PROGRAM KONFERENCJI Nowy Kodeks Urbanistyczno-Budowlany - szansa na normalność po dekadach chaosu?

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PROGRAM KONFERENCJI. 10.15 11.45 Nowy Kodeks Urbanistyczno-Budowlany - szansa na normalność po dekadach chaosu?"

Transkrypt

1 PROGRAM KONFERENCJI 8. czerwca Rejestracja. Śniadanie Wykład otwierający Nowy Kodeks Urbanistyczno-Budowlany - szansa na normalność po dekadach chaosu? Opracowywany właśnie Kodeks Urbanistyczno-Budowlany ma być przełomowym zbiorem prawnym, mającym unormować relacje pomiędzy sferą planowania przestrzennego a podmiotami realizującymi procesy inwestycyjne. Dokument ten ma zastąpić w całości obecne Prawo budowlane i Ustawę o zagospodarowaniu przestrzennym. Data jego wejścia w życie otworzy zupełnie nowy rozdział dla naszej branży nieruchomości. Jednakże ustawodawca wielokrotnie już udowadniał, że nawet mniej złożone akty prawne o niższej wadze w swoich pierwszych wersjach nie są pozbawione elementarnych błędów. Czy tak będzie i tym razem? Nowe procedury dotyczące uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Likwidacja decyzji o warunkach zabudowy - dobry czy zły ruch? Tryb realizacji inwestycji publicznych - podobny jak w tzw. specustawach? Moderator: dr Władysław Jan Brzeski, Partner, REAS Paneliści: Grzegorz Buczek, Wiceprezes, Towarzystwo Urbanistów Polskich Grzegorz Kiełpsz, Prezes, Polski Związek Firm Deweloperskich Janusz Lipiński, Doradca Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Doradców Rynku Nieruchomości Przerwa kawowa Co zrobić z bańką na stołecznym rynku biurowym? Według firmy doradczej CBRE, obecnie w Warszawie powstaje 46 nowych biurowców o łącznej powierzchni ponad 660 tys. m kw. Podaż nowych biur osiągnie punkt kulminacyjny w II kwartale 2016 r., kiedy wskaźnik pustostanów wzrośnie do rekordowego poziomu ok proc. z dzisiejszych prawie 14 proc. Przełoży się to na około 900 tys. m kw. wolnych powierzchni biurowych! Przy kurczącej się absorpcji netto będzie to oznaczać bezpardonową wojnę cenową i niepodzielne rządy najemców na rynku. Czy deweloperzy przeszacowali możliwości swoje i rynku? Klasa B i kto jeszcze? - obiekty biurowe, które najmocniej ucierpią wskutek rywalizacji o klientów. Jak duże mogą być upusty i zachęty dla najemców? Kiedy podażowa fala się cofnie prognozy.

2 Moderator: Łukasz Kałędkiewicz, Starszy Dyrektor w dziale Powierzchni Biurowych, CBRE Paneliści: Tomasz Buras, Dyrektor Zarządzający, Dyrektor działu Powierzchni Biurowych, Savills Polska Katarzyna Zawodna, Dyrektor Zarządzająca, Skanska Property Poland Richard Aboo, Partner i Szef Działu Powierzchni Biurowych, Cushman&Wakefield Polski rynek powierzchni handlowych dziś i jutro wyniki badań platformy informacyjnobazodanowej Retail-Database.com i magazynu Galerie Handlowe Polski rynek powierzchni handlowych od kilku lat dynamicznie się rozwija. Obecnie w budowie jest ponad 350 obiektów handlowych, a tylko w II połowie br. do użytku może zostać oddanych ponad 500 tys. m kw. nowej powierzchni. Czy o rodzimym rynku centrów handlowych można zatem powiedzieć, że czeka go trudny okres? Przykłady z Zachodu pokazują, że rosnąca konkurencja, wzrost sprzedaży online i zmieniające się zwyczaje zakupowe konsumentów dla centrów handlowych mogą stanowić spore wyzwanie. Jakie trendy będą obowiązywać na rynku nieruchomości handlowych na przestrzeni najbliższych kilku lat? Czym charakteryzują się nowe inwestycje? Czy istnieją sposoby na skuteczne przyciągnięcie klientów w długiej perspektywie? Przerwa na lunch Ofiary Czarnego Czwartku - kiedy (i czy w ogóle) wrócą na rynek mieszkaniowy? Kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich spłaca obecnie blisko 550 tys. rodzin w Polsce. W wyniku skokowej aprecjacji tej waluty w czwartek 15 stycznia 2015 r. nawet 30 proc. gospodarstw domowych z tej grupy ma do spłacenia kredyt o wysokości przewyższającej wartość nieruchomości. W praktyce oznacza to, że te mieszkania i domy są niesprzedawalne. A mowa tu o około 160 tys. lokali, czyli prawie trzyletniej produkcji naszego rynku deweloperskiego. Czy osoby te mają jakiekolwiek szanse, aby w nieodległej przyszłości wrócić jako klienci na rynek mieszkaniowy? Kto jest winny tej sytuacji - kredytobiorcy czy banki? Systemowe programy pomocy zadłużonym w CHF na przykładzie rozwiązań węgierskich i chorwackich. Prognozy indeksów WIBOR i LIBOR na lata Moderator: Michał Kisiel, Analityk, bankier.pl 16:05 17:20 Nowe przepisy dla handlu w Internecie i ich znaczenie dla branży magazynowej. Wydłużenie prawa do reklamacji do 12 miesięcy oraz prawa do zwrotu zakupionego zdalnie towaru bez podania przyczyny do 14 dni nakładają nowe obowiązki na prowadzących sklepy internetowe. Nie pozostaną również bez znaczenia dla branży magazynowej. Jakie obiekty magazynowe najlepiej sprawdzają się w obsłudze e- handlu i jak szybko ich najemcy reagują na zmiany na rynku?

3 Obsługa zwrotów - koszmar bez końca czy rutynowy kłopot? Najnowsze technologie w służbie magazynowania towarów oferowanych przez e-sklepy. Szacunki dotyczące wzrostu popytu na powierzchnie magazynowe w branży e-handlu w najbliższych 24 miesiącach. Moderator: Maciej Górka, Domiporta Paneliści: Zbigniew Gawęda, Manager e-commerce, Fiege Przerwa kawowa Showroomy zamiast tradycyjnych sklepów - puste groźby e-handlowców czy nieodległa przyszłość? Najbardziej zagorzali zwolennicy e-handlu prorokują, że w perspektywie kilku-kilkunastu lat tradycyjne obiekty handlowe stracą swoją rację bytu. Wszystkie transakcje zawierane będą w sieci, a sklepy zamiast miejsca zakupów będą salonami wystawowymi, gdzie będzie można obejrzeć produkt w realu przed zamówieniem go przez Internet. Choć w Polsce handel w sieci rozwija się nieco wolniej niż na Zachodzie, już dziś najemcy powierzchni w centrach handlowych, ich deweloperzy i zarządcy powinni pomyśleć o dostosowaniu się do nowych realiów rynkowych. Papierowy tygrys czy uśpiony gigant? Perspektywy rozwoju e-handlu w branży odzieżowej, AGD i FMCG w ciągu najbliższych dwóch lat. Kup online, odbierz offline - dlaczego ten model jest w Polsce tak mało popularny? Spadająca odwiedzalność centrów handlowych - czy ten trend jest w ogóle odwracalny? Moderator: Wojciech Wojnowski, Dziennikarz, retailnet.pl Paneliści: Magdalena Frątczak, Dyrektor działu Powierzchni Handlowych, CBRE Jacek Wesołowski, Członek Zarządu, Immofinanz Services Poland Marcin Materny, Dyrektor działu Powierzchni Handlowych, Echo Investment Radosław Knap, Dyrektor Generalny, Polska Rada Centrów Handlowych Bankiet. 9. czerwca Śniadanie Wykład otwierający:

4 Przerwa kawowa Mali deweloperzy, bójcie się - potencjalne skutki poprawek do tzw. ustawy deweloperskiej dla branży mieszkaniowej. Postulowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zmiany w ustawie deweloperskiej spotkały się z mieszanymi uczuciami branży deweloperskiej. Choć część jej postulatów uwzględniono w projekcie zmian (np. kwestie umów rezerwacyjnych i prospektów informacyjnych), to bardzo dużo kontrowersji wzbudził plan wprowadzenia do otwartych rachunków powierniczych obowiązkowego ubezpieczenia lub gwarancji bankowej. Deweloperzy obawiają się, że zmiana ta mogłaby uderzyć w małe i średnie firmy i w konsekwencji prowadzić do dalszej konsolidacji rynku. Czy tak będzie w istocie? Aktualny stan nanoszenia poprawek do ustawy. Wydłużenie w Kodeksie Cywilnym rękojmi z 3 do 5 lat - co to oznacza dla deweloperów? Kwestie upadłości firm deweloperskich - jak rozwiązać ten węzeł gordyjski? Moderator: Paweł Kuglarz, Partner, Kancelaria Wolf Theiss Paneliści: Konrad Płochocki, Dyrektor Generalny, Polski Związek Firm Deweloperskich Karol Dzięcioł, Dyrektor, Doradztwo Deweloperskie i Wyceny, REAS Przychodzi logistyk do dewelopera - udane przykłady współpracy najemców z deweloperami magazynowymi - case studies. Historie współpracy przedstawiane w tandemach najemca - deweloper: pierwsze tego typu prezentacje w historii polskiego rynku magazynowego. Moderator: Artur Olejniczak, Sekretarz czasopisma Logistyka, Inztytul Logistyki i Magazynowania Przerwa na lunch Parkingi, parkingi, parkingi czyli dlaczego miasta w żaden sposób nie wspierają rozwoju tzw. ulic handlowych? Żadne z dużych polskich miast - nawet Warszawa - nie może poszczycić się tzw. ulicą handlową (high street) z prawdziwego zdarzenia. Za taki stan rzeczy eksperci winią między innymi władze miejskie, niezainteresowane wspieraniem tej formy handlu. Część analityków jest zdania, że rozwój takich ulic uzależniony jest od dużych ilości miejsc parkingowych w okolicy. Władze miejskie twierdzą, że jest wręcz przeciwnie - parkingi w centrach miast trzeba likwidować i zapewniać dobry dojazd za pomocą komunikacji publicznej. Prawda jak zwykle leży pewnie gdzieś pośrodku. Tylko gdzie dokładnie? Ulice handlowe w dużych europejskich stolicach a parkingi porównanie.

5 W jaki sposób miasta mogłyby aktywnie wspierać powstawanie ulic handlowych? Parkingi miejskie w formule PPP - dlaczego nie powstają? Moderator: Patrycja Dzikowska, Partner, REAS Paneliści: Patryk Zaremba, Członek Zarządu, Forum Rozwoju Warszawy Michał Wikliński, Prezes Zarządu, City Parking Group 16: Co zrobić, aby ekspres BPO nie zwolnił? Rozwój sektora usług biznesowych a polityka państwa. Branża usług biznesowych (BPO/SSC) rozwija się w Polsce w zawrotnym, blisko 20 proc. tempie. Szacuje się, że w tym roku złamana zostanie granica 200 tys. zatrudnionych w tym sektorze - dla porównania, przemysł motoryzacyjny w Polsce daje pracę 170 tys. ludzi. Polska wciąż bije konkurencję niskimi kosztami pracy i dostępnością dużych ilości wykwalifikowanej siły roboczej. Eksperci podkreślają jednak, że taka sytuacja nie będzie trwała w nieskończoność - najprostsze usługi będą z biegiem czasu przenosić się do tańszych lokalizacji na Wschodzie. Szansą dla Polski jest postawienie na usługi specjalistyczne, wymagające wysokich kwalifikacji. Do tego potrzebne są jednak głębokie reformy rynkowe, zaczynając już od systemu edukacji. Elastyczność prawa pracy a potrzeby branży usług biznesowych. Informatycy z umiejętnościami miękkimi, czyli jakich absolwentów wyższych uczelni sektor BPO poszukuje najbardziej. Postulowane zmiany legislacyjne dotyczące tworzenia i zarządzania międzynarodowymi funduszami inwestycyjnymi i wyspecjalizowanymi podmiotami finansowymi. Paneliści: Błażej Kucharski, Dyrektor Regionalny w Trójmieście, Colliers International Polska Ewa Koruba, Dyrektor Regionalny, HAYS Talent Solutions Zakończenie konferencji.

PROGRAM KONFERENCJI. 10.15 11.45 Nowy Kodeks Urbanistyczno-Budowlany - szansa na normalność po dekadach chaosu?

PROGRAM KONFERENCJI. 10.15 11.45 Nowy Kodeks Urbanistyczno-Budowlany - szansa na normalność po dekadach chaosu? PROGRAM KONFERENCJI 8. czerwca 2015 9.00 9.30 Rejestracja. Śniadanie. 9.30 10.15 Wykład otwierający 10.15 11.45 Nowy Kodeks Urbanistyczno-Budowlany - szansa na normalność po dekadach chaosu? Opracowywany

Bardziej szczegółowo

PROGRAM KONFERENCJI. 9.30 10.00 Czy polska gospodarka jest już w fazie ożywienia i kiedy odczuje to nasza mieszkaniówka?

PROGRAM KONFERENCJI. 9.30 10.00 Czy polska gospodarka jest już w fazie ożywienia i kiedy odczuje to nasza mieszkaniówka? PROGRAM KONFERENCJI 20 października 2014 9.00 9.30 Rejestracja gości. Śniadanie 9.30 10.00 Czy polska gospodarka jest już w fazie ożywienia i kiedy odczuje to nasza mieszkaniówka? Gość Specjalny: Marek

Bardziej szczegółowo

10 czerwca 2013 r. [Wpisz tekst] 9.30 10.00 Rejestracja.

10 czerwca 2013 r. [Wpisz tekst] 9.30 10.00 Rejestracja. Program Konferencji 10 czerwca 2013 r. 9.30 10.00 Rejestracja. 10.00 11.00 Czy każdy musi być właścicielem mieszkania? Najem jako lekarstwo na problem nadpodaży i inne bolączki rynku mieszkaniowego. Pod

Bardziej szczegółowo

Komputronik rozwija sieć Ghelamco open er. 4-5 grudnia Novotel Warszawa Centrum. Zapraszamy do serwisu WWW.THECITY.COM.PL

Komputronik rozwija sieć Ghelamco open er. 4-5 grudnia Novotel Warszawa Centrum. Zapraszamy do serwisu WWW.THECITY.COM.PL nr 9 / (40) październik 2013 ISSN 2081-1683 Cena 40 PLN / 10 Euro (w tym 8% VAT) PAŹDZIERNIK 2013 NAJEMCA POSZUKIWANY! Komputronik rozwija sieć Ghelamco open er 4-5 grudnia Novotel Warszawa Centrum Zapraszamy

Bardziej szczegółowo

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern

Office Manager. Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co się kryje w chmurze? Potencjał pokolenia Y. modern modern Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM KWIECIEŃ 2014 I Nr 4 (95) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Zanim wynajmiesz nowe biuro Mobilność: trend numer 1! Co

Bardziej szczegółowo

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM MAJ-CZERWIEC 2013 I Nr 5-6 (85-86) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT)

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM MAJ-CZERWIEC 2013 I Nr 5-6 (85-86) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM MAJ-CZERWIEC 2013 I Nr 5-6 (85-86) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Kosztowne błędy najemców biur Korzyści biznesowe z chmury

Bardziej szczegółowo

RAPORT PŁACOWY 2013 TRENDY NA RYNKU PRACY

RAPORT PŁACOWY 2013 TRENDY NA RYNKU PRACY RAPORT PŁACOWY 2013 TRENDY NA RYNKU PRACY SPIS TREŚCI Wprowadzenie 03 O Hays 04 Administracja 06 Bankowość 08 Budownictwo 10 Energetyka 12 Farmacja 14 Finanse i Księgowość 16 IT i Telekomunikacja 18 Marketing

Bardziej szczegółowo

KADROWE UKŁADANKI. Jak ożywić ulice handlowe? Zapraszamy do serwisu WWW.THECITY.COM.PL

KADROWE UKŁADANKI. Jak ożywić ulice handlowe? Zapraszamy do serwisu WWW.THECITY.COM.PL NR 8 / (39) WRZESIEŃ 2013 ISSN 2081-1683 Cena 40 PLN / 10 EURO (w tym 8% VAT) WRZESIEŃ 2013 Jak ożywić ulice handlowe? KADROWE UKŁADANKI Zapraszamy do serwisu WWW.THECITY.COM.PL II Edycja Smart Strategies

Bardziej szczegółowo

RAPORT O RYNKU NIERUCHOMOŚCI W POLSCE. Publikacja Cushman & Wakefield

RAPORT O RYNKU NIERUCHOMOŚCI W POLSCE. Publikacja Cushman & Wakefield MARKETbeat RAPORT O RYNKU NIERUCHOMOŚCI W POLSCE wiosna 213 MARKETbeat Szanowni Państwo, SPIS TREŚCI Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości

Bardziej szczegółowo

Rynek nieruchomości w Polsce

Rynek nieruchomości w Polsce Rynek nieruchomości w Polsce raport jesień 2011 brehipoteczny.pl Wyróżniają nas ludzie. 1 Spis treści O nas Wstęp Rynek powierzchni mieszkaniowej w Polsce Sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych

Bardziej szczegółowo

sieci szkieletowe program e-pionier Internet rzeczy cyfrowego Program Operacyjny Polska Cyfrowa FUNDUSZE UNIJNE rynek ICT Big Data

sieci szkieletowe program e-pionier Internet rzeczy cyfrowego Program Operacyjny Polska Cyfrowa FUNDUSZE UNIJNE rynek ICT Big Data start-upy metadane sieci szkieletowe profil zaufany kierunki techniczne studia zamawiane usługi program e-pionier komunikacja M2M klastry technologiczne interdyscyplinarność platforma epuap Europejska

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Logistyka branży farmaceutycznej. Co przyniesie rok 2013 w transporcie i logistyce?

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Logistyka branży farmaceutycznej. Co przyniesie rok 2013 w transporcie i logistyce? styczeń 1/2013 (32) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży farmaceutycznej Czy warto jeździć na magnesie?

Bardziej szczegółowo

Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce 1 w I kwartale 2012 r.

Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce 1 w I kwartale 2012 r. N a r o d o w y B a n k P o l s k i I n s t y t u t E k o n o m i c z n y Jacek Łaszek, Hanna Augustyniak 5 lipca 2012 r. Krzysztof Olszewski, Krzysztof Gajewski Biuro Polityki Makrostabilnościowej Informacja

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYNARODOWY ROK SPÓŁDZIELCZOŚCI str. 68

MIĘDZYNARODOWY ROK SPÓŁDZIELCZOŚCI str. 68 MIĘDZYNARODOWY ROK SPÓŁDZIELCZOŚCI str. 68 Cena 4.20 zł (w tym 8% VAT) Nr 3 (57) Maj/Czerwiec 2012 GDY BAŃKA PĘKŁA str. 24 BIZNES I NAUKA ŁĄCZĄ SIŁY str. 50 POGARSZA SIĘ KONDYCJA FINANSOWA FIRM str. 66

Bardziej szczegółowo

MARKETBEAT. raport o rynku nieruchomości w polsce. Jesień 2011. publikacja Cushman & Wakefield polska

MARKETBEAT. raport o rynku nieruchomości w polsce. Jesień 2011. publikacja Cushman & Wakefield polska MARKETBEAT raport o rynku nieruchomości w polsce publikacja Cushman & Wakefield polska Jesień 211 Marketbeat raport o rynku nieruchomości Jesień 211 o polsce NIEMCY S 6 S11 Koszalin S 6 S6 GDAŃSK S7 S22

Bardziej szczegółowo

Wynajem mieszkań przez inwestorów instytucjonalnych

Wynajem mieszkań przez inwestorów instytucjonalnych residential advisors CMS_LawTax_Negative_from101.eps Wynajem mieszkań przez inwestorów instytucjonalnych Nowy sektor rynku mieszkaniowego w Polsce Spis treści 3 Mieszkania czynszowe w Polsce szansa dla

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD OUTSOURCINGOWY 35 FIRMA DOBRA RADA (2013) NUMER IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU, CZY W WIELU? REDUKCJA, KTÓRA NIE BOLI OUTSOURCING W BRANŻY E-COMMERCE

PRZEGLĄD OUTSOURCINGOWY 35 FIRMA DOBRA RADA (2013) NUMER IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU, CZY W WIELU? REDUKCJA, KTÓRA NIE BOLI OUTSOURCING W BRANŻY E-COMMERCE NUMER 04 (2013) IŚĆ W JEDNYM KIERUNKU, CZY W WIELU? REDUKCJA, KTÓRA NIE BOLI OUTSOURCING W BRANŻY E-COMMERCE NAJNOWSZE ARTYKUŁY, POGLĄDY I OPINIE DOTYCZĄCE OUTSOURCINGU ISBN 978-83-931740-3-4 NUMER 4 (2013)

Bardziej szczegółowo

Raport. 2015 I kwartał. Zmiany cen nieruchomości w wybranych kategoriach. Rynek kredytów hipotecznych. Co budują deweloperzy

Raport. 2015 I kwartał. Zmiany cen nieruchomości w wybranych kategoriach. Rynek kredytów hipotecznych. Co budują deweloperzy Raport 2015 I kwartał Zmiany cen nieruchomości w wybranych kategoriach Rynek kredytów hipotecznych Co budują deweloperzy Polskie prawo budowlane, co zmienią nowe przepisy Spis treści 6 16 18 25 31 32 34

Bardziej szczegółowo

Stan i perspektywy rozwoju rynku nieruchomości i użytków rolnych w Polsce w 2011 r.

Stan i perspektywy rozwoju rynku nieruchomości i użytków rolnych w Polsce w 2011 r. Departament Analiz Makroekonomicznych i Sektorowych Stan i perspektywy rozwoju rynku nieruchomości i użytków rolnych w Polsce w 2011 r. 16.03.2011 r. Warszawa Opracowali: Monika Dybciak tel. 22 860 54

Bardziej szczegółowo

DEWELOPERSKA. PromocjeNieruchomości2012. REBANK Nieruchomości. Coworking. TABLICe

DEWELOPERSKA. PromocjeNieruchomości2012. REBANK Nieruchomości. Coworking. TABLICe gazeta DEWELOPERSKA gazeta-deweloperska.pl nr 2 (08) wrzesień 2012 r. Kwartalnik Platformy Deweloperskiej REBANK Nieruchomości 30 deweloperów 25 banków Deweloperzy na GPW Sekrety zawodu pośrednika Deweloperskie

Bardziej szczegółowo

Raport o sytuacji na rynkach nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w 2013 r.

Raport o sytuacji na rynkach nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w 2013 r. Raport o sytuacji na rynkach nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w r. Departament Stabilności Finansowej we współpracy z Oddziałami Okręgowymi Warszawa, wrzesień 214 Raport został przygotowany

Bardziej szczegółowo

DEWELOPERSKA. RaportNieruchomości2013. TABLICe OFERT. Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje przy ul. Bukowskiej w Poznaniu

DEWELOPERSKA. RaportNieruchomości2013. TABLICe OFERT. Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje przy ul. Bukowskiej w Poznaniu g a z e t a DEWELOPERSKA Gazeta Deweloperska nr 2 (09) luty 2013 r. Magazyn Platformy Deweloperskiej Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje przy ul. Bukowskiej w Poznaniu Rok 2012 na rynku Marzenia rzeczoznawcy

Bardziej szczegółowo

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment Biuranet.pl e-magazyn 07/2013 - Nr 3 Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie Echo Investment e-magazyn biuranet.pl Nr 3 07/2013 CBRE Raport - TRÓJMIASTO PRZEWODNIK DLA INWESTORÓW Jones Lang

Bardziej szczegółowo

ZNACZENIE HANDLU W GOSPODARCE NARODOWEJ. WYBRANE ASPEKTY.

ZNACZENIE HANDLU W GOSPODARCE NARODOWEJ. WYBRANE ASPEKTY. ZNACZENIE HANDLU W GOSPODARCE NARODOWEJ. WYBRANE ASPEKTY. Szanowni Państwo Kanwą dla przygotowania niniejszej publikacji jest debata, jaka od lat toczy się na temat handlu i jego relacji z innymi gałęziami

Bardziej szczegółowo

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM SIERPIEŃ - WRZESIEŃ 2013 I Nr 8-9 (87-88) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT)

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM SIERPIEŃ - WRZESIEŃ 2013 I Nr 8-9 (87-88) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM SIERPIEŃ - WRZESIEŃ 2013 I Nr 8-9 (87-88) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Projektowanie emocjonalne Nowe oblicze HR Work-life

Bardziej szczegółowo

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w

Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w Pomagać firmom z sektora finansowego w odnoszeniu coraz większych sukcesów poprzez wprowadzanie najlepszych praktyk i standardów rynkowych, by w efekcie rynek funduszy w Polsce rozwijał się w sposób nie

Bardziej szczegółowo

Polska 2025 Nowy motor wzrostu w Europie

Polska 2025 Nowy motor wzrostu w Europie Styczeń 2015 Polska 2025 Nowy motor wzrostu w Europie Styczeń 2015 Polska 2025 Nowy motor wzrostu w Europie Wojciech Bogdan Daniel Boniecki Eric Labaye Tomasz Marciniak Marcin Nowacki ii O McKinsey &

Bardziej szczegółowo

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM MARZEC 2013 I Nr 3 (83) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT)

Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM MARZEC 2013 I Nr 3 (83) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) Office Manager ZARZĄDZANIE INSPIRACJE TRENDY WIEDZA PROFESJONALIZM MARZEC 2013 I Nr 3 (83) I Cena 18,50 zł (w tym 8% VAT) ISSN 1895-9261 Office Manager - zawód z przyszłością Wideokonferencje - oszczędność

Bardziej szczegółowo

DETALINFO RAPORT ROCZNY 2010. Sieci Handlowe i Sklepy. Przegląd. Informacja na miarę Twojego sukcesu

DETALINFO RAPORT ROCZNY 2010. Sieci Handlowe i Sklepy. Przegląd. Informacja na miarę Twojego sukcesu Przegląd RAPORT ROCZNY 2010 DETALINFO Informacja na miarę Twojego sukcesu Sieci Handlowe i Sklepy Reklama 1 Spis treści DETALINFO Informacja na miarę Twojego sukcesu Sieci Handlowe i Sklepy - Raport Roczny

Bardziej szczegółowo

II Ogólnopolskie Forum Agentów Biur Podróży

II Ogólnopolskie Forum Agentów Biur Podróży II Ogólnopolskie Forum Agentów Biur Podróży 27 listopada 2013, Centrum Konferencyjne Adgar Plaza, Warszawa Organizator: Wiadomości Turystyczne, dwutygodnik branży turystycznej www.wiadomosciturystyczne.pl

Bardziej szczegółowo