorku w słynnym Empire State Building, od 16 lat (USY02) Kurs języka angielskiego w Nowym Jorku w słynnym Empire State Building, od 16 lat (USY02) Symbol oferty: 29/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie:

Bardziej szczegółowo

Program Motywacyjny. ANTARKTYDA W Krainie Lodu. Antarktyda Rejs na Antarktydę Ushuaia Cape Horn Cieśnina Drake a Punta Arena King George

Program Motywacyjny. ANTARKTYDA W Krainie Lodu. Antarktyda Rejs na Antarktydę Ushuaia Cape Horn Cieśnina Drake a Punta Arena King George Program Motywacyjny ANTARKTYDA W Krainie Lodu Antarktyda Rejs na Antarktydę Ushuaia Cape Horn Cieśnina Drake a Punta Arena King George ANTARKTYDA Rejs w krainę lodu Termin wyjazdu: styczeń Czas trwania

Bardziej szczegółowo

PAKIET IV opcja zimowa

PAKIET IV opcja zimowa PAKIET IV opcja zimowa DZIEŃ I Transport Po Państwa przylocie do Polski zostaną Państwo odebrani z lotniska przez naszego opiekuna i przewiezieni busem lub samochodem osobowym do wybranego przez Państwa

Bardziej szczegółowo

Przygoda w kraju lemurów i baobabów - MADAGASKAR

Przygoda w kraju lemurów i baobabów - MADAGASKAR Przygoda w kraju lemurów i baobabów - MADAGASKAR Trasa WARSAWA/PARYŻ - ANTANANARYWA - REZERWAT ANDASIBE PARK NARODOWY AMBRE - LEMURY - KAMIENNY LAS TSINGI - NOSY BE - PARYŻ/WARSZAWA Opis kraju / atrakcji

Bardziej szczegółowo

ZIELONE SZKOŁY 2013 CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU BOREK

ZIELONE SZKOŁY 2013 CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU BOREK ZIELONE SZKOŁY 2013 CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU BOREK Doskonałe zaplecze i ciekawy program, który dostarczy uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Oferta zielonych szkół przygotowana została z myślą

Bardziej szczegółowo

BALI TROPIC RESORT & SPA ****

BALI TROPIC RESORT & SPA **** BALI TROPIC RESORT & SPA **** Czterogwiazdkowy hotel położony przy pięknej plaży w południowej części wybrzeża wyspy Bali oferuje zakwaterowanie w pokojach superior oraz w luksusowych bungalowach urządzonych

Bardziej szczegółowo

Program Motywacyjny. BRAZYLIA Spotkanie rzek

Program Motywacyjny. BRAZYLIA Spotkanie rzek Program Motywacyjny BRAZYLIA Spotkanie rzek Rio de Janeiro Copacabana Głowa Cukru pokaz samby Corcovado Manaus Amazon village Amazonka spotkanie rzek trekking w dżungli wioska Indian Foz do Iguazu BRAZYLIA

Bardziej szczegółowo

WEEKEND MAJOWY ORIENT-EXPRESS PARYŻ - WENECJA

WEEKEND MAJOWY ORIENT-EXPRESS PARYŻ - WENECJA WEEKEND MAJOWY ORIENT-EXPRESS PARYŻ - WENECJA TERMIN 30.04-05.05 2014 6 dni LICZBA OSÓB od 2 osób Stworzony pod koniec XIX wieku Orient-Express niemal od początku swojego istnienia stał się ikoną luksusowych

Bardziej szczegółowo

Wyjazd na Grand Prix Belgii Formuły 1

Wyjazd na Grand Prix Belgii Formuły 1 Wyjazd na Grand Prix Belgii Formuły 1 Założenia wyjazdu autokarem: Termin: 27-29.08.2010 Liczba uczestników: 49 osób (49 + 1 pilot) Cena za osobę: 475 EURO (1900 zł) Cena zawiera: zakwaterowanie: w Hotelu

Bardziej szczegółowo

Wyprawa na Jamajkę! Przykładowa propozycja, pobyt 14 dni, Mała grupa, unikalny program. Miejsce pobytu

Wyprawa na Jamajkę! Przykładowa propozycja, pobyt 14 dni, Mała grupa, unikalny program. Miejsce pobytu Z radością przedstawiamy Wam propozycję autorskiej wyprawy z najamajke.pl. Pojedziemy w małej, kameralnej grupie aby doświadczyć prawdziwej i oryginalnej Jamajki. Podczas dwutygodniowego pobytu poznamy

Bardziej szczegółowo

Opis wyprawy całość ok. 6 000 km

Opis wyprawy całość ok. 6 000 km Opis wyprawy całość ok. 6 000 km Kraje: Namibia, Botswana, Zimbabwe Dzień 1 Windhoek przylot transfer z lotniska do Windhoek, gdzie zapoznamy się z samochodem, sprzętem i omówimy trasę zakupy i czas wolny.

Bardziej szczegółowo

Festiwal Nurkowy Wyspa Curacao 23-30 maja 2009

Festiwal Nurkowy Wyspa Curacao 23-30 maja 2009 2009 Festiwal Nurkowy Wyspa Curacao 23-30 maja 2009 Curacao jest to wyspa leżąca na Karaibach, należąca do Antyli Holenderskich. Wchodzi w skład Archipelagu Małych Antyli. Słońce świeci na Curaçao przez

Bardziej szczegółowo

Sylwester po portugalsku

Sylwester po portugalsku Sylwester po portugalsku PORTUGALIA TERMIN: LICZBA OSÓB: 31.12.2014 04.01. 2015 5 dni 6 osób Podróż Sylwester po portugalsku zaprowadzi Gości SONRISO w rok 2015 wyjątkową trasą: przez zapierające dech

Bardziej szczegółowo

SYLWESTER 2013 / 2014 r.

SYLWESTER 2013 / 2014 r. SYLWESTER 2013 / 2014 r. Portugalia (Lizbona) Brazylia (Rio&Buzios) TERMIN: 27.12.2013 08.01.2014 r. Oferta grupowa 1 Ramowy program 1 dzień 12.45 odprawa paszportowo-bagażowa na lotnisku Okęcie w Warszawie;

Bardziej szczegółowo

WCZASY ZAGRANICZNE BUŁGARIA

WCZASY ZAGRANICZNE BUŁGARIA WCZASY ZAGRANICZNE BUŁGARIA SŁONECZNY BRZEG : Słoneczny Brzeg to najbardziej znana miejscowość wypoczynkowa wybrzeża Morza Czarnego. Najpiękniejsza część wybrzeża posiadająca przepiękną piaszczystą plażę,

Bardziej szczegółowo

JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE!

JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Mazury Zachodnie i żeglarstwo Ilość dni: 5 lub 7 Obszar geograficzny: Mazury Zachodnie Pory roku: wiosna, lato JAK MAZURY TO TYLKO ZACHODNIE! Jeżeli uwielbiasz żeglować, bądź chcesz się tego nauczyć to

Bardziej szczegółowo