PRESSKIT LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 20 CZERWCA 2009 GDYNIA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRESSKIT LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 20 CZERWCA 2009 GDYNIA"

Transkrypt

1 PRESSKIT LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CUDAWIANKI 20 CZERWCA 2009 GDYNIA Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek zaprasza na wyjątkowe wydarzenie plenerowe CUDAWIANKI inaugurujące cykl gdyńskich imprez letnich LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI 20/21 czerwca 2009 GDYNIA: Centrum Bulwar Nadmorski Plaża Śródmieście Godz

2 W PROGRAMIE: EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA RAZ DWA TRZY CZESŁAW ŚPIEWA MIĘDZYNARODOWA PARADA TEATRALNA PARADA CYRK SFINKSA SPEKTAKULARNE FIRESHOW BĘBNIARSKIE JAMMOWANIE PRZY OGNISKU STREET-ART + SET DJ-SKI GRA MIEJSKA: URBAN PLAYGROUND AKCJA FOTO-DZIENNIK IDEA: W nawiązaniu to pogańskiej tradycji CUDAWIANKI ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii życiowej. Przestrzeń wypełni szereg muzyczno-wizualno-artystyczno-performerskich działań, w tym: SCENA MUZYCZNA z udziałem artystów polskich i zagranicznych: EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA z Serbii, zespół RAZ DWA TRZY oraz CZESŁAW ŚPIEWA w poszerzonym składzie, MIĘDZYNARODOWA PARADA TEATRALNA, CYRK SFINKSA specjalnie zaaranżowany przez artystów związanych z sopockim Sfinksem, URBAN PLAYGROUND czyli interakcyjna gra miejskie oraz STREET-ART z udziałem młodych, uznanych artystów [ IWONA ZAJĄC i MŁODA ZAŁOGA, LOWBUDGET, PIKASO, KRECHA ] malowanie na żywo billboardów/graffiti/collages połączone z live actem dj-skim COMICSTORE. W programie ponadto: akcja fotograficzna FOTO-DZIENNIK wzbogacona o z warsztaty i konkurs dla mieszkańców Gdyni, spektakularne FIRESHOW na plaży, akcja LAMPIONY DO NIEBA oraz na zakończenie BĘBNIARSKIE JAMMOWANIE PRZY OGNISKU z udziałem 50-osobowego składu LOMBELICO DEL MONDO, SAMBA RYTHMS OF RESISTANCE i EBANAKOMA Całodniowe i nocne wydarzenie, skierowane do bardzo szerokiego grona odbiorców ma spektakularny i energetyczny charakter. CUDAWIANKI wyzwalają w widzach potrzebę ekspresji, spontanicznej zabawy, mają charakter interakcyjny oraz integracyjny. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

3 SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: od Start działania street-artowe Aleja Topolowa Start akcja fotograficzna Klub Minga Bulwar Nadmorski Gra miejska: Urban Playground start: Plac Grunwaldzki Start działania warsztatowe street-artowe [prowadzenie Młoda Załoga] + set dj-ski Comicstore Aleja Topolowa spotkanie warsztatowe Foto-Dziennik [prowadzenie Tomek Zerek] Plaża Śródmieście przy Mindze Międzynarodowa Parada Teatralna Plac Kaszubski-ul. Świętojańska-ul. Piłsudskiego (Dom Marynarza) Parada Cyrk Sfinksa ul. Piłsudskiego-Bulwar Nadmorski-Plaża Śródmiejska Koncert Czesław Śpiewa Plaża Śródmieście Scena Główna Koncert Raz Dwa Trzy Plaża Śródmieście Scena Główna Fireshow [Mamadoo & goście] Plaża Śródmieście Scena Fireshow Koncert gwiazdy zagranicznej: Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra Plaża Śródmieście Scena Główna - po koncercie akcja Lampiony do Nieba Plaża Śródmieście Scena Fireshow ognisko + bębniarskie jammowanie Plaża Śródmieście Lombelico Del Mondo, Samba Rythyms of Resistance, Ebanakoma

4 ORGANIZATORZY: Organizator: Miasto Gdynia Producent: Stowarzyszenie A KuKu Sztuka Lena Dula Karolina Grudzińska Produkcja techniczna: Alter Art Koncepcja Koordynacja: Międzynarowdowa Parada Teatralna: Elwira Twardowska Fireshow: Grupa Mamadoo Showcrime PARTNERZY: AMS Plichta Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni Klub Minga Pracownia D2 Hotel Nadmorski PATRONI MEDIALNI: Onet.pl Dziennik Bałtycki Radio Gdańsk Echo Miasta PR KONTAKT:

5 OPIS: EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA O tym, że Emir Kusturica jest świetnym reżyserem (m.in. 2 x Złota Palma w Cannes, Złote Niedźwiedzie w Berlinie) wie niemal każdy. Nie wszyscy wiedzą, że jest także muzykiem - od 1984 roku Kusturica gra na basie w oszalałej cygańskiej kapeli The No Smoking Orchestra, zespołu, który po rozstaniu reżysera z Goranem Bregoviciem przygotowuje muzykę do wszystkich jego filmów (m.in. "Życie jest cudem" - Złoty Glob!). W czasie koncertu nie zabraknie więc największych filmowych przebojów, bałkańskiego ducha, energii i magii rodem z filmów Emira Kusturicy. Na scenie grupa dostarcza niezapomnianych wrażeń - szalona muzyka, niekonwencjonalne teksty i zwariowane show są zaproszeniem dla publiczności, aby dołączyła do Emira Kusturicy & The No Smoking Orchestra w ich niezwykłych muzycznych doznaniach. Ci, którzy pokochali twórcę "Underground" za mieszankę bałkańskiego szaleństwa, surrealistycznej kreacyjności i ludowej magii - nie poczują się zawiedzeni.

6 RAZ DWA TRZY Zespół istnieje od 18 lat, a od trzynastu w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą. Zdając sobie sprawę z trudności, z jakimi krytyka oraz część odbiorców przyjęła odmienność brzmienia i poetyki, zespół podsuwał definicje pomocnicze. I tak najpierw mieliśmy do czynienia z "landszaftami muzycznymi" (debiutancka, analogowa płyta "Jestem Polakiem", "To ja" ), następnie "happy spirit" - płyta "Cztery" i "Sufit", "bridge music" na płycie "Niecud. Zespół na płytach "Cztery" i "Sufit" nawiązał współpracę z Wojciechem Waglewskim jako producentem. Muzyka zyskała poszerzone brzmienie, elementy, bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię. Pojawiły się teledyski, programy i koncerty telewizyjne (TVP, Polstat, Canal+), które w znaczny sposób przyczyniły się do wciąż rosnącej popularności. Następną płytą nagraną po kilku latach przerwy był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład krążka przekroczył ponad sto tysięcy sztuk płyta zyskała status platynowej. Rok później ukazuje się studyjny, autorski album "Trudno nie wierzyć w nic", który ugruntowuje pozycję zespołu "Raz Dwa Trzy" na rynku muzycznym. Za tę płytę "RDT" otrzymuje pięć statuetek Frederyków Płyta rozeszła się do tej pory w ponad stutysięcznym nakładzie i zyskała status płyty "platynowej". W marcu 2007 roku na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej zespół przygotowuje program z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Świetnie przyjęty koncert premierowy w czasie Festiwalu powoduje, że 10 czerwca w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie zespół nagrywa koncertowy materiał płytowy z piosenkami Mistrza. Od premiery płyty we wrześniu 2007 album osiągnął status podwójnej platyny sprzedając się w ilości ok. 70 tys. egzemplarzy. Podczas kwietniowej Gali Fryderyki 2008 zespół otrzymał dwa wyróżnienia w kategorii Zespół Roku, oraz statuetkę za Płytę Roku w kategorii POP. W międzyczasie redakcja Tygodnika Przekrój uhonorowała grupę tytułem Fenomen Roku 2007.

7 CZESŁAW ŚPIEWA Czesław Śpiewa, teatralny pop łączący śmiech i łzy. Twórcą projektu jest duński Polak o niewyparzonych ustach, Czesław Mozil. Płyta Debiut to radosny efekt współpracy z poetą Michałem Zabłockim. Michał i internauci napisali, Czesław zagrał i zaśpiewał. Na płycie znalazł się hit Maszynka do świerkania, 3 mln odtworzeń na YouTube. Debiut pokrył się platyną, a Czesław został nagrodzony trzema Fryderykami. Zawadiacki akordeonista koncertuje w kraju nad Wisłą. W teatralnych show pełnych energii, śmiechu i wzruszeń towarzyszą mu duńscy przyjaciele. Karen Duelund, Martin Bennebo, Jacob Munk i Hans Finn Moeller. Zagrali już ponad 200 koncertów, a ich chęć do zabawy wciąż rośnie. Czesław uczestniczy w wielu projektach. Zagrał na płycie Unplugged zespołu Hey. Udziela się także jako aktor tańcząc w teatrze w najnowszym projekcie Iwony Pasińskiej Gramy 4 You. Choć Polacy docenili go dopiero, gdy zaświerkał, Czesiek pokazał klasę dużo wcześniej. Wraz z duńskim zespołem Tesco Value nagrał dwie płyty, które wydane nakładem Mystic Production, są już dostępne w Polsce. Ostatnia reedycja płyty Songs for the Gatekeepers to zupełnie nowe brzmienie i oblicze Czesława. W 2001 roku zespół Tesco Value zagrał na prestiżowym festiwalu Roskilde, od 2002 roku występował w klubach w całej Polsce, by w kwietniu 2008 roku podbić polski rynek projektem Czesław Śpiewa.

8 MIĘDZYNARODOWA PARADA TEATRALNA: STWORY, KOLORY I DALEKIE LĄDY Trasa parady: Plac Kaszubski, ul. Świętojańska, ul. Piłsudskiego (Dom Marynarza) Udział biorą: TEATR A TEATR SNÓW TEATR CZTERY ŻYWIOŁY TEATR VOSKRIESINNIA (Ukraina) ECHT STREET PUPPETS (Czechy, Niemcy) TEATR IKATORIA (Ukraina) AK CHUKWU + BĘBNIARZE GRUPA EPHATA Gdynia jako miasto portowe zakorzeniona jest w tradycji wielokulturowej wymiany. To nasze okno na świat zawsze gotowe na nowe zdarzenia. Paradę rozpoczną żeglarze - wędrowcy szukający nowych lądów i odkrywający nowe światy. Szczudlarze z żaglowymi konstrukcjami (TEATR SNÓW z Gdańska) przybliżą trud poszukiwania nowych przygód, radości z odkrywania nowych, nieznanych lądów. W baśniową rzeczywistość potworów, magów i dzielnych rycerzy zaprosi TEATR A z Gliwic. Tańczący w rytm afrykańskich bębnów, czarnoskórzy aktorzy w rytualnych maskach TEATR AK CHUKWU przybliżą świat nieokiełznanej i dzikiej Afryki. W wędrówce przenosimy się do Ameryki Południowej, żeby wziąć udział w karnawałowym szaleństwie razem z aktorami TEATRU IKATORIA, których kolorowe kostiumy w połączeniu z wysokimi szczudłami zdają się otaczać widzów ze wszystkich stron. I już jesteśmy w Europie gdzie bierzmy udział w plebejskiej zabawie z udziałem dużych karnawałowych lalek. To czesko-niemiecka formacja ECHT STREET PUPPETS zabiera widzów w świat diabłów, strzyg i szkieletów. W podróż razem z podniebnymi wędrowcami ptakami i kolorowymi motylami porywa TEATR CZTERY ŻYWIOŁY z Chojnic. TEATR VOSKRASIENNIA zbuduje świat kuglarzy i magików. Oczom widzów ukaże się fantastyczny jarmark cudów, którego kolorowe i wielowymiarowe postacie zaproszą do wspólnej zabawy. Widowisko oprawione będzie muzyką wykonywaną na instrumentach perkusyjnych oraz dźwiękami płynącymi z głośników specjalnie zainstalowanych w konstrukcjach teatralnych. Wszystkim zdarzeniom towarzyszyć będą efekty pirotechniczne i wizualne. PARADA CYRK SFINKSA Korzystając z zasobów własnych i kufra pięknych przyjaciół Stowarzyszenie Finezyjnie Intelektualnie Nasyconych Komizmem i Sztuką - SFINKS, serdecznie zaprasza na CYRK SFINKSA. Mistrzowie frywolnej wyobraźni w paradnym przemarszu Bulwarem Nadmorskim zaprezentują linoskoczków piękna i woltyżerki fantazji. Wyrafinowany komizm szalonej lokomotywy oraz wysublimowanych estetycznie klaunów zderzony zostanie z mistrzowską gracją młodych gimnastyczek.

9 Treserka pudla i dwóch głupich psów będzie zmagać się o prymat z groteskowymi stworami i ich zmysłowymi oprawczyniami. Polarne niedźwiedzie zatańczą dla rozkochanego w syrenach Muzikmajstra. Orszak ten poprowadzi świta Mistrza Ceremonii, czyli ekscentryczny Cirkus Master z piękną karlicą, nad nimi zalotnie zatańczą balony,a rytm wybiją klaszczące w dłoniach i wirujące w powietrzu maczugi. Prosimy przynieść ze sobą miłe usposobienie, wrażliwość na piękno i przyłączyć się do wspólnej Parady Życzliwości i Wyobraźni. Im więcej koloru, humoru, gwizdków i bębenków tym lepiej. SFINKS Sfinks Sopockie Forum Integracji Nauki Kultury i Sztuki Jesienią 1991 roku w ruinach dawnego Sopockiego Kunst Hale kilkunastoosobowa grupa artystów i intelektualistów zaprosiła śmietankę artystyczno-imprezowo-biznesowo-polityczną na Bal na Gruzach. Tak rozpoczęła się historia sławetnych sfinksowych bali, przetykanych wystawami, okraszanych koncertami, w którą przez lata wplotła się codzienność Klubu Sfinks. Warto przypomnieć, że Sfinks otrzymał w 1993 roku Nagrodę Wojewody Gdańskiego w Dziedzinie kultury jako Najwybitniejsze Wydarzenie Roku, w roku 2001 w plebiscycie Polish Dance Awards został uznany za najlepszy klub roku, a w tym samym roku portal Clubbing pl nagrodził Sfinksa za klub roku oraz imprezę roku. Dwukrotnie w rankingu lokali magazynu Newsweek klub został wyróżniony mianem najlepszego lokalu. Na polskiej scenie klubowej Sfinks to artystyczny ewenement, łączący plastykę spektakle teatralne, koncerty, pokazy mody z muzyką klubową. GRA MIEJSKA: URBAN PLAYGROUND W ten jeden szczególny dzień centrum Gdyni stanie się przestrzenią wyjątkowej miejskiej gry, w której uczestniczyć może każdy chętny. Po odebraniu karty w punkcie startowym na Placu Grunwaldzkim o godz uczestnicy będą się przemieszczać według wskazówek, odkrywając przy okazji uroki miasta, miejsca niezwykłe, być może nieznane, rozwiązując zagadki i krok po kroku zbliżając się do celu. Wygrywa osoba/zespół, która zdobędzie jak największą ilość punktów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Gdynia. Urban Playground na CudachWiankach to inauguracja gry miejskiej, którą zamierzamy kontynuować przy okazji kolejnych imprez plenerowych. Zapraszamy na drugą odsłonę UP w dniach 8-9 sierpnia w tajemniczej scenerii Parku Oliwskiego i Oliwy podczas tegorocznego III PARKOWANIA [więcej na

10 STREET ART + SET DJ-SKI Udział biorą: IWONA ZAJĄC MŁODA ZAŁOGA LOWBUDGET PIKASO KRECHA Set Dj-ski: COMICSTORE Tworzenie na żywo billboardów, graffiti, kolaży i form przestrzennych. Czołówka uzdolnionych trójmiejskich artystów zaprasza mieszkańców do obserwowania i współkreowania procesu powstawiania prac street-artowych. W centrum Gdyni, w Alei Topolowej staną billboardy każdy artysta na żywo stworzy osobną pracę, a dwa billboardy zostaną oddane w ręce mieszkańców w trakcie warsztatów street-artowych w godz , prowadzonych przez Młodą Załogę. Podczas działań warsztatowych zagra kolektyw dj-ski Comicstore. Billbordy z pracami zarówno artystów, jak i mieszkańców będzie można oglądać do czwartku w Alei Topolowej. IWONA ZAJĄC Malarka. W 1999 roku ukończyła ASP w Gdańsku. Od 2002 rezydentka Kolonii Artystów (obecnie Młodego Miasta) na terenie Stoczni Gdańskiej. W swojej twórczości podejmuje problematykę społeczną i feministyczną. Często bohaterem swych prac czyni siebie samą lub swoich przyjaciół (www.iwona-zajac.com). Od 2000 roku zajmuje się malarstwem ściennym. Swoje muralesy pokazywała w Polsce i za granicą. Do najbardziej znanych jej projektów należy Stocznia - seria szablonów na zewnętrznych murach Stoczni Gdańskiej, zawierających opowieści stoczniowców związane z ich życiem i pracą (www.stocznia.bzzz.net ). Od lat współpracuje z Fundacją Theatrum Gedanense prowadząc warsztaty plastyczne podczas festiwali szekspirowskich oraz instytucjami społecznymi jako koordynatorka edukacyjnych projektów artystycznych dla młodzieży. (www.mlodazaloga.bzzz.net,

11 W ciągu paru ostatnich lat temat jej muralesów się zmienił i ogniskuje wokół rodziny ( Mama, Cudzoziemka ). Artystka mieszka i pracuje w Gdańsku i Londynie. Pomimo częstych konaktów telefonicznych i internetowych z najbliższymi brakuje jej ich fizycznej obecności, bliskości, dotyku. Zaczeła więc umieszczać ich w swoich projektach i zabierać ze sobą do miejsc, w których maluje swoje muralesy. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2008 roku została nominowana na Gdańszczanina Roku Od 2000 roku maluję swoje obrazy na murach w mieście. Dzięki temu mogę wyjść z moją sztuką w przestrzeń miejską. Otworzyć się na widza, zwrócić się do odbiorcy spoza zamkniętego kręgu znawców i smakoszy sztuki. Odbijam szablony w miejscach, gdzie mam kontakt z żywym człowiekiem. W swoich muralesach opowiadam swoje prywatne historie, bawię się formą, kolorem, dzielę się z widzem tym, co mnie drażni, fascynuje, porusza. Uważam, że malarstwo ścienne jest nie tylko interwencją w przestrzeń miejską, ale zarazem elementem upiększającym, oswajającym industrialne przestrzenie w wielkich miastach. Dlatego też od wielu lat staram się tą dziedziną sztuki zafascynować młode pokolenie. MŁODA ZAŁOGA to grupa młodzieży z którą gdańska artystka sztuki ulicy Iwona Zając od 1999 roku realizuje swoje projekty. Razem pracowali m.in. przy Interpretacjach w PGS w Sopocie, Młodej Stoczni, w Szpitalu Leczenia Zeza i Niedowidzenia na Żabiance w ramach akcji Szpitale Motylkowe (www.karandasz.bzzz.net). Wymalowali Morze dla Warszawy i Morze dla Brzeskiej (www.mlodazaloga.bzzz.net). W 2004 roku artystka wyjechała do Londynu między innymi dlatego, że nie chciała, by jej pasja zamieniła się w rutynę. Chciała żeby dojrzewanie jej grupy było dla niej jednorazowe i niepowtarzalne. Dzięki temu, że cały czas ma pracownię na terenie stoczni gdańskiej, za każdym razem, kiedy przyjeżdża z Londynu mają miejsce na wspólnie projekty. Iwona Zając stara się przekazać im swoją wiedzę i doświadczenie, a zarazem namawia do poszukiwania własnych dziedzin ekspresji. Na jej oczach grupa się zmieniała. Dorastali, odchodzili ode niej i wracali. Stawali sie co raz bardziej samodzielni. Jako Młoda Załoga malują muralesy i prowadzą warsztaty (m.in. street-artu w Instytucie Sztuki Wyspa w ramach festiwalu Symbole Wolności oraz Europa przyjeżdża na Letnicę w ramach festynu rodzinnego). W 2008 zaczeła powstawać Idealna - projekt zamykający pewien okres w rozwoju Młodej Załogi. Iwona z pedagoga stała się uczniem. Idealna jest projektem, w którym gram z konwencją poradników, pism kobiecych zawierających szereg rad jak stać się kobietą idelaną. Wykorzystuję ich

12 stylistykę, opieram sie na zawartych w nich poradach i nadaję im nowe znaczenie. Dziewczyny uczą mnie jak się robi makijaż, kupują ze mną kosmetyki, malują, ubierają, czeszą. Oddają mi swoje zniżki w sklepach, robią dla mnie kolczyki, szyją kreacje. Z tygodnia na tydzień staję się ładniejsza, coraz lepiej ubrana. W naszym paradniku można znaleźć porady jak stać się,,idealną'', ale kluczowe znaczenie, ma w nim aspekt emocjonalny. To historia o przyjaźni pomiędzy kobietami z dwóch różnych pokoleń, które bezinteresownie przekazują sobie swoje umiejętności. Dla każdej kobiety dążenie do ideału ma inny wymiar. Może on być czysto fizyczny lub ukierunkowany na rozwój wewnętrzny. Dla nas te płaszczyzny się nie wykluczają. Młoda Załoga - osoby biorące udział w CudachWiankach: Ola Fijałkowska, Emila Garska, Ania Haśkiewcz, Magdalena Małyjasiak, Karolina Piątkiewicz, Ola Polańska, Karolina Szambelan LOWBUDGET to interdyscyplinarna grupa projektowa założona przez Filipa Kozarskiego, Macieja Ryniewicza i Piotra Ruszkowskiego w 2003 roku. Połączyły nas korzenie w kulturze graffiti, by wspólnie zajmować się architekturą, grafiką i wnętrzami. Każdy z nas robi swoje, ma inny styl, bierze udział w różnych niezależnych projektach i współpracuje z wieloma osobami, mając przy tym jeden cel - być kreatywnym, a zarazem dobrze się bawić.

13 PIKASO Na gdańskiej scenie graffiti i street-art działa juz prawie 10 lat. Ważniejsze wystawy: Gdańsk - "Shitart" - indywidualna wystawa malarstwa - Dom Kultury ul. Śląska Gdańsk - "24osoby" - wystawa zbiorowa - Gdańska Galeria Miejska. Imprezy: Onlymembers street session, KRECHA Krecha to grupa z Gdańska, stworzona w 2006 roku. Stały skład Krechy to Maciej Chodziński (lew), Maciej Salamon (wodnik), oraz Marcin Sosiński (lew) i Michał Sosiński (skorpion) (mimo iż są braćmi - zbieżność nazwisk przypadkowa). Od trzech lat tworzą swoją niezależną gazetę/magazyn artystyczny Krecha. Krecha wydawana jest nieregularnie, w zależności od okazji i funduszy. Do tej pory wyszło 11 numerów. Oprócz wydawania magazynu chłopcy zajmują się też malarstwem, grafiką, sitodrukiem, animacją.

14 COMICSTORE Pod numerem czwartym przy ulicy Jana z Kolna w Gdyni w niewielkim, ciemnym wnętrzu nieistniejącego już Klubu na przestrzeni paru lat cyklicznie, pod szyldem Comicstore odbywały się imprezy. Kolegom aranżującym spotkania przez parę lat aktywności na scenie i poza nią udało się, chwała im za to, nie dopiąć sobie łatki klubowych aktywistów i propagatorów genreu swojej działalności. Czytelna za to panorama upodobań, na której obok siebie z powodzeniem znajdują się stare trzeszczące regały tuż obok elektronicznych walców, nadała imprezom wdzięczną etykietkę eklektycznych i zabawnych, dobrze przewietrzonych. Zabawa, bo po to to wszystko, przejawia się nierzadko w wieloosobowych sesjach djskich czy tandemach muzycznych przy domowych produkcjach. Otwarta seria krzepiących setów "Rear Window" najlepiej określa ducha spoczywającego w grupie. Alcay i Charly, dwóch z pośród Comicstore'ów, zapewne motor i któreś ze skrzydeł kolektywu, na tle pozostałych częściej skłaniają się ku mariażom hiphopowego złotego pyłu, jazzowych fuzji, zawsze najświeższego, chrupiącego IDMu i podróżom w zakurzone soulowe siedmiocalówki. SPEKTAKULARNE FIRESHOW Udział biorą: MAMADOO & GOŚCIE Muzyczno-wizualne widowisko nocy przesilenia, łączące siłę żywiołów, akrobatykę powietrzną, pokazy

15 ogniowe i taniec. W tę jedyną noc przeniesiemy się do miejsca, gdzie magiczne istoty tańczą wśród płomieni a sekretne siły nocy sobótkowej budzą do życia zapomniane legendy. W zapadających ciemnościach zapłonie kwiat paproci, a muzycy i tancerze wybiją ogniste tętno nocy. MAMADOO Mamadoo to pięć kobiet z Trójmiasta, połączonych chęcią pokazania kobiecej i figlarnej natury fireshow. Ich pokazy to wybuchowa mieszanka synchronicznych choreografii z elementami tańca, humoru i zaskakujących płonących gadżetów. Fireshow Mamadoo przedstawia inną stronę ognia ognia jako źródła zabawy i radości, a także pretekstu do humorystycznych scenek taneczno-pantomimicznych. Przez pięć lat działalności Mamadoo doskonaliło swoje umiejętności w kraju i za granicą dając ponad setkę pokazów, a także angażując się w projekty artystyczne. Z uwagi na trójmiejskie pochodzenie, nie mogło zabraknąć formacji Mamadoo na scenach takich wydarzeń jak Heineken Open er, Festiwal Teatrów Ulicznych i Plenerowych FETA Gdańsk 2007, czy Świętojańska Carnival. Grupa prezentowała swój nietuzinkowy fireshow również na coraz bardziej popularnych w Polsce festiwalach dotyczących sztuk żonglerskich i fireshow, takich jak: III Środkowoeuropejskie Spotkania Teatralno-Cyrkowe 2007 (Wrocław), I Festiwal Rytmu i Ognia FROG 2006 I wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie formacji fireshow (Gdynia), Etno Festiwal Rytm i Ogień 2007 (Malbork), Festiwal Sztukmistrzów w Lublinie a także zagranicznych festiwalach artystycznych: Trans Yapit w Istambule, Thesmia w Grecji. Członkinie grupy Kinga Kuczyńska i Monika Derda są organizatorkami największego festiwalu fireshow w Polsce Festiwalu Rytmu i Ognia FROG oraz aktywnie uczestniczą w tworzeniu i promowaniu młodego alternatywnego cyrku w Polsce. BĘBNIARSKIE JAMMOWANIE PRZY OGNISKU Udział biorą: LOMBELICO DEL MONDO SAMBA RYTHMS OF RESISTANCE EBANAKOMA

16 LOMBELICO DEL MONDO Lombelico del Mondo jest grupą działającą w Sochaczewie i zajmuje się szeroko pojmowaną sztuką uliczną oraz przede wszystkim graniem samby i rytmów zachodniej Afryki. Grupa istnieje od 2004 roku i liczy 27 osób. Lombelico del Mondo czyli Pępek Świata zakłada, że centrum wydarzeń jest tam, gdzie są ludzie i chęć do działania oraz realizacji oryginalnych, nieszablonowych pomysłów. Lombelico del Mondo specjalizuje się występach ulicznych, paradach, pokazach fireshow oraz akcjach teatralnych. Nie jest grupą trzymającą się ściśle muzycznej tradycji czy to brazylijskiej, kubańskiej lub kultury Malinke (Afryka Zach.), ale starają się robić to po swojemu dzięki czemu ich muzyka jest oryginalna i stanowi mieszankę wcześniej wymienionych kultur, przyprawionych polskim folklorem. SAMBA RYTHMS OF RESISTANCE Rhythms of Resistance Trójmiasto jest zespołem perkusyjnym grającym gorące afro-brazylijskie rytmy. Poprzez swoją muzykę wspierają demonstracje, happeningi, akcje uliczne oraz wszelkiego rodzaju twórcze przedsięwzięcia przeciwko wszelkim systemom dominacji, a także działania proekologiczne. Są częścią międzynarodowej sieci zespołów Rhythms of Resistance. Korzenie tego typu aktywności sięgają lat siedemdziesiątych, kiedy to w Salwador da Bahia w Brazylii powstały

17 pierwsze zespoły perkusyjne uczestniczące w protestach czarnej ludności przeciwko ekonomicznemu wykluczeniu. EBANAKOMA Nazwa zespołu powstała z połączenia dwóch zachodnioafrykańskich słów: EBAN - dom. Jest symbolem wspólnoty, bo to właśnie potrzeba wspólnego przeżywania muzyki połączyła członków zespołu. Łączy nas też chęć poszukiwania muzyki w różnych jej formach i odnajdywania wspólnego rytmu ponad wszelkimi podziałami. Daje nam to poczucie jedności z Ziemią i innymi ludźmi. AKOMA - serce. Symbolizuje pierwotny rytm, który towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. To bicie jego serca. Symbol ten nie tylko obrazuje naszą miłość do muzyki, ale również jej wszechobecność i pierwotną naturę wszelkich rytmów. AKCJA FOTOGRAFICZNA: FOTO-DZIENNIK PUNKT KONSULTACYJNY ODBIÓR i ZBIERANIE APARATÓW: KLUB MINGA Prowadzenie: TOMASZ ZEREK Aparaty, które będą wykorzystane w projekcie są bardzo proste w obsłudze, dzięki temu możemy zaprosić do udziału wszystkich bez względu na wiek czy doświadczenie fotograficzne. Liczymy,że współtwórcami projektu zostaną dzieci ze szkoły podstawowej, ale i emeryci. Każde oko jest mile widziane, gdyż każdy dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu w inny sposób postrzega otaczający świat. Z jednej strony jesteśmy otwarci na świeże spojrzenie dzieci, które jeszcze trochę dziko patrzą (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), aż po widzenie dorosłych, gdyż jedna z teorii mówi, że widzi się to, co się wie. Zamierzamy rozdać 100 aparatów. Uczestnicy będą mieli za zadanie uwolnić swoją kreatywność i zrobić zdjęcia, które według nich najlepiej opiszą-zarejestrują wyjątkowość tego czasu. Oddając aparaty w ręce samych uczestników Nocy Świętojańskiej, chcemy stworzyć demokratyczną, wspólnotową dokumentację fotograficzną tego wydarzenia. Poprzez tak dużą ilość uczestników uzyskamy stan bliski wszechobecnej rejestracji fotograficznej. Nic nie umknie czujnym 100 obiektywom. Dodajmy do tego bogactwo osobowości a otrzymamy wyjątkowe zdjęcia. Liczymy, że materiał, który powstanie poprzez połączenie powstałych fotografii stworzy bezpośredni i żywy dokument o wspólnym świętowaniu. Noc Świętojańska to duże wydarzenie kulturalne, które przyciągnie ogromną rzeszę ludzi. Bawić będziemy się wspólnie, ale przeżywać będziemy jednostkowo. Biorąc udział w projekcie, będziemy w jeszcze bardziej intensywny sposób uczestniczyć. Co pojawi się na zdjęciach? Tego nikt nie wie.

18 Będziemy jednak zachęcać do fotografowania tego, na co ma się ochotę, zapominając o wszelkich wzorcach. Niech podążanie za instynktem i intuicją będzie propozycją na czerpanie radości z nowych doświadczeń. Jednorazowe aparaty fotograficzne, będzie można odbierać w dniu wydarzenia w godzinach Znajdujący się tam wolontariusze oraz opiekun akcji Tomek Zerek poinstruują chętnych jak korzystać z aparatu fotograficznego i jaką drogę musi on przebyć, aby wrócić z powrotem do punktu wydawania i trafić na wystawę do gdyńskiego PPNT. Wykonane przez mieszkańców fotografie zostaną wystawione podczas specjalnej wystawy w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni w dniach czerwca Na autora najlepszej dokumentacji czeka nagroda ufundowana przez Miasto Gdynia. Wernisaż wystawy Foto-Dziennik: 24 czerwca PPNT w Gdyni godz SPOTKANIA WARSZTATOWE spotkanie z Tomkiem Zerkiem w Klubie Minga, gdzie będzie można skonsultować swoje obserwacje i działania przy Foto-Dzienniku oraz pokrótce zgłębić tajniki robienia zdjęć dokumentacyjnych. Tomek Zerek - fotograf, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu; Wystawiał m.in. w Gdańskiej Galerii Fotografii, Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Galerii Fotohof w Salzburgu. Laureat Nagrody Miasta Gdańska (2002), stypendysta Prezydenta Miasta Gdańska (2003) oraz Marszałka Województwa Pomorskiego (2007). W 2006 roku był stypendystą Mobile Academy Warsaw (2006). Jest kuratorem Galerii Żak w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Trójmieście.

ESK WYSTAWA DLA DZIECI KONCERT JAZZ TEATR PIOSENKI MUZYKA

ESK WYSTAWA DLA DZIECI KONCERT JAZZ TEATR PIOSENKI MUZYKA WYSTAWA ESK DLA DZIECI KONCERT MUZYKA TEATR PIOSENKI JAZZ styczeń 2015 Szczęśliwego Nowego Roku! Drodzy Czytelnicy i Widzowie Nowy rok naszej kulturalnej aktywności z każdym dniem coraz szybciej przybliża

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Teoria: 4.Wstępne słowa 6. .Konferencja Nowy Cyrk i Sztuka w Przestrzeni Publicznej

Spis treści. Teoria: 4.Wstępne słowa 6. .Konferencja Nowy Cyrk i Sztuka w Przestrzeni Publicznej Spis treści Teoria: 4.Wstępne słowa 6.Konferencja Nowy Cyrk i Sztuka w Przestrzeni Publicznej 7.O Nowym Cyrku i Sztuce w Przestrzeni Publicznej w sieci 8.Cyrk jako sztuka i przedmiot badan 8.Circostrada

Bardziej szczegółowo

Dla nas wrzesień jest zawsze miesiącem szczególnie miłym, gdyż Ikar obchodzi wtedy urodziny. W tym roku dziewiąte. Dziękujemy, że są Państwo z nami.

Dla nas wrzesień jest zawsze miesiącem szczególnie miłym, gdyż Ikar obchodzi wtedy urodziny. W tym roku dziewiąte. Dziękujemy, że są Państwo z nami. Fot. chadashim.pl Wakacje się skończyły, błogie lenistwo za nami, a więc do pracy! Wiemy jednak z własnego doświadczenia, że powrót do obowiązków bywa niełatwy i po okresie wypoczynku tym trudniej wdrożyć

Bardziej szczegółowo

luty 2012 nakład 5 000 egz. nr 2 (44) 2012 ISSN 1898-5572 nasz patronat!!! gamewood zdj.: Kamil Musiejczuk czyt. s. 7 dzień z grami planszowymi

luty 2012 nakład 5 000 egz. nr 2 (44) 2012 ISSN 1898-5572 nasz patronat!!! gamewood zdj.: Kamil Musiejczuk czyt. s. 7 dzień z grami planszowymi b e z p ł a t n y m i e s i ę c z n i k luty 2012 nakład 5 000 egz. nr 2 (44) 2012 ISSN 1898-5572 nasz patronat!!! gamewood czyt. s. 7 dzień z grami planszowymi zdj.: Kamil Musiejczuk 2 Agnieszka Janiszewska

Bardziej szczegółowo

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki maj czerwiec 2013 informator kulturalny Suwałki Szanowni Państwo, Po półrocznej zimie definitywnie nadeszła wiosna, a wraz z nią chwila otwarcia nowego miejsca na mapie Suwałk budynku nr 5 przy ulicy Papieża

Bardziej szczegółowo

LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE

LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE Festiwal Konfrontacje Teatralne LUBLIN MIASTO KULTURY NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA KULTURALNE 4 / 5 spis treści 06 Centrum Kultury * Harmonie Starego

Bardziej szczegółowo

BEZPŁATNY MIESIĘCZNIK MIASTA CZĘSTOCHOWY MIASTO ROZRYWKA KULTURA KALENDARIUM SPORT NR 22 / GRUDZIEŃ 2013 ISSN 2084-6207. Anna Stępień ANIA WYSZKONI

BEZPŁATNY MIESIĘCZNIK MIASTA CZĘSTOCHOWY MIASTO ROZRYWKA KULTURA KALENDARIUM SPORT NR 22 / GRUDZIEŃ 2013 ISSN 2084-6207. Anna Stępień ANIA WYSZKONI BEZPŁATNY MIESIĘCZNIK MIASTA CZĘSTOCHOWY MIASTO ROZRYWKA KULTURA KALENDARIUM SPORT NR 22 / GRUDZIEŃ 2013 ISSN 2084-6207 Marta Nowak Kabaret Zrywka Adam loniewski T.ETNO Muzeum Historii Kolei Anna Stępień

Bardziej szczegółowo

i za darmo Marek Wawro Paweł Wójcik spis treści

i za darmo Marek Wawro Paweł Wójcik spis treści PROJEKTOWANIE SERWISÓW WWW NIE MARTW SIĘ... WIEMY JAK TO DZIAŁA KOMPLETNE USŁUGI W SIECI INTERNETOWEJ WWW.RAFA.WICI.INFO informacje tel. 601 077 830 słowo na wstępie cisza... spis treści wydarzenia 2.

Bardziej szczegółowo

Turysto czy Ci nie żal...

Turysto czy Ci nie żal... W tym numerze: Teatry na murawie Przedstawiciele jeleniogórskich teatrów: im. C. K. Norwida i Zdrojowego Teatru Animacji korzystając z okazji, że w Polsce trwa gorączka Euro, i publiczność zamiast na scenę

Bardziej szczegółowo

podsumowanie projektu edukacyjnego 2012 2014 gotowi?

podsumowanie projektu edukacyjnego 2012 2014 gotowi? Współczesność zafundowała nam szybsze tempo życia, czas wolny jest dziś pewną formą luksusu. Pojawia się również problem z jego właściwym wykorzystaniem. Pośpiech, bierność i lenistwo są czynnikami, które

Bardziej szczegółowo

Laureaci V edycji Akademii Orange

Laureaci V edycji Akademii Orange l.p. Nazwa organizacji wnioskującej Laureaci V edycji Akademii Orange Tytuł projektu Nazwa organizacji Skrócony opis projektu kwota województwo partnerskiej wsparcia 1 Bajka - Fundacja na Bajkowe słuchowisko

Bardziej szczegółowo

czasopismo bezpłatne 3/2014 Chełmska Biblioteka Publiczna w nowej szacie - czytaj na stronie 10.

czasopismo bezpłatne 3/2014 Chełmska Biblioteka Publiczna w nowej szacie - czytaj na stronie 10. czasopismo bezpłatne 13 3/2014 Chełmska Biblioteka Publiczna w nowej szacie - czytaj na stronie 10. 2 Wydarzenie Uroczystości poświęcone księciu Danielowi Romanowiczowi 21 września 2014 roku Prezydent

Bardziej szczegółowo

G A Z E T A B E Z P Ł A T N A ISSN 1734-5510

G A Z E T A B E Z P Ł A T N A ISSN 1734-5510 nr 16 07/2006 G A Z E T A B E Z P Ł A T N A ISSN 1734-5510 historia z Ochotą w tle Krzysztof Trawkowski Polski Casals na Ochocie? Nie przypadkowo polska krytyka muzyczna określała Kazimierza Wiłkomirskiego

Bardziej szczegółowo

Klezzmates w Jeleniej Górze

Klezzmates w Jeleniej Górze W tym numerze: Na Jeleniogórskiej Ścieżce Filmowej bezpłatny dwutygodnik Nr 3/2011 (3) 18 listopada 2011 Nakład 10 000 egz. Historia jeleniogórskich kin liczy sobie 115 lat! Jest co wspominać. Wystawa,

Bardziej szczegółowo

Ochrona danych osobowych. Pomorskie. Interaktywna podróż w czasie. www. eventmanagernews.pl / 14 / 22 / 28. sierpień / 15 / 2014

Ochrona danych osobowych. Pomorskie. Interaktywna podróż w czasie. www. eventmanagernews.pl / 14 / 22 / 28. sierpień / 15 / 2014 www. eventmanagernews.pl sierpień / 15 / 2014 Na temat Case Study Prawo w eventach Interaktywna podróż w czasie / 14 Pomorskie Rendez-Vous / 22 Ochrona danych osobowych / 28 od redakcji... Zapewne, na

Bardziej szczegółowo

K I E L C E NR 19 LIPIEC-SIERPIEŃ 2007 ISSN 1895-0264

K I E L C E NR 19 LIPIEC-SIERPIEŃ 2007 ISSN 1895-0264 K I E L C E NR 19 LIPIEC-SIERPIEŃ 2007 ISSN 1895-0264 spis treści REDAKCJA kulturalny informator www.wici.info email: redakcja@wici.info Naczelny i Artystyczny Rafał Nowak Internetowy Sergiusz Pawłowski

Bardziej szczegółowo

Kultura. Donosimy o kulturze, elektryzujemy ofertą, łączymy pokolenia { BEZPŁATNY INFORMATOR KULTURALNO-ROZRYWKOWY } dlaseniora.pl

Kultura. Donosimy o kulturze, elektryzujemy ofertą, łączymy pokolenia { BEZPŁATNY INFORMATOR KULTURALNO-ROZRYWKOWY } dlaseniora.pl Kultura dlaseniora.pl nr 2 {2} sierpień 2014... Donosimy o kulturze, elektryzujemy ofertą, łączymy pokolenia { BEZPŁATNY INFORMATOR KULTURALNO-ROZRYWKOWY } ISSN 2353-9542 MIESIĘCZNIK BEZPŁATNY V Światowy

Bardziej szczegółowo

DOMINIKA MIĘKUS I KRZYSZTOF PARDA KOMIKSY NA EKRANIE PAWEŁ KWIATKOWSKI PIERWSZY KONTAKT REBEKA KULTURALNE LATO

DOMINIKA MIĘKUS I KRZYSZTOF PARDA KOMIKSY NA EKRANIE PAWEŁ KWIATKOWSKI PIERWSZY KONTAKT REBEKA KULTURALNE LATO LIPIEC-SIERPIEŃ 2013 5-6 5-6 DOMINIKA MIĘKUS I KRZYSZTOF PARDA KOMIKSY NA EKRANIE PAWEŁ KWIATKOWSKI PIERWSZY KONTAKT REBEKA KULTURALNE LATO c z o ł e m ILUSTR. KAROL BARSKI Nadeszła pora, by spakować plecak,

Bardziej szczegółowo

Kultura. Donosimy o kulturze, elektryzujemy ofertą, łączymy pokolenia { Informator kulturalno-rozrywkowy dla seniorów } dlaseniora.

Kultura. Donosimy o kulturze, elektryzujemy ofertą, łączymy pokolenia { Informator kulturalno-rozrywkowy dla seniorów } dlaseniora. Kultura dlaseniora.pl nr 1 {1} lipiec 2014... Donosimy o kulturze, elektryzujemy ofertą, łączymy pokolenia { Informator kulturalno-rozrywkowy dla seniorów } ISSN 2353-9542 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY lipiec 2014

Bardziej szczegółowo

Strategia promocji miasta Torunia

Strategia promocji miasta Torunia Strategia promocji miasta Torunia której celem strategicznym jest uzyskanie przez Toruń tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku 1 Spis treści 1. Wprowadzenie 1.1. Metodologia opracowywania dokumentu

Bardziej szczegółowo

Można żyć w brzydkiej przestrzeni i być szczęśliwym - rozmowa z Filipem Springerem - s. 3

Można żyć w brzydkiej przestrzeni i być szczęśliwym - rozmowa z Filipem Springerem - s. 3 Można żyć w brzydkiej przestrzeni i być szczęśliwym - rozmowa z Filipem Springerem - s. 3 Cały ten Maks, czyli rzecz o nadludziach, burdelach i gotowaniu kiełbasy - s. 5 5 pytań do Marty Kępy - s. 9 Stylu

Bardziej szczegółowo

Informa t or. Zdjęcie z tatą. Jarmark św. Stanisława. XX Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Polska Noc Kabaretowa

Informa t or. Zdjęcie z tatą. Jarmark św. Stanisława. XX Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Polska Noc Kabaretowa Informa t or 5 2015 Zdjęcie z tatą Jarmark św. Stanisława XX Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Polska Noc Kabaretowa Impresje taneczne Formacji Tanecznej MP Dance Koncert Jerzego Połomskiego

Bardziej szczegółowo

2 SPIS TREŚCI. Sebastian Pawłowski, dyrektor programowy Slot Art Festival

2 SPIS TREŚCI. Sebastian Pawłowski, dyrektor programowy Slot Art Festival INFORMATOR 2 SPIS TREŚCI 3 4 5 10 44 48 50 55 57 58 61 62 64 65 65 67 73 74 79 81 83 85 87 88 89 91 92 92 93 93 93 94 95 97 98 ŚCIEŻKI ZWRÓĆ UWAGĘ! WARSZTATY KONCERTY, WYDARZENIA, WYKŁADY MAPA DUŻA SCENA

Bardziej szczegółowo

kwiecień 2010 numer 4 (18) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530

kwiecień 2010 numer 4 (18) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530 Nasze Katowice kwiecień 2010 numer 4 (18) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530 II Europejski Kongres Gospodarczy 2010 (European Economic Congress - EEC) Europa patrzy na Śląsk Już

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH, SPORTOWYCH I TURYSTYCZNYCH NA LISTOPAD 2011 WERNISAŻE, WYSTAWY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH, SPORTOWYCH I TURYSTYCZNYCH NA LISTOPAD 2011 WERNISAŻE, WYSTAWY KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH, SPORTOWYCH I TURYSTYCZNYCH NA LISTOPAD 2011 WERNISAŻE, WYSTAWY od 4 listopada 14 grudnia Wystawy fotografii BikeShot 2011 otwarcie wystawy oraz spotkanie z autorami 4.11.

Bardziej szczegółowo

Spis treści. z Wydarzenia 2. z Filmy 6. A. Seliga: Odkrywanie teatru 15. M. Sasin: Łajza tańczy Bacha 34. M. Sasin: Dyskoteka w zamku 37.

Spis treści. z Wydarzenia 2. z Filmy 6. A. Seliga: Odkrywanie teatru 15. M. Sasin: Łajza tańczy Bacha 34. M. Sasin: Dyskoteka w zamku 37. Spis treści z Wydarzenia 2 z Filmy 6 z Varia 7 Rozmowa z Mariuszem Ostrowskim 10 A. Seliga: Odkrywanie teatru 15 P. Grobliński: Przystanek filmówka 16 B. Sobieszek: Dęcie w Hollyłódź 18 Rozmowa z Marcinem

Bardziej szczegółowo

HALLOWEEN. w Trójmieście. Krochmalska, Liroy, Skiba, Kaliszuk. EVA MINGE & ESOTIQ Pokaz w Nowym Jorku. NASZA AKCJA! Łowcy stylu

HALLOWEEN. w Trójmieście. Krochmalska, Liroy, Skiba, Kaliszuk. EVA MINGE & ESOTIQ Pokaz w Nowym Jorku. NASZA AKCJA! Łowcy stylu miesięcznik bezpłatny nr 10 (18) październik 2011 r. www.magazynprestiz.com.pl NASZA AKCJA! Łowcy stylu MASAKRA W KADRZE Mariusz Kowal Kobaru EVA MINGE & ESOTIQ Pokaz w Nowym Jorku HALLOWEEN w Trójmieście

Bardziej szczegółowo

Noc Muzeów we Wrocławiu

Noc Muzeów we Wrocławiu Noc Muzeów we Wrocławiu 17 maja 2014 wstęp wolny miasto. muzea. magia. Legenda Program dla dzieci Miejsca na rowery Miejsce przyjazne niepełnosprawnym i1 i2 Punkty informacyjne Centrum Informacji Turystycznej

Bardziej szczegółowo

KALENDARIUM IMPREZ TORUŃSKICH WRZESIEŃ/2014

KALENDARIUM IMPREZ TORUŃSKICH WRZESIEŃ/2014 KALENDARIUM IMPREZ TORUŃSKICH WRZESIEŃ/2014 9 Repertuar DWÓR ARTUSA KLUBY SGALERIE wtorek-czwartek, godz. 10.00-18.00 piątek, godz. 10.00-20.00 sobota-niedziela, godz. 12.00-18.00 CENTRUM KULTURY DWÓR

Bardziej szczegółowo

marzec 2010 numer 3 (17) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530 Reżyserskie Interpretacje Czas płynie

marzec 2010 numer 3 (17) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530 Reżyserskie Interpretacje Czas płynie Nasze Katowice marzec 2010 numer 3 (17) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530 XII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje Reżyserskie Interpretacje Czas płynie nieubłaganie.

Bardziej szczegółowo