Willach Rozwiązania systemowe. Odpowiednia recepta dla każdej apteki. Pharmacy Solutions

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Willach Rozwiązania systemowe. Odpowiednia recepta dla każdej apteki. Pharmacy Solutions"

Transkrypt

1 Willach Rozwiązania systemowe. Odpowiednia recepta dla każdej apteki. Pharmacy Solutions

2 P r z y s z ł o ś ć Twojej apteki inteligentne koncepcje przechowywania i wydawania leków. Zdrowie i dobre samopoczucie to dzisiaj najważniejsze potrzeby Twoich klientów. Jak wynika z badań przeprowadzonych w ramach analizy Trendy zdrowia 2010 : Pacjenci stają się pewnymi siebie klientami, dbającymi o stan zdrowia i swoje dobre samopoczucie. Ponadto ciągle zmieniają się warunki gospodarcze na rynku aptecznym. Ostra konkurencja i walka cenowa na rynku farmaceutycznym zwiększają wymagania co do personelu aptek. Aby zachować konkurencyjność zachodzi potrzeba dostosowania struktury apteki i przebiegu prac do zachodzących na rynku zmian. W organizacji miejsc magazynowych i wydawania leków tkwi często niewykorzystany potencjał. Willach pomaga osiągnąć sukces wykorzystując ten potencjał. Poprzez optymalizację procesów pracy zyskujesz więcej czasu dla klientów i więcej miejsca na dodatkowy asortyment jak np. kosmetyki. Wykorzystaj w maksymalny sposób pomieszczenia magazynowe dzięki innowacyjnym rozwiązaniom firmy Willach optymalnie przechowując i wydając leki. Niezależnie od tego, czy chcesz przechowywać leki w konwencjonalny sposób w szufladach, czy też stawiasz na nowoczesne, zautomatyzowane rozwiązania: firma Willach ma dla każdej apteki właściwą receptę!

3

4 D l a t radycyjnych aptek. Tradycyjny sposób p r z e c h owywania z systemem. Poprawa organizacji pracy z towarem umożliwia zwiększenie efektywności funkcjonowania apteki, a tym samym przyczynia się do zadowolenia klientów i wzrostu obrotów. Odpowiedni podział apteki na obszary funkcyjne stanowi podstawę optymalnej pracy. Główną rolę odgrywają przy tym systemy magazynowania opakowań leków. Przy czym wybór odpowiednich modułów jest tak samo ważny, jak ich optymalne przyporządkowanie. Przedstawione tutaj rozwiązanie jest tradycyjnym sposobem magazynowania przy maksymalnym wykorzystaniu powierzchni. Podstawą magazynu są regały szufladowe FAMA. Pod regałem ekspozycyjnym znajdują się krótkie szuflady podblatowe FAMA. Przechowywane tu leki szybko rotujące i zapas towaru, przeznaczone do ekspozycji w regale, są składowane jak w tradycyjnej szufladzie aptecznej. Regały robocze FAMA na zapleczu nadają się szczególnie do przechowywania opakowań o dużych rozmiarach i pomagają utrzymać porządek w zapasach przechowywanych w szufladach.

5

6 Dla aptek tradycyjnych o dużym natężeniu ruchu klientów. Innowacyjny system z oddzielanymi miejscami składowania. Dla optymalnej organizacji procesów pracy w aptece Willach oferuje innowacyjny system z oddzielnymi miejscami składowania dla leków szybko i wolno rotujących. Firma Willach ustala standardy w dziedzinie inteligentnych rozwiązań magazynowania towaru w aptekach. W przedstawionym tutaj rozwiązaniu często sprzedawane leki są przechowywane centralnie w regale obrotowym FAMA połączonym z regałami ekspozycyjnymi. Regał obrotowy jest dostępny z wielu stron i dla wielu osób jednocześnie, przy czym drogi tych osób nie krzyżują się. Regały napełniane są z tyłu poza zasięgiem wzroku z obszaru sprzedaży. Rozmowa doradcza farmaceuty z klientem może odbyć się dzięki temu w spokojnej atmosferze. Personel przy punktach doradczych ma bezpośredni dostęp do leków znajdujących się w regale obrotowym i pozostaje w zasięgu wzroku klienta. Pod regałami ekspozycyjnymi znajdują się szuflady podblatowe FAMA, w których można przechowywać dodatkowe opakowania. W czterech tradycyjnych regałach szufladowych FAMA przechowywane są w kolejności alfabetycznej produkty rzadko sprzedawane. Dopełnieniem tego perfekcyjnego pod względem ergonomicznym systemu są regały robocze FAMA na zapleczu.

7

8 D l a n owoczesnych aptek o małej powierzchni. Z a u tomatyzowane przechowywanie le ków na powierzchni 1,2 m². Nowoczesne apteki w całej Europie stawiają na zautomatyzowane rozwiązania logistyczne. Małym aptekom o dużym natężeniu ruchu klientów automatyzacja procesów pozwala zwiększyć efektywność pracy. Rozwiązaniem jest kombinacja automatu kanałowego z tradycyjnymi szufladami. Wykorzystanie automatu kanałowego CONSIS o niewielkich wymiarach umożliwia składowanie i znacznie szybsze wydawanie leków najczęściej sprzedawanych, co z kolei daje farmaceucie czas na rozmowę z klientem. Napełnianie automatu zajmuje o wiele mniej czasu niż ustawianie opakowń na regałach. Automat kanałowy CONSIS może być ustawiony, jak w podanym przykładzie, bezpośrednio za regałem ekspozycyjnym. Zajmuje tylko 1,2 m² powierzchni! Najmniejszy z automatów kanałowych CONSIS obsługuje 60% codziennego wydawania leków. Automatyzacja obejmuje 440 najczęściej sprzedawanych pozycji. Leki średnio i wolno rotujące są przechowywane w szufladach aptecznych FAMA. Doskonałym uzupełnieniem są regały robocze FAMA umożliwiające przejrzyste składowanie zapasu towaru dla automatu CONSIS.

9

10 D l a n owoczesnych aptek o dużym n a tężeniu ruchu klientów. A u tomatyzacja o najwyższym stopniu efektywności. W aptekach o dużym natężeniu ruchu klientów konieczny jest szybki dostęp do głównego asortymentu leków. Wymaga to użycia systemu o optymalnym stopniu automatyzacji i maksymalnej skuteczności. Automat kanałowy CONSIS umożliwi znaczną optymalizację pracy w Twojej aptece. W tym celu firma Willach stworzyła inteligentną koncepcję, która umożliwi zautomatyzowanie codziennego wydawania leków aż do 90%. Artykuły rzadko sprzedawane są przechowywane tylko w dwóch regałach szufladowych FAMA. W automatach kanałowych CONSIS opakowania przechowywane są z maksymalnym wykorzystaniem powierzchni magazynowej w automacie i z możliwością wydania w ciągu paru sekund. Atutami automatu są niewielka powierzchnia ustawcza, szybkość wydania opakowania i łatwość obsługi systemu. Z automatu ustawionego w idealnej sytuacji bezpośrednio za regałem ekspozycyjnym, możliwe jest wydanie leku w pobliżu każdej kasy, co zapewnia stały kontakt farmaceuty z klientem. Instalacja drogiej techniki transportowej z reguły nie jest konieczna. Jeżeli warunki lokalowe to umożliwiają, automat CONSIS można ustawić także w piwnicy lub na piętrze. Pozwala to na znaczne zwiększenie powierzchni sprzedaży w strefie obługi klienta, a tym samym na wprowadzenie dodatkowych ofert sprzedaży.

11

12 Opinie naszych klientów: «Wprowadzenie automatu CONSIS znacznie podniosło wydajność pracy w naszej aptece. Tym samym wzrosła również jakość świadczonych przez nas usług. Dzięki usprawnieniu sprzedaży zyskaliśmy wielu nowych pacjentów, co przełożyło się na zwiększenie ilości zakupów, zwłaszcza produktów OTC. Już w pierwszych miesiącach po zainstalowaniu automatu obroty zwiększyły się średnio o 11 %, wyeliminowane zostały także błędy w wydawaniu leków. Pacjenci są zadowoleni, gdyż dzięki pracy z automatem CONSIS, personel jest w stanie poświęcić im więcej czasu na indywidualną poradę.» mgr farm. Edyta Kowalska, kierownik apteki Apteka Vitamed, Krasnystaw «Zdecydowaliśmy o zakupie automatu CONSIS do nowo otwieranej apteki wiedząc, że w tak rozległej aptece będziemy zbyt dużo czasu spędzać na zapleczu magazynowym. Automatyczne wydawanie leków odbywa się szybciej i dlatego mamy więcej czasu na szczegółową rozmowę z Klientem. Ponadto nasi Klienci entuzjastycznie reagują na nowoczesną technikę wydawania preparatów. Stwierdziliśmy, że praca z automatem przyczyniła się zarówno do usprawnienia procesów pracy w aptece, jak i uzyskania większego koszyka zakupowego.» mgr farm. Jolanta Śliż, kierownik apteki Apteka DGA12, Wroclaw «W naszej aptece o dużym natężeniu ruchu pacjentów ważna jest wysoka jakość i szybkość obsługi. Dzięki automatowi CONSIS firmy Willach obsługujemy w tym samym czasie dwa razy więcej pacjentów. Wydawanie leków odbywa się o wiele szybciej, co znacznie redukuje czas oczekiwania na obsługę. Nasi pracownicy mają teraz znacznie krótsze odległości do pokonania i mogą więcej czasu poświęcić Klientowi. Ma to naturalnie wpływ na zadowolenie Klientów, a w sumie także na zwiększenie ich liczby.» mgr farm. Barbara Niżnik, kierownik apteki Ziko Apteki, Kraków «Z firmą Willach współpracuję już od ponad dwudziestu lat. Firma ta jest dla mnie wiodącym w Europie oferentem inteligentnych systemów przechowywania leków. Dzięki innowacyjnej konstrukcji w szufladach FAMA na takiej samej powierzchni zyskuje się znacznie więcej miejsca niż w tradycyjnych szufladach. Automaty CONSIS firmy Willach to optymalny wybór jeżeli chodzi o automatyczne magazynowanie i wydawanie leków. Dzięki niewielkim wymiarom automat CONSIS pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również zyskać więcej miejsca, które można wykorzystać np. na powiększenie powierzchni sprzedaży lub ustawienie dodatkowych regałów.» Jerzy Jurkowski, JUMAPOL - Producent mebli aptecznych

13 C z e g o możesz od nas oczekiwać. Szczegółowa konsultacja Wspólnie z Tobą analizujemy sytuację Twojej apteki i Twoje oczekiwania. Wyniki tej analizy stanowią podstawę koncepcji modernizacji, jaką przedstawimy. Planowanie obiektu Po wyborze rozwiązania przechodzimy do opracowania konkretnego planu, który jest maksymalnie dostosowany do Twoich wymogów. Koordynacja projektu Jeżeli planujesz budowę lub przebudowę apteki, oferujemy Ci także koordynację prac z architektem, dekoratorem wnętrz i informatykami. Budowa systemu i wdrożenie Podczas instalacji automatów CONSIS nasi specjaliści zadbają o bezproblemowy przebieg prac i szkolenie personelu apteki. Na życzenie pozostajemy do Twojej dyspozycji także po przeprowadzeniu szkolenia tak długo jak będzie to potrzebne. Serwis i pomoc w rozwiązywaniu problemów Jeśli po wdrożeniu pojawią się pytania istnieje możliwość bezpośredniego telefonicznego kontaktu z naszymi specjalistami. W przypadku problemów technicznych, które trzeba rozwiązać na miejscu, oferujemy szybką pomoc dzięki licznym punktom serwisowym na terenie całego kraju.

14 W i l l a c h. K o m p e tencja w euro p e j s k ich aptekach od stuleci. Willach jest wiodącym na europejskim rynku przedsiębiorstwem oferującym systemy przechowywania leków dla aptek. Założona w roku 1889 firma już od 40 lat ustala dzięki swoim nowatorskim produktom standardy w dziedzinie techniki wyposażenia aptek. Z systemem szuflad FAMA Willach jest liderem na rynku światowym. Oferując także automaty wydawcze CONSIS Willach jako jedyne przedsiębiorstwo w Polsce oferuje z jednej ręki konwencjonalne i skomputeryzowane systemy magazynowania leków. Kluczem do sukcesu firmy jest najwyższa dynamika wdrożen technicznych i absolutna perfekcja procesów produkcyjnych. Rozwój i produkcja naszych produktów z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ma miejsce wyłącznie w Niemczech. Gebr. Willach GmbH Stein Ruppichteroth Niemcy Tel. +49 (0) Fax +49 (0)

15 Willach Pharmacy Solutions. Twój partner w Polsce w zakresie e fe k t y w n ych systemów lo g i stycznych w aptekach. Rozwiązania systemowe firmy Willach są stosowane w całej Europie. W Polsce firma Willach posiada regionalną sieć dystrybucji i serwisu. Nasza gęsta sieć serwisowa gwarantuje szybkie przybycie także do Twojej apteki, jak również optymalny serwis techniczny. Kontakt: Willach Pharmacy Solutions Polska ul. Wallenroda 2F Lublin Doradztwo i sprzedaż automatów CONSIS Tel Doradztwo i sprzedaż regałów i szuflad FAMA Tel Sprzedaż i serwis techniczny

16 W i l l a c h P h a r m a c y S o l u t i o n s. R ozwiązania systemowe. Odpowiednia recepta dla każdej apteki. Willach jest wiodącym przedsiębiorstwem na rynku europejskim, oferującym profesjonalne systemy przechowywania i wydawania leków. Pod nazwą CONSIS i FAMA Willach dostarcza rozwiązania systemowe dla konwencjonalnego lub zautomatyzowanego przechowywania leków - dla aptek każdego typu i każdej wielkości. automatyczne magazyny Automatyczne magazyny Consis oferują skrojoną na miarę, wysoce wydajną koncepcję automatyzacji aptek. Bez względu na to, czy chodzi o zaoszczędzenie czasu, czy zyskanie dodatkowego miejsca, Consis dysponuje odpowiednim rozwiązaniem dla każdego rodzaju wymagań. systemy szuflad Szuflady Fama GX i MX: optymalnie szybki dostęp do leków, dobra widoczność zawartości, maksymalne wykorzystanie miejsca przeznaczonego do przechowywania leków oraz doskonała ergonomicznie obsługa. Żaden inny system nie oferuje szuflad, w których można pomieścić więcej leków na takiej samej powierzchni. systemy regałów Regały robocze i regały lekow szybko rotujących Fama pomocne przy czynnościach specjalnego przygotowania leków sortowania, dzielenia, kontroli itp. Budowane w systemie modułowym, dopasowane do pozostalych modeli Fama. Szczególnie przydatne dla aptek szpitalnych.

Wiodący w Europie system szuflad aptecznych

Wiodący w Europie system szuflad aptecznych Wiodący w Europie system szuflad aptecznych Innowacyjny lider na rynku systemów przechowywania leków To dobrze prosperujące rodzinne przedsiębiorstwo sprzedaje dzisiaj na całym świecie serię produktów

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Willach Pharmacy Solutions. Odpowiednia recepta dla każdej apteki. Lepszy sposób na aptekę: nowoczesne szuflady apteczne.

Willach Pharmacy Solutions. Odpowiednia recepta dla każdej apteki. Lepszy sposób na aptekę: nowoczesne szuflady apteczne. Willach Pharmacy Solutions. Odpowiednia recepta dla każdej apteki. systemy szuflad Willach jest wiodącym na rynku europejskim przedsiębiorstwem oferującym profesjonalne systemy przechowywania i wydawania

Bardziej szczegółowo

Magazyn fi rmowy. www.ssi-schaefer.pl. Wydanie 2/2013. Branża farmaceutyczna Temat główny Salus: modelowe rozwiązanie w branży

Magazyn fi rmowy. www.ssi-schaefer.pl. Wydanie 2/2013. Branża farmaceutyczna Temat główny Salus: modelowe rozwiązanie w branży Wydanie 2/2013 Magazyn fi rmowy Branża farmaceutyczna Temat główny Salus: modelowe rozwiązanie w branży Przemysł spożywczy Organizacje charytatywne 4 Gerolsteiner: logistyka 9 Unicef: centrum ogólnoświa-1towych

Bardziej szczegółowo

Interroll wskaźniki i charakterystyki dotyczące wyboru rozwiązania systemowego strefa składowania

Interroll wskaźniki i charakterystyki dotyczące wyboru rozwiązania systemowego strefa składowania Interroll wskaźniki i charakterystyki dotyczące wyboru rozwiązania systemowego strefa składowania Magazyny przepływowe przechodziły w ciągu ostatnich lat okres stałego rozwoju. Innowacje technologiczne

Bardziej szczegółowo

www.ssi-schaefer.pl efektywność Magazyn firmowy Jesień 2011/19 Przykłady dobrych praktyk w handlu detalicznym Temat przewodni 2

www.ssi-schaefer.pl efektywność Magazyn firmowy Jesień 2011/19 Przykłady dobrych praktyk w handlu detalicznym Temat przewodni 2 Jesień 2011/19 Magazyn firmowy Temat przewodni 2 Przykłady dobrych praktyk w handlu detalicznym 4 Nowości produktowe 15 New Wave: planowanie rozwiązań systemowych przy braku danych Coop: precyzyjnie opracowane

Bardziej szczegółowo

Temat przewodni Handel Przemysł samochodowy

Temat przewodni Handel Przemysł samochodowy Wydanie 1/2012 Magazyn firmowy Temat przewodni Handel Przemysł samochodowy Walgreens: Inicjatywa 4 Solar Danmark A/S: 8 VW Automobile Leipzig: 12 Wydajniejsze komisjonowanie Wszystko w najlepszym porządku

Bardziej szczegółowo

solutions BITO FooD & BEVERAGE Rozwiązania magazynowe dla przemysłu artykułów spożywczych i napojów

solutions BITO FooD & BEVERAGE Rozwiązania magazynowe dla przemysłu artykułów spożywczych i napojów solutions BITO FooD & BEVERAGE Rozwiązania magazynowe dla przemysłu artykułów spożywczych i napojów Winfried Schmuck, dyrektor Drodzy Klienci i przyszli Partnerzy, od ponad 50 lat firma BITO należy do

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

MX-X Nowa odsłona. Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk. Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL. RX 50 produktem roku 2011!

MX-X Nowa odsłona. Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk. Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL. RX 50 produktem roku 2011! Biuletyn informacyjny 2/2012 Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL RX 50 produktem roku 2011! MX-X Nowa odsłona OD REDAKCJI 3 SPIS TREŚCI biuletyn informacyjny

Bardziej szczegółowo

Microsoft Dynamics analiza wdrożenia

Microsoft Dynamics analiza wdrożenia Microsoft Dynamics analiza wdrożenia System Microsoft Dynamics AX, rozbudowany o rozwiązania przygotowane pod kątem wymagań branży farmaceutycznej, kompleksowo wspiera Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Regały przesuwne MOVO Ruchome regały do magazynowania towarów ciężkich optymalne zwiększenie pojemności składowania

Regały przesuwne MOVO Ruchome regały do magazynowania towarów ciężkich optymalne zwiększenie pojemności składowania MOVO Więcej przestrzeni Regały przesuwne MOVO Ruchome regały do magazynowania towarów ciężkich optymalne zwiększenie pojemności składowania PRZEMYŚLANE TECHNOLOGIE - OFERTA CZOŁOWEGO PRODUCENTA Mobilny

Bardziej szczegółowo

biznes Logistyka branży FMCG Kosztowne błędy przy kontroli czasu pracy kierowców

biznes Logistyka branży FMCG Kosztowne błędy przy kontroli czasu pracy kierowców kwiecień 4/2013 (35) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży FMCG Transport drogowy narodowa specjalność

Bardziej szczegółowo

BROSZURA TEMATYCZNA. Sprzęt i wyposażenie medyczne

BROSZURA TEMATYCZNA. Sprzęt i wyposażenie medyczne BROSZURA TEMATYCZNA Sprzęt i wyposażenie medyczne Production and design: Global Sales and Marketing department IBS, ASW and IBS VIRTUAL ENTERPRISE are registered trademarks of IBS AB, in the European Union

Bardziej szczegółowo

Systemy logistyczne na rynku mięsnym

Systemy logistyczne na rynku mięsnym 84 temat wydania Systemy logistyczne na rynku mięsnym Logistyka produkcji to system wsparcia procesu produkcji we wszelkie niezbędne zasoby (materiały, informacje, zasoby ludzkie i pieniężne) drogą integracji

Bardziej szczegółowo

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo!

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Biuletyn informacyjny 2/2013 STILL na warsztatach LogDays Nowy siłacz - RX70-40/50 Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Mobilna rewolucja! więcej na str. 26 OD REDAKCJI 3 Spis treści biuletyn informacyjny

Bardziej szczegółowo

2 2 0 Raport roczny 2013 0132

2 2 0 Raport roczny 2013 0132 2 2 0 1 3 Raport roczny 2013 SPIS TREŚCI Spis treści 2 2 0 1 3 List Prezesa Zarządu NEUCA SA 9 Nasza misja 10 Nasza strategia 12 Kluczowe wartości 14 Strategia personalna 15 Struktura organizacyjna Grupy

Bardziej szczegółowo

Integrator Systemów Informatycznych

Integrator Systemów Informatycznych Integrator Systemów Informatycznych Profil Działalności Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i usługowych oraz instytucji finansowych, sektora publicznego

Bardziej szczegółowo

Jak efektywnie szkolić pracowników

Jak efektywnie szkolić pracowników Jak efektywnie szkolić pracowników Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Dodatek promocyjny

RAPORT. Dodatek promocyjny RAPORT Dodatek promocyjny Dodatek promocyjny RAPORT PARTNER RAPORTU: Wspomagane zarządzanie Systemy ERP ułatwiają pracę zarządom i menedżerom liniowym, pośrednio obniżając koszty działalności przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Regał paletowy Speedlock P90 Różnorodne rozwiązania w zakresie statycznego i dynamicznego składowania palet

Regał paletowy Speedlock P90 Różnorodne rozwiązania w zakresie statycznego i dynamicznego składowania palet P90 Więcej przestrzeni Regał paletowy Speedlock P90 Różnorodne rozwiązania w zakresie statycznego i dynamicznego składowania palet JAKOŚĆ GWARANTOWANA PRZEZ WYNALAZCĘ REGAŁÓW STALOWYCH 02 DEXION P90 Wraz

Bardziej szczegółowo

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33)

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33) luty 2/2013 (33) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Nakład: 11

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA...

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA... Spis treści Wprowadzenie... 2 Cemat Silicon S.A.... 3 Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4 GEA Technika-Cieplna... 5 Grupa Kęty S.A... 6 Grupa Powen-Wafapomp SA... 7 Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol"

Bardziej szczegółowo

Wpływ. s. 24 s. 30. w obiektach logistyki. Metodyka wdrożeń TMS s. 42. logistycznych na markę. od 2013 r. przedstawicielem marek: Logistyka

Wpływ. s. 24 s. 30. w obiektach logistyki. Metodyka wdrożeń TMS s. 42. logistycznych na markę. od 2013 r. przedstawicielem marek: Logistyka Energooszczędność Wpływ w obiektach logistyki logistycznych na markę s. 24 s. 30 Metodyka wdrożeń TMS s. 42 Logistyka dopasowania s. 54 REKLAMA nr 2 [32] kwiecień maj 2013 cena 20,00 zł (w tym 5% VAT)

Bardziej szczegółowo

więcej na stronie 36 czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE

więcej na stronie 36 czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE CENA 20,00 zł w tym VAT 5 % ISSN 1898-6420 MAGAZYNOWANIE czasopismo o technice magazynowej i logistyce dystrybucji 1/2014 ISSN 1898-6420 www.logistyczny.com styczeń luty 1 (37) R. VII więcej na stronie

Bardziej szczegółowo

6. Opisać obszary funkcjonalne systemu MES.

6. Opisać obszary funkcjonalne systemu MES. 6. Opisać obszary funkcjonalne systemu MES. Obszar funkcjonalny: 1. Produkcja a. Elektroniczne przydzielanie zadań wraz z instrukcjami wykonawczymi (karta technologiczna). b. Raportowanie produkcji w czasie

Bardziej szczegółowo

Inteligentny system magazynowania, kontroli i wydawania leków K2 - automatycznie bardziej wydajny.

Inteligentny system magazynowania, kontroli i wydawania leków K2 - automatycznie bardziej wydajny. Wiecej czasu dla pacjenta = wiekszy obrót! Logistyka magazynowa na najwyższym poziomie technologicznym. Inteligentny system magazynowania, kontroli i wydawania leków K2 - automatycznie bardziej wydajny.

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY 2010. Od 20 lat dbamy o Twoje zdrowie

RAPORT ROCZNY 2010. Od 20 lat dbamy o Twoje zdrowie RAPORT ROCZNY 2010 Od 20 lat dbamy o Twoje zdrowie KLUCZOWE DANE FINANSOWE GRUPY KAPITAŁOWEJ PGF ZA LATA 20062010 2006 2007 2008 2009 2010 RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT Przychody ze sprzedaży mln zł 4 007,6

Bardziej szczegółowo

Mikro otoczenie firmy obejmuje jej najbliższe branżowe i regionalne środowisko, w tym lokalnych dostawców, odbiorców, dystrybutorów firmy a także jej

Mikro otoczenie firmy obejmuje jej najbliższe branżowe i regionalne środowisko, w tym lokalnych dostawców, odbiorców, dystrybutorów firmy a także jej WPŁYW SYSTEMÓW E-BIZNESU NA ORGANIZACJĘ W ASPEKCIE MIKRO I MAKROEKONOMICZNYM W POLSCE I NA ŚWIECIE Tomasz PIESIUR, Marcin SŁABOŃ, Artur STRZELECKI Streszczenie: W artykule podjęto próbę scharakteryzowania

Bardziej szczegółowo