NOWA GENERACJA SZKLARNI

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "NOWA GENERACJA SZKLARNI"

Transkrypt

1 NOWA GENERACJA SZKLARNI

2 2 DRODZY POSIADACZE OGRODÓW Katalog, który trzymacie Państwo w rękach, może okazać się początkiem pięknego hobby. Bycie właścicielem szklarni otwiera przed człowiekiem bogactwo zmysłowych przyjemności. Mogą Państwo samotnie lub z dziećmi i wnukami odkryć świat pełen światła, roślin i radości. Niezależnie od tego czy szklarnia zostanie przeznaczona do uprawy roślin, czy jako oaza dla ludzi, na pewno stanie się częścią Państwa tożsamości i osobowości. Uprawianie własnych warzyw i ziół, a następnie ich zbieranie i dzielenie się plonami z przyjaciółmi, jest fantastyczną sprawą. W szklarni mogą przezimować delikatne, wrażliwe rośliny, a sadzonki można sadzić już wczesną wiosną. Polecamy, żeby zostawić trochę miejsca na stół i krzesło, tak aby mieli Państwo miejsce, w którym można wypić filiżankę kawy i rozkoszować się światłem słonecznym, będąc jednocześnie chronionym przed deszczem i wiatrem. Firma Julina jest światowym liderem w produkcji szklarni. W 2013r. świętowaliśmy 50-letni jubileusz. Obecnie możemy przedstawić Państwu całkiem nową generację szklarni, która jest produkowana w Danii. Nowe modele powstają w oparciu o doświadczenie, które nabyliśmy podczas wieloletniej działalności firmy. Mamy nadzieję, że w tym katalogu znajdą Państwo inspirację. Gorąco zachęcamy także od odwiedzenia naszej strony internetowej: Przyjemnej zabawy!

3 WPROWADZENIE 4 NOWE MODELE 6 PREMIUM 6 GÄRTNER 7 KOMPAKT 12 KOMPAKT PLUS 14 DIAMANT 16 ORANŻERIE 18 CLASSIC 20 MODELE PRZYŚCIENNE 22 WYPOSAŻENIE 24

4 4 DLATEGO WASZA NOWA SZKLARNIA POWINNA SIĘ NAZYWAĆ JULIANA 1 JAKOŚĆ 3 MONTAGE 5 DIE UMWELT 1. JAKOŚĆ 3. MONTAŻ 5. ŚRODOWISKO Przy konstruowaniu szklarni Juliana uwzględnia się ogromne opady śniegu i silne wiatry wiejące w Skandynawii. Z tego powodu wiele naszych modeli posiada dość duże rozmiary, które zapewniają odporność na warunki atmosferyczne. 3 MONTAŻ Produkty Juliany są wytwarzane i pakowane w taki sposób, by w możliwie największym stopniu ułatwić montaż nowej szklarni. Instrukcja obsługi jest bardzo szczegółowa, zawiera mało tekstu i dużo rysunków. Serie obrazków dokładnie ilustrują wszystkie czynności, które należy wykonać. Posiadanie własnej szklarni to jedno z najbardziej przyjaznych środowisku hobby na świecie i to nie tylko dlatego, że produkty wykonane ze szkła i przetopionego aluminium w niemal 100% podlegają recyklingowi, lecz także dlatego, że własnoręczny montaż wszystkich części jest najkrótszą drogą od producenta do konsumenta. 2. BEZPOŚREDNIA DOSTAWA 4. SERWIS LAT GWARANCJI Niezależnie od tego, gdzie zakupicie Państwo produkty Juliana, czas dostawy wynosi maksymalnie 10 dni roboczych. Towar przewożony jest do Państwa domu bezpośrednio z fabryki, dzięki czemu ryzyko powstania szkód transportowych i obciążenie środowiska są minimalne. Juliana produkuje szklarnie od 1973r. Wiele z wytworzonych przed 30-laty produktów do dziś stoi w rozmaitych ogrodach. Nadal produkujemy części zapasowe do tych szklarni. Jesteśmy tak przekonani o wyśmienitej jakości naszych produktów, że dajemy Państwu 12 lat gwarancji na usterki, które powstały z powodu błędów konstrukcyjnych, złej jakości wykonania lub wadliwych części aluminiowych. Szczegóły dotyczące gwarancji znajdą Państwo w instrukcji montażu. 7. KONSERWACJA 5 Dzięki dodatkowemu wyposażeniu, które posiadamy obecnie w naszym asortymencie, szklarnie mogą zostać dodatkowo wyposażone w łatwe w utrzymaniu, automatyczne otwieracze okien i w automatyczne urządzenia nawadniające, które sprawią, że nawet podczas urlopu nie będziecie się Państwo musieli się o nic martwić.

5 MONTAŻ 1. Umocować fundamenty w ziemi. 3. Zmontować wszystkie profile 5. Następnie można zmontować resztę razem- zaczynając od szczytu. domu. 2. Rozpakować profile. 4. Przymocować profile do fundamentu 6. Wstawić w ramy szyby i dodać i umocować je za pomocą okuć. silikon.

6 6 ZUPEŁNIE NOWA GENERACJA SZKLARNI W 2013r. Juliana Drivhuse A/S świętowała swój 50-letni Jubileusz. Była to dobra okazja, aby przedstawić nową generację szklarni. W firmie Juliana ważne są zarówno, tradycja, design, jak i rozwój technologiczny produktów. Przy wytwarzaniu szklarni bazujemy na naszym ogromnym doświadczeniu, które nabyliśmy podczas wieloletniego funkcjonowania naszej fabryki w Odense. Rozwój nowych modeli bazuje na latach naszego doświadczenia. Uważamy, że udało nam się na tyle rozwinąć technologię, że jesteśmy w stanie spełnić wymagania najbardziej wybrednego ogrodnika. Nawet jeśli spojrzeć z dalszej odległości, na pierwszy rzut oka widać, że nasze szklarnie odznaczają się najwyższą jakością. Nieustannie utrzymujemy kontakt z nabywcami naszych produktów i to nie tylko poprzez tradycyjne badania rynku, ale także dzięki założonemu przez nas klubowi, który zrzesza szczęśliwych posiadaczy szklarni. Od członków klubu otrzymujemy wiele wskazówek i rad, które uwzględniamy przy ulepszaniu starych i projektowaniu nowych modeli.. Dwie nowe serie oferują cały szereg dobrze przemyślanych detali. Chodzi tu o tego typu szczegóły dzięki którym, nasze produkty wyróżniają się na tle innych i które sprawiają, że szczęśliwi ogrodnicy mogą cieszyć się swymi szklarniami każdego dnia. Jakość produktu można rozpoznać. po tym, że ktoś zadał sobie wiele trudu, żeby zadbać o szczegóły. Taka sytuacja ma właśnie miejsce w przypadku wyrobów firmy Juliana. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, lecz także posiadają niepowtarzalny design, w którym przemyślany jest każdy detal. Specjalna wysokość ścian - sprawia, że szklarnie są bardzo przestronne, jest w nich wystarczająco dużo miejsca zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Wysokość ścian wynosi 172cm (w tym fundamenty 12cm), pozwala to osiągnąć szklarni imponujące rozmiary. Podwójne drzwi stalowe - dla optymalnego wietrzenia. Szerokie drzwi umożliwiają łatwe dostanie się do środka. Niski próg - sprawia, że bez problemu można wjechać taczką lub wózkiem inwalidzkim. W tradycyjnych szklarniach łatwo potknąć się o próg.

7 Kalenica - umieszczona na obu końcach dachu, wykonana z pięknie uformowanych tworzyw sztucznych, służy jako uwieńczenie profili i jednocześnie nadaje szklarni oryginalny styl. Trójkątna płyta - umieszczona nad drzwiami, dodaje konstrukcji stabilności i sprawia, że szklarnie JULIANA są rozpoznawalne nawet z dużej odległości. Klamka - wykonana jest z materiałów nierdzewnych i bezpośrednio połączona z zamkiem. Praktyczne i wspaniałe rozwiązanie. Pion kanalizacyjny - jest połączony ze spodnią stroną rynny dachowej; jego średnica wynosi 40mm, co zapewnia dużą przepustowość. Rynna dachowa - na obu końcach umieszczone są okucia z tworzywa sztucznego. Klapa otwiera się już po lekkim naciśnięciu, co znacznie ułatwia czyszczenie rynny. Ozdoba dachowa - dostępna za dodatkową opłatą. Została skonstruowana tak, aby bez problemu można było ją wsunąć w aluminiowy profil. Czarny kolor jako standard - drzwi, okna i okucia są zawsze czarne, niezależnie od tego, czy klient wybierze klient wybierze model malowany proszkowo, czy nie. Listwy do montażu okien dachowych i szyb z bezpiecznego szkła są dopełnieniem całości. Design profili - charakterystyczne żłobienia przyczyniają się do tego, że nasze szklarnie są jedyne w swoim rodzaju. Profile mają wiele praktycznych funkcji, które ułatwiają montaż. nowy DACH tradycyjny nowy filar narożny tradycyjny Stalowy fundament - podobnie jak drzwi i okna, standardowo jest dostępny w czarnym kolorze, jak tak skonstruowany, że idealnie pasuje do niskiego progu. Okucia z tworzyw sztucznych - montuje się je tuż przy ziemi, przy filarach narożnych, w celu zakrycia miejsc połączeń z czarnym fundamentem. Dostępne są za dodatkową opłatą. Wytrzymałe profile - zostały wzmocnione bez zwiększenia ilości aluminium i bez użycia niepotrzebnych podpór, które oszpecałyby wygląd szklarni.

8 8 PATENT PENDING

9 PREMIUM PRZEMYŚLANE I ŁATWE DO MONTAŻU DETALE Julina od lat produkuje serię Premium, która jest szeroko znana ze swojej doskonałej jakości, niespotykanej u innych producentów. Obecnie ten wspaniały model Premium został przez nas jeszcze dodatkowo ulepszony i wyposażony w dodatkowe detale, które zostaną opisane na następnych stronach. Najnowszy model Premium jest dostępny w trzech w rozmiarach 8,8m², 10,9m² i 13m². Premium i Gärtner są dostępne w dwóch kolorach - czyste aluminium i antracywoszary. W obu wersjach drzwi, okna i okucia są malowane proszkowo. To nadaje naszym szklarniom jedyną w swoim rodzaju specyfikę i sprawia, że ogólne wrażenie jest wręcz fenomenalne. W przypadku obu serii dostępne są różne rodzaje szkła: 3mm lśniące szkło, 3mm szkło bezpieczne, 6mm podwójne szkła dachowe i 10mm podwójne szkła dachowe. Nasi klienci mają zatem wiele możliwości, aby zindywidualizować wygląd swojej szklarni i dopasować go do własnych potrzeb. 2,67 m 2,96 m 2,96 m 8.8 m 2 1,72 m 2,67 m 2,67 m 1,72 m 2,96 m 3,68 m 10.9 m 2,96 m 4,39 m 13.0 m 2 1,72 m Model Okna Profile + Cena z Profile + Cena z Profile + Cena z Profile + Cena z Stalowy Cena z Ozdoba Premium dach- 3mm czyste VAT 3mm szkło bez- VAT 6mm okna VAT 10mm okna_ VAT fundament VAT dachowe Gärtner owe szkło (euro) pieczne (euro) dachowe* (euro) dachowe* (euro) (euro) 8,8 m 2 Czyst , , , , ,00 299,00 8,8 m 2 Antr , , , , ,00 299,00 10,9 m 2 Czyst , , , , ,00 349,00 10,9 m 2 Antr , , , , ,00 349,00 13,0 m 2 Czyst , , , , ,00 399,00 13,0 m 2 Antr , , , , ,00 399,00 * Okna dachowe są wykonane z poliwęglanu ** Należy doliczyć 12cm fundament

10 10 PATENT PENDING

11 GÄRTNER OPTYCZNY DESIGN I PIĘKNE DETALE Seria Juliana Gärtner dostępna jest w trzech wielkościach: 16,2m², 18,8m² i 21,4m². Te modele są odpowiednie dla tych, którzy potrzebują dużo miejsca. Niezależnie od tego czy szklarnia będzie służyć za miejsce uprawy i sadzenia roślin, czy jako miejsce wypoczynku blisko łona natury, seria Juliana Gärtner powinna spełnić wymagania każdego użytkownika. Jeśli Państwo zamontują szyby wykonane z 3mm szkła bezpiecznego (dostarczanego w całości), powstanie piękna szklarnia, której wygoda i funkcjonalność będzie zbliżona do tej, jaką można spotkać w większych i dużo droższych oranżeriach. Jeśli zdecydują się Państwo na większy model, będą Państwo mieli mnóstwo miejsca do wykorzystania. 2,87 m 2,87 m 2,87 m 1,72 m 1,72 m 1,72 m 3,68 m 4,39 m 3,68 m 5,11 m 3,68 m 5,83 m 16,2m 2 18,8m 2 21,4m 2 Model Okna Profile + Cena z Profile + Cena z Profile + Cena z Profile + Cena z Stalowy Cena z Ozdoba Modele Okna Profile + Cena z Profile + Cena z Profile+ Cena z Profile+ Cena z Stalowy Cena z Ozdoby Premium i dach- 3mm czyste VAT 3mm szkło bez- VAT 6mm okna VAT 10mm okna_ VAT fundament VAT dachowe Gärtner owe szkło (euro) pieczne (euro) dachowe* (euro) dachowe* (euro) (euro) 16,2 m 2 Czyst , , , , ,00 449,00 16,2 m 2 Antr , , , , ,00 449,00 18,8 m 2 Czyst , , , , ,00 499,00 18,8 m 2 Antr , , , , ,00 499,00 21,4 m 2 Czyst , , , , ,00 549,00 21,4 m 2 Antr , , , , ,00 549,00 * Okna dachowe są wykonane z poliwęglanu ** Należy doliczyć 12cm fundament

12 12 12

13 KOMPAKT Posiadanie własnej szklarni jest jednym z najpiękniejszych hobby na świecie. Wydatki, które ponoszą ogrodnicy, nie są nadmiernie uciążliwe, zwłaszcza, jeśli decydują się na zakup jednego z modeli, produkowanych przez firmę Juliana. Nasza 50-letnia działalność jest najlepszym dowodem na to, że można połączyć wysoką jakość z przystępną ceną. Szklarnie, z produkowanej przez Julianę serii kompakt, posiadają solidne drzwi na zawiasach, które są wbudowane w stalową konstrukcję. Umożliwia to dodatkowe wietrzenie szklarni, bez ryzyka wpuszczenia do środka psów, kotów i innych zwierząt. Drzwi są ponadto zamykane na klucz. Przy oknach można zainstalować automatyczny mechanizm, który w razie potrzeby będzie je zamykał i otwierał. Umożliwia to nie tylko lepsze wietrzenie, ale sprawia, że użytkownik jest zwolniony z uciążliwego obowiązku ciągłego otwierania i zamykania okien, gdy temperatura spada lub rośnie. W serii kompakt szkło jest montowane za pomocą sznurów i klamer. Zalecamy dodatkowy zakup ocynkowanego, stalowego fundamentu, który sprawi, że szklarnia będzie o 12cm wyższa. STANDARD EXTRA DODATKI Okno może być otwierane poziomo. Umożliwia to Standardowy pion kanalizacyjny i mocowania Jeśli chcą mieć Państwo lepiej przewietrzoną lepsze wietrzenie. do zamontowania dodatkowej rynny dachowej. szklarnię, mogą Państwo dokupić extra okna do modelu 6,2. Stalowe drzwi w standardzie Zamek Mocny, stabilny, niewymagający częstej konserwacji 120mm stalowy fundament. Modell ompakt Model Dł.x szer. Wys. Wys. Drzwi Okna Profile + Cena z Profile + Cena z Stalowy Cena z Listwy do Cena z ompakt Kompakt (cm) ścian kaleni- dach- 3 mm czyste VAT 6 mm szyby VAT fundament VAT montażu VAT (cm) cy(cm) owe szkło (euro) dachowe* (euro) (euro) (euro) Czyst. 5,0 m 2 255x * 228* Stalowe , , , ,95 Antr. 5,0 m 2 255x * 228* Stalowe , , , ,95 Czyst. 6,2 m 2 317x * 228* Stalowe , , , ,95 Antr. 6,2 m 2 317x * 228* Stalowe , , , ,95 * Okna dachowe są wykonane z poliwęglanu ** Należy doliczyć 12cm fundament

14 14 14

15 KOMPAKT PLUS Juliana Kompakt Plus posiada wąskie i stabilne profile, co nadaje budynkowi optyczną lekkość. W tym modelu wyso- kość ścian została zwiększona, dzięki czemu lepiej można wykorzystać powierzchnię użytkową. W szklarni jest więcej miejsca dla wysokich roślin, takich jak ogórki i pomidory. Rośliny mogą rosnąć nawet tuż przy samych ścianach. Wysokie boki są także udogodnieniem dla ludzi którzy mogą się bez problemu poruszać, w tak skonstruowanej budowli. Tak samo jak inne wersje, model Kompakt jest dostarczany wraz z solidnymi, stalowymi drzwiami, które są na tyle szczelne, że chronią delikatne rośliny przed przeciągami. STANDARD Standardowy pion kanalizacyjny wraz z mocowanianiami do montażu poszczególnych części. W stalowe drzwi jest wmontowany zamek, dzięki czemu mogą Państwo dodatkowo wykorzystać swoją szklarnię jako miejsce przechowywania mebli ogrodowych, kosiarek i tym podobnych sprzętów. Profile z serii Kompakt Plus są dostępne w wersji alu-natur lub malowane proszkowo na kolor antracytowy. Wysokie ściany-160cm i kalenica 257cm (wliczając Podparcie dla rynny dachowej; początek pionu fundament) sprawiają, że wnętrze jest przestronne. kanalizacyjnego.. DODATKOWE WYPOSAŻENIE Dodatki do Kompakt Plus Cena z VAT (euro) Dodatkowe okna 33,95 Zielone okna 48,95 Stabilny, niewymagający częstej konserwacji, 120-milimetrowy stalowy fundament. Dodatkowe okna dachowe umożliwiają lepsze wietrzenie szklarni. Kompakt M Kompakt Model Kompakt Szer. x Dł. Wys. Wys. Okna Profile + Cena z Profile + Cena z Stalowy Cena z Listwy montażowe Cena z ompakt Plus (cm) ścian kalenicy dachowe 3mm czyste VAT 6mm podwójne VAT fundament VAT do okien dacho- VAT (cm) (cm) (cm) szkło (euro) okna dachowe* (euro) (euro) wych (euro) Czyst. 8,3 m 2 298x * 257* , , , ,95 Antr. 8,3 m 2 298x * 257* , , , ,95 Czyst. 9,9 m 2 370x * 257* , , , ,95 Antr. 9,9 m 2 370x * 257* , , , ,95 Czyst. 12,1 m 2 441x * 257* , , , ,95 Antr 12,1 m 2 441x * 257* , , , ,95 * Okna dachowe są wykonane z poliwęglanu ** Należy doliczyć 12cm fundament

16 16 16

17 DIAMANT Stwórzcie miłą atmosferę w ogrodzie. Jeśli zakupicie Państwo Julianę Diamant, otrzymacie nie tylko szklarnię, lecz także pawilon ogrodowy, w którym od wczesnej wiosny do późnej jesieni lub w chłodniejsze letnie dni możecie siedzieć i się delektować otaczającym pięknem. Dzięki swojej formie Juliana Diamant bardzo dobrze dopasowuje się do ogrodu. Dach zbudowany jest z 6mm szyb, które z jednej strony chronią rośliny przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a z drugiej pozwalają na utrzymanie równomiernej temperatury. Ponadto 6mm szyby, są bardziej odporne na zarysowania, jakie mogą spowodować odpadające gałęzie i inne przedmioty. Jeżeli chodzi o ściany, mogą Państwo wybierać pomiędzy tradycyjnym czystym szkłem, a szkłem bezpiecznym. Szklarnia posiada 70cm, szerokie, zamykane na klucz, stalowe drzwi i standardowo dwa duże okna z żaluzjami. Profile z serii Diamant są dostępne w wersji alu-natur lub malowane proszkowo na kolor antracytowy. Podwójne okna dachowe są standardowym oszkleniem dachu STANDARD 2 okna żaluzjowe w standardzie Zamykane na klucz, stalowe drzwi. Optymalna wysokość ścian. Model Śred- Wys. Wys. Drzwi Okna Profile + Cena z Profile + 4 mm Cena z Stalowy Cena z Diament nica ścian kalenicy 3 mm czyste VAT szkło bezpieczne VAT fundament VAT (cm) (cm) (cm) szkło (euro) (euro) (euro) Czyste szkło 7,5 m * 279* Stal. drzwi 2 Okna żaluzjowe , , ,00 Antracyt 7,5 m * 279* Stal. drzwi 2 Okna żaluzjowe , , ,00 Dach jest wykonany z 6mm poliwęglanowych okien dachowych. *Wysokość podawana jest łącznie z 8cm aluminiowym fundamentem.

18 18 18

19 ORANŻERIE Dawniej oranżerie były dostępne tylko dla szlachty i królów. Na szczęście te czasy już przeminęły. Dzięki zakupowi modelu Juliana-Orangerie, każdy może sobie stworzyć w ogrodzie fantastyczną oazę. Znajdzie się, tutaj miejsce zarówno dla ludzi, jak i dla roślin. 8,6 m 2 powierzchni, dzięki niezwykłej konstrukcji, daje wrażenie dużej przestronnosci. Tutaj również mogą Państwo rozkoszować się promieniami słońca. Każda, nawet niewielka ilość promieni słonecznych dostarcza przyjemnego ciepła. Model Juliana Orangerie posiada duński design. Doskonale zaprojektowane wnętrze STANDARD EXTRA WYPOSAŻENIE Łatwo otwierające się szklane drzwi. 4 okna dachowe umożliwiają optymalne wietrzenie. Stabilny, niewymagający częstej konserwacji, 120-milimetrowy, stalowy fundament. Dell Model Dł. x Szer. Wys. ścian Wys. kale- Drzwi Okna Profile+ Cena z VAT Profile+ 3mm Cena z VAT Stalowy Cena z VAT Oranżerie (cm) (cm) nicy dachowe 3mm czyste szkło (euro) szkło bezpieczne (euro) fundament (euro) Czyste szkło 8,6 m x * 226* Rozsuwane drzwi , , ,00 Antracyt 8,6 m x * 226* Rozsuwane drzwi , , ,00 * Należy doliczyć 12cm fundament

20 20 Juliana Classic 7,2 m 2 Juliana Classic 4,4 m 2

21 CLASSIC Dzięki tradycyjnej szklarni z drewna, będą Państwo mieli u siebie ogrodową idyllę sprzed stu lat. Czy należą Państwo do ludzi, którzy pamiętają stare dobre czasy, gdy słońce zawsze świeciło, a zimą spadały piękne płatki śniegu? Jeśli tak, to być może powinni Państwo zdecydować się na szklarnię z drewna. Do połowy ubiegłego stulecia, gdy aluminium stało się ważnym materiałem przemysłowym, szklarnie budowane były z drewna. Drewniane budowle wymagały wiele pielęgnacji, ale były jedyną alternatywą, jeśli ktoś chciał posiadać szklarnię. W przypadku modeli Juliana Classic, konserwacja nie jest tak uciążliwa, jak przed laty. Szklarnie zbudowane są z posiadającego certyfikat, kanadyjskiego drewna cedrowego. Przy tym modelu użyto specjalnej konstrukcji, która sprawia, że można zastosować najnowocześniejsze sposoby szklenia. Do budowy używa się zazwyczaj 3mm szkła bezpiecznego, które jest dostarczane w całości. Zapobiega to nie tylko nakładaniu się szyb na siebie, ale też zagnieżdżaniu się alg. Urządzenie przy drzwiach jest wykonane z aluminium. Ułatwia to sprawne funkcjonowanie. Juliana Classic dostępna jest w dwóch rozmiarach 4,4 m 2 und 7,2 m 2. Przy obu modelach standardowo dostarczane są dwa okna dachowe i dwa okna boczne. STANDARD EXTRA DODATKI 2 okna dachowe + 2 okna boczne Łatwo otwierające się szklane drzwi Drewniany stolik Drewniany regał Siatka cieniująca 3mm szkło bezpieczne Solidna Konstrukcja Model Szer.x Dł. Wys. Wys. Drzwi Okna Profile + Cena z VAT Zielony, stalowy Cena z VAT Classic (cm) ścian kalenicy 3 mm (euro) fundament (euro) cm) (cm) (cm) (cm) szkło bezpieczne Classic 4,4 m x Poj. szklane drzwi 2 okna dachowe, 2 okna boczne , ,00 Classic 7,2 m x Poj. szklane drzwi 2 okna dachowe, 2 okna boczne , ,00 * Wliczając 12cm fundament

22 22 Juliana Mini 3 Juliana Royal

23 MODELE PRZYŚCIENNE Mają Państwo mało miejsca w ogrodzie? Być może to właśnie model przyścienny będzie dla Państwa najlepszym rozwiązaniem. Model przyścienny nie wymaga dużo miejsca, ale możliwości ma te same, co tradycyjna szklarnia. Dużą zaletą jest to, że mur domu podczas dnia wchłania ciepło słoneczne, które potem w nocy oddaje. Jeśli zamontują Państwo model przyścienny w pobliżu piwnicznych okien, powstanie dodatkowa możliwość wykorzystania ciapła traconego codziennie przez dom. Model ścienny jest także najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcą Państwo, aby rośliny miały miejsce, gdzie mogą przezimować. Juliana Mini 2 Model Dł. x Szer. Wys. Wys. Drzwi Okna Profile + 3 mm Cena z VAT Profile + 4 mm Cena z VAT Stalowy Cena z VAT przyścienny (cm) ścian kalenicy dacho- czyste szkło (euro) okna dachowe* (euro) fundament (euro) (cm) (cm) we.. Mini 2 0,85 m x * 208* Poj. szklane drzwi , ,00 Mini 3 1,26 m x * 208* Poj. szklane drzwi , ,00 Royal 608 4,85 m x * 239* Poj. szklane drzwi , W zestawie Royal 612 7,2 m x * 239* Poj. szklane drzwi , W zestawie - * Okna dachowe wykonane są z poliwęglanu ** Należy doliczyć 12 cm fundament

24 24 DODATKOWE WYPOSAŻENIE KTÓRE ZAPEWNI ROŚLINOM ODPOWIEDNIĄ TEMPERATURĘ Grzejnik naftowy Junior Szklarnie do 5 m 2. Pojemność 2 litry (tylko bezzapachowa nafta lub olej do lamp). Czas palenia się: 14 dni. Moc: 0,120 KW. Prosimy o dokładnie czytanie instrukcji, aby uniknąć dymienia. Trzeba odpowietrzać. Grzejnik naftowy Senior Szklarnie do 10 m 2. Pojemność 5 litrów (tylko bezzapachowa nafta lub olej do lamp). Czas palenia się: 7 dni. Moc: 0,625 KW. Prosimy o dokładnie czytanie instrukcji, aby uniknąć dymienia. Trzeba odpowietrzać. Grzejnik naftowy Maxi Szklarnie do 15 m 2. Pojemność 5 litrów (tylko bezzapachowa nafta lub olej do lamp). Czas palenia się: 3 dni. Moc: 0,625 KW. Prosimy o dokładnie czytanie instrukcji, aby uniknąć dymienia. Trzeba odpowietrzać. Termometr do mierzenia temp. gleby Pokazuje aktualną temperaturę gleby. Ogórek, przykładowo, potrzebuje przynajmniej 18- stopniowej temperatury ziemi, aby móc pobierać wodę. Min-Max termometr Bez rtęci. Pokazuje nie tylko aktualną temperaturę, lecz także najniższą i najwyższą temperaturę wewnątrz danego pomieszczenia. Folia bąbelkowa Służy do izolacji szklarni. Montaż za pomocą uchwytów dystansowych. Folia dostarczana jest w rolkach o szer.1,5m i dł. 10 lub 50m. 24

25 Spiro Automatyczny otwieracz okien. Regulacja pomiędzy 16 C i 25 C. Ze stali szlachetnej. Unosi okna o wadze do 7kg. Z kryształowym termometrem. Najlepiej nadaje się do szklanego zadaszenia. Cylinder Zapasowy cylinder do otwieraczy okiennych Ventomax, Spiro i Univent. Ventomax Univent Okna żaluzjowe Automatyczny otwieracz okien; Automatyczny otwieracz okien, wykonany z alumi- Zapewniają świeże powietrze w szklarni. Regulacja pomiędzy 16 C i 25 C. nium. Posiada podwójną sprężynę. Domyka okna bar- Pochyłe listewki zapewniają dopływ świeżego powie- Z ocynkowanej stali. Unosi okna o wadze do 7kg. dzo szczelnie. Najlepiej nadaje się do podwójnych trza bez narażania roślin na działanie szkodliwych prze- Najlepiej nadaje się do szklanego zadaszenia. okien dachowych. Unosi okna o wadze do 7kg. ciągów. Otwieracz do okien żaluzjowych Sezam. Juliana siatka cieniująca, zielona Pasta cieniująca Juliana Polecamy zainstalowanie automatycznego otwie- Szybko i efektywnie rzuca cień, montaż za pomocą Rozprowadzić po zewnętrznej stronie za pomocą szparacza do okien żaluzjowych. Dzięki temu w uchwytów dystansowych. tułki lub pędzla. Dobry efekt cieniujący. Pasta może szklarni zawsze będzie panowała odpowiednia tem- Mała wskazówka: uchwytów dystansowych mogą zostać usunięta za pomocą środka do czyszczenia szyb peratura, nawet wtedy, gdy Państwa nie ma w domu. Państwo użyć także do późniejszego, ewentualnego Juliana. Regulacja pomiędzy 16 C i 25 C. montowania folii bąbelkowej. Siatka dostępna jest w dwóch rozmiarach: 150 x 250 cm lub 150 x 350 cm

26 26 DODATKI, DZIĘKI KTÓRYM WASZE ROŚLNY BĘDĄ FACHOWO PIELĘGNOWANE Regały półkowe. Uchwyty do regałów Juliana Aluminiowe stoliki Elastyczne półki. W przypadku, gdy chcą Państwo sami skonstruować Ich powierzchnia może być gładka lub wypukła Złącza rurek pomiędzy profilami ułatwiają montaż. własny regał, mogą Państwo oddzielnie dokupić uchwy- Dostępne są dwa rozmiary: Włącznie z uchwytami. ty. Wraz z uchwytami dostarczane są specjalne śruby, 2- częściowy 112 x 46 x 81,5cm 150 x 25 cm które mogą Państwo zainstalować pomiędzy złączami 3- częściowy 168 x 46 x 81,5cm 150 x 50 cm rurek. Szer. uchwytów to 25cm lub 50cm. Spirale dla roślin Najbardziej nadają się do pomidorów i dużych roślin. W każdym zestawie znajdują się 3 sztuki. Haki do zawieszania Juliana Idealne do zawieszania i uporządkowywania roślin. Wystarczy tylko włożyć w otwór w profilu szklarniowym, zamocować i gotowe. Łączniki kątowe Juliana Idealne do tego, by zwieszać rośliny w dowolnym miejscu szklarni. im. Potrafią utrzymać większy ciążar, niż wykonane z tworzywa sztucznego haki. 26

27 DODATKI NA KAŻDĄ OKAZJĘ BĄDŹCIE PRZYGOTOWANI NA WSZYSTKO Start-Mix Juliana Start-Mix ułatwi Państwu zbudowanie szklarni. W zestawie znajduje się między innymi klucz nasadowy, który jest dokładnie dopasowany do wielkości niezbędnych do montażu szklarni śrub. Do dyspozycji mają Państwo również elektryczny śrubokręt; przy jego używaniu należy pamiętać, aby nie ustawiać go na zbyt wysokie obroty, w przeciwnym razie śruby mogą zostać dokręcone zbyt mocno. Ponadto w torebce dostaną Państwo cały zestaw śrubek, które w dużym stopniu ułatwią montaż. Dzięki zestawowi Star-Mix, mogą Państwo bez problemu rozpocząć sezon, niezależnie od tego czy szklarnia będzie wykorzystywana do uprawy warzyw i kwiatów, czy do innych celów. Zaukup Start-Mix-a będzie ostatnim etapem kompletowania rzeczy, niezbędnych do postawienia szklarni. Etap 1: Fundament Etap 2: Szklarmia Etap 3: Start-Mix W ofercie mamy także wiele innych rodzajów dodatków! Juliana Vanlet Automatyczne urządzenie do nawadniania kropelkowego i nawożenia, które dba o rośliny nawet wtedy, gdy nie ma Państwa w domu. Przepustowość to l. Woda i środek do nawożenia są najpierw razem mieszane w pojemniku, a następnie za pomocą węża doprowadzane bezpośrednio do roślin Dzięki automatycznemu regulatorowi, Państwa rośliny otrzymają dokładnie taką ilość wody, jakiej potrzebują. Fundament Solidny, a przede wszystkim niewymagający częstej konserwacji, stalowy fundament sprawi, że szklarnia będzie mogła być użytkowana przez wiele lat. Fundament ma wyskość 12cm, dzięki czemu szklarnia staje się nieco wyższa. Stalowe profile są ocynkowane. Dzięki dołączonym do zestawu kotwą gruntowym, fundament można łatwo zamontować.

28

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów

Novoferm Docking Solutions. Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Novoferm Docking Solutions Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Inteligentne rozwiązania dla bezpiecznego i komfortowego przeładunku towarów Nowe pomysły i sprawdzona

Bardziej szczegółowo

PEŁNA SWOBODA BOGATA OFERTA WYPOSAŻENIA KAMPERÓW I PRZYCZEP KEMPINGOWYCH NOWOŚĆ. Inspired by comfort. Mobilne lodówki. Mobilne klimatyzatory

PEŁNA SWOBODA BOGATA OFERTA WYPOSAŻENIA KAMPERÓW I PRZYCZEP KEMPINGOWYCH NOWOŚĆ. Inspired by comfort. Mobilne lodówki. Mobilne klimatyzatory Inspired by comfort PEŁNA SWOBODA 2013 NOWOŚĆ WAECO PerfectCharge & SinePower Ładowarki i Inwertery WAECO CoolFreeze CFX Przenośne lodówko zamrażarki kompresorowe Mobilne lodówki Mobilne klimatyzatory

Bardziej szczegółowo

Oryginalne akcesoria Passat, Passat Variant i Passat Alltrack

Oryginalne akcesoria Passat, Passat Variant i Passat Alltrack Oryginalne akcesoria Passat, Passat Variant i Passat Alltrack Spis treści 04 Felgi i koła 12 Komunikacja 18 Transport 28 Komfort i ochrona 38 Pielęgnacja i bezpieczeństwo 42 Lifestyle 50 Informacje 02

Bardziej szczegółowo

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com.

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com. Jakość potwierdzona certyfikatem zgodnie z normą DIN EN ISO 9001 : 2000 w www.zarges.com.pl Pakowanie, transport, składowanie NOWOŚĆ! ZARGES Case Center Szereg nowości Systemy z aluminium Spis treści Rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Materiały szkoleniowe. Podręcznik sprzedawcy Bydgoskich Mebli. www.bydgoskiemeble.pl

Materiały szkoleniowe. Podręcznik sprzedawcy Bydgoskich Mebli. www.bydgoskiemeble.pl Materiały szkoleniowe 2007 Podręcznik sprzedawcy Bydgoskich Mebli www.bydgoskiemeble.pl 2 Spis treści 4 5 7 12 14 16 22 28 34 40 48 54 60 66 72 78 82 88 94 100 104 110 114 WSTĘP KONTAKTY TECHNIKI SPRZEDAŻY

Bardziej szczegółowo

22011 (32) budowlany. Podłogi laminowane. Jakà wybraç bram. Jak kupiç dobre okno. produktów i nowoêci. wnę trza budowa instalacje ogrody

22011 (32) budowlany. Podłogi laminowane. Jakà wybraç bram. Jak kupiç dobre okno. produktów i nowoêci. wnę trza budowa instalacje ogrody wnę trza budowa instalacje ogrody M A G A Z Y N B E Z P Ł A T N Y produktów i nowoêci budowlany 22011 (32) DWUMIESI CZNIK ISSN 1730-1904 www.ekspertbudowlany.pl Jakà wybraç bram Podłogi laminowane Jak

Bardziej szczegółowo

Nr 28/2015 KWIECIEŃ/MAJ

Nr 28/2015 KWIECIEŃ/MAJ Nr 28 1 MAGAZYN BRANŻOWY ISSN 1731-4402 Nr 28/2015 KWIECIEŃ/MAJ 2 3 4 M A G A Z Y N B R A N Ż O W Y Dekarz Nr 28/2015 ISSN 1731-4402 Wydawca / Publisher Blue Dot Media Dorota Abramczyk Adres Redakcji Blue

Bardziej szczegółowo

FoodSolutions 2010. Dobre jedzenie zasługuje na dobre pakowanie

FoodSolutions 2010. Dobre jedzenie zasługuje na dobre pakowanie FoodSolutions 2010 Dobre jedzenie zasługuje na dobre pakowanie NOWOŚĆ Spis treści Nowości roku 2010 Nowe rozwiązania sprawiające, że Państwa firma będzie jeszcze lepsza. Strony 4 5 Duni ecoecho Produkty

Bardziej szczegółowo

Oryginalne akcesoria Touran

Oryginalne akcesoria Touran Oryginalne akcesoria Touran JAKOŚCI BEZPIECZEŃSTWA VOLKSWAGENA Najważniejsze jest dla nas dążenie do perfekcji. Nasze produkty stają się coraz lepsze dzięki doskonałym materiałom, najnowszym procesom produkcyjnym

Bardziej szczegółowo

MAGAZYN Fire-Max WŁAŚCIWY KIERUNEK W POŻARNICTWIE

MAGAZYN Fire-Max WŁAŚCIWY KIERUNEK W POŻARNICTWIE MAGAZYN Fire-Max WŁAŚCIWY KIERUNEK W POŻARNICTWIE ISSN 1899-3796 Wydanie VI 1/2011 W numerze m.in.: Str 4 IVECO MAGIRUS Multistar 2 ciężki wielozadaniowy pojazd ratowniczo-gaśniczy Str 10 LUKAS edraulic:

Bardziej szczegółowo

FORUM SPIS TREŚCI WRZESIEŃ 2014

FORUM SPIS TREŚCI WRZESIEŃ 2014 FORUM HANDLU I MONTAZY SPIS TREŚCI MYLNE ARGUMENTY CENOWE Rozmowa z Michałem Maciejewskim, dyrektorem handlowym firmy Eko-Okna CENY OKIEN Ile kosztują okna w poszczególnych regionach Polski? SONDA Zapytaliśmy

Bardziej szczegółowo

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł

Przemysł EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS. Przemysł Przemysł Design with CONFIDENCE EQUIPMENT PROTECTION SOLUTIONS Przemysł Twój partner w aplikacjach i systemach przemysłowych Wiodące marki, doświadczenie, wsparcie Pentair Equipment Protection Pentair

Bardziej szczegółowo

Lely splendimo Kosiarki dyskowe

Lely splendimo Kosiarki dyskowe Lely splendimo Kosiarki dyskowe www.lely.com innovators in agriculture Wykorzystaj optymalnie krótki czas Zminimalizowane zanieczyszczenie Inteligentnie zaprojektowane kosiarki zapewniają doskonałe kopiowanie

Bardziej szczegółowo

viegajournal 2/11 Reportaż: Systemy Sanpress i Prestabo w budynkach Nowej Farmacji we Wrocławiu

viegajournal 2/11 Reportaż: Systemy Sanpress i Prestabo w budynkach Nowej Farmacji we Wrocławiu viegajournal 2/11 Reportaż: Systemy Sanpress i Prestabo w budynkach Nowej Farmacji we Wrocławiu Strona 4 Nowość: Advantix Vario pierwszy odpływ liniowy o regulowanej długości Strona 12 2 Spis treści Drodzy

Bardziej szczegółowo

Medical.System - dystrybucja leków Nowoczesna logistyka szpitalna www.zargesmedical.pl

Medical.System - dystrybucja leków Nowoczesna logistyka szpitalna www.zargesmedical.pl Medical.System - dystrybucja leków Nowoczesna logistyka szpitalna www.zargesmedical.pl Dystrybucja lekarstw Taca do dystrybucji lekarstw Służba zdrowia poszukuje sposobów pozwalających na minimalizację

Bardziej szczegółowo

bezpiecz e. Z nami drzwi są Program produktów KFV: niezawodny, komfortowy, uniwersalny.

bezpiecz e. Z nami drzwi są Program produktów KFV: niezawodny, komfortowy, uniwersalny. Z nami drzwi są bezpiecz e. Program produktów KFV: niezawodny, komfortowy, uniwersalny. OKUCIA OKIENNE OKUCIA DO DRZWI OKUCIA DO DRZWI PRZESUWNYCH TECHNIKA WIETRZENIA AUTOMATYKA OKUCIA DO DRZWI 2 W ten

Bardziej szczegółowo

REAL VALUE WIODĄCE ROZWIĄZANIA DO PRODUKCJI ENERGII ZE SŁOŃCA PROSTO Z NIEMIEC. Katalog produktów 2015. www.solarworld.pl

REAL VALUE WIODĄCE ROZWIĄZANIA DO PRODUKCJI ENERGII ZE SŁOŃCA PROSTO Z NIEMIEC. Katalog produktów 2015. www.solarworld.pl REAL VALUE WIODĄCE ROZWIĄZANIA DO PRODUKCJI ENERGII ZE SŁOŃCA PROSTO Z NIEMIEC Katalog produktów 2015 www.solarworld.pl SOLARWORLD: 40 LAT REAL VALUE 40 lat doświadczenia w branży solarnej: jako jeden

Bardziej szczegółowo

LAMILUX Systemy CI Świetlane dachy

LAMILUX Systemy CI Świetlane dachy Świetlane dachy LAMILUX Systemy CI Świetlane dachy Dostarczyć więcej światła dziennego do pomieszczenia i to z wszelkimi tego pozytywnymi skutkami więcej motywacji, większą wydajność, lepszą jakość życia

Bardziej szczegółowo

Get out there. Anywhere.

Get out there. Anywhere. Get out there. Anywhere. 2012 My wiemy jak. Kiedy i dokąd? To zależy od Ciebie. Gotowy na wyjazd? My także. Nawet jeśli nie znasz jeszcze celu, bądź pewien, że nasze systemy transportowe pomogą Ci do

Bardziej szczegółowo

Temat numeru: STOSOWANIE MATERIAŁÓW DO KRYCIA DACHÓW

Temat numeru: STOSOWANIE MATERIAŁÓW DO KRYCIA DACHÓW Temat numeru: STOSOWANIE MATERIAŁÓW DO KRYCIA DACHÓW DWUMIESIĘCZNIK POLSKICH SKŁADÓW BUDOWLANYCH www.glospsb.com.pl 3 (63) 2011 ISSN 1733-9146 Cena: 1,50 zł Można i tak... Dom w Szymbarku na Kaszubach

Bardziej szczegółowo

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych wrzesień 2013 Inject the future: ENGEL na targach K 2013 Nowe aplikacje, rekordy wydajności, światowe premiery Strona 8 W pełni elektryczna, wysoce

Bardziej szczegółowo

Toyota Auris: wybór, który da Ci pełną satysfakcję

Toyota Auris: wybór, który da Ci pełną satysfakcję Auris 2 Toyota Auris: wybór, który da Ci pełną satysfakcję Doświadcz nowoczesności, komfortu, przestrzeni i praktyczności. Odkryj możliwości systemu Toyota Optimal Drive, który zapewnia wspaniałą dynamikę

Bardziej szczegółowo

04/ / 4 / 20 / 21. Co zrobić żeby otrzymać zapłatę? Zawory kątowe grzybkowe Alterna. Węże gazowe. kwartalnik programu tadmar partner.

04/ / 4 / 20 / 21. Co zrobić żeby otrzymać zapłatę? Zawory kątowe grzybkowe Alterna. Węże gazowe. kwartalnik programu tadmar partner. kwartalnik programu tadmar partner 4 04/ 2014 pażdziernik porady akademii tadmar Zawory kątowe grzybkowe Alterna Węże gazowe Altech / 21 / 4 / 20 Co zrobić żeby otrzymać zapłatę? tadmar Zaloguj się do

Bardziej szczegółowo

Każdy sprzedawca chce odnieść

Każdy sprzedawca chce odnieść METALOWA KLASYKA PODSTAWOWYM WYPOSAŻENIEM SKLEPÓW BRANŻY SPOŻYWCZEJ, PRZEMYSŁOWEJ, OUTLETÓW I HURTOWNI JEST SYSTEM REGAŁÓW METALOWYCH marcin Złoch mzloch@retail360.pl Każdy sprzedawca chce odnieść sukces

Bardziej szczegółowo

Technik. forum. poradnik eksperta 01/2014 FARBY TYNKI OCIEPLENIA TECHNIKI DEKORACYJNE FARBY TYNKI OCIEPLENIA

Technik. forum. poradnik eksperta 01/2014 FARBY TYNKI OCIEPLENIA TECHNIKI DEKORACYJNE FARBY TYNKI OCIEPLENIA Technik poradnik eksperta 01/2014 forum FARBY TYNKI OCIEPLENIA TECHNIKI DEKORACYJNE FARBY TYNKI OCIEPLENIA W NUMERZE 4 CENTRUM SZKOLENIOWE W KLESZCZOWIE 8 KREATYWNE MOŻLIWOŚCI MODELOWANIA FASAD 12 SYSTEMY

Bardziej szczegółowo

Temat numeru: Prasy, prasoowijarki

Temat numeru: Prasy, prasoowijarki EGZEMPLARZ BEZPŁATNY Temat numeru: Prasy, prasoowijarki Opryskiwacze Nowości ciągnikowe AgroTech Kielce 2015 Ładowarki w rolnictwie Nowatorskie opony napędowe Rozpylacze decydują o jakości oprysku Kombajny

Bardziej szczegółowo

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo!

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Biuletyn informacyjny 2/2013 STILL na warsztatach LogDays Nowy siłacz - RX70-40/50 Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Mobilna rewolucja! więcej na str. 26 OD REDAKCJI 3 Spis treści biuletyn informacyjny

Bardziej szczegółowo

RESOPAL INSPIROWANY SZTUKĄ

RESOPAL INSPIROWANY SZTUKĄ 7 / 2010 ISSN: 2081-6413 STADION LEGII Warszawska realizacja pracowni JSK Architekci NOWE SUKIENNICE Historia z teraźniejszością TAK ZNACZY WIĘCEJ Wywiad z Kai-Uwe Bergmannem WIĘCEJ NIŻ LAMINAT RESOPAL

Bardziej szczegółowo

Oto powody przemawiające za podgrzewaczami marki wacker Neuson. właściwości podgrzewacza w szczegółach.

Oto powody przemawiające za podgrzewaczami marki wacker Neuson. właściwości podgrzewacza w szczegółach. Podgrzewacze Oto powody przemawiające za podgrzewaczami marki wacker Neuson. właściwości podgrzewacza w szczegółach. 1. ekonomiczność bez kompromisu! innowacje zapewniające optymalne ogrzewanie. Duża moc,

Bardziej szczegółowo

Nowy Avensis JAKOŚĆ KL ASY PREMIUM

Nowy Avensis JAKOŚĆ KL ASY PREMIUM Nowy Avensis JAKOŚĆ KL ASY PREMIUM Nowy Avensis. Wyrafinowana sylwetka i niezawodna jakość klasy Premium. 2 lata 3 gwarancji Harmonia kształtu Dopracowane detale nadwozia nadają Toyocie Avensis zdecydowany

Bardziej szczegółowo