FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu"

Transkrypt

1 W NUMERZE Kolejny certyfikat dla DHL GF DHL GF został pierwszym spedytorem działającym na lotnisku w Warszawie z certyfikatem zarejestrowanego agenta. Transatlantycka strefa wolnego handlu Stagnacja gospodarcza i zmieniające się globalne otoczenie wymuszają na USA i Europie wykorzystanie szans, jakie niosą za sobą strefy wolnego handlu. Magazynowanie w wydaniu DHL GF DHL Global Forwarding od lat buduje swoją strategię biznesową na trzech silnych filarach, którymi są transport lotniczy i morski oraz magazynowanie. Niestandardowe zlecenia w DHL GF Rosnące wymagania klientów i zapotrzebowanie na usługi szyte na miarę stawiają wysoko poprzeczkę branży logistycznej. FLEXITANK nowy rodzaj kontenera DHL Global Forwarding poszerzył paletę swoich usług o kontener Flexitank innowacyjny system transportu płynów. CSR w DHL Global Forwarding STRATEGIA DHL GF Polska pod hasłem Odpowiedzialne życie opiera się na trzech filarach: GoGreen, GoHelp i GoTeach.

2 NEWS ŚWIAT Najlepszy spedytor w Chinach W kategorii frachtu lotniczego DHL GF pozostaje w Chinach absolutnym numerem 1 Według niedawno ogłoszonego rankingu CIFA (Chińskie Stowarzyszenie Spedytorów Międzynarodowych) chiński oddział DHL Global Forwarding (DHL GF) potwierdził swoją pozycję lidera wśród zagranicznych firm spedycyjnych w Państwie Środka. Jak podała CIFA, w 2012 r. DHL GF w Chinach zajął 4. miejsce pod względem przychodów wśród firm oferujących międzynarodowe usługi spedycyjne. W kategorii AFR DHL GF pozostaje liderem na niezwykle konkurencyjnym chińskim rynku, wyprzedzając zarówno miejscową, jak i zagraniczną konkurencję. We frachcie morskim zajmuje 7. miejsce, we frachcie drogowym 10. miejsce, a w usługach magazynowych 15. miejsce. Rekord Guinnessa dla DHL DHL znalazł się w Księdze rekordów Guinnessa za zrealizowanie rekordowej dostawy pizzy. Przesyłka została zorganizowana we współpracy z organizacją non profit Pizza 4 Patriots. DHL dostarczył rekordową przesyłkę 30 tys. pizz o łącznej wadze ponad 23 t z Chicago do bazy wojskowej w Afganistanie. Pizza przejechała ponad 11 tys. km w ciągu 36 godz. i została dostarczona żołnierzom stacjonującym w tym niebezpiecznym zakątku świata 4 lipca 2012 r. z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Aby utrzymać dobrą jakość przewożonych produktów, na czas transportu pizze zostały obłożone suchym lodem. To wyjątkowe zlecenie zostało wpisane w 2013 r. do Księgi rekordów Guinnessa jako największa dostawa pizzy. Formuła E DHL ogłosił rozpoczęcie wieloletniego globalnego partnerstwa z Formułą E FIA pierwszą w historii światową ligą wyścigów samochodów o napędzie elektrycznym. Mistrzostwa rozgrywane w kategorii elektrycznych aut rajdowych rozpoczną się we wrześniu 2014 r. Informacja o podjęciu współpracy została ogłoszona w związku z oficjalną premierą ekologicznego samochodu Spark- -Renault 01E SRT, pojazdu wyścigowego klasy E (w pełni napędzanego prądem), podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych we Frankfurcie (IAA). Podpisanie umowy o partnerstwie z DHL zapewni organizatorom mistrzostw Formuły E FIA szeroką gamę usług logistycznych z wykorzystaniem najskuteczniejszych i najbardziej ekologicznych technologii oraz najnowszych dostępnych procesów. DHL zapewni bezpieczną i terminową dostawę wszystkich samochodów wyścigowych, w tym części zamiennych i baterii litowo-jonowych, do 10 miast na świecie, gdzie odbędą się wyścigi Formuły E FIA.

3 NEWS DHL GF prelegentem na konferencji W dniach września 2013 r. w Warszawie po raz siódmy odbyła się konferencja Dystrybucja i logistyka w farmacji, w ramach której omawiano kierunki rozwoju oraz trendy w branży farmaceutycznej. Kolejny certyfikat dla DHL GF DHL GF został pierwszym spedytorem działającym na lotnisku w Warszawie z certyfikatem zarejestrowanego agenta. Jednocześnie został zatwierdzony Program Ochrony Zarejestrowanego Agenta DHL Global Forwarding Sp. z o.o. Zrealizuj przesyłki z/do USA z DHL GF Zapraszamy do skorzystania z korzystnej oferty WIN US skierowanej do wszystkich, którzy planują przesyłki transportem lotniczym lub morskim do i z USA.

4 KONFERENCJA DYSTRYBUCJA I LOGISTYKA W FARMACJI OD LAT JEST JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWYCH NA RYNKU. Konferencja Dystrybucja i logistyka w farmacji od lat jest jedną z najbardziej prestiżowych na rynku. Podczas dwudniowego spotkania liczne grono praktyków miało możliwość wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy. Jednym z ekspertów na konferencji była Iwona Połowicz, Kierownik Działu Rozwoju Produktu Lotniczego DHL Global Forwarding. W swoim wystąpieniu zapoznała uczestników z możliwościami i ograniczeniami we frachcie lotniczym oraz rozwiązaniami dla transportu farmaceutyków. Przybliżyła również słuchaczom takie rozwiązania jak Cool Container oraz specjalistyczne opakowania Pallet Shipper. DHL Global Forwarding, jako jedyny spedytor został zaproszony na konferencję w roli prelegenta.

5 KRZYSZTOF BIELICA PREZES ZARZĄDU DHL GLOBAL FORWARDING MONIKA OLESIŃSKA CUSTOMS BROKER MANAGER, DHL GLOBAL FORWARDING Wyznaczenie DHL GF jako zarejestrowanego agenta jest kolejnym potwierdzeniem, że w naszej firmie stosowane są procedury zapewniające bezpieczeństwo, w tym przypadku ładunków lotniczych. Jest to również gwarancja, że działamy na podstawie przepisów wspólnotowych i spełniamy wszystkie zawarte w nich wymogi mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu i Dyrektor Produktu Lotniczego w DHL Global Forwarding. Fakt, że DHL GF jest pierwszą firmą logistyczną działającą na warszawskim Okęciu z certyfikatem zarejestrowanego agenta, napawa nas dumą i motywuje do dalszej intensywnej pracy dodaje. KONTROLA BEZPIECZEŃSTWA Zarejestrowany agent to przewoźnik lotniczy, agent, spedytor lub inny podmiot zapewniający kontrolę w zakresie bezpieczeństwa ładunków. Spedytor wpisany na listę prowadzoną przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego potwierdza na liście lotniczym AWB, że dana przesyłka (wprowadzana do strefy zastrzeżonej lotniska i przeznaczona do załadunku na statek powietrzny) została sprawdzona przez operatora kontroli bezpieczeństwa i nie stwierdzono w niej towarów zabronionych lub że na mocy przepisów jest zwolniona z kontroli. BEZPIECZNIE I SZYBKO Główne korzyści z dołączenia do grona zarejestrowanych agentów to skrócenie formalności i oszczędność czasu obsługi przesyłki. Posiadanie certyfikatu sprawia, że będziemy w stanie jeszcze sprawniej spełniać wymogi naszych obecnych i przyszłych klientów w zakresie bezpieczeństwa transportów lotniczych mówi Monika Olesińska, Customs Broker Manager w DHL Global Forwarding. GŁÓWNE KORZYŚCI Z DOŁĄCZENIA DO GRONA ZAREJESTROWANYCH AGENTÓW TO SKRÓCENIE FORMALNOŚCI I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU OBSŁUGI PRZESYŁKI.

6 DHL GF w USA Doświadczony zespół gwarantuje wsparcie we: #1 frachcie lotniczym #2 frachcie morskim #3 obsłudze celnej Dzięki skali biznesu DHL GF dostarcza przesyłki szybko, o stałym i gwarantowanym czasie tranzytu frachtem lotniczym. Mniejsze ryzyko uszkodzenia lub kradzieży dzięki kontenerom dedykowanym do przewozów niepełnokonterenowych. Możliwość załadunku na obu wybrzeżach, stałe kursy, szeroki wybór tras i zmniejszenie do minimum przeładunków. Największy operator logistyczny w strefie handlu zagranicznego w USA. 64 regionalne biura obsługi klienta, w tym 10 centrów dystrybucyjnych. LOS ANGELES Usługi dodatkowe: magazynowanie, konsolidacja przesyłek za granicę, dekonsolidacja transportów do kraju, serwisy LTL usługi konsolidacyjne zarówno dla klientów jak i spedytorów. HOUSTON Serwis 24/7 CHICAGO ATLANTA MIAMI NOWY YORK pracowników, w tym 250 doświadczonych sprzedawców 65 biur DHL GF w USA DHL Global Forwarding w ramach kampanii WIN US ma w swojej ofercie: entuzjastycznych i zaangażowanych menedżerów ds. rozwoju biznesu ze Stanami Zjednoczonymi, którzy wiedzą, jak osiągnąć pożądany efekt, konkurencyjne ceny oraz stałe, krótkie i pewne czasy dostawy, specjalistyczne rozwiązania LCL, gwarantujące całkowitą kontrolę oraz mniejsze ryzyko zniszczenia i kradzieży, częste konsolidacje przesyłek lotniczych, zapewniające stały i pewny czas dostawy, usługi o wartości dodanej obejmujące magazynowanie, ubezpieczenie ładunku, konsolidację i dekonsolidację oraz krajowe przesyłki LTL. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu zespołu DGF oferujemy obsługę operacyjną po stronie polskiej i amerykańskiej oraz ekspercką wiedzę, szczególnie w zakresie takich sektorów jak motoryzacyjny, aerospace, handlu detalicznego oraz chemicznego. AGNIESZKA BŁASZCZYK-DĄBROWSKA, DYREKTOR MARKETINGU I SPRZEDAŻY W DHL GLOBAL FORWARDING JEŚLI CHCESZ SKORZYSTAĆ Z TRANSPORTU LOTNICZEGO LUB MORSKIEGO DO LUB Z USA, SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ.

7 STREFA WOLNEGO HANDLU Transatlantycka strefa wolnego handlu OBECNA STAGNACJA GOSPODARCZA I ZMIENIAJĄCE SIĘ GLOBALNE OTOCZENIE WYMUSZAJĄ NA STANACH ZJEDNOCZONYCH I EUROPIE WYKORZYSTANIE SZANS, JAKIE NIOSĄ ZA SOBĄ STREFY WOLNEGO HANDLU. W lipcu 2013 r. oficjalnie rozpoczęły się negocjacje dotyczące umów o wolnym handlu i partnerstwa inwestycyjnego. Porozumienie to znacznie zwiększy zakres wymiany handlowej po obu stronach Atlantyku oraz liczbę wzajemnych inwestycji. Jest to istotne wydarzenie, ponieważ częstsze i bardziej zintegrowane relacje między UE i USA dwiema największymi na świecie gospodarkami zapewniają spore potencjalne korzyści zarówno dla docelowych konsumentów, jak i firm. Obniżenie taryf celnych na różne towary i usprawnienie regulacji spowoduje, że towary będą tańsze, a firmy będą mogły korzystniej inwestować swój kapitał. Można się spodziewać, że w całym sektorze transportu, w tym w firmach logistycznych będących niezbędnym ogniwem efektywnej wymiany handlowej, zostaną utworzone nowe miejsca pracy, liczone nawet w setkach tysięcy. Jest to ważny krok do przodu, ponieważ oba regiony stoją w obliczu rosnącego bezrobocia i powolnego wzrostu.

8 POPRAWA KONKURENCYJNOŚCI Ożywienie transatlantyckiej wymiany gospodarczej znacznie poprawi międzynarodową konkurencyjność obu regionów. Dzięki skali tej współpracy będą mogły razem ustalać światowe standardy, realizować spójną politykę ochrony środowiska i bezpieczeństwa produktów oraz wyznaczać jednakowe normy dla różnych branż, np. farmaceutycznej. Eksporterzy liczą na sprzedaż towarów na rynku, na którym będzie obowiązywał jeden zestaw reguł. Zintegrowany rynek transatlantycki będzie miał potężną siłę przebicia obecnie stanowi około 50 proc. światowego PKB. Podczas gdy korzyści są dość oczywiste, muszą zostać usunięte pewne istotne przeszkody. Jak zawsze oczywiste są spory na temat żywności genetycznie zmodyfikowanej i zamówień publicznych. Dodatkowo zarówno amerykańskim, jak i europejskim organom nadzoru będzie trudno zrezygnować z wpływu na proces powstawania przepisów transatlantyckich. Niezbędne więc będzie silne przywództwo prezydenta USA oraz władz europejskich, by przeforsować konieczne rozwiązania i pogodzić interesy różnych stron. SZERSZE SPOJRZENIE W przeszłości Stany Zjednoczone i Europa omawiały temat transatlantyckiej strefy wolnego handlu wiele razy i w różnych wariantach. Jednak, co pokazuje początek negocjacji, tym razem sytuacja wygląda naprawdę inaczej. Obie strony są świadome potrzeby stymulowania gospodarek w następstwie kryzysu finansowego i kondycji euro. Co więcej, w dobie oszczędności i wzrostu krajowego zadłużenia pogłębienie stosunków handlowych jest dobrym prognostykiem. Wejście w życie umowy o wolnym handlu jest ważne nie tylko ze względu na rozmiar gospodarek USA i Europy, ale też ze względu na zmieniające się globalne tendencje. Rozwijające się dynamicznie kraje BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) szybko zyskują przewagę. Co ważne, są to państwa, które często mają bardzo różne poglądy na demokrację, rządy prawa oraz inne istotne obszary życia. Chociaż ta zmiana jest właściwie nieunikniona, jeśli wziąć pod uwagę choćby wielkość Chin, Indii i innych państw tego regionu, USA i Europa powinny zrobić, co w ich mocy, aby zapewnić sobie konkurencyjność gospodarczą w przyszłości i walczyć o przywrócenie równowagi sił. DZIĘKI SKALI WSPÓŁPRACY USA I UE BĘDĄ MOGŁY RAZEM USTALAĆ ŚWIATOWE STANDARDY, REALIZOWAĆ SPÓJNĄ POLITYKĘ OCHRONY ŚRODOWISKA I BEZPIECZEŃSTWA PRODUKTÓW ORAZ WYZNACZAĆ JEDNAKOWE NORMY DLA RÓŻNYCH BRANŻ, NP. FARMACEUTYCZNEJ.

9 ROSNĄCE WYMAGANIA KLIENTÓW I ZAPOTRZEBOWANIE NA USŁUGI SZYTE NA MIARĘ STAWIAJĄ WYSOKO POPRZECZKĘ BRANŻY LOGISTYCZNEJ. NAJWIĘKSZE ATUTY ŚWIADCZĄCE O KONKURENCYJNOŚCI DHL GLOBAL FORWARDING NA GLOBALNYM RYNKU TO ELASTYCZNOŚĆ, STOSOWANIE INNOWACYJNYCH METOD I ROZWIĄZAŃ ORAZ DALEKO IDĄCA SPECJALIZACJA. KRZYSZTOF BIELICA PREZES ZARZĄDU DHL GLOBAL FORWARDING Niestandardowe zlecenia w DHL GF UWAŻNIE WSŁUCHUJEMY SIĘ W OCZEKIWANIA NASZYCH KLIENTÓW, DOKŁADNIE ANALIZUJEMY BRANŻE, W KTÓRYCH SĄ AKTYWNI, BADAMY LOKALNE RYNKI I TRENDY, A NASTĘPNIE DOPASOWUJEMY DO NICH INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA. Zmieniająca się dynamicznie sytuacja rynkowa stawia przed operatorami logistycznymi wiele wyzwań. Głównym z nich jest optymalizacja kosztów transportu oraz usprawnianie łańcucha dostaw dla coraz bardziej wymagających klientów. Pod względem innowacyjnych rozwiązań firma DHL Global Forwarding jest bez wątpienia prekursorem w branży TSL. Z PERSPEKTYWY KLIENTA To potrzeby klientów są punktem wyjścia wszystkich działań, są siłą napędową do kreowania nowatorskich i nieszablonowych rozwiązań mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding. Uważnie wsłuchujemy się w oczekiwania naszych klientów, dokładnie analizujemy branże, w których są aktywni, badamy lokalne rynki i trendy, a następnie dopasowujemy do nich indywidualne rozwiązania. Działania DHL GF opierają się na sprawdzonych modelach, co daje klientom gwarancję optymalizacji kosztów, oszczędności czasu i minimalizacji ryzyka. NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH DHL Global Forwarding ma doświadczenie w realizowaniu niestandardowych zleceń spedycyjnych. Warto zwrócić uwagę na organizację transportu przesyłki frachtem lotniczym o wadze ponad 56 t.

10 Rekordowo ciężki przedmiot wyleciał z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach 30 kwietnia br., by po 5 godz. lotu dotrzeć do Dammam w Arabii Saudyjskiej. Główna część przesyłki realizowanej dla klienta z branży energetycznej to element kotła ważący ponad 56 t o wymiarach: ponad 16 m długości, niemal 5 m szerokości i 1,75 m wysokości. To prawdziwe wydarzenie w polskim frachcie lotniczym i ciekawe wyzwanie dla Działu Produktu Lotniczego DHL GF opowiada Iwona Połowicz, Airfreight Business Development Manager w DHL Global Forwarding. Czarter tej przesyłki wymagał od nas opracowania indywidualnego rozwiązania logistycznego, dużej elastyczności i doskonałej organizacji pracy. W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania przesyłkami ponadgabarytowymi i liczymy, że realizacja takich nietypowych zleceń będzie się rozwijać. NIEZWYKŁE ZLECENIE Nietypowe realizacje to codzienność w Dziale Projektów Przemysłowych DHL GF, który specjalizuje się w organizacji ponadgabarytowych przesyłek. Przykład wart uwagi to transport stalowych elementów mostu kolejowego do Kopenhagi, realizowany dla duńskiego klienta z branży budowlanej. Niezwykłość tego zlecenia polegała na równoczesnym przewiezieniu 27 elementów o wyjątkowych gabarytach i ciężarze (najdłuższy mierzył 16,8 m, waga najcięższego to 33,2 t). W sumie ładunek ważył prawie 500 t. Projekt był logistycznie wymagający ze względu na ściśle określony termin dostawy mówi Monika Piotrowska, Industrial Projects Manager w DHL Global Forwarding. Wszystkie samochody musiały podstawić się w jednym terminie ze względu na zamknięcie dróg i skoordynowanie prac montażowych.

11 MAGAZYNOWANIE DHL GLOBAL FORWARDING OD LAT BUDUJE SWOJĄ STRATEGIĘ BIZNESOWĄ NA TRZECH SILNYCH FILARACH, KTÓRYMI SĄ TRANSPORT LOTNICZY I MORSKI ORAZ MAGAZYNOWANIE. KAROLINA HUSZCZYŃSKA-POŹNIAK, DYREKTOR OPERACYJNY W DHL GLOBAL FORWARDING Magazynowanie w wydaniu DHL GF DHL Global Forwarding od lat buduje swoją strategię biznesową na trzech silnych filarach, którymi są transport lotniczy i morski oraz magazynowanie. Mamy znaczącą grupę stałych, wieloletnich klientów, którzy cenią sobie jakość serwisu, dopasowanie oferty do ich potrzeb oraz bezpieczeństwo, jakie daje stabilna pozycja DHL GF na polskim rynku, ale także międzynarodowe doświadczenie czerpane z zaplecza dużej logistycznej organizacji Grupy Deutsche Post DHL. Wielu klientów korzystających z frachtu lotniczego i frachtu morskiego DGF ma również potrzeby magazynowe i docenia możliwość uzyskania w jednym miejscu kompleksowej obsługi w zakresie całego procesu logistycznego. ELASTYCZNOŚĆ I INDYWIDUALNE PODEJŚCIE W przypadku usług magazynowych każdy klient to osobny projekt, w ramach którego poznajemy specyfikę pracy, jego potrzeby oraz kluczowe czynniki sukcesu. Na tej bazie budujemy indywidualny model obsługi, którym zarządza koordynator projektu. Nasze doświadczenie pokazuje, że przedsiębiorcy chcą współpracować ze spedytorem, który w kompleksowy sposób zadba o jego towar i klientów. Dążymy więc do wypracowania rozwiązania, które pozwoli klientowi skupić się na rzeczach dla niego najistotniejszych,

12 takich jak rozwój biznesu, my zaś pomożemy w obsłudze logistycznej całego przedsięwzięcia, korzystając z narzędzi, wiedzy i doświadczenia DHL Global Forwarding. USŁUGI WYSOKOSPECJALISTYCZNE Piętnastoletnie doświadczenie w logistyce oraz owocne, długotrwałe relacje z kontrahentami świadczą o wysokiej jakości naszych usług i partnerskiej współpracy, a wręcz symbiozie pewnych obszarów usług ze strukturami po stronie klienta. Stawiamy na elastyczność, właściwe podejście do biznesu magazynowego, także tego o mniejszej skali, oraz doświadczonych i zaufanych pracowników niektórzy magazynierzy pracują u nas od początku istnienia firmy. W codziennej pracy wykorzystujemy własne narzędzia informatyczne, ale również programy naszych klientów, którzy chcą mieć bieżący dostęp do informacji poprzez swoje, sprawdzone systemy. SZYBKA I SPRAWNA REAKCJA Kompleksowa obsługa magazynowa według DHL GF to także wywiązywanie się z poczynionych ustaleń i założeń projektu oraz szybkie reagowanie na nieprzewidziane ramami kontraktu zdarzenia tu korzystamy z naszego wieloletniego doświadczenia i profesjonalnie doradzamy klientowi, jak postąpić w nietypowej dla niego sytuacji. Nie sposób pominąć ogromnego doświadczenia we współpracy z klientami, którzy reprezentują wiele kluczowych branż na polskim rynku, czy niszowych produktów, np. Spare Parts Center, czynnego przez 24 godz., 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

13 USŁUGI LOGISTYCZNE DHL GF ŚWIADCZY USŁUGI IIS INTERCONTINENTAL INTEGRATED SERVICES CZYLI PRZYGOTOWYWANIE I WDRAŻANIE INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ LOGISTYCZNYCH, TAKICH JAK DYSTRYBUCJA KRAJOWA I MIĘDZYNARODOWA ORAZ MAGAZYNOWANIE. DHL Global Forwarding Sp. z o.o. Diamond Business Park ul. Jana Pawła II 66 PL Piaseczno tel Godziny otwarcia biura: 08:00-16:00 Godziny otwarcia magazynu: 06:00-22:00 DHL Global Forwarding Sp z o.o. Panattoni Park ul. Dostawcza 17 PL Łódź tel Godziny otwarcia biura: 06:00-17:00 Godziny otwarcia magazynu: 07:00-21:00 Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź naszą stronę internetową Dwa centra LOGIstyczne W naszych centrach logistycznych w Piasecznie i Łodzi dostępne są usługi: MAGAZYNOWANIE towar przechowywany jest na regałach wysokiego i niskiego składowania. DYSTRYBUCJA KRAJOWA realizacja dostaw na terenie całego kraju. wiele dostępnych opcji transportowych: dostawy dedykowane, terminowe doręczanie, transporty całopojazdowe. ORGANIZACJA TRANSPORTU MIęDZYNARODOWEGO zapewniamy kompleksową obsługę od przygotowania towaru i formalności, poprzez odprawę eksportową, aż do organizacji wysyłki towaru. CROSS-DOCKING przeładowanie towaru bezpośrednio z przyjeżdzających transportów (bez magazynowania). ZALETY KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG: KOMPLEKSOWOÂå oferujemy szeroki wachlarz usług począwszy od magazynowania, konsolidacji i dekonsolidacji przesyłek, dystrybucji, odpraw celnych, a kończąc na dedykowanych rozwiązaniach PROFESJONALIZM Jedna przesyłka = jeden posiłek dla głodnego dziecka dzięki wieloletniej pracy przy obsłudze spedycji lotniczej, morskiej oraz gospodarki magazynowej posiadamy bogate doświadczenie we współpracy z klientami operującymi w różnych branżach, a co za tym idzie w obsłudze różnych grup towarowych kompleksowe usługi LOGIstyczne KONSOLIDACJA TOWARU PRZED EKSPORTEM obniżenie kosztów eksportu towaru dzięki konsolidacji kilku przesyłek w jedną. DEKONSOLIDACJA TOWARU PO IMPORCIE usługa rozdzielenia (dekonsolidacji) towaru według indywidualnych wytycznych klienta. ODPRAWA CELNA kompleksowa obsługa celna także w procedurze uproszczonej. KONFEKCJONOWANIE segregowanie towarów z dostarczonych ładunków o zróżnicowanej zawartości i łączenie ich w zestawy o innej konfiguracji. NIEZAWODNOÂå monitorowanie procesów przy użyciu wskaźników jakościowych i wydajnościowych BEZPIECZE STWO pasywne i aktywne standardy bezpieczeństwa INDYWIDUALNE PODEJÂCIE obsługa dostosowana do specyfiki pracy klienta, wydłużone godziny pracy, ustalane cut off time, obsługa całodobowa, standby, itp. MAGAZYNOWANIE WYSOKIEGO I NISKIEGO SKŁADOWANIA DYSTRYBUCJA KRAJOWA OBSŁUGA PRZESYŁEK KRAJOWYCH I MIęDZYNARODOWYCH ODPRAWA CELNA wysokie standardy BezPIeczeŃstwa w naszych centrach logistycznych w Piasecznie i Łodzi wykazujemy szczególną dbałość o standardy bezpieczeństwa. w obu magazynach zastosowane są pasywne (systemy ochrony) i aktywne (agencje ochrony) zabezpieczenia magazynów. Specjalnie dla naszych Klientów: AKTYWNE ochrona towaru zewnętrzne firmy ochroniarskie, które czuwają 24h na dobę nad bezpieczeństwem magazynu oraz całego obiektu kontrolowany dostęp do budynku elektroniczne przepustki i identyfikatory PASYWNE ŁóDź PIASECZNO regały wysokiego i niskiego składowania dodatkowe bezpieczeństwo przechowywanego towaru systemy przeciwpożarowe i alarmowe 24/7/365 bezpośrednie połączenie z Policją i Strażą Pożarną system monitoringu przemysłowego wewnątrz i na zewnątrz budynków ogrodzenie i oświetlenie całego terenu, łącznie z parkingiem dla ciężarówek Kompleksowe usługi logistyczne Dwa nowoczesne centra logistyczne DHL GF w Piasecznie i Łodzi oferują szereg usług, od magazynowania, przez cross-docking, czyli przeładowywanie towaru bezpośrednio z przyjeżdżających transportów (z pominięciem magazynowania), organizację transportu międzynarodowego (z kompleksową obsługą: przygotowaniem towaru i formalności, odprawą eksportową, wysyłką towaru), konsolidację towaru przed eksportem, po dystrybucję krajową realizowaną na terenie całego kraju wraz z dostawami dedykowanymi, również w soboty, terminowym doręczaniem oraz transportem całopojazdowym. Dla naszych klientów organizujemy kompleksową obsługę celną także w procedurze uproszczonej. Towar jest chroniony przez zewnętrzne firmy ochroniarskie, które czuwają 24 godz. na dobę nad bezpieczeństwem magazynu oraz całego obiektu. Regały wysokiego i niskiego składowania zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo przechowywanego towaru (ograniczony dostęp do towaru). Nie można pominąć stałych systemów przeciwpożarowych i alarmowych (24 godz., 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku) z bezpośrednim połączeniem z policją i strażą pożarną oraz systemu monitoringu przemysłowego (cyfrowe kamery wewnątrz i na zewnątrz budynków). WYJĄTKOWE ROZWIĄZANIA DHL GF: Indywidualne procedury obsługi. Rozwiązania branżowe. Możliwość wyznaczenia pracowników do obsługi projektu klienta. Możliwość wydania towaru po godzinach pracy magazynu. Wysokie standardy magazynowania. Dogodna lokalizacja. Zapraszamy do skorzystania z usług IIS. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z opiekunem handlowym.

14 OKIEM EKSPERTA FLEXITANK FLEXITANK nowy rodzaj kontenera DHL GLOBAL FORWARDING POSZERZYŁ PALETĘ SWOICH USŁUG O KONTENER FLEXITANK INNOWACYJNY SYSTEM TRANSPORTU PŁYNÓW, POZWALAJĄCY NA BARDZIEJ PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA TRANSPORTOWANIE CIECZY INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE. To kompleksowe i ekologiczne rozwiązanie niesie za sobą także oszczędność kosztów. Dzięki elastyczności kontenera Flexitank każdy centymetr jego przestrzeni jest wykorzystany, co oznacza, że klienci mogą wysłać do 31 proc. produktu więcej w porównaniu z kontenerami IBC (Intermediate Bulk Container). Zbiornik może pomieścić do 24 tys. litrów płynów i jest zaprojektowany jako wielowarstwowy pęcherz pasujący do standardowego 20-stopowego kontenera. MICHAŁ KOŁODZIEJSKI DYREKTOR DS. PRODUKTU MORSKIEGO DHL GLOBAL FORWARDING 31 PROC. PRODUKTU WIĘCEJ POJEMNOŚĆ DO 24 TYS. LITRÓW DOPASOWANIE DO 20-STOPOWEGO KONTENERA

15 DHL GF ZDECYDOWAŁ SIĘ NA STOSOWANIE FLEXITANK, PONIEWAŻ JEST TO DOSKONAŁA ALTERNATYWA DLA ZBIORNIKÓW ISO, KONTENERÓW IBC I NAJPOPULARNIEJSZYCH BECZEK. Flexitank DHL jest specjalistycznym rozwiązaniem zwiększającym efektywność łańcucha dostaw, jest też bardziej opłacalny, również w przypadku transportu i rozładunku mniejszych opakowań mówi Agata Jabłońska, Key Account Manager w DHL Global Forwarding. System ten może być używany do przewozu różnych rodzajów cieczy, od napojów spożywczych po płyny chemiczne. Rozwiązanie Flexitank DHL daje możliwość przewożenia całej gamy płynów w takich sektorach jak: chemiczny wszystkie rodzaje substancji/cieczy innych niż niebezpieczne, chemikalia przemysłowe, rolniczy oleje roślinne, spożywczy napoje, soki owocowe, koncentraty, wino, alkohol, nauki przyrodnicze enzymy, płynny lateks, gliceryna, energetyczny biopaliwa. DHL GF zdecydował się na stosowanie Flexitank, ponieważ jest to doskonała alternatywa dla zbiorników ISO, kontenerów IBC i najpopularniejszych beczek mówi Michał Kołodziejski, Dyrektor Produktu Morskiego w DHL Global Forwarding. Główne korzyści dla klientów, którzy zdecydowali się na transport cieczy z wykorzystaniem systemu Flexitank, to przede wszystkim większa elastyczność w eksploatacji przy niższych kosztach i, co istotne, dbałość o środowisko dodaje.

16 CSR CSR w DHL Global Forwarding STRATEGIA DHL GF POLSKA POD HASŁEM ODPOWIEDZIALNE ŻYCIE OPIERA SIĘ NA TRZECH FILARACH: GOGREEN OCHRONIE ŚRODOWISKA, GOHELP ZARZĄDZANIU KLĘSKAMI, GOTEACH EDUKACJI. KRZYSZTOF BIELICA PREZEZ ZARZĄDU DHL GLOBAL FORWARDING Jako polski oddział DHL Global Forwarding prowadzimy wiele działań CSR na terenie naszego kraju. Z jednej strony planujemy je spójnie z wytycznymi Grupy Deutsche Post DHL, są to wówczas inicjatywy konsekwentne i przemyślane oraz przede wszystkim długofalowe mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding, i dodaje: Z drugiej strony akcje, które wspieramy, często są spontaniczną inicjatywą samych pracowników. Nasza pomoc zawsze jest świadomym działaniem, traktujemy ją bowiem nie jako obowiązek, a jako potrzebę serca. Praca w organizacji odpowiedzialnej społecznie, jaką jest DHL GF, motywuje nas dodatkowo do angażowania się w lokalne przedsięwzięcia oraz inicjowania własnych projektów.

17 CSR Planowane zmiejszenie emisji CO 2-10,0% -30,0% 100% CZYSTE ŚRODOWISKO Na co dzień promuje także ekologiczne działania wśród swoich pracowników, którzy świadomie korzystają z energii, wody i papieru w biurach oraz magazynach, zaś powstałe w firmie odpady są efektywnie utylizowane. We wszystkich polskich oddziałach realizowana jest akcja MAŁA WIELKA NAKRĘTKA!, w ramach której zbierane są plastikowe nakrętki, stare telefony komórkowe i komputery. Pozyskane w wyniku zbiórki rzeczy są sprzedawane do firm zajmujących się recyklingiem. Pozwala to na udzielenie pomocy podopiecznym stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek, a z uzyskanych środków finansowych dla potrzebujących dzieci kupowane są wózki inwalidzkie oraz protezy. To działanie wpisuje się także w filar GoHelp. CIEPŁY POSIŁEK W styczniu 2011 r. DHL GF rozpoczął współpracę z Polską Akcją Humanitarną, w ramach której wspiera program Pajacyk. Celem inicjatywy PAH jest zbieranie funduszy na program przeciwdziałania niedożywieniu dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Dotychczas dzięki akcji Pajacyk firmie udało się zafundować prawie 173 tys. posiłków dla najuboższych dzieci w szkołach w całej Polsce. Może trudno w to uwierzyć, ale problem głodu dotyka także Polskę. Niestety, coraz częściej dzieci z sąsiedztwa nie mają zapewnionego ciepłego posiłku, co jest przecież podstawową potrzebą. Obecnie Polska zalicza się do krajów o najwyższym stopniu zagroże- RÓWNE SZANSE Celem tego projektu jest zapewnienie równych szans edukacyjnych w sytuacji ograniczonych zasobów finansowych. Pomoc jest dopasowana do indywidualnych potrzeb stypendystów i polega na dofinansowaniu do studiów, kursów językowych czy zakupie materiałów szkolnych i książek oraz pomocy edukacyjnych. Działania podejmowane przez DHL GF w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu odzwierciedlają wartości korporacyjne oraz czołowe założenia misji. firmy Jako DHL Global Forwarding zamierzamy na stałe wpisać działania CSR w naszą strategię, tak aby trwale połączyć działalność biznesową z działalnością prospołeczną i prośrodowiskową.

18 CSR Planowane zmiejszenie emisji CO 2-10,0% -30,0% % CZYSTE ŚRODOWISKO Na co dzień promuje także ekologiczne działania wśród swoich pracowników, którzy świadomie korzystają z energii, wody i papieru w biurach oraz magazynach, zaś powstałe w firmie odpady są efektywnie utylizowane. We wszystkich polskich oddziałach realizowana jest akcja MAŁA WIELKA NAKRĘTKA!, w ramach której zbierane są plastikowe nakrętki, stare telefony komórkowe i komputery. Pozyskane w wyniku zbiórki rzeczy są sprzedawane do firm zajmujących się recyklingiem. Pozwala to na udzielenie pomocy podopiecznym stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek, a z uzyskanych środków finansowych dla potrzebujących dzieci kupowane są wózki inwalidzkie oraz protezy. To działanie wpisuje się także w filar GoHelp. nia ubóstwem dzieci i młodzieży wśród państw Unii Europejskiej, dlatego już od trzech lat konsekwentnie i z pełnym przekonaniem razem z Polską Akcją Humanitarną działamy na rzecz zmniejszania skali tego przykrego zjawiska mówi Agnieszka Błaszczyk- -Dąbrowska, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w DHL Global Forwarding. W ramach programu Pajacyk każda zrealizowana przez DHL GF przesyłka przekłada się na ciepły, niestety dla niektórych dzieci jedyny, posiłek w ciągu dnia. Już kolejny rok walczymy z bolączką głodu wśród najmłodszych członków naszego społeczeństwa i będziemy to robić nadal. W ramach GoHelp DHL GF organizuje wiele lokalnych inicjatyw, m.in. konkursy plastyczne dla uczniów, pomoc w domach dziecka, np. prezenty świąteczne dla podopiecznych tych placówek, zakup sprzętu dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. AGNIESZKA BŁASZCZYK-DĄBROWSKA DYREKTOR MARKETINGU I SPRZEDAŻY DHL GLOBAL FORWARDING RÓWNE SZANSE Celem tego projektu jest zapewnienie równych szans edukacyjnych w sytuacji ograniczonych zasobów finansowych. Pomoc jest dopasowana do indywidualnych potrzeb stypendystów i polega na dofinansowaniu do studiów, kursów językowych czy zakupie materiałów szkolnych i książek oraz pomocy edukacyjnych. Działania podejmowane przez DHL GF w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu odzwierciedlają wartości korporacyjne oraz czołowe założenia misji. firmy Jako DHL Global Forwarding zamierzamy na stałe wpisać działania CSR w naszą strategię, tak aby trwale połączyć działalność biznesową z działalnością prospołeczną i prośrodowiskową.

19 CSR Światowy Dzień Wolontariusza DEUTSCHE POST DHL ZACHĘCAŁ SWOICH PRACOWNIKÓW, KLIENTÓW I PARTNERSKIE ORGANIZACJE NON PROFIT NA CAŁYM ŚWIECIE DO UDZIAŁU W TRZECIEJ EDYCJI ŚWIATOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA, KTÓRA ODBYŁA SIĘ W DNIACH 5-15 WRZEŚNIA 2013 R. W TYM ROKU, PODOBNIE JAK W LATACH UBIEGŁYCH, BĘDZIEMY WSPIERAĆ RÓŻNE PROJEKTY WOLONTARIATU NA CAŁYM ŚWIECIE. W ubiegłym roku około 62 tys. pracowników ze 120 krajów na całym świecie wzięło udział w przeszło tysiącu projektach w ramach Światowego Dnia Wolontariusza. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy wspierać różne projekty wolontariatu na całym świecie, w wielu przypadkach są to projekty realizowane w społecznościach lokalnych naszych pracowników wyjaśnia Christof Ehrhart, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i Odpowiedzialności Biznesu w Deutsche Post DHL. Ale ten rok jest wyjątkowy. Ponieważ wielu z naszych 475 tys. pracowników poświęca się przez cały rok pracy jako wolontariusze, postanowiliśmy uczcić nie tylko działania prowadzone w trakcie oficjalnego Światowego Dnia Wolontariusza, ale także inne projekty wolontariatu realizowane przez naszych pracowników przez cały rok. Dzięki temu nasi pracownicy naprawdę mogą wcielić w życie misję Grupy: Żyjemy odpowiedzialnie.

20 KALENDARZ KALENDARZ ŚWIĄT NA ŚWIECIE ŚWIĘTA ORAZ DNI WOLNE OD PRACY Październik Listopad Grudzień

FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu

FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu W NUMERZE Kolejny certyfikat dla DHL GF DHL GF został pierwszym spedytorem działającym na lotnisku w Warszawie z certyfikatem zarejestrowanego agenta. Transatlantycka strefa wolnego handlu Stagnacja gospodarcza

Bardziej szczegółowo

LATIS LOGISTICS - WITAMY!

LATIS LOGISTICS - WITAMY! LATIS LOGISTICS - WITAMY! Jesteśmy firmą oferującą kompleksowe rozwiązania logistyczne w transporcie ładunków. Realizujemy przewóz towarów od drzwi do drzwi w oparciu o transport morski, lotniczy, drogowy

Bardziej szczegółowo

Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego

Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego Wspomaganie zarządzania relacjami z dostawcami w branży transportowej Analizy bieżącej i przyszłej sytuacji w branży transportu drogowego, rzetelne

Bardziej szczegółowo

ERGOLOGIS Sp. z o.o. O firmie

ERGOLOGIS Sp. z o.o. O firmie www.ergologis.pl O firmie ERGOLOGIS Sp. z o.o. Jesteśmy grupą specjalistów w logistyce i doradztwie biznesowym. Stawiamy na ergonomię, wykonujemy zadania trudne i pomagamy w sytuacjach beznadziejnych.

Bardziej szczegółowo

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS YOU Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS Odkryj WIĘCEJ możliwości pomiędzy Tobą a Twoimi pacjentami Jako dostawca zintegrowanych usług w sektorze ochrony

Bardziej szczegółowo

Usługi dystrybucyjne FMCG

Usługi dystrybucyjne FMCG Usługi dystrybucyjne FMCG 1990 powstaje firma handlowa Mister w Tychach 1992 rozpoczynamy współpracę z firmą Procter&Gamble jako jedna z 650 polskich hurtowni 1993 25 firm zostaje regionalnymi dystrybutorami

Bardziej szczegółowo

Dlaczego my? Terminowość. Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie. Zespół. Elastyczność

Dlaczego my? Terminowość. Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie. Zespół. Elastyczność Dlaczego my? Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie Terminowość Zespół Elastyczność Dokładność Trans-Rach tworzy zespół specjalistów transportu i logistyki. Nie ma

Bardziej szczegółowo

INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING

INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING sainess Sainess Sp. Z o.o. powstała w 2014 roku wyniku fuzji pięciu spółek w której skład wchodzą TSL Luxembo urg, TSL LTD, TSL Poland, Inter Tsl Luxembourg oraz Hiszpanska

Bardziej szczegółowo

ul. Graniczna 40C, Żółwin 05-807 Podkowa Leśna tel.: +48 22 755 12 00 fax: +48 22 755 12 01 e-mail: info@maxlogistics.pl

ul. Graniczna 40C, Żółwin 05-807 Podkowa Leśna tel.: +48 22 755 12 00 fax: +48 22 755 12 01 e-mail: info@maxlogistics.pl e-mail: info@maxlogistics.pl Spis treści: 1. O FIRMIE 3 2. SPEDYCJA LĄDOWA 4 3. SPEDYCJA MORSKA 6 4. SPEDYCJA LOTNICZA 7 5. NADGABARYTY 8 6. USŁUGI MAGAZYNOWE 9 7. LOKALIZACJA 10 8. INFORMACJE KOŃCOWE

Bardziej szczegółowo

ELMIR Sp. J., Hutnicza Street 6/809, Poland 81 212 Gdynia; e-mail: elmir@elmir.eu www.elmir.eu. Elmir Lista usług

ELMIR Sp. J., Hutnicza Street 6/809, Poland 81 212 Gdynia; e-mail: elmir@elmir.eu www.elmir.eu. Elmir Lista usług Lista usług Elmir Lista usług TRANSPORT LĄDOWY Zdolnośd przewozu to nasz biznes, transport drogowy to nasza siła. Nasze możliwości transportowo logistyczne pokrywają całą Europę z Polski po Hiszpanię,

Bardziej szczegółowo

spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia

spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług 3 4 5 oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia z kim współpracujemy kontakt 6 8 9 10 11 12 13 15

Bardziej szczegółowo

Twój niezawodny operator logistyczny

Twój niezawodny operator logistyczny Twój niezawodny operator logistyczny K im jesteśmy? Firma Omida Logistics oferuje sprawdzone rozwiązania z zakresu logistyki oraz spedycji krajowej i międzynarodowej. Nasza centrala mieści się w Sopocie.

Bardziej szczegółowo

Spedycja morska Firma

Spedycja morska Firma Prezentacja dla p. Marty Tomczyszyn Poznań, dnia 28.09.2015 Firma Szacuje się, że na świecie nawet 90% przewozów towarowych odbywa się z udziałem transportu morskiego. W ogólnej masie ładunków przewożonych

Bardziej szczegółowo

DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive

DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive Logistics DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive Arkadiusz Marczyk Head of Vertical Market - Automotive DB Schenker Key Account Management DB Schenker na globalnym rynku TSL Transport lądowy Transport

Bardziej szczegółowo

SPEDYCJA. Zajęcia I PODSTAWY SPEDYCJI

SPEDYCJA. Zajęcia I PODSTAWY SPEDYCJI SPEDYCJA Zajęcia I PODSTAWY SPEDYCJI Rozwój branży TSL w Polsce położenie Polski - łączy Europę Zachodnią i Wschodnią plany rządowe środki finansowe UE Branża TSL w kolejnych latach narastająca konkurencja

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT I SPEDYCJA NISSIN LOGISTICS POLAND

TRANSPORT I SPEDYCJA NISSIN LOGISTICS POLAND TRANSPORT I SPEDYCJA KIM JESTEŚMY- CO OFERUJEMY? JEST MIĘDZYNARODOWYM OPERATOREM ŚWIADCZĄCYM KOMPLEKSOWE USŁUGI LOGISTYCZNE. POSIADAMY BIURA NA CAŁYM ŚWIECIE PONAD 100 ODDZIAŁÓW W 23 PAŃSTWACH. HISTORIA

Bardziej szczegółowo

LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA. Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131

LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA. Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131 LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131 LOCOTRANSSPED - WOZIMY TWÓJ SUKCES Firma transportowo-spedycyjna

Bardziej szczegółowo

Transport i spedycja na najwyższym poziomie

Transport i spedycja na najwyższym poziomie Transport i spedycja na najwyższym poziomie Szanowni Państwo, Chciałbym w tym miejscu pozwolić sobie na kilka słów, by w skrócie opowiedzieć Państwu historię jaka tworzyła się od narodzin Firmy, aż po

Bardziej szczegółowo

intermodalnie Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski

intermodalnie Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) intermodalnie Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski Kilka słów o nas - fakty DOŚWIADCZENIE Mierzone ilością wdrożeń i nowatorskich rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Systemy bezpieczeństwa i ochrony zaprojektowane dla obiektów logistycznych.

Systemy bezpieczeństwa i ochrony zaprojektowane dla obiektów logistycznych. BRB Doradztwo Biznesowe doradzamy, szkolimy, rozwijamy Systemy bezpieczeństwa i ochrony zaprojektowane dla obiektów logistycznych. Krzysztof Bełdycki Właściciel tel. 722-529-820 e-mail: biuro@brb-doradztwobiznesowe.pl

Bardziej szczegółowo

Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych

Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych Tomasz Smolarek GEFCO Polska Spedytor WPŁYW OPERATORÓW LOGISTYCZNYCH NA KOSZT USŁUG SPEDYCYJNYCH DOBNICOWYCH KRAJOWYCH mgr Tomasz Smolarek Menedżer

Bardziej szczegółowo

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG dr inż. Stanisław Krzyżaniak Logistyka w Polsce 2 Cel główny Cel horyzontalny dla gospodarki wynikający z realizacji programu badawczo-rozwojowego

Bardziej szczegółowo

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność A leading automotive logistics company A leading automotive logistics company Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność Prezentacja CAT Cargo Logistics Polska Michał Sierański 2014-05-28 Agenda

Bardziej szczegółowo

Znaczenie porozumienia transatlantyckiego dla konkurencyjności UE

Znaczenie porozumienia transatlantyckiego dla konkurencyjności UE Znaczenie porozumienia transatlantyckiego dla konkurencyjności UE Dr Bernadeta Baran Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Plan wystąpienia Podstawy prawne gospodarczej współpracy transatlantyckiej Skala

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. o firmie MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. O FIRMIE MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

Witamy w TNT. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Witamy w TNT. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji Witamy w TNT Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji WITAMY W TNT WITAMY W TNT WITAJ Tworzymy międzynarodowy zespół specjalistów, który zapewnia najlepsze rozwiązania transportowe dopasowane do Twoich

Bardziej szczegółowo

Logistyka kontraktowa na przykładzie firmy Raben

Logistyka kontraktowa na przykładzie firmy Raben Logistyka kontraktowa na przykładzie firmy Raben Martna Pawelec Szczepaniak Raben Polska Poznań, 25.04. 2013 Omawiane aspekty podczas wykładu 1. Pochodzenie i historia 2. Rodzaje usług i obsługiwane branże

Bardziej szczegółowo

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics:

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: - transport drogowy kontenerowy - transport drogowy plandekowy (FTL / LTL) - transport intermodalny - logistyka (w tym: kontraktowa i magazynowa) - spedycja

Bardziej szczegółowo

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne G R U P A K A P I T A Ł JAS-FBG GmbH JAS-FBG Kft. O W A Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne 120 biur w Polsce 2 biura zagraniczne Ponad 1000 pracowników Ponad 200 własnych ciągników Ponad 200 własnych

Bardziej szczegółowo

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne G R U P A K A P I T A Ł JAS-FBG GmbH JAS-FBG Kft. O W A Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne 120 biur w Polsce 2 biura zagraniczne Ponad 1000 pracowników Ponad 200 własnych ciągników Ponad 200 własnych

Bardziej szczegółowo

E-commerce w exporcie

E-commerce w exporcie E-commerce w exporcie Radosław BARTOCHOWSKI International Trade Technologies Sp. z o.o. Jasionka 954, 36-002 Jasionka Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny www.itt-poland.com 1. Możliwości automatyzacji

Bardziej szczegółowo

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Lipiec 2013 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata UPDATE NEWS DGF

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Lipiec 2013 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata UPDATE NEWS DGF WORLD LETTER W NUMERZE ZAOSTRZENIE WYMAGAŃ W POLITYCE WYPEŁNIANIA DEKLARACJI ISF NOWY SERWIS KOLEJOWY DHL GLOBAL FORWARDING Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ

Bardziej szczegółowo

Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu

Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu 1 Cel oraz agenda Cel Zaprezentowanie rzeczywistych korzyści wynikających ze współpracy firm w grupowej konsolidacji usług transportowych

Bardziej szczegółowo

Spółka prowadzi działalność na terenie całej Europy, w czym niezmiernie pomagają dwa biura operacyjne: we Francji oraz w Holandii.

Spółka prowadzi działalność na terenie całej Europy, w czym niezmiernie pomagają dwa biura operacyjne: we Francji oraz w Holandii. Profil firmy Trans Polonia S.A. jest wyspecjalizowanym operatorem logistycznym świadczącym usługi z zakresu transportu oraz kompleksowej organizacji logistyki ciekłych ładunków chemicznych, Spółka prowadzi

Bardziej szczegółowo

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne G R U P A K A P I T A Ł JAS-FBG GmbH JAS-FBG Kft. O W A Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne 120 biur w Polsce 2 biura zagraniczne Ponad 1000 pracowników Ponad 200 własnych ciągników Ponad 200 własnych

Bardziej szczegółowo

Jesteśmy tam, gdzie się buduje

Jesteśmy tam, gdzie się buduje Jesteśmy tam, gdzie się buduje WKT to wiodący dystrybutor specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych wysokiej jakości produkty sygnowane markami światowych producentów ogólnopolska sieć sprzedaży

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. O FIRMIE MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

DHL Express (Poland)

DHL Express (Poland) DHL Express (Poland) DHL Express (Poland) jest częścią międzynarodowej grupy DHL należącej do Deutsche Post DHL, obecnej w ponad 220 krajach na całym świecie. DHL to globalna marka z ponad 40-letnią historią,

Bardziej szczegółowo

CSR drogą do zrównoważonego rozwoju

CSR drogą do zrównoważonego rozwoju CSR drogą do zrównoważonego rozwoju CSR drogą do zrównoważonego rozwoju Jesteśmy jedną z dziesięciu największych agencji pracy i doradztwa personalnego w Polsce. Na rynku działamy od 2006 r. Kapitał firmy

Bardziej szczegółowo

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne G R U P A K A P I T A Ł JAS-FBG GmbH JAS-FBG Kft. O W A Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne 120 biur w Polsce 2 biura zagraniczne Ponad 1000 pracowników Ponad 200 własnych ciągników Ponad 200 własnych

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. o firmie MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

25 lat doświadczenia Miliony kilometrów Tysiące przesyłek Setki klientów Nigdy nie zawiedliśmy.

25 lat doświadczenia Miliony kilometrów Tysiące przesyłek Setki klientów Nigdy nie zawiedliśmy. 25 lat doświadczenia Miliony kilometrów Tysiące przesyłek Setki klientów Nigdy nie zawiedliśmy. Krótko o nas. L ata doś wiadc zeń. MROZEK TRANSPORT / Krótko o nas Już od 25 lat wspieramy polskich przedsiębiorców

Bardziej szczegółowo

Adam Błuś Eurologistics, Truck&Business Polska, Logistyka Produkcji, Flota Auto Biznes, Log24.pl

Adam Błuś Eurologistics, Truck&Business Polska, Logistyka Produkcji, Flota Auto Biznes, Log24.pl Szanowni Państwo, Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Truck&Forum Awards 2015 Logistyczne spotkania handlowe. Ideą projektu jest poszerzenie kontaktów między firmami produkcyjnymi, handlowymi a dostawcami

Bardziej szczegółowo

Debiut Summa Linguae S.A. na rynku New Connect. Warszawa, 6 maja 2015

Debiut Summa Linguae S.A. na rynku New Connect. Warszawa, 6 maja 2015 Debiut Summa Linguae S.A. na rynku New Connect Warszawa, 6 maja 2015 Agenda Historia działalności Przedmiot działalności oferta Wybrane projekty i najważniejsze osiągnięcia Wybrani Klienci Spółki Silne

Bardziej szczegółowo

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne G R U P A K A P I T A Ł JAS-FBG GmbH JAS-FBG Kft. O W A Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne 120 biur w Polsce 2 biura zagraniczne Ponad 1000 pracowników Ponad 200 własnych ciągników Ponad 200 własnych

Bardziej szczegółowo

Profesjonalizm, przewidywalność, jakość

Profesjonalizm, przewidywalność, jakość Profesjonalizm, przewidywalność, jakość Założenia programu wspierania inwestycji w Małopolsce Marek Sowa Członek Zarządu Województwa Małopolskiego 29 października 2010 Pozycja wyjściowa i potencjałregionalny

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing ZARZĄDZANIE MARKĄ Doradztwo i outsourcing Pomagamy zwiększać wartość marek i maksymalizować zysk. Prowadzimy projekty w zakresie szeroko rozumianego doskonalenia organizacji i wzmacniania wartości marki:

Bardziej szczegółowo

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics:

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: > transport drogowy kontenerowy > transport drogowy plandekowy (FTL / LTL) > transport intermodalny > logistyka (w tym: kontraktowa i magazynowa) > spedycja

Bardziej szczegółowo

Tematyka seminariów. Logistyka. Studia stacjonarne, I stopnia. Rok II. ZAPISY: 18 lutego 2015 r. godz. 13.15

Tematyka seminariów. Logistyka. Studia stacjonarne, I stopnia. Rok II. ZAPISY: 18 lutego 2015 r. godz. 13.15 Tematyka seminariów Logistyka Studia stacjonarne, I stopnia Rok II ZAPISY: 18 lutego 2015 r. godz. 13.15 prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Pastuszak tel. 537 53 61, e-mail: z.pastuszak@umcs.lublin.pl 1. Rola

Bardziej szczegółowo

Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA Berlin 3 4 5 LUTY 2016

Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA Berlin 3 4 5 LUTY 2016 Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA NIP: 946 25 74 510 Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o.o. powstało w 2009 roku w Lublinie aby wspierać przedsiębiorczość i pokazywać

Bardziej szczegółowo

horyzonty formuła in-company 20 lat Akademia Zarządzania Strategicznego dla TOP MANAGEMENTU program dostosowany do specyfiki branżowej klienta

horyzonty formuła in-company 20 lat Akademia Zarządzania Strategicznego dla TOP MANAGEMENTU program dostosowany do specyfiki branżowej klienta 20 lat doświadczeń D O R A D Z T W O S T R A T E G I C Z N E I S E M I N A R I A Inwestycja w Zespół zwiększa szanse na sukces NO1 Nowe WŚRÓD PROGRAMÓW ZARZĄDZANIA STRATEGICZNEGO ORGANIZOWANY PRZEZ FIRMĘ

Bardziej szczegółowo

Korzyści dla których warto wysyład z nami

Korzyści dla których warto wysyład z nami Jesteśmy brokerem usług kurierskich Dzięki zrzeszeniu ogromnej ilości użytkowników wynegocjowaliśmy bardzo korzystne ceny, przy zachowaniu najwyższej jakości i elastyczności usług. Wieloletnie doświadczenie

Bardziej szczegółowo

2.5. Potrzeby spedycyjne, dokumenty spedycyjne, mierniki działalności spedycyjnej

2.5. Potrzeby spedycyjne, dokumenty spedycyjne, mierniki działalności spedycyjnej Wstęp Rozdział 1. Geneza spedycji 1.1. Zarys historyczny działalności spedycyjnej 1.2. Rozwój spedycji i usług spedycyjnych w XIX i XX w. 1.3. Usługi spedycyjne w łańcuchu dostaw 1.4. Spedytor jako sprzedawca

Bardziej szczegółowo

Korzyści dla których warto wysyład z nami

Korzyści dla których warto wysyład z nami Jesteśmy brokerem usług kurierskich Dzięki zrzeszeniu ogromnej ilości użytkowników wynegocjowaliśmy bardzo korzystne ceny, przy zachowaniu najwyższej jakości i elastyczności usług. Wieloletnie doświadczenie

Bardziej szczegółowo

PRSupport oferuje szeroki zakres szkoleń dopasowanych do indywidualnych wymagań klientów

PRSupport oferuje szeroki zakres szkoleń dopasowanych do indywidualnych wymagań klientów Oferta szkoleniowa CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILIT Y S z k o l e n i a i t r e n i n g i d l a p r a c o w n i k ó w i z a r z ą d ó w PRSupport oferuje szeroki zakres szkoleń dopasowanych do indywidualnych

Bardziej szczegółowo

OFERTA WSPÓŁPRACY. Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu pod patronatem Wrocławskiego Parku Przemysłowego. w ramach

OFERTA WSPÓŁPRACY. Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu pod patronatem Wrocławskiego Parku Przemysłowego. w ramach Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu pod patronatem Wrocławskiego Parku Przemysłowego OFERTA WSPÓŁPRACY w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI 2007-2013 PRIORYTET II Rozwój zasobów ludzkich i potencjału

Bardziej szczegółowo

Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego. Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa

Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego. Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa Fundacja została założona w 2010r. we Wrocławiu w celu: promocji przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r.

Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r. Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r. Plan referatu Rozwój gospodarki. Główne problemy logistyki. Wielkość krajowego rynku usług logistycznych. Rozwój infrastruktury

Bardziej szczegółowo

MIERZENIE EFEKTYWNOŚCI DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH

MIERZENIE EFEKTYWNOŚCI DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH MIERZENIE EFEKTYWNOŚCI DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE MODELU LBG W FUNDACJACH KORPORACYJNYCH Warszawa, 11 września 2014r. Małgorzata Greszta, SGS Polska NASZA EKSPERCKA WIEDZA W ZAKRESIE

Bardziej szczegółowo

TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI

TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI cloud.callcenter Cloud.CallCenter to innowacyjne call center wspierające procesy sprzedaży i umożliwiające monitorowanie pracy telemarketerów. Cloud.CallCenter tym różni się

Bardziej szczegółowo

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej.

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej. Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej www.caps-group.com 2 CO ROBIMY? Grupa CAPS oferuje innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla kompleksowego wyposażenia powierzchni handlowych, edukacyjnych, biurowych,

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY SKONSOLIDOWANY WDB BROKERZY UBEZPIECZENIOWI S.A. za rok 2014

RAPORT ROCZNY SKONSOLIDOWANY WDB BROKERZY UBEZPIECZENIOWI S.A. za rok 2014 RAPORT ROCZNY SKONSOLIDOWANY WDB BROKERZY UBEZPIECZENIOWI S.A. za rok 2014 Wrocław, dn. 03 czerwca 2015 roku 1. LIST PREZESA ZARZĄDU... 3 2. OŚWIADCZENIA ZARZĄDU... 5 3. WYBRANE DANE FINANSOWE... 7 4.

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja i planowanie dostaw

Dystrybucja i planowanie dostaw Terminy szkolenia 15-16 październik 2015r., Kraków - Hotel Aspel*** Dystrybucja i planowanie dostaw 7-8 kwiecień 2016r., Poznań - Hotel Platinum Palace Residence**** Opis Efektywna dystrybucja produktów

Bardziej szczegółowo

Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET. KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw

Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET. KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET w ramach projektu KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw Warszawa, 21 czerwca 2012 r. Sieć KIGNET Sieć współpracy, którą tworzą izby

Bardziej szczegółowo

INTERNATIONAL CONSULT jest firmą świadczącą usługi doradcze głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

INTERNATIONAL CONSULT jest firmą świadczącą usługi doradcze głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Kim jesteśmy INTERNATIONAL CONSULT jest firmą świadczącą usługi doradcze głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem,

Bardziej szczegółowo

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne

Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne G R U P A K A P I T A Ł JAS-FBG GmbH JAS-FBG Kft. O W A Spedycja Transport Logistyka Agencje Celne 120 biur w Polsce 2 biura zagraniczne Ponad 1000 pracowników Ponad 200 własnych ciągników Ponad 200 własnych

Bardziej szczegółowo

Obsługa przewozów kontenerów z Chin przez PKP Cargo Connect

Obsługa przewozów kontenerów z Chin przez PKP Cargo Connect Obsługa przewozów kontenerów z Chin przez PKP Cargo Connect Tragi Intermodal 2017, Warsaw Ptak Expo Anna Różalska Kierownik Rozwoju Biznesu - PKP Cargo Connect www.pkp-cargo.eu Grupa PKP CARGO to wiodący

Bardziej szczegółowo

Pokłady możliwości. Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) KGHM na lata 2015 2020

Pokłady możliwości. Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) KGHM na lata 2015 2020 Pokłady możliwości Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) KGHM na lata 2015 2020 O Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu KGHM Niniejszy dokument stanowi Strategię KGHM w obszarze

Bardziej szczegółowo

Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania.

Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania. Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania. Zlecanie transportu lotniczego szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Nadchodzi zmiana KN FreightNet usprawni i uprości procesy transportu

Bardziej szczegółowo

Partnerstwo w przemyśle i sektorze wysokich technologii na linii Polska Chiny

Partnerstwo w przemyśle i sektorze wysokich technologii na linii Polska Chiny Zdobądź partnerów dla swojego biznesu technologicznego w Chinach - najbardziej dynamicznym rynku świata! seminarium oraz misja gospodarcza do chin Partnerstwo w przemyśle i sektorze wysokich technologii

Bardziej szczegółowo

Efektywna gospodarka częściami zamiennymi - automatyczne regały w działach Utrzymania Ruchu Michał Witczak Kierownik Projektów

Efektywna gospodarka częściami zamiennymi - automatyczne regały w działach Utrzymania Ruchu Michał Witczak Kierownik Projektów Seminarium Mechanika i Utrzymanie Ruchu 18.04.2013 Poznań Efektywna gospodarka częściami zamiennymi - automatyczne regały w działach Utrzymania Ruchu Michał Witczak Kierownik Projektów Dlaczego automatyka

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. O FIRMIE MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

Organizator systemu HYDROPRESS

Organizator systemu HYDROPRESS Organizator systemu HYDROPRESS Organizatorem systemu HYDROPRESS jest firma Hydropress Wojciech Górzny z siedzibą przy ul. Rawskiej 19B w Elblągu, działający od 1997 roku na rynku krajowym i zagranicznym.

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logistics Sp. z o.o.: Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Nasze oddziały znajdują się w: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Tychach, Rotterdamie Własna

Bardziej szczegółowo

FRACHT MORSKI & INTERMODAL 5 000 TEU ROCZNIE

FRACHT MORSKI & INTERMODAL 5 000 TEU ROCZNIE ŁAŃCUCH DOSTAW dla FRACHT MORSKI & INTERMODAL 5 000 TEU ROCZNIE control tower II SZCZECIN control tower I NINGBO kilkanaście biur operacyjnych grupy Rohlig w Chinach nadania towarów z wszystkich istotnych

Bardziej szczegółowo

Firma. Zakład Mięsny,,Kabanos Mirosław Kojs i Joanna

Firma. Zakład Mięsny,,Kabanos Mirosław Kojs i Joanna Chłodnia składowa 1 Zakład Mięsny,,Kabanos Mirosław Kojs i Joanna Kojs - Kowalczyk to firma rodzinna funkcjonująca na rynku od 1990r. Przedsiębiorstwo usytuowane jest na południu Polski w miejscowości

Bardziej szczegółowo

Budowanie zrównoważonej przyszłości

Budowanie zrównoważonej przyszłości Budowanie zrównoważonej przyszłości Społeczna Odpowiedzialność Przedsiębiorstwa Przegląd Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstwa Każdego roku nowe produkty, nowe regulacje prawne i nowe technologie

Bardziej szczegółowo

Prezentacja dla mediów 2013

Prezentacja dla mediów 2013 Prezentacja dla mediów 2013 O Projekcie Stacja z Paczką to obsługa zamówień składanych przez klientów w sklepach internetowych wraz z odbiorem ich przesyłki na wybranej stacji paliw sieci ORLEN w Polsce.

Bardziej szczegółowo

Debiut na rynku NewConnect. Kupiec S.A. Nazwa projektu Nazwa firmy Nazwisko prelegenta

Debiut na rynku NewConnect. Kupiec S.A. Nazwa projektu Nazwa firmy Nazwisko prelegenta Debiut na rynku NewConnect Kupiec S.A. Nazwa projektu Nazwa firmy Nazwisko prelegenta Historia spółki 2002 Rozpoczęcie działalności przez spółkę Kupiec Spółka Jawna zajmującą się przewozami polskiego eksportu

Bardziej szczegółowo

Planowanie tras transportowych

Planowanie tras transportowych Jerzy Feldman Mateusz Drąg Planowanie tras transportowych I. Przedstawienie 2 wybranych systemów: System PLANTOUR 1.System PLANTOUR to rozwiązanie wspomagające planowanie i optymalizację transportu w przedsiębiorstwie.

Bardziej szczegółowo

FORWARD THINKING. Direct Box Mumbai Łódź W NUMERZE. Preferencyjna stawka VAT. Nowe połączenie kolejowe. Oceniamy początek roku

FORWARD THINKING. Direct Box Mumbai Łódź W NUMERZE. Preferencyjna stawka VAT. Nowe połączenie kolejowe. Oceniamy początek roku W NUMERZE DHL global forwarding POŁĄCZENIE KOLEJOWE CHINY - EUROPA Preferencyjna stawka VAT W imporcie towarów można skorzystać z preferencyjnej stawki VAT. Uprawnienie jest dokładnie określone przez prawo.

Bardziej szczegółowo

Launch. przygotowanie i wprowadzanie nowych produktów na rynek

Launch. przygotowanie i wprowadzanie nowych produktów na rynek Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Prosimy o kontakt: e-mail: kontakt@mr-db.pl tel. +48 606 356 999 www.mr-db.pl MRDB Szkolenie otwarte: Launch przygotowanie i wprowadzanie nowych produktów

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI NR 1 FIRMA HANDLOWO USŁUGOWEJ PODHALANIN S.C. TERESA KIEŁPIŃSKA, DARIA KIEŁPIŃSKA

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI NR 1 FIRMA HANDLOWO USŁUGOWEJ PODHALANIN S.C. TERESA KIEŁPIŃSKA, DARIA KIEŁPIŃSKA Strona1 RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI NR 1 FIRMA HANDLOWO USŁUGOWEJ PODHALANIN S.C. TERESA KIEŁPIŃSKA, DARIA KIEŁPIŃSKA Kraków, 2015 PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO

Bardziej szczegółowo

pilotażowe staże dla nauczycieli i instruktorów kształcenia zawodowego w przedsiębiorstwach

pilotażowe staże dla nauczycieli i instruktorów kształcenia zawodowego w przedsiębiorstwach pilotażowe staże dla nauczycieli i instruktorów kształcenia zawodowego w przedsiębiorstwach Projekt współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet

Bardziej szczegółowo

PERSONALITY MAKES THE DIFFERENCE. kariera. w ROHLIG SUUS Logistics

PERSONALITY MAKES THE DIFFERENCE. kariera. w ROHLIG SUUS Logistics PERSONALITY MAKES THE DIFFERENCE kariera w ROHLIG SUUS Logistics Szczecin Gdynia Gdańsk Bydgoszcz Olsztyn Białystok Nasze lokalizacje Poznań Warszawa Globalna siec biur wlasnych i partnerskich Zielona

Bardziej szczegółowo

Skup się na twórczej i kreatywnej stronie działalności Twojego wydawnictwa

Skup się na twórczej i kreatywnej stronie działalności Twojego wydawnictwa 2 Skup się na twórczej i kreatywnej stronie działalności Twojego wydawnictwa Pracuj nad ofertą, procesem wydawniczym, marketingiem i skuteczną sprzedażą. Zapomnij o uciążliwej, angażującej i kosztownej

Bardziej szczegółowo

Damco Poland Sp. z o.o. 2 Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego 11 czerwca 2010

Damco Poland Sp. z o.o. 2 Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego 11 czerwca 2010 Damco Poland Sp. z o.o. 2 Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego 11 czerwca 2010 1 Z historii wzięte 1994 Mercantile Poland 1996 Magazyn 7.000 m2 w Pruszkowie 1998 Dedykowany magazyn dla firmy Velux

Bardziej szczegółowo

Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill

Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill Spis treści Wstęp Zarządzanie bazą nagród i materiałów promocyjnych Obsługa zamówień Zakup produktów Magazynowanie Dystrybucja nagród Logistyka dokumentacji IT

Bardziej szczegółowo

ZAKŁADANIE FIRMY ŚWIADCZĄCEJ USŁUGI W ZAKRESIE REGULACJI CZASU PRACY MIĘDZYNARODOWYCH KIEROWCÓW

ZAKŁADANIE FIRMY ŚWIADCZĄCEJ USŁUGI W ZAKRESIE REGULACJI CZASU PRACY MIĘDZYNARODOWYCH KIEROWCÓW 1 ZAKŁADANIE FIRMY ŚWIADCZĄCEJ USŁUGI W ZAKRESIE REGULACJI CZASU PRACY MIĘDZYNARODOWYCH KIEROWCÓW 2 UZASADNIENIE ZAPOTRZEBOWANIA NA DANĄ USŁUGĘ Białoruś to kraj z otwartą gospodarką. Obecnie aż 60% wszystkich

Bardziej szczegółowo

NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE...

NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE... NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE......TAK JAK 170 TYS. KM NASZYCH GAZOCIĄGÓW. 2 MIEJSCE NA RYNKU GAZU DZIAŁALNOŚĆ PSG MIEJSCE NA RYNKU GAZU DZIAŁALNOŚĆ PSG Jesteśmy nowoczesnym przedsiębiorstwem o bogatych

Bardziej szczegółowo

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r.

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r. Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA 31 stycznia 2011 r. Agenda 1. Przepływ leków od producenta do pacjenta 2. Strategia centralizacji logistyki Grupy NEUCA

Bardziej szczegółowo

Nowoczesny system logistyczny. Autor: Adam NOWICKI

Nowoczesny system logistyczny. Autor: Adam NOWICKI Logistyka jest pojęciem obejmującym organizację, planowanie, kontrolę i realizację przepływów towarowych od ich wytworzenia i nabycia, poprzez produkcję i dystrybucję, aż do finalnego odbiorcy. Jej celem

Bardziej szczegółowo

Transport i mobilność miejska wyzwania dla miast

Transport i mobilność miejska wyzwania dla miast Transport i mobilność miejska wyzwania dla miast dr Aneta Pluta-Zaremba Konferencja Plany Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (ang. SUMP) kluczem do pozyskiwania środków europejskich Płock, 11 czerwca 2015

Bardziej szczegółowo

KALKULACJA KOSZTÓW PRZEMIESZCZANIA ŁADUNKÓW, SPOSOBY PŁATNOŚCI I FORMY ROZLICZEO W MIĘDZYNARODOWYCH TRANSAKCJACH HANDLOWYCH

KALKULACJA KOSZTÓW PRZEMIESZCZANIA ŁADUNKÓW, SPOSOBY PŁATNOŚCI I FORMY ROZLICZEO W MIĘDZYNARODOWYCH TRANSAKCJACH HANDLOWYCH KALKULACJA KOSZTÓW PRZEMIESZCZANIA ŁADUNKÓW, SPOSOBY PŁATNOŚCI I FORMY ROZLICZEO W MIĘDZYNARODOWYCH TRANSAKCJACH HANDLOWYCH mgr inż. Katarzyna Grochowska 1 Koszty działalności usługowej Wysokośd i struktura

Bardziej szczegółowo

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych www.streamsoft.pl Obserwować, poszukiwać, zmieniać produkcję w celu uzyskania największej efektywności. Jednym słowem być jak Taiichi Ohno, dyrektor

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logistics Sp. z o.o.: Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Nasze oddziały znajdują się w: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Tychach, Rotterdamie Własna

Bardziej szczegółowo