PRESSKIT LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 20 CZERWCA 2009 GDYNIA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRESSKIT LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 20 CZERWCA 2009 GDYNIA"

Transkrypt

1 PRESSKIT LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 20 CZERWCA 2009 GDYNIA Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek zaprasza na wyjątkowe wydarzenie plenerowe CUDAWIANKI inaugurujące cykl gdyńskich imprez letnich LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI 20/21 czerwca 2009 GDYNIA: Centrum Bulwar Nadmorski Plaża Śródmieście Godz

2 W PROGRAMIE: EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA RAZ DWA TRZY CZESŁAW ŚPIEWA MIĘDZYNARODOWA PARADA TEATRALNA PARADA CYRK SFINKSA SPEKTAKULARNE FIRESHOW BĘBNIARSKIE JAMMOWANIE PRZY OGNISKU STREET-ART + SET DJ-SKI GRA MIEJSKA: URBAN PLAYGROUND AKCJA FOTO-DZIENNIK IDEA: W nawiązaniu to pogańskiej tradycji CUDAWIANKI ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii życiowej. Przestrzeń wypełni szereg muzyczno-wizualno-artystyczno-performerskich działań, w tym: SCENA MUZYCZNA z udziałem artystów polskich i zagranicznych: EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA z Serbii, zespół RAZ DWA TRZY oraz CZESŁAW ŚPIEWA w poszerzonym składzie, MIĘDZYNARODOWA PARADA TEATRALNA, CYRK SFINKSA specjalnie zaaranżowany przez artystów związanych z sopockim Sfinksem, URBAN PLAYGROUND czyli interakcyjna gra miejskie oraz STREET-ART z udziałem młodych, uznanych artystów [ IWONA ZAJĄC i MŁODA ZAŁOGA, LOWBUDGET, PIKASO, KRECHA ] malowanie na żywo billboardów/graffiti/collages połączone z live actem dj-skim COMICSTORE. W programie ponadto: akcja fotograficzna FOTO-DZIENNIK wzbogacona o z warsztaty i konkurs dla mieszkańców Gdyni, spektakularne FIRESHOW na plaży, akcja LAMPIONY DO NIEBA oraz na zakończenie BĘBNIARSKIE JAMMOWANIE PRZY OGNISKU z udziałem 50-osobowego składu LOMBELICO DEL MONDO, SAMBA RYTHMS OF RESISTANCE i EBANAKOMA Całodniowe i nocne wydarzenie, skierowane do bardzo szerokiego grona odbiorców ma spektakularny i energetyczny charakter. CUDAWIANKI wyzwalają w widzach potrzebę ekspresji, spontanicznej zabawy, mają charakter interakcyjny oraz integracyjny. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

3 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: od Start działania street-artowe Aleja Topolowa Start akcja fotograficzna Klub Minga Bulwar Nadmorski Gra miejska: Urban Playground start: Plac Grunwaldzki Start działania warsztatowe street-artowe [prowadzenie Młoda Załoga] + set dj-ski Comicstore Aleja Topolowa spotkanie warsztatowe Foto-Dziennik [prowadzenie Tomek Zerek] Plaża Śródmieście przy Mindze Międzynarodowa Parada Teatralna Plac Kaszubski-ul. Świętojańska-ul. Piłsudskiego (Dom Marynarza) Parada Cyrk Sfinksa ul. Piłsudskiego-Bulwar Nadmorski-Plaża Śródmiejska Koncert Czesław Śpiewa Plaża Śródmieście Scena Główna Koncert Raz Dwa Trzy Plaża Śródmieście Scena Główna Fireshow [Mamadoo & goście] Plaża Śródmieście Scena Fireshow Koncert gwiazdy zagranicznej: Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra Plaża Śródmieście Scena Główna - po koncercie akcja Lampiony do Nieba Plaża Śródmieście Scena Fireshow ognisko + bębniarskie jammowanie Plaża Śródmieście Lombelico Del Mondo, Samba Rythyms of Resistance, Ebanakoma

4 ORGANIZATORZY: Organizator: Miasto Gdynia Producent: Stowarzyszenie A KuKu Sztuka Lena Dula Karolina Grudzińska Produkcja techniczna: Alter Art Koncepcja Koordynacja: Międzynarowdowa Parada Teatralna: Elwira Twardowska Fireshow: Grupa Mamadoo Showcrime PARTNERZY: AMS Plichta Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni Klub Minga Pracownia D2 Hotel Nadmorski PATRONI MEDIALNI: Onet.pl Dziennik Bałtycki Radio Gdańsk Echo Miasta PR KONTAKT:

5 OPIS: EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA O tym, że Emir Kusturica jest świetnym reżyserem (m.in. 2 x Złota Palma w Cannes, Złote Niedźwiedzie w Berlinie) wie niemal każdy. Nie wszyscy wiedzą, że jest także muzykiem - od 1984 roku Kusturica gra na basie w oszalałej cygańskiej kapeli The No Smoking Orchestra, zespołu, który po rozstaniu reżysera z Goranem Bregoviciem przygotowuje muzykę do wszystkich jego filmów (m.in. "Życie jest cudem" - Złoty Glob!). W czasie koncertu nie zabraknie więc największych filmowych przebojów, bałkańskiego ducha, energii i magii rodem z filmów Emira Kusturicy. Na scenie grupa dostarcza niezapomnianych wrażeń - szalona muzyka, niekonwencjonalne teksty i zwariowane show są zaproszeniem dla publiczności, aby dołączyła do Emira Kusturicy & The No Smoking Orchestra w ich niezwykłych muzycznych doznaniach. Ci, którzy pokochali twórcę "Underground" za mieszankę bałkańskiego szaleństwa, surrealistycznej kreacyjności i ludowej magii - nie poczują się zawiedzeni.

6 RAZ DWA TRZY Zespół istnieje od 18 lat, a od trzynastu w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą. Zdając sobie sprawę z trudności, z jakimi krytyka oraz część odbiorców przyjęła odmienność brzmienia i poetyki, zespół podsuwał definicje pomocnicze. I tak najpierw mieliśmy do czynienia z "landszaftami muzycznymi" (debiutancka, analogowa płyta "Jestem Polakiem", "To ja" ), następnie "happy spirit" - płyta "Cztery" i "Sufit", "bridge music" na płycie "Niecud. Zespół na płytach "Cztery" i "Sufit" nawiązał współpracę z Wojciechem Waglewskim jako producentem. Muzyka zyskała poszerzone brzmienie, elementy, bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię. Pojawiły się teledyski, programy i koncerty telewizyjne (TVP, Polstat, Canal+), które w znaczny sposób przyczyniły się do wciąż rosnącej popularności. Następną płytą nagraną po kilku latach przerwy był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład krążka przekroczył ponad sto tysięcy sztuk płyta zyskała status platynowej. Rok później ukazuje się studyjny, autorski album "Trudno nie wierzyć w nic", który ugruntowuje pozycję zespołu "Raz Dwa Trzy" na rynku muzycznym. Za tę płytę "RDT" otrzymuje pięć statuetek Frederyków Płyta rozeszła się do tej pory w ponad stutysięcznym nakładzie i zyskała status płyty "platynowej". W marcu 2007 roku na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej zespół przygotowuje program z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Świetnie przyjęty koncert premierowy w czasie Festiwalu powoduje, że 10 czerwca w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie zespół nagrywa koncertowy materiał płytowy z piosenkami Mistrza. Od premiery płyty we wrześniu 2007 album osiągnął status podwójnej platyny sprzedając się w ilości ok. 70 tys. egzemplarzy. Podczas kwietniowej Gali Fryderyki 2008 zespół otrzymał dwa wyróżnienia w kategorii Zespół Roku, oraz statuetkę za Płytę Roku w kategorii POP. W międzyczasie redakcja Tygodnika Przekrój uhonorowała grupę tytułem Fenomen Roku 2007.

7 CZESŁAW ŚPIEWA Czesław Śpiewa, teatralny pop łączący śmiech i łzy. Twórcą projektu jest duński Polak o niewyparzonych ustach, Czesław Mozil. Płyta Debiut to radosny efekt współpracy z poetą Michałem Zabłockim. Michał i internauci napisali, Czesław zagrał i zaśpiewał. Na płycie znalazł się hit Maszynka do świerkania, 3 mln odtworzeń na YouTube. Debiut pokrył się platyną, a Czesław został nagrodzony trzema Fryderykami. Zawadiacki akordeonista koncertuje w kraju nad Wisłą. W teatralnych show pełnych energii, śmiechu i wzruszeń towarzyszą mu duńscy przyjaciele. Karen Duelund, Martin Bennebo, Jacob Munk i Hans Finn Moeller. Zagrali już ponad 200 koncertów, a ich chęć do zabawy wciąż rośnie. Czesław uczestniczy w wielu projektach. Zagrał na płycie Unplugged zespołu Hey. Udziela się także jako aktor tańcząc w teatrze w najnowszym projekcie Iwony Pasińskiej Gramy 4 You. Choć Polacy docenili go dopiero, gdy zaświerkał, Czesiek pokazał klasę dużo wcześniej. Wraz z duńskim zespołem Tesco Value nagrał dwie płyty, które wydane nakładem Mystic Production, są już dostępne w Polsce. Ostatnia reedycja płyty Songs for the Gatekeepers to zupełnie nowe brzmienie i oblicze Czesława. W 2001 roku zespół Tesco Value zagrał na prestiżowym festiwalu Roskilde, od 2002 roku występował w klubach w całej Polsce, by w kwietniu 2008 roku podbić polski rynek projektem Czesław Śpiewa.

8 MIĘDZYNARODOWA PARADA TEATRALNA: STWORY, KOLORY I DALEKIE LĄDY Trasa parady: Plac Kaszubski, ul. Świętojańska, ul. Piłsudskiego (Dom Marynarza) Udział biorą: TEATR A TEATR SNÓW TEATR CZTERY ŻYWIOŁY TEATR VOSKRIESINNIA (Ukraina) ECHT STREET PUPPETS (Czechy, Niemcy) TEATR IKATORIA (Ukraina) AK CHUKWU + BĘBNIARZE GRUPA EPHATA Gdynia jako miasto portowe zakorzeniona jest w tradycji wielokulturowej wymiany. To nasze okno na świat zawsze gotowe na nowe zdarzenia. Paradę rozpoczną żeglarze - wędrowcy szukający nowych lądów i odkrywający nowe światy. Szczudlarze z żaglowymi konstrukcjami (TEATR SNÓW z Gdańska) przybliżą trud poszukiwania nowych przygód, radości z odkrywania nowych, nieznanych lądów. W baśniową rzeczywistość potworów, magów i dzielnych rycerzy zaprosi TEATR A z Gliwic. Tańczący w rytm afrykańskich bębnów, czarnoskórzy aktorzy w rytualnych maskach TEATR AK CHUKWU przybliżą świat nieokiełznanej i dzikiej Afryki. W wędrówce przenosimy się do Ameryki Południowej, żeby wziąć udział w karnawałowym szaleństwie razem z aktorami TEATRU IKATORIA, których kolorowe kostiumy w połączeniu z wysokimi szczudłami zdają się otaczać widzów ze wszystkich stron. I już jesteśmy w Europie gdzie bierzmy udział w plebejskiej zabawie z udziałem dużych karnawałowych lalek. To czesko-niemiecka formacja ECHT STREET PUPPETS zabiera widzów w świat diabłów, strzyg i szkieletów. W podróż razem z podniebnymi wędrowcami ptakami i kolorowymi motylami porywa TEATR CZTERY ŻYWIOŁY z Chojnic. TEATR VOSKRASIENNIA zbuduje świat kuglarzy i magików. Oczom widzów ukaże się fantastyczny jarmark cudów, którego kolorowe i wielowymiarowe postacie zaproszą do wspólnej zabawy. Widowisko oprawione będzie muzyką wykonywaną na instrumentach perkusyjnych oraz dźwiękami płynącymi z głośników specjalnie zainstalowanych w konstrukcjach teatralnych. Wszystkim zdarzeniom towarzyszyć będą efekty pirotechniczne i wizualne. PARADA CYRK SFINKSA Korzystając z zasobów własnych i kufra pięknych przyjaciół Stowarzyszenie Finezyjnie Intelektualnie Nasyconych Komizmem i Sztuką - SFINKS, serdecznie zaprasza na CYRK SFINKSA. Mistrzowie frywolnej wyobraźni w paradnym przemarszu Bulwarem Nadmorskim zaprezentują linoskoczków piękna i woltyżerki fantazji. Wyrafinowany komizm szalonej lokomotywy oraz wysublimowanych estetycznie klaunów zderzony zostanie z mistrzowską gracją młodych gimnastyczek.

9 Treserka pudla i dwóch głupich psów będzie zmagać się o prymat z groteskowymi stworami i ich zmysłowymi oprawczyniami. Polarne niedźwiedzie zatańczą dla rozkochanego w syrenach Muzikmajstra. Orszak ten poprowadzi świta Mistrza Ceremonii, czyli ekscentryczny Cirkus Master z piękną karlicą, nad nimi zalotnie zatańczą balony,a rytm wybiją klaszczące w dłoniach i wirujące w powietrzu maczugi. Prosimy przynieść ze sobą miłe usposobienie, wrażliwość na piękno i przyłączyć się do wspólnej Parady Życzliwości i Wyobraźni. Im więcej koloru, humoru, gwizdków i bębenków tym lepiej. SFINKS Sfinks Sopockie Forum Integracji Nauki Kultury i Sztuki Jesienią 1991 roku w ruinach dawnego Sopockiego Kunst Hale kilkunastoosobowa grupa artystów i intelektualistów zaprosiła śmietankę artystyczno-imprezowo-biznesowo-polityczną na Bal na Gruzach. Tak rozpoczęła się historia sławetnych sfinksowych bali, przetykanych wystawami, okraszanych koncertami, w którą przez lata wplotła się codzienność Klubu Sfinks. Warto przypomnieć, że Sfinks otrzymał w 1993 roku Nagrodę Wojewody Gdańskiego w Dziedzinie kultury jako Najwybitniejsze Wydarzenie Roku, w roku 2001 w plebiscycie Polish Dance Awards został uznany za najlepszy klub roku, a w tym samym roku portal Clubbing pl nagrodził Sfinksa za klub roku oraz imprezę roku. Dwukrotnie w rankingu lokali magazynu Newsweek klub został wyróżniony mianem najlepszego lokalu. Na polskiej scenie klubowej Sfinks to artystyczny ewenement, łączący plastykę spektakle teatralne, koncerty, pokazy mody z muzyką klubową. GRA MIEJSKA: URBAN PLAYGROUND W ten jeden szczególny dzień centrum Gdyni stanie się przestrzenią wyjątkowej miejskiej gry, w której uczestniczyć może każdy chętny. Po odebraniu karty w punkcie startowym na Placu Grunwaldzkim o godz uczestnicy będą się przemieszczać według wskazówek, odkrywając przy okazji uroki miasta, miejsca niezwykłe, być może nieznane, rozwiązując zagadki i krok po kroku zbliżając się do celu. Wygrywa osoba/zespół, która zdobędzie jak największą ilość punktów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Gdynia. Urban Playground na CudachWiankach to inauguracja gry miejskiej, którą zamierzamy kontynuować przy okazji kolejnych imprez plenerowych. Zapraszamy na drugą odsłonę UP w dniach 8-9 sierpnia w tajemniczej scenerii Parku Oliwskiego i Oliwy podczas tegorocznego III PARKOWANIA [więcej na

10 STREET ART + SET DJ-SKI Udział biorą: IWONA ZAJĄC MŁODA ZAŁOGA LOWBUDGET PIKASO KRECHA Set Dj-ski: COMICSTORE Tworzenie na żywo billboardów, graffiti, kolaży i form przestrzennych. Czołówka uzdolnionych trójmiejskich artystów zaprasza mieszkańców do obserwowania i współkreowania procesu powstawiania prac street-artowych. W centrum Gdyni, w Alei Topolowej staną billboardy każdy artysta na żywo stworzy osobną pracę, a dwa billboardy zostaną oddane w ręce mieszkańców w trakcie warsztatów street-artowych w godz , prowadzonych przez Młodą Załogę. Podczas działań warsztatowych zagra kolektyw dj-ski Comicstore. Billbordy z pracami zarówno artystów, jak i mieszkańców będzie można oglądać do czwartku w Alei Topolowej. IWONA ZAJĄC Malarka. W 1999 roku ukończyła ASP w Gdańsku. Od 2002 rezydentka Kolonii Artystów (obecnie Młodego Miasta) na terenie Stoczni Gdańskiej. W swojej twórczości podejmuje problematykę społeczną i feministyczną. Często bohaterem swych prac czyni siebie samą lub swoich przyjaciół (www.iwona-zajac.com). Od 2000 roku zajmuje się malarstwem ściennym. Swoje muralesy pokazywała w Polsce i za granicą. Do najbardziej znanych jej projektów należy Stocznia - seria szablonów na zewnętrznych murach Stoczni Gdańskiej, zawierających opowieści stoczniowców związane z ich życiem i pracą (www.stocznia.bzzz.net ). Od lat współpracuje z Fundacją Theatrum Gedanense prowadząc warsztaty plastyczne podczas festiwali szekspirowskich oraz instytucjami społecznymi jako koordynatorka edukacyjnych projektów artystycznych dla młodzieży. (www.mlodazaloga.bzzz.net,

11 W ciągu paru ostatnich lat temat jej muralesów się zmienił i ogniskuje wokół rodziny ( Mama, Cudzoziemka ). Artystka mieszka i pracuje w Gdańsku i Londynie. Pomimo częstych konaktów telefonicznych i internetowych z najbliższymi brakuje jej ich fizycznej obecności, bliskości, dotyku. Zaczeła więc umieszczać ich w swoich projektach i zabierać ze sobą do miejsc, w których maluje swoje muralesy. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2008 roku została nominowana na Gdańszczanina Roku Od 2000 roku maluję swoje obrazy na murach w mieście. Dzięki temu mogę wyjść z moją sztuką w przestrzeń miejską. Otworzyć się na widza, zwrócić się do odbiorcy spoza zamkniętego kręgu znawców i smakoszy sztuki. Odbijam szablony w miejscach, gdzie mam kontakt z żywym człowiekiem. W swoich muralesach opowiadam swoje prywatne historie, bawię się formą, kolorem, dzielę się z widzem tym, co mnie drażni, fascynuje, porusza. Uważam, że malarstwo ścienne jest nie tylko interwencją w przestrzeń miejską, ale zarazem elementem upiększającym, oswajającym industrialne przestrzenie w wielkich miastach. Dlatego też od wielu lat staram się tą dziedziną sztuki zafascynować młode pokolenie. MŁODA ZAŁOGA to grupa młodzieży z którą gdańska artystka sztuki ulicy Iwona Zając od 1999 roku realizuje swoje projekty. Razem pracowali m.in. przy Interpretacjach w PGS w Sopocie, Młodej Stoczni, w Szpitalu Leczenia Zeza i Niedowidzenia na Żabiance w ramach akcji Szpitale Motylkowe (www.karandasz.bzzz.net). Wymalowali Morze dla Warszawy i Morze dla Brzeskiej (www.mlodazaloga.bzzz.net). W 2004 roku artystka wyjechała do Londynu między innymi dlatego, że nie chciała, by jej pasja zamieniła się w rutynę. Chciała żeby dojrzewanie jej grupy było dla niej jednorazowe i niepowtarzalne. Dzięki temu, że cały czas ma pracownię na terenie stoczni gdańskiej, za każdym razem, kiedy przyjeżdża z Londynu mają miejsce na wspólnie projekty. Iwona Zając stara się przekazać im swoją wiedzę i doświadczenie, a zarazem namawia do poszukiwania własnych dziedzin ekspresji. Na jej oczach grupa się zmieniała. Dorastali, odchodzili ode niej i wracali. Stawali sie co raz bardziej samodzielni. Jako Młoda Załoga malują muralesy i prowadzą warsztaty (m.in. street-artu w Instytucie Sztuki Wyspa w ramach festiwalu Symbole Wolności oraz Europa przyjeżdża na Letnicę w ramach festynu rodzinnego). W 2008 zaczeła powstawać Idealna - projekt zamykający pewien okres w rozwoju Młodej Załogi. Iwona z pedagoga stała się uczniem. Idealna jest projektem, w którym gram z konwencją poradników, pism kobiecych zawierających szereg rad jak stać się kobietą idelaną. Wykorzystuję ich

12 stylistykę, opieram sie na zawartych w nich poradach i nadaję im nowe znaczenie. Dziewczyny uczą mnie jak się robi makijaż, kupują ze mną kosmetyki, malują, ubierają, czeszą. Oddają mi swoje zniżki w sklepach, robią dla mnie kolczyki, szyją kreacje. Z tygodnia na tydzień staję się ładniejsza, coraz lepiej ubrana. W naszym paradniku można znaleźć porady jak stać się,,idealną'', ale kluczowe znaczenie, ma w nim aspekt emocjonalny. To historia o przyjaźni pomiędzy kobietami z dwóch różnych pokoleń, które bezinteresownie przekazują sobie swoje umiejętności. Dla każdej kobiety dążenie do ideału ma inny wymiar. Może on być czysto fizyczny lub ukierunkowany na rozwój wewnętrzny. Dla nas te płaszczyzny się nie wykluczają. Młoda Załoga - osoby biorące udział w CudachWiankach: Ola Fijałkowska, Emila Garska, Ania Haśkiewcz, Magdalena Małyjasiak, Karolina Piątkiewicz, Ola Polańska, Karolina Szambelan LOWBUDGET to interdyscyplinarna grupa projektowa założona przez Filipa Kozarskiego, Macieja Ryniewicza i Piotra Ruszkowskiego w 2003 roku. Połączyły nas korzenie w kulturze graffiti, by wspólnie zajmować się architekturą, grafiką i wnętrzami. Każdy z nas robi swoje, ma inny styl, bierze udział w różnych niezależnych projektach i współpracuje z wieloma osobami, mając przy tym jeden cel - być kreatywnym, a zarazem dobrze się bawić.

13 PIKASO Na gdańskiej scenie graffiti i street-art działa juz prawie 10 lat. Ważniejsze wystawy: Gdańsk - "Shitart" - indywidualna wystawa malarstwa - Dom Kultury ul. Śląska Gdańsk - "24osoby" - wystawa zbiorowa - Gdańska Galeria Miejska. Imprezy: Onlymembers street session, KRECHA Krecha to grupa z Gdańska, stworzona w 2006 roku. Stały skład Krechy to Maciej Chodziński (lew), Maciej Salamon (wodnik), oraz Marcin Sosiński (lew) i Michał Sosiński (skorpion) (mimo iż są braćmi - zbieżność nazwisk przypadkowa). Od trzech lat tworzą swoją niezależną gazetę/magazyn artystyczny Krecha. Krecha wydawana jest nieregularnie, w zależności od okazji i funduszy. Do tej pory wyszło 11 numerów. Oprócz wydawania magazynu chłopcy zajmują się też malarstwem, grafiką, sitodrukiem, animacją.

14 COMICSTORE Pod numerem czwartym przy ulicy Jana z Kolna w Gdyni w niewielkim, ciemnym wnętrzu nieistniejącego już Klubu na przestrzeni paru lat cyklicznie, pod szyldem Comicstore odbywały się imprezy. Kolegom aranżującym spotkania przez parę lat aktywności na scenie i poza nią udało się, chwała im za to, nie dopiąć sobie łatki klubowych aktywistów i propagatorów genreu swojej działalności. Czytelna za to panorama upodobań, na której obok siebie z powodzeniem znajdują się stare trzeszczące regały tuż obok elektronicznych walców, nadała imprezom wdzięczną etykietkę eklektycznych i zabawnych, dobrze przewietrzonych. Zabawa, bo po to to wszystko, przejawia się nierzadko w wieloosobowych sesjach djskich czy tandemach muzycznych przy domowych produkcjach. Otwarta seria krzepiących setów "Rear Window" najlepiej określa ducha spoczywającego w grupie. Alcay i Charly, dwóch z pośród Comicstore'ów, zapewne motor i któreś ze skrzydeł kolektywu, na tle pozostałych częściej skłaniają się ku mariażom hiphopowego złotego pyłu, jazzowych fuzji, zawsze najświeższego, chrupiącego IDMu i podróżom w zakurzone soulowe siedmiocalówki. SPEKTAKULARNE FIRESHOW Udział biorą: MAMADOO & GOŚCIE Muzyczno-wizualne widowisko nocy przesilenia, łączące siłę żywiołów, akrobatykę powietrzną, pokazy

15 ogniowe i taniec. W tę jedyną noc przeniesiemy się do miejsca, gdzie magiczne istoty tańczą wśród płomieni a sekretne siły nocy sobótkowej budzą do życia zapomniane legendy. W zapadających ciemnościach zapłonie kwiat paproci, a muzycy i tancerze wybiją ogniste tętno nocy. MAMADOO Mamadoo to pięć kobiet z Trójmiasta, połączonych chęcią pokazania kobiecej i figlarnej natury fireshow. Ich pokazy to wybuchowa mieszanka synchronicznych choreografii z elementami tańca, humoru i zaskakujących płonących gadżetów. Fireshow Mamadoo przedstawia inną stronę ognia ognia jako źródła zabawy i radości, a także pretekstu do humorystycznych scenek taneczno-pantomimicznych. Przez pięć lat działalności Mamadoo doskonaliło swoje umiejętności w kraju i za granicą dając ponad setkę pokazów, a także angażując się w projekty artystyczne. Z uwagi na trójmiejskie pochodzenie, nie mogło zabraknąć formacji Mamadoo na scenach takich wydarzeń jak Heineken Open er, Festiwal Teatrów Ulicznych i Plenerowych FETA Gdańsk 2007, czy Świętojańska Carnival. Grupa prezentowała swój nietuzinkowy fireshow również na coraz bardziej popularnych w Polsce festiwalach dotyczących sztuk żonglerskich i fireshow, takich jak: III Środkowoeuropejskie Spotkania Teatralno-Cyrkowe 2007 (Wrocław), I Festiwal Rytmu i Ognia FROG 2006 I wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie formacji fireshow (Gdynia), Etno Festiwal Rytm i Ogień 2007 (Malbork), Festiwal Sztukmistrzów w Lublinie a także zagranicznych festiwalach artystycznych: Trans Yapit w Istambule, Thesmia w Grecji. Członkinie grupy Kinga Kuczyńska i Monika Derda są organizatorkami największego festiwalu fireshow w Polsce Festiwalu Rytmu i Ognia FROG oraz aktywnie uczestniczą w tworzeniu i promowaniu młodego alternatywnego cyrku w Polsce. BĘBNIARSKIE JAMMOWANIE PRZY OGNISKU Udział biorą: LOMBELICO DEL MONDO SAMBA RYTHMS OF RESISTANCE EBANAKOMA

16 LOMBELICO DEL MONDO Lombelico del Mondo jest grupą działającą w Sochaczewie i zajmuje się szeroko pojmowaną sztuką uliczną oraz przede wszystkim graniem samby i rytmów zachodniej Afryki. Grupa istnieje od 2004 roku i liczy 27 osób. Lombelico del Mondo czyli Pępek Świata zakłada, że centrum wydarzeń jest tam, gdzie są ludzie i chęć do działania oraz realizacji oryginalnych, nieszablonowych pomysłów. Lombelico del Mondo specjalizuje się występach ulicznych, paradach, pokazach fireshow oraz akcjach teatralnych. Nie jest grupą trzymającą się ściśle muzycznej tradycji czy to brazylijskiej, kubańskiej lub kultury Malinke (Afryka Zach.), ale starają się robić to po swojemu dzięki czemu ich muzyka jest oryginalna i stanowi mieszankę wcześniej wymienionych kultur, przyprawionych polskim folklorem. SAMBA RYTHMS OF RESISTANCE Rhythms of Resistance Trójmiasto jest zespołem perkusyjnym grającym gorące afro-brazylijskie rytmy. Poprzez swoją muzykę wspierają demonstracje, happeningi, akcje uliczne oraz wszelkiego rodzaju twórcze przedsięwzięcia przeciwko wszelkim systemom dominacji, a także działania proekologiczne. Są częścią międzynarodowej sieci zespołów Rhythms of Resistance. Korzenie tego typu aktywności sięgają lat siedemdziesiątych, kiedy to w Salwador da Bahia w Brazylii powstały

17 pierwsze zespoły perkusyjne uczestniczące w protestach czarnej ludności przeciwko ekonomicznemu wykluczeniu. EBANAKOMA Nazwa zespołu powstała z połączenia dwóch zachodnioafrykańskich słów: EBAN - dom. Jest symbolem wspólnoty, bo to właśnie potrzeba wspólnego przeżywania muzyki połączyła członków zespołu. Łączy nas też chęć poszukiwania muzyki w różnych jej formach i odnajdywania wspólnego rytmu ponad wszelkimi podziałami. Daje nam to poczucie jedności z Ziemią i innymi ludźmi. AKOMA - serce. Symbolizuje pierwotny rytm, który towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. To bicie jego serca. Symbol ten nie tylko obrazuje naszą miłość do muzyki, ale również jej wszechobecność i pierwotną naturę wszelkich rytmów. AKCJA FOTOGRAFICZNA: FOTO-DZIENNIK PUNKT KONSULTACYJNY ODBIÓR i ZBIERANIE APARATÓW: KLUB MINGA Prowadzenie: TOMASZ ZEREK Aparaty, które będą wykorzystane w projekcie są bardzo proste w obsłudze, dzięki temu możemy zaprosić do udziału wszystkich bez względu na wiek czy doświadczenie fotograficzne. Liczymy,że współtwórcami projektu zostaną dzieci ze szkoły podstawowej, ale i emeryci. Każde oko jest mile widziane, gdyż każdy dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu w inny sposób postrzega otaczający świat. Z jednej strony jesteśmy otwarci na świeże spojrzenie dzieci, które jeszcze trochę dziko patrzą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), aż po widzenie dorosłych, gdyż jedna z teorii mówi, że widzi się to, co się wie. Zamierzamy rozdać 100 aparatów. Uczestnicy będą mieli za zadanie uwolnić swoją kreatywność i zrobić zdjęcia, które według nich najlepiej opiszą-zarejestrują wyjątkowość tego czasu. Oddając aparaty w ręce samych uczestników Nocy Świętojańskiej, chcemy stworzyć demokratyczną, wspólnotową dokumentację fotograficzną tego wydarzenia. Poprzez tak dużą ilość uczestników uzyskamy stan bliski wszechobecnej rejestracji fotograficznej. Nic nie umknie czujnym 100 obiektywom. Dodajmy do tego bogactwo osobowości a otrzymamy wyjątkowe zdjęcia. Liczymy, że materiał, który powstanie poprzez połączenie powstałych fotografii stworzy bezpośredni i żywy dokument o wspólnym świętowaniu. Noc Świętojańska to duże wydarzenie kulturalne, które przyciągnie ogromną rzeszę ludzi. Bawić będziemy się wspólnie, ale przeżywać będziemy jednostkowo. Biorąc udział w projekcie, będziemy w jeszcze bardziej intensywny sposób uczestniczyć. Co pojawi się na zdjęciach? Tego nikt nie wie.

18 Będziemy jednak zachęcać do fotografowania tego, na co ma się ochotę, zapominając o wszelkich wzorcach. Niech podążanie za instynktem i intuicją będzie propozycją na czerpanie radości z nowych doświadczeń. Jednorazowe aparaty fotograficzne, będzie można odbierać w dniu wydarzenia w godzinach Znajdujący się tam wolontariusze oraz opiekun akcji Tomek Zerek poinstruują chętnych jak korzystać z aparatu fotograficznego i jaką drogę musi on przebyć, aby wrócić z powrotem do punktu wydawania i trafić na wystawę do gdyńskiego PPNT. Wykonane przez mieszkańców fotografie zostaną wystawione podczas specjalnej wystawy w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni w dniach czerwca Na autora najlepszej dokumentacji czeka nagroda ufundowana przez Miasto Gdynia. Wernisaż wystawy Foto-Dziennik: 24 czerwca PPNT w Gdyni godz SPOTKANIA WARSZTATOWE spotkanie z Tomkiem Zerkiem w Klubie Minga, gdzie będzie można skonsultować swoje obserwacje i działania przy Foto-Dzienniku oraz pokrótce zgłębić tajniki robienia zdjęć dokumentacyjnych. Tomek Zerek - fotograf, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu; Wystawiał m.in. w Gdańskiej Galerii Fotografii, Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Galerii Fotohof w Salzburgu. Laureat Nagrody Miasta Gdańska (2002), stypendysta Prezydenta Miasta Gdańska (2003) oraz Marszałka Województwa Pomorskiego (2007). W 2006 roku był stypendystą Mobile Academy Warsaw (2006). Jest kuratorem Galerii Żak w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Trójmieście.

to zbiór indywidualności artystycznych, animacyjnych, organizacyjnych.

to zbiór indywidualności artystycznych, animacyjnych, organizacyjnych. RADOŚĆ MIÓD MATERIA to zbiór indywidualności artystycznych, animacyjnych, organizacyjnych. Od lat nie tylko tworzymy, inicjujemy i realizujemy projekty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych lecz

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy do udziału w III Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2013

Zapraszamy do udziału w III Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2013 ORGANIZATORZY: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W KUTNIE oraz EUROPEJSKA FUNDACJA WSPIERANIA TALENTÓW DZIECI I MŁODZIEŻY MŁODZI ARTYŚCI Zapraszamy do udziału w III Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2013 Festiwal

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy do udziału. IV Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2014

Zapraszamy do udziału. IV Festiwalu Piosenki Rozdźwięki KUTNO 2014 ORGANIZATORZY: KUTNOWSKI DOM KULTURY REGIONALNE TOWARZYSTWO MUZYCZNE oraz EUROPEJSKA FUNDACJA WSPIERANIA TALENTÓW DZIECI I MŁODZIEŻY MŁODZI ARTYŚCI Zapraszamy do udziału w IV Festiwalu Piosenki Rozdźwięki

Bardziej szczegółowo

KIPI SAMBA. www.kipisamba.pl

KIPI SAMBA. www.kipisamba.pl KIPI SAMBA www.kipisamba.pl Informacja o zespole Kipi samba - to działający na terenie trójmiasta zespół sambowy. Gorące brazylijskie rytmy w słowiańskim wykonaniu - to mieszanka wybuchowa. Nasza muzyka

Bardziej szczegółowo

[FILM] Rock Opole - dobra rozgrzewka przed festiwalem

[FILM] Rock Opole - dobra rozgrzewka przed festiwalem [FILM] Rock Opole - dobra rozgrzewka przed festiwalem Na początek reggae, a później polski rock - na błoniach Politechniki Opolskiej trwa koncert Rock Opole, zorganizowany w ramach imprez towarzyszących

Bardziej szczegółowo

Klub Myszki Norki Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Podsumowanie działalności w 2014 roku

Klub Myszki Norki Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Podsumowanie działalności w 2014 roku Klub Myszki Norki Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą Podsumowanie działalności w 2014 roku Klub Myszki Norki Klub Myszki Norki od 2002 r. działa w ramach Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Główne działania

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE ROKU 2015

PODSUMOWANIE ROKU 2015 PODSUMOWANIE ROKU 2015 Copyright @ by Czerwone Gitry Group Rok 2015 można zaliczyć do wyjątkowych w historii Zespołu, zarówno ze względu na jubileusz 50 lecia marki Czerwone Gitary, jak i wydarzenia, które

Bardziej szczegółowo

Prezentacja Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września TALENTY 2011

Prezentacja Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września TALENTY 2011 Prezentacja Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września TALENTY 2011 Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie, w zamyśle której jest spotkanie i integracja dziecięcych i młodzieżowych

Bardziej szczegółowo

Yoga Sound Art Celebration

Yoga Sound Art Celebration Yoga Sound Art Celebration I Edycja Park Śląski Rosarium 29 30 31 maja 2015 W dniach 29-31.05.2015 r. w Rosarium Parku Śląskiego odbędzie się. Będzie to pierwsza edycja Międzynarodowego, społecznie zaangażowanego

Bardziej szczegółowo

Projekt edukacyjny dla przedszkoli Przedszkole z kulturą Raport 2012

Projekt edukacyjny dla przedszkoli Przedszkole z kulturą Raport 2012 Projekt edukacyjny dla przedszkoli Przedszkole z kulturą Raport 2012 Cele projektu: edukacja artystyczna, włączająca do prac placówek przedszkolnych instytucje kultury z Bydgoszczy zachęcenie przedszkoli

Bardziej szczegółowo

V MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MŁODYCH FOLKOWE INSPIRACJE

V MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MŁODYCH FOLKOWE INSPIRACJE 20 lipca 2015 poniedziałek 19 lipca 2015 niedziela 18 lipca 2015 sobota V MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MŁODYCH FOLKOWE INSPIRACJE 18-28. 07.2015 roku FOLKOWE INSPIRACJE W NADWARCIAŃSKIM GRODZIE PROGRAM

Bardziej szczegółowo

X Imieniny Henryka 2015

X Imieniny Henryka 2015 X Imieniny Henryka 2015 Ogólnopolskie Imieniny Henryka Henryki i Henrykowa w Henrykowie Lubańskim to cykliczna impreza organizowana na terenie Gminy Lubań. Każdego roku na scenie plenerowej w centralnej

Bardziej szczegółowo

Ś L Ą S K I T E A T R T A Ń C A TANECZNY MOST. Realizacja projektu

Ś L Ą S K I T E A T R T A Ń C A TANECZNY MOST. Realizacja projektu TANECZNY MOST Realizacja projektu Lipiec 2009 - Listopad 2010 Spis treści O ŚTT 3 Opis projektu 4 Partnerzy projektu 5 Nadchodzące wydarzenia 6 Kontakt 7 Str. 2 O ŚTT Cele Śląski Teatr Tańca został załoŝony

Bardziej szczegółowo

XXII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PRZYSTAŃ DLA TAŃCA 2 6 lipca GORZÓW 2015

XXII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PRZYSTAŃ DLA TAŃCA 2 6 lipca GORZÓW 2015 Organizator Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Artystycznego Buziaki Stowarzyszenie Promocji Wychowania Przez Taniec Aluzja Współorganizator Centrum Edukacji

Bardziej szczegółowo

Mikołaj Kubowicz OFERTA. 1. O mnie 2. LightShow Magia Światła 3. Żonglerka kontaktowa 4. FireShow Magia Ognia 5. Warsztaty

Mikołaj Kubowicz OFERTA. 1. O mnie 2. LightShow Magia Światła 3. Żonglerka kontaktowa 4. FireShow Magia Ognia 5. Warsztaty Mikołaj Kubowicz OFERTA 1. O mnie 2. LightShow Magia Światła 3. Żonglerka kontaktowa 4. FireShow Magia Ognia 5. Warsztaty 6. Jeden dzień z życia cyrkowca 7. Bańki i Szczudła 8. Laser + Pixel Show 9. Cennik

Bardziej szczegółowo

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY POD AKACJĄ W LUBLINIE

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY POD AKACJĄ W LUBLINIE PROGRAM WYCHOWAWCZY MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY Pod Akacją w Lublinie w roku szkolnym 2016/2017 Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją w Lublinie jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego. Stwarza możliwości

Bardziej szczegółowo

Pomorska Akademia Kulinarna

Pomorska Akademia Kulinarna Pomorska Akademia Kulinarna Dlaczego powstała Akademia? Niestety dawno już minęły czasy, gdy wspólne, wielopokoleniowe gotowanie stanowiło ważny domowy rytuał, w czasie którego rodzinne tradycje i przepisy

Bardziej szczegółowo

Rafał Augusiewicz wokalista, konferansjer,

Rafał Augusiewicz wokalista, konferansjer, Rafał Augusiewicz wokalista, konferansjer, prezenter. Współzałożyciel i Lider popularnego zespołu NIENEGATYWNI. Wraz z zespołem Nienegatywni, którego działalność zapoczątkowana została przed czterema laty

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ WYDARZEŃ KULTURALNYCH. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU ATRAMENTOWA Koncert Stanisławy Celińskiej. Cena biletu 85 zł

KALENDARZ WYDARZEŃ KULTURALNYCH. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU ATRAMENTOWA Koncert Stanisławy Celińskiej. Cena biletu 85 zł www.bckbialapodlaska.pl I kwartał 2016 www.bialapodlaska.pl KALENDARZ WYDARZEŃ KULTURALNYCH MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU ATRAMENTOWA Koncert Stanisławy Celińskiej. Cena biletu 85 zł Marzec Sala widowiskowa,

Bardziej szczegółowo

Prezentacja Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września TALENTY 2013

Prezentacja Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września TALENTY 2013 Prezentacja Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września TALENTY 2013 Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie, w zamyśle której jest spotkanie i integracja dziecięcych i młodzieżowych

Bardziej szczegółowo

PLAN WYDARZEŃ NA DEPTAKU 2015

PLAN WYDARZEŃ NA DEPTAKU 2015 2015-15095 PLAN WYDARZEŃ NA DEPTAKU 2015 LP. DATA GODZINA NAZWA OPIS WYDARZENIA CZAS TRWANIA PODMIOT ODPOWIEDZIALNY ZA ORGANIZACJĘ 1 10.04 piątek FINAŁ III RYBNICKIEGO DZIECIĘCEGO FESTIWALU TEATRALNEGO

Bardziej szczegółowo

Przedstawiamy kalendarz imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu do końca 2013 r.

Przedstawiamy kalendarz imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu do końca 2013 r. Przedstawiamy kalendarz imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu do końca 2013 r. Kwiecień 2013 Koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Zgierzu MOK, 08.04., koncert dla dzieci, młodzieży

Bardziej szczegółowo

PROJEKT refresz ODŚWIEŻ SWÓJ BLOK!

PROJEKT refresz ODŚWIEŻ SWÓJ BLOK! PROJEKT refresz ODŚWIEŻ SWÓJ BLOK! OFERTA WSPÓŁPRACY DLA ZARZĄDCÓW BLOKÓW I SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH Miejsce: KRAKÓW Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w konkursie realizowanym w ramach Grolsch ArtBoom

Bardziej szczegółowo

ul. Szewska 6/2 87-100 Toruń tel. 56 655-10-10 kom. 500 180 501 www.romao.pl

ul. Szewska 6/2 87-100 Toruń tel. 56 655-10-10 kom. 500 180 501 www.romao.pl ul. Szewska 6/2 87-100 Toruń tel. 56 655-10-10 kom. 500 180 501 www.romao.pl Centrum Adiutor od ponad pięciu lat zajmuje się organizacją wszelkiego rodzaju imprez. Nasz profesjonalizm został doceniony

Bardziej szczegółowo

TRIXTER CIRCUS Trixter Circus

TRIXTER CIRCUS Trixter Circus TRIXTER CIRCUS Trixter Circus to grupa cyrkowo teatralna, zajmująca się realizacją zdarzeń artystycznych, będących uzupełnieniem róŝnego rodzaju imprez. Członkowie naszej grupy są aktorami i zarazem cyrkowcami,

Bardziej szczegółowo

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ RAZEM

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ RAZEM X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ RAZEM Z prawdziwą satysfakcją przedstawiamy Państwu informację o X Przeglądzie Twórczości Dziecięcej RAZEM 2014. Nasza impreza jest wpisana do kalendarza imprez ogłoszonego

Bardziej szczegółowo

Profesjonalny management poszukuje zdolnych wokalnie dzieci w wieku do 15 lat!!!

Profesjonalny management poszukuje zdolnych wokalnie dzieci w wieku do 15 lat!!! Profesjonalny management poszukuje zdolnych wokalnie dzieci w wieku do 15 lat!!! Najzdolniejsze dziecko będzie miało szanse nagrać piosenkę, która zostanie wydana z międzynarodową wytwórnią i pojawi się

Bardziej szczegółowo

TEATR - TANIEC MUZYKA SZTUKI PLASTYCZNE - FOTOGRAFIA- LITERATURA VIII WOJEWÓDZKI KONKURS ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY SIXART TRZEBINIA 2014/2015

TEATR - TANIEC MUZYKA SZTUKI PLASTYCZNE - FOTOGRAFIA- LITERATURA VIII WOJEWÓDZKI KONKURS ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY SIXART TRZEBINIA 2014/2015 TEATR - TANIEC MUZYKA SZTUKI PLASTYCZNE - FOTOGRAFIA- LITERATURA VIII WOJEWÓDZKI KONKURS ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY SIXART TRZEBINIA 2014/2015 ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 30 listopada 2014 roku REGULAMIN www.zstu.edu.pl

Bardziej szczegółowo

4 7 LIPCA. WARSZAWA / PATIO BUDYNKU PAST-y, ul. Zielna 39 (Metro Świętokrzyska) KLUB FESTIWALOWY HerbaBerba, budynek PAST-y (poziom -1)

4 7 LIPCA. WARSZAWA / PATIO BUDYNKU PAST-y, ul. Zielna 39 (Metro Świętokrzyska) KLUB FESTIWALOWY HerbaBerba, budynek PAST-y (poziom -1) 4 7 LIPCA WARSZAWA / PATIO BUDYNKU PAST-y, ul. Zielna 39 (Metro Świętokrzyska) Artystyczne wrzenie w Warszawie. INFORMACJA PRASOWA Już 4 lipca na patio budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska startuje

Bardziej szczegółowo

Ogrody i ogrody teatru. Polsko- Norweska wymiana rezydencjonalna teatrów

Ogrody i ogrody teatru. Polsko- Norweska wymiana rezydencjonalna teatrów Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice Ogrody i ogrody teatru. Polsko- Norweska wymiana rezydencjonalna teatrów Realizacja projektu Marzec - Grudzień 2009 Spis treści O Ośrodku 3 Opis projektu 4 Partnerzy

Bardziej szczegółowo

PATRONAT. Patronat medialny

PATRONAT. Patronat medialny PATRONAT Patronat medialny ORGANIZATORZY: Przedszkole Samorządowe Nr 31 w Białymstoku, ul. Świętokrzyska 4, 15-843 Białystok Studio Tańca Twist, ul. Broniewskiego 4, 15-748 Białystok, VII Liceum Ogólnokształcące

Bardziej szczegółowo

W Augustowie zagrają gwiazdy Open er Festival i Orange Warsaw Festival

W Augustowie zagrają gwiazdy Open er Festival i Orange Warsaw Festival W Augustowie zagrają gwiazdy Open er Festival i Orange Warsaw Festival Tegoroczne lato w Augustowie będzie obfitować w wyjątkowe wydarzenia. W każdy weekend od czerwca do końca sierpnia w najmilszym mieście

Bardziej szczegółowo

Program zajęć artystycznych. klasa II gimnazjum

Program zajęć artystycznych. klasa II gimnazjum Program zajęć artystycznych klasa II gimnazjum Moduł I. Zajęcia teatralne i literackie. Moduł II. Zajęcia muzyczno - ruchowe. Moduł III. Zajęcia plastyczne. Opracowała : Beata Sikora Sztuka jest wieczną

Bardziej szczegółowo

Piękna nasza Polska cała

Piękna nasza Polska cała Piękna nasza Polska cała Zapraszamy Nauczycieli i Dzieci do wspólnej zabawy... mającej na celu nawiązanie współpracy między przedszkolami z różnych stron Polski, wzajemne poznanie kultury i tradycji poszczególnych

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA W BIAŁYMSTOKU. Taniec jest poezją, której częścią jest świat

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA W BIAŁYMSTOKU. Taniec jest poezją, której częścią jest świat MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA W BIAŁYMSTOKU Taniec jest poezją, której częścią jest świat Po raz czwarty PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 31 w BIAŁYMSTOKU i VII LO w BIAŁYMSTOKU zorganizowała obchody Międzynarodowego

Bardziej szczegółowo

1. Konkurs odbywa się w trzech etapach: 2. Uczestnicy Konkursu zobowiązani są do przygotowania i prezentacji utworów według

1. Konkurs odbywa się w trzech etapach: 2. Uczestnicy Konkursu zobowiązani są do przygotowania i prezentacji utworów według 34. Przegląd Piosenki Aktorskiej Wrocław, marzec 2013 Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki REGULAMIN KONKURSU Teatr Muzyczny CAPITOL, organizator 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zaprasza

Bardziej szczegółowo

Do życzeń dołączył się także Wojtek Urban, który z kolei ukołysał publiczność kolędą Lulajże Jezuniu

Do życzeń dołączył się także Wojtek Urban, który z kolei ukołysał publiczność kolędą Lulajże Jezuniu Zaczarowane Radio Kraków wyśpiewało magię świąt! O 11.00, w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków, odbył się wyjątkowy koncert Dzieciątko, ach to Ty!, który dźwiękami najpiękniejszych polskich kołysanek

Bardziej szczegółowo

V EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ GRAJ I POMAGAJ

V EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ GRAJ I POMAGAJ V EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ GRAJ I POMAGAJ w Dąbrowie Górniczej Zespół Szkół nr 1 im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH IM. T. KANTORA ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. M.

Bardziej szczegółowo

19.05.2012 NOC MUZEÓW START 20:30 / ZACHĘTA

19.05.2012 NOC MUZEÓW START 20:30 / ZACHĘTA 19.05.2012 NOC MUZEÓW START 20:30 / ZACHĘTA WEF Laptop Orkiestra to rozwijany od czterech lat awangardowy projekt Fundacji Sztuka i Technologia, prezentujący horyzont współczesnej elektroniki. Orkiestra

Bardziej szczegółowo

Formularz zgłaszania projektów. do zrealizowania w ramach projektów obywatelskich w Województwie Podlaskim

Formularz zgłaszania projektów. do zrealizowania w ramach projektów obywatelskich w Województwie Podlaskim Formularz zgłaszania projektów do zrealizowania w ramach projektów obywatelskich w Województwie Podlaskim 1. Podstawowe informacje* a) Tytuł projektu: Poprzez sztukę do własnej kultury b) Pomysłodawca/y:

Bardziej szczegółowo

Japońska tancerka tańcząca do słowiańskich dźwięków - niedługo w Polsce!

Japońska tancerka tańcząca do słowiańskich dźwięków - niedługo w Polsce! Japońska tancerka tańcząca do słowiańskich dźwięków - niedługo w Polsce! WROCŁAW, TARNOWSKIE GÓRY, KRAKÓW, GDAŃSK, KOBYLNICA (28 VI 2016) Tokijyo Hanasaki to japońska artystka tańca jiutamai, niezwykłej

Bardziej szczegółowo

PIĘKNO I BRZYDOTA OPIS PROJEKTU AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W ŁODZI, UNIWERSYTET ŁÓDZKI, AKADEMIA MUZYCZNA W ŁODZI

PIĘKNO I BRZYDOTA OPIS PROJEKTU AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W ŁODZI, UNIWERSYTET ŁÓDZKI, AKADEMIA MUZYCZNA W ŁODZI 2015 PIĘKNO I BRZYDOTA OPIS PROJEKTU AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W ŁODZI, UNIWERSYTET ŁÓDZKI, AKADEMIA MUZYCZNA W ŁODZI interdyscyplinarny projekt artystyczno-humanistyczny PT. PIĘKNO I BRZYDOTA luty listopad

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN VI FESTIWALU PIOSENKI AKTORSKIEJ, FILMOWEJ I MUSICALOWEJ PIOSENKA W MELONIKU. Rzeszów, 16 lutego 2016 r.

REGULAMIN VI FESTIWALU PIOSENKI AKTORSKIEJ, FILMOWEJ I MUSICALOWEJ PIOSENKA W MELONIKU. Rzeszów, 16 lutego 2016 r. Drodzy wykonawcy, instruktorzy, pedagodzy! Zapraszamy Was do udziału w VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej Piosenka w Meloniku, który odbędzie się w Rzeszowie w dniu 16 lutego 2016

Bardziej szczegółowo

Teatr Wielkie Koło OFERTA

Teatr Wielkie Koło OFERTA Teatr Wielkie Koło OFERTA wielkie koło- teatr im. Jacka Łabacza Sznurkowe Skrzaty scen. i reż.: J. Łabacz muzyka: Paweł Wlazło, Paweł Pelczar czas trwania 60 min. Sznurkowe skrzaty - to gwarancja interaktywnej

Bardziej szczegółowo

XI Międzynarodowy KROKUS JAZZ FESTIWAL Jelenia Góra Bautzen

XI Międzynarodowy KROKUS JAZZ FESTIWAL Jelenia Góra Bautzen XI Międzynarodowy KROKUS JAZZ FESTIWAL Jelenia Góra Bautzen 19 28 października 2012 www.jeleniagora-bautzen.eu www.krokusjazzfestiwal.pl al.pl Konkurs o nagrodę "Złotego Krokusa" 20. 21. października 2012

Bardziej szczegółowo

Kalendarz dla Vive Targi Kielce 2012

Kalendarz dla Vive Targi Kielce 2012 Kwartalnik Internetowy CKfoto.pl ISSN 2080-6353 Nr CK 10/2011 (X-XII 2011) ckfoto@ckfoto.pl 05 grudnia 2012r. Kalendarz dla Vive Targi Kielce 2012 Anna Benicewicz-Miazga Patryk Ptak Anna Góra-Klauzińska

Bardziej szczegółowo

ROLA OŚRODKA KULTURY W ROZWIJANIU TALENTU I TWORZENIU PRZYJAZNEGO ŚRODOWISKA DO PRACY Z UCZNIEM ZDOLNYM

ROLA OŚRODKA KULTURY W ROZWIJANIU TALENTU I TWORZENIU PRZYJAZNEGO ŚRODOWISKA DO PRACY Z UCZNIEM ZDOLNYM ROLA OŚRODKA KULTURY W ROZWIJANIU TALENTU I TWORZENIU PRZYJAZNEGO ŚRODOWISKA DO PRACY Z UCZNIEM ZDOLNYM Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Instytucja

Bardziej szczegółowo

Klub Myszki Norki Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

Klub Myszki Norki Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą Klub Myszki Norki Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą Klub Myszki Norki Klub Myszki Norki od 2002 r. działa w ramach Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Główne działania Klubu mają na celu integrację dzieci

Bardziej szczegółowo

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Chłopcy Malowani. Organizatorzy:

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Chłopcy Malowani. Organizatorzy: I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej Chłopcy Malowani Organizatorzy: Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość Przy współpracy z Zamojskim Domem Kultury i Klubem

Bardziej szczegółowo

1. CZAS I MIEJSCE IMPREZY:

1. CZAS I MIEJSCE IMPREZY: X OGÓLNOPOLSKI INTEGRACYJNY FESTIWAL TAŃCA I PIOSENKI Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna pod honorowym patronatem Fundacji Darka Strychalskiego ZWYCIĘZCA 1. CZAS I MIEJSCE IMPREZY: Data: 21 marca 2015

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół nr 1 im. Związku Orła Białego ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH IM. T. KANTORA

Zespół Szkół nr 1 im. Związku Orła Białego ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH IM. T. KANTORA VII EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ GRAJ I POMAGAJ w Dąbrowie Górniczej Zespół Szkół nr 1 im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH IM. T. KANTORA ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. M.

Bardziej szczegółowo

1. KONCERT TAŃCA 2. WYSTAWA FOTOGRAFII TANIEC OBRAZÓW OBRAZ TAŃCA 3. PUBLIKACJA TOMIKU POEZJI ZATAŃCZONA PRZESTRZEŃ

1. KONCERT TAŃCA 2. WYSTAWA FOTOGRAFII TANIEC OBRAZÓW OBRAZ TAŃCA 3. PUBLIKACJA TOMIKU POEZJI ZATAŃCZONA PRZESTRZEŃ PROMOCJA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO POPRZEZ RÓśNORODNE DZIAŁANIA: 1. KONCERT TAŃCA 2. WYSTAWA FOTOGRAFII TANIEC OBRAZÓW OBRAZ TAŃCA 3. PUBLIKACJA TOMIKU POEZJI ZATAŃCZONA PRZESTRZEŃ Nazwa placówki: Państwowe

Bardziej szczegółowo

Zajęcia prowadzone są zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie: http://www.zs7dg.tvtom.pl/grafika/11/zajdodat. Prowadząca: Elżbieta Wójcicka

Zajęcia prowadzone są zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie: http://www.zs7dg.tvtom.pl/grafika/11/zajdodat. Prowadząca: Elżbieta Wójcicka ZAPRASZA NA ZAJĘCIA sala 209A Zajęcia prowadzone są zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie: http://www.zs7dg.tvtom.pl/grafika/11/zajdodat. Prowadząca: Elżbieta Wójcicka Zespół Szkół nr 7 Gimnazjum

Bardziej szczegółowo

" Chór to nie tylko szkoła śpiewu, to sposób na życie wesołe i radosne..."

 Chór to nie tylko szkoła śpiewu, to sposób na życie wesołe i radosne... " Chór to nie tylko szkoła śpiewu, to sposób na życie wesołe i radosne..." Chór szkolny skupia uczniów lubiących łączyć swoje pasje, talent z artystycznym sposobem wyrażania siebie. To bardzo wymierny

Bardziej szczegółowo

MISHOWA SEKCJA KULTURY

MISHOWA SEKCJA KULTURY Samorząd Studentów Kolegium MISH UW ul. Dobra 72, 00-312 Warszawa E-mail samomish@gmail.com Facebook https://www.facebook.com/mish.uw http://www.samorzad.mish.uw.edu.pl/ Kim jesteśmy? Sekcja Kultury powstała

Bardziej szczegółowo

do udział w imprezie zaprosiliśmy: KASIA KOWALSKA W t roku

do udział w imprezie zaprosiliśmy: KASIA KOWALSKA W t roku W t roku do udział w imprezie zaprosiliśmy: KASIA KOWALSKA To jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini, z którego pochodzą przeboje

Bardziej szczegółowo

Program imprez 1 maja

Program imprez 1 maja KRAPKOWICE Program imprez 1 maja XXXII Krapkowicki Bieg Uliczny 9:00 bieg dzieci i młodzieży 10:00 nordic walking 9:00 14:00 11:00 START biegu głównego na 10 km 11.10 wręczanie nagród dla dzieci i młodzieży

Bardziej szczegółowo

WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM

WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2014 WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. PŁK. L. LISA-KULI WARSZAWA, UL. OSZMIAŃSKA 23/25 12-14 i 25 marca 2014 r. MDK to niepowtarzalny

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny. Pogranicze UWAGA - NOWY TERMIN NADSYŁANIA PRAC!!! Pogranicze. w ramach

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny. Pogranicze UWAGA - NOWY TERMIN NADSYŁANIA PRAC!!! Pogranicze. w ramach UWAGA - NOWY TERMIN NADSYŁANIA PRAC!!! Wojewódzki Konkurs Fotograficzny w ramach Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2013. Organizatorzy: Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

Kapitan Warszawa ratuje stolicę! 20 wydarzeń rodzinnych w każdej dzielnicy Warszawy - propozycja współpracy przy wyjątkowym warszawskim projekcie!

Kapitan Warszawa ratuje stolicę! 20 wydarzeń rodzinnych w każdej dzielnicy Warszawy - propozycja współpracy przy wyjątkowym warszawskim projekcie! Kapitan Warszawa ratuje stolicę! 20 wydarzeń rodzinnych w każdej dzielnicy Warszawy - propozycja współpracy przy wyjątkowym warszawskim projekcie! List przewodni Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszam

Bardziej szczegółowo

Wielowirnikowiec www.ossomedia.com

Wielowirnikowiec www.ossomedia.com www.ossomedia.com Wielowirnikowiec to profesjonalne, bezzałogowe urządzenie latające, zdalnie sterowane z ziemi. Jego głównym zadaniem jest rejestracja zdjęć i filmów z powietrza. Na pokładzie Wielowirnikowca

Bardziej szczegółowo

W POSZUKIWANIU DOMU DLA KONI

W POSZUKIWANIU DOMU DLA KONI W POSZUKIWANIU DOMU DLA KONI ON ONA Polonista, Nauczyciel, Instruktor teatralny, Mieszczuch z urodzenia Architekt, Marketingowiec, Mieszczuch z wyboru Połączyła ich miłość do koni i artystyczne aspiracje

Bardziej szczegółowo

Szczegóły współpracy:

Szczegóły współpracy: TEATR NA CO DZIEN Cennik ofert FIRESHOW/LED Fireshow to niecodzienne widowisko pełne emocji i spektakularnych wyczynów. Jego esencją jest połączenie ruchu ciała z płonącym rekwizytem. Małe formy teatralne

Bardziej szczegółowo

Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii (Kraków, 20 22 stycznia)

Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii (Kraków, 20 22 stycznia) Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii (Kraków, 20 22 stycznia) Festiwal Warsztaty Sztuki Fotografii w Krakowie będzie trzydniowym wydarzeniem (20 22 stycznia 2012) o bogatym i różnorodnym programie. Różni

Bardziej szczegółowo

W MOJEJ PIĘKNEJ OJCZYŹNIE-POLSZCZYŹNIE

W MOJEJ PIĘKNEJ OJCZYŹNIE-POLSZCZYŹNIE MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2013 W 60. ROCZNICĘ ŚMIERCI JULIANA TUWIMA: W MOJEJ PIĘKNEJ OJCZYŹNIE-POLSZCZYŹNIE XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. PŁK. L. LISA-KULI WARSZAWA, UL.

Bardziej szczegółowo

X Gdańskie Targi Turystyczne GTT 2007 Juz po raz dziesiąty odbyły się w dniach 13-15.04.2007 r. Gdańskie Targi Turystyczne GTT. Z roku na rok wzrasta

X Gdańskie Targi Turystyczne GTT 2007 Juz po raz dziesiąty odbyły się w dniach 13-15.04.2007 r. Gdańskie Targi Turystyczne GTT. Z roku na rok wzrasta Targi 2007 Międzynarodowy Salon Turystyczny TOUR SALON 2007 W dniach 24 27.10.2007 r. w Poznaniu, odbyły się prestiżowe Targi Regionów i Produktów Turystycznych - Tour Salon. Stowarzyszenie Turystyczne

Bardziej szczegółowo

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest ImproFest to jeden z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy improwizatorów z całego kraju oraz

Bardziej szczegółowo

DZIEN 1 CZERWCA 2015 PONIEDZIAŁEK PEPUSIOWY

DZIEN 1 CZERWCA 2015 PONIEDZIAŁEK PEPUSIOWY PEPUSIOWY DZIEN DZIECKA 1 CZERWCA 2015 PONIEDZIAŁEK KOCHANI RODZICE PĘPUSIÓW! W ZWIĄZKU Z CAŁODNIOWĄ ORGANIZACJĄ DNIA DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU PROSZĘ O PRZYGOTOWANIE NA DZIEŃ 1 CZERWCA 2015 R, PONIEDZIAŁEK

Bardziej szczegółowo

w Katowicach, Pl. Sejmu Śląskiego 2 ul. Gliwicka 214

w Katowicach, Pl. Sejmu Śląskiego 2 ul. Gliwicka 214 Centrum Kultury Katowice Młodzieżowy Dom Kultury Katowice, 17.03.2015 Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych Pragniemy Państwa poinformować, że organizujemy IV edycję konkursu plastycznego

Bardziej szczegółowo

FESTYN ŚWIĘTO RODZINY

FESTYN ŚWIĘTO RODZINY FESTYN ŚWIĘTO RODZINY Dobrze się baw! Baw się dobrze każdego dnia! Nawet kiedy napotkasz lwa, nawet gdy popełnisz sto gaf, smerfnie żyj i dobrze sie baw! Już w tradycję naszego przedszkola wplótł się Festyn

Bardziej szczegółowo

8 maja 2015 Redakcja, teatr

8 maja 2015 Redakcja, teatr Ogólnopolskie czasopismo kulturalne rodem z Katowic Włącz / 2015 / Maj / 08 / Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru rozpoczyna działania! Szukaj Patrycja Mucha o Przygoda ze scenografią rozmowa z Dominiką

Bardziej szczegółowo

Kameralne Lato w Radomiu

Kameralne Lato w Radomiu Kameralne Lato w Radomiu Specjalną nagrodę otrzymał insp. Marek Świszcz Uroczystą galą finałową zakończyła się siódma edycja ogólnopolskich spotkań filmowych Kameralne Lato Radom 2014", które kolejny raz

Bardziej szczegółowo

OŚRODEK PRZYJAZNY, TWÓRCZY, Z TRADYCJAMI

OŚRODEK PRZYJAZNY, TWÓRCZY, Z TRADYCJAMI MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY FABRYCZNA we WROCŁAWIU OŚRODEK PRZYJAZNY, TWÓRCZY, Z TRADYCJAMI Młodzieżowy Dom Kultury FABRYCZNA 54-438 Wrocław ul. Zemska 16 a tel./fax. +48 71 78 50 920/21 www.mdk.wroc.pl SPACER

Bardziej szczegółowo

DREPTAK KULTURY r.

DREPTAK KULTURY r. POZNAŃSKI DREPTAK KULTURY 18 21.06.2010 r. LOGO DREPTAKA ORGANIZATORZY Koalicja Starego Miasta ODDZ. ETNOGRAFICZNY pomoc wolontariat: CELE Prezentacja artystyczna Od amatora do mistrza Wsparcie działań

Bardziej szczegółowo

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI NAUCZYCIELE!

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI NAUCZYCIELE! 1 Zespół Szkół ul. Szkolna 4 77-130 Lipnica tel/fax: 059-821-84-91 www.zslipnica.info DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI NAUCZYCIELE! Serdecznie zapraszamy do udziału w V KASZUBSKIM FESTIWALU POLSKICH I ŚWIATOWYCH

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONIKA WOBEC WYZWAŃ XXI WIEKU

ELEKTRONIKA WOBEC WYZWAŃ XXI WIEKU Związek Kompozytorów Polskich - Polskie Centrum Informacji Muzycznej ELEKTRONIKA WOBEC WYZWAŃ XXI WIEKU Realizacja projektu Fot. Kuba Kossak Włodzimierz Kossak Październik 2009 - Grudzień 2010 SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

Tytuł projektu: Niebo bez tajemnic CZĘŚĆ I INFORMACJE O WNIOSKODAWCY

Tytuł projektu: Niebo bez tajemnic CZĘŚĆ I INFORMACJE O WNIOSKODAWCY Tytuł projektu: Niebo bez tajemnic CZĘŚĆ I INFORMACJE O WNIOSKODAWCY 1. Dokładny adres wnioskodawcy wraz z numerem telefonu, faxem, e-mailem oraz adresem strony www: ulica:kochanowskiego1 telefon: 52 384

Bardziej szczegółowo

Hala sportowa ZST. Starostwo Powiatowe. Galeria Piwnica MDK. Promocja twórczości wychowanków

Hala sportowa ZST. Starostwo Powiatowe. Galeria Piwnica MDK. Promocja twórczości wychowanków 1 KALENDARIUM IMPREZ /2016 L.p. Termin Nazwa Miejsce Opis 1. wrzesień VIII Święto Pieczonego Ziemniaka Impreza mam na celu krzewienie tradycji ludowych. Integrowanie środowiska lokalnego poprzez wspólną

Bardziej szczegółowo

ARPRES PROMOTION PIROTECHNIKA EFEKTY SPECJALNE POKAZY KONFETTI

ARPRES PROMOTION PIROTECHNIKA EFEKTY SPECJALNE POKAZY KONFETTI ARPRES PROMOTION PIROTECHNIKA EFEKTY SPECJALNE POKAZY KONFETTI MAMY PRZYJEMNOŚD PRZEDSTAWID PAOSTWU OFERTĘ FIRMY ARPRES PROMOTION DOTYCZĄCĄ PRODUKCJI WYDARZEO SPECJALNYCH,ANIMACJI DLA DZIECI OPRAWY I SCENOGRAFII

Bardziej szczegółowo

Przedszkole z kulturą Projekt edukacyjny dla przedszkoli. Raport 2012

Przedszkole z kulturą Projekt edukacyjny dla przedszkoli. Raport 2012 Przedszkole z kulturą Projekt edukacyjny dla przedszkoli Raport 2012 Cele projektu: edukacja artystyczna, włączająca do prac placówek przedszkolnych instytucje kultury z Bydgoszczy zachęcenie przedszkoli

Bardziej szczegółowo

organizacja wszelkich imprez dla dzieci i rodzin z dziećmi, profesjonalne prowadzenie imprez masowych, grupa doświadczonych animatorów, aktorów,

organizacja wszelkich imprez dla dzieci i rodzin z dziećmi, profesjonalne prowadzenie imprez masowych, grupa doświadczonych animatorów, aktorów, organizacja wszelkich imprez dla dzieci i rodzin z dziećmi, profesjonalne prowadzenie imprez masowych, grupa doświadczonych animatorów, aktorów, wokalistów i tancerzy, najlepsze pomysły na ciekawe animacje,

Bardziej szczegółowo

UNIWERSYTET ARTYSTYCZNY W POZNANIU 20 KWIETNIA 2016 *R Rezerwacja miejsc: pracowniawarsztatow@o2.pl Wydział Animacji PREZENTACJE SYSTEM MOTION CAPTURE W PROCESIE TWORZENIA FILMU ANIMOWANEGO I GIER KOMPUTEROWYCH

Bardziej szczegółowo

Prawdziwa Legenda na wyciągnięcie ręki! Przyjdź! Zobacz! Poczuj!

Prawdziwa Legenda na wyciągnięcie ręki! Przyjdź! Zobacz! Poczuj! Największa wystawa rzeźb o Michaelu Jacksonie w EUROPIE! Wystawa sensualna, gdzie każdy może stanąd oko w oko z historią muzyki POP! Król sceny muzycznej XX wieku ożywa w 14 odsłonach! Prawdziwa Legenda

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno 2014. Informacje ogólne

REGULAMIN. WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno 2014. Informacje ogólne REGULAMIN WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno 2014 Informacje ogólne Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie Ul. Powstańców Wlkp.7 64-111 Lipno Tel. 65-5340-257, www.lipno.naszgok.pl, gok@lipno.pl

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA ELFÓW Świętego Mikołaja rodzinna gra miejska

AKADEMIA ELFÓW Świętego Mikołaja rodzinna gra miejska AKADEMIA ELFÓW Świętego Mikołaja rodzinna gra miejska ZwalczNude.pl to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dorośli szukający ciekawych form rozrywki jaki rodziny z dziećmi szukających

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2016

MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2016 MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2016 XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI WARSZAWA, UL. OSZMIAŃSKA 23/25 15-17 marca 2016 r. Odważnym los sprzyja /H. Sienkiewicz/ Projekt edukacji kulturalnej

Bardziej szczegółowo

Szkolny Klub Dyskusyjny

Szkolny Klub Dyskusyjny Program wychowawczo- profilaktyczny Szkolny Klub Dyskusyjny FILMOLANDIA wrzesień 2013 r. Opracowały: mgr Joanna Guze, mgr Wiesława Strzelczyk Strona 1 Kształcić tylko umysł człowieka, nie udzielając mu

Bardziej szczegółowo

Ostrów Płn., cerkiew parafialna

Ostrów Płn., cerkiew parafialna 30 sierpnia w Galerii Samorządowej Województwa Podlaskiego została otwarta wystawa fotograficzna Różnorodność kulturowa w regionie przygotowana przez Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków. Ostrów

Bardziej szczegółowo

Marta Grabicka. Edyta Hul

Marta Grabicka. Edyta Hul zaprasza na wystawę: Marta Grabicka grafika Edyta Hul malarstwo Wernisaż : 11.01.2013 r. (piątek), godz. 19.00 wystawa potrwa do 30.01.2013 r. Hortus Conclusus z łac. ogród zamknięty, to termin dotyczący

Bardziej szczegółowo

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest 1) Wersja oficjalna, średnio długa III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest ImproFest to jeden z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy

Bardziej szczegółowo

PROJEKT KOFFTA. Aneta Todorczuk-Perchuć

PROJEKT KOFFTA. Aneta Todorczuk-Perchuć PROJEKT KOFFTA Aneta Todorczuk-Perchuć O PROJEKCIE Nowatorski Projekt koffta stanowi połączenie dwóch temperamentów i pasji cenionej polskiej aktorki, Anety Todorczuk-Perchuć: śpiewu i gry aktorskiej.

Bardziej szczegółowo

KULTURALNYCH PREZYDENT MIASTA ZAPRASZA NA

KULTURALNYCH PREZYDENT MIASTA ZAPRASZA NA www.bckbialapodlaska.pl III kwartał 2015 KALENDARZ WYDARZE KULTURALNYCH PREZYDENT MIASTA ZAPRASZA NA SUMMER OFF 28 Luxtorpeda, Łona, Webber & The Pimps, Etna Kontrabande, DJ SET - DJ Grubaz, DJ Bulb, DJ

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN 2. Nadbałtyckiego Festiwalu Orkiestr Dętych, Zblewo`2015. 1. Nazwa festiwalu: 2. Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2015

REGULAMIN 2. Nadbałtyckiego Festiwalu Orkiestr Dętych, Zblewo`2015. 1. Nazwa festiwalu: 2. Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2015 GMINA ZBLEWO REGULAMIN 2. Nadbałtyckiego Festiwalu Orkiestr Dętych, Zblewo`2015 1. Nazwa festiwalu: 2. Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2015 2. Organizatorzy: Urząd Gminy Zblewo Projekt dofinansowany

Bardziej szczegółowo

Relacja z obchodów X Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. 24.03.2015r.

Relacja z obchodów X Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. 24.03.2015r. Relacja z obchodów X Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa 24.03.2015r. Z okazji X Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa Niepubliczna Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna wraz z Ośrodkiem Rehabilitacyjno

Bardziej szczegółowo

Ze śmiechem nie ma żartów

Ze śmiechem nie ma żartów REGULAMIN XIV FESTIWALU KULTURY I. Cele: Ze śmiechem nie ma żartów 2014/2015 Stworzenie uczniom możliwości twórczego działania. Prezentacja osiągnięć artystycznych. Umożliwienie uczniom konfrontacji własnych

Bardziej szczegółowo

Wolontariusz WANTED!

Wolontariusz WANTED! Wolontariusz WANTED! Kogo szukamy: Asystenta Prowadzącego warsztaty dla dzieci i rodzin 7 dzień tworzenia Opis programu: 7 DZIEŃ TWORZENIA to cykl warsztatów artystycznych, którego uczestnicy zwiedzają

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KONKURSU SENIORZY MAJĄ TALENT

REGULAMIN KONKURSU SENIORZY MAJĄ TALENT REGULAMIN KONKURSU SENIORZY MAJĄ TALENT Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu Seniorzy mają talent. Do udziału w projekcie może zgłosić się senior (uczestnik ośrodka wsparcia, klubu seniora),

Bardziej szczegółowo

Drodzy Przyjaciele! W tym roku to właśnie wiara jest tematem przewodnim imprezy Świat według ks. Jana Twardowskiego.

Drodzy Przyjaciele! W tym roku to właśnie wiara jest tematem przewodnim imprezy Świat według ks. Jana Twardowskiego. SOS W w Nysie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego 48-300 Nysa tel./fax: (077)4332236 e-mail: soswnysapoczta@o2.pl www.soswnysa.republika.pl/ Nysa, dn. 30. 03. 2016 r. Wiara

Bardziej szczegółowo

OFERTA ORGANIZACJI EVENTÓW, IMPREZ INTEGRACYJNYCH, PLENEROWYCH ORAZ OKOLICZNOŚCIOWYCH

OFERTA ORGANIZACJI EVENTÓW, IMPREZ INTEGRACYJNYCH, PLENEROWYCH ORAZ OKOLICZNOŚCIOWYCH OFERTA ORGANIZACJI EVENTÓW, IMPREZ INTEGRACYJNYCH, PLENEROWYCH ORAZ OKOLICZNOŚCIOWYCH Szanowni Państwo, Mamy zaszczyt przedstawić Państwu ofertę firmy Fun Events. Jesteśmy firmą zajmującą się obsługą oraz

Bardziej szczegółowo

Baw się twórczo. Tematyka zajęć: 1. C jak cyrk

Baw się twórczo. Tematyka zajęć: 1. C jak cyrk Baw się twórczo Projekt Baw się twórczo to zajęcia edukacyjne dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych podczas których dzieci i młodzież poprzez zabawę uczą się, nabywają nowych, przydatnych

Bardziej szczegółowo